CConstaterende datHulst
Koppel je AI →
Document · PDF

Woongoed 2024-04-02 Hulst raadsleden

Overige evenementen 2 april 2024, gemeente HulstBij agendapunt: Woningbouwcorporaties1.273 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Ontwikkelingen gemeente Hulst 2 april 2024

Ralph van Dijk

Nieuwbouw : doel of middel?

Nieuwbouw in de sociale huursector in de gemeente Hulst  Beperkte doelgroep qua huishoudinkomen  Passend toewijzen qua huishoudgrootte Circa 18 procent van de woningen in de gemeente Hulst is sociale huur!

Waar komen we vandaan? 2014: MKBA door EIB >

tot 2040 in Hulst: 1091 sloop 85 Nieuwbouwbehoefte

2015: RIGO > MKBA geeft

verkeerd beeld. Advies: loop niet te hard van stapel met sloop en hanteer een adaptieve strategie.

2016: Uitgewerkt in een wensportefeuille met uitgangspunt die elke 3 a 4 jaar herijkt wordt.

Ontwikkeling woningbezit Woongoed ZVl in de gemeente Hulst Wensportefeuille 2020 doorkijk tot 2035

Clinge Graauw Hengstdijk Heikant St. Jansteen Kloosterzande Lamswaarde Nieuw Namen Ossenisse Terhole Vogelwaarde

137 46 34 51 295 290 30 45 5 29 157

108 34 27 33 267 238 23 30 0 17 116

1120

893

26 14 6 12 64 73 4 16

46 53 6 5

251

126

11 6 1 6 10 32 3 5 4 13

127 44 33 51 293 294 25 29 3 22 144

99 31 23 37 232 202 21 28 0 21 106

91

1065

800

18 14 6 1 40 70

0

n

8 15 25 4 8

3 12

3

164

77

slo op

Per 2035

re no ve re

ve rk oo p 8 6

Bezit 1/1/24

18 5 6 7 36 47 8 9 3 2 26

120 43 32 46 285 267 29 31 2 26 145

121 41 26 45 291 290 26 33 0 24 131

45 9 9 26 161 131 7 6 2 5 87

167

1026

1028

488

0

ve rk oo p

Strategie

ni eu w bo uw

Per 2035

slo op

Bezit 1/1/20

re no ve re

ve rk oo p 8 8

8 28 0

Strategie

n

ni eu w bo uw

Per 2035

slo op

Bezit 1/1/16

re no ve re

n

Strategie

Status 2024

ni eu w bo uw

Wensportefeuille 2016 doorkijk tot 2035

18 0 9 11 31 77 0 4 0 3 12

7 2 3 1 17 18 3 2 2 2 14

165

71

Ontwikkeling woningbezit Woongoed ZVl in de gemeente Hulst Wensportefeuille 2020 doorkijk tot 2035

Clinge Graauw Hengstdijk Heikant St. Jansteen Kloosterzande Lamswaarde Nieuw Namen Ossenisse Terhole Vogelwaarde

137 46 34 51 295 290 30 45 5 29 157

108 34 27 33 267 238 23 30 0 17 116

1120

893

26 14 6 12 64 73 4 16

46 53 6 5

251

126

11 6 1 6 10 32 3 5 4 13

127 44 33 51 293 294 25 29 3 22 144

99 31 23 37 232 202 21 28 0 21 106

91

1065

800

18 14 6 1 40 70

0

n

8 15 25 4 8

3 12

3

164

77

slo op

Per 2035

re no ve re

ve rk oo p 8 6

Bezit 1/1/24

18 5 6 7 36 47 8 9 3 2 26

120 43 32 46 285 267 29 31 2 26 145

121 41 26 45 291 290 26 33 0 24 131

45 9 9 26 161 131 7 6 2 5 87

167

1026

1028

488

0

ve rk oo p

Strategie

ni eu w bo uw

Per 2035

slo op

Bezit 1/1/20

re no ve re

ve rk oo p 8 8

8 28 0

Strategie

n

ni eu w bo uw

Per 2035

slo op

Bezit 1/1/16

re no ve re

n

Strategie

Status 2024

ni eu w bo uw

Wensportefeuille 2016 doorkijk tot 2035

18 0 9 11 31 77 0 4 0 3 12

7 2 3 1 17 18 3 2 2 2 14

165

71

Ontwikkeling woningbezit Woongoed ZVl in de gemeente Hulst Wensportefeuille 2020 doorkijk tot 2035

Clinge Graauw Hengstdijk Heikant St. Jansteen Kloosterzande Lamswaarde Nieuw Namen Ossenisse Terhole Vogelwaarde

137 46 34 51 295 290 30 45 5 29 157

108 34 27 33 267 238 23 30 0 17 116

1120

893

26 14 6 12 64 73 4 16

46 53 6 5

251

126

11 6 1 6 10 32 3 5 4 13

127 44 33 51 293 294 25 29 3 22 144

99 31 23 37 232 202 21 28 0 21 106

91

1065

800

18 14 6 1 40 70

0

n

8 15 25 4 8

3 12

3

164

77

slo op

Per 2035

re no ve re

ve rk oo p 8 6

Bezit 1/1/24

18 5 6 7 36 47 8 9 3 2 26

120 43 32 46 285 267 29 31 2 26 145

121 41 26 45 291 290 26 33 0 24 131

45 9 9 26 161 131 7 6 2 5 87

167

1026

1028

488

0

ve rk oo p

Strategie

ni eu w bo uw

Per 2035

slo op

Bezit 1/1/20

re no ve re

ve rk oo p 8 8

8 28 0

Strategie

n

ni eu w bo uw

Per 2035

slo op

Bezit 1/1/16

re no ve re

n

Strategie

Status 2024

ni eu w bo uw

Wensportefeuille 2016 doorkijk tot 2035

18 0 9 11 31 77 0 4 0 3 12

7 2 3 1 17 18 3 2 2 2 14

165

71

Behalve de woningen is niets in beton gegoten. Wij bewegen met de vraag mee.

Wachtlijst voor Hulst Status 05-02-2024 Jaar van inschrijving

% v. totaal

Cum%

2024

63

19,2%

19,2%

2023

122

37,2%

56,4%

2022

62

18,9%

75,3%

2021

34

10,4%

85,7%

2020

12

3,7%

89,3%

2019

18

5,5%

94,8%

2018

6

1,8%

96,6%

2017

5

1,5%

98,2%

2016

2

0,6%

98,8%

2015

1

0,3%

99,1%

2014

0

0,0%

99,1%

2013

0

0,0%

99,1%

2012

1

0,3%

99,4%

2011

0

0,0%

99,4%

2010

0

0,0%

99,4%

2009

1

0,3%

99,7%

2008

0

0,0%

99,7%

2007

0

0,0%

99,7%

2006

0

0,0%

99,7%

2005

1

0,3%

100,0%

2004

0

0,0%

100,0%

2003

0

0,0%

100,0%

2002

0

0,0%

100,0%

2001

0

0,0%

100,0%

2000

0

0,0%

100,0%

0

0,0%

100,0%

328

100,0%

1999 Eindtotaal

Aantal inschrijvingen

Wachtlijst voor Hulst Verdeling woningzoekenden die reageerden Jaar van inschrijving

Aantal inschrijvingen

% v. totaal

jonger dan 23 jaar 23 tot 30 jaar 30 tot 45 jaar 45 tot 65 jaar 65 tot 75 jaar 75 jaar en ouder

16 52 63 70 41 86

4,9% 15,9% 19,2% 21,3% 12,5% 26,2%

Eindtotaal

328

100,0%

Cum%

Jaar van inschrijving

4,9% 20,7% 39,9% 61,3% 73,8% 100,0%

jonger dan 23 jaar 23 tot 30 jaar 30 tot 45 jaar 45 tot 65 jaar 65 tot 75 jaar 75 jaar en ouder

7 30 41 27 7 7

5,9% 25,2% 34,5% 22,7% 5,9% 5,9%

Eindtotaal

119

100,0%

92 van de 328 inschrijvingen is met een medeaanvrager, dat is bij 28,0% van de inschrijvingen.

Van de 328 woningzoekenden die zijn ingeschreven hebben er 119 (36,3%) sinds 2023 op een woning gereageerd.

Aantal inschrijvingen

% v. totaal

Cum%

5,9% 31,1% 65,5% 88,2% 94,1% 100,0%

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/13991720/1