20210592241 3. Bijlage 2 Jaarverslag GR Schoolverzuim en VSV 2020-2021 Cijfers per gemeente
Tekst van het document
> Omdat
scholing werkt!
Deelnemende gemeenten: Beverwijk, Bloemendaal, Haarlem, Heemskerk, Heemstede, Velsen, Zandvoort
Bijlage Jaarverslag schooljaar 2020-2021
Gemeenschappelijke Regeling schoolverzuim en voortijdig schoolverlaten Zuid-Kennemerland en IJmond T 023 - 5113660 E info@leerplein-mzk.nl www.leerplein-mzk.nl POSTADRES Postbus 511, 2003 PB Haarlem
inhoud KIES EEN GEMEENTE OM DIRECT TE NAVIGEREN
design inpetto-ontwerp.nl coverbeeld shutterstock
2
Inhoudsopgave
Tabel A.2 Aantal afgegeven vrijstellingen voor 5- tot 18-jarigen Wetsartikel
2019-’20
2020-’21
1
5
5 sub c vrijstelling, schoolbezoek in het buitenland
4
16
11 sub g, verlof op grond van gewichtige omstandigheden
2
15 vrijstelling, volgen van ander onderwijs
1
3
8
23
3a / 3b vervangende leerplicht 5 sub a vrijstelling, lichamelijke en psychische gronden 5 sub b vrijstelling, bezwaar tegen de richting van het onderwijs
A. Gemeente Bloemendaal Tabel A.1 Aantal 5- tot 23-jarigen, onderverdeeld naar schoolherkomst en sekse
gedoogconstructie
Schooljaar 2020-’21
Totaal WPO
WEC
WVO
WEB
Onderwijs onbekend
Geen inschrijving
Jongens 5-18
1.138
27
964
40
7
11
2.187
Meisjes 5-18
1.036
4
928
51
8
8
2.035
Subtotaal
2.174
31
1.892
94
15
19
4.222
Jongeren 18-23
4
56
160
1
9901
1.211
Subtotaal
4
56
160
1
990
1.211
35
1.948
251
16
1.009
5.433
Totaal
2.174
1 Van de groep niet op school ingeschreven jongeren tussen 18 en 23 jaar zijn 940 jongeren, ofwel 95%, reeds in het bezit van een startkwalificatie.
3
Gemeente Bloemendaal
38
16
16
Schooljaar 2020-’21
27
6
1
1
2 83
26
4
28
25
WPO
WEC
WVO
WEB
Onderwijs onbekend
4
2
24
6
1
Relatief verzuim Relatief verzuim 18+ ZK
1
Luxe verzuim
5
Absoluut verzuim (18-)
3
Totaal
12
37 17
5
Luxe verzuim
29
22
3
0
Tabel A.4 Aantal thuiszitters 5- tot 18-jarigen
HALT
1
2
1
9
9
10
11
PV
Totaal
1 4
4
1
1
4
53
Tabel A.6 HALT en PV’s naar afhandeling 2019-’20
3 3
Totaal
Absoluut verzuim
12
2
PV
1
Totaal
Geen inschrijving
16
Relatief verzuim
69
Relatief verzuim
2019-’20
2020-’21
Aantal thuiszitters
6
52
Absoluut verzuim
> 3 maanden
6
5
Totaal
Opgelost
1
1
1
1
Luxe verzuim
1
Overig
Absoluut verzuim (18-)
1
9
HALT
Boete ouders
20
10
Aantal BOA’s Leerplein
Totaal
8
Onbekend
22
2020-’21
2
1
4
5
9
5
5
11
1
Overig
3
2020-’21
Boete ouders
5
2019-’20
Leer- of taakstraf jongere
WEB
Onbekend
WVO
Relatief verzuim 18+ ZK
Totaal
Geen inschrijving
WEC
Relatief verzuim
Luxe verzuim
Onderwijs onbekend
WPO
Leer- of taakstraf jongere
Schooljaar 2019-’20
Tabel A.5 Aantal HALT-afdoeningen en processen-verbaal naar soort verzuim (alleen 5- tot 18-jarigen)
Totaal
Tabel A.3 Aantal ongeoorloofd verzuim 5- tot 23-jarigen, onderverdeeld naar schoolherkomst
1 2
2
4
2
2
5
2 Van de 5 Bloemendaalse thuiszitters in het schooljaar 2020-2021 waren er 3 absoluut verzuimer (niet ingeschreven op een school) en 2 langdurig relatief verzuimer (ingeschreven en langer dan 4 weken ongeoorloofd afwezig). In het schooljaar 2019-2020 ging het om respectievelijk 2 en 4 jongeren. 3 Omdat in het schooljaar 2019-2020 vanaf half maart niet meer gehandhaafd is, conform landelijke afspraken in de Corona-situatie, en in het schooljaar 2020-2021 de scholen een behoorlijke tijd online les hebben gegeven en het land in lockdown verkeerde, zijn de cijfers slecht vergelijkbaar met de jaren hiervoor.
4
Gemeente Bloemendaal
RMC
Tabel A.8 Totaal resultaat RMC, naar soort herplaatsing en soort RMC-er 2019-’20
Tabel A.7 Aantal RMC-ers
Aantal RMC-ers
2018-’19
2019-’20
2020-’21
60
56
894
Herplaatsing naar Scholing
Gemeld Nieuwe vóór verRMC-ers slagjaar
3
7
2020-’21 Totaal
10
Gemeld Nieuwe vóór verRMC-ers slagjaar
1
Totaal
9
10
Stagetrajecten/WET
1
1
Opvangvoorzieningen
1
1
Combi werk en scholing
Subtotaal herplaatst naar een vorm van scholing
3
7
10
1
11
12
Werk
5
10
15
4
10
14
Niet herplaatst
1
9
10
2
16
18
Subtotaal niet herplaatst naar scholing
6
19
25
6
26
32
1
1
1
1
2
4
9
11
8
8
18
20
5
5
1
5
6
2
2
4
5
5
3
2
5
Geen VSV (startkwalificatie of vrijstelling) Overig (bijv. verhuisd) Behoort niet tot doelgroep (nieuw in regio: werkt,
2
Subtotaal overig
2
3
5
Nog in traject
3
8
10
JIKP5 - arbeid zonder bemiddeling
2
3
5
2
heeft startkwalificatie, geen DUO-informatie)
JIKP - P-wet
2
JIKP - Wajong
4 Het aantal RMC-ers is behoorlijk gestegen ten opzichte van eerdere verslagjaren. Dat is deels het gevolg van een daadwerkelijke stijging van het aantal uitvallers 18+. Voor een heel groot deel is deze toename toe te schrijven aan de doelgroep JIKP (zie voetnoot 5) die het RMC sinds 2019 monitort en die we steeds beter in beeld krijgen. 5 JIKP staat voor jongeren in kwetsbare posities. Deze groep is van rijkswege gedefinieerd en bestaat vooral uit jongeren afkomstig uit praktijkonderwijs en voortgezet speciaal onderwijs. Ook de Entree doelgroep (MBO niveau 1) behoort hiertoe. De opdracht voor het RMC is deze doelgroep te monitoren.
5
Gemeente Bloemendaal
JIKP - ketenpartner reïntegratie arbeidsmarkt Kwalificerend buitenlands onderwijs Statushouder advies inburgering Statushouder advies scholing
1
1
Subtotaal monitoring/ in traject
4
12
16
6
19
25
Totaal
15
41
56
15
74
89
Tabel B.2 Aantal afgegeven vrijstellingen Wetsartikel
2019-’20
2020-’21
5 sub a vrijstelling, lichamelijke en psychische gronden
48
53
5 sub b vrijstelling, bezwaar tegen de richting van het onderwijs
15
16
5 sub c vrijstelling, schoolbezoek in het buitenland
14
13
18
34
95
116
3a / 3b vervangende leerplicht
B. Gemeente Haarlem Tabel B.1 Aantal 5- tot 23-jarigen, onderverdeeld naar schoolherkomst en sekse
15 vrijstelling, volgen van ander onderwijs
Schooljaar 2020-’21 WPO
WEC
WVO
WEB
gedoogconstructie
Onderwijs onbekend
Geen inschrijving
Totaal
Jongens 5-18
6.553
329
4.279
511
36
128
11.836
Meisjes 5-18
6.297
100
4.266
470
19
87
11.239
Subtotaal
12.850
429
8.545
981
55
215
23.075
Jongeren 18-23
11
254
1.764
3
6.1336
8.165
Subtotaal
11
254
1.764
3
6.133
8.165
440
8.799
2.745
58
6.348
31.240
Totaal
12.850
6 Van de groep niet op school ingeschreven jongeren tussen 18 en 23 jaar zijn 5.1381 jongeren, ofwel 88%, reeds in het bezit van een startkwalificatie.
6
Gemeente Haarlem
11 sub g, verlof op grond van gewichtige omstandigheden
Tabel B.3 Aantal ongeoorloofd verzuim 5- tot 23-jarigen, onderverdeeld naar schoolherkomst
64
437
380
> 3 maanden
46
36
Opgelost
19
16
WEC
WVO
WEB
29
32
168
146
5
6
223
229 880
3
18
1
Absoluut verzuim (18-)
4
3
12
13
Totaal
91
38
204
383
8
40
5
8
729
Geen inschrijving
Tabel B.5 Aantal HALT-afdoeningen en processen verbaal naar soort verzuim (alleen 5- tot 18-jarigen)
WPO
WEC
WVO
WEB
Onderwijs onbekend
20
37
225
135
19
436
1
6
211
1
219
Relatief verzuim
5
26
Luxe verzuim
4
27
Absoluut verzuim
4
708
Relatief verzuim 18+ ZK Luxe verzuim
7
1
13
Absoluut verzuim (18-)
4
4
11
4
Totaal
31
43
255
350
25
102
7
36
41
6
95
12
11
65
109
1
198
Schalkwijk
7
16
116
113
11
Verhuisd na 1 okt 2019
4
2
5
6
Totaal
31
43
261
343
5
Noord
26
Geen inschrijving
2
265
2
19
4
708
7 Van de 43 Haarlemse thuiszitters in het schooljaar 2020-2021 waren er 27 absoluut verzuimer (niet ingeschreven op een school) en 16 langdurig relatief verzuimer (ingeschreven en langer dan 4 weken ongeoorloofd afwezig. In het schooljaar 2019-2020 ging het om respectievelijk 41 en 22 jongeren.
7
Gemeente Haarlem
14
18
16
PV
Totaal
15
29
18
6
6
1
1
2
2
38
54
23
378
14
Relatief verzuim
16
1
5
13
35
14
Luxe verzuim
10
Absoluut verzuim Totaal
2020-’21 Leer- of taakstraf jongere
3
Oost
35
Totaal
53
6
19
Onbekend
39
1
16
Overig
29
Zuidwest
HALT
Boete ouders
5
1
Totaal
Leer- of taakstraf jongere
21
2
PV
2019-’20
WEB
Centrum
9
Tabel B.6 HALT en PV’s naar afhandeling
Onderwijs onbekend
WVO
10 HALT
Totaal
Schooljaar 2020-’21 WEC
2020-’21
Aantal BOA’s Leerplein
Tabel B.3.1 Aantal ongeoorloofd verzuim 5- tot 23-jarigen, per wijk
WPO
2019-’20
16
11
5
8
18
1
1
22
54
Totaal
58
Onbekend
Luxe verzuim
Relatief verzuim
Aantal thuiszitters
WPO
Relatief verzuim 18+ ZK
Schooljaar 2020-’21
2020-’21
Geen inschrijving
Overig
Relatief verzuim
2019-’20
Onderwijs onbekend
Boete ouders
Schooljaar 2019-’20
Tabel B.4 Aantal thuiszitters 5- tot 18-jarigen
7
8
29
4
6
2
2
14
37
2
14
2
7
8 Omdat in het schooljaar 2019-2020 vanaf half maart niet meer gehandhaafd is, conform landelijke afspraken in de Corona-situatie, en in het schooljaar 2020-2021 de scholen een behoorlijke tijd online les hebben gegeven en het land in lockdown verkeerde, zijn de cijfers slecht vergelijkbaar met de jaren hiervoor.
RMC
Tabel B.8 Totaal resultaat RMC, naar soort herplaatsing en soort RMC-er 2019-’20
Tabel B.7 Aantal RMC-ers
Aantal RMC-ers
2018-’19
2019-’20
2020-’21
909
811
1.3599
Herplaatsing naar Scholing
Gemeld Nieuwe vóór verRMC-ers slagjaar
38
Combi werk en scholing
2020-’21 Totaal
116
154
1
1
148
2
2
2
1
3
2
2
3
12
15
12
12
Subtotaal herplaatst naar een vorm van scholing
43
130
173
47
117
164
Werk
55
122
177
28
161
189
Niet herplaatst
54
123
177
48
188
235
Subtotaal niet herplaatst naar scholing
109
245
354
76
349
425
Geen VSV (startkwalificatie of vrijstelling)
1
7
8
3
3
Overig (bijv. verhuisd) Behoort niet tot doelgroep (nieuw in regio: werkt,
22
33
55
26
115
141
1
48
49
Subtotaal overig
23
40
63
27
166
193
Nog in traject
17
112
129
13
69
82
JIKP10 - arbeid zonder bemiddeling
5
48
53
66
107
173
4
4
32
72
104
2
9
11
14
64
78
1
21
22
49
65
114
3
3
JIKP - Wajong
Gemeente Haarlem
101
Stagetrajecten/WET
JIKP - P-wet
8
47
Totaal
Opvangvoorzieningen
heeft startkwalificatie, geen DUO-informatie)
9 Het aantal RMC-ers is behoorlijk gestegen ten opzichte van eerdere verslagjaren. Dat is deels het gevolg van een daadwerkelijke stijging van het aantal uitvallers 18+. Voor een heel groot deel is deze toename toe te schrijven aan de doelgroep JIKP (zie voetnoot 10) die het RMC sinds 2019 monitort en die we steeds beter in beeld krijgen. 10 JIKP staat voor jongeren in kwetsbare posities. Deze groep is van rijkswege gedefinieerd en bestaat vooral uit jongeren afkomstig uit praktijkonderwijs en voortgezet speciaal onderwijs. Ook de Entree doelgroep (MBO niveau 1) behoort hiertoe. De opdracht voor het RMC is deze doelgroep te monitoren.
Gemeld Nieuwe vóór verRMC-ers slagjaar
JIKP - ketenpartner reïntegratie arbeidsmarkt Kwalificerend buitenlands onderwijs Statushouder advies inburgering Statushouder advies scholing Subtotaal monitoring/ in traject Totaal
1
1
4
5
9
1
1
1
13
14
25
196
221
179
398
577
200
611
811
329
1.030
1.359
Tabel C.2 Aantal afgegeven vrijstellingen Wetsartikel
2019-’20
2020-’21
5 sub a vrijstelling, lichamelijke en psychische gronden
9
11
5 sub b vrijstelling, bezwaar tegen de richting van het onderwijs
4
4
5 sub c vrijstelling, schoolbezoek in het buitenland
4
2
3a / 3b vervangende leerplicht
C. Gemeente Heemstede Tabel C.1 Aantal 5- tot 23-jarigen, onderverdeeld naar schoolherkomst en sekse
15 vrijstelling, volgen van ander onderwijs
Schooljaar 2020-’21 WPO
WEC
WVO
WEB
Geen inschrijving
Totaal
1.182
49
925
45
7
16
2.224
Meisjes 5-18
1.182
18
955
46
3
10
2.214
Subtotaal
2.364
67
1.880
91
10
26
4.438
Jongeren 18-23
1
45
210
2
98611
1.244
Subtotaal
1
45
210
2
986
1.244
68
1.925
301
12
1.012
5.682
2.364
11 Van de groep niet op school ingeschreven jongeren tussen 18 en 23 jaar zijn 907 jongeren, ofwel 92%, reeds in het bezit van een startkwalificatie.
9
Gemeente Heemstede
1 2
7
19
25
gedoogconstructie
Onderwijs onbekend
Jongens 5-18
Totaal
11 sub g, verlof op grond van gewichtige omstandigheden
22
22
4
20
1
2
4
19
1
24
37
WPO
WEC
WVO
WEB
2
2
36
15
55
1
21
22
Absoluut verzuim (18-)
1
Totaal
Relatief verzuim Relatief verzuim 18+ ZK Luxe verzuim
2
1
81 Onderwijs onbekend
HALT
Relatief verzuim Luxe verzuim
2
5
4
2
38
36
2
82
Tabel C.4 Aantal thuiszitters 5- tot 18-jarigen
Totaal
HALT
2
4
4
8
8
10
12
PV
Totaal
7
11
1
1
8
1213
Absoluut verzuim 2
4
Tabel C.6 HALT en PV’s naar afhandeling 2019-’20
Absoluut verzuim (18-) Totaal
2
Totaal
Geen inschrijving
PV
Relatief verzuim
2
Luxe verzuim
2019-’20
2020-’21
Aantal thuiszitters
9
112
Absoluut verzuim
> 3 maanden
8
1
Totaal
Opgelost
4
1
1
4
5
5
8
6
12
3
2
3
2020-’21 Leer- of taakstraf jongere
16
9
Totaal
Luxe verzuim
10
Aantal BOA’s Leerplein
1
5
Totaal
35
2020-’21
Onbekend
15
2019-’20
Overig
18
Relatief verzuim 18+ ZK
Schooljaar 2020-’21
Geen inschrijving
WEB
Onbekend
2
Onderwijs onbekend
WVO
Overig
Relatief verzuim
WEC
Boete ouders
WPO
Leer- of taakstraf jongere
Schooljaar 2019-’20
Tabel C.5 Aantal HALT-afdoeningen en processen verbaal naar soort verzuim (alleen 5- tot 18-jarigen)
Boete ouders
Tabel C.3 Aantal ongeoorloofd verzuim 5- tot 23-jarigen, onderverdeeld naar schoolherkomst
1
5
11
1
1
6
12
1
12 De Heemsteedse thuiszitter in het schooljaar 2020-2021 was een langdurig relatief verzuimer (ingeschreven en langer dan 4 weken ongeoorloofd afwezig). In het schooljaar 2019-2020 ging het om 4 absoluut verzuimers (niet ingeschreven op een school) en 4 langdurig relatief verzuimers. 13 Omdat in het schooljaar 2019-2020 vanaf half maart niet meer gehandhaafd is, conform landelijke afspraken in de Corona-situatie, en in het schooljaar 2020-2021 de scholen een behoorlijke tijd online les hebben gegeven en het land in lockdown verkeerde, zijn de cijfers slecht vergelijkbaar met de jaren hiervoor.
10 Gemeente Heemstede
RMC
Tabel C.8 Totaal resultaat RMC, naar soort herplaatsing en soort RMC-er 2019-’20
Tabel C.7 Aantal RMC-ers
Aantal RMC-ers
2018-’19
2019-’20
2020-’21
92
79
13914
Herplaatsing naar Scholing
Gemeld Nieuwe vóór verRMC-ers slagjaar
4
13
2020-’21 Totaal
17
Gemeld Nieuwe vóór verRMC-ers slagjaar
3
Combi werk en scholing
Totaal
7
10
1
1
Stagetrajecten/WET Opvangvoorzieningen
1
2
3
1
4
5
Subtotaal herplaatst naar een vorm van scholing
5
15
20
4
12
16
Werk
5
12
17
2
19
21
Niet herplaatst
3
10
13
5
19
24
Subtotaal niet herplaatst naar scholing
8
22
30
7
38
45
2
2
1
1
Overig (bijv. verhuisd) Behoort niet tot doelgroep (nieuw in regio: werkt,
3
3
7
10
8
8
Subtotaal overig
5
5
3
16
19
Geen VSV (startkwalificatie of vrijstelling)
3
heeft startkwalificatie, geen DUO-informatie)
Nog in traject
1
12
13
3
3
6
JIKP15 - arbeid zonder bemiddeling
1
6
7
5
10
15
4
8
12
JIKP - P-wet JIKP - Wajong
14 Het aantal RMC-ers is behoorlijk gestegen ten opzichte van eerdere verslagjaren. Dat is deels het gevolg van een daadwerkelijke stijging van het aantal uitvallers 18+. Voor een heel groot deel is deze toename toe te schrijven aan de doelgroep JIKP (zie voetnoot 15) die het RMC sinds 2019 monitort en die we steeds beter in beeld krijgen. 15 JIKP staat voor jongeren in kwetsbare posities. Deze groep is van rijkswege gedefinieerd en bestaat vooral uit jongeren afkomstig uit praktijkonderwijs en voortgezet speciaal onderwijs. Ook de Entree doelgroep (MBO niveau 1) behoort hiertoe. De opdracht voor het RMC is deze doelgroep te monitoren.
11 Gemeente Heemstede
JIKP - ketenpartner reïntegratie arbeidsmarkt Kwalificerend buitenlands onderwijs Statushouder advies inburgering Statushouder advies scholing
2
2
3
14
17
2
2
4
4
8
1
1
Subtotaal monitoring/ in traject
2
22
24
19
40
59
Totaal
15
64
79
33
106
139
Tabel D.2 Aantal afgegeven vrijstellingen voor 5- tot 18-jarigen Wetsartikel
2019-’20
2020-’21
2
3
3a / 3b vervangende leerplicht 5 sub a vrijstelling, lichamelijke en psychische gronden 5 sub b vrijstelling, bezwaar tegen de richting van het onderwijs
D. Gemeente Zandvoort Tabel D.1 Aantal 5- tot 23-jarigen, onderverdeeld naar schoolherkomst en sekse
5 sub c vrijstelling, schoolbezoek in het buitenland
4
11 sub g, verlof op grond van gewichtige omstandigheden
2
15 vrijstelling, volgen van ander onderwijs
1
6
9
13
Totaal WEC
WVO
WEB
Onderwijs onbekend
Geen inschrijving
Jongens 5-18
563
32
392
53
5
13
1.058
Meisjes 5-18
522
8
436
47
1
12
1.026
Subtotaal
1.085
40
828
100
6
25
2.084
Jongeren 18-23
1
29
181
58316
794
Subtotaal
1
29
181
583
794
41
857
281
608
2.878
Totaal
1.085
6
16 Van de groep niet op school ingeschreven jongeren tussen 18 en 23 jaar zijn 491 jongeren, ofwel 84%, reeds in het bezit van een startkwalificatie.
12 Gemeente Zandvoort
2
gedoogconstructie
Schooljaar 2020-’21 WPO
2
Tabel D.3 Aantal ongeoorloofd verzuim 5- tot 23-jarigen, onderverdeeld naar schoolherkomst Onderwijs onbekend
8
5
16
15
2
5
12
2
5
76
WEB
Onderwijs onbekend
Geen inschrijving
23
12
3
1
23
1
3
3
12
6
20
31
WPO
WEC
WVO
2
6
Totaal Schooljaar 2020-’21
5
1
Relatief verzuim Relatief verzuim 18+ ZK Luxe verzuim Absoluut verzuim (18-) Totaal
4
Luxe verzuim
Totaal
HALT
4
9
1
2
2
6
11
PV
Totaal
7
8
3
3
10
1118
Absoluut verzuim 5
1
46 24 3
1
1
2
7
26
35
5
Totaal
1
2
Relatief verzuim
PV
3
Tabel D.6 HALT en PV’s naar afhandeling 2019-’20
75
Tabel D.4 Aantal thuiszitters 5- tot 18-jarigen 2019-’20
2020-’21
Aantal thuiszitters
14
617
> 3 maanden
8
6
Opgelost
4
1
Relatief verzuim
2020-’21 Leer- of taakstraf jongere
Absoluut verzuim (18-)
HALT
Totaal
4
9
Onbekend
Luxe verzuim
10
Aantal BOA’s Leerplein
13
13
2020-’21
Overig
Relatief verzuim 18+ ZK
46
2019-’20
Boete ouders
Relatief verzuim
Geen inschrijving
5
1
1
2
9
1
Luxe verzuim
1
1
2
3
11
Totaal
WEB
Onbekend
WVO
Overig
WEC
Boete ouders
WPO
Leer- of taakstraf jongere
Schooljaar 2019-’20
Tabel D.5 Aantal HALT-afdoeningen en processen verbaal naar soort verzuim (alleen 5- tot 18-jarigen)
1
6
8
2
3
8
11
1
Absoluut verzuim Totaal
5
2
1
1
1
1
17 Van de 6 Zandvoortse thuiszitters in het schooljaar 2020-2021 waren er 2 absoluut verzuimer (niet ingeschreven op een school) en 4 langdurig relatief verzuimer (ingeschreven en langer dan 4 weken ongeoorloofd afwezig). In het schooljaar 2019-2020 ging het om respectievelijk 12 en 2 jongeren. 18 Omdat in het schooljaar 2019-2020 vanaf half maart niet meer gehandhaafd is, conform landelijke afspraken in de Corona-situatie, en in het schooljaar 2020-2021 de scholen een behoorlijke tijd online les hebben gegeven en het land in lockdown verkeerde, zijn de cijfers slecht vergelijkbaar met de jaren hiervoor.
13 Gemeente Zandvoort
RMC
Tabel D.8 Totaal resultaat RMC, naar soort herplaatsing en soort RMC-er 2019-’20
Tabel D.7 Aantal RMC-ers
Aantal RMC-ers
2018-’19
2019-’20
2020-’21
106
89
15119
Herplaatsing naar Scholing
Gemeld Nieuwe vóór verRMC-ers slagjaar
5
2020-’21 Totaal
17
22
1
1
Gemeld Nieuwe vóór verRMC-ers slagjaar
7
13
Totaal
20
Combi werk en scholing Stagetrajecten/WET Opvangvoorzieningen 5
18
23
7
18
25
Werk
9
7
16
7
24
31
Niet herplaatst
7
11
18
3
16
19
16
18
34
10
40
50
2
2
2
7
1
7
8
4
4
Geen VSV (startkwalificatie of vrijstelling) Overig (bijv. verhuisd) Behoort niet tot doelgroep (nieuw in regio: werkt,
5
Subtotaal overig
5
heeft startkwalificatie, geen DUO-informatie)
Nog in traject JIKP20 - arbeid zonder bemiddeling
2
4
9
1
11
12
13
13
4
10
14
6
8
5
14
19
1
7
8
1
1
12
19
3
3
JIKP - P-wet JIKP - Wajong
14 Gemeente Zandvoort
1 4
Subtotaal herplaatst naar een vorm van scholing
Subtotaal niet herplaatst naar scholing
19 Het aantal RMC-ers is behoorlijk gestegen ten opzichte van eerdere verslagjaren. Dat is deels het gevolg van een daadwerkelijke stijging van het aantal uitvallers 18+. Voor een heel groot deel is deze toename toe te schrijven aan de doelgroep JIKP (zie voetnoot 20) die het RMC sinds 2019 monitort en die we steeds beter in beeld krijgen. 20 JIKP staat voor jongeren in kwetsbare posities. Deze groep is van rijkswege gedefinieerd en bestaat vooral uit jongeren afkomstig uit praktijkonderwijs en voortgezet speciaal onderwijs. Ook de Entree doelgroep (MBO niveau 1) behoort hiertoe. De opdracht voor het RMC is deze doelgroep te monitoren.
1 4
JIKP - ketenpartner reïntegratie arbeidsmarkt Kwalificerend buitenlands onderwijs Statushouder advies inburgering Statushouder advies scholing Subtotaal monitoring/ in traject Totaal
2
2
7
2
21
23
17
47
64
28
61
89
35
116
151
Tabel E.2 Totaal resultaat RMC, naar soort herplaatsing en soort RMC-er 2019-’20 Herplaatsing naar
E. Gemeente Beverwijk (alleen RMC) In Beverwijk wonen 2.264 jongeren in de leeftijd van 18-23 jaar. Van hen zijn er 1.408 (62%) reeds in het bezit van een startkwalificatie. Een deel van de overige jongeren kwam bij RMC in traject.
Tabel E.1 Aantal RMC-ers
Aantal RMC-ers
Gemeld Nieuwe vóór verRMC-ers slagjaar
2020-’21 Totaal
Gemeld Nieuwe vóór verRMC-ers slagjaar
Scholing
11
42
53
17
43
60
Combi werk en scholing
1
3
4
1
6
7
Stagetrajecten/WET
1
1
1
1
Opvangvoorzieningen
2
3
5
2
2
Subtotaal herplaatst naar een vorm van scholing
15
48
63
18
52
70
Werk
11
42
53
11
54
65
Niet herplaatst
12
39
51
10
34
44
Subtotaal niet herplaatst naar scholing
23
81
104
21
88
109
3
3
8
16
15
25
40
7
7
2018-’19
2019-’20
2020-’21
Geen VSV (startkwalificatie of vrijstelling)
293
276
41521
Overig (bijv. verhuisd) Behoort niet tot doelgroep (nieuw in regio: werkt,
8
Subtotaal overig
8
11
19
15
32
47
Nog in traject
11
36
47
4
14
18
JIKP22 - arbeid zonder bemiddeling
7
31
38
30
44
74
3
11
14
1
7
20
27
4
18
34
52
1
1
1
2
3
heeft startkwalificatie, geen DUO-informatie)
JIKP - P-wet JIKP - Wajong
21 Het aantal RMC-ers is behoorlijk gestegen ten opzichte van eerdere verslagjaren. Dat is deels het gevolg van een daadwerkelijke stijging van het aantal uitvallers 18+. Voor een heel groot deel is deze toename toe te schrijven aan de doelgroep JIKP (zie voetnoot 22) die het RMC sinds 2019 monitort en die we steeds beter in beeld krijgen. 22 JIKP staat voor jongeren in kwetsbare posities. Deze groep is van rijkswege gedefinieerd en bestaat vooral uit jongeren afkomstig uit praktijkonderwijs en voortgezet speciaal onderwijs. Ook de Entree doelgroep (MBO niveau 1) behoort hiertoe. De opdracht voor het RMC is deze doelgroep te monitoren.
15 Gemeente Beverwijk
Totaal
JIKP - ketenpartner reïntegratie arbeidsmarkt Kwalificerend buitenlands onderwijs Statushouder advies inburgering Statushouder advies scholing
1 1
3
Subtotaal monitoring/ in traject
20
70
90
63
126
189
Totaal
66
210
276
117
298
415
Tabel F.2 Totaal resultaat RMC, naar soort herplaatsing en soort RMC-er 2019-’20 Herplaatsing naar
F. Gemeente Heemskerk (alleen RMC) In Heemskerk wonen 2.289 jongeren in de leeftijd van 18-23 jaar. Van hen zijn er 1.507 (66%) reeds in het bezit van een startkwalificatie. Een deel van de overige jongeren kwam bij RMC in traject.
Tabel F.1 Aantal RMC-ers
Aantal RMC-ers
Gemeld Nieuwe vóór verRMC-ers slagjaar
2020-’21 Totaal
Scholing
4
33
37
Combi werk en scholing
3
2
5
Gemeld Nieuwe vóór verRMC-ers slagjaar
20
45
Stagetrajecten/WET
1
3
4
1
1
6
2
8
2
6
8
Subtotaal herplaatst naar een vorm van scholing
14
40
54
22
52
74
Werk
12
36
48
7
32
39
Niet herplaatst
5
28
33
6
25
31
Subtotaal niet herplaatst naar scholing
17
64
81
13
57
70
1
1
4
6
8
26
34
6
6
32
40
7
7
18
32
50
JIKP - P-wet
6
9
15
JIKP - Wajong
4
28
32
2019-’20
2020-’21
Geen VSV (startkwalificatie of vrijstelling)
261
186
31623
Overig (bijv. verhuisd) Behoort niet tot doelgroep (nieuw in regio: werkt,
2
Subtotaal overig
2
5
7
Nog in traject
3
21
24
JIKP24 - arbeid zonder bemiddeling
1
14
15
heeft startkwalificatie, geen DUO-informatie)
16 Gemeente Heemskerk
65
Opvangvoorzieningen
2018-’19
23 Het aantal RMC-ers is behoorlijk gestegen ten opzichte van eerdere verslagjaren. Dat is deels het gevolg van een daadwerkelijke stijging van het aantal uitvallers 18+. Voor een heel groot deel is deze toename toe te schrijven aan de doelgroep JIKP (zie voetnoot 24) die het RMC sinds 2019 monitort en die we steeds beter in beeld krijgen. 24 JIKP staat voor jongeren in kwetsbare posities. Deze groep is van rijkswege gedefinieerd en bestaat vooral uit jongeren afkomstig uit praktijkonderwijs en voortgezet speciaal onderwijs. Ook de Entree doelgroep (MBO niveau 1) behoort hiertoe. De opdracht voor het RMC is deze doelgroep te monitoren.
Totaal
JIKP - ketenpartner reïntegratie arbeidsmarkt Kwalificerend buitenlands onderwijs Statushouder advies inburgering Statushouder advies scholing Subtotaal monitoring/ in traject Totaal
8
3
2
5
11
17
28
7
37
44
39
93
132
40
146
186
82
234
316
Tabel G.2 Totaal resultaat RMC, naar soort herplaatsing en soort RMC-er 2019-’20 Herplaatsing naar Scholing
G. Gemeente Velsen (alleen RMC)
12
Combi werk en scholing
In Velsen wonen 4.198 jongeren in de leeftijd van 18-23 jaar. Van hen zijn er 2.693 (64%) reeds in het bezit van een startkwalificatie. Een deel van de overige jongeren kwam bij RMC in traject.
Tabel G.1 Aantal RMC-ers
Aantal RMC-ers
Gemeld Nieuwe vóór verRMC-ers slagjaar
2020-’21 Totaal
48
60
15
3
3
1
35
Totaal
50 1
Stagetrajecten/WET
1
4
5
4
4
Opvangvoorzieningen
2
2
4
2
7
9
Subtotaal herplaatst naar een vorm van scholing
15
57
72
18
46
64
Werk
30
78
108
23
96
119
Niet herplaatst
22
42
64
10
63
73
Subtotaal niet herplaatst naar scholing
52
120
172
33
159
192
1
3
4
3
3
15
24
14
31
45
1
13
14
2018-’19
2019-’20
2020-’21
Geen VSV (startkwalificatie of vrijstelling)
376
395
64925
Overig (bijv. verhuisd) Behoort niet tot doelgroep (nieuw in regio: werkt,
9
Subtotaal overig
10
18
28
15
47
62
heeft startkwalificatie, geen DUO-informatie)
Nog in traject
6
55
61
4
16
20
JIKP26 - arbeid zonder bemiddeling
6
43
49
55
87
142
JIKP - P-wet
1
2
3
16
41
57
4
4
8
33
41
5
6
25
44
69
2
2
JIKP - Wajong
25 Het aantal RMC-ers is behoorlijk gestegen ten opzichte van eerdere verslagjaren. Dat is deels het gevolg van een daadwerkelijke stijging van het aantal uitvallers 18+. Voor een heel groot deel is deze toename toe te schrijven aan de doelgroep JIKP (zie voetnoot 26) die het RMC sinds 2019 monitort en die we steeds beter in beeld krijgen. 26 JIKP staat voor jongeren in kwetsbare posities. Deze groep is van rijkswege gedefinieerd en bestaat vooral uit jongeren afkomstig uit praktijkonderwijs en voortgezet speciaal onderwijs. Ook de Entree doelgroep (MBO niveau 1) behoort hiertoe. De opdracht voor het RMC is deze doelgroep te monitoren.
14 Gemeente Velsen
Gemeld Nieuwe vóór verRMC-ers slagjaar
JIKP - ketenpartner reïntegratie arbeidsmarkt Kwalificerend buitenlands onderwijs Statushouder advies inburgering Statushouder advies scholing
1
Subtotaal monitoring/ in traject
14
109
123
108
223
331
Totaal
91
304
395
174
475
649