CConstaterende datHardinxveld-Giessendam
Koppel je AI →
Document · PDF

6. Stikstofdepositieberekening 't Oog Wonen fase 1, dd 22 apr 2020.pdf

Gemeenteraad GHG 22 september 2022, gemeente Hardinxveld-GiessendamBij agendapunt: 14: Vaststellen bestemmingsplan 't Oog Wonen, fase 1 - Raadsvoorstel8.944 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

NOTITIE Betreft Opdrachtgever Contactpersoon Werknummer Datum

Stikstofdepositieberekening ’t Oog Wonen fase 1, HardinxveldGiessendam Gemeente Hardinxveld-Giessendam De heer G. Nieuwland 617.130.10 22 april 2020

Aanleiding Aan de Noordzijde van Hardinxveld-Giessendam ligt, ingeklemd tussen de Merwede-Lingelijn en de Betuweroute een gebied genaamd ’t Oog. Naast de bestaande woonbuurt ‘Over ’t spoor’ en de lintbebouwing langs de Giessen, is het gebied vrijwel geheel agrarisch van aard. Als jaren zijn plannen in ontwikkeling om het gebied te transformeren. De westzijde van ’t Oog wordt de komende jaren stapsgewijs ontwikkelt waarbij in de westpunt een bedrijventerrein gerealiseerd wordt. Ten oosten van de Polderweg zal een nieuwe woonwijk verrijzen. ’t Oog Wonen, fase 1 is de naam van het bestemmingsplan dat voorziet in deze 170 woningen. Het plan is vooralsnog de enige concrete woningbouwlocatie in het gebied, maar wordt ontworpen om in de toekomst deel uit te kunnen maken van een groter geheel. In het kader van het bestemmingsplan is door KuiperCompagnons een stikstofdepositieberekening uitgevoerd. In deze notitie is de stikstofdepositie in de aanleg- en gebruiksfase voor de bouw en het gebruik van deze nieuwe woningen beschouwd en afgezet tegen de depositie als gevolg van het huidige gebruik. Beoordeeld is of sprake is van een toename van de stikstofdepositie ter plaatse van stikstofgevoelige habitats gelegen binnen Natura 2000-gebieden in de omgeving van het plan.

In de volgende hoofdstukken wordt eerst het wettelijk kader behandeld, waarna de ligging van het plangebied, de uitgangspunten van de berekening beschreven. Daarna worden de berekeningsresultaten gepresenteerd waarna de notitie wordt afgesloten met de conclusies van het onderzoek.

Wettelijk kader De wettelijke grondslag waarop toetsing van de planontwikkeling noodzakelijk is, betreft de Wet natuurbescherming (Wnb). Deze toets dient om vast te stellen of, en zo ja, onder welke voorwaarden een menselijke activiteit in en rondom een Natura 2000-gebied kan worden toegelaten. Meer concreet heeft deze toets de volgende twee doelen: 1. Zekerheid bieden dat de natuurlijke kenmerken van het Natura 2000-gebied niet worden aangetast; 2. Zekerheid bieden dat een verslechtering van de kwaliteit van de natuurlijke habitats en de habitats van soorten, dan wel een verstoring van soorten niet optreedt. De wet bepaalt dat projecten en andere handelingen die de kwaliteit van de habitats kunnen verslechteren of die een verstorend effect kunnen hebben op de soorten, niet mogen plaatsvinden zonder vergunning. Indien ter plaatse van stikstofgevoelige habitats binnen de Natura 2000-gebieden geen stikstofdepositie wordt berekend, kunnen negatieve gevolgen in die gebieden worden uitgesloten. Stikstofdepositieberekening ’t Oog Wonen fase 1, Hardinxveld-Giessendam 617.130.10 / 22 april 2020

1

Ligging plangebied ten opzichte van Natura 2000-gebieden Het Natura 2000-gebied De Biesbosch is op korte afstand van de locatie gelegen. Andere (stikstofgevoelige) Natura 2000-gebieden liggen op grotere afstand. In de hierna opgenomen afbeelding is de ligging van het projectgebied ten opzichte van Natura 2000gebieden gepresenteerd.

Afbeelding 1 : Ligging locatie ’t Oog Wonen fase 1 (rode stip) in Hardinxveld-Giessendam ten opzichte van Natura 2000gebieden.

Uitgangspunten Het voorbelasten, het bouwrijp maken, de bouw van de woningen en het woonrijp maken wordt de aanlegfase genoemd. De gebruiksfase is aan de orde nadat de nieuwe woningen zijn opgeleverd. In het onderstaande gedeelte worden de uitgangspunten voor de bestaande situatie en voor de aanlegen de gebruiksfase beschreven. Aanlegfase De berekening gaat zoals hierboven aangegeven uit van vier onderdelen, te weten: 1. Voorbelasting 2. Bouwrijp maken 3. Bouwen 4. Woonrijp maken Voor ieder onderdeel is door de gemeente Hardinxveld-Giessendam en de betrokken partijen een opgave gedaan van het aantal in te zetten uren materieel en de hoeveelheid bouwverkeer. Uitgegaan wordt van materieel uit 2015 of nieuwer. De opgave betreft een totaalopgave voor het werk die vervolgens is uitgesplitst naar de verschillende kalenderjaren waarin een en ander is gepland. Stikstofdepositieberekening ’t Oog Wonen fase 1, Hardinxveld-Giessendam 617.130.10 / 22 april 2020

2

Bron

Werktuig

Jaartal

Brandstof

Vermogen

Uren

1. Voorbelasting 1.1

bulldozers

2015

Diesel

200

1800

1.2

dumpers

2015

Diesel

215

5000

1.3

graafmachines

2015

Diesel

100

3000

2. Bouwrijp maken 2.1

dumpers

2015

Diesel

215

630

2.2

graafmachines

2015

Diesel

60

900

2.3

graafmachines

2015

Diesel

100

900

2.4

graafmachines

2015

Diesel

200

210

2.5

laadschoppen

2015

Diesel

50

900

2.6

trilplaten/stampers

2008

Benzine

10

200

2.7

walsen

2015

Diesel

50

140

3. Bouwrijp maken 3.1

graafmachines

2015

Diesel

200

640

3.2

hijskranen

2015

Diesel

200

2500

3.3

heimachine

2015

Diesel

200

450

4. Bouwrijp maken 4.1

graaf-laadcombinaties

2015

Diesel

80

2520

4.2

graafmachines

2015

Diesel

60

3780

4.3

graafmachines

2015

Diesel

100

3780

4.4

laadschoppen

2015

Diesel

50

2510

4.5

trilplaten/stampers

2008

Benzine

10

560

Tabel 1. Overzicht in te zetten materieel per onderdeel in de aanlegfase

Onderdeel

Licht

Middelzwaar

Zwaar

1. Voorbelasting

760

30

6200

2. Bouwrijp maken

1260

100

510

3. Bouwen

7200

246

518

4. Woonrijp maken

454

152

300

Tabel 2. Verkeersbewegingen per onderdeel in de aanlegfase

Per onderdeel is vervolgens gekeken welk percentage van de uren in welk kwartaal of jaar wordt gemaakt. Daarvoor is de planning zoals aangeleverd door de gemeente Hardinxveld-Giessendam gebruikt. Die resulteert in de volgende verdeling in procenten. Onderdeel

2021

1. Voorbelasting

100%

2022

2023

25%

2025

2. Bouwrijp maken

25%

3. Bouwen

25%

25%

25%

25%

4. Woonrijp maken

25%

25%

25%

25%

25%

50%

75%

5. Gebruik

25%

2024

2026

25%

100%

Tabel 3. Inzet materieel in percentage per fase omgezet in percentage per onderdeel per jaar.

Stikstofdepositieberekening ’t Oog Wonen fase 1, Hardinxveld-Giessendam 617.130.10 / 22 april 2020

3

Met bovenstaande percentages zijn de geraamde uren en verkeersbewegingen in de aanlegfase toebedeeld aan de verschillende jaren. Dit leidt tot onderstaand overzicht dat in de Aeriusberekeningen voor 2021 t/m 2026 is ingevoerd. Onderstaande tabel 4 geeft de uren per in te zetten werktuig per jaar. Bron

Werktuig

1.1

bulldozers

1.2

To-

2021

2022

2023

2024

2025

2026

1800

1800

-

-

-

-

-

dumpers

5000

5000

-

-

-

-

-

1.3

graafmachines

3000

3000

-

-

-

-

-

2.1

dumpers

630

-

158

158

158

158

-

2.2

graafmachines

900

-

225

225

225

225

-

2.3

graafmachines

900

-

225

225

225

225

-

2.4

graafmachines

210

-

53

53

53

53

-

2.5

laadschoppen

900

-

225

225

225

225

-

2.6

trilplaten/stampers

200

-

50

50

50

50

-

2.7

walsen

140

-

35

35

35

35

-

3.1

graafmachines

640

-

160

160

160

160

-

3.2

hijskranen

2500

-

625

625

625

625

-

3.3

heimachine

450

-

113

113

113

113

-

4.1

graaf-laadcombinaties

2520

-

630

630

630

630

-

4.2

graafmachines

3780

-

945

945

945

945

-

4.3

graafmachines

3780

-

945

945

945

945

-

4.4

laadschoppen

2510

-

628

628

628

628

-

4.5

trilplaten/stampers

560

-

140

140

140

140

-

taal

Tabel 4. Inzet materieel in aantal uren per onderdeel per jaar

In tabel 5 is het bouwverkeer uitgesplitst naar de verschillende jaartallen tijdens de aanlegfase. Onderdeel

Totaal

2021

2022

2023

2024

2025

1. Voorbelasting Licht

760

760

-

-

-

-

Middelzwaar

30

30

-

-

-

-

6200

6200

-

-

-

-

Licht

1260

-

315

315

315

315

Middelzwaar

100

-

25

25

25

25

Zwaar

510

-

128

128

128

128

Licht

7200

-

1800

1800

1800

1800

Middelzwaar

246

-

62

62

62

62

Zwaar

518

-

130

130

130

130

Zwaar 2. Bouwrijp maken

3. Bouwen

Stikstofdepositieberekening ’t Oog Wonen fase 1, Hardinxveld-Giessendam 617.130.10 / 22 april 2020

4

4. Woonrijp maken Licht

454

-

114

114

114

114

Middelzwaar

152

-

38

38

38

38

Zwaar

300

-

75

75

75

75

Tabel 5. Aantal verkeersbewegingen als gevolg van bouwverkeer per onderdeel per jaar

Gedurende de bouw worden – vanaf 2020 – reeds woningen opgeleverd. In bovenstaande tabel is aangegeven hoeveel verkeersbewegingen deze woningen per etmaal genereren. Het (worst-case) uitgangspunt is 8 verkeersbewegingen per woning. Tevens is aangenomen dat 98% van het verkeer lichte verkeersbewegingen betreft, 1% middelzwaar en 1% zwaar verkeer. Indien de woningen pas later in het jaar worden opgeleverd is hier evenredig rekening mee gehouden en een jaarlijks gemiddelde berekend. In Tabel 6 het verkeer als gevolg van de opgeleverde en in gebruik genomen woningen te zien. Indien woningen in kwartaal 4 worden opgeleverd is ervan uitgegaan dat de woningen 25% van dat jaar voor 8 verkeersbewegingen per dag zorgen. Doordat de woningen wellicht pas in december worden opgeleverd en niet direct op dag 1 worden bewoond is sprake van een overschatting, waardoor het aantal in de praktijk iets lager zal uitvallen. Uitgangspunt is dat 50% van het verkeer via de Spoorweg richting het westen naar Sliedrecht en de A15 rijdt en 50% over de Spoorweg richting het centrum. Onderdeel

Totaal

2021

2022

2023

2024

2025

2026

Totaal Licht

760

-

Middelzwaar

30

-

414

764

1080

1333

1

4

8

11

14

6200

-

1

4

8

11

14

Licht

1260

-

315

315

315

315

666

Middelzwaar

100

-

25

25

25

25

7

Zwaar

510

-

128

128

128

128

7

Zwaar

82

Per richting

Tabel 6. Aandeel verkeer als gevolg van de ingebruikname van woningen

Gebruiksfase Voor de gebruiksfase is uitgegaan van een worst-case benadering waarbij de woningen ieder voor 8 autoverkeersbewegingen per etmaal zorgen. In de gebruikssituatie, vanaf het jaar 2026 en verder, is sprake van een totaal aantal autobewegingen van 1.360 motorvoertuigen. Onderdeel

%

Aantal Totaal

Aantal per richting

Licht

98

1333

666

Middelzwaar

1

14

7

Zwaar

1

14

7

Totaal

100

1360

680

Tabel 7. Aantal verkeersbewegingen in de gebruiksfase.

Stikstofdepositieberekening ’t Oog Wonen fase 1, Hardinxveld-Giessendam 617.130.10 / 22 april 2020

5

Berekeningen In totaal zijn voor ’t Oog Wonen fase 1 6 Aeriusberekeningen uitgevoerd, 5 voor de aanlegfase (inclusief gecumuleerde bijdrage van autoverkeer naar opgeleverde woningen) en 1 berekening voor de gebruiksfase, 2026 en verder, wanneer alle woningen in gebruik zijn genomen. Dit leidt tot onderstaande resultaten: Jaartal

2021 2022 2023 2024 2025 2026 e.v. Totaal

Totale stikstof- en ammoniak-emissies NOx in KG per jaar 408,07 118,45 171,93 217,13 253,4

167,96 2596,99

NH3 in KG per jaar 1,23 1,35 5,92 10,40 14,74 17,70 49,47

Hoogste Stikstofdepositie mol/ha/j

0,04 0,01 0,02 0,02 0,02 0,02

Tabel 7. Totale emissies en hoogste depositie per jaar

In ieder jaar van de aanlegfase én in de gebruiksfase is sprake van stikstofdepositie. Het betreft een depositie van 0,02 mol/ha/j in de gebruiksfase en maximaal 0,04 mol/ha/j in 1 jaar van de aanlegfase. De stikstofdepositie betreft alleen Natura 2000-gebied de Biesbosch. De depositie in andere Natura 2000-gebieden blijft als gevolg van de aanleg en het gebruik van 170 woningen in ’t Oog Wonen fase 1 niet meer dan 0,00 mol/ha/j. De resultaten van de berekening in de aanlegfase zijn in bijlage 2 t/m 6 gepresenteerd. De resultaten van de berekening voor de gebruiksfase is in bijlage 7 opgenomen.

Stikstofdepositieberekening ’t Oog Wonen fase 1, Hardinxveld-Giessendam 617.130.10 / 22 april 2020

6

Conclusies In dit onderzoek is beoordeeld of de aanleg- en de gebruiksfase van de bouw en het gebruik van de 170 nieuwe woningen in het project ’t Oog Wonen, fase 1, leidt tot een toename van de stikstofdepositie ter plaatse van stikstofgevoelige habitats binnen Natura 2000-gebieden. Uit dit onderzoek wordt geconcludeerd dat er sprake is van een geringe toename van de stikstofdepositie op stikstofgevoelige habitats van Natura 2000-gebied de Biesbosch door de aanleg en het gebruik van deze 170 woningen. In deze berekening is uitgegaan van een aanlegfase van 5 jaar waarbij in het maatgevende jaar 2021 een stikstofemissie optreedt van 408,07 kg NOx wat leidt tot een depositie van 0,04 mol/ha/j in de Biesbosch gedurende het maatgevende jaar en 0,02 mol/ha/j in de gebruiksfase.

KuiperCompagnons Projectverantwoordelijke: de heer R. Wegener Behandeld door: de heer R. Wegener en de heer J. Kraaijeveld Telefoonnummer: 06-22012184

Stikstofdepositieberekening ’t Oog Wonen fase 1, Hardinxveld-Giessendam 617.130.10 / 22 april 2020

7

Bijlage 1 Planning werkzaamheden

Planning woningbouw 't Oog fase 1

concept maart 2020 2020

Waardzone CV

omgevingsvergunning fase 1.2 grondgebonden koop + appartementen koop start verkoop fase 1.2 start bouw opleveren fase 1.2

42

18

10

15

17

10

15

33

10

110

30

omgevingsvergunning fase 1.3 apprtementen koop+ grondgebonden sociaal +koop grondgebonden start verkoop fase 1.3 start bouw opleveren fase 1.3 omgevingsvergunning fase 1.4 grondgebonden koop +grondgebodnen sociaal start verkoop fase 1.4 start bouw opleveren fase 1.4

2022

2023

2024

2024

eenheden eenheden grondgeboneenheden grondgebonden den sociale appartementen koop koop koop Q1 Q2 Q3 Q4 Q1 Q2 Q3 Q4 Q1 Q2 Q3 Q4 Q1 Q2 Q3 Q4 Q1 Q2 Q3 Q4 Q1 Q2 Q3 Q4

bestemmingsplanprocedure voorbereiden terrein voorbelasten zand opbrengen omgevingsvergunning fase 1.1 grondgebonden koop eenheden start verkoop fase 1.1 bouw opleveren fase 1.1

2021

30

170

Bijlage 2 Aerius-berekening 2021

Dit document bevat rekenresultaten van AERIUS Calculator. Het betreft de hoogst berekende stikstofbijdragen per stikstofgevoelig Natura 2000-gebied, op basis van rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant. De berekening op basis van stikstofemissies gaat uit van de componenten ammoniak (NH3) en/of stikstofoxide (NOx). Wilt u verder rekenen of gegevens wijzigen? Importeer de pdf dan in Calculator. Voor meer toelichting verwijzen wij u naar de website www.aerius.nl.

Berekening 2021 Kenmerken Samenvatting emissies Depositieresultaten Gedetailleerde emissiegegevens

Verdere toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via: https://www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers. S2kX3yXxbDmB (09 april 2020) pagina 1/7

Resultaten

Contact

Activiteit

Rechtspersoon

Inrichtingslocatie

KuiperCompagnons

Spoorweg ongenummerd , 3373 AP Hardinxveld-Giessendam

Omschrijving

AERIUS kenmerk

't Oog Wonen fase 1

S2kX3yXxbDmB

Datum berekening

Rekenjaar

Rekenconfiguratie

09 april 2020, 13:31

2021

Berekend voor natuurgebieden

Totale emissie

Situatie 1

NOx

408,07 kg/j

NH3

1,23 kg/j

Resultaten

Natuurgebied

Bijdrage

Hectare met hoogste bijdrage (mol/ha/j)

Biesbosch

0,04

Toelichting

Resultaten

't Oog Wonen fase 1 - 2021

2021

S2kX3yXxbDmB (09 april 2020) pagina 2/7

Resultaten

Locatie 2021

Emissie 2021

Bron Sector

OOG Voorbelasting - materieel Mobiele werktuigen | Bouw en Industrie

OOG Voorbelasting - bouwverkeer Wegverkeer | Buitenwegen

Resultaten

2021

Emissie NH3

Emissie NOx

-

355,40 kg/j

1,23 kg/j

52,67 kg/j

S2kX3yXxbDmB (09 april 2020) pagina 3/7

Resultaten

Resultaten stikstof gevoelige Natura 2000 gebieden

Natuurgebied

Hoogste bijdrage

Biesbosch

0,04

Bijdrage op (bijna) overbelaste hexagonen*

(mol/ha/j)

*

Resultaten

2021

Als de hoogste depositietoename plaatsvindt op een hexagoon waar géén sprake is van een (naderende) stikstofoverbelasting, dan is de hoogste toename op een hexagoon met wel een (naderende) stikstofoverbelasting in deze kolom weergegeven.

S2kX3yXxbDmB (09 april 2020) pagina 4/7

Resultaten

Resultaten per habitattype

Biesbosch Habitattype

Hoogste bijdrage

Lg11 Kamgrasweide & Bloemrijk weidevogelgrasland van het rivierenen zeekleigebied

0,04

Lg08 Nat, matig voedselrijk grasland

0,02

H6510A Glanshaver- en vossenstaarthooilanden (glanshaver)

0,02

H6120 Stroomdalgraslanden

0,02

H6510B Glanshaver- en vossenstaarthooilanden (grote vossenstaart)

0,02

H91E0B Vochtige alluviale bossen (essen-iepenbossen)

0,01

(mol/ha/j) voor de 10 stikstofgevoelige Natura 2000gebieden met het hoogste resultaat

*

Resultaten

2021

Bijdrage op (bijna) overbelaste hexagonen*

Als de hoogste depositietoename plaatsvindt op een hexagoon waar géén sprake is van een (naderende) stikstofoverbelasting, dan is de hoogste toename op een hexagoon met wel een (naderende) stikstofoverbelasting in deze kolom weergegeven.

S2kX3yXxbDmB (09 april 2020) pagina 5/7

Resultaten

Emissie (per bron)

Naam

2021

Locatie (X,Y) NOx

Voertuig

Omschrijving

AFW

Brandstof verbruik (l/j)

Uitstoot hoogte (m)

Spreiding (m)

Warmte Stof inhoud (MW)

Emissie

1.1 bulldozers

4,0

4,0

0,0 NOx

86,40 kg/j

AFW

1.2 dumpers

4,0

4,0

0,0 NOx

215,00 kg/j

AFW

1.3 graafmachines

4,0

4,0

0,0 NOx

54,00 kg/j

Naam

Locatie (X,Y) NOx NH3

Resultaten

OOG Voorbelasting materieel 116495, 427439 355,40 kg/j

Soort

Voertuig

Standaard

OOG Voorbelasting bouwverkeer 115848, 426986 52,67 kg/j 1,23 kg/j

Aantal voertuigen Stof

Emissie

Licht verkeer

760,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Middelzwaar vrachtverkeer

30,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Zwaar vrachtverkeer

6.200,0 / jaar NOx NH3

51,90 kg/j 1,18 kg/j

2021

S2kX3yXxbDmB (09 april 2020) pagina 6/7

Resultaten

Disclaimer

Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden.

Rekenbasis

Deze berekening is tot stand gekomen op basis van: AERIUS versie 2019A_20200403_6c571f9654 Database versie 2019A_20200403_6c571f9654 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/nl/factsheets/release/aerius-calculator-2019A

Resultaten

2021

S2kX3yXxbDmB (09 april 2020) pagina 7/7

Bijlage 3 Aerius-berekening 2022

Dit document bevat rekenresultaten van AERIUS Calculator. Het betreft de hoogst berekende stikstofbijdragen per stikstofgevoelig Natura 2000-gebied, op basis van rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant. De berekening op basis van stikstofemissies gaat uit van de componenten ammoniak (NH3) en/of stikstofoxide (NOx). Wilt u verder rekenen of gegevens wijzigen? Importeer de pdf dan in Calculator. Voor meer toelichting verwijzen wij u naar de website www.aerius.nl.

Berekening 2022 Kenmerken Samenvatting emissies Depositieresultaten Gedetailleerde emissiegegevens

Verdere toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via: https://www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers. RjtAqJyxYoJ2 (09 april 2020) pagina 1/12

Resultaten

Contact

Activiteit

Rechtspersoon

Inrichtingslocatie

KuiperCompagnons

Spoorweg ongenummerd , 3373 AP Hardinxveld-Giessendam

Omschrijving

AERIUS kenmerk

't Oog Wonen fase 1

RjtAqJyxYoJ2

Datum berekening

Rekenjaar

Rekenconfiguratie

09 april 2020, 14:03

2022

Berekend voor natuurgebieden

Totale emissie

Situatie 1

NOx

118,45 kg/j

NH3

1,35 kg/j

Resultaten

Natuurgebied

Bijdrage

Hectare met hoogste bijdrage (mol/ha/j)

Biesbosch

0,01

Toelichting

Resultaten

't Oog Wonen fase 1 - 2022

2022

RjtAqJyxYoJ2 (09 april 2020) pagina 2/12

Resultaten

Locatie 2022

Emissie 2022

Bron Sector

OOG Bouwrijp maken - materieel Mobiele werktuigen | Bouw en Industrie

OOG Bouwrijp maken - bouwverkeer Wegverkeer | Buitenwegen

OOG Bouwen - materieel Mobiele werktuigen | Bouw en Industrie

OOG Bouwen - bouwverkeer Wegverkeer | Buitenwegen

OOG Woonrijp maken - materieel Mobiele werktuigen | Bouw en Industrie

OOG Woonrijp maken - bouwverkeer Wegverkeer | Buitenwegen

Resultaten

2022

Emissie NH3

Emissie NOx

-

18,83 kg/j

< 1 kg/j

1,42 kg/j

-

35,28 kg/j

< 1 kg/j

2,71 kg/j

-

44,69 kg/j

< 1 kg/j

< 1 kg/j

RjtAqJyxYoJ2 (09 april 2020) pagina 3/12

Resultaten

Bron Sector

Resultaten

2022

Emissie NH3

Emissie NOx

OOG Gebruiksfase - verkeer Wegverkeer | Buitenwegen

< 1 kg/j

10,56 kg/j

OOG Gebruiksfase - verkeer Wegverkeer | Buitenwegen

< 1 kg/j

4,03 kg/j

RjtAqJyxYoJ2 (09 april 2020) pagina 4/12

Resultaten

Resultaten stikstof gevoelige Natura 2000 gebieden

Natuurgebied

Hoogste bijdrage

Biesbosch

0,01

Bijdrage op (bijna) overbelaste hexagonen*

(mol/ha/j)

*

Resultaten

Als de hoogste depositietoename plaatsvindt op een hexagoon waar géén sprake is van een (naderende) stikstofoverbelasting, dan is de hoogste toename op een hexagoon met wel een (naderende) stikstofoverbelasting in deze kolom weergegeven.

2022

RjtAqJyxYoJ2 (09 april 2020) pagina 5/12

Resultaten

Resultaten per habitattype

Biesbosch Habitattype

Hoogste bijdrage

Lg11 Kamgrasweide & Bloemrijk weidevogelgrasland van het rivierenen zeekleigebied

0,01

Lg08 Nat, matig voedselrijk grasland

0,01

H6510A Glanshaver- en vossenstaarthooilanden (glanshaver)

0,01

H6510B Glanshaver- en vossenstaarthooilanden (grote vossenstaart)

0,01

H6120 Stroomdalgraslanden

0,01

(mol/ha/j) voor de 10 stikstofgevoelige Natura 2000gebieden met het hoogste resultaat

*

Resultaten

Bijdrage op (bijna) overbelaste hexagonen*

Als de hoogste depositietoename plaatsvindt op een hexagoon waar géén sprake is van een (naderende) stikstofoverbelasting, dan is de hoogste toename op een hexagoon met wel een (naderende) stikstofoverbelasting in deze kolom weergegeven.

2022

RjtAqJyxYoJ2 (09 april 2020) pagina 6/12

Resultaten

Emissie (per bron)

Naam

2022

Locatie (X,Y) NOx

Resultaten

Voertuig

Omschrijving

AFW

Uitstoot hoogte (m)

Spreiding (m)

Warmte Stof inhoud (MW)

Emissie

2.1 dumpers

4,0

4,0

0,0 NOx

6,79 kg/j

AFW

2.2 graafmachines

4,0

4,0

0,0 NOx

2,43 kg/j

AFW

2.3 graafmachines

4,0

4,0

0,0 NOx

4,05 kg/j

AFW

2.4 graafmachines

4,0

4,0

0,0 NOx

1,91 kg/j

AFW

2.5 laadschoppen

4,0

4,0

0,0 NOx

2,70 kg/j

AFW

2.6 trilplaten/stampers

4,0

4,0

0,0 NOx

< 1 kg/j

AFW

2.7 walsen

4,0

4,0

0,0 NOx

< 1 kg/j

2022

Brandstof verbruik (l/j)

OOG Bouwrijp maken materieel 116495, 427439 18,83 kg/j

RjtAqJyxYoJ2 (09 april 2020) pagina 7/12

Resultaten

Naam

Locatie (X,Y) NOx NH3

Soort

Voertuig

Standaard

Aantal voertuigen Stof

Emissie

Licht verkeer

315,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Middelzwaar vrachtverkeer

25,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Zwaar vrachtverkeer

128,0 / jaar NOx NH3

1,05 kg/j < 1 kg/j

Naam Locatie (X,Y) NOx

Resultaten

OOG Bouwrijp maken bouwverkeer 115848, 426986 1,42 kg/j < 1 kg/j

Voertuig

Omschrijving

AFW

Uitstoot hoogte (m)

Spreiding (m)

Warmte Stof inhoud (MW)

Emissie

3.1 graafmachines

4,0

4,0

0,0 NOx

5,76 kg/j

AFW

3.2 hijskranen

4,0

4,0

0,0 NOx

25,00 kg/j

AFW

3.3 heimachine

4,0

4,0

0,0 NOx

4,52 kg/j

2022

Brandstof verbruik (l/j)

OOG Bouwen - materieel 116495, 427439 35,28 kg/j

RjtAqJyxYoJ2 (09 april 2020) pagina 8/12

Resultaten

Naam Locatie (X,Y) NOx NH3

Soort

Voertuig

Aantal voertuigen Stof

Emissie

Standaard

Licht verkeer

1.800,0 / jaar NOx NH3

1,27 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Middelzwaar vrachtverkeer

62,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Zwaar vrachtverkeer

130,0 / jaar NOx NH3

1,07 kg/j < 1 kg/j

Naam

Locatie (X,Y) NOx

Resultaten

OOG Bouwen - bouwverkeer 115848, 426986 2,71 kg/j < 1 kg/j

Voertuig

Omschrijving

AFW

Uitstoot hoogte (m)

Spreiding (m)

Warmte Stof inhoud (MW)

Emissie

4.1 graaflaadcombinaties

4,0

4,0

0,0 NOx

8,06 kg/j

AFW

4.2 graafmachines

4,0

4,0

0,0 NOx

10,21 kg/j

AFW

4.3 graafmachines

4,0

4,0

0,0 NOx

17,01 kg/j

AFW

4.4 laadschoppen

4,0

4,0

0,0 NOx

7,54 kg/j

AFW

4.5 trilplaten/stampers

4,0

4,0

0,0 NOx

1,88 kg/j

2022

Brandstof verbruik (l/j)

OOG Woonrijp maken materieel 116495, 427439 44,69 kg/j

RjtAqJyxYoJ2 (09 april 2020) pagina 9/12

Resultaten

Naam

Locatie (X,Y) NOx NH3

Soort

Voertuig

Standaard

Aantal voertuigen Stof

Emissie

Licht verkeer

114,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Middelzwaar vrachtverkeer

38,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Zwaar vrachtverkeer

75,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Naam Locatie (X,Y) NOx NH3

Resultaten

OOG Woonrijp maken bouwverkeer 115848, 426986 < 1 kg/j < 1 kg/j

OOG Gebruiksfase - verkeer 115848, 426986 10,56 kg/j < 1 kg/j

Soort

Voertuig

Aantal voertuigen Stof

Emissie

Standaard

Licht verkeer

41,0 / etmaal NOx NH3

10,55 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Middelzwaar vrachtverkeer

1,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Zwaar vrachtverkeer

1,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

2022

RjtAqJyxYoJ2 (09 april 2020) pagina 10/12

Resultaten

Naam Locatie (X,Y) NOx NH3

Resultaten

OOG Gebruiksfase - verkeer 116647, 427074 4,03 kg/j < 1 kg/j

Soort

Voertuig

Aantal voertuigen Stof

Emissie

Standaard

Licht verkeer

41,0 / etmaal NOx NH3

4,03 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Middelzwaar vrachtverkeer

1,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Zwaar vrachtverkeer

1,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

2022

RjtAqJyxYoJ2 (09 april 2020) pagina 11/12

Resultaten

Disclaimer

Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden.

Rekenbasis

Deze berekening is tot stand gekomen op basis van: AERIUS versie 2019A_20200403_6c571f9654 Database versie 2019A_20200403_6c571f9654 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/nl/factsheets/release/aerius-calculator-2019A

Resultaten

2022

RjtAqJyxYoJ2 (09 april 2020) pagina 12/12

Bijlage 4 Aerius-berekening 2023

Dit document bevat rekenresultaten van AERIUS Calculator. Het betreft de hoogst berekende stikstofbijdragen per stikstofgevoelig Natura 2000-gebied, op basis van rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant. De berekening op basis van stikstofemissies gaat uit van de componenten ammoniak (NH3) en/of stikstofoxide (NOx). Wilt u verder rekenen of gegevens wijzigen? Importeer de pdf dan in Calculator. Voor meer toelichting verwijzen wij u naar de website www.aerius.nl.

Berekening 2023 Kenmerken Samenvatting emissies Depositieresultaten Gedetailleerde emissiegegevens

Verdere toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via: https://www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers. RRRPqea4wVwB (09 april 2020) pagina 1/12

Resultaten

Contact

Activiteit

Rechtspersoon

Inrichtingslocatie

KuiperCompagnons

Spoorweg ongenummerd , 3373 AP Hardinxveld-Giessendam

Omschrijving

AERIUS kenmerk

't Oog Wonen fase 1

RRRPqea4wVwB

Datum berekening

Rekenjaar

Rekenconfiguratie

09 april 2020, 14:04

2023

Berekend voor natuurgebieden

Totale emissie

Situatie 1

NOx

171,93 kg/j

NH3

5,92 kg/j

Resultaten

Natuurgebied

Bijdrage

Hectare met hoogste bijdrage (mol/ha/j)

Biesbosch

0,02

Toelichting

Resultaten

't Oog Wonen fase 1 - 2023

2023

RRRPqea4wVwB (09 april 2020) pagina 2/12

Resultaten

Locatie 2023

Emissie 2023

Bron Sector

OOG Bouwrijp maken - materieel Mobiele werktuigen | Bouw en Industrie

OOG Bouwrijp maken - bouwverkeer Wegverkeer | Buitenwegen

OOG Bouwen - materieel Mobiele werktuigen | Bouw en Industrie

OOG Bouwen - bouwverkeer Wegverkeer | Buitenwegen

OOG Woonrijp maken - materieel Mobiele werktuigen | Bouw en Industrie

OOG Woonrijp maken - bouwverkeer Wegverkeer | Buitenwegen

Resultaten

2023

Emissie NH3

Emissie NOx

-

18,83 kg/j

< 1 kg/j

1,38 kg/j

-

35,28 kg/j

< 1 kg/j

2,57 kg/j

-

44,69 kg/j

< 1 kg/j

< 1 kg/j

RRRPqea4wVwB (09 april 2020) pagina 3/12

Resultaten

Bron Sector

Resultaten

2023

Emissie NH3

Emissie NOx

OOG Gebruiksfase - verkeer Wegverkeer | Buitenwegen

4,13 kg/j

49,42 kg/j

OOG Gebruiksfase - verkeer Wegverkeer | Buitenwegen

1,58 kg/j

18,87 kg/j

RRRPqea4wVwB (09 april 2020) pagina 4/12

Resultaten

Resultaten stikstof gevoelige Natura 2000 gebieden

Natuurgebied

Hoogste bijdrage

Biesbosch

0,02

Bijdrage op (bijna) overbelaste hexagonen*

(mol/ha/j)

*

Resultaten

Als de hoogste depositietoename plaatsvindt op een hexagoon waar géén sprake is van een (naderende) stikstofoverbelasting, dan is de hoogste toename op een hexagoon met wel een (naderende) stikstofoverbelasting in deze kolom weergegeven.

2023

RRRPqea4wVwB (09 april 2020) pagina 5/12

Resultaten

Resultaten per habitattype

Biesbosch Habitattype

Hoogste bijdrage

Lg11 Kamgrasweide & Bloemrijk weidevogelgrasland van het rivierenen zeekleigebied

0,02

Lg08 Nat, matig voedselrijk grasland

0,01

H6510A Glanshaver- en vossenstaarthooilanden (glanshaver)

0,01

H6510B Glanshaver- en vossenstaarthooilanden (grote vossenstaart)

0,01

H6120 Stroomdalgraslanden

0,01

(mol/ha/j) voor de 10 stikstofgevoelige Natura 2000gebieden met het hoogste resultaat

*

Resultaten

Bijdrage op (bijna) overbelaste hexagonen*

Als de hoogste depositietoename plaatsvindt op een hexagoon waar géén sprake is van een (naderende) stikstofoverbelasting, dan is de hoogste toename op een hexagoon met wel een (naderende) stikstofoverbelasting in deze kolom weergegeven.

2023

RRRPqea4wVwB (09 april 2020) pagina 6/12

Resultaten

Emissie (per bron)

Naam

2023

Locatie (X,Y) NOx

Resultaten

Voertuig

Omschrijving

AFW

Uitstoot hoogte (m)

Spreiding (m)

Warmte Stof inhoud (MW)

Emissie

2.1 dumpers

4,0

4,0

0,0 NOx

6,79 kg/j

AFW

2.2 graafmachines

4,0

4,0

0,0 NOx

2,43 kg/j

AFW

2.3 graafmachines

4,0

4,0

0,0 NOx

4,05 kg/j

AFW

2.4 graafmachines

4,0

4,0

0,0 NOx

1,91 kg/j

AFW

2.5 laadschoppen

4,0

4,0

0,0 NOx

2,70 kg/j

AFW

2.6 trilplaten/stampers

4,0

4,0

0,0 NOx

< 1 kg/j

AFW

2.7 walsen

4,0

4,0

0,0 NOx

< 1 kg/j

2023

Brandstof verbruik (l/j)

OOG Bouwrijp maken materieel 116495, 427439 18,83 kg/j

RRRPqea4wVwB (09 april 2020) pagina 7/12

Resultaten

Naam

Locatie (X,Y) NOx NH3

Soort

Voertuig

Standaard

Aantal voertuigen Stof

Emissie

Licht verkeer

315,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Middelzwaar vrachtverkeer

25,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Zwaar vrachtverkeer

128,0 / jaar NOx NH3

1,03 kg/j < 1 kg/j

Naam Locatie (X,Y) NOx

Resultaten

OOG Bouwrijp maken bouwverkeer 115848, 426986 1,38 kg/j < 1 kg/j

Voertuig

Omschrijving

AFW

Uitstoot hoogte (m)

Spreiding (m)

Warmte Stof inhoud (MW)

Emissie

3.1 graafmachines

4,0

4,0

0,0 NOx

5,76 kg/j

AFW

3.2 hijskranen

4,0

4,0

0,0 NOx

25,00 kg/j

AFW

3.3 heimachine

4,0

4,0

0,0 NOx

4,52 kg/j

2023

Brandstof verbruik (l/j)

OOG Bouwen - materieel 116495, 427439 35,28 kg/j

RRRPqea4wVwB (09 april 2020) pagina 8/12

Resultaten

Naam Locatie (X,Y) NOx NH3

Soort

Voertuig

Aantal voertuigen Stof

Emissie

Standaard

Licht verkeer

1.800,0 / jaar NOx NH3

1,18 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Middelzwaar vrachtverkeer

62,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Zwaar vrachtverkeer

130,0 / jaar NOx NH3

1,05 kg/j < 1 kg/j

Naam

Locatie (X,Y) NOx

Resultaten

OOG Bouwen - bouwverkeer 115848, 426986 2,57 kg/j < 1 kg/j

Voertuig

Omschrijving

AFW

Uitstoot hoogte (m)

Spreiding (m)

Warmte Stof inhoud (MW)

Emissie

4.1 graaflaadcombinaties

4,0

4,0

0,0 NOx

8,06 kg/j

AFW

4.2 graafmachines

4,0

4,0

0,0 NOx

10,21 kg/j

AFW

4.3 graafmachines

4,0

4,0

0,0 NOx

17,01 kg/j

AFW

4.4 laadschoppen

4,0

4,0

0,0 NOx

7,54 kg/j

AFW

4.5 trilplaten/stampers

4,0

4,0

0,0 NOx

1,88 kg/j

2023

Brandstof verbruik (l/j)

OOG Woonrijp maken materieel 116495, 427439 44,69 kg/j

RRRPqea4wVwB (09 april 2020) pagina 9/12

Resultaten

Naam

Locatie (X,Y) NOx NH3

Soort

Voertuig

Standaard

Aantal voertuigen Stof

Emissie

Licht verkeer

114,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Middelzwaar vrachtverkeer

38,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Zwaar vrachtverkeer

75,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Naam Locatie (X,Y) NOx NH3

Resultaten

OOG Woonrijp maken bouwverkeer 115848, 426986 < 1 kg/j < 1 kg/j

OOG Gebruiksfase - verkeer 115848, 426986 49,42 kg/j 4,13 kg/j

Soort

Voertuig

Aantal voertuigen Stof

Emissie

Standaard

Licht verkeer

207,0 / etmaal NOx NH3

49,39 kg/j 4,13 kg/j

Standaard

Middelzwaar vrachtverkeer

2,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Zwaar vrachtverkeer

2,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

2023

RRRPqea4wVwB (09 april 2020) pagina 10/12

Resultaten

Naam Locatie (X,Y) NOx NH3

Resultaten

OOG Gebruiksfase - verkeer 116647, 427074 18,87 kg/j 1,58 kg/j

Soort

Voertuig

Aantal voertuigen Stof

Emissie

Standaard

Licht verkeer

207,0 / etmaal NOx NH3

18,86 kg/j 1,58 kg/j

Standaard

Middelzwaar vrachtverkeer

2,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Zwaar vrachtverkeer

2,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

2023

RRRPqea4wVwB (09 april 2020) pagina 11/12

Resultaten

Disclaimer

Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden.

Rekenbasis

Deze berekening is tot stand gekomen op basis van: AERIUS versie 2019A_20200403_6c571f9654 Database versie 2019A_20200403_6c571f9654 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/nl/factsheets/release/aerius-calculator-2019A

Resultaten

2023

RRRPqea4wVwB (09 april 2020) pagina 12/12

Bijlage 5 Aerius-berekening 2024

Dit document bevat rekenresultaten van AERIUS Calculator. Het betreft de hoogst berekende stikstofbijdragen per stikstofgevoelig Natura 2000-gebied, op basis van rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant. De berekening op basis van stikstofemissies gaat uit van de componenten ammoniak (NH3) en/of stikstofoxide (NOx). Wilt u verder rekenen of gegevens wijzigen? Importeer de pdf dan in Calculator. Voor meer toelichting verwijzen wij u naar de website www.aerius.nl.

Berekening 2024 Kenmerken Samenvatting emissies Depositieresultaten Gedetailleerde emissiegegevens

Verdere toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via: https://www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers. RWjs57Aus9Aw (09 april 2020) pagina 1/12

Resultaten

Contact

Activiteit

Rechtspersoon

Inrichtingslocatie

KuiperCompagnons

Spoorweg ongenummerd , 3373 AP Hardinxveld-Giessendam

Omschrijving

AERIUS kenmerk

't Oog Wonen fase 1

RWjs57Aus9Aw

Datum berekening

Rekenjaar

Rekenconfiguratie

09 april 2020, 14:06

2024

Berekend voor natuurgebieden

Totale emissie

Situatie 1

NOx

217,13 kg/j

NH3

10,40 kg/j

Resultaten

Natuurgebied

Bijdrage

Hectare met hoogste bijdrage (mol/ha/j)

Biesbosch

0,02

Toelichting

Resultaten

't Oog Wonen fase 1 - 2024

2024

RWjs57Aus9Aw (09 april 2020) pagina 2/12

Resultaten

Locatie 2024

Emissie 2024

Bron Sector

OOG Bouwrijp maken - materieel Mobiele werktuigen | Bouw en Industrie

OOG Bouwrijp maken - bouwverkeer Wegverkeer | Buitenwegen

OOG Bouwen - materieel Mobiele werktuigen | Bouw en Industrie

OOG Bouwen - bouwverkeer Wegverkeer | Buitenwegen

OOG Woonrijp maken - materieel Mobiele werktuigen | Bouw en Industrie

OOG Woonrijp maken - bouwverkeer Wegverkeer | Buitenwegen

Resultaten

2024

Emissie NH3

Emissie NOx

-

18,83 kg/j

< 1 kg/j

1,33 kg/j

-

35,28 kg/j

< 1 kg/j

2,44 kg/j

-

44,69 kg/j

< 1 kg/j

< 1 kg/j

RWjs57Aus9Aw (09 april 2020) pagina 3/12

Resultaten

Bron Sector

Resultaten

2024

Emissie NH3

Emissie NOx

OOG Gebruiksfase - verkeer Wegverkeer | Buitenwegen

7,37 kg/j

82,28 kg/j

OOG Gebruiksfase - verkeer Wegverkeer | Buitenwegen

2,82 kg/j

31,42 kg/j

RWjs57Aus9Aw (09 april 2020) pagina 4/12

Resultaten

Resultaten stikstof gevoelige Natura 2000 gebieden

Natuurgebied

Hoogste bijdrage

Biesbosch

0,02

Bijdrage op (bijna) overbelaste hexagonen*

(mol/ha/j)

*

Resultaten

Als de hoogste depositietoename plaatsvindt op een hexagoon waar géén sprake is van een (naderende) stikstofoverbelasting, dan is de hoogste toename op een hexagoon met wel een (naderende) stikstofoverbelasting in deze kolom weergegeven.

2024

RWjs57Aus9Aw (09 april 2020) pagina 5/12

Resultaten

Resultaten per habitattype

Biesbosch Habitattype

Hoogste bijdrage

Lg11 Kamgrasweide & Bloemrijk weidevogelgrasland van het rivierenen zeekleigebied

0,02

H6510A Glanshaver- en vossenstaarthooilanden (glanshaver)

0,01

Lg08 Nat, matig voedselrijk grasland

0,01

H6510B Glanshaver- en vossenstaarthooilanden (grote vossenstaart)

0,01

H6120 Stroomdalgraslanden

0,01

(mol/ha/j) voor de 10 stikstofgevoelige Natura 2000gebieden met het hoogste resultaat

*

Resultaten

Bijdrage op (bijna) overbelaste hexagonen*

Als de hoogste depositietoename plaatsvindt op een hexagoon waar géén sprake is van een (naderende) stikstofoverbelasting, dan is de hoogste toename op een hexagoon met wel een (naderende) stikstofoverbelasting in deze kolom weergegeven.

2024

RWjs57Aus9Aw (09 april 2020) pagina 6/12

Resultaten

Emissie (per bron)

Naam

2024

Locatie (X,Y) NOx

Resultaten

Voertuig

Omschrijving

AFW

Uitstoot hoogte (m)

Spreiding (m)

Warmte Stof inhoud (MW)

Emissie

2.1 dumpers

4,0

4,0

0,0 NOx

6,79 kg/j

AFW

2.2 graafmachines

4,0

4,0

0,0 NOx

2,43 kg/j

AFW

2.3 graafmachines

4,0

4,0

0,0 NOx

4,05 kg/j

AFW

2.4 graafmachines

4,0

4,0

0,0 NOx

1,91 kg/j

AFW

2.5 laadschoppen

4,0

4,0

0,0 NOx

2,70 kg/j

AFW

2.6 trilplaten/stampers

4,0

4,0

0,0 NOx

< 1 kg/j

AFW

2.7 walsen

4,0

4,0

0,0 NOx

< 1 kg/j

2024

Brandstof verbruik (l/j)

OOG Bouwrijp maken materieel 116495, 427439 18,83 kg/j

RWjs57Aus9Aw (09 april 2020) pagina 7/12

Resultaten

Naam

Locatie (X,Y) NOx NH3

Soort

Voertuig

Standaard

Aantal voertuigen Stof

Emissie

Licht verkeer

315,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Middelzwaar vrachtverkeer

25,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Zwaar vrachtverkeer

128,0 / jaar NOx NH3

1,01 kg/j < 1 kg/j

Naam Locatie (X,Y) NOx

Resultaten

OOG Bouwrijp maken bouwverkeer 115848, 426986 1,33 kg/j < 1 kg/j

Voertuig

Omschrijving

AFW

Uitstoot hoogte (m)

Spreiding (m)

Warmte Stof inhoud (MW)

Emissie

3.1 graafmachines

4,0

4,0

0,0 NOx

5,76 kg/j

AFW

3.2 hijskranen

4,0

4,0

0,0 NOx

25,00 kg/j

AFW

3.3 heimachine

4,0

4,0

0,0 NOx

4,52 kg/j

2024

Brandstof verbruik (l/j)

OOG Bouwen - materieel 116495, 427439 35,28 kg/j

RWjs57Aus9Aw (09 april 2020) pagina 8/12

Resultaten

Naam Locatie (X,Y) NOx NH3

Soort

Voertuig

Aantal voertuigen Stof

Emissie

Standaard

Licht verkeer

1.800,0 / jaar NOx NH3

1,08 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Middelzwaar vrachtverkeer

62,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Zwaar vrachtverkeer

130,0 / jaar NOx NH3

1,03 kg/j < 1 kg/j

Naam

Locatie (X,Y) NOx

Resultaten

OOG Bouwen - bouwverkeer 115848, 426986 2,44 kg/j < 1 kg/j

Voertuig

Omschrijving

AFW

Uitstoot hoogte (m)

Spreiding (m)

Warmte Stof inhoud (MW)

Emissie

4.1 graaflaadcombinaties

4,0

4,0

0,0 NOx

8,06 kg/j

AFW

4.2 graafmachines

4,0

4,0

0,0 NOx

10,21 kg/j

AFW

4.3 graafmachines

4,0

4,0

0,0 NOx

17,01 kg/j

AFW

4.4 laadschoppen

4,0

4,0

0,0 NOx

7,54 kg/j

AFW

4.5 trilplaten/stampers

4,0

4,0

0,0 NOx

1,88 kg/j

2024

Brandstof verbruik (l/j)

OOG Woonrijp maken materieel 116495, 427439 44,69 kg/j

RWjs57Aus9Aw (09 april 2020) pagina 9/12

Resultaten

Naam

Locatie (X,Y) NOx NH3

Soort

Voertuig

Standaard

Aantal voertuigen Stof

Emissie

Licht verkeer

114,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Middelzwaar vrachtverkeer

38,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Zwaar vrachtverkeer

75,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Naam Locatie (X,Y) NOx NH3

Resultaten

OOG Woonrijp maken bouwverkeer 115848, 426986 < 1 kg/j < 1 kg/j

OOG Gebruiksfase - verkeer 115848, 426986 82,28 kg/j 7,37 kg/j

Soort

Voertuig

Aantal voertuigen Stof

Emissie

Standaard

Licht verkeer

374,0 / etmaal NOx NH3

82,22 kg/j 7,37 kg/j

Standaard

Middelzwaar vrachtverkeer

4,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Zwaar vrachtverkeer

4,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

2024

RWjs57Aus9Aw (09 april 2020) pagina 10/12

Resultaten

Naam Locatie (X,Y) NOx NH3

Resultaten

OOG Gebruiksfase - verkeer 116647, 427074 31,42 kg/j 2,82 kg/j

Soort

Voertuig

Aantal voertuigen Stof

Emissie

Standaard

Licht verkeer

374,0 / etmaal NOx NH3

31,40 kg/j 2,81 kg/j

Standaard

Middelzwaar vrachtverkeer

4,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Zwaar vrachtverkeer

4,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

2024

RWjs57Aus9Aw (09 april 2020) pagina 11/12

Resultaten

Disclaimer

Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden.

Rekenbasis

Deze berekening is tot stand gekomen op basis van: AERIUS versie 2019A_20200403_6c571f9654 Database versie 2019A_20200403_6c571f9654 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/nl/factsheets/release/aerius-calculator-2019A

Resultaten

2024

RWjs57Aus9Aw (09 april 2020) pagina 12/12

Bijlage 6 Aerius-berekening 2025

Dit document bevat rekenresultaten van AERIUS Calculator. Het betreft de hoogst berekende stikstofbijdragen per stikstofgevoelig Natura 2000-gebied, op basis van rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant. De berekening op basis van stikstofemissies gaat uit van de componenten ammoniak (NH3) en/of stikstofoxide (NOx). Wilt u verder rekenen of gegevens wijzigen? Importeer de pdf dan in Calculator. Voor meer toelichting verwijzen wij u naar de website www.aerius.nl.

Berekening 2025 Kenmerken Samenvatting emissies Depositieresultaten Gedetailleerde emissiegegevens

Verdere toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via: https://www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers. RPFjUEWhZmuK (09 april 2020) pagina 1/12

Resultaten

Contact

Activiteit

Rechtspersoon

Inrichtingslocatie

KuiperCompagnons

Spoorweg ongenummerd , 3373 AP Hardinxveld-Giessendam

Omschrijving

AERIUS kenmerk

't Oog Wonen fase 1

RPFjUEWhZmuK

Datum berekening

Rekenjaar

Rekenconfiguratie

09 april 2020, 14:07

2025

Berekend voor natuurgebieden

Totale emissie

Situatie 1

NOx

253,40 kg/j

NH3

14,74 kg/j

Resultaten

Natuurgebied

Bijdrage

Hectare met hoogste bijdrage (mol/ha/j)

Biesbosch

0,02

Toelichting

Resultaten

't Oog Wonen fase 1 - 2025

2025

RPFjUEWhZmuK (09 april 2020) pagina 2/12

Resultaten

Locatie 2025

Emissie 2025

Bron Sector

OOG Bouwrijp maken - materieel Mobiele werktuigen | Bouw en Industrie

OOG Bouwrijp maken - bouwverkeer Wegverkeer | Buitenwegen

OOG Bouwen - materieel Mobiele werktuigen | Bouw en Industrie

OOG Bouwen - bouwverkeer Wegverkeer | Buitenwegen

OOG Woonrijp maken - materieel Mobiele werktuigen | Bouw en Industrie

OOG Woonrijp maken - bouwverkeer Wegverkeer | Buitenwegen

Resultaten

2025

Emissie NH3

Emissie NOx

-

18,83 kg/j

< 1 kg/j

1,29 kg/j

-

35,28 kg/j

< 1 kg/j

2,30 kg/j

-

44,69 kg/j

< 1 kg/j

< 1 kg/j

RPFjUEWhZmuK (09 april 2020) pagina 3/12

Resultaten

Bron Sector

Resultaten

2025

Emissie NH3

Emissie NOx

OOG Gebruiksfase - verkeer Wegverkeer | Buitenwegen

10,51 kg/j

108,68 kg/j

OOG Gebruiksfase - verkeer Wegverkeer | Buitenwegen

4,02 kg/j

41,50 kg/j

RPFjUEWhZmuK (09 april 2020) pagina 4/12

Resultaten

Resultaten stikstof gevoelige Natura 2000 gebieden

Natuurgebied

Hoogste bijdrage

Biesbosch

0,02

Bijdrage op (bijna) overbelaste hexagonen*

(mol/ha/j)

*

Resultaten

Als de hoogste depositietoename plaatsvindt op een hexagoon waar géén sprake is van een (naderende) stikstofoverbelasting, dan is de hoogste toename op een hexagoon met wel een (naderende) stikstofoverbelasting in deze kolom weergegeven.

2025

RPFjUEWhZmuK (09 april 2020) pagina 5/12

Resultaten

Resultaten per habitattype

Biesbosch Habitattype

Hoogste bijdrage

Lg11 Kamgrasweide & Bloemrijk weidevogelgrasland van het rivierenen zeekleigebied

0,02

H6510A Glanshaver- en vossenstaarthooilanden (glanshaver)

0,01

Lg08 Nat, matig voedselrijk grasland

0,01

H6510B Glanshaver- en vossenstaarthooilanden (grote vossenstaart)

0,01

H6120 Stroomdalgraslanden

0,01

(mol/ha/j) voor de 10 stikstofgevoelige Natura 2000gebieden met het hoogste resultaat

*

Resultaten

Bijdrage op (bijna) overbelaste hexagonen*

Als de hoogste depositietoename plaatsvindt op een hexagoon waar géén sprake is van een (naderende) stikstofoverbelasting, dan is de hoogste toename op een hexagoon met wel een (naderende) stikstofoverbelasting in deze kolom weergegeven.

2025

RPFjUEWhZmuK (09 april 2020) pagina 6/12

Resultaten

Emissie (per bron)

Naam

2025

Locatie (X,Y) NOx

Resultaten

Voertuig

Omschrijving

AFW

Uitstoot hoogte (m)

Spreiding (m)

Warmte Stof inhoud (MW)

Emissie

2.1 dumpers

4,0

4,0

0,0 NOx

6,79 kg/j

AFW

2.2 graafmachines

4,0

4,0

0,0 NOx

2,43 kg/j

AFW

2.3 graafmachines

4,0

4,0

0,0 NOx

4,05 kg/j

AFW

2.4 graafmachines

4,0

4,0

0,0 NOx

1,91 kg/j

AFW

2.5 laadschoppen

4,0

4,0

0,0 NOx

2,70 kg/j

AFW

2.6 trilplaten/stampers

4,0

4,0

0,0 NOx

< 1 kg/j

AFW

2.7 walsen

4,0

4,0

0,0 NOx

< 1 kg/j

2025

Brandstof verbruik (l/j)

OOG Bouwrijp maken materieel 116495, 427439 18,83 kg/j

RPFjUEWhZmuK (09 april 2020) pagina 7/12

Resultaten

Naam

Locatie (X,Y) NOx NH3

Soort

Voertuig

Standaard

Aantal voertuigen Stof

Emissie

Licht verkeer

315,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Middelzwaar vrachtverkeer

25,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Zwaar vrachtverkeer

128,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Naam Locatie (X,Y) NOx

Resultaten

OOG Bouwrijp maken bouwverkeer 115848, 426986 1,29 kg/j < 1 kg/j

Voertuig

Omschrijving

AFW

Uitstoot hoogte (m)

Spreiding (m)

Warmte Stof inhoud (MW)

Emissie

3.1 graafmachines

4,0

4,0

0,0 NOx

5,76 kg/j

AFW

3.2 hijskranen

4,0

4,0

0,0 NOx

25,00 kg/j

AFW

3.3 heimachine

4,0

4,0

0,0 NOx

4,52 kg/j

2025

Brandstof verbruik (l/j)

OOG Bouwen - materieel 116495, 427439 35,28 kg/j

RPFjUEWhZmuK (09 april 2020) pagina 8/12

Resultaten

Naam Locatie (X,Y) NOx NH3

Soort

Voertuig

Aantal voertuigen Stof

Emissie

Standaard

Licht verkeer

1.800,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Middelzwaar vrachtverkeer

62,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Zwaar vrachtverkeer

130,0 / jaar NOx NH3

1,01 kg/j < 1 kg/j

Naam

Locatie (X,Y) NOx

Resultaten

OOG Bouwen - bouwverkeer 115848, 426986 2,30 kg/j < 1 kg/j

Voertuig

Omschrijving

AFW

Uitstoot hoogte (m)

Spreiding (m)

Warmte Stof inhoud (MW)

Emissie

4.1 graaflaadcombinaties

4,0

4,0

0,0 NOx

8,06 kg/j

AFW

4.2 graafmachines

4,0

4,0

0,0 NOx

10,21 kg/j

AFW

4.3 graafmachines

4,0

4,0

0,0 NOx

17,01 kg/j

AFW

4.4 laadschoppen

4,0

4,0

0,0 NOx

7,54 kg/j

AFW

4.5 trilplaten/stampers

4,0

4,0

0,0 NOx

1,88 kg/j

2025

Brandstof verbruik (l/j)

OOG Woonrijp maken materieel 116495, 427439 44,69 kg/j

RPFjUEWhZmuK (09 april 2020) pagina 9/12

Resultaten

Naam

Locatie (X,Y) NOx NH3

Soort

Voertuig

Standaard

Aantal voertuigen Stof

Emissie

Licht verkeer

114,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Middelzwaar vrachtverkeer

38,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Zwaar vrachtverkeer

75,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Naam Locatie (X,Y) NOx NH3

Resultaten

OOG Woonrijp maken bouwverkeer 115848, 426986 < 1 kg/j < 1 kg/j

OOG Gebruiksfase - verkeer 115848, 426986 108,68 kg/j 10,51 kg/j

Soort

Voertuig

Aantal voertuigen Stof

Emissie

Standaard

Licht verkeer

540,0 / etmaal NOx NH3

108,60 kg/j 10,51 kg/j

Standaard

Middelzwaar vrachtverkeer

6,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Zwaar vrachtverkeer

6,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

2025

RPFjUEWhZmuK (09 april 2020) pagina 10/12

Resultaten

Naam Locatie (X,Y) NOx NH3

Resultaten

OOG Gebruiksfase - verkeer 116647, 427074 41,50 kg/j 4,02 kg/j

Soort

Voertuig

Aantal voertuigen Stof

Emissie

Standaard

Licht verkeer

540,0 / etmaal NOx NH3

41,47 kg/j 4,01 kg/j

Standaard

Middelzwaar vrachtverkeer

6,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Zwaar vrachtverkeer

6,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

2025

RPFjUEWhZmuK (09 april 2020) pagina 11/12

Resultaten

Disclaimer

Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden.

Rekenbasis

Deze berekening is tot stand gekomen op basis van: AERIUS versie 2019A_20200403_6c571f9654 Database versie 2019A_20200403_6c571f9654 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/nl/factsheets/release/aerius-calculator-2019A

Resultaten

2025

RPFjUEWhZmuK (09 april 2020) pagina 12/12

Bijlage 7 Aerius-berekening 2026 e.v.

Dit document bevat rekenresultaten van AERIUS Calculator. Het betreft de hoogst berekende stikstofbijdragen per stikstofgevoelig Natura 2000-gebied, op basis van rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant. De berekening op basis van stikstofemissies gaat uit van de componenten ammoniak (NH3) en/of stikstofoxide (NOx). Wilt u verder rekenen of gegevens wijzigen? Importeer de pdf dan in Calculator. Voor meer toelichting verwijzen wij u naar de website www.aerius.nl.

Berekening 2026 Kenmerken Samenvatting emissies Depositieresultaten Gedetailleerde emissiegegevens

Verdere toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via: https://www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers. RfN5t1ji8RAo (09 april 2020) pagina 1/7

Resultaten

Contact

Activiteit

Rechtspersoon

Inrichtingslocatie

KuiperCompagnons

Spoorweg ongenummerd , 3373 AP Hardinxveld-Giessendam

Omschrijving

AERIUS kenmerk

't Oog Wonen fase 1

RfN5t1ji8RAo

Datum berekening

Rekenjaar

Rekenconfiguratie

09 april 2020, 14:10

2026

Berekend voor natuurgebieden

Totale emissie

Situatie 1

NOx

167,96 kg/j

NH3

17,70 kg/j

Resultaten

Natuurgebied

Bijdrage

Hectare met hoogste bijdrage (mol/ha/j)

Biesbosch

0,02

Toelichting

Resultaten

't Oog Wonen fase 1 - gebruiksfase

2026

RfN5t1ji8RAo (09 april 2020) pagina 2/7

Resultaten

Locatie 2026

Emissie 2026

Resultaten

Bron Sector

2026

Emissie NH3

Emissie NOx

OOG Gebruiksfase - verkeer Wegverkeer | Buitenwegen

12,81 kg/j

121,55 kg/j

OOG Gebruiksfase - verkeer Wegverkeer | Buitenwegen

4,89 kg/j

46,42 kg/j

RfN5t1ji8RAo (09 april 2020) pagina 3/7

Resultaten

Resultaten stikstof gevoelige Natura 2000 gebieden

Natuurgebied

Hoogste bijdrage

Biesbosch

0,02

Bijdrage op (bijna) overbelaste hexagonen*

(mol/ha/j)

*

Resultaten

Als de hoogste depositietoename plaatsvindt op een hexagoon waar géén sprake is van een (naderende) stikstofoverbelasting, dan is de hoogste toename op een hexagoon met wel een (naderende) stikstofoverbelasting in deze kolom weergegeven.

2026

RfN5t1ji8RAo (09 april 2020) pagina 4/7

Resultaten

Resultaten per habitattype

Biesbosch Habitattype

Hoogste bijdrage

Lg11 Kamgrasweide & Bloemrijk weidevogelgrasland van het rivierenen zeekleigebied

0,02

H6510A Glanshaver- en vossenstaarthooilanden (glanshaver)

0,01

Lg08 Nat, matig voedselrijk grasland

0,01

H6510B Glanshaver- en vossenstaarthooilanden (grote vossenstaart)

0,01

H6120 Stroomdalgraslanden

0,01

(mol/ha/j) voor de 10 stikstofgevoelige Natura 2000gebieden met het hoogste resultaat

*

Resultaten

Bijdrage op (bijna) overbelaste hexagonen*

Als de hoogste depositietoename plaatsvindt op een hexagoon waar géén sprake is van een (naderende) stikstofoverbelasting, dan is de hoogste toename op een hexagoon met wel een (naderende) stikstofoverbelasting in deze kolom weergegeven.

2026

RfN5t1ji8RAo (09 april 2020) pagina 5/7

Resultaten

Emissie (per bron)

Naam Locatie (X,Y)

2026

NOx NH3

Soort

Voertuig

Aantal voertuigen Stof

Emissie

Standaard

Licht verkeer

666,0 / etmaal NOx NH3

121,46 kg/j 12,81 kg/j

Standaard

Middelzwaar vrachtverkeer

7,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Zwaar vrachtverkeer

7,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Naam Locatie (X,Y) NOx NH3

Resultaten

OOG Gebruiksfase - verkeer 115848, 426986 121,55 kg/j 12,81 kg/j

OOG Gebruiksfase - verkeer 116647, 427074 46,42 kg/j 4,89 kg/j

Soort

Voertuig

Aantal voertuigen Stof

Emissie

Standaard

Licht verkeer

666,0 / etmaal NOx NH3

46,39 kg/j 4,89 kg/j

Standaard

Middelzwaar vrachtverkeer

7,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Standaard

Zwaar vrachtverkeer

7,0 / jaar NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

2026

RfN5t1ji8RAo (09 april 2020) pagina 6/7

Resultaten

Disclaimer

Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden.

Rekenbasis

Deze berekening is tot stand gekomen op basis van: AERIUS versie 2019A_20200403_6c571f9654 Database versie 2019A_20200403_6c571f9654 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/nl/factsheets/release/aerius-calculator-2019A

Resultaten

2026

RfN5t1ji8RAo (09 april 2020) pagina 7/7

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: http://raad.hardinxveld-giessendam.nl/api/v1/meetings/713/documents/22922