CConstaterende datEnkhuizen
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage 1.5 Begroting 2027-2030 VRNHN

gemeenteraad 23 juni 2026, gemeente EnkhuizenBij agendapunt: Veiligheidsregio Noord-Holland Noord (akkoordstuk)22.552 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 3 van 3

3.1

OVERZICHT VAN BATEN EN LASTEN

Begroting 2027 Programma's / Overhead c.a. Programma Ambulancezorg Programma Brandweer Programma GHOR Programma Meldkamer Programma Crisisbeheersing Programma Zorg- en Veiligheidshuis Programma Dekkingsmiddelen taakvelden VR Saldi programma's Algemene dekkingsmiddelen Overhead Heffing VPB Onvoorzien Taakstellingen Saldo van baten en lasten, resultaat voor bestemming Toevoegingen en onttrekkingen aan de reserves per programma: Programma Ambulancezorg Programma Brandweer Programma Meldkamer Programma Crisisbeheersing Programma Zorg- en Veiligheidshuis Overhead Resultaat na bestemming

3.2

Bedragen x €1.000 Baten Lasten 23.153 20.122 2.387 48.390 12 1.908 2.598 4.157 82 5.124 1.055 1.663 74.651 103.938 81.364 1.110

22.550 -

105.048

103.914

-

197

105.048

104.111

Saldo 3.031 -46.003 -1.896 -1.559 -5.042 -608 74.651 22.574 -21.440 1.134 -197 937

UITEENZETTING FINANCIËLE POSITIE EN DE TOELICHTING

Uitgangspunten begroting De gemeentelijke bijdrage in de begroting 2027 is geïndexeerd met 7,6% (8,40% loonindexatie en 5,70% prijsindexatie). De loon-prijsindexatie 2027 is conform de door gemeenten vastgestelde regeling Financiële Uitgangspunten Gemeenschappelijke Regelingen (FUGR) en geldend voor alle gemeenschappelijke regelingen. Verdeling vindt plaats naar de draagkracht per gemeente. Deze verdeling is gebaseerd op het aandeel van het ‘Oov-subcluster Brandweer en rampenbestrijding3 per gemeente en de belastingcapaciteit per gemeente.

3 subcluster binnen de algemene uitkering van het gemeentefonds

Concept Begroting 2027 / MJR 2028-2030

Pagina 51

De bijdrage voor 2027 komt uit op een bedrag van € 64.512.901. Dit is inclusief de bijdrage voor de ontwikkelopgave brandweer (€ 1.245.072), de tegemoetkoming in de hogere afschrijvingslasten brandweermaterieel (€ 1.261.000) en het versterken van het informatiefundament (€ 198.000). De bijdrage per gemeente is opgenomen in bijlage 4.2.

Financiering Bij VRNHN is sprake van een totaalfinanciering. Rentelasten worden omgeslagen naar programma’s op basis van de boekwaarde (op 1 januari) van aangeschafte activa in deze programma’s. Begin 2026 is het (bestaande) meerjarig investeringsplan geactualiseerd voor de periode 2027-2030 (zie paragraaf 3.5). Gezien de geraamde investeringsvolumes wordt in de toekomst een financieringstekort verwacht. Om te kunnen investeren dienen in de periode 2027-2030 aanvullende geldleningen te worden aangetrokken. Voor meer informatie wordt verwezen naar de paragraaf Financiering.

3.3

MEERJARENRAMING EXPLOITATIE

Een meerjarenraming is van belang om de consequenties van het beleid in beeld te brengen vanuit het verleden naar de onderhavige begroting en toekomstige planvorming. De meerjarenraming speelt een belangrijke rol bij de kader stellende functie van het algemeen bestuur, omdat de meerjarenraming de financiële richting aangeeft voor het opstellen van de begroting.

Meerjarenraming cijfermatig Hierna volgt een totaaloverzicht over de jaren 2027 tot en met 2030. In de meerjarenraming zijn de rubrieken met een variërend verloop afzonderlijk opgenomen. De cijfers vanaf 2027 zijn geïndexeerd. De overzichten per programma zijn opgenomen in de bijlage 4.4.

TOTAAL Baten

Totaal baten Lasten

Totaal lasten Saldo van baten en lasten Mutatie reserves

Wettelijk budget Nza Bijdrage gemeenten BDUR/Rijk/ministerie Overige baten Salarissen Afschrijvingen en rente Overige lasten

Toevoeging aan reserves Onttrekking aan reserves

Resultaat

Begroting 2027 25.005.525 64.512.901 10.138.295 5.378.966 105.035.687 69.971.500 9.154.531 24.775.012 103.901.043 1.134.644 197.243 937.401

Bedragen x € 1 MJR MJR 2028 2029 25.595.636 26.235.527 65.803.159 67.448.238 10.543.827 10.944.492 5.474.958 5.606.795 107.417.580 110.235.052 71.779.107 74.159.834 10.209.569 10.448.005 25.211.699 25.401.320 107.200.375 110.009.159 217.205 225.893 217.205 225.893 -0 -0

MJR 2030 26.720.237 68.797.203 11.163.382 5.718.931 112.399.753 75.828.483 10.499.784 25.841.076 112.169.343 230.410 230.410 -0

Resultaten Door het tijdsverloop tussen het opstellen van de kadernota (december 2025) en de voorliggende begroting (maart 2026), zijn verschillende posten substantieel veranderd door gewijzigde omstandigheden. De meerjarenbegroting 2027-2030 is sluitend. Ambulancezorg kent een resultaat nihil, maar wel met dien verstande dat de zorgverzekeraars de ook daar gestegen kosten (afschrijvingen en rente) uiteindelijk zullen afdekken met een hogere bijdrage. Voor de overige programma’s van de veiligheidsregio exclusief ambulancezorg wordt voor 2027 een incidenteel overschot verwacht voor een bedrag van € 937.000. Het incidentele overschot wordt met name veroorzaakt, omdat het door het CPB in maart 2026 gepubliceerde cijfer voor de loonindexatie 2027 naar beneden is bijgesteld. Zoals hierboven al is toegelicht verwacht de veiligheidsregio in 2026 een incidenteel Concept Begroting 2027 / MJR 2028-2030

Pagina 52

tekort als gevolg van later ontvangen compensatie voor loonindexatie 2024 die pas in 2027 wordt gecompenseerd (FUGR T-3 systematiek). Het tekort van 2026 moet worden gedekt uit de algemene reserve. Hierdoor zal de algemene reserve onder het maximum komen van 2,5% van de lasten. Het incidentele overschot van 2027 kan gebruikt worden om de algemene reserve weer aan te vullen. Hierdoor wordt voorkomen dat de veiligheidsregio een rekening aan de gemeenten moet sturen om de algemene reserve weer aan te vullen. Afschrijvingen Met name de te verwachten afschrijvingen op vervangingsinvesteringen voor de veiligheidsregio nemen in 2027 ten opzichte 2026 toe met circa € 504.000. Dit wordt met name veroorzaakt door de aanschaf in 2026 van 15 tankautospuiten en 5 hoogwerkers. Er is sprake van zeer forse prijsstijgingen bij nieuwe aanbestedingen of aanpassing van bestaande contracten, zoals bij de tankautospuiten (prijsstijging van circa 90% ten opzichte van de prijzen bij de start van de regio in 2015). Voor 2027 staat o.a. nog de vervanging van een 4-tal tankautospuiten en 6 haakarmvoertuigeng op het programma (technisch en economisch afgeschreven). Bij de ambulancedienst worden 5 ambulances vervangen. De afschrijvingslasten nemen door nieuwe contractprijzen toe.

Dit is deels opgevangen door het verlengen van de afschrijvingstermijnen van divers brandweermaterieel en deels door een verhoging van de gemeentelijke bijdrage. Rentelasten De veiligheidsregio is een kapitaalintensieve GR vanwege het vele (en dure) brandweermaterieel en de infrastructurele lasten door het grote werkgebied. Dat betekent dat de investeringen doorlopend moeten worden gefinancierd. Door de hogere aanschaffingsprijzen, maar ook doordat de rente momenteel stijgt onder druk van de geopolitieke spanningen in een onrustige wereld, moeten we nu reeds rekening houden met een percentage van 3,5% bij herfinanciering. In 2027 is de verwachting dat de rentelasten van alleen al de veiligheidsregio met een bedrag van circa € 531.000 gaan stijgen. Er wordt steeds kritisch gekeken naar de werkelijke noodzaak van vervangingsinvesteringen, ook om rentelasten te kunnen beperken. BDuR De aangekondigde korting van 10 % op de brede doeluitkering (BDuR) is met ingang van 2026 doorgegaan. Landelijk betekende de korting van 10 % een besparing van € 27,7 miljoen. Deze korting wordt evenredig verdeeld over alle onderdelen van de BDuR. In de decembercirculaire 2025 heeft het ministerie van Justitie en Veiligheid besloten de BDuR bijdrage met ingang van 2027 structureel te verhogen met € 25 miljoen.

Deze middelen dienen te worden ingezet ter versterking van de lokale en regionale weerbaarheid in het kader van de crisisbeheersing. Deze ophoging is evenredig verdeeld over alle onderdelen van de BDuR. De hoogte van de loon- en prijsbijstelling 2026 wordt bekend bij de voorjaarsbesluitvorming 2026. In onze (meerjaren) begroting houden wij rekening met toekenning hiervan conform de cbs-index. Waar de afschrijvingen en rentelasten een duidelijke connectie hebben met materieel, heeft de BDuR een duidelijke connectie met medewerkers. De opvang van het tekort als ook de toekenning van de nieuwe middelen dienen binnen het personeelsbestand geregeld te worden.

Gemeentelijke bijdrage De gemeentelijke bijdrage 2027 is op basis van de door het algemeen bestuur vastgestelde kadernota geïndexeerd met 7,6%. De loonindexatie en de prijsindexatie bedragen respectievelijk 8,40% en 5,70%, welke in de verhouding 70%-30% meewegen. De indexatie van de gemeentelijke bijdrage voor de jaren 2028-2030 is gebaseerd op de CPB Middellange Termijn Verkenning en zijn respectievelijk 2,6%, 2,5% en 2,0%.

Concept Begroting 2027 / MJR 2028-2030

Pagina 53

Salarissen De bij het opstellen van de begroting 2027 cao voor VR NHN heeft een looptijd tot 1 augustus 2027. In deze looptijd is de laatst afgesproken salarisverhoging 0,1 % per 1 januari 2027. In deze begroting is rekening gehouden met nog een verhoging va 2,6 % per 1 augustus 2027. De huidige cao ambulancezorg is afgesloten op 1 februari 2025 en loopt tot 31 december 2027. De autonome stijgingen die in de salarissen zijn opgenomen, betreffen de personele uitbreidingen inzake de ontwikkelopgave van de brandweer op het gebied van vakbekwaamheid, paraatheid/beschikbaarheid en de noodzaak tot modernisering.

Overige lasten Voor de indexaties is voor 2027 de kadernota gehanteerd, en voor de jaren 2028 tot en met 2030 de indexaties van de CPB raming Centraal Economisch Plan. Daarnaast is rekening gehouden met specifiek hogere lasten van nieuw afgesloten contracten en met hogere lasten op budgetten die prijsgevoelig zijn voor inflatoire invloeden (denk o.a. aan energie/brandstof).

Concept Begroting 2027 / MJR 2028-2030

Pagina 54

3.4

MEERJARENRAMING BALANS

Activa (im) Materiële vaste activa Financiële vaste activa: Kapitaalverstrekkingen Financiële vaste activa: Leningen Financiële vaste activa: Uitzettingen > 1 jaar

31-12-2025

31-12-2026

31-12-2027

31-12-2028

31-12-2029

31-12-2030

41.968

68.356

74.211

72.407

72.652

68.707

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

41.968

68.356

74.211

72.407

72.652

68.707

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

2.866

2.866

2.866

2.866

2.866

2.866

118

118

118

118

118

118

6.114

6.114

6.114

6.114

6.114

6.114

Totaal Vlottende Activa

9.098

9.098

9.098

9.098

9.098

9.098

Totaal Activa

51.066

77.454

83.309

81.505

81.750

77.805

Totaal Vaste Activa Voorraden: Onderhanden werk & Overige grond- en hulpstoffen Voorraden: Gereed product en handelsgoederen & vooruitbetalingen Uitzettingen <1 jaar Liquide middelen Overlopende activa

Passiva Eigen vermogen Exploitatiesaldo Voorzieningen Vaste schuld

31-12-2025

31-12-2026

31-12-2027

31-12-2028

31-12-2029

31-12-2030

5.214

5.601

5.298

5.515

5.741

947

-500

937

0

0

0

1.271

1.437

1.604

1.771

1.938

2.105

5.971

33.347

44.120

40.009

35.898

31.977

28.120

40.779

50.658

47.848

43.184

39.656

36.196

7.221

23.730

32.395

35.255

39.028

38.543

3.066

3.066

3.066

3.066

3.066

3.066

Totaal Vlottende Passiva

10.287

26.796

35.461

38.321

42.094

41.609

Totaal Passiva

51.066

77.454

83.309

81.505

81.750

77.805

Totaal Vaste Passiva Vlottende schuld Overlopende passiva

Eigen vermogen Het eigen vermogen bestaat uit een algemene reserve en de bestemmingsreserves. Ultimo 2025 bedraagt de omvang van de reserves € 5.219.000 wat als volgt verdeeld is over de: - algemene reserve veiligheidsregio € 1.315.000 - algemene reserve ambulancezorg € 1.568.000 - bestemmingsreserves € 2.337.000

Ontwikkeling algemene reserve Exploitatieoverschotten of -tekorten worden in eerste instantie verrekend met de algemene reserve binnen het eigen vermogen. Indien het Algemeen Bestuur positief besluit over het voorstel resultaatbestemming van het verslagjaar 2025 bedraagt de algemene reserve veiligheidsregio € 1.969.000 en de algemene reserve ambulancezorg € 1.328.000. De ontwikkeling van de algemene reserve veiligheidsregio is sterk afhankelijk van toekomstige resultaten en of er wel of niet verrekend gaat worden met de gemeenten. Het huidige niveau van de algemene reserve geeft niet veel speelruimte. De verwachting voor de Ambulancezorg is dat eventuele tekorten grotendeels worden opgevangen door hogere bijdragen van de zorgverzekeraars. De algemene reserve van de Ambulancezorg zorgt voor een voldoende buffer om schommelingen op te vangen.

Concept Begroting 2027 / MJR 2028-2030

Pagina 55

Ontwikkeling bestemmingsreserves Het volgende overzicht laat de verwachte mutaties en eindstanden van de bestemmingsreserves zien. Met uitzondering van de bestemmingsreserve Verslaggevingsverschillen BBV-RJZ zijn alle andere bestemmingsreserves ultimo 2026 afgebouwd. Bestemmingsreserves Verslagleggingsverschillen BBV-RJZ POK-gelden

3.5

31-12-25 mut.2026 2.137 167 200 -200 2.337 -33

31-12-26 mut.2027 31-12-27 mut.2028 31-12-28 2.304 197 2.501 217 2.718 2.304 197 2.501 217 2.718

mut.2029 226 226

31-12-29 mut. 2030 2.944 230 2.944 230

31-12-30 3.174 3.174

MEERJARENRAMING INVESTERINGEN

Begin 2026 zijn alle investeringen geïnventariseerd voor de jaren 2027-2030. Dit leidt meerjarig tot het volgende beeld: Investeringen 2027-2030 Programma / PDC-groep Ambulancezorg 1 - Huisvesting 2 - Diensten en middelen 3 - ICT 6 - Wagenpark Totaal Ambulancezorg Brandweer 2 - Diensten en middelen 3 - ICT 6 - Wagenpark 7 - HRM Totaal Brandweer GHOR 3 - ICT 6 - Wagenpark Totaal GHOR CB 2 - Diensten en middelen 3 - ICT 6 - Wagenpark Totaal CB Bedrijfsvoering/Directie 1 - Huisvesting 3 - ICT 6 - Wagenpark Totaal Bedrijfsvoering Totaal investeringen

Concept Begroting 2027 / MJR 2028-2030

bedragen x € 1.000 2028 2029

2027

116 32 1.214 1.362

625 157 1.089 1.871

2.454 2.640 6.231

2.775 84 1.253 44 4.156

11.325

2030

316 287 55 1.241 1.899 2.777 593 3.269 6.639

6 6

782 104 456 1.342 745 665 593 32 2.035 19

39 39

-

19

69 96 96

698 698 13.487

-

452 62 514 6.580

69

342 342 8.949

22 391 413 142 723 102 967 4.776

Pagina 56

4.

BIJLAGEN

4.1 4.2 4.3 4.4 4.5 4.5

Kerngegevens Bijdrage per gemeente Financiële overzicht naar taakvelden Meerjarenraming exploitatie per programma Overzicht van incidentele baten en lasten Structureel begrotingssaldo

4.1

KERNGEGEVENS VEILIGHEIDSREGIO NOORD-HOLLAND NOORD

Gemeenschappelijke regeling De volgende 16 gemeenten nemen deel aan de regeling: Alkmaar, Bergen, Castricum, Den Helder, Dijk en Waard, Drechterland, Enkhuizen, Heiloo, Hollands Kroon, Hoorn, Koggenland, Medemblik, Opmeer, Schagen, Stede Broec, Texel.

Doelstelling Het doel van de gemeenschappelijke regeling is het gezamenlijk behartigen van de belangen die de schaal van de individuele gemeenten te boven gaan, ten behoeve van de veiligheid van de bevolking in het samenwerkingsgebied. Tot de taken behoren het uitvoeren van werkzaamheden als bedoeld in de Wet Veiligheidsregio’s, en het instellen, in stand houden en beheren van de centrale post ambulancevervoer (gezamenlijk met Witte Kruis in de RAV Noord-Holland Noord). Tevens maakt het Veiligheidshuis onderdeel uit van de Veiligheidsregio.

Samenstelling bestuur VR NHN Het algemeen bestuur bestaat uit de burgemeesters van de deelnemende gemeenten. Het dagelijks bestuur bestaat per 1 januari 2026 uit de volgende functionarissen: Naam A.M.C.G. Schouten

Functie Voorzitter

Organisatie Alkmaar

J. Nieuwenburg

Plv. voorzitter

Hoorn

J.A. de Boer K. Taneja

Lid Secretaris/Adviseur

Den Helder Veiligheidsregio

Samenstelling Burgemeester Alkmaar Burgemeester Hoorn / Voorzitter commissie Zorg & Veiligheid, portefeuille HR Burgemeester Den Helder / Portefeuillehouder Financiën & Bevolkingszorg Directeur veiligheidsregio

De directie van de Veiligheidsregio bestaat per 1 januari 2026 uit: Naam Portefeuille De heer K. Taneja Directeur Veiligheidsregio

Concept Begroting 2027 / MJR 2028-2030

Pagina 57

4.2

BIJDRAGE PER GEMEENTE

Gemeentelijke bijdrage 2027 Op basis van de regeling Financiële uitgangspunten Gemeenschappelijke regelingen wordt de gemeentelijke bijdrage voor 2027 geïndexeerd met 7,6%. De loonindexatie bedraagt 8,40% en de prijsindexatie 5,70 %, welke in de verhouding 70%-30% meewegen. De indexatie is door een correctie op de indexatie 2024 verhoogd doordat de inflatie in dat jaar buitenproportioneel was gestegen. Ten opzichte van 2026 neemt de gemeentelijke bijdrage voor 2027 daardoor toe met € 4.453.621. Daarnaast wordt de bijdrage nog verhoogd met € 1.245.072 voor de ontwikkelopgave brandweer. In de vergadering van het algemeen bestuur op 13 maart 2026 is besloten dat in 2027 een structurele extra bijdrage wordt verleend van € 1.261.000 vanwege de fors gestegen kapitaalslasten voor het brandweermaterieel. En wordt € 198.000 extra beschikbaar gesteld voor het informatiefundament. Het over de gemeenten te verdelen totaalbedrag komt hiermee op € 64.512.901. Bedragen x €1

Gemeente

Verdeelsleutel

Bijdrage 2027

OOV B&R en eigen inkomsten

Bijdrage naar taakvelden 1.1 Crisisbeheersing 1.2 Openbare orde en Brandweer en veiligheid

Alkmaar

11.964.600

18,5%

11.854.948

109.652

Bergen NH

3.547.173

5,5%

3.514.664

32.509

Castricum

3.341.868

5,2%

3.311.241

30.627

Den Helder

5.349.730

8,3%

5.300.702

49.029

Dijk en Waard

7.355.796

11,4%

7.288.382

67.414

Drechterland

1.721.840

2,7%

1.706.060

15.780

Enkhuizen

1.698.559

2,6%

1.682.992

15.567

Heiloo

2.173.353

3,4%

2.153.435

19.918

Hollands Kroon

4.715.979

7,3%

4.672.758

43.221

Hoorn

6.731.261

10,4%

6.669.571

61.690

Koggenland

2.233.554

3,5%

2.213.084

20.470

Medemblik

3.974.616

6,2%

3.938.190

36.426

Opmeer

1.002.774

1,6%

993.583

9.190

Schagen

4.860.530

7,5%

4.815.985

44.545

Stede Broec

1.702.268

2,6%

1.686.667

15.601

Texel

2.139.000

3,3%

2.119.397

19.603

BIJDRAGE 2027

64.512.901

100,0%

63.921.658

591.243

Meerjarige ontwikkeling gemeentelijke bijdrage Bedragen x € 1.000

2026

2027

2028

2029

2030

Beginstand

54.223

57.355

64.513

67.094

69.643

Bij: Meerjarenontwikkelplan (MJOP) Brandweer

1.406

1.245

Bij: Loon- en prijsindexatie op basis van de FUGR

4.117

4.454

2.581

2.550

1.393

Af: Bezuiniging 4 % (AB-besluit 14 maart 2025)

-2.390

67.094

69.643

71.036

Bij: hogere prijsstijging en rentekosten dan indexatie voor brandweermaterieel

1.261

Bij: Versterking informatiefundament

198

Gemeentelijke bijdrage (basis)

57.355

64.513

Indexatie gemeentelijke bijdrage voor 2026 e.v.

Prijs bruto binnenlands product Prijs overheidsconsumptie, beloning werknemers Gemeentelijke indexatie

2026 8,00% 7,20% 7,4%

2027 5,70% 8,40% 7,6%

2028 2,60% 4,60% 4,0%

2029 2,50% 4,30% 3,8%

2030 2,00% 2,00% 2,0%

Meerjarige ontwikkeling decentralisatie-uitkeringen Zorg en Veiligheid Het algemeen bestuur heeft in haar vergadering van 8 juli 2022 besloten om vanaf het begrotingsjaar 2022 jaarlijks indexering toe te passen op de decentralisatie-uitkeringen (VNG bijdrage en POK-gelden) en deze door de 16 gemeenten te laten financieren. De indexatie is gelijk aan die van de gemeentelijke bijdrage. Verantwoording vindt plaats onder de post overige baten. Concept Begroting 2027 / MJR 2028-2030

Pagina 58

Grondslag 2027 Indexatie 2027 Totaal bijdrage 2027 Grondslag 2028 Indexatie 2028 Totaal bijdrage 2028 Grondslag 2029 Indexatie 2029 Totaal bijdrage 2029 Grondslag 2030 Indexatie 2030 Totaal bijdrage 2030

Totaalbedrag 717.066 54.425 771.491 771.491 30.860 802.351 802.351 30.168 832.519 832.519 16.650 849.169

Decentralisatie uitkeringen

Indexatie tlv 16 gemeenten

578.823

192.668

578.823

223.528

578.823

253.696

578.823

270.346

FLO Bijdrage Ambulancezorg De FLO bijdrage Ambulancezorg wordt conform afspraak niet geïndexeerd. In de onderstaande tabel is de uitsplitsing naar gemeente opgenomen. Bedragen x €1

Gemeente

FLO Bijdrage 2027 Ambu-zorg

Verdeelsleutel (Inwoners*)

Taakveld 7.1 Volksgezondheid

Opmeer

2.833

11.336

2.833

Enkhuizen

4.612

18.455

4.612

Drechterland

4.848

19.400

4.848

Stede Broec

5.372

21.493

5.372

Koggenland

5.616

22.471

5.616

Medemblik

10.928

43.725

10.928

Schagen**

2.896

11.589

2.896

Hollands Kroon***

8.793

35.184

8.793

Den Helder

14.064

56.275

14.064

Hoorn

18.037

72.172

18.037

FLO BIJDRAGE 2027

78.000

312.100

78.000

BIJDRAGE 2026

78.000

INDEX 2027

0,00%

Bijdrage per inwoner*

€ 0,25

*

gebaseerd op inwonersaantal per 1-1-2016

** van de inwoners Schagen telt het aantal inwoners van de oude gemeente Zijpe mee voor de bijdrage ambulancezorg *** van de inwoners Hollands Kroon telt 74% mee voor de bijdrage ambulancezorg

Concept Begroting 2027 / MJR 2028-2030

Pagina 59

4.3

FINANCIËLE OVERZICHT NAAR TAAKVELDEN

Begroting 2027 Taakvelden

Baten

Bedragen x €1.000 Lasten

Saldo

1.1 Crisisbeheersing en Brandweer Programma Brandweer Programma GHOR Programma Meldkamer Programma Crisisbeheersing Programma Dekkingsmiddelen taakvelden VR

79.139 2.387 12 2.598 82 74.060

59.579 48.390 1.908 4.157 5.124 -

19.560 -46.003 -1.896 -1.559 -5.042 74.060

1.2 Openbare orde en veiligheid Programma Zorg- en Veiligheidshuis Programma Dekkingsmiddelen taakvelden VR

1.646 1.055 591

1.663 1.663 -

-17 -608 591

7.1 Volksgezondheid Programma Ambulancezorg

23.153 23.153

20.122 20.122

3.031 3.031

Saldi programma's

103.938

81.364

22.574

1.110 -

22.550 -

-21.440 -

105.048

103.914

1.134

-

197 197 -

-197 -197 -

105.048

104.111

937

0.4 Overhead 0.5 Treasury 0.8 Overige baten en lasten 0.9 Vennootschapsbelasting (Vpb) Taakstellingen Saldo van baten en lasten, resultaat voor bestemming 0.10 Mutaties reserves Programma Ambulancezorg Programma Brandweer Programma Meldkamer Programma Crisisbeheersing Programma Zorg- en Veiligheidshuis Overhead Resultaat na bestemming

Concept Begroting 2027 / MJR 2028-2030

Pagina 60

4.4

MEERJARENRAMING EXPLOITATIE PER PROGRAMMA

Ambulancezorg Baten

Wettelijk budget Nza Overige baten

Totaal baten Lasten

Salarissen Afschrijvingen en rente Overige lasten

Totaal lasten Saldo van baten en lasten Mutatie reserves

Toevoeging aan reserves Onttrekking aan reserves

Resultaat Aandeel in overhead Resultaat inclusief overhead

Overige baten Salarissen Afschrijvingen en rente Overige lasten

Totaal lasten Resultaat programma

GHOR Baten Totaal baten Lasten

2.862.376 2.862.377 -1

2.905.093 2.905.094 -1

3.044.403 3.044.404 -1

Begroting 2027 2.387.426 2.387.426 29.252.831 6.266.029 12.866.803 48.385.663 -45.998.237

Bedragen x € 1 MJR MJR 2028 2029 2.397.450 2.466.466 2.397.450 2.466.466 30.136.809 31.121.715 7.054.787 7.085.450 12.792.010 13.140.646 49.983.606 51.347.811 -47.586.156 -48.881.345

MJR 2030 2.515.796 2.515.796 31.744.150 7.232.434 13.403.460 52.380.044 -49.864.248

Begroting 2027

Bedragen x € 1 MJR MJR 2028 2029

MJR 2030

1.476.357 75.213 345.307 1.896.877 -1.896.877

1.505.882 67.004 349.902 1.922.788 -1.922.788

1.570.487 73.229 357.580 2.001.296 -2.001.296

1.601.897 73.381 364.732 2.040.010 -2.040.010

Begroting 2027 2.598.000 2.598.000 3.740.140 8.210 409.136 4.157.486 -1.559.486

Bedragen x € 1 MJR MJR 2028 2029 2.649.960 2.716.209 2.649.960 2.716.209 3.832.013 4.140.382 8.104 8.014 406.898 423.758 4.247.015 4.572.154 -1.597.055 -1.855.945

MJR 2030 2.770.533 2.770.533 4.223.189 8.021 432.229 4.663.439 -1.892.906

Overige baten Salarissen Afschrijvingen en rente Overige lasten

Totaal lasten Resultaat programma

Meldkamer Baten Totaal baten Lasten

MJR 2030 23.949.704 789.994 24.739.698 15.915.183 2.340.261 3.209.441 21.464.885 3.274.813 230.410

2.832.971 2.832.972 -1

Brandweer Baten Totaal baten Lasten

Bedragen x € 1 MJR MJR 2028 2029 22.945.676 23.519.318 758.003 774.503 23.703.679 24.293.821 15.271.042 15.603.120 2.275.638 2.413.203 3.077.418 3.146.512 20.624.098 21.162.835 3.079.581 3.130.986 217.205 225.893

Begroting 2027 22.407.525 745.061 23.152.586 15.070.137 2.047.766 3.004.469 20.122.372 3.030.214 197.243

Wettelijk budget Nza Salarissen Afschrijvingen en rente Overige lasten

Totaal lasten Resultaat programma

Concept Begroting 2027 / MJR 2028-2030

Pagina 61

Crisisbeheersing Baten Totaal baten Lasten

Overige baten Salarissen Afschrijvingen en rente Overige lasten

Totaal lasten Resultaat programma

Zorg en Veiligheidshuis Overige baten Totaal baten Lasten

Salarissen Afschrijvingen en rente Overige lasten

Totaal lasten Resultaat programma

Dekkingsmiddelen taakvelden VR Baten

Bijdrage gemeenten BDUR/Rijk/ministerie Overige baten Overige lasten

Lasten Totaal lasten Resultaat programma

Overhead Baten Totaal baten Lasten

Overige baten Salarissen Afschrijvingen en rente Overige lasten

Totaal lasten Resultaat programma Overhead t.l.v. ambulancezorg Resultaat inclusief overhead

Concept Begroting 2027 / MJR 2028-2030

Begroting 2027 81.600 81.600 4.035.844 118.273 971.264 5.125.381 -5.043.781

Bedragen x € 1 MJR MJR 2028 2029 83.232 85.313 83.232 85.313 4.113.563 4.284.001 121.267 119.590 989.148 1.012.256 5.223.978 5.415.847 -5.140.746 -5.330.534

MJR 2030 87.019 87.019 4.369.682 92.208 1.032.457 5.494.347 -5.407.328

Begroting 2027 1.055.437 1.055.437 1.514.612

Bedragen x € 1 MJR MJR 2028 2029 1.059.768 1.086.263 1.059.768 1.086.263 1.544.907 1.611.340

MJR 2030 1.107.988 1.107.988 1.643.567

149.440 1.694.347 -634.579

152.926 1.764.266 -678.003

155.984 1.799.551 -691.563

Begroting 2027 64.512.901 10.138.295

Bedragen x € 1 MJR MJR 2028 2029 65.803.159 67.448.238 10.543.827 10.944.492

MJR 2030 68.797.203 11.163.382

74.651.196

76.346.986

78.392.730

79.960.585

Begroting 2027 1.109.442 1.109.442 14.881.579 639.040 7.030.296 22.550.915 -21.441.473 2.832.972 -18.608.501

Bedragen x € 1 MJR MJR 2028 2029 1.176.505 1.194.250 1.176.505 1.194.250 15.374.891 15.828.789 682.770 748.520 7.446.883 7.167.642 23.504.544 23.744.951 -22.328.039 -22.550.701 2.862.377 2.905.094 -19.465.662 -19.645.607

MJR 2030 1.218.134 1.218.134 16.330.815 753.480 7.242.773 24.327.068 -23.108.934 3.044.404 -20.064.530

147.737 1.662.349 -606.912

Pagina 62

4.5

OVERZICHT VAN INCIDENTELE BATEN EN LASTEN

Hierna volgt het overzicht van incidentele baten en lasten. Bedragen x € 1.000 Baten

2027 Lasten

Baten

2028 Lasten

Baten

2029 Lasten

Baten

Brandweer Eenmalige opleidingskosten Sub

-

131 131

-

-

-

-

-

-

Totaal

-

131

-

-

-

-

-

-

Programma /paragraaf

2030 Lasten Toelichting

In het kader van MJOP brandweer

Brandweer De eenmalige opleidingskosten zijn een uitvloeisel van het meerjarenontwikkelplan (MJOP) van de brandweer. Over een periode van 3 jaar wordt de brandweer versterkt op paraatheidsgebied en ondersteuning op vakbekwaamheid. Voor beide gebieden zijn extra opleidingen noodzakelijk ten behoeve van deze instroom. 2027 is het laatste jaar in deze tranche.

4.6

STRUCTUREEL BEGROTINGSSALDO

Van het structureel begrotingssaldo kan het volgende overzicht worden gegeven.

(bedragen x € 1.000) Presentatie van het structureel begrotingssaldo Saldo baten en lasten Toevoegingen (-) en onttrekkingen aan reserves Begrotingssaldo na bestemming

2027 1.140 -203 937

2028 222 -222 0

2029 232 -232 0

2030 236 -236 0

Waarvan incidentele baten en lasten (saldo)

-131

0

0

0

Structureel begrotingssaldo

1.068

0

0

0

Concept Begroting 2027 / MJR 2028-2030

Pagina 63

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/17070827/1