CConstaterende datHulst
Koppel je AI →
Document · PDF

ABZ1e Bestuursrapportage 2021

Gemeenteraad 7 oktober 2021, gemeente HulstBij agendapunt: Zienswijze 1e Bestuursrapportage 2021 VRZ (inclusief 2e Begrotingswijziging 2021 VRZ)19.749 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 3 van 3

Bijlage 1: Investering 2021 in ademlucht Investeringsplan AT Ademluchttoestellen Ademluchtmaskers Ademluchtcilinders *)

10 10 15

Begroot VRZ 2021 Aantal Prijs 1.000 € 3.000 € 2.700 €

Totaal

1.500 € 275 € 360 €

1.500.000 825.000 972.000

€

3.297.000

Totaal Bedragen zijn inclusief BTW

Aanbod nieuwe apparatuur AT Ademluchttoestellen Ademluchtmaskers Ademluchtcilinders *)

10 10 20

Offerte Drager Aantal Prijs 768 € 2.384 € 2.705 €

Totaal

Totaal

947 € 122 € 311 €

727.604 290.848 842.607

€

1.861.059

Bedragen zijn inclusief BTW

*) De afschrijvingstermijn van de cilinders kan worden verlengd van 15 naar 20 jaar. Dit vraagt om een aanpassing van de financiële verordening.

1e Bestuursrapportage 2021 55

Begroting

Offerte

Verschil

Ademluchttoestellen Ademluchtmaskers Ademluchtcilinders

€ € €

1.500.000 € 825.000 € 972.000 €

727.604 € 772.396 V 290.848 € 534.152 V 842.607 € 129.393 V

Totaal

€

3.297.000 €

1.861.059 € 1.435.941 V

Bedragen zijn inclusief BTW

Structureel effect op de meerjarenbegroting Structureel voordeel vanaf 2022 Afschrijvingslasten Rentelasten Totaal Ademluchttoestellen € Ademluchtmaskers € Ademluchtcilinders *) € Verlengen afschrijvingstermijn cilinders € Implementatie €

77.240 53.415 8.626 14.043 -5.000

Totaal

148.324 €

€

15.448 € 10.683 € 2.588 € € -1.000 €

€ € € €

92.688 64.098 11.214 14.043 -6.000

27.719 € 176.043

De meerjarenbegroting van VRZ laat een tekort zien op de kapitaallasten vanaf 2023 met daar tegenover een oplopende gemeentelijke bijdrage. Het voordeel op de kapitaallasten is dus niet vrij besteedbaar, maar zal op begrotingsbasis leiden tot een lagere verhoging van de gemeentelijke bijdrage. Tot en met 2022 is er geen financieringsbehoefte. Vanaf 2023 ontstaat daardoor pas het voordelig effect op de begrote rentelasten. Het voordeel in 2022 zal worden verrekend met de post planningsoptimisme, die in dat jaar € 270.000 bedraagt. (Normaal is deze post begroot op € 220.000). Effect op de meerjarenbegroting 2022 2023 2024 Lasten Afschrijvingen Rentelasten Planningsoptimisme

2025

€ -148.324 € -148.324 € -148.324 € -148.324 € € -27.719 € -27.719 € -27.719 € 148.324

Baten Gemeentelijke bijdrage €

-

€ 176.043 € 176.043 € 176.043

Totaal

-

€

€

-

€

1e Bestuursrapportage 2021 56

-

€

-

Bijlage 5: Taakstelling 2021-2025 De volgende taakstellingen zijn van toepassing in 2021:

Algemeen Formatie Vertrek GMZ Totaal

2021 212.424 136.100 348.524

1e Burap 2021

-130.000

Totaal

218.524

Algemeen/Formatie De begroting 2021 was sluitend door het opnemen van een taakstelling. Deze taakstelling bedraagt € 348.524. De structurele taakstelling in de begroting 2022 bedraagt nog € 90.674. In de 1e bestuursrapportage 2021/2e begrotingswijziging 2021 wordt € 130.000 als incidenteel nadeel verwerkt. In de 2e bestuursrapportage wordt bezien hoe het restant van de taakstelling (€ 218.524) wordt verwerkt.

Onderstaande tabel geeft de taakstellingen voor 2022 en volgende jaren weer.

Restant taakstelling na PvA Taakstelling*) Formatie risicobeheersing Begrotingssaldo 2022 **) Totaal

2022 222.516 -125.000 -6.842 90.674

2023 296.466 -125.000 1.438 172.904

2024 297.516 -155.000 11.097 153.613

2025 297.516 -155.000 39.297 181.813

1e Burap 2021

-134.000

-134.000

-134.000

-134.000

Totaal

-43.326

38.904

19.613

47.813

*) Inclusief taakstelling vertrek meldkamer **) De 1 en 2e bestuursrapportage 2020 lieten een nadeel zien van € 155.408 in 2021 aflopend naar € 73.150 vanaf 2022. Dit nadeel is in 2022 door meevallers en ombuigingen opgevangen.

Brandweervrijwilligers o.b.v. Jaarrekening 2019 (structureel) In 2019 was er een voordeel op de vrijwilligerskosten van € 369.000 ten opzichte van de begroting 2019. Hiervan was € 375.000 voorzien in de 2e Burap 2019. De jaarrekening 2019 liet een nadeel zien van € 6.000. Vervolgens is in de programmabegroting 2021 en de 1e Burap 2020 behoedzaam € 235.000 ingeboekt als structureel voordeel. De nog bestaande ruimte van € 134.000 in 2019 lijkt op dit moment (in tijde van Corona) niet nodig voor kostendekking omdat de kosten 2021, net als in 2020, lager zijn dan in 2019. Dit voordeel wordt structureel ingeboekt ter dekking van de taakstelling.

1e Bestuursrapportage 2021 57

Bijlage 6: Inhuur derden en advieskosten

Incidentele, projectmatige inhuur Corona; inhuur ondersteuning crisisorganisatie Corona; inhuur Teamcoach GHOR Corona; Interim manager bedrijfsvoering Corona; chauffeursdiensten, vertaalwerk, R&I Programmamanagement 2030 Waterongevallenteam ondersteuning implementatie OLS Piket Meetplanleider (OV) Implementatie ERP-pakket Diversen Vacatures / vervanging bij ziekte / zwangerschapsverlof Tijdelijke inhuur Directiestaf Detachering HRM-functionaris(sen) ivm vacatures Tijdelijke inhuur coördinerend clustercommandant Tijdelijke inhuur HRM Tijdelijke inhuur Facilitair (aanbestedingen) Tijdelijke inhuur I&A Tijdelijke inhuur teamleider MTL

Begroting 2021 1e Burap 2021

Totaal

0

404.000 38.000 59.500 104.000 13.000 100.000 15.000 48.500 26.000

404.000 38.000 59.500 104.000 13.000 100.000 15.000 48.500 26.000 0

105.000

216.700 143.600 -95.000 70.000 50.000 11.000 9.600 27.500

321.700 143.600 10.000 70.000 50.000 11.000 9.600 27.500

-8.000

354.800 31.000 15.500 30.000 33.000 15.200 10.100 5.000 20.000 190.000 5.000

105.000

Structureel Coördinerend gemeentesecretaris Bevolkingszorg Piket communicatie-adviseur COPI Bevolkingszorg Opleidingsinstructeurs t.b.v. MOTO Advieskosten management algemeen Advieskosten HRM Advieskosten Financiën Advieskosten Crisisbeheersing Advieskosten Nucleaire Veiligheid Piket externen GHOR Diversen

362.800 31.000 15.500 30.000 41.000 15.200 10.100 5.000 20.000 190.000 5.000

Totaal

467.800

-8.000

612.700

1.080.500

Wa a rva n: Pers oneel va n derden

677.200

Opl ei di ngs i ns tructeurs

30.000

Pi ketvergoedi ngen externen

257.500

Advi es kos ten

115.800 1.080.500

1e Bestuursrapportage 2021 58

Bijlage 7: Operationele gegevens Grip Incidenten Datum 11-3

GRIP 1 Vlissingen

29-3

1

Vlissingen

2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021

GRIP-1 3 1 2 6 1 2 5 5 2

GRIP-2 1 1 2 2 2 3 3

Locatie

GRIP-3 1

Omschrijving Loskomende koperen dakplaten flat boulevard Vlissingen. Dreiging centrum en ADRZ Portiekbrand GRIP-4

2

Totaal 5 0 2 8 5 4 8 9 3

1

Brandweer Operationele prestaties Brandweer Onderstaande cijfers geven inzicht in de operationele prestaties van de brandweer in Zeeland van 01 januari 2021 tot en met 30 april 2021. De cijfers hebben alleen betrekking op incidenten waarbij tenminste een basisbrandweereenheid (tankautospuit (TS)) betrokken is geweest. De cijfers zijn geautomatiseerd tot stand gekomen met het Business Intelligence systeem. Dit betekent dat er geen handmatige correcties zijn uitgevoerd. De operationele prestaties worden waar relevant vergeleken met voorgaande jaren, zodat een trendbeeld kan worden gevormd. Opkomsttijden In onderstaande figuur is de opbouw van de opkomsttijd als een keten weergegeven. Deze keten start bij het moment van melding, waarna de meldkamer de melding aanneemt en verwerkt (verwerkingstijd). De daaropvolgende alarmering activeert het brandweerproces (uitruktijd en rijtijd). Deze samen vormen de opkomsttijd voor de brandweerzorg.

1e Bestuursrapportage 2021 59

Figuur: keten opkomsttijd

Uitruk/opkomsttijd Mediaan* uitruktijd Mediaan* opkomsttijd

Prio

2017

2018

2019

2020

2021

Prio 1 Prio 2 Prio 1** Prio 2

4:21 4:46 8:37 12:35

4:19 4:47 9:08 12:21

4:24 5:00 9:01 12:11

4:25 4:58 09:04 12:41

4:27 5:16 9:21 12:29

Tabel: mediaan opkomst- en uitruktijd bij prio 1 en 2 * In verband met aansluiting bij de kerncijfers van het IFV worden vanaf 2021 niet de gemiddelde maar de mediaan tijden weergegeven ** Bij de bepaling van de mediaan opkomsttijd voor prioriteit 1 incidenten zijn alle meldingen met een meldkamerverwerkingstijd groter dan 4 minuten uitgesloten. Dit zijn meldingen waarbij pas later assistentie van de brandweer wordt gevraagd. Dit betrof 10 incidenten tot en met 30-4-2021

Grafiek: meerjarige cumulatieve opkomstijden bij prio 1 en 2 2016 t/m 2020*

1e Bestuursrapportage 2021 60

Grafiek: cumulatieve opkomstijden bij prio 1 over 2021* *In verband met de overgang van Cliqview naar Power BI is de meerjarengrafiek nog niet beschikbaar. Bij de volgende burap zal dit opgelost zijn

Figuur: Opkomsten binnen de normtijden

Bij de bepaling het percentage opkomsten binnen de normtijd zijn alle meldingen met een meldkamerverwerkingstijd groter dan 4 minuten uitgesloten. Dit zijn meldingen waarbij pas later assistentie van de brandweer wordt gevraagd.

Aantal brandweer-uitrukken met basisbrandweereenheid Tot en met april 2021 waren er totaal 709 incidenten waarvoor tenminste met één basisbrandweereenheid is uitgerukt. In 2020 waren er in dezelfde periode 752 uitrukken. Van de 709 uitrukken waren er 327 met prioriteit 1 (in 2020; 395) en 382 met prioriteit 2 (in 2020; 357[1]). Uitrukken met andere voertuigen zoals redvoertuigen en hulpverleningsvoertuigen zijn in deze rapportage buiten beschouwing gelaten. Hiervoor zijn geen prestatie-indicatoren of wettelijke opkomstnormen vastgesteld.

1e Bestuursrapportage 2021 61

Aantal uitrukken met TS per gemeente

Figuur: aantal uitrukken met TS per gemeente Gemeente

t/m 30-4-2020

t/m 30-4-2021

Borsele 47 Goes 65 Hulst 52 Kapelle 15 Middelburg 79 Noord-Beveland 10 Reimerswaal 44 Schouwen-Duiveland 65 Sluis 58 Terneuzen 121 Tholen 54 Veere 44 Vlissingen 95 Bijstand buurregio's 3 Zeeland 752 Tabel: aantal uitrukken per gemeente

43 57 49 23 78 14 35 67 64 113 43 27 93 3 709

1e Bestuursrapportage 2021 62

Aantal uitrukken met TS per meldingsclassificatie

Figuur: aantal uitrukken met TS per meldingsclassificatie Toelichting: De toename “Gezondheid” tov 2020 wordt veroorzaakt door een verdubbeling van het aantal verzoeken vanuit de ambulancemeldkamer voor assistentie door de brandweer. De afname van “Overig” tov 2020 wordt veroorzaakt door minder meldingen stormschade in 2021.

Conform de nieuwe brancherichtlijn Optische en Geluidssignalen Brandweer kent de brandweer sinds 1 juni 2017 nog maar twee prioriteiten; prio 1 en prio 2. [1]

1e Bestuursrapportage 2021 63

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/10487904/1