CConstaterende datHalderberge
Koppel je AI →
Document · PDF

3. Beleidsbegroting 2024 VRMWB.pdf

Gemeenteraad 22 juni 2023, gemeente HalderbergeBij agendapunt: 8: Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant (VRMWB)20.690 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 3 van 3

Rekening 2022

€ €

66.493.040

Begroting 2023

Begroting 2024

Begroting 2025

€

€

€

611.736 €

€

67.104.776

€

€

-

€

-

€

-

67.498.768

1.957.464 € 69.456.233

€

€

-

€

€

-390.500 €

€

465.000 € € €

€

67.498.768

€

€

-

€ € €

€

67.498.768

€

€ € €

2.569.019 € 393.187 € 2.962.206 €

Verhoging bijdrage a.g.v. begrotingstekort****

€

-

€

Totaal bijdrage gemeenten begroting

€

70.460.975

€

69.530.733

€

251.555 € -567.779 € -316.224 € 69.214.509

€

3.099.314 € 394.466 € 3.493.780 € 3.432.511 €

76.140.800

€

69.456.233

4.504.444 €

74.232.676

Begroting 2026 Begroting 2027

€

2.568.451 €

76.801.127

€

2.458.023 €

78.794.150 2.537.172

73.960.676

€

76.801.127

€

79.259.150

€

81.331.322

-

€

-

€

-

€

-

-443.000 €

-

€

-

€

-

465.000 €

-

€

-465.000 €

-

100.000 € 150.000 €

-

€ €

-

€ €

-

76.801.127

€

78.794.150

€

81.331.322

361.206 € 120.496 € 481.702 €

319.674 319.674

74.232.676

€

250.728 € -545.554 € -294.826 € 73.937.850

€

3.132.044 € 99.908 € 3.231.952 €

85.088 € -43.107 € 41.981 € 76.843.108

€

3.118.755 € 102.405 € 3.221.160 €

79.275.852

€

81.650.996

3.026.835 € 104.658 € 3.131.493 €

2.515.243 106.961 2.622.204

-

€

-

€

-

€

-

77.169.802

€

80.064.268

€

82.407.346

€

84.273.200

* De gemeentelijke bijdrage vastgestelde begroting 2024 en verder is inclusief aanpassingen LPO, taakstelling 2021 € 1.704.950, herijking beleid Haaren, IOV-gelden, uitkomst bestuurlijke takendiscussie, kazernering beroeps en vrijwilligers, informatieveiligheid en Wet Open Overheid. Gemeentelijke bijdrage vastgestelde begroting 2024 wijkt € 74.500 af t.o.v. gemeentelijke bijdrage na herijking beleid 2023 vanwege een eenmalig verschil in het effect van de takendiscussie. ** Aanpassing LPO wordt vanaf 2024 berekend over gemeentelijke bijdrage inclusief takendiscussie en kazernering. Kazernering geldt tot en met 2025. Derhalve in 2026 bedrag in mindering gebracht voor aansluiting met gemeentelijke bijdrage 2025 als beginstand voor 2026. *** De gemeentelijke bijdrage van BGW-2022 komt voor 2023 uit op een bedrag van € 69.317.288. Dit komt overeen met de Gemeentelijke bijdrage na aanpassing LPO, herijking beleid (Effecten bestuurlijke takendiscussie) en mutatie kapitaallasten (begrotingswijziging 2022-2). **** De begroting 2023, 2024 is niet sluitend o.a. door bijstelling CAO, nieuw principeakkoord en de gevolgen van inflatie en de energiecrisis.

Actualisatie FLO-overgangsrecht Intekentaak FLO

Regionalisering brandweer Bergen op Zoom Breda Roosendaal Tilburg Totaal FLOintekentaak

Rekening 2022

Begroting 2023

Begroting 2024

Begroting 2025

Begroting 2026

294.126 976.822 345.279 952.792

€ 346.195 € 1.084.273 € 406.403 € 1.262.443

€ 352.684 € 1.111.375 € 414.020 € 1.253.965

€ 379.067 € 1.125.444 € 444.992 € 1.169.252

€ 424.928 € 979.059 € 498.828 € 1.124.020

€ € € €

€ 2.569.019

€ 3.099.314

€ 3.132.044

€ 3.118.755

€ 3.026.835

€ 2.515.243

€ € € €

Begroting 2027

371.855 839.070 436.525 867.793

Het FLO-overgangsrecht wordt jaarlijks geactualiseerd. Voor 2023 is uitgegaan van het principeakkoord CAO 2023-2024. Voor 2023 is gerekend met een stijging van de loonkosten van 5,5%. Dit is van toepassing op het Netto FLO-spaartegoed (NFST), de overgangsvergoeding, de bruto

52

FLO-vergoeding en Regeling voor Vervroegde Uittreding (RVU). Voor de jaren 2024-2027 is uitgegaan van 1,8% stijging van de loonkosten. Actualisatie kazernes Intekentaak kazernes Gemeente - Bergen op Zoom - Moerdijk - Waalwijk Totaal intekentaak kazernes

Rekening 2022

Begroting 2023

€ 271.842 € 92.025 € 29.321

€ 270.402 € 94.969 € 29.095

€ 393.187

€ 394.466

Begroting 2024

Begroting 2025

Begroting 2026

Begroting 2027

€ € €

99.908 -

€ € 102.405 € -

€ € 104.658 € -

€ € 106.961 € -

€

99.908

€ 102.405

€ 104.658

€ 106.961

In 2023 worden de laatste twee van de in totaal negen in 2013 overgenomen kazernes terug verkocht aan de gemeenten Bergen op Zoom en Waalwijk. Op basis van de realisatie 2022 zijn de kosten voor het eigenaarsdeel te weten belastingen, verzekeringen en kapitaallasten opnieuw berekend. Ten opzichte van de beleidsbegroting 2023 betekent dit een aanpassing in de begroting. Deze wijziging is in het Dagelijks Bestuur (DB) van maart 2023 voorgelegd. Eind 2023 worden de kazernes terug verkocht aan de gemeenten. Met de gemeente Moerdijk zijn afspraken gemaakt over een bijdrage in de kosten voor huisvesting en facilitaire zaken. Dit wordt jaarlijks geactualiseerd op basis van de prijsindex.

53

3.2 Financiële positie Meerjarenbalans en EMU-saldo Met het oog op een betere raming en beheersing van het EMU-saldo wordt in het nieuwe BBV een geprognosticeerde balans voorgeschreven en het meerjarig opnemen van het EMU-saldo. Beiden zijn hieronder weergegeven. Meerjarenbalans (bedragen * € 1.000)

31-12-2022

31-12-2023

31-12-2024

31-12-2025

31-12-2026

31-12-2027

ACTIVA Materiele vaste activa Vlottende activa Liquide middelen

€ € €

54.976 € 11.896 € 80 €

53.806 € 6.363 € 384 €

58.412 € 5.931 € 371 €

64.331 4.644 336

€ € €

62.355 € 4.644 € 414 €

62.655 4.044 37

Totaal vaste activa

€

66.951

60.553

64.715 €

69.311

€

67.413 €

66.735

(bedragen * € 1.000)

€

31-12-2022

€

31-12-2023

31-12-2024

31-12-2025

31-12-2026

31-12-2027

PASSIVA Eigen vermogen Voorzieningen Vaste schulden Vlottende passiva

€ € € €

16.476 € 3.138 € 33.550 € 13.787 €

5.276 € 1.913 € 40.602 € 12.762 €

4.912 2.394 37.692 19.717

€ € € €

4.187 2.368 45.614 17.142

€ € € €

4.276 2.368 43.626 17.142

€ € € €

4.136 2.368 43.089 17.142

Totaal vaste passiva

€

66.951

60.553

64.715 €

69.311

€

67.413 €

66.735

€

€

De omvang van de materiele vaste activa neemt toe en zet zich voort in de komende jaren, op basis van het investeringsplan. De financiering van de investeringen vindt voornamelijk plaats door het aantrekken van langlopende leningen. Door het vrijvallen van de egalisatiereserve kapitaallasten in 2023 en door de inzet van reserves zal het eigen vermogen de komende jaren worden afgebouwd. EMU-saldo Omschrijving (bedragen x € 1.000)

1.

2. 3. 4. 5.

Exploitatiesaldo vóór toevoeging aan c.q. onttrekking uit reserves (zie BBV, artikel 17c) Mutatie (im)materiële vaste activa Mutatie voorzieningen Mutatie voorraden (incl. bouwgronden in exploitatie) Boekwinst/verlies bij de verkoop van financiële vaste activa en (im)materiële vaste activa, alsmede de afwaardering van financiële vaste activa

Berekend EMU-saldo

Realisatie 2022

Begroting 2023

Begroting 2024

Begroting Begroting Begroting 2025 2026 2027

€

287

€

-383

€

-638

€

-1.003

€

89

€

100

€ €

1.353 887

€ €

€ €

-

4.606 € 481 € €

5.919 -26 -

€ €

€

-4.895 -634 -

-1.976 € - € € €

300 -

€

472

60

€

60

€

60

60

€

-650

€

€

€

3.818

€

60

€ -4.823

€

€

-7.007

€ 2.005

€

€ -260

Leningenoverzicht Het investeringsplan laat voor de komende jaren een aanschaf van materiaal zien. Dit zal door middel van extern aan te trekken leningen worden gefinancierd. In onderstaand overzicht is de verwachting van de aan te trekken leningen opgenomen en ook de stand van de huidige leningen. De lasten die voortkomen uit de leningen zijn verwerkt in de exploitatie voor de komende jaren.

54

55

Reserves en voorzieningen Reserves Reserves (bedragen x 1.000)

1-1-2024

Mutatie

1-1-2025

Mutatie

1-1-2026

Mutatie

1-1-2027

Box Rijk BDuR strategische projecten BDuR BTW HSL/25KV

€ € €

1.070 € 933 € 591 €

-125 € -140 € -13 €

946 € 793 € 578 €

€ -140 € -13 €

946 € 653 € 564 €

€ -140 € -14 €

946 513 551

Box gemeenten Crisis en calamiteiten Doorontwikkeling organisatie SaaS

€ € €

1.612 € 519 € 555 €

€ -365 € 275 €

1.612 € 154 € 830 €

€ -154 € -418 €

1.612 € € 412 €

€ € 243 €

1.612 655

Totaal

€

5.280

-368 €

4.912

-725 €

4.187

89

4.276

€

€

€

€

Bovenstaande reserves geven de stand van de reserves weer vóór resultaatbestemming jaarrekening 2022. De voorgestelde toevoegingen vanuit het resultaat zijn hier nog niet in verwerkt. Voorzieningen Voorzieningen (bedragen x 1.000) Voorziening onderhoud kazernes Spaarverlof Totaal

1-1-2024

€

2.393

€ €

Mutatie

1-1-2025

€

-364

€

377 €

-

€

-364

€

2.771

€

2.029

Mutatie

1-1-2026

€

-854

€

377 €

-

€

-854

€

2.406

€

1.175

Mutatie

1-1-2027

€

-306

€

869

377 €

-

€

377

-306

€

1.246

1.552

€

De dotatie en aanwending van de voorziening spaarverlof wordt op basis van werkelijk opgenomen en gespaard verlof jaarlijks bepaald bij de jaarrekening. Investeringen De investeringen zijn opgenomen in een meerjarig investeringsplan. Dit plan geeft de voorgenomen investeringen weer voor de lange termijn. Het plan wordt jaarlijks geactualiseerd. Het meerjarig investeringsplan geeft ook input voor de financieringsbehoefte. Alle investeringen in onderstaande overzichten betreffen investeringen met een economisch nut. Er is geen sprake van investeringen met een maatschappelijk nut. Categorie (bedragen x € 1.000)

Rekening 2022

Begroting 2023

590 €

Begroting 2024

Bedrijfsgebouwen

€

Vervoermiddelen Machines, apparaten en installaties Overige materiële vaste activa

€

€

3.339

€

4.279

€

Totaal

€

9.052

€

10.758

€

4.260

€

€

863 €

461 € 5.199

€

819 €

Begroting 2025

105 €

Begroting 2026

Begroting 2027

-

€

-

€

356

€

12.169

€

4.347

€

-1.004

701 €

620

€

684 €

118

616 €

1.074

€

1.563

€

3.663

13.863

€

6.594

€

3.133

6.203

7.625

€

3.3 Overzicht lasten en baten Onderstaand overzicht geeft inzicht in de baten en de lasten in het meerjarig kader, waarbij de algemene dekkingsmiddelen, overhead, vennootschapsbelasting en de mutaties in de reserve apart inzichtelijk zijn gemaakt. Een uitgebreide toelichting bij de cijfers vindt u in hoofdstuk in het beleidsgedeelte.

56

Programmaplan VRMWB (bedragen x 1.000)

Jaarrekening 2022 Lasten

Baten

Begroting 2023 Saldo

Lasten

Baten

Begroting 2024 Saldo

Lasten

Baten

Saldo

Programma Veiligheid Stimuleren redzaamheid in de samenleving

€

5.157 €

-5.034 €

123 €

684 €

-155 €

529 €

682 €

-155 €

527

Bijdragen aan een veilige leefomgeving

€

7.389 €

-8.373 €

-984 €

9.303 €

-28 €

9.275 €

9.377 €

-8 €

9.369

Leveren van een hulpvaardige en slagvaardige inzet

€

59.830 € -62.800 €

-2.969 €

73.307 € -12.963 €

60.344 €

67.634 €

-5.883 €

61.751

Wendbare en duurzame organisatie

€

2.040 €

1.816 €

-13 €

1.802 €

1.685 €

-

€

1.685

Subtotaal Programma Veiligheid

€

74.417 € -77.439 €

85.109 € -13.159 €

71.950 €

79.377 €

-6.046

€

73.331

Algemene Dekkingsmiddelen

€

Overhead

€

Vennootschapsbelasting

€

Gerealiseerde totaal saldo van baten en lasten

€

473

€

-1.232 €

-473

808 € -3.022

€

14.656 € -11.922 €

€

0 €

572 € -85.758 € -85.185 €

2.734

€

14.825 €

€

-

€

-

89.546 € -89.834 €

-287

-

€

-

502

€ -87.777 € -87.275

14.790 €

14.582 €

-

€

14.582

€

-

€

-

-

€

-

€ 100.507

€ -98.952 €

1.555

€

94.461 € -93.824 €

638

€

-35 € -

€

Mutaties Reserves Stimuleren redzaamheid in de samenleving

€

-

€

-56 €

-56

€

-

€

-

€

-

€

-

€

-

€

Bijdragen aan een veilige leefomgeving

€

-

€

-

-

€

-

€

-

€

-

€

-

€

-

€

-

Leveren van een hulpvaardige en slagvaardige inzet

€

-

€

-95 €

-95

€

-

€

-385 €

-385

€

-

€

-404 €

-404

Wendbare en duurzame organisatie

€

340 €

-843 €

-503

€

349 €

-1.518 €

-1.170

€

357 €

-591 €

-234

Subtotaal mutaties reseves

€

340

-994

€

-654

€

349

-1.904

€

-1.555

€

357

-995

€

-638

Gerealiseerde resultaat

€

89.886 € -90.828 €

-941

€ 100.855

€ -100.855

€

-

€

94.819 € -94.819 €

-

Begroting 2025 Lasten Baten

Saldo

Begroting 2027 Lasten Baten

Saldo

Programmaplan VRMWB (bedragen x 1.000)

€

€

€

Begroting 2026 Lasten Baten

Saldo

€

-

Programma Veiligheid Stimuleren redzaamheid in de samenleving Bijdragen aan een veilige leefomgeving Leveren van een hulpvaardige en slagvaardige inzet Wendbare en duurzame organisatie

€ € € €

693 9.712 70.789 1.478

€ € € €

-156 -8 -5.677 -

€ € € €

537 9.704 65.112 1.478

€ € € €

Subtotaal Programma Veiligheid

€

82.672 €

-5.841

€

76.831 €

Algemene Dekkingsmiddelen Overhead Vennootschapsbelasting

€ € €

605 € -91.789 € -91.184 € 15.356 € € 15.356 € € € €

Gerealiseerde totaal saldo van baten en lasten

€

98.633 € -97.630 €

Mutaties Reserves Stimuleren redzaamheid in de samenleving Bijdragen aan een veilige leefomgeving Leveren van een hulpvaardige en slagvaardige inzet Wendbare en duurzame organisatie

€ € € €

366

€ € € €

-291 -1.078

Subtotaal mutaties reseves

€

366

€

-1.369

Gerealiseerde resultaat

€

692 10.047 72.590 1.395

€ € € €

-157 -8 -5.635 -

€ € € €

535 10.039 66.955 1.395

€ € € €

84.724 €

-5.800

€

78.924 €

797 € -95.172 € -94.375 € 15.362 € € 15.362 € € € €

703 10.306 74.083 920

€ € € €

-158 -8 -5.115 -

€ € € €

546 10.298 68.968 920

86.012 €

-5.281

€

80.732

796 € -97.546 € -96.751 15.919 € € 15.919 € € -

1.003

€ 100.883

€ -100.972

€

-89

€ 102.727

€ -102.827

€ € € €

-291 -712

€ € € €

375

€ € € €

-14 -272

€ € € €

-14 103

€ € € €

375

€

-1.003

€

375

€

-286

€

89

€

375

98.999 € -98.999 €

-

€ -101.258

€

-

€ 103.102

€ 101.258

€

-100

€ € € €

€ € -3 € -272 €

-3 103

€

-275

€

100

€ -103.102

€

-

-

57

3.4 Incidentele en structurele lasten en baten Het overzicht met de incidentele en structurele lasten en baten, inclusief de mutaties in de reserve, geeft inzicht in het structurele en reële evenwicht van de begroting. Zowel het structurele begrotingssaldo als het incidentele begrotingssaldo is nihil. Door het volgen van een duurzame begrotingssystematiek worden structurele lasten gedekt met structurele middelen en incidentele lasten met incidentele middelen. Programma en Pijlers (Bedragen x 1.000)

2024

205

2026

Incidenteel

Structureel Incidenteel

Structureel Incidenteel

2027 Structureel Incidenteel Structureel

Programma Veiligheid Lasten Redzame samenleving

€

- €

682

€

-

€

-

€

692

€

-

€

703

Bijdragen veilige leefomgeving

€

- €

9.377 €

-

€

9.712

693 € €

-

€

10.047 €

-

€

10.306

Hulpvaardige slagvaardige inzet

€

486

€

67.147

€

704

€

70.086

€

146

€

72.445 €

146

€

73.937

Wendbare duurzame organisatie

€

365

€

1.320 €

154

€

1.324

€

-

€

1.395

€

-

€

920

Redzame samenleving

€

-44

€

-112

€

-44

€

-112 €

-45

€

-112

€

-46 €

-112

Bijdragen veilige leefomgeving

€

- €

-8

€

-

€

-8

€

-

€

-8

€

-

€

-8

Hulpvaardige slagvaardige inzet

€

- €

-5.883 €

-

€

-5.677

€

-

€

-5.635

€

-

€

-5.115

Wendbare duurzame organisatie

€

- €

- €

-

€

-

€

-

€

-

€

-

€

-

Subtotaal programma Veiligheid

€

76.018

€

101

€

78.824 €

100

€

80.632

605 €

Baten

808

€

72.523

€

813

€

Algemene dekkingsmiddelen Lasten

€

- €

502

€

-

€

Baten

€

- €

-87.777

€

-

€

-

€

797

€

-

€

796

-91.789

€

-

€

-95.172 €

-

€

-97.546

Redzame samenleving

€

- €

- €

-

Bijdragen veilige leefomgeving

€

- €

-

€

-

€

-

€

-

€

-

€

-

€

988 €

-

€

1.026

€

-

€

1.056

Hulpvaardige slagvaardige inzet

€

- €

2.784 €

Wendbare duurzame organisatie

€

4

10.845

Redzame samenleving

€

Bijdragen veilige leefomgeving

€

Hulpvaardige slagvaardige inzet

Overhead Lasten 950

€

-

€

2.887

€

-

€

2.989

€

-

€

3.085

€

372

€

11.109

€

-

€

11.346 €

-

€

11.778

- €

- €

-

€

-

€

-

€

-

€

-

€

-

- €

- €

-

€

-

€

-

€

-

€

-

€

-

€

- €

- €

-

€

-

€

-

€

-

€

-

€

-

Wendbare duurzame organisatie

€

- €

- €

-

€

-

€

-

€

-

€

-

€

-

Totaal saldo van lasten en baten

€

€

1.184

€

-182 €

101

€

-190

€

100

€

-200

€

Baten

812

€

-174

Reserves Onttrekkingen reserves Redzame samenleving

€

- €

- €

-

€

-

€

-

€

-

€

-

€

-

Bijdragen veilige leefomgeving

€

- €

- €

-

€

-

€

-

€

-

€

-

€

-

Hulpvaardige slagvaardige inzet

€

- €

- €

-

€

-

€

-

€

-

€

-

€

-

Wendbare duurzame organisatie

€

€

- €

366

€

-

€

375

€

-

€

375

€

-

357

Toevoegingen reserves Redzame samenleving

€

- €

- €

-

€

-

€

-

€

-

€

-

€

-

Bijdragen veilige leefomgeving

€

- €

- €

-

€

-

€

-

€

-

€

-

€

-

Hulpvaardige slagvaardige inzet

€

-404

€

- €

-291

€

-

€

-14

€

-

€

-3

€

-

Wendbare duurzame organisatie

€

-591

€

- €

-1.078

€

-

€

-272

€

-

€

-272

€

-

Totaal mutaties reserves

€

-638

€

- €

-1.003

€

-

€

89

€

-

€

100

€

-

Totaal resultaat

€

174

€

182

€

-182 €

190

€

-190

€

200

€

-200

-174

€

58

Algemeen In de begroting duiden wij de volgende typen posten als incidenteel: • De (projectmatige) lasten die worden gedekt uit een reserve. • Mutaties in de reserves. • Eenmalige baten en lasten op niet terugkerende posten in de begroting. Hieronder een nadere toelichting op bovenstaand overzicht van incidentele baten en lasten.

Programma Veiligheid Stimuleren redzaamheid in de samenleving (-44K) De baten betreft een verwachte subsidie ten behoeve van Risk Factory. Leveren van een hulpvaardige en slagvaardige inzet (486 K) Dit betreffen lasten die gedekt worden uit reserves; HSL (283K), BDUR Strategische projecten (121K), SaaS (82K). Wendbare duurzame organisatie (365K) Betreft incidentele organisatiekosten die worden gedekt uit de Reserve Doorontwikkeling (365K).

Overhead Betreft projectlasten die worden gedekt BDUR Strategische projecten.

Mutaties reserves Mutaties in de reserves worden als incidenteel aangemerkt, dit betreffen de volgende posten: • • • • • •

Onttrekking HSL (-283K) Onttrekking BDUR Strategische projecten (-121K) Onttrekking BDUR BTW (-140K) Onttrekking reserve SaaS (-82K) Onttrekking reserve Doorontwikkeling (-365K) Storting in de reserve SaaS (357K)

59

3.5 Overzicht op taakvelden In deze paragraaf is het overzicht op taakvelden ingevoegd. (bedragen x 1.000)

Begroting 2024 Begroting 2025 Begroting 2026 Begroting 2027

Lasten • 1.1 Crisisbeheersing en Brandweer • 8.3 Wonen en Bouwen • 0.5 Treasury • 0.4 Overhead • 0.9 Vennootschapsbelasting Totaal lasten

€ € € € € €

77.479 1.898 502 14.582 94.461

€ € € € € €

80.696 1.977 605 15.356 98.633

€ € € € € €

82.671 2.054 797 15.362 100.883

€ € € € € €

83.879 2.134 796 15.919 102.727

Baten • 1.1 Crisisbeheersing en Brandweer • 0.5 Treasury • 0.4 Overhead Totaal baten Totaal saldo van lasten en baten

€ € € € €

-93.322 -502 -93.824 638

€ € € € €

-97.025 -605 -97.630 1.003

€ € € € €

-100.176 -797 -100.972 -89

€ € € € €

-102.031 -796 -102.827 -100

• 0.10 Mutaties reserves Onttrek k ing aan reserves Toevoeging aan reserves

€ €

-995 357

€ €

-1.369 366

€ €

-286 375

€ €

-275 375

Totaal mutaties reserves

€

-638

€

-1.003

€

89

€

100

Totaal saldo van lasten en baten incl. mutaties reserves

€

0

€

-0

€

0

€

-0

3.6 Overzicht op programma en economische kostencategorieën (bedragen x 1.000)

Begroting 2024 Begroting 2025 Begroting 2026 Begroting 2027

Lasten • 1.1 Salarissen en Sociale Lasten • 2.1 Belastingen • 3.5.1 Ingeleend Personeel • 3.8 Overige Goederen en Diensten • 5.1 Rente • 7.2 Mutatie Voorzieningen • 7.3 Afschrijvingen • 7.4 Toegerekende Reële en Bespaarde Rente • 7.5 Overige Verrekeningen

€ € € € € € € € €

62.914 203 1.674 21.031 502 562 7.159 357 60

€ € € € € € € € €

65.473 208 2.452 21.452 605 562 7.376 446 60

€ € € € € € € € €

67.137 213 1.800 21.787 797 562 7.916 611 60

€ € € € € € € € €

68.940 213 1.890 21.420 796 562 8.237 611 60

Totaal lasten

€

94.461

€

98.633

€

100.883 €

102.727

Baten • 3.2 Duurzame Goederen • 3.5.2 Uitgeleend Personeel • 3.8 Overige Goederen en Diensten • 4.3.1 Inkomensoverdrachten - Rijk • 5.1 Rente • 4.3.2 Inkomensoverdrachten - Gemeenten • 7.4 Toegerekende Reële en Bespaarde Rente • 7.5 Overige Verrekeningen

€ € € € € € € €

-230 -156 -2.219 -13.504 -88 -77.213 -414 -

€ € € € € € € €

-120 -25 -2.264 -14.507 -88 -80.109 -517 -

€ € € € € € € €

-120 -25 -2.312 -15.266 -88 -82.452 -709 -

€ € € € € € € €

-120 -25 -2.301 -15.266 -88 -84.319 -708 -

Totaal baten Totaal saldo van lasten en baten

€ €

-93.824 638

€ €

-97.630 1.003

€ €

-100.972 -89

€ €

-102.827 -100

• 7.1 Mutatie Reserves Onttrekking aan reserves Toevoeging aan reserves

€ €

-995 357

€ €

-1.369 366

€ €

-286 375

€ €

-275 375

Totaal mutaties reserves

€

-638

€

-1.003

€

89

€

100

Totaal saldo van lasten en baten incl. mutaties

€

-0 €

0

€

0

-0 €

60

4 Bijlagen

61

BIJLAGEN 4.1 Tariefstelling Tarievenbesluit personeel Veiligheidsregio 2024 Voor verantwoording van personele inspanningen bij projecten is het noodzakelijk dat het DB hiervoor een uurtarief vaststelt. Op basis van begroting, rekening houdend met een opslag voor bemiddeling, begeleiding, risico en administratieve verwerking e.d., zijn de volgende uurtarieven bepaald voor 2024: Laag

(schaal 5/6/7)

€ 88

Middel

(schaal 8/9/10)

€ 113

Hoog

(schaal 11/12/13)

€ 153

Deze tarieven zijn met name bedoeld voor de verantwoording van projectmatige zaken en subsidies. Ten behoeve van individuele afspraken wordt de mogelijkheid van maatwerk open gehouden. Zo nodig dienen deze tarieven nog te worden verhoogd met 21% BTW. In principe is het beschikbaar stellen van personeel belast met BTW. Alleen in gevallen waarbij sprake is van een individueel contract in het kader van ‘arbeidsmobiliteit’ (= individueel opleidings- / ontwikkelingstraject), dan wel er expliciet vrijstelling is verleend door de inspecteur, kan heffing van BTW buiten beschouwing blijven. De in rekening te brengen BTW is overigens voor gemeenten compensabel in het kader van het BTW compensatiefonds.

62

4.2 Lijst van veelgebruikte afkortingen

63

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://gemeenteraad.halderberge.nl/api/v1/meetings/555/documents/16144