20221188384 3. Bijlage 2 Parkeerbalans Pim Mulierlaan en Pim Mulier sportpark
Tekst van het document
NOTITIE
Onderwerp Project Opdrachtgever Projectcode Status Datum Referentie Auteur(s)
Gecontroleerd door Goedgekeurd door
Parkeerbalans Pim Mulierlaan en Pim Mulier sportpark Advieswerkzaamheden inrichting openbare ruimte omgeving turnhal Pim Mulierlaan Gemeente Haarlem 131364 Definitief 8 juli 2022 131364/22-010.216 S.M.H. van Hees MSc Ing. M.P. van de Graaff A. Vellekoop MSc
Paraaf
Bijlage(n)
I II
Aan
Gemeente Haarlem Betrokken stakeholders
1
Overzichtstekening telling parkeerplaatsen Plattegrond garage M. Lems, S. van Schagen
INLEIDING
Stichting Hercules wil voor de sportclub HLC aan de Pim Mulierlaan een nieuwe turnhal realiseren. De gemeente Haarlem steunt deze plannen en heeft hiervoor reeds krediet afgegeven. Onderdeel van de plannen voor de turnhal is het opstellen van een parkeerbalans. Adviesbureau Goudappel-Coffeng heeft hiertoe een parkeerbalans opgesteld (Parkeerbalans Sportclub HLC, jan 2021, [ref. 1]). De gemeente Haarlem heeft Witteveen+Bos gevraagd om de parkeerbalans te toetsen en indien nodig, een nieuwe parkeerbalans op te stellen. Leeswijzer Hoofdstuk 2 bevat de second opinion over de opgestelde parkeerbalans. Hoofdstuk 3 tot en met 9 bevatten de opstelling van de nieuwe parkeerbalans op basis van de ASVV 2021 van de CROW (ref. 2). Onderstaande stappen worden in de hoofdstukken genomen: - stap 1: bepalen van de functies binnen het gebied en de bijbehorende parkeernormen (hoofdstuk 3); - stap 2: bepalen invloed aanwezigheidspercentages van verschillende weekmomenten; - stap 3: bepalen afmetingen en aantallen om parkeerbehoefte conform normen te bepalen; - stap 4: bepalen invloed seizoenen; - stap 5: bepalen parkeerbehoefte met seizoenseffect; - stap 6: bepalen aanwezige parkeerplekken; - stap 7: conclusie parkeerbalans.
Witteveen+Bos Raadgevende ingenieurs B.V. | Deventer Hoogoorddreef 15 | Postbus 12205 | 1100 AE Amsterdam | +31 (0)20 312 55 55 | www.witteveenbos.com | KvK 38020751
Referenties Onderstaande referenties zijn gebruikt voor de opstelling van deze notities: - Parkeerbalans Sportclub HLC, jan 2021, Goudappel Coffeng - [ref. 1]; - ASVV (Aanbevelingen voor Verkeersvoorzieningen Binnen de Bebouwde Kom), 2021, CROW - [ref. 2]; - Parapluplan parkeernormen Haarlem 2018, Gemeente Haarlem - [ref. 3]; - Mobiliteitsbeleid, Gemeente Haarlem - [ref. 4].
2
SECOND OPINION PARKEERBALANS HLC HAARLEM
In 2021 heeft Goudappel Coffeng in opdracht van Sportclub HLC een parkeerbalans opgesteld voor de nieuwe turnhal aan de Pim Mulierlaan. Tabel 2.1 bevat de bevindingen van de parkeerbalans.
Tabel 2.1 Bevindingen rapportage Goudappel Onderwerp
Bevinding
functieprogramma
bij de parkeerbalans is rekening gehouden met de nieuwe turnhal, de PNH-hal en honk- en softbalverenging Kinheim Het Mendelcollege is buiten beschouwing gelaten omdat de maximale parkeerbehoefte daarvan op een ander moment ligt dan bij de sportverenigingen. Dit is een logisch uitgangspunt De andere sportverenigingen in het gebied zijn buiten beschouwing gelaten, omdat waarschijnlijk verondersteld is dat de sporters en bezoekers van andere parkeerplaatsen (aan de Jaap Edenlaan) gebruik maken. In dit uitgangspunt kan W+B zich niet helemaal vinden De loopafstand tussen enerzijds de parkeerplaatsen aan de Pim Mulierlaan en anderzijds de Voetbalvereniging DSS en de atletiekvereniging AV en KAV vallen binnen de acceptabele loopafstanden van 100 tot 300 m vanaf de geparkeerde auto naar de sportaccommodatie conform de richtlijnen (ASVV 2021, ref. 2) Daarnaast zal er op drukke momenten uitwisseling zijn tussen de parkeerplaatsen aan de Jaap Edenlaan en de Pim Mulierlaan als automobilisten op zoek gaan naar een vrije parkeerplaats Ten slotte staat in het gebied ook een woontoren welke privé parkeerplaatsen heeft. Het is niet geheel duidelijk of deze parkeerplaatsen voldoende zijn voor de woontoren W+B is daarom van mening dat er een parkeerbalans opgesteld moet worden voor het gehele sportpark inclusief woontoren en school
beantwoording hoofdvraag
in de rapportage is vermeld dat deze vraag beantwoord wordt: ‘hoeveel parkeerplaatsen zijn in de toekomst nodig voor de functies op het sportpark? Het sportpark is groter dan alleen de PNH-hal, turnhal en Kinheim (zie voorgaande punt). Deze vraag is in de rapportage dus alleen maar beantwoord voor de drie genoemde sportlocaties
parkeernormen
de parkeernormen uit het ‘Parapluplan parkeernormen Haarlem 2018’ van stedelijke zone ‘rest bebouwde kom’ [ref. 3] zijn gehanteerd en dat is correct
aanwezigheidspercentag e werkdagavond
aanwezigheidspercentage voor Kinheim wordt op een werkdagavond verhoogd van 50 % (conform de ASVV) naar 100 % in verband met te spelen wedstrijden. Dit uitgangspunt is begrijpelijk
bereikbaarheid
uitgangspunt van het rapport is dat bezoekers van PNH-hal en HLC veelal komen fietsen of met OV komen. Witteveen+Bos kan zich niet helemaal vinden in dit standpunt. Buurtbewoners komen inderdaad met de fiets, maar de OV-bereikbaarheid van het gebied is niet heel goed. Mensen op afstand zullen hierom bijna altijd met de auto komen
gebruikerscapaciteit stadion Kinheim
capaciteit stadion is 2.500 zitplaatsen, maar op een gemiddelde wedstrijd dag komen er 500 bezoekers. Dit uitgangspunt is geverifieerd met Kinheim en is juist
oppervlakte Kinheim
het is onduidelijk hoe de 3,5 ha voor het terrein van Kinheim bepaald is
2 | 14
Witteveen+Bos | 131364/22-010.216 | Definitief
Onderwerp
Bevinding
parkeerplekken parkeergarage
er worden 52 parkeerplekken aangehouden in de garage onder de PNH hal. De plekken zijn ten minste 2,3 m of breder en 5 m lang. Dit is conform het Parapluplan Parkeernormen 2018 voldoende groot als parkeerplek. Uitgangspunt is zodoende juist
parkeerplekken voor parkeergarage
Goudappel stelt in de rapportage dat er 28 plekken beschikbaar zijn voor de garage. Dit zijn er minder doordat de parkeerplekken tegen de garage praktisch niet bruikbaar zijn door de poortconstructie
gebruik binnen- en buitenruimte Kinheim
uitgangspunt is dat Kinheim wisselend gebruik maakt van binnenruimte of buitenruimtes, maar nooit gelijktijdig. Dit is geverifieerd met de stakeholders en is juist gebleken
typefout
bij conclusies in het rapport staat dat er 110 autoparkeerplaatsen zijn, maar eerder in het rapport staat 120 en daar is ook mee gerekend. Dit is dus vast een typefout
maatgevende piekmoment
rapport stelt dat wedstrijddagen de piek zijn. Dit klopt voor de rapportage. Het maatgevende moment zal echter met de nieuwe scope opnieuw bepaald moeten worden
ongewogen aantal sporters
het ongewogen aantal sporters verandert van tabel 2.5 naar 2.6 van 49 naar 45
Op basis van de bevindingen van tabel 2.1 adviseert Witteveen+Bos een nieuwe parkeerbalans op te stellen.
3
FUNCTIEPROGRAMMA EN PARKEERNORMEN
Tabel 3.1 bevat het functieprogramma van het studiegebied weergeven in afbeelding 3.1 inclusief bijbehorende parkeernormen. Hierbij zijn onderstaande uitgangspunten gehanteerd: - de functies en parkeernormen zijn afgeleid uit het Parapluplan Parkeernormen 2018; - de parkeerbehoefte voor bezoekers van de sportverenigingen is in de parkeernorm meegenomen. Alleen in geval van de aanwezigheid van een stadion is er een extra parkeerbehoefte (zie ook paragraaf Stadion en tribunes); - de parkeerbehoefte is een momentopname. Toekomstplannen van verenigingen zijn hierin niet meegenomen; - de woningen in het appartementencomplex The Umpire variëren van 72 tot en met 107 m 2 met een huurprijs vanaf EUR 1.018,-- per maand. De woningen worden daarom ingeschaald als middenklasse om de parkeerbehoefte te bepalen; - omdat de parkeernorm geen norm heeft voor padelbanen wordt de norm voor tennisbanen gebruikt. Dit komt tevens overeen met de ingediende omgevingsvergunning van 30 augustus 2021 voor de aanleg van 5 padelbanen; - voor de PNH-hal en de nieuwe Turnhal wordt geadviseerd om een parkeernorm aan te houden van 0,1 (keuze in Parapluplan is 0,1-0,2) voor toeschouwers aangezien de gemeente Haarlem wil inzetten op duurzame mobiliteit [ref. 4] waarbij het autogebruik verminderd. Daarnaast worden beide hallen vooral plaatselijk gebruikt dus zullen toeschouwers veelal ook op de fiets komen.
Stadion en tribunes Kinheim, DSS, AV/KAV en TV Pim Mulier zijn allemaal in het bezit van tribunes voor toeschouwers. Het parapluplan parkeernormen van Haarlem bevat een parkeernorm voor stadions (en niet voor tribunes) gebaseerd op het aantal zitplaatsen. In het parapluplan is niet duidelijk aangegeven wat onder een station wordt verstaan en ook het CROW geeft bij de parkeerkencijfers voor stadions geen uitleg. Er zou beargumenteerd kunnen worden dat alleen de tribunes van Kinheim aan de definitie van ‘stadion’ voldoen omdat deze een groot aantal zitplekken en een landelijke functie heeft.
3 | 14
Witteveen+Bos | 131364/22-010.216 | Definitief
Daarnaast is de parkeernorm voor stadion 0,04 per zitplek (dus 1 parkeerplaats per 25 zitplekken). Deze norm lijkt daarbij meer van toepassing op clubs die landelijk spelen, zoals Kinheim, waarbij bezoekers veelal met collectief vervoer naar het station gaan. Voor Sportveld (buiten) is de parkeernorm 13 parkeerplaatsen per hectare (1,5 voetbalveld). Dit komt neer op 26 plaatsen voor 3 voetbalvelden, dus circa 8 per voetbalveld. Bij een plaatselijk club waarbij de thuisspelende club veelal op de fiets komt lijkt dit een redelijk aantal, ook voor toevallige bezoekers. In het parapluplan is bij de parkeernorm voor sportveld (buiten) aangegeven dat het om 95 % bezoekers gaat. De gemeente heeft aangegeven dat het aannemelijk is dat dit om zowel de spelers als de toevallige bezoekers gaat. Het gebruik van de tribunes zou dan niet apart nog meegenomen hoeven worden tenzij er veel supporters van buitenaf zouden komen kijken of dat de tribunes wekelijks vol zitten. Er zijn geen duidelijke richtlijnen hoe de tribunes van DSS, AV/KAV en TV Pim Mulier meegenomen moeten worden in de balans. Om te achterhalen hoe de tribunes worden gebruikt is contact gelegd met de sportclubs. Tabel 3.1 bevat de beantwoording van de sportclubs op de vraag hoeveel toeschouwers de clubs hebben en hoe de tribunes gebruikt worden.
Tabel 3.1 Gebruik tribunes Sportvereniging
Aantal toeschouwers
Opname parkeerbalans
DSS
de tribune heeft een capaciteit van 52 en wordt in het weekend gebruikt. Of deze volledig vol zit is niet geheel duidelijk. Daarnaast zijn er nog plekken in de kantine
om zeker te zijn dat er voldoende plek is wordt rekening gehouden met 52 plekken
AV/KAV
10 keer per jaar worden wedstrijden georganiseerd waarbij zo’n 50 tot 100 toeschouwers komen kijken
10 keer per jaar is niet verwaarloosbaar. Er wordt rekening gehouden met een gemiddeld aantal bezoekers van 75 voor toeschouwers
TV Pim Mulier
de tribunes worden voornamelijk gebruikt tijdens toernooien, dat is 3 keer per jaar. Maar de tribunes worden vooral gebruikt door mensen die toch al op het park zijn om dat ze zelf moe(s)ten spelen. Er komen relatief weinig mensen speciaal naar de club om te kijken. Alleen dus tijdens toernooien een handjevol
Aangezien toernooien ‘maar’ 3 keer per jaar worden georganiseerd en hier relatief weinig mensen komen kijken wordt geadviseerd geen rekening te houden met toeschouwers voor TV Pim Mulier
Onduidelijk is waar de supporters van DDS en AV/KAV vandaan komen en hoe ze naar het sportpark komen, maar het is aannemelijk dat dit om mensen uit Haarlem gaat (plaatselijke sportverenigingen). Om zeker te zijn dat er voldoende parkeerplaatsen aanwezig te zijn, worden de tribunes ook mee genomen in de parkeerbalans als soort worst case benadering. Hiervoor wordt dan de parkeernorm voor stadions gehanteerd. De parkeernorm van 0,04 parkeerplaats per zitplaats lijkt laag voor een tribune van een plaatselijke sportvereniging, maar dit sluit wel aan bij het mobiliteitsbeleid van de gemeente. Hierin is namelijk opgenomen dat inwoners aangemoedigd moeten worden om de auto te laten staan en andere vervoerswijzen te kiezen. Grootschalige parkeervoorzieningen bij sportvelden zijn dan ook niet wenselijk gezien het beleid.
4 | 14
Witteveen+Bos | 131364/22-010.216 | Definitief
Tabel 3.2 Functieprogramma en parkeernormen Verenigingen en instanties binnen het gebied
Functie in gemeentelijk beleid
Honk- en softbal vereniging Kinheim
sportveld (buiten)
gebruikers
13
Honk- en softbal vereniging Kinheim
sportveld (buiten)
bezoekers
0,04
RKVV DSS (Voetbal/honkbal)
sportveld (buiten)
gebruikers
13
RKVV DSS (Voetbal/honkbal)
sportveld (buiten)
bezoekers
0,04
AV/KAV (Atletiekvereniging)
sportveld (buiten)
gebruikers
13
AV/KAV (Atletiekvereniging)
sportveld (buiten)
bezoekers
0,04
Tennis en Padelvereniging Pim Mulier
tennisbanen
gebruikers
2
per baan
Tennis en Padelvereniging Pim Mulier
padelbanen
gebruikers
2
per baan
Mendelcollege
VWO/HAVO/Vbo, Dag
gebruikers
0,5
per leslokaal
PNH-hal
sporthal (binnen)
gebruikers
2
per 100 m2 bvo
PNH-hal
sporthal (binnen)
bezoekers
0,1
HLC - Turnen
sporthal (binnen)
gebruikers
2
HLC - Turnen
sporthal (binnen)
bezoekers
0,1
per bezoekersplaats
woontoren
Woning midden
gebruikers
1,6
per woning
woontoren
Woning midden
bezoekers
0,3
per woning
5 | 14
Witteveen+Bos | 131364/22-010.216 | Definitief
Parkeernorm
Eenheid per ha. Netto terrein per zitplaats per ha. Netto terrein per zitplaats per ha. netto terrein per zitplaats
per bezoekersplaats per 100 m2 bvo
Afbeelding 3.1 Studiegebied
4
AANWEZIGHEIDSPERCENTAGES
Om de parkeerbehoefte te bepalen, wordt in principe gebruik gemaakt van de aanwezigheidspercentages uit de ASVV 2021 [ref. 2]. Hierbij wordt een onderscheid gemaakt in aanwezigheid in verschillende dagdelen van de week. Tijdens weekenddagen is het aanwezigheidspercentage groter omdat er door het spelen van wedstrijden meer bezoekers komen en zodoende meer parkeerbehoefte is. Omdat sommige sporten ook wedstrijden op een werkdag hebben, is het aanwezigheidspercentage werkdagavond van sporten die ook wedstrijden op een werkdag hebben, verhoogd naar 100 %. Tabel 4.1 bevat de trainings- en wedstrijddagen van de verschillende sportverenigingen. Voor honkbal, atletiek, en tennis wordt zodoende het aanwezigheidspercentage tijdens ‘werkdagavond’ verhoogt naar 100 %. Deze nieuwe aanwezigheidspercentages zijn opgenomen in tabel 4.2.
Tabel 4.1 Trainings- en wedstrijddagen Sport
Trainen
Wedstrijden
honkbal
maandag t/m vrijdag
donderdag t/m zondag
voetbal
maandag t/m zondag
zaterdag en zondag
atletiek
maandag t/m vrijdagavond (vanaf 17.00 uur) en zaterdagochtend
vrijdagavond, zaterdag en zondag
tennis
maandag t/m zondag
vrijdagavond, zaterdag en zondag
6 | 14
Witteveen+Bos | 131364/22-010.216 | Definitief
Tabel 4.2 Aanwezigheidspercentages voor verschillende dag momenten op basis van de ASVV2021 met aanpassingen voor
Werkdagavond
Werkdagnacht
Koopavond
Zaterdagmiddag
Zaterdagavond
Zondagmiddag
Functieomschri jving ASVV
Werkdagmiddag
Sportverenigi ng
Werkdagochtend
sportverenigingen met wedstrijden op werkdagavond
25 %
25 %
50 % 100 %
0%
50 %
100 %
25 %
100 %
25 %
25 %
50 %
0%
50 %
100 %
25 %
100 %
25 %
25 %
50 % 100 %
0%
50 %
100 %
25 %
100 %
25 %
25 %
50 % 100 %
0%
50 %
100 %
25 %
100 %
100 %
100 %
0%
0%
0%
0%
0%
0%
openbaar parkeren Honk- en softbal vereniging Kinheim
sportfuncties buiten
RKVV DSS (Voetbal)
sportfuncties buiten
AV/KAV (Atletiekveren iging)
sportfuncties buiten
Tennis en Padelverenigi ng Pim Mulier Mendelcolleg e
sportfuncties buiten
dagonderwijs
PNH-hal
sportfuncties binnen
50 %
50 %
100 %
0%
100 %
100 %
100 %
75 %
HLC - Turnen
sportfuncties binnen
50 %
50 %
100 %
0%
100 %
100 %
100 %
75 %
woningen bewoners
50 %
50 %
90 %
100 %
80 %
60 %
80 %
70 %
woningen bezoekers
10 %
20 %
80 %
0%
70 %
60 %
100 %
70 %
woontoren woontoren
5
SEIZOENSEFFECT
Om de parkeerbehoefte te bepalen, is het van belang om ook de seizoenen van de sporten in kaart te brengen. Immers, er is alleen een parkeerbehoefte als er ook gesport wordt.
5.1
Sportseizoenen
Tabel 5.1 bevat een overzicht van de sportseizoenen. Alle verenigingen zijn gevraagd hiervoor input te leveren.
7 | 14
Witteveen+Bos | 131364/22-010.216 | Definitief
Tabel 5.1 Seizoenen sportverenigingen Sport
Trainingsseizoen
Competitie
honkbal - buiten
half maart t/m eind oktober
half maart t/m eind oktober
honkbal - binnen in PNH hal
november t/m half maart
-
voetbal
half augustus eind juni
september t/m juni
atletiek
hele jaar (november t/m maart minder)
15 april t/m eerste week oktober
tennis
hele jaar
april t/m oktober
5.2
Gebruik PNH hal
Om het gebruik van de PNH hal in kaart te brengen, zijn de verhuurcijfers van 2016 tot en met april 2022 aangeleverd door de verhuurder van de hal: SRO. Afbeelding 5.1 bevat het aantal verhuurde momenten van de PNH hal op zaterdag van 2016 tot en met 2022. Hieruit kan geconcludeerd worden dat er in de maanden april, mei jun, juli, augustus en september niet of nauwelijks gebruik wordt gemaakt van de PNH hal op zaterdag.
Afbeelding 5.1 Gebruik PNH hal zaterdag
Afbeelding 5.2 bevat het aantal verhuurde momenten van de PNH hal tijdens weekdagen van 2016 tot en met 2022 zonder gymlessen van het Mendelcollege. Hieruit kan geconcludeerd worden dat het gebruik van de PNH hal minder is in de zomer maar niet geheel verdwijnt.
8 | 14
Witteveen+Bos | 131364/22-010.216 | Definitief
Afbeelding 5.2 Gebruik PNH hal weekdag exclusief lessen Mendelcollege
5.3
Seizoenseffect
Om de maatgevende maanden voor de parkeerbalans te definiëren, zijn de actieve seizoenen geïnventariseerd en opgenomen in tabel 5.2. Kinheim maakt hierbij gebruik van de velden of van de PNH-hal en nooit allebei tegelijk. Hieruit kan geconcludeerd worden dat april de maatgevende maand is voor de zaterdag (in het grijs) De maatgevende maand is niet maart, want het aantal benodigde parkeerplaatsen is hoger voor Kinheim dan voor de PNH hal. Ten slotte is mei de maatgevende maand voor de weekdagavond (blauw).
Tabel 5.2 Actieve maanden per sport
Voetbal
Honkbal buiten
Atletiek
Tennis
Turnen
PNH hal zaterdag en zondag middag
januari
1
0
1
1
1
1
1
februari
1
0
1
1
1
1
1
maart
1
0
1
1
1
1
1
april
1
1
1
1
1
0
1
mei
1
1
1
1
1
0
1
juni
1
1
1
1
1
0
0
juli
0
1
1
1
0
0
0
augustus
0
1
1
1
0
0
0
september
1
1
1
1
0
0
1
oktober
1
1
1
1
0
0
1
november
1
0
0
0
1
1
1
december
1
0
0
0
1
1
1
9 | 14
Witteveen+Bos | 131364/22-010.216 | Definitief
PNH hal werkdagavo nd
6
PARKEERBEHOEFTE
Tabel 6.1 bevat de totale parkeervraag van het studiegebied op basis van de parkeerbehoefte per functie. Daarbij is tevens aangegeven van welk parkeergebied de voorziening voornamelijk gebruik gemaakt. Afbeelding 6.1 bevat de verdeling van de parkeergebieden in het studiegebied. Zitplaatsen Kinheim Kinheim bezit 2.200 tribuneplaatsen welke slechts eenmaal per jaar worden gebruikt tijdens de Haarlemse Honkbalweek. Bij reguliere wedstrijden worden ongeveer 500 zitplaatsen gebruikt. Dit is tevens bevestigd door de honk- en softbalvereniging Kinheim. Bij een grote afwijking van het daadwerkelijk aantal benodigde aantal parkeerplaatsen ten opzichte van het theoretische aantal benodigde plaatsen kan er afgeweken worden van de parkeernorm. Er wordt daarom geadviseerd om voor de tribunes van Kinheim af te wijken van de parkeernorm gebaseerd op het aantal stoelen en gebruik te maken van het daadwerkelijk aantal bezoekers van het stadion. Dit betekent dat er in plaats van 88 parkeerplaatsen (voor 2.200 zitplaatsen) 20 parkeerplaatsen (voor 500 zitplaatsen) benodigd zijn. Deze keuze ligt tevens in lijn met het beleid van de gemeente Haarlem. De gemeente Haarlem wil inzetten op duurzame mobiliteit [ref. 4] waarbij het autogebruik vermindert. In de openbare ruimte wordt daarom prioriteit gegeven aan fietsers, voetgangers en OV-gebruikers.
Daarnaast wil de gemeente inzetten op ruimtelijke kwaliteit, groen en klimaatadaptatie. Het realiseren van 68 extra parkeerplekken (die nodig zouden zijn als het stadion helemaal vol zit en wat gedurende 1 week van het jaar het geval is) lijkt daarom niet passend binnen het vastgestelde beleid waarbij autogebruik wordt ontmoedigd en ruimte moet komen voor groen en klimaatadaptatie.
Afbeelding 6.1 Parkeergebieden
10 | 14
Witteveen+Bos | 131364/22-010.216 | Definitief
Parkeervraag voor zaterdagmiddag
parkeervraag voor werkdagavond
Seizoenseffect zaterdag
Seizoenseffect doordeweekS
Definitieve parkeervraag werkdagavond
Parkeerlocatie
gebruikers
13
per ha. netto terrein
2,7
35
35
35
1
1
35
35
B
Honk- en sofbal vereniging Kinheim
bezoekers
0,04
per zitplaats
500,0
20
20
20
1
1
20
20
B
RKVV DSS (Voetbal)
gebruikers
13
per ha. netto terrein
3,0
39
39
20
1
1
39
20
A
RKVV DSS (Voetbal)
bezoekers
0,04
per zitplaats
52,0
2
2
1
1
1
2
1
A
AV/KAV (Atletiekvereniging)
gebruikers
13
per ha. netto terrein
1,9
25
25
25
1
1
25
25
A
AV/KAV (Atletiekvereniging)
bezoekers
0,04
per zitplaats
75,0
3
3
3
1
1
3
3
A
Tennis en Padelvereniging Pim Mulier
gebruikers
2
per baan
11,0
22
22
22
1
1
22
22
A
Tennis en Padelvereniging Pim Mulier
gebruikers
2
per baan
8,0
16
16
16
1
1
16
16
A
Mendelcollege
gebruikers
0,5
per leslokaal
75,0
38
0
0
1
1
0
0
B
PNH-hal
gebruikers
2
per 100 m2 bvo
2.200,0
44
44
44
0
1
0
44
B
PNH-hal
bezoekers
0,1
per bezoekersplaats
60,0
6
6
6
0
1
0
6
B
HLC - Turnen
gebruikers
2
per 100 m2 bvo
2.450,0
49
49
49
1
1
49
49
B
HLC - Turnen
bezoekers
0,1
per bezoekersplaats
146,0
15
15
15
1
1
15
15
B
Totale parkeervraag openbaar
226
256
eenheid
gebruikers
Sportvereniging
Witteveen+Bos Raadgevende ingenieurs B.V. | Deventer Hoogoorddreef 15 | Postbus 12205 | 1100 AE Amsterdam | +31 (0)20 312 55 55 | www.witteveenbos.com | KvK 38020751
Definitieve parkeervraag Zaterdagmiddag
Ongewogen
Honk- en sofbal vereniging Kinheim
Parkeernorm
Aantal
Tabel 6.1 Parkeervraag
Ongewogen
Parkeervraag voor zaterdagmiddag
parkeervraag voor werkdagavond
Seizoenseffect zaterdag
Seizoenseffect doordeweekS
Definitieve parkeervraag werkdagavond
Parkeerlocatie
per woning
59,0
94
57
85
1
1
57
85
W
Woontoren
bezoekers
0,3
per woning
59,0
18
11
14
1
1
11
14
W
totale parkeervraag wonen
67
99
totale parkeervraag sport en wonen
293
355
eenheid
Definitieve parkeervraag Zaterdagmiddag
Aantal
1,6
Parkeernorm
gebruikers
gebruikers
Woontoren
Sportvereniging Parkeren op eigen terrein
12 | 14
Witteveen+Bos | 131364/22-010.216 | Definitief
7
AANTAL BESCHIKBARE PARKEERPLAATSEN
Bijlage I bevat een inventarisatie van de bruikbare parkeerplekken. Tabel 7.1 bevat de samenvatting van het aantal beschikbare parkeerplaatsen. Hierbij zijn gehandicaptenplaatsen meegenomen.
Tabel 7.1 Inventarisatie bruikbare parkeerplekken Locatie
Onderdeel van parkeergebied
Aantal
A
A
10
B
A
11
C
A
8
D
A
12
E
A
3
F
A
18
G
A
25
H
A
8
I
A
40
J
A
16
K
B
16
L
B
7
M
B
6
N
B
7
1 plek niet bruikbaar door plaatsing container
O
B
11
binnen O zijn 4 parkeerplekken niet bruikbaar omdat de ingang van de garage te dicht bij de plekken staat
P
B
13
garage
B
51
conform bijlage II - 1 plek voor toekomstige speedgate
woontoren
W
71
alleen bruikbaar voor bewoners
SRO
A
18
geen officiële parkeerplekken maar mogen wel gebruikt worden
totaal
351
totaal aantal openbare plekken
280 totaal in A
169
totaal in B
111
Aandachtspunten
Witteveen+Bos Raadgevende ingenieurs B.V. | Deventer Hoogoorddreef 15 | Postbus 12205 | 1100 AE Amsterdam | +31 (0)20 312 55 55 | www.witteveenbos.com | KvK 38020751
8
CONCLUSIE
Onderstaande theoretische conclusies kunnen getrokken worden: - op een avond tijdens een werkdag is de parkeerbehoefte het grootst met een aantal van 355 parkeerplaatsen. Dit komt omdat er zowel getraind wordt en wedstrijden zijn en de woontoren de grote parkeerbehoefte heeft; - het totale aantal parkeerplaatsen in het gebied is 351. Het totale gebied komt dus 4 plekken te kort; - op een avond van een werkdag heeft The Umpire 99 - 71 = 28 plekken te weinig; - op een avond van een werkdag heeft gebied A 169 plekken beschikbaar en een parkeerbehoefte van 87 plekken; - op een avond van een werkdag heeft gebied B 111 plekken beschikbaar en een behoefte van 169 plekken; - er kan dus geconcludeerd worden dat tijdens de avond van een werkdag gebied A plekken over heeft waarvan de woontoren, turnhal, PNH-hal en Kinheim (deels) gebruik kunnen maken als er in de directe omgeving geen plaats meer is. De parkeerplaatsen aan de Jaap Edenlaan liggen grotendeels (zie tabel 2.1) op acceptabele loopafstand van de bestemmingen aan de Pim Mulierlaan. Discussiepunten Onderstaande discussiepunten zouden tot een ander resultaat kunnen leiden: - de donderdag of vrijdag avond komt uit de parkeerbalans naar voren als meest drukke moment. Dit komt niet overeen met de beleving van de stakeholders. Zij benoemen de zaterdag als drukste moment.
- de uitkomst dat donderdag of vrijdag het drukste parkeermoment is komt omdat hierbij is aangenomen dat alle sportverenigingen elke donderdag of vrijdag in mei wedstrijden hebben. Dit valt te betwijfelen; - de maatgevende maand voor de parkeerbalans is mei. Tijdens de rest van het jaar is de parkeerdruk lager. Het valt te overwegen om het aantal parkeerplaatsen niet af te stemmen op de drukste maand van het jaar.
14 | 14
Witteveen+Bos | 131364/22-010.216 | Definitief
I BIJLAGE: OVERZICHTSTEKENING TELLING PARKEERPLAATSEN
Witteveen+Bos | 131364/22-010.216 | Bijlage I | Definitief
A: 10 x
E: 3x
B: 11 x
C: 8x
D: 12 x F: 36/2 = 18
SRO: 18 parkeerplekken G 136/5,5 = 25 x
H: 8 x
I: 40 x
J: 16 x
Garage = 52- 1 door toepassing speedgate
O: 11 x
K: 16 x
P: 13 x
L: 7 x M: 6
N: 7
II BIJLAGE: PLATTEGROND GARAGE
Witteveen+Bos | 131364/22-010.216 | Bijlage II | Definitief
3
5
B
1
7
9
11
12
13
14
15
16
17
60.901
2.450
400
2.450
2.300
2.483
167
douches 0.41
douches 0.40
3.018 150
0.23 27,3 m2
vluchtgang 6.100
at: min 210 ot: max 210
6.210
150
150 16 167
$
150
5.000
3.219
kleedruimte 0.14 34,2 m2
150
4.050
150
4.000
150
4.000
150
bi sta
ht
lijn
(w
at
1.80 0
er
150
143 70 150 1.550 150
kleedruimte 0.17 34,2 m2
toilet 0.12
7.650
134
kleedruimte 0.20 34,1 m2 5.000
4.383
5.883
brm
1.800 150
1.850 4.360
35.300
t) as
gv
sla
6.210
n
NV
st)
t) as gv
-e
NV
lic
d an b r
ve
its lite
er
NV
936
st)
sla
at (w
150
vast) en slag
n -e er at (w
lijn
0.13 76,4 m2
doping massage 0.52 14,1 m2
ast)
70
ht
gang
NV
150 1.870
lagv
1.034
en s
150
ater-
3.950
ast)
150
agv
3.950
lic
C'
-e
n
sla
gv a
lic
ht lijn
st
)
(w a
te re
n
sla gv
as
NV
t)
berging 0.10 10,3 m2 lich
toilet 0.18
tlijn
toilet 0.15
douches 0.19 11,8 m2
936 150 1.514 150 1.650
5.000
0.02 35,3 m2
8.024
150
150
150
150
lag vas
t)
lich tlijn
voorportaal d 0.04
miva 0.09
(wa ter-
1.199
150
en s l
agv ast)
brm
licht lijn (
2.173
r- en
150
slag
vast )
3.675
entree indooraccomodatie
1.583
NV
werkkast 0.51
150
at: min 210 ot: max 210
0.01 40,3 m2
lichtlijn
167
meterruimte 0.11
1.355
bierkast 0.50
en s
toilet d toilet d 0.06 0.05
toilet h 0.08
voorportaal h 0.07
70 150
overleg
4.400
700
st)
(wa
ter -
douches 0.16 11,8 m2
wate
5.883
A
va
150
3.060
6.000
5.883
douches 0.22 11,8 m2
lift 0.03
G
lag
lich
150
Plek gaat verloren door toepassing speedgate
ate
ns
tlijn
F
(w
r- e
70
A
toilet 0.21
150 1.450
1.500
E' E
150
l en s
3.950
t)
150
st) va lag
2.847
lijn ht
150
lic
(bestrating door derden)
ns r- e ate
scheidsrechter 0.33 7,0 m2
stabiliteitsverband
vas lag
NV
douche 0.34
toilet 0.35
onderslagbalk
ns -e
NV
douche 0.37
ter (wa
NV
NV
toilet 0.38
tlijn lich
kleedruimte 0.30 33,8 m2
70
(w
kleedruimte 0.27 33,6 m2
150 1.786
tlijn lich
kleedruimte 0.24 34,0 m2
1.413
ter(wa
150
tlijn
scheidsrechter 0.36 6,3 m2
w lijn (
1.21 9
er- en slagva
scheidsrechter 0.39 13,3 m2
toilet 0.42
52 parkeerplaatsen C
1.737 70
(water-
toilet 0.31
150 1.800
lichtlijn
toilet 0.28
150
licht
toilet 0.25
190 70 150 150 1.306 914
douches 0.45
lich
1.253
douches 0.44
1.625
2.300
150
2.450
936
400
150
2.450
936
2.300
150 1.450 70
2.450
5.000
200
st) lichtlijn (water- en slagva
200
st) lichtlijn (water- en slagva
2.450
st) lichtlijn (water- en slagva
2.300
onderslagbalk st) lichtlijn (water- en slagva
2.450
douches 0.32 11,5 m2
st) lichtlijn (water- en slagva
200
douches 0.29 11,3 m2
scheidsrechter 0.43 10,9 m2
st) lichtlijn (water- en slagva
200
NV
D
toilet 0.46
geen kolom
geen kolom
st) lichtlijn (water- en slagva
2.450
douches 0.26 11,5 m2
4.750
2.097
3.810
150
70
lichtmast
8
900
70
7.258
150 150 150 70 70 1.016 1.018 1.403 180
150
3.740
4.100
2.150
70
150
70
$
2.300
B
150
2.898
lichtlijn (water- en slagva
2.450
3.880
1.202
lichtlijn (wat
5.230
trappenh at: min 185 ot: max 210 0.47
200
70
7.500
A
1.200
4.100 166
150
150
150
3.072
150
7.600
2.864
7.600
150
7.600
vw
7.600
167
7.600
n slagv
11
entree
10
(watere
gevel: vlakke stalen sandwichpaneel RAL 7016
ast)
lichtlijn (wat
er- en slag
B
Begane grond (Peil=0)
vast)
lichtlijn (water- en slagvast)
staalconstructie gegalvaniseerd (blank)
en slagvast) lichtlijn (water-
onderzijde omloop wit schilderen
t)
lagvas
en s (waterlichtlijn
lichtli
constructie conform berekeningen en tekeningen constructeur
Renvooi algemeen
t) gvas en sla
extra kolom
gasinstallatie vlgs. NEN 1078 + aanvullingen en voorschriften nutsbedrijven
!sandwichpaneel
jn
r(wate
electrische installatie vlgs. NEN 1010 + aanvullingen en voorschriften nutsbedrijven
riolering en putten vlgs nadere berekening en tekeningen van de installateur
!binnenmetselwerk; MBI type DBLM 150mm
ventilatie mechanisch, vlgs. nadere berekening en tekeningen van de installateur
!klampsteen, 70mm.
beglazing dient te voldoen aan het gegeven in NEN6702 alsmede bouwbesluit art. 2.4 lid 1, 2 en 3
!metalstudwand
leuningen van trappen dienen te voldoen aan het gestelde in artikel 2.30/ 2.31 van het bouwbesluit
h.w.a. d.m.v. pluvia systeem volgens berekening en tekeningen installateur
installaties, t.w. brandblusinstallatie (brandslanghaspels), noodverlichting, ontruimingsalarminstallatie en brandmeldingsinstallatie, in overleg met en ten genoegen van de brandweer
!ventilatierooster in kozijn
de hoofddraagconstructie dient een brandwerendheid, m.b.t. bezwijken, te bezitten van tenminste 60 minuten.
geen kolom
balk
!tegelwerk op wanden
w
lijn (
g ersla ond
v
waterinstallatie vlgs. NEN 1006 en voorschriften nutsbedrijven !wandopbouw: !stalen binnendoos ! ! !isolatie 150mm ! ! !geprofileerde staalplaat d=27mm
licht
- en ater
en ter-
)
vast
slag
wa
lijn (
licht
)
vast
slag
ast)
lagv
extra kolom
!mechanische ventilatie in plafond
to/ dau
era dwe
inr
Pellikaan
wat
lijn (
licht
uto
)
vast
bran
r-
lag en s
wate
lijn (
licht
n
za ijden
ns er- e
Design - Build - Operate
Renvooi brandweer
Projekt
lichtmast !aanduiding nooduitgang, !installatie conform NEN-EN 1838; !pictogrammen conform NEN 6088 !aanduiding uitgang, !installatie conform NEN-EN 1838; !pictogrammen conform NEN 6088
NV
!noodverlichting, min. 1 lux op vloer !installatie conform NEN-EN 1838
$
!panieksluiting !brandslanghaspel; slanglengte 20 m, !slangdiameter 20 mm, spuitmond!diameter 6mm. (vlgs. NEN-EN 671-1)
rm
!rookmelder
brm
!brandmelder
g
n sla
er- e
wat lijn (
) vast
Pim Mulier stadion center
licht
te Haarlem
ast)
lagv
ns er- e
!deur/raam 30min. WBDBO
wat lijn (
licht
Onderwerp
!deur 30min. WBDBO zelfsluitend (deuren dienen !te voldoen aan het gestelde in de publicatie !"Een brandveilig gebouw installeren" van de NBF)
Begane grond
!deur/raam 60min. WBDBO lagv
!deur 60min. WBDBO zelfsluitend (deuren dienen !te voldoen aan het gestelde in de publicatie !"Een brandveilig gebouw installeren" van de NBF)
ns er- e
ast)
wat lijn (
licht
)
!brandslanghaspelkast; slanglengte 30 m, !slangdiameter 20 mm, spuitmond!diameter 6mm. (vlgs. NEN-EN 671-1)
Tel : !013-46 57 600 Fax : !013-46 85 002 E-mail: info@pellikaan.com
Dr. Hub van Doorneweg 95 Postbus 551 5000 AN Tilburg
!grens brandcompartiment 30min. WBDBO !grens brandcompartiment 60min. WBDBO
r- en
wate lijn (
s
ast lagv
Schaal
Get.
Datum
1:100
jb
05-06-07
14-11-07 Wijziging
B
A 16-08-07
04-09-07
C 11-09-07
© copyright Pellikaan bouwbedrijf bv Niets van deze tekening mag worden verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt door middel van druk fotocopie, microfilm of op welke andere wijze ook, zonder voorafgaande schriftelijke toestemming.
Projektnr.
D
714
03-10-07
E 12-11-07
F
05-02-08
formaat
A0+
Teknr.
3.1.01
licht
Strat e gie v.Straten & v.d.Giessen Architecten bna Postbus 333 • 6860 AH Oosterbeek • tel 026 333 75 55 • fax 026 333 22 55 mail@strategie-arch.nl