CConstaterende datGroningen
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage Correcties van het Erratum ontwerpbegroting 2026 gemeente Groningen.pdf

gemeenteraad 12 november 2025, gemeente GroningenBij agendapunt: 4d: Ontwerpbegroting 2026 (raadvoorstel 2-10-25)1.087 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Betreffende correcties van het erratum: Boekwerk pagina 11 Deelprogramma 1.1: Economie en werkgelegenheid Bij de effectindicator ‘Bruto vloeroppervlak bedrijfsruimte in m2’ is in de kolom ‘Beoogd 2025’ een foutief getal vermeld. Hier moet 1.785.168 staan in plaats van 785.168. In het boekwerk en de website wordt dit getal aangepast. Boekwerk pagina 127 t/m 128 Deelprogramma 3.4: Sport en bewegen De beoogde cijfers voor 2026 bij de effectindicatoren waren niet ingevuld. Daarnaast is het behaalde cijfer in 2024 voor de indicator ‘Op basis van 19 jaar e.o., minstens 150 minuten per week (GGD Gezondheidsmonitor Groningen 4-jaarlijks)’ toegevoegd. Deze was bij de oorspronkelijke opmaak van de begroting 2026 nog niet bekend. De toegevoegde cijfers van de indicatoren zijn geel gearceerd in onderstaande tabel. Daarbij is ook de toelichting op de tabel hierin geactualiseerd. De tabel met indicatoren en toelichting hierop wordt in het boekwerk en de website aangepast. Effectindicator(en)

Behaald 2022

Behaald 2023

Behaald 2024

Beoogd 2025

Beoogd 2026

% Inwoners dat aangeeft (wekelijks) actief te sporten en (intensief) te bewegen: 70% 74% • Op basis van 18 jaar e.o. (OIS Groningen)

-

74%

74,9% 79% 78% • Op basis van jongeren VO klas 2 en 4, in (2021) (2023) (2023) georganiseerd verband bij een club, vereniging of sportschool % Inwoners dat voldoet aan de Nederlandse Norm Gezond Bewegen (GGD Groningen): 58% 60% • Op basis van 19 jaar e.o., minstens 150 minuten per week (GGD Gezondheidsmonitor Groningen 4-jaarlijks) 16,3% 17% 17% • Op basis van jongeren VO klas 2 en 4, (2021) (2023) (2023) dagelijks minimaal 1 uur (GGD Groningen) % Inwoners (18 jaar e.o.) dat aangeeft (actief) 49% 54% lid te zijn van een sportvereniging of sportschool % Inwoners (18 jaar e.o.) dat aangeeft (zeer) tevreden te zijn over de aanwezigheid van: 61% 59% • Binnensportaccommodaties, in of nabij de eigen woonomgeving 60% 58% • %portvelden en andere buitensport faciliteiten, in of nabij de eigen woonomgeving 61% 63% • Plekken in de openbare ruimte die geschikt zijn voor sport, spel en bewegen, in of nabij de eigen woonomgeving

79%

60%

17% 54%

60% 60%

65%

Beoogd 2027

Toelichting Indicator en (eventueel) nadere toelichting: • •

% Inwoners dat aangeeft (wekelijks) actief te sporten en (intensief) te bewegen Op basis van 18 jaar e.o. (OIS Groningen) Op basis van jongeren VO klas 2 en 4, bij een sportvereniging of -sportschool (GGD Groningen) Toelichting: de Gezondheidsmonitor Jeugd geeft inzicht in de gezondheid en de leefstijl van jongeren. Dit onderzoek vindt elke 4 jaar plaats. In het najaar van 2023 is de meest recente gezondheidsmonitor Jeugd uitgevoerd. De volgende staat in gepland in 2027. De indicator % inwoners dat aangeeft (wekelijks) actief te sporten wordt gemeten in de basismonitor, meest recent in 2024. % Inwoners dat voldoet aan de Nederlandse Norm Gezond Bewegen (GGD Groningen) • Op basis van 19 jaar e.o., minstens 150 minuten per week (GGD Gezondheidsmonitor Groningen 4-jaarlijks) • Op basis van jongeren VO. In klas 2 en 4, dagelijks minimaal 1 uur (GGD Groningen) Toelichting: de Gezondheidsmonitor Volwassen en Ouderen geeft inzicht in de gezondheid en de leefstijl van Nederlanders van 18 jaar en ouder. Dit onderzoek vindt elke 4 jaar plaats, meest recent in 2024. % Inwoners (18 jaar e.o.) dat aangeeft (actief) lid te zijn van een sportvereniging of sportschool. Toelichting: Deze indicatoren worden gemeten in de basismonitor, meest recent in 2024.

% Inwoners (18 jaar e.o.) dat aangeeft (zeer) tevreden te zijn over de aanwezigheid van: • Binnensportaccommodaties, in of nabij de eigen woonomgeving • Sportplekken in de openbare ruimte die geschikt zijn voor sport, spel en bewegen, in of nabij de eigen woonomgeving • sportvelden en andere buitensport faciliteiten, in of nabij de eigen woonomgeving Toelichting: Deze indicatoren worden gemeten in de basismonitor, meest recent in 2024.

Boekwerk pagina 131 Deelprogramma 3.4: Sport en bewegen De beoogde doelen voor 2026 bij de prestatie-indicatoren ‘% kinderen groep 6 met zwemdiploma’ en ‘Gemiddelde waardering van talenten binnen de RTC’s aangaande de kwaliteit van het talentprogramma’ waren niet ingevuld. De toegevoegde cijfers van de indicatoren zijn geel gearceerd in onderstaande tabel. De tabel met indicatoren wordt in het boekwerk en de website aangepast. Prestatie-indicator(en)

Behaald 2022

Behaald 2023

Behaald 2024

Beoogd 2025

Beoogd 2026

% Klanttevredenheid (op basis van klanttevredenheidsonderzoeken) over sportaccommodaties aangaande: 90% 93% 92% • Zwembaden en ijsbanen (score)

80%

80%

• Sporthallen

82%

81%

82%

80%

80%

• Gymzalen en dojo’s

72%

62%

-

70%

70%

• Sportparken

85%

84%

85%

80%

80%

• Dienstverlening Sport050 Aantal bezoekers/ bezettingsgraad van sportaccommodaties aangaande:

75%

-

90%

80%

80%

• Zwembaden

375.000

430.000

430.000

430.000

430.000

• IJsbaan

101.000

130.000

150.000

135.000

135.000

• Sporthallen

55%

60%

60%

60%

60%

• Gymzalen

55%

60%

60%

60%

60%

Beoordeling B-slim activiteiten door deelnemers Aantal kinderen dat gebruik maakt van het jeugdfonds sport en cultuur (cijfers sport) Aantal volwassenen dat gebruik maakt van het Volwassenenfonds Sport en cultuur (cijfers sport) % kinderen groep 6 met zwemdiploma Gemiddelde waardering van talenten binnen de RTC’s aangaande de kwaliteit van het talentprogramma

8,5 1.151

8,0 1.476

8,5 1.392

8,5 1.400

8,5 1.400

895

1.006

1.422

1.000

1.000

94% 7,6

-

94% -

-

94% 8

Boekwerk pagina 296 Paragraaf 9: Bedrijfsvoering Bij de wettelijke indicatoren zijn er 2 kolommen met ‘Behaald 2024’ opgenomen. De eerste kolom is juist en de tweede kolom (geel gearceerd) wordt verwijderd in het boekwerk en de website. Wettelijke indicator(en) Apparaatskosten (kosten per inwoner) Formatie (fte per 1.000 inwoners) Bezetting (fte per 1.000 inwoners) Externe inhuur (kosten als % van totale loonsom + totale kosten externen) Overhead (% van de totale formatie)

Behaald Behaald Behaald Behaald Behaald Beoogd 2021 2022 2023 2024 2024 2025

Beoogd 2026

1.164 11,8 11,9 15,1%

1.243 12,3 12,2 15,2%

1.400 13,1 12,7 15,8%

1.494 13,8 13,6 14,5%

1.200 1.200 13,1 13,1 13,1 13,1 15,7% 15,7%

1.200 13,1 13,1 15,7%

10,2%

10,2%

9,8%

9,3%

9,8%

9,8%

9,8%

Boekwerk pagina 341 Voorzieningen Bij toelichting op de voorzieningen is bij de toelichting op de voorziening afvalstoffenheffing onterecht aangeven dat het afgesproken maximumniveau van de voorziening 4% van de omzet is. Bij het vaststellen van de belastingtarieven 2025 is afgesproken om tot 1 januari 2030 het maximumniveau van 4% van de omzet afvalstoffenheffing los te laten. In het boekwerk en de website wordt deze zin verwijderd.

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://gemeenteraad.groningen.nl/api/v1/meetings/5194/documents/90853