CConstaterende datGorinchem
Koppel je AI →
Document · PDF

2. Concept .Jaarrekening 2025 Stichting Nieuw Beschut

Parallelsessie raadzaal 4 juni 2026, gemeente GorinchemBij agendapunt: I&O Financiële zienswijzen gemeenschappelijke regeling begroting 2027 en jaarstukken 2025889 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Jaarstukken 2025 Stichting Avres Nieuw Beschut

JAARSTUKKEN 2025 Stichting AVRES Nieuw Beschut

06-02-2026

1

Jaarstukken 2025 Stichting Avres Nieuw Beschut Inleiding. De presentatie en de inhoud van de jaarrekening 2025 van de Stichting Avres Nieuw Beschuit geeft inzicht in de salariskosten van Nieuw Beschut medewerkers die bij Avresworden ingezet. Ter dekking van het gros van deze salariskosten ontvangt Avres LKS. Dit dekt echter niet volledig alle loonkosten. Het financiële resultaat van de Stichting is toch nihil, vanwege de doorbelasting van het tekort tussen de werkelijke salarissen en de LKS subsidie aan Gemeenschappelijke Regeling Avres. Het saldo van deze loonkosten drukt dus de exploitatie van Gemeenschappelijke Regeling Avres. Meerkerk, 6 februari 2026

Inhoud jaarstukken 2025 1.BESTUURSVERSLAG ................................................................................................ 3 1.1Doelstelling en aard van de activiteiten .......................................................... 3 1.2Inschrijving Kamer van Koophandel ................................................................ 3 1.3Samenstelling bestuur per 31 december 2025 ............................................... 3 1.4Bedrijfsvoering ................................................................................................ 3 1.5Eigen vermogen stichting nieuw beschut ....................................................... 3 1.6Omzet en resultaat .......................................................................................... 3 2.JAARREKENING ....................................................................................................... 4 2.1Balans per 31 december 2025 na bestemming resultaat ............................... 4 2.2Staat van baten en lasten over het boekjaar 2025 ......................................... 5 2.3Grondslagen voor waardering en resultaatbepaling ...................................... 5 3.OVERIGE GEGEVENS ............................................................................................... 7 3.1Verwerking van het resultaat.

......................................................................... 7 3.2Wet Normering Topinkomens ......................................................................... 7

06-02-2026

2

Jaarstukken 2025 Stichting Avres Nieuw Beschut

1.

BESTUURSVERSLAG

1.1

Doelstelling en aard van de activiteiten

De stichting is opgericht de dato 22 december 2017 ten kantore van Van Leussen-Van den Broek Notarissen te Gorinchem. Het doel van de stichting is om ter uitvoering van de Participatiewet mensen met een arbeidsbeperking of een afstand tot de arbeidsmarkt onder aangepaste omstandigheden werkzaamheden te laten verrichten.

1.6

Omzet en resultaat

Het resultaat van de stichting voor verrekening met GR Avres is € 1,2 mln. negatief. Door doorbelasting van dit tekort aan GR Avres sluit het resultaat van Stichting Avres Nieuw Beschut op nihil.

Hierbij richt de stichting zich in het bijzonder, maar niet per definitie uitsluitend, op mensen die behoren tot de doelgroep Nieuw Beschut, zoals bedoeld in artikel 10b van de Participatiewet

1.2

Inschrijving Kamer van Koophandel

De stichting Avres Nieuw beschut is ingeschreven bij de Kamer van Koophandel voor Rotterdam onder nummer 70427038 en statutair in Dordrecht gevestigd.

1.3

Samenstelling bestuur per 31 december 2025

Het bestuur van de stichting wordt gevormd door de directeur de heer P. van Uitert. De bestuurder is alleen bevoegd. De heer P. van Uitert ontvangt geen vergoeding. De leden van het algemeen bestuur van GR Avres stellen vanuit de rol als toezichthouder de jaarstukken vast.

1.4

Bedrijfsvoering

De complete dagelijkse aansturing vindt plaats door de medewerkers van de gemeenschappelijke regeling Avres. Deze jaarrekening wordt niet gecontroleerd, aangezien de verrekeningen met de gemeenschappelijke regeling meeloopt met de accountantscontrole van de Gemeenschappelijke Regeling Avres.

1.5

Eigen vermogen stichting nieuw beschut

De stichting heeft geen eigen vermogen. Jaarlijks worden alle kosten op grond van overeenkomsten met de deelnemers afgerekend.

06-02-2026

3

Jaarstukken 2025 Stichting Avres Nieuw Beschut

2.

JAARREKENING

2.1 Balans per 31 december 2025 na bestemming resultaat

06-02-2026

4

Jaarstukken 2025 Stichting Avres Nieuw Beschut

2.2

Staat van baten en lasten over het boekjaar 2025

06-02-2026

5

Jaarstukken 2025 Stichting Avres Nieuw Beschut

2.3

Grondslagen voor waardering en resultaatbepaling

Deze jaarrekening is opgesteld in overeenstemming met de Richtlijn voor de jaarverslaggeving 640 voor organisaties zonder winststreven. Continuïteitsveronderstellingen. De waardering van activa en passiva is niet op going concern gebaseerd. Algemene grondslagen voor waardering van activa en passiva De waardering van activa en passiva en de bepaling van het resultaat vinden plaats op basis van liquidatiewaarden. Tenzij bij de desbetreffende grondslag voor de specifieke balanspost anders is vermeld, worden de activa en passiva opgenomen tegen nominale waarden. Grondslagen voor de waardering van activa en passiva Vorderingen en overlopende activa. De vorderingen zijn gewaardeerd tegen nominale waarde. Alle vorderingen zijn inbaar. Schulden zijn gerangschikt onder de kortlopende schulden als deze binnen 12 maanden na balansdatum kunnen worden opgeëist en onder de langlopende schulden als dit niet het geval is. Grondslagen voor resultaatbepaling De baten en lasten worden toegerekend aan de periode waarop deze betrekking hebben. Baten worden slechts opgenomen voor zover zij op balansdatum zijn gerealiseerd. Verplichtingen en mogelijke verliezen die hun oorsprong vinden voor het einde van het verslagjaar, worden in acht genomen indien zij voor het opmaken van de jaarrekening bekend zijn geworden.

Gegevens begroting 2026 Voor 2026 is geen begroting opgesteld voor deze entiteit, aangezien de begroting wordt gemaakt voor Gemeenschappelijke Regeling Avres en daar per saldo de inschatting voor deze lasten wordt opgenomen. Het gemiddeld aantal fulltime formatie eenheden (Fte) bedraagt in 2025 85 vs 74 in 2024. De gemiddelde bruto loonkosten (totaal €3,531 mln.) bedroegen derhalve € 41.541 per FTE. Het gemiddeld ontvangen bedrag aan LKS (totaal €2,213 mln.) per FTE bedroeg €26,035.

06-02-2026

6

Jaarstukken 2025 Stichting Avres Nieuw Beschut

3.

OVERIGE GEGEVENS

3.1

Verwerking van het resultaat.

De stichting Avres Nieuw Beschut heeft na verrekening van het nadelig resultaat GEEN financieel resultaat.

3.2

Wet Normering Topinkomens

Enig bestuur van de stichting Avres nieuw beschut is de directeur de heer P. van Uitert. De directeur ontvangt van de stichting geen vergoeding. De WNT verantwoording van de heer P. van Uitert staat in de jaarrekening van de gemeenschappelijke regeling Avres.

06-02-2026

7

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api1.ibabs.eu/publicdownload.aspx?site=Gorinchem&id=b0d36b4c-093f-420d-974f-425e5a5b647e