CConstaterende datHardinxveld-Giessendam
Koppel je AI →
Document · PDF

Perspectiefnota 2024-2027.pdf

Gemeenteraad GHG 29 juni 2023, gemeente Hardinxveld-GiessendamBij agendapunt: 7: Perspectiefnota 2024-2027 - Raadsvoorstel13.595 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 2 van 2

De voorbelasting is aangebracht in maart / april 2022 en duidelijk zichtbaar door de rij met bigbags aan 't Laantje. Er is een bestek in voorbereiding om de zuidzijde definitief in te richten (start medio 2023) en ook de uitbreiding aan de oostzijde is daarin opgenomen. Hier dient eerst het bestemmingsplan worden aangepast. Deze herziening loopt tot het einde van 2023 waarna de voorbelasting kan worden aangebracht. Het definitieve inrichten van de oostzijde gebeurt eind 2024 of begin 2025. Bewoners zijn via een inloopavond op de hoogte gebracht van de plannen van zowel de begraafplaats als de herinrichting van de Spindermolen. Het oorspronkelijke krediet is via de perspectiefnota voor 2018 beschikbaar gesteld en ontoereikend om de uitbreiding van de oostzijde mee te financieren. Het tekort wordt veroorzaakt door de - 27 -

kleinschaligheid van de uitvoering, de prijsstijgingen van 2018 t/m 2023, onvoorziene omstandigheden in de uitvoering (zoals het verkrijgen van een ontheffing en uitvoeren van werkzaamheden voor het verplaatsen van de roekenkolonie) en een langere doorlooptijd. Het ruimen en in- en uitbreiden van de begraafplaats komt voort uit het 'Beleidskader begraafplaatsen gemeente Hardinxveld-Giessendam', vastgesteld in februari 2014. We verwachten dat een ophoging van € 1,1 miljoen (inclusief BTW) nodig is om het besluit geheel uit te voeren. De investering kan in 40 jaar worden afgeschreven. Middelen (afschrijvingslasten): € -/- 30.000 vanaf 2025 Ruimen delen begraafplaats Spindermolen De begraafplaats raakt vol. Hiervoor worden in- en uitbreidingen aan de begraafplaats gerealiseerd. De voortgang van de voorbereidende werkzaamheden verloopt met vertraging waardoor er steeds minder plek is om te begraven. De investering in 2024 bedraagt € 15.000 en kan in 40 jaar worden afgeschreven. Middelen (afschrijvingslasten): € -/- 500 vanaf 2025 Herijkingen Onder de herijkingen zijn de budget neutrale wijzigingen opgenomen, die op meerdere programma's betrekking hebben.

- 28 -

Programma 11 Bouwen, wonen en gebruiken Programma 11. Bouwen, wonen en gebruiken Baten Lasten

Saldo van baten en lasten Toevoeging aan reserves Onttrekking aan reserves

Resultaat

Rekening 2022 4.947.332 6.758.113 -1.810.782 187.500 889.500 -1.108.782

Begroting 2023 4.218.921 5.224.406 -1.005.485 0 237.500 -767.985

Mutaties 2023 (VJN) 0 0 0 0 0 0

Bijgestelde begr. 2023 4.218.921 5.224.406 -1.005.485 0 237.500 -767.985

Begroting 2024 739.527 1.829.326 -1.089.799 0 0 -1.089.799

Begroting 2025 589.080 1.617.331 -1.028.251 0 0 -1.028.251

Begroting 2026 540.072 1.606.888 -1.066.816 0 0 -1.066.816

bedragen in € Begroting 2027 638.383 1.576.479 -938.096 0 0 -938.096

Er zin geen aanpassingen.

- 29 -

Programma 12 Woonomgeving Programma 12. Woonomgeving Baten Lasten

Saldo van baten en lasten Toevoeging aan reserves Onttrekking aan reserves

Resultaat

Rekening 2022 2.424 1.062.077 -1.059.654 0 13.590 -1.046.064

Begroting 2023 1.000 1.212.460 -1.211.460 0 137.969 -1.073.491

Mutaties 2023 (VJN) 0 -4.423 4.423 0 0 4.423

Bijgestelde begr. 2023 1.000 1.208.037 -1.207.037 0 137.969 -1.069.068

Begroting 2024 1.000 1.035.227 -1.034.227 0 0 -1.034.227

Begroting 2025 1.000 1.015.331 -1.014.331 0 0 -1.014.331

Begroting 2026 1.000 1.010.411 -1.009.411 0 0 -1.009.411

bedragen in € Begroting 2027 1.000 1.004.024 -1.003.024 0 0 -1.003.024

2023

2024

2025

2026

bedragen in € 2027

-4.501 -

16 20.000

16 -

16 -

15 -

78

78

78

78

78

-4.423

20.094

94

94

93

Programma 12. Woonomgeving Omschrijving Bijstellingen: - Kapitaallasten - Bomenbeleidsplan Diverse bijstellingen < € 10.000:

Bijstellingen Bomenbeleidsplan Voor de herziening van het bomenbeleidsplan is extern advies nodig. Voor het opstellen van dit plan is eenmalig € 20.000 nodig. Middelen: € -/- 20.000 incidenteel voor 2024

- 30 -

Programma 13 Financiering / Algemene dekkingsmiddelen Programma 13. Financiering / Algemene dekkingsmiddelen Baten Lasten

Saldo van baten en lasten Toevoeging aan reserves Onttrekking aan reserves

Resultaat

Rekening 2022 34.715.125 426.124 34.289.001 0 0 34.289.001

Begroting 2023 34.941.203 1.050.563 33.890.640 0 0 33.890.640

Mutaties 2023 (VJN) -11.830 -101.293 89.463 0 0 89.463

Bijgestelde begr. 2023 34.929.373 949.270 33.980.103 0 0 33.980.103

Begroting 2024 35.935.235 700.567 35.234.668 254.000 0 34.980.668

Begroting 2025 36.726.008 758.604 35.967.404 157.000 0 35.810.404

Begroting 2026 34.754.254 735.496 34.018.758 0 0 34.018.758

bedragen in € Begroting 2027 33.876.254 724.143 33.152.111 0 0 33.152.111

2023

2024

2025

2026

bedragen in € 2027

30.473 31.000 -31.500

12.764 31.000 -31.500

3.977 31.000 -31.500

-750 31.000 -31.500

-4.859 31.000 -31.500

-

6.000

6.000

6.000

6.000

-118.266

-118.266

-118.266

-118.266

-118.266

-

-172.500

-172.500

-172.500

-172.500

-1.170

-1.170

-1.170

-1.170

-1.170

-89.463

-273.672

-282.459

-287.186

-291.295

Programma 13. Financiering / Algemene dekkingsmiddelen Omschrijving Bijstellingen: - Kapitaallasten - SVHW - Dividend BNG Nieuwe investeringen: - Meetapparatuur Indexeringen: Salarissen: Diverse bijstellingen < € 10.000:

Bijstellingen Kapitaallasten Zie toelichting bij programma 14. SVHW Op basis van de 1ste begrotingswijziging 2023 van SVHW is de bijdrage voor 2023 en volgende jaren aangepast. Verhoging is onder andere het gevolg van een hoge loon- en prijsinflatie. Middelen: € -/- 31.000 structureel Dividend BNG Op basis van de dividend uitkering die in 2022 is ontvangen is de raming voor 2023 en volgende jaren aangepast. Middelen: € 31.500 structureel Nieuwe investeringen Meetapparatuur De meetapparatuur die gebruikt wordt voor de bijhouding BGT/ BAG (basisregistraties) voorbereiding civiele werken, kadaster zaken, verkoop grond etc.. is niet meer up to date en moet vervangen worden. De investering bedraagt € 30.000 in 2023. Middelen (afschrijvingslasten): € -/- 6.000 vanaf 2024 Indexeringen In de begroting 2023-2026 hebben wij een budget opgenomen van € 340.000 voor de dekking van de gestegen prijzen bij de uitbestedingsbudgetten (zie ook pagina 6 en 7 van de begroting). We hebben ervoor gekozen om de budgetten niet automatisch te verhogen. Onderbouwde prijsstijgingen worden ten laste van het budget gebracht, waarbij in eerste instantie ook wordt gekeken of prijsstijgingen binnen de reguliere budgetten kunnen worden opgevangen. In deze perspectief nota wordt voorgesteld om € 118.226 ten laste van het budget van € 340.000 te brengen.

- 31 -

Salarissen Zie toelichting bij programma 14.

- 32 -

Programma 14 Bedrijfsvoering Programma 14 Bedrijfsvoering Baten Lasten

Saldo van baten en lasten Toevoeging aan reserves Onttrekking aan reserves

Resultaat

Rekening 2022 193.458 6.421.813 -6.228.355 184.749 1.201.505 -5.211.599

Begroting 2023 33.582 5.484.991 -5.451.409 96.000 395.916 -5.151.493

Mutaties 2023 (VJN) -9.732 419.786 -429.518 0 684 -428.834

Bijgestelde begr. 2023 23.850 5.904.777 -5.880.927 96.000 396.600 -5.580.327

Begroting 2024 23.850 6.323.336 -6.299.486 96.000 61.366 -6.334.120

Begroting 2025 23.850 6.274.296 -6.250.446 96.000 62.376 -6.284.070

Begroting 2026 23.850 6.335.273 -6.311.423 96.000 63.424 -6.343.999

bedragen in € Begroting 2027 23.850 6.328.979 -6.305.129 96.000 64.511 -6.336.618

Programma 14 Bedrijfsvoering Omschrijving Bijstellingen: - Kapitaallasten - Kapitaallasten, dekking uit reserves Subtotaal kapitaallasten

2023

2024

2025

2026

bedragen in € 2027

-53.355 1.383 -51.972

-50.203 1.379 -48.824

-45.242 2.231 -43.011

9.259 2.224 11.483

9.228 728 9.956

- ICT - ICT toegankelijkheid website - Veiligheid - Verhuur gemeentehuis - Organisatieontwikkeling - HR21 - Basis op orde team communicatie

45.000 9.732 55.000 -

50.000 45.000 9.732 110.000 55.000 38.000

45.000 9.732 110.000 55.000 -

45.000 9.732 110.000 55.000 -

45.000 9.732 110.000 55.000 -

Nieuwe investeringen: - Vervanging containers gemeentewerf

-

1.500

3.000

4.500

6.000

Salarissen:

324.465

788.556

788.556

788.556

788.556

Herijkingen:

14.000

-

-

-

-

Diverse bijstellingen < € 10.000:

32.609

23.924

27.912

31.901

31.901

428.834

1.072.888

996.189

1.056.172

1.056.145

Bijstellingen Kapitaallasten Voor de perspectiefnota zijn de kapitaallasten herrekend. De herrekening is onder ander nodig doordat op basis van de jaarrekening 2022 is gebleken dat investeringsbedragen afwijken van de oorspronkelijk raming en dat er daarnaast later over investeringen wordt afgeschreven, doordat ze per 31 december 2022 nog niet afgerond waren. Tot slot is bij de toekomstige investeringen gekeken of het verwachte jaar van uitvoering nog realistisch is. De herrekening van de kapitaallasten heeft het onderstaande effect. Hierbij is al rekening gehouden me de kapitaallasten welke worden onttrokken aan een reserve. Deze mutaties hebben geen budgettair effect op de exploitatie omdat hierop ook de onttrekking aan de reserve op is aangepast. 2023 € 93.989

2024 € 151.623

2025 € 46.478

2026 -/- € 6.296

2027 -/- € 6.106

ICT software Sinds 2022 hebben we te maken met hogere en nieuwe licentiekosten voor diverse softwarepakketten. De verwachte besparingen vanaf 2023 zijn, onder andere door het uitstellen van de omgevingswet, dit jaar nog niet gerealiseerd. Daarom het verzoek om het budget voor de gebruiksrechten in 2023 ook dit jaar met € 45.000 te verhogen. Middelen: € -/- 45.000 incidenteel

- 33 -

ICT toegankelijkheid website Sinds 2020 dienen websites en apps van overheden te voldoen aan wettelijke eisen met betrekking tot de toegankelijkheid. Voor verantwoording moeten overheidsinstanties een toegankelijkheidsverklaring opstellen en publiceren. Zowel de hoofdwebsite van onze gemeente als de website van de raad zijn nog niet voldoende toegankelijk. In 2024 richten we onze aandacht daarom op het toegankelijk maken van deze websites, zodat de eigen online informatie en dienstverlening voor iedereen bereikbaar is. Naast dat er een inhaalslag gemaakt dient te worden, moet (digi)toegankelijkheid geborgd worden in de organisatie. Voor het toegankelijk maken en houden van deze websites is er een incidenteel budget nodig van € 50.000. Middelen: € -/- 50.000 incidenteel in 2024 Extra inzet ondermijning Om de informatiepositie voor de komende jaren goed te kunnen borgen is het voor ons als gemeente belangrijk om de functie van ondermijning structureel te borgen. Door deze functie te borgen voorkomen en bestrijden we ondermijnende en criminele activiteiten in onze gemeente. Middelen: € -/- 45.000 structureel vanaf 2024 Verhuur gemeentehuis De huuropbrengsten van het gemeentehuis moeten naar beneden worden bijgesteld, omdat door de Stichting Jeugdteams Zuid-Holland Zuid geen gebruik meer wordt gemaakt van het gemeentehuis.

Middelen: € -/- 9.732 structureel Organisatieontwikkeling In het "Advies toekomstbestendigheid en robuustheid van de gemeentelijke organisatie" zijn enkele te versterken posities in de organisatie opgenomen, te weten: een tweehoofdige directie (gemeentesecretaris/algemeen directeur en directeur), strategisch adviseur regionale aangelegenheden en verstevigen concern control rollen op financieel en juridisch gebied. Deels kunnen de kosten van deze versterking worden opgevangen binnen de bestaande financiële kaders. Daarnaast is er structureel een extra bedrag benodigd van € 110.000 per jaar. Middelen: € -/- 110.000 structureel vanaf 2024 HR21 In mei 2021 heeft het college 2021 ingestemd met het invoering van een nieuw functiewaarderingssysteem, te weten HR21. HR21 is het functiewaarderingssysteem van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). De keuze voor HR21 vloeit onder meer voort uit het organisatieonderzoek uit 2020, waarbij gebleken is dat we te maken hebben met een verouderd loongebouw. Het proces van invoering van het nieuwe functiewaarderingsssysteem is nagenoeg afgerond. Daarmee zijn o.a. bestaande functies/rollen gewaardeerd op basis van HR21. De totale jaarlijkse effecten van de invoering van het nieuwe functiewaarderingssysteem worden ingeschat op € 130.000. In de begroting 2023-2026 is reeds rekening gehouden met € 75.000 per jaar.

Daarmee is derhalve structureel € 55.000 extra nodig. Middelen: € -/- 55.000 structureel Basis op orde team communicatie Op dinsdag 18 april 2023 heeft team Communicatie de etalage met prioriteiten gepresenteerd aan het college van B&W. De etalage komt voort uit de methodiek 'Communiceren met Focus'; waar het team sinds een jaar mee werkt. In de presentatie heeft team Communicatie aangegeven de basis op orde te moeten brengen om het team slagvaardig te maken voor de komende jaren. Denk hierbij aan het opstellen van een social mediabeleid, interne communicatiestrategie en crisisplannen. Ook is het van belang om de huisstijl op te frissen en vast te leggen in een huisstijlhandboek. Om de basis op orde te brengen is een eenmalig bedrag nodig van € 38.000 in 2024. Bij het opstellen van de begroting 2024

- 34 -

zal worden bekeken of er een structureel budget beschikbaar kan worden gesteld om invulling te kunnen geven aan prioriteiten op het gebied van communicatie. Middelen: € -/- 38.000 incidenteel 2024 Nieuwe investeringen Vervanging containers gemeentewerf De vijf containers op de gemeentewerf voor de verschillende afvalstromen moeten vervangen worden. De verwachten de komende jaren telkens één container te moeten vervangen. Jaarlijkse kosten bedragen € 15.000. Middelen (afschrijvingslasten): € -/- 1.500 vanaf 2024 oplopend naar € 6.000 in 2027 Salarissen Niet opgenomen middelen 2023 Na het opstellen van de begroting 2023-2026 is gebleken dat een aantal onderdelen niet juist mee waren genomen. Dit betrof de uitbreiding van de griffie, waarvoor de raad extra budget beschikbaar had gesteld, de uitbreiding van het college met 0,3 fte naar 2,7 fte en een wachtgeldverplichting. Behoudens de laatste zijn de andere onderdelen structureel van aard en worden nu via deze perspectiefnota hersteld. Middelen: € -/- 189.840 structureel

CAO-effect 2023 In de begroting 2023-2026 is rekening gehouden met een loonstijging van 4%. In het eerste kwartaal van 2023 is een nieuwe CAO voor 2023 afgesloten, waarbij sprake is van een aanzienlijk hogere salarisstijging. Middelen: € -/- 352.121 structureel

CAO-effect 2024 De looptijd van de huidige CAO eindigt op 31 december 2023. In de loop van 2023 zullen de gesprekken voor een nieuwe CAO worden gevoerd, waarbij wij vooralsnog uitgaan van een salarisstijging van 3%. Middelen: € -/- 275.218 structureel vanaf 2024 Premiestijgingen e.d. De afgesloten CAO leidt ook tot hogere werkgeverspremies. Daarnaast vallen de premiepercentages voor 2023 ook hoger uit. Verder is het effect van periodieken en kleinere formatie-uitbreidingen, o.a. ICT, in meerjarig perspectief meegenomen. Middelen: € -/- 50.000 voor 2023 vanaf 2024 € -/- 180.000 structureel Herijkingen Onder de herijkingen zijn de budget neutrale wijzigingen opgenomen, die op meerdere programma's betrekking hebben.

- 35 -

Bijlage 3 Investeringsoverzicht 2023-2027

- 36 -

Omschrijving grootboeknummer

Dekking afschrijving uit reserve / voorziening

U/ I

2023

2024

2025

2026

2027

04 Havens, vaarten, kaden en sluizen Nutvoorzieningen haven

U

12.491

04 Openbare verlichting Renovatie straatverlichting in 2022 (2018- 2021)

Openbare verlichting

U

184.000

Renovatie straatverlichting 2023

Openbare verlichting

U

46.000

Renovatie straatverlichting 2024

Openbare verlichting

U

Renovatie straatverlichting 2025

Openbare verlichting

U

Renovatie straatverlichting 2026

Openbare verlichting

U

Renovatie straatverlichting 2027

Openbare verlichting

U

46.000 46.000 46.000 46.000

04 Veerdiensten Aanpassen steiger veerdienst ivm elektr. varen

U

200.000

Aanpassen steiger veerdienst ivm elektr. varen

I

- 200.000

Aanlegsteiger Waterbus

U

300.000

Aanlegsteiger Waterbus

I

- 200.000

04 Verkeersvoorzieningen Verb. toegang station centrum Merwedelingel.

U

50.000

Uitbreiding fietsparkeren Merwedelingelijn

U

181.907

Uitbreiding fietsparkeren Merwedelingelijn

I

- 180.000

04 Wegen, straten en pleinen PROJ Asfalteren Spoorweg/ Binnendams

Wegen

U

297.466

(2021) Reconstructie Spindermolen

Wegen

U

439.128

Verb. verkeerssit. Nieuweweg- Nrd aank. grond

U

200.000

Verb. verkeerssit. Nieuweweg- Noord

Ruimtelijke ontwikkelingen

U

2.500.000

Herinrichting Buitendams fase 1

Wegen

U

100.000

700.000

Herinrichting Buitendams fase 2

Wegen

U 150.000

850.000

Aanpassen spoorwegovergang Binnendams

U

Planmatig onderhoud bruggen 2023

800.000

U

35.000

(2023) Asfalt

Wegen

U

247.734

(2023) Elementen

Wegen

U

244.130

Verbreding en herinrichting Spoorweg

U

595.000

Dijkverbreding en ontwikkeling de Rokerij

U

25.000

Planmatig onderhoud bruggen 2024

595.000

U

35.000

(2024) Asfalt

Wegen

U

220.000

(2024) Elementen

Wegen

U

IJ zergieterij, herinrichting kruising

Ruimtelijke ontwikkelingen

U

500.000

IJ zergieterij, kwaliteit openb ruimte Waterfront

Ruimtelijke ontwikkelingen

U

120.703

120.703

Reconstructie Hakgriend en Wilgenhout

Wegen

U

449.333

200.000

Elementen Bellefleur, Talmastraat, Schapedrift

Wegen

U

24.193

Inrichten parkeren Tielensweer

Wegen

U

12.950

Uitkomsten visuele inspectie 2021

Wegen

U

146.708

Inrichten depot Rijshaak Reconstructie 't Laantje (PPN 2023)

Wegen

Brug Marsstraat (PPN 2023)

146.000

U

60.000

U

268.917

U

238.988

Planmatig onderhoud bruggen 2025

35.000

Planmatig onderhoud bruggen 2026

35.000

Planmatig onderhoud bruggen 2027

35.000

(2025) Asfalt

Wegen

220.000

(2025) Elementen

Wegen

146.000

(2026) Asfalt

Wegen

220.000

(2026) Elementen

Wegen

146.000

(2027) Asfalt

Wegen

(2027) Elementen

Wegen

220.000 146.000

Tunnel 't Oog

pm

04 Waterkering en afwatering Herstel over Koningin Wilhelminalaan

U

27.500

06 Onderwijs

pm

Nieuwbouw Ichtus/ Driemaster

pm

Huisvesting andere scholen (vanaf 2026)

07 Speelplaatsen (2022) Speelplaatsenplan

Speelplaatsen

U

(2023) Speelplaatsenplan

Speelplaatsen

U

(2024) Speelplaatsenplan

Speelplaatsen

U

(2025) Speelplaatsenplan

Speelplaatsen

U

(2026) Speelplaatsenplan

Speelplaatsen

U

(2027) Speelplaatsenplan

Speelplaatsen

U

164.948 90.000 90.000 90.000 90.000

07 Sportvelden Onderhoud voetbalveld 5

U

Kunstgrasvelden voetbal vervangen toplaag

U

Subtotaal

75.930 35.000 7.290.526

3.065.203

1.337.000

537.000

537.000

- 37 -

Omschrijving grootboeknummer

Dekking afschrijving uit reserve / voorziening

U/ I

7.290.526

Subtotaal

2024

2025

3.065.203

1.337.000

2026

537.000

2027

537.000

07 Sportaccommodaties Doorontwikkeling sporthal de Wielewaal

pm

07 Zwembad Verwarmingsinstallatie zwembad De Duikelaar

U

185.000

Buitenzwembad

pm

10 Begraafplaatsen (2018) Uitbr. herinr.begraafplaats Spindermolen Ruimen delen begraafplaats Tiendweg - Verzamelgraf

Begraafplaatsen

Ruimen delen begraafplaats Spindermolen

U

287.250

1.100.000

U

19.311

85.000

U

15.000

10 Gemeentereiniging Plaatsen ondergrondse containers

Voorziening afval

U

8.727

PROJ Riolering ZW hoek Boven Hardinxveld

Voorziening Riolering

U

48.423

Rioleringsbeheerplan 2021 - T00216

Voorziening Riolering

U

365.000

(2022) Rioleringsbeheerplan

Voorziening Riolering

U

500.000

(2023) Vervanging riolering

Voorziening Riolering

U

161.297

(2023) Rioleringsbeheerplan

Voorziening Riolering

U

500.000

(2024) Vervanging riolering

Voorziening Riolering

U

100.000

(2024) Rioleringsbeheerplan

Voorziening Riolering

U

(2025) Vervanging riolering

Voorziening Riolering

U

Spoorweg hwa riool aanpassen overstort

Voorziening Riolering

U

188.526

Aanleg extra overstort (2021)

Voorziening Riolering

U

123.045

Aanbrengen goten 1 of meer straten (2021)

Voorziening Riolering

U

200.000

Aanbrengen goot in pr. Bernahrdstraat

Voorziening Riolering

U

30.451

Hakgriend e.o. (2021)

Voorziening Riolering

U

159.442

Vervanging (deel) riolering Tonneband

Voorziening Riolering

U

75.000

Uitkomsten Rioolinspecties 2021

Voorziening Riolering

U

200.000

Vervangen duiker onder Kievit (PPN 2023)

Voorziening Riolering

U

(2026) Rioleringsbeheerplan

Voorziening Riolering

500.000

(2026) Vervanging riolering

Voorziening Riolering

100.000

(2027) Rioleringsbeheerplan

Voorziening Riolering

500.000

(2027) Vervanging riolering

Voorziening Riolering

100.000

10 Pompen en riolen

500.000 100.000 188.526

30.000

13 Basisregistraties Aanschaf meetapparatuur

U

30.000

14 Overhead Valbeveiliging gemeentehuis Voorbereidingskrediet Huis van de gemeente

U Algemene reserve

U

30.000 116.380

Huis van de gemeente

U

pm

Heftruck en lader Komatsu - T00175

U

25.000

Kolkenzuiger 2017 - T00176

U

35.000

Vervanging MAN BX- FP- 58 - T00178

U

121.080

Vervanging autolaadkraan BX- FP- 58 - T00179

U

29.000

J ohn Deere kooimaaier - T00181

U

82.500

Vervanging VW transporter 7- VVP- 49 - T00194

U

95.000

Vervanging VW transporter 6- VPX- 86 - T00195

U

95.000

Vervanging materiaalaanhanger 2011 - T00198

U

Vervangen tractor J ohn Deere 6230

U

Vervanging afvalcontainers gemeentewerf

U

15.000

Uitvoering motie "Meer bankjes in ons dorp"

U

35.000

S

9.853.378

12.000 72.000 15.000

15.000

15.000

15.000

5.445.729

2.374.580

1.152.000

1.164.000

- 38 -

Bijlage 4 Kasstroomoverzicht t.b.v. investeringsplanning

- 39 -

- 40 -

PPN 2024

116 782 2.064 6.896

0 0

1.222 -2.442

184 783 354 394

2023

-10.984

-9.858

-1.125

-675

0

-675

-1.220

1.714

-1.169

0 522 789 2.943

0 0

1.442 -1.015

70 811 393 587

2024

-4.278

-4.253

-25

-15

0

-15

427

1.861

-2.303

0 513 600 800

0 0

1.328 -837

72 814 405 724

2025

-455

-1.913

1.457

874

0

874

491

2.016

-1.633

PPN 2024: * In bovenstaand overzicht is nog geen rekening gehouden met winsten vanuit de grondexploitatie. en niet met toename / afname saldi grondexploitaties (incl. faciliterend deel) * In het overzicht zijn de investeringen opgenomen. Zie bijlage 3. Daarbij dient in ogenschouw te worden genomen dat het de raming van de kredieten en niet de bijbehorende kasstroom betreft. In de praktijk blijkt dat uitvoering fasegewijs plaatsvindt en daarmee dus ook van invloes is op de kasstroom.

VERSCHIL INVESTERINGSRUIMTE VERSUS INVESTERINGEN

Investeringen volgens Investeringsoverzicht 2023-2027

Toename immateriële vaste activa Investeringen materiële vaste activa - economisch nut Investeringen materiële vaste activa - economisch nut heffing Investeringen materiële vaste activa - maatschappelijk nut

Netto-investeringen vaste activa

INVESTERINGSRUIMTE O.B.V. FIN. VISIE EN RENTEBELEID (40% VV)

KASSTROOM VOOR INVESTERINGEN ACTIVA

Mutaties vlottende activa Mutaties vlottende passiva Totaal mutatie werkkapitaal

Werkkapitaal

KASSTROOM

Toename reserves/voorzieningen Afname reserves/voorzieningen Totaal mutaties reserves/voorzieningen

Reserves/voorzieningen

Afschrijvingen immateriële vaste activa Afschrijvingen materiële vaste activa - economisch nut Afschrijvingen materiële vaste activa - economisch nut heffing Afschrijvingen materiële vaste activa - maatschappelijk nut Totaal afschrijvingen

Afschrijvingen

RESULTAAT

KASSTROOMOVERZICHT

0 90 600 447

0 0

1.157 -859

75 873 430 750

2026

-2.990

-1.137

-1.853

-1.112

0

-1.112

298

2.128

-3.538

0 0 0 0

0 0

1.138 -862

78 868 431 758

2027

-2.457

0

-2.457

-1.474

0

-1.474

276

2.135

-3.885

(x € 1.000)

- 41 -

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: http://raad.hardinxveld-giessendam.nl/api/v1/meetings/800/documents/25873