2 Bijlage 1 Programmabegroting 2024-2028 (inclusief bijlagen)
Tekst van het document
Analyse saldo beleidsveld 13 Sociale Basis 13
Sociale Basis
Lasten
Baten
Saldo
Bijgestelde begroting 2023 (exclusief reservemutaties)
47.755
-548
47.207
Begroting 2024 (exclusief reservemutaties)
48.402
-1.818
46.584
647
-1.270
-623
Verschil
Programmabegroting 2024-2028
89
1.3 Sociale Basis
bedrag
v/n
De geraamde lasten (exclusief mutaties reserves) zijn in 2024 € 0,6 miljoen hoger dan in 2023.
647
n
Meerjarenraming 2023-2027 In de vorige meerjarenraming werd met lagere lasten gerekend
-426
v
n n
Amendementen Begroting 2023 Motie 28BIS Geef Triple Threat rust
100 256 -285
Voortgangsrapportage 2023 / Kadernota 2024 Mutaties personeel
-121
v
Opdracht Gewoon in de Wijk Uitvoering aanbeveling uit 213a onderzoek 'benchmark overhead'
231 -173
Regionale programmastructuur opvang Impuls mantelzorgondersteuning
-161 500
n v v
Toelichting lasten
Begroting 2023 Aanvulling Coalitieakkoord 09. Bijdrage stichting leergeld Aanvullende voorstellen Begroting 2023 Overheveling budget 2023 Statushouders
Opvangkosten Oekraïense vluchtelingen 2023 Compenseren maatschappelijke instellingen voor gevolgen stijgende energieprijzen Indexatie Kadernota 2024 Bestemmingsvoorstellen resultaat jaarrekening 2022
-113 -2.500 1.584
v
n v v n
-625
v
Overzetten coalitiegelden van programma 1 naar programma 3 Tijdelijke formatie taalhuiscoördinator
-100 74
v
Geactualiseerde kostenverdeling begroting 2024 Formatie team coördinatoren SWT naar Buurts
272 283
Begroting 2024
Budgetneutrale bijstelling voor GALA middelen Bijstelling voor Begroting 2024 Veiligheidsregio Kennemerland Diverse verschillen < € 100.000.
1.610 179
n n n n n
62
n
bedrag
v/n
-1.270
v
Voortgangsrapportage 2023 / Kadernota 2024 Mutaties personeel
121
n
Regionale programmastructuur opvang
161
n
-1.610
v
58
n
1.3 Sociale Basis Toelichting baten De geraamde baten (exclusief mutaties reserves) zijn in 2024 € 1,3 miljoen hoger dan in 2023
Begroting 2024 Budgetneutrale bijstelling voor GALA middelen Diverse verschillen < € 100.000.
Programmabegroting 2024-2028
90
Reservemutaties per programma Reservemutaties
Toevoegingen
Onttrekkingen
Mutatie 2024
50
170
Reserve Duurzame sportvoorzieningen
50
50
Reserve RM arbeidsmarktbeleid
120
Investeringen programma IP nummer
Omschrijving
77.01 77.01 77.01 77.01 77.01 77.01 77.01 77.01 77.01 77.01 77.01 77.01 81.06 81.27 81.27 81.28 81.28 81.28 81.30 81.30 JGD.01 JGD.02 JGD.03
Investeringen waarvoor reeds krediet is verleend JOP 2020 / SHO 2023 Nieuwbouw De Wadden Boerhaave JOP 2020 / SHO 2023 Uitbreiding Coornhert Lyceum JOP 2020 stelpost prijsverhogingen JOP 2020 stelpost versnellingen, aankopen, bouw- en woonrijp JOP 2020 Uitbreiding Mgr. Huibersschool SHO 2023 Focus semi-permanent gebouw SHO 2023 HAVO op Haarlem College SHO 2023 Huibersschool IKC Wijzer SHO 2023 Kring 2 upgrade SHO 2023 Renovatie HMS (vb krediet en uitv) SHO 2023 stelpost prijsstijging e.d. Zonnewijzer uitbreiding, gymzaal en IKC Vervanging grassportvelden FC Haarlem-Kennemerland verplaatsbare kleedkamers Vervanging kleedaccommodaties Kon. HFC Kinheim softbal KG toplaag en gravel Stelpost verrekening sportaccommodaties 2015-2020 Vervanging sportvelden: onderbouw Schalkwijk tijdelijke sporthal Turnhal Jaap Edenlaan Scoda Plein skatepark ('t Landje) Roosje Vospad, playground Speeltuingebouw Theemsplein
Investering 2024 3.840 1.480 570 455 600 140 2.000 1.127 1.000 4.000 1.359 4.800 221 50 618 130 500 235 75 1.373 625 49 300
81.27 81.28 81.28 81.30 SPRT.02 SPRT.03
Investeringen waarover nog een raadsbesluit moet worden genomen Accommodaties sport Atletiekbaan renovatie en uitbreiding Vervanging sportvelden: toplagen Binnen- en buitensportaccomodaties Sporthal Schalkwijk Sport in de openbare ruimte
1.030 500 3.065 810 200 250
Totaal netto investeringen
31.402
Risico's Er zijn twee risico’s met financieel gevolg geïdentificeerd binnen programma 1, deze risico’s zijn terug te vinden in de bijlage 5.12 en leiden tot een benodigde weerstandscapaciteit van € 2,6 miljoen.
Programmabegroting 2024-2028
91
Doelenboom Programma 2 ‘Ondersteuning en zorg’ Beleidsveld
Doel
Effectindicator
Prestatie
% Haarlemmers dat aangeeft in het dagelijks leven beperkt te worden vanwege de woonsituatie 2.1 Voorzieningen volwassenen
Haarlemmers kunnen zo zelfstandig mogelijk functioneren en thuis wonen
% Haarlemmers dat aangeeft in het dagelijks leven beperkt te worden in het voeren van een huishouden % Haarlemmers dat aangeeft in het dagelijks leven beperkt te worden in het verrichten van algemene dagelijkse levensverrichtingen
Verstrekken materiële – en immateriële voorzieningen
% Haarlemmers dat aangeeft in het dagelijks leven beperkt te worden in het zich buitenshuis verplaatsen Betere aansluiting bieden op sociale basis/jeugdhulp 2.2 Voorzieningen jeugd
Jongeren groeien zo veel mogelijk thuis op, in een gezinsvervangend verblijf Vermindering jeugdbeschermings- en jeugdreclassingsmaatregelen Haarlemmers zijn veilig in hun huis
2.3 Opvang wonen en herstel
Indien er geen sprake is van een (veilig) thuis, is er opvang
Product
Prestatie-indicator
2101 Vervoersvoorz. (€ 7.356)
Aantal cliënten maatwerkarrangementen Wmo (BZK)
2102 Woonvoorzieningen (€ 3.456)
Aantal unieke inwoners met een voorziening hulp bij het huishouden
2103 Huishoudelijke onderst. (€ 17.698) 2104 Begeleiding en dagbest. (€ 10.209)
Aantal unieke inwoners met een woonvoorziening
2105 Gezinsbeg. en jongvolw. (€ 238)
Aantal unieke inwoners met een voorziening Beschermd Wonen
2106 Overige voorz. volw. (€ -195)
Aantal unieke inwoners met een vervoersvoorziening
2201 Ambulante jeugdhulp (€ 32.704) % jongeren met jeugdhulp (BZK)
Normalisatie van opvoedvragen. Licht waar kan, zwaar waar moet
% jongeren in pleegzorg / gezinsvervangend verblijf
Het bieden van meer passend en toereikend aanbod voor gezinsvervangende zorgvormen
2202 Jeugdhulp met verblijf (€ 8.612)
Herstellen veiligheid en voorkomen (verdere) ontsporing jongeren
2203 Hoogspecialist. jeugdhulp (€ 2.521)
2202 Jeugdhulp met verblijf (€ 8.612) 2204 Overige voorzieningen jeugd (€ 2.110)
% beëindigde jeugdhulptrajecten volgens plan
Aantal jongeren in pleegzorg / gezinsvervangende verblijfsvormen
% jongeren met jeugdbescherming (BZK) % jongeren met jeugdreclassering (BZK) Aantal (voorlopige) OTS
Aantal meldingen bij Veilig Thuis
Zorg voor voldoende ondersteuning t.b.v. veilig zijn in eigen huis
2301 Maatschappelijke opvang (€ 22.449)
Het aantal zaken dat direct wordt afgeschaald naar het lokale veld
2302 Beschermd Wonen (€ 39.903)
Het aantal diensten Voorwaarden en Vervolg dat wordt gestart Aantal unieke inwoners met een beschikking maatschappelijke opvang
Aantal inwoners dat feitelijk dakloos is
Zorg voor voldoende ondersteuning t.b.v. opvang
2301 Maatschappelijke opvang (€ 22.449)
Aantal beschikbare maatschappelijke opvang plekken Aantal begeleidingstrajecten in de maatschappelijke opvang
Programma 2 Ondersteuning en zorg Commissie (Coördinerende) Portefeuilles Afdeling(en)
Samenleving Zorg, Welzijn, Volksgezondheid, Jeugd, Ouderen Maatschappelijke Ondersteuning en Jeugd, Onderwijs en Sport
Programmadoelstelling (missie) De gemeente organiseert specialistische ondersteuning en zorg op maat. Als er sprake is van een beperking, chronische, psychische of psychosociale problemen bij volwassenen en jeugdigen en/of als jeugdigen opgroeien in een onveilige situatie of een strafbaar feit hebben begaan, biedt de gemeente passende zorg. Deze zorg is zo licht mogelijk en zo dicht mogelijk bij huis, gaat uit van de individuele bewoner, leefeenheid of gezin en duurt niet langer dan nodig. Voor de jeugdigen in Haarlem biedt de gemeente, samen met aanbieders, passende hulp, ook bij complexe zorgvragen. De zorg heeft tot doel dat Haarlemmers weer zoveel mogelijk kunnen deelnemen aan de maatschappij.
Kaderstellende beleidsnota's • • • • • • •
Transformatieprogramma Sociaal Domein 2018-2020 (2018/432318) Verordening maatschappelijke ondersteuning gemeente Haarlem 2023 (2022/1746036) Uitnodiging tot Inschrijving Gewoon in de Wijk (2022/53240) Regionaal kader Opvang, Wonen en Herstel 2022 t/m 2027 (2021/593411) Uitvoeringsprogramma Opvang, Wonen en Herstel 2023-2027 (2023/485433) Verwervingsstrategie voorzieningen Beschermd Wonen en Maatschappelijke Opvang (2021/600141) Regiovisie verbinden en versterken in de aanpak van huiselijk geweld en kindermishandeling 2020-2024 (2020/048818)
Programmabegroting 2024-2028
93
Beleidsvelden Beleidsveld 21 Voorzieningen volwassenen Wat willen we bereiken en wat gaan we ervoor doen? BV 21
Voorzieningen volwassenen
Doel
Haarlemmers kunnen zo zelfstandig mogelijk functioneren en thuis wonen
Effect Percentage Haarlemmers dat aangeeft in het dagelijks leven beperkt te worden vanwege de woonsituatie indicator (inwonerspeiling) R/S
-
-
-
-
-
12%
<12%
<12%
<12%
<12%
<12%
<12%
(2015)
(2018)
(2019)
(2020)
(2021)
(2022)
(2023)
(2024)
(2025)
(2026)
(2027)
(2028)
Effect Percentage Haarlemmers dat aangeeft in het dagelijks leven beperkt te worden in het voeren van een indicator huishouden (inwonerspeiling) R/S
-
-
-
-
-
-
nnb*
nnb*
nnb*
nnb*
nnb*
nnb*
(2015)
(2018)
(2019)
(2020)
(2021)
(2022)
(2023)
(2024)
(2025)
(2026)
(2027)
(2028)
*nulmeting vindt plaats in 2023 Effect Percentage Haarlemmers dat aangeeft in het dagelijks leven beperkt te worden in het verrichten van algemene indicator dagelijkse levensverrichtingen (inwonerspeiling) R/S
-
-
-
-
-
-
nnb*
nnb*
nnb*
nnb*
nnb*
nnb*
(2015)
(2018)
(2019)
(2020)
(2021)
(2022)
(2023)
(2024)
(2025)
(2026)
(2027)
(2028)
*nulmeting vindt plaats in 2023 Effect Percentage Haarlemmers dat aangeeft in het dagelijks leven beperkt te worden in het zich buitenshuis indicator verplaatsen (inwonerspeiling) R/S
-
-
-
-
-
-
nnb*
nnb*
nnb*
nnb*
nnb*
nnb*
(2015)
(2018)
(2019)
(2020)
(2021)
(2022)
(2023)
(2024)
(2025)
(2026)
(2027)
(2028)
*nulmeting vindt plaats in 2023 Prestatie Verstrekken materiële en/of immateriële voorzieningen Prestatie Cliënten met een maatwerkarrangement Wmo per 10.000 inwoners (CBS Monitor Sociaal Domein Wmo) (BZK) indicator R/S
650
670
740
720
710
690
<750
<750
<750
<750
<750
<750
(2016)
(2018)
(2019)
(2020)
(2021)
(2022)
(2023)
(2024)
(2025)
(2026)
(2027)
(2028)
Prestatie Aantal unieke inwoners met een voorziening hulp bij het huishouden indicator R/S
3.648
4.621
4.760
>4.850
>4.850
>4.850
>4.850
>4.850
>4.850
(2020)
(2021)
(2022)
(2023)
(2024)
(2025)
(2026)
(2027)
(2028)
Prestatie Aantal unieke inwoners met een woonvoorziening indicator R/S
1.718
2.001
2.171
>2.171
>2.171
>2.171
>2.171
>2.171
>2.171
(2020)
(2021)
(2022)
(2023)
(2024)
(2025)
(2026)
(2027)
(2028)
Prestatie Aantal unieke inwoners met een voorziening Beschermd Wonen indicator R/S
403
458
519
557
>600
>600
>600
>600
>600
>600
(2019)
(2020)
(2021)
(2022)
(2023)
(2024)
(2025)
(2026)
(2027)
(2028)
Prestatie Aantal unieke inwoners met een vervoersvoorziening indicator R/S
Programmabegroting 2024-2028
5.855
6.622
6.643
>6.643
>6.643
>6.643
>6.643
>6.643
>6.643
(2020)
(2021)
(2022)
(2023)
(2024)
(2025)
(2026)
(2027)
(2028) 94
Beleidsveld 22 Voorzieningen jeugd Wat willen we bereiken en wat gaan we ervoor doen? BV 22
Voorzieningen jeugd
Doel
Betere aansluiting bieden op sociale basis/jeugdhulp
Effect Percentage jongeren met jeugdhulp als percentage van alle jongeren tot 18 jaar (CBS)(BZK). Per 2020 is er indicator sprake van een toename van de berichtgeverspopulatie van jeugdhulpaanbieders en verandering in de berekenwijze van de definitieve cijfers over jeugdhulp, jeugdbescherming en jeugdreclassering R/S
11,7%
11,4%
11%
11%
11%
11%
11%
11%
(2021)
(2022)
(2023)
(2024)
(2025)
(2026)
(2027)
(2028)
Prestatie Normalisatie van opvoedvragen. Licht waar kan, zwaar waar moet Prestatie Het percentage beëindigde jeugdhulptrajecten volgens plan (CBS). Het CBS heeft hierover een nieuwe reeks indicator gepubliceerd R/S
Doel
38%
-
87%
87%
87%
87%
87%
87%
(2021)
(2022)
(2023)
(2024)
(2025)
(2026)
(2027)
(2028)
Jongeren groeien zo veel mogelijk thuis op, in een gezinsvervangend verblijf
Effect Het percentage jongeren in pleegzorg / gezinsvervangend verblijf (CBS) indicator R/S
80%
80%
63%
63%
63%
63%
63%
63%
(2021)
(2022)
(2023)
(2024)
(2025)
(2026)
(2027)
(2028)
Prestatie Het bieden van meer passend en toereikend aanbod voor gezinsvervangende zorgvormen Prestatie Het aantal jongeren in pleegzorg of gezinsvervangende verblijfsvormen (CBS) indicator R/S
Doel
198
180
-
241
250
255
255
255
(2021)
(2022)
(2023)
(2024)
(2025)
(2026)
(2027)
(2028)
Vermindering jeugdbeschermings- en jeugdreclassingsmaat-regelen
Effect Percentage jongeren met jeugdbescherming als percentage van alle jongeren tot 18 jaar (CBS)(BZK) indicator R/S
1%
0,8%
0,9%
0,9%
1%
0,9%
0,9%
0,9%
(2021)
(2022)
(2023)
(2024)
(2025)
(2026)
(2027)
(2028)
Effect Percentage jongeren met een jeugdreclassering als percentage van alle jongeren van 12 tot 23 jaar (CBS)(BZK) indicator R/S
0,4%
0,3%
0,4%
0,4%
0,4%
0,4%
0,4%
0,4%
(2021)
(2022)
(2023)
(2024)
(2025)
(2026)
(2027)
(2028)
Effect Het aantal (voorlopige) onder toezicht stellingen (OTS) (CBS) indicator R/S
360
290
220
220
210
210
210
210
(2021)
(2022)
(2023)
(2024)
(2025)
(2026)
(2027)
(2028)
Prestatie Herstellen veiligheid en voorkomen (verdere) ontsporing jongeren
Programmabegroting 2024-2028
95
Beleidsveld 23 Opvang, wonen en herstel Wat willen we bereiken en wat gaan we ervoor doen? BV 23
Opvang, wonen en herstel
Doel
Haarlemmers zijn veilig in hun huis
Effect Aantal meldingen bij Veilig Thuis indicator R/S
920
876
1082
1000
>1.000 >1.000 >1.000 >1.000
>1.000
(2020)
(2021)
(2022)
(2023)
(2024)
(2025)
(2026)
(2027)
(2028)
Prestatie Zorg voor voldoende ondersteuning t.b.v. veilig zijn in eigen huis Prestatie Het aantal zaken dat direct wordt afgeschaald naar het lokale veld indicator R/S
212
596
747
500
>500
>500
>500
>500
>500
(2020)
(2021)
(2022)
(2023)
(2024)
(2025)
(2026)
(2027)
(2028)
Prestatie Het aantal diensten Voorwaarden en Vervolg dat wordt gestart* indicator *Dit zijn zaken waarbij Veilig Thuis al bij het opstellen van de voorwaarden voor een Veiligheidsplan samen optrekt met het lokale veld en het gezin R/S
Doel
140
95
44
25
>50
>50
>50
>50
>50
(2020)
(2021)
(2022)
(2023)
(2024)
(2025)
(2026)
(2027)
(2028)
Indien er geen sprake is van een (veilig) thuis, is er opvang
Effect Aantal inwoners dat feitelijk dakloos is* indicator R/S
545
548
470
439
458
450
450
450
450
450
450
(2018)
(2019)
(2020)
(2021)
(2022)
(2023)
(2024)
(2025)
(2026)
(2027)
(2028)
* Volgens de jaarrapportage van de GGD Prestatie Zorg voor voldoende ondersteuning t.b.v. opvang Prestatie Aantal unieke inwoners met een beschikking maatschappelijke opvang indicator R/S
271*
290*
343*
313*
320*
380**
380**
380**
380**
380**
380**
(2018)
(2019)
(2020)
(2021)
(2022)
(2023)
(2024)
(2025)
(2026)
(2027)
(2028)
* Velserpoort, Wilhelmina en Joops hotel ** Exclusief Joops hotel; inclusief MO Wmo-gezinnen, Wmo-jongvolwassenen, Wmo-alleenstaanden & gezinnen Prestatie Aantal beschikbare maatschappelijke opvang plekken indicator R/S
181
199
216
216
214
220
159*
159*
159*
159*
159*
(2018)
(2019)
(2020)
(2021)
(2022)
(2023)
(2024)
(2025)
(2026)
(2027)
(2028)
* Wmo-groep alleenstaand (72); Wmo-groep gezinnen (30); Wmo-groep jongvolwassenen (22); Wmo-groep alleenstaande & gezinnen (9); economisch dakloze gezinnen (21); economisch dakloze individuen (5). Wmo-groep is regionaal; economisch dakloosheid is Haarlems. Prestatie Aantal begeleidingstrajecten in de maatschappelijke opvang indicator R/S
316
348
403
416
418
420
425
425
425
425
(2019)
(2020)
(2021)
(2022)
(2023)
(2024)
(2025)
(2026)
(2027)
(2028)
Programmabegroting 2024-2028
96
Financiën 2 Ondersteuning en Zorg Progr. Bel. veld
Ondersteuning en Zorg
Rekening Begroting Begroting Begroting Begroting 2022 2023 2024 2025 2026 na wijz.
Begroting 2027
Begroting 2028
Lasten (exclusief reserves) 21
Voorzieningen volwassenen
39.606
38.040
39.913
39.915
39.919
39.912
39.861
22
Voorzieningen jeugd
39.868
40.811
45.948
43.175
43.484
43.484
43.480
23
Opvang, wonen en herstel
66.260
85.922
64.264
63.350
62.627
62.791
63.398
Totaal lasten
145.734
164.773
150.125
146.441
146.031
146.187
146.739
-1.394
-1.095
-1.151
-238
-1.965
-1.958
-1.958
-110
0
0
0
0
0
0
Baten (exclusief reserves) 21
Voorzieningen volwassenen
22
Voorzieningen jeugd
23
Opvang, wonen en herstel
-19.832
-24.559
-1.912
-1.365
-1.100
-1.100
-1.100
Totaal baten
-21.336
-25.654
-3.063
-1.603
-3.065
-3.058
-3.058
tableCell1
Saldo (exclusief reserves) 21
Voorzieningen volwassenen
38.212
36.945
38.762
39.677
37.954
37.954
37.903
22
Voorzieningen jeugd
39.758
40.811
45.948
43.175
43.484
43.484
43.480
23
Opvang, wonen en herstel
46.428
61.363
62.352
61.986
61.528
61.692
62.299
Totaal saldo
124.398
139.119
147.062
144.838
142.966
143.130
143.682
Toevoegingen aan reserves
10.852
0
0
0
0
0
0
-3.485
-5.035
-739
-413
-393
-393
-393
131.765
134.084
146.323
144.425
142.573
142.737
143.289
Lasten
Baten
Saldo
Bijgestelde begroting 2023 (exclusief reservemutaties)
38.040
-1.095
36.945
Begroting 2024 (exclusief reservemutaties)
39.913
-1.151
38.762
Verschil
1.874
-56
1.817
tableCell4
Onttrekkingen aan tableCell13 reserves tableCell19
Totaal saldo incl. reserves
Analyse saldo beleidsveld 21 Voorzieningen volwassenen 21
Voorzieningen volwassenen
Programmabegroting 2024-2028
97
2.1 Voorzieningen volwassenen
bedrag
v/n
1.874
n
-326
v
Opdracht Gewoon in de Wijk
-251
v
Trendanalyse Wmo: Structurele effecten kosten o.b.v. 2022
-582
v
Trendanalyse Wmo: Prijseffecten
200
n
Trendanalyse Wmo: Continuering van trend in aantal cliënten Wmo
800
n
2.119
n
Diverse verschillen < € 100.000.
-86
v
2.1 Voorzieningen volwassenen
bedrag
v/n
De geraamde baten (exclusief mutaties reserves) blijven in 2024 nagenoeg gelijk.
-56
v
Diverse verschillen < € 100.000.
-56
v
Toelichting lasten De geraamde lasten (exclusief mutaties reserves) zijn in 2024 € 1,9 miljoen hoger dan in 2023.
Meerjarenraming 2023-2027 In de vorige meerjarenraming werd met lagere lasten gerekend
Voortgangsrapportage 2023 / Kadernota 2024
Indexatie begroting 2024
Toelichting baten
Analyse saldo beleidsveld 22 Voorzieningen jeugd 22
Voorzieningen jeugd
Lasten
Baten
Saldo
Bijgestelde begroting 2023 (exclusief reservemutaties)
40.811
40.811
Begroting 2024 (exclusief reservemutaties)
45.948
45.948
Verschil
5.137
5.137
2.2 Voorzieningen jeugd
bedrag
v/n
5.137
n
-198
v
Indexatie Kadernota 2024
2314
n
Verwerken voordeel trendanalyse jeugd
500
n
Toelichting lasten
De geraamde lasten (exclusief mutaties reserves) zijn in 2024 € 5,1 miljoen hoger dan in 2023
Meerjarenraming 2023-2027 In de vorige meerjarenraming werd met lagere lasten gerekend
Voortgangsrapportage 2023 / Kadernota 2024
Programmabegroting 2024-2028
98
2.2 Voorzieningen jeugd
bedrag
v/n
491
n
2.033
n
-3
v
bedrag
v/n
Begroting 2024 Geactualiseerde kostenverdeling begroting 2024 Meicirculaire 2023 Diverse verschillen < € 100.000.
2.2 Voorzieningen jeugd Toelichting baten De geraamde baten (exclusief mutaties reserves) blijven in 2024 nagenoeg gelijk Diverse verschillen < € 100.000.
Analyse saldo beleidsveld 23 Opvang, wonen en herstel 23
Opvang, wonen en herstel
Lasten
Baten
Saldo
Bijgestelde begroting 2023 (exclusief reservemutaties)
85.922
-24.559
61.363
Begroting 2024 (exclusief reservemutaties)
64.264
-1.912
62.352
Verschil
-21.658
22.648
989
2.3 Opvang, wonen en herstel
bedrag
v/n
-21.658
v
275
n
-150
v
Tussenvoorziening Laan van Decima
-1.650
v
Bijstelling Regionaal Budget MO
-3.695
v
Onttrekking Reserve OW&H t.b.v. uitkering POK middelen aan lokale gemeenten
-610
v
Septembercirculaire 2022
118
n
Uitvoering aanbeveling uit 213a onderzoek 'benchmark overhead'
-115
v
-19.575
v
Indexatie Kadernota 2024
109
n
Bestemmingsvoorstellen resultaat jaarrekening 2022
-114
v
Toelichting lasten
De geraamde lasten (exclusief mutaties reserves) zijn in 2024 € 21,7 miljoen lager dan in 2023
Meerjarenraming 2023-2027 In de vorige meerjarenraming werd met hogere lasten gerekend
Begroting 2023 Aanvulling Overheveling voorbereidingskosten Skaeve Huse en boerderijcomplex Noord Akendam
Voortgangsrapportage 2023 / Kadernota 2024
Opvangkosten Oekraïense vluchtelingen 2023
Programmabegroting 2024-2028
99
2.3 Opvang, wonen en herstel
bedrag
v/n
Geactualiseerde kostenverdeling begroting 2024
497
n
Bijstelling voor Begroting 2024 Veiligheidsregio Kennemerland
174
n
3.042
n
36
n
22.648
n
Tussenvoorziening Laan van Decima
1.650
n
Opvangkosten Oekraïense vluchtelingen 2023
21.000
n
-2
v
Begroting 2024
Meicirculaire 2023 Diverse verschillen < € 100.000. Toelichting baten De geraamde baten (exclusief mutaties reserves) zijn in 2024 € 22,6 miljoen lager dan in 2023
Voortgangsrapportage 2023 / Kadernota 2024
Diverse verschillen < € 100.000.
Reservemutaties per programma Reservemutaties
Toevoegingen
Onttrekkingen
Mutatie 2024
739
Reserve Opvang, wonen en herstel
739
Investeringen programma IP nummer
Omschrijving
Investering 2024
Investeringen waarvoor reeds krediet is verleend MTS.04
Delftwijk, De Gijs optimalisering
50
Investeringen waarover nog een raadsbesluit moet worden genomen MTS.01
Woonvoorziening Domusplus
MTS.05
Vastgoed maatschappelijke opvang
MTS.07
Skaeve Huse Totaal netto investeringen
725 8.050 250 9.075
Risico's Er zijn 13 risico’s met financieel gevolg geïdentificeerd binnen programma 2, deze risico’s zijn terug te vinden in de bijlage 5.12 en leiden tot een benodigde weerstandscapaciteit van € 7,7 miljoen.
Programmabegroting 2024-2028
100