Bestemmingsplan Regels Pieter de Hooghstraat.pdf
Tekst van het document
Gemeente Hardinxveld-Giessendam Bestemmingsplan ‘Pieter de Hooghstraat’ Regels Vaststelling
28 april 2023
NL.IMRO.0523.BPPieterdeHoogh-VG01
Inhoudsopgave
Hoofdstuk 1 Artikel 1 Artikel 2
INLEIDENDE REGELS Begrippen Wijze van meten
2 2 8
Hoofdstuk 2 Artikel 3 Artikel 4 Artikel 5 Artikel 6
BESTEMMINGSREGELS Groen Verkeer - Verblijfsgebied Water Wonen
9 9 10 11 12
Hoofdstuk 3 Artikel 7 Artikel 8 Artikel 9 Artikel 10 Artikel 11
ALGEMENE REGELS Anti-dubbeltelbepaling Algemene bouwregels Algemene gebruiksregels Algemene afwijkingsregels Algemene wijzigingsregels
15 15 16 17 18 19
Hoofdstuk 4 Artikel 12 Artikel 13
OVERGANGS- EN SLOTREGELS Overgangsrecht Slotregel
20 20 21
Bijlage 1
Staat van bedrijfsactiviteiten
22
2
Hoofdstuk 1 INLEIDENDE REGELS Artikel 1
Begrippen
In deze regels wordt verstaan onder: 1.1
plan:
het bestemmingsplan 'Pieter de Hooghstraat' met identificatienummer NL.IMRO.0523. BPPieterdeHoogh-VG01 van de gemeente Hardinxveld- Giessendam; 1.2
bestemmingsplan:
de geometrisch bepaalde planobjecten met de bijbehorende regels; 1.3
aanbouw:
een gebouw dat als afzonderlijke ruimte is gebouwd aan een hoofdgebouw waarmee het in directe verbinding staat, welk gebouw onderscheiden kan worden van het hoofdgebouw en dat in architectonisch opzicht ondergeschikt is aan het hoofdgebouw; 1.4
aanduiding:
een geometrisch bepaald vlak of figuur, waarmee gronden zijn aangeduid, waar ingevolge de regels regels worden gesteld ten aanzien van het gebruik en/of het bebouwen van deze gronden; 1.5
aanduidingsgrens:
de grens van een aanduiding indien het een vlak betreft; 1.6
aaneengebouwde woning:
een woning, die deel uitmaakt van een blok van meer dan twee woningen, waarvan het hoofdgebouw aan ten minste één zijde aan het op het aangrenzende bouwperceel gelegen hoofdgebouw is gebouwd; 1.7
aan huis verbonden bedrijf:
een bedrijf dat in een (gedeelte van) of bij een woning wordt uitgeoefend en dat is gericht op het vervaardigen van producten en/of het leveren van diensten door de bewoner van de woning; 1.8
aan huis verbonden beroep:
een dienstverlenend beroep op zakelijk, maatschappelijk, juridisch, medisch, ontwerptechnisch of kunstzinnig gebied, dat in of bij een woning wordt uitgeoefend door de bewoner van de woning, waarbij de woning in overwegende mate de woonfunctie behoudt en dat een ruimtelijke uitwerking of uitstraling heeft die met de woonfunctie in overeenstemming is; 1.9
achtererfgebied:
erf aan de achterkant en de niet naar de openbaar toegankelijk gebied gekeerde zijkant, op meer dan 1 meter van de voorkant van het hoofdgebouw; 1.10
afwijking:
het afwijken van de planregels, als bedoeld in artikel 3.6, eerste lid, onder c van de Wet ruimtelijke ordening;
Bestemmingsplan “Pieter de Hooghstraat” Regels Vaststelling
3
1.11
bebouwing:
één of meer gebouwen en/of bouwwerken geen gebouwen zijnde; 1.12
bebouwingspercentage:
het percentage, dat de grootte van (een deel van) het bouwvlak aangeeft, dat maximaal mag worden bebouwd; 1.13
bestaand:
a. bij bouwwerken: bebouwing legaal aanwezig of in aanbouw ten tijde van inwerkingtreding van het bestemmingsplan, dan wel bebouwing die nadien kan worden gebouwd krachtens een omgevingsvergunning, waarvoor de aanvraag voor het tijdstip van inwerkingtreding is ingediend; b. bij gebruik: het gebruik dat bestaat ten tijde van inwerkingtreding van het bestemmingsplan; 1.14
bestemmingsgrens:
de grens van een bestemmingsvlak; 1.15
bestemmingsvlak:
een geometrisch bepaald vlak met eenzelfde bestemming; 1.16
bijbehorend bouwwerk:
uitbreiding van een hoofdgebouw dan wel functioneel met een zich op hetzelfde perceel bevindend hoofdgebouw verbonden, daar al dan niet tegen aangebouwd op de grond staand gebouw, of ander bouwwerk met een dak; 1.17
bijgebouw:
een op zich zelfstaand, al dan niet vrijstaand gebouw, dat door de vorm onderscheiden kan worden van het hoofdgebouw en dat in architectonisch opzicht ondergeschikt is aan het hoofdgebouw; 1.18
bouwen:
het plaatsen, het geheel of gedeeltelijk oprichten, vernieuwen of veranderen en het vergroten van een bouwwerk; 1.19
bouwgrens:
de grens van een bouwvlak; 1.20
bouwperceel:
een aaneengesloten stuk grond, waarop ingevolge de regels een zelfstandige, bij elkaar behorende bebouwing is toegelaten; 1.21
bouwperceelgrens:
een grens van een bouwperceel; 1.22
bouwvlak:
een geometrisch bepaald vlak, waarmee gronden zijn aangeduid, waar ingevolge de regels bepaalde gebouwen en bouwwerken geen gebouwen zijnde zijn toegelaten;
Bestemmingsplan “Pieter de Hooghstraat” Regels Voorontwerp
4
1.23
bouwwerk:
elke constructie van enige omvang van hout, steen, metaal of ander materiaal, die hetzij direct hetzij indirect met de grond is verbonden, hetzij direct of indirect steun vindt in of op de grond; 1.24
brutovloeroppervlakte:
de buitenwerks gemeten totale vloeroppervlakte van de ruimte die wordt gebruikt voor een (dienstverlenend) bedrijf of instelling, inclusief opslag- en administratieruimten en dergelijke; 1.25
dienstverlening:
het bedrijfsmatig verlenen van diensten, waarbij het publiek rechtstreeks (al dan niet via een balie) te woord worden gestaan en geholpen; 1.26
erf:
het al dan niet bebouwde perceel, of gedeelte daarvan, dat direct is gelegen bij een hoofdgebouw en dat in feitelijk opzicht is ingericht ten dienste van het gebruik van dat gebouw en binnen het bestemmingsvlak, maar buiten het bouwvlak ligt; 1.27
erker:
een grondgebonden uitbouw van het hoofdgebouw van een woning gelegen in of vóór het verlengde van de voorste bouwgrens van het hoofdgebouw; 1.28
evenement:
een voor publiek toegankelijke verrichting van vermaak van maximaal 7 dagen, die in de openbare ruimte wordt gehouden; 1.29
gebouw:
elk bouwwerk, dat een voor mensen toegankelijke overdekte, geheel of gedeeltelijk met wanden omsloten ruimte vormt; 1.30
gebruik(en):
gebruiken, doen gebruiken, laten gebruiken en in gebruik geven; 1.31
geschakelde woning:
een woning, waarvan het hoofdgebouw door middel van aan- en uitbouwen en aangebouwde bijgebouwen geschakeld is met ten minste één hoofdgebouw op een aangrenzend bouwperceel; 1.32
hoofdgebouw:
gebouw, of gedeelte daarvan, dat noodzakelijk is voor de verwezenlijking van de geldende of toekomstige bestemming van een perceel en, indien meer gebouwen op het perceel aanwezig zijn, gelet op die bestemming het belangrijkst is; 1.33
huishouden:
een persoon of groep personen, die een duurzame, gemeenschappelijke huishouding voer(t)(en) en wil(len) voeren. Hierbij moet sprake zijn van onderlinge, met een gezinsverband vergelijkbare, verbondenheid en continuïteit in de samenstelling. Kamer(ver)huur wordt hieronder niet begrepen;
Bestemmingsplan “Pieter de Hooghstraat” Regels Vaststelling
5
1.34
maatvoeringsgrens:
de grens van een maatvoeringsvlak; 1.35
maatvoeringsvlak:
een geometrisch bepaald vlak waarmee de gronden zijn aangeduid, waar ingevolge de regels voor bepaalde bouwwerken eenzelfde maatvoering geldt; 1.36
nadere eis:
een nadere eis als bedoeld in artikel 3.6 eerste lid onder d van de Wet ruimtelijke ordening; 1.37
nevenactiviteit:
een activiteit ondergeschikt aan de hoofdactiviteit in zowel omvang (m2), omzet (€) als de effecten op het woon- en leefklimaat; 1.38
onderkomen:
voor verblijf geschikt, al dan niet aan hun bestemming onttrokken voer- of vaartuig, ark, kampeermiddel en soortgelijk verblijfsmiddel, voor zover deze niet als bouwwerk is aan te merken; 1.39
normaal onderhoud, gebruik en beheer:
een gebruik gericht op het in zodanige conditie houden of brengen van objecten dat het voortbestaan van deze objecten op het bestaande kwaliteitsniveau wordt bereikt; 1.40
omgevingsvergunning voor het slopen van een bouwwerk:
een vergunning als bedoeld in artikel 3.3 onder b van de Wet ruimtelijke ordening; 1.41 omgevingsvergunning voor het uitvoeren van een werk, geen bouwwerk zijnde, of van werkzaamheden: een vergunning als bedoeld in artikel 3.3 onder a van de Wet ruimtelijke ordening; 1.42
omgevingsvergunning om af te wijken van bij het plan aangegeven regels:
een vergunning als bedoeld in artikel 3.6 lid 1 onder c. van de Wet ruimtelijke ordening; 1.43
overkapping:
een bouwwerk, geen gebouw zijnde, voorzien van een gesloten dak en met aan ten hoogste één zijde een wand; 1.44
peil:
a. voor een bouwwerk, dat direct aan de weg grenst of een bouwwerk waarvan de hoofdtoegang direct aan de weg grenst: de hoogte van de kruin van de weg; b. voor een bouwwerk dat (ook) in het talud van de dijk wordt gebouwd: de gemiddelde hoogte van het aansluitende afgewerkte terrein voor het bouwrijp maken van het terrein, ter plaatse van de van de dijk afgekeerde zijde van het gebouw; c. indien volledig in of op het water wordt gebouwd: de hoogte van het gemiddelde waterniveau ter plaatse van het bouwwerk; d. in overige gevallen: de gemiddelde hoogte van het aansluitende afgewerkte terrein ter plaatse voor het bouwrijp maken van het terrein;
Bestemmingsplan “Pieter de Hooghstraat” Regels Voorontwerp
6
1.45
prostitutie:
het zich beschikbaar stellen tot het tegen betaling verlenen van seksuele diensten aan anderen; 1.46
seksinrichting:
een voor het publiek toegankelijke besloten ruimte waarin bedrijfsmatig, of in de omvang alsof zij bedrijfsmatig was, seksuele handelingen worden verricht of vertoningen van erotische/pornografische aard plaatsvinden. Onder seksinrichting wordt ieder geval begrepen (al dan niet in combinatie met elkaar): a. b. c. d. e.
een prostitutiebedrijf, waaronder begrepen een erotische massagesalon; een seksbioscoop of sekstheater; een seksautomatenhal; een sekswinkel; seksclub of parenclub;
1.47
slopen:
het geheel of gedeeltelijk afbreken van gebouwen en andere bouwwerken; 1.48
speelvoorziening:
een voorziening in de woonomgeving, die er op gericht is speel- en recreatiemogelijkheden buiten te bieden, gericht op de leeftijdscategorie tot 18 jaar; 1.49
speeltoestel:
een inrichting die bestemd is voor vermaak of ontspanning, waarbij uitsluitend van de zwaartekracht of de fysieke kracht van de mens gebruik wordt gemaakt; 1.50
Staat van Bedrijfsactiviteiten
een als Staat van bedrijfsactiviteiten bij deze regels behorende en daarvan onderdeel uitmakende lijst van bedrijven en instellingen; 1.51
straatmeubilair:
bouwwerken ten behoeve van al dan niet openbare voorzieningen, zoals: a. verkeersgeleiders, verkeersborden, lichtmasten, zitbanken, bloembakken; b. telefooncellen, abri's, kunstwerken, speeltoestellen en draagconstructies voor reclame; c. kleinschalige bouwwerken ten behoeve van nutsvoorzieningen met een inhoud van ten hoogste 50 m³ en een bouwhoogte van ten hoogste 3 m, waaronder begrepen voorzieningen ten behoeve van telecommunicatie, energievoorziening en brandkranen; d. afvalinzamelsystemen; 1.52
twee-aaneenwoning:
een woning, die deel uitmaakt van een blok van twee woningen, waarvan het hoofdgebouw aan één zijde aan het op het aangrenzende bouwperceel gelegen hoofdgebouw is gebouwd; 1.53
uitbouw:
een gebouw dat als vergroting van een bestaande ruimte is gebouwd aan een hoofdgebouw, welk gebouw door de vorm kan worden onderscheiden van het hoofdgebouw en dat in architectonisch opzicht ondergeschikt is aan het hoofdgebouw;
Bestemmingsplan “Pieter de Hooghstraat” Regels Vaststelling
7
1.54
uitvoeren:
uitvoeren, het doen uitvoeren, laten uitvoeren en in uitvoering geven; 1.55
voorerfgebied:
erf dat geen onderdeel is van het achtererfgebied; 1.56
voorgevel:
de naar de weg gekeerde gevel van een gebouw, welke als belangrijkste is aan te merken en waarvan het gebouw in hoofdzaak toegankelijk is; 1.57
vrijstaande woning:
een woning waarvan het hoofdgebouw losstaat van andere hoofdgebouwen; 1.58
Wet geluidhinder:
wet van 16 februari 1979, houdende regels inzake het voorkomen of beperken van geluidhinder (Stb.1979, 99), gewijzigd bij wet van 19 december 2002, (Stb. 2003,23). 1.59
wijziging:
een wijziging als bedoeld in artikel 3.6 eerste lid onder a van de Wet ruimtelijke ordening; 1.60
wooneenheid:
een complex van ruimten, dat blijkens zijn indeling en inrichting uitsluitend bestemd is voor de huisvesting van niet meer dan één huishouden. 1.61
wonen:
het houden van verblijf, het huren en tevens (laten) bewonen van kamers of het gehuisvest zijn in een huis/woning, evenwel met uitzondering van bijzondere woonvormen. 1.62
woning:
een complex van ruimten, dat blijkens zijn indeling en inrichting uitsluitend bestemd is voor de huisvesting van niet meer dan één huishouden.
Bestemmingsplan “Pieter de Hooghstraat” Regels Voorontwerp
8
Artikel 2
Wijze van meten
Bij de toepassing van de regels wordt als volgt gemeten: 2.1
de afstand van een gebouw:
tot de zijdelingse perceelsgrens wordt gemeten vanaf het dichtst bij de perceelsgrens gelegen punt van het gebouw tot die perceelsgrens op 1 m boven peil en haaks op de perceelsgrens; 2.2
de afstand tot de zijdelingse bouwperceelgrens:
tussen de zijdelingse grens van het bouwperceel en een bepaald punt van het bouwwerk, waar die afstand het kortst is; 2.3
de bebouwde oppervlakte:
van een bouwperceel, bouwvlak of ander terrein wordt gemeten buitenwerks en boven peil, met dien verstande, dat de grondoppervlakten van alle op een terrein gelegen gebouwen en andere bouwwerken worden opgeteld; 2.4
de bouwhoogte van een bouwwerk:
vanaf het peil tot aan het hoogste punt van een gebouw of van een bouwwerk, geen gebouw zijnde, met uitzondering van ondergeschikte bouwonderdelen, zoals schoorstenen, antennes, en naar de aard daarmee gelijk te stellen bouwonderdelen. In geval van een lessenaarsdak is dit de hoogte aan de hoge zijde van het dak; 2.5
de goothoogte van een bouwwerk:
vanaf het peil tot aan de bovenkant van de goot, c.q. de druiplijn, het boeibord, of een daarmee gelijk te stellen constructiedeel. In het geval van een lessenaarsdak is dit de hoogte aan de lage zijde van het dak; 2.6
de inhoud van een bouwwerk:
tussen de onderzijde van de begane grondvloer, de buitenzijde van de gevels (en/of het hart van de scheidsmuren) en de buitenzijde van daken en dakkapellen; 2.7
de oppervlakte van een bouwwerk:
tussen de buitenwerkse gevelvlakken en/of het hart van de scheidingsmuren, neerwaarts geprojecteerd op het gemiddelde niveau van het afgewerkte bouwterrein ter plaatse van het bouwwerk; 2.8
de oppervlakte van een overkapping:
tussen de buitenzijde van de afdekking van de overkapping, neerwaarts geprojecteerd op het gemiddelde niveau van het afgewerkte bouwterrein ter plaatse van de overkapping. 2.9
meten tot of vanuit een lijn:
bij toepassing van deze regels wordt gemeten tot of vanuit het hart van een lijn op de (digitale) kaart en op de schaal waarin het plan is vastgesteld.
Bestemmingsplan “Pieter de Hooghstraat” Regels Vaststelling
9
Hoofdstuk 2 BESTEMMINGSREGELS Artikel 3 3.1
Groen
Bestemmingsomschrijving
De voor 'Groen' aangewezen gronden zijn bestemd voor: a. b. c. d. e. f. g. h.
groenvoorzieningen, bermen en overige beplanting; parken en plantsoenen; paden, wegen en parkeervoorzieningen; speelvoorzieningen; straatmeubilair; water en voorzieningen voor de waterhuishouding; ter plaatse van de aanduiding ‘geluidscherm’ voor een geluidscherm; bij een en ander behorende gebouwen en bouwwerken, geen gebouwen zijnde.
3.2
Bouwregels
3.2.1
Gebouwen
Ten aanzien van de in lid 3.1 bedoelde gronden gelden voor gebouwen de volgende bouwregels: a. gebouwen zijn niet toegestaan. 3.2.2
Bouwwerken, geen gebouwen zijnde
De bouwhoogte van bouwwerken, geen gebouwen zijnde mag niet meer bedragen voor : a. b. c. d.
speeltoestellen: 5 m; straatmeubilair: 3 m; geluidsschermen en andere geluidwerende voorzieningen: 6 m; overige bouwwerken, waaronder steigers, geen gebouwen zijnde: 1 m.
Bestemmingsplan “Pieter de Hooghstraat” Regels Voorontwerp
10
Artikel 4
Verkeer - Verblijfsgebied
4.1
Bestemmingsomschrijving
4.1.1
Algemeen
De voor 'Verkeer - Verblijfsgebied' aangewezen gronden zijn bestemd voor: a. b. c. d. e. f.
erftoegangswegen; fiets- en voetpaden; voorzieningen ten behoeve van het openbaar vervoer; parkeer-, groen- en speelvoorzieningen en speeltoestellen; straatmeubilair; water en voorzieningen ten behoeve van de waterhuishouding, waaronder waterberging ter plaatse van de aanduiding ‘water’; g. bij een en ander behorende bouwwerken. 4.2
Bouwregels
4.2.1
Gebouwen
Ten aanzien van de in lid 4.1 bedoelde gronden gelden voor gebouwen de volgende bouwregels: a. gebouwen, met uitzondering van gebouwen die vallen onder de definitie straatmeubilair, zijn niet toegestaan; b. de bouwhoogte van de onder 4.2.1 onder a bedoelde gebouwen mag niet meer dan 3 m bedragen; 4.2.2
Bouwwerken, geen gebouwen zijnde
De bouwhoogte van bouwwerken geen gebouwen zijnde mag niet meer bedragen voor: a. lichtmasten en voorzieningen voor wegaanduiding, geleiding, beveiliging en regeling van het verkeer: 15 m; b. straatmeubilair, anders dan voorzieningen voor de wegaanduiding, geleiding, beveiliging en regeling van het verkeer: 3 m; c. vlaggenmasten: 6 m; d. bouwwerken, geen gebouwen zijnde ten behoeve van een speelvoorziening: 5 m; e. overige bouwwerken geen gebouwen zijnde: 1 m. 4.3
Nadere eisen
Burgemeester en wethouders kunnen met het oog op de verkeersveiligheid, het in het plan beoogde straatbeeld en de bescherming van het openbaar groen nadere eisen stellen aan de situering en de omvang van bouwwerken geen gebouwen zijnde.
Bestemmingsplan “Pieter de Hooghstraat” Regels Vaststelling
11
Artikel 5 5.1
Water
Bestemmingsplanomschrijving
De voor 'Water' aangewezen gronden zijn bestemd voor: a. b. c. d.
water ten behoeve van de waterhuishouding; verkeer te water; taluds en natuurvriendelijke oevers; bij deze bestemming behorende voorzieningen, waaronder vlonders, oevers, bruggen en aanlegsteigers.
5.2
Bouwregels
5.2.1
Gebouwen
Op deze gronden mag worden gebouwd en gelden de volgende regels: a. op deze gronden mogen uitsluitend bouwwerken, geen gebouwen zijnde, worden gebouwd; b. de bouwhoogte van bouwwerken, geen gebouwen zijnde, bedraagt ten hoogste 1 m.
Bestemmingsplan “Pieter de Hooghstraat” Regels Voorontwerp
12
Artikel 6
Wonen
6.1
Bestemmingsomschrijving
6.1.1
Algemeen
De voor Wonen aangewezen gronden zijn bestemd voor: a. wonen in woningen, waaronder mede wordt verstaan de uitoefening van een aan huis verbonden beroep, b. water en voorzieningen voor de waterhuishouding; c. tuinen en erven; d. paden; e. parkeren op eigen terrein; f. bijbehorende bouwwerken en bouwwerken, geen gebouwen zijnde. 6.2
Bouwregels
6.2.1
Hoofdgebouwen
Ten aanzien van de in lid 6.1 bedoelde gronden gelden voor hoofdgebouwen de volgende bouwregels: a. b. c. d.
hoofdgebouwen mogen uitsluitend worden gebouwd binnen het bouwvlak; het aantal woningen mag niet meer bedragen dan 14; de goothoogte mag niet meer bedragen dan 7 m; de bouwhoogte mag niet meer bedragen dan 7 m.
6.2.2
Bijbehorende bouwwerken
Ten aanzien van de in lid 6.1 bedoelde gronden gelden voor bijbehorende bouwwerken de volgende bouwregels: a. bijbehorende bouwwerken in de vorm van aan- en uitbouwen, bijgebouwen en overkappingen mogen binnen en buiten het bouwvlak worden gebouwd op het achtererfgebied, met dien verstande dat 1. de oppervlakte van bijbehorende bouwwerken per bouwperceel niet meer mag bedragen dan respectievelijk 50 m2 voor de gezamenlijke oppervlakte van aan- en uitbouwen, bijgebouwen en overkappingen; 2. het buiten het bouwvlak gelegen gedeelte van het bouwperceel mag voor ten hoogste 50% worden bebouwd of overdekt; 3. de goot- en bouwhoogte van aangebouwde bijbehorende bouwwerken bedraagt ten hoogste 3,5 m; 4. de goot- en bouwhoogte hoogte van vrijstaande bijbehorende bouwwerken bedraagt ten hoogste 3 m; 6.2.3
Bouwwerken, geen gebouwen zijnde
Ten aanzien van de in lid 6.1 bedoelde gronden gelden voor bouwwerken, geen gebouwen zijnde de volgende bouwregels: a. de bouwhoogte van bouwwerken, geen gebouwen zijnde, mag maximaal bedragen voor: 1. erf- en terreinafscheidingen in het voorerfgebied:1 m; 2. erf- en terreinafscheidingen in het achtererfgebied: 2 m; 3. vlaggenmasten: 6 m; 4. palen en masten: 10 m; 5. overige bouwwerken, geen gebouwen zijnde: 2 m.
Bestemmingsplan “Pieter de Hooghstraat” Regels Vaststelling
13
6.3
Afwijken van de bouwregels
Burgemeester en wethouders kunnen met een omgevingsvergunning afwijken van het bepaalde in artikel 6.1.1 onder b en 6.2.2 onder d en e indien: 1. is aangetoond dat aan de aldaar genoemde maximale goothoogte en / of bouwhoogte niet kan worden voldaan in verband met de eisen in het Bouwbesluit; 2. geen afbreuk wordt gedaan aan de ruimtelijke kwaliteit van het straatbeeld, waarbij geldt dat burgemeester en wethouders in ieder geval advies inwinnen bij de welstandscommissie. 6.4
Specifieke gebruiksregels
6.4.1
Toegestaan gebruik
a. De gezamenlijke brutovloeroppervlakte ten behoeve van de uitoefening van een aan huis verbonden beroep binnen een woning en de bijbehorende bouwwerken mag, in voorkomend geval samen met de brutovloeroppervlakte ten behoeve van de uitoefening van een aan huis verbonden bedrijf, ten hoogste 30% bedragen van de totale brutovloeroppervlakte van de betreffende woning en de bijbehorende bouwwerken, en ieder geval niet meer dan 50 m². 6.4.2
Niet toegestaan gebruik
De uitoefening van een aan huis verbonden beroep mag geen horeca of detailhandel betreffen, behoudens detailhandel als ondergeschikte nevenactiviteit van de ter plaatse uitgeoefende beroepsactiviteit. 6.5
Afwijken van de gebruiksregels
Burgemeester en wethouders kunnen met een omgevingsvergunning afwijken van het bepaalde in lid 6.1 voor het toestaan van een aan huis verbonden bedrijf en/of handel in en verkoop van goederen en diensten via internet, mits: a. de gezamenlijke bruto vloeroppervlakte ten behoeve van de uitoefening van de bedrijfsactiviteiten binnen een woning en de bijbehorende bouwwerken, in voorkomende geval samen met de brutovloeroppervlakte ten behoeve van de uitoefening van een aan huis verbonden beroep, niet meer bedraagt dan 30% van de totale brutovloeroppervlakte van de betreffende woning en de bijbehorende bouwwerken, en ieder geval niet meer dan 50 m²; b. het bedrijfsactiviteiten betreft, die in de Bijlage 1 Staat van bedrijfsactiviteiten zijn aangeduid als categorie A, dan wel daarmee gelijk kunnen worden gesteld wat betreft hun gevolgen voor de omgeving; c. er geen sprake is van een duurzame ontwrichting van de bestaande distributieve voorzieningen of een ernstige verstoring van de verzorgingsstructuur; d. het geen bedrijfsactiviteiten betreft die normaliter in een winkelcentrum of een winkelstraat worden uitgeoefend; e. op de bij de betreffende woning behorende gronden geen buitenopslag van goederen ten behoeve van de bedrijfsactiviteiten plaatsvindt; f. er geen sprake is van winkel- of uitstallingsruimte van goederen ten behoeve van de bedrijfsactiviteit; g.
de bedrijfsactiviteiten door hun aard en visuele aspecten, zoals reclame-uitingen en technische installaties, het woonkarakter van de omgeving niet onevenredig schaden; h. in de omgeving van de betreffende woning geen onevenredige vergroting van de verkeers- en parkeerdruk optreedt, met dien verstande dat: 1. het parkeren ten behoeve van de bedrijfsactiviteiten zoveel mogelijk op eigen terrein dient plaats te vinden, en
Bestemmingsplan “Pieter de Hooghstraat” Regels Voorontwerp
14
i. j. k. 6.6
2. behoudens in- en uitladen, geen bedrijfsactiviteiten in de openbare ruimte rond de betreffende woning mogen plaatsvinden; er geen detailhandel plaatsvindt behalve als ondergeschikte nevenactiviteit bij de uitoefening van een aan huis gebonden bedrijf; de belangen van de eigenaren en/of gebruikers van betrokken en nabijgelegen gronden niet onevenredig worden geschaad; het straat- en bebouwingsbeeld niet onevenredig worden geschaad. Nadere eisen
Burgemeester en wethouders zijn bevoegd nadere eisen te stellen omtrent de afstand van uitbreidingen van woningen en van bijbehorende bouwwerken tot de perceelsgrenzen, waarbij geëist kan worden dat deze afstand ten minste 3 m zal bedragen; 6.7
Voorwaardelijke verplichting waterberging
a. Op de gronden met de bestemming “Wonen” is het bebouwen van de gronden slechts toegestaan indien ter plaatse van de aanduiding ‘water’ gelegen binnen de bestemming ‘Verkeer – Verblijfsgebied’ wordt voorzien in de aanleg van een ondergrondse waterberging in de vorm van een lavapakket met: 1. een oppervlakte van ten minste 850 m2; 2. een dikte van ten minste 0,40 m. b. Van de onder sub a. genoemde maatvoering mag worden afgeweken indien op andere wijze wordt voorzien in een watercompensatie met een minimale inhoud van 136 m3.
Bestemmingsplan “Pieter de Hooghstraat” Regels Vaststelling
15
Hoofdstuk 3 ALGEMENE REGELS Artikel 7
Anti-dubbeltelbepaling
Grond die eenmaal in aanmerking is genomen bij het toestaan van een bouwplan waaraan uitvoering is gegeven of alsnog kan worden gegeven, blijft bij de beoordeling van latere bouwplannen buiten beschouwing.
Bestemmingsplan “Pieter de Hooghstraat” Regels Voorontwerp
16
Artikel 8 8.1
Algemene bouwregels
Bestaande maten
Voor een bestaand bouwwerk dat in het plan ingevolge de bestemming is toegelaten, maar waarvan de bestaande goothoogte, bouwhoogte, oppervlakte, inhoud, afstand of bebouwingspercentage afwijkt van de maatvoeringbepalingen in de bouwregels van de betreffende bestemming, gelden ter plaatse van de afwijking die afwijkende maten als bepalingen voor de maatvoering, met dien verstande dat: a. bestaande maten die meer bedragen dan in hoofdstuk 2 is voorgeschreven, mogen ter plaatse van de afwijking als ten hoogste toelaatbaar worden aangehouden; b. bestaande maten die minder bedragen dan in hoofdstuk 2 is voorgeschreven, mogen ter plaatse van de afwijking als ten minste toelaatbaar worden aangehouden; c. ingeval van herbouw is het bepaalde in dit lid onder a en b uitsluitend van toepassing, indien de herbouw op dezelfde locatie plaatsvindt; d. op een bouwwerk als hiervoor bedoeld, is artikel 12 niet van toepassing. 8.2
Ondergeschikte bouwonderdelen
Bij toepassing van het bepaalde ten aanzien van het bouwen binnen bouwgrenzen en bestemmingsgrenzen worden ondergeschikte bouwonderdelen, als plinten, pilasters, kozijnen, gevelversieringen, ventilatiekanalen, schoorstenen, liftschachten, gevel- en kroonlijsten, luifels, balkons en overstekende daken buiten beschouwing gelaten, mits de overschrijding van bouwgrenzen of bestemmingsgrenzen niet meer dan 1 m bedraagt. 8.3
Ondergronds bouwen
Daar waar in het plan geen specifieke regeling is opgenomen voor ondergronds bouwen zijn de regels van dit plan van overeenkomstige toepassing op ondergrondse bouwwerken. 8.4
Uitsluiting aanvullende werking Bouwverordening
De voorschriften van de Bouwverordening ten aanzien van onderwerpen van stedenbouwkundige aard blijven overeenkomstig het gestelde in artikel 9 lid 2 van de Woningwet buiten toepassing, behoudens ten aanzien van de volgende onderwerpen: a. b. c. d. e.
de richtlijnen voor het verlenen van vrijstelling van de stedenbouwkundige bepalingen; de bereikbaarheid van gebouwen voor wegverkeer; het bouwen bij hoogspanningsleidingen en ondergrondse hoofdtransportleidingen; de parkeergelegenheid en laad- en losmogelijkheden; de ruimte tussen bouwwerken.
Bestemmingsplan “Pieter de Hooghstraat” Regels Vaststelling
17
Artikel 9 9.1
Algemene gebruiksregels
Strijdig gebruik
Een gebruik in strijd met de in het plan gegeven bestemming en met het in of krachtens het plan ten aanzien van het gebruik van gronden en bouwwerken bepaalde, is in ieder geval: a. het gebruik van onbebouwde gronden als stand- of ligplaats van onderkomens, tenzij dit gebruik verband houdt met het op de bestemming gerichte beheer van de gronden; b. het gebruik van onbebouwde gronden als opslag-, stort- of bergplaats van machines, voer- en vaartuigen en andere al of niet afgedankte stoffen, voorwerpen en producten, tenzij dit gebruik verband houdt met het op de bestemming gerichte beheer van de gronden; c. het gebruik van gronden en bouwwerken voor een seksinrichting dan wel ten behoeve van prostitutie.
Bestemmingsplan “Pieter de Hooghstraat” Regels Voorontwerp
18
Artikel 10 10.1
Algemene afwijkingsregels
Omgevingsvergunning om af te wijken van bij het plan aangegeven regels
Burgemeester en wethouders kunnen met een omgevingsvergunning afwijken van: a. in het plan genoemde goothoogten, bouwhoogten, oppervlakte- en inhoudsmaten, percentages en afstandseisen, waarbij een overschrijding is toegestaan tot maximaal 15% van de goothoogten, bouwhoogten, oppervlakte- en inhoudsmaten, percentages en afstandseisen; b. de regels en toestaan dat bouwgrenzen worden overschreden, waarbij een overschrijding is toegestaan tot maximaal 2,5 m, en deze noodzakelijk is in verband met de uitmeting van het terrein of uit een oogpunt van doelmatig gebruik van de gronden en/of de bebouwing; c. de regels en toestaan dat het beloop van wegen of de aansluiting van wegen onderling in geringe mate wordt aangepast, indien de verkeersveiligheid en/of -intensiteit daartoe aanleiding geven; d. de regels en toestaan dat de bouwhoogte van bouwwerken geen gebouwen zijnde ten behoeve van kunstwerken, geen gebouwen zijnde, en ten behoeve van zend-, ontvang- en/of sirenemasten wordt vergroot tot maximaal 40 m; e. de regels en toestaan dat de bouwhoogte van bouwwerken geen gebouwen zijnde wordt vergroot tot maximaal 10 m, voor zover de bestemming niet in een afwijking voorziet. 10.2
Voorwaarden afwijking
Een omgevingsvergunning als bedoeld in lid 10.1, kan slechts worden verleend, mits: a. de belangen van de eigenaren en gebruikers van betrokken en nabijgelegen gronden niet onevenredig worden geschaad; b. het straat- en bebouwingsbeeld en de verkeersveiligheidsbelangen niet onevenredig worden geschaad.
Bestemmingsplan “Pieter de Hooghstraat” Regels Vaststelling
19
Artikel 11 11.1
Algemene wijzigingsregels
Algemene wijzigingen
Burgemeester en wethouders kunnen het plan wijzigen in de vorm van het aanbrengen van geringe veranderingen in de plaats, ligging en afmetingen van bestemmingsgrenzen, met inachtneming van de volgende voorwaarden: a. bestemmingsgrenzen mogen met niet meer dan 5 m worden verschoven; b. de belangen van de eigenaren en gebruikers van betrokken en nabijgelegen gronden mogen niet onevenredig worden geschaad; c. het straat- en bebouwingsbeeld en de verkeersveiligheidsbelangen mogen niet onevenredig worden geschaad.
Bestemmingsplan “Pieter de Hooghstraat” Regels Voorontwerp
20
Hoofdstuk 4 OVERGANGS- EN SLOTREGELS Artikel 12 12.1
Overgangsrecht
Overgangsrecht bouwwerken
a. Een bouwwerk dat op het tijdstip van inwerkingtreding van het bestemmingsplan aanwezig of in uitvoering is, dan wel gebouwd kan worden krachtens een omgevingsvergunning voor het bouwen, en afwijkt van het plan, mag, mits deze afwijking naar aard en omvang niet wordt vergroot, 1. gedeeltelijk worden vernieuwd of veranderd; 2. na het teniet gaan ten gevolge van een calamiteit geheel worden vernieuwd of veranderd, mits de aanvraag van de omgevingsvergunning voor het bouwen, wordt gedaan binnen twee jaar na de dag waarop het bouwwerk is teniet gegaan. b. Het bevoegd gezag kan eenmalig in afwijking van het bepaalde onder a een omgevingsvergunning verlenen voor het vergroten van de inhoud van een bouwwerk als bedoeld onder a met maximaal 10%. c. Het bepaalde onder a is niet van toepassing op bouwwerken die weliswaar bestaan op het tijdstip van inwerkingtreding van het plan, maar zijn gebouwd zonder vergunning en in strijd met het daarvoor geldende plan, daaronder begrepen de overgangsbepaling van dat plan. 12.2
Overgangsrecht gebruik
a. Het gebruik van grond en bouwwerken dat bestond op het tijdstip van inwerkingtreding van het bestemmingsplan en hiermee in strijd is, mag worden voortgezet. b. Het is verboden het met het bestemmingsplan strijdige gebruik, bedoeld onder a, te veranderen of te laten veranderen in een ander met dat plan strijdig gebruik, tenzij door deze verandering de afwijking naar aard en omvang wordt verkleind. c. Indien het gebruik, bedoeld onder a, na het tijdstip van inwerkingtreding van het plan voor een periode langer dan een jaar wordt onderbroken, is het verboden dit gebruik daarna te hervatten of te laten hervatten. d. Het bepaalde onder a is niet van toepassing op het gebruik dat reeds in strijd was met het voorheen geldende bestemmingsplan, daaronder begrepen de overgangsbepalingen van dat plan.
Bestemmingsplan “Pieter de Hooghstraat” Regels Vaststelling
21
Artikel 13
Slotregel
Deze regels worden aangehaald als: Regels van het bestemmingsplan 'Pieter de Hooghstraat'.
Bestemmingsplan “Pieter de Hooghstraat” Regels Voorontwerp
22
Bijlage 1
Staat van bedrijfsactiviteiten
Bestemmingsplan “Pieter de Hooghstraat” Regels Vaststelling
23
Bijlage 1
Staat van bedrijfsactiviteiten
Bestemmingsplan “Pieter de Hooghstraat” Regels
Bijlage Standaard Staat van Bedrijfsactiviteiten
Lijst van afkortingen in de Staat van Bedrijfsactiviteiten < > = cat. e.d. kl. n.e.g. o.c. p.c. p.o. b.o. v.c. u d
niet van toepassing of niet relevant kleiner dan groter gelijk aan categorie en dergelijke klasse niet elders genoemd opslagcapaciteit productiecapaciteit productieoppervlak bedrijfsoppervlak verwerkingscapaciteit uur dag
w j B C D L Z R
week jaar bodemverontreiniging continu divers luchtverontreiniging zonering op basis van Wet geluidhinder risico (Besluit externe veiligheid inrichtingen mogelijk van toepassing) V Vuurwerkbesluit van toepassing G/P verkeersaantrekkende werking goederenvervoer/personenvervoer: 1. potentieel geringe verkeersaantrekkende werking 2. potentieel aanzienlijke verkeersaantrekkende werking 3. potentieel zeer grote verkeersaantrekkende werking
1
SBI-1993
SBI-2008
STOF
Standaard Staat van Bedrijfsactiviteiten
GEUR
2
01
01
-
LANDBOUW EN DIENSTVERLENING TEN BEHOEVE VAN DE LANDBOUW
0112
011, 012, 013, 016
0
Tuinbouw:
0112
0113
4
-
champignonkwekerijen (algemeen)
30
10
30
C
10
30
2
1 G
0112
0113
5
-
champignonkwekerijen met mestfermentatie
100
10
30
C
10
100
3.2
1 G
0112
0163
6
-
bloembollendroog- en prepareerbedrijven
30
10
30
C
10
30
2
1 G
0112
011
7
-
witlofkwekerijen (algemeen)
30
10
30
C
10
30
2
1 G
014
016
0
Dienstverlening ten behoeve van de landbouw:
014
016
1
-
algemeen (onder andere loonbedrijven): b.o. > 500 m²
30
10
50
10
50
3.1
2 G
014
016
2
-
algemeen (onder andere loonbedrijven): b.o. <= 500 m²
30
10
30
10
30
2
1 G
014
016
-
algemeen met opslag bestrijdingsmiddelen > 10 ton: zie SBI-code 51.55
014
016
3
-
plantsoenendiensten en hoveniersbedrijven: b.o. > 500 m²
30
10
50
10
50
3.1
2 G
014
016
4
-
plantsoenendiensten en hoveniersbedrijven: b.o. <= 500 m²
30
10
30
10
30
2
1 G
0142
0162
30
10
30
C
0
30
2
1 G
05
03
0501.1
0311
Zeevisserijbedrijven
100
0
100
C
50
100
3.2
2 G
0501.2
0312
Binnenvisserijbedrijven
50
0
50
C
10
50
3.1
1 G
0502
032
0
Vis- en schaaldierkwekerijen
0502
032
1
-
oester-, mossel- en schelpenteeltbedrijven
100
30
50
C
0
100
3.2
1 G
0502
032
2
-
visteeltbedrijven
50
0
50
C
0
50
3.1
1 G
15
10, 11
-
VERVAARDIGING VAN VOEDINGSMIDDELEN EN DRANKEN
151
101, 102
0
Slachterijen en overige vleesverwerking:
151
101, 102
1
-
slachterijen en pluimveeslachterijen
100
0
100
C
50
151
101
2
-
vetsmelterijen
700
0
100
C
30
151
101
3
-
bewerkingsinrichting van darmen en vleesafval
300
0
100
C
50
151
101
4
-
vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. > 1.000 m²
100
0
100
C
50
151
101
5
-
vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. <= 1.000 m²
50
0
50
C
151
101
6
-
vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. <= 200 m²
30
0
50
KI-stations -
D
VERKEER
AFSTAND
GEVAAR
CATEGORIE
INDICES GROOTSTE
AFSTANDEN IN METERS GELUID
G VNG-nr.
OMSCHRIJVING
VISSERIJ- EN VISTEELTBEDRIJVEN R
R
100
3.2
2 G
700
D
5.2
2 G
R
300
4.2
2 G
R
100
3.2
2 G
30
50
3.1
1 G
10
50
3.1
1 G
Standaard Staat van Bedrijfsactiviteiten
7
-
108
8
-
GEUR
STOF
CATEGORIE
VERKEER
G VNG-nr.
loonslachterijen
INDICES
50
0
50
10
50
3.1
1 G
50
0
50
10
50
3.1
2 G
AFSTAND
101, 102
151
AFSTANDEN IN METERS GROOTSTE
151
OMSCHRIJVING
GEVAAR
SBI-2008
GELUID
SBI-1993
3
152
102
0
vervaardiging van snacks en vervaardiging van kant-en-klaarmaaltijden met p.o. < 2.000 m² Visverwerkingsbedrijven:
152
102
1
-
drogen
700
100
200
C
30
700
5.2
2 G
152
102
2
-
conserveren
200
0
100
C
30
200
4.1
2 G
152
102
3
-
roken
300
0
50
C
0
300
4.2
1 G
152
102
4
-
verwerken anderszins: p.o. > 1.000 m²
300
10
50
C
30
300
4.2
2 G
152
102
5
-
conserveren of verwerken anderszins: p.o. <= 1.000 m²
100
10
50
30
100
3.2
1 G
152
102
6
-
conserveren of verwerken anderszins: p.o. <= 300 m²
50
10
30
10
50
3.1
1 G
1531
1031
0
Aardappelproductenfabrieken:
1531
1031
1
-
vervaardiging van aardappelproducten
300
30
200
1531
1031
2
-
vervaardiging van snacks met p.o. < 2.000 m²
50
10
50
1532,1533
1032, 1039
0
Groente- en fruitconservenfabrieken:
1532,1533
1032, 1039
1
-
jam
50
10
100
C
10
1532,1533
1032, 1039
2
-
groente algemeen
50
10
100
C
10
1532,1533
1032, 1039
3
-
met koolsoorten
100
10
100
C
1532,1533
1032, 1039
4
-
met drogerijen
300
10
200
1532,1533
1032, 1039
5
-
met uienconservering (zoutinleggerij)
300
10
1541
104101
0
Vervaardiging van ruwe plantaardige en dierlijke oliën en vetten:
1541
104101
1
-
p.c. < 250.000 ton/jaar
200
1541
104101
2
-
p.c. >= 250.000 ton/jaar
300
1542
104102
0
Raffinage van plantaardige en dierlijke oliën en vetten:
1542
104102
1
-
p.c. < 250.000 ton/jaar
1542
104102
2
-
p.c. >= 250.000 ton/jaar
1543
1042
0
Margarinefabrieken:
1543
1042
1
-
1543
1042
2
-
1551
1051
0
Zuivelproducten fabrieken:
1551
1051
1
-
1551
1051
2
-
D
50
R
300
4.2
2 G
50
R
50
3.1
1 G
100
3.2
1 G
100
3.2
2 G
10
100
3.2
2 G
C
30
300
4.2
2 G
100
C
10
300
4.2
2 G
30
100
C
50
300
C
200
10
100
C
300
10
300
C
p.c. < 250.000 ton/jaar
100
10
200
C
p.c. >= 250.000 ton/jaar
200
10
300
C
gedroogde producten, p.c. >= 1,5 ton/uur
200
100
500
geconcentreerde producten, verdampingscapaciteit >= 20 ton/uur
200
30
500
C
Z
Z
30
R
200
4.1
3 G
50
R
300
4.2
3 G
100
R
200
4.1
3 G
200
R
300
4.2
3 G
30
R
200
4.1
3 G
Z
50
R
300
4.2
3 G
C
Z
50
R
500
5.1
3 G
C
Z
50
R
500
5.1
3 G
SBI-1993
SBI-2008
STOF
Standaard Staat van Bedrijfsactiviteiten
GEUR
1551
1051
3
-
melkproductenfabrieken v.c. < 55.000 ton/jaar
50
0
100
C
1551
1051
4
-
melkproductenfabrieken v.c. >= 55.000 ton/jaar
100
0
300
C
1551
1051
5
-
overige zuivelproductenfabrieken
50
50
300
1552
1052
1
Consumptie-ijsfabrieken: p.o. > 200 m²
50
0
100
1552
1052
2
-
10
0
30
1561
1061
0
Meelfabrieken:
1561
1061
1
-
p.c. >= 500 ton/uur
200
100
300
C
100
1561
1061
2
-
p.c. < 500 ton/uur
100
50
200
C
50
1561
1061
Grutterswarenfabrieken
50
100
200
C
50
1562
1062
0
Zetmeelfabrieken:
1562
1062
1
-
p.c. < 10 ton/uur
200
50
200
C
1562
1062
2
-
p.c. >= 10 ton/uur
300
100
300
C
1571
1091
0
Veevoerfabrieken:
1571
1091
1
-
destructiebedrijven
700
30
200
C
50
1571
1091
2
-
beender-, veren-, vis- en vleesmeelfabriek
700
100
100
C
30
1571
1091
3
-
300
100
200
C
30
1571
1091
4
-
700
200
300
C
50
1571
1091
5
-
drogerijen (gras, pulp, groenvoeder, veevoeder) capaciteit < 10 ton/uur water drogerijen (gras, pulp, groenvoeder, veevoeder) capaciteit >= 10 ton/uur water mengvoeder, p.c. < 100 ton/uur
200
50
200
C
1571
1091
6
-
mengvoeder, p.c. >= 100 ton/uur
300
100
300
C
1572
1092
Vervaardiging van voer voor huisdieren
200
100
200
C
30
1581
1071
0
Broodfabrieken, brood- en banketbakkerijen:
1581
1071
1
-
v.c. < 7.500 kg meel/week, bij gebruik van charge-ovens
30
10
30
C
10
1581
1071
2
-
v.c. >= 7.500 kg meel/week
100
30
100
C
30
1582
1072
Banket, biscuit- en koekfabrieken
100
10
100
C
30
1583
1081
0
Suikerfabrieken:
1583
1081
1
-
v.c. < 2.500 ton/jaar
500
100
300
C
1583
1081
2
-
v.c. >= 2.500 ton/jaar
1000
200
700
C
1584
10821
0
Verwerking cacaobonen en vervaardiging chocolade- en suikerwerk:
1584
10821
1
-
500
50
100
cacao- en chocoladefabrieken: p.o. > 2.000 m²
50
R
100
3.2
2 G
50
R
300
4.2
3 G
C
50
R
300
4.2
3 G
C
50
R
100
3.2
2 G
30
2
1 G
R
300
4.2
2 G
R
200
4.1
2 G
4.1
2 G
GEVAAR Z
0 Z
Z
Z
200
Z
D
30
R
200
4.1
1 G
50
R
300
4.2
2 G
700
D
5.2
3 G
R
700
D
5.2
3 G
300
4.2
2 G
700
5.2
3 G
200
4.1
3 G
300
4.2
3 G
200
4.1
2 G
30
2
1 G
100
3.2
2 G
100
3.2
2 G
30 Z
AFSTAND
VERKEER
INDICES CATEGORIE
consumptie-ijsfabrieken: p.o. <= 200 m²
AFSTANDEN IN METERS GELUID
G VNG-nr.
OMSCHRIJVING
GROOTSTE
4
50
R
100
R
500
5.1
2 G
200
R
1000
5.3
3 G
50
R
500
5.1
2 G
Standaard Staat van Bedrijfsactiviteiten
SBI-1993
SBI-2008
1584
10821
2
-
1584
10821
3
-
1584
10821
4
1584
10821
5
1584
10821
6
1585
1073
1586
1083
0
Koffiebranderijen en theepakkerijen:
1586
1083
1
-
1586
1083
2
-
1587
108401
1589
VERKEER
50
30
100
3.2
2 G
30
10
30
10
30
2
1 G
300
30
50
30
R
300
4.2
2 G
-
suikerwerkfabrieken zonder suikerbranden: p.o. > 200 m²
100
30
50
30
R
100
3.2
2 G
-
suikerwerkfabrieken zonder suikerbranden: p.o. <= 200 m²
30
10
30
10
30
2
1 G
50
30
10
10
50
3.1
2 G
koffiebranderijen
500
30
200
10
500
5.1
2 G
theepakkerijen
100
10
30
10
100
3.2
2 G
Vervaardiging van azijn, specerijen en kruiden
200
30
50
10
200
4.1
2 G
1089
Vervaardiging van overige voedingsmiddelen
200
30
50
30
200
4.1
2 G
1589.1
1089
Bakkerijgrondstoffenfabrieken
200
50
50
50
200
4.1
2 G
1589.2
1089
0
Soep- en soeparomafabrieken:
1589.2
1089
1
-
zonder poederdrogen
100
10
50
10
100
3.2
2 G
1589.2
1089
2
-
met poederdrogen
300
50
50
50
300
4.2
2 G
1589.2
1089
Bakmeel- en puddingpoederfabrieken
200
50
50
30
200
4.1
2 G
1591
110101
Destilleerderijen en likeurstokerijen
300
30
200
C
30
300
4.2
2 G
1592
110102
0
Vervaardiging van ethylalcoholdoorgisting:
1592
110102
1
-
p.c. < 5.000 ton/jaar
200
30
200
C
30
R
200
4.1
1 G
1592
110102
2
-
p.c. >= 5.000 ton/jaar
300
50
300
C
50
R
300
4.2
2 G
30
2
1 G
300
4.2
2 G
300
4.2
2 G
100
3.2
3 G
200
4.1
2 G
Deegwarenfabrieken
GEVAAR
GELUID C
1593 t/m 1595 1102 t/m 1104
Vervaardiging van wijn, cider en dergelijke
10
0
30
C
0
1596
1105
Bierbrouwerijen
300
30
100
C
50
1597
1106
Mouterijen
300
50
100
C
30
1598
1107
Mineraalwater- en frisdrankfabrieken
10
0
100
16
12
160
120
200
30
50
-
50
R
R
R R
AFSTAND
30
GROOTSTE
100
-
cacao- en chocoladefabriek en vervaardigen van chocoladewerken met p.o. < 2.000 m² cacao- en chocoladefabriek en vervaardigen van chocoladewerken met p.o. <= 200 m² suikerwerkfabrieken met suikerbranden
G VNG-nr.
CATEGORIE
INDICES
STOF
AFSTANDEN IN METERS GEUR
OMSCHRIJVING
5
D
D
VERWERKING VAN TABAK Tabakverwerkende industrie
C
30
Standaard Staat van Bedrijfsactiviteiten
172
132
0
Weven van textiel:
172
132
1
-
172
132
2
-
173
133
174,175
GEUR
STOF
G VNG-nr.
10
50
100
aantal weefgetouwen < 50
10
10
100
aantal weefgetouwen >= 50
10
30
300
Textielveredelingsbedrijven
50
0
139
Vervaardiging van textielwaren
10
1751
1393
Tapijt-, kokos- en vloermattenfabrieken
176,177
139, 143
Vervaardiging van gebreide en gehaakte stoffen en artikelen
18
14
181
141
Vervaardiging kleding van leer
182
141
Vervaardiging van kleding en –toebehoren (exclusief van leer)
183
142, 151
Bereiden en verven van bont; vervaardiging van artikelen van bont
19
15
191
151, 152
192
151
193
152
20
16
2010.1
16101
2010.2
-
-
30
100
3.2
2 G
VERVAARDIGING VAN TEXTIEL Bewerken en spinnen van textielvezels
-
VERKEER
131
INDICES CATEGORIE
13
171
AFSTANDEN IN METERS AFSTAND
17
OMSCHRIJVING
GROOTSTE
SBI-2008
GEVAAR
SBI-1993
GELUID
6
0
100
3.2
2 G
50
300
4.2
3 G
50
10
50
3.1
2 G
0
50
10
50
3.1
1 G
100
30
200
10
200
4.1
2 G
0
10
50
10
50
3.1
1 G
30
0
50
0
50
3.1
1 G
10
10
30
10
30
2
2 G
50
10
10
10
50
3.1
1 G
Lederfabrieken
300
30
100
10
300
4.2
2 G
Lederwarenfabrieken (exclusief kleding en schoeisel)
50
10
30
10
50
3.1
2 G
Schoenenfabrieken
50
10
50
10
50
3.1
2 G
0
50
100
50
100
3.2
2 G
Z
VERVAARDIGING VAN KLEDING; BEREIDEN EN VERVEN VAN BONT
VERVAARDIGING VAN LEER EN LEDERWAREN (EXCLUSIEF KLEDING) D
-
HOUTINDUSTRIE EN VERVAARDIGING ARTIKELEN VAN HOUT, RIET, KURK EN DERGELIJKE
16102
0
Houtconserveringsbedrijven:
2010.2
16102
1
-
met creosootolie
200
30
50
10
200
4.1
2 G
2010.2
16102
2
-
met zoutoplossingen
10
30
50
10
50
3.1
2 G
202
1621
100
30
100
10
100
3.2
3 G
203,204,205
162
0
Timmerwerkfabrieken, vervaardiging overige artikelen van hout
0
30
100
0
100
3.2
2 G
203,204,205
162
1
Timmerwerkfabrieken, vervaardiging overige artikelen van hout, p.o. < 200 m²
0
30
50
0
50
3.1
1 G
Houtzagerijen
Fineer- en plaatmaterialenfabrieken
R
Standaard Staat van Bedrijfsactiviteiten
SBI-2008
205
162902
21
17
2111
1711
2112
1712
0
Papier- en kartonfabrieken:
2112
1712
1
-
p.c. < 3 ton/uur
50
2112
1712
2
-
p.c. 3 - 15 ton/uur
100
2112
1712
3
-
p.c. >= 15 ton/uur
200
212
172
30
2121.2
17212
0
Golfkartonfabrieken:
2121.2
17212
1
-
p.c. < 3 ton/uur
2121.2
17212
2
-
p.c. >= 3 ton/uur
22
18
-
2221
1811
Drukkerijen van dagbladen
2222
1812
Drukkerijen (vlak- en rotatiediepdrukkerijen)
2222.6
18129
Kleine drukkerijen en kopieerinrichtingen
2223
1814
A
Grafische afwerking
2223
1814
B
2224
200
100
200
C
30
50
C
50
200
C
Z
100
300
C
Z
30
100
C
30
30
100
C
50
30
200
C
30
0
100
C
30
0
100
10
0
30
0
0
Binderijen
30
1813
Grafische reproductie en zetten
2225
1814
Overige grafische activiteiten
223
182
Reproductiebedrijven opgenomen media
23
19
231
191
2320.1
19201
2320.2
19202
A
2320.2
19202
2320.2
19202
-
CATEGORIE
30
0
30
2
1 G
200
4.1
3 G
AFSTAND
10
GROOTSTE
10
Kurkwaren-, riet- en vlechtwerkfabrieken
INDICES
GEVAAR
STOF
GELUID
AFSTANDEN IN METERS GEUR
G VNG-nr.
OMSCHRIJVING
VERKEER
SBI-1993
7
VERVAARDIGING VAN PAPIER, KARTON EN PAPIER- EN KARTONWAREN Vervaardiging van pulp
50
R
30
R
50
3.1
1 G
50
R
200
4.1
2 G
100
R
300
4.2
3 G
30
R
100
3.2
2 G
30
R
100
3.2
2 G
30
R
200
4.1
2 G
10
100
3.2
3 G
10
100
3.2
3 G
0
30
2
1 P
10
0
10
1
1 G
0
30
0
30
2
2 G
30
0
10
10
30
2
2 G
30
0
30
10
30
2
2 G
0
0
10
0
10
1
1 G
Cokesfabrieken
1000
700
1000
C
Z
100
R
1000
5.3
2 G
Aardolieraffinaderijen
1500
100
1500
C
Z
1500
R
1500
6
3 G
Smeeroliën- en vettenfabrieken
50
0
100
30
R
100
3.2
2 G
B
Recyclingbedrijven voor afgewerkte olie
300
0
100
50
R
300
4.2
2 G
C
Aardolieproductenfabrieken n.e.g.
300
0
200
50
R
300
4.2
2 G
Papier- en kartonwarenfabrieken
-
Z
UITGEVERIJEN, DRUKKERIJEN EN REPRODUCTIE VAN OPGENOMEN MEDIA
D
AARDOLIE-/STEENKOOLVERWERKENDE INDUSTRIE; BEWERKING SPLIJT/KWEEKSTOFFEN
D
Standaard Staat van Bedrijfsactiviteiten
20
-
VERVAARDIGING VAN CHEMISCHE PRODUCTEN
2411
2011
0
Vervaardiging van industriële gassen:
2411
2011
1
-
2411
2011
2
-
2411
2011
3
-
2412
2012
2413
2012
0
Anorganische chemische grondstoffenfabrieken:
2413
2012
1
-
2413
2012
2
-
2414.1
20141
A0
Organische chemische grondstoffenfabrieken:
2414.1
20141
A1
-
2414.1
20141
A2
-
2414.1
20141
B0
Methanolfabrieken:
2414.1
20141
B1
-
p.c. < 100.000 ton/jaar
2414.1
20141
B2
-
p.c. >= 100.000 ton/jaar
2414.2
20149
0
Vetzuren en alkanolenfabrieken (niet synthetische):
2414.2
20149
1
-
p.c. < 50.000 ton/jaar
2414.2
20149
2
-
p.c. >= 50.000 ton/jaar
2415
2015
Kunstmeststoffenfabrieken
2416
2016
Kunstharsenfabrieken en dergelijke
242
202
0
Landbouwchemicaliënfabrieken:
242
202
1
-
fabricage
242
202
2
-
formulering en afvullen
243
203
Verf, lak en vernisfabrieken
2441
2110
0
Farmaceutische grondstoffenfabrieken:
2441
2110
1
-
2441
2110
2
-
2442
2120
0
Farmaceutische productenfabrieken:
GEUR
STOF
G VNG-nr.
VERKEER
24
INDICES CATEGORIE
210, 212, 244
AFSTANDEN IN METERS AFSTAND
233
OMSCHRIJVING
GROOTSTE
SBI-2008
GEVAAR
SBI-1993
GELUID
8
10
10
100
luchtscheidingsinstallatie v.c. >= 10 ton/dag lucht
10
0
700
C
100
R
overige gassenfabrieken, niet explosief
100
0
500
C
100
R
overige gassenfabrieken, explosief
100
0
500
C
300
200
0
200
C
niet vallend onder 'post-Seveso-richtlijn'
100
30
300
vallend onder 'post-Seveso-richtlijn'
300
50
500
niet vallend onder 'post-Seveso-richtlijn'
300
10
200
vallend onder 'post-Seveso-richtlijn'
1000
30
500
100
0
200
C
200
0
300
C
300
0
200
C
500
0
300
C
500
300
500
C
500
R
500
5.1
3 G
700
30
300
C
500
R
700
5.2
3 G
300
50
100
C
1000
R
1000
5.3
3 G
100
10
30
C
500
R
500
D
5.1
2 G
300
30
200
C
300
R
300
D
4.2
3 G
p.c. < 1.000 ton/jaar
200
10
200
C
300
R
300
4.2
1 G
p.c. >= 1.000 ton/jaar
300
10
300
C
500
R
500
5.1
2 G
Splijt- en kweekstoffenbewerkingsbedrijven
Kleur- en verfstoffenfabrieken
1500
6
1 G
700
5.2
3 G
500
5.1
3 G
R
500
5.1
3 G
200
R
200
D
4.1
3 G
C
300
R
300
D
4.2
2 G
C
700
R
700
D
5.2
3 G
C
300
R
300
D
4.2
2 G
C
700
R
1000
D
5.3
2 G
Z
1500
D
100
R
200
4.1
2 G
Z
200
R
300
4.2
3 G
100
R
300
4.2
2 G
Z
200
R
500
5.1
3 G
SBI-1993
SBI-2008
GEUR
STOF
Standaard Staat van Bedrijfsactiviteiten
2442
2120
1
-
formulering en afvullen geneesmiddelen
50
10
50
50
2442
2120
2
-
verbandmiddelenfabrieken
10
10
30
10
2451
2041
Zeep-, was- en reinigingsmiddelenfabrieken
300
100
200
C
100
2452
2042
Parfumerie- en cosmeticafabrieken
300
30
50
C
50
2462
2052
0
Lijm- en plakmiddelenfabrieken:
2462
2052
1
-
zonder dierlijke grondstoffen
100
10
100
2462
2052
2
-
met dierlijke grondstoffen
500
30
100
2464
205902
Fotochemische productenfabrieken
50
10
100
50
2466
205903
A
Chemische kantoorbenodigdhedenfabrieken
50
10
50
2466
205903
B
Overige chemische productenfabrieken n.e.g.
200
30
100
247
2060
Kunstmatige synthetische garen- en vezelfabrieken
300
30
25
22
2511
221101
300
50
2512
221102
0
Loopvlakvernieuwingsbedrijven:
2512
221102
1
-
vloeroppervlak < 100 m²
50
10
30
30
2512
221102
2
-
vloeroppervlak >= 100 m²
200
50
100
2513
2219
100
10
50
252
222
0
Kunststofverwerkende bedrijven:
252
222
1
-
zonder fenolharsen
200
50
100
100
R
252
222
2
-
met fenolharsen
300
50
100
200
R
252
222
3
-
productie van verpakkingsmateriaal en assemblage van kunststofbouwmaterialen
50
30
50
30
26
23
-
261
231
0
VERVAARDIGING VAN GLAS, AARDEWERK, CEMENT-, KALK- EN GIPSPRODUCTEN Glasfabrieken:
261
231
1
-
glas en glasproducten, p.c. < 5.000 ton/jaar
30
30
100
261
231
2
-
glas en glasproducten, p.c. >= 5.000 ton/jaar
30
100
300
261
231
3
-
glaswol en glasvezels, p.c.< 5.000 ton/jaar
300
100
100
261
231
4
-
glaswol en glasvezels, p.c. >= 5.000 ton/jaar
500
200
300
3.1
2 G
30
2
2 G
R
300
4.2
3 G
R
300
4.2
2 G
50
100
3.2
3 G
50
500
5.1
3 G
R
100
3.2
3 G
50
R
50
3.1
3 G
C
200
R
200
4.1
2 G
300
C
200
R
300
4.2
3 G
300
C
100
R
300
4.2
2 G
50
3.1
1 G
50
R
200
4.1
2 G
50
R
100
3.2
1 G
200
4.1
2 G
300
4.2
2 G
50
3.1
2 G
100
3.2
1 G
300
4.2
2 G
300
4.2
1 G
500
5.1
2 G
GEVAAR R
AFSTAND
50
GROOTSTE
VERKEER
INDICES CATEGORIE
-
AFSTANDEN IN METERS GELUID
G VNG-nr.
OMSCHRIJVING
9
D
VERVAARDIGING VAN PRODUCTEN VAN RUBBER EN KUNSTSTOF Rubberbandenfabrieken
Rubberartikelenfabrieken
30 C
Z
50
R
30 C
Z
50
R
D
SBI-1993
SBI-2008
STOF
Standaard Staat van Bedrijfsactiviteiten
GEUR
10
2612
231
Glas-in-loodzetterij
10
30
30
10
30
2
1 G
2615
231
Glasbewerkingsbedrijven
10
30
50
10
50
3.1
1 G
262, 263
232, 234
0
Aardewerkfabrieken:
262, 263
232, 234
1
-
vermogen elektrische ovens totaal < 40 kW
10
10
30
10
30
2
1 G
262, 263
232, 234
2
-
vermogen elektrische ovens totaal >= 40 kW
30
50
100
30
100
3.2
2 G
264
233
A
Baksteen en baksteenelementenfabrieken
30
200
200
30
200
4.1
2 G
264
233
B
Dakpannenfabrieken
50
200
200
100
R
200
4.1
2 G
2651
2351
0
Cementfabrieken:
2651
2351
1
-
p.c. < 100.000 ton/jaar
10
300
500
C
30
R
500
5.1
2 G
2651
2351
2
-
p.c. >= 100.000 ton/jaar
30
500
1000
C
50
R
1000
5.3
3 G
2652
235201
0
Kalkfabrieken:
2652
235201
1
-
p.c. < 100.000 ton/jaar
30
200
200
30
R
200
4.1
2 G
2652
235201
2
-
p.c. >= 100.000 ton/jaar
50
500
300
50
R
500
5.1
3 G
2653
235202
0
Gipsfabrieken:
2653
235202
1
-
p.c. < 100.000 ton/jaar
30
200
200
30
R
200
4.1
2 G
2653
235202
2
-
p.c. >= 100.000 ton/jaar
50
500
300
50
R
500
5.1
3 G
2661.1
23611
0
Betonwarenfabrieken:
2661.1
23611
1
-
zonder persen, triltafels en bekistingtriller
10
100
200
30
200
4.1
2 G
2661.1
23611
2
-
met persen, triltafels of bekistingtrillers, p.c. < 100 ton/dag
10
100
300
30
300
4.2
2 G
2661.1
23611
3
-
met persen, triltafels of bekistingtrillers, p.c. >= 100 ton/dag
30
200
700
30
700
5.2
3 G
2661.2
23612
0
Kalkzandsteenfabrieken:
2661.2
23612
1
-
p.c. < 100.000 ton/jaar
10
50
100
30
100
3.2
2 G
2661.2
23612
2
-
p.c. >= 100.000 ton/jaar
30
200
300
30
300
4.2
3 G
2662
2362
50
50
100
30
100
3.2
2 G
2663, 2664
2363, 2364
0
Betonmortelcentrales:
2663, 2664
2363, 2364
1
-
p.c. < 100 ton/uur
10
50
100
2663, 2664
2363, 2364
2
-
p.c. >= 100 ton/uur
30
200
300
2665, 2666
2365, 2369
0
Vervaardiging van producten van beton, (vezel)cement en gips:
2665, 2666
2365, 2369
1
-
p.c. < 100 ton/dag
10
50
100
2665, 2666
2365, 2369
2
-
p.c. >= 100 ton/dag
30
200
300
Mineraalgebonden bouwplatenfabrieken
Z
Z
Z
Z
VERKEER
CATEGORIE
GEVAAR Z
AFSTAND
INDICES GROOTSTE
AFSTANDEN IN METERS GELUID
G VNG-nr.
OMSCHRIJVING
10
100
3.2
3 G
Z
10
300
4.2
3 G
50
R
100
3.2
2 G
Z
200
R
300
4.2
3 G
SBI-1993
SBI-2008
STOF
GEVAAR
GROOTSTE
CATEGORIE
VERKEER
11
GEUR
Standaard Staat van Bedrijfsactiviteiten
267
237
0
Natuursteenbewerkingsbedrijven:
267
237
1
-
zonder breken, zeven en drogen: p.o. > 2.000 m²
10
30
100
0
100
3.2
1 G
267
237
2
-
zonder breken, zeven en drogen: p.o. <= 2.000 m²
10
30
50
0
50
3.1
1 G
267
237
3
-
met breken, zeven of drogen, v.c. < 100.000 ton/jaar
10
100
300
10
300
4.2
1 G
267
237
4
-
met breken, zeven of drogen, v.c. >= 100.000 ton/jaar
30
200
700
10
700
5.2
2 G
2681
2391
10
30
50
10
50
3.1
1 G
2682
2399
A0
Bitumineuze materialenfabrieken:
2682
2399
A1
-
p.c. < 100 ton/uur
300
100
100
2682
2399
A2
-
p.c. >= 100 ton/uur
500
200
200
2682
2399
B0
Isolatiematerialenfabrieken (exclusief glaswol):
2682
2399
B1
-
steenwol, p.c. >= 5.000 ton/jaar
100
200
300
C
2682
2399
B2
-
overige isolatiematerialen
200
100
100
C
2682
2399
C
Minerale productenfabrieken n.e.g.
50
50
2682
2399
D0 Asfaltcentrales: p.c. < 100 ton/uur
100
2682
2399
D1 -
200
27
24
-
271
241
0
Ruwijzer- en staalfabrieken:
271
241
1
-
p.c. < 1.000 ton/jaar
700
500
700
271
241
2
-
p.c. >= 1.000 ton/jaar
1500
1000
1500
272
245
0
IJzeren- en stalenbuizenfabrieken:
272
245
1
-
p.o. < 2.000 m²
30
30
500
272
245
2
-
p.o. >= 2.000 m²
50
100
1000
273
243
0
Draadtrekkerijen, koudbandwalserijen en profielzetterijen:
273
243
1
-
p.o. < 2.000 m²
30
30
300
273
243
2
-
p.o. >= 2.000 m²
50
50
700
274
244
A0
Non-ferro-metaalfabrieken:
274
244
A1
-
p.c. < 1.000 ton/jaar
100
100
300
274
244
A2
-
p.c. >= 1.000 ton/jaar
200
300
700
274
244
B0
Non-ferro-metaalwalserijen, -trekkerijen en dergelijke:
Slijp- en polijstmiddelenfabrieken
asfaltcentrales: p.c. >= 100 ton/uur
Z
INDICES AFSTAND
AFSTANDEN IN METERS GELUID
G VNG-nr.
OMSCHRIJVING
D
D
30
300
4.2
3 G
Z
50
500
5.1
3 G
Z
30
300
4.2
2 G
50
200
4.1
2 G
100
50
100
3.2
2 G
50
200
30
200
4.1
3 G
100
300
50
300
4.2
3 G
Z
D
VERVAARDIGING VAN METALEN
C
Z
200
R
700
5.2
2 G
300
R
1500
6
3 G
500
5.1
2 G
R
1000
5.3
3 G
30 Z
50 30
Z
Z
300
4.2
2 G
50
R
700
5.2
3 G
30
R
300
4.2
1 G
50
R
700
5.2
2 G
12
Standaard Staat van Bedrijfsactiviteiten
SBI-1993
SBI-2008
274
244
B1
-
p.o. < 2.000 m²
50
50
500
274
244
B2
-
p.o. >= 2.000 m²
200
100
1000
2751, 2752
2451, 2452
0
IJzer- en staalgieterijen/-smelterijen:
2751, 2752
2451, 2452
1
-
p.c. < 4.000 ton/jaar
100
50
300
C
2751, 2752
2451, 2452
2
-
p.c. >= 4.000 ton/jaar
200
100
500
C
2753, 2754
2453, 2454
0
Non-ferro-metaalgieterijen/-smelterijen:
2753, 2754
2453, 2454
1
-
p.c. < 4.000 ton/jaar
100
50
300
C
2753, 2754
2453, 2454
2
-
p.c. >= 4.000 ton/jaar
200
100
500
C
28
25, 31
-
281
251, 331
0
VERVAARDIGING EN REPARATIE VAN PRODUCTEN VAN METAAL (EXCLUSIEF MACHINES/TRANSPORTMIDDELEN) Constructiewerkplaatsen:
281
251, 331
1
-
gesloten gebouw
30
30
100
281
251, 331
1a
-
gesloten gebouw, p.o. < 200 m²
30
30
50
281
251, 331
2
-
in open lucht, p.o. < 2.000 m²
30
50
200
281
251, 331
3
-
in open lucht, p.o. >= 2.000 m²
50
200
300
2821
2529, 3311
0
Tank- en reservoirbouwbedrijven:
2821
2529, 3311
1
-
p.o. < 2.000 m²
30
50
300
2821
2529, 3311
2
-
p.o. >= 2.000 m²
50
100
500
2822, 2830
Vervaardiging van verwarmingsketels, radiatoren en stoomketels
30
30
200
30
284
2521, 2530, 3311 255, 331
A
Stamp-, pers-, dieptrek- en forceerbedrijven
10
30
200
30
200
284
255, 331
B
Smederijen, lasinrichtingen, bankwerkerijen en dergelijke
50
30
100
30
100
D
284
255, 331
B1
Smederijen, lasinrichtingen, bankwerkerijen en dergelijke, p.o. < 200 m²
30
30
50
10
50
2851
2561, 3311
0
Metaaloppervlaktebehandelingsbedrijven:
2851
2561, 3311
1
-
algemeen
50
50
100
50
100
2851
2561, 3311
10
-
stralen
30
200
200
30
2851
2561, 3311
11
-
metaalharden
30
50
100
50
2851
2561, 3311
12
-
lakspuiten en moffelen
100
30
100
50
2851
2561, 3311
2
-
scoperen (opspuiten van zink)
50
50
100
30
VERKEER
Z
500
5.1
2 G
R
1000
5.3
3 G
Z
30
R
300
4.2
1 G
50
R
500
5.1
2 G
Z
30
R
300
4.2
1 G
50
R
500
5.1
2 G
30
100
3.2
2 G
10
50
3.1
1 G
30
200
4.1
Z
2 G
30
300
4.2
3 G
Z
AFSTAND
R
GROOTSTE
50 100
GEVAAR
GELUID
STOF
INDICES CATEGORIE
AFSTANDEN IN METERS GEUR
G VNG-nr.
OMSCHRIJVING
30
R
300
4.2
2 G
50
R
500
5.1
3 G
200
4.1
2 G
4.1
1 G
3.2
2 G
D
3.1
1 G
3.2
2 G
200
D
4.1
2 G
100
D
3.2
1 G
R
100
D
3.2
2 G
R
100
D
3.2
2 G
SBI-1993
SBI-2008
STOF
CATEGORIE
VERKEER
13
GEUR
Standaard Staat van Bedrijfsactiviteiten
2851
2561, 3311
3
-
thermisch verzinken
100
50
100
50
100
3.2
2 G
2851
2561, 3311
4
-
thermisch vertinnen
100
50
100
50
100
3.2
2 G
2851
2561, 3311
5
-
mechanische oppervlaktebehandeling (slijpen, polijsten)
30
50
100
30
100
3.2
2 G
2851
2561, 3311
6
-
anodiseren, eloxeren
50
10
100
30
100
3.2
2 G
2851
2561, 3311
7
-
chemische oppervlaktebehandeling
50
10
100
30
100
3.2
2 G
2851
2561, 3311
8
-
emailleren
100
50
100
50
100
3.2
1 G
2851
2561, 3311
9
-
30
30
100
50
100
3.2
2 G
2852
2562, 3311
1
galvaniseren (vernikkelen, verchromen, verzinken, verkoperen en dergelijke) Overige metaalbewerkende industrie
10
30
100
30
100
D
3.2
1 G
2852
2562, 3311
2
Overige metaalbewerkende industrie, inpandig, p.o. < 200 m²
10
30
50
10
50
D
3.1
1 G
287
259, 331
A0
Grofsmederijen, anker- en kettingfabrieken:
287
259, 331
A1
-
p.o. < 2.000 m²
30
50
200
30
200
4.1
2 G
287
259, 331
A2
-
p.o. >= 2.000 m²
50
100
500
30
500
5.1
3 G
287
259, 331
B
Overige metaalwarenfabrieken n.e.g.
30
30
100
30
100
3.2
2 G
287
259, 331
B
Overige metaalwarenfabrieken n.e.g.; inpandig, p.o. < 200 m²
30
30
50
10
50
3.1
1 G
29
27, 28, 33
-
VERVAARDIGING VAN MACHINES EN APPARATEN
29
27, 28, 33
0
Machine- en apparatenfabrieken, inclusief reparatie:
29
27, 28, 33
1
-
p.o. < 2.000 m²
30
30
100
30
100
D
3.2
2 G
29
27, 28, 33
2
-
p.o. >= 2.000 m²
50
30
200
30
200
D
4.1
3 G
29
28, 33
3
-
met proefdraaien verbrandingsmotoren >= 1 MW
50
30
300
30
300
D
4.2
3 G
29
27, 28, 33
-
reparatie van machines en apparaten, zonder proefdraaien verbrandingsmotoren = 1 MW
30
30
50
30
50
3.1
1 G
30
26, 28, 33
-
VERVAARDIGING VAN KANTOORMACHINES EN COMPUTERS
30
26, 28, 33
A
Kantoormachines- en computerfabrieken, inclusief reparatie
30
10
30
10
30
2
1 G
31
26, 27, 33
-
VERVAARDIGING VAN OVERIGE ELEKTRISCHE MACHINES, APPARATEN EN BENODIGDHEDEN
GEVAAR Z
Z
R
AFSTAND
INDICES GROOTSTE
AFSTANDEN IN METERS GELUID
G VNG-nr.
OMSCHRIJVING
311
271, 331
Elektromotoren- en generatorenfabrieken, inclusief reparatie
200
30
30
50
200
4.1
1 G
312
271, 273
Schakel- en installatiemateriaalfabrieken
200
10
30
50
200
4.1
1 G
SBI-1993
SBI-2008
STOF
Standaard Staat van Bedrijfsactiviteiten
GEUR
14
313
273
Elektrische draad- en kabelfabrieken
100
10
200
100
314
272
Accumulatoren- en batterijenfabrieken
100
30
100
50
315
274
Lampenfabrieken
200
30
30
300
316
293
Elektrotechnische industrie n.e.g.
30
10
30
10
3162
2790
Koolelektrodenfabrieken
1500
300
1000
32
26, 33
321 t/m 323
261, 263, 264, 331
Vervaardiging van audio-, video- en telecommunicatieapparatuur en dergelijke, inclusief reparatie
30
0
50
30
50
3210
2612
Fabrieken voor gedrukte bedrading
50
10
50
30
33
26, 32, 33
-
33
26, 32, 33
A
30
0
30
0
34
29
341
291
0
Autofabrieken en assemblagebedrijven:
341
291
1
-
p.o. < 10.000 m²
100
10
200
341
291
2
-
p.o. >= 10.000 m²
200
30
300
3420.1
29201
Carrosseriefabrieken
100
10
3420.2
29202
Aanhangwagen- en opleggerfabrieken
30
343
293
Auto-onderdelenfabrieken
35
30
200
R
2 G
3.2
R
2 G
300
4.2
2 G
30
2
R
1 G
1500
6
2 G
3.1
2 G
50
3.1
1 G
30
2
1 G
AFSTAND
4.1
100
GROOTSTE
GEVAAR C
VERKEER
INDICES CATEGORIE
-
AFSTANDEN IN METERS GELUID
G VNG-nr.
OMSCHRIJVING
200
D
VERVAARDIGING VAN AUDIO-, VIDEO-, TELECOMMUNICATIEAPPARATEN EN -BENODIGDHEDEN
VERVAARDIGING VAN MEDISCHE EN OPTISCHE APPARATEN EN INSTRUMENTEN Fabrieken voor medische en optische apparaten en instrumenten en dergelijke, inclusief reparatie
D
VERVAARDIGING VAN AUTO'S, AANHANGWAGENS EN OPLEGGERS
-
C
30
R
200
4.1
3 G
50
R
300
4.2
3 G
200
30
R
200
4.1
2 G
10
200
30
200
4.1
2 G
30
10
100
30
R
100
3.2
2 G
50
3.1
2 G
R
100
3.2
2 G
200
4.1
2 G
Z
D
VERVAARDIGING VAN TRANSPORTMIDDELEN (EXCLUSIEF AUTO'S, AANHANGWAGENS)
351
301, 3315
0
Scheepsbouw- en reparatiebedrijven:
351
301, 3315
1
-
houten schepen
30
30
50
10
351
301, 3315
2
-
kunststof schepen
100
50
100
50
351
301, 3315
3
-
metalen schepen < 25 m
50
100
200
30
SBI-1993
SBI-2008
STOF
CATEGORIE
VERKEER
15
GEUR
Standaard Staat van Bedrijfsactiviteiten
351
301, 3315
-
metalen schepen >= 25 m en/of proefdraaien motoren >= 1 MW
100
100
500
50
500
5.1
2 G
351
301, 3315
-
onderhoud/reparatie metalen schepen < 25 m, incidenteel bouwen
30
50
50
30
50
3.1
2 G
3511
3831
Scheepssloperijen
100
200
700
100
700
5.2
2 G
352
302, 317
0
Wagonbouw- en spoorwegwerkplaatsen:
352
302, 317
1
-
algemeen
50
30
100
352
302, 317
2
-
met proefdraaien van verbrandingsmotoren >= 1 MW
50
30
300
353
303, 3316
0
Vliegtuigbouw en -reparatiebedrijven:
353
303, 3316
1
-
zonder proefdraaien motoren
50
30
200
353
303, 3316
2
-
met proefdraaien motoren
100
30
1000
354
309
Rijwiel- en motorrijwielfabrieken
30
10
355
3099
Transportmiddelenindustrie n.e.g.
30
36
31
-
VERVAARDIGING VAN MEUBELS EN OVERIGE GOEDEREN N.E.G.
361
310
1
Meubelfabrieken
361
9524
2
Meubelstoffeerderijen b.o. < 200 m²
362
321
363
4
GEVAAR C
Z
R
30
AFSTAND
INDICES GROOTSTE
AFSTANDEN IN METERS GELUID
G VNG-nr.
OMSCHRIJVING
100
3.2
2 G
R
300
4.2
2 G
200
4.1
2 G
100
R
1000
5.3
2 G
100
30
R
100
3.2
2 G
30
100
30
100
D
3.2
2 G
50
50
100
30
100
D
3.2
2 G
0
10
10
0
10
1
1 P
Fabricage van munten, sieraden en dergelijke
30
10
10
10
30
2
1 G
322
Muziekinstrumentenfabrieken
30
10
30
10
30
2
2 G
364
323
Sportartikelenfabrieken
30
10
50
30
50
3.1
2 G
365
324
Speelgoedartikelenfabrieken
30
10
50
30
50
3.1
2 G
3661.1
32991
Sociale werkvoorziening
0
30
30
0
30
2
1 P
3661.2
32999
Vervaardiging van overige goederen n.e.g.
30
10
50
30
50
3.1
2 G
37
38
371
383201
30
100
500
30
500
5.1
2 G
372
Z
30
Z
30
D
-
VOORBEREIDING TOT RECYCLING
383202
A0
Puinbrekerijen en -malerijen:
372
383202
A1
-
v.c. < 100.000 ton/jaar
30
100
300
10
300
4.2
2 G
372
383202
A2
-
v.c. >= 100.000 ton/jaar
30
200
700
10
700
5.2
3 G
372
383202
B
Rubberregeneratiebedrijven
300
50
100
50
300
4.2
2 G
372
383202
C
Afvalscheidingsinstallaties
200
200
300
300
4.2
3 G
Metaal- en autoschredders
Z
C
50
R
Standaard Staat van Bedrijfsactiviteiten
35
-
40
35
A0
Elektriciteitsproductiebedrijven (elektrisch vermogen >= 50 MWe)
40
35
A1
-
40
35
A2
40
35
A3
40
35
40
CATEGORIE
VERKEER
INDICES
700
5.2
2 G
500
5.1
2 G
500
5.1
1 G
R
500
5.1
1 G
30
R
100
3.2
2 G
30
R
100
3.2
2 G
30
2
1 P
50
3.1
1 P
50
100
3.2
1 P
Z
50
300
4.2
1 P
Z
50
500
5.1
1 P
300
4.2
1 P
500
5.1
1 P
10
10
1
1 P
C
10
30
2
1 P
50
C
50
50
3.1
1 P
10
100
C
50
100
3.2
1 P
0
30
C
10
30
2
1 P
0
50
C
1000
5.3
1 G
GEUR
STOF
G VNG-nr.
AFSTANDEN IN METERS
100
700
700
C
Z
200
100
100
500
C
Z
100
100
100
500
C
Z
100
R
30
30
500
C
Z
100
100
50
100
50
50
100
< 10 MVA
0
0
30
C
10
10 - 100 MVA
0
0
50
C
30
-
100 - 200 MVA
0
0
100
C
C4
-
200 - 1.000 MVA
0
0
300
C
35
C5
-
>= 1.000 MVA
0
0
500
C
40
35
D0 Gasdistributiebedrijven:
40
35
D1 -
gascompressorstations vermogen < 100 MW
0
0
300
C
100
40
35
D2 -
gascompressorstations vermogen >= 100 MW
0
0
500
C
200
40
35
D3 -
gas: reduceer-, compressor-, meet- en regelinstallaties, categorie A
0
0
10
C
40
35
D4 -
gasdrukregel- en meetruimten (kasten en gebouwen), categorie B en C
0
0
30
40
35
D5 -
gasontvang- en -verdeelstations, categorie D
0
0
40
35
E0
Warmtevoorzieningsinstallaties, gasgestookt:
40
35
E1
-
stadsverwarming
30
40
35
E2
-
blokverwarming
10
41
36
-
WINNING EN DISTRIBUTIE VAN WATER
41
36
A0
Waterwinning-/bereidingbedrijven:
41
36
A1
-
50
AFSTAND
40
OMSCHRIJVING
GROOTSTE
SBI-2008
GEVAAR
SBI-1993
GELUID
16
PRODUCTIE EN DISTRIBUTIE VAN STROOM, AARDGAS, STOOM EN WARM WATER
-
kolengestookt (inclusief meestook biomassa), thermisch vermogen > 75 MWth oliegestookt, thermisch vermogen > 75 MWth
-
gasgestookt (inclusief bijstook biomassa), thermisch vermogen > 75 MWth
A5
-
warmtekrachtinstallaties (gas), thermisch vermogen > 75 MWth
35
B0
Bio-energieinstallaties elektrisch vermogen < 50 MWe:
40
35
B1
-
40
35
B2
-
40
35
C0
Elektriciteitsdistributiebedrijven, met transformatorvermogen:
40
35
C1
-
40
35
C2
-
40
35
C3
40
35
40
covergisting, verbranding en vergassing van mest, slib, gft en reststromen voedingsindustrie vergisting, verbranding en vergassing van overige biomassa
met chloorgas
R
R
R
1000
D
Standaard Staat van Bedrijfsactiviteiten
A2
-
36
B0
Waterdistributiebedrijven met pompvermogen:
41
36
B1
-
41
36
B2
-
41
36
B3
-
45
41, 42, 43
-
BOUWNIJVERHEID
45
41, 42, 43
45
41, 42, 43
0
-
bouwbedrijven/aannemers algemeen: b.o. > 2.000 m²
45
41, 42, 43
1
-
bouwbedrijven/aannemers algemeen: b.o. > 1.000 m²: b.o. <= 2.000 m²
45
41, 42, 43
2
-
bouwbedrijven/aannemers algemeen: b.o. <= 1.000 m²
453
432
453
CATEGORIE
VERKEER
30
2
1 P
100
3.2
1 P
300
4.2
1 P
10
100
3.2
2 G
10
50
3.1
2 G
30
10
30
2
1 G
10
30