CConstaterende datHalderberge
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage 2 regels.pdf

Gemeenteraad 25 november 2021, gemeente HalderbergeBij agendapunt: 7: Vaststelling bestemmingsplan Bovenstraat 53a, Hoeven (raadsbesluit aangepast n.a.v. commissie B&O)11.111 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 1 van 2

telefoon email internet kvk Breda

Compositie 5 stedenbouw bv Boschstraat 35 - 37 4811 GB Breda 076 – 5225262 info@c5s.nl www.c5s.nl 20083802

Gemeente Halderberge Bestemmingsplan "Bovenstraat 53a, Hoeven", Halderberge

Projectnummer: 203384 Datum: 22 juni 2021

Gemeente Halderberge Bestemmingsplan "Bovenstraat 53a, Hoeven", Halderberge

Verbeelding id-nr : NL.IMRO.1655.BP6027-B001 d.d. : 12-02-2021 Planstatus Datum:

: ontwerp : 22 juni 2021

Regels

bestemmingsplan "Bovenstraat 53a, Hoeven"

3

Gemeente Halderberge

4

Inhoudsopgave Regels

Hoofdstuk 1 Artikel 1 Artikel 2

Inleidende regels Begrippen Wijze van meten

7 7 14

Hoofdstuk 2 Artikel 3 Artikel 4

Bestemmingsregels Bedrijf Waarde - Archeologie 2

17 17 20

Hoofdstuk 3 Artikel 5 Artikel 6 Artikel 7 Artikel 8 Artikel 9 Artikel 10

Algemene regels Anti-dubbeltelregel Algemene bouwregels Algemene gebruiksregels Algemene aanduidingsregels Algemene afwijkingsregels Overige regels

23 23 24 25 26 27 28

Hoofdstuk 4 Artikel 11 Artikel 12

Overgangs- en slotregels Overgangsrecht Slotregel

31 31 32

Bijlage bij de regels Bijlage 1 Staat van Bedrijfsactiviteiten

bestemmingsplan "Bovenstraat 53a, Hoeven"

5

Gemeente Halderberge

6

Hoofdstuk 1

Artikel 1 1.1

Inleidende regels

Begrippen

plan:

het bestemmingsplan met identificatienummer ”Bovenstraat 53a, Hoeven” NL.IMRO.1655.BP6027-B001 van de gemeente Halderberge. 1.2

bestemmingsplan:

de geometrisch bepaalde planobjecten met de bijbehorende regels en de daarbij behorende bijlagen. 1.3

aan- of uitbouw:

een aan een hoofdgebouw gebouwde, en vanuit dat hoofdgebouw rechtstreeks toegankelijke ruimte, die in functioneel opzicht deel uitmaakt van het hoofdgebouw, maar daaraan ruimtelijk (door zijn constructie en/of afmetingen) ondergeschikt is - maximaal bestaande uit één bouwlaag al dan niet met kap - met dien verstande dat een aanbouw een zelfstandige ruimte is, toegankelijk vanuit het hoofdgebouw en een uitbouw een uitbreiding van een reeds bestaande ruimte van het hoofdgebouw is. 1.4

aangebouwd of vrijstaand bijgebouw:

een vrijstaand of aan het hoofdgebouw gebouwd gebouw, dat zowel ruimtelijk (door zijn constructie en/of afmetingen) als functioneel ondergeschikt is aan een op hetzelfde bouwperceel gelegen hoofdgebouw maar van daaruit niet rechtstreeks toegankelijk is en ten dienste staat van dat hoofdgebouw. 1.5

aanduiding:

een geometrisch bepaald vlak of figuur, waarmee gronden zijn aangeduid, waar ingevolge de regels, regels worden gesteld ten aanzien van het gebruik en/of het bebouwen van deze gronden. 1.6

aanduidingsgrens:

de grens van een aanduiding indien het een vlak betreft. 1.7

agrarisch technisch hulpbedrijf:

bedrijf dat geheel of in overwegende mate gericht is op het leveren van goederen en diensten aan agrarische bedrijven of dat agrarische producten bewerkt, vervoert of verhandelt, zoals loonwerkbedrijven, bedrijven voor mestopslag en handel, veetransport en veehandel, met uitzondering van mestbewerking. 1.8

agrarisch verwant bedrijf:

bedrijf dat geheel of in overwegende mate gericht is op het verlenen van diensten aan particulieren of niet-agrarische bedrijven waarbij gebruik gemaakt wordt van het telen van gewassen, het houden van dieren of het toepassen van andere land-, bos- of natuurbouwkundige methoden, met uitzondering van mestbewerking;

bestemmingsplan "Bovenstraat 53a, Hoeven"

7

Voorbeelden van agrarisch verwante bedrijven zijn: dierenasiels, dierenpensions dierenklinieken, hondenkennels, hondenscholen, hondenverenigingen, groen-composteringsbedrijven, hoveniersbedrjven, instellingen voor agrarisch praktijkonderwijs, proefbedrijven, gebruiksgerichte paardenhouderijen 1.9

archeologische waarden:

waarden die bestaan uit de aanwezigheid van een bodemarchief met sporen van vroeger menselijke bewoning en/of grondgebruik daarin en als zodanig van wetenschappelijk belang zijn en het cultuurhistorisch erfgoed vertegenwoordigen. 1.10

archeologische verwachtingswaarden:

verwachte aanwezige waarden die bestaan uit de aanwezigheid van een bodemarchief met sporen van vroeger menselijke bewoning en/of grondgebruik daarin en als zodanig van wetenschappelijk belang zijn en het cultuurhistorisch erfgoed vertegenwoordigen. 1.11

archeologisch onderzoek:

onderzoek verricht door of namens een dienst of instelling die over een opgravingsvergunning beschikt. 1.12

bebouwing:

één of meer gebouwen en/of bouwwerken, geen gebouwen zijnde. 1.13

bebouwingsconcentratie:

kernrandzone, bebouwingslint of bebouwingscluster. 1.14

bebouwingscluster:

vlakvormige verzameling van gebouwen buiten bestaand stedelijk gebied. 1.15

bebouwingslint:

lijnvormige verzameling van gebouwen langs een weg buiten bestaand stedelijk gebied. 1.16

bedrijf:

een onderneming gericht op het bedrijfsmatig voortbrengen, vervaardigen, bewerken, opslaan, installeren en/of herstellen van goederen dan wel het bedrijfsmatig verlenen van diensten, aan huis verbonden beroepen daaronder niet begrepen. 1.17

bedrijfsgebouw:

een gebouw dat dient voor de uitoefening van een bedrijf. 1.18

bedrijfsmatig:

in uitoefening van een bedrijf. 1.19

bedrijfswoning:

een woning in of bij een gebouw of op een terrein, kennelijk slechts bedoeld voor (het huishouden van) een persoon, wiens huisvesting daar gelet op de bestemming van het gebouw of het terrein, noodzakelijk is, hetgeen kan worden aangetoond door advies van de AAB;

Gemeente Halderberge

8

1.20

bestaande situatie:

de bebouwing en het gebruik, zoals aanwezig op het tijdstip van de tervisielegging van het ontwerp bestemmingsplan. 1.21

bestemmingsgrens:

de grens van een bestemmingsvlak. 1.22

bestemmingsvlak:

een geometrisch bepaald vlak met een zelfde bestemming. 1.23

bijbehorend bouwwerk:

met een zich op hetzelfde perceel bevindend hoofdgebouw functioneel verbonden, daar al dan niet tegen aangebouwd en met de aarde verbonden bouwwerk met een dak , niet zijnde een uitbreiding van het hoofdgebouw 1.24

bijbehorende voorzieningen:

voorzieningen, die horen bij de betreffende bedrijfsvoering op gronden (o.a. weg- en waterbouwkundige voorzieningen) en/of bouwvlakken (o.a. opslag en energievoorziening). 1.25

bijgebouw:

een gebouw, behorende bij een op hetzelfde bouwperceel gelegen ((agrarische) bedrijfs-)woning, dat zowel ruimtelijk (qua constructie en/of afmetingen) als functioneel ondergeschikt is aan de ((agrarische) bedrijfs-)woning. 1.26

bouwen:

het plaatsen, het geheel of gedeeltelijk oprichten, vernieuwen of veranderen en het vergroten van een bouwwerk, alsmede het geheel of gedeeltelijk oprichten, vernieuwen of veranderen van een standplaats. 1.27

bouwgrens:

de grens van een bouwvlak. 1.28

bouwlaag:

een doorlopend gedeelte van een gebouw dat door op gelijke of bij benadering gelijke hoogte liggende vloeren of balklagen is begrensd. 1.29

bouwmassa:

een complex van aaneen gebouwde bouwwerken. 1.30

bouwperceel:

een aaneengesloten (virtueel) vlak waarop functioneel bij elkaar behorende bebouwing en voorzieningen worden geconcentreerd, bestaande uit een bouwvlak, waarbinnen de gebouwen zijn toegelaten, met de direct daaraan grenzende gronden waar ook bouwwerken geen gebouwen zijnde en vergunningvrije bouwwerken zijn toegestaan.

bestemmingsplan "Bovenstraat 53a, Hoeven"

9

1.31

bouwperceelgrens:

de grens van een bouwperceel. 1.32

bouwvlak:

een geometrisch bepaald vlak, waarmee gronden zijn aangeduid, waar ingevolge de regels bepaalde gebouwen en bouwwerken geen gebouwen zijnde, zijn toegelaten. 1.33

bouwwerk:

een bouwkundige constructie van enige omvang die direct en duurzaam met de aarde is verbonden. 1.34

dak:

een gesloten bovenbeëindiging van een bouwwerk. 1.35

detailhandel:

het bedrijfsmatig te koop aanbieden, al dan niet via internet, waaronder begrepen de uitstalling ten verkoop, het verkopen en/of leveren van goederen aan personen die die goederen kopen voor gebruik, verbruik of aanwending anders dan in de uitoefening van een beroeps- of bedrijfsactiviteit. 1.36

erf:

al dan niet bebouwd perceel, of een gedeelte daarvan, dat direct is gelegen bij een hoofdgebouw en dat in feitelijk opzicht is ingericht ten dienste van het gebruik van dat gebouw, en, voor zover een bestemmingsplan of een beheersverordening van toepassing is, deze die inrichting niet verbieden. 1.37

escortbedrijf:

de natuurlijke persoon, groep van personen of rechtspersoon die bedrijfsmatig of in een omvang alsof zij bedrijfsmatig was, prostitutie aanbiedt, die op een andere plaats dan in de bedrijfsruimte wordt uitgeoefend zoals escortservices en bemiddelingsbureaus. 1.38

functie:

doeleinden ten behoeve waarvan gebruik van gebouwen en/of gronden of aangewezen delen daarvan is toegestaan. 1.39

gebouw:

elk bouwwerk, dat een voor mensen toegankelijke, overdekte, geheel of gedeeltelijk met (2 of meer) wanden omsloten ruimte vormt. 1.40

herbouw:

reconstructie, wederopbouw, opnieuw bouwen. 1.41

hoofdfunctie:

een functie waarvoor het hoofdgebouw en/of gronden als zodanig mag worden gebruikt.

Gemeente Halderberge

10

1.42

hoofdgebouw:

een of meer panden, of een gedeelte daarvan, dat noodzakelijk is voor de verwezenlijking van de geldende of toekomstige bestemming van een perceel, en indien meer panden of bouwwerken op het perceel aanwezig zijn, gelet o pdie bestemming het belangrijkst is. 1.43

horeca:

bedrijfsmatig verstrekken van dranken of etenswaren voor gebruik ter plaatse, bedrijfsmatig bieden van hotel- of groepsaccommodatie of bedrijfsmatig bieden van congres- of vergaderfaciliteiten, één en ander al dan niet in combinatie met elkaar. 1.44

horeca, kleinschalige of ondergeschikte:

horeca van beperkte omvang ten dienste van andere functies zoals dagrecreatie, kampeerboerderijen, tentoonstellingen, cursussen en vergaderingen. 1.45

huishouden:

een persoon, of groep personen die een (duurzame) gemeenschappelijke huishouding voert. Indien het huishouden uit twee of meer personen bestaat, betreft het een leefvorm of samenlevingsvorm met een continuïteit in de samenstelling en een onderlinge verbondenheid. 1.46

kadernota parkeren:

Kadernota parkeren 2017-2021 van 9 februari 2017, en elke opeenvolgende notitie. 1.47

kelder/ondergronds bouwen:

een geheel of gedeeltelijk ondergronds gelegen ruimte. 1.48

kernrandzone:

overgangsgebied naar het buitengebied, gelegen langs bestaand stedelijk gebied, met daarin relatief veel bebouwing op korte afstand van elkaar en met een ondergeschikte of afnemende agrarische functie. 1.49

niet-agrarische functies:

statische binnenopslag; recreatie; een bedrijf in categorie 1 of 2 van de Staat van bedrijfsactiviteiten (zie bijlage 1) of een naar aard en invloed hiermee gelijk te stellen bedrijf; zorgboerderijen, kinderboerderijen, educatieve en sociale voorzieningen, met ondergeschikte horeca (inclusief terras); 1.50

overig bouwwerk:

een bouwkundige constructie van enige omvang, geen pand zijnde, die direct en duurzaam met de aarde is verbonden. 1.51

pand:

de kleinste bij de totstandkoming functioneel en bouwkundig-constructief zelfstandige eenheid die direct en duurzaam met de aarde is verbonden en betreedbaar en afsluitbaar is.

bestemmingsplan "Bovenstraat 53a, Hoeven"

11

1.52

perceelsgrens:

de grens van een bouwperceel. 1.53

prostitutie:

het zich beschikbaar stellen tot het verrichten van seksuele diensten ten behoeve van een ander tegen vergoeding. 1.54

prostitutie, raamprostitutie:

een seksinrichting met één of meer ramen van waarachter de prostituee/prostitué tracht de aandacht van passanten op zich te vestigen. 1.55

prostitutie, straatprostitutie:

het door handelingen, houding, woord, gebaar of op andere wijze passanten tot prostitutie bewegen, uitnodigen dan wel aanlokken. 1.56

ruimtelijke kwaliteitsverbetering:

een fysieke verbetering van de aanwezige of potentiële kwaliteiten van bodem, water, natuur, landschap, cultuurhistorie of van de extensieve recreatieve mogelijkheden van het gebied of de omgeving volgens het Afsprakenkader Kwaliteitsverbetering van het landschap West-Brabant en elke opeenvolgende nota waarbij het landschapsplan een toetsingskader vormt, met inachtname van de gemeentelijke verankering van het afsprakenkader via een raadsbesluit van oktober 2014. 1.57

seksinrichting:

een voor het publiek toegankelijke besloten ruimte waarin bedrijfsmatig, of in een omvang alsof zij bedrijfsmatig was seksuele handelingen worden verricht of vertoningen van erotisch-pornografische aard plaatsvinden. Onder een seksinrichting worden in ieder geval verstaan: een seksbioscoop, seksautomatenhal, sekstheater, een parenclub, een (raam)prostitutiebedrijf en een erotische massagesalon, al dan niet in combinatie met elkaar. 1.58

statische binnenopslag:

binnenopslag van goederen die geen regelmatige verplaatsing behoeven, niet bestemd zijn voor handel en niet worden opgeslagen voor een elders gevestigd niet-agrarisch bedrijf. Het betreft bijvoorbeeld (seizoens)stalling van (antieke) auto's, boten, caravans, campers en dergelijke. 1.59

voorgevel:

de meest gezichtsbepalende gevel van een gebouw die georiënteerd is op de weg. 1.60

voorgevelrooilijn:

de evenwijdig aan de as van de weg gelegen lijn, welke, zoveel mogelijk aansluitend aan de ligging van de voorgevel van het hoofdgebouw, een zoveel mogelijk gelijkmatig beloop van de rooilijn overeenkomstig de richting van de weg geeft. 1.61

waterhuishoudkundige voorzieningen:

voorzieningen, die het waterhuishoudkundige belang dienen, zoals watergangen, waterlopen, kunstwerken, onderhoudsstroken ten behoeve van het beheer en onderhoud van een watergang of waterloop.

Gemeente Halderberge

12

1.62

wellnesscentrum:

grotere zelfstandige (combinaties van) sauna's, thermen en kuurcentra. Een sauna is een publieke badinrichting waar saunabaden genomen kunnen worden. Kuurcentra bieden naast saunabaden ook vaak geneeskundige therapieën aan en vaak zijn faciliteiten aanwezig om te overnachten. Bij beide voorzieningen zijn vaak ook een massage-/beautysalon en horeca aanwezig (meestal in de vorm van een restaurant). Het verzorgingsgebied van de bedoelde wellnessvoorzieningen is (boven)regionaal en soms zelfs landelijk. 1.63

wellness/sauna:

een voor publiek toegankelijke en qua omvang beperkte wellnessvoorziening niet zijnde een wellnesscentrum. Het verzorgingsgebied van de bedoelde wellnessvoorziening is in het algemeen enkel regionaal. Onder wellness/sauna wordt niet verstaan het aanbieden en ondergaan van schoonheidsbehandelingen. 1.64

werk:

een werkzaamheid of constructie, geen gebouw of bouwwerk zijnde. 1.65

wonen:

het gebruik van een complex van ruimten voor de huisvesting van niet meer dan één huishouden. 1.66

woning/wooneenheid:

een complex van ruimten, geschikt en bestemd voor de huisvesting van niet meer dan één huishouden.

bestemmingsplan "Bovenstraat 53a, Hoeven"

13

Artikel 2

Wijze van meten

Bij de toepassing van deze regels wordt als volgt gemeten:

2.1

afstand tot de weg:

de afstand tot de bebouwing en de as van de weg.

2.2

afstand tot de perceelsgrens:

de kortste afstand van het verticale vlak in de perceelsgrens tot enig punt van het op dat bouwperceel voorkomende bouwwerk.

2.3

bebouwd oppervlak van een bouwperceel:

de oppervlakte van alle op een bouwperceel aanwezige gebouwen tezamen.

2.4

bebouwingspercentage:

het oppervlak dat met bouwwerken is bebouwd, uitgedrukt in procenten van de oppervlakte van het bouwperceel, voor zover dat is gelegen binnen de bestemming, of binnen een in de regels nader aan te duiden gedeelte van die bestemming.

2.5

bouwhoogte van een bouwwerk:

vanaf het peil tot aan het hoogste punt van een gebouw of van een overige bouwwerk, met uitzondering van ondergeschikte bouwonderdelen, zoals schoorstenen, antennes, liftkokers, luchtwassers, en naar de aard daarmee gelijk te stellen bouwonderdelen.

2.6

breedte, diepte c.q. lengte van een bouwwerk:

tussen de buitenwerkse hoofdgevelvlakken en/of de harten van scheidingsmuren.

2.7

dakhelling:

langs het dakvlak ten opzichte van het horizontale vlak.

2.8

goothoogte van een bouwwerk:

vanaf het peil tot aan de bovenkant goot, c.q. de druiplijn, het boeibord, of een daarmee gelijk te stellen constructiedeel.

Gemeente Halderberge

14

2.9

inhoud van een bouwwerk:

tussen de onderzijde van de begane grondvloer, de buitenzijde van de gevels (en/of het hart van de scheidingsmuren of de verticale projectie hiervan) en de buitenzijde van daken en dakkapellen.

2.10

hoogte van een windturbine

vanaf het peil tot aan de as van de windturbine.

2.11

ondergeschikte bouwdelen:

de in dit plan gegeven regels omtrent plaatsing, afstanden en maten van bouwwerken, zijn niet van toepassing op goot- en kroonlijsten, pilasters, plinten, stoeptreden, kozijnen, dorpels, luifels, schoorstenen, liftschachten, luchtwassers, lichtkoepels en soortgelijke ondergeschikte bouwdelen, mits de overschrijding niet meer bedraagt dan 1 m.

2.12

oppervlakte van een bouwwerk:

tussen de buitenwerkse gevelvlakken en/of de harten van scheidingsmuren, neerwaarts geprojecteerd op het gemiddelde niveau van het afgewerkte bouwterrein ter plaatse van het bouwwerk.

2.13

peil:

a. voor bouwwerken, waarvan de hoofdtoegang onmiddellijk aan de weg grenst: de hoogte van die weg ter plaatse van de hoofdtoegang; b. in andere gevallen: de gemiddelde hoogte van het aansluitende maaiveld of het afgewerkte bouwterrein.

bestemmingsplan "Bovenstraat 53a, Hoeven"

15

Gemeente Halderberge

16

Hoofdstuk 2

Artikel 3 3.1

Bestemmingsregels

Bedrijf

Bestemmingsomschrijving

De voor 'Bedrijf' aangewezen gronden zijn bestemd voor: a. een bedrijf in milieucategorie 1 en 2, overeenkomstig de Staat van Bedrijfsactiviteiten als opgenomen in Bijlage 1 van deze regels alsmede agrarisch verwante en agrarisch technische hulpbedrijven in categorie 3.1; b. tevens de volgende bedrijven met bijbehorende voorzieningen, uitsluitend ter plaatse van de aanduiding: 1. 'wellness' wellness/sauna met daarbij behorend maximaal 5 wellnesscabines; c. één bedrijfswoning per bestemmingsvlak waarbij geldt dat ter plaatse van de aanduiding 'maximum aantal wooneenheden' het aantal bedrijfswoningen niet meer mag bedragen dan is aangegeven; d. groenvoorzieningen; e. (onverharde) paden, wegen en parkeervoorzieningen; f. water, waterhuishoudkundige en nutsvoorzieningen; g. behoud, herstel en/of ontwikkeling van de natuurwaarden, ecologische waarden en/of landschappelijke waarden; h. statische opslag met een maximale oppervlakte van 1000 m2.

3.2

Bouwregels

3.2.1

Algemeen

Voor het bouwen van gebouwen gelden in het algemeen de volgende regels: a. per bestemmingsvlak is bebouwing ten behoeve van niet meer dan één bedrijf toegestaan; b. de afstand van gebouwen tot de as van de weg waaraan wordt gebouwd mag niet minder bedragen dan 15 m; c. de afstand van gebouwen tot de zijdelingse en/of achterste perceelsgrenzen mag niet minder bedragen dan 5 m.

3.2.2

Bedrijfsgebouwen

Voor het bouwen van bedrijfsgebouwen gelden de volgende regels: a. de goot- en bouwhoogte mag niet meer bedragen dan is aangegeven ter plaatse van de aanduiding 'maximum goothoogte (m), maximum bouwhoogte (m)'; b. de oppervlakte bebouwing ten behoeve van de activiteit mag niet meer bedragen dan is aangegeven ter plaatse van de aanduiding 'maximum oppervlakte (m2)'.

3.2.3

Bouwwerken, geen gebouwen zijnde

Voor het bouwen van bouwwerken, geen gebouwen zijnde, gelden de volgende regels: a. de bouwhoogte van erf- en terreinafscheidingen mag niet meer bedragen dan 2 m;

bestemmingsplan "Bovenstraat 53a, Hoeven"

17

b. ter plaatse van de aanduiding 'waterzuiveringsinstallatie' mag de bouwhoogte van een buffertoren niet meer bedragen dan 30 m; c. de bouwhoogte van overige bouwwerken, geen gebouwen zijnde, mag niet meer bedragen dan 3 m.

3.3

Afwijken van de bouwregels

3.3.1

Afwijken algemene bouwregels

Het bevoegd gezag kan een omgevingsvergunning verlenen voor het afwijken van het bepaalde in: a. lid 3.2.1 onder b voor het bouwen van gebouwen op een afstand van minder dan 15 m tot de as van de weg mits hierdoor het stedenbouwkundig beeld en de verkeersveiligheid niet wordt aangetast. b. lid 3.2.1 onder c voor het bouwen van gebouwen op een afstand van minder dan 5 m van de zijdelingse en/of achterste perceelgrens mits hierdoor het stedenbouwkundig beeld en de verkeersveiligheid niet wordt aangetast.

3.3.2

Afwijken bouwregels bedrijfsgebouwen en bijbehorende bouwwerken

Het bevoegd gezag kan een omgevingsvergunning verlenen voor het afwijken van het bepaalde in: a. lid 3.2.2 onder a en/of b voor het bouwen van bedrijfsgebouwen met een hogere goothoogte tot maximaal 7,5 m en/of een hogere bouwhoogte tot maximaal 12 m, indien dit noodzakelijk is voor een doelmatige bedrijfsvoering.

3.3.3

Afwijken bouwregels bouwwerken, geen gebouwen zijnde

Het bevoegd gezag kan een omgevingsvergunning verlenen voor het afwijken van het bepaalde in: a. lid 3.2.3 onder a voor het bouwen van erf- en terreinafscheidingen met een hogere bouwhoogte tot maximaal 2,5 m; b. lid 3.2.3 onder a voor het bouwen van erf- en terreinafscheidingen met een hogere bouwhoogte vóór de voorgevelrooilijn, mits hierdoor het stedenbouwkundig beeld en de verkeersveiligheid niet wordt aangetast; c. lid 3.2.3 onder c voor het bouwen van overige bouwwerken, geen gebouwen zijnde met een hogere bouwhoogte tot 6 m; d. lid 3.2.3 onder c voor het bouwen van kleine windmolens, ten behoeve van de opwekking van duurzame energie, waarbij dient te worden voldaan aan de volgende voorwaarden: 1. de bouwhoogte mag niet meer bedragen dan 15 m; 2. er mag geen sprake zijn van milieuhygiënische, landschappelijke en ecologische belemmeringen.

3.4

Specifieke gebruiksregels

3.4.1

Overige gebruiksregels

Ter plaatse van de aanduiding 'wellness' is horeca, anders dan ondergeschikte horeca ondersteunend aan de hoofdfunctie wellness/sauna, niet toegestaan.

Gemeente Halderberge

18

3.5

Wijzigingsbevoegdheid

3.5.1

Uitbreiding bebouwde oppervlakte bedrijfsbebouwing

Burgemeester en wethouders zijn bevoegd deze bestemming te wijzigen ten behoeve van de vergroting van de toegestane bebouwde oppervlakte bedrijfsbebouwing met inachtneming van de volgende regels: a. de vergroting dient noodzakelijk te zijn voor een doelmatige bedrijfsvoering en/of - ontwikkeling van het bedrijf; b. de vergroting dient plaats te vinden binnen het bestemmingsvlak; c. agrarisch technische hulpbedrijven en agrarische verwante bedrijven mogen uitbreiden met maximaal 25% van de toegestane maximale bebouwde oppervlakte; d. niet-agrarische bedrijven mogen uitbreiden met maximaal 15% van de toegestane maximale bebouwde oppervlakte; e. door de uitbreiding mag het bedrijf naar aard en invloed niet meer milieuhinder voor de omgeving opleveren; f. er mag geen sprake zijn van milieuhygiënische belemmeringen; g. er is sprake van ruimtelijke kwaliteitsverbetering die tevens is veiliggesteld en vastgelegd overeenkomstig het Afsprakenkader Kwaliteitsverbetering van het landschap West-Brabant zoals deze geldt op het tijdstip van ontvangst van de ontvankelijke aanvraag. Indien gekozen wordt voor landschappelijke inpassing bij wijze van kwaliteitsverbetering dan dient de landschappelijke inpassing in het wijzigingsplan te worden vastgelegd door het opnemen van de bestemming 'Groen' met de aanduiding 'specifieke vorm van groen - landschappelijke inpassing'.

bestemmingsplan "Bovenstraat 53a, Hoeven"

19

Artikel 4 4.1

Waarde - Archeologie 2

Bestemmingsomschrijving

De voor 'Waarde - Archeologie 2' aangewezen gronden zijn, behalve voor de andere daar voorkomende bestemming, mede bestemd voor de bescherming van de ter plaatse aanwezige hoge archeologische verwachtingswaarden.

De regels van deze dubbelbestemming gelden primair ten opzichte van de regels van iedere andere bestemming, waarmee deze dubbelbestemming samenvalt.

4.2

Bouwregels

Op de gronden is het niet toegestaan te bouwen, met uitzondering van: a. bouwwerken die voor onderzoek noodzakelijk zijn, of; b. vervanging, vernieuwing of verandering van bestaande bebouwing, waarbij de oppervlakte voor zover gelegen op of onder peil niet wordt uitgebreid, of; c. een bouwwerk dat zonder graafwerkzaamheden dieper dan 0,40 m en zonder heiwerkzaamheden kan worden geplaatst, of; d. een bouwwerk met een oppervlakte tot ten hoogste 500 m2, of; e. bouwen binnen reeds bestaande bouwvlakken.

4.3

Afwijken van de bouwregels

a. het bevoegd gezag kan een omgevingsvergunning verlenen voor het afwijken van het bepaalde in lid 4.2 met inachtneming van de voor deze gronden geldende overige bouwregels. b. een omgevingsvergunning als bedoeld onder a wordt verleend, indien: 1. op basis van onderzoek is aangetoond dat de archeologische waarden niet onevenredig worden of kunnen worden geschaad; 2. op basis van onderzoek is aangetoond dat archeologische waarden op de betrokken locatie niet aanwezig zijn. c. Een omgevingsvergunning als bedoeld onder a wordt voorts verleend, indien mede op basis van onderzoek is aangetoond dat mogelijke schade kan worden voorkomen door aan de omgevingsvergunning voorwaarden te verbinden gericht op: 1. het treffen van technische maatregelen, waardoor archeologische waarden in de bodem kunnen worden behouden; 2. het doen van opgravingen; 3. het laten begeleiden van de bodemverstorende activiteit door een deskundige op het terrein van archeologische monumentenzorg die voldoet aan door het bevoegd gezag bij de omgevingsvergunning te stellen kwalificaties.

Gemeente Halderberge

20

4.4 Omgevingsvergunning voor het uitvoeren van een werk, geen bouwwerk zijnde, of van werkzaamheden 4.4.1

Verbod

Het is verboden zonder of in afwijking van een omgevingsvergunning de volgende werken, geen bouwwerken zijnde, en werkzaamheden uitte voeren of te laten uitvoeren: a. grondwerkzaamheden dieper dan 0,40 m, waartoe worden gerekend het afgraven, woelen, mengen, diepploegen, egaliseren en ontginnen van gronden, alsmede het vergraven, verruimen of dempen van sloten, vijvers en andere wateren; b. het verlagen van het waterpeil; c. het rooien van bos of boomgaard waarbij stobben worden verwijderd; d. het aanleggen van ondergrondse transport-, energie- of telecommunicatieleidingen en daarmee verband houdende constructies, installaties of apparatuur.

4.4.2

Uitzonderingen

Het in lid 4.4.1 vervatte verbod is niet van toepassing op werken en werkzaamheden welke: a. mede op basis van onderzoek is aangetoond dat de archeologische waarden niet onevenredig worden of kunnen worden geschaad; b. mede op basis van onderzoek is aangetoond dat archeologische waarden op de betrokken locatie niet aanwezig zijn; c. de werken een oppervlakte hebben tot ten hoogste 500 m2 of smaller zijn dan 1,5 m of; d. aangetoond kan worden dat in het verleden de gronden zodanig zijn geroerd dat in de laag dieper dan 0,40 m geen archeologische waarden onevenredig geschaad kunnen worden, of; e. zonder graafwerkzaamheden dieper dan 0,40 m kunnen worden uitgevoerd, of; f. er reeds een omgevingsvergunning of ontgrondingvergunning is verleend, of; g. de werken reeds in uitvoering zijn op het tijdstip van in werking treden van het plan, of; h. de werken behoren tot het normale onderhoud en beheer van de gronden, of; i. de werken ten dienste van onderzoek worden uitgevoerd, of; j. ter plaatse van het bouwvlak plaatsvinden.

4.4.3

Toelaatbaarheid

Voor zover mede op basis van onderzoek bepaalde is dat de in lid 4.4.1 genoemde werken en werkzaamheden dan wel de directe of indirecte gevolgen van deze werken en werkzaamheden kunnen leiden tot verstoring van archeologisch materiaal, kan de omgevingsvergunning worden verleend, indien aan de omgevingsvergunning de volgende voorwaarden worden verbonden: a. de verplichting tot het treffen van technische maatregelen, waardoor archeologische resten in de bodem kunnen worden behouden, of; b. de verplichting tot het doen van opgravingen, of; c. de verplichting de uitvoering van de bodemverstorende activiteiten te laten begeleiden door een deskundige op het terrein van archeologische monumentenzorg die voldoet aan door het bevoegd gezag bij de omgevingsvergunning te stellen kwalificaties.

bestemmingsplan "Bovenstraat 53a, Hoeven"

21

4.5

Wijzigingsbevoegdheid

Burgemeester en wethouders zijn bevoegd het plan te wijzigen door de dubbelbestemming 'Waarde Archeologie 2' geheel of gedeeltelijk te doen vervallen, indien op basis van onderzoek is aangetoond dat: a. op de betrokken locatie geen archeologische waarden (meer) aanwezig zijn; b. wel aanwezige archeologische waarden in voldoende mate zijn veilig gesteld.

Gemeente Halderberge

22

Hoofdstuk 3

Artikel 5

Algemene regels

Anti-dubbeltelregel

Grond die eenmaal in aanmerking is genomen bij het toestaan van een bouwplan waaraan uitvoering is gegeven of alsnog kan worden gegeven, blijft bij de beoordeling van latere bouwplannen buiten beschouwing.

bestemmingsplan "Bovenstraat 53a, Hoeven"

23

Artikel 6 6.1

Algemene bouwregels

Bestaande afwijkende maatvoering

Met betrekking tot bestaande maten gelden de volgende regels: a. de op het tijdstip van inwerkingtreding van het plan bestaande afstands-, hoogte-, inhouds- en oppervlaktematen die meer bedragen dan in hoofdstuk 2 is voorgeschreven, mogen als ten hoogste toelaatbaar worden aangehouden; b. de op het tijdstip van inwerkingtreding van het plan bestaande afstands-, hoogte-, inhouds- en oppervlaktematen die minder bedragen dan in hoofdstuk 2 is voorgeschreven, mogen als ten minste toelaatbaar worden aangehouden; c. in geval van herbouw is het bepaalde onder a. en b. slechts van toepassing, indien de herbouw op dezelfde plaats plaatsvindt.

6.2

Ondergronds bouwen

Voor het bouwen van ondergrondse bouwwerken gelden, behoudens in deze regels opgenomen afwijkingen, de volgende regels: a. op plaatsen waar hoofd- en bijbehorende bouwwerken, sleufsilo's en mestbassins zijn of gelijktijdig worden gebouwd mag eveneens ondergronds gebouwd worden, direct aansluitend mogen in- dan wel uitritten ten behoeve van de ondergrondse bouwwerken worden gebouwd; b. de verticale diepte mag bij ondergronds bouwen niet meer bedragen dan 3,5 m.

6.3

Afwijken regels ondergronds bouwen

Het bevoegd gezag kan een omgevingsvergunning verlenen voor het afwijken van het bepaalde in lid 6.2 voor het bouwen van ondergrondse bouwwerken op andere locaties dan onder het hoofdgebouw, bijbehorende bouwwerken, sleufsilo's of mestbassins, mits hierdoor de in het gebied aanwezige waarden niet onevenredig worden aangetast. Ondergrondse bouwwerken, waaronder kadaverkoelingen mogen niet hoger dan 1 m boven maaiveld uitsteken.

Gemeente Halderberge

24

Artikel 7 7.1

Algemene gebruiksregels

Strijdig gebruik

Onder strijdig gebruik wordt in ieder geval verstaan: a. het gebruik van gronden, gebouwen, bouwwerken en onderkomens ten behoeve van een seksinrichting en/of escortbedrijf, raamprostitutie en straatprostitutie; b. het gebruik en laten gebruiken van bijbehorende bouwwerken bij een (bedrijfs)woning als zelfstandige woning en als afhankelijke woonruimte, tenzij dit tijdelijk vanuit het oogpunt van mantelzorg noodzakelijk is; c. het permanent bewonen of laten bewonen van recreatieve nachtverblijven; d. het gebruik ten behoeve van detailhandel, tenzij dit expliciet is toegestaan in de betreffende bestemming.

7.2

Carnavalswagens

a. Bedrijfsgebouwen en bijbehorende bouwwerken bij ((agrarische)bedrijfs-)woningen mogen worden gebruikt voor het bouwen van carnavalswagens. b. Het bevoegd gezag kan een omgevingsvergunning verlenen voor het afwijken van het bepaalde 3.2.1 onder a voor het bouwen van een gebouw ten behoeve van het bouwen van carnavalswagens, met inachtneming van de volgende regels: 1. afwijken is uitsluitend toegestaan binnen een bestemmingsvlak ter plaatse van de aanduiding 'bebouwingsconcentratie'; 2. de oppervlakte van het gebouw mag niet meer bedragen dan 200 m2; 3. de goot- en bouwhoogte mag niet meer bedragen dan is aangegeven ter plaatse van de aanduiding 'maximum goothoogte (m), maximum bouwhoogte (m)'. 4. er is sprake van ruimtelijke kwaliteitsverbetering, welke moet zijn veiliggesteld en vastgelegd overeenkomstig het Afsprakenkader Kwaliteitsverbetering van het landschap West-Brabant zoals deze geldt op het tijdstip van ontvangst van de ontvankelijke aanvraag.

bestemmingsplan "Bovenstraat 53a, Hoeven"

25

Artikel 8

8.1

Algemene aanduidingsregels

Luchtvaartverkeerzone

Al dan niet in afwijking van het bepaalde in hoofdstuk 2 geldt ter plaatse van de aanduiding 'luchtvaartverkeerzone (met nummer)' dat ten behoeve van het obstakelvrije (start- en landings)vlak met zijkanten de bouwhoogte van een bouwwerk niet meer mag bedragen dan de bouwhoogte die wordt verkregen door lineaire interpolatie van: c. ter plaatse van de aanduiding Luchtvaartverkeerzone - 5' van 49.14 m en 54.14 m boven NAP; in verband met het beschermingsgebied van in- en uitvliegfunnel van vliegtuigen.

Gemeente Halderberge

26

Artikel 9

Algemene afwijkingsregels

Het bevoegd gezag kan een omgevingsvergunning verlenen voor het afwijken van: a. de bij recht in de regels gegeven maten, afmetingen, percentages tot niet meer dan 10% van die maten, afmetingen en percentages. Deze afwijking is niet van toepassing op de inhoud van woningen, bedrijfswoningen en recreatiewoningen; b. de bestemmingsregels en toestaan dat bestemmingsgrenzen worden overschreden, indien een meetverschil daartoe aanleiding geeft; c. de bestemmingsregels en toestaan dat openbare nutsgebouwtjes, wachthuisjes ten behoeve van het openbaar vervoer, telefooncellen, gebouwtjes ten behoeve van de bediening van kunstwerken, toiletgebouwtjes, en naar aard daarmee gelijk te stellen gebouwtjes worden gebouwd, mits: 1. de oppervlakte per gebouwtje niet meer dan 20 m2 zal bedragen; 2. de (bouw)hoogte niet meer dan 3,5 m zal bedragen; d. de bestemmingsregels ten aanzien van de bouwhoogte van bouwwerken, geen gebouwen zijnde, en toestaan dat de bouwhoogte van bouwwerken, geen gebouwen zijnde, wordt vergroot: 1. ten behoeve van kunstwerken, geen gebouwen zijnde, tot maximaal 20 m; 2. ten behoeve van overige bouwwerken, geen gebouwen zijnde, tot maximaal 10 m; e. de onder a. tot en met d. genoemde afwijkingen kunnen uitsluitend verleend worden, mits geen onevenredige aantasting plaatsvindt van: 1. een samenhangend straat- en bebouwingsbeeld; 2. de verkeersveiligheid; 3.

de sociale veiligheid; 4. de milieusituatie; 5. en de gebruiksmogelijkheden van de aangrenzende gronden. f. de onder a. tot en met d. genoemde afwijkingen kunnen uitsluitend verleend worden, wanneer er sprake is van ruimtelijke kwaliteitsverbetering, welke moet zijn veiliggesteld en vastgelegd overeenkomstig het Afsprakenkader Kwaliteitsverbetering van het landschap West-Brabant zoals deze geldt op het tijdstip van ontvangst van de ontvankelijke aanvraag.

bestemmingsplan "Bovenstraat 53a, Hoeven"

27

Artikel 10 10.1

Overige regels

Overige wettelijke regelingen

Waar in dit plan wordt verwezen naar andere wettelijke regelingen, wordt geduid op de regelingen zoals die luidden op het tijdstip van de terinzagelegging van het ontwerp van het bestemmingsplan.

10.2

Parkeren

10.2.1 Strijdig gebruik Tot een strijdig gebruik wordt in ieder geval gerekend het gebruik van gronden of bouwwerken waarbij niet op eigen terrein wordt voorzien in voldoende parkeergelegenheid volgens de normering zoals deze hiervoor is opgenomen in de kadernota parkeren.

10.2.2 Voorwaardelijke verplichting Een omgevingsvergunning voor het bouwen, het uitbreiden en het wijzigen van de functie van gebouwen en gronden wordt slechts verleend, indien bij de aanvraag wordt aangetoond dat wordt voorzien in voldoende parkeergelegenheid volgens de normering zoals deze hiervoor is opgenomen in de kadernota parkeren, geldend op het moment van ontvangst van de ontvankelijke aanvraag.

10.2.3 Afwijken Het bevoegd gezag kan afwijken van het bepaalde in de leden 10.2.1 en 10.2.2 en toestaan dat: a. parkeergelegenheid niet op eigen terrein bij de ontwikkeling wordt gerealiseerd, mits dit geen onevenredige afbreuk doet aan de parkeersituatie ter plaatse en wordt voldaan aan de in de kadernota parkeren daarvoor gestelde voorwaarden; b. met maximaal 10% wordt afgeweken van de toe te passen parkeernorm in gevallen waarin de toepassing van de parkeernormering conform de kadernota parkeren naar hun oordeel in individuele gevallen tot niet bedoelde en onaanvaardbare normen leidt.

10.2.4 Wijzigingsbevoegdheid Burgemeester en wethouders kunnen het plan wijzigen in die zin dat bij herziening van de kadernota parkeren de verwijzing in Artikel 1 en lid 10.2.1, 10.2.2 en 10.2.3 naar de normering in de kadernota parkeren wordt gewijzigd naar de normering in de vastgestelde herziene kadernota parkeren.

10.3

Nadere eisen

a. burgemeester en wethouders kunnen nadere eisen stellen aan de situering van gebouwen en bouwwerken, geen gebouwen zijnde indien dit noodzakelijk is ten behoeve van het behoud van en ter voorkoming van de aantasting van de bodemkwaliteit, waterhuishouding, cultuurhistorische, ecologische, aardkundige en/of landschappelijke waarden. a. burgemeester en wethouders kunnen aanvullend aan algemene en specifieke bouw- en gebruiksregels nadere eisen en mitigerende maatregelen stellen ten behoeve van het behoud van de landschappelijke waarden als open, halfopen en besloten, van een gebied, zoals dit volgt uit het Landschapsplan en de daarin opgenomen landschapstypen.

Gemeente Halderberge

28

b. de onder a en b genoemde nadere eisen mogen slechts worden gesteld indien zulks noodzakelijk is ten behoeve van zorgvuldig ruimtegebruik en/of ruimtelijke kwaliteit.

bestemmingsplan "Bovenstraat 53a, Hoeven"

29

Gemeente Halderberge

30

Hoofdstuk 4

Artikel 11 11.1

Overgangs- en slotregels

Overgangsrecht

Overgangsrecht bouwwerken

a. Een bouwwerk dat op het tijdstip van inwerkingtreding van het bestemmingsplan aanwezig of in uitvoering is, dan wel kan worden gebouwd krachtens een omgevingsvergunning voor het bouwen, en afwijkt van het plan, mag, mits deze afwijking naar aard en omvang niet wordt vergroot, 1. gedeeltelijk worden vernieuwd of veranderd; 2. na het teniet gaan ten gevolge van een calamiteit geheel worden vernieuwd of veranderd, mits de aanvraag van de omgevingsvergunning voor het bouwen wordt gedaan binnen twee jaar na de dag waarop het bouwwerk is teniet gegaan. b. Het bevoegd gezag kan eenmalig in afwijking van het bepaalde onder a een omgevingsvergunning verlenen voor het vergroten van de inhoud van een bouwwerk als bedoeld onder a met maximaal 10 %. c. Het bepaalde onder a. is niet van toepassing op bouwwerken die weliswaar bestaan op het tijdstip van inwerkingtreding van het plan, maar zijn gebouwd zonder vergunning en in strijd met het daarvoor geldende plan, daaronder begrepen de overgangsbepaling van dat plan.

11.2

Overgangsrecht gebruik

a. Het gebruik van grond en bouwwerken dat bestond op het tijdstip van inwerkingtreding van het bestemmingsplan en hiermee in strijd is, mag worden voortgezet. b. Het is verboden het met het bestemmingsplan strijdige gebruik, bedoeld onder a., te veranderen of te laten veranderen in een ander met dat plan strijdig gebruik, tenzij door deze verandering de afwijking naar aard en omvang wordt verkleind. c. Indien het gebruik, bedoeld onder a., na het tijdstip van de inwerkingtreding van het plan voor een periode langer dan een jaar wordt onderbroken, is het verboden dit gebruik daarna te hervatten of te laten hervatten. d. Het bepaalde onder a. is niet van toepassing op het gebruik dat reeds in strijd was met het voorheen geldende bestemmingsplan, daaronder begrepen de overgangsregels van dat plan.

bestemmingsplan "Bovenstraat 53a, Hoeven"

31

Artikel 12

Slotregel

Deze regels worden aangehaald als: Regels van het bestemmingsplan "Bovenstraat 53a, Hoeven".

Bijlage bij de

regels

Gemeente Halderberge

32

Bijlage 1

bestemmingsplan "Bovenstraat 53a, Hoeven"

Staat van Bedrijfsactiviteiten

33

Staat van Bedrijfsactiviteiten

SBI-1993

SBI-2008

VOLGNR OMSCHRIJVING

01

01

-

LANDBOUW EN DIENSTVERLENING T.B.V. DE LANDBOUW

014

016

0

Dienstverlening t.b.v. de landbouw:

014

016

1

- algemeen (o.a. loonbedrijven): b.o. > 500 m²

3.1

014

016

2

2

014

016

3

3.1

014

016

4

- algemeen (o.a. loonbedrijven): b.o.<= 500 m² - plantsoenendiensten en hoveniersbedrijven: b.o. > 500 m² - plantsoenendiensten en hoveniersbedrijven: b.o. <= 500 m²

0142

0162

KI-stations

2

05

03

0501.1

0311

Zeevisserijbedrijven

0501.2

0312

Binnenvisserijbedrijven

0502

032

0

Vis- en schaaldierkwekerijen

0502

032

1

- oester-, mossel- en schelpenteeltbedrijven

3.2

0502

032

2

3.1

15

10, 11

-

- visteeltbedrijven VERVAARDIGING VAN VOEDINGSMIDDELEN EN DRANKEN

151

101, 102

0

Slachterijen en overige vleesverwerking:

151

101, 102

1

- slachterijen en pluimveeslachterijen

151

101

2

- vetsmelterijen

151

101

3

151

101

4

151

101

5

151

101

6

- bewerkingsinrichting van darmen en vleesafval - vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. > 1.000 m² - vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. <= 1.000 m² - vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. <= 200 m²

151

101, 102

7

- loonslachterijen

3.1 3.1

-

RISICO

CATEGORIE

2

VISSERIJ- EN VISTEELTBEDRIJVEN R

3.2 3.1

R

3.2 5.2

R

4.2

R

3.2 3.1 3.1

151

108

8

- vervaardiging van snacks en vervaardiging van kanten-klaar-maaltijden met p.o. < 2.000 m²

152

102

0

Visverwerkingsbedrijven:

152

102

1

- drogen

5.2

152

102

2

- conserveren

4.1

152

102

3

- roken

4.2

152

102

4

- verwerken anderszins: p.o.> 1.000 m²

4.2

152

102

5

- verwerken anderszins: p.o. <= 1.000 m²

3.2

152

102

6

- verwerken anderszins: p.o. <= 300 m²

3.1

1531

1031

0

Aardappelprodukten fabrieken:

1531

1031

1

- vervaardiging van aardappelproducten

R

4.2

1531

1031

2

- vervaardiging van snacks met p.o. < 2.000 m²

R

3.1

1532, 1533

1032, 1039

0

Groente- en fruitconservenfabrieken:

1532, 1533

1032, 1039

1

- jam

3.2

Croonen Adviseurs

1

1532, 1533

1032, 1039

2

- groente algemeen

3.2

1532, 1533

1032, 1039

3

- met koolsoorten

3.2

1532, 1533

1032, 1039

4

- met drogerijen

4.2

1532, 1533

1032, 1039

5

4.2

1541

104101

0

- met uienconservering (zoutinleggerij) Vervaardiging van ruwe plantaardige en dierlijke oliën en vetten:

1541

104101

1

- p.c. < 250.000 t/j

R

4.1

1541

104101

2

- p.c. >= 250.000 t/j

R

4.2

1542

104102

0

Raffinage van plantaardige en dierlijke oliën en vetten:

1542

104102

1

- p.c. < 250.000 t/j

R

4.1

1542

104102

2

- p.c. >= 250.000 t/j

R

4.2

1543

1042

0

Margarinefabrieken:

1543

1042

1

- p.c. < 250.000 t/j

R

4.1

1543

1042

2

- p.c. >= 250.000 t/j

R

4.2

1551

1051

0

Zuivelprodukten fabrieken:

1551

1051

1

- gedroogde produkten, p.c. >= 1,5 t/u

R

5.1

1551

1051

2

- geconcentreerde produkten, verdamp. cap. >=20 t/u

R

5.1

1551

1051

3

- melkprodukten fabrieken v.c. < 55.000 t/j

R

3.2

1551

1051

4

- melkprodukten fabrieken v.c. >= 55.000 t/j

R

4.2

1551

1051

5

- overige zuivelprodukten fabrieken

R

4.2

1552

1052

0

Consumptie-ijsfabrieken:

1552

1052

1

- consumptie-ijsfabrieken: p.o. > 200 m²

R

3.2

1552

1052

2

- consumptie-ijsfabrieken: p.o. <= 200 m²

1561

1061

0

Meelfabrieken:

1561

1061

1

- p.c. >= 500 t/u

R

1561

1061

2

- p.c. < 500 t/u

R

1561

1061

1562

1062

0

Zetmeelfabrieken:

1562

1062

1

- p.c. < 10 t/u

R

4.1

1562

1062

2

- p.c. >= 10 t/u

R

4.2

1571

1091

0

Veevoerfabrieken:

1571

1091

1

- destructiebedrijven

1571

1091

2

1571

1091

3

1571

1091

4

- beender-, veren-, vis-, en vleesmeelfabriek - drogerijen (gras, pulp, groenvoeder, veevoeder) cap. < 10 t/u water - drogerijen (gras, pulp, groenvoeder, veevoeder) cap. >= 10 t/u water

1571

1091

5

- mengvoeder, p.c. < 100 t/u

1571

1091

6

- mengvoeder, p.c. >= 100 t/u

1572

1092

1581

1071

0

1581

1071

1

Broodfabrieken, brood- en banketbakkerijen: - v.c. < 7500 kg meel/week, bij gebruik van chargeovens

2

1581

1071

2

- v.c. >= 7500 kg meel/week

3.2

1582

1072

Banket, biscuit- en koekfabrieken

3.2

1583

1081

0

Suikerfabrieken:

1583

1081

1

- v.c. < 2.500 t/j

R

5.1

1583

1081

2

R

5.3

1584

10821

0

- v.c. >= 2.500 t/j Verwerking cacaobonen en vervaardiging chocolade- en suikerwerk:

2

Grutterswarenfabrieken

2

4.1 4.1

5.2 R

5.2 4.2 5.2 4.1

R

Vervaardiging van voer voor huisdieren

Croonen Adviseurs

4.2

4.2 4.1

1584 1584

10821 10821

1

- cacao- en chocoladefabrieken: p.o. > 2.000 m²

2

- cacao- en chocoladefabrieken vervaardigen van chocoladewerken met p.o. < 2.000 m²

R

5.1 3.2

- cacao- en chocoladefabrieken vervaardigen van chocoladewerken met p.o. <= 200 m²

2

1584

10821

3

1584

10821

4

1584

10821

5

1584

10821

6

- Suikerwerkfabrieken met suiker branden - Suikerwerkfabrieken zonder suiker branden: p.o. > 200 m² - suikerwerkfabrieken zonder suiker branden: p.o. <= 200 m²

1585

1073

1586

1083

0

Koffiebranderijen en theepakkerijen:

1586

1083

1

- koffiebranderijen

5.1

1586

1083

2

- theepakkerijen

3.2

1587

108401

Vervaardiging van azijn, specerijen en kruiden

4.1

1589

1089

Vervaardiging van overige voedingsmiddelen

1589.1

1089

Bakkerijgrondstoffenfabrieken

1589.2

1089

0

Soep- en soeparomafabrieken:

1589.2

1089

1

- zonder poederdrogen

1589.2

1089

2

- met poederdrogen

R

4.2

R

3.2 2

Deegwarenfabrieken

3.1

4.1 R

4.1 3.2

R

4.2

1589.2

1089

Bakmeel- en puddingpoederfabrieken

4.1

1591

110101

Destilleerderijen en likeurstokerijen

4.2

1592

110102

0

Vervaardiging van ethylalcohol door gisting:

1592

110102

1

- p.c. < 5.000 t/j

R

4.1

1592

110102

2

- p.c. >= 5.000 t/j

R

4.2

1593 t/m 1595

1102 t/m 1104

Vervaardiging van wijn, cider e.d.

1596

1105

Bierbrouwerijen

R

4.2

1597

1106

Mouterijen

1598

1107

Mineraalwater- en frisdrankfabrieken

R

3.2

16

12

160

120

17

13

171

131

172

-

2 4.2

VERWERKING VAN TABAK Tabakverwerkende industrie

4.1

-

VERVAARDIGING VAN TEXTIEL

132

0

Weven van textiel:

172

132

1

- aantal weefgetouwen < 50

3.2

172

132

2

- aantal weefgetouwen >= 50

4.2

Bewerken en spinnen van textielvezels

3.2

173

133

Textielveredelingsbedrijven

3.1

174, 175

139

Vervaardiging van textielwaren

3.1

1751

1393

4.1

176, 177

139, 143

Tapijt-, kokos- en vloermattenfabrieken Vervaardiging van gebreide en gehaakte stoffen en artikelen

18

14

-

VERVAARDIGING VAN KLEDING; BEREIDEN EN VERVEN VAN BONT

181

141

3.1

182

141

183

142, 151

19

15

-

Vervaardiging kleding van leer Vervaardiging van kleding en -toebehoren (excl. van leer) Bereiden en verven van bont; vervaardiging van artikelen van bont VERVAARDIGING VAN LEER EN LEDERWAREN (EXCL. KLEDING)

191

151,152

Lederfabrieken

4.2

192

151

Lederwarenfabrieken (excl. kleding en schoeisel)

3.1

193

152

Schoenenfabrieken

3.1

Croonen Adviseurs

3

3.1

2 3.1

-

HOUTINDUSTRIE EN VERVAARDIGING ARTIKELEN VAN HOUT, RIET, KURK E.D.

16102

0

Houtconserveringsbedrijven:

2010.2

16102

1

- met creosootolie

4.1

2010.2

16102

2

- met zoutoplossingen

3.1

202 203, 204, 205

1621

3.2

162

0

Fineer- en plaatmaterialenfabrieken Timmerwerkfabrieken, vervaardiging overige artikelen van hout

203, 204, 205

162

1

Timmerwerkfabrieken, vervaardiging overige artikelen van hout, p.o. < 200 m²

205

162902 -

Kurkwaren-, riet- en vlechtwerkfabrieken VERVAARDIGING VAN PAPIER, KARTON EN PAPIER- EN KARTONWAREN

20

16

2010.1

16101

2010.2

Houtzagerijen

21

17

2111

1711

2112

1712

0

Papier- en kartonfabrieken:

2112

1712

1

2112

1712

2112

1712

Vervaardiging van pulp

R

3.2

3.2 3.1 2

R

4.1

- p.c. < 3 t/u

R

3.1

2

- p.c. 3 - 15 t/u

R

4.1

3

- p.c. >= 15 t/u

R

4.2

Papier- en kartonwarenfabrieken

R

3.2

212

172

2121.2

17212

0

Golfkartonfabrieken:

2121.2

17212

1

- p.c. < 3 t/u

R

3.2

2121.2

17212

2

- p.c. >= 3 t/u

R

4.1

-

UITGEVERIJEN, DRUKKERIJEN EN REPRODUKTIE VAN OPGENOMEN MEDIA

22

58

221

581

Uitgeverijen (kantoren)

1

2221

1811

Drukkerijen van dagbladen

3.2

2222

1812

Drukkerijen (vlak- en rotatie-diepdrukkerijen)

3.2

2222.6

18129

Kleine drukkerijen en kopieerinrichtingen

2

2223

1814

A

Grafische afwerking

1

2223

1814

B

Binderijen

2

2224

1813

Grafische reproduktie en zetten

2

2225

1814

Overige grafische aktiviteiten

2

223

182

Reproduktiebedrijven opgenomen media

1

19

AARDOLIE-/STEENKOOLVERWERK. IND.; BEWERKING SPLIJT-/KWEEKSTOFFEN

23

-

231

191

Cokesfabrieken

R

5.3

2320.1

19201

Aardolieraffinaderijen

R

6

2320.2

19202

A

Smeeroliën- en vettenfabrieken

R

3.2

2320.2

19202

B

Recyclingbedrijven voor afgewerkte olie

R

4.2

2320.2

19202

C

Aardolieproduktenfabrieken n.e.g.

R

4.2

233

201, 212, 244

24

20

-

VERVAARDIGING VAN CHEMISCHE PRODUKTEN

Splijt- en kweekstoffenbewerkingsbedrijven

2411

2011

0

Vervaardiging van industriële gassen:

2411

2011

1

- luchtscheidingsinstallatie v.c. >= 10 t/d lucht

R

2411

2011

2

- overige gassenfabrieken, niet explosief

R

5.1

2411

2011

3

- overige gassenfabrieken, explosief

R

5.1

2412

2012

Kleur- en verfstoffenfabrieken

R

4.1

2413

2012

0

Anorg. chemische grondstoffenfabrieken:

2413

2012

1

- niet vallend onder "post-Seveso-richtlijn"

R

4.2

2413

2012

2

- vallend onder "post-Seveso-richtlijn"

R

5.2

Croonen Adviseurs 4

6

5.2

2414.1

20141

A0

Organ. chemische grondstoffenfabrieken:

2414.1

20141

A1

- niet vallend onder "post-Seveso-richtlijn"

R

4.2

2414.1

20141

A2

- vallend onder "post-Seveso-richtlijn"

R

5.3

2414.1

20141

B0

Methanolfabrieken:

2414.1

20141

B1

- p.c. < 100.000 t/j

R

4.1

2414.1

20141

B2

- p.c. >= 100.000 t/j

R

4.2

2414.2

20149

0

Vetzuren en alkanolenfabrieken (niet synth.):

2414.2

20149

1

- p.c. < 50.000 t/j

R

4.2

2414.2

20149

2

- p.c. >= 50.000 t/j

R

5.1

2415

2015

Kunstmeststoffenfabrieken

R

5.1

2416

2016

Kunstharsenfabrieken e.d.

R

5.2

242

202

0

Landbouwchemicaliënfabrieken:

242

202

1

- fabricage

R

5.3

242

202

2

- formulering en afvullen

R

5.1

Verf, lak en vernisfabrieken

R

4.2

243

203

2441

2110

0

Farmaceutische grondstoffenfabrieken:

2441

2110

1

- p.c. < 1.000 t/j

R

4.2

2441

2110

2

- p.c. >= 1.000 t/j

R

5.1

2442

2120

0

Farmaceutische produktenfabrieken:

2442

2120

1

- formulering en afvullen geneesmiddelen

R

3.1

2442

2120

2

- verbandmiddelenfabrieken

2451

2041

Zeep-, was- en reinigingsmiddelenfabrieken

R

4.2

2452

2042

Parfumerie- en cosmeticafabrieken

R

4.2

2461

2051

Kruit-, vuurwerk-, en springstoffenfabrieken

V

5.3

2462

2052

0

Lijm- en plakmiddelenfabrieken:

2462

2052

1

- zonder dierlijke grondstoffen

2462

2052

2

- met dierlijke grondstoffen

2464

205902

2466

205903

2466

205903

247

2060

25

22

VERVAARDIGING VAN PRODUKTEN VAN RUBBER EN KUNSTSTOF

2511

221101

2512

221102

0

Loopvlakvernieuwingsbedrijven:

2512

221102

1

- vloeropp. < 100 m²

2512

221102

2

- vloeropp. >= 100 m²

R

4.1

2513

2219

Rubber-artikelenfabrieken

R

3.2

252

222

0

Kunststofverwerkende bedrijven:

252

222

1

- zonder fenolharsen

R

4.1

252

222

2

- met fenolharsen

R

4.2

2

3.2 5.1

Fotochemische produktenfabrieken

R

3.2

A

Chemische kantoorbenodigdhedenfabrieken

R

3.1

B

Overige chemische produktenfabrieken n.e.g.

R

4.1

Kunstmatige synthetische garen- en vezelfabrieken

R

4.2

R

4.2

-

Rubberbandenfabrieken

252

222

3

- productie van verpakkingsmateriaal en assemblage van kunststofbouwmaterialen

26

23

-

VERVAARDIGING VAN GLAS, AARDEWERK, CEMENT-, KALK- EN GIPSPRODUKTEN

261

231

0

Glasfabrieken:

261

231

1

- glas en glasprodukten, p.c. < 5.000 t/j

261

231

2

- glas en glasprodukten, p.c. >= 5.000 t/j

261

231

3

- glaswol en glasvezels, p.c.< 5.000 t/j

261

231

4

- glaswol en glasvezels, p.c. >= 5.000 t/j

Croonen Adviseurs

5

3.1

3.1

3.2 R

4.2

R

5.1

4.2

2615

231

262, 263

232, 234

0

Aardewerkfabrieken:

Glasbewerkingsbedrijven

3.1

262, 263

232, 234

1

- vermogen elektrische ovens totaal < 40 kW

262, 263

232, 234

2

- vermogen elektrische ovens totaal >= 40 kW

3.2

264

233

A

Baksteen en baksteenelementenfabrieken

4.1

264

233

B

Dakpannenfabrieken

2651

2351

0

Cementfabrieken:

2651

2351

1

2651

2351

2

2652

235201

0

Kalkfabrieken:

2652

235201

1

2652

235201

2

2653

235202

0

Gipsfabrieken:

2653

235202

1

2653

235202

2661.1

23611

2661.1

2

R

4.1

- p.c. < 100.000 t/j

R

5.1

- p.c. >= 100.000 t/j

R

5.3

- p.c. < 100.000 t/j

R

4.1

- p.c. >= 100.000 t/j

R

5.1

- p.c. < 100.000 t/j

R

4.1

2

- p.c. >= 100.000 t/j

R

5.1

0

Betonwarenfabrieken:

23611

1

- zonder persen, triltafels en bekistingtrille

2661.1

23611

2

- met persen, triltafels of bekistingtrillers, p.c. < 100 t/d

4.2

2661.1

23611

3

- met persen, triltafels of bekistingtrillers, p.c. >= 100 t/d

5.2

4.1

2661.2

23612

0

Kalkzandsteenfabrieken:

2661.2

23612

1

- p.c. < 100.000 t/j

2661.2

23612

2

2662

2362

2663, 2664

2363, 2364

0

Betonmortelcentrales:

2663, 2664

2363, 2364

1

- p.c. < 100 t/u

3.2

2663, 2664

2363, 2364

2

4.2

2665, 2666

2365, 2369

0

- p.c. >= 100 t/u Vervaardiging van produkten van beton, (vezel)cement en gips:

2665, 2666

2365, 2369

1

- p.c. < 100 t/d

R

3.2

2665, 2666

2365, 2369

2

- p.c. >= 100 t/d

R

4.2

267

237

0

Natuursteenbewerkingsbedrijven:

267

237

1

- zonder breken, zeven en drogen: p.o. > 2.000 m²

3.2

267

237

2

- zonder breken, zeven en drogen: p.o. <= 2.000 m²

3.1

267

237

3

- met breken, zeven of drogen, v.c. < 100.000 t/j

4.2

267

237

4

- met breken, zeven of drogen, v.c. >= 100.000 t/j

5.2

2681

2391

Slijp- en polijstmiddelen fabrieken

3.1

2682

2399

A0

Bitumineuze materialenfabrieken:

2682

2399

A1

- p.c. < 100 t/u

4.2

2682

2399

A2

- p.c. >= 100 t/u

5.1

2682

2399

B0

Isolatiematerialenfabrieken (excl. glaswol):

2682

2399

B1

- steenwol, p.c. >= 5.000 t/j

2682

2399

B2

- overige isolatiematerialen

4.1

2682

2399

C

Minerale produktenfabrieken n.e.g.

3.2

2682

2399

2682

2399

D0

- asfaltcentrales: p.c.< 100 ton/uur

4.1

2682

2399

D1

- asfaltcentrales, p.c. >= 100 ton/uur

4.2

27

24

-

VERVAARDIGING VAN METALEN

271

241

0

Ruwijzer- en staalfabrieken:

271

241

1

- p.c. < 1.000 t/j

3.2

- p.c. >= 100.000 t/j

4.2

Mineraalgebonden bouwplatenfabrieken

3.2

4.2

Asfaltcentrales:

Croonen Adviseurs 6

R

5.2

271

241

2

- p.c. >= 1.000 t/j

272

245

0

IJzeren- en stalenbuizenfabrieken:

272

245

1

- p.o. < 2.000 m²

272

245

2

273

243

0

- p.o. >= 2.000 m² Draadtrekkerijen, koudbandwalserijen en profielzetterijen:

273

243

1

- p.o. < 2.000 m²

273

243

2

- p.o. >= 2.000 m²

274

244

A0

Non-ferro-metaalfabrieken:

274

244

A1

274

244

274

244

274 274

R

6 5.1

R

5.3

4.2 R

5.2

- p.c. < 1.000 t/j

R

4.2

A2

- p.c. >= 1.000 t/j

R

5.2

B0

Non-ferro-metaalwalserijen, -trekkerijen e.d.:

244

B1

- p.o. < 2.000 m²

R

5.1

244

B2

- p.o. >= 2.000 m²

R

5.3

2751, 2752

2451, 2452

0

IJzer- en staalgieterijen/ -smelterijen:

2751, 2752

2451, 2452

1

- p.c. < 4.000 t/j

R

4.2

2751, 2752

2451, 2452

2

- p.c. >= 4.000 t/j

R

5.1

2753, 2754

2453, 2454

0

Non-ferro-metaalgieterijen/ -smelterijen:

2753, 2754

2453, 2454

1

- p.c. < 4.000 t/j

R

4.2

2753, 2754

2453, 2454

2

- p.c. >= 4.000 t/j

R

5.1

28

25, 31

-

VERVAARD. EN REPARATIE VAN PRODUKTEN VAN METAAL (EXCL. MACH./TRANSPORTMIDD.)

281

251, 331

0

Constructiewerkplaatsen

281

251, 331

1

- gesloten gebouw, p.o. >= 200 m²

3.2

281

251, 331

1a

- gesloten gebouw, p.o. < 200 m²

3.1

281

251, 331

2

- in open lucht, p.o. < 2.000 m²

4.1

281

251, 331

3

- in open lucht, p.o. >= 2.000 m²

4.2

2821

2529, 3311

0

Tank- en reservoirbouwbedrijven:

2821

2529, 3311

1

- p.o. < 2.000 m²

R

4.2

2821

2

- p.o. >= 2.000 m² Vervaardiging van verwarmingsketels, radiatoren en stoomketels

R

5.1

2822, 2830

2529, 3311 2521, 2530, 3311

284

255, 331

A

284

255, 331

B

284

255, 331

B1

Stamp-, pers-, dieptrek- en forceerbedrijven Smederijen, lasinrichtingen, bankwerkerijen e.d. p.o. >= 200 m² Smederijen, lasinrichtingen, bankwerkerijen e.d., p.o. < 200 m²

2851

2561, 3311

0

Metaaloppervlaktebehandelingsbedrijven:

2851

2561, 3311

1

- algemeen

3.2

2851

2561, 3311

10

- stralen

4.1

2851

2561, 3311

11

- metaalharden

2851

2561, 3311

12

- lakspuiten en moffelen

R

3.2

2851

2561, 3311

2

- scoperen (opspuiten van zink)

R

3.2

2851

2561, 3311

3

- thermisch verzinken

3.2

2851

2561, 3311

4

3.2

2851

2561, 3311

5

- thermisch vertinnen - mechanische oppervlaktebehandeling (slijpen, polijsten)

2851

2561, 3311

6

- anodiseren, eloxeren

3.2

2851

2561, 3311

7

- chemische oppervlaktebehandeling

2851

2561, 3311

8

2851

2561, 3311

9

- emailleren - galvaniseren (vernikkelen, verchromen, verzinken, verkoperen ed)

2852

2562, 3311

1

Overige metaalbewerkende industrie

Croonen Adviseurs

7

4.1 4.1 3.2 3.1

3.2

3.2 3.2 R

3.2 3.2 3.2

2852

2562, 3311

2

Overige metaalbewerkende industrie, inpandig, p.o. <200m²

287

259, 331

A0

Grofsmederijen, anker- en kettingfabrieken:

287

259, 331

A1

- p.o. < 2.000 m²

4.1

287

259, 331

A2

- p.o. >= 2.000 m²

5.1

287

259, 331

B

3.2

287

259, 331

B

Overige metaalwarenfabrieken n.e.g. Overige metaalwarenfabrieken n.e.g.; inpandig, p.o. <200 m²

29

27, 28, 33

-

VERVAARDIGING VAN MACHINES EN APPARATEN

29

27, 28, 33

0

Machine- en apparatenfabrieken incl. reparatie:

29

27, 28, 33

1

- p.o. < 2.000 m²

29

27, 28, 33

2

- p.o. >= 2.000 m²

4.1

29

28, 33

3

4.2

30

26, 28, 33

-

- met proefdraaien verbrandingsmotoren >= 1 MW VERVAARDIGING VAN KANTOORMACHINES EN COMPUTERS

30

26, 28, 33

A

Kantoormachines- en computerfabrieken incl. reparatie

2

-

VERVAARDIGING VAN OVER. ELEKTR. MACHINES, APPARATEN EN BENODIGDH.

31

26, 27, 33

311

271, 331

Elektromotoren- en generatorenfabrieken incl. reparatie

312

271, 273

Schakel- en installatiemateriaalfabrieken

313

273

Elektrische draad- en kabelfabrieken

314

272

Accumulatoren- en batterijenfabrieken

315

274

Lampenfabrieken

316

293

Elektrotechnische industrie n.e.g.

3162

2790

Koolelektrodenfabrieken

26, 33

VERVAARDIGING VAN AUDIO-, VIDEO-, TELECOMAPPARATEN EN -BENODIGDH.

32

-

3.1

3.1

3.2

4.1 4.1 R

4.1

R

4.2

3.2 2 R

6

261, 263, 264, 321 t/m 323 331

Vervaardiging van audio-, video- en telecom-apparatuur e.d. incl. reparatie

3.1

3210

2612

Fabrieken voor gedrukte bedrading

3.1

33

26, 32, 33

-

VERVAARDIGING VAN MEDISCHE EN OPTISCHE APPARATEN EN INSTRUMENTEN

33

26, 32, 33

A

Fabrieken voor medische en optische apparaten en instrumenten e.d. incl. reparatie

2

VERVAARDIGING VAN AUTO'S, AANHANGWAGENS EN OPLEGGERS

34

29

341

291

0

Autofabrieken en assemblagebedrijven

341

291

1

- p.o. < 10.000 m²

R

4.1

341

291

2

- p.o. >= 10.000 m²

R

4.2

3420.1

29201

Carrosseriefabrieken

R

4.1

3420.2

29202

Aanhangwagen- en opleggerfabrieken

343

293

Auto-onderdelenfabrieken

35

30

-

VERVAARDIGING VAN TRANSPORTMIDDELEN (EXCL. AUTO'S, AANHANGWAGENS)

351

301, 3315

0

Scheepsbouw- en reparatiebedrijven:

351

301, 3315

1

- houten schepen

351

301, 3315

2

- kunststof schepen

351

301, 3315

3

351

301, 3315

4

- metalen schepen < 25 m - metalen schepen >= 25m en/of proefdraaien motoren >= 1 MW

3511

3831

352

302, 317

0

Wagonbouw- en spoorwegwerkplaatsen:

352

302, 317

1

- algemeen

352

302, 317

2

- met proefdraaien van verbrandingsmotoren >= 1 MW

Scheepssloperijen

Croonen Adviseurs 8

4.1 R

3.2

3.1 R

3.2 4.1 5.1

R

5.2 3.2

R

4.2

353

303, 3316

0

Vliegtuigbouw en -reparatiebedrijven:

353

303, 3316

1

- zonder proefdraaien motoren

353

303, 3316

2

- met proefdraaien motoren

R

354

309

Rijwiel- en motorrijwielfabrieken

R

355

3099

3.2

36

31

-

Transportmiddelenindustrie n.e.g. VERVAARDIGING VAN MEUBELS EN OVERIGE GOEDEREN N.E.G.

361

310

1

Meubelfabrieken

3.2

361

9524

2

Meubelstoffeerderijen b.o. < 200 m²

1

362

321

Fabricage van munten, sieraden e.d.

2

363

322

Muziekinstrumentenfabrieken

2

364

323

Sportartikelenfabrieken

3.1 3.1

4.1 5.3 3.2

365

324

Speelgoedartikelenfabrieken

3663.1

32991

Sociale werkvoorziening

2

3663.2

32999

Vervaardiging van overige goederen n.e.g.

3.1

37

38

371

383201

372

383202

A0

Puinbrekerijen en -malerijen:

372

383202

A1

- v.c. < 100.000 t/j

372

383202

A2

- v.c. >= 100.000 t/j

372

383202

B

Rubberregeneratiebedrijven

372

383202

C

Afvalscheidingsinstallaties

40

35

-

40

35

A0

PRODUKTIE EN DISTRIB. VAN STROOM, AARDGAS, STOOM EN WARM WATER Elektriciteitsproduktiebedrijven (electrisch vermogen >= 50 MWe)

40

35

A1

- kolengestookt (incl. meestook biomassa), thermisch vermogen > 75 MWth

5.2

40

35

A2

- oliegestookt, thermisch vermogen > 75 MWth

5.1

40

35

A3

- gasgestookt (incl. bijstook biomassa), thermisch vermogen > 75 MWth,in

40

35

A4

40

35

A5

- kerncentrales met koeltorens - warmte-kracht-installaties (gas), thermisch vermogen > 75 MWth

40

35

B0

bio-energieinstallaties electrisch vermogen < 50 MWe:

40

35

B1

40

35

B2

40

35

C0

- covergisting, verbranding en vergassing van mest, slib, GFT en reststromen voedingsindustrie - vergisting, verbranding en vergassing van overige biomassa Elektriciteitsdistributiebedrijven, met transformatorvermogen:

40

35

C1

- < 10 MVA

2

40

35

C2

- 10 - 100 MVA

3.1

40

35

C3

- 100 - 200 MVA

3.2

40

35

C4

- 200 - 1000 MVA

4.2

40

35

C5

- >= 1000 MVA

5.1

40

35

D0

Gasdistributiebedrijven:

40

35

D1

- gascompressorstations vermogen < 100 MW

40

35

D2

- gascompressorstations vermogen >= 100 MW

40

35

D3

40

35

D4

- gas: reduceer-, compressor-, meet- en regelinst. Cat. A - gasdrukregel- en meetruimten (kasten en gebouwen), cat. B en C

40

35

D5

- gasontvang- en -verdeelstations, cat. D

40

35

E0

Warmtevoorzieningsinstallaties, gasgestookt:

-

VOORBEREIDING TOT RECYCLING Metaal- en autoschredders

Croonen Adviseurs

9

5.1 4.2 5.2 R

4.2 4.2

R

5.1 6

R

5.1

R

3.2

R

3.2

4.2 R

5.1 1 2

R

3.1

40

35

E1

- stadsverwarming

3.2

40

35

E2

- blokverwarming

2

41

36

-

WINNING EN DISTRIBUTIE VAN WATER

41

36

A0

Waterwinning-/ bereiding- bedrijven:

41

36

A1

- met chloorgas

41

36

A2

- bereiding met chloorbleekloog e.d. en/of straling

41

36

B0

Waterdistributiebedrijven met pompvermogen:

41

36

B1

- < 1 MW

2

41

36

B2

- 1 - 15 MW

3.2

41

36

B3

- >= 15 MW

4.2

45

41, 42, 43

-

BOUWNIJVERHEID

45

41, 42, 43

0

Bouwbedrijven algemeen: b.o. > 2.000 m²

3.2

45

41, 42, 43

1

- bouwbedrijven algemeen: b.o. <= 2.000 m²

3.1

45

41, 42, 43

2

Aannemersbedrijven met werkplaats: b.o. > 1.000 m²

3.1

45

41, 42, 43

3

- aannemersbedrijven met werkplaats: b.o.< 1.000 m²

2

R

5.3 3.1

50 501, 502, 504

45, 47 451, 452, 454

HANDEL/REPARATIE VAN AUTO'S, MOTORFIETSEN; BENZINESERVICESTATIONS Handel in auto's en motorfietsen, reparatie- en servicebedrijven

501

451

Handel in vrachtauto's (incl. import en reparatie)

3.2

5020.4

45204

A

Autoplaatwerkerijen

3.2

5020.4

45204

B

Autobeklederijen

5020.4

45204

C

Autospuitinrichtingen

-

2

1 R

3.1

5020.5

45205

Autowasserijen

2

503, 504

453

Handel in auto- en motorfietsonderdelen en -accessoires

2

505

473

0

Benzineservisestations:

505

473

1

- met LPG > 1000 m³/jr

R

4.1

505

473

2

- met LPG < 1000 m³/jr

R

3.1

505

473

3

- zonder LPG

51

46

-

GROOTHANDEL EN HANDELSBEMIDDELING

2

511

461

5121

4621

0

Grth in akkerbouwprodukten en veevoeders

Handelsbemiddeling (kantoren) R

3.1

1

5121

4621

1

Grth in akkerbouwprodukten en veevoeders met een verwerkingscapaciteit van 500 ton/uur of meer

R

4.2

5122

4622

Grth in bloemen en planten

2

5123

4623

Grth in levende dieren

3.2

5124

4624

3.1

5125, 5131

46217, 4631

5132, 5133

4632, 4633

Grth in huiden, vellen en leder Grth in ruwe tabak, groenten, fruit en consumptieaardappelen Grth in vlees, vleeswaren, zuivelprodukten, eieren, spijsoliën

5134

4634

Grth in dranken

2

5135

4635

Grth in tabaksprodukten

2

5136

4636

Grth in suiker, chocolade en suikerwerk

2

5137

4637

Grth in koffie, thee, cacao en specerijen

2

5138, 5139

4638, 4639

Grth in overige voedings- en genotmiddelen

2

Grth in overige consumentenartikelen

2

R

3.1

R

3.1

514

464, 46733

5148.7

46499

0

Grth in vuurwerk en munitie:

5148.7

46499

1

- consumentenvuurwerk, verpakt, opslag < 10 ton

V

2

5148.7

46499

2

- consumentenvuurwerk, verpakt, opslag 10 tot 50 ton

V

3.1

5148.7

46499

3

- professioneel vuurwerk, netto expl. massa per bewaarplaats < 750 kg (en > 25 kg theatervuurwerk)

V

5.1

Croonen Adviseurs 10

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://gemeenteraad.halderberge.nl/api/v1/meetings/507/documents/15199