CConstaterende datKaag en Braassem
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlagen bij de toelichting_Bijlage 8 Aerius berekening_ realisatiefase

Gemeenteraad 3 februari 2025, gemeente Kaag en BraassemBij agendapunt: Bestemmingsplan Straathof Rijpwetering.1.149 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .

handleidingen op onze website

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

Lodewijck Groep B.V. Beechavenue 139, 1119 RB Schiphol-Rijk Woningbouwplan Straathof in Rijpwetering Woningbouwplan Straathof te Rijpwetering

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RtaEDJtBCVBr 28 oktober 2024, 08:32 OwN2000-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

Realisatiefase - Beoogd Realisatiefase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RtaEDJtBCVBr (28 oktober 2024)

2024 -

2,9 kg/j

183,3 kg/j

2/8

Projectberekening

Realisatiefase (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Bouwrijpfase 4 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Bouwfase 5 Anders... | Anders... | Onvoorzien 6 Verkeer | Koude start: overig | Koude start realisatiefase  Verkeersnetwerk

RtaEDJtBCVBr (28 oktober 2024)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,0 kg/j 0,5 kg/j 2,4 kg/j 165,3 kg/j 67,2 g/j 5,6 kg/j 0,3 kg/j 6,8 kg/j 0,1 kg/j 5,2 kg/j

3/8

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RtaEDJtBCVBr (28 oktober 2024)

4/8

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Realisatiefase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Er zijn geen resultaten voor deze weergave.

RtaEDJtBCVBr (28 oktober 2024)

5/8

Projectberekening

Realisatiefase, Rekenjaar 2024 1

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam

Stageklasse

Naam Locatie Oppervlakte

Bouwrijpfase X:99735,13 Y:467712,04 1,52 ha

NOₓ NH₃

Brandstof­verbruik Draaiuren AdBlue verbruik Stof Emissie

Trilplaat alle werktuigen op benzine, 4takt 120 l/j

2 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Eerste ontsluitingsroute Locatie X:99558,72 Y:467453,39 Lengte 701,85 m Wegtype Binnen bebouwde kom (normaal) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Max. snelheid

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

3 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Tweede ontsluitingsroute Locatie X:99889,54 Y:467520,94 Lengte 759,66 m Wegtype Binnen bebouwde kom (normaal) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Max. snelheid

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RtaEDJtBCVBr (28 oktober 2024)

0,5 kg/j 0,0 kg/j

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

NOₓ 0,5 kg/j NH₃ 0,0 kg/j

Links Rechts NOₓ 3,3 kg/j Type scherm - NO₂ 0,6 kg/j Hoogte - NH₃ 96,5 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

8.400,0 /jaar 0,0 /jaar 452,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 1,8 kg/j Type scherm - NO₂ 0,4 kg/j Hoogte - NH₃ 52,5 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

240,0 /jaar 0,0 /jaar 69,0 /jaar 0,0 /jaar 3.960,0 /jaar 0,0 /jaar 162,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

6/8

Projectberekening

4

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte Naam

Bouwfase X:99735,13 Y:467712,04 1,52 ha

Stageklasse

NOₓ NH₃

165,3 kg/j 2,4 kg/j

Brandstof­verbruik

Draaiuren AdBlue verbruik

Graafmachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

1668 l/j

120 u/j 100 l/j

35,4 kg/j NH₃ 0,7 kg/j NOₓ 9,6 kg/j

Mobiele kraan

907 l/j

90 u/j

NH₃ 0,4 kg/j NOₓ 5,5 kg/j

Heilstelling Stage-IIIB, 2011-2013, 75-560 kW, diesel, 3060 l/j SCR: ja

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

150 u/j 91 l/j

54 l/j

Betonpomp Stage-IIIB, 2011-2013, 75-560 kW, diesel, 2448 l/j SCR: ja

120 u/j 73 l/j

Minigraver

180 u/j

Stage-V, >= 2019 , <= 56 kW, diesel, SCR: nee

432 l/j

Verreiker

Stage-II, 2002-2005, 56-75 kW, diesel, SCR: 2177 l/j nee

Trilplaat

alle werktuigen op benzine, 4takt

180 l/j

Shovel

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

1684 l/j

5

Anders... | Anders...

6

Verkeer | Koude start: overig

Naam Onvoorzien Uittreedhoogte Locatie X:99735,13 Warmteinhoud Y:467712,04 Spreiding Oppervlakte 1,52 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie Naam Locatie Oppervlakte

Type voertuig

Koude start realisatiefase X:99735,58 Y:467713,55 1,55 ha

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RtaEDJtBCVBr (28 oktober 2024)

240 u/j

120 u/j 101 l/j

Stof Emissie

NOₓ

NH₃ 0,2 kg/j NOₓ 28,2 kg/j NH₃ 0,6 kg/j NOₓ 9,5 kg/j NH₃ 3,2 g/j NOₓ 66,5 kg/j NH₃ 16,3 g/j NOₓ 0,7 kg/j NH₃ 1,4 g/j NOₓ 9,7 kg/j NH₃ 0,4 kg/j

0,0 m 0,000 MW 0m

NOₓ NH₃

5,6 kg/j 67,2 g/j

NOₓ NH₃

6,8 kg/j 0,3 kg/j

Koude starts

4.200,0 /jaar 0,0 /jaar 226,0 /jaar 0,0 /jaar

7/8

Projectberekening

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2024.0.1_20241009_75e59949f9 Database versie 2024_75e59949f9_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website

RtaEDJtBCVBr (28 oktober 2024)

8/8

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api1.ibabs.eu/publicdownload.aspx?site=KaagenBraassem&id=f3974c43-1258-46f1-ad91-3e92a4541b74