CConstaterende datHoeksche Waard
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage 2 AERIUS projectberekening ScheepmakershavenAanlegfase

Besluitvormende raad 30 januari 2024, gemeente Hoeksche WaardBij agendapunt: Bestemmingsplan Scheepmakershaven 1 Oud-Beijerland1.190 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

KuiperCompagnons Scheepmakershaven 1, 3261 KN Oud-Beijerland Bestemmingsplan ' Scheepmakershaven 1’ 620.134.90 Aanlegfase 26 woningen met een halfverdiepte stallingsgarage Rj52nYuUoQvQ 27 november 2023, 12:09 Wnb-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar 620.134.90 Scheepmakershaven - Aanlegfase - Beoogd 2023

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hexagon

Gebied

Hoogste bijdrage 620.134.90 Scheepmakershaven - Aanlegfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname -

Rj52nYuUoQvQ (27 november 2023)

3,0 kg/j

85,5 kg/j

2/8

Projectberekening

620.134.90 Scheepmakershaven - Aanlegfase (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 3 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Aanlegfase bouwplan Scheepmakershaven 4 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Aanlegfase (Sloop bestaande gebouwen)  Verkeersnetwerk

Rj52nYuUoQvQ (27 november 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

2,1 kg/j 0,9 kg/j 58,3 g/j

62,0 kg/j 20,6 kg/j 2,9 kg/j

3/8

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). Rj52nYuUoQvQ (27 november 2023)

4/8

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "620.134.90 Scheepmakershaven - Aanlegfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

Rj52nYuUoQvQ (27 november 2023)

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

-

-

5/8

Projectberekening

620.134.90 Scheepmakershaven - Aanlegfase, Rekenjaar 2023 1

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Bouwverkeer op locatie X:87857,61 Y:426956,26 72,43 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Bouwverkeer openbare weg X:88096,69 Y:426842,61 494,93 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Rj52nYuUoQvQ (27 november 2023)

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 0,7 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,2 kg/j Hoogte - - NH₃ 7,8 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

1.300,0 /jaar 1.060,0 /jaar 380,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

100,0 % 100,0 % 100,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 2,2 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,5 kg/j Hoogte - - NH₃ 50,5 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

1.300,0 /jaar 1.060,0 /jaar 380,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

6/8

Projectberekening

3

Naam

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning Aanlegfase bouwplan Scheepmakershaven X:87859,58 Y:426965,8 0,12 ha

Locatie Oppervlakte Naam

NOₓ NH₃

Stageklasse

62,0 kg/j 2,1 kg/j

Brandstof­verbruik

Draaiuren AdBlue verbruik

Stof Emissie

32 u/j

19 l/j

NOₓ 2,0 kg/j

Shovel bouwrijp maken Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

160 l/j

16 u/j

10 l/j

NH₃ 76,8 g/j NOₓ 0,8 kg/j

trilplaat bouwrijp maken

Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, SCR: nee

80 l/j

16 u/j

NH₃ 38,4 g/j NOₓ 1,7 kg/j

heimachine bouwperiode

Stage-IIIA, 2006-2010, 75-560 kW, 480 l/j diesel, SCR: nee

32 u/j

NH₃ 0,0 kg/j NOₓ 7,4 kg/j

graafmachine bouwperiode

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

240 l/j

24 u/j

NH₃ 3,6 g/j NOₓ 1,6 kg/j

mobiele kraan bouwperiode

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

3600 l/j

240 u/j 216 l/j

vaste kraan bouwperiode

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

3600 l/j

240 u/j 216 l/j

graafmachine woonrijp Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, maken diesel, SCR: ja

400 l/j

40 u/j

24 l/j

NH₃ 57,6 g/j NOₓ 20,6 kg/j NH₃ 0,9 kg/j NOₓ 20,6 kg/j NH₃ 0,9 kg/j NOₓ 2,4 kg/j

shovel woonrijp maken Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

240 l/j

24 u/j

14 l/j

NH₃ 96,0 g/j NOₓ 1,6 kg/j

trilplaat woonrijp maken

160 l/j

32 u/j

graafmachine bouwrijp Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, maken diesel, SCR: ja

4

Naam

Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, SCR: nee

320 l/j

14 l/j

NH₃ 57,6 g/j NOₓ 3,4 kg/j NH₃ 1,2 g/j

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Locatie Oppervlakte

Aanlegfase (Sloop bestaande gebouwen) X:87859,25 Y:426965,88 0,12 ha

Naam

Stageklasse

Kraan sloop

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

Shovel sloop

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

Rj52nYuUoQvQ (27 november 2023)

NOₓ NH₃

Brandstof­verbruik

Draaiuren AdBlue verbruik

1800 l/j

120 u/j 108 l/j

1800 l/j

120 u/j 108 l/j

20,6 kg/j 0,9 kg/j

Stof Emissie

NOₓ

10,3 kg/j NH₃ 0,4 kg/j NOₓ 10,3 kg/j NH₃ 0,4 kg/j 7/8

Projectberekening

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.0.1_20231106_3125d8b3c1 Database versie 2023.0.1_3125d8b3c1_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

Rj52nYuUoQvQ (27 november 2023)

8/8

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/13658117/1