Bijlage 2 Jaarrekening 2022 GR schoolverzuim en VSV.pdf
Tekst van het document
Jaarrekening 2022 Gemeenschappelijke Regeling Schoolverzuim en Voortijdig Schoolverlaten (VSV) regio Zuid-Kennemerland en IJmond
Pagina | 1
Pagina | 2
Inhoud Voorwoord ........................................................................................................................................................... 4 1.1
Programmaverantwoording..................................................................................................................... 5
1.2
Paragrafen ................................................................................................................................................ 6
Jaarrekening ......................................................................................................................................................... 7 2.1 Balans ......................................................................................................................................................... 7 2.2 Overzicht van baten en lasten ................................................................................................................... 8 2.3 Toelichting op de jaarrekening ................................................................................................................ 10 2.3.1 Inleiding............................................................................................................................................. 10 2.3.2 Grondslagen voor de waardering ..................................................................................................... 10 2.3.3 Grondslagen voor de resultaatbepaling ........................................................................................... 10 2.3.4 Toelichting op de balans ................................................................................................................... 10 2.3.5 Niet uit de balans blijkende verplichtingen ......................................................................................
11 2.3.6 Toelichting op de programmarekening ............................................................................................ 11 2.4
Specificatie personeelskosten............................................................................................................ 12
2.5
Controleverklaring ............................................................................................................................. 13
Pagina | 3
Voorwoord Uitgangspunten In de Jaarrekening 2022 legt het bestuur van de Gemeenschappelijke Regeling Schoolverzuim en Voortijdig Schoolverlaten (VSV) regio Zuid-Kennemerland en IJmond verantwoording af over de financiële resultaten. Aandachtspunten Aandachtspunten in de uitvoering van het beleid zijn de verzuimaanpak, de thuiszittersaanpak en de bestrijding van voortijdig schoolverlaten: • Belangrijk uitgangspunt is het bestrijden van verzuim (zowel 18- als 18+). Verzuim is immers vaak een voorbode van schooluitval. We proberen dan ook zo snel mogelijk te handelen wanneer een jongere van school wegblijft zonder geldige reden. We spreken tegenwoordig over schoolaanwezigheid. • Een ander aandachtspunt blijft de thuiszittersaanpak. Elke leerling, die gedurende langere tijd niet naar school gaat of niet is ingeschreven bij een school is in beeld bij scholen, samenwerkingsverbanden en/of leerplicht/RMC. Er wordt voor deze jongeren zoveel mogelijk maatwerk verricht om ze in een (passend) traject te plaatsen. • De bestrijding van voortijdig schoolverlaten, jongeren tussen 12 en 23 jaar die zonder startkwalificatie het onderwijs verlaten, is een belangrijk deel van het werk van leerplicht en RMC. Het aantal jongeren dat zonder startkwalificatie de school verlaat fluctueert (per jaar en ook per gemeente).
We blijven steeds nieuwe, concrete doelen stellen om zoveel mogelijk jongeren een kwalificerend diploma te laten halen. Hieronder valt ook de aanpak voor jongeren in kwetsbare positie.
Inhoudelijk jaarverslag 2021-2022 In het jaarverslag 2021-2022 heeft het bestuur van genoemde Gemeenschappelijke Regeling een inhoudelijke rapportage uitgebracht over het gevoerde beleid op het gebied van leerplicht, RMC en Voortijdig Schoolverlaten. Het kader voor de uitvoering is het Meerjarenbeleidsplan 2019 t/m 2022 (vervolgaanpak), waarin de visie en de ambities voor de regio worden vastgelegd. Daarnaast is in de VSVaanpak gewerkt op basis van de samenwerkingsovereenkomst 2021-2024 met Schoolbesturen van VO en MBO. Hierbij zijn de VSV-maatregelen met het ministerie van OCW vastgelegd en is gestreefd naar realisatie van een meer samenhangende aanpak voor de doelgroep risicojongeren in het onderwijs, inclusief de doelgroep jongeren in kwetsbare posities (jikp).
Leerplein Sinds 1 januari 2014 is het regionale bureau leerplicht en RMC, het Leerplein, de uitvoerder van beleid omtrent verzuimende leerlingen/studenten, thuiszittende leerlingen en voortijdig schoolverlaters. Uiteraard doen de leerplichtambtenaren en RMC trajectbegeleiders die bij het Leerplein werkzaam zijn dat niet alleen. Zij werken nauw samen met scholen en andere ketenpartners, zoals hulpverlening, arbeidsmarkt, justitie en andere partners in het sociaal domein.
Pagina | 4
1.1 Programmaverantwoording In de regio Zuid-Kennemerland en IJmond is sinds 1 januari 2014 sprake van een Gemeenschappelijke Regeling (GR) Schoolverzuim en Voortijdig Schoolverlaten (VSV). Deze regeling heeft tot doel een integrale aanpak van leerplicht en RMC. Het bestuur wordt gevormd door de portefeuillehouders Onderwijs uit de zeven regiogemeenten. Het Meerjarenbeleidsplan geldt voor de gehele regio. De uitvoering vindt plaats door het regionale bureau voor leerplicht en RMC, het Leerplein, dat gefaciliteerd wordt door de gemeente Haarlem. In de regeling worden drie percelen benoemd: perceel 1 administratie (CAReL) perceel 2 leerplicht en kwalificatieplicht perceel 3 RMC/VSV De medewerkers van de administratie van het Leerplein (perceel 1) verzorgen de leerplicht- en RMCadministratie voor de zeven gemeenten uit de regio Zuid-Kennemerland en IJmond. De diverse gemeenten dragen hieraan financieel bij op basis van het aantal 5- tot 23-jarigen in hun gemeente. Ook vanuit de RMCmiddelen wordt bijgedragen aan perceel 1. Voor wat betreft de uitvoering van leerplicht (perceel 2) nemen alleen de gemeenten uit Zuid-Kennemerland deel. De gemeenten in de IJmond voeren de leerplicht lokaal uit. De middelen voor de uitvoering van de kwalificatieplicht, die door de gemeente Haarlem als centrumgemeente worden ontvangen, worden voor de gemeenten in de IJmond aan die gemeenten overgemaakt.
Aan het einde van het jaar verantwoorden de gemeenten de besteding van deze middelen. Niet bestede middelen vloeien terug in het totale regionale budget kwalificatieplicht. De uitvoering van RMC wordt door het Leerplein voor de gehele regio Zuid-Kennemerland en IJmond verzorgd. De rijksmiddelen voor de uitvoering en het beleid komen binnen bij de RMC-contactgemeente, Haarlem. Naast deze rijksmiddelen worden ook andere middelen ingezet voor de bestrijding van Voortijdig Schoolverlaten. Het gaat dan om de doeluitkering VSV en de regeling Regionale aanpak VSV. Tevens wordt het participatiebudget benut, zoals dat beschikbaar is in de regio. In onze regio worden leerwerktrajecten aangeboden voor kwetsbare jongeren door Leerwerkbedrijf Spaarne Werkt. De GR schoolverzuim en VSV financiert deze trajecten deels. Deze trajecten kennen slechts gedeeltelijke reguliere bekostiging uit OC&W-middelen en uit ESF middelen. Daarnaast is er dus sprake van aanvullende middelen van de regiogemeenten.
Pagina | 5
1.2 Paragrafen •
Weerstandsvermogen risicobeheersing De GR is gericht op de uitvoering van specifieke activiteiten en houdt in beginsel geen weerstandvermogen aan. Het totale vermogen is beschikbaar voor de doelstelling. Er spelen geen bijzondere risico’s die een financiële impact kunnen hebben.
•
Financiering De GR financiert alle uitgaven door middel van de bijdragen van de deelnemers. Er is geen eigen bankrekening voor de GR; de gelden van de organisatie zijn kortlopend in beheer gegeven bij de gemeente Haarlem.
•
Bedrijfsvoering De bedrijfsvoering van de GR is in 2022 verzorgd door gemeente Haarlem. Deze gemeente faciliteert het Leerplein op het gebied van “ondersteunende diensten” (huisvesting, financiën, HRM, enz.) Afspraken over de werkwijze, inclusief de bedrijfsvoering zijn vastgelegd in gemeenschappelijke regeling.
•
Verbonden partijen Naast de deelnemende gemeenten zijn er geen organisaties aan te merken als verbonden partij.
De overige via het BBV verplicht gestelde paragrafen zijn niet van toepassing voor deze GR. • • •
Lokale heffingen; Onderhoud kapitaalgoederen; Grondbeleid
Pagina | 6
Jaarrekening 2.1 Balans Vlottende activa korter dan 1 jaar Totaal
Vlottende passiva Ontvangen Voorschotbedragen Openbaar lichaam
Liquide middelen
Vooruitontvangen subsidies Voorziening bijdragen van derden
Totaal
31-12-2022
31-12-2021
€ 475.197 € 475.197
€ 501.1171 € 501.117
31-12-2022 € 470.410 € 4.787
31-12-2021 € 478.4002 € 22.717
€ 475.197
€ 501.1173
Ten behoeve van aansluiting op jaarrekening 2021: dit was € 484.328. In het boekjaar 2021 is na het vaststellen van de jaarrekening 2021 door de GR in de administratie van gemeente Haarlem een napost verwerkt naar aanleiding van de accountantscontrole. Dit betrof het verlagen van de lasten en daarmee van de declaratie op de uitkering Programmagelden VSV ad € 16.788. Dat wordt in bovenstaand overzicht gecorrigeerd. Dit had verder geen consequenties voor de andere percelen en onderdelen van de jaarrekening. 1
2 3
Was € 461.611. Zie verder de toelichting hierboven. Zie voetnoot 1.
Pagina | 7
2.2 Overzicht van baten en lasten Perceel
Onderdeel
Baten Categorieën Begroot Realisatie Realisatie /Laste 2022 (na 2022 2021 n wijziging) Baten Gemeente Beverwijk -€ 23.339 -€ 21.822 -€ 21.473 Gemeente Bloemendaal -€ 15.825 -€ 14.797 -€ 14.363 Gemeente Haarlem -€ 91.009 -€ 85.094 -€ 82.724 Gemeente Heemskerk -€ 21.835 -€ 20.416 -€ 20.068 Gemeente Heemstede -€ 16.524 -€ 15.450 -€ 14.999 Gemeente Velsen -€ 39.478 -€ 36.912 -€ 36.586 Gemeente Zandvoort -€ 8.422 -€ 7.875 -€ 7.611 Rijksuitkering Kwalificatieplicht -€ 28.272 -€ 20.771 €0 Perceel 1 CAReL Rijksuitkering RMC -€ 82.687 -€ 68.574 -€ 67.028 Afkoopsom H’liede en Spaarnwoude -€ 3.355 -€ 3.355 -€ 3.261 Totaal Baten -€ 330.746 -€ 295.066 -€ 268.112 Lasten Personeelskosten € 211.021 € 192.608 € 187.583 Personeelskosten 20% overhead € 42.204 € 38.522 € 37.517 Projecten, bijeenkomsten en communicatie € 7.521 € 3.370 € 6.435 Software en onderhoud € 70.000 € 60.566 € 36.578 Totaal Lasten € 330.746 € 295.066 € 268.112 Totaal Perceel 1 CAReL €0 €0 €0 Baten Gemeente Bloemendaal -€ 72.637 -€ 72.637 -€ 69.558 Gemeente Haarlem -€ 397.027 -€ 397.027 -€ 383.631 Gemeente Heemstede -€ 76.199 -€ 76.199 -€ 73.097 Gemeente Zandvoort -€ 35.871 -€ 35.871 -€ 34.337 Rijksuitkering Kwalificatieplicht -€ 353.682 -€ 328.914 -€ 261.772 Afkoopsom H’liede en Spaarnwoude -€ 14.575 -€ 14.575 -€ 13.990 Perceel 2 Totaal Baten -€ 949.991 -€ 925.223 -€ 836.385 Leerplicht/kwalificatiep Lasten Gemeente
Beverwijk € 41.557 € 45.146 € 38.630 licht Gemeente Heemskerk € 37.856 € 41.125 € 35.470 Gemeente Velsen € 67.551 € 73.386 € 41.767 Personeelskosten € 656.389 € 612.950 € 597.949 Personeelskosten 20% overhead € 131.278 € 122.590 € 119.590 Projecten, bijeenkomsten, communicatie € 15.361 € 30.026 € 2.980 Totaal Lasten € 949.991 € 925.223 € 836.385 Totaal Perceel 2 Leerplicht/kwalificatieplicht €0 €0 €0 Baten Overige opbrengsten €0 -€ 35.125 -€ 614 Participatiewet Gemeente Beverwijk -€ 9.420 -€ 9.420 -€ 9.420 Participatiewet Gemeente Bloemendaal -€ 455 -€ 455 -€ 455 Participatiewet Gemeente Haarlem -€ 19.155 -€ 19.155 -€ 19.155 Participatiewet Gemeente Heemskerk -€ 8.815 -€ 8.815 -€ 8.815 Participatiewet Gemeente Heemstede -€ 910 -€ 910 -€ 910 Participatiewet Gemeente Velsen -€ 10.030 -€ 10.030 -€ 10.030 Participatiewet Gemeente Zandvoort -€ 1.215 -€ 1.215 -€ 1.215 1. Uitvoering Perceel RMC Rijksuitkering RMC -€ 464.759 -€ 485.464 -€ 467.085 3 RMC Totaal Baten -€ 514.759 -€ 570.589 -€ 517.699 Lasten Personeelskosten € 398.891 € 411.704 € 388.090 Personeelskosten 20% overhead € 79.778 € 82.341 € 77.618 Projecten, bijeenkomsten en communicatie € 36.090 € 58.247 € 38.050 Overige personeelskosten €0 € 18.297 € 13.941 Taakstelling P-kosten RMC €0 €0 €0 Totaal Lasten € 514.759 € 570.589 € 517.699 Totaal 1. Uitvoering RMC €0 €0 €0
Pagina | 8
Baten
Overige opbrengsten (RMT) Rijksuitkering Programmagelden VSV Totaal Baten Lasten Personeelskosten Personeelskosten 20% overhead Projecten, bijeenkomsten en communicatie Totaal Lasten Totaal 2. Programmagelden/regionale aanpak VSV Baten Rijksuitkering RMC JW Totaal Baten Lasten Personeelskosten 3. Aanpak JW Personeelskosten 20% overhead Projecten RMC JW Totaal Lasten Totaal 3. Aanpak JW Baten Decentralisatie-uitkering VSV Totaal Baten 4. Projecten Lasten Personeelskosten DU VSV Personeelskosten 20% overhead Projecten DU VSV Totaal Lasten Totaal 4. Projecten DU VSV Baten Gemeente Beverwijk Gemeente Bloemendaal Gemeente Haarlem Gemeente Heemskerk Gemeente Heemstede 5. Spaarne Gemeente Velsen Werkt Leerwerkbed Gemeente Zandvoort rijf Perspectief op Werk POW Totaal Baten Begeleiding Lasten Leerwerktrajecten Totaal Lasten Totaal 5. Perspectief Totaal Perceel 3 RMC Eindtotaal 2. Programmagelden/ Regionale aanpak VSV
4
€0 -€ 371.373 -€ 371.373 € 200.000 € 40.000 € 131.373 € 371.373 €0 -€ 105.651 -€ 105.651 € 25.000 € 5.000 € 75.651 -€ 105.651 €0 -€ 326.763 -€ 326.763 € 41.667 € 8.333 € 276.763 -€ 326.763 €0 -€ 41.0044 -€ 22.001 -€ 267.815 -€ 36.004 -€ 31.201 -€ 94.807 -€ 31.201 €0 -€ 524.033 € 140.033 € 384.000 -€ 524.033 €0 €0 €0
-€ 16.216 -€ 377.775 -€ 393.991 € 200.000 € 40.000 € 153.991 € 393.991 €0 -€ 105.651 -€ 105.651 € 20.639 € 4.128 € 80.884 -€ 105.651 €0 -€ 326.763 -€ 326.763 € 88.969 € 17.794 € 220.000 -€ 326.763 €0 -€ 63.586 -€ 13.306 -€ 197.656 -€ 38.240 -€ 26.080 -€ 46.740 -€ 23.428 -€ 64.000 -€ 473.036 € 132.000 € 341.036 -€ 473.036 €0 €0 €0
€0 -€ 361.323 -€ 361.323 € 200.000 € 40.000 € 121.323 € 361.323 €0 -€ 62.198 -€ 62.198 € 21.079 € 4.216 € 36.904 -€ 62.198 €0 -€ 335.096 -€ 335.096 € 41.667 € 8.333 € 285.096 -€ 335.096 €0 -€ 45.002 -€ 19.587 -€ 186.204 -€ 32.082 -€ 24.912 -€ 74.166 -€ 17.749 €0 -€ 399.702 € 109.500 € 290.202 -€ 399.702 €0 €0 €0
In de gewijzigde begroting is per abuis bij gemeente Beverwijk niet het gewijzigde aantal trajecten opgenomen (7).
Pagina | 9
2.3 Toelichting op de jaarrekening 2.3.1 Inleiding De jaarrekening van de GR is opgemaakt met inachtneming van de voorschriften die het Besluit Begroting en Verantwoording provincies en gemeenten (BBV) daarvoor geeft.
2.3.2 Grondslagen voor de waardering Algemeen De waardering van de activa en de passiva vindt plaats op basis van de historische kosten. Tenzij hierna bij het desbetreffende balansonderdeel anders is vermeld, zijn de activa en de passiva gewaardeerd tegen de nominale waarde. Vorderingen Vorderingen zijn, onder aftrek van eventuele voorzieningen voor oninbaarheid, tegen de nominale waarde gewaardeerd. 2.3.3 Grondslagen voor de resultaatbepaling Algemeen De bepaling van het resultaat vindt plaats op basis van de historische kosten. De lasten en baten zijn toegerekend aan het jaar waarop ze betrekking hebben. Alle lasten en baten die betrekking hebben op het boekjaar en ten tijde van het opstellen van de jaarrekening bekend zijn, zijn in het boekjaar verwerkt. Lasten en verliezen Verliezen en risico’s die hun oorsprong vinden voor het einde van het boekjaar zijn in acht genomen, indien zij voor het opmaken van de jaarrekening bekend zijn geworden. Baten en winsten Baten en winsten zijn slechts genomen voor zover zij op balansdatum zijn gerealiseerd.
2.3.4 Toelichting op de balans De GR heeft geen eigen bankrekeningen. De gelden van de organisatie zijn kortlopend in beheer gegeven bij de gemeente Haarlem. Liquide middelen Bank Nederlandse Gemeente Haarlem
31-12-2022
31-12-2021
€ 475.197
€ 501.1175
Ontvangen voorschotbedrag Openbaar lichaam 31-12-2021 191006 - RMC/ VSV 96.747 191014 - Kwalificatieplicht 249.163 191174 – RMC Extra 2021-2022 (zie 1) 105.651 191116 - Regionale aanpak VSV 2021-2022 6.839 081007 – Afkoopsommen RBL 22.717 TOTAAL 501.117
5
Stortingen Onttrekkingen 625.808 554.038 381.979 349.685 0 105.651 371.373 377.775 0 17.930 1.379.160 1.405.079
31-12-2022 168.517 281.457 0 20.436 4.787 475.197
Zie de toelichting onder 2.1, Balans.
Pagina | 10
Ontvangen bijdragen: kostenplaats
adresnaam
191006 - RMC Min. van OCW,Dienst Uitvoering Onderwijs (10167357) 191014 - Kwalificatieplicht Min. van OCW,Dienst Uitvoering Onderwijs (10167357) 191116 - Regionale aanpak VSV 2021-2024 Min. van OCW,Dienst Uitvoering Onderwijs (10167357) Eindtotaal
XS - Vorderingen Subsidie miv 2022 -625.808 -381.979 -371.373 -1.379.160
2.3.5 Niet uit de balans blijkende verplichtingen Per 31 december 2022 zijn er geen niet uit de balans blijkende verplichtingen. 2.3.6 Toelichting op de programmarekening Perceel 1 – CAReL Lasten De grootste kostenposten voor het perceel CAReL betreft de personeelskosten en de kosten voor beheer, onderhoud en doorontwikkeling van het leerlingadministratiesysteem CAReL. In 2022 is geïnvesteerd in de overgang naar een nieuwe versie van CAReL waardoor de kosten voor sofware en onderhoud eenmalig hoger zijn dan gebruikelijk. De dekking is conform de begroting gevonden in een eenmalige declaratie op de reserve kwalificatieplicht. Baten Conform de gemeenschappelijke regeling komt 25% van de werkelijke kosten ten laste van de specifieke uitkering RMC. De overige 75% komt ten laste van de bijdragen van de gemeenten. De regiogemeenten hebben een bijdrage geleverd gelijk aan het begrote bedrag. Tevens is de afkoopsom van Haarlemmerliede en Spaarnwoude ingezet conform de begroting (na wijziging). Er is een kleine onderbesteding ten opzichte van de begroting; de bijdragen van de in 2022 deelnemende gemeenten zijn opnieuw berekend aan de hand van de nog te dekken kosten na inzet van de uitkering RMC en afkoopsommen. Hieruit volgt dat elke gemeente een kleine deel van de betaalde bijdrage terugkrijgt. Dit zal verrekend worden met de bijdrage over het jaar 2023.
Perceel 2 – Leerplicht en kwalificatieplicht Lasten De lasten bij perceel 2 bestaan uit de personeelskosten, het toekennen van de middelen kwalificatieplicht aan de gemeenten die niet aan perceel 2 deelnemen en een klein budget voor projecten, materialen en communicatie. De toekenningen aan de regiogemeenten zijn gelijk aan de door het Rijk voor de betreffende gemeente beschikbaar gestelde middelen (conform de laatste beschikking van het Rijk). Deze toekenningen worden op de specifieke uitkering Kwalificatieplicht gedeclareerd; de toekenningen zijn neutraal voor het RBL. De personeelskosten zijn ongeveer € 40.000,- lager dan de begroting. Dit wordt voor een groot deel verklaard door lagere kosten vanwege de Corona-situatie in een deel van het jaar. Medewerkers hebben hierdoor meer thuis gewerkt en er zijn minder bijeenkomsten geweest.
Pagina | 11
Het materiële budget is besteed aan specifieke dienstverlening voor leerplicht (zoals tolkentelefoon) en contributie branchevereniging Ingrado. Baten De baten bestaan uit de bijdragen van de gemeenten, conform begroting gerealiseerd en de specifieke uitkering RMC (onderdeel kwalificatieplicht). Het verschil tussen de werkelijke kosten en de bijdragen van de deelnemende gemeenten leidt ertoe dat minder op de rijksuitkering RMC/VSV (onderdeel kwalificatieplicht) is gedeclareerd dan begroot. De declaratie op de uitkering 2022 is lager dan het toegekende bedrag; het restant zal op de balans vooruitontvangen bedragen worden gereserveerd voor besteding in 2023 en verder. Perceel 3 – RMC (Inclusief projecten VSV) De verschillende activiteiten binnen perceel 3 zijn gespecificeerd; per project zijn de personeelskosten en materiële budgetten gespecificeerd. Uitvoering RMC Dit betreft de ‘reguliere’ uitvoering van RMC. Lasten bestaan uit personeelskosten en een budget voor projecten, materialen en communicatie. De lasten zijn gedekt uit de RMC-middelen en een bijdrage vanuit de Participatiewet. De overige personeelskosten bestaan uit tijdelijke inhuur van een RMC trajectbegeleider voor de vervanging van zwangerschapsverlof.
Programmagelden/Regionale aanpak VSV 2021-2024 De RMC-regio heeft ook voor de nieuwe VSV periode 2021-2024 (ingaande per schooljaar 2020-2021) budget ontvangen van het ministerie van OCW in het kader van de Regionale Aanpak VSV. De uitvoering heeft in 2022 plaats gevonden overeenkomstig de ingediende aanvraag. De uitgaven in 2022 zijn hoger dan de uitkering 2022 omdat kosten van 2021 zijn doorgeschoven naar 2022 en gefinancierd uit het restant van de uitkering 2021. Extra middelen RMC functie, aanpak Jeugdwerkloosheid In 2020 zijn extra middelen uitgekeerd die worden ingezet voor de jeugdwerkloosheid. In 2022 zijn diverse projecten gefinancierd gericht op jongeren in kwetsbare posities. Hierdoor zijn de extra middelen volledig besteed. In 2023 en 2024 wordt regionaal andere financiering (Jeugdwerkloosheid Arbeidsmarktregio) beschikbaar gesteld voor deze uitvoering en projecten . Projecten DU VSV De RMC-regio heeft structureel middelen beschikbaar voor diverse VSV projecten zoals stageprojecten en, mentoren trajecten. De middelen zijn ingezet voor de structurele projecten. Binnen het budget is inzet verschoven van externen naar personele inzet vanuit het Leerplein. Spaarne Werkt De inzet op Spaarne Werkt betreft de inzet op leerwerktrajecten en de begeleiding van kandidaten. Totaal wordt bijgedragen voor 50 volledige trajecten.
2.4
Specificatie personeelskosten
Salarislasten tlv perceel 1 Salarislasten tlv perceel 2 Salarislasten tlv perceel 3 Totaal salariskosten tlv percelen
192.608 612.950 721.313 1.526.871
Pagina | 12
Toelichting 20% overhead Bovenstaande personeelskosten zijn de directe salarislasten van de medewerkers bij het Leerplein. Voor de overheadlasten wordt op basis van de gemeenschappelijke regeling een vast percentage van 20% gerekend (art. 24, lid 3, art. 25 lid 3 en art. 26 lid 23). Dit is bij vaststelling van de GR besloten op basis van een vergelijking met andere gemeenten. Voor 2022 bedragen de toegerekende overheadlasten € 305.374 welke worden gedekt uit de rijksbijdragen en gemeentelijke bijdragen over percelen 1, 2 en 3 (aan de uitvoering van Perspectief wordt geen overhead toegerekend omdat hier geen personele inzet mee gemoeid is). De bijdrage wordt ingezet ter dekking van de kosten die gemeente Haarlem realiseert voor het faciliteren van de GR en het Leerplein. Hierin is begrepen huisvesting, meubilair, werkmiddelen, accountantscontrole zoals bedoeld in de GR, ondersteunende diensten, etc.
2.5
Controleverklaring
Vanwege de bescheiden omvang van de activiteiten en geldstromen is in 2022 nog geen accountant ingeschakeld. Een controleverklaring vormt daarom (nog) geen onderdeel van deze jaarrekening. De verantwoording van de bestedingen ten laste van de specifieke uitkeringen vindt plaats via de jaarrekening van gemeente Haarlem (SiSa). De gemeente Haarlem voert het financiële beheer, dat onderdeel vormt van de financiële administratie van Haarlem, die uiteraard wel aan zowel interne als externe accountantscontrole onderworpen is.
Pagina | 13