aangepast AERIUS projectberekening 20231107142630 AanlegfaseRgfZGEiWgKxW
Tekst van het document
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
Gemeente Hellendoorn , Kruising N35 en Stationsweg Verschilberekening aanlegfase kruising N35 en Stationsweg
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RgfZGEiWgKxW 08 november 2023, 00:17 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Huidige situatie - Referentie Aanlegfase - Beoogd Huidige situatie - Referentie Aanlegfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RgfZGEiWgKxW (08 november 2023)
2023 2023
0,06 mol/ha/j 0,02 mol/ha/j 0,00 ha 322,46 ha 0,00 mol/ha/j 0,04 mol/ha/j
45,0 kg/j 7,7 kg/j 5384794 5386324
133,9 kg/j 214,7 kg/j
Sallandse Heuvelrug Sallandse Heuvelrug
2/13
Projectberekening
Huidige situatie (Referentie), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 3 4
Landbouw | Landbouwgrond | Bemesten - akkerland Landbouw | Landbouwgrond | Bemesten - grasland Verkeersnetwerk
RgfZGEiWgKxW (08 november 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
26,2 kg/j 10,6 kg/j 8,2 kg/j
133,9 kg/j
3/13
Projectberekening
Aanlegfase (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Machines werkzaamheden 4 Anders... | Anders... | Stationaire emissies - verkeer aanlegfase Verkeersnetwerk
RgfZGEiWgKxW (08 november 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
7,4 kg/j 183,8 kg/j 0,3 kg/j 28,9 kg/j 55,4 g/j 2,0 kg/j
4/13
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
1000 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RgfZGEiWgKxW (08 november 2023)
5/13
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Aanlegfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
322,46
Per gebied
Berekend (ha gekarteerd)
Sallandse Heuvelrug (42) Boetelerveld (41)
289,15 33,31
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
2.315,37
0,00
0,00
322,46
0,04
2.182,62
0,00
0,00
289,15
0,04
2.315,37
0,00
0,00
33,31
0,01
Onderstaand is een overzicht opgenomen van alle Natura 2000-gebieden (binnen de maximale rekenafstand van 25 km) waar in de "Beoogde situatie" een bijdrage groter dan 0,00 mol/ha/jaar is berekend, maar waar in de "Projectberekening" (=verschilberekening) geen toe- of afname is berekend. Het effect vanuit de "Projectberekening" op deze gebieden is daarmee 0,00 mol/ha/jaar. Vecht- en Beneden-Reggegebied
RgfZGEiWgKxW (08 november 2023)
6/13
Projectberekening
Huidige situatie, Rekenjaar 2023 1
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Stationsweg noordzijde X:222427,93 Y:487544,82 257,00 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Stationsweg zuidzijde X:222456,5 Y:487314,01 257,90 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m
Naam Bemesten akkerland Locatie X:222510,67 Y:487514,32 Oppervlakte 1,00 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Meststoffen
Type
Mestaanwending (dierlijke mest)
RgfZGEiWgKxW (08 november 2023)
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Uittreedhoogte Warmteinhoud Spreiding
-
-
1.832,0 /etmaal 71,0 /etmaal 59,0 /etmaal 0,0 /etmaal
Max. snelheid
Landbouw | Landbouwgrond
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
Aantal voertuigbewegingen
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
0,5 m 0,000 MW 0m
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Aantal voertuigbewegingen
66,8 kg/j 14,7 kg/j 4,1 kg/j
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
67,0 kg/j 14,7 kg/j 4,1 kg/j
In file
1.832,0 /etmaal 71,0 /etmaal 59,0 /etmaal 0,0 /etmaal
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
NH₃
26,2 kg/j
Stof
NOₓ NH₃
Emissie
0,0 kg/j 26,2 kg/j
7/13
Projectberekening
4
Landbouw | Landbouwgrond
Naam Bemesten grasland Locatie X:222489,84 Y:487346,95 Oppervlakte 0,57 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Meststoffen
Type
Uittreedhoogte Warmteinhoud Spreiding
Mestaanwending (dierlijke mest)
RgfZGEiWgKxW (08 november 2023)
0,5 m 0,000 MW 0m
NH₃
10,6 kg/j
Stof
NOₓ NH₃
Emissie
0,0 kg/j 10,6 kg/j
8/13
Projectberekening
Aanlegfase, Rekenjaar 2023
RgfZGEiWgKxW (08 november 2023)
9/13
Projectberekening
1
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Mobiele kraan
Machines werkzaamheden X:222532,13 Y:487450,89 3,55 ha Stageklasse
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
573 l/j
183,8 kg/j 7,4 kg/j
Draaiuren AdBlue verbruik
Stof Emissie
NH₃ 0,1 kg/j NOₓ 0,4 kg/j
40 u/j
34 l/j
NOₓ 3,5 kg/j
Asfaltzaag
Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, SCR: nee
20 l/j
4 u/j
Frees
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
617 l/j
16 u/j
37 l/j
NH₃ 0,0 kg/j NOₓ 3,4 kg/j
Frees 0,5m
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
308 l/j
8 u/j
18 l/j
NH₃ 0,1 kg/j NOₓ 1,9 kg/j
Mobiele kraan
Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, diesel, SCR: ja
115 l/j
8 u/j
7 l/j
NH₃ 73,9 g/j NOₓ 0,6 kg/j
Trekker
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
156 l/j
8 u/j
9 l/j
NH₃ 27,6 g/j NOₓ 1,0 kg/j
Trekker
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
156 l/j
8 u/j
9 l/j
NH₃ 37,4 g/j NOₓ 1,0 kg/j
Mobiele kraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
57 l/j
4 u/j
3 l/j
NH₃ 37,4 g/j NOₓ 0,5 kg/j
Mobiele kraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
57 l/j
4 u/j
3 l/j
NH₃ 13,7 g/j NOₓ 0,5 kg/j
Rupsgraafmachine
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
1390 l/j
40 u/j
83 l/j
NH₃ 13,7 g/j NOₓ 7,9 kg/j
Shovel
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
8427 l/j
300 u/j 506 l/j
Rupsgraafmachine
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
5558 l/j
160 u/j 334 l/j
Shovel
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
674 l/j
24 u/j
40 l/j
NH₃ 0,3 kg/j NOₓ 46,8 kg/j NH₃ 2,0 kg/j NOₓ 30,6 kg/j NH₃ 1,3 kg/j NOₓ 4,0 kg/j
Asfaltspreidmachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
378 l/j
24 u/j
23 l/j
NH₃ 0,2 kg/j NOₓ 2,0 kg/j
Statische 3-rol wals
Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, SCR: nee
139 l/j
24 u/j
NH₃ 90,7 g/j NOₓ 2,9 kg/j
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
184 l/j
24 u/j
NH₃ 1,0 g/j NOₓ 1,1 kg/j
Tandemtrilwals RgfZGEiWgKxW (08 november 2023)
11 l/j
10/13
Projectberekening
Naam
Brandstofverbruik
Draaiuren AdBlue verbruik
Bitumensproeiwagen Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
435 l/j
24 u/j
26 l/j
NH₃ 44,2 g/j NOₓ 2,5 kg/j
Waterwagen
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
469 l/j
24 u/j
28 l/j
NH₃ 0,1 kg/j NOₓ 2,7 kg/j
Shovel
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
225 l/j
8 u/j
13 l/j
NH₃ 0,1 kg/j NOₓ 1,5 kg/j
Asfaltspreidmachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
252 l/j
16 u/j
15 l/j
NH₃ 54,0 g/j NOₓ 1,5 kg/j
Statische 3-rol wals
Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, SCR: nee
93 l/j
16 u/j
Tandemtrilwals
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
123 l/j
16 u/j
Bitumensproeiwagen Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
290 l/j
Waterwagen
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
313 l/j
Knikmops
Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, SCR: nee
59 l/j
24 u/j
Shovel
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
56 l/j
2 u/j
3 l/j
NH₃ 0,0 kg/j NOₓ 0,5 kg/j
Mobiele kraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
458 l/j
32 u/j
27 l/j
NH₃ 13,4 g/j NOₓ 2,9 kg/j
Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, SCR: nee
59 l/j
24 u/j
Asfaltspreidmachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
126 l/j
8 u/j
Statische 3-rol wals
Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, SCR: nee
46 l/j
8 u/j
NH₃ 30,2 g/j NOₓ 1,0 kg/j
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
61 l/j
8 u/j
4 l/j
NH₃ 0,0 kg/j NOₓ 0,2 kg/j
Bitumensproeiwagen Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
145 l/j
8 u/j
9 l/j
NH₃ 14,6 g/j NOₓ 0,7 kg/j
Waterwagen
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
156 l/j
8 u/j
9 l/j
NH₃ 34,8 g/j NOₓ 1,0 kg/j
Frees 0,5m
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
154 l/j
4 u/j
9 l/j
NH₃ 37,4 g/j NOₓ 1,0 kg/j
Knikmops
Tandemtrilwals
RgfZGEiWgKxW (08 november 2023)
Stageklasse
Stof Emissie
NH₃ 60,5 g/j NOₓ 1,9 kg/j 7 l/j
NH₃ 0,0 kg/j NOₓ 0,9 kg/j
16 u/j
17 l/j
NH₃ 29,5 g/j NOₓ 1,8 kg/j
16 u/j
19 l/j
NH₃ 69,6 g/j NOₓ 1,7 kg/j NH₃ 75,1 g/j NOₓ 1,3 kg/j
NH₃ 0,1 kg/j NOₓ 1,3 kg/j 8 l/j
NH₃ 0,0 kg/j NOₓ 0,5 kg/j
11/13
Projectberekening
Naam
Stageklasse
Brandstofverbruik
Draaiuren AdBlue verbruik
Stof Emissie
Knijperauto
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
1029 l/j
40 u/j
62 l/j
NH₃ 37,0 g/j NOₓ 5,6 kg/j
Veegzuigauto
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
231 l/j
40 u/j
14 l/j
NH₃ 0,2 kg/j NOₓ 1,4 kg/j
Markeringsmachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
23 l/j
8 u/j
1 l/j
NH₃ 55,4 g/j NOₓ 0,3 kg/j
Heistelling
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
1187 l/j
24 u/j
71 l/j
NH₃ 5,5 g/j NOₓ 6,6 kg/j
Rupsgraafmachine
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
4169 l/j
120 u/j 250 l/j
Telekraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
407 l/j
15 u/j
24 l/j
NH₃ 0,3 kg/j NOₓ 23,2 kg/j NH₃ 1,0 kg/j NOₓ 2,5 kg/j
Telekraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
271 l/j
10 u/j
16 l/j
NH₃ 97,7 g/j NOₓ 1,6 kg/j
Verreiker
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
402 l/j
40 u/j
24 l/j
NH₃ 65,0 g/j NOₓ 2,4 kg/j
Mobiele kraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
573 l/j
40 u/j
34 l/j
NH₃ 96,5 g/j NOₓ 3,5 kg/j
Mobiele kraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
573 l/j
40 u/j
34 l/j
NH₃ 0,1 kg/j NOₓ 3,5 kg/j
2
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
RgfZGEiWgKxW (08 november 2023)
Wegverkeer - aanlegfase X:222416,77 Y:487442,7 100,35 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
NH₃ 0,1 kg/j Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Aantal voertuigbewegingen
540,0 /jaar 0,0 /jaar 2.969,0 /jaar 0,0 /jaar
1,0 kg/j 0,3 kg/j 27,7 g/j
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
12/13
Projectberekening
3
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 4
Naam
Anders... | Anders...
Wegverkeer - aanlegfase X:222645,06 Y:487420,72 100,41 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Stationaire Uittreedhoogte emissies - verkeer Warmteinhoud aanlegfase Spreiding Locatie X:222532,13 Y:487450,89 Oppervlakte 3,55 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
0,0 m 0,000 MW 0m
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Aantal voertuigbewegingen
1,0 kg/j 0,3 kg/j 27,7 g/j
In file
540,0 /jaar 0,0 /jaar 2.969,0 /jaar 0,0 /jaar
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
NOₓ NH₃
28,9 kg/j 0,3 kg/j
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.0.1_20231106_3125d8b3c1 Database versie 2023.0.1_3125d8b3c1_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
RgfZGEiWgKxW (08 november 2023)
13/13