CConstaterende datHeemstede
Koppel je AI →
Document · PDF

1.4 Inpassingsstudie HEVO Crayenester & Bronsteemavo 20232109 inclusief 2 bijlagen.pdf

Gemeenteraad 22 mei 2025, gemeente HeemstedeBij agendapunt: 3: Voornemen overdracht voormalige Bronsteemavo aan schoolbestuur Crayenesterschool5.401 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Scenariostudie Gemeente Heemstede

Bas Verkerk Luuk Binder 18 september 2023

Inhoud

2

Inleiding

Scenariostudies

Multicriteria-analyse

• • • •

• •

• •

Scenario’s Doelstelling Uitgangspunten Afwegingskader

Crayenestersingel Bronsteemavo

Vergelijking scenario’s Fundamentele afwegingen

Inleiding

Inleiding

Ter voorbereiding op deze inpassingsstudie zijn er in eerdere werkgroepen twee scenario’s geselecteerd:

Scenario’s

Scenario 1: Instandhouding twee aparte scholen

Scenario 2: Clustering scholen

De Crayenesterschool neemt volledig intrek in een gerenoveerd / uitgebreid Bronsteemavo. De Jacobaschool verhuist naar de Crayenester. In beide scholen is ruimte voor kinderopvang. De huidige locatie van de Jacobaschool krijgt een andere invulling.

De Crayenesterschool neemt met min. 6 groepen intrek in de Bronsteemavo. De Jacobaschool neem volledig intrek in de Bronsteemavo. In beide scholen is ruimte voor kinderopvang. De huidige locatie van de Jacobaschool krijgt een andere invulling.

17 groepen + 2 kinderopvang

Toevoegen sportvoorziening

Crayenester

9 groepen + 2 kinderopvang

4

Bronstee

Jacoba

Min. 6 groepen + 2 kinderopvang

Bronstee

Crayenester

Toevoegen sportvoorziening

9 groepen + 2 kinderopvang

Jacoba

Inleiding Doelstelling Voor de twee geselecteerde scenario’s zijn de; 1. verschillende inpassingsmogelijkheden per locatie verkend (C1 & B1 t/m B4); 2. inpassingen gecombineerd om zo inzicht te krijgen in de diverse (totaal)aanpassingen incl. kansen en risico’s per scenario;

De scenariostudie heeft als doel om de geschiktheid te beoordelen van twee bestaande gebouwen voor de inpassing van de Jacobaschool en de Crayenesterschool en de noodzakelijke toevoeging van een volwaardige gymzaal op één van deze locaties. Binnen deze scenario’s zijn meerdere combinaties van inpassingen mogelijk. Uiteindelijk dient er een keuze tussen de twee scenario’s gemaakt te worden. 5

Scenario’s

Verkennen

Beoordelen

Vaststellen

(vastgesteld in aparte werkgroep)

(mogelijkheden per locatie)

(Combinaties per scenario)

(Meest gunstige combinatie)

Scenario 1

Crayenester

Scenario 1

Scenario 2

Instandhouding twee aparte scholen

C1

C1 + B1

C1 + B1

C1 + B2

C1 + B2

C1 + B3

C1 + B3

C1 + B4

C1 + B4

Bronsteemavo B1

Scenario 2

B2 B3 B4

Clustering scholen

Scenario 2

C1 + B4

Inleiding Uitgangspunten Jacobaschool

Minimum Ruimtebehoefte Scenario 1 Bronsteemavo

Crayenester

(t.b.v. Crayenester)

(t.b.v. Jacobaschool)

225 leerlingen (2023) – 207 leerlingen (2033) 9 lokalen (uitgaande van 25 leerlingen per lokaal) 2 lokalen kinderdagopvang (uitgaande van 15 kinderen per groep) 675 m2 buitenruimte (of min. 600 m2) voor onderwijs 90 m2 buitenruimte voor kinderdagopvang

Groepsruimte KDV-ruimte Aula Speellokaal Gymzaal Buitenruimte

17 2 1 1 1 1.276 m2 90 m2 Totaal 1.365 m2

9 2 1 1 0 675 m2 90 m2 Totaal 765 m2

Crayenesterschool

Minimum Ruimtebehoefte Scenario 2 Bronsteemavo

Crayenester

421 leerlingen (2023) – 405 leerlingen (2033) 17 lokalen (uitgaande van 25 leerlingen per lokaal) 2 lokalen kinderdagopvang (uitgaande van 15 kinderen per groep) 1.275 m2 buitenruimte (of min. 600 m2) voor onderwijs 90 m2 buitenruimte voor kinderdagopvang

Groepsruimte KDV-ruimte Aula Speellokaal Gymzaal

Buitenruimte

6

(t.b.v. Crayenester + Jacobaschool)

(t.b.v. Crayenester)

15 2 1 1 1 1.125 m2 90 m2 Totaal 1.215 m2

11 2 1 1 0 825 m2 90 m2 Totaal 915 m2

Inleiding Afwegingskader 1. Omgeving: Ruimtelijke en stedenbouwkundige randvoorwaarden, o.a. het geldende bestemmingsplan en kavelgrootte.

6. Toekomstbestendigheid: De flexibiliteit van het gebouw en uitbreidingsmogelijkheden wordt beoordeeld, met in achtneming van voldoende buitenruimte.

2. Verkeer: De verkeerskundige situatie van beide scenario’s. Hierbij wordt aandacht besteed aan de veiligheid (en de gezondheid van de leerlingen).

7. Planning / doorlooptijd: De totale doorlooptijd van de scenario’s. Er wordt aandacht besteed aan o.a. de benodigde vergunning- en aanbestedingstrajecten, ontwerpfasen en de uitvoeringsperiode.

3. Bestuurlijk: Er wordt verkend hoe de besturen en de gemeente denken over de beoogde scenario’s. 4. Onderwijskundig: De onderwijskundige inpassing van de scenario’s wordt onderzocht (ruimtelijk). 5. Bewegingsonderwijs: In aanvulling op de onderwijskundige functionaliteiten van de beoogde scenario’s wordt ook gekeken naar de mogelijkheid om voldoende ruimte voor bewegingsonderwijs te creëren. 7

8. Uitvoering: De uitvoerbaarheid van de plannen. Denk hierbij aan bijvoorbeeld de bouwplaats inrichting en aanrijroutes richting de bouwplaats.

9. Financieel: Per locatie wordt op basis van kengetallen een inschatting gemaakt van de kosten.

Uitwerking Scenariostudies

Scenariostudies Mogelijke inpassingen Crayenester C1

9

Bronstee B1

Bronstee B2

Bronstee B3

Bronstee B4

Scenariostudies Crayenestersingel – C1 Crayenester C1. Geen grote verbouwing; interne aanpassingen • • • •

11 groepsruimten (met uitbreidingsmogelijkheden naar max. 14) 1 aula 1 speellokaal (eventueel te vergroten tot ca. 150 m2 bvo door het verplaatsen van de huidige speelzaal). Ca. 1.455 m2 buitenruimte (verdeeld over twee pleinen).

Gezien de voorheen geconstateerde en benoemde uitdagingen betreffende de beschikbare ruimte en kans op bezwaren waar deze locatie mee te maken heeft is het uitgangspunt een interne verbouwing / inpassing. Alle ingrepen vallen binnen het bestemmingsplan.

10

Scenariostudies Crayenestersingel – C1 Inpassing C1. Geen grote verbouwing; interne aanpassingen Omgeving / bestemmingsplan

De beoogde aanpassingen passen binnen het bestemmingsplan en vergen geen grote ingrepen.

Verkeer / parkeren

Lastig bereikbaar en geen ruimte om te parkeren of kort stil te staan (zonder het verkeer te hinderen). Het perceel biedt onvoldoende ruimte om een kiss & Ride te realiseren.

Bestuurlijk Onderwijskundig

De beoogde inpassing biedt ruimte 11 groepsruimten en een aula. Er is ca. 1.455 m2 buitenruimte (verdeeld over 2 pleinen).

Bewegingsonderwijs

Er is een volwaardig speellokaal te realiseren. Een gymzaal is niet haalbaar op deze locatie.

Toekomstbestendigheid

Deze locatie heeft realistisch gezien geen mogelijkheden om uit te breiden. Gezien de benodigde ruimte binnen dit scenario is er echter wel ruimte om te groeien binnen het gebouw. De beoogde inpassing laat ruimte over om in de toekomst verder uit te breiden tot ca. 14 groepsruimten.

Planning / Doorlooptijd

Indien het wenselijk is om de school te renoveren (esthetisch / verduurzamen) dient rekening gehouden te worden met ca. 3 – 6 maanden bouwtijd.

Uitvoering

Indien gekozen wordt voor een renovatie op het gebied van esthetiek / verduurzaming zijn er geen (grote) ingrepen / kranen noodzakelijk. De uitvoering zal weinig tot geen overlast veroorzaken.

Financieel

De beoogde investeringskosten bedragen €4.290.400,-- incl. BTW.

11

Scenariostudies Bronsteemavo – B1 Bronsteemavo B2. Maximale mogelijkheden met grote ingrepen / uitbreiding (cf. inpassingsstudie Topos) • • • •

19 groepsruimten 1 speellokaal 1 aula Ca. 1.235 m2 buitenruimte

Uitgangspunt voor deze inpassing is een renovatie incl. opbouw waarbij binnen het bestemmingsplan zo veel mogelijk lokalen gerealiseerd worden. De structuur van het pand dient hiervoor aangepast te worden. De inpassing is aangeleverd door Topos. Alle ingrepen vallen binnen het bestemmingsplan.

12

Scenariostudies Bronsteemavo – B1 Inpassing B1. Grote verbouwing incl. opbouw Omgeving

De beoogde aanpassingen passen binnen het bestemmingsplan.

Verkeer / parkeren

Het verkeer kan goed doorgang vinden. Er is geen ruimte om te parkeren of stil te staan (Kiss & Ride*). Kort/lang parkeren dient in de wijk te gebeuren.

Bestuurlijk Onderwijskundig

De beoogde inpassing biedt ruimte voor 19 groepsruimten. Aanvullend is er ruimte voor een aula. Er is ca. 1.235 m2 buitenruimte.

Bewegingsonderwijs

Er is een volwaardig speellokaal te realiseren. Een gymzaal is niet haalbaar binnen deze variant.

Toekomstbestendigheid

Variant B2 heeft, in de basis, ruimte om uit te breiden (opbouw of aanbouw). Echter vallen dergelijke uitbreiding buiten het bestemmingsplan.

Planning / Doorlooptijd

Voor deze variant zijn grote ingrepen noodzakelijk die ook de constructie van het bestaande gebouw kunnen beïnvloeden. Afhankelijk van de nodige ingrepen kan een dergelijke renovatie 9 tot 12 maanden duren.

Uitvoering

Het aanpassen van de structuur en het toevoegen van een verdieping zijn grote ingrepen. Voor deze ingrepen is groot materiaal en een adequate bouwplaats nodig zijn.

Financieel

De beoogde investeringskosten bedragen €5.943.800,-- incl. BTW.

13

Scenariostudies Bronsteemavo – B2 Bronsteemavo B3. Maximale mogelijkheden incl. uitbreiding (cf. inpassingsstudie Topos): • • • •

22 groepsruimten 1 speellokaal 1 aula Ca. 1.235 m2 buitenruimte

Uitgangspunt is een renovatie incl. opbouw waarbij zo veel mogelijk lokalen gerealiseerd worden. De structuur van het pand dient hiervoor aangepast te worden en het is niet gegarandeerd dat de aanpassingen binnen het bestemmingsplan passen. De inpassing is aangeleverd door Topos.

14

Scenariostudies Bronsteemavo – B2 Inpassing B2. Maximale mogelijkheden incl. opbouw Er bestaat een risico dat de beoogde aanpassingen niet binnen het bestemmingsplan passen, een Omgeving bestemmingsplanwijziging is in dit geval noodzakelijk. Verkeer / parkeren

Het verkeer kan goed doorgang vinden. Er is geen ruimte om te parkeren of stil te staan (Kiss & Ride*). Kort/lang parkeren dient in de wijk te gebeuren.

Bestuurlijk Onderwijskundig

De beoogde inpassing biedt ruimte voor 22 groepsruimten. Aanvullend is er ruimte voor een aula. Er is ca. 1.235 m2 buitenruimte.

Bewegingsonderwijs

Er is een volwaardig speellokaal te realiseren. Een gymzaal is niet haalbaar binnen deze variant.

Toekomstbestendigheid

Variant B3 benut de optie om op te bouwen volledig. Alleen door aanbouw, en daarmee het verkleinen van de buitenruimte is verdere uitbreiding mogelijk.

Planning / Doorlooptijd

Afhankelijk van de nodige ingrepen en eventuele procedurele zaken kan een dergelijke renovatie tot ca. 12 maanden duren.

Uitvoering

Het aanpassen van de structuur en het toevoegen van twee verdiepingen zijn grote ingrepen. Voor deze ingrepen is groot materiaal en een adequate bouwplaats nodig zijn.

Financieel

De beoogde investeringskosten bedragen €6.619.400,-- incl. BTW.

15

Scenariostudies Bronsteemavo – B3 Bronsteemavo B4. Maximale mogelijkheden (cf. inpassingsstudie Topos) incl. gymzaal d.m.v. aanbouw. • • • • •

22 groepsruimten 1 speellokaal 1 aula 1 gymzaal Ca. 785 m2 buitenruimte

Uitgangspunt is een renovatie incl. opbouw waarbij zo veel mogelijk lokalen gerealiseerd worden (variant B2). Tevens wordt er middels uitbouw een gymzaal toegevoegd (ten kosten van de buitenruimte). Voor deze variant is een bestemmingsplanwijziging noodzakelijk.

16

Scenariostudies Bronsteemavo – B3 Inpassing B3. Maximale mogelijkheden (B2) incl. gymzaal d.m.v. aanbouw

Omgeving

De beoogde aanpassingen passen niet binnen het bestemmingsplan, een bestemmingsplanwijziging is noodzakelijk.

Verkeer / parkeren

Het verkeer kan goed doorgang vinden. Er is geen ruimte om te parkeren of stil te staan (Kiss & Ride*). Kort/lang parkeren dient in de wijk te gebeuren.

Bestuurlijk Onderwijskundig

De beoogde inpassing biedt ruimte voor 22 groepsruimten. Aanvullend is er ruimte voor een aula. Er is ca. 785 m2 buitenruimte welke zeer gefragmenteerd/versnipperd en overzichtelijk is.

Bewegingsonderwijs

Er is een volwaardig speellokaal en gymzaal te realiseren

Toekomstbestendigheid

Er zijn geen mogelijkheden om verder uit te breiden.

Planning / Doorlooptijd

Afhankelijk van de nodige ingrepen en procedurele zaken kan een dergelijke renovatie 12 tot 15 maanden duren.

Uitvoering

Het aanpassen van de structuur en het toevoegen van twee verdiepingen zijn grote ingrepen. Voor deze ingrepen is groot materiaal en een adequate bouwplaats nodig zijn.

Financieel

De beoogde investeringskosten bedragen €8.319.400,-- incl. BTW.

17

Scenariostudies Bronsteemavo – B4 Bronsteemavo B5. Maximale mogelijkheden (cf. inpassingsstudie Topos) incl. gymzaal d.m.v. sloop. • • • • •

18 groepsruimten 1 speellokaal 1 aula 1 gymzaal Ca. 1.145 m2 buitenruimte

Uitgangspunt is een renovatie incl. opbouw waarbij zo veel mogelijk lokalen gerealiseerd worden (variant B2). Tevens wordt er middels sloop en aanbouw een gymzaal toegevoegd (ten kosten van lokalen). Voor deze variant is een bestemmingsplanwijziging noodzakelijk.

18

Scenariostudies Bronsteemavo – B4 Inpassing B4. Maximale mogelijkheden (B2) incl. gymzaal d.m.v. sloop De beoogde aanpassingen passen niet binnen het bestemmingsplan, een bestemmingsplanwijziging is Omgeving noodzakelijk. Het verkeer kan goed doorgang vinden. Er is geen ruimte om te parkeren of stil te staan (Kiss & Ride*). Verkeer / parkeren Kort/lang parkeren dient in de wijk te gebeuren. Bestuurlijk

Onderwijskundig

De beoogde inpassing biedt ruimte voor 18 groepsruimten. Aanvullend is er ruimte voor een aula. Er is ca. 1.145 m2 buitenruimte.

Bewegingsonderwijs

Er is een volwaardig speellokaal en gymzaal te realiseren

Toekomstbestendigheid

Planning / Doorlooptijd

Er zijn geen mogelijkheden om verder uit te breiden. Afhankelijk van de nodige ingrepen en procedurele zaken kan een dergelijke renovatie tot 12 maanden duren.

Uitvoering

Het aanpassen van de structuur en het toevoegen van twee verdiepingen zijn grote ingrepen. Voor deze ingrepen is groot materiaal en een adequate bouwplaats nodig zijn.

Financieel

De beoogde investeringskosten bedragen €7.010.100,-- incl. BTW.

19

Multicriteria-analyse

Multicriteria-analyse Fundamentele afwegingen Binnen Bestemmingsplan

Max. aantal lokalen

Gymzaal mogelijk

Varianten

Ja

19*

Nee

C1 B1

Nee

22

Ja

B3 B4

In de basis zijn zowel scenario 1 als 2 haalbaar qua lokalen / ruimte. De te maken afweging is bestemmingsplan vs. gymzaal; de combinatie binnen bestemmingsplan bouwen en een gymzaal realiseren is niet mogelijk.

21

*Cf. onderzoek Topos zouden er binnen het bestemmingsplan ca. 22 lokalen gerealiseerd kunnen worden (onderwijs + opvang). Echter is het discutabel of het geopperde ontwerp daadwerkelijk binnen het bestemminsplan past.

Multicriteria-analyse Fundamentele afwegingen Ja Staan jullie er voor open om een gebouw (en ruimtes) te delen? Nee

Scenario 1

Bestemmingsplan

Opties C1, B1

Bewegingsonderwijs

Opties C1, B3 & B4

Is het bestemmingsplan of bewegingsonderwijs leidend?

22

Scenario 1 of 2

Multicriteria-analyse Vergelijking inpassingsmogelijkheden

Scenario 1 Instandhouding twee aparte scholen

Bestemmingsplan

C1 (inpandig)

B1 (Structuur)

B2* (Opbouw)

B3 (Aanbouw)

B4 (Verbouw)

Ja

Ja

Twijfel

Nee

Nee

Verkeer / Parkeren

De voorgestelde uitbreiding (Topos) maakt maximaal gebruik van de dak hoogte (i.r.t. de goothoogte). De vraag is echter of een dergelijk schuin dak binnen de grenzen van wat mag blijft. Dit dient afgestemd te worden met Welstand.

In elke variant gelijk.

Bestuurlijk

Onderwijskundig

Twee aparte scholen met aparte identiteiten. Groepsruimten** Buitenruimte

Bewegingsonderwijs

Speelzaal Gymzaal

Binnen de Crayenester zijn gegarandeerd 9 lokalen cf. de minimale technische eisen mogelijk. De technische kwaliteit van de 3 lokalen op de zolder verdieping zijn onduidelijk. Daarmee zijn deze lokalen niet meegenomen als gegarandeerde lokalen maar als eventuele uitbreiding.

Toekomstbestendigheid Aantal lok alen (uitbreiding) Planning / Doorlooptijd

11 1.445 m2

19 1.235 m2

22 1.235 m2

22 785 m2

18 1.145 m2

Ja Nee

Ja Nee

Ja Nee

Ja Ja

Ja Ja

3***

3

0

0

0

3-6 maanden

9 - 12 maanden

12 maanden

12 - 15 maanden

12 maanden

€4.290.400,--

€5.943.800,--

€6.619.400,--

€8.319.400,--

€7.010.100,--

Uitvoering

Financiën (incl. BTW)

23

*Cf. onderzoek Topos zouden er binnen het bestemmingsplan ca. 22 lokalen gerealiseerd kunnen worden (onderwijs + opvang). Echter is het discutabel of het geopperde ontwerp daadwerkelijk binnen het bestemminsplan past. ** Het aantal mogelijke groepsruimten is gebaseerd op een globale inpassing. Nadere ontwerpkeuzes en uitwerking door een architect dient uit te wijzen wat het werkelijke aantal mogelijke lokalen is. De gehanteerde aantallen zijn minimaal mogelijk. *** De 3 aanvullende lokalen op de zolderverdieping kunnen niet gegarandeerd voldoen aan de minimale eisen.

Multicriteria-analyse Vergelijking inpassingsmogelijkheden

Scenario 2 Clustering scholen

Bestemmingsplan

C1 (inpandig)

B1 (Structuur)

B2* (Opbouw)

B3 (Aanbouw)

B4 (Verbouw)

Ja

Ja

Twijfel

Nee

Nee

Verkeer / Parkeren

De voorgestelde uitbreiding (Topos) maakt maximaal gebruik van de dak hoogte (i.r.t. de goothoogte). De vraag is echter of een dergelijk schuin dak binnen de grenzen van wat mag blijft. Dit dient afgestemd te worden met Welstand.

In elke variant gelijk.

Bestuurlijk

Onderwijskundig

Geclusterde scholen heeft niet de voorkeur. Groepsruimten** Buitenruimte

Bewegingsonderwijs

Speelzaal Gymzaal

Binnen de Crayenester zijn gegarandeerd 9 lokalen cf. de minimale technische eisen mogelijk. De technische kwaliteit van de 3 lokalen op de zolder verdieping zijn onduidelijk. Daarmee zijn deze lokalen niet meegenomen als gegarandeerde lokalen maar als eventuele uitbreiding.

Toekomstbestendigheid Aantal lok alen (uitbreiding) Planning / Doorlooptijd

11 1.445 m2

19 1.235 m2

22 1.235 m2

22 785 m2

18 1.145 m2

Ja Nee

Ja Nee

Ja Nee

Ja Ja

Ja Ja

3***

3

0

0

0

3-6 maanden

9 - 12 maanden

12 maanden

12 - 15 maanden

12 maanden

€4.290.400,--

€5.943.800,--

€6.619.400,--

€8.319.400,--

€7.010.100,--

Uitvoering

Financiën (incl. BTW)

24

*Cf. onderzoek Topos zouden er binnen het bestemmingsplan ca. 22 lokalen gerealiseerd kunnen worden (onderwijs + opvang). Echter is het discutabel of het geopperde ontwerp daadwerkelijk binnen het bestemminsplan past. ** Het aantal mogelijke groepsruimten is gebaseerd op een globale inpassing. Nadere ontwerpkeuzes en uitwerking door een architect dient uit te wijzen wat het werkelijke aantal mogelijke lokalen is. De gehanteerde aantallen zijn minimaal mogelijk. *** De 3 aanvullende lokalen op de zolderverdieping kunnen niet gegarandeerd voldoen aan de minimale eisen.

Multicriteria-analyse Vergelijking Scenario’s Scenario 2 Clustering scholen

Scenario 1 Instandhouding twee aparte scholen

Bestemmingsplan

C1 (inpandig)

B1 (Structuur)

B2* (Opbouw)

B3 (Aanbouw)

B4 (Verbouw)

Ja

Ja

Twijfel

Nee

Nee

Verkeer / Parkeren

Groepsruimten** Buitenruimte

Bewegingsonderwijs

Speelzaal Gymzaal

Toekomstbestendigheid Aantal lok alen (uitbreiding) Planning / Doorlooptijd

11 1.445 m2

19 1.235 m2

22 1.235 m2

22 785 m2

18 1.145 m2

Ja Nee

Ja Nee

Ja Nee

Ja Ja

Ja Ja

3***

3

0

0

0

3-6 maanden

9 - 12 maanden

12 maanden

12 - 15 maanden

12 maanden

B3 (Aanbouw)

B4 (Verbouw)

Ja

Ja

Twijfel

Nee

Nee

In elke variant gelijk.

Onderwijskundig

Geclusterde scholen heeft niet de voorkeur. Groepsruimten** Buitenruimte

Bewegingsonderwijs

Speelzaal Gymzaal

Toekomstbestendigheid Aantal lok alen (uitbreiding) Planning / Doorlooptijd

11 1.445 m2

19 1.235 m2

22 1.235 m2

22 785 m2

18 1.145 m2

Ja Nee

Ja Nee

Ja Nee

Ja Ja

Ja Ja

3***

3

0

0

0

3-6 maanden

9 - 12 maanden

12 maanden

12 - 15 maanden

12 maanden

€4.290.400,--

€5.943.800,--

€6.619.400,--

€8.319.400,--

€7.010.100,--

Uitvoering

Uitvoering

Financiën (incl. BTW)

25

B2* (Opbouw)

Bestuurlijk

Twee aparte scholen met aparte identiteiten.

Onderwijskundig

B1 (Structuur)

Verkeer / Parkeren

In elke variant gelijk.

Bestuurlijk

Bestemmingsplan

C1 (inpandig)

€4.290.400,--

€5.943.800,--

€6.619.400,--

€8.319.400,--

€7.010.100,--

Financiën (incl. BTW)

*Cf. onderzoek Topos zouden er binnen het bestemmingsplan ca. 22 lokalen gerealiseerd kunnen worden (onderwijs + opvang). Echter is het discutabel of het geopperde ontwerp daadwerkelijk binnen het bestemminsplan past. ** Het aantal mogelijke groepsruimten is gebaseerd op een globale inpassing. Nadere ontwerpkeuzes en uitwerking door een architect dient uit te wijzen wat het werkelijke aantal mogelijke lokalen is. De gehanteerde aantallen zijn minimaal mogelijk. *** De 3 aanvullende lokalen op de zolderverdieping kunnen niet gegarandeerd voldoen aan de minimale eisen.

Scenario 1 Criterium

Omgeving

Subcriteria C1

B1

B2

B3

B4

De beoogde aanpassingen passen binnen het bestemmingsplan.

De beoogde aanpassingen passen binnen het bestemmingsplan.

De beoogde aanpassingen passen ogenschijnlijk binnen het bestemminsplan. Het is echter discutabel of de beoogde helling van het dak toegestaan wordt.

De beoogde aanpassingen passen niet binnen het bestemmingsplan, een bestemmingsplanwijziging is noodzakelijk.

De beoogde aanpassingen passen niet binnen het bestemmingsplan, een bestemmingsplanwijziging is noodzakelijk.

Bereikbaarheid / Verkeerssituatie

Lastig bereikbaar en geen ruimte om te parkeren of kort stil te staan (zonder het verkeer te hinderen). Het perceel biedt onvoldoende ruimte om een kiss & Ride te realiseren.

Het verkeer kan goed doorgang vinden. Er is geen ruimte om te parkeren of stil te staan (Kiss & Ride); kort/lang parkeren dient in de wijk te gebeuren. Binnen deze variant is het mogelijk een Kiss & Ride te realiseren op het perceel. Dit heeft echter wel gevolgen voor de beschikbare buitenruimte.

Het verkeer kan goed doorgang vinden. Er is geen ruimte om te parkeren of stil te staan (Kiss & Ride); kort/lang parkeren dient in de wijk te gebeuren. Binnen deze variant is het mogelijk een Kiss & Ride te realiseren op het perceel. Dit heeft echter wel gevolgen voor de beschikbare buitenruimte.

Het verkeer kan goed doorgang vinden. Er is geen ruimte om te parkeren of stil te staan (Kiss & Ride); kort/lang parkeren dient in de wijk te gebeuren. Het perceel biedt onvoldoende ruimte om een Kiss & Ride te realiseren.

Het verkeer kan goed doorgang vinden. Er is geen ruimte om te parkeren of stil te staan (Kiss & Ride); kort/lang parkeren dient in de wijk te gebeuren. Binnen deze variant is het mogelijk een Kiss & Ride te realiseren op het perceel. Dit heeft echter wel gevolgen voor de beschikbare buitenruimte.

Parkeergelegenheid

Medewerkers dienen in de omliggende wijk te parkeren. Eventueel zou er ca. 200 m2 aan parkeerplaatsen gerealiseerd kunnen worden. Dit gaat ten kosten van de buitenruimte (en het recent aangelegde voetbalveldje).

Medewerkers dienen in de omliggende wijk te parkeren.

Medewerkers dienen in de omliggende wijk te parkeren.

Medewerkers dienen in de omliggende wijk te parkeren.

Medewerkers dienen in de omliggende wijk te parkeren.

Bestemmingsplan

Verkeer / parkeren

Bestuurlijk

De scholen blijven aparte entiteiten met aparte gebouwen. Er is geen noodzaak om intesiever samen te werken of ruimtes te delen.

Beschikbare klaslokalen

Binnen deze variant zijn er 9 volwaardige klaslokalen te realiseren op de begane grond.

Binnen deze variant zijn er 17 volwaardige klaslokalen te realiseren.

Binnen deze variant zijn er 20 volwaardige klaslokalen te realiseren.

Binnen deze variant zijn er 20 volwaardige klaslokalen te realiseren.

Binnen deze variant zijn er 16 volwaardige klaslokalen te realiseren.

Beschikbaarheid Aula

Binnen deze variant is er 1 volwaardige aula te realiseren.

Binnen deze variant is er 1 volwaardige aula te realiseren.

Binnen deze variant is er 1 volwaardige aula te realiseren.

Binnen deze variant is er 1 volwaardige aula te realiseren.

Binnen deze variant is er 1 volwaardige aula te realiseren.

Beschikbare kinderdagopvang ruimtes

Binnen deze variant zijn er 2 volwaardige groepsruimten voor kinderdagopvang te realiseren op de begane grond.

Binnen deze variant zijn er 2 volwaardige groepsruimten voor kinderdagopvang te realiseren.

Binnen deze variant zijn er 2 volwaardige groepsruimten voor kinderdagopvang te realiseren.

Binnen deze variant zijn er 2 volwaardige groepsruimten voor kinderdagopvang te realiseren.

Binnen deze variant zijn er 2 volwaardige groepsruimten voor kinderdagopvang te realiseren.

Realiseerbare buitenruimte

Er is ca. 1.455 m2 buitenruimte te realiseren (verdeeld over 2 pleinen).

Er is ca. 1.235 m2 buitenruimte te realiseren.

Er is ca. 1.235 m2 buitenruimte te realiseren.

Er is ca. 785 m2 buitenruimte te realiseren.

Er is ca. 1.145 m2 buitenruimte te realiseren.

Aanwezigheid speellokaal

Binnen deze variant is er 1 volwaardig speellokaal te realiseren.

Binnen deze variant is er 1 volwaardig speellokaal te realiseren.

Binnen deze variant is er 1 volwaardig speellokaal te realiseren.

Binnen deze variant is er 1 volwaardig speellokaal te realiseren.

Binnen deze variant is er 1 volwaardig speellokaal te realiseren.

Aanwezigheid Gymzaal

Binnen deze variant is er geen gymzaal te realiseren.

Binnen deze variant is er geen gymzaal te realiseren.

Binnen deze variant is er geen gymzaal te realiseren.

Binnen deze variant is een volwaardige gymzaal te realiseren.

Binnen deze variant is een volwaardige gymzaal te realiseren.

Ruimte voor verdere uitbreiding

Deze locatie heeft realistisch gezien geen mogelijkheden om uit te bouwen. Eventueel kunnen er Variant B2 heeft, in de basis, ruimte om uit te breiden 3 lokalen gerealiseerd worden op de zolderverdieping. (opbouw). Echter vallen dergelijke uitbreiding buiten Deze lokalen voldoen echter niet aan de Frisse Scholen het bestemmingsplan. Eisen.

Binnen deze variant zijn geen verdere uitbreidingsmogelijkheden zonder daarbij te veel buitenruimte in te nemen.

Binnen deze variant zijn geen verdere uitbreidingsmogelijkheden zonder daarbij te veel buitenruimte in te nemen.

Binnen deze variant zijn geen verdere uitbreidingsmogelijkheden zonder daarbij te veel buitenruimte in te nemen.

Binnen deze variant wordt de huidige structuur van het gebouw aangepast en een gedeeltelijke opbouw gerealiseerd. Dit zijn grote ingrepen die ook de constructie van het bestaande gebouw kunnen beïnvloeden.

Binnen deze variant wordt de huidige structuur van het gebouw aangepast en een gedeeltelijke opbouw gerealiseerd. Dit zijn grote ingrepen die ook de constructie van het bestaande gebouw kunnen beïnvloeden. Gezien de indeling van het perceel dient eerste de renovatie (deels) afgerond te worden alvorens de gymzaal gerealiseerd kan worden.

Binnen deze variant wordt de huidige structuur van het gebouw aangepast en een gedeeltelijke opbouw gerealiseerd. Dit zijn grote ingrepen die ook de constructie van het bestaande gebouw kunnen beïnvloeden.

Onderwijskundig

Bewegingsonderwijs

Toekomstbestendigheid

Planning / Doorlooptijd

Uitvoering

Financieel

Indien er gekozen wordt om de huidige structuur van het gebouw te handhaven dienen er weinig aanpassingen doorgevoerd te worden. Indien het wenselijk is om de school te renoveren (esthetisch / verduurzamen) dient rekening gehouden te worden met ca. 3 – 6 maanden bouwtijd (afhankelijk van draagconstructie / benodigde interne ingrepen).

Binnen deze variant wordt de huidige structuur van het gebouw aangepast en een gedeeltelijke opbouw gerealiseerd. Dit zijn grote ingrepen die ook de constructie van het bestaande gebouw kunnen beïnvloeden. Afhankelijk van de nodige ingrepen kan een dergelijke renovatie 9 tot 12 maanden duren.

Aanvullend is een bestemmingsplanprocedure Aanvullend is een bestemmingsplanprocedure noodzakelijk. Een dergelijk procedure kan, in het geval Aanvullend is een bestemmingsplanprocedure noodzakelijk. Een dergelijk procedure kan, in het geval van bezwaren, tot aanzienlijke vertraging leiden. noodzakelijk. Een dergelijk procedure kan, in het geval van bezwaren, tot aanzienlijke vertraging leiden. van bezwaren, tot aanzienlijke vertraging leiden. Afhankelijk van de nodige ingrepen en eventuele Afhankelijk van de nodige ingrepen en eventuele procedurele zaken kan een dergelijke renovatie tot ca. Afhankelijk van de nodige ingrepen en eventuele procedurele zaken kan een dergelijke renovatie tot 12 12 maanden duren. procedurele zaken kan een dergelijke renovatie 12 tot maanden duren. 15 maanden duren.

Indien gekozen wordt voor een renovatie op het Het aanpassen van de structuur en het toevoegen van Het aanpassen van de structuur en het toevoegen van Het aanpassen van de structuur en het toevoegen van Het aanpassen van de structuur en het toevoegen van gebied van esthetiek / verduurzaming zijn er geen een verdieping zijn grote ingrepen. Voor deze ingrepen een verdieping zijn grote ingrepen. Voor deze ingrepen een verdieping zijn grote ingrepen. Voor deze ingrepen een verdieping zijn grote ingrepen. Voor deze ingrepen (grote) ingrepen / kranen noodzakelijk. De uitvoering is groot materiaal en een adequate bouwplaats nodig. is groot materiaal en een adequate bouwplaats nodig. is groot materiaal en een adequate bouwplaats nodig. is groot materiaal en een adequate bouwplaats nodig. zal weinig tot geen overlast veroorzaken.

€4.290.400,--

€5.943.800,--

€6.619.400,--

€8.319.400,--

€7.010.100,--

Scenario 2 Criterium

Omgeving

Subcriteria C1

B1

B2

B3

B4

De beoogde aanpassingen passen binnen het bestemmingsplan.

De beoogde aanpassingen passen binnen het bestemmingsplan.

De beoogde aanpassingen passen ogenschijnlijk binnen het bestemminsplan. Het is echter discutabel of de beoogde helling van het dak toegestaan wordt.

De beoogde aanpassingen passen niet binnen het bestemmingsplan, een bestemmingsplanwijziging is noodzakelijk.

De beoogde aanpassingen passen niet binnen het bestemmingsplan, een bestemmingsplanwijziging is noodzakelijk.

Bereikbaarheid / Verkeerssituatie

Lastig bereikbaar en geen ruimte om te parkeren of kort stil te staan (zonder het verkeer te hinderen). Het perceel biedt onvoldoende ruimte om een kiss & Ride te realiseren.

Het verkeer kan goed doorgang vinden. Er is geen ruimte om te parkeren of stil te staan (Kiss & Ride); kort/lang parkeren dient in de wijk te gebeuren. Binnen deze variant is het mogelijk een Kiss & Ride te realiseren op het perceel. Dit heeft echter wel gevolgen voor de beschikbare buitenruimte.

Het verkeer kan goed doorgang vinden. Er is geen ruimte om te parkeren of stil te staan (Kiss & Ride); kort/lang parkeren dient in de wijk te gebeuren. Binnen deze variant is het mogelijk een Kiss & Ride te realiseren op het perceel. Dit heeft echter wel gevolgen voor de beschikbare buitenruimte.

Het verkeer kan goed doorgang vinden. Er is geen ruimte om te parkeren of stil te staan (Kiss & Ride); kort/lang parkeren dient in de wijk te gebeuren. Het perceel biedt onvoldoende ruimte om een Kiss & Ride te realiseren.

Het verkeer kan goed doorgang vinden. Er is geen ruimte om te parkeren of stil te staan (Kiss & Ride); kort/lang parkeren dient in de wijk te gebeuren. Binnen deze variant is het mogelijk een Kiss & Ride te realiseren op het perceel. Dit heeft echter wel gevolgen voor de beschikbare buitenruimte.

Parkeergelegenheid

Medewerkers dienen in de omliggende wijk te parkeren. Eventueel zou er ca. 200 m2 aan parkeerplaatsen gerealiseerd kunnen worden. Dit gaat ten kosten van de buitenruimte (en het recent aangelegde voetbalveldje).

Medewerkers dienen in de omliggende wijk te parkeren.

Medewerkers dienen in de omliggende wijk te parkeren.

Medewerkers dienen in de omliggende wijk te parkeren.

Medewerkers dienen in de omliggende wijk te parkeren.

Bestemmingsplan

Verkeer / parkeren

Bestuurlijk

Door het samenvoegen van twee scholen in één gebouw is het noodzakelijk dat er bestuurlijk en organisatorisch samengewerkt wordt tussen de twee instellingen.

Beschikbare klaslokalen

Binnen deze variant zijn er 12 klaslokalen te realiseren. Binnen deze variant zijn er 17 volwaardige klaslokalen De lokalen op de zolderverdieping voldoen niet te realiseren. gegarandeerd aan de minimale eisen.

Binnen deze variant zijn er 20 volwaardige klaslokalen te realiseren.

Binnen deze variant zijn er 20 volwaardige klaslokalen te realiseren.

Binnen deze variant zijn er 16 volwaardige klaslokalen te realiseren.

Binnen deze variant is er 1 volwaardige aula te realiseren.

Binnen deze variant is er 1 volwaardige aula te realiseren.

Binnen deze variant is er 1 volwaardige aula te realiseren.

Binnen deze variant is er 1 volwaardige aula te realiseren.

Binnen deze variant is er 1 volwaardige aula te realiseren.

Beschikbare kinderdagopvang ruimtes

Binnen deze variant zijn er 2 volwaardige groepsruimten voor kinderdagopvang te realiseren op de begane grond.

Binnen deze variant zijn er 2 volwaardige groepsruimten voor kinderdagopvang te realiseren.

Binnen deze variant zijn er 2 volwaardige groepsruimten voor kinderdagopvang te realiseren.

Binnen deze variant zijn er 2 volwaardige groepsruimten voor kinderdagopvang te realiseren.

Binnen deze variant zijn er 2 volwaardige groepsruimten voor kinderdagopvang te realiseren.

Realiseerbare buitenruimte

Er is ca. 1.455 m2 buitenruimte te realiseren (verdeeld over 2 pleinen).

Er is ca. 1.235 m2 buitenruimte te realiseren.

Er is ca. 1.235 m2 buitenruimte te realiseren.

Er is ca. 785 m2 buitenruimte te realiseren.

Er is ca. 1.145 m2 buitenruimte te realiseren.

Aanwezigheid speellokaal

Binnen deze variant is er 1 volwaardig speellokaal te realiseren.

Binnen deze variant is er 1 volwaardig speellokaal te realiseren.

Binnen deze variant is er 1 volwaardig speellokaal te realiseren.

Binnen deze variant is er 1 volwaardig speellokaal te realiseren.

Binnen deze variant is er 1 volwaardig speellokaal te realiseren.

Aanwezigheid Gymzaal

Binnen deze variant is er geen gymzaal te realiseren.

Binnen deze variant is er geen gymzaal te realiseren.

Binnen deze variant is er geen gymzaal te realiseren.

Binnen deze variant is een volwaardige gymzaal te realiseren.

Binnen deze variant is een volwaardige gymzaal te realiseren.

Binnen deze variant zijn geen verdere uitbreidingsmogelijkheden.

Variant B2 heeft, in de basis, ruimte om uit te breiden (opbouw). Echter vallen dergelijke uitbreiding (waarschijnlijk) buiten het bestemmingsplan.

Binnen deze variant zijn geen verdere uitbreidingsmogelijkheden zonder daarbij te veel buitenruimte in te nemen.

Binnen deze variant zijn geen verdere uitbreidingsmogelijkheden zonder daarbij te veel buitenruimte in te nemen.

Binnen deze variant zijn geen verdere uitbreidingsmogelijkheden zonder daarbij te veel buitenruimte in te nemen.

Beschikbaarheid Aula

Onderwijskundig

Bewegingsonderwijs

Toekomstbestendigheid

Ruimte voor verdere uitbreiding

Planning / Doorlooptijd

Indien er gekozen wordt om de huidige structuur van het gebouw te handhaven dienen er weinig aanpassingen doorgevoerd te worden. Indien het wenselijk is om de school te renoveren (esthetisch / verduurzamen) dient rekening gehouden te worden met ca. 3 – 6 maanden bouwtijd (afhankelijk van draagconstructie / benodigde interne ingrepen).

Binnen deze variant wordt de huidige structuur van het Binnen deze variant wordt de huidige structuur van het gebouw aangepast en een gedeeltelijke opbouw Binnen deze variant wordt de huidige structuur van het gebouw aangepast en een gedeeltelijke opbouw gerealiseerd. Dit zijn grote ingrepen die ook de gebouw aangepast en een gedeeltelijke opbouw gerealiseerd. Dit zijn grote ingrepen die ook de constructie van het bestaande gebouw kunnen gerealiseerd. Dit zijn grote ingrepen die ook de constructie van het bestaande gebouw kunnen beïnvloeden. Gezien de indeling van het perceel dient constructie van het bestaande gebouw kunnen Binnen deze variant wordt de huidige structuur van het beïnvloeden. eerste de renovatie (deels) afgerond te worden beïnvloeden. gebouw aangepast en een gedeeltelijke opbouw alvorens de gymzaal gerealiseerd kan worden. gerealiseerd. Dit zijn grote ingrepen die ook de Aanvullend is een bestemmingsplanprocedure Aanvullend is een bestemmingsplanprocedure constructie van het bestaande gebouw kunnen noodzakelijk. Een dergelijk procedure kan, in het geval Aanvullend is een bestemmingsplanprocedure noodzakelijk. Een dergelijk procedure kan, in het geval beïnvloeden. Afhankelijk van de nodige ingrepen kan van bezwaren, tot aanzienlijke vertraging leiden. noodzakelijk. Een dergelijk procedure kan, in het geval van bezwaren, tot aanzienlijke vertraging leiden.

een dergelijke renovatie 9 tot 12 maanden duren. van bezwaren, tot aanzienlijke vertraging leiden. Afhankelijk van de nodige ingrepen en eventuele Afhankelijk van de nodige ingrepen en eventuele procedurele zaken kan een dergelijke renovatie tot ca. Afhankelijk van de nodige ingrepen en eventuele procedurele zaken kan een dergelijke renovatie tot 12 12 maanden duren. procedurele zaken kan een dergelijke renovatie 12 tot maanden duren. 15 maanden duren.

Uitvoering

Indien gekozen wordt voor een renovatie op het gebied van esthetiek / verduurzaming zijn er geen (grote) ingrepen / kranen noodzakelijk. De uitvoering zal weinig tot geen overlast veroorzaken.

Het aanpassen van de structuur en het toevoegen van Het aanpassen van de structuur en het toevoegen van Het aanpassen van de structuur en het toevoegen van Het aanpassen van de structuur en het toevoegen van een verdieping zijn grote ingrepen. Voor deze ingrepen een verdieping zijn grote ingrepen. Voor deze ingrepen een verdieping zijn grote ingrepen. Voor deze ingrepen een verdieping zijn grote ingrepen. Voor deze ingrepen is groot materiaal en een adequate bouwplaats nodig. is groot materiaal en een adequate bouwplaats nodig. is groot materiaal en een adequate bouwplaats nodig. is groot materiaal en een adequate bouwplaats nodig.

Financieel

€4.290.400,--

€5.943.800,--

€6.619.400,--

€8.319.400,--

€7.010.100,--

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://gemeentebestuur.heemstede.nl/api/v1/meetings/2760/documents/39934