CConstaterende datEpe
Koppel je AI →
Document · PDF

947425 Bijlagen bij de toelichting Bijlage 7 Voortoets stikstofdepositie

Gemeenteraad 27 maart 2024, gemeente EpeBij agendapunt: Hamerstuk: Vaststelling bestemmingsplan Smutsstraat Vaassen4.997 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Voortoets stikstofdepositie Smutsstraat, Vaassen Gemeente Vaassen

Voortoets stikstofdepositie Smutsstraat, Vaassen

1

Gegevens over het plan: Plannaam: Datum: Projectnummer Buro SRO: Gegevens projectbetrokkenen: Opdrachtgever: Contactpersoon opdrachtgever: Gegevens Buro SRO: Bezoekadres vestiging Arnhem: Telefoon: E-mail: Internet:

Voortoets stikstofdepositie Smutsstraat, Vaassen 16-november -2023 03.30.08

Triada

Sweerts de Landasstraat 50 6814 DG te Arnhem 026 – 35 23 125 arnhem@buro-sro.nl www.Buro-SRO.nl

Voortoets stikstofdepositie Smutsstraat, Vaassen

2

Inhoudsopgave Hoofdstuk 1

Inleiding ................................................................................................................................. 5

1.1

Doelstelling onderzoek .......................................................................................................................... 5

1.2

Projectbeschrijving ................................................................................................................................ 5

1.3

Maatgevende Natura 2000-gebieden.................................................................................................... 7

Hoofdstuk 2

Wettelijk kader....................................................................................................................... 8

2.1

Landelijke wet- en regelgeving .............................................................................................................. 8

2.2

Voortoets ............................................................................................................................................... 8

2.3

Intern salderen ...................................................................................................................................... 9

2.4

Passende beoordeling ........................................................................................................................... 9

Hoofdstuk 3

Berekeningssystematiek ....................................................................................................... 10

3.1

Gebruikt rekenmodel........................................................................................................................... 10

3.2

Input rekenmodel ................................................................................................................................ 10

3.2.1 Toekomstig gebruik .............................................................................................................................. 10 3.2.2 Aanlegfase ............................................................................................................................................ 11 Hoofdstuk 4

Resultaten berekening .......................................................................................................... 12

4.1 Gebruiksfase ................................................................................................................................................ 12 4.2 Aanlegfase ................................................................................................................................................... 14 Hoofdstuk 5

Conclusies ............................................................................................................................. 19

Bijlagen .......................................................................................................................................................... 20 Bijlage 1: Toelichting uitgangspunten aanlegfase ............................................................................................. 21 Bijlage 2: AERIUSberekening gebruiksfase ........................................................................................................ 22 Bijlage 3: AERIUSberekening aanlegfase ........................................................................................................... 23

Voortoets stikstofdepositie Smutsstraat, Vaassen

3

Voortoets stikstofdepositie Smutsstraat, Vaassen

4

Hoofdstuk 1 1.1

Inleiding

Doelstelling onderzoek

Initiatiefnemer is voornemens op de plek van tien sociale huurwoningen een nieuw appartementencomplex te realiseren. In dit complex komen 27 wooneenheden voor sociale huur. Doel van dit onderzoek is toetsing van mogelijke (negatieve) effecten op Natura 2000-gebieden, als gevolg van de activiteiten die het bestemmingsplan mogelijk maakt, aan de Wet natuurbescherming. Ten behoeve van een voortoets in het kader van de Wet natuurbescherming is de toekomstige gewenste situatie gemodelleerd op basis van de aangeleverde gegevens door de opdrachtgever, ervaringscijfers en kengetallen. De depositie is op de omliggende Natura 2000-gebieden berekend en getoetst of het plan (mogelijke) significant negatieve effecten veroorzaakt op de instandhoudingsdoelstellingen van Natura 2000gebieden. Voorliggende rapportage geeft een overzicht van de gehanteerde uitgangspunten en rekenmethodiek, de berekende resultaten en de conclusie.

1.2

Projectbeschrijving

Het plangebied is gelegen aan de Smutsstraat te Vaassen. Onderstaande afbeelding toont de ligging van het plangebied in de omgeving.

Ligging van het plangebied In de toekomstige situatie worden in het plangebied twee appartementencomplexen van drie bouwlagen gerealiseerd op de plaats van de bestaande woningen. In het appartementencomplex komen 27 wooneenheden voor sociale huur. De bestaande woningen worden voor dit initiatief gesloopt.

Voortoets stikstofdepositie Smutsstraat, Vaassen

5

Op de begane grond komen zeven appartementen en is er ruimte voor bergingen. De andere twee bouwlagen kennen elk tien appartementen. De appartementen kennen een beukmaat van 6,9 meter. De 'vleugels' van het gebouw worden verbonden door middel van een transparante entree, die gelegen is aan de Krugerstraat. Doordat de vleugels zijn gebouwd langs de richtingen van de Smutsstraat en Bothastraat, is de ruimte tussen de gebouwen aan de Krugerstraat-zijde smaller dan in het zuidelijke deel van het plangebied. Deze opening biedt interessante mogelijkheden voor een transaparante entree en connectie met het achterliggende hofje. Dit is te zien op de impressie hieronder.

Impressie van het gebouw (bron: Beltman Architecten) Aan de achterzijde van het appartementencomplex komt aan twee zijdes een inrit, die gebruikt wordt om de 28 parkeerplaatsen aldaar te bereiken. Ook deze worden in de rooilijnen van de bestaande bebouwing doorgezet door middel van hagen, bomen en een groene overkapping. De parkeerplaatsen liggen daarmee beschut. . Aan de Smutsstraat en aan de Bohtastraat komen daarnaast nog allebei twee langsparkeerplekken. Het totaal aantal parkeerplaatsen komt daardoor uit op 34. In de toekomstige situatie wordt rekening gehouden met de groene uitstraling die het perceel momenteel al biedt. Het complex wordt bijvoorbeeld voorzien van een groen dak met zonnepanelen, terwijl vanaf de Krugerstraat via de entree uitgekeken kan worden op een groen binnenhof. Op het hofje - dat tevens dienst doet als ontmoetingsplek voor bewoners - is een wadi gevestigd.

Voortoets stikstofdepositie Smutsstraat, Vaassen

6

De nieuwe situatie is te zien in de afbeelding hieronder.

Uitsnede van de nieuwe situatie (bron: Beltman Architecten)

1.3

Maatgevende Natura 2000-gebieden

Voor het uitvoeren van de stikstofdepositieberekening moet rekening gehouden worden met Natura 2000gebieden. AERIUS toetst automatisch aan alle Natura 2000-gebieden in Nederland en aan nabijgelegen buitenlandse Natura 2000-gebieden. Het meest nabijgelegen en maatgevende Natura 2000-gebied voor dit project is de Veluwe. Deze ligt op een afstand van ca. 600 meter van het project. Op de afbeelding hieronder zijn het plangebied en de betreffende Natura 2000-gebieden weergegeven.

Ligging plangebied in relatie tot de maatgevende Natura 2000-gebieden

Voortoets stikstofdepositie Smutsstraat, Vaassen

7

Hoofdstuk 2 2.1

Wettelijk kader

Landelijke wet- en regelgeving

In het kader van de toets aan de Wet Natuurbescherming wordt bepaald of een project of plan (mogelijke) significant negatieve effecten veroorzaakt op de instandhoudingsdoelstellingen van Natura 2000-gebieden. Voor plannen en projecten dient middels een voortoets, eventueel gevolgd door een passende beoordeling, getoetst te worden of het plan mogelijk significant negatieve effecten kan hebben op gevoelige habitattypen die gelegen zijn binnen omliggende Natura 2000-gebieden. De beoordeling van plannen, projecten en andere handelingen is uitgewerkt in paragraaf 2.3 van de Wet natuurbescherming. Met het verdwijnen van het Programma Aanpak Stikstof is de ontwikkelingsruimte en standaard grenswaarde voor projecten niet meer beschikbaar. Op 16 juni 2020 hebben provincies de geldende beleidsregels voor intern en extern salderen vastgesteld. Dit vormt het nieuwe beleid op basis waarvan de vergunningverlening binnen de Wet natuurbescherming met betrekking tot stikstofdepositie plaatsvindt.

2.2

Voortoets

Een voortoets heeft tot doel te onderzoeken of er sprake kan zijn van significante gevolgen voor beschermde Natura 2000 gebieden. De significantie van de gevolgen voor een gebied als gevolg van een plan worden afgezet tegen de instandhoudingsdoelstellingen van een Natura 2000-gebied. De instandhoudingsdoelstellingen zijn neergelegd in het aanwijzingsbesluit en zijn uitgewerkt in het beheerplan voor dat gebied. Wanneer een plan of project gevolgen heeft voor het gebied, maar de instandhoudingsdoelstellingen daarvan niet in gevaar brengt, zijn significante gevolgen uitgesloten. Bij de voortoets wordt bekeken of het bestemmingsplan afzonderlijk of in combinatie met andere plannen of projecten significante gevolgen kan hebben. In hoeverre stikstofdepositie voor significante gevolgen op Natura 2000-gebieden kan zorgen, wordt in eerste instantie bepaald door te bezien of de ontwikkelingen die het plan mogelijk maakt tot een toename van stikstofdepositie leiden. Hierbij mag een vergelijking worden gemaakt met het bestaande gebruik (referentiesituatie) binnen het project zelf (intern salderen) of mag met het stoppen van een stikstofuitstotende activiteit elders worden gecompenseerd (extern salderen).

Van plannen die ten opzichte van de feitelijke situatie geen toename van de stikstofdepositie veroorzaken op Natura 2000-gebieden met stikstofgevoelige gebieden waarvan de Kritische Depositie Waarde (KDW) wordt overschreden of bijna wordt overschreden (achtergrondwaarde 70 mol/ha/j onder de KDW), zijn significante gevolgen met zekerheid uit te sluiten. In dat geval hoeft geen passende beoordeling te worden opgesteld. In het geval uit de voortoets blijkt dat:  de ontwikkeling wel kan leiden tot een toename van stikstofdepositie op één of meer in het kader van Natura 2000 beschermde stikstofgevoelige gebieden;  van deze stikstofgevoelige gebieden de KDW al wordt overschreden of door de toename van de stikstofdepositie kan worden overschreden; dient een volgende stap gezet te worden. Op dat moment wordt door middel van een ecologische voortoets onderzocht of ecologische significante effecten uitgesloten kunnen worden. Het gaat hierbij bijvoorbeeld om kleine deposities en/of deposities voor een korte tijd. Mocht dat laatste ook niet het geval zijn dan is een passende beoordeling en een vergunning in het kader van de Wet natuurbescherming (Wnb) noodzakelijk.

Voortoets stikstofdepositie Smutsstraat, Vaassen

8

2.3

Intern salderen

Om te bepalen wat de referentiesituatie is waarmee intern mag worden gesaldeerd, is het in eerste instantie van belang de referentiedatum te bepalen. Dit betreft de datum van het definitieve aanwijzingsbesluit van het desbetreffende Natura 2000-gebied of diens voorganger Vogelrichtlijngebied of Habitatrichtlijngebied. Vervolgens is het voor de referentiesituatie bepalend welke ruimtelijke procedure gevolgd wordt: is er sprake van een plan of een project? Bij een berekening in het kader van een bestemmingsplanprocedure (een plan) is de feitelijke en planologisch legale situatie ten tijde van de vaststelling van het nieuwe bestemmingsplan de referentiesituatie. In het geval van een vergunningsprocedure (een project) is een geldige natuurvergunning of natuurtoestemming de referentiesituatie. Als er geen natuurvergunning of natuurtoestemming is, is de milieuvergunning of milieumelding, die gold op de referentiedatum bepalend voor de referentiesituatie. Als na de referentiedatum een milieutoestemming is verleend, die minder stikstofuitstoot mogelijk maakt dan de vergunning die gold op de referentiedatum, bepaalt dat de referentiesituatie. Is er ook geen milieumelding of milieuvergunning, dan geldt de activiteit die op de referentiedatum was toegestaan en sindsdien onafgebroken aanwezig is geweest als referentiesituatie.

2.4

Passende beoordeling

Wanneer een plan significante negatieve gevolgen kan hebben, moet het bestuursorgaan ingevolge de Wet natuurbescherming een passende beoordeling opstellen vóórdat het plan kan worden vastgesteld. Deze passende beoordeling moet de zekerheid geven dat de natuurlijke kenmerken van het betreffende gebied niet worden aangetast. Het bestemmingsplan zal rekening moeten houden met de in het aanwijzingsbesluit voor het betrokken gebied vastgestelde instandhoudingsdoelstellingen en de wijze waarop deze zijn uitgewerkt in het voor het gebied vastgestelde beheerplan. Als het bevoegd gezag (in veel gevallen Provinciale Staten) op grond van de passende beoordeling niet de vereiste zekerheid heeft verkregen dat een plan de natuurlijke kenmerken niet zal aantasten, kan het plan in beginsel niet worden vastgesteld. Dat is alleen anders als er geen alternatieve oplossingen beschikbaar zijn, sprake is van dwingende redenen van openbaar belang en compenserende maatregelen worden getroffen, dan kan een plan toch worden vastgesteld.

Voortoets stikstofdepositie Smutsstraat, Vaassen

9

Hoofdstuk 3 3.1

Berekeningssystematiek

Gebruikt rekenmodel

In deze voortoets is gerekend met de AERIUS Calculator. De rekenkern van AERIUS wordt gevormd door het Operationeel Prioritaire Stoffen model (OPS) van het RIVM. Dit model berekent de verspreiding van stikstof door de lucht en de depositie. OPS houdt daarbij rekening met verschillende factoren die de verspreiding en depositie van stikstof beïnvloeden, bijvoorbeeld de windrichting en -kracht, de ruwheid van het terrein en de hoogte van de vegetatie. Voor wegverkeer wordt gebruikt gemaakt van Standaard Rekenmethode 2 (SRM2). Daarmee sluit AERIUS aan op de modellering in het Nationaal Samenwerkingsverband Luchtkwaliteit. Er is ook een Aeriusberekening gemaakt waarin de extra hexagonen die door het ‘Wijzigingsbesluit Habitatrichtlijnen vanwege aanwezige waarden’, dat op 25 november 2022 is vastgesteld, relevant zijn geworden voor toestemmingverlening.

3.2

Input rekenmodel

Belangrijk voor elk rekenmodel is de kwaliteit van de input. In deze paragraaf wordt voor elk onderdeel de bijbehorende uitgangspunten beschreven en onderbouwd.

3.2.1 Toekomstig gebruik Verkeersbewegingen Met betrekking tot het beoogde plan is het van belang te kijken naar de verwachte toename van het aantal verkeersbewegingen. Voor het bepalen van de extra verkeersbewegingen is worst case uitgegaan van 8 verkeersbewegingen van licht verkeer per woning per dag. Het plan gaat uit van 27 woningen waardoor het aantal verkeersbewegingen in de toekomstige situatie circa 216 zal bedragen. Deze verkeersbewegingen bestaan enkel uit licht verkeer. Verkeersbewegingen worden in AERIUS als lijnbronnen weergegeven. Deze lijnbronnen worden ingetekend van de woning tot het punt waar de verkeersbewegingen opgaan in het algemene verkeer. In dit geval gaan de verkeersbewegingen op in het algemene verkeer op Woestijnweg op het punt waar het verkeer op snelheid is gekomen. De woningen worden conform het Bouwbesluit gasloos uitgevoerd. Daarmee is er geen sprake van een verbrandingsinstallatie in het huis. Mogelijke stikstofuitstoot door de toekomstige woningen en bijgebouwen is kleinschalig en incidenteel en daardoor niet modelleerbaar, zoals ook beargumenteerd in de Handreiking woningbouw en AERIUS van de Rijksoverheid (januari 2020).

Voortoets stikstofdepositie Smutsstraat, Vaassen

10

3.2.2 Aanlegfase Naast het toekomstig gebruik is ook de stikstofuitstoot tijdens de aanlegfase van het project van belang. Bij de realisatie van het appartementencomplex zijn gedurende korte tijd werktuigen en machines van de bouwer in het plangebied aanwezig. Ook de verkeersbewegingen van de werklieden van en naar de bouwplaats geven een korte toename van stikstof emissie. Van een deel van de machines (handgereedschap, snelbouwkranen, liften) wordt ervan uit gegaan dat deze elektrisch zijn en dus geen stikstofuitstoot veroorzaken. Voor de daadwerkelijke aanleg is nog geen bestek gemaakt. Daarom is er op basis van vergelijkbare projecten en ervaringen elders een zo goed mogelijke raming gemaakt van de activiteiten die zorgen voor stikstofuitstoot tijdens de aanlegfase. In deze berekening is ervan uitgegaan dat de aanlegfase van het project maximaal 2 jaren duurt. Verkeersbewegingen Tijdens de aanlegfase zal er sprake zijn van verkeersbewegingen door de werklieden die met de bouw van de het appartementencomplex bezig zijn. Bij de gemaakte inschatting van het aantal verkeersbewegingen van licht verkeer is er rekening mee gehouden dat werklieden met werkbusjes arriveren, waarbij er meerdere werklieden in één werkbus zitten. Daarnaast zorgen de aan- en afvoer van materiaal en de mobiele werktuigen voor verkeersbewegingen door middelzwaar en zwaar vrachtverkeer.

De schatting van de verkeersbewegingen in de aanlegfase is weergegeven in onderstaande tabel. Type verkeer Licht Middel zwaar Zwaar

Gem. aantal per jaar 878 66 74

Verkeersbewegingen worden in AERIUS als lijnbronnen weergegeven. Deze lijnbronnen worden ingetekend van de locatie van de werkzaamheden tot het punt waar de verkeersbewegingen opgaan in het algemene verkeer. In dit geval gaan de verkeersbewegingen op in het algemene verkeer op Woestijnweg op het punt waar het verkeer op snelheid is gekomen. Mobiele werktuigen Er zijn mobiele werktuigen nodig voor het realiseren van het appartementencomplex. Voor het invoeren van de mobiele werktuigen is een inschatting gemaakt van de STAGE klassen van de werktuigen, het brandstofverbruik, het aantal draaiuren van een werktuig en mits van toepassing het AdBlue verbruik, waarmee de uitstoot NOx en NH3 door AERIUS is bepaald. Het brandstofverbruik is bepaald op basis van een inschatting van het totale aantal draaiuren (belast en stationair) van het werktuig. De uitstoot van de mobiele werktuigen wordt in AERIUS als een vlakbron ingetekend, op de locatie van de werkzaamheden. De overige machines zoals vrachtwagens voor de aan- en afvoer van materieel vallen onder de verkeersbewegingen. In paragraaf 4.2 is te zien wat de uitgangspunten voor de aanlegfase zijn per bron. In bijlage 1 is toegelicht hoe tot de uitgangspunten voor de aanlegfase is gekomen.

Voortoets stikstofdepositie Smutsstraat, Vaassen

11

Hoofdstuk 4

Resultaten berekening

4.1 Gebruiksfase In het model is de beoogde situatie ingevoerd. Op navolgende uitsnede zijn de bronnen weergegeven die van invloed zijn op de stikstofdepositie van het initiatief. Bron 1 en 2 betreft de verkeersbewegingen in de toekomstige situatie.

Afbeelding ingevoerde bronnen AERIUS gebruiksfase

Afbeelding: Bron 1

Voortoets stikstofdepositie Smutsstraat, Vaassen

12

Afbeelding: Bron 2

Totale emissie gebruiksfase Uit de berekening volgt dat als gevolg van het toekomstig gebruik de uitstoot van NOx 4,7kg/j bedraagt en de uitstoot van NH3 0,2 g/j Stikstofdepositie op de Natura 2000-gebieden De uitstoot van NOx als gevolg van het toekomstig gebruik zorgt niet voor een bijdrage hoger dan 0,00 mol/ha/j op (bijna) overbelaste hexagonen van Natura 2000-gebieden.

Voortoets stikstofdepositie Smutsstraat, Vaassen

13

4.2 Aanlegfase Op navolgende uitsnede zijn de bronnen weergegeven die van invloed zijn op de stikstofdepositie van het initiatief tijdens de aanlegfase. Bron 4 t/m 7 betreft de verkeersbewegingen en bron 1 t/m 3 betreft de mobiele werktuigen.

Afbeelding ingevoerde bronnen AERIUS aanlegfase

Voortoets stikstofdepositie Smutsstraat, Vaassen

14

Bron 4 blauw omkaderd

Voortoets stikstofdepositie Smutsstraat, Vaassen

15

Bron 5 blauw omkaderd

Bron 6 blauw omkaderd

Voortoets stikstofdepositie Smutsstraat, Vaassen

16

Bron 7 blauw omkaderd

Voortoets stikstofdepositie Smutsstraat, Vaassen

17

Totale emissie aanlegfase Uit de berekening volgt dat in de aanlegfase de uitstoot van NOx 12,0 kg/j bedraagt en de uitstoot van NH3 0,5kg/, Stikstofdepositie de Natura 2000-gebieden De uitstoot van NOx als gevolg van de verkeersbewegingen en de mobiele werktuigen in de aanlegfase zorgt niet voor een bijdrage hoger dan 0,00 mol/ha/j op (bijna) overbelaste hexagonen van Natura 2000-gebieden.

Voortoets stikstofdepositie Smutsstraat, Vaassen

18

Hoofdstuk 5

Conclusies

De berekening ten behoeve van de Wet natuurbescherming is uitgevoerd in het kader van een aanpassing van de bestemming. Het plan voorziet in het bouwen van een appartementencomplex en slopen van de bestaande bebouwing aan de Smutsstraat in Vaassen. Eindconclusie Als gevolg van de ontwikkelingen in het plangebied waarvoor de berekeningen zijn uitgevoerd neemt de stikstofdepositie op (bijna) overbelaste hexagonen van de Natura 2000-gebieden in zowel de gebruiksfase als de aanlegfase niet toe. Er is dus geen sprake van mogelijke negatieve effecten op beschermde Natura 2000gebieden. Het aanvragen van een Wnb-vergunning is daarom niet nodig voor dit project.

Voortoets stikstofdepositie Smutsstraat, Vaassen

19

Bijlagen

Voortoets stikstofdepositie Smutsstraat, Vaassen

20

Bijlage 1: Toelichting uitgangspunten aanlegfase Onderstaand is toegelicht hoe is gekomen tot de uitgangspunten voor het modelleren van de aanlegfase. STAGE klasse De stageklassen betreffen emissienormen voor mobiele werktuigen en zijn afhankelijk van het bouwjaar en het vermogen van het mobiele werktuig. Bij de emissieberekening op basis van brandstofverbruik per stageklasse, rekent AERIUS met categorieën stageklassen en emissiefactoren die betrekking hebben op dieselmotoren en zijn overgenomen uit het Emissiemodel Mobiele Machines (TNO-rapport 2009). Voor elk werk wordt door een bouwer normaal gesproken een machine ingezet met het laagste vermogen dat werkbaar is voor de uitvoering. Dit omdat machines met een hoger vermogen meer brandstofverbruik hebben. Bij de selectie van het vermogen is dan ook gekozen voor een gemiddeld vermogen passend bij het werk. Voor wat betreft het bouwjaar is gekeken naar de gemiddelde levensduur van de gebruikte werktuigen. Hierbij is aangesloten bij de mediane levensduur (TNO-rapport 2009) van de betreffende werktuigen, afgerond op hele jaren. Het jaar van uitvoering minus de levensduur geeft een goede raming van het gemiddelde bouwjaar van de gebruikte machines. Als de initiatiefnemer heeft aangegeven oudere of nieuwere mobiele werktuigen te gebruiken, is van de door de initiatiefnemer opgegeven bouwjaren uitgegaan.

Brandstofverbruik Om het brandstofgebruik (Diesel) per jaar te schatten is aangesloten bij de formule die is opgenomen in het TNO rapport 2020 R11528. De formule is als volgt: Brandstofverbruik [liters] = 0,245 * arbeid [kWh] + (0,52 + 0,0034 * maximaal vermogen [kW]) * draaiuren [h] AdBlue verbruik Het AdBlue verbruik in liters varieert van 4% tot 7% van het dieselgebruik. Per STAGE klasse is er een maximum aan AdBlue verbruik. In deze berekening is uitgegaan van het maximale AdBlue verbruik voor de betreffende STAGE klasse.

Voortoets stikstofdepositie Smutsstraat, Vaassen

21

Bijlage 2: AERIUSberekening gebruiksfase

Voortoets stikstofdepositie Smutsstraat, Vaassen

22

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

Buro SRO-Oost Smutsstraat, 8172CC Vaassen Smutsstraat, Vaassen Gebruiksfase

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RnzZ49ku42n3 13 november 2023, 16:29 Wnb-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

Gebruiksfase Smutsstraat, Vaassen - Beoogd Gebruiksfase Smutsstraat, Vaassen - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RnzZ49ku42n3 (13 november 2023)

2023 -

0,2 kg/j

4,7 kg/j

2/6

Projectberekening

Gebruiksfase Smutsstraat, Vaassen (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 

Verkeersnetwerk

RnzZ49ku42n3 (13 november 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,2 kg/j

4,7 kg/j

3/6

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RnzZ49ku42n3 (13 november 2023)

4/6

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gebruiksfase Smutsstraat, Vaassen" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

RnzZ49ku42n3 (13 november 2023)

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

-

-

5/6

Projectberekening

Gebruiksfase Smutsstraat, Vaassen, Rekenjaar 2023 1

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Bron 1 X:193724,06 Y:477274,38 205,52 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Bron 2 X:193724,17 Y:477271,99 210,65 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 2,3 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,4 kg/j Hoogte - - NH₃ 89,9 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

108,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 2,4 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,4 kg/j Hoogte - - NH₃ 92,2 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

108,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.0.1_20231106_3125d8b3c1 Database versie 2023.0.1_3125d8b3c1_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

RnzZ49ku42n3 (13 november 2023)

6/6

Bijlage 3: AERIUSberekening aanlegfase

Voortoets stikstofdepositie Smutsstraat, Vaassen

23

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

Buro SRO-Oost Smutsstraat, 8172CC Vaassen Smutsstraat, Vaassen aanlegfase

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

Rywz7ZaEWK2e 13 november 2023, 16:29 Wnb-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

Aanlegfase Smutsstraat, Vaassen - Beoogd Aanlegfase Smutsstraat, Vaassen - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

Rywz7ZaEWK2e (13 november 2023)

2023 -

0,5 kg/j

12,0 kg/j

2/8

Projectberekening

Aanlegfase Smutsstraat, Vaassen (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Bouw appartementen 2 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Sloop bestaande bebouwing 3 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Verhardingen  Verkeersnetwerk

Rywz7ZaEWK2e (13 november 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,3 kg/j 0,1 kg/j 0,0 kg/j 5,1 g/j

7,5 kg/j 1,6 kg/j 2,7 kg/j 0,2 kg/j

3/8

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). Rywz7ZaEWK2e (13 november 2023)

4/8

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Aanlegfase Smutsstraat, Vaassen" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

Rywz7ZaEWK2e (13 november 2023)

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

-

-

5/8

Projectberekening

Aanlegfase Smutsstraat, Vaassen, Rekenjaar 2023 1

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte

Bouw appartementen X:193701,87 Y:477364,85 0,30 ha

Graafmachine

Stage-IIIB, 2011-2013, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

Naam

Laadschop

Stageklasse

NOₓ NH₃

Brandstof­verbruik

672 l/j

Trilplaat/Stamper Stage-V, >= 2019 , <= 56 kW, diesel, SCR: nee

41 l/j

Betonpomp

593 l/j

2

Draaiuren AdBlue verbruik

65 u/j

26 l/j

Stof Emissie

NOₓ NH₃

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 155 l/j SCR: ja

Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, diesel, SCR: ja

7,5 kg/j 0,3 kg/j

11 u/j

10 l/j

NOₓ NH₃

22 u/j

NOₓ NH₃

17 u/j

41 l/j

NOₓ NH₃

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte Naam

Sloop bestaande bebouwing X:193701,87 Y:477364,85 0,30 ha

Stageklasse

Graafmachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja Verreiker

Rywz7ZaEWK2e (13 november 2023)

Stage-IIIB, 2011-2013, <= 56 kW, diesel, SCR: nee

NOₓ NH₃

Brandstof­verbruik

571 l/j

1,6 kg/j 0,1 kg/j

Draaiuren AdBlue verbruik

32 u/j

39 l/j

Stof Emissie

NOₓ NH₃

24 l/j

3 u/j

5,2 kg/j 0,2 kg/j 0,6 kg/j 37,2 g/j 0,9 kg/j 0,0 kg/j 0,8 kg/j 0,1 kg/j

NOₓ NH₃

1,1 kg/j 0,1 kg/j 0,5 kg/j 0,0 kg/j

6/8

Projectberekening

3

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte

Verhardingen X:193701,87 Y:477364,85 0,30 ha

Laadschop

Stage-V, >= 2019 , <= 56 kW, diesel, SCR: nee

Naam

Ruw Terrein heftruck

NOₓ NH₃

Stageklasse

Stage-IIIB, 2011-2013, <= 56 kW, diesel, SCR: nee

Brandstof­verbruik

30 l/j 97 l/j

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Bron 4 X:193724,67 Y:477280,05 217,69 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 5

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Bron 5 X:193724,48 Y:477277,46 222,54 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Rywz7ZaEWK2e (13 november 2023)

Max. snelheid

4 u/j

Stof Emissie

NOₓ NH₃

Trilplaat/Stamper Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, 6 l/j SCR: nee 4

Draaiuren AdBlue verbruik

2,7 kg/j 0,0 kg/j

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

10 u/j

NOₓ NH₃

3 u/j

NOₓ NH₃

0,6 kg/j 0,0 kg/j 2,0 kg/j 0,0 kg/j 0,1 kg/j 0,0 kg/j

Links Rechts NOₓ 27,1 g/j Type scherm - - NO₂ 4,3 g/j Hoogte - - NH₃ 1,1 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

439,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 27,7 g/j Type scherm - - NO₂ 4,4 g/j Hoogte - - NH₃ 1,1 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

439,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

7/8

Projectberekening

6

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Bron 6 X:193722,53 Y:477229,78 318,80 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 7

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Bron 7 X:193722,32 Y:477227,78 323,52 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 73,2 g/j Type scherm - - NO₂ 18,2 g/j Hoogte - - NH₃ 1,5 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

0,0 /jaar 33,0 /jaar 37,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 74,3 g/j Type scherm - - NO₂ 18,5 g/j Hoogte - - NH₃ 1,5 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

0,0 /jaar 33,0 /jaar 37,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.0.1_20231106_3125d8b3c1 Database versie 2023.0.1_3125d8b3c1_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

Rywz7ZaEWK2e (13 november 2023)

8/8

Voortoets stikstofdepositie Smutsstraat, Vaassen

31

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/13858085/1