CConstaterende datEpe
Koppel je AI →
Document · PDF

946454 Bijlage 1 Rapportage Burgerpeiling Epe 2023

Gemeenteraad 27 maart 2024, gemeente EpeBij agendapunt: Vaststelling Lijst ingekomen stukken12.033 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 1 van 2

Rapportage Waar staat je gemeente

Gemeente Epe

Rapportage Waar staat je gemeente

Datum: 05-03-2024 Projectnummer: 21589

Gemeente Epe

Auteurs: Luc Oonk Bas Wesselink Danique Rietman Moventem BV T 0575 84 3738 E info@moventem.nl W www.moventem.nl Moventem werkt conform de Gedragscode voor Onderzoek & Statistiek van de Nederlandse Marktonderzoek Associatie (MOA) en mag het Fair Data Keurmerk voeren, waarmee wordt aangetoond dat op verantwoorde wijze met data en persoonsgegevens wordt omgaan. Tevens is Moventem aangesloten bij de Europese Vereniging voor Marktonderzoek (ESOMAR) en wordt voldaan aan de Internationale Code voor Markt- en sociaalwetenschappelijk onderzoek. Dit rapport is met grote zorg samengesteld. Desondanks kan het voorkomen dat informatie fout en/of onvolledig is. Moventem is niet aansprakelijk voor enige directe of indirecte schade die zou kunnen ontstaan door het gebruik van de aangeboden informatie.

2

Gemeente Epe

Inhoudsopgave

1 Inleiding 1.1 Onderzoeksopzet 1.2 Hoofdresultaten

Pagina 4 Pagina 5 Pagina 6

2 Resultaten woon- en leefomgeving

Pagina 7

3 Resultaten relatie inwoner-gemeente

Pagina 40

4 Resultaten gemeentelijke dienstverlening

Pagina 44

5 Resultaten zorg en welzijn

Pagina 54

6 Resultaten KTO balie

Pagina 74

7 Bijlagen Bijlage l Achtergrondvariabelen Bijlage ll Onderzoeksverantwoording

Pagina 89 Pagina 90 Pagina 95

3

Inleiding

Onderzoeksopzet Doel en doelgroep In opdracht van gemeente Epe heeft Moventem de Burgerpeiling Waar Staat Je Gemeente uitgevoerd. Naast de gebruikelijke uitnodigingen via het inwonerspanel Epe Spreekt is er een uitnodigingsbrief met daarin de link naar het onderzoek verstuurd naar 4.000 inwoners. De inwoners hebben de mogelijkheid gehad om de vragenlijst in te vullen tussen 5 december 2023 en 7 januari 2024.

Deelnemers In totaal hebben 873 inwoners de vragenlijst volledig ingevuld, waarvan 643 via Epe Spreekt. 230 inwoners hebben via de link die in de uitnodigingsbrief vermeld stond meegedaan. Een kleine afname ten opzichte van de meting in 2021 (912). Met het aantal respondenten (873) kunnen met een betrouwbaarheid van 95% en een foutmarge van 3,27% uitspraken worden gedaan over de populatie.

Resultaten De resultaten van dit onderzoek worden in het voorliggende document beschreven middels diagrammen en tabellen. De inwonerspeiling is herhaaldelijk uitgevoerd in de gemeente Epe. Waar mogelijk worden de resultaten van de voorgaande jaren vergeleken met het huidige onderzoek. Er moet echter wel een kanttekening geplaatst worden bij deze vergelijking. Eind 2022 is de formulering van de Inwonerspeiling namelijk aangepast naar B1-taalniveau. Op die manier is de vragenlijst voor (vrijwel) iedereen te begrijpen en in te vullen. Het is mogelijk dat deze herformulering van invloed is op de interpretatie van de vragen en daardoor ook de resultaten. Daarnaast is niet uit te sluiten dat verschillen kunnen voortkomen uit het wisselende politieke klimaat waarin de vragenlijst afgenomen is.

Gemeente Epe Resultaten van de kern Oene zijn daarnaast indicatief vanwege de lage absolute response (n=30). Door routes in de vragenlijst en vragen waarbij meerdere antwoorden mogelijk zijn, kan het voorkomen dat het aantal respondenten en/of het aantal antwoorden niet overal gelijk is in deze rapportage. Tevens worden in de figuren de respondenten die 'weet ik niet/ n.v.t.' hebben geantwoord niet getoond in de grafieken. Om deze redenen wordt ter volledigheid bij de resultaten aangeven hoeveel respondenten (‘n’) de betreffende vraag hebben beantwoord. Door afrondingsverschillen telt niet alles op tot 100%. Bij sommige vragen konden respondenten meerdere antwoorden geven. Het totale percentage komt dan hoger dan 100% te liggen. Naast het Waar Staat Je Gemeente onderzoek heeft er een klanttevredenheidsonderzoek onder de baliebezoekers van de gemeente Epe plaatsgevonden. In totaal hebben 109 baliebezoekers de vragenlijst ingevuld. De resultaten hiervan worden aan het einde van dit rapport gepresenteerd. In bijlage 1 van deze rapportage staan de achtergrondgegevens van de respondenten weergegeven. Deze bijlage is aan het einde van deze rapportage te vinden.In bijlage 2 van deze rapportage wordt nader ingegaan op de betrouwbaarheid, nauwkeurigheid en representativiteit van de resultaten. Deze bijlage is aan het einde van deze rapportage te vinden.

Er is een aantal open vragen gesteld aan de respondenten. Alle open antwoorden worden getoond in 'Bijlagenboek bij Rapportage Waar Staat Je Gemeente’.

5

Algemene resultaten per onderwerp

Waar Staat Je Gemeente onderzoek

Gemeente Epe Gemiddelde Gemiddelde Gemiddelde 2023 2021 2019

Vergelijkbar e gemeenten

Woon- en leefomgeving Hoe prettig vindt u het om in uw buurt te wonen?

8.0

8.0

8.1

8.1

Wat vindt u van de zorg van uw gemeente voor uw woon- en leefomgeving?

6.4

6.3

6.5

6.8

5.5

5.3

6.1

6.2

Wat vindt u -over het algemeen- van de dienstverlening van uw gemeente?

6.2

5.9

6.6

6.8

Wat vindt u van de digitale dienstverlening van de gemeente?

6.5

6.2

6.6

6.9

Wat vindt u van de communicatie en voorlichting vanuit de gemeente?

5.7

5.9

6.5

6.5

Hoe tevreden bent u momenteel -over het algemeen- met uw leven?

8.0

7.9

7.9

7.9

Welk cijfer geeft u -over het algemeen- uw gezondheid?

7.7

8.0

7.9

7.7

Wat vindt u van de moeite die uw gemeente neemt om inwoners te laten meedoen en meetellen in de gemeente?

6.1

6.2

6.6

6.6

Wat vindt u van alle moeite die uw gemeente neemt voor inwoners?

6.0

5.8

x

6.6

Relatie inwoner - gemeente Wat vindt u van de wijze waarop uw gemeente inwoners en belangenorganisaties betrekt en de samenwerking zoekt? Gemeentelijke dienstverlening

Zorg en welzijn

Balieonderzoek

Gemiddelde Gemiddelde 2023 2021

Welk cijfer geeft u het gemak van het maken van een afspraak?

8.7

8.8

Welk cijfer geeft u het maken van een afspraak op een door u gewenst moment?

8.3

8.1

Welk rapportcijfer zou u geven aan uw bezoek aan het gemeentehuis van vandaag?

8.5

8.4

Welk rapportcijfer zou u geven voor de informatievoorziening van de gemeente?

8.2

8.2

6

Resultaten Woon- en leefomgeving

Gemeente Epe

Resultaten woon- en leefomgeving

Hoe prettig vindt u het om in uw buurt te wonen? (n=870) Geef dit aan met een rapportcijfer van 1 (zeer slecht) tot en met 10 (zeer goed) 42% Gemiddelde

23% 15%

12%

0%

0%

1%

1%

2%

1

2

3

4

5

4%

6

7

8

9

Emst (n=85)

8.0

Epe (n=464)

8.7

Oene (n=26)

7.9

Vaassen (n=336)

8.0

Totaal 2023 (n=870)

8.0

Totaal 2021 (n=911)

8.0

Totaal 2019 (n=917) Gemeenten 25.000-50.000 inwoners - 2023

8.1 8.1

10

Respondenten uit Epe beoordelen de buurt het hoogst. Gemiddeld wordt de buurt vergelijkbaar met de metingen in 2021 en 2019 en vergelijkbare gemeenten beoordeeld.

8

Gemeente Epe

Resultaten woon- en leefomgeving

Ik voel me thuis in deze buurt *Let op dat bij de onderste figuur antwoordcategorieën zijn samengevoegd Epe (n=457)

43%

Emst (n=66) Oene (n=30)

45%

58%

2% 1%

9%

1%1%

40%

38%

56%

4% 2%

Vaassen (n=317)

42%

48%

8% 1% 1%

Totaal 2023 (n=870)

44%

46%

8% 2% 1%

helemaal eens

eens

neutraal

oneens

helemaal oneens

Totaal 2021 (n=911)

88%

8%

4%

Totaal 2019 (n=914)

89%

8%

3%

13%

2%

Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

85% (Helemaal) eens

neutraal

(Helemaal) oneens

Respondenten uit Emst voelen zich het meest thuis in de buurt. Gemiddeld wordt de buurt vergelijkbaar met de metingen in 2021 en 2019 beoordeeld. Bij vergelijkbare gemeenten is men het minder eens.

9

Gemeente Epe

Resultaten woon- en leefomgeving

Ik zou niet zo snel weggaan uit deze buurt *Let op dat bij de onderste figuur antwoordcategorieën zijn samengevoegd Epe (n=452)

31%

38%

Emst (n=65) Oene (n=30) Vaassen (n=316) Totaal 2023 (n=863)

20%

55%

32%

31%

31%

28%

38%

helemaal eens

eens

neutraal

3%

5%

8%

2%

36%

41%

32%

6%

oneens

2%

19%

8%

5%

19%

7%

4%

15%

13%

helemaal oneens

Totaal 2021 (n=907)

72%

Totaal 2019 (n=912)

73%

17%

10%

Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

71%

20%

9%

(Helemaal) eens

neutraal

(Helemaal) oneens

Respondenten uit Emst zijn het meest trouw aan de buurt. Gemiddeld zou een vergelijkbaar deel van de inwoners van de metingen in 2021 en 2019 en vergelijkbare gemeenten blijven wonen in de huidige buurt.

10

Gemeente Epe

Resultaten woon- en leefomgeving

Ik woon in een huis dat past bij mijn situatie en wensen

Epe (n=457)

37%

Emst (n=66)

57%

Oene (n=30)

33%

Vaassen (n=317)

34%

Totaal 2023 (n=870)

41% 21%

39%

40% eens

neutraal

oneens

8%

7% 5%

3%

9%

23%

42%

37% helemaal eens

12%

4%2%

13%

8%

3%

13%

7%

4%

helemaal oneens

Het merendeel woont in een huis dat past bij de huidige situatie en wensen. Dit geldt voor alle kernen binnen Epe.

11

Gemeente Epe

Resultaten woon- en leefomgeving

Buurtbewoners gaan op een prettige manier met elkaar om *Let op dat bij de onderste figuur antwoordcategorieën zijn samengevoegd Epe (n=452)

25%

Emst (n=65)

31%

Oene (n=30)

30%

Vaassen (n=313)

29%

Totaal 2023 (n=860)

27%

51%

18%

5% 2%

52% 48%

17%

55% 53%

helemaal eens

eens

neutraal

oneens

15%

10% 14%

1%1% 4% 4% 2% 4% 2%

helemaal oneens

Totaal 2021 (n=904)

77%

Totaal 2019 (n=909)

78%

16%

6%

Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

77%

19%

4%

(Helemaal) eens

neutraal

15%

8%

(Helemaal) oneens

80% vindt dat buurtbewoners (heel) prettig met elkaar omgaan. Dit is vergelijkbaar met de metingen in 2021 en 2019 en vergelijkbare gemeenten.

12

Gemeente Epe

Resultaten woon- en leefomgeving

Buurtbewoners staan voor elkaar klaar *Let op dat bij de onderste figuur antwoordcategorieën zijn samengevoegd Epe (n=445)

15%

49%

Emst (n=66) Oene (n=30) Vaassen (n=311) Totaal 2023 (n=852)

27%

28%

6% 3%

57%

18%

9%

59%

24%

18%

44%

20%

48%

helemaal eens

eens

neutraal

Totaal 2021 (n=890)

60%

Totaal 2019 (n=893)

61%

Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

oneens

26%

4% 2%

25%

5% 3%

29%

11%

30%

neutraal

4%

helemaal oneens

68% (Helemaal) eens

4%2%

9% 26%

6%

(Helemaal) oneens

Ten opzichte van de metingen in 2021 en 2019 vindt men dat buurtbewoners meer voor elkaar klaarstaan. Het aandeel dat dit vindt is vergelijkbaar met vergelijkbare gemeenten.

13

Gemeente Epe

Resultaten woon- en leefomgeving

Buurtbewoners zijn te vertrouwen *Let op dat bij de onderste figuur antwoordcategorieën zijn samengevoegd Epe (n=434)

21%

Emst (n=64) Oene (n=30)

49%

22%

34%

50%

28%

5% 2% 11%

53%

15%

4%

4%

Vaassen (n=302)

25%

49%

20%

4% 3%

Totaal 2023 (n=830)

24%

49%

20%

4% 2%

helemaal eens

eens

neutraal

oneens

helemaal oneens

Totaal 2021 (n=874)

68%

24%

8%

Totaal 2019 (n=882)

69%

24%

7%

(Helemaal) eens

neutraal

(Helemaal) oneens

Ten opzichte van de metingen in 2021 en 2019 vindt men dat buurtbewoners meer te vertrouwen zijn. Een landelijke gemiddelde van vergelijkbare gemeenten is niet beschikbaar.

14

Gemeente Epe

Resultaten woon- en leefomgeving

Voelt u zich betrokken bij de mensen die in uw buurt wonen? *Let op dat bij de onderste figuur antwoordcategorieën zijn samengevoegd Epe (n=452)

8%

Emst (n=66)

32%

47%

14%

Oene (n=30)

44%

35%

31%

48%

21%

Vaassen (n=316)

13%

Totaal 2023 (n=864)

11%

35%

ja, bij (bijna) iedereen bij sommigen wel, bij sommigen niet nee, bij (bijna) niemand

44%

Totaal 2019 (n=910)

46%

Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2022

Ja, bij bijna iedereen / de meesten

5% 6% 1%

43%

34%

Totaal 2021 (n=909)

8%

7% 2%

44%

7%

3%

ja, bij de meeste mensen wel nee, bij de meeste mensen niet

38%

Bij sommigen wel / bij sommigen niet

44%

12%

43% 46%

11% 16%

Nee, bij de meesten niet / (bijna) niemand

Ten opzichte van de metingen in 2021 en 2019 voelt een vergelijkbaar deel zich betrokken bij de mensen in de buurt. In vergelijkbare gemeenten voelt men zich minder betrokken.

15

Gemeente Epe

Resultaten woon- en leefomgeving

Voelt u zich veilig in uw buurt? *Let op dat bij de onderste figuur antwoordcategorieën zijn samengevoegd Epe (n=456)

45%

Emst (n=66)

51%

Oene (n=30)

10% 1% 0%

44% 42%

57%

Vaassen (n=317)

43%

40%

Totaal 2023 (n=869)

ja, meestal wel

10% 1% 1%

49%

44%

ja, (bijna) altijd

7%

9% 0% 0%

46% soms wel, soms niet

nee, meestal niet

nee, (bijna) nooit

Totaal 2021 (n=910)

88%

9%

3%

Totaal 2019 (n=918)

86%

11%

3%

9%

2%

Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

89%

(bijna) altijd / meestal wel

Soms wel, soms niet

Meestal niet / (bijna) nooit

Vergelijkbaar met de metingen in 2021 en 2019 en bij vergelijkbare gemeenten voelt bijna iedereen zich (meestal wel) veilig in de buurt.

16

Gemeente Epe

Resultaten woon- en leefomgeving

Hoeveel overlast ervaart u van buurtbewoners? *Let op dat bij de onderste figuur antwoordcategorieën zijn samengevoegd Epe (n=456) 3% Emst (n=66) Oene (n=30)

9%

22%

11%

12%

6% 8%

Totaal 2023 (n=868) 3%

9%

39%

18%

22%

Vaassen (n=316) 3%

28% 59%

14% 26%

23% heel veel

veel

55% 23%

40%

24% niet veel / niet weinig

41% weinig

(bijna) geen

Totaal 2021 (n=909)

9%

22%

69%

Totaal 2019 (n=917)

8%

23%

69%

Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

10%

16%

(Heel) veel

74%

Niet veel / niet weinig

Weinig / geen

Vergelijkbaar met de metingen in 2021 en 2019 en bij vergelijkbare gemeenten ervaart de meerderheid weinig tot geen overlast van buurtbewoners.

17

Gemeente Epe

Resultaten woon- en leefomgeving

Hoe vaak heeft u te maken met onveilige verkeerssituaties in uw buurt?

Epe (n=450)

11%

Emst (n=65)

8%

Oene (n=30)

9%

19%

35%

14%

35%

43%

35%

34%

Vaassen (n=317)

14%

Totaal 2023 (n=862)

12%

34%

21%

23%

37%

20%

28%

36%

Heel vaak

Vaak

Soms

32% (Bijna) niet

Totaal 2021 (n=910)

26%

37%

19%

18%

Totaal 2019 (n=916)

24%

39%

19%

19%

Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

9%

17%

40%

35% Vaak

Soms

Zelden

Nauwelijks / niet

De antwoordmogelijkheden zijn aangepast voor de meting in 2023. In vergelijkbare gemeenten ervaart men gemiddeld minder onveilige verkeerssituaties in de buurt.

18

Gemeente Epe

Resultaten woon- en leefomgeving

Het groen in mijn buurt is goed onderhouden *Let op dat bij de onderste figuur antwoordcategorieën zijn samengevoegd Epe (n=446)

13%

Emst (n=58)

15%

Oene (n=26) Vaassen (n=311) Totaal (n=841)

40%

24% 46%

11% 9%

36%

Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

24%

eens

46%

oneens

59%

28% 31% 23%

neutraal

8%

helemaal oneens

26%

(Helemaal) eens

9%

17%

26%

43%

2%

14%

23%

24% neutraal

9% 11%

10%

40% helemaal eens

Totaal 2019 (n=851)

26%

65%

12%

Totaal 2021 (n=849)

14%

18%

(Helemaal) oneens

Een stijgende lijn is te zien in de tevredenheid over onderhoud van het groen in de buurt ten opzichte van de metingen in 2021 en 2019. Ook zijn verschillen tussen kernen zichtbaar. In vergelijkbare gemeenten is men meer.

19

Gemeente Epe

Resultaten woon- en leefomgeving

Straten en stoepen zijn goed begaanbaar *Let op dat bij de onderste figuur antwoordcategorieën zijn samengevoegd Epe (n=444)

10%

Emst (n=61)

9%

Oene (n=27)

40%

25%

47%

18%

34%

40%

Vaassen (n=314)

12%

34%

Totaal 2023 (n=846)

10%

38% helemaal eens

25%

eens

49%

Totaal 2019 (n=908)

51%

neutraal

oneens

11%

17%

9% 11%

9%

helemaal oneens

30%

22%

59%

27% 15%

neutraal

15%

17%

21%

(Helemaal) eens

8%

18%

25%

Totaal 2021 (n=907)

Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

17%

26%

(Helemaal) oneens

Vergelijkbaar met de metingen in 2021 en 2019 is ongeveer de helft tevreden over de begaanbaarheid van straten en stoepen. In vergelijkbare gemeenten is men meer tevreden.

20

Gemeente Epe

Resultaten woon- en leefomgeving

In mijn buurt zijn (bijna) geen dingen kapot *Let op dat bij de onderste figuur antwoordcategorieën zijn samengevoegd Epe (n=456)

19%

Emst (n=65)

56%

15%

26%

Oene (n=30)

19%

Vaassen (n=312)

17%

Totaal 2023 (n=863)

18%

67%

60%

58% helemaal eens

eens

neutraal

oneens

2%

6% 2%

11%

58%

8%

5% 4%

17%

8% 1%

15%

7% 2%

helemaal oneens

Totaal 2021 (n=896)

76%

15%

9%

Totaal 2019 (n=898)

75%

18%

7%

Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

73% (Helemaal) eens

neutraal

17%

10%

(Helemaal) oneens

Vergelijkbaar met de metingen in 2021 en 2019 en bij vergelijkbare gemeenten vindt 76% dat er (helemaal) geen dingen kapot zijn in de buurt.

21

Gemeente Epe

Resultaten woon- en leefomgeving

Mijn buurt is netjes en schoon *Let op dat bij de onderste figuur antwoordcategorieën zijn samengevoegd Epe (n=457)

16%

51%

19%

11%

3%

Emst (n=66)

25%

52%

20%

4%

Oene (n=30)

23%

58%

11%

4% 4%

Vaassen (n=316) Totaal 2023 (n=869)

14%

50%

16%

51% helemaal eens

Totaal 2021 (n=910)

20%

eens

neutraal

19% oneens

62%

Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

63% (Helemaal) eens

11%

22%

3%

19%

23% 24% neutraal

4%

helemaal oneens

59%

Totaal 2019 (n=917)

12%

15% 13%

(Helemaal) oneens

Men is in 2023 meer tevreden over de netheid van de buurt dan tijdens de metingen in 2021 en 2019 en bij vergelijkbare gemeenten.

22

Gemeente Epe

Resultaten woon- en leefomgeving

Is uw buurt de afgelopen jaren vooruitgegaan, achteruitgegaan of gelijk gebleven? *Let op dat bij de onderste figuur antwoordcategorieën zijn samengevoegd Epe (n=427)

3%

Emst (n=65)

3%

14%

62% 74%

16%

Vaassen (n=307) 1%

16%

59%

14%

62%

2%

8%

68%

een beetje achteruitgegaan

duidelijk achteruitgegaan

Totaal 2019 (n=867)

17%

Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

19%

63%

5% 8%

15%

een beetje vooruitgegaan

13%

10% 15%

duidelijk vooruitgegaan

Totaal 2021 (n=862)

6%

14%

Oene (n=28) 2%

Totaal 2023 (n=827)

14%

7%

niet vooruit- of achteruitgegaan

24%

61% 61%

22% 20%

Enigszins / duidelijk vooruitgegaan Niet vooruit- of achteruitgegaan Enigszins / duidelijk achteruitgegaan

Waar tijdens de meting in 2021 een daling in de vooruitgang van de buurt te zien was, vindt in 2023 weer een groter deel dat de buurt vooruitgegaan is. Bij vergelijkbare gemeenten ligt dit deel nog hoger.

23

Gemeente Epe

Resultaten woon- en leefomgeving

Wat vindt u van de zorg van uw gemeente voor uw woon- en leefomgeving? (n=802) Geef dit aan met een rapportcijfer van 1 (zeer slecht) tot en met 10 (zeer goed)

36% Gemiddelde

21% 17% 11% 3%

2%

3%

4%

1

2

3

4

4% 1% 5

6

7

8

9

Epe (n=416)

6.4

Emst (n=60)

6.8

Oene (n=27)

6.4

Vaassen (n=299)

6.4

Totaal 2023 (n=802)

6.4

Totaal 2021 (n=858)

6.3

Totaal 2019 (n=870) Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

6.5 6.8

10

De zorg van de gemeente voor de woon- en leefomgeving wordt vergelijkbaar met de metingen in 2021 en 2019 en vergelijkbare gemeenten beoordeeld.

24

Gemeente Epe

Resultaten woon- en leefomgeving

De gemeente werkt samen met de buurt aan plannen, activiteiten en voorzieningen *Let op dat bij de onderste figuur antwoordcategorieën zijn samengevoegd Epe (n=306) 1%

17%

Emst (n=37) 2%

22%

Oene (n=25) Vaassen (n=222) 1% Totaal 2023 (n=590) 1%

41% 33%

30% 14%

15%

17%

30%

39%

17%

Totaal 2019 (n=826)

19%

27% 11%

37%

Totaal 2021 (n=795)

18%

50%

helemaal eens

Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

24%

eens

oneens

42%

41% 35%

40% 52%

neutraal

18%

helemaal oneens

41%

(Helemaal) eens

17%

25%

neutraal

9%

13%

(Helemaal) oneens

19% vindt dat de gemeente samenwerkt aan plannen met de buurt, vergelijkbaar met de metingen in 2021 en 2019. Gemiddeld bij vergelijkbare gemeenten vindt een groter deel dit.

25

Gemeente Epe

Resultaten woon- en leefomgeving

De gemeente geeft de buurt de ruimte om hun ideeën en plannen uit te voeren *Let op dat bij de onderste figuur antwoordcategorieën zijn samengevoegd Epe (n=280)

0% 11%

Emst (n=36) 2% Oene (n=25)

4%

Vaassen (n=209)

2%

Totaal 2023 (n=550) 1%

49%

9%

26%

39%

14%

22%

28%

78% 15%

12% helemaal eens

eens

9%

39%

31%

13%

46%

27%

14%

neutraal

oneens

helemaal oneens

Totaal 2021 (n=763)

17%

44%

39%

Totaal 2019 (n=793)

16%

46%

38%

Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

18%

63% (Helemaal) eens

9%

neutraal

19%

(Helemaal) oneens

16% vindt dat de buurt de ruimte krijgt, vergelijkbaar met de metingen in 2021 en 2019 en bij vergelijkbare gemeenten.

26

Gemeente Epe

Resultaten woon- en leefomgeving

De gemeente helpt inwoners bij het uitvoeren van hun ideeën en plannen *Let op dat bij de onderste figuur antwoordcategorieën zijn samengevoegd Epe (n=263) 1% 7% Emst (n=39) 2%

10%

Oene (n=27) Vaassen (n=204) 1%

47%

27%

33%

21%

21%

34%

43%

11%

28%

45%

Totaal 2023 (n=533) 1% 10%

Totaal 2021 (n=672)

15%

Totaal 2019 (n=677)

16%

Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

15%

eens

16%

26% neutraal

oneens

37%

51%

33% 67%

neutraal

18%

helemaal oneens

48%

(Helemaal) eens

8%

27%

45% helemaal eens

19%

18%

(Helemaal) oneens

11% vindt dat inwoners geholpen worden bij het uitvoeren van ideeën en plannen. Dit percentage is lager dan tijdens de metingen in 2021 en 2019 en bij vergelijkbare gemeenten.

27

Gemeente Epe

Resultaten woon- en leefomgeving

Hoe vaak heeft u zich de afgelopen 12 maanden ingezet voor uw buurt?

Epe (n=460)

9%

48%

Emst (n=66)

18%

Oene (n=30)

18%

43% 48%

34%

42%

40%

Vaassen (n=317)

13%

44%

42%

Totaal 2023 (n=873)

12%

46%

42%

vaak Totaal 2021 (n=912) Totaal 2019 (n=918)

af en toe

16%

(bijna) nooit

53%

10%

31%

55%

vaak

af en toe

35%

(bijna) nooit

Meer dan de helft heeft zich (af en toe) ingezet voor de buurt. Dit aandeel was tijdens de metingen in 2021 en 2019 groter. Een landelijk gemiddelde van vergelijkbare gemeenten is niet bekend.

28

Gemeente Epe

Resultaten woon- en leefomgeving

Zou u zich actief willen (blijven) inzetten voor uw buurt?

Epe (n=403)

24%

Emst (n=60)

54%

22%

29%

Oene (n=22)

62%

40%

36%

9%

24%

Vaassen (n=257)

24%

54%

22%

Totaal 2023 (n=742)

25%

55%

21%

ja, zeker

ja, misschien

nee

Totaal 2021 (n=797)

25%

61%

14%

Totaal 2019 (n=795)

25%

61%

14%

Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

19%

52%

ja, zeker

ja, misschien

30%

nee

80% wil zich misschien of zeker actief inzetten voor de buurt, een lichte daling ten opzichte van de metingen in 2021 en 2019. Bij vergelijkbare gemeenten is deze bereidheid lager.

29

Gemeente Epe

Resultaten woon- en leefomgeving

In mijn buurt is genoeg groen *Let op dat bij de onderste figuur antwoordcategorieën zijn samengevoegd Epe (n=459)

35%

Emst (n=66) Oene (n=29) Vaassen (n=317) Totaal 2023 (n=871)

49% 53%

7% 41%

21%

56%

26%

3% 3%

3%

52%

32% eens

neutraal

oneens

15% 10%

50%

helemaal eens

7% 1%

8%

4% 9%

8%

2%

2%

helemaal oneens

Totaal 2021 (n=907)

87%

8%

5%

Totaal 2019 (n=917)

87%

8%

5%

Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

73% (Helemaal) eens

neutraal

9%

18%

(Helemaal) oneens

De grote meerderheid vindt dat er genoeg groen in de buurt is, met name in Emst. De tevredenheid over de hoeveelheid groen is lager dan tijdens de metingen in 2021 en 2019, maar hoger dan bij vergelijkbare gemeenten.

30

Gemeente Epe

Resultaten woon- en leefomgeving

In mijn buurt zijn genoeg parkeerplaatsen voor auto’s *Let op dat bij de onderste figuur antwoordcategorieën zijn samengevoegd Epe (n=439)

21%

Emst (n=59)

20%

Oene (n=27)

32% 37%

9%

Vaassen (n=310) Totaal 2023 (n=835)

20%

18%

13%

12%

63%

14%

33%

18%

5% 12%

34% helemaal eens

eens

oneens

18%

11%

24%

16%

neutraal

10%

16%

20%

13%

helemaal oneens

Totaal 2021 (n=892)

56%

13%

31%

Totaal 2019 (n=898)

55%

16%

29%

Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

50% (Helemaal) eens

15% neutraal

11%

35%

(Helemaal) oneens

Ongeveer de helft vindt dat er voldoende parkeerplaatsen aanwezig zijn in de buurt, vergelijkbaar met de metingen in 2021 en 2019 en bij vergelijkbare gemeenten.

31

Gemeente Epe

Resultaten woon- en leefomgeving

Winkels voor dagelijkse boodschappen zoals supermarkt, bakker, slager, drogisterij etc. zijn voldoende nabij *Let op dat bij de onderste figuur antwoordcategorieën zijn samengevoegd Epe (n=451)

28%

Emst (n=64) Oene (n=30)

60%

14%

67%

9%

Vaassen (n=311) Totaal 2023 (n=856)

zeer tevreden

9% 2% 1% 17%

66%

17%

38%

tevreden

Totaal 2021 (n=909)

4% 4%

49%

30%

56% niet tevreden / niet ontevreden

ontevreden

11%

3% 0%

11%

2% 1%

6%

6%

zeer ontevreden

88%

Totaal 2019 (n=913)

82%

Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2022

80% (Zeer) tevreden

niet tevreden / niet ontevreden

2%

11% 11%

7% 9%

(Zeer) ontevreden

De grote meerderheid (86%) is tevreden met het aanbod winkels voor dagelijkse boodschappen, vergelijkbaar met de metingen in 2021 en 2019. In vergelijkbare gemeenten is men minder tevreden.

32

Gemeente Epe

Resultaten woon- en leefomgeving

(Gezondheids-) zorgvoorzieningen *Let op dat bij de onderste figuur antwoordcategorieën zijn samengevoegd Epe (n=451)

28%

Emst (n=64) Oene (n=30)

60%

14%

9% 2% 1%

67%

9%

17%

66%

Vaassen (n=311)

17%

38%

Totaal 2023 (n=856)

tevreden

4% 4%

49%

30%

zeer tevreden

2%

11%

56% niet tevreden / niet ontevreden

3% 0% 1%

11% 2%

ontevreden

zeer ontevreden

Totaal 2021 (n=881)

86%

11%

3%

Totaal 2019 (n=890)

85%

11%

4%

Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

78%

(Zeer) tevreden

niet tevreden / niet ontevreden

19%

3%

(Zeer) ontevreden

Eveneens zijn de meesten tevreden over het aanbod zorgvoorzieningen, vergelijkbaar met de metingen in 2021 en 2019. Gemiddeld is men in vergelijkbare gemeenten minder tevreden hierover.

33

Gemeente Epe

Resultaten woon- en leefomgeving

Welzijnsvoorzieningen (buurtwerk, jongeren- / ouderenvoorzieningen etc.) *Let op dat bij de onderste figuur antwoordcategorieën zijn samengevoegd Epe (n=436)

21%

Emst (n=64) Oene (n=30)

61%

26%

14% 67%

19%

2% 1% 6% 1%

60%

19%

2%

Vaassen (n=303)

25%

60%

11%

3% 0%

Totaal 2023 (n=833)

23%

61%

12%

3% 1%

zeer tevreden

tevreden

niet tevreden / niet ontevreden

Totaal 2021 (n=596)

57%

Totaal 2019 (n=605)

58%

Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

42% (Zeer) tevreden

ontevreden

zeer ontevreden

30% 32% 55%

niet tevreden / niet ontevreden

13% 10% 3%

(Zeer) ontevreden

De grote meerderheid (84%) is tevreden met de welzijnsvoorzieningen, een toename ten opzichte van de metingen in 2021 en 2019 en vergelijkbare gemeenten.

34

Gemeente Epe

Resultaten woon- en leefomgeving

Ontmoetingsplekken (plekken in de buurt voor sociaal contact zoals buurthuis, activiteitencentrum, plein of buurttuin) *Let op dat bij de onderste figuur antwoordcategorieën zijn samengevoegd Epe (n=320) Emst (n=52)

5%

45%

8%

Oene (n=29)

38%

8%

Totaal 2023 (n=638)

7%

zeer tevreden

7% 1%

47%

16%

Vaassen (n=237)

6% 3%

42%

59%

7%

52%

28%

48% tevreden

niet tevreden / niet ontevreden

35% ontevreden

2%

16% 10%

3%

8%

2%

zeer ontevreden

Iets meer dan de helft van de inwoners is tevreden over de aanwezige ontmoetingsplekken. Een landelijk gemiddelde van vergelijkbare gemeenten is niet beschikbaar.

35

Gemeente Epe

Resultaten woon- en leefomgeving

Speelvoorzieningen (kinderen tot 12 jaar) *Let op dat bij de onderste figuur antwoordcategorieën zijn samengevoegd Epe (n=319)

4%

Emst (n=46)

6%

Oene (n=24)

48%

41% 70%

12%

Vaassen (n=214)

7%

Totaal 2023 (n=603)

6%

6% 12%

61% 57%

zeer tevreden

tevreden

niet tevreden / niet ontevreden

5%

30%

54%

33% ontevreden

51%

26%

23%

Totaal 2019 (n=644)

50%

26%

25%

55%

(Zeer) tevreden

niet tevreden / niet ontevreden

4%

2%

6%

1%

zeer ontevreden

Totaal 2021 (n=634)

Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

1%

12%

22%

0%

35%

10%

(Zeer) ontevreden

60% is (zeer) tevreden over de speelvoorzieningen, meer dan tijdens de metingen in 2021 en 2019 en bij vergelijkbare gemeenten.

36

Gemeente Epe

Resultaten woon- en leefomgeving

Sportvoorzieningen *Let op dat bij de onderste figuur antwoordcategorieën zijn samengevoegd Epe (n=320) Emst (n=52)

5%

45%

8%

Oene (n=29)

42%

38%

47%

16%

Vaassen (n=237)

8%

Totaal 2023 (n=638)

7%

7%1%

59%

7%

52%

tevreden

16%

28%

48%

zeer tevreden

6% 3%

35%

niet tevreden / niet ontevreden

ontevreden

2%

10%

3%

8%

2%

zeer ontevreden

Totaal 2021 (n=780)

78%

16%

6%

Totaal 2019 (n=793)

78%

16%

6%

Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

65%

(Zeer) tevreden

niet tevreden / niet ontevreden

27%

8%

(Zeer) ontevreden

55% is tevreden met de sportvoorzieningen, een kleiner deel dan bij de metingen in 2021 en 2019 en bij vergelijkbare gemeenten.

37

Gemeente Epe

Resultaten woon- en leefomgeving

Culturele voorzieningen (zoals bibliotheek, muziekschool, theater)

Epe (n=388)

7%

54%

Emst (n=48)

4%

Oene (n=28)

4%

Vaassen (n=280)

5%

58%

Totaal 2023 (n=744)

6%

55%

zeer tevreden

29%

55%

38%

tevreden

17%

36%

niet tevreden / niet ontevreden

7% 17%

7%

16%

6%

28%

28% ontevreden

3%

6% 2%

8%

3%

zeer ontevreden

61% is (zeer) tevreden over de culturele voorzieningen binnen de gemeente. Een landelijke gemiddelde van vergelijkbare gemeenten is niet beschikbaar.

38

Gemeente Epe

Resultaten woon- en leefomgeving

Openbaar vervoer *Let op dat bij de onderste figuur antwoordcategorieën zijn samengevoegd Epe (n=312) Emst (n=28)

11% 4%

Oene (n=18) Vaassen (n=224) Totaal 2023 (n=582)

35%

28%

50%

15%

16% 5%

9%

25%

54%

Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

51%

(Zeer) tevreden

niet tevreden / niet ontevreden

9%

20%

ontevreden

61%

Totaal 2019 (n=810)

3%

22%

26%

niet tevreden / niet ontevreden

Totaal 2021 (n=774)

14%

33%

38% tevreden

6%

17%

49% 38%

zeer tevreden

19%

8%

zeer ontevreden

19%

20%

23%

23%

28%

21%

(Zeer) ontevreden

Minder dan de helft is tevreden over het openbaar vervoer. Dit aandeel is kleiner dan tijdens de meting in 2021. Bij vergelijkbare gemeenten is men vergelijkbaar tevreden.

39

Resultaten Relatie inwonergemeente

Gemeente Epe

Resultaten relatie inwoner-gemeente

Hoeveel vertrouwen heeft u in de manier waarop uw gemeente wordt bestuurd? *Let op dat bij de onderste figuur antwoordcategorieën zijn samengevoegd Totaal 2023 (n=800) 1%

17%

47%

heel veel Totaal 2021 (n=851)

veel

16%

Totaal 2019 (n=843)

niet veel / niet weinig

33%

(Heel) veel

weinig

49% 43% 52%

Niet veel / niet weinig

11%

(bijna) geen

35% 39%

Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

23%

18% 15%

Weinig / (bijna) geen

19% heeft vertrouwen in de manier waarop de gemeente bestuurd wordt, vergelijkbaar met de meting in 2021. Tijdens de meting in 2019 en in vergelijkbare gemeenten had men meer vertrouwen.

41

Gemeente Epe

Resultaten relatie inwoner-gemeente

Kunt u aangeven in hoeverre u het eens of oneens bent met de volgende stellingen?

De gemeente zorgt er voor dat inwoners zich aan de regels houden (n=745) 1%

24%

45%

De gemeente laat inwoners meedenken bij plannen, activiteiten en 1% voorzieningen (n=702)

25%

40%

De gemeente doet wat ze zegt (n=728) 1%

17%

De gemeente luistert naar inwoners (n=753) 1%

15%

helemaal eens

eens

neutraal

46% 38%

De gemeente stelt zich flexibel op, als dat nodig is (n=704) 0% 12%

39%

oneens

22%

8%

22%

13%

25%

11%

28%

19%

33%

17%

helemaal oneens

Over alle stellingen is slechts een beperkt deel positief. Het aandeel (helemaal) eens is hoger dan tijdens de voorgaande metingen in 2021 en 2019.

42

Gemeente Epe

Resultaten relatie inwoner-gemeente

Wat vindt u van de wijze waarop uw gemeente inwoners en belangenorganisaties betrekt en de samenwerking zoekt? (n=639) Geef dit aan met een rapportcijfer van 1 (zeer slecht) tot en met 10 (zeer goed)

25%

24%

17%

9% 6% 4%

1

2

8%

5% 2% 3

4

5

6

7

8

9

0%

Totaal 2023 (n=745) Totaal 2021 (n=851) Totaal 2019 (n=856) Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

Gemiddelde 5.5 5.3 6.1 6.2

10

Men geeft de wijze waarop de gemeente betrekt en samenwerking opzoekt een krappe voldoende. Dit is hoger dan in 2021, maar lager dan in 2019. Inwoners uit vergelijkbare gemeenten geven dit een hoger cijfer.

43

Resultaten Gemeentelijke dienstverlening

Gemeente Epe

Resultaten gemeentelijke dienstverlening

Wat vindt u -over het algemeen- van de dienstverlening van uw gemeente? (n=745) Geef dit aan met een rapportcijfer van 1 (zeer slecht) tot en met 10 (zeer goed) Gemiddelde 35%

22% 15% 11% 3% 1

5% 3%

3%

2

3

2% 4

5

6

7

8

9

0%

18 tot en met 29 jaar (n=24)

6.6

30 tot en met 39 jaar (n=58)

6.7

40 tot en met 54 jaar (n=130)

5.7

55 tot en met 64 jaar (n=155)

6.0

65 tot en met 74 jaar (n=218)

6.4

75 jaar en ouder (n=160)

6.4

Totaal 2023 (n=745)

6.2

Totaal 2021 (n=851)

5.9

Totaal 2019 (n=856) Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

6.6 6.8

10

De algemene dienstverlening wordt hoger beoordeeld dan tijdens de meting in 2021. Bij vergelijkbare gemeenten wordt de dienstverlening hoger beoordeeld.

45

Gemeente Epe

Resultaten gemeentelijke dienstverlening

Wat vindt u van de digitale dienstverlening van de gemeente? (n=706) Gemiddelde 34%

22% 19%

8% 6% 2%

2%

2%

1

2

3

4% 1%

4

5

6

7

8

9

18 tot en met 29 jaar (n=26)

6.7

30 tot en met 39 jaar (n=60)

6.8

40 tot en met 54 jaar (n=127)

6.3

55 tot en met 64 jaar (n=151)

6.3

65 tot en met 74 jaar (n=207)

6.5

75 jaar en ouder (n=135)

6.6

Totaal 2023 (n=706)

6.5

Totaal 2021 (n=779) Totaal 2019 (n=781) Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

6.2 6.6 6.9

10

De digitale dienstverlening wordt voldoende beoordeeld. Tijdens de meting in 2021 werd dit lager beoordeeld. Bij vergelijkbare gemeenten wordt de digitale dienstverlening hoger beoordeeld.

46

Gemeente Epe

Resultaten gemeentelijke dienstverlening

Heeft u de afgelopen 12 maanden contact gehad met uw gemeente? (n=873)

Nee 32%

Ja 68% Nee 32%

Nee 31%

Ja 68%

2021

Ja 69%

2023

2019

Nagenoeg hetzelfde deel van de inwoners heeft contact gehad met de gemeente in 2023, 2021 en 2019.

47

Gemeente Epe

Resultaten gemeentelijke dienstverlening

Over welk onderwerp heeft u contact gehad met de gemeente? (n=571) 30%

Wonen en uw buurt (inclusief parkeren, overlast)

32%

Reizen (inclusief paspoort, rijbewijs, id-kaart)

11%

Totaal 2023 (n=571)

3% 3% 1%

Totaal 2021 (n=608) Totaal 2019 (n=631)

3%

Werk en inkomen

1% 2% 2%

Onderwijs en opleiding (inclusief kinderopvang)

0% 0% 0%

Anders, namelijk:

16%

5% 6% 9%

Familie en gezin (inclusief geboorte, huwelijk en relatie)

Verhuizen

25%

6% 5% 7%

Gezondheid en zorg

Ondernemen

38%

25%

35% 33%

Het meeste contact is opgenomen over het onderwerp wonen en de buurt, net als tijdens de metingen in 2021 en 2019.

48

Gemeente Epe

Resultaten gemeentelijke dienstverlening

Op welke manier had u (meestal) contact met uw gemeente? (n=571) 27% 24%

website of app van de gemeente

18% 24% 20%

e-mail

14% 18% 25%

(publieks)balie

36% 18% 20% 16%

telefoon

post

1% 2% 3%

sociale media of berichten app

1% 0% 1%

huisbezoek

1% 1% 2%

overig persoonlijk contact

Totaal 2023 (n=571)

Totaal 2021 (n=608) Totaal 2019 (n=631)

9% 9% 11%

Waar tijdens de metingen in 2021 en 2019 het meeste contact nog via de balie verliep, is dit nu via de website en/of app.

49

Gemeente Epe

Resultaten gemeentelijke dienstverlening

Kunt u aangeven in hoeverre u het eens of oneens bent met de volgende stellingen?

Ik vond het makkelijk om mijn vraag te stellen, of mijn aanvraag te regelen (n=561)

15%

Informatie die ik kreeg of zelf vond, klopte en was volledig (n=553)

13%

42%

Ik kreeg uiteindelijk wat ik wilde (n=541)

17%

37%

De duur van de afhandeling was redelijk (n=562)

11%

Ik werd goed op de hoogte gehouden van de afhandeling (n=535)

9%

helemaal eens

eens

neutraal

53%

19% 23% 15%

47% 35%

oneens

15% 24%

8% 4% 13%

12% 14% 19%

9%

19% 13% 14%

helemaal oneens

De stellingen worden vergelijkbaar met de metingen in 2021 en 2019 beoordeeld. Het aandeel (helemaal) eens lag wel lager. Bij vergelijkbare gemeenten is men het minder vaak oneens met de stellingen.

50

Gemeente Epe

Resultaten gemeentelijke dienstverlening

Kunt u aangeven in hoeverre u het eens of oneens bent met de volgende stelling? De gemeente gebruikt duidelijke taal *Let op dat bij de onderste figuur antwoordcategorieën zijn samengevoegd Totaal 2023 (n=811)

7%

47% helemaal eens

Totaal 2021 (n=864)

31%

eens

neutraal

oneens

37% 55%

Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

Neutraal

19% 33%

63% (Helemaal) eens

4%

helemaal oneens

44%

Totaal 2019 (n=855)

11%

12% 31%

6%

(Helemaal) oneens

54% vindt dat de gemeente (heel) duidelijke taal gebruikt, meer dan tijdens de meting in 2021. Bij vergelijkbare gemeenten is de tevredenheid hierover nog hoger.

51

Gemeente Epe

Resultaten gemeentelijke dienstverlening

Kunt u aangeven in hoeverre u het eens of oneens bent met de volgende stelling? Ik kan de informatie die ik nodig heb van de gemeente makkelijk vinden (via lokale krant, website etc.) *Let op dat bij de onderste figuur antwoordcategorieën zijn samengevoegd Totaal 2023 (n=824)

7%

44% helemaal eens

Totaal 2021 (n=877)

33%

eens

neutraal

oneens

12%

4%

helemaal oneens

55%

30%

15%

Totaal 2019 (n=891)

65%

24%

11%

Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

63%

28%

9%

(Helemaal) eens

Neutraal

(Helemaal) oneens

Ongeveer de helft vindt dat informatie van de gemeente makkelijk te vinden is, minder dan tijdens de metingen in 2021 en 2019 en bij vergelijkbare gemeenten.

52

Gemeente Epe

Resultaten gemeentelijke dienstverlening

Wat vindt u van de communicatie en voorlichting vanuit de gemeente? (n=785) Geef dit aan met een rapportcijfer van 1 (zeer slecht) tot en met 10 (zeer goed) Gemiddelde 25% 22%

15%

14%

10% 6% 4% 2%

2% 1

2

3

4

5

6

7

8

9

1%

18 tot en met 29 jaar (n=28)

5.8

30 tot en met 39 jaar (n=55)

6.4

40 tot en met 54 jaar (n=133)

5.1

55 tot en met 64 jaar (n=169)

5.5

65 tot en met 74 jaar (n=238)

6.0

75 jaar en ouder (n=162)

6.3

Totaal 2023 (n=785)

5.7

Totaal 2021 (n=851)

5.9

Totaal 2019 (n=854) Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

6.5 6.5

10

De communicatie vanuit de gemeente krijgt een krappe voldoende, een daling ten opzichte van de metingen in 2021 en 2019 en lager dan bij vergelijkbare gemeenten.

53

Resultaten Welzijn en zorg

Gemeente Epe

Resultaten zorg en welzijn

Hoe tevreden bent u momenteel -over het algemeen- met uw leven? (n=847) Geef een cijfer van 1 (zeer ontevreden) tot en met 10 (zeer tevreden) Gemiddelde 44%

27%

16%

5%

5% 0%

0%

0%

1%

1%

1

2

3

4

5

6

7

8

9

18 tot en met 29 jaar (n=30)

8.0

30 tot en met 39 jaar (n=65)

7.9

40 tot en met 54 jaar (n=137)

8.0

55 tot en met 64 jaar (n=179)

8.0

65 tot en met 74 jaar (n=260)

8.2

75 jaar en ouder (n=176)

8.1

Totaal 2023 (n=847)

8.0

Totaal 2021 (n=888)

7.9

Totaal 2019 (n=897) Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

7.9 7.9

10

Het algemene leven wordt gemiddeld hoog beoordeeld, vergelijkbaar met de metingen in 2021 en 2019 en bij vergelijkbare gemeenten.

55

Gemeente Epe

Resultaten zorg en welzijn

Welk cijfer geeft u -over het algemeen- uw gezondheid? (n=852) Geef dit aan met een rapportcijfer van 1 (zeer slecht) tot en met 10 (zeer goed) Gemiddelde 37%

22%

21%

8% 0%

0%

1

2

1%

1%

3

4

6%

3%

5

6

7

8

9

18 tot en met 29 jaar (n=30)

8.3

30 tot en met 39 jaar (n=66)

7.7

40 tot en met 54 jaar (n=137)

7.9

55 tot en met 64 jaar (n=177)

7.5

65 tot en met 74 jaar (n=265)

7.5

75 jaar en ouder (n=177)

7.4

Totaal 2023 (n=852)

7.7

Totaal 2021 (n=882)

8.0

Totaal 2019 (n=889) Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

7.9 7.7

10

De eigen gezondheid wordt hetzelfde beoordeelt als bij vergelijkbare gemeenten. Tijdens de metingen in 2021 en 2019 werd dit hoger beoordeeld.

56

Gemeente Epe

Resultaten zorg en welzijn

Heeft u het gevoel dat de zaken hieronder een negatieve invloed hebben op uw leven of u in de weg staan in uw leven? Zo ja, in welke mate? (Algemene) lichamelijke gezondheid (n=845)

72%

20%

6% 2%

Fysiek functioneren (bewegen) (n=844)

74%

19%

6%1%

Geestelijke gezondheid (zoals angstige en sombere gevoelens) (n=845)

83%

12% 4%1%

Lezen, schrijven of taal spreken (n=852)

97%

2% 0%

Moeite om rond te komen (n=837)

84%

13% 2%1%

Gevoel 'er niet bij te horen' of 'niet thuis te voelen' (n=845)

86%

11% 2%1%

Anders (n=795)

nee, (bijna) niet

ja, in lichte mate

95% ja, in flinke mate

2%2%1%

ja, in ernstige mate

Bovenstaande stellingen zijn vergelijkbaar met de metingen in 2021 en 2023 en vergelijkbare gemeenten beoordeeld. Wel hebben de lichamelijke gezondheid en het fysiek functioneren minder invloed dan tijdens de metingen in 2021 en 2019.

57

Gemeente Epe

Resultaten zorg en welzijn

Heeft u voldoende contacten met andere mensen?

18 tot en met 29 jaar (n=31)

61%

30 tot en met 39 jaar (n=63)

32% 79%

40 tot en met 54 jaar (n=140)

6% 13%

8%

87%

55 tot en met 64 jaar (n=182)

11%

82%

10%

2%

8%

65 tot en met 74 jaar (n=264)

85%

11%

5%

75 jaar en ouder (n=178)

87%

9%

4%

Totaal 2023 (n=858)

81% ja, zeker

Totaal 2021 (n=877)

ja, maar ik zou wel wat meer willen

77% ja, zeker

ja, maar ik zou wel wat meer willen

5%

14%

4%

nee, te weinig

82%

Totaal 2019 (n=894)

14%

18%

5%

nee, te weinig

95% geeft aan voldoende contacten te hebben, al zou een deel wel graag wat meer contact willen. De metingen in 2021 en 2023 laten een vergelijkbaar beeld zien.

58

Gemeente Epe

Resultaten zorg en welzijn

Voelt u zich wel eens eenzaam? *Let op dat bij de onderste figuur antwoordcategorieën zijn samengevoegd 18 tot en met 29 jaar (n=31)

55%

30 tot en met 39 jaar (n=66)

45% 67%

40 tot en met 54 jaar (n=139)

29% 79%

3% 17%

2%

4% 1%

55 tot en met 64 jaar (n=181)

85%

13%

2%

65 tot en met 74 jaar (n=265)

84%

15%

1%

75 jaar en ouder (n=178)

85%

14%

1% 1%

Totaal 2023 (n=860)

77% nee, (bijna) niet

ja, soms

21% ja, vaak

Totaal 2021 (n=893)

2% 0%

ja, heel vaak

87%

Totaal 2019 (n=908)

82%

Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

76% (Vrijwel) nooit / zelden

13% 18% 24%

Soms / Vaak

77% geeft aan nooit eenzaam te zijn. Dit aandeel is gedaald ten opzichte van de metingen in 2021 en 2019. Het deel dat zich eenzaam voelt in andere vergelijkbare gemeenten is vergelijkbaar.

59

Gemeente Epe

Resultaten zorg en welzijn

Hoe vaak sport of beweegt u actief? (zoals wandelen, fietsen, tuinieren) 52%

Meerdere keren per week

1 keer per week

1 keer per 2 weken

1 keer per maand

(bijna) nooit

28% 19% 16% 9% 18% 21% 5% 5% 16% 6% 3% 4% 3% 1% 3% 3% 2% 2% 3% 0% 4% 3% 1% 2% 1% 2% 14% 13% 1% 3% 3% 5% 8% 5% 7% 5% 8% 10% 8%

61% 69% 72% 83% 72% 69% 71% 69% 72%

18 tot en met 29 jaar (n=31) 30 tot en met 39 jaar (n=67)

39%

40 tot en met 54 jaar (n=143) 55 tot en met 64 jaar (n=185) 65 tot en met 74 jaar (n=267) 75 jaar en ouder (n=180)

Totaal 2023 (n=873) Totaal 2021 (n=912) Totaal 2019 (n=918) Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

Met name inwoners van 55-64 jaar zijn meerdere keren per week actief. Het gemiddelde beeld is vergelijkbaar met voorgaande metingen en bij vergelijkbare gemeenten.

60

Gemeente Epe

Resultaten zorg en welzijn

In welke van onderstaande verenigingen bent u de afgelopen 12 maanden actief geweest? Meer antwoorden mogelijk 35% 42% 47% 32% 33% 35% 38% 41% 39%

Sportvereniging

Overige (vrijetijds)vereniging

Religieuze of maatschappelijke vereniging

Culturele vereniging (zoals toneel, muziek)

Gezelligheidsvereniging

Ik ben niet actief (geweest) in een vereniging

4% 5% 7%

16% 22% 15% 19% 26% 23% 20% 18% 17% 13% 16% 13% 12% 21% 19% 16% 18% 19% 16%

18 tot en met 29 jaar (n=31)

30 tot en met 39 jaar (n=67) 40 tot en met 54 jaar (n=143) 55 tot en met 64 jaar (n=185) 65 tot en met 74 jaar (n=267) 75 jaar en ouder (n=180)

14% 12% 9% 9% 12% 10% 1% 7% 5% 11% 16% 8% 6% 9%

Totaal 2023 (n=873) Totaal 2021 (n=912)

Totaal 2019 (n=918)

32% 31% 30% 35% 37% 35% 34% 35%

46%

65% geeft aan actief te zijn bij een of meerdere verenigingen, met name bij sportverenigingen. Voorgaande metingen laten een vergelijkbaar beeld zien.

61

Gemeente Epe

Resultaten zorg en welzijn

Hoe vaak heeft u zich de afgelopen 12 maanden ingezet voor anderen en / of maatschappelijke doelen? Hulp aan buren *Let op dat bij de onderste figuur antwoordcategorieën zijn samengevoegd Totaal 2023 (n=873)

8%

56% vaak

af en toe

Totaal 2021 (n=910)

(bijna) nooit

70%

Totaal 2019 (n=918) Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

36%

30%

73%

60% Intensief / Incidenteel

28%

40% (Vrijwel) nooit

Meer dan de helft heeft de afgelopen 12 maanden de buren geholpen, minder dan tijdens de metingen in 2021 en 2023.

62

Gemeente Epe

Resultaten zorg en welzijn

Hoe vaak heeft u zich de afgelopen 12 maanden ingezet voor anderen en / of maatschappelijke doelen? Vrijwilligerswerk *Let op dat bij de onderste figuur antwoordcategorieën zijn samengevoegd Totaal 2023 (n=873)

27%

26% vaak

af en toe

46% (bijna) nooit

Totaal 2021 (n=911)

57%

43%

Totaal 2019 (n=918)

58%

42%

Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

41% Intensief / Incidenteel

59% (Vrijwel) nooit

53% heeft de afgelopen 12 maanden vrijwilligerswerk gedaan, vergelijkbaar met de metingen in 2021 en 2019. In vergelijkbare gemeenten hebben minder inwoners vrijwilligerswerk gedaan.

63

Gemeente Epe

Resultaten zorg en welzijn

Hoe vaak heeft u zich de afgelopen 12 maanden ingezet voor anderen en / of maatschappelijke doelen? Zorg aan een familielid, vriend of kennis (mantelzorg) *Let op dat bij de onderste figuur antwoordcategorieën zijn samengevoegd Totaal 2023 (n=873)

33%

33% vaak

Totaal 2021 (n=909)

Totaal 2019 (n=918) Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

af en toe

34%

(bijna) nooit

49%

51%

52%

48%

66% Intensief / Incidenteel

44% (Vrijwel) nooit

66% geeft aan mantelzorg te hebben gedaan, meer dan tijdens de metingen in 2021en 2019. Vergelijkbare gemeenten laten een vergelijkbaar beeld zien.

64

Gemeente Epe

Resultaten zorg en welzijn

Hoe vaak heeft u zich de afgelopen 12 maanden ingezet voor anderen en / of maatschappelijke doelen? Aandacht voor buren in een zorgwekkende situatie *Let op dat bij de onderste figuur antwoordcategorieën zijn samengevoegd Totaal 2023 (n=873)

10%

41% vaak

49% af en toe

(bijna) nooit

Totaal 2021 (n=910)

48%

52%

Totaal 2019 (n=918)

47%

53%

Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

42% Intensief / Incidenteel

58% (Vrijwel) nooit

51% heeft aandacht geschonken aan buren in een zorgwekkende situatie. Dit is meer dan tijdens de metingen in 2021 en 2019 en bij vergelijkbare gemeenten.

65

Gemeente Epe

Resultaten zorg en welzijn

Wilt u vrijwilligerswerk (blijven) doen, zolang het kan?

18 tot en met 29 jaar (n=27) 30 tot en met 39 jaar (n=58)

26%

44% 47%

40 tot en met 54 jaar (n=119) 55 tot en met 64 jaar (n=164)

Totaal 2023 (n=775)

41%

52% 40%

18% 21%

59%

21%

50%

23%

46% ja, zeker

12%

30%

39%

65 tot en met 74 jaar (n=244) 75 jaar en ouder (n=163)

30%

ja, misschien

20% 27%

33%

21%

nee

Totaal 2021 (n=803)

43%

36%

21%

Totaal 2019 (n=823)

41%

39%

20%

Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

43% ja, zeker

26% ja, misschien

31%

nee

Van de inwoners die vrijwilligerswerk doen, wil de ruime meerderheid dit (misschien) blijven doen, vergelijkbaar met de metingen in 2021 en 2019 en bij vergelijkbare gemeenten.

66

Gemeente Epe

Resultaten zorg en welzijn

Wat is de reden om geen vrijwilligerswerk te doen? Meer antwoorden mogelijk 18 tot en met 29 jaar (n=19)

30 tot en met 39 jaar (n=34)

40 tot en met 54 jaar (n=62)

55 tot en met 64 jaar (n=88)

65 tot en met 74 jaar (n=96)

75 jaar en ouder (n=75)

Totaal 2023 (n=374)

Totaal 2021 (n=377)

Totaal 2019 (n=369)

Gemee nten 25.000 50.000 inwone rs 2023

wil niet ergens aan vast zitten

21%

24%

24%

35%

50%

32%

30%

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

geen interesse/behoefte

21%

18%

18%

20%

17%

27%

20%

18%

21%

22%

te weinig tijd of te druk (vanwege baan, gezin of familie)

89%

68%

81%

70%

23%

7%

62%

62%

64%

62%

gezondheid

5%

21%

8%

10%

24%

32%

15%

16%

17%

16%

weet niet wat voor vrijwilligerswerk ik kan doen

0%

18%

8%

6%

4%

3%

6%

9%

10%

5%

weet niet hoe ik aan vrijwilligerswerk kan komen

0%

12%

2%

3%

0%

1%

3%

5%

4%

3%

kan geen geschikt vrijwilligerswerk vinden

0%

6%

2%

3%

6%

7%

3%

4%

5%

2%

De meest genoemde reden om geen vrijwilligerswerk te doen is het gebrek aan tijd. Hierbij geldt over het algemeen dat hoe jonger men is, hoe meer dit een reden is. Overige redenen worden minder genoemd.

67

Gemeente Epe

Resultaten zorg en welzijn

Waar zou u uw buren mee willen helpen als dat nodig is? Meer antwoorden mogelijk 18 tot en met 29 jaar (n=30)

30 tot en met 39 jaar (n=67)

40 tot en met 54 jaar (n=143)

55 tot en met 64 jaar (n=184)

65 tot en met 74 jaar (n=265)

75 jaar en ouder (n=180)

Totaal 2023 (n=869)

Totaal 2021 (n=912)

Totaal 2019 (n=918)

Gemeen ten 25.000 50.000 inwoner s - 2023

oogje in het zeil houden

70%

70%

81%

74%

79%

67%

74%

75%

77%

69%

boodschappen doen

57%

48%

60%

69%

66%

49%

59%

60%

54%

53%

vervoer

27%

28%

39%

57%

59%

54%

45%

51%

50%

43%

informatie en advies bij aanvraag, administratie of computer

57%

46%

38%

36%

35%

23%

39%

39%

35%

27%

klusjes in of rond het huis

27%

40%

38%

39%

33%

23%

34%

37%

35%

28%

opvangen van kinderen of huisdier

40%

43%

34%

27%

23%

12%

30%

21%

25%

22%

huis schoonhouden of koken

13%

12%

11%

5%

6%

2%

8%

7%

8%

8%

medicijnen geven of persoonlijke verzorging

10%

7%

10%

8%

7%

4%

8%

6%

9%

6%

anders, namelijk:

0%

4%

5%

4%

3%

4%

4%

6%

5%

6%

geen, ik wil geen hulp geven aan buren

7%

6%

2%

5%

3%

3%

4%

5%

4%

7%

geen, ik kan door mijn situatie geen hulp geven aan buren

0%

1%

3%

3%

4%

9%

4%

6%

8%

5%

68

Gemeente Epe

Resultaten zorg en welzijn

Heeft u het gevoel dat u door het geven van zorg aan iemand die hulp nodig heeft, minder of onvoldoende tijd heeft voor uw eigen bezigheden? (n=453) *Let op dat bij de onderste figuur antwoordcategorieën zijn samengevoegd Totaal 2023 (n=453)

50% nee, (bijna) nooit

37% ja, soms

ja, vaak

40%

60%

Totaal 2019 (n=481)

39%

61% 68%

nee, (bijna) nooit

6%

ja, heel vaak

Totaal 2021 (n=437)

Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2022

7%

32%

ja, soms / (heel) vaak

De helft geeft aan minder of onvoldoende tijd te hebben voor eigen bezigheden door het geven van zorg, waar meer inwoners dit ervoeren tijdens de metingen in 2021 en 2019. Landelijk gemiddeld bij vergelijkbare gemeenten ervaart men dit minder.

69

Gemeente Epe

Resultaten zorg en welzijn

In hoeverre bent u het eens met de volgende uitspraken?

Ik pak de draad gemakkelijk op als het even tegen heeft gezeten (n=860)

32%

Ik regel/organiseer gemakkelijk zelf hulp als dat nodig is (n=854)

Ik sla me makkelijk door moeilijke tijden heen (n=860)

Ik heb vertrouwen in de toekomst (n=854)

27%

eens

49%

15%

neutraal

16% 2% 0%

48%

23%

Ik raak snel van slag als iets tegenzit of onduidelijk is (n=861) 2% 9%

helemaal eens

49%

47%

18%

6% 2%

25%

3%1%

28%

21%

40%

oneens

helemaal oneens

8%

2%

28%

Bovenstaand beeld is vergelijkbaar met de metingen in 2021 en 2019. In vergelijkbare gemeenten raakt men sneller van slag als iets tegenzit in vergelijking met de gemeente Epe.

70

Gemeente Epe

Resultaten zorg en welzijn

Wanneer u zelf hulp of zorg nodig heeft, wie kunt u dan vragen?

Familie (n=845)

70%

Vrienden of kennissen (n=807)

Mensen in de buurt (n=752)

20%

54%

38%

27%

54%

ja, zeker

10%

waarschijnlijk wel

8%

19%

nee

Men geeft met name aan familie of vrienden/kennissen te kunnen vragen voor hulp of zorg. Gemiddeld in vergelijkbare gemeenten kan men voor zorg of hulp meer terecht bij mensen in de buurt.

71

Gemeente Epe

Resultaten zorg en welzijn

Wat vindt u van de moeite die uw gemeente neemt om inwoners te laten meedoen en meetellen in de gemeente? (n=466) Geef dit aan met een rapportcijfer van 1 (zeer slecht) tot en met 10 (zeer goed) Gemiddelde

30%

21% 18% 12% 7%

4%

1

3% 2

4%

3

2% 4

5

6

7

8

9

0%

18 tot en met 29 jaar (n=16)

6.1

30 tot en met 39 jaar (n=32)

6.3

40 tot en met 54 jaar (n=82)

5.6

55 tot en met 64 jaar (n=103)

6.0

65 tot en met 74 jaar (n=137)

6.2

75 jaar en ouder (n=96)

6.5

Totaal 2023 (n=466)

6.1

Totaal 2021 (n=458)

6.2

Totaal 2019 (n=506) Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

6.6 6.6

10

De moeite die de gemeente neemt om inwoners me te laten doen wordt lager beoordeeld dan tijdens de metingen in 2021 en 2019 en bij vergelijkbare gemeenten.

72

Gemeente Epe

Resultaten zorg en welzijn

Wat vindt u van alle moeite die uw gemeente neemt voor inwoners? (n=579) Geef dit aan met een rapportcijfer van 1 (zeer slecht) tot en met 10 (zeer goed) Gemiddelde

30%

24%

14%

13%

4%

4%

6% 2%

2% 1

2

3

4

5

6

7

8

9

0%

18 tot en met 29 jaar (n=20)

6.4

30 tot en met 39 jaar (n=40)

6.3

40 tot en met 54 jaar (n=101)

5.6

55 tot en met 64 jaar (n=125)

5.7

65 tot en met 74 jaar (n=173)

6.1

75 jaar en ouder (n=120)

6.4

Totaal 2023 (n=579)

6.0

Totaal 2021 (n=726)

5.8

Totaal 2019 (n=506) Gemeenten 25.000 - 50.000 inwoners - 2023

6.6 6.6

10

De moeite die de gemeente neemt voor inwoners wordt voldoende beoordeeld, lager dan bij vergelijkbare gemeenten.

73

Resultaten KTO Balie

Gemeente Epe

Resultaten KTO balie

Wat is de belangrijkste reden van uw bezoek aan het gemeentehuis? (n=109) Rijbewijs Identiteitskaart Paspoort Parkeervergunning (inclusief gehandicaptenparkeerkaart) / parkeerplaats Inschrijving in de gemeente Uittreksel Burgerlijke Stand Huwelijk / geregistreerd partnerschap / ondertrouw Adreswijziging doorgeven Geboorte / geboorteakte Verklaring omtrent gedrag Uittreksel BRP Omgevingsvergunning Bestemmingsplan inzien Bijzondere bijstand Jeugdhulp/jeugdzorg WMO (Wet Maatschappelijke Ondersteuning) Belasting / gemeentebelasting Overlijden (aangifte) Naturalisatieverzoek Stadspas of gemeentepas Zakelijke vraag of probleem (ondernemersvragen) Iets anders, namelijk:

49% 44% 12%

23% 23% 19%

1% 2% 3% 2% 0% 1% 1% 1% 3% 1% 0% 1% 2% 1% 1% 0% 0% 0% 1% 0% 0% 0% 0% 0% 0% 0% 0% 0% 0% 0% 0% 0% 0% 0% 0% 0% 6% 6%

2023 (n=109)

2021 (n=105)

De meest aangegeven redenen van bezoek aan het gemeentehuis zijn (wederom) rijbewijs, identiteitsbewijs of paspoort aanvragen.

75

Gemeente Epe

Resultaten KTO balie

Op welke manier heeft u deze afspraak gemaakt? (n=109)

63% Internet / e-mail 63%

22% Telefonisch 25% 2023 (n=109) 2021 (n=105) 6% Bij een eerder baliebezoek 10%

9% Anders, namelijk: 3%

De meeste afspraken zijn via internet/email gemaakt. Bij andere manieren wordt met name aangegeven dat men geen afspraak gemaakt heeft voor het baliebezoek.

76

Gemeente Epe

Resultaten KTO balie

Welk cijfer geeft u het gemak van het maken van een afspraak? (n=208) Kunt u dat uitdrukken in een rapportcijfer, waarbij het cijfer ‘1’ staat voor ‘zeer slecht’ en het cijfer ‘10’ voor ‘zeer goed’?

2023 (n=105)

34%

2021 (n=103)

33%

30% 30% 26%

19% 14%

9%

0% 0%

0% 0%

0% 0%

0% 0%

0% 0%

1

2

3

4

5

2% 2% 6

7

8

9

10

Het gemak van het maken van een afspraak wordt vergelijkbaar hoog beoordeeld met de meting in 2021.

77

Gemeente Epe

Resultaten KTO balie

Welk cijfer geeft u het maken van een afspraak op een door u gewenst moment? (n=207) Kunt u dat uitdrukken in een rapportcijfer, waarbij het cijfer ‘1’ staat voor ‘zeer slecht’ en het cijfer ‘10’ voor ‘zeer goed’?

2023 (n=105)

32%

2021 (n=102)

29% 27% 22% 16% 8% 0% 1%

1% 0%

1% 1%

2% 3%

1

2

3

4

5%

3% 5

18%

18%

10%

5%

6

7

8

9

10

Het maken van een afspraak op een door het eigen gewenste moment wordt wederom vergelijkbaar hoog beoordeeld met de meting in 2021.

78

Gemeente Epe

Resultaten KTO balie

Als het mogelijk was om uw aanvraag digitaal bij ons in te dienen, had u daar dan voor gekozen in plaats van een bezoek aan het gemeentehuis? (n=214)

24%

Ja, omdat: 46%

35% Nee, omdat:

2021 (n=105)

21%

Niet van toepassing, ik kon mijn aanvraag al digitaal indienen.

2023 (n=109)

41% 33%

De meerderheid heeft of al een digitale aanvraag ingediend, of heeft de voorkeur om dit te doen.

79

Resultaten KTO balie

Gemeente Epe

Hoe beoordeelt u de volgende onderdelen van uw bezoek aan het gemeentehuis? Kunt u dat uitdrukken in een rapportcijfer, waarbij het cijfer ‘1’ staat voor ‘zeer slecht’ en het cijfer ‘10’ voor ‘zeer goed’? 2023

2021

n

Rapport cijfer

n

Rapport cijfer

De mate waarin de medewerker zich in uw situatie heeft ingeleefd

67

8.9

90

8.4

De vriendelijkheid van de medewerker

109

8.8

104

8.9

De mate waarin de medewerker zich verantwoordelijk toonde om uw vraag of probleem op te lossen

63

8.8

82

8.6

De deskundigheid van de medewerker

104

8.7

102

8.6

De mate waarin de medewerker oplossingen of ideeën aandroeg waar u zelf nog niet aan had gedacht

43

8.6

51

8.6

De mate waarin u op de hoogte werd gehouden van het verloop van de dienstverlening

70

8.5

86

8.6

De duidelijkheid van de informatie die u gekregen heeft voorafgaand aan uw afspraak

96

8.4

101

8.6

De wachtruimte in het gemeentehuis bij de publieksbalie

99

8.1

101

8.2

De privacy bij de balies in het gemeentehuis

90

7.9

103

8.1

De openingstijden van het gemeentehuis

105

7.8

90

7.9

De prijs die u voor de dienst/ product/informatie heeft betaald

87

6.2

99

7.0

Het verschil in respons komt doordat inwoners die ‘Weet ik niet/geen mening’ ingevuld hebben, niet meegenomen worden bij de gemiddelde beoordelingen.

80

Gemeente Epe

Resultaten KTO balie

Welk van de voorgaande aspecten zijn voor u het belangrijkst voor uw bezoek aan het gemeentehuis? (n=214) Kies maximaal 3 antwoorden 66% 60%

De vriendelijkheid van de medewerker De deskundigheid van de medewerker

51% 52%

De openingstijden van het gemeentehuis

49% 51%

De duidelijkheid van de informatie die u gekregen heeft voorafgaand aan uw afspraak

17% 24% 15% 17%

De prijs die u voor de dienst/ product/informatie heeft betaald De mate waarin de medewerker zich in uw situatie heeft ingeleefd

3% 15%

De mate waarin de medewerker zich verantwoordelijk toonde om uw vraag of probleem op te lossen

9% 11%

De mate waarin u op de hoogte werd gehouden van het verloop van de dienstverlening

10% 11%

De privacy bij de balies in het gemeentehuis

10% 10%

De wachtruimte in het gemeentehuis bij de publieksbalie

8% 8%

De mate waarin de medewerker oplossingen of ideeën aandroeg waar u zelf nog niet aan had gedacht

5% 8%

Geen van bovenstaande opties

2023 (n=109) 2021 (n=105)

7% 1%

81

Gemeente Epe

Resultaten KTO balie

Welk rapportcijfer zou u geven aan uw bezoek aan het gemeentehuis van vandaag? (n=214) Kunt u dat uitdrukken in een rapportcijfer, waarbij het cijfer ‘1’ staat voor ‘zeer slecht’ en het cijfer ‘10’ voor ‘zeer goed’?

2023 (n=109)

2021 (n=105)

41% 38% 30% 26% 20% 16%

12% 13%

0% 0%

0% 0%

0% 0%

0% 0%

0% 1%

1% 1%

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Het bezoek aan het gemeentehuis wordt gemiddeld hoog beoordeeld, vergelijkbaar met de meting in 2021.

82

Gemeente Epe

Resultaten KTO balie

Komt dit oordeel wel of niet overeen met de verwachtingen die u voorafgaande aan het bezoek had? (n=214)

70%

Komt wel overeen

82%

Komt niet overeen, het viel me tegen

3%

3%

Komt niet overeen, het was beter dan ik had verwacht

Niet van toepassing, had geen verwachtingen voorafgaande aan bezoek

2023 (n=109)

2021 (n=105)

7% 9% 20% 7%

Het oordeel komt tijdens deze meting minder overeen met de verwachtingen ten opzichte van voorgaande meting.

83

Gemeente Epe

Resultaten KTO balie

Heeft men u vandaag in één keer kunnen helpen, of moet u voor deze dienst of dit product nog een keer terugkomen? (n=214)

Ik moet terugkomen om op te halen wat ik nu heb aangevraagd of besteld

45%

Ik werd in één keer geholpen, ik hoef niet terug te komen

45%

59%

32%

Ik werd vandaag in één keer geholpen, want ik kwam vandaag ophalen wat ik eerder heb aangevraagd of besteld

2%

Ik moet terugkomen omdat het aangevraagde nog niet klaar is

3%

Ik moet terugkomen omdat ik niet alle of de juiste documenten bij me had

Ik moet terugkomen om een andere reden, namelijk:

4%

2023 (n=109) 2021 (n=105)

2%

1% 1%

5% 2%

Meer inwoners konden in een keer geholpen worden ten opzichte van de meting in 2021.

84

Gemeente Epe

Resultaten KTO balie

Op welke manier zou u een aanvraag voor uw product willen doen bij de gemeente? (n=214) Meer antwoorden mogelijk 51% 49%

Gemeentelijke website E-mail

28%

Telefonisch

20% 27%

40%

28%

Loket gemeentehuis

16%

Schriftelijk

2% 5%

Via sociale media

1% 5%

Via een inlooppunt in uw wijk

2% 5%

Via samenwerkende instanties van de gemeente

2023 (n=109) 2021 (n=105)

0% 0%

Anders, namelijk:

3% 2%

Weet ik niet

3% 2%

Meer inwoners zouden een aanvraag voor het product willen doen via het loket van het gemeentehuis ten opzichte van de meting in 2021, waar toen meer inwoners dit via email wilden doen.

85

Gemeente Epe

Resultaten KTO balie

Op welke manier zou u een vraag willen stellen aan de gemeente om informatie te verkrijgen? (n=214) Meer antwoorden mogelijk 50% 56%

Telefonisch

43%

E-mail

52% 34% 35%

Gemeentelijke website

29%

Loket gemeentehuis

17%

Schriftelijk

4% 7%

Via sociale media

1% 6%

Via een inlooppunt in uw wijk

5% 5%

Via samenwerkende instanties van de gemeente

1% 1%

Anders, namelijk:

0% 0%

Weet ik niet

2023 (n=109) 2021 (n=105)

3% 4%

Men zou het liefst telefonisch de gemeente willen benaderen voor informatie. Ten opzichte van de meting in 2021 zouden meer inwoners dit via het loket willen doen.

86

Gemeente Epe

Resultaten KTO balie

Heeft u, voorafgaande aan uw bezoek aan het gemeentehuis, informatie verkregen via één van de andere contactkanalen? Zo ja, op welke manier was dat? (n=214) Meer antwoorden mogelijk 20%

Ja, via e-mail

32%

Ja, via de gemeentelijke website

25% 17%

Ja, schriftelijk

4% 5%

Ja, telefonisch

6% 5%

Ja, via samenwerkende instanties van de gemeente Ja, via de krant Ja, anders namelijk: Weet ik niet (meer) Nee

2023 (n=109)

4% 2%

2021 (n=105)

1% 1% 3% 5% 7% 8%

38% 36%

55% heeft voorafgaand aan het bezoek al informatie verkregen via andere kanalen van de gemeente. Dit is vergelijkbaar met de meting in 2021.

87

Gemeente Epe

Resultaten KTO balie

U heeft aangegeven voorafgaande aan uw bezoek informatie te hebben verkregen. Welk rapportcijfer zou u geven voor de informatievoorziening van de gemeente? (n=59) Kunt u dat uitdrukken in een rapportcijfer, waarbij het cijfer ‘1’ staat voor ‘zeer slecht’ en het cijfer ‘10’ voor ‘zeer goed’? 2023 (n=59)

2021 (n=58)

40% 36%

24% 19% 17%

16%

0% 0%

0% 0%

0% 0%

1

2

3

2% 2% 4

3%

3%

2%

0% 5

21% 17%

6

7

8

9

10

De informatievoorziening vanuit de gemeente wordt even hoog beoordeeld als tijdens de meting in 2021.

88

Bijlagen

Gemeente Epe

Bijlage l - Achtergrondvariabelen Waar Staat Je Gemeente Geslacht (n=873)

Geslacht vergelijkbare gemeenten 25.000 – 50.000

wil ik liever niet zeggen 1% anders 0% vrouw man 43% 55%

vrouw 50%

man 50%

53% 36%

8%

Epe

Emst

3% Oene

Vaassen

90

Gemeente Epe

Bijlage l - Achtergrondvariabelen Waar Staat Je Gemeente Leeftijd (n=873) 18 tot en met 29 jaar

Leeftijd vergelijkbare gemeenten 25.000 – 50.000

4%

30 tot en met 39 jaar

8%

40 tot en met 54 jaar

16%

15 tot en met 29 jaar

11%

25 tot en met 34 jaar

11%

35 tot en met 44 jaar

11% 13%

45 tot en met 54 jaar 55 tot en met 64 jaar

21%

65 tot en met 74 jaar

31%

75 jaar en ouder

2 tot 5 jaar

21%

10 tot 15 jaar 15 jaar of langer

11%

75 jaar en ouder

Woonperiode vergelijkbare gemeenten 25.000 – 50.000 Korter dan 2 jaar

5%

2 tot 5 jaar

13%

5 tot 10 jaar

12%

65 tot en met 74 jaar

Woonperiode (n=873) Korter dan 2 jaar

15%

55 tot en met 64 jaar

5 tot 10 jaar

17%

10 tot 15 jaar

9% 56%

5% 14% 11% 13%

15 jaar of langer

56%

Binnen het 'Waar Staat Je Gemeente' onderzoek zijn de resultaten gewogen naar leeftijd. Hiermee zijn de resultaten gecorrigeerd om de mogelijke invloed van de niet geheel representatieve steekproef weg te nemen. Op deze en de volgende pagina staan ongewogen resultaten. De rest van de rapportage zal gewogen resultaten bevatten. Meer informatie over de weging staat in bijlage 2 weergegeven.

91

Gemeente Epe

Bijlage l - Achtergrondvariabelen Waar Staat Je Gemeente Hoogst afgeronde opleiding (n=867) Lagere school / basisonderwijs / geen onderwijs

Hoogst afgeronde opleiding vergelijkbare gemeenten 25.000 – 50.000

2% Opleidingsniveau laag

Vmbo / mavo

21%

10%

Vwo / havo

8% Opleidingsniveau middelbaar

Middelbaar beroepsonderwijs (mbo)

42%

26%

Hoger beroepsonderwijs (hbo)

39% Opleidingsniveau hoog

Wetenschappelijk onderwijs (universiteit)

36%

14%

Huishouden samenstelling (n=873)

Ik woon met één andere volwassene samen (zonder kinderen)

Huishouden samenstelling vergelijkbare gemeenten 25.000 – 50.000 57%

Ik woon met een andere volwassene samen en (mijn) kind(eren)

Ik woon met één andere volwassene samen (zonder kinderen)

32%

21%

Ik woon alleen

18%

Ik woon samen met (mijn) kind(eren) (eenoudergezin)

1%

Anders

2%

Ik woon met een andere volwassene samen en (mijn) kind(eren) en eenoudergezinnen

Ik woon alleen

34%

34%

92

Gemeente Epe

Bijlage l - Achtergrondvariabelen Waar Staat Je Gemeente Werksituatie (n=873)

Werksituatie vergelijkbare gemeenten 25.000 – 50.000

Gepensioneerd

47%

In loondienst (betaald werk voor een baas) Zelfstandige zonder personeel (zzp)

2%

Ondernemer met personeel

2%

Huisvrouw/-man

3%

Scholier of student

1%

Werkloos of werkzoekend

1%

Afgelopen 4 jaar voordurend werkzaam

Afgelopen 4 jaar niet voordurend werkzaam

Afgelopen 4 jaar niet werkzaam

4%

Verzamelinkomen (n=868)

Minder dan € 900

1%

€ 900 tot € 1300

2%

€ 1300 tot € 1800

4%

€ 1800 tot € 2700 € 2700 tot € 3200

54%

9%

4%

Verzamelinkomen vergelijkbare gemeenten 25.000 – 50.000

Inkomen 1e tot en met 40e percentiel

36%

Inkomen 41e tot en met 80e percentiel

15%

43%

14%

Meer dan € 3200 Wil ik niet zeggen / weet niet

32%

7%

(Voor een deel) arbeidsongeschikt

Anders

Gepensioneerd

34%

39%

Inkomen 81e tot en met 100e percentiel

20%

26%

93

Gemeente Epe

Bijlage l - Achtergrondvariabelen KTO Balie Leeftijd (n=109) 18 tot en met 29 jaar 30 tot en met 39 jaar

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/13892205/1