Bijlage 3 PLANN ingenieurs - Adviesrapportage aanleg kunstgras sportvelden.def
Tekst van het document
Adviesrapportage aanleg kunstgras sportvelden Gemeente Hellendoorn
Projectnummer: S1596D1 | Datum: 09-07-2024 | Versie: 1.3
Adviesrapportage aanleg kunstgras sportvelden Gemeente Hellendoorn
Projectnummer: S1596D1 | Datum: 09-07-2024 | Versie: 1.3
Opdrachtgever Gemeente Hellendoorn Willem Alexanderstraat 7 7440 AE Nijverdal
Auteurs L. van den Hof
Status
Controle
Datum controle
Definitief
J. ter Steege
25-06-2024
Inhoudsopgave 1
Inleiding
3
1.1
Algemeen
3
1.2
Leeswijzer
3
2
Behoefte en capaciteit
4
2.1
Algemeen
4
2.2
Uitgangspunten behoeftebepaling
4
2.3
Behoefte- en capaciteitsbepaling
5
3
Input verenigingen
7
3.1
SVVN Nijverdal
7
3.2
S.V. Haarle
8
3.3
M.V.V. ‘69
9
3.4
SP Daarle
10
3.5
V.V. Daarlerveen
10
4
Exploitatieoverzicht
11
4.1
Huidige jaarlasten per vereniging
11
4.2
Jaarlasten per type voetbalveld
12
5
Scenario’s
13
5.1
Huidige problematiek
13
5.2
Scenario 1: handhaven bestaande situatie
15
5.3
Scenario 2: realisatie half kunstgrasveld voor M.V.V. ‘69, SP Daarle en V.V. Daarlerveen (gezamenlijk) + half kunstgrasveld voor Haarle en een half kunstgrasveld voor SVVN.
15
5.4
Scenario 3: realisatie half kunstgrasveld per vereniging
16
5.5
Scenario 4: realisatie half kunstgrasveld per vereniging + anderhalf kunstgrasveld voor SVVN 16
5.6
Scenario 5: realisatie volwaardig kunstgrasveld per vereniging
5.7
Scenario 6: realisatie volwaardig kunstgrasveld per vereniging met onttrekken
18
natuurgrasvelden bij SVVN
18
5.8
Conclusie
19
5.9
Advies:
20
1
Bijlage 1: Behoefte en capaciteitsbepalingen KNVB Bijlage 2: Vragen- en wensenlijst verenigingen Bijlage 2a: Input SVVN Bijlage 2b: Input M.V.V. ‘69 Bijlage 2c: Input SP Daarle Bijlage 2d: Input S.V. Haarle Bijlage 3: Exploitatieoverzicht voetbalvelden Bijlage 4: Grondwaterstanden in relatie tot maaiveldhoogtes
21 22 23 24 25 26 27 28
2
1
Inleiding
1.1
Algemeen De gemeente Hellendoorn heeft een groot scala aan sportvoorzieningen. Het betreft sportvoorzieningen voor voetbal, handbal, korfbal, hockey, atletiek etc. De verenigingen zijn allen goed voorzien van accommodaties welke voldoen aan de normen en welke goed bespeelbaar zijn. Dit met uitzondering van een vijftal voetbalverenigingen die niet beschikken over een kunstgrasveld. De voetbalverenigingen zonder kunstgrasveld(en) geven al langere tijd aan dat zij door weersomstandigheden vaak een deel van de winter geen gebruik kunnen maken van de (aanwezige) natuurgras (trainings)velden. Bovendien geven deze verenigingen aan dat dit de concurrentiepositie ten opzichte van andere verenigingen niet ten goede komt. Dit doordat zij minder of niet kunnen trainen (voor de wedstrijden in de weekenden). Wij geven hier de verenigingen gelijk over het altijd kunnen spelen en trainen wanneer zij de beschikking hebben over een kunstgrasveld. Echter is dit zoals in hoofdstuk 4 is weergegeven wel een kostbare oplossing voor de kleinere verenigingen. De gemeenteraad heeft daartoe op 7 november 2023 ingestemd met een motie ‘Kunstgras voor alle voetbalverenigingen’. Deze motie roept het College van B&W op om door onder andere dit onderzoek invulling te geven naar de wensen en mogelijkheden voor kunstgras bij de vijf voetbalverenigingen, welke nu niet beschikken over een kunstgrasveld.
De gemeente heeft PLANN ingenieurs de opdracht gegeven om dit onderzoek uit te voeren. PLANN ingenieurs heeft hiervoor een rapportage opgesteld waarin duidelijk wordt of de aanleg van kunstgras voetbalvelden noodzakelijk en zinvol is voor de vijf betrokken verenigingen. Voor dit onderzoek zijn diverse scenario’s uitgewerkt, welke aan de hand van de financiële jaarlasten met elkaar vergeleken kunnen worden. Daarnaast worden per scenario onderbouwingen weergegeven voor zowel het financiële als het sportieve aspect. De vijf voetbalverenigingen die niet over een kunstgras voetbalveld beschikken zijn: ➢ SVVN, Nijverdal; ➢ S.V. Haarle; ➢ M.V.V. ’69, Marle; ➢ SP Daarle; ➢ v.v. Daarlerveen.
1.2
Leeswijzer De adviesrapportage start met een behoefte- en capaciteitsbepaling per voetbalvereniging. Dit resulteert in wat per vereniging de theoretische behoefte is aan één of meerdere kunstgrasvelden. Om deze behoefte in beeld te brengen zijn de verenigingen gevraagd om een enquête in te vullen. De inhoud hiervan staat beknopt weergegeven in hoofdstuk 3. In hoofdstuk 4 worden de huidige exploitatiekosten per vereniging weergegeven, waarna uit een overzicht volgt wat de totale lasten zijn per type voetbalveld. Vervolgens zijn een vijftal scenario’s opgesteld, welke zijn onderbouwd door middel van de behoefte- en capaciteitsbepaling, input van de vereniging en de lasten per jaar.
3
2
Behoefte en capaciteit
2.1
Algemeen Om iets te kunnen zeggen over de theoretische behoefte aan een kunstgrasveld, dient een behoefte- en capaciteitsbepaling te worden uitgevoerd. In dit hoofdstuk wordt per vereniging inzichtelijk gemaakt over hoeveel velden zij nu beschikt en hoeveel velden de vereniging volgens de behoeftebepaling nodig heeft. Hierbij wordt ook gekeken naar bestaande samenwerkingen tussen de voetbalverenigingen.
2.2
Uitgangspunten behoeftebepaling
2.2.1
Richtlijnen KNVB Eind 2017 heeft de KNVB de richtlijn van 2012 geactualiseerd op basis van de nieuwe indeling van het pupillenvoetbal. Om het aantal benodigde wedstijdvelden en trainingsvelden te bepalen heeft de KNVB daarnaast een rekentool gelanceerd om het aantal velden en kleedkamers te bepalen. Deze rekentool is gebruikt in deze rapportage. Voor het aantal teams is de website www.voetbal.nl gehanteerd. In bijlage 1 zijn de behoeftebepalingen per voetbalvereniging toegevoegd op basis van deze rekentool. Cultuurtechnische belasting natuurgrasvelden In deze nieuwe rekentool is de cultuurtechnische belasting voor het bepalen van het aantal natuurgrasvelden komen te vervallen. Dit betekent dat in alle gevallen de beschikbare tijd voor het inroosteren van de wedstrijden op zaterdag en/of zondag leidend is.
4
2.3
Behoefte- en capaciteitsbepaling
2.3.1
Overzicht behoefte- en capaciteitsbepaling per vereniging Op basis van de rekentool is de behoefte- en capaciteitsbepaling per vereniging als volgt: Tabel 1 - Behoefte- en capaciteitsbepaling Vereniging
Behoefte aan wedstrijdv elden
Behoefte aan trainingsvelden
Zaterdag
Zondag
SVVN Nijverdal
3 (2,2)
0
S.V. Haarle
1 (0,8)
M.V.V. ’69 Marle
Aanwezige velden
Aantal velden tekort/ boventallig*
Wedstrijdvelden
Trainingsvelden
Kunstgrasvelden
1
5
2
0
2
1 (0,9)
1
2
1
0
1
1 (0,9)
0
1
2
0,5
0
1
SP Daarle
1 (0,9)
0
1
2
0,5
0
1
SP Daarle incl. jeugd
2 (1,4)
0
1
2
0,5
0
0
v.v. Daarlerveen
1 (0,8)
0
1
2
0,5
0
1
v.v. Daarlerveen incl. jeugd
2 (1,3)
0
1
2
0,5
0
0
➢ ➢
Toelichting: Onderstreepte aantallen zijn maatgevend voor de behoeftebepaling. De getalen tussen haakjes betreft het berekende aantal velden op één decimaal nauwkeurig. Behoefte van het aantal trainingsvelden is indicatief op basis van de richtlijnen van de KNVB. * Het aantal wedstrijdvelden is bepalend voor het aantal velden welke tekort/boventallig is. Het aantal trainingsvelden is indicatief.
2.3.2
Toelichting behoefte- en capaciteitsbepaling per vereniging In onderstaande is per vereniging de behoefte- en capaciteitsbepaling nader toegelicht. 1. SVVN Nijverdal SVVN beschikt over 7 natuurgrasvelden, waarvan 5 worden ingezet voor wedstrijden en 2 alleen worden gebruikt voor trainingen. De vereniging heeft een behoefte van 3 wedstrijdvelden op de zaterdag, welke aanwezig zijn in de vorm van 5 natuurgrasvelden. Theoretisch betekent dit dat er een overschot van 2 wedstrijdvelden is. De indicatieve behoefte aan trainingsvelden is 1, deze zijn ruimschoots aanwezig in de vorm van 2 natuurgras trainingsvelden.
5
2. S.V. Haarle SV Haarle beschikt over 2 natuurgras wedstrijdvelden en 1 natuurgras trainingsveld. De grootste behoefte aan wedstrijdvelden is op de zondag, wanneer behoefte is aan 1 wedstrijdveld. Voor de zaterdag is er tevens ook een behoefte aan 1 wedstrijdveld. Met 2 natuurgras wedstrijdvelden heeft de vereniging een theoretisch overschot van 1 wedstrijdveld. De indicatieve behoefte aan trainingsvelden is 1, deze is aanwezig in de vorm van 1 natuurgras trainingsveld. 3. M.V.V. ’69 Marle M.V.V. ’69 beschikt over 2 natuurgras wedstrijdvelden en een half (0,5) natuurgras trainingsveld. De vereniging heeft een behoefte van 1 wedstrijdveld op de zaterdag, welke aanwezig is in de vorm van 2 natuurgras wedstrijdvelden. Theoretisch heeft de vereniging een overschot van 1 wedstrijdveld. De indicatieve behoefte aan trainingsvelden is 1. De vereniging beschikt over 0,5 trainingsveld, waardoor er een indicatief tekort is aan 0,5 trainingsveld. 4. SP Daarle SP Daarle beschikt over 2 natuurgras wedstrijdvelden en een half (0,5) natuurgras trainingsveld. De vereniging heeft een samenwerking met v.v. Daarlerveen voor jeugdteams in de categorieën O17, O15 en O13. Voor SP Daarle zijn om die reden twee behoeftebepalingen uitgevoerd.
Als we uitgaan van de situatie waarbij de bovengenoemde jeugdteams hun wedstrijden spelen bij SP Daarle, dan heeft de vereniging een behoefte van 2 wedstrijdvelden op de zaterdag. Deze zijn aanwezig in de vorm van twee natuurgras wedstrijdvelden. De indicatieve behoefte aan trainingsvelden is 1. De vereniging beschikt over 0,5 trainingsveld, waardoor er een indicatief tekort is aan 0,5 trainingsveld. 5. v.v. Daarlerveen V.v. Daarlerveen beschikt over 2 natuurgras wedstrijdvelden en een half (0,5) natuurgras trainingsveld. De vereniging heeft een samenwerking met SP Daarle voor jeugdteams in de categorieën O17, O15 en O13. Voor v.v. Daarlerveen zijn om die reden twee behoeftebepalingen uitgevoerd. Als we uitgaan van de situatie waarbij de bovengenoemde jeugdteams hun wedstrijden spelen bij v.v. Daarlerveen, dan heeft de vereniging een behoefte van 2 wedstrijdvelden op de zaterdag. Deze zijn aanwezig in de vorm van twee natuurgras wedstrijdvelden. De indicatieve behoefte aan trainingsvelden is 1. De vereniging beschikt over 0,5 trainingsveld, waardoor er een indicatief tekort is aan 0,5 trainingsveld.
6
3
Input verenigingen De vijf verenigingen, zoals besproken in paragraaf 1.1, hebben zelf de wens uitgesproken voor een kunstgrasveld. Om deze verenigingen bij dit onderzoek te betrekken en hun input mee te nemen hebben ze van PLANN ingenieurs een vragen- en wensenlijst ontvangen. Deze vragen- en wensenlijst bestaat uit zeven thema’s: Visie en beleid van vereniging; ➢ Ontwikkelingen binnen de vereniging (o.a. verwachte ontwikkeling ledenaantal); ➢ Verdeling (onderhoud) taken vereniging en gemeente; ➢ Eventuele toekomstige herinrichtingsplannen; ➢ Samenwerkingsverbanden; ➢ Nevenactiviteiten; ➢ Wensen van de vereniging. Op basis van de ingevulde vragen- en wensenlijst ontstaat per vereniging een duidelijker beeld over de wens voor een kunstgrasveld. Dit omdat uit hoofdstuk 2 blijkt dat de theoretische behoefte niet de directe aanleiding is voor deze wens. De verenigingen hebben een week de tijd gehad om de vragenlijst in te vullen en retour te sturen. Op 31 mei 2024 heeft PLANN ingenieurs twee vragen- en wensenlijsten ontvangen en ook in de week erna zijn geen extra vragen- en wensenlijsten meer ontvangen. Na een herinneringsmail is van nog één vereniging een vragen- en wensenlijst ontvangen op 22 juni 2024. Onderstaand volgt per vereniging ingevulde vragen- en wensenlijst een beknopte samenvatting. De volledige ingevulde vragen- en wensenlijsten staan in bijlage 2.
3.1
SVVN Nijverdal SVVN heeft voorafgaand aan dit onderzoek meerdere keren contact gehad met de gemeente Hellendoorn over de wens voor een kunstgrasveld. De vereniging geeft aan dat ze zich tekort gedaan voelen en heeft naast een ingevulde vragen- en wensenlijst ook een aparte ‘’one-pager’’ als motivatie voor een kunstgrasveld ingediend. Bovendien heeft de vereniging een PowerPointpresentatie bijgevoegd, welke is opgesteld voor hun bezoek aan de gemeente in maart 2024. De belangrijkste punten uit deze aangeleverde documenten die betrekking hebben op dit onderzoek staan hieronder beknopt weergegeven. De volledige input is toegevoegd in bijlage 2a. ➢ SVVN is een vereniging, waarbij volharding, plezier, samenwerking en respect centraal staan en waar voor de jeugd ontplooiing boven prestatie gaat; ➢ SVVN heeft een min of meer constant ledenaantal van ca. 600 leden; ➢ SVVN wil een vereniging zijn waar iedereen kan sporten, ongeacht afkomst of inkomen. Zo worden statushouders geïntegreerd binnen de vereniging en betrekt de vereniging cliënten van de Baalderborg Groep bij vrijwilligersactiviteiten; ➢ Onderhoud van de natuurgras voetbalvelden wordt volledig door de gemeente Hellendoorn uitgevoerd;
7
➢ ➢ ➢ ➢ ➢ ➢
SVVN heeft diverse samenwerkingsverbanden met o.a. de gemeente, de Baalderborg Groep, vluchtelingenwerk, de academie van Heracles/Twente en diverse onderwijsinstellingen; Sportpark Groot Lochter is een open sportpark; Het sportpark is gelegen naast de rivier De Regge, op een oude Reggearm, waardoor trainingsmomenten zeer weersafhankelijk zijn; SVVN heeft uitgezocht dat zij de enige vereniging in Overijssel zijn in haar omvang en competitie, die niet over een kunstgrasveld beschikt; De vereniging zegt sinds 2017 actief bezig te zijn om haar wens tot een kunstgrasveld onder de aandacht te brengen bij de gemeente Hellendoorn; De realisatie van een kunstgrasveld biedt ook mogelijkheden voor andere toepassingen dan alleen voetbal. In combinatie met de al aanwezige maatschappelijke betrokkenheid, past dit naadloos in de gedachte van de gemeente om maatschappelijk betrokken te zijn.
SVVN geeft aan een grote behoefte aan een kunstgrasveld te hebben. Voornaamste reden hiervoor is de slechte staat van (een deel van) de natuurgrasvelden tijdens de winterperiode. Bovendien zijn de velden (deels) onbespeelbaar na een grote hoeveelheid neerslag van regen. De vereniging vindt ook dat zij op sportief vlak een nadeel ondervinden ten opzichte van de andere verenigingen in Nijverdal en Hellendoorn die wel over een kunstgrasveld beschikken en hierop kunnen trainen voor de wedstrijden in de weekenden die vervolgens plaatsvinden op kunstgras. Verder geeft SVVN aan dat het werven van nieuwe leden lastiger is, doordat de vereniging niet dezelfde faciliteiten kan bieden die samenhangen met het gebruik van een kunstgrasveld, waarmee volgens SVVN sprake is van een oneerlijke concurrentie. Om aanleg van een kunstgrasveld mogelijk te maken geeft de vereniging aan dat ze bereid zijn om wedstrijdvelden in te leveren.
3.2
S.V. Haarle S.V. Haarle heeft in eerste instantie geen reactie gegeven op de vragen- en wensenlijst. Er is geprobeerd telefonisch contact op te nemen met de betreffende vereniging en daarnaast is de vragen- en wensenlijst op 23 mei 2024 per mail verstuurd. Hier is op een later moment ook een herinneringsmail achteraan gestuurd. Op 1 juli 2024 heeft S.V. Haarle alsnog de vragen- en wensenlijst opgestuurd. De belangrijkste punten uit de vragen- en wensenlijst (aangaande dit onderzoek) staan hieronder beknopt weergegeven. De volledige input van S.V. Haarle staat weergegeven in bijlage 2d. ➢ ➢ ➢
Het doel van de vereniging is om het prestatieniveau op een gelijkwaardig niveau te houden als dorpsverenigingen met een vergelijkbare omvang. Alle leden hebben binding met het dorp. Werven van leden buiten het dorp of het ‘’transferen’’ van leden naar een andere vereniging vindt nauwelijks plaats. Het ledenaantal krimpt, mede doordat de woningbouw uitblijft. De ontwikkelingen in het aantal leerlingen van basisschool Op Weg is bepalend voor de binnenstroom van leden bij de voetbalvereniging.
8
➢ ➢ ➢ ➢
De gemeente verzorgt het onderhoud met uitzondering van het uitzetten van de belijning en het beregenen. Dit laatste gebeurt door de vereniging na signalering van de gemeente. Er is een herinrichtingsplan van de accommodatie, maar ook voor de gehele Pastoorsmoat. S.V. Haarle heeft gesproken met de handbal over een omni-vereniging. Met de sportjal is gesproken over het samengaan van beide accommodaties. Met voetbalverenigingen SDOL, Mariënheem en Nieuw Heeten is oriënterend gesproken over een (gedeeltelijk) samengaan met de jeudgteams.
S.V. Haarle spreekt de wens uit voor een kunstgrasveld voor trainingen. Dit is voor hun een toekomstbestendige oplossing die een lang bestaand van de vereniging kan garanderen. Naast de wens voor een kunstgrasveld spreekt de voetbalvereniging ook over het samengaan van verenigingen en/of accommodaties. Hier kan een succesvolle invulling aan gegeven worden aan de hand van een ingevulde wensenlijst door de leden van de betrokken vereniging(en).
3.3
M.V.V. ‘69 M.V.V. ’69 heeft op 24 april 2024 een brief gestuurd richting wethouder E. Nijenbanning over de wens voor een kunstgras voetbalveld. Hierin pleiten ze voor de aanleg van een kunstgrasveld ter plekke van het tweede veld en mogelijk voor de realisatie van een kunstgrasveld ter plekke van het aangrenzende trainingsveldje. Daarnaast heeft M.V.V. ’69 een reactie gegeven op de vragen- en wensenlijst. De belangrijkste punten uit de vragen- en wensenlijst staan hieronder weergegeven. De volledige input is toegevoegd in bijlage 2b. De visie van M.V.V. ’69 is het behouden voor nu en in de toekomst van de (voetbal) sportfaciliteiten voor de buurtschappen Marle, Elen, Rhaan, Hancate en Egede. ➢
➢
Het clubgebouw van M.V.V. ’69 betreft tevens het buurthuis, waardoor andere (maatschappelijke) organisaties ook gebruik maken van dit clubgebouw en soms van de voetbalvelden; De vereniging verwacht weinig ontwikkelingen in de ledenaantallen en geeft daarbij aan dat aanwas van jeugd een uitdaging is, mede doordat er geen woningbouw plaatsvindt in de buurtschappen.
Een deel van het onderhoud aan de natuurgras voetbalvelden wordt uitgevoerd door de gemeente Hellendoorn en een deel van het onderhoud, zoals het belijnen, wordt uitgevoerd door de vereniging zelf. Om deze taken uit te voeren geeft M.V.V. ’69 aan dat het steeds lastiger wordt om vrijwilligers te vinden. M.V.V. ’69 streeft naar optimale faciliteiten voor haar leden, waar een nieuw kunstgrasveld een grote bijdrage aan zal leveren. Een kunstgrasveld kan eveneens de concurrentiepositie ten opzichte van andere verenigingen binnen de gemeente Hellendoorn, die wel over een kunstgrasveld beschikken, verbeteren. Ook geeft M.V.V. ’69 aan dat een kunstgrasveld te allen tijde bespeelbaar is en daardoor ook gebruikt kan worden door andere verenigingen of groepen. Tot slot benoemd de vereniging het rampscenario dat wanneer scholen verdwijnen uit de buurtschappen. Dit zou directe gevolgen hebben voor (sport)verenigingen, waardoor bestaansrecht van deze (sport) verenigingen in het geding komt. Het gevolg hiervan is de teloorgang van de leefbaarheid en saamhorigheid op het platteland. De realisatie van
9
een kunstgrasveld kan volgens de vereniging een positieve impuls geven aan deze leefbaarheid en saamhorigheid en geeft eveneens een boost aan de faciliteiten bij de vereniging.
3.4
SP Daarle SP Daarle heeft op zaterdag 22 juni, na een herinneringsmail van J. ter Steege van PLANN ingenieurs, de ingevulde vragen- en wensenlijst opgestuurd. De belangrijkste punten uit de vragen- en wensenlijst (aangaande dit onderzoek) staan hieronder beknopt weergegeven. De volledige input van SP Daarle staat weergegeven in bijlage 2c. ➢ SP Daarle wil een vereniging zijn voor en door de leden. ➢ De vereniging voorziet een significante groei van het ledenaantal door het nieuwbouwplan. Door deze groei en het bieden van een goede opleiding wil SP Daarle een stabiele 4e-klasser worden. ➢ De verwachting is dat de huidige samenwerking met v.v. Daarlerveen in de toekomst wordt uitgebreid. ➢ Op dit moment (juni-2024) zijn er plannen voor de bouw van een multifunctioneel centrum (MFA) nabij de sportvelden. De verwachting is dat een mogelijk toekomstig kunstgrasveld door meerdere, verschillende partijen gebruikt gaat worden. ➢ Muziekvereniging EMOS is, naast SP Daarle zelf, de enige partij die af en toe gebruik maakt van één van de voetbalvelden. SP Daarle geeft aan dat ze de wens hebben voor een volwaardig kunstgrasveld ter plekke van het huidige tweede veld. De vereniging geeft hierbij aan dat ze vastlopen in hun trainingscapaciteit, voornamelijk met slecht weer.
Als onderbouwing geeft SP Daarle aan dat het eerste team hierbij in een ‘’modderpoel’’ moet trainen, wat oneerlijke concurrentie oplevert ten opzichte van omliggende verenigingen die wel over een kunstgrasveld beschikken. Dit jaar zijn er erg veel jeugdtrainingen afgelast, omdat er niet getraind kon worden het natuurgras trainingsveld.
3.5
V.V. Daarlerveen V.V. Daarlerveen heeft geen reactie gegeven op de vragen- en wensenlijst. Er is geprobeerd telefonisch contact op te nemen met de betreffende vereniging en daarnaast is de vragen- en wensenlijst op 23 mei 2024 per mail verstuurd. Hier is op een later moment ook een herinneringsmail achteraan gestuurd.
10
4
Exploitatieoverzicht In dit hoofdstuk wordt het exploitatieoverzicht behandeld. In het exploitatieoverzicht worden de investeringskosten en de ‘’Total Cost of Ownership’’ (TCO) per type voetbalveld weergegeven. Total Cost of Ownership (TCO) betekent: de jaarlijkse kosten voor het in stand houden van de sportaccommodatie en in dit geval gaat het om de voetbalvelden. In de TCO zit rente, afschrijving en onderhoud verwerkt. Dit zijn de kosten die de gemeente jaarlijks dient op te nemen in het budget voor de voetbalvelden. In bijlage 3 staat het volledige exploitatieoverzicht met daarin de onderbouwing van de raambedragen per type voetbalveld. Per vereniging is onder paragraaf 4.1 inzichtelijk gemaakt wat de huidige TCO zijn per vereniging op basis van het type en de hoeveelheid voetbalvelden waarover de verenigingen beschikken. In paragraaf 4.2 worden de investeringskosten en TCO voor de verschillende types voetbalvelden weergegeven, zodat de financiële gevolgen voor de keuze van een ander type voetbalveld bekend zijn.
4.1
Huidige jaarlasten per vereniging Alle betrokken verenigingen beschikken alleen over natuurgras voetbalvelden. De Total Cost of Ownership per jaar zijn als volgt: (zie ook bijlage 3 voor toelichting van de cijfers) •
€16.500,- per volwaardig natuurgras trainingsveld en
•
€18.500,- per volwaardig natuurgras wedstrijdveld.
SVVN SVVN beschikt over vijf volwaardige natuurgras wedstrijdvelden en twee natuurgras trainingsvelden die net iets kleiner zijn dan een volwaardig veld. De natuurgras trainingsvelden beschikken net niet over de volledige lengte van een volwaardig veld (100 m), maar in relatie tot het exploitatieoverzicht zullen de TCO hierdoor weinig tot geen vermindering van het totaalbedrag opleveren, waardoor gerekend is met een volledig veld. Met vijf natuurgras wedstrijdvelden en twee natuurgras trainingsvelden zijn de kosten voor deze voetbalvereniging SVVN € 125.500,- op jaarbasis.
S.V. Haarle S.V. Haarle beschikt over twee volwaardige natuurgras wedstrijdvelden en één natuurgras trainingsveld. De Total Cost of Ownership voor S.V. Haarle bedragen € 53.500,-.
M.V.V. ‘69 M.V.V. ’69 beschikt over twee volwaardige natuurgras wedstrijdvelden en een natuurgras trainingsveld met een oppervlakte van ca. 2.600 m2. In verhouding betreft dit ongeveer één derde van een volwaardig trainingsveld. De TCO voor dit trainingsveld bedragen daardoor € 5.500,-. De Total Cost of Ownership voor M.V.V. ’69 bedragen € 42.500,- per jaar.
11
SP Daarle SP Daarle beschikt over twee volwaardige natuurgras wedstrijdvelden en een natuurgras trainingsveld met een oppervlakte van ca. 4.150 m2. In verhouding betreffen de TCO voor dit trainingsveld ca. €8.800,-. De Total Cost of Ownership voor SP Daarle bedragen daarmee € 45.800,- per jaar.
V.V. Daarlerveen V.V. Daarlerveen beschikt over twee volwaardige natuurgras wedstrijdvelden en een natuurgras trainingsveld met een oppervlakte van ca. 3.900 m2. In verhouding betreffen de TCO voor dit trainingsveld ca. €8.300,- per jaar. De Total Cost of Ownership voor V.V. Daarlerveen bedragen daarmee € 45.300,- per jaar.
4.2
Jaarlasten per type voetbalveld Onderstaand zijn de investeringskosten en de Total Cost of Ownership per type voetbalveld weergegeven. Een uitgebreidere onderbouwing van deze raambedragen staat weergegeven in bijlage 3. Onderstaande bedragen worden bij de scenario’s uit hoofdstuk 5 gebruikt. Tabel 2 - Jaarlasten per type voetbalveld
Type:
Natuurgras trainingsveld
Natuurgras wedstrijdveld
Kunstgras (TPE)
Kunstgras Mineral-infill
Investeringskosten (Volwaardig veld)
€ 147.600
€ 186.000
€ 648.000
€ 666.000
Investeringskosten (Half veld)
€ 73.800
€ 93.000
€ 324.000
€ 333.000
TCO: (Volwaardig veld)
€ 16.500
€ 18.500
€ 53.200
€ 54.300
Zie bijlage 3 voor de uitgangspunten voor het exploitatieoverzicht.
12
5
Scenario’s Het beleid van de gemeente Hellendoorn is dat een kunstgrasveld wordt aangelegd als een voetbalvereniging een aantoonbaar tekort heeft aan wedstrijdvelden, waarbij de realisatie van een kunstgrasveld dit capaciteitsprobleem teniet kan doen. Vanuit de behoefte- en capaciteitsbepalingen die in hoofdstuk 2 zijn uitgevoerd blijkt dat geen enkele betrokken voetbalverenigingen een theoretisch tekort heeft aan wedstrijdvelden. Op basis hiervan wordt volgens het huidige beleid geen kunstgras voetbalveld aangelegd. Vanuit de input van de verenigingen blijkt juist dat het tekort aan bespeelbare trainingsvelden, capaciteitsproblemen biedt. De huidige problematiek wordt verder toegelicht in paragraaf 5.1. Uit dit hoofdstuk blijkt of een heroverweging van het kunstgrasbeleid binnen de gemeente Hellendoorn noodzakelijk is. Om de gemeente Hellendoorn een keuze te laten maken voor het wijzigen van het kunstgrasbeleid en dus de realisatie van kunstgrasvelden zijn een zestal scenario’s opgesteld. Een kunstgrasveld biedt, in tegenstelling tot een natuurgrasveld, de mogelijkheid om jaarrond te sporten. Het weer speelt nagenoeg geen factor op de bespeelbaarheid van deze velden. In onderstaande scenario’s is gerekend met zowel halve als hele (volwaardige) kunstgrasvelden.
Een volwaardig kunstgrasveld biedt vanzelfsprekend de mogelijkheid voor elke leeftijdscategorie om wedstrijden te kunnen spelen. Op een half kunstgrasveld kunnen pupillen tot de O12 (8x8) en 7x7-teams wedstrijden spelen. Beide afmetingen kunstgrasvelden bieden de mogelijkheid om jaarrond te kunnen trainen. Per scenario worden de benodigde investeringsbedragen en de Total Cost of Ownership van de vijf voetbalverenigingen bij elkaar opgeteld weergegeven. Voor de investeringskosten en de TCO van een kunstgrasveld is gerekend met een met TPE-ingestrooid kunstgras voetbalveld. Daarnaast wordt per scenario een onderbouwing gegeven op welke manier dit invulling geeft aan dit onderzoek naar de nut en noodzaak van de realisatie van kunstgrasvelden.
5.1
Huidige problematiek Zoals hierboven staat benoemd speelt de theoretische behoefte aan het aantal wedstrijdvelden geen probleem voor de huidige capaciteiten van de betrokken verenigingen, maar ligt het capaciteitsprobleem vooral bij het tekort aan bespeelbare trainingsvelden. De verenigingen die input hebben gegeven door middel van een ingevulde vragen- en wensenlijst geven allen aan dat de trainingsvelden niet of nauwelijks bespeelbaar zijn tijdens slecht weer, zoals dit het geval was in de winter van 2023-2024. SVVN is gevestigd naast rivier De Regge op een oude Regge-arm. Uit de AHN-viewer (Actueel Hoogtebestand Nederland) blijkt dat de voetbalvelden van SVVN lager liggen dan de omliggende gebieden die ook aan de Regge liggen. Bij veel neerslag, zoals dit afgelopen winter het geval was, blijven de velden van SVVN erg nat en lang nat. Deze kunnen niet of nauwelijks afwateren doordat het water in rivier de Regge in de winterperiode erg hoog staat. Bij extreme, langdurige buien (T=100 buien) blijkt dat de natuurgrasvelden van SVVN zelfs onder water komen te staan en meer hinder ondervinden van het
13
regenwater dan de rest van de omgeving (bron: Klimaatatlas Twente, langdurige buien). Zie onderstaande afbeelding voor een toelichting hierop. Dit betekent niet dat de velden elke winter onder water komen te staan, maar de ligging van de voetbalvelden heeft wel als gevolg dat deze het meest kwetsbaar zijn bij hoog water door gevolgen van (extreem) veel neerslag. De kwaliteit van de natuurgrasvelden gaat, doordat deze erg nat zijn, snel achteruit, waardoor SVVN afgelopen winter genoodzaakt werd om trainingen af te gelasten. Figuur 1 - Gevolg van langdurige buien voor SVVN (Klimaatatlas Twente)
Voor S.V. Haarle, M.V.V. ’69, SP Daarle en v.v. Daarlerveen geldt dat zij niet rechtstreeks aan een rivier liggen, maar in het algemeen hinder ondervinden van het huidige klimaat. De winters worden steeds natter, waardoor de toplagen van de natuurgrasvelden ook natter blijven. Deze raken dan sneller beschadigd en zijn moeilijk voor gebruik tijdens trainingen en wedstrijden. Afgelopen winter is er dermate veel neerslag gevallen, dat de betrokken verenigingen trainingen hebben moeten afgelasten, om daarmee de kwaliteit van de natuurgras toplaag enigszins te sparen voor de wedstrijden. Uit bijlage 4 ‘’Grondwaterstanden in relatie tot maaiveldhoogtes’’ blijkt dat de grondwaterstanden in de maanden november, december, januari en februari erg hoog waren in relatie tot het maaiveld. Deze grondwaterstanden en bijbehorende maaiveldhoogtes zijn gemeten in de buurt van elk sportpark, maar geven dus geen 100% nauwkeurige grondwaterstand voor elk sportpark. Om per sportpark iets te kunnen zeggen over de invloed van de grondwaterstand staat de gemiddelde maaiveldhoogte weergegeven en voor alle sportparken, op M.V.V. ’69 na, geldt ook dat deze gelegen zijn op de laagste stukken grond in relatie tot de bebouwde omgeving. De grote hoeveelheden neerslag van afgelopen winter zullen dus zeker geleid hebben tot erg natte natuurgrasvelden.
14
SVVN ondervindt vanwege haar ligging de grootste problemen tijdens slecht weer. In onderstaande scenario’s is daardoor ook specifiek rekening gehouden met SVVN en de mogelijkheden op dat sportpark in relatie tot het onttrekken van velden aan de functie ‘’sport’’.
5.2
Scenario 1: handhaven bestaande situatie Scenario 1 betreft het handhaven van de bestaande situatie, waarin de vijf betrokken voetbalverenigingen alleen over natuurgras voetbalvelden blijven beschikken. Hiermee wordt geen invulling gegeven aan de wens die door de verenigingen is uitgesproken en welke door SVVN en M.V.V. ’69 door middel van de vragen- en wensenlijst is benadrukt. Voor dit scenario zijn geen directe investeringskosten benodigd. De Total Cost of Ownership van het handhaven van de bestaande situatie wordt in onderstaande tabel weergegeven. De onderstaande kosten betreffen de kosten welke in het jaarbudget opgenomen dienen te worden voor het in stand houden van de voetbalvelden. Tabel 3 - TCO en investeringskosten scenario 1
5.3
Vereniging:
SVVN
S.V. Haarle
M.V.V. 69
SP Daarle
V.V. Daarlerveen
Totale kosten per jaar
Investeringskosten:
€0
€0
€0
€0
€0
€0
TCO:
€125.500
€53.500
€42.500
€45.800
€45.300
€312.600
Scenario 2: realisatie half kunstgrasveld voor M.V.V. ‘69, SP Daarle en V.V. Daarlerveen (gezamenlijk) + half kunstgrasveld voor Haarle en een half kunstgrasveld voor SVVN. Scenario 2 betreft het realiseren van één half kunstgrasveld voor M.V.V. ’69, SP Daarle en V.V. Daarlerveen en het realiseren van een half kunstgrasveld voor zowel S.V. Haarle als SVVN. De eerste drie genoemde voetbalverenigingen kunnen gedeeld gebruik maken van één half kunstgras trainingsveld. S.V. Haarle beschikt hierdoor over twee natuurgras wedstrijdvelden, een half natuurgras trainingsveld en een half kunstgras trainingsveld. SVVN beschikt hierdoor over vijf natuurgras wedstrijdvelden, anderhalf natuurgras trainingsveld en een half kunstgras training en/of wedstrijdveld welke gebruikt kan worden voor jeugdwedstrijden en trainingen. Hiermee wordt zeer beperkt invulling gegeven aan de wens van de verenigingen voor een kunstgrasveld. Het is lastig om invulling te geven aan de gewenste locatie voor het halve kunstgrasveld, welke door drie verenigingen gebruikt kan worden. Daarnaast wordt voor SVVN ook zeer beperkt invulling gegeven aan hun wens voor een volledig kunstgrasveld.
15
In onderstaande tabel staan de investeringskosten en de Total Cost of Ownership weergegeven. De investeringskosten en TCO voor het gedeelde kunstgrasveld zijn in onderstaande tabel verdeeld over de drie verenigingen en de TCO voor het natuurgras trainingsveld zijn daarmee verlaagd. Tabel 4 - TCO en investeringskosten scenario 2
5.4
Vereniging:
SVVN
S.V. Haarle
M.V.V. 69
SP Daarle
V.V. Daarlerveen
Totaal:
Investeringskosten:
€324.000
€324.000
€108.000
€108.000
€108.000
€972.000
TCO:
€143.850
€71.850
€49.534
€51.734
€51.400
€368.368
Scenario 3: realisatie half kunstgrasveld per vereniging Scenario 3 betreft het realiseren van een half kunstgrasveld voor elk van de vijf betrokken voetbalverenigingen. Hiermee wordt invulling gegeven aan de wens van de verenigingen voor een kunstgrasveld, met name omdat de verenigingen in de winter niet kunnen trainen en ze door een half kunstgrasveld altijd de mogelijkheid hebben om te trainen, maar voor SVVN wordt zeer beperkt invulling gegeven aan hun wens voor een volledig kunstgrasveld. In onderstaande tabel staan de investeringskosten en de Total Cost of Ownership weergegeven. Voor alle verenigingen is gerekend met een ‘’volledig’’ half kunstgrasveld, wat af kan wijken van de huidige afmetingen van de bestaande natuurgras trainingsvelden. Tabel 5 - TCO en investeringskosten scenario 3
5.5
Vereniging:
SVVN
S.V. Haarle
M.V.V. 69
SP Daarle
V.V. Daarlerveen
Totaal:
Investeringskosten:
€324.000
€324.000
€324.000
€324.000
€324.000
€1.620.000
TCO:
€143.850
€71.850
€63.600
€63.600
€63.600
€406.500
Scenario 4: realisatie half kunstgrasveld per vereniging + anderhalf kunstgrasveld voor SVVN Scenario 4 betreft het realiseren van een half kunstgrasveld voor S.V. Haarle, M.V.V. ’69, SP Daarle en V.V. Daarlerveen en anderhalf kunstgrasveld voor SVVN. Voor de eerste vier verenigingen wordt invulling gegeven aan hun wens voor een kunstgrasveld om op te trainen. Voor SVVN geldt dat zij open staan om natuurgras wedstrijdvelden in te leveren voor een volwaardig kunstgrasveld. In dit scenario is gerekend met het onttrekken van twee volwaardige natuurgras wedstrijdvelden met de functie sport en om van één ander natuurgrasveld een volwaardig kunstgrasveld te maken. Daarnaast wordt net als bij de andere verenigingen een half kunstgrasveld gerealiseerd.
16
Hiermee beschikt SVVN over twee natuurgras wedstrijdvelden, anderhalf kunstgrasveld en anderhalf natuurgras trainingsveld. Eventuele opbrengst door een toekomstige inrichting van de twee onttrokken velden is niet meegenomen in onderstaand overzicht van de investeringskosten en Total Cost of Ownership. De Total Cost of Ownership voor SVVN wordt bij dit scenario verlaagd ten opzichte van scenario 3, omdat de TCO voor drie natuurgras wedstrijdvelden hoger ligt dan de TCO voor één volwaardig kunstgrasveld. Voor alle verenigingen geldt dat de realisatie van een kunstgrasveld eveneens een maatschappelijke bijdrage geeft. Zo zijn er meerdere verenigingen en maatschappelijke organisaties (bijvoorbeeld scholen) die gebruik kunnen maken van de velden. SVVN heeft ook diverse maatschappelijke samenwerkingsverbanden en zijn daarnaast de meest dichtstbijzijnde voetbalvereniging voor een groot deel van de inwoners van Nijverdal. Binnen scenario 4 krijgt elke vereniging de beschikking over een half kunstgrasveld. Hierin worden geen uitzonderingen gemaakt. Daarnaast is er voor SVVN de mogelijkheid om op basis van de TCO drie natuurgras wedstrijdvelden in te ruilen voor één kunstgrasveld, waarmee zij op een totaal van 1,5 kunstgrasveld komen. In onderstaande tabel staan de investeringskosten en de Total Cost of Ownership weergegeven.
Voor alle verenigingen is gerekend met een ‘’volledig’’ half kunstgrasveld, wat af kan wijken van de huidige afmetingen van de bestaande natuurgras trainingsvelden. Tabel 6 - TCO en investeringskosten scenario 4
Vereniging:
SVVN
S.V. Haarle
M.V.V. 69
SP Daarle
V.V. Daarlerveen
Totaal:
Investeringskosten:
€972.000
€324.000
€324.000
€324.000
€324.000
€2.268.000
TCO:
€141.550
€71.850
€63.600
€63.600
€63.600
€404.200
17
5.6
Scenario 5: realisatie volwaardig kunstgrasveld per vereniging Scenario 5 betreft de realisatie van een volwaardig kunstgrasveld per vereniging. Hiermee wordt ruimschoots invulling gegeven aan de wens van de verenigingen voor een kunstgrasveld. In dit scenario is geen rekening gehouden met het onttrekken van voetbalvelden bij SVVN. Voor alle verenigingen geldt dat één natuurgras wedstrijdveld wordt omgebouwd naar een volwaardig kunstgrasveld. In onderstaande tabel staan de investeringskosten en de Total Cost of Ownership weergegeven. Tabel 7 - TCO en investeringskosten scenario 5
5.7
Vereniging:
SVVN
S.V. Haarle
M.V.V. 69
SP Daarle
V.V. Daarlerveen
Totaal:
Investeringskosten:
€648.000
€648.000
€648.000
€648.000
€648.000
€ 3.240.000
TCO:
€160.200
€88.200
€77.200
€80.500
€80.000
€ 486.100
Scenario 6: realisatie volwaardig kunstgrasveld per vereniging met onttrekken natuurgrasvelden bij SVVN Scenario 6 betreft net als scenario 5 de realisatie van een volwaardig kunstgrasveld per vereniging. Hiermee wordt voor elke vereniging ruimschoots invulling gegeven aan de wens voor een kunstgrasveld. Het verschil met scenario 5 is dat bij scenario 6 gerekend is met het onttrekken van één natuurgras wedstrijdveld bij SVVN van de functie ‘’sport’’. Eventuele opbrengst door een toekomstige inrichting van het onttrokken veld is niet meegenomen in onderstaand overzicht van de investeringskosten en Total Cost of Ownership. Voor alle verenigingen geldt dat één natuurgras wedstrijdveld wordt omgebouwd naar een volwaardig kunstgrasveld. In onderstaande tabel staan de investeringskosten en de Total Cost of Ownership weergegeven. Tabel 8 - TCO en investeringskosten scenario 6
Vereniging:
SVVN
S.V. Haarle
M.V.V. 69
SP Daarle
V.V. Daarlerveen
Totaal:
Investeringskosten:
€648.000
€648.000
€648.000
€648.000
€648.000
€ 3.240.000
TCO:
€141.700
€88.200
€77.200
€80.500
€80.000
€ 467.600
18
5.8
Conclusie Op het handhaven van de bestaande situatie na brengt elk van de andere scenario’s financiële consequenties met zich mee. De keuze in scenario’s, of mogelijk een mix van diverse scenario’s zal door de gemeente bepaald moeten worden aan de hand van financiële (on)mogelijkheden en sportieve en maatschappelijke doeleinden. Kijkend naar de verengingen, dan kunnen wij concluderen dat de situatie bij SVVN het meest problematisch is (zie paragraaf 5.1) en deze vereniging op korte termijn een kunstgras voetbalveld nodig heeft. Als je als gemeente Hellendoorn zorg wilt dragen dat trainen en voetballen bij elk van de vijf betrokken verenigingen het jaarrond mogelijk moet zijn, dan ben je als gemeente toegewezen op de aanleg van kunstgrasvelden voor zowel wedstrijd en trainingsgebruik. Scenario 3, 4, 5 en 6 zijn de mogelijkheden om voor elke vereniging aan hun wens voor een kunstgrasveld te voldoen. Verenigingen krijgen hierdoor de mogelijkheid om jaarrond te trainen en (jeugd)wedstrijden te spelen, waardoor uitwijken naar andere verenigingen of afgelasten van trainingen en wedstrijden niet meer nodig is. Afgelopen winter, door de slechte weersomstandigheden, heeft dit bij de diverse betrokken verenigingen geleid tot afgelaste trainingen en wedstrijden.
De concurrentiepositie van de betrokken verenigingen wordt met de realisatie van een kunstgrasveld verbeterd ten opzichte van de verenigingen die al over een kunstgrasveld beschikken. Daarnaast brengt de realisatie van een kunstgrasveld ook meer maatschappelijke effecten met zich mee. Zo kunnen er wellicht meer verenigingen gebruik maken van een kunstgrasveld en wordt het voor de betrokken voetbalverenigingen mogelijk eenvoudiger om leden aan te trekken. SVVN is een grote voetbalvereniging en ook de enige vereniging aan de zuidzijde van Nijverdal en heeft daarmee een groot bedieningsgebied. Daarnaast blijkt uit scenario 4 dat de Total Cost of Ownership voor drie natuurgras wedstrijdvelden hoger ligt dan de Total Cost of Ownership voor één volwaardig kunstgrasveld. SVVN heeft aangegeven dat ze ervoor open staan om hiervoor wedstrijdvelden af te staan, waarmee een scenario met een kunstgrasveld voor SVVN zowel sportief, als financieel realistisch is. Onderstaand staan de totale investeringskosten en Total Cost of Ownership per scenario weergegeven. Dit zijn de totale kosten voor de vijf voetbalverenigingen bij elkaar opgeteld. Tabel 9 - Totale investeringskosten en jaarlasten
Scenario:
Scenario 1
Scenario 2
Scenario 3
Scenario 4
Scenario 5
Scenario 6
Investeringskosten:
€0
€972.000
€1.620.000
€2.268.000
€3.240.000
€3.240.000
TCO:
€312.600
€368.368
€406.500
€404.200
€486.100
€467.600
19
5.9
Advies: Het advies is om het huidige kunstgrasbeleid te herzien en om naast de behoefte van voetbalverenigingen ook te kijken naar de bespeelbaarheid van de voetbalvelden. Een kunstgrasveld biedt voor elk van de betrokken verenigingen de mogelijkheid om jaarrond te sporten en biedt daarnaast ook maatschappelijke effecten. De concurrentiepositie van deze vijf voetbalverenigingen wordt ook verbeterd ten opzichte van de overige voetbalverenigingen binnen de gemeente Hellendoorn. Op basis van bovenstaande redenering wordt aanbevolen om te kiezen voor scenario 4. Dit behoeft een eenmalige investering van €2.268.000 en de TCO wordt op jaarbasis verhoogd met €91.600,- ten opzichte van de huidige situatie. De problematiek is bij SVVN het grootst, waardoor zij naast een half kunstgrasveld waarover elke betrokken vereniging dan beschikt, ook beschikken over een volwaardig kunstgrasveld. De TCO voor dit volwaardige veld worden tenietgedaan doordat één natuurgras wedstijdveld wordt omgebouwd naar dit kunstgrasveld en twee natuurgras wedstrijdvelden onttrokken worden aan de functie ‘’sport’’. Hierbij is geen rekening gehouden met invulling, lees financiële opbrengsten, van de 2 voetbalvelden bij SVVN welke worden onttrokken aan de sport.
20
Bijlage 1: Behoefte en capaciteitsbepalingen KNVB
21
Datum: 07/05/2024 Relatienummer: S1596D1
Behoeftebepaling SVVN Vrouwen
Netto Bruto 1 speeltijd speeltijd
Teams Zaterdag
Teams Zondag
Teams Doordeweeks
Mannen
Netto Bruto 1 speeltijd speeltijd
Teams Zaterdag
Teams Zondag
Teams Doordeweeks
1
Bruto speeltijd = netto speeltijd + pauze + wiseltijd (inloop/uitloop)
2
Netto veldbezetting = het netto aantal uur dat er effectief op thuisvelden gevoetbald wordt
Senioren
90m
135m
1
0
0
Senioren
90m
135m
7
0
0
Senioren (7 tegen 7, 20m)
20m
50m
0
0
0
O19
90m
135m
1
0
0
80m
125m
1
0
0
Bruto veldbezetting = het aantal uur dat nodig is om alle thuiswedstrijden af te werken
Senioren (7 tegen 7, 40m)
40m
70m
0
0
0
O17
O19
90m
135m
0
0
0
O16
80m
125m
0
0
0
O17
80m
125m
0
0
0
O15
70m
115m
2
0
0
O17 (8 tegen 8)
80m
125m
0
0
0
O14
70m
115m
0
0
0
O15
70m
115m
0
0
0
O13
60m
105m
1
0
0
O15 (8 tegen 8)
70m
115m
0
0
0
O13 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O13
60m
105m
0
0
0
O12 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O13 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O11 (8 tegen 8)
60m
105m
2
0
0
O12 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O10 (6 tegen 6)
50m
82m
2
0
0
O11 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O9 (6 tegen 6)
40m
72m
2
0
0
O10 (6 tegen 6)
50m
82m
0
0
0
O8 (6 tegen 6)
40m
72m
1
0
0
O9 (6 tegen 6)
40m
72m
0
0
0
O7 (4 tegen 4)
40m
72m
0
0
0
O7 (4 tegen 4)
40m
72m
0
0
0
O6 (2 tegen 2)
32m
62m
0
0
0
O6 (2 tegen 2)
32m
62m
0
0
0
Senioren (45+)
20m
20m
0
0
0
Senioren (45+)
20m
20m
0
0
0
Senioren (35+)
20m
20m
0
0
0
Senioren (35+)
20m
20m
0
0
1
Veteranen
90m
135m
0
0
0
Veteranen
90m
135m
0
0
0 Teams Zaterdag
Teams Zondag
Teams Doordeweeks
G-teams
Netto Bruto 1 speeltijd speeltijd
Gemeente: Hellendoorn Vestigingsplaats: Nijverdal
Senioren
60m
105m
0
0
0
Junioren
50m
95m
0
0
0
In de berekening wordt ervan uitgegaan dat teams de helft van hun wedstrijden thuis spelen. 3
Capaciteit wedstrijdveld Bruto speeltijd zaterdag is van 09:00 tot 16:30. Bruto speeltijd zondag is van 10:00 tot 16:30.
4
Benodigde wedstrijdvelden = bruto veldbezetting / capaciteit wedstrijdveld. De uitkomst wordt naar boven afgerond. Er wordt geen onderscheid gemaakt in gebruik hoofdveld en overige wedstrijdvelden.De hoogste uitkomst is bepalend voor het aantal benodigde wedstrijdvelden.
5
Rekening houdend met trainen eveneens op de woensdagmiddag
6
Hoogst aantal benodigde wedstrijdvelden x 2. Let op: zie kwaliteitsnormen club- kleedgebouw voor aanvullende voorwaarden zoals grootte en teamlockers.
7
Op basis van een seizoen van 36 weken
Resultaten Aantal teams
Wedstrijdvelden zaterdag
Wedstrijdvelden zondag
20
Netto veldbezetting 2
10.7 u
Netto veldbezetting 2
Zondag
0
Bruto veldbezetting
3
16.7 u
Bruto veldbezetting
3
Doordeweeks
1
Capaciteit wedstrijdveld 3
7.5 u
Capaciteit wedstrijdveld 3
Zaterdag
Wedstrijdvelden doordeweeks
Overige benodigdheden
0u
Netto veldbezetting 2
0.2 u
Trainingsvelden (indicatie) 5
1
0u
3
0.2 u
Kleedkamers 6
6
6.5 u
Bruto veldbezetting
Capaciteit wedstrijdveld 3
4u
Netto veldbezetting Totaal aantal teams 4
Powered by TCPDF (www.tcpdf.org)
21
Benodigde velden 4
2.2 /
3
Benodigde velden 4
0 /
0
Benodigde velden 4
0 /
1
Per week
10.83 u
Per jaar 7
390 u
Datum: 07/05/2024 Relatienummer: S1596D1
Behoeftebepaling sv Haarle Vrouwen
Netto Bruto 1 speeltijd speeltijd
Teams Zaterdag
Teams Zondag
Teams Doordeweeks
Mannen
Netto Bruto 1 speeltijd speeltijd
Teams Zaterdag
Teams Zondag
Teams Doordeweeks
1
Bruto speeltijd = netto speeltijd + pauze + wiseltijd (inloop/uitloop)
2
Netto veldbezetting = het netto aantal uur dat er effectief op thuisvelden gevoetbald wordt
Senioren
90m
135m
0
0
0
Senioren
90m
135m
0
5
0
Senioren (7 tegen 7, 20m)
20m
50m
0
0
0
O19
90m
135m
1
0
0
80m
125m
1
0
0
Bruto veldbezetting = het aantal uur dat nodig is om alle thuiswedstrijden af te werken
Senioren (7 tegen 7, 40m)
40m
70m
0
0
0
O17
O19
90m
135m
0
0
0
O16
80m
125m
0
0
0
O17
80m
125m
0
0
0
O15
70m
115m
1
0
0
O17 (8 tegen 8)
80m
125m
0
0
0
O14
70m
115m
0
0
0
O15
70m
115m
0
0
0
O13
60m
105m
1
0
0
O15 (8 tegen 8)
70m
115m
0
0
0
O13 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O13
60m
105m
0
0
0
O12 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O13 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O11 (8 tegen 8)
60m
105m
1
0
0
O12 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O10 (6 tegen 6)
50m
82m
0
0
0
O11 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O9 (6 tegen 6)
40m
72m
1
0
0
O10 (6 tegen 6)
50m
82m
0
0
0
O8 (6 tegen 6)
40m
72m
1
0
0
O9 (6 tegen 6)
40m
72m
0
0
0
O7 (4 tegen 4)
40m
72m
0
0
0
O7 (4 tegen 4)
40m
72m
0
0
0
O6 (2 tegen 2)
32m
62m
0
0
0
O6 (2 tegen 2)
32m
62m
0
0
0
Senioren (45+)
20m
20m
0
0
0
Senioren (45+)
20m
20m
0
0
0
Senioren (35+)
20m
20m
0
0
0
Senioren (35+)
20m
20m
0
0
0
Veteranen
90m
135m
0
0
0
Veteranen
90m
135m
0
0
0 Teams Zaterdag
Teams Zondag
Teams Doordeweeks
G-teams
Netto Bruto 1 speeltijd speeltijd
Gemeente: Hellendoorn Vestigingsplaats: Haarle
Senioren
60m
105m
0
0
0
Junioren
50m
95m
0
0
0
In de berekening wordt ervan uitgegaan dat teams de helft van hun wedstrijden thuis spelen. 3
Capaciteit wedstrijdveld Bruto speeltijd zaterdag is van 09:00 tot 16:30. Bruto speeltijd zondag is van 10:00 tot 16:30.
4
Benodigde wedstrijdvelden = bruto veldbezetting / capaciteit wedstrijdveld. De uitkomst wordt naar boven afgerond. Er wordt geen onderscheid gemaakt in gebruik hoofdveld en overige wedstrijdvelden.De hoogste uitkomst is bepalend voor het aantal benodigde wedstrijdvelden.
5
Rekening houdend met trainen eveneens op de woensdagmiddag
6
Hoogst aantal benodigde wedstrijdvelden x 2. Let op: zie kwaliteitsnormen club- kleedgebouw voor aanvullende voorwaarden zoals grootte en teamlockers.
7
Op basis van een seizoen van 36 weken
Resultaten Aantal teams
Wedstrijdvelden zaterdag 7
Netto veldbezetting 2
Zondag
5
Bruto veldbezetting
3
Doordeweeks
0
Capaciteit wedstrijdveld 3
Zaterdag
Wedstrijdvelden zondag 3.7 u
Netto veldbezetting 2
6.1 u
Bruto veldbezetting
3
7.5 u
Capaciteit wedstrijdveld 3
Wedstrijdvelden doordeweeks
Overige benodigdheden
3.8 u
Netto veldbezetting 2
0u
Trainingsvelden (indicatie) 5
1
5.6 u
Bruto veldbezetting
3
0u
Kleedkamers 6
2
6.5 u
Capaciteit wedstrijdveld 3
4u
Netto veldbezetting Totaal aantal teams 4
Powered by TCPDF (www.tcpdf.org)
12
Benodigde velden 4
0.8 /
1
Benodigde velden 4
0.9 /
1
Benodigde velden 4
0 /
0
Per week
7.42 u
Per jaar 7
267 u
Datum: 07/05/2024 Relatienummer: S1596D1
Behoeftebepaling MVV '69 Vrouwen
Netto Bruto 1 speeltijd speeltijd
Teams Zaterdag
Teams Zondag
Teams Doordeweeks
Mannen
Netto Bruto 1 speeltijd speeltijd
Teams Zaterdag
Teams Zondag
Teams Doordeweeks
1
Bruto speeltijd = netto speeltijd + pauze + wiseltijd (inloop/uitloop)
2
Netto veldbezetting = het netto aantal uur dat er effectief op thuisvelden gevoetbald wordt
Senioren
90m
135m
1
0
0
Senioren
90m
135m
3
0
0
Senioren (7 tegen 7, 20m)
20m
50m
0
0
0
O19
90m
135m
0
0
0
80m
125m
0
0
0
Bruto veldbezetting = het aantal uur dat nodig is om alle thuiswedstrijden af te werken
Senioren (7 tegen 7, 40m)
40m
70m
0
0
0
O17
O19
90m
135m
0
0
0
O16
80m
125m
0
0
0
O17
80m
125m
0
0
0
O15
70m
115m
0
0
0
O17 (8 tegen 8)
80m
125m
0
0
0
O14
70m
115m
0
0
0
O15
70m
115m
0
0
0
O13
60m
105m
0
0
0
O15 (8 tegen 8)
70m
115m
0
0
0
O13 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O13
60m
105m
0
0
0
O12 (8 tegen 8)
60m
105m
1
0
0
O13 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O11 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O12 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O10 (6 tegen 6)
50m
82m
1
0
0
O11 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O9 (6 tegen 6)
40m
72m
0
0
0
O10 (6 tegen 6)
50m
82m
0
0
0
O8 (6 tegen 6)
40m
72m
1
0
0
O9 (6 tegen 6)
40m
72m
0
0
0
O7 (4 tegen 4)
40m
72m
0
0
0
O7 (4 tegen 4)
40m
72m
0
0
0
O6 (2 tegen 2)
32m
62m
0
0
0
O6 (2 tegen 2)
32m
62m
0
0
0
Senioren (45+)
20m
20m
0
0
0
Senioren (45+)
20m
20m
0
0
0
Senioren (35+)
20m
20m
0
0
0
Senioren (35+)
20m
20m
0
0
0
Veteranen
90m
135m
0
0
0
Veteranen
90m
135m
0
0
0 Teams Zaterdag
Teams Zondag
Teams Doordeweeks
G-teams
Netto Bruto 1 speeltijd speeltijd
Gemeente: Hellendoorn Vestigingsplaats: Harle
Senioren
60m
105m
0
0
0
Junioren
50m
95m
0
0
0
In de berekening wordt ervan uitgegaan dat teams de helft van hun wedstrijden thuis spelen. 3
Capaciteit wedstrijdveld Bruto speeltijd zaterdag is van 09:00 tot 16:30. Bruto speeltijd zondag is van 10:00 tot 16:30.
4
Benodigde wedstrijdvelden = bruto veldbezetting / capaciteit wedstrijdveld. De uitkomst wordt naar boven afgerond. Er wordt geen onderscheid gemaakt in gebruik hoofdveld en overige wedstrijdvelden.De hoogste uitkomst is bepalend voor het aantal benodigde wedstrijdvelden.
5
Rekening houdend met trainen eveneens op de woensdagmiddag
6
Hoogst aantal benodigde wedstrijdvelden x 2. Let op: zie kwaliteitsnormen club- kleedgebouw voor aanvullende voorwaarden zoals grootte en teamlockers.
7
Op basis van een seizoen van 36 weken
Resultaten Aantal teams
Wedstrijdvelden zaterdag 7
Netto veldbezetting 2
Zondag
0
Bruto veldbezetting
3
Doordeweeks
0
Capaciteit wedstrijdveld 3
Zaterdag
Wedstrijdvelden zondag 4.3 u
Netto veldbezetting 2
6.7 u
Bruto veldbezetting
3
7.5 u
Capaciteit wedstrijdveld 3
Wedstrijdvelden doordeweeks
Overige benodigdheden
0u
Netto veldbezetting 2
0u
Trainingsvelden (indicatie) 5
1
0u
3
0u
Kleedkamers 6
2
6.5 u
Bruto veldbezetting
Capaciteit wedstrijdveld 3
4u
Netto veldbezetting Totaal aantal teams 4
Powered by TCPDF (www.tcpdf.org)
7
Benodigde velden 4
0.9 /
1
Benodigde velden 4
0 /
0
Benodigde velden 4
0 /
0
Per week
4.25 u
Per jaar 7
153 u
Datum: 08/05/2024 Relatienummer: S1596D1
Behoeftebepaling SP Daarle Vrouwen
Netto Bruto 1 speeltijd speeltijd
Teams Zaterdag
Teams Zondag
Teams Doordeweeks
Mannen
Netto Bruto 1 speeltijd speeltijd
Teams Zaterdag
Teams Zondag
Teams Doordeweeks
1
Bruto speeltijd = netto speeltijd + pauze + wiseltijd (inloop/uitloop)
2
Netto veldbezetting = het netto aantal uur dat er effectief op thuisvelden gevoetbald wordt
Senioren
90m
135m
0
0
1
Senioren
90m
135m
3
0
0
Senioren (7 tegen 7, 20m)
20m
50m
0
0
0
O19
90m
135m
0
0
0
80m
125m
0
0
0
Bruto veldbezetting = het aantal uur dat nodig is om alle thuiswedstrijden af te werken
Senioren (7 tegen 7, 40m)
40m
70m
0
0
0
O17
O19
90m
135m
0
0
0
O16
80m
125m
0
0
0
O17
80m
125m
0
0
0
O15
70m
115m
0
0
0
O17 (8 tegen 8)
80m
125m
0
0
0
O14
70m
115m
0
0
0
O15
70m
115m
0
0
0
O13
60m
105m
0
0
0
O15 (8 tegen 8)
70m
115m
0
0
0
O13 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O13
60m
105m
0
0
0
O12 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O13 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O11 (8 tegen 8)
60m
105m
1
0
0
O12 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O10 (6 tegen 6)
50m
82m
1
0
0
O11 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O9 (6 tegen 6)
40m
72m
1
0
0
O10 (6 tegen 6)
50m
82m
0
0
0
O8 (6 tegen 6)
40m
72m
1
0
0
O9 (6 tegen 6)
40m
72m
0
0
0
O7 (4 tegen 4)
40m
72m
1
0
0
O7 (4 tegen 4)
40m
72m
0
0
0
O6 (2 tegen 2)
32m
62m
0
0
0
O6 (2 tegen 2)
32m
62m
0
0
0
Senioren (45+)
20m
20m
0
0
0
Senioren (45+)
20m
20m
0
0
0
Senioren (35+)
20m
20m
0
0
0
Senioren (35+)
20m
20m
0
0
0
Veteranen
90m
135m
0
0
0
Veteranen
90m
135m
0
0
0 Teams Zaterdag
Teams Zondag
Teams Doordeweeks
G-teams
Netto Bruto 1 speeltijd speeltijd
Gemeente: Hellendoorn Vestigingsplaats: Daarle
Senioren
60m
105m
0
0
0
Junioren
50m
95m
0
0
0
In de berekening wordt ervan uitgegaan dat teams de helft van hun wedstrijden thuis spelen. 3
Capaciteit wedstrijdveld Bruto speeltijd zaterdag is van 09:00 tot 16:30. Bruto speeltijd zondag is van 10:00 tot 16:30.
4
Benodigde wedstrijdvelden = bruto veldbezetting / capaciteit wedstrijdveld. De uitkomst wordt naar boven afgerond. Er wordt geen onderscheid gemaakt in gebruik hoofdveld en overige wedstrijdvelden.De hoogste uitkomst is bepalend voor het aantal benodigde wedstrijdvelden.
5
Rekening houdend met trainen eveneens op de woensdagmiddag
6
Hoogst aantal benodigde wedstrijdvelden x 2. Let op: zie kwaliteitsnormen club- kleedgebouw voor aanvullende voorwaarden zoals grootte en teamlockers.
7
Op basis van een seizoen van 36 weken
Resultaten Aantal teams
Wedstrijdvelden zaterdag 8
Netto veldbezetting 2
Zondag
0
Bruto veldbezetting
3
Doordeweeks
1
Capaciteit wedstrijdveld 3
Zaterdag
Wedstrijdvelden zondag 4.2 u
Netto veldbezetting 2
6.7 u
Bruto veldbezetting
3
7.5 u
Capaciteit wedstrijdveld 3
Wedstrijdvelden doordeweeks
Overige benodigdheden
0u
Netto veldbezetting 2
0.8 u
Trainingsvelden (indicatie) 5
1
0u
3
1.1 u
Kleedkamers 6
2
6.5 u
Bruto veldbezetting
Capaciteit wedstrijdveld 3
4u
Netto veldbezetting Totaal aantal teams 4
Powered by TCPDF (www.tcpdf.org)
9
Benodigde velden 4
0.9 /
1
Benodigde velden 4
0 /
0
Benodigde velden 4
0.3 /
1
Per week
4.92 u
Per jaar 7
177 u
Datum: 07/05/2024 Relatienummer: S1596D1
Behoeftebepaling SP Daarle Vrouwen
Netto Bruto 1 speeltijd speeltijd
Teams Zaterdag
Teams Zondag
Teams Doordeweeks
Mannen
Netto Bruto 1 speeltijd speeltijd
Teams Zaterdag
Teams Zondag
Teams Doordeweeks
1
Bruto speeltijd = netto speeltijd + pauze + wiseltijd (inloop/uitloop)
2
Netto veldbezetting = het netto aantal uur dat er effectief op thuisvelden gevoetbald wordt
Senioren
90m
135m
0
0
1
Senioren
90m
135m
3
0
0
Senioren (7 tegen 7, 20m)
20m
50m
0
0
0
O19
90m
135m
0
0
0
80m
125m
1
0
0
Bruto veldbezetting = het aantal uur dat nodig is om alle thuiswedstrijden af te werken
Senioren (7 tegen 7, 40m)
40m
70m
0
0
0
O17
O19
90m
135m
0
0
0
O16
80m
125m
0
0
0
O17
80m
125m
0
0
0
O15
70m
115m
1
0
0
O17 (8 tegen 8)
80m
125m
0
0
0
O14
70m
115m
0
0
0
O15
70m
115m
0
0
0
O13
60m
105m
2
0
0
O15 (8 tegen 8)
70m
115m
0
0
0
O13 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O13
60m
105m
0
0
0
O12 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O13 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O11 (8 tegen 8)
60m
105m
1
0
0
O12 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O10 (6 tegen 6)
50m
82m
1
0
0
O11 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O9 (6 tegen 6)
40m
72m
1
0
0
O10 (6 tegen 6)
50m
82m
0
0
0
O8 (6 tegen 6)
40m
72m
1
0
0
O9 (6 tegen 6)
40m
72m
0
0
0
O7 (4 tegen 4)
40m
72m
1
0
0
O7 (4 tegen 4)
40m
72m
0
0
0
O6 (2 tegen 2)
32m
62m
0
0
0
O6 (2 tegen 2)
32m
62m
0
0
0
Senioren (45+)
20m
20m
0
0
0
Senioren (45+)
20m
20m
0
0
0
Senioren (35+)
20m
20m
0
0
0
Senioren (35+)
20m
20m
0
0
0
Veteranen
90m
135m
0
0
0
Veteranen
90m
135m
0
0
0 Teams Zaterdag
Teams Zondag
Teams Doordeweeks
G-teams
Netto Bruto 1 speeltijd speeltijd
Gemeente: Hellendoorn Vestigingsplaats: Daarle
Senioren
60m
105m
0
0
0
Junioren
50m
95m
0
0
0
In de berekening wordt ervan uitgegaan dat teams de helft van hun wedstrijden thuis spelen. 3
Capaciteit wedstrijdveld Bruto speeltijd zaterdag is van 09:00 tot 16:30. Bruto speeltijd zondag is van 10:00 tot 16:30.
4
Benodigde wedstrijdvelden = bruto veldbezetting / capaciteit wedstrijdveld. De uitkomst wordt naar boven afgerond. Er wordt geen onderscheid gemaakt in gebruik hoofdveld en overige wedstrijdvelden.De hoogste uitkomst is bepalend voor het aantal benodigde wedstrijdvelden.
5
Rekening houdend met trainen eveneens op de woensdagmiddag
6
Hoogst aantal benodigde wedstrijdvelden x 2. Let op: zie kwaliteitsnormen club- kleedgebouw voor aanvullende voorwaarden zoals grootte en teamlockers.
7
Op basis van een seizoen van 36 weken
Resultaten Aantal teams
Wedstrijdvelden zaterdag 12
Netto veldbezetting 2
Zondag
0
Bruto veldbezetting
3
Doordeweeks
1
Capaciteit wedstrijdveld 3
Zaterdag
Wedstrijdvelden zondag 6.4 u
Netto veldbezetting 2
10.5 u
Bruto veldbezetting
3
7.5 u
Capaciteit wedstrijdveld 3
Wedstrijdvelden doordeweeks
Overige benodigdheden
0u
Netto veldbezetting 2
0.8 u
Trainingsvelden (indicatie) 5
1
0u
3
1.1 u
Kleedkamers 6
4
6.5 u
Bruto veldbezetting
Capaciteit wedstrijdveld 3
4u
Netto veldbezetting Totaal aantal teams 4
Powered by TCPDF (www.tcpdf.org)
13
Benodigde velden 4
1.4 /
2
Benodigde velden 4
0 /
0
Benodigde velden 4
0.3 /
1
Per week
7.17 u
Per jaar 7
258 u
Datum: 07/05/2024 Relatienummer: S1596D1
Behoeftebepaling v.v. Daarlerveen Vrouwen
Netto Bruto 1 speeltijd speeltijd
Teams Zaterdag
Teams Zondag
Teams Doordeweeks
Mannen
Netto Bruto 1 speeltijd speeltijd
Teams Zaterdag
Teams Zondag
Teams Doordeweeks
1
Bruto speeltijd = netto speeltijd + pauze + wiseltijd (inloop/uitloop)
2
Netto veldbezetting = het netto aantal uur dat er effectief op thuisvelden gevoetbald wordt
Senioren
90m
135m
0
0
0
Senioren
90m
135m
4
0
0
Senioren (7 tegen 7, 20m)
20m
50m
0
0
0
O19
90m
135m
0
0
0
80m
125m
0
0
0
Bruto veldbezetting = het aantal uur dat nodig is om alle thuiswedstrijden af te werken
Senioren (7 tegen 7, 40m)
40m
70m
0
0
0
O17
O19
90m
135m
0
0
0
O16
80m
125m
0
0
0
O17
80m
125m
0
0
0
O15
70m
115m
0
0
0
O17 (8 tegen 8)
80m
125m
0
0
0
O14
70m
115m
0
0
0
O15
70m
115m
0
0
0
O13
60m
105m
0
0
0
O15 (8 tegen 8)
70m
115m
0
0
0
O13 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O13
60m
105m
0
0
0
O12 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O13 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O11 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O12 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O10 (6 tegen 6)
50m
82m
1
0
0
O11 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O9 (6 tegen 6)
40m
72m
1
0
0
O10 (6 tegen 6)
50m
82m
0
0
0
O8 (6 tegen 6)
40m
72m
0
0
0
O9 (6 tegen 6)
40m
72m
0
0
0
O7 (4 tegen 4)
40m
72m
0
0
0
O7 (4 tegen 4)
40m
72m
0
0
0
O6 (2 tegen 2)
32m
62m
0
0
0
O6 (2 tegen 2)
32m
62m
0
0
0
Senioren (45+)
20m
20m
0
0
0
Senioren (45+)
20m
20m
0
0
0
Senioren (35+)
20m
20m
0
0
0
Senioren (35+)
20m
20m
0
0
0
Veteranen
90m
135m
0
0
0
Veteranen
90m
135m
0
0
0 Teams Zaterdag
Teams Zondag
Teams Doordeweeks
G-teams
Netto Bruto 1 speeltijd speeltijd
Gemeente: Hellendoorn Vestigingsplaats: Daarlerveen
Senioren
60m
105m
0
0
0
Junioren
50m
95m
0
0
0
In de berekening wordt ervan uitgegaan dat teams de helft van hun wedstrijden thuis spelen. 3
Capaciteit wedstrijdveld Bruto speeltijd zaterdag is van 09:00 tot 16:30. Bruto speeltijd zondag is van 10:00 tot 16:30.
4
Benodigde wedstrijdvelden = bruto veldbezetting / capaciteit wedstrijdveld. De uitkomst wordt naar boven afgerond. Er wordt geen onderscheid gemaakt in gebruik hoofdveld en overige wedstrijdvelden.De hoogste uitkomst is bepalend voor het aantal benodigde wedstrijdvelden.
5
Rekening houdend met trainen eveneens op de woensdagmiddag
6
Hoogst aantal benodigde wedstrijdvelden x 2. Let op: zie kwaliteitsnormen club- kleedgebouw voor aanvullende voorwaarden zoals grootte en teamlockers.
7
Op basis van een seizoen van 36 weken
Resultaten Aantal teams
Wedstrijdvelden zaterdag 6
Netto veldbezetting 2
Zondag
0
Bruto veldbezetting
3
Doordeweeks
0
Capaciteit wedstrijdveld 3
Zaterdag
Wedstrijdvelden zondag 3.8 u
Netto veldbezetting 2
5.8 u
Bruto veldbezetting
3
7.5 u
Capaciteit wedstrijdveld 3
Wedstrijdvelden doordeweeks
Overige benodigdheden
0u
Netto veldbezetting 2
0u
Trainingsvelden (indicatie) 5
1
0u
3
0u
Kleedkamers 6
2
6.5 u
Bruto veldbezetting
Capaciteit wedstrijdveld 3
4u
Netto veldbezetting Totaal aantal teams 4
Powered by TCPDF (www.tcpdf.org)
6
Benodigde velden 4
0.8 /
1
Benodigde velden 4
0 /
0
Benodigde velden 4
0 /
0
Per week
3.75 u
Per jaar 7
135 u
Datum: 08/05/2024 Relatienummer: S1596D1
Behoeftebepaling v.v. Daarlerveen Vrouwen
Netto Bruto 1 speeltijd speeltijd
Teams Zaterdag
Teams Zondag
Teams Doordeweeks
Mannen
Netto Bruto 1 speeltijd speeltijd
Teams Zaterdag
Teams Zondag
Teams Doordeweeks
1
Bruto speeltijd = netto speeltijd + pauze + wiseltijd (inloop/uitloop)
2
Netto veldbezetting = het netto aantal uur dat er effectief op thuisvelden gevoetbald wordt
Senioren
90m
135m
0
0
0
Senioren
90m
135m
4
0
0
Senioren (7 tegen 7, 20m)
20m
50m
0
0
0
O19
90m
135m
0
0
0
80m
125m
1
0
0
Bruto veldbezetting = het aantal uur dat nodig is om alle thuiswedstrijden af te werken
Senioren (7 tegen 7, 40m)
40m
70m
0
0
0
O17
O19
90m
135m
0
0
0
O16
80m
125m
0
0
0
O17
80m
125m
0
0
0
O15
70m
115m
1
0
0
O17 (8 tegen 8)
80m
125m
0
0
0
O14
70m
115m
0
0
0
O15
70m
115m
0
0
0
O13
60m
105m
2
0
0
O15 (8 tegen 8)
70m
115m
0
0
0
O13 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O13
60m
105m
0
0
0
O12 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O13 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O11 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O12 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O10 (6 tegen 6)
50m
82m
1
0
0
O11 (8 tegen 8)
60m
105m
0
0
0
O9 (6 tegen 6)
40m
72m
1
0
0
O10 (6 tegen 6)
50m
82m
0
0
0
O8 (6 tegen 6)
40m
72m
0
0
0
O9 (6 tegen 6)
40m
72m
0
0
0
O7 (4 tegen 4)
40m
72m
0
0
0
O7 (4 tegen 4)
40m
72m
0
0
0
O6 (2 tegen 2)
32m
62m
0
0
0
O6 (2 tegen 2)
32m
62m
0
0
0
Senioren (45+)
20m
20m
0
0
0
Senioren (45+)
20m
20m
0
0
0
Senioren (35+)
20m
20m
0
0
0
Senioren (35+)
20m
20m
0
0
0
Veteranen
90m
135m
0
0
0
Veteranen
90m
135m
0
0
0 Teams Zaterdag
Teams Zondag
Teams Doordeweeks
G-teams
Netto Bruto 1 speeltijd speeltijd
Gemeente: Hellendoorn Vestigingsplaats: Daarlerveen
Senioren
60m
105m
0
0
0
Junioren
50m
95m
0
0
0
In de berekening wordt ervan uitgegaan dat teams de helft van hun wedstrijden thuis spelen. 3
Capaciteit wedstrijdveld Bruto speeltijd zaterdag is van 09:00 tot 16:30. Bruto speeltijd zondag is van 10:00 tot 16:30.
4
Benodigde wedstrijdvelden = bruto veldbezetting / capaciteit wedstrijdveld. De uitkomst wordt naar boven afgerond. Er wordt geen onderscheid gemaakt in gebruik hoofdveld en overige wedstrijdvelden.De hoogste uitkomst is bepalend voor het aantal benodigde wedstrijdvelden.