CConstaterende datHeumen
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage II Addendum tabellen Onderzoek woonbeleid

Raad 6 juni 2024, gemeente HeumenBij agendapunt: Rekenkameronderzoek woonbeleid442 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Addendum bij Onderzoek Woonbeleid Onderwerp: Datum:

Correcties Onderzoek woonbeleid 22 mei 2024

Woningbouwopgave en plancapaciteit Per abuis zijn in tabel 3 op blz. 11 van het rapport Onderzoek woonbeleid verkeerde subtotalen in de kolom restant opgenomen. Dit heeft geen gevolgen voor de beschrijving en de conclusies die getrokken worden op basis van de analyse. Zie onderstaand de weergegeven tabel en de aangepaste correcte tabel met de gewijzigde getallen gearceerd.

Tabel 3 Gerealiseerde en vergevorderde woningbouw en restant van woningbouwopgave

Categorie Bruto woningbouwopgave Betaalbare woningen totaal Sociale huur

Doelstelling

Gerealiseerd

Vergevorderd

Restant

910

67

75

768

580

48

47

533

250

34

19

231

Middenhuur Betaalbare koop > € 278k Betaalbare koop < € 278k Overige woningen

130

0

17

113

8

10

6

1

19

28

235

200 330

189

Tabel 3 Gerealiseerde en vergevorderde woningbouw en restant van woningbouwopgave

Categorie Bruto woningbouwopgave Betaalbare woningen totaal Sociale huur

Doelstelling

Gerealiseerd

Vergevorderd

Restant

910

67

75

768

580

48

47

485

250

34

19

197

Middenhuur Betaalbare koop > € 278k Betaalbare koop < € 278k Overige woningen

130

0

17

113

8

10

6

1

19

28

200 330

175 283

Deze subtotalen werken door in Tabel 4 blz. 12 van het rapport. Zie onderstaand ook de weergegeven en de aangepaste correcte tabel met gearceerd de gewijzigde getallen. Tabel 4 Woningbouwdoelstellingen en woningbouwplannen (harde en zachte plancapaciteit)

Categorie Bruto woningbouwopgave

Restant doelstelling 768

Zachte plancapaciteit 1.173 (153%)

Harde plancapaciteit 65 (8%)

Betaalbare woningen totaal

533

703 (132%)

33 (6%)

Sociale huur

231

437 (189%)

26 (11%)

Middenhuur

113

99 (88%)

0 (0%)

Betaalbare koop > €278k 189

Betaalbare koop < € 278k Overige woningen

235

0 (0%)

0 (0%)

167 (88%)

7 (4%)

449 (191%)

32 (14%)

Tabel 4 Woningbouwdoelstellingen en woningbouwplannen (harde en zachte plancapaciteit)

Categorie Bruto woningbouwopgave

Restant doelstelling 768

Zachte plancapaciteit 1.173 (153%)

Harde plancapaciteit 65 (8%)

Betaalbare woningen totaal

485

703 (145%)

33 (7%)

Sociale huur

197

437 (222%)

26 (13%)

Middenhuur

113

99 (88%)

0 (0%)

0 (0%)

0 (0%)

167 (95%)

7 (4%)

449 (159%)

32 (11%)

Betaalbare koop > €278k Betaalbare koop < € 278k Overige woningen

175 283

Dit heeft geen gevolgen voor de beschrijving en de conclusies die getrokken worden op basis van de analyse.

Plancapaciteit risico’s en sturing In tabel 6 is voor “De Schoren” een bruto aantal woningen van 64 genoemd, wat echter gelijk aan het netto aantal woningen (32) zou moeten zijn. De totale zachte plancapaciteit is daarmee 32 lager. De potentiële bijdrage van “De Schoren” in termen van bruto te realiseren woningen is daarmee iets lager en risico’s die op dit project van toepassing zijn hebben een iets minder groot effect in het licht van de totale woningbouwopgave.

1

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/14178379/1