CConstaterende datGroningen
Koppel je AI →
Document · PDF

Erratum gemeenterekening 2020 gemeente Groningen.pdf

Politieke woensdag (Dag agenda) 23 juni 2021, gemeente GroningenBij agendapunt: 1: Sociaal - Gemeenterekening 2020 (raadsvoorstel 26-5-2021)4.232 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Onderwerp Steller

Erratum gemeenterekening 2020 gemeente Groningen P. Scholtens De leden van de raad van de gemeente Groningen te GRONINGEN

Telefoon Datum

Bijlage(n)

Ons kenmerk

Uw brief van

Uw kenmerk

(050) 367 91 16 18-6-2021

-

Geachte heer, mevrouw, Uw raad bespreekt op 30 juni 2021 de gemeenterekening 2020 van de gemeente Groningen. Ondanks de zorgvuldigheid waarmee deze gemeenterekening is opgesteld, is er toch een aantal onjuistheden in het boekwerk 2020 geslopen. De wijzigingen staan in bijgaand erratum. Deze zijn niet van invloed op het geschetste beeld in de jaarrekening 2020. Wij verzoeken u dit erratum te betrekken bij de besluitvorming over de gemeenterekening in uw raad van 30 juni 2021. Na vaststelling van gemeenterekening zullen wij de wijzigingen verwerken in het boekwerk en de website. De gewijzigde versie van het boekwerk wordt ook op onze gemeentelijke website gepubliceerd. Met vriendelijke groet, burgemeester en wethouders van Groningen,

burgemeester, Koen Schuiling

secretaris, Christien Bronda

Deze brief is elektronisch aangemaakt en daarom niet ondertekend.

Bijgaand de betreffende correcties van het erratum: Boekwerk pagina 292 e.v. Paragraaf 3: Weerstandsvermogen en risicobeheersing In het boekwerk van de jaarrekening ontbreekt per abuis onderstaand risico t.a.v. de effecten coronavirus. Het risico is wel meegenomen in de berekening

Bladzijde

2

van het weerstandsvermogen en het weerstandsvermogen verandert hierdoor dus niet. Naam risico Programma

Effecten coronavirus Alle programma's

Toelichting

De corona pandemie heeft grote impact op de gemeentelijke financiën. In de begroting 2021 hebben we een risico opgenomen voor het effect van de maatregelen die zijn ingesteld om aantal besmettingen terug te brengen. Het effect is groot in het sociaal domein (toename werkeloosheid en effect op inkomensondersteuning en schuldhulpverlening, jongeren en ZZP's komen in de financiële problemen, minder mogelijkheden voor een beschutte werkplek, effect op transformatie opgaven in de zorg). Ook het effect in de sectoren sport, cultuur, economie en toezicht en handhaving zijn groot. Ook lopen we een risico bij het realiseren van geraamde opbrengsten (bijvoorbeeld bij parkeren, precario en logiesbelasting). Bij projecten en gebiedsontwikkelingen zien we nog geen toename van het risico. Van het Rijk ontvangen we aanvullende middelen om de effecten van de corona pandemie te kunnen opvangen. Dit verlaagt het risico. Onderstaand geven we een inschatting van het risico voor de verschillende sectoren. Dit leidt tot een incidenteel risico van 6,5 miljoen euro. In dit risico is geen rekening gehouden met het effect van de corona pandemie op het risico voorde BUIG, het risico Parkeren en het risico bij de zorguitgaven. De effecten zijn meegenomen in de afzonderlijke risico's omdat deze niet los gezien kunnen worden van het reguliere risico.

Sport

We houden rekening met een risico dat de verhuurinkomsten van de sportaccommodaties teruglopen. Dit heeft betrekking op onder andere de verhuur aan sportverenigingen (door minder leden), verhuur aan scholen en overige verhuurinkomsten. Daarnaast houden we rekening met een verlaging van les- en cursusgelden en entreegelden bij de zwembaden en de ijsbaan. Het totale risico voor de inkomsten hebben we berekend op 2,6 miljoen euro. Voor een deel rekenen we op compensatie van het Rijk (1,4 miljoen euro). Daarmee komt het risico voor de gemeente op 1,2 miljoen euro.

Cultuur

In het geval de 1,5 meter maatregelen in 2021 van kracht blijven zijn alle cultuur evenementen verliesgevend. Dit leidt tot lagere inkomsten lager terwijl de kosten wel gemaakt worden of toenemen. Voor het bepalen van het risico houden we rekening met minder inkomsten van 2 miljoen euro. We verwachten dat we voor een deel gecompenseerd worden voor dit tekort. We houden daarom rekening met een risico van 1 miljoen euro.

Werk en inkomen

De corona pandemie leidt tot een toename van de werkeloosheid. Voor de gemeente leidt dit tot op veel fronten tot hogere lasten (zoals meer uitkeringen, meer begeleidingskosten om mensen aan het werk te helpen, hoger kosten schuldhulpverlening). Het effect van corona op het aantal te verstrekken uitkeringen kan niet los worden gezien van het reguliere risico (risico BUIG). Daarom nemen we dit effect mee in het reguliere risico BUIG. De overige onderdelen lichten we hier toe. Naar aanleiding van de coronacrisis wordt het werkprogramma geactualiseerd. Dit zal leiden tot een hogere capaciteitsvraag (meer personeel om mensen naar werk te leiden). Binnen het werkprogramma komt de grootste focus te liggen op preventie van instroom in de uitkering (WW of bijstand). We verwachten dat de uitvoeringskosten zullen toenemen. Voor de begroting 2021 hebben we de extra kosten ingeschat op 1,3 miljoen euro. Daarbij hebben we een risico opgenomen voor onvoldoende compensatie door het Rijk. Inmiddels is duidelijk dat we van het Rijk middelen ontvangen voor ondersteuning en begeleiding naar werk, mogelijkheden voor om- en bijscholing, voorkomen jeugdwerkeloosheid (steunen herstelpakket). We schatten in dat de middelen voldoende zijn om de extra kosten op te kunnen vangen. Daarom hebben we het risico op nul gezet.

Bladzijde

3

Tijdens de vorige crisis hebben we gezien dat een toename van armoede heeft geleid tot een stijging van het aantal mensen met problematische schulden. We verwachten dat het aantal mensen met schulden ook nu zal toenemen. Bij het bepalen van het risico in de begroting 2021 zijn we uitgegaan van een toenemend beroep op de schuldhulpverlening van 30%. Dit leidde tot een risico van 1,4 miljoen euro. Het Rijk heeft een regeling opengesteld die een tegemoetkoming biedt voor noodzakelijke kosten bij een sterke inkomensterugval (TONK). Deze regeling heeft als doel schulden te voorkomen. In het geval dat er schulden zijn ontstaan als gevolg van de coronacrisis, zijn extra middelen voor dienstverlening beschikbaar gesteld door het Rijk. We schatten in dat deze middelen voldoende zijn om de kosten te dekken. Daarmee zetten we het risico op nul. Bij de bijzondere bijstand zien we op korte termijn een risico bij de aanvullende bijstand voor jongeren van 18 tot 20 jaar (ouders kunnen niet meer voldoen aan de onderhoudsplicht). Ook lopen we een risico dat de besparing bij beschermingsbewind niet of later wordt gerealiseerd. Het risico voor de korte termijn schatten we in op 450 duizend euro. Op langere termijn verwachten we een toename van de uitgaven aan bijzondere bijstand doordat het aantal mensen met een laag inkomen (niet alleen bijstand) stijgt.

In het steun en herstelpakket is voor 2021 240 duizend euro opgenomen voor een aanvullend beroep op de bijzondere bijstand. We houden rekening met een risico van 210 duizend euro.

Inkomsten

We zien dat het aantal SW detacheringen lager ligt dan verwacht. Niet alleen leeftijd en gezondheid van de SW-ers spelen een rol, de financiële positie van de inlener is nu meer dan voorheen een factor die van invloed is op het aantal detacheringen. Dit leidt voor de gemeente tot omzet derving. Mogelijk ontvangen we compensatie vanuit het Rijk, maar dit is nog niet duidelijk. Voor deze omzet schatten we het risico op omzetverlies op zo'n 15% wat neerkomt op 100 duizend euro. Als gevolg van de corona crisis lopen we een risico dat de gemeentelijke inkomsten zullen achterblijven ten opzichte van de begroting. In totaal 2,3 miljoen euro (afgerond). We houden bijvoorbeeld rekening met een risico dat 1 miljoen euro aan OZB inkomsten oninbaar is, minder logies inkomsten van 200 duizend euro, lagere opbrengst bedrijfsafval 400 duizend euro, lagere leges burgerzaken (75 duizend euro), lagere inkomsten meikermis (250 duizend euro), leges vergunningaanvragen evenementen (106 duizend euro) en ESF subsidies (250 duizend euro).

Openbare ruimte

Door de 1,5 meter maatregelen is extra capaciteit nodig bij het beheer van de openbare ruimte (toezicht en handhaving). Het gaat bijvoorbeeld om de extra inzet voor het verwijderen van fietsen in het kernwinkelgebied en de tijdelijke opslag daarvan. We houden rekening met een risico van 500 duizend euro.

Parkeren

Het risico is dat de parkeerinkomsten zullen afnemen, vooral als gevolg van minder bezoekers aan de binnenstad. In 2020 zijn we hiervoor gecompenseerd. Het is niet duidelijk of dit ook in 2021 zal gaan gebeuren. Het risico op lagere parkeerinkomsten is meegenomen bij het risico parkeren. Daarnaast lopen we een risico dat de inkomsten uit parkeerhandhaving achter blijven bij de begroting. Dit risico schatten we in op 350 duizend euro. Hierbij houden we rekening met 600 duizend euro compensatie van het Rijk

Organisatie

We zien dat de corona crisis leidt tot hogere kosten voor de organisatie. Het gaat hierbij bijvoorbeeld om het beschikbaar moeten stellen van faciliteiten voor thuiswerken, extra schoonmaak en hygiënekits voor medewerkers. We schatten het risico op dit onderdeel in op 0,8 miljoen euro.

Risicobedrag 2021

6,460 miljoen euro

Kans 2021

50%

Bladzijde

4

Risicobedrag 2022 Kans 2021 Risicobedrag 2023 Kans 2021 Risicobedrag 2024 Kans 2021 Structureel/Incidenteel

incidenteel

1e signaleringsmoment

rekening 2019

Actie

Boekwerk pagina 407: Hervormingen Bij 2 tabellen bij het overzicht hervormingen zijn per abuis een paar getallen niet juist ingevuld. De tabellen moeten als volgt worden opgenomen, waarbij de mutaties in geel zijn aangegeven: Afwijkingen (Bedragen x 1.000 euro)

Opgaven

Realisatie

Afwijking

Prognose VGR2

Afwijking t.o.v. VGR2

Bezuinigingen organisatie Hervormingen begroting 2020 Restwaarde maatschappelijk vastgoed

7.660 36.644

6.939 31.068

-721 -5.576

-1.514 -4.692

793 -884

109

-

-109

-109

-

Totaal

44.413

38.007

-6.406

-6.315

-91

Hervormingen begroting 2020 (Bedragen x 1.000 euro)

Resultaat

Prognose VGR2

Afwijking t.o.v. VGR2

Innovatiemiddelen jeugd (nr. 16)

-79

-200

121

Beheer en onderhoud (nr. 23)

-30

-30

0

Sport (nr. 24)

-23

-23

0

Samenwerkingen, regelingen (nr. 48)

-100

-100

0

Doorberekenen werken voor de regio (nr. 50)

-200

-200

0

Subsidies van overheden (nr. 51)

-1.000

-1.000

0

Leniger/flexibeler begroten (nr. 56)

-5.000

-5.000

0

Frictiebudget hervormingen (nr.58)

2.081

2.081

0

CNNN (nr. 61)

-1.125

0

-1.125

Vrijval compensatieregeling OZB (nr.63)

0

-120

120

Optimalisatie gebruik panden (nr. 66)

-100

-100

0

-5.576

-4.692

-884

Totaal

Boekwerk pagina 450 & 455-457: Balans Bij de toelichting op de tabel met materiële vaste activa is per abuis een getal niet gewijzigd (juist bedrag is geel gearceerd): Was: In 2020 is totaal voor een bedrag van 109,1 miljoen euro geïnvesteerd. Moet zijn: In 2020 is totaal voor een bedrag van 108,4 miljoen euro geïnvesteerd.

Bladzijde

5

In de tabel met nog te ontvangen bedragen van rijk en EU is per abuis een onjuiste benaming vermeld (juiste benaming is geel gearceerd): Was: Jeugdwet

4.281

1.600

1.664

4.217

4.281

1.600

1.664

4.217

Moet zijn: Vangnetuitkering BUIG

Bij de tabel met eigen vermogen is per abuis een kolom niet meegenomen en een getal in de toelichting niet gewijzigd. Dit moet als volgt worden opgenomen (wijzigingen zijn geel gearceerd): Eigen Vermogen (bedragen x 1.000 euro) Algemene reserve Bestemmingsreserve Totaal

Uitwerking Notitie Saldo 31-12WSV* Toevoeging Onttrekking 2020

Saldo 31-122019

Resultaat vorig jaar

29.031

35.105

18.712

15.551

42.548

55.853

160.695

7.131

-18.712

14.635

40.876

122.872

189.726

42.236

0

30.186

83.424

178.725

*In 2020 is een aantal reserves opgeheven naar aanleiding van de notitie Weerstandsvermogen. Het saldo van deze reserves is overgeheveld naar de Algemene Reserve en de Algemene Bestemmingsreserve. Voor een uitgebreide detaillering en beschrijving van de reserves wordt verwezen naar Hoofdstuk 3: Reserves Het totaal saldo van de reserves is afgenomen van 189,7 miljoen euro naar 178,7 miljoen euro. De reserves zijn onderverdeeld in de algemene reserve en diverse bestemmingsreserves. Boekwerk pagina 495 e.v.: SiSa bijlage Uit de controle van PwC is naar voren gekomen dat in de verantwoording van de SiSa regelingen C37, E3, G2, G4, H4, L5, GRO8C en GRO11C aanpassingen noodzakelijk zijn voor een juiste verantwoording van deze regelingen. Dit leidt tot de volgende aanpassingen in de SiSa bijlage (geel gearceerd): BZK

C37

Specifieke uitkering Batch 1588

Totaal beschikt Totaal aantal bedrag (jaar T) gerealiseerde woningen (t/m jaar T)

Convenant Batch 1588 Gemeenten Tranche 1 + 2 Aard controle R

Aard controle R

Indicator: C37/01

Indicator: C37/02

Bladzijde

6

€ 7.000.000

0

Beschikkingsnu Besteding (jaar T) mmer/naam ten laste van Rijksmiddelen

Cumulatieve besteding (t/m jaar T) ten laste van Rijksmiddelen

Totaal gerealiseerde woningen (jaar T)

Totale besteding (t/m jaar T-1) ten laste van Rijksmiddelen

Cumulatieve besteding (t/m jaar T) ten laste van Rijksmiddelen

Eigen uitvoering

Eigen uitvoering

Eigen uitvoering

Uitvoering door derde

Uitvoering door derde

Aard controle n.v.t.

Aard controle R

Indicator: C37/03 1 1300030499

Aard controle R

Aard controle R

Indicator: C37/04 Indicator: C37/05

Indicator: C37/06

€0

€0

0

Aard controle R

Aard controle R

Indicator: C37/07 Indicator: C37/08 € 401.294

€ 4.022.747

Correctie over besteding kosten ProRail (t/m jaar T)

Eindverantwoor ding (Ja/Nee)

Aard controle R

Aard controle n.v.t.

Kopie Totaal Eindverantwoord Toelichting beschikkingsnu gerealiseerde ing (Ja/Nee) mmer/naam woningen (jaar T-1) Uitvoering door derden Aard controle n.v.t. Indicator: C37/09 1300030499

Aard controle R

Aard controle n.v.t. Indicator: C37/10 Indicator: C37/11 0

1

Nee Ien W

E3

Subsidieregeling sanering verkeerslawaai

Kopie beschikkingsn ummer

Subsidieregeling sanering verkeerslawaai

Provincies, gemeenten en gemeenschappelijke regelingen (Wgr)

9

Aard controle n.v.t.

Indicator: E3/07 576.256.03

Aard controle n.v.t. Indicator: C37/12 In 2019 zijn er voor 401k aan kosten gemaakt, maar niet verantwoord. SNN heeft dit officieel ook gecorrigeerd en dat doen wij dit jaar ook conform werkelijke kosten in jaar T en T-1.

Cumulatieve bestedingen ten laste van Rijksmiddelen (t/m jaar T)

Cumulatieve overige bestedingen (t/m jaar T)

Deze indicator is bedoeld voor de tussentijdse afstemming van de juistheid en volledigheid van de verantwoordingsi nformatie Aard controle n.v.t.

Deze indicator is bedoeld voor de tussentijdse afstemming van de juistheid en volledigheid van de verantwoording sinformatie Aard controle n.v.t.

Cumulatieve Kosten ProRail (t/m jaar T) als bedoeld in artikel 25 lid 4 van deze regeling ten laste van Rijksmiddelen Deze indicator is bedoeld voor de tussentijdse afstemming van de juistheid en volledigheid van de verantwoordingsi nformatie Aard controle n.v.t.

Indicator: E3/08

Indicator: E3/09

Indicator: E3/10

Indicator: E3/11

Indicator: E3/12

€ 275.737

€0

€0

€0

Ja

Bladzijde

SZ W

G2

7

Gebundelde uitkering op grond van artikel 69 Participatiewet_ge meentedeel 2020 Alle gemeenten verantwoorden hier het gemeentedeel over (jaar T), ongeacht of de gemeente in (jaar T) geen, enkele of alle taken heeft uitbesteed aan een Openbaar lichaam opgericht op grond van de Wgr

SZ W

G4

Tijdelijke overbruggingsregeli ng zelfstandig ondernemers (Tozo) _gemeentedeel 2020 Alle gemeenten verantwoorden hier het gemeentedeel over Tozo (jaar T), ongeacht of de gemeente in (jaar T) geen, enkele of alle taken heeft uitbesteed aan een Openbaar lichaam opgericht op grond van de Wgr

Besteding (jaar T) algemene bijstand

Baten (jaar T) algemene bijstand (exclusief Rijk)

Besteding (jaar T) IOAW

Baten (jaar T) IOAW (exclusief Rijk)

Besteding (jaar T) IOAZ

Baten (jaar T) IOAZ (exclusief Rijk)

Gemeente

Gemeente

Gemeente

Gemeente

Gemeente

Gemeente

I.1 Participatiewe t (PW)

I.1 Participatiewet (PW)

I.2 Wet inkomensvoorzie ning oudere en gedeeltelijk arbeidsongeschi kte werkloze werknemers (IOAW)

I.2 Wet inkomensvoorzie ning oudere en gedeeltelijk arbeidsongeschikt e werkloze werknemers (IOAW)

I.3 Wet inkomensvoorzieni ng oudere en gedeeltelijk arbeidsongeschikt e gewezen zelfstandigen (IOAZ)

I.3 Wet inkomensvoorz iening oudere en gedeeltelijk arbeidsongesc hikte gewezen zelfstandigen (IOAZ)

Aard controle R Indicator: G2/01 € 157.521.060

Aard controle R

Aard controle R

Aard controle R

Aard controle R

Aard controle R

Indicator: G2/02

Indicator: G2/03

Indicator: G2/04

Indicator: G2/05

€ 3.382.683

€ 7.209.607

€ 61.995

€ 548.038

Indicator: G2/06 € 7.861

Besteding (jaar T) Bbz 2004 levensonderh oud Gemeente

Baten (jaar T) Bbz 2004 levensonderhou d

Baten (jaar T) WWIK (exclusief Rijk)

Besteding (jaar T) Loonkostensubsid ie o.g.v. art. 10d Participatiewet

Gemeente

Gemeente

Gemeente

Baten (jaar T) Loonkostensubsidi e o.g.v. art. 10d Participatiewet (excl. Rijk) Gemeente

I.4 Besluit bijstandverleni ng zelfstandigen 2004 (levensonderh oud) (Bbz 2004) Aard controle R Indicator: G2/07 € 2.745.797

I.4 Besluit bijstandverlenin g zelfstandigen 2004 (levensonderhou d) (Bbz 2004)

I.6 Wet werk en inkomen kunstenaars (WWIK)

I.7 Participatiewet (PW)

I.7 Participatiewet (PW)

Aard controle R

Aard controle R

Aard controle R

Aard controle R

Indicator: G2/08

Indicator: G2/09

Indicator: G2/10

Indicator: G2/11

€ 340.504

€ 2.756

€ 2.624.300

€0

Welke regeling betreft het?

Besteding (jaar T) levensonderhoud

Besteding (jaar T) kapitaalverstrek king

Baten (jaar T) levensonderhoud

Baten (jaar T) kapitaalverstrek king (aflossing)

Baten (jaar T) kapitaalverstrek king (overig)

Aard controle n.v.t.

Aard controle R

Aard controle R

Aard controle R

Aard controle R

Aard controle R

Volledig zelfstandige uitvoering (Ja/Nee)

Aard controle n.v.t. Indicator: G2/12 Ja

Bladzijde

8

Indicator: G4/01 Tozo 1 (1 mrt tot 1 juni 2020) Tozo 2 (1 juni tot 1 oktober 2020) Tozo 3 (1 oktober t/m 31 december 2020)

Indicator: G4/02

-€ 585.397

Indicator: G4/05 € 9.786

Indicator: G4/06 € 549

€ 406.605

-€ 66.104

€ 258

€ 29

€ 138.151

-€ 3.552

€ 41

€0

Ontvangen Rijksbijdrage (jaar T)

Overig (jaar T) ten opzichte van ontvangen Rijksbijdrage automatisch ingevuld

Aard controle R. Indicator: H4/01 € 17.090.612

Aard controle n.v.t. Indicator: H4/02

Projectnaam/ nummer

Totale aanvraag per project (jaar T) ten laste van Rijksmiddelen

Verrekening (jaar T) Onroerende zaken (sportaccommo daties) per project ten laste van Rijksmiddelen Aard controle R

Verrekening (jaar T) Roerende zaken sportbeoefening en sportstimulering per project ten laste van Rijksmiddelen

Verrekening (jaar T) overige kosten per project ten laste van Rijksmiddelen

Toelichting

Aard controle n.v.t. Indicator: H4/03 1.1 Onroerende zaken Nieuwbouw

Aard controle R

Aard controle R

Aard controle R

Indicator: H4/06

€ 3.586.493

Indicator: H4/05 € 3.586.493

€0

Indicator: H4/07 €0

1.3 Onroerende zaken Onderhoud

€ 5.292.219

€ 5.292.219

€0

€0

3

2.1 Roerende zaken Aankoop

€ 117.957

€0

€ 117.957

€0

4

2.2 Roerende zaken Dienstverleni ng 2.3 Roerende zaken Beheer en exploitatie

€ 922.021

€0

€ 922.021

€0

€ 3.917.279

€0

€ 3.917.279

€0

Aard controle n.v.t. Indicator: H4/08 Publicatie Ministerie van VWS d.d. 28 april 2021 gevolgd Publicatie Ministerie van VWS d.d. 28 april 2021 gevolgd Publicatie Ministerie van VWS d.d. 28 april 2021 gevolgd Publicatie Ministerie van VWS d.d. 28 april 2021 gevolgd Publicatie Ministerie van VWS d.d. 28 april 2021 gevolgd

2

1

2

3

V W S

H4

Regeling specifieke uitkering stimulering sport

Indicator: G4/04

€ 15.710.931

Indicator: G4/03 € 423.877

€ 7.047.166

€ 3.872.254

Gemeenten

1

5

€ 2.077.252

Indicator: H4/04

Bladzijde

9

6

1

2

3

4

5

6

LN V

L5

Regiodeals 3e tranche

1

3.1 Mengpercent age

€ 1.177.391

€0

Kopie projectnaam/ nummer

Totale besteding (jaar T) per project ten lasten van Rijksmiddelen (automatische berekening)

Aard controle n.v.t. Indicator: H4/09 1.1 Onroerende zaken Nieuwbouw 1.3 Onroerende zaken Onderhoud 2.1 Roerende zaken Aankoop 2.2 Roerende zaken Dienstverleni ng 2.3 Roerende zaken Beheer en exploitatie 3.1 Mengpercent age

Aard controle R

Percentage besteed (jaar T) per project ten opzichte van aanvraag ten laste van Rijksmiddelen (automatische berekening) Aard controle R

Betreft pijler

Aard controle n.v.t. Indicator: L5/01 Maatschappe lijk meedoen

Indicator: H4/10

€0

€ 1.177.391

Publicatie Ministerie van VWS d.d. 28 april 2021 gevolgd

Toelichting

€ 3.586.493

Indicator: H4/11 21%

€ 5.292.219

31%

€ 117.957

1%

€ 922.021

5%

€ 3.917.279

23%

€ 1.177.391

7%

Besteding per pijler (jaar T) ten laste van Rijksmiddelen Zelfstandige uitvoering (excl. SiSa tussen medeoverheden)

Cofinanciering per pijler (jaar T)

Totale besteding per pijler (t/m jaar T)

Zelfstandige uitvoering (excl. SiSa tussen medeoverhede n)

Als er sprake is van SiSa tussen medeoverheden. Vanaf SiSa 2021 indicatoren L5/02 + L5B/04 optellen

Aard controle R

Aard controle R

Aard controle R

Totale cofinanciering per pijler (t/m jaar T) Als er sprake is van SiSa tussen medeoverhede n. Vanaf SiSa 2021 indicatoren L5/03 + L5B/05 optellen Aard controle R

Indicator: L5/02

Indicator: L5/03

Indicator: L5/04

Indicator: L5/05

€ 8.941

€ 902.889

€ 8.941

€ 902.889

Aard controle n.v.t. Indicator: L5/06

Bladzijde

10

2

3 4

5

Prettig en veilig samenleven kansen voor kinderen

€0

€ 388.867

€0

€ 388.867

€0

€ 78.414

€0

€ 78.414

wijkontwikkel ing versterken uitvoeringsko sten Volledig zelfstandige uitvoering (Ja/Nee)

€0

€ 117.055

€0

€ 117.055

€ 46.590

€ 237.174

€ 46.590

€ 237.174

Totale uitvoeringskosten (t/m jaar T)

Totale compensabele BTW (t/m jaar T)

Eindverantwoording (Ja/Nee)

Aard controle R

Aard controle n.v.t.

Indicator: L5/09

Indicator: L5/10

€ 46.590

€ 10.932

Nee

Welke regeling betreft het

Totale besteding in jaar T

Correctie t.o.v. jaar T-1 van verantwoorde totale besteding

Cumulatieve totale besteding tot en met jaar T

Toelichting

De besteding in jaar T ten laste van zowel provinciale middelen als overige middelen

Tussentijds afstemmen van juistheid en volledigheid van de verantwoordingsinformatie ten laste van zowel provinciale als overige middelen

Tussentijds afstemmen van juistheid en volledigheid van de verantwoording s-informatie ten laste van zowel provinciale als overige middelen

Hier eventueel opmerkingen of toelichtingen

Aard controle R

Aard controle R

Indicator: GRO8C/03 € 330.289

Indicator: GRO8C/04

Aard controle n.v.t. Indicator: GRO8C/05 € 330.289

Aard controle n.v.t. Indicator: GRO8C/06 n.v.t.

Correctie t.o.v. jaar T-1 van besteding ten laste van alleen provinciale middelen Als de correctie een vermeerdering is, gaat het om nog niet verantwoorde

Cumulatieve besteding tot en met jaar T ten laste van alleen provinciale middelen Tussentijds afstemmen van juistheid en volledigheid van de verantwoordingsinformatie ten laste

Aard controle n.v.t. Indicator: L5/07 Ja

GR O

GR O8 C

Leefbaarheid Groningen

Hieronder per regel één beschikkingsn ummer en in de kolommen ernaast de verantwoordi ngsinformatie

Inclusief uitvoering door derden Aard controle n.v.t. Indicator: L5/08

SiSa tussen medeoverheden provinciale middelen Groningen

1

Aard controle n.v.t. Indicator: GRO8C/01 2019-095902 Kopie beschikkingsn ummer

Aard controle n.v.t. Indicator: GRO8C/02 Founded in Groningen De besteding in jaar T ten laste van alleen provinciale middelen Alleen de besteding in jaar T ten laste van alleen provinciale middelen

€0

Eindverantwoor ding (Ja/Nee)

Als u kiest voor ‘ja’, betekent dit, dat hiervoor alle besteding is afgerond en u er de komende

Bladzijde

11

1

GR O

GR O1 1C

Regiofonds

besteding ten laste van alleen provinciale middelen

van alleen provinciale middelen

jaren geen besteding meer voor wilt verantwoorden

Aard controle n.v.t. Indicator: GRO8C/07 2019-095902

Aard controle R

Aard controle R

Aard controle n.v.t.

Indicator: GRO8C/08 € 156.250

Indicator: GRO8C/09 €0

Indicator: GRO8C/10 € 156.250

Aard controle n.v.t. Indicator: GRO8C/11 Nee

Hieronder per regel één beschikkingsn ummer en in de kolommen ernaast de verantwoordi ngsinformatie

Welke regeling betreft het (taakveld waarop van toepassing zelf invullen)

Totale besteding in jaar T

Correctie t.o.v. jaar T-1 van verantwoorde totale besteding

Cumulatieve totale besteding tot en met jaar T

Toelichting

De besteding in jaar T ten laste van zowel provinciale middelen als overige middelen

Tussentijds afstemmen van juistheid en volledigheid van de verantwoordingsinformatie ten laste van zowel provinciale als overige middelen

Tussentijds afstemmen van juistheid en volledigheid van de verantwoording s-informatie ten laste van zowel provinciale als overige middelen

Hier eventueel opmerkingen of toelichtingen

Aard controle n.v.t. Indicator: GRO11C/06

SiSa tussen medeoverheden provinciale middelen Groningen Aard controle n.v.t. Indicator: GRO11C/02 Basispakket

Aard controle R

Aard controle R

1

Aard controle n.v.t. Indicator: GRO11C/01 2012.00101B

Indicator: GRO11C/03 € 834.074

Indicator: GRO11C/04 € 9.268.581

Aard controle n.v.t. Indicator: GRO11C/05 € 10.102.655

2

I2017.00197

€ 444.429

€ 563.444

€ 1.007.873

3

I2018.00196

Regionale en innovatieve projecten Regionale en innovatieve projecten De besteding in jaar T ten laste van alleen provinciale middelen

€ 119.260

€ 212.295

€ 331.555

Correctie t.o.v. jaar T-1 van besteding ten laste van alleen provinciale middelen Als de correctie een vermeerdering is, gaat het om nog niet verantwoorde besteding ten laste van alleen provinciale middelen Aard controle R

Cumulatieve besteding tot en met jaar T ten laste van alleen provinciale middelen Tussentijds afstemmen van juistheid en volledigheid van de verantwoordingsinformatie ten laste van alleen provinciale middelen

Eindverantwoor ding (Ja/Nee)

Kopie beschikkingsn ummer

Alleen de besteding in jaar T ten laste van alleen provinciale middelen

Aard controle n.v.t.

Aard controle R

Aard controle n.v.t.

Als u kiest voor ‘ja’, betekent dit, dat hiervoor alle besteding is afgerond en u er de komende jaren geen besteding meer voor wilt verantwoorden Aard controle n.v.t.

Bladzijde

12

1

Indicator: GRO11C/07 2012.00101B

Indicator: GRO11C/08 €0

Indicator: GRO11C/09 € 1.200.000

Indicator: GRO11C/10 € 1.200.000

Indicator: GRO11C/11 Ja

2

I2017.00197

€0

€ 125.000

€ 125.000

Ja

3

I2018.00196

€ 8.076

€ 91.924

€ 100.000

Ja

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://gemeenteraad.groningen.nl/api/v1/meetings/4232/documents/63080