CConstaterende datHaarlem
Koppel je AI →
Document · PDF

2 Bijlage Rapport benchmark huishoudelijk afval Haarlem 2024

commissie Beheer 13 mei 2026, gemeente HaarlemBij agendapunt: Uitkomsten benchmark huishoudelijk afval 20243.049 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Haarlem Samenvatting Peiljaar 2024

Inhoud 1. Inleiding

3

2. Kernprestaties

4

3. Milieu

6

4. Kosten

13

5. Dienstverlening

16

6. Regievaardigheden

17

7. Basisgegevens

18

Datum: 2 oktober 2025 Status: definitief

De Benchmark Huishoudelijk Afval is een product van de NVRD, in samenwerking met Rijkswaterstaat en uitgevoerd door Cyclusmanagement.

Pagina 2 van 18

1. Inleiding De benchmark huishoudelijk afval is een prestatiemeting waarbij gemeenten en inzamelbedrijven aan de hand van vooraf vastgestelde indicatoren hun afval(scheidings)prestaties vergelijken. Doel van de benchmark is het inzicht in eigen functioneren en presteren te vergroten om op die manier handvatten voor verbetering te bieden.

De Benchmark kent vier prestatiegebieden: milieu, kosten, dienstverlening en vaardigheden. Per prestatiegebied zijn prestatie-indicatoren gedefinieerd. Het gemeentelijk afval- en grondstoffenbeheer beoogt over het algemeen zo veel mogelijk recycling van huishoudelijk afval tegen zo laag mogelijke beheerkosten. Het recyclepercentage en de totale beheerkosten zijn de belangrijkste prestatie-indicatoren in deze benchmark.

Vergelijkingsbasis Aan de benchmark peiljaar 2024 hebben 122 deelnemers meegedaan die in totaal 186 gemeenten vertegenwoordigen (sommige inzamelbedrijven doen voor meerdere gemeenten mee). In de benchmark worden de gemeenten en bedrijven zoveel mogelijk vergeleken op basis van dezelfde omstandigheden. Omdat het aandeel hoogbouw in een verzorgingsgebied zeer prestatiebepalend blijkt te zijn en hierop nauwelijks kan worden gestuurd, zijn de deelnemende organisaties gegroepeerd naar hoogbouwklasse. De volgende hoogbouwklasses zijn gedefinieerd: Klasse A 50 t/m 100% hoogbouw Klasse B 30 t/m 49% hoogbouw Klasse C 20 t/m 29% hoogbouw Klasse D 0 t/m 19% hoogbouw Haarlem heeft 63% hoogbouw en is ingedeeld in klasse A. In deze rapportage vindt de vergelijking plaats vanuit gemeentelijk perspectief. Dat wil zeggen dat Haarlem wordt vergeleken met vergelijkbare gemeenten (met of zonder eigen inzameldienst).

Leeswijzer Deze rapportage is een samenvatting van de benchmark. Per prestatiegebied wordt Haarlem op de belangrijkste prestatie-indicatoren vergeleken met het klasse A-gemiddelde. Voor een uitgebreide vergelijking wordt verwezen naar het bijlagerapport.

Pagina 3 van 18

2. Kernprestaties Hoe presteert Haarlem tov de benchmark? Op de vier prestatiegebieden van de benchmark is weergegeven hoe Haarlem presteert ten opzichte van de benchmark klasse A.

Milieu Haarlem

KLASSE A

Recycling (%)

42%

36%

CO2-reductie (kg/inw)

67

70

0

258

378

343

22

19

.

Kosten Afvalbeheerkosten (€/ aansl)

Dienstverlening Dienstverleningsniveau (score)

Regie Regievaardigheid (score) Legenda

Toelichting Recycling % = het aandeel huishoudelijk afval dat uiteindelijk ingevoerd wordt in het recyclingproces. Afvalbeheerkosten = de kosten die gemoeid zijn met de gemeentelijke zorgplicht, bestaande uit de inzamelkosten, overslag- en transportkosten, verwerkingskosten, en overige afvalkosten (beleidskosten, voorlichting, handhaving en perceptiekosten), minus de opbrengsten verkregen vanuit producentenverantwoordelijkheid. Dienstverleningsniveau = het gemak waarmee grondstoffen gescheiden kunnen worden aangeboden. In de benchmark wordt op basis van de intensiteit van de dienstverlening (inzamelfrequentie, voorzieningsdichtheid) een totaal score berekend. Regievaardigheid = de mate waarin de gemeente regie voert op het afval- en grondstoffenbeheer. In de benchmark worden 26 regieaspecten onderscheiden op 4 verschillende gebieden: beleid, burgerparticipatie, informatiesturing en circulariteit. De score wordt bepaald door de som van de van toepassing zijnde regievaardigheden (maximaal 26 punten).

Pagina 4 van 18

Kosten-effectiviteit In de onderstaande figuur zijn alle gemeenten uit KLASSE A weergegeven, waarbij het recyclepercentage is afgezet tegen de totale afvalbeheerkosten. De positie van de bol geeft een indicatie van de kosteneffectiviteit van het afval- en grondstoffenbeheer. De kleur van de bol geeft de toegepaste inzamelstrategie weer. 50%

48% Amstelveen 46%

44%

Groningen

42%

Leidschendam-V

40%

Recycling (%)

38% Utrecht

Leiden

Schiedam

Capelle a/d IJssel Delft

36%

Rijswijk

34% Vlaardingen 32%

30%

28%

26% Amsterdam

Den Haag

24% Rotterdam 22% 200

210

220

230

240

250

260

270

280

290

300

310

Afvalbeheerkosten (€ per huish) Tariefdifferentiatie Servicedifferentiatie Tarief- en servicedifferentiatie Basis-systeem

Toelichting Tariefdifferentiatie (diftar) = gemeenten die een variabel tarief voor restafval hebben ingevoerd. Servicedifferentiatie (omgekeerd inzamelen) = gemeenten die hun serviceniveau hebben verlegd van afval naar grondstoffen: grondstoffen worden met een hoog serviceniveau ingezameld (inzameling aan huis, hoge ophaalfrequentie) en restafval wordt met een laag serviceniveau ingezameld (lage ophaalfrequentie of met verzamelcontainers op buurtniveau). Tarief- en servicedifferentiatie = gemeenten die zowel tariefdifferentiatie als servicedifferentiatie hebben toegepast. Basis-systeem = gemeenten die noch tariefdifferentiatie, noch servicedifferentiatie hebben toegepast.

Pagina 5 van 18

3. Milieu Hoe presteert Haarlem op de milieu-indicatoren huishoudelijk afval, recycling en CO2-reductie ten opzichte van de benchmark? Haarlem

KLASSE A

Huishoudelijk afval (kg/inw)

407

387

Scheiding (%)

50%

48%

Restafval (kg/inw)

205

201

Recycling (%)

42%

36%

CO2-reductie (kg/inw)

67

70

.

Toelichting Huishoudelijk afval = de totale hoeveelheid aan afval en grondstoffen die bij huishoudens vrijkomt (inclusief grof afval). Scheiding % = het aandeel van de totale hoeveelheid huishoudelijk afval dat (na)gescheiden wordt. Restafval = de hoeveelheid afval die resteert na (na)scheiding. Recycling % = het aandeel huishoudelijk afval dat uiteindelijk ingevoerd wordt in het recyclingproces. Voor Haarlem is deze indicator berekend op basis van generieke sorteer- en verwerkingsrendementen. CO2-reductie = de gereduceerde hoeveelheid CO2 als gevolg van het recyclen van grondstoffen (gft, pmd, oud papier, glas, textiel, hout, grof tuinafval, frituurvet en luiers).

Pagina 6 van 18

69

70

71

72

72

82

82

84

Den Haag

KLASSE A

Groningen

Amsterdam

Rotterdam

Rijswijk

Leidschendam-V

Schiedam

89

67

Haarlem

Vlaardingen

66

Amstelveen

84

62

Leiden

Capelle a/d IJssel

49

300 275 250 225 200 175 150 125 100 75 50 25 0

Delft

100 75 50 25 0 Amstelveen

47%

43%

42%

Haarlem Groningen

40%

37%

37%

37%

36%

Leidschendam-V

Utrecht

Schiedam

Leiden

Capelle a/d IJssel

36%

36%

KLASSE A Delft

35%

33%

25%

25%

Rijswijk

Vlaardingen

Amsterdam

Den Haag

23%

205

Haarlem

Rotterdam

Den Haag

Amsterdam

Rijswijk

Leiden

285

271

232

211

210

206

201

KLASSE A

Leidschendam-V

201

199

175

164

162

150

117

Utrecht

Delft

Amstelveen

Capelle a/d IJssel

Vlaardingen

Schiedam

Groningen

300 275 250 225 200 175 150 125 100 75 50 25 0

Rotterdam

Groningen

Schiedam

Capelle a/d IJssel

Vlaardingen

68%

63%

62%

61%

56%

50%

Haarlem Amstelveen

48%

46%

45%

44%

41%

40%

34%

33%

29%

KLASSE A

Leidschendam-V

Utrecht

Rijswijk

Leiden

Delft

Amsterdam

Den Haag

Rotterdam

100 75 50 25 0

49

Capelle a/d IJssel

Vlaardingen

Haarlem

Den Haag

Schiedam

Amstelveen

Rotterdam

KLASSE A

Leidschendam-V

Rijswijk

Groningen

Utrecht

Leiden

Amsterdam

Delft

427

419

407

407

404

400

400

387

378

378

368

365

353

352

332

800 600 400 200 0

Utrecht

Huishoudelijk afval (kg/inw)

Scheiding (%)

Restafval (kg/inw)

Recycling (%)

CO2-reductie (kg/inw)

Toelichting

Pagina 7 van 18

Hoeveelheden gescheiden Hieronder zijn de ingezamelde hoeveelheden grondstoffen weergegeven, exclusief afkeur en inclusief de grondstoffen die naderhand uit het restafval worden gehaald. De hoeveelheid afval die na (na)scheiding overblijft is de hoeveelheid restafval. Deze indicator is vergelijkbaar aan de voormalige VANG-kgrestafval doelstelling.

Fijn huishoudelijk kg per inwoner Haarlem

KLASSE A

Groente-, fruit- en tuinafval

40

30

Oud papier en karton

34

28

Plastic, metalen en drankenkartons

16

24

Glas verpakkingen

19

15

Textiel

4

3

Klein chemisch afval

1

1

Luiers

0

0

Frituurvet

0

0

Minerale stoffen

5

3

Biogranulaat (onf)

0

18

Fijn restafval

189

178

Totaal fijn huishoudelijk

309

299

Scheiding (%) fijn huishoudelijk afval

39%

40%

Grof tuinafval

3

5

Kringloopgoederen

8

3

Oud IJzer

3

4

Elektr(on)ische apparatuur

8

4

Hout A en B

21

17

Hout C

1

1

Puin

16

10

.

Grof huishoudelijk kg per inwoner

Overig brongescheiden

5

6

Nagescheiden

20

16

Grof (verbouwings-)restafval

15

24

Totaal grof huishoudelijk

98

88

Scheiding (%) grof huishoudelijk afval

84%

73%

Totaal . Huishoudelijk afval (kg/inw)

407

387

Scheiding (%)

50%

48%

Restafval (kg/inw)

205

201

Toelichting Minerale stoffen, metalen uit bodemas en biogranulaat zijn uit nascheiding verkregen stoffen.

Pagina 8 van 18

Hoeveelheden ingevoerd in het recyclingproces Hieronder zijn de hoeveelheden weergegeven die uiteindelijk ingevoerd worden in het recyclingproces. Dit zijn de gescheiden hoeveelheden grondstoffen minus de vervuiling/ stoorstromen die er tijdens het sorteer- en verwerkingsproces nog worden uitgehaald. Sommige gescheiden stromen zijn niet geschikt voor recycling (waaronder asbest, C-hout) en staan op 0 weergegeven. Op basis van de in het recyclingproces ingevoerde hoeveelheden is het recycle-percentage bepaald.

Fijn huishoudelijk kg per inwoner Haarlem

KLASSE A

Groente-, fruit- en tuinafval

38

28

Oud papier en karton

33

27

Plastic, metalen en drankenkartons

12

18

Glas verpakkingen

19

15

Textiel

1

1

Klein chemisch afval

0

0

Luiers

0

0

Frituurvet

0

0

Minerale stoffen

5

3

Biogranulaat (onf)

0

Metalen uit bodemas

6

5

Niet-gerecycled fijn huishoudelijk afval

194

202

Totaal fijn huishoudelijk

309

299

Recycling (%) fijn huishoudelijk

37%

32%

Grof tuinafval

3

5

Kringloopgoederen

6

9

Oud IJzer

3

3

Elektr(on)ische apparatuur

6

3

Hout A en B

5

4

.

Grof huishoudelijk kg per inwoner

Hout C

0

Puin

16

9

Overig

4

4

Nagescheiden

12

10

Niet-gerecycled grof huishoudelijk afval

44

47

Totaal grof huishoudelijk

98

88

Recycling (%) grof huishoudelijk

55%

46%

Totaal Huishoudelijk afval

407

387

Recycling (%)

42%

36%

Niet-gerecycled huishoudelijk afval

238

250

Toelichting Voor Haarlem zijn de stoorstromen die bij het sorteer- en verwerkingsproces er nog uit worden gehaald berekend op basis van generieke sorteer- en verwerkingsrendementen. Hier is mede het recycle% op berekend.

Pagina 9 van 18

Trend

kg per inwoner

%

kg per inwoner

500

60

300

400

50

250

40

200

30

150

300 200

2020

2024

2023

2022

2021

0 2020

0 2024

0 2023

50

2022

10 2021

100

2020

20

100

2023

Restafval na scheiding

2022

Scheiding

2021

Huishoudelijk afval

Groente-, fruit- en tuinafval

Oud papier en karton

Plastic, metalen en drankenkartons

kg per inwoner

kg per inwoner

kg per inwoner

50

50

40

40

30

30

20

20

10

10

0

0

2024

In de onderstaande figuren is weergegeven hoe de afvalscheidingsresultaten van Haarlem zich in de afgelopen vijf jaar hebben ontwikkeld ten opzichte van de benchmark.

40 30

2024

2023

2022

2021

2020

2024

2023

2022

2024 2024

0

2021

2023 2023

10

2020

2022 2022

2021

2020

20

Glas kg per inwoner 25 20 15 10 5

2021

2020

0

Haarlem KLASSE A

Pagina 10 van 18

Grondstoffen in het restafval kg per inwoner Haarlem

KLASSE A

Groente-, fruit- en tuinafval

69

72

Oud papier en karton

16

19

Plastic, metalen en drankenkartons

19

13

Glas verpakkingen

9

9

Textiel

10

10

Totaal

124

112

35% overig

37% gft

10% pmd

5% textiel

5% glas

.

Haarlem heeft 124 kilogram per inwoner aan grondstoffen (gft, pmd, glas, papier en textiel) in het fijn restafval zitten. Dat is 65% van de totale hoeveelheid fijn restafval.

9% opk

Toelichting Grondstoffen in het restafval = geeft een indicatie van het afvalscheidingspotentieel. Het geeft aan hoeveel kilogram aan gft, oud papier en karton, pmd, glas en textiel nog in het restafval zit. Dit is bepaald op basis van de meest recent gehouden sorteeranalyse van het fijn huishoudelijk restafval. Eventuele nagescheiden grondstoffen zijn hierop in mindering gebracht. Ook de procentuele samenstelling is gecorrigeerd voor nagescheiden grondstoffen. Hierdoor kunnen de percentages afwijken van sorteeranalyseresultaten.

Pagina 11 van 18

Grondstofketens in kaart Voor de belangrijkste grondstoffen is de keten in kaart gebracht, gebruikmakend van data die door sorteerders/ verwerkers zijn aangereikt. Meetpunt is de 'post sortering' voor pmd, en post verwerking voor gft, papier en glas. De verwerkingsrendementen zijn door de opbulking van de grondstromen op installatieniveau (en dus niet op gemeenteniveau) bepaald. Indien geen verwerkingsdata van een grondstof is opgevraagd, zijn generieke verwerkingsrendementen (landelijk gemiddelden) gebruikt. Voor Haarlem is gebruik gemaakt van generieke sorteer- en verwerkingsrendementen.

Pagina 12 van 18

4. Kosten € per aansluiting Haarlem

KLASSE A

Inzamelkosten (incl. inzamelmiddelen)

103

135

Overslag- en transportkosten

11

9

Verwerkingskosten

62

69

Overige kosten

71

54

Vergoedingen producentenverantwoordelijkheid

-11

-9

Totale afvalbeheerkosten

0

258

.

304

301

295

284

269

258

243

227

Capelle a/d IJssel

241

226

Leiden

235

208

200

Groningen

300

234

400

291

Totale afvalbeheerkosten (€/aansluiting)

Rijswijk

Den Haag

Schiedam

Rotterdam

Amsterdam

Leidschendam-V

KLASSE A

Utrecht

Delft

Vlaardingen

Amstelveen

0

Haarlem

100

26 39

62

52

138

Leiden

Capelle a/d IJssel

103

121

70

73

304

301

295

291

269

33 68

68 84

73

78 55

122

97

54 251

234 142

243

241

227

234

27

46

100 50

54

73

92

154

190 114

142

142

Amsterdam

150

71

57

Leidschendam-V

200

208

250

226

300

235

350

284

Opbouw afvalbeheerkosten (€/aansluiting)

110

160 104

Inzamelkosten Overslag transport Verwerking Totale kosten (inzameling + oversklag + verwerking + overig)

Rijswijk

Den Haag

Schiedam

Rotterdam

Utrecht

Delft

Vlaardingen

Amstelveen

Groningen

-50

Haarlem

0

Overig (indirecte afvalkosten) UPV vergoedingen

Toelichting Totale afvalbeheerkosten = de kosten die gemoeid zijn met de gemeentelijke zorgplicht, bestaande uit de inzamelkosten, overslag- en transportkosten, verwerkingskosten, en overige afvalkosten (wo beleidskosten, voorlichting, handhaving en perceptiekosten). Kwijtscheldingsbeleid, btw-compensatie en kosten voor zwerfafval en bedrijfsafval maken geen deel uit van deze kosten. Om die reden kunnen de totale afvalbeheerkosten lager uitvallen dan de afvalstoffenheffing.

Pagina 13 van 18

Kostenverdeling

.

Haarlem

Klasse A

14% 29%

35%

42% 41% 25%

10%

5%

Inzameling Overslag Overig (indirecte afvalkosten)

Verwerking

Inzameling Overslag Overig (indirecte afvalkosten)

Verwerking

Kosten per materiaalstroom € per aansluiting Haarlem

KLASSE A

Fijn restafval

94

115

Groente-, fruit- en tuinafval

23

21

Oud papier en karton

11

11

Plastic, metalen en drankenkartons

14

16

Glas verpakkingen

1

3

Textiel

0

1

Grof huishoudelijk afval

26

47

Fijn restafval

225

252

Groente-, fruit- en tuinafval

273

412

Oud papier en karton

161

214

Plastic, metalen en drankenkartons

509

1200

Glas verpakkingen

22

109

Textiel

-43

174

.

€ per ton

Toelichting De kosten per materiaalstroom zijn de kosten voor inzameling (inclusief inzamelmiddelen), overslag en transport, en verwerking. Voor plastic, metalen en drankenkartons zijn alleen de kosten voor inzameling weergegeven.

Pagina 14 van 18

388

372

371

367

362

354

288

Amstelveen

342

337

286

Groningen

290

253

Capelle a/d IJssel

400

349

600

423

Inkomsten afvalstoffenheffing (€/aansluiting)

Rijswijk

Den Haag

Leidschendam-V

Amsterdam

Rotterdam

Schiedam

Utrecht

Vlaardingen

KLASSE A

Leiden

Delft

0

Haarlem

200

105% 301

-371

-367

-362

102

243

269

284

-354

-372

119

153

100%

89% 295

92%

291

Schiedam

241

Rotterdam

235

Amsterdam

234

100%

227

67

99

138

Leidschendam-V

226

90

113

97%

120

111%

81%

122

84

100%

300

100%

116%

400

97%

500

83%

Kostendekkendheid (%)

119

200 100

208

304

0 -100

-286

-200 -300

-253 -337

-288

-349

-290

-388

-423

-52

Afvalbeheerkosten Inkomsten overig

Overige doorbelaste kosten (btw, kwijtscheldingen, overhead)

Rijswijk

Den Haag

Utrecht

Delft

Vlaardingen

Amstelveen

Capelle a/d IJssel

Leiden

Groningen

-500

Haarlem

-400

Inkomsten afvalstoffenheffing

Toelichting Inkomsten afvalstoffenheffing = de gemiddelde baten van de afvalstoffenheffing (vast + variabel) per huisaansluiting. Kostendekkendheid = het percentage van de afvalbeheerkosten en overige toegerekende kosten dat gedekt wordt uit de inkomsten afvalstoffenheffing en overige afvalbaten. Eventuele dotaties of onttrekkingen uit algemene middelen of reserves zijn in deze berekening niet meegenomen. Om die reden kan het percentage hoger of lager dan 100% uitkomen.

Pagina 15 van 18

5. Dienstverlening Het dienstverleningsniveau wordt in de benchmark gekwantificeerd met behulp van een vragen-score methodiek. Afhankelijk van de intensiteit (inzamelfrequentie, voorzieningsdichtheid) en de omvang (% huishoudens dat gebruik kan maken van de service) worden scores toegerekend. Er worden twee scores berekend: één voor de dienstverlening op grondstoffen (inclusief milieustraat) en één voor de dienstverlening op (grof) restafval. Een lage score voor restafval hoeft niet per definitie slecht te zijn (ivm het stimuleren van afvalscheiding). Haarlem

KLASSE A

Dienstverlening grondstoffen (score)

378

343

Dienstverlening restafval (score)

52

55

Groente-, fruit- en tuinafval

26

32

Oud papier en karton

26

15

Plastic-, metalen en drankenkartons

26

26

.

Halen aan huis aantal ophaalrondes per jaar

Glas verpakkingen Textiel Fijn restafval

5 26

30

Groente-, fruit- en tuinafval

34

87

Oud papier en karton

122

186

Plastic, metalen en drankenkartons

131

212

Glas verpakkingen

703

494

Brengvoorzieningen aantal huishoudens per voorziening

Textiel

1617

1567

Milieustraat

80862

52985

Fijn restafval

54

44

Dekkingsgraad % verzorgingsgebied waar gescheiden wordt ingezameld Groente-, fruit- en tuinafval

100%

68%

Aantal afvalstromen milieustraat

40

25

Openingsuren doordeweeks

42

42

Openingsuren weekend

8

8

Milieustraat

Pagina 16 van 18

6. Regie In welke mate voert de gemeente of het inzamelbedrijf regie op het afval- en grondstoffenbeheer. In de benchmark worden 26 regieaspecten onderscheiden op 4 verschillende gebieden: beleid, burgerparticipatie, informatiesturing en circulariteit. De regiescore wordt bepaald door de som van de van toepassing zijnde regievaardigheden (maximaal 26 punten). Het percentage geeft aan hoeveel % van de gemeenten de betreffende regievaardigheid hebben toegepast. Haarlem

KLASSE A

22

19

Score regievaardigheden

.

Beleidsregie Haarlem

KLASSE A

Er heeft de afgelopen 5 jaar een uitvoerige beleidsevaluatie plaatsgevonden

93%

Er is een actueel afvalbeleidsplan voor huishoudelijk afval vastgesteld

86%

Bewoners zijn betrokken bij opstellen beleidsplan

43%

Er is een afvalpreventieplan of -paragraaf opgesteld

64%

Er worden regelmatig sorteeranalyses voor fijn restafval uitgevoerd

79%

Er worden regelmatig sorteeranalyses voor grof restafval uitgevoerd

36%

Er heeft de afgelopen 5 jaar een uitvoerig bewonersonderzoek plaatsgevonden

86%

Burgerregie Er wordt jaarlijks een communicatiekalender opgesteld Er wordt regelmatig een communicatiecampagne rond afvalscheiding uitgevoerd Er wordt regelmatig een communicatiecampagne rond afvalpreventie uitgevoerd

57%

Gemeente maakt gebruik van afvalcoaches

71%

Er is een mobiele afval-app voor bewoners

93%

Met de mobiele app kun je een grofvuilafspraak maken

57%

Met de mobiele app kunnen bewoners klachten doorgeven

64%

Informatiesturing Inzamelgegevens worden per deelstroom en inzamelwijze geregistreerd

86%

Er vindt registratie van aanbiedgedrag plaats (containermanagement)

29%

Er wordt jaarlijks een afval-grondstoffenmonitor opgesteld

50%

Prestatie-indicatoren maken deel uit van de Planning & Control cyclus

93%

Er vindt uren en kostenregistratie per inzamelactiviteit plaats

79%

Gemeente voert actief contractmanagement met verwerkers en leveranciers

Circulariteit Er is een actueel beleidsplan Circulaire Economie opgesteld

71%

Er is binnen de organisatie een ketenregisseur aangesteld

29%

Er vindt registratie plaats op circulaire indicatoren

71%

Circulariteit maakt onderdeel uit van contracten met ketenpartners De inzameldienst doet aan circulaire inkoop

93%

De inzamelmiddelen zijn vervaardigd van circulair materiaal

86%

Pagina 17 van 18

7. Basisgegevens Algemeen Haarlem

KLASSE A

Aantal inwoners

167636

243929

Aantal aansluitingen

80862

123110

Aandeel hoogbouw (in %)

63%

66%

Gemeentelijk beleid Doelstelling restafval (grof + fijn) Jaartal restafvaldoelstelling Doelstelling afvalscheiding Jaartal afvalscheidingsdoelstelling Doelstelling huishoudelijk afval Jaartal huishoudelijk afvaldoelstelling Tariefdifferentiatie Restafval op afstand Frequentieverlaging restafval Scheidingsmethode PMD laagbouw

Uitsluitend bronscheiding

Scheidingsmethode PMD hoogbouw

Bron- en nascheiding

Nascheiding grof huishoudelijk

Bij gehaald en gebracht grof (verbouwings)restafval

Tarieven Tariefsysteem

Huishoudgrootte

Diftar-tarief restafval (in €/100 liter) Diftar-tarief gft (in €/ 100 liter) Verwerkingstarief restafval (€/ton) incl. verbrandingsbelasting

132

118

Verwerkingstarief gft (€/ton)

85

75

Verwerkingstarief oud papier en karton (€/ton)

-107

-105

Verwerkingstarief glas (€/ton)

-17

-17

Pagina 18 van 18

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/16871811/1