CConstaterende datBergeijk
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage 17 Zienswijzenota

Gemeenteraad 21 december 2023, gemeente BergeijkBij agendapunt: Raadsvoorstel herstelbesluit Vlieterdijk 347.214 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Nota van zienwijzen Bestemmingsplan “Vlieterdijk 34”

Raadsbesluit: 1 oktober 2020

1. Inleiding Uw raad wordt voorgesteld het ontwerpbestemmingsplan “Vlieterdijk 34” vast te stellen. Het ontwerpbestemmingsplan “Vlieterdijk 34” heeft vanaf 21 mei 2020 voor zes weken ter inzage gelegen. Gedurende die termijn kunnen er door eenieder zienswijzen omtrent het ontwerp bij de gemeenteraad naar voren kunnen worden gebracht. Tijdens de inzage termijn is er één zienswijze ingediend op het ontwerpbestemmingsplan. In hoofdstuk 2 wordt de zienswijze per onderwerp kort samengevat en voorzien van een reactie.

2. Zienswijzen Nieuwvestiging intensieve veehouderij

De bestemmingswijziging maakt door de aanduiding hokdierhouderij op deze locatie weer een intensieve veehouderij mogelijk. Het vorige plan stond dat niet toe. Er is met het initiatief geen sprake van nieuwvestiging van een intensieve veehouderij. Op de locatie mag in ieders geval al sinds het besluit d.d. 22 augustus 1989 van het college van burgemeester en wethouders inzake de destijds geldende Hinderwet een gecombineerde pluimvee- en rundveehouderij worden gevoerd. Dit volgt ook uit artikel 7.1, onder b, sub 1, van het vigerende bestemmingsplan ‘2e Herziening Buitengebied Bergeijk 2017’, aldus vastgesteld d.d. 01-06-2017. Op grond waarvan ter plaatse van de aanduiding ‘specifieke vorm van agrarisch – veehouderij’ een veehouderij is toegestaan, met dien verstande dat uitsluitend de diersoorten zoals openomen in de ‘Tabel diersoorten veehouderijen’ in Bijlage 5 bedrijfsmatig gehouden mogen worden. In de ‘Tabel diersoorten veehouderijen’ in Bijlage 5 ligt vast dat aan de Vlieterdijk 34 bedrijfsmatig melkvee, vleesvee en pluimvee gehouden mag worden. Ontwikkelingsmogelijkheden intensieve veehouderijen

In zijn algemeenheid is het ongewenst om anno 2020 nog ontwikkelingsmogelijkheden te gunnen voor intensieve veehouderijbedrijven vanwege de grote problemen die deze bedrijven opleveren op een heel scala van onderwerpen zoals stikstofuitstoot, geuroverlast, volksgezondheid (zoönosen – zeer actueel nu, en endotoxinen) en dierenwelzijn. Zoals uitgebreid uiteen is gezet in de toelichting op het bestemmingsplan wordt met het initiatief slechts een beperkte uitbreiding van het aantal dieren dat op het bedrijf gehouden kan worden mogelijk gemaakt, van 101.950 naar 106.468 vleeskuikens. Door te voorzien in extra oppervlakte voor de dieren wil initiatiefnemer zijn bedrijfsvoering juist laten voldoen aan de eisen van het ‘Goed Nest Kip’ concept, wat het dierenwelzijn alleen maar ten goede komt. Door toepassing van emissie arme huisvestingssystemen nemen de totale stikstof- en fijnstofemissie van het bedrijf bovendien ook af. Vanwege de afname in met name fijnstofemissie – plus de daarmee samenhangende emissie van endotoxinen en zoönosen – afkomstig van het bedrijf heeft het initiatief een positief effect op de volksgezondheid in de omgeving. Dat is uitgebreid uiteen gezet in Bijlage 12 bij de toelichting op het bestemmingsplan. De geuremissie van het bedrijf op geurgevoelige objecten in de blijft gelijk.

De belasting kan ruimschoots voldoen aan de normen uit de geurverordening van de gemeente Bergeijk. De belasting bedraagt maximaal 1,1 OUE/s op het dichtstbijzijnde geurgevoelig object in het buitengebied, waar deze maximaal 10 OUE/s mag zijn, en maximaal 1,0 OUE/s op het dichtstbijzijnde geurgevoelige object in de bebouwde kom, waar deze maximaal 3 OUE/s mag zijn. Dit is uitgebreid uiteen gezet in Bijlage 6 bij de toelichting op het bestemmingsplan.

Omvang bouwperceel

Volgens planregel art. 3.2.1 mag het bouwvlak maximaal 1,5 ha bedragen. Art. 3.49 lid 1 sub b van de Interim omgevingsverordening (Iov) vereist echter dat het bouwperceel maximaal 1,5 ha bedraagt. Het bouwperceel is zeker groter dan 1,5 ha, want dit beslaat minimaal het hele plangebied exclusief de groenstroken en daarmee zeker meer dan 1,6 ha. Het bouwperceel is zelfs nog groter, want aansluitend op het huidige wijzigingsplan bevinden zich ook nog voorzieningen. Het plan is dus strijdig met deze bepaling in de Iov. In de regels van het bestemmingsplan ligt vast dat uitsluitend binnen het bouwvlak gebouwen en overige voorzieningen ten behoeve van het agrarisch bedrijf zijn toegestaan. De omvang van het bouwvlak is zowel op de verbeelding als in de regels vastgelegd op 1,5 hectare. Hiermee is de voorwaarde uit artikel 3.49, eerste lid, onder b, dus voldoende verzekerd. Het plan behoeft naar aanleiding van dit deel van de zienswijze geen aanpassing. Stalderen

Het stalderen dient volgens jurisprudentie bij de vaststelling van het bestemmingsplan te gebeuren. Dus de stalderingsbewijzen dienen voor vaststelling van het bestemmingsplan er te zijn en dus niet ergens in de toekomst. Ook op dit punt is het ontwerpplan strijdig met de Iov. Artikel 3.52 ‘aanvullende regels stalderen’ van de Iov luidt als volgt: ‘Een bestemmingsplan van toepassing op Stalderingsgebied regelt dat een toename van de oppervlakte dierenverblijf voor hokdieren binnen een bouwperceel alleen is toegestaan als bij de aanvraag voor de bouw van een dierenverblijf voor hokdieren of bij een gebruikswijziging van een aanwezig gebouw naar een dierenverblijf voor hokdieren, bewijs is overlegd dat: a. binnen het Stalderingsgebied dierenverblijf van een hokdierhouderij is gesaneerd door sloop of herbestemming waarbij het gebruik als dierenverblijf juridisch en feitelijk is beëindigd; b. de te saneren oppervlakte dierenverblijf voor hokdieren bedraagt: 1. ingeval van sloop, tenminste 120% van de oppervlakte die wordt opgericht of in gebruik wordt genomen; 2. ingeval van herbestemming, ten minste 200% van de oppervlakte die wordt opgericht of in gebruik wordt genomen; c.

voor de sanering geen gebruik is gemaakt van een provinciale saneringsregeling.’ De voorwaarde uit de Iov schrijft dus letterlijk voor dat een bestemmingsplan van toepassing op het stalderingsgebied moet borgen dat een toename van de oppervlakte dierenverblijf voor hokdieren alleen is toegestaan als bij de aanvraag voor de bouw van een dierenverblijf of bij de gebruikswijziging van een aanwezig gebouw naar een dierenverblijf voor hokdieren daarvoor een stalderingsbewijs dient te worden overlegd. Dit volgt tevens uit de uitspraak van de Raad van State 201803156/1/R2 (ECLI:NL:RVS:2020:620), d.d. 26-02-2020, waarin onder overweging 7.7 wordt gesteld: ‘Niet in geschil is dat het plangebied binnen een stalderingsgebied ligt. De Afdeling stelt vast dat het bestemmingsplan in strijd met artikel 26.1 van de Verordening geen bepaling bevat over de stalderingsplicht. Dat ingevolge artikel 3, lid 3.2.3, aanhef en onder g, van de planregels een maximum is gesteld aan de oppervlakte van een dierenverblijf laat onverlet dat de stalderingsplicht niet is opgenomen in de planregels.’ Het besluit op de vergunningverlening ten aanzien van het initiatief dient nog genomen te worden. De stalderingsverplichting uit de Iov correct geborgd in het bestemmingsplan.

Landschappelijke inpassing

Ook voldoet de landschappelijke inpassing niet aan de voorwaarden. Het is niet geheel duidelijk wat met deze opmerking wordt bedoeld. Op grond van artikel 3.49, eerste lid, onder g, van de Iov dient de landschappelijke inpassing ten minste 10% van de omvang van het bouwperceel te omvatten. Het beoogde bouwperceel heeft een omvang van 1,5 hectare. Dit betekent dat de landschappelijke inpassing een omvang moet hebben van minimaal 1.500 m2. De landschappelijke inpassing waar middels het plan in wordt voorzien heeft een omvang van 2.250 m2. Er wordt dus voldaan aan de gestelde voorwaarde in de Iov. Het initiatief voldoet ook aan de afstemmingsnotitie ‘Landschapsinvesteringsregeling De Kempen’ op grond waarvan de investering in de kwaliteitsverbetering van het landschap 20% van de waardevermeerdering van de gronden dient te bedragen. Uit Bijlage 4 bij de toelichting op het bestemmingsplan volgt dat hier ruimschoots aan kan worden voldaan. Wet natuurbescherming

Bovendien ontbreekt een natuurvergunning. Er is geen sprake van een één op één vertaling van een natuurvergunning. In Ş 4.3.2 van de plantoelichting wordt als referentie ten onrechte de onderliggende natuurvergunning gehanteerd. Bij bestemmingsplannen moet echter uitgegaan worden van de feitelijke rechtsgeldige situatie ten tijde van de vaststelling van het plan als referentie. Er ontbreekt daarom ten onrechte een passende beoordeling en een MER. In een planologische procedure dient te worden aangetoond dat een initiatief, ten opzichte van de bestaande, planologisch legale situatie, direct voorafgaand aan de vaststelling van het plan, geen significant negatief effect heeft op Natura 2000-gebieden. Indien er mogelijk toch een significant negatief effect op Natura 2000-gebieden optreedt dient een passende beoordeling gemaakt te worden en een bijbehorende MER-procedure doorlopen te worden. In paragraaf 4.3.2 en de bijbehorende bijlagen van de toelichting op het bestemmingsplan is de vigerende vergunning in het kader van de Wet natuurbescherming d.d. 06-08-2014 als uitgangssituatie gebruikt, daar dat de uitgangssituatie is voor wat betreft een nieuwe vergunningaanvraag in het kader van de Wet natuurbescherming. Conform deze vergunning is de stikstofemissie afkomstig van het bedrijf 5.245,75 Kg NH3/j.

Waar in de zienswijze op gedoeld wordt is dat conform de vigerende vergunning in het kader van de Wet natuurbescherming 30.000 vleeskuikens gehouden mogen worden in stal 2, 3 en 4. Zoals uitgebreid uiteen is gezet in paragraaf 2.1 van de toelichting op het bestemmingsplan is de omgevingsvergunning bouw voor verlenging van stal 2, 3 en 4, die met de omgevingsvergunning milieu d.d. 15-07-2010 voorzien was, nooit is afgegeven. Wanneer de dieraantallen in stal 2, 3 en 4 worden terug gebracht naar de bestaande, planologisch legale, situatie (dus zonder verlenging en in overeenstemming met de milieuvergunning d.d. 12-05-2004), kunnen er 22.000 vleeskuikens per stal gehouden worden. De vigerende vergunning in het kader van de Wet natuurbescherming komt dus niet overeen met de feitelijke rechtsgeldige situatie. Door de vigerende vergunning in het kader van de Wet natuurbescherming te combineren met de dieraantallen in stal 2, 3 en 4 conform de milieuvergunning d.d. 12-05-2004, komt de totale stikstofemissie afkomstig van het bedrijf op 4.501,75 Kg NH3/j. Dit is lager dan de stikstofemissie conform de vigerende vergunning in het kader van de Wet natuurbescherming.

In de beoogde situatie bedraagt de totale stikstofemissie afkomstig van het bedrijf 3.577,13 Kg NH3/j. Dit is aanzienlijk lager dan de stikstofemissie conform de vigerende vergunning in het kader van de Wet natuurbescherming en dan de feitelijke rechtsgeldige situatie ten tijde van de vaststelling van het plan. Er zal met het initiatief dus met zekerheid sprake zijn van een ruime afname in stikstofemissie afkomstig van het bedrijf. Hierdoor zijn significant negatieve effecten op Natura 2000-gebieden op voorhand niet te verwachten, ongeacht welke uitgangssituatie gehanteerd wordt. Dit is in paragraaf 4.3.2 en de bijbehorende bijlagen van de toelichting op het bestemmingsplan aangetoond. Een passende beoordeling en een bijbehorende MER-procedure zijn derhalve voor het initiatief niet aan de orde. Volledigheidshalve is ook een AERIUS-verschilberekening gemaakt tussen de vigerende vergunning in het kader van de Wet natuurbescherming in combinatie met de dieraantallen in stal 2, 3 en 4 conform de milieuvergunning d.d. 12-05-2004 en de beoogde situatie. De uitgangspunten en rekenresultaten hiervan zijn als bijlage aan deze zienswijzenota toegevoegd. Hieruit blijkt dat de beoogde situatie ook ten opzichte van die uitgangssituatie niet zorgt voor een toename in stikstofdepositie op Natura 2000gebieden.

Het moge duidelijk zijn dat het de bedoeling is om na vaststelling van het bestemmingsplan de omgevingsvergunning milieu en de vergunning in het kader van de Wet natuurbescherming met elkaar in overeenstemming te brengen. Door toepassing van emissie arme huisvestingssystemen neemt de totale stikstofemissie van het bedrijf af tot 3.577,13 kg NH3/j. Die stikstofemissie is ook als maximum vastgelegd in de regels van het bestemmingsplan. Hiermee is voldoende verzekerd dat er als gevolg van het initiatief geen significant negatieve effecten op Natura 2000-gebieden ontstaan. Wat nog wel moet worden opgemerkt is dat in het ontwerpbestemmingsplan als uitgangssituatie voor de stallen 2, 3 en 4 nog de vergunning d.d. 12-05-2004 is gehanteerd. Alleen de emissiefactor voor stikstof van het traditionele huisvestingssysteem - dat conform die vergunning nog voor de stallen vergund was – ligt hoger dan voor het stalsysteem dat in de feitelijke rechtsgeldige situatie aanwezig is. Hierdoor lag de totale stikstofemissie van het bedrijf waar in het ontwerpbestemmingsplan van uit gegaan is hoger dan de feitelijke rechtsgeldige situatie. De toelichting is hier voor de vaststelling op aangepast. De conclusies die zijn getrokken in het ontwerpbestemmingsplan en het daaraan voorafgaande besluit op de vormvrije MER-beoordeling blijven overeind.

Dit document bevat rekenresultaten van AERIUS Calculator. Het betreft de hoogst berekende stikstofbijdragen per stikstofgevoelig Natura 2000-gebied, op basis van rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant. De berekening op basis van stikstofemissies gaat uit van de componenten ammoniak (NH3) en/of stikstofoxide (NOx). Wilt u verder rekenen of gegevens wijzigen? Importeer de pdf dan in Calculator. Voor meer toelichting verwijzen wij u naar de website www.aerius.nl.

Berekening Uitgangssituatie en Beoogde situatie Kenmerken Samenvatting emissies Depositieresultaten Gedetailleerde emissiegegevens

Verdere toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via: https://www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers. S56nZwUATcD8 (15 juli 2020) pagina 1/29

Resultaten

Contact

Activiteit

Rechtspersoon

Inrichtingslocatie

Van Dun Advies B.V.

Vlieterdijk 34, 5575 AM Luyksgestel

Omschrijving

AERIUS kenmerk

09231-013

S56nZwUATcD8

Datum berekening

Rekenjaar

Rekenconfiguratie

15 juli 2020, 08:49

2021

Berekend voor natuurgebieden

Totale emissie

Situatie 1

Situatie 2

Verschil

NOx

-

-

-

NH3

4.501,75 kg/j

3.577,13 kg/j

-924,62 kg/j

Resultaten

Natuurgebied

Hectare met hoogste verschil (mol/ha/j)

Uw berekening heeft geen verschillen opgeleverd boven 0,00 mol/ha/jr.

Toelichting

Verschilberekening bestaande, planologisch legale, situatie vs. beoogde situatie

Resultaten

Uitgangssituatie Beoogde situatie

S56nZwUATcD8 (15 juli 2020) pagina 2/29

Resultaten

Locatie Uitgangssituatie

Emissie Uitgangssituatie

Resultaten

Bron Sector

Uitgangssituatie Beoogde situatie

Emissie NH3

Emissie NOx

Stal 1 Landbouw | Stalemissies

924,10 kg/j

-

Stal 2 Landbouw | Stalemissies

682,00 kg/j

-

Stal 3 Landbouw | Stalemissies

682,00 kg/j

-

Stal 4 Landbouw | Stalemissies

682,00 kg/j

-

Stal 5 Landbouw | Stalemissies

417,20 kg/j

-

Stal 6 Landbouw | Stalemissies

1.114,45 kg/j

-

S56nZwUATcD8 (15 juli 2020) pagina 3/29

Resultaten

Locatie Beoogde situatie

Emissie Beoogde situatie

Resultaten

Bron Sector

Uitgangssituatie Beoogde situatie

Emissie NH3

Emissie NOx

Stal 1 Landbouw | Stalemissies

924,10 kg/j

-

Stal 2 Landbouw | Stalemissies

304,50 kg/j

-

Stal 3 Landbouw | Stalemissies

304,50 kg/j

-

Stal 4 Landbouw | Stalemissies

304,50 kg/j

-

Stal 5 Landbouw | Stalemissies

417,20 kg/j

-

Stal 6 Landbouw | Stalemissies

520,80 kg/j

-

S56nZwUATcD8 (15 juli 2020) pagina 4/29

Resultaten

Bron Sector

Stal 8 Landbouw | Stalemissies

Resultaten

Uitgangssituatie Beoogde situatie

Emissie NH3

Emissie NOx

801,53 kg/j

-

S56nZwUATcD8 (15 juli 2020) pagina 5/29

Resultaten

Resultaten stikstof gevoelige Natura 2000 gebieden

Natuurgebied

Hectare met hoogste verschil Situatie 1 Situatie 2 Verschil

Uiterwaarden Lek

0,01

0,00

0,00

Krammer-Volkerak

0,01

0,00

0,00

Veluwe

0,01

0,00

0,00

Westerschelde & Saeftinghe

0,01

0,00

0,00

Oostelijke Vechtplassen

0,01

0,00

0,00

Rijntakken

0,01

0,00

0,00

Vecht- en Beneden-Reggegebied

0,01

0,00

0,00

Oosterschelde

0,01

0,00

0,00

Biesbosch

0,01

0,00

0,00

Sallandse Heuvelrug

0,01

0,00

0,00

Boetelerveld

0,01

0,00

0,00

Buurserzand & Haaksbergerveen

0,01

0,00

0,00

Borkeld

0,01

0,00

0,00

Wierdense Veld

0,01

0,00

0,00

Springendal & Dal van de Mosbeek

0,01

0,00

0,00

Brabantse Wal

0,01

0,00

0,00

Grevelingen

0,01

0,00

0,00

Landgoederen Oldenzaal

0,01

0,00

0,00

Nieuwkoopse Plassen & De Haeck

0,01

0,00

0,00

Naardermeer

0,01

0,00

0,00

Verschil op (bijna) overbelaste hexagonen*

(mol/ha/j)

Resultaten

Uitgangssituatie Beoogde situatie

S56nZwUATcD8 (15 juli 2020) pagina 6/29

Resultaten

Natuurgebied

Resultaten

Hectare met hoogste verschil Situatie 1 Situatie 2 Verschil

Aamsveen

0,01

0,00

0,00

Achter de Voort, Agelerbroek & Voltherbroek

0,01

0,00

0,00

Voornes Duin

0,01

0,00

0,00

Witte Veen

0,01

0,00

0,00

Engbertsdijksvenen

0,01

0,00

0,00

Dinkelland

0,01

0,00

0,00

Lemselermaten

0,01

0,00

0,00

Zouweboezem

0,01

0,00

0,00

Duinen Goeree & Kwade Hoek

0,01

0,00

0,00

Lonnekermeer

0,01

0,00

0,00

Kop van Schouwen

0,01

0,00

0,00

Solleveld & Kapittelduinen

0,01

0,00

0,00

Kennemerland-Zuid

0,01

0,00

0,00

Manteling van Walcheren

0,01

0,00

0,00

Bergvennen & Brecklenkampse Veld

0,01

0,00

0,00

Stelkampsveld

0,01

0,00

0,00

Landgoederen Brummen

0,01

0,01

0,00

Lingegebied & Diefdijk-Zuid

0,01

0,01

0,00

Binnenveld

0,01

0,01

0,00

Willinks Weust

0,01

0,01

0,00

Uitgangssituatie Beoogde situatie

Verschil op (bijna) overbelaste hexagonen*

S56nZwUATcD8 (15 juli 2020) pagina 7/29

Resultaten

Natuurgebied

Resultaten

Hectare met hoogste verschil Situatie 1 Situatie 2 Verschil

Korenburgerveen

0,01

0,01

0,00

Wooldse Veen

0,01

0,01

0,00

Kolland & Overlangbroek

0,01

0,01

0,00

Geuldal

0,01

0,01

0,00

Loevestein, Pompveld & Kornsche Boezem

0,01

0,01

0,00

Bekendelle

0,01

0,01

0,00

Noorbeemden & Hoogbos

0,01

0,01

0,00

Maas bij Eijsden

0,01

0,01

0,00

Langstraat

0,01

0,01

0,00

Savelsbos

0,01

0,01

0,00

Kunderberg

0,01

0,01

0,00

Sint Pietersberg & Jekerdal

0,01

0,01

0,00

Geleenbeekdal

0,01

0,01

0,00

Bemelerberg & Schiepersberg

0,01

0,01

0,00

Loonse en Drunense Duinen & Leemkuilen

0,02

0,01

0,00

Brunssummerheide

0,01

0,01

0,00

Vlijmens Ven, Moerputten & Bossche Broek

0,02

0,01

0,00

Bunder- en Elslooërbos

0,02

0,01

0,00

Regte Heide & Riels Laag

0,02

0,02

0,00

Roerdal

0,02

0,01

0,00

Uitgangssituatie Beoogde situatie

Verschil op (bijna) overbelaste hexagonen*

S56nZwUATcD8 (15 juli 2020) pagina 8/29

Resultaten

Natuurgebied

Resultaten

Hectare met hoogste verschil Situatie 1 Situatie 2 Verschil

De Bruuk

0,02

0,01

0,00

Ulvenhoutse Bos

0,02

0,01

0,00

Meinweg

0,02

0,01

0,00

Zeldersche Driessen

0,02

0,02

0,00

Maasduinen

0,02

0,02

0,00

Sint Jansberg

0,02

0,02

0,00

Oeffelter Meent

0,02

0,02

0,00

Swalmdal

0,02

0,02

0,00

Kampina & Oisterwijkse Vennen

0,03

0,03

0,00

Kempenland-West

0,03

0,02

0,00

Grensmaas

0,03

0,02

- 0,01

Boschhuizerbergen

0,03

0,02

- 0,01

Leudal

0,03

0,03

- 0,01

Deurnsche Peel & Mariapeel

0,04

0,04

- 0,01

Sarsven en De Banen

0,05

0,04

- 0,01

Groote Peel

0,05

0,04

- 0,01

Weerter- en Budelerbergen & Ringselven

0,07

0,06

- 0,01

Strabrechtse Heide & Beuven

0,09

0,07

- 0,02

Leenderbos, Groote Heide & De Plateaux

0,16

0,13

- 0,03

Uitgangssituatie Beoogde situatie

Verschil op (bijna) overbelaste hexagonen*

S56nZwUATcD8 (15 juli 2020) pagina 9/29

Resultaten

*

Resultaten

Als de hoogste depositietoename plaatsvindt op een hexagoon waar géén sprake is van een (naderende) stikstofoverbelasting, dan is de hoogste toename op een hexagoon met wel een (naderende) stikstofoverbelasting in deze kolom weergegeven.

Uitgangssituatie Beoogde situatie

S56nZwUATcD8 (15 juli 2020) pagina 10/29

Resultaten

Resultaten per habitattype

Uiterwaarden Lek Habitattype

(mol/ha/j) voor de 10 stikstofgevoelige Natura 2000gebieden met het hoogste resultaat

Hectare met hoogste verschil Situatie 1 Situatie 2 Verschil

H6510A Glanshaver- en vossenstaarthooilanden (glanshaver)

0,01

0,00

0,00

Lg02 Geïsoleerde meander en petgat

0,01

0,00

0,00

H6120 Stroomdalgraslanden

0,01

0,00

0,00

Verschil op (bijna) overbelaste hexagonen*

Krammer-Volkerak Habitattype

Resultaten

Hectare met hoogste verschil Situatie 1 Situatie 2 Verschil

H1330B Schorren en zilte graslanden (binnendijks)

0,01

0,00

0,00

H2160 Duindoornstruwelen

0,01

0,00

0,00

H2190B Vochtige duinvalleien (kalkrijk)

0,01

0,00

0,00

H1310A Zilte pionierbegroeiingen (zeekraal)

0,01

0,00

0,00

Uitgangssituatie Beoogde situatie

Verschil op (bijna) overbelaste hexagonen*

S56nZwUATcD8 (15 juli 2020) pagina 11/29

Resultaten

Veluwe Habitattype

Resultaten

Hectare met hoogste verschil Situatie 1 Situatie 2 Verschil

L4030 Droge heiden

0,01

0,00

0,00

Lg14 Eiken- en beukenbos van lemige zandgronden

0,01

0,00

0,00

H2330 Zandverstuivingen

0,01

0,00

0,00

H4030 Droge heiden

0,01

0,00

0,00

H2310 Stuifzandheiden met struikhei

0,01

0,00

0,00

H4010A Vochtige heiden (hogere zandgronden)

0,01

0,00

0,00

H9120 Beuken-eikenbossen met hulst

0,01

0,00

0,00

H3160 Zure vennen

0,01

0,00

0,00

H2320 Binnenlandse kraaiheibegroeiingen

0,01

0,00

0,00

Lg09 Droog struisgrasland

0,01

0,00

0,00

Lg01 Permanente bron & Langzaam stromende bovenloop

0,01

0,00

0,00

Lg13 Bos van arme zandgronden

0,01

0,00

0,00

ZGLg14 Eiken- en beukenbos van lemige zandgronden

0,01

0,00

0,00

ZGH2310 Stuifzandheiden met struikhei

0,01

0,00

0,00

ZGLg13 Bos van arme zandgronden

0,01

0,00

0,00

H7150 Pioniervegetaties met snavelbiezen

0,01

0,00

0,00

H91E0C Vochtige alluviale bossen (beekbegeleidende bossen)

0,01

0,00

0,00

H5130 Jeneverbesstruwelen

0,01

0,00

0,00

Uitgangssituatie Beoogde situatie

Verschil op (bijna) overbelaste hexagonen*

S56nZwUATcD8 (15 juli 2020) pagina 12/29

Resultaten

Veluwe Habitattype

Resultaten

Hectare met hoogste verschil Situatie 1 Situatie 2 Verschil

ZGL4030 Droge heiden

0,01

0,00

0,00

H9190 Oude eikenbossen

0,01

0,00

0,00

ZGLg01 Permanente bron & Langzaam stromende bovenloop

0,01

0,00

0,00

H7140A Overgangs- en trilvenen (trilvenen)

0,01

0,00

0,00

H3130 Zwakgebufferde vennen

0,01

0,00

0,00

H6230vka Heischrale graslanden, vochtig kalkarm

0,01

0,00

0,00

ZGH9190 Oude eikenbossen

0,01

0,00

0,00

ZGH4030 Droge heiden

0,01

0,00

0,00

ZGLg09 Droog struisgrasland

0,01

0,00

0,00

H7110B Actieve hoogvenen (heideveentjes)

0,01

0,00

0,00

H7230 Kalkmoerassen

0,01

0,00

0,00

ZGH9120 Beuken-eikenbossen met hulst

0,01

0,00

0,00

H6410 Blauwgraslanden

0,01

0,00

0,00

ZGH4010A Vochtige heiden (hogere zandgronden)

0,01

0,01

0,00

Uitgangssituatie Beoogde situatie

Verschil op (bijna) overbelaste hexagonen*

S56nZwUATcD8 (15 juli 2020) pagina 13/29

Resultaten

Westerschelde & Saeftinghe Habitattype

Resultaten

Hectare met hoogste verschil Situatie 1 Situatie 2 Verschil

H2160 Duindoornstruwelen

0,01

0,00

0,00

H1330A Schorren en zilte graslanden (buitendijks)

0,01

0,00

0,00

H1310A Zilte pionierbegroeiingen (zeekraal)

0,01

0,00

0,00

Uitgangssituatie Beoogde situatie

Verschil op (bijna) overbelaste hexagonen*

S56nZwUATcD8 (15 juli 2020) pagina 14/29

Resultaten

Oostelijke Vechtplassen Habitattype

Resultaten

Hectare met hoogste verschil Situatie 1 Situatie 2 Verschil

H3150baz Meren met krabbenscheer en fonteinkruiden, buiten afgesloten zeearmen

0,01

0,00

0,00

Lg05 Grote-zeggenmoeras

0,01

0,00

0,00

ZGH91D0 Hoogveenbossen

0,01

0,00

0,00

H3140lv Kranswierwateren, in laagveengebieden

0,01

0,00

0,00

ZGH3150baz Meren met krabbenscheer en fonteinkruiden, buiten afgesloten zeearmen

0,01

0,00

0,00

H7140B Overgangs- en trilvenen (veenmosrietlanden)

0,01

0,00

0,00

H9999:95 Habitattype onbekend/onzeker KDW op basis meest kritische relevante type (H7140B).

0,01

0,00

0,00

H7140A Overgangs- en trilvenen (trilvenen)

0,01

0,00

0,00

ZGH3140lv Kranswierwateren, in laagveengebieden

0,01

0,00

0,00

ZGH7140B Overgangs- en trilvenen (veenmosrietlanden)

0,01

0,00

0,00

H91D0 Hoogveenbossen

0,01

0,00

0,00

H7210 Galigaanmoerassen

0,01

0,00

0,00

H4010B Vochtige heiden (laagveengebied)

0,01

0,00

0,00

ZGH6410 Blauwgraslanden

0,01

0,00

0,00

Uitgangssituatie Beoogde situatie

Verschil op (bijna) overbelaste hexagonen*

S56nZwUATcD8 (15 juli 2020) pagina 15/29

Resultaten

Rijntakken Habitattype

Resultaten

Hectare met hoogste verschil Situatie 1 Situatie 2 Verschil

Lg02 Geïsoleerde meander en petgat

0,01

0,00

0,00

Lg11 Kamgrasweide & Bloemrijk weidevogelgrasland van het rivieren- en zeekleigebied

0,01

0,00

0,00

ZGLg11 Kamgrasweide & Bloemrijk weidevogelgrasland van het rivieren- en zeekleigebied

0,01

0,00

0,00

ZGLg02 Geïsoleerde meander en petgat

0,01

0,00

0,00

H6510A Glanshaver- en vossenstaarthooilanden (glanshaver)

0,01

0,00

0,00

ZGLg08 Nat, matig voedselrijk grasland

0,01

0,00

0,00

Lg08 Nat, matig voedselrijk grasland

0,01

0,00

0,00

H91F0 Droge hardhoutooibossen

0,01

0,00

0,00

H91E0B Vochtige alluviale bossen (esseniepenbossen)

0,01

0,00

0,00

ZGLg07 Dotterbloemgrasland van veen en klei

0,01

0,00

0,00

H3150baz Meren met krabbenscheer en fonteinkruiden, buiten afgesloten zeearmen

0,01

0,00

0,00

H9120 Beuken-eikenbossen met hulst

0,01

0,00

0,00

H6430C Ruigten en zomen (droge bosranden)

0,01

0,00

0,00

H6120 Stroomdalgraslanden

0,01

0,00

0,00

H6510B Glanshaver- en vossenstaarthooilanden (grote vossenstaart)

0,01

0,00

0,00

Uitgangssituatie Beoogde situatie

Verschil op (bijna) overbelaste hexagonen*

S56nZwUATcD8 (15 juli 2020) pagina 16/29

Resultaten

Rijntakken Habitattype

Resultaten

Hectare met hoogste verschil Situatie 1 Situatie 2 Verschil

ZGH3150baz Meren met krabbenscheer en fonteinkruiden, buiten afgesloten zeearmen

0,01

0,00

0,00

Lg07 Dotterbloemgrasland van veen en klei

0,01

0,01

0,00

H91E0C Vochtige alluviale bossen (beekbegeleidende bossen)

0,01

0,01

0,00

ZGH91E0B Vochtige alluviale bossen (esseniepenbossen)

0,01

0,01

0,00

ZGH91F0 Droge hardhoutooibossen

0,01

0,01

0,00

Uitgangssituatie Beoogde situatie

Verschil op (bijna) overbelaste hexagonen*

S56nZwUATcD8 (15 juli 2020) pagina 17/29

Resultaten

Vecht- en Beneden-Reggegebied Habitattype

Resultaten

Hectare met hoogste verschil Situatie 1 Situatie 2 Verschil

H7110B Actieve hoogvenen (heideveentjes)

0,01

0,00

0,00

H7150 Pioniervegetaties met snavelbiezen

0,01

0,00

0,00

H9120 Beuken-eikenbossen met hulst

0,01

0,00

0,00

H5130 Jeneverbesstruwelen

0,01

0,00

0,00

H2330 Zandverstuivingen

0,01

0,00

0,00

H2310 Stuifzandheiden met struikhei

0,01

0,00

0,00

H91E0C Vochtige alluviale bossen (beekbegeleidende bossen)

0,01

0,00

0,00

H9190 Oude eikenbossen

0,01

0,00

0,00

H4030 Droge heiden

0,01

0,00

0,00

ZGH4010A Vochtige heiden (hogere zandgronden)

0,01

0,00

0,00

ZGH4030 Droge heiden

0,01

0,00

0,00

H3160 Zure vennen

0,01

0,00

0,00

H9999:39 Habitattype onbekend/onzeker KDW op basis meest kritische relevante type (H7120).

0,01

0,00

0,00

H4010A Vochtige heiden (hogere zandgronden)

0,01

0,00

0,00

ZGH2310 Stuifzandheiden met struikhei

0,01

0,00

0,00

H6230vka Heischrale graslanden, vochtig kalkarm

0,01

0,00

0,00

H7140A Overgangs- en trilvenen (trilvenen)

0,01

0,00

0,00

H2320 Binnenlandse kraaiheibegroeiingen

0,01

0,00

0,00

Uitgangssituatie Beoogde situatie

Verschil op (bijna) overbelaste hexagonen*

S56nZwUATcD8 (15 juli 2020) pagina 18/29

Resultaten

Vecht- en Beneden-Reggegebied Habitattype

Hectare met hoogste verschil Situatie 1 Situatie 2 Verschil

ZGH2330 Zandverstuivingen

0,01

0,00

0,00

H6120 Stroomdalgraslanden

0,01

0,00

0,00

ZGH9120 Beuken-eikenbossen met hulst

0,01

0,00

0,00

Verschil op (bijna) overbelaste hexagonen*

Oosterschelde Habitattype

Resultaten

Hectare met hoogste verschil Situatie 1 Situatie 2 Verschil

H1320 Slijkgrasvelden

0,01

0,00

0,00

H1330A Schorren en zilte graslanden (buitendijks)

0,01

0,00

0,00

H1310A Zilte pionierbegroeiingen (zeekraal)

0,01

0,00

0,00

H1330B Schorren en zilte graslanden (binnendijks)

0,01

0,00

0,00

Uitgangssituatie Beoogde situatie

Verschil op (bijna) overbelaste hexagonen*

S56nZwUATcD8 (15 juli 2020) pagina 19/29

Resultaten

Biesbosch Habitattype

Resultaten

Hectare met hoogste verschil Situatie 1 Situatie 2 Verschil

Lg11 Kamgrasweide & Bloemrijk weidevogelgrasland van het rivieren- en zeekleigebied

0,01

0,00

0,00

H6510B Glanshaver- en vossenstaarthooilanden (grote vossenstaart)

0,01

0,00

0,00

H6510A Glanshaver- en vossenstaarthooilanden (glanshaver)

0,01

0,00

0,00

H6120 Stroomdalgraslanden

0,01

0,00

0,00

Lg08 Nat, matig voedselrijk grasland

0,01

0,00

0,00

H91E0B Vochtige alluviale bossen (esseniepenbossen)

0,01

0,01

0,00

Uitgangssituatie Beoogde situatie

Verschil op (bijna) overbelaste hexagonen*

S56nZwUATcD8 (15 juli 2020) pagina 20/29

Resultaten

Sallandse Heuvelrug Habitattype

H4030 Droge heiden

0,01

0,00

0,00

Lg13 Bos van arme zandgronden

0,01

0,00

0,00

H5130 Jeneverbesstruwelen

0,01

0,00

0,00

Lg14 Eiken- en beukenbos van lemige zandgronden

0,01

0,00

0,00

H6230vka Heischrale graslanden, vochtig kalkarm

0,01

0,00

0,00

Lg09 Droog struisgrasland

0,01

0,00

0,00

H4010A Vochtige heiden (hogere zandgronden)

0,01

0,00

0,00

H7110B Actieve hoogvenen (heideveentjes)

0,01

0,00

0,00

H7150 Pioniervegetaties met snavelbiezen

0,01

0,01

0,00

H9999:42 Habitattype onbekend/onzeker KDW op basis meest kritische relevante type (H6230;H3160).

0,01

0,01

0,00

*

Resultaten

Hectare met hoogste verschil Situatie 1 Situatie 2 Verschil

Verschil op (bijna) overbelaste hexagonen*

Als de hoogste depositietoename plaatsvindt op een hexagoon waar géén sprake is van een (naderende) stikstofoverbelasting, dan is de hoogste toename op een hexagoon met wel een (naderende) stikstofoverbelasting in deze kolom weergegeven.

Uitgangssituatie Beoogde situatie

S56nZwUATcD8 (15 juli 2020) pagina 21/29

Resultaten

Emissie (per bron)

Naam Locatie (X,Y)

Uitgangssituatie

Uitstoothoogte Warmteinhoud NH3

Dier

RAV code

Omschrijving

A 1.100

Stal 1 151209, 365455 1,5 m 0,000 MW 924,10 kg/j

Aantal Stof dieren

Emissiefactor (kg/dier/j)

Emissie

overige huisvestingssystemen (Rundvee; melk- en kalfkoeien ouder dan 2 jaar) (Overig)

62 NH3

13,000

806,00 kg/j

PAS 2015.08 -01

Beweiden ten minste 720 uur in een kalenderjaar- 5% emissiereductie

NH3

A 3.100

overige huisvestingssystemen (Rundvee; vrouwelijk jongvee tot 2 jaar) (Overig)

36 NH3

765,70 kg/j

4,400

158,40 kg/j

Stal 2 151216, 365418 Uitstoothoogte 4,7 m Temperatuur emissie 11,85 °C Uittreeddiameter 0,8 m Uittreedrichting Verticaal geforceerd Uittreedsnelheid 0,4 m/s NH3 682,00 kg/j Naam

Locatie (X,Y)

Dier

Resultaten

RAV code

Omschrijving

E 5.6

stal met mixluchtventilatie (Kippen; vleeskuikens) (BWL 2005.10)

Uitgangssituatie Beoogde situatie

Aantal Stof dieren

Emissiefactor (kg/dier/j)

Emissie

22.000 NH3

0,031

682,00 kg/j

S56nZwUATcD8 (15 juli 2020) pagina 22/29

Resultaten

Stal 3 Locatie (X,Y) 151235, 365407 Uitstoothoogte 4,7 m Temperatuur emissie 11,85 °C Uittreeddiameter 0,8 m Uittreedrichting Verticaal geforceerd Uittreedsnelheid 0,4 m/s NH3 682,00 kg/j Naam

Dier

RAV code

Omschrijving

E 5.6

stal met mixluchtventilatie (Kippen; vleeskuikens) (BWL 2005.10)

Aantal Stof dieren

Emissiefactor (kg/dier/j)

Emissie

22.000 NH3

0,031

682,00 kg/j

Stal 4 Locatie (X,Y) 151255, 365395 Uitstoothoogte 4,7 m Temperatuur emissie 11,85 °C Uittreeddiameter 0,8 m Uittreedrichting Verticaal geforceerd Uittreedsnelheid 0,4 m/s NH3 682,00 kg/j Naam

Dier

Resultaten

RAV code

Omschrijving

E 5.6

stal met mixluchtventilatie (Kippen; vleeskuikens) (BWL 2005.10)

Uitgangssituatie Beoogde situatie

Aantal Stof dieren

Emissiefactor (kg/dier/j)

Emissie

22.000 NH3

0,031

682,00 kg/j

S56nZwUATcD8 (15 juli 2020) pagina 23/29

Resultaten

Naam Locatie (X,Y) Uitstoothoogte Warmteinhoud NH3

Dier

RAV code

Omschrijving

A 3.100

Stal 5 151192, 365423 1,5 m 0,000 MW 417,20 kg/j

Aantal Stof dieren

Emissiefactor (kg/dier/j)

Emissie

overige huisvestingssystemen (Rundvee; vrouwelijk jongvee tot 2 jaar) (Overig)

8 NH3

4,400

35,20 kg/j

A 7.100

overige huisvestingssystemen (Rundvee; fokstieren en overig rundvee ouder dan 2 jaar ) (Overig)

60 NH3

6,200

372,00 kg/j

K 1.100

overige huisvestingssystemen (Paarden; volwassen paarden (3 jaar en ouder)) (Overig)

2 NH3

5,000

10,00 kg/j

Stal 6 151290, 365410 Uitstoothoogte 4,9 m Temperatuur emissie 11,85 °C Uittreeddiameter 0,9 m Uittreedrichting Verticaal geforceerd Uittreedsnelheid 0,4 m/s NH3 1.114,45 kg/j Naam

Locatie (X,Y)

Dier

Resultaten

RAV code

Omschrijving

E 5.6

stal met mixluchtventilatie (Kippen; vleeskuikens)

Uitgangssituatie Beoogde situatie

Aantal Stof dieren

Emissiefactor (kg/dier/j)

Emissie

35.950 NH3

0,031

1.114,45 kg/j

S56nZwUATcD8 (15 juli 2020) pagina 24/29

Resultaten

Emissie (per bron)

Naam Locatie (X,Y)

Beoogde situatie

Uitstoothoogte Warmteinhoud NH3

Dier

RAV code

Omschrijving

A 1.100

Stal 1 151209, 365455 1,5 m 0,000 MW 924,10 kg/j

Aantal Stof dieren

Emissiefactor (kg/dier/j)

Emissie

overige huisvestingssystemen (Rundvee; melk- en kalfkoeien ouder dan 2 jaar) (Overig)

62 NH3

13,000

806,00 kg/j

PAS 2015.08 -01

Beweiden ten minste 720 uur in een kalenderjaar- 5% emissiereductie

NH3

A 3.100

overige huisvestingssystemen (Rundvee; vrouwelijk jongvee tot 2 jaar) (Overig)

36 NH3

765,70 kg/j

4,400

158,40 kg/j

Stal 2 151224, 365429 Uitstoothoogte 5,3 m Temperatuur emissie 11,85 °C Uittreeddiameter 0,5 m Uittreedrichting Verticaal geforceerd Uittreedsnelheid 4,0 m/s NH3 304,50 kg/j Naam

Locatie (X,Y)

Dier

Resultaten

RAV code

Omschrijving

E 5.11

stal met luchtmengsysteem voor droging strooisellaag in combinatie met een warmtewisselaar (Kippen; vleeskuikens) (BWL 2010.13)

E 7.6

warmtewisselaar; 31% emissiereductie fijn stof (Kippen; additionele technieken voor emissiereductie van fijnstof en ammoniak) (BWL 2011.02)

Uitgangssituatie Beoogde situatie

Aantal Stof dieren

Emissiefactor (kg/dier/j)

Emissie

14.500 NH3

0,021

304,50 kg/j

NH3

304,50 kg/j

S56nZwUATcD8 (15 juli 2020) pagina 25/29

Resultaten

Stal 3 Locatie (X,Y) 151243, 365418 Uitstoothoogte 5,3 m Temperatuur emissie 11,85 °C Uittreeddiameter 0,5 m Uittreedrichting Verticaal geforceerd Uittreedsnelheid 4,0 m/s NH3 304,50 kg/j Naam

Dier

RAV code

Omschrijving

E 5.11

stal met luchtmengsysteem voor droging strooisellaag in combinatie met een warmtewisselaar (Kippen; vleeskuikens) (BWL 2010.13)

E 7.6

warmtewisselaar; 31% emissiereductie fijn stof (Kippen; additionele technieken voor emissiereductie van fijnstof en ammoniak) (BWL 2011.02)

Aantal Stof dieren

Emissiefactor (kg/dier/j)

Emissie

14.500 NH3

0,021

304,50 kg/j

NH3

304,50 kg/j

Stal 4 Locatie (X,Y) 151262, 365408 Uitstoothoogte 5,3 m Temperatuur emissie 11,85 °C Uittreeddiameter 0,5 m Uittreedrichting Verticaal geforceerd Uittreedsnelheid 0,4 m/s NH3 304,50 kg/j Naam

Dier

Resultaten

RAV code

Omschrijving

E 5.11

stal met luchtmengsysteem voor droging strooisellaag in combinatie met een warmtewisselaar (Kippen; vleeskuikens) (BWL 2010.13)

E 7.6

warmtewisselaar; 31% emissiereductie fijn stof (Kippen; additionele technieken voor emissiereductie van fijnstof en ammoniak) (BWL 2011.02)

Uitgangssituatie Beoogde situatie

Aantal Stof dieren

Emissiefactor (kg/dier/j)

Emissie

14.500 NH3

0,021

304,50 kg/j

NH3

304,50 kg/j

S56nZwUATcD8 (15 juli 2020) pagina 26/29

Resultaten

Naam Locatie (X,Y) Uitstoothoogte Warmteinhoud NH3

Dier

RAV code

Omschrijving

A 3.100

Stal 5 151192, 365423 2,3 m 0,000 MW 417,20 kg/j

Aantal Stof dieren

Emissiefactor (kg/dier/j)

Emissie

overige huisvestingssystemen (Rundvee; vrouwelijk jongvee tot 2 jaar) (Overig)

8 NH3

4,400

35,20 kg/j

A 7.100

overige huisvestingssystemen (Rundvee; fokstieren en overig rundvee ouder dan 2 jaar ) (Overig)

60 NH3

6,200

372,00 kg/j

K 1.100

overige huisvestingssystemen (Paarden; volwassen paarden (3 jaar en ouder)) (Overig)

2 NH3

5,000

10,00 kg/j

Stal 6 151285, 365401 Uitstoothoogte 5,2 m Temperatuur emissie 11,85 °C Uittreeddiameter 0,9 m Uittreedrichting Verticaal geforceerd Uittreedsnelheid 4,0 m/s NH3 520,80 kg/j Naam

Locatie (X,Y)

Dier

Resultaten

RAV code

Omschrijving

E 5.11

stal met luchtmengsysteem voor droging strooisellaag in combinatie met een warmtewisselaar (Kippen; vleeskuikens) (BWL 2010.13)

E 7.7

warmtewisselaar; 13% emissiereductie fijn stof (Kippen; additionele technieken voor emissiereductie van fijnstof en ammoniak) (BWL 2012.03)

Uitgangssituatie Beoogde situatie

Aantal Stof dieren

Emissiefactor (kg/dier/j)

Emissie

24.800 NH3

0,021

520,80 kg/j

NH3

520,80 kg/j

S56nZwUATcD8 (15 juli 2020) pagina 27/29

Resultaten

Stal 8 Locatie (X,Y) 151311, 365390 Uitstoothoogte 7,0 m Temperatuur emissie 11,85 °C Uittreeddiameter 0,8 m Uittreedrichting Verticaal geforceerd Uittreedsnelheid 4,0 m/s NH3 801,53 kg/j Naam

Dier

Resultaten

RAV code

Omschrijving

E 5.11

stal met luchtmengsysteem voor droging strooisellaag in combinatie met een warmtewisselaar (Kippen; vleeskuikens) (BWL 2010.13)

E 7.12

warmtewisselaar met stoffilters; 50% emissiereductie fijn stof (Kippen; additionele technieken voor emissiereductie van fijnstof en ammoniak) (BWL 2018.05)

Uitgangssituatie Beoogde situatie

Aantal Stof dieren

Emissiefactor (kg/dier/j)

Emissie

38.168 NH3

0,021

801,53 kg/j

NH3

801,53 kg/j

S56nZwUATcD8 (15 juli 2020) pagina 28/29

Resultaten

Disclaimer

Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden.

Rekenbasis

Deze berekening is tot stand gekomen op basis van: AERIUS versie 2019A_20200610_3aefc4c15b Database versie 2019A_20200610_3aefc4c15b Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/nl/factsheets/release/aerius-calculator-2019A

Resultaten

Uitgangssituatie Beoogde situatie

S56nZwUATcD8 (15 juli 2020) pagina 29/29

Notitie Invoergegevens AERIUS-berekening

Vlieterdijk 34 te Luyksgestel

Ulicoten, 15-07-2020

Kenmerk: JPa/09231-013

Uitgangssituatie – Bestaande planologisch legale situatie Bron 1: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Uittreedhoogte: NH3-emissie:

Stal 1 Natuurlijke ventilatie (ongeforceerd) 151 209 365 455 1,5 m (default) 924,1 kg NH3/j (62 melk- en kalfkoeien x 12,35 kg NH3/dier/j1 + 36 stuks jongvee x 4,4 kg NH3/dier/j)

Bron 2: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Uittreedhoogte: Temperatuur emissie: Uittreeddiameter: Uittreedsnelheid: NH3-emissie:

Stal 2 Mechanische ventilatie (geforceerd) 151 216 365 418 4,7 m 11,85 °C (default) 0,8 m 0,4 m/s (verticaal) 682,0 kg NH3/j (22.000 vleeskuikens x 0,031 kg NH3/dier/j)

Bron 3: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Uittreedhoogte: Temperatuur emissie: Uittreeddiameter: Uittreedsnelheid: NH3-emissie:

Stal 3 Mechanische ventilatie (geforceerd) 151 235 365 407 4,7 m 11,85 °C (default) 0,8 m 0,4 m/s (verticaal) 682,0 kg NH3/j (22.000 vleeskuikens x 0,031 kg NH3/dier/j)

Bron 4: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Uittreedhoogte: Temperatuur emissie: Uittreeddiameter: Uittreedsnelheid: NH3-emissie:

Stal 4 Mechanische ventilatie (geforceerd) 151 255 365 395 4,7 m 11,85 °C (default) 0,8 m 0,4 m/s (verticaal) 682,0 kg NH3/j (22.000 vleeskuikens x 0,031 kg NH3/dier/j)

Pagina 1 van 4

Bron 5: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Uittreedhoogte: NH3-emissie:

Stal 5 Natuurlijke ventilatie (ongeforceerd) 151 192 365 423 1,5 m (default) 417,2 kg NH3/j (8 vrouwelijk jongvee x 4,4 kg NH3/dier/j + 60 overig rundvee x 6,2 kg NH3/dier/j + 2 volwassen paarden x 5 kg NH3/dier/j)

Bron 6: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Uittreedhoogte: Temperatuur emissie: Uittreeddiameter: Uittreedsnelheid: NH3-emissie:

Stal 6 Mechanische ventilatie (geforceerd) 151 290 365 410 4,9 m 11,85 °C (default) 0,9 m 0,4 m/s (verticaal) 1.114,45 kg NH3/j (35.950 vleeskuikens x 0,031 kg NH3/dier/j)

Invoergegevens beoogde situatie: Bron 1: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Uittreedhoogte: E-aanvraag:

Stal 1 Natuurlijke ventilatie (ongeforceerd) 151 209 365 455 1,5 m (default) 924,1 kg NH3/j (62 melk- en kalfkoeien x 12,35 kg NH3/dier/j1 + 36 stuks jongvee x 4,4 kg NH3/dier/j)

Bron 2: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Uittreedhoogte: Uittreeddiameter:

Stal 2 Luchtmengsysteem i.c.m. warmtewisselaar (geforceerd) 151 224 365 429 5,3 m ((13 x 5,4 + 3,77)/14) 0,54 m (Opp. ventilator Ø500 mm = 0,196 m2 Opp. ventilator Ø920 mm = 0,665 m2 13 x 0,196 + 1 x 0,665 = 3.213 m2 √((3.213/14)/π) = 0,27, 0,27 x 2 = 0,54 m 4,0 m/s (verticaal) 304,5 kg NH3/j (14.500 vleeskuikens x 0,021 kg NH3/dier/j)

Uittreedsnelheid: E-aanvraag: Bron 3: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Uittreedhoogte: Uittreeddiameter:

Stal 3 Luchtmengsysteem i.c.m. warmtewisselaar (geforceerd) 151 243 365 418 5,3 m ((13 x 5,4 + 3,77)/14) 0,54 m (Opp. ventilator Ø500 mm = 0,196 m2 Opp. ventilator Ø920 mm = 0,665 m2 13 x 0,196 + 1 x 0,665 = 3.213 m2 √((3.213/14)/π) = 0,27, 0,27 x 2 = 0,54 m

Pagina 2 van 4

Uittreedsnelheid: E-aanvraag:

4,0 m/s 304,5 kg NH3/j

Bron 4: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Uittreedhoogte: Uittreeddiameter:

Stal 4 Luchtmengsysteem i.c.m. warmtewisselaar (geforceerd) 151 262 365 408 5,3 m ((13 x 5,4 + 3,77)/14) 0,54 m (Opp. ventilator Ø500 mm = 0,196 m2 Opp. ventilator Ø920 mm = 0,665 m2 13 x 0,196 + 1 x 0,665 = 3.213 m2 √((3.213/14)/π) = 0,27, 0,27 x 2 = 0,54 m 4,0 m/s (verticaal) 304,5 kg NH3/j (14.500 vleeskuikens x 0,021 kg NH3/dier/j)

Uittreedsnelheid: E-aanvraag:

(verticaal) (14.500 vleeskuikens x 0,021 kg NH3/dier/j)

Bron 5: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Uittreedhoogte: E-aanvraag:

Stal 5 Natuurlijke ventilatie via open zijwand (ongeforceerd) 151 192 365 423 2,25 m (Gem. hoogte open zijwand 4,5/2 = 2,25 m) 417,2 kg NH3/j (8 stuks jongvee x 4,4 kg NH3/dier/j + 60 overig rundvee x 6,2 kg NH3/dier/j + 2 volwassen paarden x 5 kg NH3/dier/j)

Bron 6: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Uittreedhoogte: Uittreeddiameter:

Stal 6 Luchtmengsysteem i.c.m. warmtewisselaar (geforceerd) 151 285 365 401 5,23 m ((5x3 + 1x3,77 + 8x6,8)/14) 0,92 m (Opp. ventilator Ø550 mm = 0,238 m2 Opp. ventilator Ø1400 mm = 1,539 m2 Opp. ventilator Ø802 mm = 0,505 m2 Opp. ventilator Ø900 mm = 0,636 m2 8 x 0,238 + 4 x 1,539 + 0,636 + 0,505 = 9,201 m2 √((9,201/14)/π) = 0,46, 0,46 x 2 = 0,92m 4,0 m/s (verticaal) 520,8 kg NH3/j (24.800 vleeskuikens x 0,021 kg NH3/dier/j)

Uittreedsnelheid: E-aanvraag: Bron 7: Emissiepunt: X-coördinaat: Y-coördinaat: Uittreedhoogte: Uittreeddiameter:

Uittreedsnelheid: E-aanvraag:

Stal 8 Luchtmengsysteem i.c.m. warmtewisselaar (geforceerd) 151 311 365 390 7,0 m ((15x7,1 + 2x3,77)/17) 0,8 m (Opp. ventilator Ø800 mm = 0,503 m2 Opp. ventilator Ø920 mm = 0,665 m2 15 x 0,503 + 2 x 0,665 = 8,875 m2 √((8,875/17)/π) = 0,41, 0,41 x 2 = 0,82m 4,0 m/s (verticaal) 801,528 kg NH3/j (38.168 vleeskuikens x 0,021 kg NH3/dier/j)

Pagina 3 van 4

Voor melk- en kalfkoeien met beweiden geldt volgens bijlage 2 van de Regeling ammoniak en veehouderij een reductiepercentage van 5% op de emissiefactoren voor melk- en kalfkoeien zoals weergegeven in bijlage 1 van de Regeling ammoniak en veehouderij (PAS 2015.08-01). 1

Pagina 4 van 4

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api1.ibabs.eu/publicdownload.aspx?site=GemeenteBergeijk&id=d1cdd7e2-b673-4d4b-bce8-751b2245e574