CConstaterende datHoeksche Waard
Koppel je AI →
Document · PDF

Luchtkwaliteitonderzoek

Besluitvormende raad 5 juli 2022, gemeente Hoeksche WaardBij agendapunt: Bestemmingplan bedrijfslocatie Van Iperen Smidsweg 24 Westmaas6.704 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Luchtkwaliteitonderzoek Van Iperen B.V. te Westmaas

projectnummer 0468337.100 definitief revisie 04 5 oktober 2021

Inhoudsopgave

Blz.

1

Inleiding

1

2

Wettelijk kader

3

2.1 2.2 2.3

Grenswaarden Regeling beoordeling luchtkwaliteit 2007 Toepasbaarheidsbeginsel en blootstellingscriterium

3 4 4

3

Uitgangspunten van het onderzoek

5

3.1 3.2 3.3 3.4

Milieucategorieën bedrijventerrein Verkeer behorend bij de inrichting Rekenprogramma Wijze van beoordeling

5 8 9 9

4

Resultaten

11

4.1 4.2 4.3

Stikstofdioxide (NO2) Fijn stof (PM10) Fijn stof (PM2,5)

11 12 12

5

Conclusie

13

Bijlage 1: Invoergegevens Bijlage 2: Beoordelingspunten Bijlage 3: Rekenresultaten

Luchtkwaliteitonderzoek Van Iperen B.V. te Westmaas projectnummer 0468337.100 5 oktober 2021 revisie 04 Van Iperen B.V.

1

Inleiding In opdracht van Van Iperen B.V. heeft Antea Group een luchtkwaliteitonderzoek uitgevoerd voor haar inrichting aan de Smidsweg 24 in Westmaas. In dit onderzoek zijn de bedrijfsactiviteiten nader uitgewerkt, zijn de concentraties luchtverontreinigende stoffen in beeld gebracht en is getoetst aan de wet- en regelgeving voor luchtkwaliteit. Het onderzoek is uitgevoerd in het kader van een bestemmingsplanwijziging. Van Iperen B.V. is een agrarisch toeleveringsbedrijf van o.a. vaste en vloeibare kunstmeststoffen, gewasbeschermingsmiddelen, granen en overige tuinbouw- en teeltbenodigdheden. Van Iperen B.V. voert haar bedrijfsactiviteiten thans uit op 5 percelen (388, 391, 467, 468 en 451) met een totaaloppervlakte van circa 42.600 m2. Het bedrijf heeft 3 aangrenzende, naastgelegen percelen verworven: perceel 579, perceel 390 en een deel van perceel 392. Het voornemen is om deze in gebruik te gaan nemen. In de toekomstige situatie zal het bedrijf een totaaloppervlakte hebben van circa 64.700 m2. De beoogde activiteiten op die percelen zijn strijdig met het vigerend bestemmingsplan ‘Landelijk Gebied Binnenmaas’. Reden om een planologische procedure voor het beoogd gebruik op te starten. Dit onderzoek geeft een kwantitatieve onderbouwing voor het aspect ‘luchtkwaliteit’. In figuur 1.1 is het totale plangebied geel omkaderd inclusief de directe omgeving globaal weergegeven.

Figuur 1-1: Overzicht omgeving inrichting

Blad 1 van 12

Luchtkwaliteitonderzoek Van Iperen B.V. te Westmaas projectnummer 0468337.100 5 oktober 2021 revisie 04 Van Iperen B.V.

In dit rapport wordt in hoofdstuk 2 het wettelijk kader toegelicht dat aan dit onderzoek ten grondslag ligt. Vervolgens zijn de voor dit onderzoek gehanteerde uitgangspunten in hoofdstuk 3 opgenomen waarna de resultaten in hoofdstuk 4 zijn weergegeven. De conclusie is opgenomen in hoofdstuk 5.

Blad 2 van 12

Luchtkwaliteitonderzoek Van Iperen B.V. te Westmaas projectnummer 0468337.100 5 oktober 2021 revisie 04 Van Iperen B.V.

2

Wettelijk kader De belangrijkste wet- en regelgeving voor het milieuaspect luchtkwaliteit is vastgelegd in ‘Titel 5.2 Luchtkwaliteitseisen’ van de Wet milieubeheer (Wm). In artikel 5.16, lid 1 van de Wm is bepaald dat bestuursorganen een besluit, dat gevolgen kan hebben voor de luchtkwaliteit, kunnen nemen wanneer aannemelijk is dat aan één of meer van onderstaande grondslagen wordt voldaan: a. b. c. d.

Er wordt voldaan aan de in bijlage 2 van de Wm opgenomen grenswaarden; Het besluit leidt (per saldo) niet tot een verslechtering van de luchtkwaliteit; Het besluit draagt ‘niet in betekenende mate’ bij aan de jaargemiddelde concentraties stikstofdioxide (NO2) en fijn stof (PM10); Het project is opgenomen in het Nationaal Samenwerkingsprogramma Luchtkwaliteit (ook wel NSL genoemd).

Specifieke uitvoeringsregels zijn vastgelegd in besluiten (AMvB’s) en ministeriële regelingen. Het gaat daarbij onder meer om het Besluit en de Regeling niet in betekenende mate bijdragen, de Regeling beoordeling luchtkwaliteit 2007 en het Besluit gevoelige bestemmingen.

2.1

Grenswaarden In samenhang met Titel 5.2 zijn de (Europese) grenswaarden voor de concentraties van luchtverontreinigende stoffen in de buitenlucht vastgelegd in bijlage 2 van de Wet milieubeheer. Deze grenswaarden zijn gericht op de bescherming van de gezondheid van mensen. In onderstaande tabel zijn de grenswaarden weergegeven. Tabel 2-1: Vastgestelde grenswaarden per stof Concentratie Aantal overschrijdingen [µg/m3] jaargemiddelde 40 Fijn stof (PM10) 24-uursgemiddelde 50 35 Fijn stof (PM2,5) jaargemiddelde 25 jaargemiddelde 40 Stikstofdioxide (NO2) uurgemiddelde* 200 18 Koolmonoxide (CO) 8-uurgemiddelde 10.000 Lood (Pb) jaargemiddelde 0,5 24-uursgemiddelde 125 3 Zwaveldioxide (SO2) uurgemiddelde 350 24 Benzeen (C6H6) jaargemiddelde 5 * grenswaarde van toepassing bij wegen waarvan ten minste 40.000 motorvoertuigen per etmaal gebruik maken Stof

Soort

Voor de beoordeling van de luchtkwaliteit zijn de concentraties stikstofdioxide (NO 2) en fijn stof (PM10) maatgevend. Voor deze stoffen is de kans het grootst dat de bijbehorende grenswaarden worden overschreden. Overschrijding van de grenswaarde voor de uurgemiddelde concentratie NO2 (200 µg/m3) is, in relatie tot wegverkeer, redelijkerwijs uitgesloten. Dergelijke hoge concentraties doen zich niet voor langs wegen en uit metingen over een periode van 10 jaar blijkt dat overschrijding van de uurnorm voor NO2 niet meer aan de orde is1. Net als voor de jaargemiddelde concentratie PM 10 is voor de jaargemiddelde concentratie PM2,5 ook een grenswaarde vastgesteld (25 µg/m3). PM2,5 is een deelverzameling van PM10, en de PM10en PM2,5-concentraties zijn dan ook sterk aan elkaar gerelateerd. Uitgaande van de huidige 1

Ministerie van Infrastructuur en Milieu, Handreiking rekenen aan luchtkwaliteit (actualisatie 2011), juni 2011

Blad 3 van 12

Luchtkwaliteitonderzoek Van Iperen B.V. te Westmaas projectnummer 0468337.100 5 oktober 2021 revisie 04 Van Iperen B.V.

kennis over emissies en concentraties van PM2,5 en PM10 kan worden gesteld dat, als aan de grenswaarden voor PM10 wordt voldaan, ook aan de grenswaarden voor PM2,5 zal worden voldaan2. Overige luchtverontreinigende stoffen Voor de overige luchtverontreinigende stoffen, waarvoor grens- of richtwaarden zijn opgenomen in de Wm3, zijn de laatste jaren nergens in Nederland overschrijdingen opgetreden van deze waarden en de concentraties vertonen een dalende trend 4. Dit beeld wordt bevestigd door metingen van het Landelijk Meetnet Luchtkwaliteit van het RIVM 5. Het is dan ook aannemelijk dat een overschrijding van de voor deze (overige) stoffen vastgestelde grens- en richtwaarden, als gevolg van een besluit, redelijkerwijs kan worden uitgesloten.

2.2

Regeling beoordeling luchtkwaliteit 2007 De Regeling beoordeling luchtkwaliteit 2007 bevat voorschriften voor het meten en berekenen van de concentraties luchtverontreinigende stoffen. Er is onder andere voorgeschreven waar en hoe de luchtkwaliteit vastgesteld dient te worden en er zijn enkele standaardrekenmethoden voorgeschreven. Daarnaast is benoemd dat voor berekeningen gebruik gemaakt dient te worden van de generieke invoergegevens die jaarlijks worden vastgesteld door het ministerie van Infrastructuur en Milieu. Tot deze gegevens behoren onder andere de emissiefactoren voor het wegverkeer, de grootschalige achtergrondconcentraties en meteorologische gegevens.

2.3

Toepasbaarheidsbeginsel en blootstellingscriterium In artikel 5.19, lid 2 van de Wm is vastgelegd op welke plaatsen geen beoordeling van de luchtkwaliteit plaats hoeft te vinden. Dit zogenaamde toepasbaarheidsbeginsel beschrijft dat de luchtkwaliteit niet beoordeeld hoeft te worden op onder andere locaties die zich bevinden in gebieden waartoe leden van het publiek geen toegang hebben en waar geen vaste bewoning is. Dit geldt ook voor terreinen waarop één of meer inrichtingen zijn gelegen en de rijbaan van wegen. Op locaties, waar de luchtkwaliteit wel beoordeeld moet worden, wordt deze beoordeeld op plaatsen waar significante blootstelling van mensen plaatsvindt. Hierbij wordt gekeken naar het zogenaamde blootstellingscriterium zoals opgenomen in artikel 22 van de Regeling beoordeling luchtkwaliteit 2007. Het gaat om blootstelling gedurende een periode die, in vergelijking met de middelingstijd van de grenswaarde (jaar, etmaal, uur), significant is. Dit betekent bijvoorbeeld dat op een plaats waar een burger langdurig wordt blootgesteld (onder meer bij woningen) getoetst moet worden aan de jaargemiddelde grenswaarden.

2

3

4 5

Hoogerbrugge, R. et al, Grootschalige concentratie- en depositiekaarten Nederland (rapportage 2020), RIVM-rapport 2020-0091, Bilthoven, Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) Grenswaarden voor zwaveldioxide, lood, koolmonoxide en benzeen en richtwaarden voor ozon, arseen, cadmium, nikkel en benzo(a)pyreen CBS, PBL en Wageningen UR, Compendium voor de Leefomgeving (http://www.clo.nl/onderwerpen/luchtkwaliteit) De Smet, P.A.M. et al, Monitoringsrapportage NSL, RIVM-rapport 2020-0164, Bilthoven, RIVM, 2020

Blad 4 van 12

Luchtkwaliteitonderzoek Van Iperen B.V. te Westmaas projectnummer 0468337.100 5 oktober 2021 revisie 04 Van Iperen B.V.

3

Uitgangspunten van het onderzoek De berekeningen zijn uitgevoerd voor het beoordelingsjaar 2021. Dit is het verwachte jaar van besluitvorming en daarmee het eerste jaar waarin de effecten van het plan kunnen optreden. Voor het jaar 2021 is in dit rapport de volledige plansituatie gemodelleerd en doorgerekend. Omdat de volledige planontwikkeling is doorgerekend voor het jaar 2021 en de luchtkwaliteit in Nederland volgens de prognoses steeds beter wordt (schoner worden van het autoverkeer en reductie van bedrijfsemissies door maatregelen bij bedrijven), is er hierdoor sprake van een worst-case-beoordeling. De gehele ontwikkeling zal immers, zoals thans te voorzien is, pas in 2022 gerealiseerd kunnen worden in afwachting van besluitvorming/vergunningen, en daarna in de loop der jaren gefaseerd/stapsgewijs plaatsvinden. De volgende concrete ontwikkelingen zullen binnen het plangebied (op de hieronder vermelde percelen van Van Iperen B.V.) plaatsvinden: • De percelen 388, 391, 467, 468 én 451 blijven bestemd als 'Bedrijf' met één groot bouwvlak met een maximale bouwhoogte van 16 meter. • Op perceel 579 en het aangekochte deel van perceel 392 zal geen bebouwing komen. Deze percelen zijn bedoeld voor bedrijfsgerelateerde activiteiten zoals opslag- of parkeermogelijkheden. • De huidige opstallen op perceel 390 worden gesloopt.

Hier wordt een nieuwe hal met een parkeer-/opstelvoorziening voor motorvoertuigen (auto’s en vrachtwagens) gerealiseerd.

3.1

Milieucategorieën bedrijventerrein In figuur 3.1 is de indeling van het bestemmingsplan (toekomstig bedrijfsterrein Van Iperen) voor de beoogde bedrijfsdoeleinden weergegeven waarbij de in gebruik te nemen, aangekochte kavels 579, 390 en het deel van 392 blauw zijn omkaderd.

Figuur 3-1: Toekomstige bestemmingsplan met bedrijfsdoeleinden – opdeling in percelen

Blad 5 van 12

Luchtkwaliteitonderzoek Van Iperen B.V. te Westmaas projectnummer 0468337.100 5 oktober 2021 revisie 04 Van Iperen B.V.

Tot welke milieucategorie een bedrijf behoort, blijkt uit het bestemmingsplan en de hieraan gekoppelde Staat van bedrijfsactiviteiten. In deze Staat is per bedrijfssoort (opgenomen met een SBI-code) een milieucategorie aangegeven. Hierbij dient te worden opgemerkt dat betreffende categorieën maximaal toegestane milieucategorieën zijn; bedrijven behorend tot een lagere categorie zijn ook op de betreffende locatie toegestaan. Op basis van het vigerende bestemmingsplan ‘Landelijk Gebied Binnenmaas’ zijn de bedrijfsactiviteiten van Van Iperen te bestempelen als een milieucategorie 3.2 inrichting. Er is beperkte informatie beschikbaar over relevante emissie kentallen voor industriële en bedrijfsmatige bronnen, zeker als het om onderverdeling naar bedrijf (per SBI-code) of milieucategorie gaat. Dit is niet geheel onverklaarbaar daar geen enkel bedrijf (ook als het een bedrijf uit dezelfde SBI-categorie betreft) dezelfde emissies heeft. Voor de industriële emissies is echter wel informatie beschikbaar in de databank van het CBS6. Om voor bedrijfsemissies te komen tot voor het onderzoek bruikbare emissie kentallen per milieucategorie, is uitgegaan van de totale emissie van NOx en PM10 in Nederland zoals opgenomen in de databank van het CBS als gevolg van bedrijfsactiviteiten en mobiele bronnen. Op basis van deze gegevens is vervolgens een emissie-aandeel per milieucategorie bepaald.

Bedrijven uit de milieucategorieën 4 en hoger emitteren immers normaliter meer luchtvervuilende stoffen dan bedrijven uit de categorieën 1 en 2. Ook is bekend (op basis van de jaarlijkse inventarisatie van bedrijventerreinen) wat het totale oppervlak aan bedrijventerreinen is in Nederland. Door deze laatste gegevens te combineren met de emissie-aandelen per milieucategorie is aldus per stof en per milieucategorie een emissiekental, uitgedrukt in kilogram per hectare per jaar verkregen. Voor deze berekening is uitgegaan van de in tabel 3-1 genoemde uitgangspunten. Daarbij is uitgegaan van een totale landelijke emissie van 57 miljoen kilo NOx en 11,6 miljoen kilo PM10 Tabel 3-1: Gehanteerde uitgangspunten Milieucategorie

Percentage totale oppervlak industrieterrein

Aandeel NOx emissie

Aandeel PM10 emissie

Cat. 1-2

15,8%

2,0%

1,0%

Cat. 3

32,5%

5,5%

4,0%

Cat. 4

28,1%

37,5%

50,0%

Cat. 5

16,8%

35,0%

30,0%

Cat. 6

6,8%

20,0%

15,0%

Voor de invloed van het bedrijf Van Iperen op de luchtkwaliteit is gekeken naar de emissies van de stoffen NOx7, PM10 en PM2,5. Deze stoffen kunnen onder meer vrijkomen bij productieprocessen en zullen veelal naar de buitenlucht worden afgevoerd via schoorstenen of afzuig-installaties. Ook het in werking hebben van mobiele werktuigen met verbrandingsmotor (o.a. heftrucks) en de op- en overslag van stuifgevoelige (afval)stoffen binnen de inrichting leidt tot een emissie van deze stoffen. 6 7

http://statline.cbs.nl Eén van de in dit onderzoek te toetsen stoffen is stikstofdioxide (NO2). Deze stof ontstaat doordat bij bedrijfsprocessen, veelal verbrandingsprocessen, NOx vrijkomt (een mengsel van NO en NO2). De vrijkomende NO zet zich, onder invloed van ozon, om tot NO2. Voor de berekeningen worden derhalve NOx-emissies gehanteerd, waarbij gerekend wordt met een directe uitstoot van NO2 van 5% (het aandeel NO2 in de NOx).

Blad 6 van 12

Luchtkwaliteitonderzoek Van Iperen B.V. te Westmaas projectnummer 0468337.100 5 oktober 2021 revisie 04 Van Iperen B.V.

Voor de (directe) emissies van de bedrijven is uitgegaan van de emissie kentallen voor bedrijven in milieucategorie 3. Voor PM2,5 is uitgegaan van het emissie kental voor PM10. Aangezien de emissies PM2,5 slechts een deel is van de emissie PM10, is dit als worst case te beschouwen. De emissie kentallen zijn hieronder weergegeven: • • •

131 kg/ha/jaar NOx 19 kg/ha/jaar PM10 19 kg/ha/jaar PM2,5

In onderstaande tabel is de totale emissie NOx, PM10 en PM2,5 weergegeven op basis van de oppervlakte en de geldende milieucategorie. Tabel 3-2: Gemodelleerde emissies Omschrijving

Bedrijfsterrein Van Iperen

Stof

Oppervlakte (m2)

Emissiekental (kg/ha/jaar)

Emissie (kg/sec)

NOx

64.700

131

0,00002688

PM10 en PM2,5

64.700

19

0,00000390

In bijlage 2 van de Wet milieubeheer zijn ook grenswaarden opgenomen voor andere luchtverontreinigende stoffen. Ten aanzien van deze overige stoffen kan worden opgemerkt dat de verwachting is dat er geen sprake is van relevante emissies van deze stoffen als gevolg van de nieuw te realiseren bedrijvigheid. Dit gegeven tezamen met het feit, dat het verschil tussen de grenswaarde en de som van de bijdrage van de bedrijvigheid en de achtergrondconcentratie dusdanig groot is, leiden ertoe dat overschrijding van de hiervoor geldende grenswaarden redelijkerwijs kan worden uitgesloten. Voor het bepalen van de emissies vanuit het bedrijf zijn deze overige luchtverontreinigende stoffen derhalve buiten beschouwing gelaten. Modellering emissies Ten behoeve van de berekening zijn eerdergenoemde emissie kentallen vertaald naar een groot aantal puntbronnen die gelijkmatig zijn verdeeld over het totale bedrijfsterrein van Van Iperen. Voor het gehele terrein zijn de emissies NOx, PM10 en PM2,5 over alle voor dit gebied opgenomen puntbronnen verdeeld. Deze 97 puntbronnen simuleren de totale emissie voor ca. 6,47 hectare bedrijventerrein bij volledige invulling van het gebied met bedrijvigheid/activiteiten vallend onder milieucategorie 3.

De NOx emissie per bronpunt wordt daarmee 0,00002688 / 97 = 0,00000028 kg/sec en de fijn stof emissie per bronpunt wordt daarmee 0,00000390 / 97 = 0,00000004 kg/sec.

3.2

Verkeer behorend bij de inrichting Dagelijks rijden diverse motorvoertuigen van en naar de ontwikkeling. Deze voertuigen rijden op de openbare weg naar de verschillende locaties binnen de plangebieden. Voor de verkeersgeneratie van het bestemmingsplan is worstcase aangesloten bij de kentallen van CROW-publicatie 381 ‘Kencijfers parkeren en verkeersgeneratie’. Tabel A8 uit deze publicatie is gehanteerd om het gemiddeld aantal motorvoertuigbewegingen per netto ha bedrijventerrein per weekdagetmaal, naar werkmilieutype en vervoerswijze te bepalen. Het meest overeenkomende en worstcase type werkmilieu is dat van ‘distributieterrein’. Uitgaande van in totaal 170 motorvoertuigen per hectare en 6,47 hectare bedrijventerrein is een verkeersgeneratie van 1.100 motorvoertuigen per weekdagetmaal gehanteerd (waarvan circa 20,6% vrachtverkeer). Voor de distributie van het verkeer over de wegen is, overeenkomstig het

Blad 7 van 12

Luchtkwaliteitonderzoek Van Iperen B.V. te Westmaas projectnummer 0468337.100 5 oktober 2021 revisie 04 Van Iperen B.V.

akoestisch onderzoek van Tauw uit juni 2017, ervan uitgegaan dat het aantrekkende verkeer voor circa 80% in de oostelijke richting over de Smidsweg rijdt en circa 20% in de westelijke richting rijdt. Op basis van de totale verkeersaantrekkende werking van de inrichting is de verkeersgeneratie voor een jaargemiddelde weekdag onderverdeeld naar lichte, middelzware en zware motorvoertuigen. Op basis van de CROW-publicatie is de volgende verdeling gehanteerd zoals weergegeven in tabel 3.2 op navolgende pagina van dit rapport. Tabel 3-3: Verkeersgeneratie inrichting in motorvoertuigen per jaargemiddelde weekdag

Licht Middelzwaar Zwaar

Voertuigbewegingen [voertuigbewegingen/jaargem. weekdag] 873 59 168 1.100

Oost [80%] 698 47 134 879

West [20%] 175 12 34 221

De invloed van het verkeer rijdend van en naar de ontwikkeling is meegenomen in de modellering. Ten aanzien van de 20% voertuigen, die in westelijke richting rijden, is aangenomen dat 10% hiervan in noordelijke richting op de Stougjesdijk haar weg vervat en 10% in zuidelijke richting op de Molendijk haar weg vervat. In de autonome situatie (de situatie zonder het verkeer rijdend van en naar de inrichting) rijdt er al verkeer op onder andere de Smidsweg, Molendijk en Stougjesdijk. Dit autonome verkeer heeft ook invloed op de concentraties luchtverontreinigende stoffen langs deze wegen en in de omgeving. Deze autonome verkeerscijfers zijn daarom van belang om in de berekening te betrekken. Voor het autonome verkeer is uitgegaan van verkeercijfers afkomstig van de NSL monitoringstool8 (MT 2017, jaar 2020). De totale verkeersgeneratie van de ontwikkeling (zie tabel 3.2) is op de relevante wegvakken separaat gemodelleerd.

3.3

Rekenprogramma De berekeningen van de concentraties luchtverontreinigende stoffen in de lucht zijn uitgevoerd met de module STACKS in het programma Geomilieu (versie 2020-2). Het rekengedeelte van dit programma is STACKS+, een door het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat gevalideerd rekenprogramma. In dit programma kunnen zowel wegen als (industriële) puntbronnen worden doorgerekend in één gecombineerde berekening. Naast de eerder in dit hoofdstuk beschreven uitgangspunten moet ook een aantal (algemene) rekeninstellingen worden ingevoerd. De in dit onderzoek gehanteerde rekeninstellingen zijn in onderstaande tabel weergegeven. Tabel 3-4: Gehanteerde rekeninstellingen Geomilieu Parameter Rekenjaar GCN referentiepunt Rekenperiode Weekendverkeersverdeling Zeezoutcorrectie Ruwheidslengte

8

Gehanteerde invoer 2021 Mid bronnen 2005 – 2014 1 (weekdaggemiddelden) Nee, 0 µg/m3 0,20 m (op basis van bronnen/modelgebied)

https://www.nsl-monitoring.nl/

Blad 8 van 12

Luchtkwaliteitonderzoek Van Iperen B.V. te Westmaas projectnummer 0468337.100 5 oktober 2021 revisie 04 Van Iperen B.V.

In bijlage 1 is een overzicht opgenomen van de bronnen die in de berekening zijn meegenomen.

3.4

Wijze van beoordeling Voor de beoordeling van de luchtkwaliteit is, overeenkomstig artikel 74 van de Regeling beoordeling luchtkwaliteit 2007, vanaf de inrichtingsgrens beoordeeld of voldaan wordt aan de grenswaarden. Daarbij hoeft de luchtkwaliteit op het (niet voor het publiek toegankelijke) terrein van een inrichting of op het terrein van aangesloten bedrijven niet te worden beoordeeld. Op een dergelijke locatie geldt geen beoordelingsplicht (hier gelden de ARBO regels). De concentraties luchtverontreinigende stoffen zijn in beeld gebracht op de locaties in de directe omgeving van de ontwikkeling waar sprake is van langdurige blootstelling. Het gaat daarbij om de locaties waar sprake is van blootstelling gedurende de middelingstijd van een etmaal en/of een jaar. De dichtst bij de inrichting gelegen locatie waar sprake is van een significante blootstelling ten opzichte van een etmaal en/of een jaar is de (bedrijfs)woning gelegen aan de Stougjesdijk 42C ten noorden van de inrichting (rekenpunt 07). Ter plaatse van andere, in de nabijheid gelegen (bedrijfs)woningen van derden zijn eveneens beoordelingspunten geplaatst (rekenpunten 01 t/m 06, 08 en 09). Een overzicht van alle gehanteerde beoordelingspunten is opgenomen in bijlage 2 bij dit rapport.

Blad 9 van 12

Luchtkwaliteitonderzoek Van Iperen B.V. te Westmaas projectnummer 0468337.100 5 oktober 2021 revisie 04 Van Iperen B.V.

4

Resultaten In dit hoofdstuk zijn de berekende jaargemiddelde concentraties stikstofdioxide (NO 2) en fijn stof (PM10 en PM2,5) weergegeven en beoordeeld. Alle berekeningsresultaten zijn opgenomen in bijlage 3. Voor een beoordeling van de overige luchtverontreinigende stoffen waarvoor in de Wet milieubeheer grenswaarden zijn opgenomen wordt verwezen naar hoofdstuk 2. Hierbij kan tevens worden opgemerkt dat niet de verwachting is dat de bedrijfsactiviteiten binnen de inrichting een relevante bijdrage hebben aan de concentraties van de betreffende stoffen.

4.1

Stikstofdioxide (NO2) In tabel 4.1 zijn de berekende jaargemiddelde concentraties NO2 en de achtergrondconcentratie weergegeven. Tabel 4-1: Berekende jaargemiddelde concentraties NO2 in µg/m3 Punt

Locatie

01 02 03 04 05 06 07 08 09

Stougjesdijk 20 Smidsweg 18 Smidsweg 1C Stougjesdijk 44 Stougjesdijk 15 Stougjesdijk 25 Stougjesdijk 42C Molendijk 164 Smidsweg 3

Jaargemiddelde concentraties [µg/m3] 19,8 17,8 18,7 20,2 19,3 20,3 20,0 18,8 18,6

Achtergrondconcentratie [µg/m3] 17,6 16,6 16,4 17,6 16,4 17,6 17,6 16,4 16,6

Uit de tabel blijkt dat de berekende jaargemiddelde concentraties NO2 onder de grenswaarde voor de jaargemiddelde concentratie liggen (40 µg/m3). De berekende uurgemiddelde concentratie NO2 mag niet meer dan 18 keer per jaar groter zijn dan 200 µg/m3. Uit de berekeningen blijkt dat de uurgemiddelde concentratie NO2 op alle beoordelingspunten minder dan 18 keer per jaar groter is dan 200 µg/m3.

Blad 10 van 12

Luchtkwaliteitonderzoek Van Iperen B.V. te Westmaas projectnummer 0468337.100 5 oktober 2021 revisie 04 Van Iperen B.V.

4.2

Fijn stof (PM10) In tabel 4.2 zijn de berekende jaargemiddelde concentraties PM10 en achtergrondconcentraties weergegeven. Tabel 4-2: Berekende jaargemiddelde concentraties PM10 in µg/m3 Punt

Locatie

01 02 03 04 05 06 07 08 09

Stougjesdijk 20 Smidsweg 18 Smidsweg 1C Stougjesdijk 44 Stougjesdijk 15 Stougjesdijk 25 Stougjesdijk 42C Molendijk 164 Smidsweg 3

Jaargemiddelde concentraties [µg/m3] 17,6 16,9 17,0 17,7 17,1 17,7 17,7 17,0 16,9

Achtergrondconcentratie [µg/m3] 17,4 16,8 16,7 17,4 16,7 17,4 17,4 16,7 16,8

Uit de tabel blijkt dat de berekende jaargemiddelde concentraties PM10 onder de grenswaarde voor de jaargemiddelde concentratie liggen (40 µg/m3). De berekende 24-uursgemiddelde concentratie PM10 mag niet meer dan 35 keer per jaar groter zijn dan 50 µg/m3. Uit de berekeningen blijkt dat de 24-uursgemiddelde concentratie PM10 op alle beoordelingspunten minder dan 35 keer per jaar groter is dan 50 µg/m3.

4.3

Fijn stof (PM2,5) De berekende jaargemiddelde concentraties PM2,5 op de beoordelingspunten zijn opgenomen in tabel 4.3. Voor alle punten is de totale jaargemiddelde concentratie en de achtergrondconcentratie weergegeven. Tabel 4-3: Berekende jaargemiddelde concentraties PM2,5 in µg/m3 Punt

Locatie

01 02 03 04 05 06 07 08 09

Stougjesdijk 20 Smidsweg 18 Smidsweg 1C Stougjesdijk 44 Stougjesdijk 15 Stougjesdijk 25 Stougjesdijk 42C Molendijk 164 Smidsweg 3

Jaargemiddelde concentraties [µg/m3] 10,3 9,9 10,0 10,3 10,0 10,3 10,3 10,0 10,0

Achtergrondconcentratie [µg/m3] 10,1 9,9 9,9 10,1 9,9 10,1 10,1 9,9 9,9

Uit tabel 4.3 blijkt dat de berekende jaargemiddelde concentraties PM 2,5 (ruim) onder de grenswaarde voor de jaargemiddelde concentratie PM 2,5 (25 µg/m3) liggen.

Blad 11 van 12

Luchtkwaliteitonderzoek Van Iperen B.V. te Westmaas projectnummer 0468337.100 5 oktober 2021 revisie 04 Van Iperen B.V.

5

Conclusie In het kader van diverse beoogde ontwikkelingen, waarvoor een bestemmingsplanprocedure doorlopen gaat worden, is voor Van Iperen B.V. aan de Smidsweg 24 te Westmaas een luchtkwaliteitonderzoek uitgevoerd. Hierbij is rekening gehouden met alle binnen het plangebied voorziene en geprojecteerde activiteiten op basis van de milieucategorie waarin Van Iperen valt, die leiden tot een emissie van luchtverontreinigende stoffen zoals genoemd in de Wet milieubeheer. De concentraties van deze luchtverontreinigende stoffen zijn uitgerekend en getoetst ter plaatse van de relevante beoordelingslocaties in de directe omgeving. Op basis van het uitgevoerde luchtkwaliteitonderzoek kan worden geconcludeerd dat op alle beoordelingspunten wordt voldaan aan de op het betreffend punt te toetsen grenswaarden. Titel 5.2 van de Wet milieubeheer vormt dan ook geen belemmering voor verdere besluitvorming (artikel 5.16, lid 1 onder a Wm).

Blad 12 van 12

Luchtkwaliteitonderzoek Van Iperen B.V. te Westmaas projectnummer 0468337.100 5 oktober 2021 revisie 04 Van Iperen B.V.

Bijlagen

Luchtkwaliteitonderzoek Van Iperen B.V. te Westmaas projectnummer 0468337.100 5 oktober 2021 revisie 04 Van Iperen B.V.

Bijlage 1: Invoergegevens

Antea Group Model: Groep:

Inoer puntbronnen

2021 basismodel (hoofdgroep) Lijst van Schoorstenen, voor rekenmethode Luchtkwaliteit - STACKS

Naam 01 02 03 04 05

Omschr. Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies

X 89464,13 89538,21 89470,34 89543,53 89469,01

Y 422180,72 422188,71 422105,32 422111,08 422142,13

Hoogte 5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

Emis NOx 0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028

Emis PM10 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

Emis PM2.5 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

Warmte 0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

Bedr. uren 8760,00 8760,00 8760,00 8760,00 8760,00

06 07 08 09 10

Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies

89500,51 89506,27 89486,76 89484,54 89524,46

422183,83 422107,53 422124,39 422162,54 422164,31

5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028

0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

8760,00 8760,00 8760,00 8760,00 8760,00

11 12 13 14 15

Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies

89523,57 89541,32 89502,73 89575,03 89569,26

422127,05 422147,01 422143,46 422114,19 422167,86

5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028

0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

8760,00 8760,00 8760,00 8760,00 8760,00

16 17 18 19 20

Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies

89607,41 89613,62 89652,21 89645,11 89661,52

422171,85 422117,74 422176,73 422221,97 422123,95

5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028

0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

8760,00 8760,00 8760,00 8760,00 8760,00

21 22 23 24 25

Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies

89668,18 89685,47 89730,72 89785,28 89798,14

422079,59 422228,18 422236,17 422246,37 422209,11

5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028

0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

8760,00 8760,00 8760,00 8760,00 8760,00

26 27 28 29 30

Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies

89811,00 89804,79 89780,40 89748,02 89734,27

422143,02 422175,40 422135,04 422126,61 422096,00

5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028

0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

8760,00 8760,00 8760,00 8760,00 8760,00

31 32 33 34 35

Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies

89741,81 89747,57 89751,57 89718,30 89681,04

422063,18 422035,23 422009,51 421996,64 421984,22

5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028

0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

8760,00 8760,00 8760,00 8760,00 8760,00

36 37 38 39 40

Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies

89653,09 89603,41 89628,70 89599,87 89593,66

421974,91 421959,38 421966,92 421982,45 422014,83

5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028

0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

8760,00 8760,00 8760,00 8760,00 8760,00

41 42 43 44 45

Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies

89588,33 89583,45 89579,02 89555,51 89593,66

422043,66 422071,16 422092,01 422130,16 422134,15

5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028

0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

8760,00 8760,00 8760,00 8760,00 8760,00

46 47 48 49 50

Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies

89636,24 89577,69 89622,93 89669,06 89713,42

422137,25 422147,01 422153,67 422201,57 422209,11

5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028

0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

8760,00 8760,00 8760,00 8760,00 8760,00

51 52 53 54 55

Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies

89748,02 89696,56 89739,15 89744,02 89698,34

422217,98 422185,16 422193,59 422157,66 422143,91

5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028

0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

8760,00 8760,00 8760,00 8760,00 8760,00

56 57 58 59 60

Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies

89704,10 89682,81 89674,83 89720,07 89726,28

422113,74 422117,74 422156,33 422169,63 422135,04

5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028

0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

8760,00 8760,00 8760,00 8760,00 8760,00

61 62 63 64 65

Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies

89775,07 89769,31 89756,89 89762,65 89792,82

422166,97 422202,01 422178,95 422149,67 422151,45

5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028

0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

8760,00 8760,00 8760,00 8760,00 8760,00

66 67 68 69 70

Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies

89787,49 89702,77 89709,43 89673,05 89678,82

422188,71 422086,69 422053,42 422045,88 422014,39

5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028

0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

8760,00 8760,00 8760,00 8760,00 8760,00

71 72

Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies

89713,86 89722,29

422023,70 422075,15

5,00 5,00

0,00000028 0,00000028

0,00000004 0,00000004

0,00000004 0,00000004

0,000 0,000

8760,00 8760,00

Geomilieu V2020.2 Licentiehouder: Antea Nederland B.V. - vestiging Oosterhout

7-5-2021 13:36:08

Antea Group Model: Groep:

Inoer puntbronnen

2021 basismodel (hoofdgroep) Lijst van Schoorstenen, voor rekenmethode Luchtkwaliteit - STACKS

Naam 73 74 75 76 77

Omschr. Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies

X 89689,91 89693,90 89730,27 89734,27 89698,78

Y 422063,62 422033,90 422042,77 422015,72 422002,85

Hoogte 5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

Emis NOx 0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028

Emis PM10 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

Emis PM2.5 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

Warmte 0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

Bedr. uren 8760,00 8760,00 8760,00 8760,00 8760,00

78 79 80 81 82

Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies

89610,07 89641,12 89614,06 89620,27 89623,38

422095,56 422098,66 422062,73 422031,68 421996,64

5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028

0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

8760,00 8760,00 8760,00 8760,00 8760,00

83 84 85 86 87

Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies

89612,73 89607,41 89607,41 89598,98 89629,58

421975,80 422007,73 422038,34 422076,49 422080,48

5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028

0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

8760,00 8760,00 8760,00 8760,00 8760,00

88 89 90 91 92

Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies

89646,44 89637,13 89655,76 89641,12 89666,40

422059,19 422036,12 422018,38 421990,88 421993,54

5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028

0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

8760,00 8760,00 8760,00 8760,00 8760,00

93 94 95 96 97

Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies Bedrijfsemissies

89771,97 89627,84 89583,79 89608,18 89562,55

422229,96 422194,27 422188,76 422214,33 422208,03

5,00 5,00 5,00 5,00 5,00

0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028 0,00000028

0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004 0,00000004

0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

8760,00 8760,00 8760,00 8760,00 8760,00

Geomilieu V2020.2 Licentiehouder: Antea Nederland B.V. - vestiging Oosterhout

7-5-2021 13:36:08

Invoergegevens (niet-NSL) Model: Groep:

Naam 01 02 03 04 05

Antea Group

Kopie van 2021 basismodel (hoofdgroep) Lijst van Wegen, voor rekenmethode Luchtkwaliteit - STACKS Omschr. Smitsweg - west (verkeersgeneratie) Verkeer op eigen terrein Smitsweg - oost (verkeersgeneratie) Stougjesdijk - zuid (verkeersgeneratie) Stougjesdijk - noord (verkeersgeneratie)

Wegtype Normaal Normaal Normaal Normaal Normaal

V 80 13 80 60 60

Totaal aantal 221,00 1100,00 879,00 111,00 111,00

Geomilieu V2020.2 Licentiehouder: Antea Nederland B.V. - vestiging Oosterhout

%Int(D) 8,33 8,33 8,33 8,33 8,33

%Int(A) ------

%Int(N) ------

%LV(D) 79,36 79,36 79,36 79,36 79,36

%LV(A) ------

%LV(N) ------

%MV(D) 5,36 5,36 5,36 5,36 5,36

%MV(A) ------

%MV(N) ------

%ZV(D) 15,28 15,28 15,28 15,28 15,28

%ZV(A) ------

%ZV(N) ------

5-10-2021 12:50:57

Luchtkwaliteitonderzoek Van Iperen B.V. te Westmaas projectnummer 0468337.100 5 oktober 2021 revisie 04 Van Iperen B.V.

Bijlage 2: Beoordelingspunten

Ref.jaar:

2019

0m

300 m

Beoordelingspunten

Toetspunten

schaal = 1 : 9000

02

09

04

07 06

422000

01

05

03

08

90000

91000

Antea Nederland B.V.

89000 Luchtkwaliteit - STACKS, [rev00 - 2019 basismodel] , Geomilieu V4.41

Luchtkwaliteitonderzoek Van Iperen B.V. te Westmaas projectnummer 0468337.100 5 oktober 2021 revisie 04 Van Iperen B.V.

Bijlage 3: Rekenresultaten

Resultaten

Antea Group

Rapport: Model: Resultaten voor model: Stof: Referentiejaar:

Resultatentabel 2021 basismodel 2021 basismodel NO2 - Stikstofdioxide 2021

Naam 01 02 03 04 05

Omschrijving Stougjesdijk 20 Smidsweg 18 Smidsweg 1C Stougjesdijk 44 Stougjesdijk 15

NO2 Concentratie [µg/m³] 19,8 17,8 18,7 20,2 19,3

NO2 Achtergrond [µg/m³] 17,6 16,6 16,4 17,6 16,4

NO2 Bronbijdrage [µg/m³] 2,2 1,1 2,4 2,7 2,9

NO2 # Overschrijdingen uur limiet [-] 0 0 0 0 0

06 07 08 09

Stougjesdijk 25 Stougjesdijk 42C Molendijk 164 Smidsweg 3

20,3 20,0 18,8 18,6

17,6 17,6 16,4 16,6

2,7 2,4 2,4 1,9

0 0 0 0

Geomilieu V2020.2 Licentiehouder: Antea Nederland B.V. - vestiging Oosterhout

5-10-2021 12:53:03

Resultaten

Antea Group

Rapport: Model: Resultaten voor model: Stof: Zeezoutcorrectie: Referentiejaar:

Resultatentabel 2021 basismodel 2021 basismodel PM10 - Fijnstof Nee 2021

Naam 01 02 03 04 05

Omschrijving Stougjesdijk 20 Smidsweg 18 Smidsweg 1C Stougjesdijk 44 Stougjesdijk 15

PM10 Concentratie [µg/m³] 17,6 16,9 17,0 17,7 17,1

PM10 Achtergrond [µg/m³] 17,4 16,8 16,7 17,4 16,7

PM10 Bronbijdrage [µg/m³] 0,3 0,1 0,3 0,3 0,4

PM10 # Overschrijdingen 24 uur limiet [-] 6 6 6 6 6

06 07 08 09

Stougjesdijk 25 Stougjesdijk 42C Molendijk 164 Smidsweg 3

17,7 17,7 17,0 16,9

17,4 17,4 16,7 16,8

0,4 0,3 0,3 0,2

7 6 6 6

Geomilieu V2020.2 Licentiehouder: Antea Nederland B.V. - vestiging Oosterhout

5-10-2021 12:53:44

Resultaten

Antea Group

Rapport: Model: Resultaten voor model: Stof: Referentiejaar:

Resultatentabel 2021 basismodel 2021 basismodel PM2.5 - Zeer fijnstof 2021

Naam 01 02 03 04 05

Omschrijving Stougjesdijk 20 Smidsweg 18 Smidsweg 1C Stougjesdijk 44 Stougjesdijk 15

PM2.5 Concentratie [µg/m³] 10,3 9,9 10,0 10,3 10,0

PM2.5 Achtergrond [µg/m³] 10,1 9,9 9,9 10,1 9,9

PM2.5 Bronbijdrage [µg/m³] 0,2 0,1 0,1 0,1 0,2

06 07 08 09

Stougjesdijk 25 Stougjesdijk 42C Molendijk 164 Smidsweg 3

10,3 10,3 10,0 10,0

10,1 10,1 9,9 9,9

0,2 0,2 0,1 0,1

Geomilieu V2020.2 Licentiehouder: Antea Nederland B.V. - vestiging Oosterhout

5-10-2021 12:54:01

Over Antea Group Antea Group is het thuis van 1500 trotse ingenieurs en adviseurs. Samen bouwen wij elke dag aan een veilige, gezonde en toekomstbestendige leefomgeving. Je vindt bij ons de allerbeste vakspecialisten van Nederland, maar ook innovatieve oplossingen op het gebied van data, sensoring en IT. Hiermee dragen wij bij aan de ontwikkeling van infra, woonwijken of waterwerken. Maar ook aan vraagstukken rondom klimaatadaptatie, energietransitie en de vervangingsopgave. Van onderzoek tot ontwerp, van realisatie tot beheer: voor elke opgave brengen wij de juiste kennis aan tafel. Wij denken kritisch mee en altijd vanuit de mindset om samen voor het beste resultaat te gaan. Op deze manier anticiperen wij op de vragen van vandaag en de oplossingen voor morgen. Al bijna 70 jaar.

Contactgegevens Beneluxweg 125 4904 SJ OOSTERHOUT Postbus 40 4900 AA OOSTERHOUT T. 0162 48 70 00 E. info@anteagroup.nl

www.anteagroup.nl

Copyright © 2018 Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd en/of openbaar worden gemaakt door middel van druk, fotokopie, elektronisch of op welke wijze dan ook, zonder schriftelijke toestemming van de auteurs.

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/11560764/1