CConstaterende datHardinxveld-Giessendam
Koppel je AI →
Document · PDF

5. Onderzoek luchtkwaliteit 't Oog Wonen, fase 1 dd 13 febr 2021 (incl bijlagen).pdf

Gemeenteraad GHG 22 september 2022, gemeente Hardinxveld-GiessendamBij agendapunt: 14: Vaststellen bestemmingsplan 't Oog Wonen, fase 1 - Raadsvoorstel36.069 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 1 van 3

Onderzoek luchtkwaliteit Bestemmingsplan ‘Oog Wonen, fase 1

13 februari 2021

Projectgegevens Onderzoek luchtkwaliteit Bestemmingsplan ’t Oog Wonen, fase 1 Hardinxveld-Giessendam

Opdrachtgever Contactpersoon

Gemeente Hardinxveld-Giessendam

Werknummer

620.107.20

Datum

13 februari 2021

Adviseur

KuiperCompagnons Projectverantwoordelijke: ing. R. Wegener Behandeld door: ing. A.T. de Hek Telefoonnummer: 010 - 433 0099

File: j:\620\107\20\3 projectresultaat\milieu\luchtkwaliteit\rapportage\620.107.20 onderzoek luchtkwaliteit ’t oog wonen, fase 1 dd 13 februari 2021.docx

Inhoudsopgave

blz.

1

Inleiding ............................................................................................................................ 1

2

Wettelijk kader.................................................................................................................. 3 2.1 Normstelling .............................................................................................................. 4 2.2 Toepasbaarheidsbeginsel .......................................................................................... 4 2.3 Blootstelling ............................................................................................................... 4

3

Uitgangspunten berekening ............................................................................................ 6 3.1 Berekeningsmethode ................................................................................................. 6 3.2 Verkeersgegevens ..................................................................................................... 9

4

Resultaten luchtkwaliteit ............................................................................................... 12 4.1 Jaargemiddelde concentraties NO2, PM10 en PM2,5 .................................................. 12 4.2 Overschrijdingsdagen 24 uurgemiddelde grenswaarde PM10 .................................... 12

5

Conclusies...................................................................................................................... 13

Bijlagen Bijlage 1 - Toelichting invoergegevens STACKS+ Bijlage 2 - Wegverkeersgegevens STACKS+ (2030) Bijlage 3 - Beoordelingspunten Bijlage 4 - Resultaten stikstofdioxide (NO2) Bijlage 5 - Resultaten fijnstof (PM10) Bijlage 6 - Resultaten zeer fijnstof (PM2,5)

1

Inleiding Bestemmingsplan ‘t Oog Wonen, fase 1 Binnen het bestemmingsplan ‘‘t Oog Wonen, fase 1’ wordt de realisatie van 170 woningen mogelijk gemaakt binnen de bestemming ‘Wonen - Uit te werken’. Binnen de bestemming worden specifieke bouwaanduidingen gehanteerd met de woondichtheden 1, 2 en 3. Binnen deze woondichtheden mogen maximaal het volgende aantal woningen per hectare worden gerealiseerd: - woondichtheid 1 (noordelijk deel - 6,1 hectare): 5 woningen per hectare; - woondichtheid 2 (midden deel - 7,6 hectare): 10 tot 20 woningen per hectare; - woondichtheid 3 (zuidelijk deel - 2,3 hectare): 35 woningen per hectare. ‘t Oog Wonen, fase 1 heeft in het huidige bestemmingsplan ‘Buitengebied’ de bestemming ‘Agrarisch met waarden’. De bestemmingsgrens is weergegeven in afbeelding 1.

Afbeelding 1

Bestemmingsplan ’t Oog Wonen, fase 1

Luchtkwaliteit Het onderzoek heeft tot doel vast te stellen binnen welke randvoorwaarden woningbouw binnen het bestemmingsplan ’t Oog Wonen, fase 1 mogelijk is, getoetst aan Titel 5.2 Luchtkwaliteitseisen van de Wet milieubeheer. De titel 5.2 ‘Luchtkwaliteitseisen’ is beter bekend als de Wet luchtkwaliteit. In dit onderzoek is de luchtkwaliteit bepaald voor de referentiejaar 2020 en 2030 ter plaatse van: - de bestemmingsgrens ‘Wonen - Uit te werken’; - op 3,5 en 10 meter uit de rand van de Spoorweg en Polderweg; - op 10 meter uit de rand van de Zwijnskade, Peulenlaan en de rijksweg A15; - bij de bestaande woningen ten noorden en zuiden van de Spoorweg.

Onderzoek luchtkwaliteit Bestemmingsplan ’t Oog Wonen, fase 1 616.138.30 / 13 februari 2021

1

De luchtkwaliteit is alleen berekend voor de maatgevende luchtverontreinigende stoffen1, te weten stikstofdioxide (NO2), fijnstof (PM10) en zeer fijnstof (PM2,5) en getoetst aan de grenswaarden van de Wet luchtkwaliteit. Voor de overige stoffen vindt langs wegen in Nederland geen overschrijding van de grenswaarden plaats. Voor benzeen kan in bijzondere gevallen, bijvoorbeeld bij grote parkeergarages, nog wel sprake zijn van een overschrijding, maar dit is niet aan de orde. Leeswijzer In hoofdstuk 2 van deze rapportage wordt ingegaan op het wettelijk kader. In hoofdstuk 3 worden de uitgangspunten voor het onderzoek besproken. In hoofdstuk 4 worden de resultaten getoond en in hoofdstuk 5 staan de conclusies van het onderzoek.

1

Deze werkwijze is geaccepteerd door de Raad van State (uitspraak zaaknummer 200809116/1/R1 d.d. 10 februari 2010)

Onderzoek luchtkwaliteit Bestemmingsplan ’t Oog Wonen, fase 1 616.138.30 / 13 februari 2021

2

2

Wettelijk kader Een belangrijk onderdeel van de Wet luchtkwaliteit is het Nationaal Samenwerkingsprogramma Luchtkwaliteit (NSL). Het NSL is een bundeling maatregelen op regionaal, nationaal en internationaal niveau die de luchtkwaliteit verbeteren en waarin alle ruimtelijke ontwikkelingen/projecten zijn opgenomen die de luchtkwaliteit in belangrijke mate verslechteren. Het doel van de NSL is om overal in Nederland te voldoen aan de Europese normen voor de luchtverontreinigende stoffen. Voor wegverkeer zijn stikstofdioxide (NO2), fijnstof (PM10) en zeer fijnstof (PM2,5) de belangrijkste stoffen. Naast de introductie van het NSL is het begrip ‘niet in betekenende mate’ (NIBM) bijdragen een belangrijk onderdeel van de Wet luchtkwaliteit. Een project draagt NIBM bij aan de verslechtering van de luchtkwaliteit als de NO2 en PM10 jaargemiddelde concentraties niet meer toeneemt dan 1,2 µg/m3. In dat geval is de ontwikkeling als NIBM te beschouwen. Een ruimtelijke ontwikkeling vindt volgens de Wet luchtkwaliteit doorgang als ten minste aan één van de volgende voorwaarden is voldaan: - de ontwikkeling is opgenomen in het NSL; - de ontwikkeling aangemerkt wordt als een NIBM-project; - de gestelde grenswaarden in bijlage 2 van de Wet luchtkwaliteit niet worden overschreden; - projectsaldering kan worden toegepast.

Voor zover de ruimtelijke ontwikkeling is opgenomen in het NSL of de ontwikkeling kan worden aangemerkt als NIBM-project is toetsing aan de normen van de Wet luchtkwaliteit niet nodig. Voor plangebied ‘t Oog geldt dat het gebied niet is opgenomen in het NSL. Binnen bestemmingsplan 'Woongebied 't Oog 1e fase' wordt de realisatie van maximaal 170 woningen mogelijk gemaakt binnen de bestemming ‘Wonen - Uit te Werken’. In de Regeling ‘Niet in betekenende mate bijdragen (luchtkwaliteitseisen)’ zijn categorieën opgenomen voor ontwikkelingen die als NIBM worden aangemerkt. Dit zijn onder andere: - kantoorlocaties, indien een dergelijke locatie, in geval van één ontsluitingsweg, een bruto vloeroppervlak van niet meer dan 100.000 m2 omvat, dan wel, in geval van twee ontsluitingswegen met een gelijkmatige verkeersverdeling, een bruto vloeroppervlak van niet meer dan 200.000 m2 omvat; - woningbouwlocaties, indien een dergelijke locatie, in geval van één ontsluitingsweg, netto niet meer dan 1.500 nieuwe woningen omvat, dan wel, in geval van twee ontsluitingswegen met een gelijkmatige verkeersverdeling, netto niet meer dan 3.000 woningen omvat.

Op basis van artikel 5 Besluit ‘Niet in betekenende mate bijdragen (luchtkwaliteitseisen)’ (anticumulatiebeding) is aangegeven dat diverse ontwikkelingen in elkaars nabijheid niet afzonderlijk mogen worden getoetst aan de normen van de Wet luchtkwaliteit. Aangezien ’t Oog Wonen, fase 1 onderdeel uitmaakt van een grotere ontwikkeling (gebied ’t Oog), met meerdere functies, is de ontwikkeling niet zondermeer aan te merken als een ontwikkeling die NIBM bijdraagt aan de verslechtering van de luchtkwaliteit.

Onderzoek luchtkwaliteit Bestemmingsplan ’t Oog Wonen, fase 1 616.138.30 / 13 februari 2021

3

2.1

Normstelling In bijlage 2 van de Wet luchtkwaliteit is een overzicht gegeven van de grenswaarden voor luchtverontreinigende stoffen. Deze grenswaarden voor NO2, PM10 en PM2,5 zijn weergegeven in de volgende tabel. Tabel 1: Grenswaarden Wet luchtkwaliteit Stof NO2

Jaargemiddelde grenswaarde

40 µg/m3

PM10

Jaargemiddelde grenswaarde

40 µg/m3

24 uurgemiddelde grenswaarde

50 µg/m3, welke maximaal 35 dagen per jaar mag worden overschreden

Jaargemiddelde grenswaarde

25 µg/m3

PM2,5

2.2

Grenswaarde

Toepasbaarheidsbeginsel In de Wet milieubeheer is het toepasbaarheidsbeginsel in artikel 5.19 lid 2 opgenomen. Het gaat daarin voornamelijk om de toegankelijkheid van plaatsen. De strekking van dit beginsel is dat de luchtkwaliteit niet hoeft te worden beoordeeld op locaties die niet toegankelijk zijn voor het publiek en waar geen vaste bewoning is. Daarnaast is geen onderzoek nodig voor terreinen waarop een of meer inrichtingen zijn gelegen en de rijbaan van wegen en de middenberm van wegen, tenzij voetgangers normaliter toegang tot de middenberm hebben.

2.3

Blootstelling De luchtkwaliteit wordt alleen bepaald op plaatsen waar de blootstelling significant is. In artikel 22 van de Regeling beoordeling luchtkwaliteit 2007 (Rbl 2007) staat dat de luchtkwaliteit wordt bepaald op plaatsen waar de bevolking ‘kan worden blootgesteld gedurende een periode die in vergelijking met de middelingstijd van de betreffende luchtkwaliteitseis significant is'. Hiermee wordt bedoeld dat bij de bepaling of een verblijfstijd significant is, de verblijfstijd vergeleken moet worden met een jaar, dag of uur, afhankelijk van de vraag of je te maken hebt met een jaargemiddelde, een daggemiddelde of een uurgemiddelde grenswaarde voor een stof. Uit het NSL komt naar voren dat een overschrijding van de uurgemiddelde norm (vrijwel) niet voorkomt. Overschrijdingen van het jaargemiddelde komen vaker voor, maar hoeven alleen bepaald te worden op plaatsen waar de verblijfstijd significant is in vergelijking met een jaar.

Onderzoek luchtkwaliteit Bestemmingsplan ’t Oog Wonen, fase 1 616.138.30 / 13 februari 2021

4

Het staat ter beoordeling van het bevoegd gezag of een locatie een verblijfstijd heeft die significant is. In de toelichting op de gewijzigde Rbl 2007 wordt een aantal voorbeelden gegeven van plaatsen waar de verblijfstijd significant is: - woningen, andere voor wonen bestemde gebouwen, woonboten; - kinderopvang; - basisscholen en scholen voor middelbaar en hoger onderwijs; - verzorgings- en bejaardentehuizen; - revalidatie-instellingen; - overige gebouwen, niet zijnde (hoofdzakelijk) een werkplek, waar sprake is van een langdurig verblijf door personen en zoals penitentiaire inrichtingen, asielzoekerscentra en dergelijke.

Onderzoek luchtkwaliteit Bestemmingsplan ’t Oog Wonen, fase 1 616.138.30 / 13 februari 2021

5

3

Uitgangspunten berekening Omdat de ontwikkeling die mogelijk wordt gemaakt binnen plangebied ‘t Oog niet in het NSL is opgenomen en ook niet zondermeer als NIBM is aan te merken, wordt door een berekening een toetsing aan de grenswaarden uit de Wet luchtkwaliteit uitgevoerd. In het onderzoek is de luchtkwaliteit onderzocht langs de (ontsluitings)wegen in de nabijheid van het plangebied. Het betreft Spoorweg, Polderweg, Zwijnskade, Peulenlaan en de rijksweg A15 en bij de bestaande woningen ten noorden en zuiden van de Spoorweg. In dit onderzoek zijn de concentraties NO2, PM10 en PM2,5 berekend voor de jaren 2020 en 2030.

3.1

Berekeningsmethode Om de luchtkwaliteit te berekenen is een drietal Standaardrekenmethodes (SRM) ontwikkeld. Deze rekenmethodes zijn vastgelegd in de Regeling beoordeling luchtkwaliteit 2007 (Rbl 2007). Langs wegen wordt de luchtkwaliteit bepaald met SRM 1 en SRM 2. Het toepassingsbereik voor SRM 1 betreft de wegen in stedelijk gebied. SRM 2 wordt gebruikt voor wegen in het buitenstedelijk gebied. SRM 3 is ontwikkeld voor het bepalen van de luchtkwaliteit voor (industriële) puntbronnen. Het gehanteerde rekenmodel voor de luchtkwaliteitsberekeningen is STACKS+ (Geomilieu, versie 2020.2). Dit rekenmodel bevat zowel SRM 1, SRM2 en SRM 3. Het rekenmodel STACKS is gevalideerd voor het bepalen van de luchtkwaliteit. In bijlage 1 is een toelichting gegeven op de invoergegevens voor STACKS+. Wegen Voor de berekening van luchtkwaliteit is gebruik gemaakt van de verkeersgegevens (intensiteiten, verkeerssamenstelling en stagnatie), zoals geleverd door de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid voor de lokale wegen. De verkeersgegevens voor Rijksweg A15 zijn gebaseerd op de informatie uit de NSL-monitoring (https://www.nsl-monitoring.nl). Voor de berekeningen in STACKS+ zijn de gegevens aangevuld met de volgende van belang zijnde gegevens: - Wegtype; - Snelheid; - Weghoogte; - Schermhoogte.

In de berekeningen is voor de lokale wegen uitgegaan van het wegtype ‘Normaal’ en voor de Rijksweg A15 van het wegtype ‘Snelweg’. De gemiddelde snelheden zijn gebaseerd op de CAR-snelheden en in overeenstemming met de resultaten van de import van de informatie uit de NSL-monitoring in Geomilieu.

Onderzoek luchtkwaliteit Bestemmingsplan ’t Oog Wonen, fase 1 616.138.30 / 13 februari 2021

6

Hierbij zijn de volgende snelheden aangehouden: - Maximumsnelheid 30 km/uur: 22 km/uur; - Maximumsnelheid 50 km/uur: 37 km/uur; - Maximumsnelheid 60 km/uur: 60 km/uur; - Maximumsnelheid 120 km/uur: 120 km/uur. De weghoogte betreft de gemiddelde hoogte ten opzichte van het omliggende maaiveld. Voor de lokale wegen (o.a. Zwijnskade, Rivierdijk en Buitendams) is hierbij uitgegaan van gemiddelde een verhoogde ligging conform de werkelijke situatie. Voor Rijksweg A15 is de weghoogte opgenomen in de NSL-monitoring. Voor Rijksweg A15 zijn de schermhoogtes ingevoerd op basis van de aanwezige geluidsschermen. Indien slechts aan één zijde een scherm aanwezig is, is alleen voor de rijbaan aan de zijde van het geluidsscherm rekening gehouden met het geluidsscherm. Bomenfactor De bomenfactor is een maat voor de aanwezigheid van bomen. Drie bomenfactoren worden onderscheiden: - 1 hier en daar bomen of in het geheel niet; - 1,25 één of meer rijen bomen met een onderlinge afstand van minder dan 15 meter met openingen tussen de kronen; - 1,5 de kronen raken elkaar en overspannen minstens een derde gedeelte van de straatbreedte. In de rekenmodellen zijn de bomenfactoren die zijn opgenomen in de NSL-monitoringstool overgenomen. In de NSL-monitoringstool is aangegeven dat voor bijna alle wegen een bomenfactor van 1 van toepassing is.

Alleen voor een gedeelte van de Schapedrift is een bomenfactor van 1.25 opgenomen. Beoordelingspunten Het onderzoek is uitgevoerd overeenkomstig de rekenregels uit de Rbl 2007. In artikel 70, lid 1 onder b van het Rbl 2007 is aangegeven dat de concentraties NO2, PM10 en PM2,5 op 10 meter uit de rand van de weg wordt bepaald. Indien er bebouwing dichter dan 10 meter uit de rand van de weg is gelegen, dan wordt de luchtkwaliteit bepaald op die afstand. Voor het aanmaken van de toets- c.q. beoordelingspunten is gebruikgemaakt van de verhardingsvlakken van de wegen, waarlangs in GIS een buffer van 3,5 en 10 meter is aangemaakt. Naast de beoordelingspunten langs de wegen zijn aanvullende beoordelingspunten toegevoegd op grens van de bestemmingsgrens ‘Wonen - Uit te werken’ binnen bestemmingsplan ’t Oog Wonen, fase 1 om inzicht te geven in de luchtkwaliteit binnen de locatie. Een overzicht van de ligging van de beoordelingspunten is opgenomen in bijlage 3.

Onderzoek luchtkwaliteit Bestemmingsplan ’t Oog Wonen, fase 1 616.138.30 / 13 februari 2021

7

Dubbeltellingcorrectie Om de luchtkwaliteit langs wegen te berekenen wordt de bijdrage van verontreinigende stoffen door het verkeer op deze wegen opgeteld bij de bijdrage van deze stoffen door specifieke bronnen in de directe omgeving en overige bronnen op grotere afstand, bijvoorbeeld snelwegen, industrie en landbouw. De bronnen in de directe omgeving en op grotere afstand vormen de achtergrondconcentratie. Deze achtergrondconcentratie wordt jaarlijks door het Planbureau voor de Leefomgeving bepaald (de zogenaamde grootschalige concentratiegegevens (GCN)). De achtergrondconcentraties worden weergegeven op vlakken van één bij één kilometer. Omdat in deze achtergrondconcentraties ook de grootschalige bijdrage van wegverkeer is meegenomen en in het luchtonderzoek deze wegen ook worden doorgerekend vindt in bepaalde mate dubbeltelling plaats. Over het algemeen is deze dubbeltelling van wegen verwaarloosbaar met uitzondering van de bijdrage van snelwegen aan de grootschalige NO2 en PM10 achtergrondconcentraties. Om de dubbeltellingcorrectie te berekenen zijn deze correcties voor de grootschalige concentraties O3 (ozon), NO2 en PM10 beschikbaar gesteld en verwerkt in het rekenprogramma Geomilieu. In de resultaten van dit onderzoek is, omdat ook de rijksweg A15 is opgenomen in de berekeningen, rekening gehouden met deze correctie voor dubbeltelling van de snelwegen.

Ruwheidslengte De ruwheidslengte wordt jaarlijks vastgesteld door het KNMI. De ruwheidslengte heeft waarden die in het model kunnen worden gevarieerd van 0 tot 1. Een ruwheidslengte van 0 betekent een zeer glad oppervlak waarbij een vrijwel ongehinderde verspreiding van de luchtverontreinigende stoffen kan plaatsvinden. In een gebied met een ruwheidslengte van 1 komt relatief veel bebouwing/bomen voor. Door deze bebouwing/bomen treedt extra turbulentie op waardoor een betere verdunning plaatsvindt. In de berekeningen is uitgegaan van een waarde gebaseerd op het modelgebied. In de berekeningen is uitgegaan van een ruwheidslengte van 0,25, welke automatisch is gegenereerd door de rekenmodellen op basis van de ligging van het plangebied. Rekenperiode meteorologie Voor de meteorologische gegevens is uitgegaan van de periode van 1995 tot 2004. Voor het berekenen van de luchtkwaliteit is het, sinds maart 2009, verplicht met deze meteorologische periode te rekenen. Correctie voor natuurlijke bronnen (zeezout) In artikel 5.19 lid 3 en 4 van de Wet milieubeheer is het volgende geregeld: - Bij het vaststellen van het kwaliteitsniveau worden bij het bepalen van de concentraties verontreinigende stoffen de concentratiebijdragen van natuurlijke bronnen, na afzonderlijk te zijn bepaald, meegerekend.

- Bij het bepalen van de mate waarin een vastgesteld kwaliteitsniveau voldoet aan een in bijlage 2 opgenomen grenswaarde worden, indien dat kwaliteitsniveau hoger is dan die grenswaarde, de concentratiebijdragen van natuurlijke bronnen steeds in aftrek gebracht.

Onderzoek luchtkwaliteit Bestemmingsplan ’t Oog Wonen, fase 1 616.138.30 / 13 februari 2021

8

Dit betekent dat er geen correctie voor natuurlijke bronnen plaatsvindt indien er geen sprake is van een overschrijding van de grenswaarden. Voor de toepassing van artikel 5.19, vierde lid, van de wet, wordt ten aanzien van zeezout gebruik gemaakt van de procedure zoals beschreven in bijlage 5 bij het Rbl 2007. Op grond van bijlage 5 wordt (bij overschrijding van de grenswaarden) op de volgende wijze gecorrigeerd voor zeezout: - een plaatsafhankelijke correctie voor de jaargemiddelde concentratie van 2 µg/m3 voor de gemeente Hardinxveld-Giessendam; - per provincie geldt een correctie op het aantal overschrijdingsdagen van de 24 uurgemiddelde concentratie, welke voor de provincie Zuid-Holland 4 dagen bedraagt. In het rekenpakket Geomilieu versie 2020.2 zijn de nieuwe zeezoutcorrecties verwerkt.

3.2

Verkeersgegevens De verkeersgegevens (intensiteiten, verkeerssamenstelling en -verdeling, snelheden2 en verhardingen) voor het onderliggend wegennet (lokale wegen) zijn aangeleverd door de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid3 en afkomstig uit de Regionale VerkeersMilieuKaart (RVMK) Drechtsteden. Het betreft gegevens voor het jaar 2018 en het jaar 2030 scenario Hoog. In het scenario 2030 Hoog, zijn onder andere de volgende ontwikkelingen meegenomen: plangebied De Blauwe Zoom , Bedrijventerrein ’t Oog, Woongebied ’t Oog alsmede het Facilitypoint en tankstation aan de Peulenlaan. In tabel 2 is een overzicht opgenomen van de verkeersintensiteiten 2018 en scenario 2030 hoog voor de in het onderzoek relevante wegen. Tabel 2: Verkeersintensiteiten 2018 en 2030 scenario hoog, conform RVMK Drechtsteden Modeljaar RVMK in mvt/weekdag

Weg

Van

Tot

2018

2030H

Toename 2030H2018

Spoorweg

Binnendams

Alexanderstraat

1.799

4.573

2.774

Spoorweg

Alexanderstraat

Polderweg

2.317

5.143

2.826

Spoorweg

Polderweg

Bedrijventerrein 't Oog

2.180

5.095

2.915

Spoorweg

Bedrijventerrein 't Oog

Zwijnskade

2.244

5.177

2.932

Polderweg

Spoorweg

Wonen 't Oog

171

1.598

1.427

Polderweg

Wonen 't Oog

Broekseweg

112

171

59

In het verkeersmodel (2030H) wordt al het verkeer van/naar het woongebied ’t Oog ontsloten via de Polderweg. Onduidelijk is hoe de ontsluiting van bedrijventerrein ’t Oog is opgenomen in het verkeersmodel.

2

De snelheden en verhardingen in de aangeleverde verkeersgegevens zijn (daar waar nodig) gecorrigeerd om aan te sluiten op de werkelijke situatie. 3

De verkeersgegevens zijn aangeleverd ten behoeve van het akoestisch onderzoek voor het bestemmingsplan ‘De Blauwe Zoom - Ons Dorp’.

Onderzoek luchtkwaliteit Bestemmingsplan ’t Oog Wonen, fase 1 616.138.30 / 13 februari 2021

9

Uit tabel 2 blijkt dat in het scenario 2030H sprake is van een forse toename van het verkeer op de Spoorweg en de Polderweg (ten zuiden van de Betuweroute) ten opzichte van het jaar 2018. Deze toename wordt voor een deel veroorzaakt door de ontwikkeling van Bedrijventerrein ’t Oog en ’t Oog Wonen, fase 1. Een belangrijk deel zo niet het belangrijkste deel van de verkeerstoename is waarschijnlijk toe te schrijven aan sluipverkeer dat in de toekomst (in het verkeersmodel) de rijksweg mijdt (rapport ‘Variantenstudie Ontsluiting 't Oog’ van RoyalHaskoningDHV). Het is de vraag of de mate van sluipverkeer waarmee het verkeersmodel 2030H rekening houdt ook daadwerkelijk zal gaan optreden. Om een inschatting te maken van het aandeel verkeer dat is toe te schrijven aan Bedrijventerrein ’t Oog en ’t Oog Wonen, fase 1 wordt hierna ingegaan op de verwachte verkeersgeneratie van beide ontwikkelingen. Verkeersgeneratie bedrijventerrein ’t Oog De verkeersgeneratie voor het bedrijventerrein is opgenomen in het bestemmingsplan ‘Bedrijventerrein ‘t Oog’. De verkeersgeneratie bedraagt totaal 617 motorvoertuigbewegingen per weekdag. Hierbij wordt er vanuit gegaan dat 80% (494 motorvoertuigen) van het verkeer van/naar het bedrijventerrein in westelijke richting (Sliedrecht/aansluiting op de A15) en 20% (123 motorvoertuigen) in oostelijke richting (spoorwegovergang) rijdt.

Verkeersgeneratie ’t Oog Wonen, fase 1 De verkeersgeneratie voor het ’t Oog Wonen, fase 1 is gebaseerd op maximaal 170 woningen en een gemiddelde verkeersgeneratie van 7,84 motorvoertuigen per woning per weekdag. De verkeersgeneratie bedraagt totaal 1.326 motorvoertuigbewegingen per weekdag. Hierbij wordt er vanuit gegaan dat 50% (663 motorvoertuigen) van het verkeer van/naar het woongebied in westelijke richting (Sliedrecht/aansluiting op de A15) en 50% (663 motorvoertuigen) in oostelijke richting (spoorwegovergang) rijdt. Naar verwachting zal de ontwikkeling van het bedrijventerrein en wonen, fase 1 zorgen voor een verwachte verkeerstoename van respectievelijk 786 en 1.157 motorvoertuigen/weekdag op de Spoorweg ten oosten respectievelijk ten westen van de ontsluiting van het bedrijventerrein. Het verkeer van/naar ‘t Oog Wonen, fase 1 wordt waarschijnlijk ontsloten via de Polderweg (2 aansluitingen) en de Spoorweg (1 aansluiting). De ontsluitingen zijn weergegeven in afbeelding 2.

4

De verkeersgeneratie is, conform CROW-publicatie 317 ‘Kencijfers parkeren en verkeersgeneratie’ en 381 ‘Toekomstbestendig parkeren. Van parkeerkencijfers naar parkeernormen’, van toepassing voor twee-onder-een-kap woningen. Deze verkeersgeneratie is representatief voor de binnen het woongebied te realiseren type woningen (vrijstaand, tweeonder-een-kap, hoek- en tussenwoningen). Daarbij is ook van belang dat de ontwikkeling wordt gerealiseerd in de nabijheid van station Hardinxveld-Giessendam waardoor een goede ontsluiting met het openbaar vervoer is gewaarborgd.

Onderzoek luchtkwaliteit Bestemmingsplan ’t Oog Wonen, fase 1 616.138.30 / 13 februari 2021

10

Afbeelding 2

Verkeersontsluitingen ’t Oog Wonen, fase 1

In het verkeersmodel (2030H) wordt al het verkeer van/naar het woongebied ’t Oog ontsloten via de Polderweg. In het luchtkwaliteitsmodel is al het verkeer opgenomen vanaf ontsluiting 1. Voor de Spoorweg heeft de ontsluiting van al het verkeer via de Polderweg naar verwachting geen invloed op de verkeersintensiteiten, omdat naar verwachting 50% van het verkeer in oostelijke en westelijke richting rijdt. In bijlage 2 zijn de gehanteerde wegverkeersgegevens opgenomen voor het jaar 2030 (scenario Hoog).

Onderzoek luchtkwaliteit Bestemmingsplan ’t Oog Wonen, fase 1 616.138.30 / 13 februari 2021

11

4

Resultaten luchtkwaliteit Voor een volledig overzicht van de berekeningsresultaten wordt verwezen naar de bijlagen 4, 5 en 6 voor de jaargemiddelde concentraties en het aantal overschrijdingsdagen voor stikstof dioxide (NO2), Fijnstof (PM10) en/of Zeer fijnstof (PM2,5).

4.1

Jaargemiddelde concentraties NO2, PM10 en PM2,5 Op grond van de hiervoor opgenomen uitgangspunten voor de berekeningen van de luchtkwaliteit zijn in tabel 3 de maximaal berekende jaargemiddelde concentraties luchtverontreinigende stoffen weergegeven. In de resultaten van PM10 is geen rekening gehouden met de zogenaamde zeezoutcorrectie, omdat de jaargemiddelde concentratie de grenswaarde niet overschrijdt. Tabel 32: Maximale jaargemiddelde concentraties NO2, PM10, en PM 2,5 langs de verschillende wegen Bron

Rekenjaar 2020

Rekenjaar 2030

NO2

PM10

PM2,5

NO2

PM10

PM2,5

Grenswaarde

40 µg/m3

40 µg/m3

25 µg/m3

40 µg/m3

40 µg/m3

25 µg/m3

Plangebied

18 µg/m3

18 µg/m3

11 µg/m3

13 µg/m3

15 µg/m3

9 µg/m3

19 µg/m3

19 µg/m3

12 µg/m3

14 µg/m3

16 µg/m3

9 µg/m3

Spoorweg

19 µg/m3

19 µg/m3

11 µg/m3

14 µg/m3

16 µg/m3

9 µg/m3

Polderweg

3

18 µg/m

3

32 µg/m

3

11 µg/m

3

13 µg/m

3

15 µg/m

9 µg/m3

Rijksweg A15

33 µg/m3

20 µg/m3

12 µg/m3

21 µg/m3

17 µg/m3

9 µg/m3

Zwijnskade

28 µg/m3

20 µg/m3

12 µg/m3

19 µg/m3

17 µg/m3

9 µg/m3

Rivierdijk

3

25 µg/m

3

19 µg/m

3

11 µg/m

3

17 µg/m

3

16 µg/m

9 µg/m3

Peulenlaan

30 µg/m3

20 µg/m3

12 µg/m3

20 µg/m3

17 µg/m3

9 µg/m3

Bestaande woningen

Uit de resultaten van tabel 2 blijkt dat de berekende concentraties NO2, PM10 en PM2,5 ruimschoots lager zijn dan de gestelde jaargemiddelde grenswaarden 40 µg/m3 voor NO2, 40 µg/m3 voor PM10 en 25 µg/m3 voor PM2,5. De jaargemiddelde concentraties binnen het plangebied ’t Oog, Wonen fase 1 bedragen in 2020 respectievelijk dan 17-18 µg/m3 voor NO2, 18 µg/m3 voor PM10 en 11 µg/m3 PM2,5 en in 2030 13 µg/m3 voor NO2, 15 µg/m3 voor PM10 en 9 µg/m3 PM2,5. De concentraties zijn ruimschoots lager dan grenswaarden.

4.2

Overschrijdingsdagen 24 uurgemiddelde grenswaarde PM10 Uit de in bijlage 5 opgenomen resultaten volgt dat het aantal dagen dat op de beoordelingspunten de concentratie van 50 µg/m3 wordt overschreden in 2020 varieert van 6-7 dagen en in 2030 6 dagen bedraagt. Dit is ruimschoots lager dan het maximum van 35 dagen dat is toegestaan.

Onderzoek luchtkwaliteit Bestemmingsplan ’t Oog Wonen, fase 1 616.138.30 / 13 februari 2021

12

5

Conclusies Binnen het bestemmingsplan ’t Oog Wonen, fase 1 wordt voorzien in de bouw van maximaal 170 woningen. In dit onderzoek is beoordeeld of de concentratie luchtverontreinigende stoffen voldoet aan de gestelde grenswaarden uit de Wet luchtkwaliteit. Aan de hand van berekeningen is aangetoond dat de luchtkwaliteit voor de maatgevende stoffen stikstofdioxide (NO2), fijnstof (PM10) en zeer fijnstof (PM2,5) binnen het plangebied, bij de bestaande woningen en langs de wegen ruimschoots voldoet aan de grenswaarden. Derhalve leidt het aspect luchtkwaliteit niet tot belemmeringen voor de ontwikkeling van woningen binnen het plangebied ’t Oog Wonen, fase 1.

Onderzoek luchtkwaliteit Bestemmingsplan ’t Oog Wonen, fase 1 616.138.30 / 13 februari 2021

13

Bijlagen >>>

Bijlage 1 - Toelichting invoergegevens STACKS+

Toelichting invoergegevens STACKS+ Omschrijving weg Een weg wordt gebruikt om de emissies van wegverkeer op een rijbaan te modelleren. Een weg is een polylijn, met twee of meer vormpunten. Een weg wordt in eenvoudige situaties (een weg met twee dicht bij elkaar gelegen rijbanen) ingevoerd in het hart van de weg. In meer complexe situaties, zoals twee of meer niet dicht bij elkaar gelegen rijbanen, worden meerdere rijbanen ingevoerd. Coördinaten Op dit tabblad worden de coördinaten van de ingevoerde wegsegmenten getoond. Deze kunnen eventueel handmatig aangepast worden De hoogtedefinitie moet op ‘relatieve hoogte’ blijven staan. Het invullen van een maaiveldhoogte via de optie ‘eigen waarde’ is niet van toepassing voor luchtkwaliteitsberekeningen. Verhoogde wegen met een bepaalde hoogte boven het maaiveld kunnen worden ingevoerd op het tabblad wegtype. Wegtype In dit tabblad kan allereerste het wegtype gekozen worden. Er zijn verschillende wegtypes mogelijk: Snelweg: De minimale in te voeren gemiddelde snelheid bedraagt 80 km/uur. Normaal: Alle N-wegen, secundaire wegen en stadswegen waar geen bebouwing dicht op de weg staat. Canyon: Wegen in stadscentra hebben vaak aan één of aan weerzijden (hoge) gebouwen. Het wegtype canyon houdt rekening met deze bebouwing. In de regelgeving is aangegeven in welke situaties de bebouwing in de berekening moet worden meegenomen.

Doordat bij het wegtype canyon de specifieke bebouwingsparameters (gebouwhoogte, canyonbreedte, ventilatiegraad, bomenfactor) moeten worden opgegeven, kunnen met dit wegtype alle typen "bebouwde straten" uit de regelgeving worden doorgerekend. De gebouwen van een canyon moeten aaneengesloten zijn om de canyon effectief te maken. Vooral in stadscentra of kantoorwijken komt het voor dat aan weerszijden van de weg hoge gebouwen dicht tegen de weg staan. Onder bepaalde windcondities is het mogelijk dat de lucht tussen de gebouwen aan weerszijden van de weg ‘opgesloten’ blijft. Door de verkeersemissies op de weg zelf kunnen de concentraties in de ‘canyon’ als gevolg van deze opsluiting of recirculatie sterk oplopen, zoals in onderstaande afbeelding weergegeven. In het STACKS+ model is dit ‘streetcanyon’-effect geïmplementeerd waarbij gebruik is gemaakt van de Deense OSPM beschrijving (Modelling trafic pollution in streets, R. Bercowicz, et al).

Street canyon

Van een canyon is pas sprake wanneer de afstand van de bebouwing tot de wegas minder is dan driemaal de hoogte van de bebouwing (zie Meet- en rekenvoorschrift bevoegdheden luchtkwaliteit). Wanneer dat niet het geval is wordt een open weg gemodelleerd (wegtype ‘normaal’). Voor de streetcanyon worden opgegeven: 1. Gebouwhoogte links en rechts (de hoogte mag per zijde verschillen ook mag de hoogte aan één zijde 0 zijn). 'Links' en 'rechts' wordt bepaald op basis van de pijl die van het ene vormpunt naar het andere vormpunt wijst: kijkend in de richting van de pijl ligt 'links' aan de linkerzijde van deze pijl en 'rechts'aan de rechterzijde; 2. Canyonbreedte: de afstand tussen de gevels; indien er aan één zijde bebouwing is moet 2 maal de afstand tussen gevel en wegas worden opgegeven; 3. Ventilatiefactor: een maat voor de openheid tussen de gebouwen. Binnen STACKS+ is de ventilatiefactor als parameter geïntroduceerd om het canyoneffect ook voor nietvolledig aaneengesloten canyons mee te nemen. De ventilatiefactor ligt tussen de 0 en 1 en is dus een maat voor de graad van bebouwing in de (stads)straat. Wanneer de bebouwing volledig aaneengesloten is, is de ventilatiefactor 0. Wanneer de bebouwing maar aan één zijde aanwezig is slaat de ventilatiegraad alleen op de bebouwde zijde en is dus ook 0 in het geval van volledig aaneengesloten bebouwing aan de bebouwde zijde.

De ventilatiefactor loopt tot 0.5 (de ruimte tussen de gebouwen is dan voor ongeveer 50% open). Bij een hogere bebouwingsgraad is er geen sprake meer van een canyon en wordt een open weg gemodelleerd (wegtype ‘normaal’). Voor de volledigheid kunnen echter wel waarden tot 1 worden ingevuld; 4. De bomenfactor loopt van 1 (geen bomen) tot 1,5 (aaneengesloten boomkruinen). Tunnel: De tunnel is geheel overdekt voor de gedefinieerde tunnellengte. Geomilieu zal vervolgens op geautomatiseerde wijze de emissies binnen de tunnel gelijkmatig op twee wegstukjes laten vrijkomen die aan de monden van de tunnel liggen. Bij het wegtype ‘tunnel met gescheiden tunnelbuizen’ bedraagt de lengte van dit wegstukje 100 meter voor snelwegen en 50 meter voor overige wegen (wegtype ‘normaal’). In het geval van één tunnelbuis met 2 rijrichtingen (dit heet simpelweg ‘tunnel’) bedraagt de lengte van dit wegstukje in alle gevallen 20 meter. Geventileerde tunnel: dit is een tunnel waarbij de emissie van de voertuigen volledig vrijkomt via een afzuigpunt. Dit punt is gemodelleerd als een puntbron. De volgende parameters worden gedefinieerd: 1. X- en Y-coördinaten van het ventilatiepunt (in Amersfoortse coördinaten); 2. de hoogte van de ventilatiebuis boven maaiveld; 3. interne en externe diameter: de afmetingen van de ventilatieopening van de tunnel; 4.

Flux Volume [Nm3/s]: de volume flux (V0) in normaal m3/sec; 5. Gastemperatuur [K]: de rookgastemperatuur in graden Kelvin; 6. Warmte emissie [MW]: 7. de warmte emissie van een bron is de hoeveelheid warmte per tijdseenheid die de schoorsteen verlaat, zie voor verdere uitleg het item ‘schoorsteen’, tab emissie; 8. Uittreesnelheid (m/s): Deze wordt automatisch berekend op basis van de interne diameter en het flux volume. Weg op palen: Dit is een verhoogde weg op een open constructie, zoals een weg op palen of een fly-over, en kan zowel voor snelwegen als voor wegtype normaal geselecteerd worden. Zie voor verdere uitleg het onderstaande tekst over weghoogte onder ‘verdere specificaties’.

Verdere specificaties Weghoogte. Voor alle wegtypes anders dan canyons of tunnels kan een weghoogte worden opgegeven in meters boven het maaiveld. Voor de wegtypes normaal (weg op palen) en snelweg (weg op palen) betreft het een open constructie zoals een weg op palen of een fly-over. Voor de overige wegtypen betreft de verhoging een niet-open constructie, zoals een dijklichaam. Een verhoogde weg heeft invloed op de berekening. Deze zorgt ervoor dat de effectieve verspreidingshoogte groter is dan bij een weg op maaiveldniveau. Ook veroorzaakt een hogere wegligging doorgaans wat extra verdunning vanwege de wervelingen die achter de verhoogde weg optreden. Een verlaagde wegligging (bij een opgegeven negatief getal) genereert ook verdunning, zij het minder dan een verhoogde wegligging. Hiermee wordt rekening gehouden in de STACKS+ berekeningen. Schermhoogte. Ten behoeve van luchtkwaliteitsberekeningen worden schermen niet ingevoerd middels het icoontje scherm (zwart streepje), deze zijn namelijk alleen van belang voor geluidsberekeningen, maar door de schermhoogte als wegeigenschap in te vullen op het tabblad wegtype. Bij een wal dient de helft van de hoogte van de wal ingevuld te worden. De aanwezigheid van geluidsschermen of geluidswallen zorgt ervoor dat de aanstroming wordt opgetild tot boven het scherm / wal.

Achter het scherm / wal ontstaat daardoor extra turbulentie en dus een sterkere verdunning. De verkeersemissies moeten over het scherm / wal heen en zullen achter het scherm / wal weer tot grondniveau dalen. Dit werkt dus positief op de verdunning. Als invloedgebied van een scherm op de concentraties kan maximaal 100 maal de schermhoogte worden aangehouden. Wanneer alle toetspunten in een model zich dus op een afstand van 100x de schermhoogte bevinden hoeft het scherm niet in het model te worden opgenomen.

Het geluidsscherm kan benaderd worden als een vast obstakel met een hoogte van ongeveer de hoogte van het scherm Een moeilijkheid ontstaat wanneer zich aan één zijde in plaats van aan twee zijdes van een gemodelleerde weg een scherm bevindt. Een weg wordt namelijk gemodelleerd als een lijnbron zonder een dimensie in de breedte. Conform de standaardmethode die in STACKS gebruikt wordt, wordt een scherm op de lijnbron gesteld waardoor het een identiek effect heeft aan beide zijden van de weg. Een scherm aan één kant van de weg heeft echter ook invloed op het gebied naast de weg aan de kant waar zich geen scherm bevindt. Wanneer de wind namelijk uit de richting van het scherm komt, dan ligt de weg, en het gebied naast de weg aan de kant waar zich geen scherm bevindt, in de lijwervel van het scherm en zullen de concentraties dus afwijken van de situatie zonder scherm. Deze situatie wordt het best gemodelleerd door de rijbaan aan de zijde waar een scherm staat te modelleren als een weg mèt scherm en de andere rijbaan als weg zonder scherm.

Tabblad Eigenschappen In de tab eigenschappen worden de volgende wegeigenschappen beschreven: 1. gemiddelde snelheid van de voertuigen op de weg. Hierbij moet, conform nationale consensus voor verkeerssituaties, de werkelijke snelheid opgegeven worden. Door uit te gaan van gemiddelde snelheden worden stops en optrekken verrekend. Indien er geen informatie over de werkelijk gereden snelheid voorhanden is kan worden uitgegaan van de CAR snelheid per wegtype; 2. wegbreedte. In de regelgeving is vastgelegd welke delen van de weg moeten worden meegeteld voor het bepalen van de wegbreedte. De wegbreedte is van belang voor het toetsen aan de NO2 en PM10 normen, welke moet plaatsvinden op 10 meter afstand van de wegrand. Langs de wegen kunnen contourpunten aangemaakt worden via de menu-optie Bewerken | Maak meerdere items aan | Aanmaken contourpunten. LET OP: hierbij moet de afstand vanaf de weg-as tot de punten worden opgegeven. Hier moet dus rekening worden gehouden met de wegbreedte indien je de luchtkwaliteit op bijvoorbeeld 10 meter afstand van de wegrand wilt berekenen. Stel de weg is 8 meter breed, dan moet je als afstand dus 10 + (8/2) = 14 meter opgeven; 3. totale verkeersintensiteit: de totale verkeersintensiteit in absolute aantallen per dag dient te worden opgegeven in het veld ‘etmaalintensiteit’.

De opgegeven waarden kunnen de gemiddelde weekdagintensiteiten of de gemiddelde werkdagintensiteiten zijn. De verkeersintensiteiten in het weekend liggen lager. Hiervoor corrigeert STACKS+ middels de correctiewaarden die opgegeven worden onder ‘weekend verkeersverdeling’, zie de uitleg bij rekenparameters. De keuze voor week- of werkdag intensiteit en de weekendfactoren wordt gemaakt op modelniveau. Het is dus niet mogelijk om dit per wegdeel te variëren; 4. de verkeersintensiteit van personenauto’s/licht verkeer(LV), middelzwaar verkeer(MV), zwaar verkeer(ZV) en eventueel bussen. Dit kan op twee verschillende manieren door wel of geen vinkje te plaatsen in de checkbox ‘invoeren als verdelingen’: • invoer per dag-, avond- en nachtblok. De tijdstippen van deze blokken zijn als volgt: dagblok van 7:00-19:00, het avondblok van 19:00-23:00 en het nachtblok van 23:007:00 (dit is niet te wijzigen). De verkeersintensiteiten per tijdsblok worden gegeven in percentages per uur. De verkeersintensiteiten per type verkeer (LV, MV, ZV of bussen) wordt opgegeven als percentage van de totale hoeveelheid verkeer binnen het tijdsblok. In onderstaand plaatje wordt dit verduidelijkt.

•

invoer per uur in absolute aantallen Per uur wordt hier in absolute aantallen de intensiteit voor de verschillende vervoermiddelen opgegeven. Deze werkwijze geeft een preciezer etmaalprofiel dan de verdeling in blokken. Bij deze optie kan de spitsintensiteit goed worden weergegeven en kan tevens een stagnatiekans worden opgegeven. Een stagnatiekans van 5% betekent dat 5% van de voertuigen gedurende dat uur, alleen tijdens werkdagen, in het model een rijsnelheid krijgt van 13 km/uur (file) met bijbehorende hogere emissiewaarden.

Omschrijving parkeerplaats Een parkeerplaats is een aparte vorm van een oppervlakte bron. Op de parkeerplaats is de emissie van de oppervlakte bron afhankelijk van het aantal voertuigen dat op het parkeerterrein rijdt. Parkeergarages (open of half open) zijn niet geschikt om door te rekenen met STACKS. In de tab eigenschapen van een parkeerplaats dient de verkeersintensiteiten opgegeven te worden. Dit werk op dezelfde manier als bij wegen. De verkeersintensiteiten kunnen op twee verschillende manieren worden ingevoerd; door wel of geen vinkje te plaatsen in de checkbox ‘invoeren als verdelingen’: • invoer per dag-, avond- en nachtblok. De tijdstippen van deze blokken zijn als volgt: dagblok van 7:00-19:00, het avondblok van 19:00-23:00 en het nachtblok van 23:007:00 (dit is niet te wijzigen). De verkeersintensiteiten per tijdsblok worden gegeven in percentages per uur. De verkeersintensiteiten per type verkeer (LV, MV, ZV of bussen) wordt opgegeven als percentage van de totale hoeveelheid verkeer binnen het tijdsblok. In onderstaand plaatje wordt dit verduidelijkt.

•

invoer per uur in absolute aantallen Per uur wordt hier in absolute aantallen de intensiteit voor de verschillende vervoermiddelen opgegeven. Deze werkwijze geeft een preciezer etmaalprofiel dan de verdeling in blokken. Bij deze optie kan de spitsintensiteit goed worden weergegeven en kan tevens een stagnatiekans worden opgegeven. Een stagnatiekans van 5% betekent dat 5% van de voertuigen gedurende dat uur, alleen tijdens werkdagen, in het model een rijsnelheid krijgt van 13 km/uur (file) met bijbehorende hogere emissiewaarden.

Omschrijving schoorsteen Een schoorsteen wordt gebruikt om de emissie van een industriële puntbron te modelleren. Een schoorsteen is een enkel vormpunt, waarbij aan het vormpunt een hoogte ten opzichte van het maaiveldniveau kan worden toegekend. Dit is de hoogte van de schoorsteen in het Nieuw Nationaal Model (NNM). De berekening Behalve de coördinaten moet de hoogte van de schoorsteen boven maaiveld worden opgegeven. De schoorsteenhoogte wordt in de modules STACKS en STACKS-G gecorrigeerd naar een effectieve hoogte door middel van drie berekeningen: 1. het berekenen van de uittreesnelheid van de rookgassen (van belang voor de impulsstijging); het berekenen van de "down-wash" van de rookgassen bij de schoorsteentop. "Down-wash" is de (meestal geringe) pluimdaling die optreedt achter de schoorsteentop. Om deze reden dient dan ook zowel de schoorsteen binnen- als de buitendiameter opgegeven te worden. Indien er slechts één diameter bekend is kan de volgende benadering aangehouden worden: 2. binnendiameter = (buitendiameter - 10%). Een eventuele thermische pluimstijging (door de warmteinhoud) wordt berekend vanaf deze schoorsteentop. Een nauwkeurige opgave van de schoorsteendiameter is doorgaans van gering belang, behalve wanneer de uittree snelheid gering is (<5 m/s) bij een relatief brede schoorsteen.

Of bij een lage schoorsteen met een hoge uittreesnelheid (de pluimhoogte wordt 3. dan al gauw 10 tot 30 m hoger vanwege de impulsstijging).

Bijlage 2 - Wegverkeersgegevens STACKS+ (2030)

0m

2000 m schaal = 1 : 55000

1 4b2

428000

7by7

bz

1 2 6e1 6e2 6fg1 21 6h 21 77ccab 7 6d 62 77cccd7e7c7c5a61 2c521b 5j1 5k1 5k2 c7c 7h i1 5j2 5 5i2 i77cm 5h1 c 5h2 n 5g1 g 5g2 1 5 2 1 p7ccst7cc2 2f2 1 5d1 5e51 7fc7ck j cl o7 q7uccxw v775d2 cz 7df cy 7dc 7de7dg 7db 7da 2i1

666abab1221

7bw 7b x

7fb7fd

3e1a a 3e2a 3d2 3d1 3c2a 3c1a 3c1 3c2a

v w 7e

3f1 3f2

3c1 3c2 3b1 3b2 1f1 3a2 3a1 1 1h1 1 1g1 1h211j1 i211k1 21g2 1m2 1m1 1n2 1l2 1l1 1k2 1e1f2 1j2 1d2 12 1d1 1c

7cr 1f12g12h1 2h22i2 2e22f22g2

7b7b h 77ijb7b7klb bm nbo 7 p 77b r7bs77 bq7b t bu bv

2 4a1

7bfg 7b

12 2c1 12b2c2 2a2

7bb a 7b

7ad c7a7e7a a7fha7a7 gk7ijaam 77 7a 7a 7laa7anoap77qa7ar77 x ast7aua7 v7a aw ybz77cbbde

1 1a 2d2 121b2 1

7ab a

7ep 7ers 7eo 7eq 7ei ek 7ee 7en 7eg m 7el 7ea f7h7ej 7e b7e dw c7e yx7ed 7e 7e v7d drdst77d 7dz u do7dqp77d 7d dn 7l d77 7kjdd7m d 7 7 d i 7 77ddh

x 77eey

ut 7e

7fc 77efaz

Luchtkwaliteitsonderzoek bestemmingsplan 't Oog Wonen, fase 1

gemeente Hardinxveld-Giessendam

Wegen

424000

Bijlage 2: Overzicht/nummering wegen

116000

120000

KuiperCompagnons

112000 Luchtkwaliteit - STACKS, [Luchtkwaliteit - 't Oog (rekenjaar 2020)] , Geomilieu V2020.2 Licentiehouder: KuiperCompagnons

0m

600 m schaal = 1 : 15000

428000

77aaab

7 7aacd

7a e

7af 7ah

7ag 77aj ai

7 7aalm

7a7na7oap

7aq

7a x 7bb

7ar7ats

a 7b

k 7a

7au 77aaw v 7ay 7az 7bc

427000

7be 7b d

7b7b fg 7bh

Bijlage 2: Overzicht/nummering wegen

112000

7b 7bij

77bbkl

7 n 7bbm

7 7bbop

7b 7bqr

7b 7bst

113000

7b 7buv

KuiperCompagnons

110000 111000 Luchtkwaliteit - STACKS, [Luchtkwaliteit - 't Oog (rekenjaar 2020)] , Geomilieu V2020.2 Licentiehouder: KuiperCompagnons

Luchtkwaliteitsonderzoek bestemmingsplan 't Oog Wonen, fase 1

gemeente Hardinxveld-Giessendam

Wegen

4b21

0m

428000

600 m schaal = 1 : 15000

2 4a1

2 2a1 2b 2b12 2c1 2c2

427000

3c1a 3c2a 3c1 3c2

3b1 3b2

3a1 3a2

1g1 1f2 1g2 2 1f1 1e1

1d1 1d2

1h1 1h2

1i12

1m2 1l1 1m1 1k2 1l2 1j1 1j2 1k1

2 1n1

2d21

1 1c 2

Luchtkwaliteitsonderzoek bestemmingsplan 't Oog Wonen, fase 1

gemeente Hardinxveld-Giessendam

Wegen

1b21

7b 7buv

2f1 2f2

7 by

1a 1 2

1 2e2

7bx 7b w

7bz

2g1 2g2

7c7acb

55aa21 7 7c 7ccghi 7 c 7cn 7cm l 77cp co 7cj 7ck

Bijlage 2: Overzicht/nummering wegen

12 6g

115000

5c21

77ccw 7cxv

5d1 5d2 7 7 cyc z

5e12

5g1 5g2

5f12

5h1 5h2

5i1 5i2

7dc 7de

7db 7da

116000

5k1 5j1 5k2 5j2

7df 7dg

7di 7dh

KuiperCompagnons

2i2

2i1

5b21

77cct 77cqs cu

426000

114000 Luchtkwaliteit - STACKS, [Luchtkwaliteit - 't Oog (rekenjaar 2020)] , Geomilieu V2020.2 Licentiehouder: KuiperCompagnons

6f21

12 6c

7cr

2h1 2h2

7 7c 7cdce c 7c f

2 6h1

6e1 6e2 12 6d

666a6b1b 221

7b 7bst

0m

600 m schaal = 1 : 15000

x 7e7ey

3e1a 3d1 3e2a a3d2 3c2a 3c1 3f1 3f2

3c1a 3c2a

427000

v 77eew

etu 77e

7djk 7d

7dlm 7d

dts v 7 7d d u 77d 7d p7dr 7ddno 7dq 7

7dx 7dw 7dy7dz

7ee 7ed 7ea b 7e 7ec

7ej 7ei 7ek 7eg 7el f h 7em 7e7e

7eo 7en

7ep 7eq

Luchtkwaliteitsonderzoek bestemmingsplan 't Oog Wonen, fase 1

gemeente Hardinxveld-Giessendam

Wegen

7esr 7e

7di 7dh

426000

Bijlage 2: Overzicht/nummering wegen

119000

120000

KuiperCompagnons

117000 118000 Luchtkwaliteit - STACKS, [Luchtkwaliteit - 't Oog (rekenjaar 2020)] , Geomilieu V2020.2 Licentiehouder: KuiperCompagnons

0m

600 m schaal = 1 : 15000

428000

7fb

7fd

7fc

7e7zfa x 7e7ey

Luchtkwaliteitsonderzoek bestemmingsplan 't Oog Wonen, fase 1

gemeente Hardinxveld-Giessendam

Wegen

427000

Bijlage 2: Overzicht/nummering wegen

122000

123000

KuiperCompagnons

121000 Luchtkwaliteit - STACKS, [Luchtkwaliteit - 't Oog (rekenjaar 2020)] , Geomilieu V2020.2 Licentiehouder: KuiperCompagnons

Onderzoek luchtkwaliteit bestemmingsplan t Oog Wonen, fase 1

Invoergegevens wegen - 2030 scenario Hoog

wegvak 1a1 1a2 1b1 1b2 1c1 1c2 1d1 1d2 1e1 1e2 1f1 1f2 1g1 1g2 1h1 1h2 1i1 1i2 1j1 1j2 1k1 1k2 1l1 1l2 1m1 1m2 1n1 1n2 2a1 2a2 2b1 2b2 2c1 2c2 2d1 2d2 2e1 2e2 2f1 2f2 2g1 2g2 2h1 2h2 2i1 2i2 3a1 3a2 3b1 3b2 3c1 3c1a 3c1a 3c2 3c2a 3c2a 3d1 3d2 3e1a 3e2a 3f1 3f2 4a1

pagina 1 van 16

Naam wegvak Schapedrift Schapedrift Schapedrift Schapedrift Schapedrift Schapedrift Schapedrift Schapedrift Schapedrift Schapedrift Schapedrift Schapedrift Schapedrift Schapedrift Schapedrift Schapedrift Schapedrift Schapedrift Schapedrift Schapedrift Schapedrift Schapedrift Schapedrift Schapedrift Schapedrift Schapedrift Schapedrift Schapedrift Zwijnskade Zwijnskade Zwijnskade Zwijnskade Zwijnskade Zwijnskade Zwijnskade Zwijnskade Zwijnskade Zwijnskade Zwijnskade Zwijnskade Zwijnskade Zwijnskade Rivierdijk Rivierdijk Rivierdijk Rivierdijk Spoorweg Spoorweg Spoorweg Spoorweg Spoorweg Spoorweg Spoorweg Spoorweg Spoorweg Spoorweg Spoorweg Spoorweg Spoorweg Spoorweg Spoorweg Spoorweg Polderweg

X-start 114955,04 114958,52 114985,44 114988,88 115100,76 115101,04 115100,76 115101,04 115269,43 115269,77 115339,03 115339,41 115407,58 115407,84 115487,61 115486,89 115688,81 115688,69 115757,62 115757,75 115830,78 115830,90 115905,71 115905,83 115973,86 115973,98 115973,86 115973,99 114814,47 114811,47 114841,25 114838,30 114863,23 114860,63 114838,50 114835,62 114838,50 114835,62 114849,51 114849,51 114856,13 114843,04 114856,15 114848,77 114856,15 114848,72 114865,90 114865,73 115019,43 115019,73 116387,75 116387,74 116931,83 116387,86 116387,86 116931,47 116961,26 116961,10 117045,85 117046,27 117100,77 117098,63 116386,81

Y-start 426611,69 426610,90 426786,10 426785,59 426870,67 426867,07 426870,67 426867,07 426881,24 426877,92 426890,39 426887,31 426894,51 426891,59 426899,39 426895,94 426870,90 426868,91 426875,40 426873,41 426879,81 426877,81 426884,25 426882,25 426888,31 426886,31 426888,31 426886,31 427331,13 427330,71 427151,03 427150,19 427009,61 427004,81 426670,31 426670,56 426670,31 426670,51 426482,40 426482,40 426483,99 426485,57 426139,97 426139,47 426139,97 426139,46 426932,28 426929,78 426941,18 426938,08 427022,28 427022,28 427045,10 427020,28 427020,28 427043,30 427045,86 427043,17 427050,43 427048,48 427043,92 427041,28 427021,20

X-einde 114861,52 114863,68 114955,04 114958,52 114985,44 114988,88 115269,43 115269,77 115339,03 115339,41 115407,58 115407,84 115487,61 115486,89 115588,67 115589,10 115588,67 115589,10 115688,68 115688,82 115757,63 115757,75 115830,80 115830,89 115905,71 115905,83 116180,48 116180,80 114841,25 114838,30 114863,23 114860,63 114866,99 114862,17 114866,66 114862,17 114851,73 114841,83 114829,73 114829,74 114852,99 114846,29 114852,89 114846,29 114853,58 114850,02 115019,43 115019,73 115122,30 115122,42 115122,29 116931,83 116961,26 115122,43 116931,47 116961,10 117045,85 117046,27 117100,77 117098,63 117108,69 117102,15 116320,63

Y-einde 426514,02 426503,65 426611,69 426610,90 426786,10 426785,59 426881,24 426877,92 426890,39 426887,31 426894,51 426891,59 426899,39 426895,94 426905,32 426900,17 426905,32 426900,17 426870,90 426868,91 426875,40 426873,41 426879,81 426877,81 426884,25 426882,25 426908,46 426906,48 427151,03 427150,19 427009,61 427004,81 426930,90 426929,57 426930,73 426929,57 426526,92 426531,40 426527,34 426527,33 426289,43 426288,63 426289,43 426288,63 425943,48 425943,82 426941,18 426938,08 426946,53 426944,53 426946,53 427045,10 427045,86 426944,53 427043,30 427043,17 427050,43 427048,48 427043,92 427041,28 427004,15 427002,97 427468,00

Wegtype 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Snelheid 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 60 60 60 60 60 60 60 60 60 60 37 37 37 37 37 37 37 37 60 60 60 60 60 50 37 60 50 37 37 37 37 37 37 37 50

Schermhoogte 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

Milieuzone ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR

Canyon Ventilatiefacto r 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

Canyon hoogte links 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

Canyon hoogte rechts 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

Canyon breedte 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

Onderzoek luchtkwaliteit bestemmingsplan t Oog Wonen, fase 1

Invoergegevens wegen - 2030 scenario Hoog

wegvak 4a2 4b1 4b2 5a1 5a2 5b1 5b2 5c1 5c2 5d1 5d2 5e1 5e2 5f1 5f2 5g1 5g2 5h1 5h2 5i1 5i2 5j1 5j2 5k1 5k2 6a1 6a2 6b1 6b2 6c1 6c2 6d1 6d2 6e1 6e2 6f1 6f2 6g1 6g2 6h1 6h2 7aa 7ab 7ac 7ad 7ae 7af 7ag 7ah 7ai 7aj 7ak 7al 7am 7an 7ao 7ap 7aq 7ar 7as 7at 7au 7av

pagina 2 van 16

Naam wegvak Polderweg Polderweg Polderweg Peulenlaan Peulenlaan Peulenlaan Peulenlaan Peulenlaan Peulenlaan Peulenlaan Peulenlaan Peulenlaan Peulenlaan Peulenlaan Peulenlaan Peulenlaan Peulenlaan Peulenlaan Peulenlaan Peulenlaan Peulenlaan Peulenlaan Peulenlaan Peulenlaan Peulenlaan Buitendams Buitendams Buitendams Buitendams Buitendams Buitendams Buitendams Buitendams Buitendams Buitendams Buitendams Buitendams Buitendams Buitendams Buitendams Buitendams Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15

X-start 116388,80 116165,80 116167,75 114852,87 114855,32 114992,16 114992,01 115258,74 115258,07 115258,67 115258,14 115546,74 115546,95 115747,45 115748,05 115747,44 115748,06 116092,86 116092,97 116092,87 116273,55 116273,43 116273,55 116340,86 116340,97 114997,87 115002,98 114997,87 115002,98 115003,86 115010,42 115078,84 115079,81 115426,70 115427,17 115999,52 115999,04 116167,64 116168,61 116167,64 116168,61 109466,81 109472,75 109931,14 109935,96 110171,94 110178,77 110241,30 110241,30 110391,50 110403,55 110426,31 110483,66 110496,40 110539,29 110576,06 110589,03 110712,75 110752,71 110762,37 110762,37 110846,51 110906,03

Y-start 427021,36 428533,28 428533,72 426296,45 426279,07 426245,26 426245,29 426146,32 426144,43 426146,34 426144,41 426136,93 426134,94 426195,20 426193,30 426195,20 426193,30 426232,44 426230,44 426232,44 426240,69 426242,69 426240,69 426246,72 426244,72 426265,43 426257,99 426265,43 426257,99 426276,12 426273,56 426337,87 426336,13 426478,25 426476,31 426426,35 426424,40 426426,25 426424,50 426426,25 426424,50 427676,92 427690,04 427496,91 427511,31 427400,19 427415,57 427371,83 427371,83 427309,06 427323,26 427165,24 427268,97 427284,80 427229,14 427229,42 427245,82 427173,23 427157,46 427175,27 427175,27 427121,38 427118,80

X-einde 116322,31 116320,63 116322,31 114992,01 114992,01 115127,47 115126,65 115127,45 115126,68 115546,81 115546,87 115736,60 115737,26 115736,63 115737,23 116055,51 116055,63 116055,52 116055,62 116273,43 116092,96 116340,85 116340,97 116417,79 116417,96 114992,01 114992,11 115003,86 115010,42 115078,84 115079,82 115426,68 115427,20 115999,52 115999,04 116100,87 116100,75 116100,78 116100,85 116475,79 116476,41 109931,14 109935,96 110171,94 110178,77 110241,30 110403,55 110426,31 110391,50 110483,66 110496,40 110539,29 110576,06 110589,03 110712,75 110712,75 110762,37 110752,71 110846,51 110908,81 110906,01 110941,09 111001,35

Y-einde 427468,20 427468,00 427468,20 426245,29 426245,29 426194,85 426193,03 426194,86 426193,01 426136,94 426134,94 426191,76 426189,87 426191,77 426189,86 426230,40 426228,41 426230,40 426228,41 426242,69 426230,44 426246,72 426244,72 426250,97 426248,97 426245,29 426245,27 426276,12 426273,56 426337,87 426336,13 426478,25 426476,32 426426,35 426424,40 426398,06 426396,06 426398,06 426396,06 426536,17 426534,27 427496,91 427511,31 427400,19 427415,57 427371,83 427323,26 427165,24 427309,06 427268,97 427284,80 427229,14 427229,42 427245,82 427173,23 427173,23 427175,27 427157,46 427121,38 427125,05 427118,81 427087,42 427087,04

Wegtype 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5

Snelheid 50 50 50 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 120 120 120 120 120 120 120 120 120 120 120 120 120 120 120 120 120 120 120 120 120 120

Schermhoogte 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 4,61 4,67 3,25 3,26 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 2,90 3,02 2,98 3,00 3,20

Milieuzone ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR ONWAAR

Canyon Ventilatiefacto r 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

Canyon hoogte links 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

Canyon hoogte rechts 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

Canyon breedte 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

Onderzoek luchtkwaliteit bestemmingsplan t Oog Wonen, fase 1

Invoergegevens wegen - 2030 scenario Hoog

wegvak 7aw 7ax 7ay 7az 7ba 7bb 7bc 7bd 7be 7bf 7bg 7bh 7bi 7bj 7bk 7bl 7bm 7bn 7bo 7bp 7bq 7br 7bs 7bt 7bu 7bv 7bw 7bx 7by 7bz 7ca 7cb 7cc 7cd 7ce 7cf 7cg 7ch 7ci 7cj 7ck 7cl 7cm 7cn 7co 7cp 7cq 7cr 7cs 7ct 7cu 7cv 7cw 7cx 7cy 7cz 7da 7db 7dc 7de 7df 7dg 7dh

pagina 3 van 16

Naam wegvak Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15 Rijksweg A15

X-start 110908,81 110939,20 110941,09 111001,35 111001,64 111005,71 111036,76 111097,93 111117,22 111134,03 111279,48 112277,72 112372,82 112376,63 112471,52 112475,42 112569,91 112573,94 112668,29 112672,35 112823,90 112828,02 112921,77 112926,61 113089,30 113092,94 113188,42 113191,72 113879,80 113881,11 114376,75 114376,75 114594,98 114633,54 114677,43 114678,87 114726,88 114730,15 114730,15 114755,31 114850,64 114865,84 114865,92 114888,58 114891,86 114899,21 114985,28 114992,39 114992,92 114998,60 115005,73 115116,30 115121,77 115126,45 115220,68 115246,42 115457,20 115461,21 116157,84 116190,52 116258,16 116290,84 116495,90

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: http://raad.hardinxveld-giessendam.nl/api/v1/meetings/713/documents/22921