CConstaterende datHoeksche Waard
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage 4 Rapportage kentekenonderzoek Hoeksche Waard

Besluitvormende raad 20 december 2022, gemeente Hoeksche WaardBij agendapunt: Voorkeurstracé ontsluiting HW Zuidwest8.947 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Herkomst- en bestemmingsonderzoek Gemeente Hoeksche Waard Piershil, Goudswaard, Zuid-Beijerland, Nieuwendijk

Onderzoeksperiode: 11 maart tot en met 17 maart 2022

Opdrachtgever:

Gemeente Hoeksche Waard

Rapportnummer:

P212001-def

Documentatiepagina Opdrachtgever(s)

: Gemeente Hoeksche Waard

Titel rapport

: Herkomst- en bestemmingsonderzoek Hoeksche Waard –

Piershil, Goudswaard, Zuid-Beijerland, Nieuwendijk Kenmerk

: P212001-def

Datum publicatie

: 11 mei 2022

Projectteam opdrachtgever(s)

: Dhr. A. van Ingen

Projectteam Bureau de Groot Volker

: Dhr. H. Jumelet

Projectomschrijving

: Herkomst- en bestemmingsonderzoek Hoeksche Waard.

Om verkeersoplossingen te kunnen beoordelen op effectiviteit is het noodzakelijk inzicht te verkrijgen in intensiteiten én in herkomst-

en

bestemmingsrelaties

van

de

huidige

verkeersstromen in het gebied tussen de kernen Piershil, Goudswaard, Zuid-Beijerland en Nieuwendijk. Trefwoorden

: Verkeersstromen, herkomst- en bestemmingsonderzoek,

Kentekenonderzoek, Doorgaand verkeer, Hoeksche Waard, Piershil, Goudswaard, Zuid-Beijerland, Nieuwendijk, Sluisjesdijk, Zwartsluisje Gegevens

: Bureau de Groot Volker

Spoorstraat 11 6953 BW Dieren Tel [0313] 496 816 info@verkeersonderzoek.nl www.verkeersonderzoek.nl

1 P212001-def herkomst- en bestemmingsonderzoek gemeente Hoeksche Waard

Inhoudsopgave 1

2

Inleiding

3

1.1

Aanleiding

3

1.2

Onderzoeksvragen

3

1.3

Leeswijzer

3

Onderzoeksopzet

4

2.1

Kentekenonderzoek Toelichting verkeersregistratie met camera’s

4

2.1.2

Onderzoekslocaties

6

2.1.3

Onderzoeksperiode

7

Voertuigcategorieën

7

2.1.4 2.2

3

4

4

2.1.1

Bijzonderheden

Resultaten herkomst- en bestemmingsonderzoek

7

9

3.1

Aantal voertuigen per richting

9

3.2

Voertuigverdeling

11

3.3

Verkeersstromen

13

3.4

Nadere analyse verkeer Sluisjesdijk / Zwartsluisje

18

Samenvatting

22

BIJLAGEN: Bijlage 1

Onderzoekslocaties

Bijlage 2

Beschrijving voertuigcategorieën kentekenonderzoek

Bijlage 3

Rapport: Intensiteiten per locatie

Bijlage 4

Rapport: Intensiteiten - voertuigverdeling per locatie

Bijlage 5

Rapport: Intensiteiten - samenvatting per locatie

Bijlage 6

Rapport: HB-matrices

Bijlage 7

Rapport: Verkeersstromen en visualisaties

Bijlage 8

Rapport intensiteiten landbouwverkeer

Bijlage 9

Rapport doorgaande verkeersstromen Zwartsluisje/Sluisjesdijk

2 P212001-def herkomst- en bestemmingsonderzoek gemeente Hoeksche Waard

1 Inleiding 1.1

Aanleiding

In Hoeksche Waard Zuidwest (kernen Piershil, Goudswaard, Zuid-Beijerland en Nieuwendijk) vinden verschillende ontwikkelingen plaats. Een goede verkeersontsluiting is een randvoorwaarde voor verdere ontwikkeling van het gebied. In de loop der jaren is het wegennet niet meegegroeid met de ontwikkelingen en het is daarom niet van deze tijd. In het gebied wordt door bewoners problemen ervaren door de hoeveelheid verkeer op de dijken. Dit gaat om zowel vrachtverkeer, landbouwverkeer als autoverkeer. De gemeente Hoeksche Waard en Waterschap Hollandse Delta onderzoeken mogelijke oplossingen voor deze situatie. Om verkeersoplossingen te kunnen beoordelen op effectiviteit is het noodzakelijk inzicht te verkrijgen in intensiteiten én in herkomsten bestemmingsrelaties van de huidige verkeersstromen. Voor het gebied tussen Numansdorp en Zuid-Beijerland heeft de gemeente al inzicht in deze aspecten. Voor het gebied tussen ZuidBeijerland, Piershil en Goudswaard ontbreekt deze informatie.

1.2

Onderzoeksvragen

De gemeente Hoeksche Waard heeft Bureau de Groot Volker gevraagd een herkomst-/ bestemmingsonderzoek uit te voeren in het gebied tussen de kernen Piershil, Goudswaard, ZuidBeijerland en Nieuwendijk. Met de resultaten uit het herkomst-/bestemmingsonderzoek zal antwoord worden gegeven op onderstaande vragen: Onderzoeksvragen •

Wat zijn de verkeersintensiteiten op alle registratiepunten, per tijdseenheid (uur)?

•

Hoeveel doorgaand verkeer rijdt er tussen de meetpunten?

•

Hoeveel herkomst- en bestemmingsverkeer rijdt er op de meetpunten?

•

Wat is het aandeel vrachtverkeer en landbouwverkeer op de Sluisjesdijk en Zwartsluisje?

•

Hoeveel doorgaand vrachtverkeer is er op de route Sluisjesdijk/Zwartsluisje?

•

Hoeveel doorgaand landbouwverkeer is er op de route Sluisjesdijk/Zwartsluisje?

De resultaten worden gepresenteerd per onderzoeksdag (met onderscheid in voertuigsoorten, ochtend- en avondperiode, absoluut en procentueel) en verder onderverdeeld naar een gemiddelde werkdag, weekdag en weekenddag.

1.3

Leeswijzer

Deze rapportage is als volgt opgesteld. In hoofdstuk 2 wordt de onderzoeksmethodiek beschreven. In hoofdstuk 3 staan de resultaten van het herkomst- en bestemmingsonderzoek. Hoofdstuk 4 bevat de antwoorden op de onderzoeksvragen.

3 P212001-def herkomst- en bestemmingsonderzoek gemeente Hoeksche Waard

2 Onderzoeksopzet In dit hoofdstuk wordt een omschrijving gegeven van de werkwijze, het onderzoeksgebied, de onderzoeksperiode en eventuele bijzondere omstandigheden.

2.1

Kentekenonderzoek

Om

de

onderzoeksvragen

te

kunnen

beantwoorden

is

gebruik

gemaakt

van

een

kentekenonderzoek met (ANPR) camera’s. Hieronder is de onderzoeksopzet voor dit onderdeel beschreven.

2.1.1

Toelichting verkeersregistratie met camera’s

Met een kentekenonderzoek kan onderzocht worden hoe de voertuigen zich voortbewegen. Bij het kentekenonderzoek worden richting, voertuigcategorie, kentekens en het tijdstip van passerende voertuigen op verschillende onderzoeklocaties geregistreerd zodat bij de analyse doorgaand, herkomst- en bestemmingsverkeer bepaald kan worden.

Figuur 2.1: Schematische weergave kordon, herkomst- en bestemmingsonderzoek

De gemeente Hoeksche Waard wil graag inzicht in de hoeveelheid verkeer op verschillende tellocaties en inzicht in het aandeel doorgaand, bestemmings- en herkomstverkeer. De verkeersstromen worden door middel van kentekenregistratie in beeld gebracht. Hiervoor zijn speciaal ontwikkelde camera’s ingezet. Door op verschillende locaties de kentekens van de passerende voertuigen te registreren en die met elkaar te vergelijken ontstaat een beeld van het doorgaande

verkeer.

Het

onderzoek

richt

zich

op

de

hoeveelheid

doorgaand

verkeer,

bestemmings- en herkomstverkeer en de verkeersstromen in het gebied tussen de kernen Piershil, Goudswaard, Zuid-Beijerland en Nieuwendijk. Hieronder worden de belangrijkste kenmerken van het kentekenonderzoek beschreven: -

Het kentekenonderzoek is uitgevoerd op 9 waarneempunten (zie 2.1.2).

-

Mobiel in te zetten camerasystemen zijn gedurende een week (vrijdag 11 maart tot en met donderdag 17 maart 2022) 24 uur operationeel geweest en hebben gedurende deze periode

alle

kentekens

van

het

passerende

en

in

beeld

verschijnende

verkeer

geregistreerd (zie 2.1.3). -

De detectiekwaliteit is 99% de herkenning van karakters is 98%.

4 P212001-def herkomst- en bestemmingsonderzoek gemeente Hoeksche Waard

-

Voor de kentekenregistraties is een infrarood ANPR camera (Automated Number Plate Recognition) gebruikt waarbij de infrarood verlichting voor het menselijk oog niet zichtbaar is.

-

De kentekenregistraties hebben real-time plaatsgevonden en de kentekenregistratiedata met metadata zijn binnen korte tijd naar de Centrale Database verstuurd middels een beveiligde VPN verbinding.

-

Door de meetpunten onderling te vergelijken op overeenkomstige kentekens wordt inzicht verkregen in het verloop van de verkeersstromen. Afhankelijk van de doorrijtijd van overeenkomstige kentekens worden deze bestempeld als “doorgaand verkeer” of als “herkomst- en bestemmingsverkeer”.

-

De uit de camera’s verkregen data worden verwerkt, gecontroleerd en gematched. Hiervoor wordt een speciale kentekenvergelijkingssoftware gebruikt waarmee bepaald kan worden hoeveel herkomst-, bestemmings- en doorgaand verkeer op verschillende relaties rijdt. Of verkeer toegekend wordt aan herkomst-/bestemmingsverkeer of doorgaand verkeer is afhankelijk van de minimale en maximale doorrijtijden tussen de verschillende posten. Deze minimale en maximale doorrijtijden zijn vastgesteld aan de hand van de werkelijke doorrijtijden door het gebied op de onderzoeksdagen.

-

Zoals aangegeven bedraagt de herkenning van de karakters van de kentekens 98%. Het is dus mogelijk dat bij een vergelijking van de kentekens karakters verschillen. In de vergelijkingssoftware kan worden aangegeven hoeveel karakters van elkaar mogen verschillen om toch tot een match te komen. Voor Hoeksche Waard is uitgegaan van een verschil van 2 karakters. Deze kentekens worden apart gerapporteerd en daarna door een medewerker gecontroleerd. Hierbij wordt gekeken naar de logica van verwisseling (bijvoorbeeld de X en de K, of de U en de V) en dat het gaat om dezelfde plek in het kenteken (bijvoorbeeld XAAAAA en KAAAAA worden gelijk gesteld aan elkaar, maar XAAAAA en AAKAAA niet). Wordt een match goedgekeurd dan worden de kentekens in de verdere analyse meegenomen.

-

De gemeente Hoeksche Waard heeft geen toegang tot de kentekendata. De verwerking van de kentekens gebeurt volgens de Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG) of GDPR (General Data Protection Regulation). De kentekens worden alleen gebruikt voor het herkomst- en bestemmingsonderzoek. Er vindt geen koppeling plaats met persoons- of adresgegevens. Het kentekenbestand wordt na afronding van het onderzoek vernietigd.

Het is niet mogelijk om met een ANPR-camera landbouwverkeer te registreren in verband met het ontbreken van een kentekenplaat. Vandaar dat op twee locaties een extra videocamerasysteem is ingezet. Dit betreft een camera die videobeelden maakt waarvan vervolgens middels een software het landbouwverkeer kan worden gedetecteerd. Deze camera is ook 7 dagen operationeel geweest, echter niet 24 uur per dag maar van 07.00 uur tot 19.00 uur.

5 P212001-def herkomst- en bestemmingsonderzoek gemeente Hoeksche Waard

2.1.2

Onderzoekslocaties

Het onderzoek is uitgevoerd in het gebied tussen de kernen Piershil, Goudswaard, Zuid-Beijerland en Nieuwendijk in de gemeente Hoeksche Waard. Op de volgende 9 locaties hebben ANPRcamera’s de kentekens van alle passerende voertuigen geregistreerd: 1.

Hogeweg, tussen Zwartsluisje en Kraagweg

2.

Buitenom, tussen Heemlaan en Oud Piershilseweg

3.

Sluisjesdijk , tussen Buitenom en Voorstraat

4.

Molendijk, tussen Steegjesdijk en Spuiweg

5.

Vaartweg, tussen Zuidoordseweg en Jan Krijnsweg

6.

Oudendijk, tussen Groeneweg en Langeweg

7.

Kostverlorendijk, tussen Zwartsluisje en Zuidzijdsedijk

8.

Zwartsluisje, tussen Lange Eendragtsweg en Molendijk

9.

Sluisjesdijk, tussen Buitenom en Kostverlorendijk (groen aangegeven in figuur 2.2).

Zoals in 2.1.1 is aangegeven is op 2 locaties een videocamerasysteem ingezet ter bepaling van het landbouwverkeer. Deze locaties zijn: 9.

Sluisjesdijk, tussen Buitenom en Kostverlorendijk (groen aangegeven in figuur 2.2)

10. Zwartsluisje, tussen Hogeweg en Sluisjesweg (paars aangegeven in figuur 2.2). In figuur 2.2 staan alle onderzoekslocaties.

Figuur 2.2: Meetlocaties kentekenonderzoek gemeente Hoeksche Waard – Piershil, Goudswaard, Nieuwendijk en Zuid-Beijerland

In bijlage 1 worden de onderzoekslocaties apart weergegeven.

6 P212001-def herkomst- en bestemmingsonderzoek gemeente Hoeksche Waard

De telpunten 1 tot en met 8 vormen samen het kordon rondom het gebied Piershil, Goudswaard, Zuid-Beijerland en Nieuwendijk. De analyse met betrekking tot doorgaand verkeer, herkomst- en bestemmingsverkeer is gebaseerd op deze locaties. Locatie 9 is een tussenpunt, waarop gebaseerd kan worden hoe sommige routes binnen het onderzoeksgebied lopen. Daarnaast kan op basis

van

dit

telpunt

bepaald

worden

hoeveel

doorgaand

verkeer

er

is

op

de

route

Sluisjesdijk/Zwartsluisje. Op de locaties 9 en 10 kan tevens bepaald worden hoeveel (doorgaand) landbouwverkeer er is.

2.1.3

Onderzoeksperiode

Het kentekenonderzoek is uitgevoerd op 7 dagen in week 10 en 11, namelijk vanaf vrijdag 11 maart tot en met donderdag 17 maart 2022.

2.1.4

Voertuigcategorieën

De passerende voertuigen op de 9 locaties met ANPR-camera’s zijn op basis van RDWkentekengegevens geclassificeerd naar verschillende voertuigcategorieën. Bij de verwerking van de onderzoeksgegevens is onderscheid gemaakt naar de volgende voertuigcategorieën: •

Particuliere voertuigen (Europese voertuigcategorie M1)

•

Lichte bedrijfsvoertuigen (Europese voertuigcategorie N1) (toegestane maximum massa voertuig gelijk of onder 3.500 kilogram)

•

Zware bedrijfsvoertuigen (Europese voertuigcategorie M2, M3, N2 en N3) (toegestane maximum massa voertuig meer dan 3.500 kilogram)

•

Overige voertuigen (voornamelijk buitenlandse kentekens).

In bijlage 2 staat een uitgebreide beschrijving van de verschillende voertuigcategorieën. Zoals in paragraaf 2.1.2 aangegeven wil de gemeente Hoeksche Waard graag ook inzicht in het landbouwverkeer op de Sluisjesdijk (locatie 9) en Zwartsluisje (locatie 10). Door de inzet van een videocamera op deze locaties is dat mogelijk gemaakt.

2.2

Bijzonderheden Weersomstandigheden

In de volgende tabel staan de weersomstandigheden van de onderzoeksdagen weergegeven. De gegevens zijn afkomstig van het KNMI weerstation Rotterdam. De gegevens geven een beeld of de weersomstandigheden normaal zijn voor de periode van het jaar. Weersomstandigheden die niet normaal zijn voor de periode van het jaar kunnen effect hebben op het verkeersgedrag. Over het algemeen geldt dat met beter weer de verhouding fietsgebruik ten opzichte van het autogebruik hoger is en bij slecht weer andersom. “Het effect van zonneschijn is positief voor fietsen, negatief voor de auto en verschillend voor het ov en lopen. Dat is ook het geval bij een toename van de temperatuur, voor zover er geen sprake is van extreme temperaturen.” 1

1

Bron

citaat:

Kennisinstituut

voor

Mobiliteitsbeleid,

De

invloed

van

het

weer

op

de

personenmobiliteit, geraadpleegd op 22 juni 2021 7 P212001-def herkomst- en bestemmingsonderzoek gemeente Hoeksche Waard

Tabel 2.3:

Weersomstandigheden

Datum

Temperatuur

Zonneschijn

Minimum Maximum o

o

Neerslag

Wind

Duur

Rel. duur

Hoeveel.

Duur

Gem.

Max. stoot

vr. 11 maart ‘22

4.4 C

16.3 C

9.1 uur

79%

<0.05 mm

0.0 uur

5.5 m/s

13.0 m/s

za. 12 maart ‘22

8.8 oC

13.4 oC

4.1 uur

35%

<0.05 mm

0.0 uur

5.3 m/s

13.0 m/s

o

8.1 uur

70%

,0.05 mm

0.0 uur

5.8 m/s

13.0 m/s

o

zo. 13 maart ‘22

o

9.2 C o

16.6 C

ma. 14 maart ‘22

5.1 C

12.9 C

4.6 uur

39%

0.3 mm

0.3 uur

3.9 m/s

10.0 m/s

di. 15 maart ‘22

4.1 oC

13.7 oC

5.2 uur

44%

0.0 mm

0.0 uur

2.0 m/s

6.0 m/s

o

3.7 uur

31%

<0.05 mm

0.0 uur

4.6 m/s

9.0 m/s

o

8.1 uur

68%

0.6 mm

1.8 uur

4.3 m/s

16.0 m/s

wo. 16 maart ‘22 do. 17 maart ‘22

o

4.0 C o

3.3 C

12.9 C 11.3 C

Bron: KNMI, weerstation Rotterdam

Op basis van de weeromstandigheden kan worden geconcludeerd dat het weer normaal is voor de tijd van het jaar. Overige bijzonderheden Er hebben zich verder tijdens het onderzoek, voor zover bekend, geen bijzonderheden (zoals wegwerkzaamheden, omleidingen) voorgedaan. Het onderzoek is uitgevoerd in een periode zonder feestdagen of schoolvakantie.

8 P212001-def herkomst- en bestemmingsonderzoek gemeente Hoeksche Waard

3 Resultaten herkomst- en bestemmingsonderzoek In dit hoofdstuk worden de resultaten van het herkomst- en bestemmingsonderzoek beknopt weergegeven. Hierbij wordt achtereenvolgens ingegaan op de geregistreerde aantallen voertuigen per rijrichting, de voertuigverdeling en de verkeersstromen. Tevens wordt nader ingegaan op het vrachtverkeer en het landbouwverkeer op de Sluisjesdijk en Zwartsluisje.

3.1

Aantal voertuigen per richting •

Wat zijn de verkeersintensiteiten op alle registratiepunten, per tijdseenheid (uur)?

In tabel 3.1 staan de intensiteiten per tellocatie en per rijrichting weergegeven voor de meetpunten in het onderzoeksgebied voor een gemiddelde werkdag, zaterdag en zondag. Tabel 3.1:

Verkeersintensiteiten locaties 1 t/m 9 Intensiteiten (mvt/etmaal)

Locatie

Rijrichting

gemiddelde werkdag

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

Hogeweg, tussen Zwartsluisje en Kraagweg

Buitenom, tussen Heemlaan en Oud Piershilseweg

Sluisjesdijk, tussen Buitenom en Voorstraat

Molendijk, tussen Steegjesdijk en Spuiweg Vaartweg, tussen Zuidoordseweg en Jan Krijnsweg Oudendijk, tussen Groeneweg en Langeweg Kostverlorendijk, tussen Zwartsluisje en Zuidzijdsedijk Zwartsluisje, tussen Lange Eendragtsweg en Molendijk Sluisjesdijk, tussen Buitenom en Kostverlorendijk

richting Zwartsluisje

1.129

Zaterdag 907

2.237 richting Kraagweg

1.108

richting Heemlaan

1.326 1.394

richting Buitenom

444

944

441

richting Steegjesdijk

1.233

richting Zuidoordsesteenweg richting Jan Krijnsweg richting Groeneweg

1.286

183

260

1.099

richting Buitenom

1.051

156 288

131

231 75

330 583

richting Kostverlorendijk

231 106

157

307 276

125 303

152

173

274 120

151

356

richting Molendijk

154 595

243

richting Zuidzijdsedijk richting Lange Eendragtsweg

1.250 596

335

120

richting Zwartsluisje

654 2.190

1.016

277

503 238

1.174

616

123

265 800

400

339

1.238 651

400

1.118

richting Langeweg

587 2.518

2.351 richting Spuiweg

1.179 583

1.232

884 richting Voorstraat

596 1.851

2.719

richting Oud Piershilseweg

Zondag

222 621

291 891 2.150

490 268 529

1.751 860

1.095 566

9 P212001-def herkomst- en bestemmingsonderzoek gemeente Hoeksche Waard

Op

vier

locaties

liggen

de

intensiteiten

op

een

gemiddelde

werkdag

boven

de

2.000

motorvoertuigen. De hoogste intensiteiten zijn waargenomen op locatie 2, Buitenom, tussen de Heemlaan en Oud Piershilseweg. Op een gemiddelde werkdag zijn op deze locatie ruim 2.700 motorvoertuigen geregistreerd. Op de locaties 4 (Molendijk), 1 (Hogeweg) en 9 (Sluisjesdijk) liggen de intensiteiten om en nabij de 2.350, 2.250 en 2.150 motorvoertuigen. Op de overige locaties liggen de intensiteiten op een gemiddelde werkdag onder de 1.000 motorvoertuigen. Op locatie 6, Oudendijk, zijn de laagste intensiteiten gemeten, namelijk iets minder dan 250 motorvoertuigen op een gemiddelde werkdag. Op de zaterdag en de zondag liggen de intensiteiten op alle locaties lager. Figuur 3.2 toont de verkeersintensiteiten voor een gemiddelde werkdag, zaterdag en zondag voor de 9 locaties in een grafiek.

Etmaalintensiteiten Locaties 1 t/m 9 (in mvt.) 3.000 2.500 2.000 1.500 1.000 500 0

Gemiddelde werkdag

Zaterdag

Zondag

Figuur 3.2: Verkeersintensiteiten locaties 1 t/m 9

In bijlage 3 is een telrapport opgenomen voor de verschillende locaties waar geregistreerd is met een ANPR-camera. In het telrapport staan de geregistreerde intensiteiten per uur voor de verschillende rijrichtingen weergegeven voor alle onderzoeksdagen (tellocatie 10, waar alleen geregistreerd is met een videocamerasysteem is hierin niet opgenomen). Tevens zijn de intensiteiten gesommeerd voor de volgende perioden: - ochtendspits: 07:00 - 09:00 uur - avondspits:

16:00 – 18:00 uur

- overdag:

07:00 – 19:00 uur

- avond:

19:00 – 23:00 uur en

- nacht:

23:00 – 07:00 uur.

10 P212001-def herkomst- en bestemmingsonderzoek gemeente Hoeksche Waard

3.2

Voertuigverdeling

Het verkeer is op basis van het gewicht geclassificeerd naar drie verschillende voertuigklassen. Daarnaast zijn de voertuigen met een buitenlands kenteken apart geregistreerd. Vrachtverkeer betreft de voertuigen met een registratiegewicht groter dan 3500 kg (zware bedrijfsauto’s). De verdeling tussen de voertuigklassen voor de locaties 1 tot en met 9 voor een gemiddelde werkdag in absolute cijfers staan in tabel 3.3. De percentuele verhouding wordt weergegeven in tabel 3.4 en in een grafiek in figuur 3.5. Voertuigverdeling Intensiteit (mvt/etm.) Locatie

Personenauto

Licht vrachtverkeer

Zwaar vrachtverkeer

Buitenl.

abs.

abs.

abs.

abs.

1.

Hogeweg, tussen Zwartsluisje en Kraagweg

2.237

1.542

440

201

54

2.

Buitenom, tussen Heemlaan en Oud Piershilseweg

2.719

1.997

489

182

52

3.

Sluisjesdijk, tussen Buitenom en Voorstraat

884

669

183

17

15

4.

Molendijk, tussen Steegjesdijk en Spuiweg

2.351

1.749

455

116

31

5.

Vaartweg, tussen Zuidoordseweg en Jan Krijnsweg

616

456

128

19

13

6.

Oudendijk, tussen Groeneweg en Langeweg

243

168

68

5

3

7.

Kostverlorendijk, tussen Zwartsluisje en Zuidzijdsedijk

356

251

82

15

7

8.

Zwartsluisje, tussen Lange Eendragtsweg en Molendijk

583

424

124

21

13

Sluisjesdijk, tussen Buitenom 2.150 1.555 431 115 en Kostverlorendijk Tabel 3.3: Voertuigverdeling gemiddelde werkdag in absolute cijfers – locaties 1 t/m 9 9.

49

Voertuigverdeling Intensiteit (mvt/etm.) Locatie

Personenauto

Licht vrachtverkeer

Zwaar vrachtverkeer

Buitenl.

%

%

%

%

1.

Hogeweg, tussen Zwartsluisje en Kraagweg

2.237

68,9%

19,6%

9,0%

2,4%

2.

Buitenom, tussen Heemlaan en Oud Piershilseweg

2.719

73,4%

18,0%

6,7%

1,9%

3.

Sluisjesdijk, tussen Buitenom en Voorstraat

884

75,7%

20,7%

1,9%

1,7%

4.

Molendijk, tussen Steegjesdijk en Spuiweg

2.351

74,4%

19,4%

4,9%

1,3%

5.

Vaartweg, tussen Zuidoordseweg en Jan Krijnsweg

616

74,0%

20,8%

3,1%

2,1%

6.

Oudendijk, tussen Groeneweg en Langeweg

243

69,0%

27,8%

2,0%

1,2%

7.

Kostverlorendijk, tussen Zwartsluisje en Zuidzijdsedijk

356

70,6%

23,1%

4,3%

2,0%

8.

Zwartsluisje, tussen Lange Eendragtsweg en Molendijk

583

72,8%

21,3%

3,6%

2,3%

9.

Sluisjesdijk, tussen Buitenom en Kostverlorendijk

2.150

72,3%

20,0%

5,3%

2,3%

Tabel 3.4:

Voertuigverdeling gemiddelde werkdag in percentages – locaties 1 t/m 9

11 P212001-def herkomst- en bestemmingsonderzoek gemeente Hoeksche Waard

Zowel procentueel gezien als in absolute cijfers zijn op locatie 1 (Hogeweg, tussen Zwartsluisje en Kraagweg) de meeste zware vrachtvoertuigen gemeten, namelijk 9%, wat overeenkomt met ongeveer 200 motorvoertuigen. Op de Sluisjesdijk (locatie 3) bedraagt het percentage zwaar vrachtverkeer het laagste van alle locaties, namelijk 1,9%. In absolute aantallen gezien zijn de minste zware bedrijfsvoertuigen geregistreerd op de Oudendijk (locatie 6), namelijk 5.

Voertuigverdeling loc. 1 t/m 9 - gem. werkdag

1. Hogeweg 2. Buitenom

3. Sluisjesdijk

4. Molendijk

5. Vaartweg 6. Oudendijk

7. Kostverlorendijk

8. Zwartsluisje

9. Sluisjesdijk 0%

10%

20%

30% Pa

Lb

40% Zb

50%

60%

70%

80%

Bu

Figuur 3.5: Voertuigverdeling gemiddelde werkdag – locaties 1 t/m 9 Pa = Particuliere voertuigen (M1)

Zb = Zware bedrijfsvoertuigen (>3.500 kg)

Lb = Lichte bedijfsvoertuigen (<3.500 kg)

Bu = Buitenlandse voertuigen

Bijlage 4 bevat de voertuigverdeling per dag per locatie. In bijlage 5 wordt per locatie een samenvatting gegeven. Deze samenvatting bestaat uit de volgende gegevens: - De intensiteiten per uur per richting voor een gemiddelde werkdag en weekdag - Gesommeerde intensiteiten voor de volgende periodes: - ochtendspits:

07:00 - 09:00 uur

- avondspits:

16:00 – 18:00 uur

- overdag:

07:00 – 19:00 uur

- avond:

19:00 – 23:00 uur en

- nacht:

23:00 – 07:00 uur

voor een gemiddelde werkdag en weekdag, met de bijbehorende percentages - De voertuigverdeling per uur per richting voor een gemiddelde werkdag - Gesommeerde voertuigverdeling voor de volgende periodes: - ochtendspits:

07:00 - 09:00 uur

- avondspits:

16:00 – 18:00 uur

- overdag:

07:00 – 19:00 uur

- avond:

19:00 – 23:00 uur en

- nacht:

23:00 – 07:00 uur

voor een gemiddelde werkdag, met de bijbehorende percentages. 12 P212001-def herkomst- en bestemmingsonderzoek gemeente Hoeksche Waard

3.3

Verkeersstromen

Met de bepaling van de verkeersstromen kan antwoord worden gegeven op de volgende onderzoeksvragen: •

Hoeveel doorgaand verkeer rijdt er tussen de meetpunten?

•

Hoeveel herkomst- en bestemmingsverkeer rijdt er op de meetpunten?

Met behulp van de geregistreerde kentekens zijn de verkeersstromen tussen de locaties 1 tot en met 8 bepaald. Deze locaties vormen het kordon rondom het onderzoeksgebied tussen de kernen Piershil, Goudswaard, Zuid-Beijerland en Nieuwendijk. De herkomst/bestemming-matrices op de volgende bladzijden geven inzicht in de verkeersstromen binnen het onderzoeksgebied. Daarnaast is locatie 9 (Sluisjesdijk) meegenomen als tussenpunt binnen het kordon, waarmee gereden routes binnen het onderzoeksgebied bepaald kunnen worden. Tevens is locatie 9 gebruikt om te kunnen bepalen hoeveel autoverkeer, vrachtverkeer en landbouwverkeer aanwezig is op de Sluisjesdijk. Op locatie 10, Zwartsluisje, is alleen het landbouwverkeer bepaald (voor de resultaten van locatie 9 en locatie 10, zie paragraaf 3.4).

De resultaten, inclusief percentages doorgaand

verkeer, herkomst- en bestemmingsverkeer staan in HB-matrices in bijlage 6 (per onderzoeksdag, gemiddelde werk-, weekend- en weekdag, per voertuigcategorie en voor de ochtendspits en avondspits). In bijlage 7 staan de resultaten per locatie, inclusief de routes en visualisaties. Daarnaast staan in deze bijlage 2 visualisaties die een totaalbeeld geven van het doorgaande verkeer (totaal en voor het zware vrachtverkeer). HB-matrix – gemiddelde werkdag – alle motorvoertuigen Tabel 3.6 toont de relatiematrix voor alle motorvoertuigen voor een gemiddelde werkdag tussen de 8 registratiepunten van het kordon (ki = ingaande post, ku = uitgaande post). Tabel 3.6:

HB-matrix – gemiddelde werkdag

Naar post

Tot. DV

Best.

Intens.

% DV

% Best.

94

678

452

1.129

60%

40%

37

912

413

1.326

69%

31%

20

24

354

90

444

80%

20%

3

47

16

1.009

224

1.233

82%

18%

3

10

10

234

105

339

69%

31%

4

-

0

12

60

59

120

50%

50%

8

1

-

6

111

72

183

61%

39%

20

8

13

7

-

203

104

307

66%

34%

981

179

65

103

198

7.121

001ku

002ku

003ku

004ku

005ku

006ku

007ku

008ku

001-ki

-

117

149

223

52

31

12

002-ki

130

-

58

582

87

12

7

003-ki

140

53

-

99

16

2

004-ki

241

611

86

-

5

005-ki

59

134

15

4

-

006-ki

27

12

1

3

007-ki

6

10

30

50

008-ki

88

35

32

Tot. DV

692

972

371

Van post

Herk.

416

422

70

137

98

58

70

79

Intens.

1.108

1.394

441

1.118

277

123

173

276

%DV

62%

70%

84%

88%

65%

53%

60%

71%

%Herk.

38%

30%

16%

12%

35%

47%

40%

29%

001: Hogeweg, tussen Zwartsluisje en Kraagweg 002: Buitenom, tussen Heemlaan en Oud Piershilseweg 003: Sluisjesdijk, tussen Buitenom en Voorstraat 004: Molendijk, tussen Steegjesdijk en Spuiweg

2.869 9.990 71% 29%

005: Vaartweg, tussen Zuidoordseweg en Jan Krijnsweg 006: Oudendijk, tussen Groeneweg en Langeweg 007: Kostverlorendijk, tussen Zwartsluisje en Zuidzijdsedijk 008: Zwartsluisje, tussen Lange Eendragtsweg en Molendijk

13 P212001-def herkomst- en bestemmingsonderzoek gemeente Hoeksche Waard

Uitleg tabel op basis van locatie 1: Locatie 1, Hogeweg, bestaat uit een ingaande en een uitgaande verkeersstroom. De ingaande verkeersstroom (001-ki) is het verkeer dat het onderzoeksgebied inrijdt, de uitgaande verkeersstroom (001-ku) is het verkeer dat het onderzoeksgebied uitrijdt. Op een gemiddelde werkdag bedraagt de ingaande

verkeersstroom

1.129

motorvoertuigen

en

de

uitgaande

verkeersstroom

1.108

motorvoertuigen. De totale intensiteit bedraagt op locatie 1 2.237 motorvoertuigen. 001-ki: De ingaande verkeersstroom kan onderverdeeld worden in doorgaand verkeer en bestemmingsverkeer. Doorgaand verkeer is verkeer dat op locatie 1 het onderzoeksgebied inrijdt en op een andere locatie het onderzoeksgebied weer is uitgereden binnen een bepaalde doorrijtijd (bijvoorbeeld 5 minuten). Bestemmingsverkeer betreft het overige verkeer, verkeer dat op locatie 1 het onderzoeksgebied inrijdt en zijn bestemming heeft binnen het onderzoeksgebied of een stop heeft gemaakt binnen het onderzoeksgebied (waardoor de doorrijtijd langer is). Van de 1.129 geregistreerde motorvoertuigen op locatie 1 zijn er 678 (=60%) binnen een bepaalde tijd geregistreerd op een andere locatie. De overige 452 motorvoertuigen (=40%) heeft een bestemming binnen het onderzoeksgebied. 001-ku: De uitgaande verkeersstroom kan onderverdeeld worden in doorgaand verkeer en herkomstverkeer. Doorgaand verkeer is verkeer dat op een andere locatie het onderzoeksgebied is ingereden en op locatie 1 het onderzoeksgebied weer uitrijdt binnen een bepaalde doorrijtijd (bijvoorbeeld 5 minuten). Herkomstverkeer

betreft

het

overige

verkeer,

verkeer

dat

zijn

herkomst

heeft

binnen

het

onderzoeksgebied en op locatie 1 het onderzoeksgebied uitrijdt of verkeer dat via een andere locatie het onderzoeksgebied is ingereden, een stop heeft gemaakt binnen het onderzoeksgebied (waardoor de doorrijtijd langer is) en bij locatie 1 het onderzoeksgebied heeft verlaten. Van de 1.108 geregistreerde motorvoertuigen op locatie 1 zijn er 692 (=62%) afkomstig van een andere locatie. De overige 416 motorvoertuigen (=38%) heeft een herkomst binnen het onderzoeksgebied.

Van al het verkeer, dat op een gemiddelde werkdag geregistreerd is, in totaal 9.990 motorvoertuigen, is 71% doorgaand. Dat wil zeggen dat een voertuig binnen de gestelde maximale doorrijtijd geregistreerd is op zowel een ingaande post als een uitgaande post. De maximale doorrijtijden zijn vastgesteld aan de hand van de werkelijke doorrijtijden door het gebied op de onderzoeksdagen. De verkeersstroom van locatie 2 naar 4 en andersom, oftewel van Buitenom naar Molendijk en vice versa, is veruit de belangrijkste doorgaande verkeersstroom binnen het onderzoeksgebied. Deze verkeersstroom bestaat op een gemiddelde werkdag uit bijna 1.200 motorvoertuigen. De overige verkeersstromen, die betekenisvol zijn, zijn: Locatie 1 (Hogeweg) <-> locatie 4 (Molendijk): 464 motorvoertuigen Locatie 1 (Hogeweg) <-> locatie 3 (Sluisjesdijk): 289 motorvoertuigen Locatie 1 (Hogeweg) <-> locatie 2 (Buitenom): 247 motorvoertuigen Locatie 2 (Buitenom) <-> locatie 5 (Vaartweg): 221 motorvoertuigen Locatie 3 (Sluisjesdijk) <-> locatie 4 (Molendijk): 185 motorvoertuigen Locatie 1 (Hogeweg) <-> locatie 8 (Zwartsluisje): 182 motorvoertuigen Locatie 2 (Buitenom) <-> locatie 3 (Sluisjesdijk): 111 motorvoertuigen Locatie 1 (Hogeweg) <-> locatie 5 (Vaartweg): 110 motorvoertuigen (Door verschil in afronding kunnen de getallen in de tabel met 1 afwijken van die in het figuur).

Figuur 3.7 toont de belangrijkste doorgaande verkeersstromen door het onderzoeksgebied op een gemiddelde werkdag.

14 P212001-def herkomst- en bestemmingsonderzoek gemeente Hoeksche Waard

Figuur 3.7: Verkeersstromen doorgaand verkeer – gemiddelde werkdag

Tabel 3.8 laat per locatie de verdeling zien tussen het doorgaande verkeer en het herkomst- en bestemmingsverkeer. Locatie 4 (Molendijk) kent het hoogste percentage doorgaand verkeer, namelijk 84,6%. Op locatie 6 (Oudendijk) is het percentage doorgaand verkeer het laagst, 51,5%.

15 P212001-def herkomst- en bestemmingsonderzoek gemeente Hoeksche Waard

Tabel 3.8:

Verdeling doorgaand, herkomst- en bestemmingsverkeer per locatie – alle motorvoertuigen gemiddelde werkdag Verdeling Intensiteit (mvt/etm.)

Locatie

DV

Best.

Herk.

%

%

%

1.

Hogeweg, tussen Zwartsluisje en Kraagweg

2.237

61,2%

20,2%

18,6%

2.

Buitenom, tussen Heemlaan en Oud Piershilseweg

2.719

69,3%

15,2%

15,5%

3.

Sluisjesdijk, tussen Buitenom en Voorstraat

884

81,9%

10,2%

7,9%

4.

Molendijk, tussen Steegjesdijk en Spuiweg

2.351

84,6%

9,5%

5,8%

5.

Vaartweg, tussen Zuidoordseweg en Jan Krijnsweg

616

67,1%

17,0%

15,9%

6.

Oudendijk, tussen Groeneweg en Langeweg

243

51,5%

24,5%

24,1%

7.

Kostverlorendijk, tussen Zwartsluisje en Zuidzijdsedijk

356

60,1%

20,3%

19,6%

8.

Zwartsluisje, tussen Lange Eendragtsweg en Molendijk

583

68,7%

17,8%

13,5%

HB-matrix – gemiddelde werkdag – zwaar vrachtverkeer Tabel 3.9 toont de relatiematrix voor het zware vrachtverkeer voor een gemiddelde werkdag tussen de 8 registratiepunten van het kordon (ki = ingaande post, ku = uitgaande post). Tabel 3.9:

HB-matrix – gemiddelde werkdag – zwaar vrachtverkeer Naar post

Tot. DV

Best.

Intens.

% DV

% Best.

7

47

65

112

42%

58%

1

73

18

91

80%

20%

0

0

6

2

8

70%

30%

0

1

0

49

5

54

90%

10%

0

0

0

6

3

10

65%

35%

0

-

0

0

2

0

2

80%

20%

0

0

-

0

4

1

5

81%

19%

1

0

0

0

-

10

1

11

89%

11%

7

56

7

1

6

9

392

2

6

2

1

4

1

001ku

002ku

003ku

004ku

005ku

006ku

007ku

008ku

001-ki

-

20

002-ki

22

-

2

7

5

1

5

2

46

2

0

0

003-ki

4

1

-

0

0

0

004-ki 005-ki

6

40

1

-

0

4

2

0

0

-

006-ki

0

1

0

0

007-ki

1

1

1

1

008-ki

7

1

1

Tot. DV

44

66

Herk.

45

25

Van post

Intens.

89

90

9

62

9

3

10

10

%DV

49%

73%

76%

91%

74%

50%

61%

90%

%Herk.

51%

27%

24%

9%

26%

50%

39%

10%

001: Hogeweg, tussen Zwartsluisje en Kraagweg 002: Buitenom, tussen Heemlaan en Oud Piershilseweg 003: Sluisjesdijk, tussen Buitenom en Voorstraat 004: Molendijk, tussen Steegjesdijk en Spuiweg

184 576 68% 32%

005: Vaartweg, tussen Zuidoordseweg en Jan Krijnsweg 006: Oudendijk, tussen Groeneweg en Langeweg 007: Kostverlorendijk, tussen Zwartsluisje en Zuidzijdsedijk 008: Zwartsluisje, tussen Lange Eendragtsweg en Molendijk

Van al het zware vrachtverkeer, dat op een gemiddelde werkdag geregistreerd is, in totaal ruim 575 motorvoertuigen, is 68% doorgaand. Dat wil zeggen dat een voertuig binnen de gestelde maximale doorrijtijd geregistreerd is op zowel een ingaande post als een uitgaande post. De maximale doorrijtijden zijn vastgesteld aan de hand van de werkelijke doorrijtijden door het gebied op de onderzoeksdagen. Dit percentage ligt iets lager dan het percentage van 71%, geldende voor alle motorvoertuigen. 16 P212001-def herkomst- en bestemmingsonderzoek gemeente Hoeksche Waard

Ook voor het zware vrachtverkeer is de verkeersstroom van locatie 2 naar 4 en andersom, oftewel van Buitenom naar Molendijk en vice versa, de belangrijkste doorgaande verkeersstroom binnen het onderzoeksgebied. Deze verkeersstroom bestaat uit 86 motorvoertuigen. De overige verkeersstromen zwaar vrachtverkeer, die betekenisvol zijn, zijn: Locatie 1 (Hogeweg) <-> locatie 2 (Buitenom): 42 motorvoertuigen Locatie 1 (Hogeweg) <-> locatie 4 (Molendijk): 13 motorvoertuigen (Door verschil in afronding kunnen de getallen in de tabel met 1 afwijken van de getallen in het figuur). Figuur 3.10 toont de belangrijkste doorgaande verkeersstromen van het zware vrachtverkeer door het onderzoeksgebied op een gemiddelde werkdag.

Figuur 3.10: Verkeersstromen doorgaand zwaar vrachtverkeer – gemiddelde werkdag

Tabel 3.11 laat per locatie de verdeling zien tussen het doorgaande zware vrachtverkeer en het herkomst- en bestemmingsverkeer. Locatie 4 (Molendijk) kent het hoogste percentage doorgaand zwaar vrachtverkeer, namelijk ruim 90%. Op locatie 1 (Hogeweg) is het percentage doorgaand zwaar vrachtverkeer het laagst, 45%.

17 P212001-def herkomst- en bestemmingsonderzoek gemeente Hoeksche Waard

Tabel 3.11: Verdeling doorgaand, herkomst- en bestemmingsverkeer per locatie – zwaar vrachtverkeer gemiddelde werkdag Verdeling Intensiteit (mvt/etm.)

Locatie

DV

Best.

Herk.

%

%

%

1.

Hogeweg, tussen Zwartsluisje en Kraagweg

201

45,1%

32,5%

22,4%

2.

Buitenom, tussen Heemlaan en Oud Piershilseweg

182

76,2%

10,1%

13,6%

3.

Sluisjesdijk, tussen Buitenom en Voorstraat

17

72,9%

14,1%

12,9%

4.

Molendijk, tussen Steegjesdijk en Spuiweg

116

90,3%

4,7%

5,0%

5.

Vaartweg, tussen Zuidoordseweg en Jan Krijnsweg

19

69,8%

17,7%

12,5%

6.

Oudendijk, tussen Groeneweg en Langeweg

5

62,5%

8,3%

29,2%

7.

Kostverlorendijk, tussen Zwartsluisje en Zuidzijdsedijk

15

67,5%

6,5%

26,0%

8.

Zwartsluisje, tussen Lange Eendragtsweg en Molendijk

21

89,4%

5,8%

4,8%

3.4 •

Nadere analyse verkeer Sluisjesdijk / Zwartsluisje Wat is het aandeel vrachtverkeer en landbouwverkeer op de Sluisjesdijk en Zwartsluisje? -

Aandeel vrachtverkeer

Het aandeel vrachtverkeer op de Sluisjesdijk kan bepaald worden op basis van de geregistreerde voertuigen met behulp van de ANPR-camera op locatie 9. De verdeling van het verkeer voor een gemiddelde werkdag ziet er als volgt uit: Gemiddelde werkdagintensiteit: 2.150 mvt. Onderverdeling naar voertuigcategorie: Particuliere voertuigen (M1)

1.555 mvt.

- 72,3%

Lichte bedijfsvoertuigen (<3.500 kg) (N1, O1 en O2)

431 mvt.

- 20,0%

Zware bedrijfsvoertuigen (>3.500 kg) (M2, M3, N2, N3, O3 en O4)

115 mvt.

-

5,3%

49 mvt. -

2,3%

Buitenlandse voertuigen

Op locatie 10, Zwartsluisje, is niet geregistreerd met een ANPR-camera maar met een gewone videocamera waarbij alleen onderscheid is gemaakt in personenauto’s, landbouwverkeer en overige voertuigen. Op locatie 9 is zowel geregistreerd met een ANPR-camera als met een videocamera. Op basis van de verhoudingen zien de resultaten er voor locatie 10 als volgt uit, daarbij rekening houdende met enige marge: Gemiddelde werkdagintensiteit: 2.142 mvt. Onderverdeling naar voertuigcategorie: Particuliere voertuigen (M1)

1.587 mvt.

- 74,1%

Lichte bedijfsvoertuigen (<3.500 kg) (N1, O1 en O2)

402 mvt.

- 18,8%

Zware bedrijfsvoertuigen (>3.500 kg) (M2, M3, N2, N3, O3 en O4)

112 mvt.

-

5,0%

41 mvt. -

2,1%.

Buitenlandse voertuigen

18 P212001-def herkomst- en bestemmingsonderzoek gemeente Hoeksche Waard

-

Aandeel landbouwverkeer

Het is niet mogelijk om met een ANPR-camera landbouwverkeer te registreren in verband met het ontbreken

van

een

kentekenplaat.

Vandaar

dat

op

de

locaties

9

en

10

een

extra

videocamerasysteem is ingezet. Dit betreft een camera die videobeelden maakt waarvan vervolgens middels een software het landbouwverkeer kan worden gedetecteerd. Deze camera is ook 7 dagen operationeel geweest, echter niet 24 uur per dag maar van 07.00 uur tot 19.00 uur. Tabel 3.12 toont de intensiteiten van het landbouwverkeer per uur voor een gemiddelde werkdag. Tabel 3.12: Verkeersintensiteiten landbouwverkeer locaties 9 (Sluisjesdijk) en 10 (Zwartsluisje) – gemiddelde werkdag Sluisjesdijk

Totaal

Richting 1

Richting 2

Zwartsluisje

Totaal

Richting 1

Richting 2

07:00

-

08:00

1

0

0

07:00

-

08:00

1

0

1

08:00

-

09:00

1

0

1

08:00

-

09:00

2

0

1

09:00

-

10:00

1

1

0

09:00

-

10:00

1

0

1

10:00

-

11:00

0

0

0

10:00

-

11:00

1

0

0

11:00

-

12:00

1

0

1

11:00

-

12:00

2

1

2

12:00

-

13:00

1

1

1

12:00

-

13:00

2

0

1

13:00

-

14:00

2

1

1

13:00

-

14:00

2

1

1

14:00

-

15:00

1

0

1

14:00

-

15:00

1

1

0

15:00

-

16:00

1

1

0

15:00

-

16:00

2

1

1

16:00

-

17:00

1

1

1

16:00

-

17:00

3

1

2

17:00

-

18:00

1

1

1

17:00

-

18:00

3

2

1

18:00

-

19:00

0

0

0

18:00

-

19:00

0

0

0

07:00

-

19:00

12

5

7

07:00

-

19:00

20

9

12

Op locatie 10, Zwartsluisje, zijn op een gemiddelde werkdag, tussen 07:00 en 19:00 uur, 20 landbouwvoertuigen geregistreerd. De intensiteiten van het landbouwverkeer op deze locatie lopen uiteen van 10 voertuigen op maandag 14 maart tot 42 voertuigen op vrijdag 11 maart. Op locatie 9, Sluisjesdijk, zijn op een gemiddelde werkdag, tussen 07:00 en 19:00 uur,

12

landbouwvoertuigen geregistreerd. De intensiteiten van het landbouwverkeer op deze locatie lopen uiteen van 8 voertuigen op donderdag 17 maart tot 18 voertuigen op vrijdag 11 maart. In bijlage 8 is een telrapport opgenomen voor het landbouwverkeer voor de twee locaties. In het telrapport staan de geregistreerde intensiteiten per uur voor de verschillende rijrichtingen weergegeven voor alle onderzoeksdagen. Ook wordt per locatie een samenvatting gegeven. Deze samenvatting bestaat uit de intensiteiten per uur per richting voor een gemiddelde werkdag en weekdag en de gesommeerde intensiteiten voor de periode 07:00 - 19:00 uur.

19 P212001-def herkomst- en bestemmingsonderzoek gemeente Hoeksche Waard

•

Hoeveel doorgaand (vracht)verkeer is er op de route Sluisjesdijk/Zwartsluisje?

Op basis van de registraties op alle locaties met ANPR-camera’s kan bepaald worden hoeveel doorgaand verkeer er is op de route Sluisjesdijk naar Zwartsluisje en andersom. Tabel 3.13 toont alle mogelijke doorgaande verkeerstromen op de route Sluisjesdijk – Zwartsluisje. Bij de bepaling van de doorgaande verkeersstromen op de route Sluisjesdijk – Zwartsluisje is één aanname gemaakt. Van verkeer dat op één van de locaties 1, 6 of 8 is geregistreerd en daarna via tussenpost 9 ook weer is geregistreerd op één van de locaties 2, 3, 4 of 5 kan met zekerheid worden gezegd dat gebruik is gemaakt van de route Zwartsluisje naar Sluisjesdijk. Dit geldt ook voor de omgekeerde route Sluisjesdijk naar Zwartsluisje (registratie op één van de locaties 2, 3, 4 of 5 via tussenpost 9 naar één van de locaties 1, 6 of 8). Ook van het verkeer dat geregistreerd is op één van de locaties 1, 6 of 8 en daarna ook geregistreerd is op tussenpost 9 kan met stelligheid gezegd worden dat gebruik is gemaakt van de route Zwartsluisje naar Sluisjesdijk. Alleen andersom geldt die stelligheid niet. Van het verkeer dat geregistreerd is op één van de locaties 2, 3, 4 of 5 en daarna ook is geregistreerd op tussenpost 9, maar niet is geregistreerd op één van de locaties 1, 6 of 8 is niet met zekerheid vast te stellen of gebruik is gemaakt van de route Sluisjesdijk naar Zwartsluisje.

Het zou kunnen zijn dat een deel van dit verkeer zijn bestemming heeft ergens op de Sluisjesdijk of op Zwartsluisje. Aangenomen is dat dit verkeer volledig gebruik maakt van de route Sluisjesdijk naar Zwartsluisje. In tabel 3.13 staan alle doorgaande verkeersstromen op de route Zwartsluisje <-> Sluisjesdijk. In totaal zijn ruim 1.900 motorvoertuigen als doorgaand te beschouwen, waarvan 112 zwaar vrachtverkeer. Tabel 3.13: Doorgaande verkeersstromen Sluisjesdijk/Zwartsluisje (in mvt.) – gemiddelde werkdag Zuid <-> Noord ochtend

avond

Route

Tot.

Pa.

Li.

etmaal Zw.

Ov.

Tot.

Tot.

1 <-> 9 <-> 2

248

149

50

42

7

39

39

1 <-> 9 <-> 3

289

218

62

6

4

54

61

1 <-> 9 <-> 4

454

342

96

11

6

79

88

1 <-> 9 <-> 5

89

66

17

5

1

19

15

1 <-> 9

358

277

49

25

7

69

65

6 <-> 9 <-> 2

1

1

0

0

0

0

0

6 <-> 9

1

1

0

0

0

0

0

8 <-> 9 <-> 2

72

52

17

2

1

9

15

8 <-> 9 <-> 3

55

43

10

1

2

4

10

8 <-> 9 <-> 4

33

22

9

1

1

3

6

8 <-> 9 <-> 5

4

2

1

0

0

0

1

8 <-> 9

46

38

8

0

0

7

10

9 <-> 2

94

9 <-> 3

54

59 36

23 15

6 1

6 2

10 5

16 10

9 <-> 4

42

26

10

3

4

5

5

9 <-> 5

9

5

2

1

1

1

0

Totaal

1.849

1.336

369

104

40

303

341

Van alle geregistreerde motorvoertuigen op Zwartsluisje en op Sluisjesdijk, ongeveer 2.150 motorvoertuigen, is 88% doorgaand verkeer. Voor het zware vrachtverkeer geldt een percentage dat ligt boven de 90%.

20 P212001-def herkomst- en bestemmingsonderzoek gemeente Hoeksche Waard

•

Hoeveel doorgaand landbouwverkeer is er op de route Sluisjesdijk/Zwartsluisje?

Door het afkijken van de videocamerabeelden van de locaties 9 en 10 voor de 24 drukste uren (gebaseerd op de intensiteiten van het landbouwverkeer), waarbij de kenmerken van de landbouwvoertuigen zijn genoteerd, kan bepaald worden welke landbouwvoertuigen zowel op locatie 9 (Sluisjesdijk) als op locatie 10 (Zwartsluisje) zijn waargenomen en aangemerkt kunnen worden als doorgaand landbouwverkeer. In totaal zijn in de drukste 24 uren voor wat betreft het landbouwverkeer 127 landbouwvoertuigen geteld. Hiervan zijn 30 landbouwvoertuigen zowel op locatie 9 als op locatie 10 geregistreerd en kunnen als doorgaand beschouwd worden. Dit komt overeen met een percentage van 23%. Tabel 3.14 toont de resultaten voor de 24 drukste uren. Tabel 3.14: Doorgaande landbouwverkeersstromen Sluisjesdijk/Zwartsluisje (in mvt.) – gemiddelde werkdag (7 – 19 uur)

Landbouwvoertuigen

Doorgaand landbouwverkeer

% doorg. Landbouwverkeer

Aantal

Aantal

Sluisjesdijk ->

Zwartsluisje ->

Zwartsluisje <->

Eind

Sluisjesdijk

Zwartsluisje

Zwartsluisje

Sluisjesdijk

Sluisjesdijk

Dag

Begin

1

11-mrt

8:00

9:00

2

6

1

0

13%

2

11-mrt

9:00

10:00

1

3

0

1

25%

3

11-mrt

10:00

11:00

1

3

1

0

25%

4

11-mrt

11:00

12:00

2

8

1

1

20%

5

11-mrt

12:00

13:00

1

3

1

0

25%

6

11-mrt

13:00

14:00

4

3

2

1

43%

7

11-mrt

14:00

15:00

2

3

1

1

40%

8

11-mrt

15:00

16:00

2

3

1

1

40%

9

11-mrt

16:00

17:00

3

5

1

1

25%

10

11-mrt

17:00

18:00

3

3

0

0

0%

11

12-mrt

8:00

9:00

3

3

1

2

50%

12

12-mrt

9:00

10:00

4

4

2

2

50%

13

12-mrt

15:00

16:00

0

4

0

0

0%

14

14-mrt

13:00

14:00

3

2

1

0

20%

15

14-mrt

16:00

17:00

1

3

0

0

0%

16

15-mrt

12:00

13:00

2

1

0

0

0%

17

15-mrt

13:00

14:00

1

4

0

0

0%

18

15-mrt

14:00

15:00

2

1

0

0

0%

19

15-mrt

15:00

16:00

1

4

0

1

20%

20

15-mrt

16:00

17:00

1

3

0

1

25%

21

16-mrt

8:00

9:00

3

2

1

1

40%

22

16-mrt

11:00

12:00

3

2

1

1

40%

23

17-mrt

17:00

18:00

1

6

1

0

14%

24

17-mrt

20:00

21:00

0

4

0

0

0%

46

83

16

14

23%

Totaal

Opvallend was dat op vrijdag 11 maart telkens hetzelfde landbouwvoertuig als doorgaand kon worden genoteerd.

21 P212001-def herkomst- en bestemmingsonderzoek gemeente Hoeksche Waard

4 Samenvatting In deze samenvatting worden de onderzoeksvragen beantwoord. •

Wat zijn de verkeersintensiteiten op alle registratiepunten, per tijdseenheid (uur)?

Tabel 4.1:

Verkeersintensiteiten locaties 1 t/m 9

Locatie

Gemiddelde werkdag

Zaterdag

Zondag

1. Hogeweg

tussen Zwartsluisje en Kraagweg

2.237

1.851

1.179

2. Buitenom

tussen Heemlaan en Oud Piershilseweg

2.719

2.518

1.238

3. Sluisjesdijk

tussen Buitenom en Voorstraat

884

800

503

4. Molendijk

tussen Steegjesdijk en Spuiweg

2.351

2.190

1.250

5. Vaartweg

tussen Zuidoordseweg en Jan Krijnsweg

616

595

274

6. Oudendijk

tussen Groeneweg en Langeweg

243

303

231

7. Kostverlorendijk

tussen Zwartsluisje en Zuidzijdsedijk

356

288

231

8. Zwartsluisje

tussen Lange Eendragtsweg en Molendijk

583

621

490

9. Sluisjesdijk

tussen Buitenom en Kostverlorendijk

2.150

1.751

1.095

Op

liggen

vier

locaties

de

intensiteiten

op

een

gemiddelde

werkdag

boven

de

2.000

motorvoertuigen. De hoogste intensiteiten zijn waargenomen op locatie 2, Buitenom, tussen de Heemlaan en Oud Piershilseweg. Op een gemiddelde werkdag zijn op deze locatie ruim 2.700 motorvoertuigen geregistreerd. Op de locaties 4 (Molendijk), 1 (Hogeweg) en 9 (Sluisjesdijk) liggen de intensiteiten om en nabij

de 2.350, 2.250 en 2.150 motorvoertuigen. Op de overige

locaties liggen de intensiteiten op een gemiddelde werkdag onder de 1.000 motorvoertuigen. Op locatie 6, Oudendijk, zijn de laagste intensiteiten gemeten, namelijk iets minder dan 250 motorvoertuigen. Op de zaterdag en de zondag liggen de intensiteiten op alle locaties lager. Zowel procentueel gezien als in absolute cijfers zijn op locatie 1 (Hogeweg, tussen Zwartsluisje en Kraagweg) de meeste zware vrachtvoertuigen gemeten, namelijk 9%, wat overeenkomt met ongeveer 200 motorvoertuigen. Op de Sluisjesdijk (locatie 3) bedraagt het percentage zwaar vrachtverkeer het laagste van alle locaties, namelijk 1,9%. In absolute aantallen gezien zijn de minste zware bedrijfsvoertuigen geregistreerd op de Oudendijk (locatie 6), namelijk 5. •

Hoeveel doorgaand verkeer rijdt er tussen de meetpunten?

•

Hoeveel herkomst- en bestemmingsverkeer rijdt er op de meetpunten?

Met behulp van de geregistreerde kentekens zijn de verkeersstromen tussen de locaties 1 tot en met 8 bepaald. Deze locaties vormen het kordon rondom het onderzoeksgebied met de kernen Piershil, Goudswaard en Zuid-Beijerland. Daarnaast is locatie 9 (Sluisjesdijk) meegenomen als tussenpunt binnen het kordon, waarmee gereden routes binnen het onderzoeksgebied bepaald kunnen worden. Van al het verkeer, dat op een gemiddelde werkdag geregistreerd is, in totaal 9.990 motorvoertuigen, is 71% doorgaand. Dat wil zeggen dat een voertuig binnen de gestelde maximale doorrijtijd geregistreerd is op zowel een ingaande post als een uitgaande post. De maximale doorrijtijden zijn vastgesteld aan de hand van de werkelijke doorrijtijden door het gebied op de onderzoeksdagen.

22 P212001-def herkomst- en bestemmingsonderzoek gemeente Hoeksche Waard

De verkeersstroom van locatie 2 naar 4 en andersom, oftewel van Buitenom naar Molendijk en vice versa, is veruit de belangrijkste doorgaande verkeersstroom binnen het onderzoeksgebied. Deze verkeersstroom bestaat uit bijna 1.200 motorvoertuigen. De overige verkeersstromen, die betekenisvol zijn, zijn: Locatie 1 (Hogeweg) <-> locatie 4 (Molendijk): 464 motorvoertuigen Locatie 1 (Hogeweg) <-> locatie 3 (Sluisjesdijk): 289 motorvoertuigen Locatie 1 (Hogeweg) <-> locatie 2 (Buitenom): 247 motorvoertuigen Locatie 2 (Buitenom) <-> locatie 5 (Vaartweg): 221 motorvoertuigen Locatie 3 (Sluisjesdijk) <-> locatie 4 (Molendijk): 185 motorvoertuigen Locatie 1 (Hogeweg) <-> locatie 8 (Zwartsluisje): 182 motorvoertuigen Locatie 2 (Buitenom) <-> locatie 3 (Sluisjesdijk): 111 motorvoertuigen Locatie 1 (Hogeweg) <-> locatie 5 (Vaartweg): 110 motorvoertuigen. Ook voor het zware vrachtverkeer is de verkeersstroom van locatie 2 naar 4 en andersom, oftewel van Buitenom naar Molendijk en vice versa, de belangrijkste doorgaande verkeersstroom binnen het onderzoeksgebied. Deze verkeersstroom bestaat uit 86 motorvoertuigen. De overige verkeersstromen zwaar vrachtverkeer, die betekenisvol zijn, zijn: Locatie 1 (Hogeweg) <-> locatie 2 (Buitenom): 42 motorvoertuigen Locatie 1 (Hogeweg) <-> locatie 4 (Molendijk): 13 motorvoertuigen.

Tabel 4.2 laat per locatie de verdeling zien tussen het doorgaande verkeer en het herkomst- en bestemmingsverkeer. Locatie 4 (Molendijk) kent het hoogste percentage doorgaand verkeer, namelijk 84,6%. Op locatie 6 (Oudendijk) is het percentage doorgaand verkeer het laagst, 51,5%. Tabel 4.2:

Verdeling doorgaand, herkomst- en bestemmingsverkeer per locatie – alle motorvoertuigen gemiddelde werkdag Verdeling Intensiteit (mvt/etm.)

Locatie

DV

Best.

Herk.

%

%

%

1.

Hogeweg, tussen Zwartsluisje en Kraagweg

2.237

61,2%

20,2%

18,6%

2.

Buitenom, tussen Heemlaan en Oud Piershilseweg

2.719

69,3%

15,2%

15,5%

3.

Sluisjesdijk, tussen Buitenom en Voorstraat

884

81,9%

10,2%

7,9%

4.

Molendijk, tussen Steegjesdijk en Spuiweg

2.351

84,6%

9,5%

5,8%

5.

Vaartweg, tussen Zuidoordseweg en Jan Krijnsweg

616

67,1%

17,0%

15,9%

6.

Oudendijk, tussen Groeneweg en Langeweg

243

51,5%

24,5%

24,1%

7.

Kostverlorendijk, tussen Zwartsluisje en Zuidzijdsedijk

356

60,1%

20,3%

19,6%

8.

Zwartsluisje, tussen Lange Eendragtsweg en Molendijk

583

68,7%

17,8%

13,5%

23 P212001-def herkomst- en bestemmingsonderzoek gemeente Hoeksche Waard

•

Wat is het aandeel vrachtverkeer en landbouwverkeer op de Sluisjesdijk en Zwartsluisje?

-

Aandeel vrachtverkeer

De verdeling van het verkeer op een gemiddelde werkdag op de Sluisjesdijk en Zwartsluisje ziet er als volgt uit: Tabel 4.3:

Verdeling verkeer Sluisjesdijk en Zwartsluisje – gemiddelde werkdag Sluisjesdijk

Zwartsluisje

Intensiteit

Perc.

Intensiteit

Perc.

Gemiddelde werkdag

2.150 mvt.

100,0%

2.142 mvt.

100,0%

Particuliere voertuigen

1.555 mvt.

72,3%

1.587 mvt.

74,1%

Lichte bedijfsvoertuigen (<3.500 kg)

431 mvt.

20,0%

402 mvt.

18,8%

Zware bedrijfsvoertuigen (>3.500 kg)

115 mvt.

5,3%

107 mvt.

5,0%

Buitenlandse voertuigen

49 mvt.

2,3%

46 mvt.

2,1%

-

Aandeel landbouwverkeer

In totaal zijn op Sluisjesdijk (locatie 9) op een gemiddelde werkdag, tussen 09:00 uur en 19:00 uur, 12 landbouwvoertuigen waargenomen. De intensiteiten van het landbouwverkeer op deze locatie lopen uiteen van 8 voertuigen op donderdag 17 maart tot 18 voertuigen op vrijdag 11 maart. Op locatie 10, Zwartsluisje, zijn op een gemiddelde werkdag, tussen 09:00 uur en 19:00 uur, 20 landbouwvoertuigen geregistreerd. De intensiteiten van het landbouwverkeer op deze locatie lopen uiteen van 10 voertuigen op maandag 14 maart tot 42 voertuigen op vrijdag 11 maart. •

Hoeveel doorgaand vrachtverkeer is er op de route Sluisjesdijk/Zwartsluisje?

Op basis van de registraties op alle locaties met ANPR-camera’s kan bepaald worden hoeveel doorgaand verkeer er is op de route Sluisjesdijk naar Zwartsluisje en andersom. Tabel 4.4 toont alle mogelijke doorgaande verkeerstromen op de route Sluisjesdijk – Zwartsluisje. Tabel 4.4:

Doorgaande verkeersstromen Sluisjesdijk/Zwartsluisje (in mvt.) – gemiddelde werkdag

Zuid <-> Noord ochtend

avond

Route

Tot.

Pa.

Li.

etmaal Zw.

Ov.

Tot.

Tot.

1 <-> 9 <-> 2

248

149

50

42

7

39

39

1 <-> 9 <-> 3

289

218

62

6

4

54

61

1 <-> 9 <-> 4

454

342

96

11

6

79

88

1 <-> 9 <-> 5

89

66

17

5

1

19

15

1 <-> 9

358

277

49

25

7

69

65

6 <-> 9 <-> 2

1

1

0

0

0

0

0

6 <-> 9

1

1

0

0

0

0

0

8 <-> 9 <-> 2

72

52

17

2

1

9

15

8 <-> 9 <-> 3

55

43

10

1

2

4

10

8 <-> 9 <-> 4

33

22

9

1

1

3

6

8 <-> 9 <-> 5

4

2

1

0

0

0

1

8 <-> 9

46

38

8

0

0

7

10

9 <-> 2

94

9 <-> 3

54

59 36

23 15

6 1

6 2

10 5

16 10

9 <-> 4

42

26

10

3

4

5

5

9 <-> 5

9

5

2

1

1

1

0

Totaal

1.849

1.336

369

104

40

303

341 24

P212001-def herkomst- en bestemmingsonderzoek gemeente Hoeksche Waard

Van alle geregistreerde motorvoertuigen op Zwartsluisje en op Sluisjesdijk, ongeveer 2.150 motorvoertuigen, is 88% doorgaand verkeer. Voor het zware vrachtverkeer geldt een percentage dat ligt boven de 90%. •

Hoeveel doorgaand landbouwverkeer is er op de route Sluisjesdijk/Zwartsluisje?

Door het afkijken van de videocamerabeelden van de locaties 9 en 10 voor de 24 drukste uren (gebaseerd op de intensiteiten van het landbouwverkeer), waarbij de kenmerken van de landbouwvoertuigen zijn genoteerd, kan bepaald worden welke landbouwvoertuigen zowel op locatie 9 (Sluisjesdijk) als op locatie 10 (Zwartsluisje) zijn waargenomen en aangemerkt kunnen worden als doorgaand landbouwverkeer. In totaal zijn in de drukste 24 uren voor wat betreft het landbouwverkeer 127 landbouwvoertuigen geteld. Hiervan zijn 30 landbouwvoertuigen zowel op locatie 9 als op locatie 10 geregistreerd en kunnen als doorgaand beschouwd worden. Dit komt overeen met een percentage van 23%.

25 P212001-def herkomst- en bestemmingsonderzoek gemeente Hoeksche Waard

Bijlagen

26

Bijlage 1

Onderzoekslocaties

27

Locatie 1: Hogeweg, tussen Zwartsluisje en Kraagweg

Locatie 2: Buitenom, tussen Heemlaan en Oud Piershilseweg

28

Locatie 3: Sluisjesdijk, tussen Buitenom en Voorstraat

Locatie 4: Molendijk, tussen Steegjesdijk en Spuiweg

Locatie 5: Vaartweg, tussen Zuidoordseweg en Jan Krijnsweg

Locatie 6: Oudendijk, tussen Groeneweg en Langeweg

29

Locatie 7: Kostverlorendijk, tussen Zwartsluisje en Zuidzijdsedijk

Locatie 8: Zwartsluisje, tussen Lange Eendragtsweg en Molendijk

Locatie 9: Sluisjesdijk, tussen Buitenom en Kostverlorendijk

Locatie 10: Zwartsluisje, tussen Hogeweg en Sluisjesweg

30

Bijlage 2

Beschrijving voertuigcategorieën kentekenonderzoek

31

De voertuigcategorieën worden gedefinieerd overeenkomstig onderstaande classificatie.(Wanneer in de volgende definities de term „maximummassa” wordt gebruikt, wordt hieronder verstaan de „technisch toelaatbare maximummassa in beladen toestand”)

Categorie M:

Voor het vervoer van personen ontworpen en gebouwde motorvoertuigen met ten minste vier wielen.

Categorie M1 (auto):

Voor het vervoer van personen ontworpen en gebouwde voertuigen met ten hoogste acht zitplaatsen, die van de bestuurder niet meegerekend.

Categorie M2

Voor het vervoer van personen ontworpen en gebouwde voertuigen met

(bus):

meer dan acht zitplaatsen, die van de bestuurder niet meegerekend, en met een maximummassa van ten hoogste 5 t.

Categorie M3 (bus):

Voor het vervoer van personen ontworpen en gebouwde voertuigen met meer dan acht zitplaatsen, die van de bestuurder niet meegerekend, en met een maximummassa van meer dan 5 t.

Categorie N:

Voor het vervoer van goederen ontworpen en gebouwde motorvoertuigen met ten minste vier wielen.

Categorie N1

Voor het vervoer van goederen ontworpen en gebouwde voertuigen met

(lichte bedrijfsauto):

een maximummassa van ten hoogste 3,5 t.

Categorie N2

Voor het vervoer van goederen ontworpen en gebouwde voertuigen met

(zware bedrijfsauto):

een maximummassa van meer dan 3,5 t, doch niet meer dan 12 t.

Categorie N3

Voor het vervoer van goederen ontworpen en gebouwde voertuigen met

(zware bedrijfsauto):

een maximummassa van meer dan 12 t.

32

Categorie O:

Aanhangwagens (inclusief opleggers).

Categorie O1

Aanhangwagens en opleggers met een maximummassa van ten hoogste

(lichte aanhanger)

0,75 t.

Categorie O2

Aanhangwagens en opleggers met een maximummassa van meer dan

(lichte aanhanger)

0,75 t, doch niet meer dan 3,5 t.

Categorie O3

Aanhangwagens en opleggers met een maximummassa van meer dan

(zware aanhanger)

3,5 t, doch niet meer dan 10 t.

Categorie O4

Aanhangwagens en opleggers met een maximummassa van meer dan

(zware aanhanger)

10 t.

In het onderzoek zijn de categorieën 01 en 02 meegenomen als licht en de categorieën 03 en 04 als zwaar.

33

Bijlage 3

Rapport: Intensiteiten per locatie

Digitale bijlagen met onderzoeksresultaten Digitale bijlagen met onderzoeksresultaten Naam: P212001-def Bijlagen herkomst- en bestemmingsonderzoek Hoeksche Waard – maart 2022

34

Bijlage 4

Rapport: Intensiteiten voertuigverdeling per locatie

Digitale bijlagen met onderzoeksresultaten Naam: P212001-def Bijlagen herkomst- en bestemmingsonderzoek Hoeksche Waard – maart 2022

35

Bijlage 5

Rapport: Intensiteiten samenvatting per locatie

Digitale bijlagen met onderzoeksresultaten Naam: P212001-def Bijlagen herkomst- en bestemmingsonderzoek Hoeksche Waard – maart 2022

36

Bijlage 6

Rapport: HB-matrices

Digitale bijlagen met onderzoeksresultaten Naam: P212001-def Bijlagen herkomst- en bestemmingsonderzoek Hoeksche Waard – maart 2022

37

Bijlage 7

Rapport: Verkeersstromen en visualisaties

Digitale bijlagen met onderzoeksresultaten Naam: P212001-def Bijlagen herkomst- en bestemmingsonderzoek Hoeksche Waard – maart 2022

38

Bijlage 8

Rapport: Intensiteiten landbouwverkeer

Digitale bijlagen met onderzoeksresultaten Naam: P212001-def Bijlagen herkomst- en bestemmingsonderzoek Hoeksche Waard – maart 2022

39

Bijlage 9

Rapport: Doorgaande verkeersstromen

Digitale bijlagen met onderzoeksresultaten Naam: P212001-def Bijlagen herkomst- en bestemmingsonderzoek Hoeksche Waard – maart 2022

igitale bijlagen met onderzoeksresultaten Naam: P212001-01 Bijlagen Kentekenonderzoek Hoeksche Waard – maart 2022

40

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/12052174/1