CConstaterende datEpe
Koppel je AI →
Document · PDF

946792 Bedrijventerrein Eekterveld IV Bijlagen bij regels

Gemeenteraad 27 maart 2024, gemeente EpeBij agendapunt: Vaststelling bestemmingsplan Bedrijventerrein Eekterveld IV17.062 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 2 van 2

1 Grth in akkerbouwprodukten en veevoeders met een verwerkingscapaciteit van 500 ton/uur of meer Grth in bloemen en planten Grth in levende dieren Grth in huiden, vellen en leder Grth in ruwe tabak, groenten, fruit en consumptie-aardappelen Grth in vlees, vleeswaren, zuivelprodukten, eieren, spijsoliën Grth in dranken Grth in tabaksprodukten Grth in suiker, chocolade en suikerwerk Grth in koffie, thee, cacao en specerijen Grth in overige voedings- en genotmiddelen Grth in overige consumentenartikelen 0 Grth in vuurwerk en munitie: 1 - consumentenvuurwerk, verpakt, opslag < 10 ton 2 - consumentenvuurwerk, verpakt, opslag 10 tot 50 ton 5 - munitie 0 Grth in vaste brandstoffen: 1 - klein, lokaal verzorgingsgebied 0 Grth in vloeibare en gasvormige brandstoffen: 1 - vloeistoffen, o.c. < 100.000 m3 3 - tot vloeistof verdichte gassen Grth minerale olieprodukten (excl. brandstoffen) 0 Grth in metaalertsen: 1 - opslag opp. < 2.000 m2 Grth in metalen en -halffabrikaten 0 Grth in hout en bouwmaterialen: 1 - algemeen: b.o. > 2000 m² 2 - algemeen: b.o. <= 2000 m² 4 zand en grind: 5 - algemeen: b.o. > 200 m² 6 - algemeen: b.o. <= 200 m² 0 Grth in ijzer- en metaalwaren en verwarmingsapparatuur: 1 - algemeen: b.o. > 2.000 m² 2 - algemeen: b.o. < = 2.000 m² Grth in chemische produkten Grth in kunstmeststoffen

100 10 50 50 30 10 0 10 10 30 10 10

100 10 10 0 10 0 0 0 10 10 10 10

300 Z 30 100 C 30 30 30 30 30 30 30 30 30

50 R 0 0 0 50 R 50 R 0 0 0 0 10 10

300 30 100 50 50 50 30 30 30 30 30 30

4.2 2 3.2 3.1 3.1 3.1 2 2 2 2 2 2

10 10 0

0 0 0

30 30 30

10 V 50 V 30

30 50 30

2 3.1 2

10

50

50

30

50

3.1

50 50 100

0 0 0

50 50 30

200 R 300 R 50

200 D 300 D 100

4.1 4.2 3.2

30 0

300 10

300 100

10 10

300 100

4.2 3.2

0 0

10 10

50 30

10 10

50 30

3.1 2

0 0

30 10

100 30

0 0

100 30

3.2 2

0 0 50 30

0 0 10 30

50 30 30 30

10 0 100 R 30 R

50 30 100 D 30

3.1 2 3.2 2

nummer

SBI-CODE 2008

GEUR

OMSCHRIJVING

SBI-CODE

Bijlage 1 Staat van Bedrijfsactiviteiten

Bestemmingsplan 'Bedrijventerreinen Eekterveld IV'

11 van 14

LIJST 1 - ACTIVITEITEN OMSCHRIJVING

4676 4677 4677 4677 4677 466 466 466

519

466, 469

52

47

-

52

47

-

5261

4791

55

55

-

55

55

-

5552 60 60

562 47 49

-

6021.1

493

GEUR

STOF

GELUID

GEVAAR

0 1 0 1 0 1 2

CATEGORIE

5156 5157 5157 5157.2/3 5157.2/3 518 518 518

AFSTANDEN IN METERS GROOTSTE AFSTAND

SBI-CODE 2008 nummer

SBI-CODE

Grth in overige intermediaire goederen Autosloperijen: b.o. > 1000 m² - autosloperijen: b.o. <= 1000 m² Overige groothandel in afval en schroot: b.o. > 1000 m² - overige groothandel in afval en schroot: b.o. <= 1000 m² Grth in machines en apparaten: - machines voor de bouwnijverheid - overige

10 10 10 10 10

10 30 10 30 10

30 100 50 100 50

10 30 10 10 10

30 100 50 100 D 50

2 3.2 3.1 3.2 3.1

0 0

10 10

100 50

10 0

100 50

3.2 3.1

Overige grth (bedrijfsmeubels, emballage, vakbenodigdheden e.d.

0

0

30

0

30

2

0

0

50

0

50

3.1

10

0

30 C

10

30

2

0

10

100 C

0

100 D

3.2

0 10 0 0 0

0 0 0 0 0

30 C 100 C 100 C 50 C 30 C

0 0 30 30 10

30 100 100 50 30 D

2 3.2 3.2 3.1 2

0 300

30 10

300 C 100 C

100 R 200 R

300 D 300

4.2 4.2

0 300 0 30 50 50 30

10 10 10 200 300 300 10

300 100 100 300 200 300 50 C

50 R 200 R 50 R 30 50 R 50 50 R

300 300 100 D 300 300 300 50 D

4.2 4.2 3.2 4.2 4.2 4.2 3.1

0

0

30 C

10

30

2

DETAILHANDEL EN REPARATIE T.B.V. PARTICULIEREN Postorderbedrijven LOGIES-, MAALTIJDEN- EN DRANKENVERSTREKKING Cateringbedrijven VERVOER OVER LAND Bus-, tram- en metrostations en -remises

6022 6023 6024 6024 603 63 63 6311.1 6311.1 6311.1 6311.2 6311.2 6311.2 6311.2 6311.2 6311.2 6311.2 6312

493 493 494 494 495 52 52 52241 52241 52241 52242 52241 52242 52242 52242 52242 52242 52102, 52109

Taxibedrijven Touringcarbedrijven 0 Goederenwegvervoerbedrijven (zonder schoonmaken tanks): b.o. > 1000 m² 1 - Goederenwegvervoerbedrijven (zonder schoonmaken tanks) b.o. <= 1000 m² Pomp- en compressorstations van pijpleidingen - DIENSTVERLENING T.B.V. HET VERVOER 0 Laad-, los- en overslagbedrijven t.b.v. zeeschepen: 2 - stukgoederen 7 - tankercleaning 0 Laad-, los- en overslagbedrijven t.b.v. binnenvaart: 1 - containers 10 - tankercleaning 2 - stukgoederen 3 - ertsen, mineralen, e.d., opslagopp. < 2.000 m² 5 - granen of meelsoorten , v.c. < 500 t/u 7 - steenkool, opslagopp. < 2.000 m2 A Distributiecentra, pak- en koelhuizen

6312

52109

B Opslaggebouwen (verhuur opslagruimte)

Bijlage 1 Staat van Bedrijfsactiviteiten

Bestemmingsplan 'Bedrijventerreinen Eekterveld IV'

12 van 14

LIJST 1 - ACTIVITEITEN OMSCHRIJVING

6321

5221

6322, 6323 64 64 641 642

5222 53 53 531, 532 61

642

61

POST EN TELECOMMUNICATIE Post- en koeriersdiensten A Telecommunicatiebedrijven B0 zendinstallaties:

642 65, 66, 67 65, 66, 67 65, 66, 67 70 70 70 71 71

61 64, 65, 66 64, 65, 66 64, 65, 66 41, 68 41, 68 41, 68 77 77

B1 - LG en MG, zendervermogen < 100 kW (bij groter vermogen: onderzoek!) - FINANCIELE INSTELLINGEN EN VERZEKERINGSWEZEN A Banken, verzekeringsbedrijven, beurzen - VERHUUR VAN EN HANDEL IN ONROEREND GOED A Verhuur van en handel in onroerend goed - VERHUUR VAN TRANSPORTMIDDELEN, MACHINES, ANDERE ROERENDE GOEDEREN

711 712 713 714 72 72 72

74

7711 7712, 7739 773 772 62 62 58, 63 63, 69tm71, 73,74,77,78, 80tm82 63, 69tm71,

74 747 7481.3 7484.3 7484.4 90 90 9001 9001

73,74,77,78, 80tm82 812 74203 82991 82992 37, 38, 39 37, 38, 39 3700 3700

CATEGORIE

5221

GEUR

STOF

GROOTSTE AFSTAND

6321

GEVAAR

AFSTANDEN IN METERS

GELUID

SBI-CODE 2008 nummer

SBI-CODE

1 Autoparkeerterreinen, parkeergarages 2 Stalling van vrachtwagens (met koelinstallaties)

10

0

30 C

0

30

2

10

0

100 C

30

100

3.2

Overige dienstverlening t.b.v. vervoer (kantoren)

0

0

10

0

10

1

0 0

0 0

30 C 10 C

0 0

30 10

2 1

0

0

0 C

100

100

3.2

0

0

10 C

0

10

1

0

0

10

0

10

1

10 10 10 10

0 0 0 10

30 50 50 30

10 10 10 10

30 50 D 50 D 30 D

2 3.1 3.1 2

0

0

30 C

0

30

2

50 10 50 0

10 0 30 0

30 30 C 200 C 10

30 10 50 R 0

50 D 30 200 10

3.1 2 4.1 1

200

10

100 C

10

200

4.1

-

Personenautoverhuurbedrijven Verhuurbedrijven voor transportmiddelen (excl. personenauto's) Verhuurbedrijven voor machines en werktuigen Verhuurbedrijven voor roerende goederen n.e.g. - COMPUTERSERVICE- EN INFORMATIETECHNOLOGIE B Datacentra

-

OVERIGE ZAKELIJKE DIENSTVERLENING Reinigingsbedrijven voor gebouwen Foto- en filmontwikkelcentrales Veilingen voor landbouw- en visserijprodukten Veilingen voor huisraad, kunst e.d.

- MILIEUDIENSTVERLENING A0 RWZI's en gierverwerkingsinricht., met afdekking voorbezinktanks: A1 - < 100.000 i.e.

Bijlage 1 Staat van Bedrijfsactiviteiten

Bestemmingsplan 'Bedrijventerreinen Eekterveld IV'

13 van 14

LIJST 1 - ACTIVITEITEN

Bijlage 1 Staat van Bedrijfsactiviteiten

Bestemmingsplan 'Bedrijventerreinen Eekterveld IV'

GROOTSTE AFSTAND

CATEGORIE

300 30 50 50 300

4.2 2 3.1 3.1 4.2

30 10 200 C 1500 30 10 10 30 R 300 C Z 50 30 30 R 300 10

100 1500 50 100 D 300 D 30 300

3.2 6 3.1 3.2 4.2 2 4.2

100 100 100

10 30 100 R

100 200 200

3.2 4.1 4.1

50 C 50 30 30 10

30 30 30 R 0 0

50 50 30 30 10

3.1 3.1 2 2 1

GEVAAR

A2 - 100.000 - 300.000 i.e. B rioolgemalen A Vuilophaal-, straatreinigingsbedrijven e.d. B Gemeentewerven (afval-inzameldepots) C Vuiloverslagstations A0 Afvalverwerkingsbedrijven: A2 - kabelbranderijen A3 - verwerking radio-actief afval A4 - pathogeen afvalverbranding (voor ziekenhuizen) A5 - oplosmiddelterugwinning A6 - afvalverbrandingsinrichtingen, thermisch vermogen > 75 MW A7 - verwerking fotochemisch en galvano-afval B Vuilstortplaatsen C0 Composteerbedrijven: C3 - belucht v.c. < 20.000 ton/jr C4 - belucht v.c. > 20.000 ton/jr C5 - GFT in gesloten gebouw - OVERIGE DIENSTVERLENING A Wasserijen en strijkinrichtingen B Tapijtreinigingsbedrijven Chemische wasserijen en ververijen A Wasverzendinrichtingen B Wasserettes, wassalons

GELUID

3700 3700 381 381 381 382 382 382 382 382 382 382 382 382 382 382 382 96 96 96011 96011 96012 96013 96013

AFSTANDEN IN METERS

STOF

9001 9001 9002.1 9002.1 9002.1 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 93 93 9301.1 9301.1 9301.2 9301.3 9301.3

OMSCHRIJVING

GEUR

SBI-CODE 2008 nummer

SBI-CODE

300 30 50 30 200

10 0 30 30 200

200 C Z 10 C 50 50 300

10 0 10 30 R 30

100 0 50 100 300 10 300

50 10 10 0 200 10 200

100 200 200

100 200 50

30 30 30 0 0

0 0 0 0 0

14 van 14

bestemmingsplan Bedrijventerrein Eekterveld IV

Bijlage 3 Staat van Horeca-activiteiten

Bijlagen bij regels (vastgesteld)

43

Bijlage 3

Staat van Horeca-activiteiten

Horeca, categorie 1 "lichte horeca" horecabedrijven die in beginsel alleen overdag en 's avonds behoeven te zijn geopend (vooral verstrekking van etenswaren en maaltijden) en daardoor slechts beperkte hinder voor omwonenden veroorzaken. Binnen deze categorie worden de volgende subcategorieën onderscheiden: 1a. Aan de detailhandel verwante horeca, zoals: •

automatiek

•

broodjeszaak

•

cafetaria

•

croissanterie

•

koffiebar

•

lunchroom

•

ijssalon

•

snackbar

•

tearoom

•

traiteur

1b. Overige lichte horeca, zoals: •

bistro

•

restaurant (zonder bezorg- en/of afhaalservice)

•

hotel

1c. Horecabedrijven met een relatief grote verkeersaantrekkende werking, zoals: •

horecabedrijven genoemd onder 1a en 1b met een bedrijfsoppervlak van meer dan 250 m²;

•

restaurant met bezorg- en/of afhaalservice (o.a. pizza, chinees, drive-in restaurant).

Horeca, categorie 2 "middelzware horeca" horecabedrijven die normaal gesproken ook delen van de nacht geopend zijn en die daardoor aanzienlijke hinder voor omwonenden kunnen veroorzaken, zoals: •

bierhuis

•

biljartcentrum

•

café

•

proeflokaal

•

shoarma/grillroom

•

zalenverhuur (zonder regulier gebruik ten behoeve van feesten en muziek/dansevenementen).

Horeca, categorie 3 "zware horeca" horecabedrijven die voor een goed functioneren ook 's nachts geopend zijn en die tevens een groot aantal bezoekers aantrekken en daardoor grote hinder voor de omgeving met zich mee kunnen brengen, zoals: • dancing •

discotheek

•

nachtclub

•

partycentrum (regulier gebruik ten behoeve van feesten en muziek-/dansevenementen).

bestemmingsplan Bedrijventerrein Eekterveld IV

Bijlage 4 Nota Parkeernormen

46

Bijlagen bij regels (vastgesteld)

Nota Parkeernormen 2018 gemeente Epe

1

2

Inhoud Hoofdstuk 1 Inleiding .............................................................................................................................................. 5 1.1 Doel .............................................................................................................................................................. 5 1.2 Werkwijze parkeereis ................................................................................................................................... 5 1.3 Afwijken ......................................................................................................................................................... 6 1.4 Extra eisen ..................................................................................................................................................... 6 Hoofdstuk 2 Bepalen parkeereis ............................................................................................................................. 7 Stap 1 Gebiedsindeling ........................................................................................................................................ 8 Stap 2 Vastellen ruimtelijk programma .............................................................................................................

10 Stap 3 Bepalen dubbelgebruik binnen ruimtelijk plan per dagdeel .................................................................. 11 Stap 4 Totale parkeereis .................................................................................................................................... 12 Hoofdstuk 3 Afwijken van de parkeereis............................................................................................................... 13 3.1 Inleiding ....................................................................................................................................................... 13 3.2 Toelichting stappenplan .............................................................................................................................. 14

8 november 2018 3

4

Hoofdstuk 1 Inleiding 1.1 Doel Parkeernormen worden gehanteerd om bij bouwplannen of wijzigingen in het gebruik de behoefte van het benodigde aantal parkeerplaatsen te bepalen. Het uitgangspunt is dat bij de ontwikkeling van een plan het aantal benodigde parkeerplaatsen binnen het plangebied wordt gerealiseerd. Hiermee wordt er voor gezorgd dat de parkeerdruk niet op het openbaar gebied wordt afgewenteld en daar vervolgens tot problemen leidt. 1.2 Werkwijze parkeereis De werkwijze en de principes die wij hanteren om de parkeereis van een ruimtelijk plan te bepalen, zijn opgenomen in hoofdstuk 2. Hieronder geven wij een toelichting op de achterliggende gehanteerde principes. Voor de te hanteren parkeernormen is aangesloten bij de parkeerkencijfers van Nationaal kenniscentrum voor infrastructuur, verkeer en openbare ruimte (CROW: Kencijfers parkeren en verkeersgeneratie, publicatie 317, oktober 2012). Deze publicatie biedt een handreiking voor bijvoorbeeld het bepalen van het aantal verkeersbewegingen die een bepaalde functie genereert maar ook voor de parkeernorm (parkeerkencijfer) die bij de functie hoort. De parkeernorm neemt daarbij af naarmate het project dichter bij het centrum ligt van een zeer stedelijk gebied en is het hoogst als het project in het buitengebied ligt van een niet stedelijk gebied.

Voor elk soort gebied wordt door voornoemde CROW-publicatie per functie een bandbreedte gegeven voor de hanteren parkeernorm (minimaal - maximaal).

Voorbeeld van een tabel met parkeerkencijfers uit de uitgave 317 van het CROW

Stedelijkheidsgraad Voor de gehele gemeente Epe is de stedelijkheidsgraad bepaald op ‘weinig stedelijk’ op basis van de adressendichtheid. Alleen het centrum van Epe is aangemerkt als ‘matig stedelijk’. Het centrum van Epe heeft een bovenlokale functie als wordt gekeken naar het winkelvoorzieningenniveau en de aantrekkingskracht op bezoekers uit de regio en recreanten in het toeristenseizoen (en daarmee gepaard gaande activiteiten in het centrum). Gemiddelde parkeernorm Voor Epe is binnen de bandbreedte die het CROW hanteert de gemiddelde parkeernorm aangehouden. Dit is mede gebaseerd op het autobezit, fietsgebruik, de huidige praktijkervaringen en het parkeerbeleid. Het autobezit per huishouden in Epe bedraag 1,2 (2016). Dit ligt boven het landelijke gemiddelde van 0,9. In de parkeernormen wordt hier echter rekening mee gehouden door de keuze per stedelijkheidsgraad. Ook de buurgemeenten kennen een autobezit van 1,2 per huishouden (uitgezonderd de gemeente Apeldoorn, maar die wijkt af van de gemeente Epe qua type stedelijkheidsgraad en omvang).

5

  

Fietsgebruik: het aandeel fietsgebruik in Epe ligt rond de 34%. Dit is overeenkomstig het landelijke gemiddelde. Dit is echter een cijfer uit 2008 en niet recent. De landelijke trend is dat het fietsgebruik toeneemt, onder andere vanwege de opkomst van de e-bike, speedpedelec etc. De verwachting is dat het aantal inwoners binnen de gemeente Epe niet significant zal gaan stijgen en stabiel zal blijven. De huidige parkeersituatie geeft aan dat met de gemiddelde actuele normen kan worden voorzien in de opvang van de parkeervraag. Het huidige parkeerbeleid binnen de gemeente Epe is dat er geen vormen van parkeerregulering worden toegepast in de dorpscentra en woonwijken. Vanuit het vigerende parkeerbeleid worden er geen beperkende maatregelen genomen om het autobezoek aan de centra te verminderen.

1.3 Afwijken In de meeste gevallen is in het kader van goede ruimtelijke ordening noodzakelijk dat het aantal parkeerplaatsen dat volgt uit toepassing van de desbetreffende parkeernorm gerealiseerd wordt en is dat ook mogelijk binnen het plangebied. Maar het komt regelmatig voor dat een kleiner aantal parkeerplaatsen volstaat en dat (een deel) van de al aanwezige parkeerplaatsen in het openbaar gebied gebruikt kan worden. In die situaties kan afgeweken worden van de normstelling of de locatie-eis. Voorwaarde is wel dat er sprake is van een goede parkeerbalans in het gebied waarin het project gelegen is. Een goede parkeerbalans beoogt een evenwichtige verhouding tussen de parkeervraag en het parkeeraanbod. In dit plan is daarom een regeling opgenomen die de mogelijkheid biedt om gemotiveerd af te kunnen wijken van de gestelde parkeernorm. Dit is uitgewerkt in hoofdstuk 3. 1.4 Extra eisen Het kán in incidentele gevallen ook voorkomen dat de gestelde norm te laag is. Het bestuur is dan bevoegd om extra eisen op te leggen: de 'nadere eis'. De nadere eis is vergelijkbaar met de afwijking, maar heeft een 'omgekeerde' werking: de norm wordt strenger in plaats van minder streng. Deze mogelijkheid bestaat ook voor plannen waarbij de te realiseren functies niet aansluiten op de functies zoals beschreven in de uitgave van het CROW.

Het opleggen van een nadere eis zal niet vaak voorkomen, maar is gezien de grote gevolgen die een verkeerde parkeerbalans heeft voor de omgeving van een plan, gerechtvaardigd. Zeker daar dit besluit voorzien moet worden van een gedegen motivering waarbij het besluit vatbaar is voor bezwaar en beroep.

6

Hoofdstuk 2 Bepalen parkeereis Onderstaand is beknopt de werkwijze weergegeven om de parkeereis te bepalen. Deze werkwijze wordt in dit hoofdstuk uitgelegd. Daarbij is aangegeven welke principes wij hanteren. Stap 1 Bepalen ligging plangebied

De ligging bepaalt welke parkeernormen van toepassing zijn. In de parkeerbalans wordt per ruimtelijke functie de parkeervraag berekend door de oppervlakte van de ruimtelijke functie of aantal woningen te vermenigvuldigen met de parkeernorm, zoals opgenomen in deze nota. Het totaal hiervan vormt de totale parkeerbehoefte. Indien het ruimtelijk plan uit meerdere ruimtelijke functies bestaat, wordt er binnen het ruimtelijk plan gekeken naar dubbelgebruik. Per dagdeel kan de parkeervraag per functie verschillen. Bijv. op zaterdagmiddag is de parkeerbehoefte voor detailhandel maximaal en voor een kantoorfunctie minimaal. Dit kan er toe leiden dat dubbelgebruik van parkeerplaats en mogelijk is binnen het ruimtelijke plan. Per dagdeel wordt daarom de parkeerbehoefte berekend door het toepassen van aanwezigheidspercentages, zoals opgenomen in deze nota. Het dagdeel met de hoogste parkeerbehoefte is maatgevend. Zoveel parkeerplaatsen moeten in het plan aanwezig zijn om in de parkeerbehoefte van de betreffende ruimtelijke functies te voorzien. Ten behoeve van het bezoekers aandeel wordt bepaald hoeveel parkeerplaats er openbaar toegankelijk moeten zijn.

Stap 2 Vastellen ruimtelijk programma

Stap 3 Bepalen dubbelgebruik binnen ruimtelijk plan per dagdeel

Stap 4 Parkeereis

7

Stap 1 Gebiedsindeling Voor de parkeernormen is aansluiting gezocht bij de functielijsten en de waarden uit de publicatie 317 van het CROW uit 2012. Verder onderscheid het CROW een drietal gebieden: centrum, rest bebouwde kom en buitengebied. Op navolgende kaarten is weergegeven hoe de gemeente Epe op deze manier is ingedeeld.    

Buitengebied: dit zijn alle gebieden die buiten de bebouwde kom zijn gelegen. Centrum Epe: dit is het gebied binnen de centrumring (binnen de met groen aangegeven begrenzing) Centrum Vaassen: dit is het gebied binnen de (parkeer)ruit (binnen de met groen aangegeven begrenzing) Rest bebouwde kom: dit zijn alle gebieden die zijn gelegen binnen de bebouwde kom, maar buiten de centra van Epe en Vaassen (binnen de met rood aangegeven begrenzing).

Epe

Oene

Emst

Vaassen

Indeling gemeente Epe

8

Begrenzing rest bebouwde kom Epe (rood) en centrum Epe (groen)

Begrenzing rest bebouwde kom Vaassen, Eekterveld en Emst (rood) en centrum Vaassen (geel)

9

Stap 2 Vastellen ruimtelijk programma In de parkeerbalans wordt per ruimtelijke functie de parkeervraag berekend door de oppervlakte van de ruimtelijke functie te vermenigvuldigen met de parkeernorm, zoals opgenomen in bijlage 1. Voor woningen wordt de parkeervraag berekend per type en aantal woningen, vermenigvuldigd met de parkeernorm. Het totaal hiervan vormt de totale parkeerbehoefte waar binnen het plan in moet worden voorzien. Bruto vloeroppervlak Bij veel ruimtelijke functies die zijn opgenomen in de tabel wordt de term BVO (Bruto Vloer Oppervlakte) gehanteerd. Dit betreft de vloeroppervlakte gemeten langs de buitenomtrek van het gebouw. Hierin worden ook de ruimtes, zoals de gang, trap en lift in meegenomen. Woningtype Bij het bepalen van woningentype gelden de volgende oppervlaktematen voor het gebruiksvloeroppervlak (NEN2580): Grondgebonden

Appartement

Goedkoop

< 110 m²

< 100 m2

Midden

110 m² - 155 m²

100 m2 - 125 m2

Duur

> 155 m²

> 125 m2

Maatvoering Langsparkeerplaatsen zijn minimaal 2,0 meter breed en minimaal 6,0 meter lang (een lengte van 5,5 meter is mogelijk bij de parkeerplaatsen die aan de kopse kant liggen). Haaksparkeerplaatsen zijn minimaal 2,5 meter breed en hebben een minimale lengte van 5,0 meter. Parkeren op eigen terrein bij woningen Parkeerplaatsen op eigen terrein worden meestal niet volledig of gecombineerd gebruikt. Daarom wordt hiervoor een berekeningsaantal toegepast (gebaseerd op de praktijkervaring) versus het theoretisch aantal wat fysiek mogelijk is. Om te berekenen in hoeveel parkeerplaatsen op eigen terrein wordt voorzien dient het berekeningsaantal te worden gehanteerd. Parkeervoorziening

Theoretisch aantal Enkele oprit zonder garage 1 Lange oprit zonder garage of carport 2 Dubbele oprit zonder garage 2

Berekeningsaantal

Opmerking

0,8 1 1,7

Oprit min. 5,0 meter diep > 11,0 meter Oprit min. 4,5 meter breed

Garage/carport zonder oprit (bij woning) Garagebox/carport (niet bij woning) Garage/carport met enkele oprit Garage/carport met lange oprit Garage/carport met dubbele oprit

1

0,4

1 2 3 3

0,5 1 1,3 1,8

Oprit min. 5,0 meter diep Oprit min. 4,5 meter breed

Bij iedere woning dient minimaal 0,3 parkeerplaats (per woning) ten behoeve van bezoekers openbaar toegankelijk te zijn.

10

Parkeren op eigen terrein Het inrichten van de tuin als parkeerplaats is een mogelijkheid om altijd te beschikken over een parkeerplaats. Voor het gebruik van deze parkeerplaats is een inrit nodig. De aanleg van een inrit tot de tuin gaat meestal ten koste van het parkeren op straat. De gemeente toetst daarom ondermeer op de gevolgen voor het parkeren. De aanleg van de inrit mag niet ten koste gaan van de openbare parkeercapaciteit. Loopafstanden Onderstaand zijn de loopafstanden weergegeven die als acceptabel worden beschouwd bij de diverse ruimtelijke functies. Deze zijn overgenomen uit de CROW publicatie 317. Parkeerplaatsen bij nieuwe ruimtelijke functies moeten binnen deze loopafstand (gemeten via de looproute) te worden gerealiseerd. De acceptatie van de loopafstand hangt af van de parkeerduur en van het motief van het bezoek aan het bestemmingsadres.

Gehandicaptenparkeerplaatsen Bestuurders of passagiers die beschikken over een gehandicaptenparkeerkaart kunnen gebruik maken van algemene gehandicaptenparkeerplaatsen in de centra of bij voorzieningen. De parkeerplaats is gemarkeerd met een kruis en het verkeersbord E6 'Gehandicaptenparkeerplaats'. Anderen mogen er niet parkeren. Bij elk openbaar gebouw hoort tenminste één algemene gehandicaptenparkeerplaats aanwezig te zijn. Bij publieke voorzieningen moet 5% van het aantal parkeerplaatsen worden aangelegd als algemene gehandicaptenparkeerplaats. De afstand tot de ingang van het gebouw dient minder te zijn dan 50 meter. Stap 3 Bepalen dubbelgebruik binnen ruimtelijk plan per dagdeel Indien het ruimtelijk plan uit meerdere ruimtelijke functies bestaat, wordt er binnen het ruimtelijk plan gekeken naar dubbelgebruik. Per dagdeel kan de parkeervraag per functie verschillen. Bijv. op zaterdagmiddag is de parkeerbehoefte voor detailhandel maximaal en voor een kantoorfunctie minimaal. Dit kan er toe leiden dat dubbelgebruik van parkeerplaats en mogelijk is. Per dagdeel wordt daarom de parkeerbehoefte berekend door het toepassen van aanwezigheidspercentages, zoals hieronder opgenomen.

11

Voor horeca hanteren wij de volgende aanwezigheidspercentages:

horeca

Werkdagochtend 30%

Werkdagmiddag 40%

Werkdagavond 90%

Koopavond 90%

Werkdagnacht 70%

Zaterdagmiddag 40%

Zaterdagavond 100%

Zondagmiddag 40%

Stap 4 Totale parkeereis Het dagdeel met de hoogste parkeerbehoefte is maatgevend. Zoveel parkeerplaatsen moeten in het plan aanwezig zijn om in de parkeerbehoefte van de betreffende ruimtelijke functies te voorzien. Uitgangspunt daarbij is parkeren op eigen terrein. Ten behoeve van het bezoekers aandeel wordt bepaald hoeveel parkeerplaats er openbaar toegankelijk moeten zijn. Afronding Bij het bepalen van het benodigd aantal parkeerplaatsen wordt gerekend met één decimaal. Ook de uitkomst is op één decimaal nauwkeurig; bijvoorbeeld 13,5 parkeerplaatsen. Het heeft echter weinig toegevoegde waarde om ook een halve parkeerplaats aan te leggen. Daarom geldt bij het bepalen van het benodigde aantal parkeerplaatsen dat de uitkomst van de berekening afgerond wordt op een geheel aantal parkeerplaatsen waarbij vanaf '0,5' en hoger naar boven wordt afgerond. 12

Hoofdstuk 3 Afwijken van de parkeereis 3.1 Inleiding Om maatwerk te kunnen leveren is een afwijkingsmogelijkheid opgenomen. Daarmee kan afgeweken worden van de eis om (al dan niet alle) parkeerplaatsen op het eigen terrein te realiseren en / of om de norm te verlagen. In specifieke situaties kan het maatwerk dat nodig is er ook toe leiden dat eisen worden opgelegd via de nadere eis. Parapluplan Burgemeester en wethouders kunnen met een omgevingsvergunning afwijken van het bepaalde in artikel 5.1 en artikel 5.2 indien: a. het voldoen aan die bepalingen gezien het gebruik en/of het bouwplan van het betreffende plangebied, mede gezien de omgeving, niet noodzakelijk is en/of op overwegende bezwaren stuit, en / of; b. op andere wijze in de nodige parkeerruimte wordt voorzien. Om beargumenteerd te kunnen afwijken van de parkeereis dient onderstaand stappenplan te worden doorlopen.

13

3.2 Toelichting stappenplan

bron: arnhem@buro-sro.nl

14

1. 2. 3.

De parkeerbehoefte wordt bepaald aan de hand van de gemeentelijke parkeernormen (zie hoofdstuk 2) Afhankelijk van de aard van het initiatief kunnen er redenen zijn voor het hanteren van een lagere parkeernorm. In sommige gevallen zijn er bestaande parkeerplaatsen in de directe omgeving die benut kunnen worden. Voorwaarde is dat de actuele bezettingsgraad een toenemend gebruik toelaat. Bij grotere plannen vraagt dit om een parkeeronderzoek naar de bezettingsgraad tijdens maatgevende tijdstippen.

4.

De parkeerbehoefte (of een deel daarvan) kan worden gerealiseerd door in de directe omgeving (openbaar gebied of particulier terrein) parkeerplaatsen te realiseren.

5.

Indien niet (geheel) kan worden voorzien in de parkeerbehoefte kan de initiatiefnemer een storting doen in het parkeerfonds.

6.

Indien gemotiveerd kan worden dat sprake is van een plan met een uitzonderlijke maatschappelijke meerwaarde of bijdrage aan de ruimtelijke kwaliteit, kan positief geadviseerd worden, ondanks dat niet voldaan kan worden aan de parkeerbehoefte of geen sprake is van een storting in het parkeerfonds.

Hieronder volgt een toelichting per stap (stap 1 is beschreven in hoofdstuk 2). 2. Is er aanleiding tot het hanteren van lagere normen? Als een aanvrager kan aantonen dat er sprake is van bijzondere omstandigheden kan een verlaging van de parkeereis worden toegepast. Dit is maatwerk. 3. Kunnen bestaande parkeerplaatsen in de directe omgeving worden benut? Een initiatief mag niet leiden tot parkeeroverlast in de omgeving. Echter in de openbare ruimte kan wel restcapaciteit aanwezig zijn voor het maatgevende dagdeel, zoals is vastgesteld in het bepalen van de parkeereis (zie hoofdstuk 1). Dit is alleen te bepalen op basis van parkeeronderzoek in de openbare ruimte, waarbij op het maatgevende moment (met toevoeging van de nieuwe ruimtelijke functies uit het plan) de parkeerdruk onder de 85% blijft. Als er binnen 10 jaar ontwikkelingen zijn die van invloed zin op de parkeerdruk, dient hier rekening meet te worden gehouden. Ook dient te worden bepaald welk gebied van de openbare ruimte mag worden meegerekend qua dubbelgebruik. Hierbij zijn de acceptabele loopafstanden uit hoofdstuk 2 leidend. Als er niet voldoende recente onderzoeksgegevens beschikbaar zijn, dient de aanvrager van het ruimtelijke plan een parkeeronderzoek te laten uitvoeren. 4.

Kan het tekort in de openbare ruimte worden gerealiseerd? De parkeerbehoefte (of een deel daarvan) kan worden gerealiseerd door in de directe omgeving (openbaar gebied of particulier terrein) parkeerplaatsen te realiseren. Voorwaarde is dat de loopafstand aanvaardbaar is (zie loopafstanden die zijn opgenomen in hoofdstuk 2). 5. Wordt voor de aanleg van de parkeerplaatsen een bijdrage in het parkeerfonds gestort? Indien de voorgaande stappen geen soelaas bieden en het aanpassen van het bouwvolume niet mogelijk is, kan de aanvrager van een ruimtelijk plan binnen de bebouwde kom bij het college een gemotiveerd schriftelijk verzoek indienen om de (resterende) parkeereis af te kopen. Het college kan besluiten om op deze wijze ontheffing te verlenen van de parkeereis, wanneer zij vindt dat de realisatie van het plan belangrijker is dan de (tijdelijke) nadelige gevolgen op het gebied van bereikbaarheid en leefbaarheid. Als het college ontheffing verleent van de parkeereis, neemt zij de verplichting van de aanvrager over om te zorgen voor

15

voldoende parkeergelegenheid. Aan het verlenen van een ontheffing verbindt het college een financiële voorwaarde. De rechten, plichten en de hoogte van het bedrag worden vastgelegd in een overeenkomst. De hoogte van de parkeerbijdrage per parkeerplaats is bepaald op €6.275,-. De financiële onderbouwing van de afkoopbijdrage kunt u vinden in bijlage 2. De bijdrage in de reserve kan de gemeente, behalve voor de aanleg van nieuwe parkeerplaatsen, ook inzetten voor het in stand houden van reeds gerealiseerde (al dan niet voorgefinancierde) parkeerplaatsen of alternatieve vormen van vervoer die een positief effect hebben op de parkeerdruk (zoals het stimuleren van fietsparkeervoorzieningen in de dorpscentra). Parkeerplaatsen die in het kader van deze afkoopregeling worden gerealiseerd zijn openbaar toegankelijk. De aanvrager kan geen rechten ontlenen aan de afkoopbijdrage. 6. Gemotiveerd afwijken i.v.m. uitzonderlijke maatschappelijke meerwaarde of bijdrage aan ruimtelijke kwaliteit Indien gemotiveerd kan worden dat er sprake is van een plan met een uitzonderlijke maatschappelijke meerwaarde of bijdrage aan de ruimtelijke kwaliteit, kan positief geadviseerd worden, ondanks dat niet voldaan kan worden aan de parkeerbehoefte of geen sprake is van een storting in het parkeerfonds.

16

Bijlage 1a Parkeernormen

17

centrum Epe gem. (matig stedelijk)

centrum Vaassen gem (weinig stedelijk)

rest bk gem. (weinig stedelijk)

buitengebied gem. (weinig stedelijk)

woning woning woning woning woning woning woning woning woning woning kamer kamer kamer

1,8 1,7 1,5 1,6 1,4 1,3 1,5 1,3 1,4 1,1 0,55 0,25 1,05

1,8 1,7 1,5 1,6 1,4 1,3 1,5 1,3 1,4 1,1 0,55 0,25 1,05

2,3 2,2 2 2,1 1,9 1,6 2 1,6 1,9 1,4 0,7 0,25 1,2

2,4 2,2 2 2,1 1,9 1,6 2 1,6 1,9 1,4 0,7 0,25 1,2

FUNCTIE Wonen Koop, vrijstaand Koop, twee-onder-een-kap Koop, tussen/hoek Koop, etage, duur Koop, etage, midden Koop, etage, goedkoop Huurhuis, vrije sector Huurhuis, sociale huur Huur, etage, duur Huur, etage, midden/goedkoop Kamerverhuur, zelfstandig (niet-studenten) Kamerverhuur, studenten, niet-zelfstandig Aanleunwoning en serviceflat Werken Kantoor (zonder baliefunctie) Commerciële dienstverlening (kantoor met baliefunctie)

Per

100 m² bvo 100 m² bvo

1,55 2,05

1,85 2,45

2,55 3,55

2,55 3,55

Bedrijf arbeidsintensief/ bezoekersextensief (industrie, laboratorium, werkplaats)

100 m² bvo

1,55

1,55

2,35

2,35

Bedrijf arbeidsextensief/ bezoekersextensief (loods, opslag, transportbedrijf) Bedrijfsverzamelgebouw Winkelen en boodschappen Buurtsupermarkt Discountsupermarkt Fullservice supermarkt (laag en middellaag prijsniveau) Fullservice supermarkt (middelhoog en hoog prijsniveau) Grote supermarkt Groothandel in levensmiddelen Binnenstad of hoofdwinkel(stads)centrum 20.000-30.000 inwoners Buurt- en dorpscentrum Wijkcentrum (klein) Wijkcentrum (gemiddeld) Wijkcentrum (groot) Weekmarkt (bij klein wijk-, buurt- en dorpscentrum) Kringloopwinkel Bruin- en witgoedzaken Woonwarenhuis/ woonwinkel Woonwarenhuis (zeer groot) Meubelboulevard/Woonboulevard Winkelboulevard Outletcentrum Bouwmarkt Tuincentrum Groencentrum Sport, cultuur en ontspanning Bibliotheek Museum Bioscoop Filmtheater/filmhuis Theater/schouwburg Musicaltheater Casino Bowlingcentrum Biljart/snookercentrum Dansstudio Fitnessstudio/Sportschool Fitnesscentrum Welnesscentrum (thermen, kuurcentrum, beautycentrum) Sauna, hammam Sporthal Sportzaal Tennishal Squashhal Zwembad overdekt Zwembad openlucht

100 m² bvo 100 m² bvo

0,65 1,25

0,65 1,35

1,05 1,95

1,05 1,95

100 m² bvo 100 m² bvo 100 m² bvo 100 m² bvo 100 m² bvo 100 m² bvo 100 m² bvo 100 m² bvo 100 m² bvo 100 m² bvo 100 m² bvo m¹ kraam 100 m² bvo 100 m² bvo 100 m² bvo 100 m² bvo 100 m² bvo 100 m² bvo 100 m² bvo 100 m² bvo 100 m² bvo 100 m² bvo

1,9 3,3 3,1 3,6 6 6,4 3,3 3,7 4,5 5,1 5,7 0,195 1,85 3,95 1,25 5,05 2,35 4,15 10,1 2,35 2,55 2,55

2,3 3,7 3,6 3,85 6,6 7,1 3,9 4 4,9 5,5 6,1 0,225 1,85 4,05 1,25 5,15 2,55 4,45 10,4 2,45 2,65 2,65

4,1 7,5 6,2 5,6 8,6 7,1 x 4 4,9 5,5 6,1 0,225 1,95 8,15 1,95 5,15 2,55 4,45 10,4 2,45 2,65 2,65

4,1 7,5 6,2 5,6 8,6 7,1 x 4 4,9 5,5 6,1 0,225 2,25 9,25 1,95 5,15 2,55 4,45 10,4 2,45 2,85 2,85

100 m² bvo 100 m² bvo 100 m² bvo 100 m² bvo 100 m² bvo 100 m² bvo 100 m² bvo Bowling-baan tafel 100 m² bvo 100 m² bvo 100 m² bvo 100 m² bvo 100 m² bvo 100 m² bvo 100 m² bvo 100 m² bvo 100 m² bvo 100 m² bassin 100 m² bassin Hectare netto terrein 100 m² bvo 100 m² bvo Centrum 18 holes, 60ha 100 m² bvo 100 m² bvo 100 m² bvo Box Ha. Netto terrein Ha. Netto terrein 10 tuinen

0,45 0,6 3,2 2,6 7,4 2,9 5,7 1,6 0,85 1,6 1,4 1,7 9,3 2,5 1,55 1,15 0,3 1,6 11,5 12,9

0,45 0,6 3,2 2,6 7,4 2,9 5,7 1,6 0,85 1,6 1,4 1,7 9,3 2,5 1,55 1,15 0,3 1,6 11,5 12,9

1,15 1,1 11,2 7,9 9,8 4 6,5 2,8 1,35 5,5 4,8 6,3 9,3 6,7 2,85 2,85 0,5 2,7 11,5 12,9

1,35 1,1 13,7 9,9 12 5,1 8 2,8 1,75 7,4 6,5 7,4 10,3 7,3 3,45 3,55 0,5 3,2 13,3 15,8

20 1,25 2,55 56,2 96 3,1 3,7 3,9 0,4 8 8 1,35

20 1,25 2,55 56,2 96 3,1 3,7 4 0,4 8 8 1,35

20 1,85 2,55 56,2 96 4,7 5,6 5,9 0,4 8 8 1,35

20 2,05 2,75 56,2 118,3 5,1 6,1 6,4 0,4 8 8 1,45

Standplaats Bungalow 10 kamers 10 kamers 10 kamers 10 kamers

1,2 1,7 0,4 1,35 2,1 3,4

1,2 1,7 0,4 1,45 2,2 3,5

1,2 1,7 2,5 4,25 5,2 7,5

1,2 2,1 4,5 6,25 6,8 9

Sportveld Kunstijsbaan (kleiner dan 400 meter) Kunstijsbaan (400 meter) Golfoefencentrum Golfbaan (18 holes) Indoorspeeltuin (kinderspeelhal), gemiddeld en kleiner Indoorspeeltuin (kinderspeelhal), groot Indoorspeeltuin (kinderspeelhal), zeer groot Manege (paardenhouderij) Dierenpark Attractie- en pretpark Volkstuin Horeca en (verblijfs)recreatie Camping (kampeerterrein) Bungalowpark (huisjescomplex) 1* hotel 2* hotel 3* hotel 4* hotel

5* hotel Café/bar/cafetaria/afhaal Restaurant Discotheek Evenementenhal/beursgebouw/congresgebouw Gezondheidszorg en (sociale) voorzieningen Huisartenpraktijk (-centrum) Apotheek Fysiotherapiepraktijk (-centrum) Consultatiebureau Consultatiebureau voor ouderen Tandartsenpraktijk (-centrum) Gezondheidscentrum Ziekenhuis

Crematorium

Begraafplaats Penitentiaire inrichting Religiegebouw Verpleeg- en verzorgingstehuis Onderwijs Kinderdagverblijf (crèche) Basisonderwijs Middelbare school ROC Hogeschool Avondonderwijs

10 kamers 100 m² bvo 100 m² bvo 100 m² bvo 100 m² bvo

5,3 5 9 6,9 5,5

5,5 6 11 7 5,5

11 7 15 20,9 8,5

12,6 7 13 20,9 8,5

Behandelkamer Apotheek Behandelkamer Behandelkamer Behandelkamer Behandelkamer Behandelkamer 100 m² bvo

2,05 2,25 1,25 1,35 1,3 1,55 1,55 1,4

2,25 2,35 1,35 1,45 1,3 1,65 1,65 1,5

3,25 3,35 1,95 2,05 2 2,55 2,45 1,9

3,25 3,35 1,95 2,15 2,2 2,65 2,45 2

(deels) gelijktijdige plechtigheid

30,1

30,1

30,1

30,1

(deels) gelijktijdige plechtigheid 10 cellen Zitplaats Wooneenheid

31,6 1,65 0,15 0,6

31,6 1,65 0,15 0,6

31,6 3,25 0,15 0,6

31,6 3,65 0,15 0,6

100 m² bvo Leslokaal 100 leerlingen 100 leerlingen 100 studenten 10 studenten

1 0,75 3,7 4,7 9,3 4,5

1 0,75 3,7 4,8 9,4 4,6

1,4 0,75 4,9 5,9 10,9 6,8

1,5 0,75 4,9 5,9 10,9 10,5

Bijlage 1b Toelichting parkeerbehoefte basisscholen en kinderdagverblijven De parkeerbehoefte bij basisscholen en kinderdagverblijven bestaat naast parkeerplaatsen voor het personeel vooral uit parkeerplaatsen voor het halen en brengen van de kinderen. Voor het personeel is dit een vast getal versus de omvang van de school. Voor het halen en brengen komt de parkeerbehoefte tot stand op basis van een berekening. Deze bestaat uit een aantal onderdelen en luidt: Totale parkeerbehoefte van een basisschool / kinderdagverblijf (kdv) = Voor groep 1-3 : <aantal> x <% leerlingen met auto> x <parkeerduur> x <kinderen in auto> = Voor groep 4-8 : <aantal> x <% leerlingen met auto> x <parkeerduur> x <kinderen in auto> = Voor kdv: <aantal> x <% leerlingen met auto> x <parkeerduur> x <kinderen in auto> = + Totaal aantal parkeerplaatsen : Aantal: Dit is het aantal kinderen dat op de locatie kan zijn in groep 1-3, groep 4-8 en het kinderdagverblijf. Soms zijn er meer kinderen in de lagere groepen, soms meer in de hogere. Neem daarom de capaciteit voor de hele school en ken dan 3/8ste toe aan groep 1-3 en 5/8ste aan groep 4-8.

% leerlingen met auto: Het percentage leerlingen dat met auto wordt gebracht en gehaald is variabel en onder meer afhankelijk van het type gemeente, de stedelijkheidsgraad van de (directe) omgeving, of de school een streekfunctie heeft en de gemiddelde afstand voor de kinderen naar school. Gebruikelijk zijn voor groepen 1 t/m 3 30 tot 60%, voor groepen 4 t/m 8 is dat gelegen tussen de 5 en 40% en voor kinderdagverblijven tussen de 50 en 80%. Om een norm te stellen is één concreet percentage nodig waarvan, conform de regeling in dit bestemmingsplan, afgeweken kan worden (en in bijzondere situaties kan de norm verhoogd worden (“nadere eis”). De te hanteren rekenpercentages zijn 45, 25 en 65. Parkeerduur: In deze formule is een reductiefactor m.b.t. de parkeerduur ingebouwd. Groepen 1 t/m 3 parkeren gemiddeld 10 minuten in een periode van 20 minuten = 0,5. Groepen 4 t/m 8 gemiddeld 2,5 minuten in een periode van 10 minuten = 0,25. Bij een kinderdagverblijf is dit gemiddeld 15 minuten in de periode van 60 minuten = 0,25. Kind in auto: Daarnaast is een reductiefactor ingebouwd m.b.t. het aantal kinderen in één auto. Voor groepen 1 t/m 3 is dat 0,75. Voor groepen 4 t/m 8 komt deze op 0,85 en voor een kinderdagverblijf 0,75.

Vereenvoudiging: Gegeven bovenstaande waarden kan de formule vereenvoudigd worden tot: Voor groep 1-3 : <aantal kinderen> x 0,16875 = Voor groep 4-8 : <aantal kinderen> x 0,053125 = Voor kdv: <aantal kinderen> x 0,121875 = + Totaal aantal parkeerplaatsen : Afwijken: als gemeld kunnen er diverse goede redenen zijn om af te wijken van de normen. Denk bijvoorbeeld al aan een gescheiden aanvang- en eindtijd van de groepen.

18

Bijlage 2 onderbouwing hoogte parkeerbijdrage De berekening van de bouwkosten is gebaseerd op onderstaand ontwerp voor de aanleg parkeervakken.

De hoogte van de bouwkosten verschillen per locatie binnen gemeente. Daarom is een doorrekening gemaakt voor een locatie in de woonwijk (sobere uitvoering) en in het centrum (luxere uitvoering). Op basis van deze uitgangspunten is de hoogte van de afkoopbijdrage bepaald: o

o

Realisatiekosten gemiddelde van beide varianten:  € 4.500 (woonwijk/sobere uitvoering)  € 6.000 (centrum/luxere uitvoering)  Gemiddelde = € 5.250 Doorrekening van 50% van de grondkosten € 2.050 = € 1.025 ============================================ Afkoopbijdrage per parkeerplaats = € 6.275,- parkeerbijdrage

19

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/13858271/1