CConstaterende datHaarlem
Koppel je AI →
Document · PDF

4. Bijlage 3 Jaardocument 2022 Werkpas Holding BV

commissie Bestuur 12 oktober 2023, gemeente HaarlemBij agendapunt: 19:35 uur Resultaat Deelnemingen 2022 (FR)5.057 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

JAARDOCUMENT 2022 WERKPAS HOLDING B.V.

INHOUDSOPGAVE

Blz.

1.

Jaarverslag 1.1

Algemeen

4

1.2

Kernactiviteiten

4

1.3

Financieel

4

1.4

Organisatie

4

1.5

Risico's en onzekerheden

5

1.6

Financiering

5

1.7

Toekomstverwachtingen

5

2.

Jaarrekening Geconsolideerd

2.1.1

Geconsolideerde balans per 31 december 2022

7

2.1.2

Geconsolideerde winst- en verliesrekening over 2022

8

2.1.3

Kasstroomoverzicht

9

2.1.4

Toelichting op de geconsolideerde jaarrekening 2.1.4.1 Algemeen

10

2.1.4.2 Grondslagen

11

2.1.4.3 Toelichting op de geconsolideerde balans per 31 december 2022

13

2.1.4.4 Toelichting op de geconsolideerde winst- en verliesrekening over 2022

15

Enkelvoudig 2.2.1

Vennootschappelijke balans per 31 december 2022

19

2.2.2

Vennootschappelijke winst- en verliesrekening over 2022

20

2.2.3

Toelichting op enkelvoudige jaarrekening 2.2.3.1 Algemene grondslagen voor de opstelling van de jaarrekening

21

2.2.3.2 Toelichting op de enkelvoudige balans per 31 december 2022

22

2.2.3.3 Toelichting op de enkelvoudige winst- en verliesrekening over 2022

25

2.3

Bezoldiging van (voormalige) bestuurders en commissarissen

26

2.4

Overige toelichtingen

26

DEEL 1: JAARVERSLAG

1.1 Algemeen In deze jaarstukken brengt ‘Werkpas Holding BV verslag uit over het jaar 2022. Op Werkpas Holding BV is van toepassing het regime voor rechtspersonen zoals opgenomen in BW 2 titel 9. Werkpas Holding BV heeft als statutaire vestigingsplaats Haarlem. Binnen Werkpas Holding BV worden de volgende vennootschappen geconsolideerd: - Werkpas BV, in liquidatie. - Werkdag BV - Leerwerkbedrijven Kennemerland BV in liquidatie - Pasmatch Personeelsdiensten BV in liquidatie - Werkbedrijf Haarlem BV in liquidatie

1.2 Kernactiviteiten De kernactiviteiten van de onderneming behorende entiteiten zijn als volgt: Werkpas BV in liquidatie De bedrijfsactiviteiten van Werkpas BV in liquidatie betreffen re-integratie en het begeleiden van mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt naar aangepast of tijdelijk werk. Deze activiteiten zijn gestaakt. Werkdag BV Werkdag BV heeft ten doel het bieden van (AWBZ-gefinancierde) dagbesteding, zorgdiensten, behandeling en begeleiding van personen die vanwege hun handicap, ziekte, psychosociale of andere redenen daartoe behoefte hebben. Leerwerkbedrijven Kennemerland BV in liquidatie Leerwerkbedrijven Kennemerland BV in liquidatie biedt leerwerktrajecten aan jongeren met psychosociale en/of gedragsproblemen, onder meer door het bieden van re-integratietrajecten, het bieden van arbeidsmarkttoeleiding en het verzorgen van vakopleidingen. Deze activiteiten zijn gestaakt.

Pasmatch Personeelsdiensten BV in liquidatie Pasmatch Personeelsdiensten BV in liquidatie heeft ten doel het bemiddelen van mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt naar tijdelijk of langdurig werk en het plaatsen van mensen op de arbeidsmarkt. Deze activiteiten zijn gestaakt. Werkbedrijf Haarlem BV in liquidatie Werkbedrijf Haarlem BV in liquidatie heeft ten doel het begeleiden van mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt naar aangepast of tijdelijk werk door middel van kringloop- en wijkgerichte activiteiten. Deze activiteiten zijn gestaakt.

1.3 Organisatie Werkpas Holding BV heeft geen personeel in dienst. De directievoering vindt plaats door de (algemene) directie van gemeenschappelijke regeling Participatiebedrijf Zuid-Kennemerland.

1.4 Financieel Werkpas Holding BV sluit het jaar 2022 af met een negatief netto resultaat van € 185.070. De resultaten van de afzonderlijke, bij Werkpas Holding BV geconsolideerde entiteiten, bedroegen: Werkpas BV in liquidatie, Werkdag BV, Leerwerkbedrijven Kennemerland BV in liquidatie, Werkbedrijf Haarlem BV in liquidatie en PasMatch Personeelsdiensten BV in liquidatie respectievelijk nihil, € 232.294 (negatief), € 13.352 (positief), € 19.012 (negatief) en € 62.348 (positief).

De solvabiliteit bedraagt per ultimo 2022 50 % en is daarmee ten opzichte van 2021 (33 %) sterk verbeterd.

1.5 Risico’s en onzekerheden Per ultimo 2022 zijn alle bedrijfsactiviteiten van de dochermaatschappij'en van Werkpas Holding BV in gebracht in de gemeenschappelijke regeling Participatiebedrijf Zuid-Kennemerland, met uitzondering van de dagbestedingsactiviteiten van Werkdag BV. De bedrijfsactiviteiten van Werkdag BV zijn met terugwerkende kracht per 1 januari 2023 d.m.v een aandelentransactie overgedragen aan VanHier. Voor zover bij het opmaken van deze jaarrejking bekend vloeien hier verder geen risico's uit voort. De achtergebleven (lege) entiteiten van Werkpas HoldingBV zullen in de komende periode worden geliquideerd nadat alle nog resterende vorderingen en schulden zijn vereffend. De belangrijkste nog te vereffenen vorderingen betreffen de ESF-subsidie en de NOW-subsidie die betrekking hebben op de periode voor 1 januari 2023. Hoewel dit niet wordt verwacht, brengen de afwikkeling van deze vorderingen mogelijk nog risico's met zich mee.

-4-

1.6 Financiering Bij Werkpas Holding BV heeft een rekening-courantverhouding met de gemeenschappelijke regeling Participatiebedrijf Zuid-Kennemerland waarmee in de financieringsbehoefte wordt voorzien. Per ultimo 2022 was de vordering in rekening-courant aan gemeenschappelijke regeling Participatiebedrijf Zuid-Kennemerland € 614.948.

1.7 Toekomstverwachtingen Werkpas Holding BV zal, nadat de dochtermaatschapijen zijn geliquideerd, worden geliquideerd. Werkdag BV wordt in 2023, met terugwerkende kracht per 1-1-2023 verkocht aan Buurts.

-5-

DEEL 2: JAARREKENING

2.1.1 Geconsolideerde balans per 31 december 2022 (voor resultaatbestemming) (bedragen in Euro)

31-dec-22

31-dec-21

ACTIVA

Materiële vaste activa Gebouwen Vervoermiddelen Machines, apparaten en installaties Overige materiële vaste activa

3.560 31.214 770 6.068

4.143 45.065 1.344 8.149

Totaal materiële vaste activa

41.613

58.700

Vorderingen en overlopende activa Liquide middelen

1.216.946 415.541

2.570.740 372.381

Totaal vlottende activa

1.632.487

2.943.120

1.674.100

3.001.820

Vlottende activa

TOTAAL ACTIVA

31-dec-22

31-dec-21

PASSIVA

Groepsvermogen Aandeel van de rechtspersoon in het groepsvermogen

829.147

994.218

Kortlopende schulden en overlopende passiva

844.952

2.007.603

Totaal kortlopende schulden

844.952

2.007.603

1.674.100

3.001.820

Kortlopende schulden en overlopende passiva

TOTAAL PASSIVA

-7-

2.1.2 Geconsolideerde winst- en verliesrekening over 2022 (bedragen in Euro)

2022

2021

Netto omzetresultaat Overige bedrijfsopbrengsten

1.343.132 282.130

7.113.272 2.509.554

Som der bedrijfsopbrengsten

1.625.263

9.622.825

870.601 219.656 -12.886 35.463 192.135

4.510.194 1.340.172 -157.925 162.815 666.101

1.304.968

6.521.356

20.087 484.293

83.650 1.954.214

Som der bedrijfslasten

1.809.348

8.559.221

Bedrijfsresultaat

-184.086

1.063.605

-984 -

-270 -

-185.070

1.063.335

Bedrijfsopbrengsten

Personeelskosten Lonen en salarissen Sociale lasten en pensioenpremies Uitkeringen Vervoerskosten Overige personeelskosten Totaal personeelskosten

Overige bedrijfskosten Afschrijvingen materiële vaste activa Overige bedrijfskosten

Financiële baten (+) en lasten (-) Incidentele baten (+) en lasten (-) Netto resultaat

-8-

2.1.3 Kasstroomoverzicht (bedragen in Euro)

2022

2021

Kasstroom uit operationele activiteiten Kasstroom uit bedrijfsoperaties Bedrijfsresultaat Afschrijvingen (netto)

-184.086 20.087

Bedrijfsresultaat Mutatie voorraden Mutatie vorderingen Mutatie leverancierskrediet Mutatie overige kortlopende schulden

1.063.605 83.650 -163.999

1.353.793 -119.527 -1.043.123

1.147.255 13.467 -761.895 19.353 -486.798

Mutatie werkkapitaal

191.143

-1.215.873

Totaal kasstroom uit bedrijfsoperaties

27.144

-68.618

-984 -

-270 -

26.160

-68.888

Financiële baten (+) en lasten (-) Incidentele baten (+) en lasten (-) Totaal Kasstroom uit operationele activiteiten

Kasstroom uit investeringsactiviteiten Investeringen in materiële vaste activa Desinvesteringen in materiële vaste activa

-3.000 -

Totaal kasstroom uit investeringsactiviteiten

-74.617 235.147 -3.000

160.530

Kasstroom uit financieringsactiviteiten Uitkering dividend Storting in agioreserver

-330.000 350.000

Totaal kasstroom uit financieringsactiviteiten

Toename (+) afname (-) geldmiddelen

-9-

20.000

-

43.160

91.642

2.1.4 Toelichting op geconsolideerde jaarrekening 2.1.4.1 Algemeen Op Werkpas Holding BV is van toepassing het regime voor rechtspersonen zoals opgenomen in BW 2 titel 9. Werkpas Holding BV heeft als statutaire vestigingsplaats Haarlem. Werkpas Holding BV treed op als houdstermaatschappij van de aandelen in de volgende dochtermaatschappijen:

Werkpas BV in liquidatie De bedrijfsactiviteiten van Werkpas BV in liquidatie richten zich op re-integratie, detachering en dienstverlening in het kader van begeleid werken ingevolge WSW. Deze activiteiten zijn gestaakt. Werkdag BV Werkdag BV heeft ten doel het bieden van (AWBZ-gefinancierde) dagbesteding, zorgdiensten, behandeling en begeleiding van personen die vanwege hun handicap, ziekte, psychosociale of andere redenen daartoe behoefte hebben. Leerwerkbedrijven Kennemerland BV in liquidatie Leerwerkbedrijven Kennemerland BV in liquidatie biedt leerwerktrajecten aan jongeren met psychosociale en/of gedragsproblemen, onder meer door het bieden van re-integratietrajecten, het bieden van arbeidsmarkttoeleiding en het verzorgen van vakopleidingen. Deze activiteiten zijn gestaakt. Pasmatch Personeelsdiensten BV in liquidatie Pasmatch Personeelsdiensten BV in liquidatie heeft ten doel het bemiddelen van mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt naar tijdelijk of langdurig werk en het plaatsen van mensen op de arbeidsmarkt. Deze activiteiten zijn gestaakt. Werkbedrijf Haarlem BV in liquidatie Werkbedrijf Haarlem BV in liquidatie heeft ten doel het begeleiden van mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt naar aangepast of tijdelijk werk door middel van kringloop- en wijkgerichte activiteiten. Deze activiteiten zijn gestaakt.

Groepsverhoudingen In de consolidatie zijn betrokken alle ondernemingen waarover Werkpas Holding BV de (on-)middellijke zeggenschap heeft. Dit geldt voor de onderstaande vennootschappen; - Werkpas BV in liquidatie - Werkdag BV - Leerwerkbedrijven Kennemerland BV in liquidatie - Pasmatch Personeelsdiensten BV in liquidatie - Werkbedrijf Haarlem BV in liquidatie Voor de dochtermaatschappijen geldt dat zij onder gemeenschappelijke leiding als een economische eenheid optreedt en derhalve als een groepsmaatschappij kan worden aangemerkt. Van alle groepsmaatschappijen zijn de activa en passiva en de jaarresultaten voor 100% opgenomen. De geconsolideerde jaarrekening is opgesteld volgens de grondslagen en inrichtingsvereisten zoals deze in BW 2 titel 9 zijn opgenomen.

- 10 -

2.1.4.2 Grondslagen Algemene grondslagen voor het opstellen van de jaarrekening De waardering van de activa en passiva en de bepaling van het resultaat vindt plaats op basis van historische kosten. Tenzij bij de desbetreffende balanspost anders is vermeld worden de activa en passiva opgenomen tegen de nominale waarde.

Grondslagen voor de consolidatie In de geconsolideerde jaarrekening van Werkpas Holding BV zijn de financiële gegevens verwerkt van de tot de groep behorende maatschappijen en andere rechtspersonen waarop een overheersende zeggenschap kan worden uitgeoefend of waarover de centrale leiding wordt gevoerd. De geconsolideerde jaarrekening is opgesteld met toepassing van de grondslagen voor de waardering en de resultaatbepaling van Werkpas Holding BV. De financiële gegevens van Werkpas Holding BV zijn verwerkt in de geconsolideerde jaarrekening zodat, gebruikmakend van art. 2:402 BW, is volstaan met een verkorte winst-en-verliesrekening in de enkelvoudige jaarrekening. De financiële gegevens van de groepsmaatschappijen en de andere in de consolidatie betrokken rechtspersonen en vennootschappen zijn volledig in de geconsolideerde jaarrekening opgenomen onder eliminatie van de onderlinge verhoudingen en transacties. Belangen van derden in het vermogen en in het resultaat van groepsmaatschappijen zijn afzonderlijk in de geconsolideerde jaarrekening tot uitdrukking gebracht. De resultaten van nieuw verworven groepsmaatschappijen en de andere in de consolidatie meegenomen rechtspersonen en vennootschappen worden geconsolideerd vanaf de overnamedatum. Op die datum worden de activa, voorzieningen en schulden gewaardeerd tegen de reële waarden.

De betaalde goodwill wordt geactiveerd en afgeschreven over de economische levensduur. De resultaten van afgestoten deelnemingen worden in de consolidatie verwerkt tot het tijdstip waarop de groepsband wordt verbroken. Algemene grondslagen voor de opstelling van de geconsolideerde jaarrekening De geconsolideerde jaarrekening is opgesteld volgens de bepalingen van Titel 9 Boek 2 BW. De waardering van activa en passiva en de bepaling van het resultaat vinden plaats op basis van historische kosten. Tenzij bij de desbetreffende grondslag voor de specifieke balanspost anders wordt vermeld, worden de activa en passiva gewaardeerd volgens het kostprijsmodel. Baten en lasten worden toegerekend aan het jaar waarop ze betrekking hebben. Winsten worden slechts opgenomen voor zover zij op balansdatum zijn gerealiseerd. Verplichtingen en mogelijke verliezen die hun oorsprong vinden voor het einde van het verslagjaar, worden in acht genomen indien zij voor het opmaken van de jaarrekening bekend zijn geworden.

Financiële instrumenten Onder financiële instrumenten worden zowel primaire financiële instrumenten, zoals vorderingen en schulden, als financiële derivaten verstaan. In de toelichting op de onderscheiden posten van de balans wordt de reële waarde van het betreffende instrument toegelicht als die afwijkt van de boekwaarde. Indien het financiële instrument niet in de balans is opgenomen wordt de informatie over de reële waarde gegeven in de toelichting op de ‘Niet in de balans opgenomen rechten en verplichtingen’. Voor de grondslagen van primaire financiële instrumenten wordt verwezen naar de behandeling per balanspost. Grondslagen voor de waardering van activa en passiva Algemene grondslagen voor het opstellen van de jaarrekening De waardering van de activa en passiva en de bepaling van het resultaat vindt plaats op basis van historische kosten. Tenzij bij de desbetreffende balanspost anders is vermeld worden de activa en passiva opgenomen tegen de nominale waarde. Materiële vaste activa De materiële vaste activa worden gewaardeerd op verkrijgingsprijs, verminderd met de cumulatieve afschrijvingen en indien van toepassing met bijzondere waardeverminderingen. De afschrijvingen worden gebaseerd op de geschatte economische levensduur en worden berekend op basis van een vast percentage van de verkrijgingsprijs, rekening houden met een eventuele restwaarde.

Er wordt ingeschreven vanaf het moment van ingebruikneming.

- 11 -

Vorderingen en overlopende activa De vorderingen worden bij eerste verwerking opgenomen tegen de reële waarde en vervolgens gewaardeerd tegen de geamortiseerde kostprijs. De reële waarde en geamortiseerde kostprijs zijn gelijk aan de nominale waarde. Noodzakelijk geachte voorzieningen voor het risico van oninbaarheid worden in mindering gebracht. Deze voorzieningen worden bepaald op basis van individuele beoordeling van de vorderingen. Liquide middelen De liquide middelen worden tegen de nominale waarde opgenomen en omvatten bank-, giro- en kassaldi, evenals gelden onderweg. Grondslagen voor de bepaling van het resultaat De baten en lasten worden toegerekend aan de periode waarop zij betrekking hebben. Netto omzetresultaat Het netto omzetresultaat omvat de opbrengst van aan derden geleverde goederen en diensten verminderd met de kortingen. De kostprijs van de omzet omvat de direct aan de omzet toe te wijzen kosten. Overige bedrijfsopbrengsten De overige bedrijfsopbrengsten betreffen subsidieopbrengsten. Deze subsidies worden ten gunste van de winst-en-verliesrekening gebracht in het jaar waarin het exploitatietekort zich heeft voorgedaan. Pensioenen De groepsmaatschappijen hebben voor hun werknemers een "verplichting aan de werknemer benadering".

Hiervoor in aanmerking komende werknemers hebben op de pensioengerechtigde leeftijd recht op een pensioen welke afhankelijk is van leeftijd, salaris en dienstjaren. De regeling is ondergebracht bij verschillende pensioenfondsen. De groepsmaatschappijen hebben geen verplichting tot het voldoen van aanvullende bijdragen in geval van een tekort bij dit pensioenfonds, anders dan het effect van hogere toekomstige premies. Daarom is de pensioenregeling verwerkt door middel van een verplichting aan de pensioenuitvoerder benadering en zijn alleen de verschuldigde premies tot en met het einde van het boekjaar in de jaarrekening verantwoord. Grondslagen voor de opstelling van het geconsolideerd kasstroomoverzicht Het kasstroomoverzicht wordt opgesteld volgens de indirecte methode. De geldmiddelen in het kasstroomoverzicht bestaan uit liquide middelen. Winstbelastingen, ontvangen interest en ontvangen dividenden worden opgenomen onder de kasstroom uit operationele activiteiten. Betaalde interest en betaalde dividenden worden opgenomen onder de kasstroom uit financieringsactiviteiten. De verkrijgingsprijs van verworven groepsmaatschappijen wordt opgenomen onder de kasstroom uit investeringsactiviteiten, voor zover betaling in geldmiddelen heeft plaatsgevonden. Hierbij worden geldmiddelen aanwezig in deze groepsmaatschappijen afgetrokken van de aankoopprijs.

- 12 -

2.1.4.3 Toelichting op de geconsolideerde balans per 31 december 2022 (bedragen in Euro)

ACTIVA Vaste activa Materiële vaste activa: Bedrijfsgebouwen Boekwaarde per 1 januari Bij: investeringen

Machines, apparaten & installaties

Overige materiële vaste activa

Totaal 2022

4.143 -

45.065 3.000

1.344 -

8.149 -

58.700 3.000

4.143

48.065

1.344

8.149

61.700

583

16.850

573

2.081

20.087

3.560

31.214

770

6.068

41.613

Af: desinvesteringen Af: afschrijvingen Boekwaarde per 31 december

Vervoermiddelen

Vlottende activa 31-dec-2022

31-dec-2021

Debiteuren tot één maand oud Debiteuren van één tot twee maanden oud Debiteuren van twee tot drie maanden oud Debiteuren ouder dan drie maanden oud

75.030 17.583 1.516 7.537

625.565 34.581 393 10.398

Af: voorziening vermoedelijke oninbaarheid

101.666 3.789

670.936 46.639

Totaal vorderingen op handelsdebiteuren

97.878

624.297

614.948 875 6.580 1.575 486.598

2.854 6.580 86.060 1.827.422

Totaal overige vorderingen

1.110.576

1.922.917

Overlopende activa: Vooruitbetaalde bedragen

8.493

23.526

1.216.946

2.570.740

Kasgeld en geldswaarden Rekeningen-courant ING Bank N.V.

1.119 414.422

597 371.784

Totaal liquide middelen

415.541

372.381

Vorderingen en overlopende activa: Vorderingen op handelsdebiteuren:

Overige vorderingen: Rekening-courant Werkvoorzieningsschap Zuid-Kennemerland Vorderingen op en leningen aan personeel Betaalde waarborgsommen Nog te factureren bedragen Overige vorderingen

Totaal vorderingen en overlopende activa Over het gemiddelde saldo in rekening-courant is 1,895 % (2021: 0 %) rente berekend.

Liquide middelen:

De liquide middelen staan ter vrije beschikking van de groep.

- 13 -

PASSIVA

31-dec-2022

31-dec-2021

Schulden aan leveranciers Rekening-courant Werkvoorzieningsschap Zuid-Kennemerland Te betalen omzetbelasting Te betalen loonheffing Te betalen pensioenpremies Nog te betalen salarissen Reservering vakantiegeld en niet opgenomen vakantiedagen Uit te keren dividend 2022 Overige schulden

31.405 41.371 47.216 14.634 1.557 85.415 330.000 104.930

150.932 711.699 274.216 274.550 37.243 1.618 55.497 249.618

Totaal kortlopende schulden

656.528

1.755.373

Vooruit ontvangen bedragen

188.424

252.230

Totaal kortlopende schulden en overlopende passiva

844.952

2.007.603

Kortlopende schulden en overlopende passiva

Overlopende passiva:

Over het gemiddelde saldo in rekening-courant is 1,895 % (2021: 0 %) rente berekend.

Financiële instrumenten: Voor de toelichting van primaire financiële instrumenten wordt verwezen naar de specifieke postgewijze toelichting. Werkpas Holding BV en haar dochtermaatschappijen bezitten geen financiële derivaten.

Niet in de balans opgenomen rechten en verplichtingen:

De in de Werkpas Holding BV aandeelhoudende gemeente Haarlem en Zandvoort hebben zich garant gesteld voor een volledige afwikkeling van de financiële verplichtingen van Werkpas Holding BV en haar dochtermaatschappijen. Werkpas Holding B.V. zal worden geliquideerd, als haar dochtermaatschappijen volledig zijn geliquideerd.

- 14 -

2.1.4.4 Toelichting op de geconsolideerde winst- en verliesrekening over 2022 (bedragen in Euro)

2022

2021

Bedrijfsopbrengsten: Netto omzet

Netto omzet

Kostprijs

Netto omzetresultaat

Netto omzetresultaat

Loonkostensubsidies Omzet detachering Omzet re-integratie Omzet dagbesteding Omzet projecten Werkbedrijf Omzet projecten Leerwerkbedrijf Af: eliminatie

-3.259 1.058 15.205 1.359.852 250.284 -1.893 -16.366

7.919 -517 196.003 58.050 295

-11.178 1.575 15.205 1.163.850 192.234 -1.893 -16.662

561.233 746.687 3.269.838 1.385.618 977.119 254.816 -82.039

Totaal

1.604.882

261.750

1.343.132

7.113.272

2022

2021

Overige bedrijfsopbrengsten: Onderwijssubsidies Diplomavergoeding Gemeentelijke subsidies E.S.F. subsidies Subsidie NOW en TVL Boekwinst verkochte materiële vaste activa Mutatie voorziening dubieuze debiteuren en vorderingen Diverse opbrengsten

0 27.436 42.937 211.757

288.614 19.628 336.118 1.483.320 204.730 1.033 176.112

Totaal overige bedrijfsopbrengsten

282.130

2.509.554

870.601 136.903 82.753

4.510.194 815.651 524.521

1.090.257

5.850.365

17,5

111,5

12.886

157.925

Reiskostenvergoedingen woon-werkverkeer Overige reiskostenvergoedingen

20.802 14.661

103.672 59.142

Totaal vervoerskosten

35.463

162.815

Personeelskosten: Lonen en salarissen Sociale lasten Pensioenpremies Totaal personeelskosten

Personele bezetting: Gemiddeld aantal werknemers in fte

Uitkeringen: Ontvangen ziekengelden en transitievergoedingen Vervoerskosten:

- 15 -

2022

2021

Overige personeelskosten: Scholingskosten Werkkleding en persoonlijke beschermingsmiddelen Ingehuurde improductieve arbeid Overige personeelskosten

29.397 2.477 147.822 12.439

45.681 10.217 565.615 44.589

Totaal overige personeelskosten

192.135

666.101

Voorzieningen terreinen Gebouwen Vervoermiddelen Machines, apparaten en installaties Overige materiële vaste activa

583 16.850 573 2.081

3.238 15.519 30.296 13.351 21.246

Totaal afschrijvingen

20.087

83.650

Gebouwen en installaties Overige bedrijfs- en transportmiddelen

108.224 1.350

397.487 24.796

Totaal huur

109.574

422.282

Gebouwen, terreinen en installaties Machines, hard- en software, inventaris en vervoermiddelen Kleine aanschaffingen Schoonmaakkosten en vuilafvoer

1.347 40.243 17.961 19.134

23.403 111.600 36.305 37.156

Totaal onderhoudskosten

78.684

208.463

Elektriciteit Gas Water Brandstof machines en vervoermiddelen

18 105 65 13.646

50.265 60.611 4.027 16.878

Totaal energieverbruik

13.834

131.782

Belastingen en verzekeringen

63.403

83.868

Totaal belastingen en verzekeringen

63.403

83.868

Afschrijvingen materiële vaste activa:

Huur

Onderhoudskosten:

Energieverbruik:

Belastingen en verzekeringen:

- 16 -

2022

2021

Algemene kosten: Commerciële kosten: Aquisitiekosten

192

25.050

Totaal commerciële kosten

192

25.050

Advieskosten derden Computerkosten salarissen

26.937 3.563

55.128 14.123

Totaal kosten dienstverlening derden

30.500

69.251

Kantoorkosten Beveiligingskosten Accountantskosten Vergader- en representatiekosten Vergoedingen diensten Werkvoorzieningsschap Zuid-Kennemerland Diverse algemene kosten

47.836 92 17.998 119.423 2.757

70.905 3.439 67.199 24.671 724.813 77.387

Totaal overige algemene kosten

188.105

968.414

Totaal algemene kosten

218.797

1.062.715

Mutatie voorziening dubieuze debiteuren en vorderingen Afschrijvingen op debiteuren Boekverlies buiten gebruik gestelde materiële vaste activa Geldboeten

-

43.786 1.319

Totaal diverse kosten

-

45.105

484.293

1.954.214

Rente rekening-courant Werkvoorzieningsschap Zuid-Kennemerland Overige rentelasten

908 76

270

Totaal rentelasten

984

270

Totaal financiële baten (+) en lasten (-)

-984

-270

Kosten dienstverlening derden:

Overige algemene kosten:

Diverse kosten:

Totaal overige bedrijfskosten

Financiële baten (+) en lasten (-): Rentelasten (-):

- 17 -

Fiscale positie Werkpas Holding BV is belastingplichtig voor de vennootschapsbelasting (Vpb). Op de vennootschap zijn de gebruikelijke fiscale regels voor de Vpb van toepassing, waaronder de mogelijkheid (moeder-)maatschappij van een fiscale eenheid en de toepassing van de deelnemingsvrijstelling voor maatschappijen die niet tot de fiscale eenheid behoren. Werkpas Holding BV is de moeder van een fiscale eenheid voor de Vpb, waarvan Pasmatch Personeelsdiensten BV en Werkpas BV gevoegde maatschappijen zijn. Consolidatie: Het verlies van Werkpas Hollding BV is geconsolideerd € 185.040. Dit resultaat is deels afkomstig (€ 62.348 positief resultaat) van Pasmatch Personeelsdiensten BV in liquidatie, welke vennootschap als gevoegde maatschappij in de fiscale eenheid van Werkpas Holding BV is opgenomen. Deze winst is vrijgesteld van vennootschapsbelasting. Tot het deelnemingsresultaat van Werkpas Holding BV bestaat verder het netto positief resultaat ad € 13.352 van Leerwerkbedrijven Kennemerland BV in liquidatie. Dit resultaat valt bij Werkpas Holding BV onder de deelnemingsvrijstelling. Leerwerkbedrijven Kennemerland BV in liquidatie is subjectief vrijgesteld van Vpb. De overige geconsolideerde vennootschappen dragen per saldo negatief bij in het geconsolideerde resultaat. Op grond van het voorgaande is de acute verschuldigde Vpb over 2022 nihil.

Gebeurtenissen na balansdatum: Er zijn na balansdatum geen gebeurtenissen van materieel belang voorgevallen die invloed hebben op de jaarrekening 2022 van Werkpas Holding BV en die niet in deze jaarrekening zijn vermeld. Werkpas Holding BV zal, nadat alle vorderingen en schulden zijn vereffend, worden geliquideerd.

- 18 -

2.2.1 Enkelvoudige balans per 31 december 2022 (bedragen in Euro)

31-dec-22

31-dec-21

ACTIVA

Vaste activa Financiële vaste activa

1.669.132

1.751.022

1.669.132

1.751.022

Vorderingen en overlopende activa Liquide middelen

1.591.751 350.303

1.918.922 514

Totaal vlottende activa

1.942.054

1.919.435

3.611.186

3.670.457

Totaal vaste activa

Vlottende activa

TOTAAL ACTIVA

31-dec-22

31-dec-21

PASSIVA

Eigen vermogen Aandelen kapitaal Agioreserve Overige reserves Totaal eigen vermogen

18.200 350.000 460.947

18.200 976.018

829.147

994.218

1.187.916

1.094.200

1.187.916

1.094.200

1.594.122

1.582.040

1.594.122

1.582.040

3.611.186

3.670.457

Voorzieningen Voorziening deelnemingen Totaal voorzieningen

Kortlopende schulden en overlopende passiva Kortlopende schulden en overlopende passiva Totaal kortlopende schulden en overlopende passiva

TOTAAL PASSIVA

- 19 -

2.2.2 Enkelvoudige winst- en verliesrekening over 2022 (bedragen in Euro)

2022

2021

Bedrijfsopbrengsten Overige bedrijfsopbrengsten

-

-

-

-

Totaal overige bedrijfskosten

15.781

9.916

Som der bedrijfslasten

15.781

9.916

-15.781

-9.916

Financiële baten (+) en lasten (-)

6.317

0

Resultaat uit gewone bedrijfsuitoefening (voor belastingen)

-9.464

-9.916

Aandeel in winst/verlies van ondernemingen waarin wordt deelgenomen

-175.606

1.072.590

Netto resultaat

-185.070

1.062.675

Som der bedrijfsopbrengsten

Overige bedrijfskosten

Bedrijfsresultaat

- 20 -

2.2.3 Toelichting op de enkelvoudige jaarrekening 2.2.3.1 Algemene grondslagen voor de opstelling van de jaarrekening De enkelvoudige jaarrekening is opgesteld volgens de bepalingen van Titel 9 Boek 2 BW. Voor de algemene grondslagen voor de opstelling van de jaarrekening, de grondslagen voor de waardering van activa en passiva en de bepaling van het resultaat, alsmede voor de toelichting op de onderscheiden activa en passiva en de resultaten wordt verwezen naar de toelichting op de geconsolideerde jaarrekening, voor zover hierna niet anders wordt vermeld.

Financiële vaste activa Deelnemingen in groepsmaatschappijen waarin invloed van betekenis op het zakelijke en financiële beleid wordt uitgeoefend, worden gewaardeerd op de nettovermogenswaarde, doch niet lager dan nihil. Deze nettovermogenswaarde wordt berekend op basis van de grondslagen van Werkpas Holding BV. Deelnemingen met een negatieve nettovermogenswaarde worden op nihil gewaardeerd. Wanneer de vennootschap geheel of ten dele instaat voor schulden van de desbetreffende deelneming, respectievelijk de feitelijke verplichting heeft de deelneming (voor haar aandeel) tot betaling van haar schulden in staat te stellen, wordt een voorziening gevormd. Bij het bepalen van de omvang van deze voorziening wordt rekening gehouden met reeds op vorderingen op de deelneming in mindering gebrachte voorzieningen voor oninbaarheid.

- 21 -

2.2.3.2 Toelichting op de enkelvoudige balans per 31 december 2022 (bedragen in Euro)

ACTIVA

31-dec-2022

31-dec-2021

Stand per 1 januari

1.751.022

871.914

Resultaat Werkpas BV in liquidatie Resultaat Werkdag BV Resultaat Pasmatch Personeelsdiensten BV in liquidatie

-0 -144.238 62.348

1 64.712 814.394

Stand per 31 december

1.669.132

1.751.022

73.308 16.523 886.971

2.857 948.888 967.176

976.802

1.918.922

614.948

-

1.591.751

1.918.922

Financiële vaste activa

Vlottende activa Vorderingen en overlopende activa: Vorderingen op groepsmaatschappijen Rekening-courant Werkpas BV in liquidatie Rekening-courant Werkdag BV Rekening-courant Leerwerkbedrijven Kennemerland BV in liquidatie Rekening-courant Werkbedrijf Haarlem BV in liquidatie

Overige vorderingen Rekening-courant Werkvoorzieningsschap Zuid-Kennemerland Totaal vorderingen en overlopende activa

Over het gemiddelde saldo in rekening-courant is 1,895 % (2021: 0 %) rente berekend.

Liquide middelen: Rekening-courant ING Bank N.V.

350.303

514

31-dec-2022

31-dec-2021

Maatschappelijk kapitaal Af: aandelen in portefeuille

91.000 72.800

91.000 72.800

Gestort en opgevraagd kapitaal

18.200

18.200

PASSIVA Eigen vermogen Aandelen kapitaal:

Het maatschappelijk kapitaal bestaat uit 910 aandelen van nominaal € 100. Het gestort en opgevraagd kapitaal is geheel geplaatst bij de gemeente Haarlem (182 aandelen) en de gemeente Zandvoort (18 aandelen).

- 22 -

PASSIVA (vervolg)

31-dec-2022

31-dec-2021

-

-

Storting

350.000

-

Totaal agioreserve

350.000

-

Stand per 1 januari

976.018

-86.657

Uitgekeerd dividend

330.000

-

646.018

-86.657

Resultaat boekjaar Resultaat boekjaar (nog te bestemmen)

-185.070

1.062.675 -

Totaal overige reserves

460.947

976.018

1.094.200

1.287.683

19.012 88.056 -13.352

309.651 -503.133

1.187.916

1.094.200

40.491 1.219.539

60.871 805.047

1.260.030

865.919

Rekening-courant Werkvoorzieningsschap Zuid-Kennemerland Uit te keren dividend 2022 Overige schulden

330.000 4.092

711.699 4.421

Totaal kortlopende schulden

334.092

716.121

1.594.122

1.582.040

Agioreserve: Stand per 1 januari

Overige reserves:

Voorziening deelnemingen Stand per 1 januari Resultaat Werkbedrijf Haarlem BV in liquidatie Resultaat Werkdag BV Resultaat Leerwerkbedrijven Kennemerland BV in liquidatie Stand per 31 december

Kortlopende schulden en overlopende passiva: Vorderingen op groepsmaatschappijen Rekening-courant Werkpas BV in liquidatie Rekening-courant Werkdag BV Rekening-courant Pasmatch Personeelsdiensten BV in liquidatie

Kortlopende schulden

Totaal kortlopende schulden en overlopende passiva

Over het gemiddelde saldo in rekening-courant is 1,895 % (2021: 0 %) rente berekend.

- 23 -

Fiscale positie: Werkpas Holding BV is belastingplichtig voor de vennootschapsbelasting (Vpb). Op de vennootschap zijn de gebruikelijke fiscale regels voor de Vpb van toepassing, waaronder de mogelijkheid (moeder-)maatschappij van een fiscale eenheid en de toepassing van de deelnemingsvrijstelling voor maatschappijen die niet tot de fiscale eenheid behoren. Werkpas Holding BV is de moeder van een fiscale eenheid voor de Vpb, waarvan Pasmatch Personeelsdiensten BV in liquidatie en Werkpas BV in liquidatie gevoegde maatschappijen zijn.

- 24 -

2.2.3.3 Toelichting op de enkelvoudige winst- en verliesrekening over 2022 (bedragen in Euro)

De posten uit de winst- en verliesrekening behoeven geen nadere toelichting met uitzondering van het onderstaande.

2022

2021

Financiële baten (+) en lasten (-) Rente

6.317

-

Totaal financiële baten (+) en lasten (-)

6.317

-

Resultaat Werkpas BV in liquidatie Resultaat Werkbedrijf Haarlem BV in liquidatie Resultaat Leerwerkbedrijven Kennemerland BV in liquidatie Resultaat Werkdag BV Resultaat Pasmatch personeelsdiensten BV in liquidatie

-0 -19.012 13.352 -232.294 62.348

1 -309.651 503.133 64.712 814.394

Totaal resultaat deelnemingen

-175.606

1.072.590

Aandeel in winst/verlies van ondernemingen waarin wordt deelgenomen

- 25 -

2.3 Bezoldiging van (voormalige) bestuurders en commissarissen Op grond van artikel 2: 383c lid 3 BW titel II is vermelding van de bezoldiging van de bestuurders achterwege gelaten.

2.4 Overige toelichtingen Statutaire regeling betreffende de bestemming van het resultaat In artikel 14 van de statuten van de vennootschap staat het volgende opgenomen betreffende de resultaatbestemming: 1. De winst staat ter beschikking van de algemene vergadering. 2. Uitkeringen kunnen slechts plaatshebben voor zover het eigen vermogen groter is dan het gestorte en opgevraagde deel van het kapitaal vermeerderd met de reserves die krachtens de wet moeten worden aangehouden. 3. De algemene vergadering kan, met inachtneming van het dienaangaande in lid 2 bepaalde, besluiten tot uitkering van interimdividend en tot uitkeringen ten laste van een reserve

Voorstel tot bestemming van het resultaat over het boekjaar Het bestuur stelt aan de Algemene Vergadering van Aandeelhouders voor het positieve resultaat over het boekjaar 2022 ten bedrage van € 185.070 negatief (2020: € 1.062,675 positief) ten laste van de algemene reserve te brengen en over 2022 € 330.000 dividend uit te keren. Dit voorstel is in de jaarrekening verwerkt.

Gebeurtenissen na balansdatum Er zijn na balansdatum geen gebeurtenissen van materieel belang voorgevallen die invloed hebben op de jaarrekening 2022 van Werkpas Holding BV en die niet in deze jaarrekening zijn vermeld. Werkpas Holding BV zal, nadat alle vorderingen en schulden zijn vereffend, worden geliquideerd.

Ondertekening van de jaarrekening Werkpas Holding B.V. Cruquius, 23 augustus 2023

J.R. Coops Directeur

- 26 -

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/13293660/1