CConstaterende datHulst
Koppel je AI →
Document · PDF

CVVBegroting CVV ZVL 2024

Gemeenteraad 8 juni 2023, gemeente HulstBij agendapunt: Voorstel tot het indienen van een positieve zienswijze over de conceptbegroting 2024 en kennisnemen van de jaarstukken 2022 van het Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen3.798 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Begroting 2024

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Inhoudsopgave bladzijde Voorwoord

4

Financiële positie

6

Taakvelden 1. Leerlingenvervoer

7

2. Vervoer WMO-gerechtigden

9

3. Jeugdzorgvervoer

11

Overzichten 1. Overhead

13

2. Onvoorzien

15

Paragrafen A. Weerstandsvermogen

17

B. Verbonden partijen

18

C. Financiering

19

Financiele begroting 1. Overzicht baten en lasten naar kostensoort

20

2. Geprognotiseerde Balans

22

Bijlagen 1. Bijlage 1 Baten en lasten per taakveld

23

2. Bijlage 2 Totaaloverzicht 2024 per deelnemer

24

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Voorwoord Bij deze presenteren wij u de begroting 2024 en de meerjarenbegroting 2024-2027. In 2004 trad het Besluit begroting en verantwoording provincies en gemeenten (BBV) in werking. Daarmee kwam er een zelfstandig kader voor de verslaglegging op de eigenheid van de medeoverheden. Het BBV beoogde zodanige eisen te stellen dat de begrotings- en verantwoordingsstukken in uiteenlopende informatiebehoeften van de verschillende belanghebbenden zouden kunnen voorzien. In 2016 is er besloten tot aanpassing van het BBV. Deze aanpassing treedt voor gemeenschappelijke regelingen in werking met ingang van de begroting 2018. De belangrijkste wijzigingen voor onze begroting: 1. Bij de programma's alleen directe kosten opnemen; 2. Overhead in een apart overzicht, buiten de programma's; 3. Paragraaf financiering aanpassen; 4. Geprognotiseerde eindbalans en EMU saldo en uiteenzetting financiele positie; 5. Bijlage baten en lasten per taakveld. Naast de programma's en overzichten wordt een belangrijk deel van de begroting gevormd door de paragrafen. In het besluit Begroting en Verantwoording zijn 7 verplichte paragrafen opgenomen voor provincies, gemeenten en hun gemeenschappelijke regelingen, te weten: - lokale heffingen; - weerstandsvermogen en risicobeheersing; - onderhoud kapitaalgoederen; - financiering; - bedrijfsvoering; - verbonden partijen; - grondbeleid.

Deze paragrafen zijn niet allemaal relevant voor het Samenwerkingsverband Collectief Vervoer ZVL. In deze begroting zijn de volgende paragrafen opgenomen: - Weerstandsvermogen - Verbonden partijen - Financiering Met ingang van 2016 valt het CVV evenals gemeenten, waterschappen en provincies onder de vennootschapsbelastingplicht (Vpb).

Wij stellen u voor over te gaan tot vaststelling van de programmabegroting 2024 met meerjarenraming 2024-2027. Het Dagelijks Bestuur van het Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuws-Vlaanderen P.C. Verburg

J. de Buck

secretaris

voorzitter

4

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Financiële positie Doel is om aan het Algemeen Bestuur een sluitende begroting 2024 en een sluitende meerjarenraming 2024-2027 aan te bieden. De programmabegroting 2024-2027 is structureel sluitend. In de begroting 2024 is rekening gehouden met de volgende uitgangspunten: 1. Jaarrekeningen 2021 en 2022 en de begroting 2023 2. Aantal inwoners De gemeenschappelijke regeling bepaalt dat het aantal inwoners van het betreffende begrotingsjaar wordt gehanteerd. Omdat deze gegevens uiteraard nog niet bekend zijn, wordt het aantal inwoners per 1 januari 2023 gehanteerd. Gemeente Hulst

27.601

Gemeente Sluis

23.240

Gemeente Terneuzen

55.013

Totaal

105.854

3. De raming van de kosten van het overzicht overhead wordt, waar mogelijk, bepaald door de VZG norm. Dit percentage is voor 2024 vastgesteld op 3,4% (3,4% inflatie ; 0% bezuinigingstaakstelling). Deze uitkomst van deze berekening is niet altijd duidelijk zichtbaar omdat er ook aanpassingen zijn aan de aktuele situatie.

De raming van de kosten van de onderdelen 1 (leerlingenvervoer), 2 (vervoer WMO-gerechtigden) en 3 (jeugdzorgvervoer) wordt jaarlijks verhoogd. Bij het opstellen van de begroting 2024 is uitgegaan van de werkelijke stijging van de NEA in 2023 van 13,7% en een voorlopige stijging van de NEA-index met 4% voor 2024. De raming van de kosten van het overzicht onvoorzien is afhankelijk van het resultaat van de Gemeentelijke vervoerscentrale Zeeland B.V.

6

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Taakveld 4.3

Leerlingenvervoer

Productnummer

64800000

Omschrijving

Het vervoeren van ongeveer 350 leerlingen die hun woonplaats hebben in Zeeuws-

Doelstelling

Vlaanderen op individuele dan wel collectieve basis van de woning van de leerling naar school en terug. Het betreft leerlingen die vallen onder: 1. De Wet op het primair onderwijs (WPO) die van toepassing is op basisscholen en speciale scholen voor het basisonderwijs. 2. De Wet op de expertisecentra (WEC), die van toepassing is op scholen voor speciaal en voortgezet speciaal onderwijs. 3. De Wet op het voortgezet onderwijs (WVO), die van toepassing is op scholen voor voortgezet onderwijs.

Toelichting

Contractueel is bepaald dat de vervoerder zijn tarieven jaarlijks mag aanpassen volgens de NEA-index. Voor het leerlingenvervoer is de ingangsdatum bepaald op 1 januari.

7

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Taakveld 4.3

Leerlingenvervoer

Productnummer

64800000

LASTEN Werkelijk

Raming

Raming

2022

2023

2024

Categorie

Omschrijving

34613

Centralekosten Hulst

13.750

13.750

16.500

34614

Centralekosten Terneuzen

27.500

27.500

32.750

34615

Centralekosten Sluis

13.750

13.750

16.500

34616

Tunnelkosten Hulst

11.997

14.000

13.500

34617

Tunnelkosten Terneuzen

29.168

34.000

35.250

34618

Tunnelkosten Sluis

8.966

12.750

7.500

34622

Leerlingenvervoer Hulst

553.051

630.250

651.068

34623

Leerlingenvervoer Terneuzen

802.922

862.000

1.100.022

34624

Leerlingenvervoer Sluis Totaal

563.415

679.250

680.980

2.024.519

2.287.250

2.554.070

Werkelijk

Raming

Raming

2022

2023

2024

BATEN

Categorie

Omschrijving

42901

Gemeente Hulst

578.798

658.000

681.068

42902

Gemeente Terneuzen

859.590

923.500

1.168.022

42903

Gemeente Sluis

586.131

705.750

704.980

2.024.519

2.287.250

2.554.070

Totaal Toelichting:

De raming 2024 is gebaseerd op de NEA geindexeerde vervoerkosten van januari en februari 2023 (+13,7%) de reden hiervoor is om zo goed mogelijk aan te sluiten op de actuteel benodigde voertuiginzet en en de werkelijke (geindexeerde) tarieven van 2023 Bovengenoemde uitkomst is vervolgens vermeerderd met een verwachte NEA index van 4% voor 2024

8

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Taakveld 6.71

Vervoer WMO-gerechtigden

Productnummer

66520000

Omschrijving

Het vervoeren van mensen met een functiebeperking (inclusief medische of sociale begeleiding) woonachtig in Zeeuws-Vlaanderen, die geen gebruik kunnen maken van het reguliere openbaar vervoer en waarvoor de deelnemende gemeenten een indicatie voor taxi-vervoer hebben afgegeven

Doelstelling

Deze vervoersvoorziening te verstrekken tegen een gereduceerd taxitarief.

Toelichting

Het tarief dat de vervoerder in rekening brengt is de met de vervoerder contractueel vastgelegde uurprijs minus de ritbijdrage van de WMO-gerechtigde en de eventuele begeleiding. Alle kosten van dit programma komen ten laste van de deelnemende gemeenten.

9

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Taakveld 6.71

Vervoer WMO-gerechtigden

Productnummer

66520000 LASTEN Werkelijk

Raming

Raming

2022

2023

2024

Categorie

Omschrijving

34610

WMO vervoer Hulst

725.493

678.500

938.750

34611

WMO vervoer Terneuzen

943.335

850.500

1.272.000

34612

WMO vervoer Sluis

558.156

546.500

678.250

34613

Centralekosten Hulst

88.339

101.000

117.250

34614

Centralekosten Terneuzen

132.954

143.000

169.750

34615

Centralekosten Sluis

87.483

81.750

97.500

34616

Tunnelkosten Hulst

3.256

3.750

3.750

34617

Tunnelkosten Terneuzen

4.476

4.750

5.250

34618

Tunnelkosten Sluis

2.678

3.250

3.000

34200

Eigen bijdrage Hulst

-142.559

-132.000

-185.500

34201

Eigen bijdrage Terneuzen

-205.336

-182.250

-274.250

34202

Eigen bijdrage Sluis

-98.099

-94.250

-118.250

2.100.176

2.004.500

2.707.500

Werkelijk

Raming

Raming

2022

2023

2024

Totaal BATEN

Categorie

Omschrijving

42901

- Gemeente Hulst

674.529

651.250

874.250

42902

- Gemeente Terneuzen

875.429

816.000

1.172.750

42903

- Gemeente Sluis

550.218

537.250

660.500

2.100.176

2.004.500

2.707.500

Toelichting: De raming 2024 is gebaseerd op de werkelijke uitgaven van het laatste kwartaal 2022 (opgehoogd met de NEA indexering 2023 van 13,7%) en de werkelijke uitgaven van janauri 2023. Daarbovenop zijn de WMO vervoerskosten ( zonder centrale kosten en tunnelkosten verhoogd met de voorlopige NEA voor 2024 van 4% De eigen (ritbijdragen) zijn gebaseerd op de de werkelijke bijdragen laatste kwartaal 2022 (opgehoogd met de door gemeenten vastgestelde indexering van 10,7% voor 2023 Daarbovenop zijn de WMO ritopbrengstenkosten verhoogde met de voorlopige NEA voor 2024 van 4%

10

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Taakveld 6.72

Jeugdzorgvervoer

Productnummer

67200000

Omschrijving

Het vervoeren van jeugdigen van en naar instellingen voor jeugdhulp bij medische noodzaak of een beperking in de zelfredzaamheid. Het vervoer van jeugdigen van en naar behandellocaties is onderdeel van de jeugdhulpplicht.

Doelstelling

Deze vervoersvoorziening te verstrekken tegen een gereduceerd tarief.

Toelichting

Het tarief dat de vervoerder in rekening brengt is de met de vervoerder contractueel vastgelegde uurprijs en valt vanaf 1 oktober 2018 onder het contract Regiotaxivervoer Zeeuws-Vlaanderen. Alle kosten van dit Taakveld komen ten laste van de deelnemende gemeenten.

11

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Taakveld 6.72

Jeugdzorgvervoer

Productnummer

67200000 LASTEN Werkelijk

Raming

Raming

2022

2023

2024

Categorie

Omschrijving

34613

Centralekosten Hulst

21.049

27.500

19.250

34614

Centralekosten Terneuzen

39.441

51.750

38.750

34615

Centralekosten Sluis

27.302

33.500

34.750

34616

Tunnelkosten Hulst

726

1.250

750

34617

Tunnelkosten Terneuzen

1.441

1.500

1.250

34618

Tunnelkosten Sluis

1.184

2.000

1.250

34619

Jeugdzorgvervoer Hulst

151.673

218.250

142.750

34620

Jeugdzorgvervoer Terneuzen

293.978

260.000

322.250

34621

Jeugdzorgvervoer Sluis

208.439

312.000

205.250

Totaal

745.233

907.750

766.250

Werkelijk

Raming

Raming

2022

2023

2024

BATEN

Categorie

Omschrijving

42901

- Gemeente Hulst

173.448

247.000

162.750

42902

- Gemeente Terneuzen

334.860

313.250

362.250

42903

- Gemeente Sluis

236.925

347.500

241.250

745.233

907.750

766.250

Toelichting:

De raming 2024 is gebaseerd op de werkelijke uitgaven van het laatste kwartaal 2022 (opgehoogd met de NEA indexering 2023 van 13,7%) en de werkelijke uitgaven van janauri 2023. Daarbovenop zijn de Jeugdzorg vervoerskosten ( zonder centrale kosten en tunnelkosten verhoogd met de voorlopige NEA voor 2024 van 4%.

12

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Overzicht

Overhead (taakveld 0.4)

Productnummer

60010000

Omschrijving

Het Dagelijks Bestuur draagt zorg voor het dagelijks beheer over het lichaam, waartoe in ieder geval behoort: a. het voorbereiden van al hetgeen ter overweging en beslissing aan het algemeen bestuur moet worden voorgelegd; b. het uitvoeren van de besluiten van het algemeen bestuur; c. het nemen van alle conservatoire maatregelen ter voorkoming van vergaring of verlies van recht of bezit. Het Algemeen Bestuur staat aan het hoofd van het openbaar lichaam. De administratieve voorbereiding en afhandeling van alle zaken het lichaam betreffende vindt plaats door een ambtenaar van de gemeente Terneuzen.

Doelstelling

In stand houden van een integer en betrouwbaar bestuur dat op transparante en interactieve wijze sturing geeft aan het Samenwerkingsverband.

Toelichting

In de gemeenschappelijke regeling is vastgelegd dat deze kosten naar rato van het aantal inwoners van de deelnemers wordt omgeslagen.

De kosten van dit programma bestaan uit de kosten voor uitvoering van de administratie door medewerkers van de afdeling financiën van de Gemeente Terneuzen, de kosten van de ambtelijk secretaris; kosten klantenregistratie, passen en beveiligde website en de overige kosten. De kosten voor de dienstverlening van het team financien en de ambtelijk secretaris zijn tot 2024 nooit geindexeerd. Vanaf de begroting 2024 worden deze kosten jaarlijks geindexeerd volgens de VZG norm (3,4% in 2024 ev) In de begrgoting 2024 is al rekening gehouden met de onlangs bijgestelde VZG richtlijn van 14 maart 2023 van 4,5% naar 7,2%

13

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Overzicht

Overhead (taakveld 0.4)

Productnummer

60010000 LASTEN Werkelijk

Raming

Raming

2022

2023

2024

-1.756

0

0

Categorie

Omschrijving

21001

Rentebaten

34049

Overige

461

5.000

5.000

34370

Mybility

10.026

6.000

10.000

34380

Automatiseringskosten

1.836

2.750

2.750

34701

Accountantskosten

24.718

27.500

27.500

34898

Uitvoering administratie

9.528

23.000

24.033

34899

Ambtelijk secretaris

91.360

71.910

84.845

Totaal

136.173

136.160

154.128

Werkelijk

Raming

Raming

2022

2023

2024

BATEN

Categorie

Omschrijving

42901

Gemeente Hulst

35.693

35.643

40.188

42902

Gemeente Terneuzen

70.493

70.558

80.101

42903

Gemeente Sluis

29.987

29.959

33.839

Totaal

136.173

136.160

154.128

Toelichting De begrote kosten onder Overige zijn standaard op 5000 geraamd, wat meestal voldoende is. Hieronder vallen juridische kosten bijvoorbeeld in geval van faillissement vervoerder, advieskosten voor het opstellen van de beleidsregels en verordening leerlingenvervoer (LLV). De kosten van Mybility zijn afhankelijk van het aantal pashouders en het aantal passen dat jaarlijks vervangen moet worden. De automatiseringskosten betreffen de kosten van onze website en een bijdrage in de kosten van de software die de GVC gebruikt voor het linken van de pasgegevens met de registratie in de taxi's. De kosten van de uitvoering administratie betreffen de kosten van het team financien en de kosten voor het opmaken van de jaarrekening. De laatste kosten zijn in 2021 dubbel geboekt waardoor de kosten in 2022 lager zijn.

14

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Overzicht

Onvoorzien

Productnummer

69220000

Omschrijving

Het bedrag voor onvoorzien dient te worden geraamd voor de begroting in zijn geheel of per taakveld. Tot nu toe is steeds één post voor onvoorzien in de begroting opgenomen en er is geen reden om daar van af te wijken.

Doelstelling

Toelichting

15

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Overzicht

Onvoorzien

Productnummer

69220000

LASTEN Werkelijk

Raming

Raming

2022

2023

2024

Categorie

Omschrijving

0001

Onvoorzien

77.161

0

0

Totaal

77.161

0

0

Werkelijk

Raming

Raming

2022

2023

2024

77.161

0

0

BATEN

Categorie

Omschrijving

429xx

Gemeenten totaal

42901

Gemeente Hulst

0

0

0

42902

Gemeente Terneuzen

0

0

0

42903

Gemeente Sluis

0

0

0

77.161

0

0

Totaal

Er is uitgezocht of er aan de vervoerder nog te veel compensatie is verstrekt ivm corona uit 2021. Op basis van de definitieve regeling blijkt echter sprake te zijn van een te laag uitbetaald bedrag aan coronasteun en is de coronacompensatie daarmee afgewikkeld

16

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Paragrafen A. Weerstandsvermogen Het weerstandsvermogen is gedefinieerd als "het vermogen van het Samenwerkingsverband om niet structurele financiële risico's op te kunnen vangen teneinde de taken te kunnen voorzetten". Het weerstandsvermogen bestaat uit de relatie tussen weerstandscapaciteit (zijnde de middelen en mogelijkheden waarover het Samenwerkingsverband beschikt of kan beschikken om niet begrote kosten te dekken) en de risico's waarvoor geen maatregelen zijn getroffen en die van materiële betekenis kunnen zijn in relatie tot de financiële positie. Het weerstandsvermogen is van belang voor het bepalen van de gezondheid van de financiële positie van het Samenwerkingsverband voor het begrotingsjaar, maar ook voor de meerjarenraming. De weerstandscapaciteit bestaat uit de middelen en mogelijkheden waarover het Samenwerkingsverband beschikt om niet begrote kosten die onverwachts en substantieel zijn te dekken. Het gaat om die elementen waarmee tegenvallers eventueel bekostigd kunnen worden. De weerstandscapaciteit van het Samenwerkingsverband is als volgt opgebouwd:

Onvoorzien De raming voor 2024 bedraagt € 0,00 Dit bedrag is afhankelijk van het resultaat van de Gemeentelijke vervoerscentrale Zeeland B.V. De risico's Artikel 11 van het BBV bepaalt dat in de paragraaf weerstandsvermogen een inventarisatie van de risico's dient plaats te vinden. Wat zijn de risico's? Onder risico wordt verstaan het gevaar voor schade of verlies als gevolg van interne of externe omstandigheden. Het gaat hierbij om gevaar, schade of verlies van financiële aard. Gezien deze definiëring bevat de risicoparagraaf dus een omschrijving van "alle redelijk voorzienbare risico's waarvoor géén voorzieningen zijn gevormd (niet volledig kwantificeerbare risico's), of die niet tot afwaardering van activa hebben geleid en die van materiële betekenis kunnen zijn in relatie tot het balanstotaal of de financiële positie". Budgettaire risico's De risico's voor het Samenwerkingsverband zijn voornamelijk budgettaire risico's. 1. Gebruik vervoer Het Samenwerkingsverband stelt op basis van gegevens uit het verleden het te verwachten gebruik van het vervoer vast. Het werkelijke gebruik kan afwijken van deze ramingen. De omvang van het risico is niet in te schatten. 2. Contractuele aansprakelijkheid Het Samenwerkingsverband heeft tot op heden nog geen aansprakelijkheidsschades gehad. Voor deze aansprakelijkheid dienen de gemeenten zelf zich te verzekeren.

17

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Paragrafen B. Verbonden Partijen Het Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuws-Vlaanderen heeft 1 verbonden partij: Gemeentelijke Vervoerscentrale De vervoerscentrale heeft 5 aandeelhouders: - Gemeenten Middelburg, Vlissingen en Veere - De Oosterschelderegio - Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuws-Vlaanderen `- Provincie Zeeland - Gemeente Goeree-Overflakkee

In 2021 is het aandelenconstruct opnieuw bekeken. Uitgangspunt is dat het transparanter moet en dat de winsen en verliezen evenredig tussen de aandeelhouders zullen worden verdeeld. Inmiddels is in Overeenkomsten van Opdracht tussen de Gemeentelijke Vervoerscentrale Zeeland en de aandeelhouders bepaald dat de winsten en/of verliezen evenredig worden verdeeld. Deelneming Gemeentelijke Vervoerscentrale Zeeland: Per 1 januari 2009 heeft het samenwerkingsverband 100% van de aandelen in taxicentrale Zeeuws-Vlaanderen overgenomen voor een bedrag van € 130.000. Nadat in 2011 het samenwerkingsverband welzijnszorg oosterschelderegio (swvo) aandeelhouder is geworden, zijn vervolgens in 2015 ook Middelburg, Vlissingen en Veere en later ook de Provincie Zeeland en GoereeOverflakkee aandeelhouder geworden.

18

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Paragrafen C. Financiering (Treasury) Algemeen De Wet Fido stelt regels voor het financieringsgedrag van decentrale overheden. Met name gaat het om regels voor het beheersen van financiële risico's, zowel op aangetrokken als op uitgezette middelen, en voor het beheer van treasury. In het Besluit Begroting en Verantwoording is de verplichting tot het opstellen van financieringsparagrafen in de toelichting op de begroting en het jaarverslag opgenomen. Controleplanning Er is een controleplanning opgezet om per 3 maanden een begrotingsrapportage op te stellen om eventuele overschrijdingen van de begroting tijdig te signaleren. Financieringsinstelling De huisbankier van het Samenwerkingsverband is de BNG-bank. Schatkistbankieren De 1e kamer heeft in december 2013 ingestemd met het wetsvoorstel verplicht schatkistbankieren. Voor decentrale overheden betekent dit dat zij m.i.v. 16 december 2013 verplicht zijn om hun overtollige middelen in de schatkist aan te houden. Kasgeldlimiet/renterisiconorm Gezien het feit dat het Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuws Vlaanderen geen externe financiering kent, voldoen wij aan deze norm. Koers- en valutarisicobeheer Er zijn/worden geen belangrijke c.q. omvangrijke financiele transacties in vreemde valuta aangegaan en daar zijn ook geen voornemens toe. Daarmee zijn er geen koers- en valutarisico's.

19

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Overzicht baten en lasten naar kostensoort LASTEN Raming

Raming

Raming

Raming

2024

2025

2026

2027

1. Leerlingenvervoer

2.554.070

2.656.233

2.762.482

2.872.981

2. Vervoer WMO-gerechtigden

2.707.500

2.815.800

2.928.432

3.045.569

766.250

796.900

828.776

861.927

Uitvoering administratie

24.033

24.850

25.695

26.569

Ambtelijk secretaris

84.845

87.730

90.713

93.797

Mybility

10.000

10.400

10.816

11.249

Accountantskosten

27.500

28.600

29.744

30.934

Automatiseringskosten

2.750

2.860

2.974

3.093

overige

5.000

5.200

5.408

5.624

154.128

159.640

165.350

171.266

0

0

0

0

6.181.948

6.428.573

6.685.040

6.951.744

Taakvelden

3. Jeugdzorgvervoer Overzichten 1. Overhead:

2. Onvoorzien Totaal

20

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Overzicht baten en lasten naar kostensoort BATEN Raming

Raming

Raming

Raming

2024

2025

2026

2027

Taakvelden 1. Leerlingenvervoer Gemeente Hulst Gemeente Terneuzen Gemeente Sluis

681.068

708.311

736.643

766.109

1.168.022

1.214.743

1.263.333

1.313.866

704.980

733.179

762.506

793.006

2.554.070

2.656.233

2.762.482

2.872.981

2. Vervoer WMO-gerechtigden Gemeente Hulst

874.250

909.220

945.589

983.412

1.172.750

1.219.660

1.268.446

1.319.184

660.500

686.920

714.397

742.973

2.707.500

2.815.800

2.928.432

3.045.569

Gemeente Hulst

162.750

169.260

176.030

183.072

Gemeente Terneuzen

362.250

376.740

391.810

407.482

Gemeente Sluis

241.250

250.900

260.936

271.373

766.250

796.900

828.776

861.927

Gemeente Hulst

40.188

41.626

43.114

44.657

Gemeente Terneuzen

80.101

82.966

85.934

89.008

Gemeente Terneuzen Gemeente Sluis

3. Jeugdzorgvervoer

Overzichten 1. Overhead

Gemeente Sluis

33.839

35.049

36.302

37.601

154.128

159.640

165.350

171.266

Gemeente Hulst

0

0

0

0

Gemeente Terneuzen

0

0

0

0

Gemeente Sluis

0

0

0

0

0

0

0

0

6.181.948

6.428.573

6.685.040

6.951.744

2. Onvoorzien

Totaal

Vanaf 2025 is op de vervoerskosten en een deel van de overheadkosten rekening gehouden met een indexering van 4%

21

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Geprognotiseerde balans In de geprognotiseerde balans wordt inzicht gegeven in de verwachte schulden en bezittingen van het CVV van 2023 tot en met 2026. Geprognotiseerde balans Activa per 31 december

2024

2025

2026

2027

130.000

130.000

130.000

130.000

0

0

0

0

Kortlopende vorderingen

225.000

225.000

225.000

225.000

TOTAAL ACTIVA

355.000

355.000

355.000

355.000

2024

2025

2026

2027

Eigen Vermogen

0

0

0

0

Voorzieningen

0

0

0

0

Langlopende leningen

0

0

0

0

Kortlopende schulden

355.000

355.000

355.000

355.000

TOTAAL PASSIVA

355.000

355.000

355.000

355.000

0

0

0

0

Vaste activa Voorraden

Passiva per 31 december

EMU saldo

22

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Bijlage 1. Baten en Lasten per Taakveld

Taakvelden

Begroting 2024 Lasten

0.4. Overhead 4.3

Leerlingenvervoer

6.71 Vervoer WMO-gerechtigden 6.72 Jeugdzorgvervoer Totaal

23

Baten

Saldo

154.128

154.128

0

2.554.070

2.554.070

0

2.707.500

2.707.500

0

766.250

766.250

0

6.181.948

6.181.948

0

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Bijlage 2. Totaal overzicht Totaaloverzicht bijdragen

Rekening

Begroting

Begroting

2022

2023

2024

Gemeente Hulst 1 Leerlingenvervoer

578.798

658.000

681.068

2 Vervoer WMO-gerechtigden

674.529

651.250

874.250

3 Jeugdzorgvervoer

173.448

247.000

162.750

1 Overhead

35.693

35.643

40.188

0

0

0

1.462.468

1.591.893

1.758.257

1 Leerlingenvervoer

859.590

923.500

1.168.022

2 Vervoer WMO-gerechtigden

875.429

816.000

1.172.750

3 Jeugdzorgvervoer

334.860

313.250

362.250

1 Overhead

70.493

70.558

80.101

0

0

0

2.140.372

2.123.308

2.783.124

1 Leerlingenvervoer

586.131

705.750

704.980

2 Vervoer WMO-gerechtigden

550.218

537.250

660.500

3 Jeugdzorgvervoer

236.925

347.500

241.250

1 Overhead

29.987

29.959

33.839

0

0

0

1.403.261

1.620.459

1.640.568

1 Leerlingenvervoer

2.024.519

2.287.250

2.554.070

2 Vervoer WMO-gerechtigden

2.100.176

2.004.500

2.707.500

3 Jeugdzorgvervoer

745.233

907.750

766.250

1 Overhead

136.173

136.160

154.128

0

0

0

5.006.101

5.335.660

6.181.948

2 Onvoorzien Totaal Gemeente Terneuzen

2 Onvoorzien Totaal Gemeente Sluis

2 Onvoorzien Totaal Totaaloverzicht

2 Onvoorzien Totaal

24

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/12726060/1