CConstaterende datHaarlem
Koppel je AI →
Document · PDF

20210465518 2. Bijlage 1 Financieel Jaarverslag 2020 SRO NV

commissie Bestuur 7 oktober 2021, gemeente HaarlemBij agendapunt: 21.55 – 22.20 uur Resultaat deelnemingen 2020 (FR)14.061 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 2 van 2

Belastingen De vennootschapsbelasting wordt berekend tegen het geldende tarief over het resultaat van het boekjaar, waarbij rekening wordt gehouden met permanente verschillen tussen de winstberekening volgens de jaarrekening en de fiscale winstberekening en waarbij actieve belastinglatenties (indien van

- 31 -

NV SRO (in duizenden euro's) GRONDSLAGEN VOOR DE OPSTELLING VAN HET GECONSOLIDEERD KASSTROOMOVERZICHT Het kasstroomoverzicht is opgesteld volgens de indirecte methode. De geldmiddelen in het kasstroomoverzicht bestaan uit de liquide middelen en de kortlopende schulden aan kredietinstellingen.

- 32 -

NV SRO (in duizenden euro's) 5

TOELICHTING OP DE GECONSOLIDEERDE BALANS PER 31 DECEMBER 2020 31-12-2020

31-12-2019

1. Materiële vaste activa Bedrijfsgebouwen en -terreinen Andere vaste bedrijfsmiddelen

2.719 3.590

2.948 4.004

6.309

6.952

BedrijfsAndere vaste gebouwen en bedrijfs-terreinen middelen

Boekwaarde per 1 januari 2020 Aanschaffingswaarde Cumulatieve afschrijvingen en waardeverminderingen

Mutaties Investeringen Desinvesteringen Afschrijving desinvesteringen Afschrijvingen

Boekwaarde per 31 december 2020 Aanschaffingswaarde Cumulatieve afschrijvingen en waardeverminderingen

Totaal

3.348 -402

14.427 -10.423

17.775 -10.823

2.946

4.004

6.952

-521 314 -21

685 -317 214 -996

685 -838 528 -1.018

-228

-414

-643

2.827 -107

14.796 -11.206

17.622 -11.313

2.719

3.590

6.309

Afschrijvingspercentages % Bedrijfsgebouwen en -terreinen Andere vaste bedrijfsmiddelen

3,33 2,5-33,33

Op bedrijfsterreinen wordt niet afgeschreven.

- 33 -

NV SRO (in duizenden euro's) Bedrijfswaarde Het bedrijfsgebouw aan de Soesterweg te Amersfoort is recent getaxeerd op een waarde in het economisch verkeer van € 2.100.000 tegenover een boekwaarde per 31 december 2020 van € 2.097.000. Het bedrijfsgebouw aan de Neonweg is per 31 december 2020 verkocht. Het resultaat is verwerkt in de jaarrekening. 31-12-2020

31-12-2019

2. Financiële vaste activa Overige vorderingen

146

DeelVorderingen nemingen in op groepsmaat groepsmaat Overige -schappijen -schappijen vorderingen

Stand per 1 januari 2020 Investeringen Mutatie Dividend deelnemingen Stand per 31 december 2020

331

Totaal

546 10 -556

160 -160 -

331 -185 -

1.037 -175 -160 -556

-

-

146

146

2020

2019

Latente belastingvorderingen Stand per 1 januari Mutatie boekjaar Voorziening

328 -185 -

405 -67 -10

Stand per 31 december

143

328

- 34 -

NV SRO (in duizenden euro's) 3. Onderhanden projecten 31-12-2020

Projectkosten Gedeclareerde termijnen Projectvoorzieningen

Projecten in uitvoering waarvan de geactiveerde kosten hoger zijn dan de gedeclareerde termijnen Projecten in uitvoering waarvan de gedeclareerde termijnen hoger zijn dan de geactiveerde kosten

31-12-2019

8.321 -8.257 -311

7.986 -7.690 -215

-247

81

1.294

1.456

-1.541

-1.375

-247

81

De winst van de onderhanden projecten is volgens de 'percentage of completion methode' verantwoord. Voor het bepalen van het percentage gereedheid is uitgegaan van de gerealiseerde kosten. De daling van de kosten en de termijnen komt door een lager incidenteel project volume.

4. Vorderingen Handelsdebiteuren Vorderingen op aandeelhouder(s) Belastingen en premies sociale verzekeringen Overige vorderingen en overlopende activa

1.715 8.690 121 3.319

2.913 5.047 311 598

13.845

8.869

De vorderingen op de aandeelhouders, betreffen vorderingen op de gemeente Amersfoort en de gemeente Haarlem. Deze gemeenten zijn tevens opdrachtgever aan SRO. De transacties met deze verbonden partijen vinden plaats tegen normale marktprijzen dan wel betreffen verleende vergoedingen.

Handelsdebiteuren Debiteuren Voorziening dubieuze debiteuren

- 35 -

2.075 -360

3.243 -330

1.715

2.913

NV SRO (in duizenden euro's) 2020

2019

Voorziening dubieuze debiteuren Stand per 1 januari Dotatie Onttrekking Vrijval

330 223 -3 -190

297 457 -38 -386

Stand per 31 december

360

330

31-12-2020

31-12-2019

Belastingen en premies sociale verzekeringen Vennootschapsbelasting Omzetbelasting Loonheffing en premies sociale verzekeringen

8 67 46

171 140 -

121

311

299 3.020

228 370

3.319

598

Overige vorderingen en overlopende activa Vooruitbetaalde bedragen Te ontvangen bedragen

5. Liquide middelen De NV SRO heeft een kredietfaciliteit bij de Rabobank ten bedrage van € 846.000. Naast hypothecaire zekerheid op het kantoorpand zijn ook de huurpenningen van het kantoorpand verpand aan de Rabobank en tevens de spaartegoeden tot een maximum bedrag van € 1.161.000. De liquide middelen zijn vrij opneembaar.

- 36 -

NV SRO (in duizenden euro's) 6. Groepsvermogen

Eigen vermogen Voor een toelichting op het aandeel van de rechtspersoon in het groepsvermogen verwijzen wij u naar de toelichting op het eigen vermogen van de enkelvoudige balans op pagina 52 van dit rapport.

Het resultaat over 2020 ad 1.755 staat ter beschikking van de aandeelhouder. Gezien de huidige corona crisis is het voorstel om het resultaat toe te voegen aan de algemene reserve, het resultaat is nog niet in de jaarrekening verwerkt maar opgenomen onder de post onverdeelde winst. 2020 2019

Aandeel van derden in het groepsvermogen Stand per 1 januari Dotatie Onttrekking

129 188 -55

101 28

Stand per 31 december

262

129

7. Voorzieningen 31-12-2020

31-12-2019

Overige voorzieningen Personeelsregelingen Onderhoudsvoorzieningen Indexatieverplichtingen pensioenen

Stand per 1 januari 2020

Personeelsregelingen Onderhoudsvoorzieningen Indexatieverplichtingen pensioenen

- 37 -

Dotatie

100 6.770 102

107 6.960 102

6.972

7.169

Stand per 31 december Onttrekking 2020

107 6.960 102

3.051 -

-7 -3.240 -

100 6.770 102

7.169

3.051

-3.247

6.972

NV SRO (in duizenden euro's) 31-12-2020

31-12-2019

8. Kortlopende schulden Onderhanden projecten Vooruitontvangen bedragen Crediteuren Schulden aan participanten en aan maatschappijen waarin wordt deelgenomen Belastingen en premies sociale verzekeringen Schulden terzake van pensioenen Overige schulden en overlopende passiva

1.540 1.287 2.773

1.376 1.040 2.507

660 1.018 177 4.817

2.148 165 2.018

12.272

9.254

1.159 92 36

947 93 -

1.287

1.040

378 627 13

215 1.306 618 9

1.018

2.148

1.045 3.772

1.105 914

4.817

2.019

Alle schulden hebben een overwegend kortlopend karakter van aard.

Vooruitontvangen bedragen Vooruitontvangen bedragen Waarborgsommen Vooruitontvangen gebruikers onderhoud

Belastingen en premies sociale verzekeringen Vennootschapsbelasting Omzetbelasting Loonheffing en premies sociale verzekeringen Pensioenen

Overige schulden en overlopende passiva Vakantiegeld en -dagen Overlopende passiva

Toename in overlopende passiva grotendeels door aangevraagde en ontvangen NOW gelden. Deze zullen teruggestort worden.

- 38 -

NV SRO (in duizenden euro's)

NIET IN DE BALANS OPGENOMEN ACTIVA EN VERPLICHTINGEN Voorwaardelijke verplichtingen Fiscale eenheid De vennootschap maakt deel uit van de fiscale eenheid voor de vennootschapsbelasting en omzetbelasting van NV SRO; op grond daarvan is de vennootschap hoofdelijk aansprakelijk voor de belastingschuld van de fiscale eenheid als geheel. De fiscale eenheid bestaat uit: SRO Bunschoten B.V. te Amersfoort SRO Leusden B.V. te Amersfoort SRO Nijkerk B.V. te Amersfoort SRO Services B.V. te Amersfoort SRO Vastgoed B.V. te Amersfoort SRO Amersfoort B.V. te Amersfoort SRO Kennemerland B.V. te Amersfoort SRO Zandvoort B.V. te Amersfoort SRO Zandvoort maakt alleen deel uit van de fiscale eenheid voor de omzetbelasting.

Zwembad regeling In het kader van de huidige corona crisis zijn er door het ministerie van VWS diverse financiële regelingen in het leven geroepen om de sport sector te ondersteunen. Er zijn sector specifieke steun maatregelen om de sport sector te ondersteunen. Zo kunnen gemeenten een specifieke uitkering aanvragen voor de exploitanten van ijsbanen en zwembaden (SPUK IJZ) over het jaar 2020. In de huidige jaarrekening is rekening gehouden met de toekenning van deze SPUK uitkering tot een bedrag van € 1.806.

Overige Rijksregelingen in het kader van de Corona crisis Er is binnen SRO gebruik gemaakt van diverse rijksregelingen als gevolg van de Corona crisis. Zo is er gebruik gemaakt van de NOW regelingen en de Tegemoetkoming Verhuurders Sportaccommodaties (TVS). Van de NOW regelingen is in drie tijdvakken gebruik gemaakt en van de TVS in twee tijdvakken. Van de NOW regeling over het eerste tijdvak is inmiddels een verantwoording opgesteld die ter controle ligt bij de Accountant voordat de verantwoording definitief wordt ingediend. Van de TVS is over de eerste periode een verantwoording ingediend bij het Ministerie van VWS, deze verantwoording is nog niet definitief vastgesteld. Van de overige tijdvakken zijn momenteel nog geen controle protocollen beschikbaar en kunnen er geen verantwoordingen worden opgesteld. In de jaarrekening zijn de te verwachte bijdragen verantwoord. De volgende bedragen zijn verantwoord: NOW tijdvak 1 € 152 NOW tijdvak 2 € 190 NOW tijdvak 3 € 36 TVS tijdvak 1 € 794 TVS tijdvak 2 € 832

- 39 -

NV SRO (in duizenden euro's)

Meerjarige financiële verplichtingen Huurverplichtingen onroerende zaken Door tot de groep behorende vennootschappen zijn meerjarige financiële verplichtingen aangegaan voor de huur van sportaccommodaties tot een bedrag van circa € 13.500 per jaar.

Financiële instrumenten Algemeen De in deze toelichting opgenomen gegevens verschaffen informatie die behulpzaam is bij het schatten van de omvang van risico's die verbonden zijn aan zowel de in de balans opgenomen als de niet in de balans opgenomen financiële instrumenten. De financiële instrumenten van de groep dienen ter financiering van de operationele activiteiten van de groep of vloeien direct uit deze activiteiten voort. De groep handelt niet in financiële instrumenten. De belangrijkste risico's uit hoofde van de financiële instrumenten van de groep zijn het kredietrisico, het liquiditeitsrisico, het marktrisico en het renterisico. Het beleid van de groep om deze risico's te beperken, luidt als volgt: Valutarisico Het valutarisico voor de groep is niet van toepassing. Renterisico Het renterisico bestaat met name uit de fluctuaties van de ontwikkelingen van de kortlopende rente. Marktrisico De gemeentelijke markten, die de groep bedient, gaan de komende jaren verder met het optimaliseren van contract afspraken. Gewijzigde contract afspraken kunnen zich vertalen in een afname van het activiteitenniveau van de groep. Kredietrisico De groep handelt met kredietwaardige partijen en heeft procedures om de kredietwaardigheid te bepalen. Tevens heeft de groep richtlijnen opgesteld om de omvang van het kredietrisico bij elke partij te beperken.

Bovendien bewaakt de groep voortdurend haar vorderingen en hanteert de groep een strikte aanmaningsprocedure. Door de bovenstaande maatregelen is het kredietrisico voor de groep beperkt. Verder zijn er geen belangrijke concentraties van kredietrisico binnen de groep. Liquiditeitsrisico Het risico voor de groep dat toekomstige kasstromen verbonden aan een monetair financieel instrument fluctueren in omvang is minimaal, aangezien de langlopende vorderingen en schulden vastrentend zijn.

- 40 -

NV SRO (in duizenden euro's) 6

TOELICHTING OP DE GECONSOLIDEERDE WINST-EN-VERLIESREKENING OVER 2020

Gesegmenteerde informatie Bedrijfssegmenten Amersfoort 2020

Kennemerland

2019

2020

Overige

2019

2020

Totaal 2019

2020

2019

Netto-omzet Wijzigingen in voorraden en onderhanden projecten Overige bedrijfsopbrengsten

14.097

15.317

8.277

10.013

5.635

5.224

28.008

30.555

14 10.153

-265 9.237

-226 8.366

-869 8.011

14 4.536

-118 2.769

-197 23.056

-1.252 20.016

Opbrengsten

24.264

24.289

16.417

17.155

10.185

7.875

50.867

49.319

Kosten

24.189

24.069

15.943

17.005

8.451

7.377

48.584

48.451

Bedrijfsresultaaat na belasting

75

220

474

150

1.734

498

2.283

868

Belastingen resultaat uit gewone bedrijfsuitoefening Belastinglatentie

-5 -

-78 -

-119 -

-42 -

-234 -170

-185 -

-358 -170

-305 -

Resultaat

70

142

355

108

1.330

313

1.755

563

9. Netto-omzet Onder de netto omzet worden verantwoord: de horeca opbrengsten, huren en pachten, opbrengsten zwemactiviteiten, overige inkomsten en de in het boekjaar gemaakte kosten en de winstneming op de projecten. De netto-omzet is in 2020 ten opzichte van 2019 met 8,3% gedaald.

10. Overige bedrijfsopbrengsten De in rekening gebrachte exploitatie bijdragen van de gemeenten Amersfoort, Bunschoten, Leusden, Zeist, De Bilt en Haarlem worden hier verantwoord. De ontvangen exploitatie bijdragen worden in de winst-enverliesrekening verwerkt voor zover zij betrekking hebben op het boekjaar en de tegenprestatie ook in het boekjaar is uitgevoerd. 2020

2019

11. Personeelskosten Lonen en salarissen Sociale lasten Pensioenlasten Overige personeelskosten

- 41 -

12.082 1.130 1.566 3.182

10.543 994 1.355 5.362

17.960

18.254

NV SRO (in duizenden euro's) Bezoldiging van (voormalige) bestuurders en commissarissen De bezoldiging aan (voormalige) bestuurders (inclusief pensioenpremies) over 2020 bedraagt 321 (2019: 334) en aan commissarissen 50 (2019: 48). Personeelsleden Bij de groep waren gemiddeld in 2020 respectievelijk 2019 onderstaande werknemers werkzaam op basis van volledig dienstverband in de volgende segmenten: 2020

2019

Onderverdeeld naar: Bedrijfssegment Amersfoort Bedrijfssegment Kennemerland Bedrijfssegment Overige

116,76 58,73 78,30

108,74 55,18 59,34

253,79

223,26

12. Afschrijvingen 2020

2019

Afschrijvingen materiële vaste activa Bedrijfsgebouwen en -terreinen Andere vaste bedrijfsmiddelen

21 814

21 855

835

876

87

88

Accountantshonoraria Onderzoek van de jaarrekening

- 42 -

NV SRO (in duizenden euro's) 7

OVERIGE TOELICHTING

- 43 -

ENKELVOUDIGE JAARREKENING 2020

NV SRO (in duizenden euro's) 8 ENKELVOUDIGE BALANS PER 31 DECEMBER 2020 (voor winstbestemming)

31 december 2020

31 december 2019

ACTIVA Vaste activa Materiële vaste activa Financiële vaste activa

(13) (14)

315 7.197

373 6.449 7.512

6.822

Vlottende activa Vorderingen Liquide middelen

(15) (16)

5.791 2.430

- 45 -

379 7.157 8.221

7.536

15.733

14.358

NV SRO (in duizenden euro's)

31 december 2020

31 december 2019

PASSIVA Eigen vermogen

(17)

Geplaatst kapitaal Agio Overige reserves Onverdeelde winst

61 1.964 6.669 1.755

Voorzieningen

(18)

Kortlopende schulden

(19)

Vooruitontvangen bedragen Crediteuren Schulden aan groepsmaatschappijen Belastingen en premies sociale verzekeringen Schulden terzake van pensioenen Vakantiegeld en -dagen Overlopende passiva

61 1.964 6.106 563 10.449

8.694

21

21

68 1.337 -

4 973 2.942

721 32 225 2.880

1.257 28 225 214

- 46 -

5.263

5.643

15.733

14.358

NV SRO (in duizenden euro's) 9

ENKELVOUDIGE WINST-EN-VERLIESREKENING OVER 2020

2020

Netto-omzet

(20)

Som van de bedrijfsopbrengsten

2019

5.157

5.151

5.157

5.151

Kosten Kosten exploitatie en andere externe kosten (21) Personeelskosten (22) Afschrijvingen materiële vaste activa

1.901 2.783 128

Som van de bedrijfskosten

4.812

5.240

345

-89

(23)

40

59

(24)

-63

-

322

-30

1.433

593

1.755

563

Bedrijfsresultaat Financiële baten en lasten Belastingen resultaat uit gewone bedrijfsuitoefening

Aandeel in het resultaat van deelnemingen

2.155 2.945 140

(25)

Resultaat na belastingen

- 47 -

NV SRO (in duizenden euro's) 10

ALGEMENE GRONDSLAGEN VOOR DE OPSTELLING VAN DE ENKELVOUDIGE JAARREKENING

De enkelvoudige jaarrekening is opgesteld volgens de bepalingen van Titel 9 Boek 2 BW. Voor de algemene grondslagen voor de opstelling van de jaarrekening, de grondslagen voor de waardering van activa en passiva en de bepaling van het resultaat, alsmede de toelichting op de onderscheidende activa en passiva en de resultaten wordt verwezen naar de toelichting op de geconsolideerde jaarrekening, voor zover hierna niets anders wordt vermeld.

Financiële vaste activa Deelnemingen in groepsmaatschappijen waarin invloed van betekenis op het zakelijke en financiële beleid wordt uitgeoefend, worden gewaardeerd op de nettovermogenswaarde, doch niet lager dan nihil. Deze nettovermogenswaarde wordt berekend op basis van de grondslagen van NV SRO.

- 48 -

NV SRO (in duizenden euro's) 11

TOELICHTING OP DE ENKELVOUDIGE BALANS PER 31 DECEMBER 2020 31-12-2020

31-12-2019

13. Materiële vaste activa Andere vaste bedrijfsmiddelen

315

373

Andere vaste bedrijfsmiddelen

Boekwaarde per 1 januari 2020 Aanschaffingswaarde Cumulatieve afschrijvingen en waardeverminderingen

1.891 -1.518 373

Mutaties Investeringen Afschrijvingen

71 -129 -58

Boekwaarde per 31 december 2020 Aanschaffingswaarde Cumulatieve afschrijvingen en waardeverminderingen

1.961 -1.646 315

Afschrijvingspercentages % Andere vaste bedrijfsmiddelen

2,5-33,33 31-12-2020

31-12-2019

14. Financiële vaste activa Deelnemingen in groepsmaatschappijen Vorderingen op groepsmaatschappijen Overige vorderingen

- 49 -

6.314 890 -7

5.428 1.049 -28

7.197

6.449

NV SRO (in duizenden euro's)

DeelVorderingen nemingen in op Overige groepsmaat groepsmaat financiële -schappijen -schappijen vaste activa

Stand per 1 januari 2020 Investeringen Mutatie Aandeel resultaat onderneming waarin wordt deelgenomen Dividend deelnemingen

5.428 10 1.432 -556

1.049 -160 -

-28 21 -

Stand per 31 december 2020

6.314

889

-7

31-12-2020

31-12-2019

Deelnemingen in groepsmaatschappijen SRO Bunschoten B.V. te Amersfoort SRO Leusden B.V. te Amersfoort SRO Nijkerk B.V. te Amersfoort SRO Services B.V. te Amersfoort SRO Vastgoed B.V.te Amersfoort SRO Amersfoort B.V. te Amersfoort SRO Kennemerland B.V. te Amersfoort SRO Zandvoort B.V. te Amersfoort SRO Zeist B.V. te Amersfoort SRO De Bilt B.V. te Amersfoort

- 50 -

213 67 124 1.365 749 1.196 2.335 67 101 97

198 67 181 1.381 113 1.267 2.090 30 101 -

6.314

5.428

NV SRO (in duizenden euro's)

Stand per 1 januari 2020

Resultaat boekjaar

Investeringen en des-investeringen

198 67 181 1.381 113 1.267 2.090 30 101 -

35 3 209 637 70 355 37 87

10

-20 -60 -225 -142 -109 -

213 67 124 1.365 749 1.196 2.335 67 101 97

5.428

1.433

10

-556

6.314

SRO Bunschoten B.V. SRO Leusden B.V. SRO Nijkerk B.V. SRO Services B.V. SRO Vastgoed B.V. SRO Amersfoort B.V. SRO Kennemerland B.V. SRO Zandvoort B.V. SRO Zeist B.V. SRO De Bilt B.V.

Dividend

2020

Stand per 31 december 2020

2019

Latente belastingvorderingen Stand per 1 januari Mutatie boekjaar Voorziening

-28 21 -

-18 -10

Stand per 31 december

-7

-28

15. Vorderingen 31-12-2020

31-12-2019

Een specificatie van de vorderingen volgt hieronder: Vorderingen op groepsmaatschappijen Belastingen en premies sociale verzekeringen Overige vorderingen en overlopende activa

5.531 19 241

172 207

5.791

379

Vennootschapsbelasting

-

172

transporteren

-

172

Belastingen en premies sociale verzekeringen

- 51 -

NV SRO (in duizenden euro's) 31-12-2020

Transport Loonheffing en premies sociale verzekeringen

31-12-2019

-

172

19

-

19

172

241

207

Overige vorderingen en overlopende activa Overige vorderingen en overlopende activa

Overige vorderingen betreffen met name de vooruitbetaalde onderhouds- en licentie kosten van (ict) apparatuur.

16. Liquide middelen De NV SRO heeft een kredietfaciliteit bij de Rabobank ten bedrage van € 846. Naast hypothecaire zekerheid op het kantoorpand zijn ook de huurpenningen van het kantoorpand verpand aan de Rabobank en tevens de spaartegoeden tot een maximum bedrag van € 1.161. De liquide middelen zijn vrij opneembaar. 17. Eigen vermogen Geplaatst kapitaal

Overige reserves

Agio

Onverdeelde winst

Totaal

Stand per 1 januari 2020 Onverdeeld resultaat boekjaar Verdeeld resultaat voorgaand boekjaar

61 -

1.964 -

6.106 -

563 1.755

8.694 1.755

-

-

563

-563

-

Stand per 31 december 2020

61

1.964

6.669

1.755

10.449

Het resultaat over 2020 ad 1.755 staat ter beschikking van de aandeelhouder. Gezien de huidige corona crisis is een voorstel tot verdeling nog niet in de jaarrekening verwerkt maar opgenomen onder de post onverdeelde winst.

- 52 -

NV SRO (in duizenden euro's) 31-12-2020

31-12-2019

Geplaatst kapitaal Geplaatst en volgestort zijn 60.505 gewone aandelen nominaal € 1,00

61

61

Het geplaatst maatschappelijk kapitaal van de vennootschap bedraagt € 225. De kostprijs per aandeel is € 1,00. De gemeente Amersfoort en de gemeente Haarlem hebben ieder 30.252 aandelen plus de helft van 1 aandeel. Het geplaatste en volgestorte kapitaal bedraagt in euro's ultimo 2020 € 60.505. 2020

2019

Overige reserves Stand per 1 januari Resultaatbestemming voorgaand boekjaar Betaalbaar gesteld dividend

6.106 563 -

5.922 584 -400

Stand per 31 december

6.669

6.106

18. Voorzieningen 31-12-2020

31-12-2019

Overige voorzieningen Personeelsregelingen

21

21

66 2

2 2

68

4

-

109

19. Kortlopende schulden

Vooruitontvangen bedragen Vooruitontvangen bedragen Waarborgsommen

Loonheffing en premies sociale verzekeringen Loonheffing

- 53 -

NV SRO (in duizenden euro's) 31-12-2020

31-12-2019

Overige schulden en overlopende passiva Vakantiegeld en -dagen Overlopende passiva

225 2.880

225 216

3.105

441

Toename in overlopende passiva grotendeels door aangevraagde en ontvangen NOW gelden. Deze zullen teruggestort worden.

NIET IN DE BALANS OPGENOMEN VERPLICHTINGEN EN ACTIVA Voorwaardelijke verplichtingen Fiscale eenheid De vennootschap maakt deel uit van de fiscale eenheid voor de vennootschapsbelasting en omzetbelasting van NV SRO; op grond daarvan is de vennootschap hoofdelijk aansprakelijk voor de belastingschuld van de fiscale eenheid als geheel. De fiscale eenheid bestaat uit: SRO Bunschoten B.V. te Amersfoort SRO Leusden B.V. te Amersfoort SRO Services B.V. te Amersfoort SRO Vastgoed B.V. te Amersfoort SRO Amersfoort B.V. te Amersfoort SRO Kennemerland B.V. te Amersfoort SRO Zandvoort B.V. te Amersfoort SRO Zandvoort maakt alleen deel uit van de fiscale eenheid voor de omzetbelasting.

- 54 -

NV SRO (in duizenden euro's) 12

TOELICHTING OP DE ENKELVOUDIGE WINST-EN-VERLIESREKENING OVER 2020

20. Netto-omzet Onder de netto omzet worden verantwoord de projectopbrengsten en de diensten aan andere groepsmaatschappijen. De netto-omzet is in 2020 ten opzichte van 2019 met 0,1% gestegen.

21. Kosten exploitatie en andere externe kosten Hier worden de kosten verantwoord van de uitbestede werkzaamheden zoals: huren, energie, inkoop materialen, verzekeringen, belastingen en heffingen. 2020

2019

22. Personeelskosten Lonen en salarissen Sociale lasten Pensioenlasten Overige personeelskosten

1.857 126 277 523

1.597 107 237 1.004

2.783

2.945

Bezoldiging van (voormalige) bestuurders en commissarissen De bezoldiging aan (voormalige) bestuurders (inclusief pensioenpremies) over 2020 bedraagt € 321 (2019: € 334) en aan commissarissen € 50 (2019: € 48). Personeelsleden Gedurende het jaar 2020 waren 27,45 werknemers in dienst op basis van een volledig dienstverband (2019: 23,57). 23. Financiële baten en lasten Deze post heeft betrekking op de rentevergoeding door de bankier aan de vennootschap. 24. Belastingen resultaat uit gewone bedrijfsuitoefening Vennootschapsbelasting Mutatie actieve belastinglatentie

- 55 -

-84 21

10 -10

-63

-

NV SRO (in duizenden euro's) 25. Aandeel in het resultaat van deelnemingen 2020

Aandeel resultaat SRO Bunschoten B.V. Aandeel resultaat SRO Leusden B.V. Aandeel resultaat SRO Nijkerk B.V. Aandeel resultaat SRO Services B.V. Aandeel resultaat SRO Vastgoed B.V. Aandeel resultaat SRO Amersfoort B.V. Aandeel resultaat SRO Kennemerland B.V. Aandeel resultaat SRO Zandvoort B.V. Aandeel resultaat SRO Zeist B.V. Aandeel resultaat SRO De Bilt B.V.

2019

35 3 209 637 70 355 37 87

20 70 60 226 -31 142 108 12 -14 -

1.433

593

Accountantshonoraria Met ingang van het boekjaar 2016 verricht BDO Audit & Assurance B.V. het onderzoek naar de jaarrekening. De in het boekjaar ontvangen facturen voor de externe accountant en de accountantsorganisatie, genoemd in artikel 1, eerste lid, onder a en e, van de Wet toezicht accountantsorganisaties, zijn als volgt: Onderzoek van de jaarrekening

87

88

Op fiscaal terrein wordt ondersteuning verleend door EY belasting adviseurs, deze vergoeding is niet opgenomen in bovenstaand overzicht.

- 56 -

OVERIGE GEGEVENS

NV SRO

OVERIGE GEGEVENS 1

Statutaire regeling winstbestemming

De winstbestemming vindt plaats in overeenstemming met artikel 21 van de statuten. Daarin wordt bepaald dat de winst, zoals die blijkt uit de vastgestelde winst-en-verliesrekening, geheel ter beschikking staat van de aandeelhouders.Voorstel is om deze winst toe te voegen aan de algemene reserves.

2

Bestemming van het resultaat over het boekjaar 2019

De jaarrekening 2019 is vastgesteld in de algemene vergadering gehouden op 20 mei 2020. De algemene vergadering heeft de bestemming van het resultaat vastgesteld conform het daartoe gedane voorstel.

- 58 -

T: +31 (0)30 284 98 00 E: utrecht@bdo.nl www.bdo.nl

BDO Audit & Assurance B.V. Postbus 4053, 3502 HB Utrecht Van Deventerlaan 101, 3528 AG Utrecht Nederland

Controleverklaring van de onafhankelijke accountant Aan: de aandeelhouders van N.V. Sport, Recreatie en onderwijsvoorzieningen (SRO)

A. Verklaring over de in het jaarverslag opgenomen jaarrekening 2020 Ons oordeel Wij hebben de jaarrekening 2020 van N.V. Sport, Recreatie en onderwijsvoorzieningen (SRO) (hierna: N.V. SRO) te Amersfoort gecontroleerd. De jaarrekening omvat de geconsolideerde en de enkelvoudige jaarrekening. Naar ons oordeel geeft de in dit jaarverslag opgenomen jaarrekening een getrouw beeld van de grootte en de samenstelling van het vermogen van N.V. SRO op 31 december 2020 en van het resultaat over 2020 in overeenstemming met Titel 9 Boek 2 van het in Nederland geldende Burgerlijk Wetboek (BW). De jaarrekening bestaat uit: 1. de geconsolideerde en enkelvoudige balans per 31 december 2020; 2. de geconsolideerde en enkelvoudige winst-en-verliesrekening over 2020; en 3. de toelichting met een overzicht van de gehanteerde grondslagen voor financiële verslaggeving en andere toelichtingen. De basis voor ons oordeel Wij hebben onze controle uitgevoerd volgens het Nederlands recht, waaronder ook de Nederlandse controlestandaarden vallen. Onze verantwoordelijkheden op grond hiervan zijn beschreven in de sectie ‘Onze verantwoordelijkheden voor de controle van de jaarrekening’. Wij zijn onafhankelijk van N.V.

SRO zoals vereist in de Wet toezicht accountantsorganisaties (Wta), de Verordening inzake de onafhankelijkheid van accountants bij assurance-opdrachten (ViO) en andere voor de opdracht relevante onafhankelijkheidsregels in Nederland. Verder hebben wij voldaan aan de Verordening gedrags- en beroepsregels accountants (VGBA). Wij vinden dat de door ons verkregen controle-informatie voldoende en geschikt is als basis voor ons oordeel. Paragraaf ter benadrukking van de impact van COVID-19 Wij vestigen de aandacht op de tekst in de toelichting van de jaarrekening op pagina 25, waarin de onzekerheden zijn omschreven rondom de mogelijke gevolgen van het Coronavirus voor N.V. SRO. Deze situatie doet geen afbreuk aan ons oordeel.

Statutair gevestigd te Eindhoven en ingeschreven in het handelsregister onder nummer 17171186. BDO Audit & Assurance B.V. is lid van BDO International Ltd, een rechtspersoon naar Engels recht met beperkte aansprakelijkheid, en maakt deel uit van het wereldwijde netwerk van juridisch zelfstandige organisaties die onder de naam “BDO” optreden. BDO is de merknaam die wordt gebruikt ter aanduiding van het BDO netwerk en van elk van de BDO Member Firms.

B. Verklaring over de in het jaarverslag opgenomen andere informatie Naast de jaarrekening en onze controleverklaring daarbij, omvat het jaarverslag andere informatie, die bestaat uit:  het bericht van de Raad van Commissarissen aan de aandeelhouders;  het bestuursverslag;  de overige gegevens. Op grond van onderstaande werkzaamheden zijn wij van mening dat de andere informatie:  met de jaarrekening verenigbaar is en geen materiële afwijkingen bevat;  alle informatie bevat die op grond van Titel 9 Boek 2 BW is vereist. Wij hebben de andere informatie gelezen en hebben op basis van onze kennis en ons begrip, verkregen vanuit de jaarrekeningcontrole of anderszins, overwogen of de andere informatie materiële afwijkingen bevat. Met onze werkzaamheden hebben wij voldaan aan de vereisten in Titel 9 Boek 2 BW en de Nederlandse Standaard 720. Deze werkzaamheden hebben niet dezelfde diepgang als onze controlewerkzaamheden bij de jaarrekening. Het bestuur is verantwoordelijk voor het opstellen van de andere informatie, waaronder het bestuursverslag en de overige gegevens in overeenstemming met Titel 9 Boek 2 BW. C.

Beschrijving van verantwoordelijkheden met betrekking tot de jaarrekening Verantwoordelijkheden van het bestuur en de raad van commissarissen voor de jaarrekening Het bestuur is verantwoordelijk voor het opmaken en getrouw weergeven van de jaarrekening in overeenstemming met Titel 9 Boek 2 BW. In dit kader is het bestuur verantwoordelijk voor een zodanige interne beheersing die het bestuur noodzakelijk acht om het opmaken van de jaarrekening mogelijk te maken zonder afwijkingen van materieel belang als gevolg van fouten of fraude. Bij het opmaken van de jaarrekening moet het bestuur afwegen of de onderneming in staat is om haar werkzaamheden in continuïteit voort te zetten. Op grond van genoemd verslaggevingsstelsel moet het bestuur de jaarrekening opmaken op basis van de continuïteitsveronderstelling, tenzij het bestuur het voornemen heeft om de vennootschap te liquideren of de bedrijfsactiviteiten te beëindigen of als beëindiging het enige realistische alternatief is. Het bestuur moet gebeurtenissen en omstandigheden waardoor gerede twijfel zou kunnen bestaan of de onderneming haar bedrijfsactiviteiten in continuïteit kan voortzetten, toelichten in de jaarrekening. De raad van commissarissen is verantwoordelijk voor het uitoefenen van toezicht op het proces van financiële verslaggeving van de vennootschap.

2 | nieuwe perspectieven

Onze verantwoordelijkheden voor de controle van de jaarrekening Onze verantwoordelijkheid is het zodanig plannen en uitvoeren van een controleopdracht dat wij daarmee voldoende en geschikte controle-informatie verkrijgen voor het door ons af te geven oordeel. Onze controle is uitgevoerd met een hoge mate maar geen absolute mate van zekerheid waardoor het mogelijk is dat wij tijdens onze controle niet alle materiële fouten en fraude ontdekken. Afwijkingen kunnen ontstaan als gevolg van fraude of fouten en zijn materieel indien redelijkerwijs kan worden verwacht dat deze, afzonderlijk of gezamenlijk, van invloed kunnen zijn op de economische beslissingen die gebruikers op basis van deze jaarrekening nemen. De materialiteit beïnvloedt de aard, timing en omvang van onze controlewerkzaamheden en de evaluatie van het effect van onderkende afwijkingen op ons oordeel. Wij hebben deze accountantscontrole professioneel kritisch uitgevoerd en hebben waar relevant professionele oordeelsvorming toegepast in overeenstemming met de Nederlandse controlestandaarden, ethische voorschriften en de onafhankelijkheidseisen.

Onze controle bestond onder andere uit:  het identificeren en inschatten van de risico’s dat de jaarrekening afwijkingen van materieel belang bevat als gevolg van fouten of fraude, het in reactie op deze risico’s bepalen en uitvoeren van controlewerkzaamheden en het verkrijgen van controleinformatie die voldoende en geschikt is als basis voor ons oordeel. Bij fraude is het risico dat een afwijking van materieel belang niet ontdekt wordt groter dan bij fouten. Bij fraude kan sprake zijn van samenspanning, valsheid in geschrifte, het opzettelijk nalaten transacties vast te leggen, het opzettelijk verkeerd voorstellen van zaken of het doorbreken van de interne beheersing;  het verkrijgen van inzicht in de interne beheersing die relevant is voor de controle met als doel controlewerkzaamheden te selecteren die passend zijn in de omstandigheden. Deze werkzaamheden hebben niet als doel om een oordeel uit te spreken over de effectiviteit van de interne beheersing van de vennootschap;  het evalueren van de geschiktheid van de gebruikte grondslagen voor financiële verslaggeving, en het evalueren van de redelijkheid van schattingen door het bestuur en de toelichtingen die daarover in de jaarrekening staan;  het vaststellen dat de door het bestuur gehanteerde continuïteitsveronderstelling aanvaardbaar is.

Tevens het op basis van de verkregen controle-informatie vaststellen of er gebeurtenissen en omstandigheden zijn waardoor gerede twijfel zou kunnen bestaan of de onderneming haar bedrijfsactiviteiten in continuïteit kan voortzetten. Als wij concluderen dat er een onzekerheid van materieel belang bestaat, zijn wij verplicht om aandacht in onze controleverklaring te vestigen op de relevante gerelateerde toelichtingen in de jaarrekening. Als de toelichtingen inadequaat zijn, moeten wij onze verklaring aanpassen. Onze conclusies zijn gebaseerd op de controle-informatie die verkregen is tot de datum van onze controleverklaring. Toekomstige gebeurtenissen of omstandigheden kunnen er echter toe leiden dat een onderneming haar continuïteit niet langer kan handhaven;  het evalueren van de presentatie, structuur en inhoud van de jaarrekening en de daarin opgenomen toelichtingen; en  het evalueren of de jaarrekening een getrouw beeld geeft van de onderliggende transacties en gebeurtenissen.

3 | nieuwe perspectieven

Wij communiceren met de Raad van Commissarissen onder andere over de geplande reikwijdte en timing van de controle en over de significante bevindingen die uit onze controle naar voren zijn gekomen, waaronder eventuele significante tekortkomingen in de interne beheersing.

Utrecht, 29 april 2021 BDO Audit & Assurance B.V. namens deze,

R.W.A. Eradus RA

4 | nieuwe perspectieven

Paraaf voor waarmerkingsdoeleinden :

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/12270529/1