CConstaterende datEindhoven
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage 3d - TAM-omgevingsplan Emmasingelkwadrant - Bijlagen bij regels

Raadsvergadering 16 juni 2026, gemeente EindhovenBij agendapunt: Raadsvoorstel Vaststelling wijzigingsbesluit TAM-omgevingsplan ‘Emmasingelkwadrant (Bouwblok C)’21.313 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 1 van 3

Vastgesteld bestemmingsplan

TAMomgevingsplan Emmasingelkwadrant (bouwblok C)

November 2025

TAM-omgevingsplan Emmasingelkwadrant (bouwblok C)

Inhoudsopgave Bijlagen bij de regels

3

Bijlage 1

Lijst van bedrijfsactiviteiten bij wonen

4

Bijlage 2

Lijst van bedrijfsactiviteiten

6

Bijlage 3

Lijst van horeca-activiteiten

31

Bijlage 4

Nota parkeernormen 2024

33

2

vastgesteld TAM-omgevingsplan Emmasingelkwadrant (bouwblok C) Gemeente Eindhoven

Bijlagen bij de regels

vastgesteld TAM-omgevingsplan Emmasingelkwadrant (bouwblok C) Gemeente Eindhoven

3

Bijlage 1 Lijst van bedrijfsactiviteiten bij wonen

4

vastgesteld TAM-omgevingsplan Emmasingelkwadrant (bouwblok C) Gemeente Eindhoven

! " $ $%

#

"

&'

$ +

,

#

"

( ) &

-

.

,

/

*

*

$*

*

$*

$

*

*

$*

*

$*

$

*

$*

$*

*

$*

$

*

*

$*

$*

$*

$

*

*

$*

$*

$*

$

*

*

$* !

*

$*

$

*

*

$*

*

$*

$

/ 0$ 5 +%

+

% %7

% +*%

1

""

" # 1 23 4 4 4

-

.

8" 29 # ; 1 = 3

" " " " 3 < ! 3 " 3

"

- )

.

" 28" ! 2

2

"

#

%7 5 +

,

A$

3 "

A+ A+

& //

"

! /, /

1

5A*+ 5A*5

1

> ?& 4

&

.

2

& &' 3

414 4

@ !"

5A 5A*$0

&

2 ! ##

! # 3 ! ; #" !8

:3

" "

4-4 4 , /

: 0

-4 4 6 +** /+

-

:

4 4

2

B

(

*

*

$*

*

$*

$

,, &' '

.

*

*

$*

*

$*

$

*

*

$*!

*

$*

$

.)

4 4 4

Bijlage 2 Lijst van bedrijfsactiviteiten

6

vastgesteld TAM-omgevingsplan Emmasingelkwadrant (bouwblok C) Gemeente Eindhoven

Bijlage V Lijst van bedrijfsactiviteiten SBI-code Nr. Omschrijving

Afstanden in meters geur stof geluid

gevaar

grootste afstand

Categorie

01

-

LANDBOUW EN DIENSTVERLENING T.B.V. DE LANDBOUW

016

0

Dienstverlening t.b.v. de landbouw:

016

1

10

50

10

50 D

3.1

016

2

10

30

10

30

2

016

3

- algemeen (o.a. loonbedrijven): 30 b.o. > 500 m2 - algemeen (o.a. loonbedrijven): 30 b.o. <= 500 m2 - plantsoenendiensten en hoveniersbedrijven: 30 b.o. > 500 m2

10

50

10

50

3.1

016

4

- plantsoenendiensten en hoveniersbedrijven: 30 b.o. <= 500 m2

10

30

10

30

2

KI-stations

30

10

30 C

0

30

2

10

10

50

0

50

3.1

0162 02

-

021, 022, 024

BOSBOUW EN DIENSTVERLENING T.B.V. BOSBOUW Bosbouwbedrijven

-

VERVAARDIGING VAN VOEDINGSMIDDELEN EN DRANKEN

101, 102 0

Slachterijen en overige vleesverwerking:

10, 11

SBI-code Nr. Omschrijving

Categorie

Afstanden in meters geur stof geluid

gevaar

grootste afstand

101, 102 1

- slachterijen en pluimveeslachterijen

100 0

100 C

50 R

100 D

3.2

101

2

- vetsmelterijen

700 0

100 C

30

700

5.2

101

3

- bewerkingsinrichting van darmen en vleesafval

300 0

100 C

50 R

300

4.2

101

4

- vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. > 1000 m2

100 0

100 C

50 R

100

3.2

101

5

- vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. <= 1000 m2

50

0

50 C

30

50

3.1

101

6

- vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. <= 200 m2

30

0

50

10

50

3.1

- loonslachterijen

50

0

50

10

50

3.1

101, 102 7

50

0

- vervaardiging van snacks en vervaardiging van kant- en klaarmaaltijden p.o. < 2.000 m2 Visverwerkingsbedrijven:

102

1

- drogen

102

2

102

108

8

102

0

10

50

3.1

700 100 200 C

30

700

5.2

- conserveren

200 0

100 C

30

200

4.1

3

- roken

300 0

50 C

0

300

4.2

102

4

- verwerken anderszins: p.o. > 1000 m2

300 10

50 C

30

300 D

4.2

102

5

- verwerken anderszins: p.o. <= 1000 m2

100 10

50

30

100

3.2

102

6

- verwerken anderszins: p.o. <= 300 m2

50

30

10

50

3.1

1031

-

Aardappelproductenfabrieken:

1031

1

- vervaardiging van aardappelproducten

300 30

200 C

50 R

300

4.2

1031

2

50

10

50

50 R

50

3.1

1032, 1039

0

- vervaardiging van snacks met p.o, < 2.000 m2 Groente- en fruitconservenfabrieken:

1032, 1039

1

- jam

50

10

100 C

10

100

3.2

1032, 1039

2

- groente algemeen

50

10

100 C

10

100

3.2

1032, 1039

3

- met koolsoorten

100 10

100 C

10

100

3.2

10

50

SBI-code Nr. Omschrijving

Categorie

Afstanden in meters geur stof geluid

gevaar

grootste afstand

300 10

100 C

10

300

4.2

1032, 1039

5

- met uienconservering (zoutinleggerij)

104101

0

Vervaardiging van ruwe plantaardige en dierlijke oliën en vetten:

104101

1

- p.c. < 250.000 t/j

200 30

100 C

30 R

200

4.1

104101

2

- p.c. > 250.000 t/j

300 50

300 CZ

50 R

300

4.2

104101

0

Raffinage van plantaardige en dierlijke oliën en vetten:

104102

1

- p.c. < 250.000 t/j

200 10

100 C

100 R

200

4.1

104101

2

- p.c. >= 250.000 t/j

300 10

300 CZ

200 R

300

4.2

1042

0

Margarinefabrieken:

1042

1

- p.c. < 250.000 t/j

100 10

200 C

30 R

200

4.1

1042

2

- p.c. >= 250.000 t/j

200 10

300 CZ

50 R

300

4.2

1051

0

Zuivelproductenfabrieken:

1051

1

- gedroogde producten, p.c. >= 1,5 t/u

200 100 500 CZ

50 R

500

5.1

1051

2

- geconcentreerde producten, verdamp.cap. >= 20 t/u

200 30

500 CZ

50 R

500

5.1

1051

3

- melkproductenfabrieken v.c. < 55.000 t/j

50

0

100 C

50 R

100

3.2

1051

4

- melkproductenfabrieken v.c. >= 55.000 t/j

100 0

300 CZ

50 R

300

4.2

1051

5

- overige zuivelproductenfabrieken

50

50

300 C

50 R

300

4.2

1052

1

Consumptie-ijsfabrieken p.o. > 200 m2

50

0

100 C

50 R

100

3.2

1052

2

- consumptie-ijsfabrieken: p.o. <= 200 m2

10

0

30

0

30

2

1061

0

Meelfabrieken:

1061

1

- p.c. >= 500 t/u

200 100 300 CZ

100 R

300

4.2

1061

2

- p.c. < 500 t/u

100 50

50 R

200

4.1

Grutterswarenfabrieken

50

50

200 D

4.1

1061

200 C

100 200 C

1062

0

Zetmeelfabrieken:

1062

1

- p.c. < 10 t/u

200 50

200 C

30 R

200

4.1

1062

2

- p.c. >= 10 t/u

300 100 300C Z

50 R

300

4.2

1091

-

Veevoerfabrieken:

1091

1

- destructiebedrijven

700 30

50

700 D

5.2

200 C

SBI-code Nr. Omschrijving

Categorie

Afstanden in meters geur stof geluid

gevaar

grootste afstand

1091

2

- beender-, veren-, vis- en vleesmeelfabriek

700 100 100 C

30 R

700 D

5.2

1091

3

- drogerijen (gras, pulp, groenvoeder, veevoeder) cap. < 10 t/u water

300 100 200 C

30

300

4.2

1091

4

- drogerijen (gras, pulp, groenvoeder, veevoeder) cap. >= 10 t/u water

700 200 300 CZ

50

700

5.2

1091

5

- mengvoeder, p.c. < 100 t/u

200 50

30

200

4.1

1091

6

- mengvoeder, p.c. >= 100 t/u

300 100 300 CZ

50 R

300

4.2

Vervaardiging van voer voor huisdieren

200 100 200 C

30

200

4.1

1092

200C

1071

0

Broodfabrieken, brood- en banketbakkerijen:

1071

1

- v.c. < 7500 kg meel/week

30

10

30 C

10

30

2

1071

2

- v.c. >= 7500 kg meel/week

100 30

100 C

30

100

3.2

Banket-, biscuit- en koekfabrieken

100 10

100 C

30

100

3.2

1072 1081

0

Suikerfabrieken:

1081

1

- v.c. < 2.500 t/j

500 100 300 C

100 R

500

5.1

1081

2

- v.c. >= 2.500 t/j

1000 200 700 CZ

200 R

1000

5.3

10821

0

Verwerking cacaobonen en vervaardiging chocolade- en suikerwerk:

10821

1

100

50 R

500

5.1

10821

2

- cacao- en chocoladefabrieken: 500 50 p.o. > 2.000 m2 - cacao- en chocoladefabrieken vervaardigen 100 30 van chocoladewerken met p.o. < 2.000 m2

50

30

100

3.2

10821

3

- cacao- en chocoladefabrieken vervaardigen 30 van chocoladewerken met p.o. <= 200 m2

10

30

10

30

2

10821

4

- suikerwerkfabrieken met suiker branden

300 30

50

30 R

300

4.2

10821

5

- suikerwerkfabrieken zonder suiker branden: 100 30 p.o. > 200 m2

50

30 R

100

3.2

10821

6

- suikerwerkfabrieken zonder suiker branden: 30 p.o. <= 200 m2

10

30

10

30

2

Deegwarenfabrieken

30

10

10

50

3.1

1073

50

1083

0

Koffiebranderijen en theepakkerijen:

1083

1

- koffiebranderijen

500 30

200 C

10

500 D

5.1

1083

2

- theepakkerijen

100 10

30

10

100

3.2

SBI-code Nr. Omschrijving

Categorie

Afstanden in meters geur stof geluid

gevaar

grootste afstand

108401

Vervaardiging van azijn, specerijen en kruiden 200 30

50

10

200

4.1

1089

Vervaardiging van overige voedingsmiddelen 200 30

50

30

200 D

4.1

1089

Bakkerijgrondstoffenfabrieken

200 50

50

50 R

200

4.1

1089

0

Soep- en soeparomafabrieken:

1089

1

- zonder poederdrogen

100 10

50

10

100

3.2

1089

2

- met poederdrogen

300 50

50

50 R

300

4.2

1089

Bakmeel- en puddingpoederfabrieken

200 50

50

30

200

4.1

110101

Destilleerderijen en likeurstokerijen

300 30

200 C

30

300

4.2

110102

0

Vervaardiging van ethylalcohol door gisting:

110102

1

- p.c. < 5.000 t/j

200 30

200 C

30 R

200

4.1

110102

2

- p.c. >= 5.000 t/j

300 50

300 C

50 R

300

4.2

1102 t/m 1104

Vervaardiging van wijn, cider e.d.

10

0

30 C

0

30

2

1105

Bierbrouwerijen

300 30

100 C

50 R

300

4.2

1106

Mouterijen

300 50

100 C

30

300

4.2

1107

Mineraalwater- en frisdrankfabrieken

10

0

100

50 R

100

3.2

200 30

50 C

30

200

4.1

10

50

100

30

100

3.2

12

-

120 13

VERWERKING VAN TABAK Tabakverwerkende industrie

-

131

VERVAARDIGING VAN TEXTIEL Bewerken en spinnen van textielvezels

132

0

Weven van textiel:

132

1

- aantal weefgetouwen < 50

10

10

100

0

100

3.2

132

2

- aantal weefgetouwen >= 50

10

30

300 Z

50

300

4.2

133

Textielveredelingsbedrijven

50

0

50

10

50

3.1

139

Vervaardiging van textielwaren

10

0

50

10

50

3.1

1393

Tapijt-, kokos- en vloermattenfabrieken

100 30

200

10

200

4.1

139, 143

Vervaardiging van gebreide en gehaakte stoffen en artikelen

0

50

10

50

3.1

14

-

VERVAARDIGING VAN KLEDING; BEREIDEN EN VERVEN VAN BONT

10

SBI-code Nr. Omschrijving

Categorie

Afstanden in meters geur stof geluid

gevaar

grootste afstand

141

Vervaardiging kleding van leer

30

0

50

0

50

3.1

141

Vervaardiging van kleding en -toebehoren (excl. van leer)

10

10

30

10

30

2

142, 151

Bereiden en verven van bont; vervaardiging van artikelen van bont

50

10

10

10

50

3.1

15

-

VERVAARDIGING VAN LEER EN LEDERWAREN (EXCL. KLEDING)

151, 152

Lederfabrieken

300 30

100

10

300

4.2

151

Lederwarenfabrieken (excl. kleding en schoeisel)

50

10

30

10

50D

3.1

152

Schoenenfabrieken

50

10

50

10

50

3.1

0

50

100

50 R

100

3.2

16

-

16101

HOUTINDUSTRIE EN VERVAARDIGING ARTIKELEN VAN HOUT, RIET, KURK E.D. Houtzagerijen

16102

0

Houtconserveringsbedrijven:

16102

1

- met creosootolie

200 30

50

10

200

4.1

16102

2

- met zoutoplossingen

10

30

50

10

50

3.1

Fineer- en plaatmaterialenfabrieken

100 30

100

10

100

3.2

1621 162

0

Timmerwerkfabrieken, vervaardiging overige 0 artikelen van hout

30

100

0

100

3.2

162

1

Timmerwerkfabrieken, vervaardiging overige 0 artikelen van hout, p.o. < 200 m2

30

50

0

50

3.1

Kurkwaren-, riet- en vlechtwerkfabrieken

10

30

0

30

2

200 100 200 C

50 R

200

4.1

50 C

30 C

50

3.1

162902 17

-

1711

10

VERVAARDIGING VAN PAPIER, KARTON EN PAPIER- EN KARTONWAREN Vervaardiging van pulp

1712

0

Papier- en kartonfabrieken:

1712

1

- p.c. < 3 t/u

50

1712

2

- p.c. 3 - 15 t/u

100 50

200 CZ

50 R

200

4.1

1712

3

- p.c. >= 15 t/u

200 100 300 CZ

100 R

300

4.2

Papier- en kartonwarenfabrieken

30

30 R

100

3.2

172 17212

0

Golfkartonfabrieken:

30

30

100 C

SBI-code Nr. Omschrijving

Categorie

Afstanden in meters geur stof geluid

gevaar

grootste afstand

17212

1

- p.c. < 3 t/u

30

30

100 C

30 R

100

3.2

17212

2

- p.c. >= 3 t/u

50

30

200 CZ

30 R

200

4.1

58

-

UITGEVERIJEN, DRUKKERIJEN EN REPRODUCTIE VAN OPGENOMEN MEDIA

581

Uitgeverijen (kantoren)

0

0

10

0

10

1

1811

Drukkerijen van dagbladen

30

0

100 C

10

100

3.2

1812

Drukkerijen (vlak- en rotatie-diepdrukkerijen) 30

0

100

10

100

3.2

18129

Kleine drukkerijen en kopieerinrichtingen

10

0

30

0

30

2

1814

A

Grafische afwerking

0

0

10

0

10

1

1814

B

Binderijen

30

0

30

0

30

2

1813

Grafische reproductie en zetten

30

0

10

10

30

2

1814

Overige grafische activiteiten

30

0

30

10

30D

2

182

Reproductiebedrijven opgenomen media

0

0

10

0

10

1

19

-

AARDOLIE-/STEENKOOLVERWERK. IND.; BEWERKING SPLIJT-/KWEEKSTOFFEN

19202

A

Smeerolieën- en vettenfabrieken

50

0

100

30 R

100

3.2

19202

B

Recyclingbedrijven voor afgewerkte olie

300 0

100

50 R

300

4.2

19202

C

Aardolieproductenfabrieken n.e.g.

300 0

200

50 R

300D

4.2

20

-

VERVAARDIGING VAN CHEMISCHE PRODUCTEN

2011

0

Vervaardiging van industriële gassen:

2011

1

- luchtscheidingsinstallatie v.c. >= 10 t/d lucht 10

0

700 CZ

100 R

700

5.2

2011

2

- overige gassenfabrieken, niet explosief

100 0

500 C

100 R

500

5.1

2011

3

- overige gassenfabrieken, explosief

100 0

500 C

300 R

500

5.1

Kleur- en verfstoffenfabrieken

200 0

200 C

200 R

200D

4.1

2012 2012

0

Anorg, chemische grondstoffenfabrieken:

2012

1

- niet vallend onder "post-Seveso-richtlijn"

100 30

300 C

300 R

300D

4.2

2012

2

- vallend onder "post-Seveso-richtlijn"

300 50

500 C

700 R

700 D

5.2

20141

A0 Organ. chemische grondstoffenfabrieken:

20141

A1 - niet vallend onder "post-Seveso-richtlijn"

300 10

200 C

300 R

300D

4.2

SBI-code Nr. Omschrijving

Categorie

Afstanden in meters geur stof geluid

gevaar

grootste afstand

1000 30

500 C

700 R

1000 D

5.3

20141

A2 - vallend onder "post-Seveso-richtlijn"

20141

B0 Methanolfabrieken:

20141

B1 - p.c. < 100.000 t/j

100 0

200 C

100 R

200

4.1

20141

B2 - p.c. >= 100.000 t/j

200 0

300 CZ

200 R

300

4.2

20149

0

Vetzuren en alkanolenfabrieken (niet synth.):

20149

1

- p.c. < 50.000 t/j

300 0

200 C

100 R

300

4.2

20149

2

- p.c. >= 50.000 t/j

500 0

300 CZ

200 R

500

5.1

2015

Kustmeststoffenfabrieken

500 300 500 C

500 R

500

5.1

2016

Kunstharsenfabrieken e.d.

700 30

300 C

500 R

700

5.2

202

0

Landbouwchemicaliënfabrieken:

202

1

- fabricage

300 50

100 C

1000 R

1000

5.3

202

2

- formulering en afvullen

100 10

30 C

500 R

500 D

5.1

Verf-, lak- en vernisfabrieken

300 30

200 C

300 R

300D

4.2

203 2110

0

Farmaceutische grondstoffenfabrieken:

2110

1

- p.c. < 1.000 t/j

200 10

200 C

300 R

300

4.2

2110

2

- p.c. >= 1.000 t/j

300 10

300 C

500 R

500

5.1

2120

0

Farmaceutische productenfabrieken:

2120

1

- formulering en afvullen geneesmiddelen

50

10

50

50 R

50

3.1

2120

2

- verbandmiddelenfabrieken

10

10

30

10

30

2

2041

Zeep-, was- en reinigingsmiddelenfabrieken

300 100 200 C

100 R

300

4.2

2042

Parfumerie- en cosmeticafabrieken

300 30

50 C

50 R

300

4.2

2051

Kruit-, vuurwerk- en springstoffenfabrieken

30

10

50

1000 V

1000

5.3

2052

-

Lijm- en plakmiddelenfabrieken:

2052

1

- zonder dierlijke grondstoffen

100 10

100

50

100

3.2

2052

2

- met dierlijke grondstoffen

500 30

100

50

500

5.1

Fotochemische productenfabrieken

50

10

100

50 R

100

3.2

10

50

50 R

50

3.1

205902 205903

A

Chemische kantoorbenodigdhedenfabrieken 50

205903

B

Overige chemische productenfabrieken n.e.g. 200 30

100 C

200 R

200 D

4.1

Kunstmatige synthetische garen- en vezelfabrieken

300 C

200 R

300

4.2

2060

300 30

SBI-code Nr. Omschrijving

22

-

221101

Categorie

Afstanden in meters geur stof geluid

gevaar

grootste afstand

300 50

300 C

100 R

300

4.2

VERVAARDIGING VAN PRODUCTEN VAN RUBBER EN KUNSTSTOF Rubberbandenfabrieken

221102

0

Loopvlakvernieuwingsbedrijven:

221102

1

- vloeropp. < 100 m2

50

10

30

30

50

3.1

221102

2

- vloeropp. >= 100 m2

200 50

100

50 R

200

4.1

Rubber-artikelenfabrieken

100 10

50

50 R

100 D

3.2

2219 222

0

Kunststofverwerkende bedrijven:

222

1

- zonder fenolharsen

200 50

100

100 R

200

4.1

222

2

- met fenolharsen

300 50

100

200 R

300

4.2

222

3

- productie van verpakkingsmateriaal en assemblage van kunststof bouwmaterialen

50

30

50

30

50

3.1

23

-

VERVAARDIGING VAN GLAS, AARDEWERK, CEMENT-, KALK- EN GIPSPRODUCTEN

231

0

Glasfabrieken:

231

1

- glas en glasproducten, p.c. < 5.000 t/j

30

30

100

30

100

3.2

231

2

- glas en glasproducten, p.c. >= 5.000 t/j

30

100 300 CZ

50 R

300

4.2

231

3

- glaswol en glasvezels, p.c. < 5.000 t/j

300 100 100

30

300

4.2

231

4

- glaswol en glasvezels, p.c. >= 5.000 t/j

500 200 300 CZ

50 R

500

5.1

231

Glasbewerkingsbedrijven

10

30

50

10

50

3.1

232, 234 0

Aardewerkfabrieken:

232, 234 1

- vermogen elektrische ovens totaal < 40 kW 10

10

30

10

30

2

232, 234 2

30

50

100

30

100

3.2

30

200 200

30

200

4.1

50

200 200

100 R

200

4.1

233

A

- vermogen elektrische ovens totaal >= 40 kW Baksteen en baksteenelementenfabrieken

233

B

Dakpannenfabrieken

2351

0

Cementfabrieken:

2351

1

- p.c. < 100.000 t/j

10

300 500 C

30 R

500

5.1

2351

2

- p.c. >= 100.000 t/j

30

500 1000CZ 50 R

1000

5.3

235201

0

Kalkfabrieken:

SBI-code Nr. Omschrijving

Categorie

Afstanden in meters geur stof geluid

gevaar

grootste afstand

235201

1

- p.c. < 100.000 t/j

30

200 200

30 R

200

4.1

235201

2

- p.c. >= 100.000 t/j

50

500 300 Z

50 R

500

5.1

235202

0

Gipsfabrieken;

235202

1

- p.c. < 100.000 t/j

30

200 200

30 R

200

4.1

235202

2

- p.c. >= 100.000 t/j

50

500 300 Z

50 R

500

5.1

23611

0

Betonwarenfabrieken:

23611

1

- zonder persen, triltafels en bekistingtrillers

10

100 200

30

200

4.1

23611

2

- met persen, triltafels of bekistingtrillers, p.c. 10 < 100 t/d

100 300

30

300

4.2

23611

3

- met persen, triltafels of bekistingtrillers, p.c. 30 >= 100 t/d

200 700 Z

30

700

5.2

23612

0

Kalkzandsteenfabrieken:

23612

1

- p.c. < 100.000 t/j

10

50

30

100

3.2

23612

2

- p.c. >= 100.000 t/j

30

200 300 Z

30

300

4.2

Mineraalgebonden bouwplatenfabrieken

50

50

100

30

100

3.2

100

100 R

100

3.2

2362

100

2363, 2364

0

Betonmortelcentrales:

2363, 2364

1

- p.c. < 100 t/u

10

50

2363, 2364

2

- p.c >= 100 t/u

30

200 300 Z

50 R

300

4.2

2365, 2369

0

Vervaardiging van producten van beton, (vezel)cement en gips):

2365, 2369

1

- p.c. < 100 t/d

10

50

50 R

100

3.2

2365, 2369

2

- p.c. >= 100 t/d

30

200 300 Z

200 R

300

4.2

237

0

Natuursteenbewerkingsbedrijven:

237

1

10

30

100

0

100 D

3.2

237

2

10

30

50

0

50

3.1

237

3

- zonder breken, zeven en drogen: p.o. > 2.000 m2 - zonder breken, zeven en drogen: p.o. <= 2.000 m2 - met breken, zeven of drogen, v.c. < 100.000 t/j

10

100 300

10

300

4.2

100

SBI-code Nr. Omschrijving

Categorie

Afstanden in meters geur stof geluid

gevaar

grootste afstand

30

200 700 Z

10

700

5.2

10

30

50

10

50 D

3.1

2391

- met breken, zeven of drogen, v.c. >= 100.000 t/j Slijp- en polijstmiddelenfabrieken

2399

A0 Bitumineuze materialenfabrieken:

2399

A1 - p.c. < 100 t/u

300 100 100

30

300

4.2

2399

A2 - p.c. >= 100 t/u

500 200 200 Z

50

500

5.1

2399

B0 Isolatiematerialenfabrieken (excl. glaswol):

2399

B1 - steenwol, p.c. >= 5.000 t/j

100 200 300 CZ

30

300

4.2

2399

B2 - overige isolatiematerialen

200 100 100 C

50

200

4.1

2399

C

50

2399

237

4

Minerale productenfabrieken n.e.g.

50

100

50

100 D

3.2

D0 Asfaltcentrales p.c. < 100 ton/uur

100 50

200

30

200

4.1

2399

D1 - asfaltcentrales, p.c. >= 100 ton/uur

200 100 300 Z

50

300

4.2

24

-

VERVAARDIGING VAN METALEN

241

0

Ruwijzer- en staalfabrieken:

241

1

- p.c. < 1.000 t/j

700 500 700

200 R

700

5.2

245

0

IJzeren- en stalenbuizenfabrieken:

245

1

- p.o. < 2.000 m2

30

30

500

30

500

5.1

245

2

- p.o. >= 2.000 m2

50

100 1000 Z

50 R

1000

5.3

243

0

Draadtrekkerijen, koudbandwalserijen en profielzetterijen:

243

1

- p.o. < 2.000 m2

30

30

300

30

300

4.2

243

2

- p.o. >= 2.000 m2

50

50

700 Z

50 R

700

5.2

244

A0 Non-ferro-metaalfabrieken:

244

A1 - p.c. < 1.000 t/j

100 100 300

30 R

300

4.2

244

A2 - p.c. >= 1.000 t/j

200 300 700 Z

50 R

700

5.2

244

B0 Non-ferro-metaalwalserijen, -trekkerijen e.d.:

244

B1 - p.o. < 2.000 m2

50

50 R

500

5.1

244

B2 - p.o. >= 2.000 m2

200 100 1000 Z

100 R

1000

5.3

2451, 2452

0

IJzer- en staalgieterijen/-smelterijen:

50

500

SBI-code Nr. Omschrijving

Categorie

Afstanden in meters geur stof geluid

gevaar

grootste afstand

2451, 2452

1

- p.c. < 4.000 t/j

100 50

300 C

30 R

300

4.2

2451, 2452

2

- p.c. >= 4.000 t/j

200 100 500 CZ

50 R

500

5.1

2453, 2454

0

Non-ferro-metaalgieterijen/-smelterijen:

2453, 2454

1

- p.c. < 4.000 t/j

100 50

300 C

30 R

300

4.2

2453, 2454

2

- p.c. >= 4.000 t/j

200 100 500 CZ

50 R

500

5.1

25, 31

-

VERVAARDIGING VAN PRODUCTEN VAN METAAL (EXCL. MACH./TRANSPORTMIDDELEN)

251, 331 0

Constructiewerkplaatsen:

251, 331 1

- gesloten gebouw

30

30

100

30

100

3.2

251, 331 1a - gesloten gebouw, p.o. < 200 m2

30

30

50

10

50

3.1

251, 331 2

- in open lucht, p.o. < 2.000 m2

30

50

200

30

200

4.1

251, 331 3

- in open lucht, p.o. >= 2.000 m2

50

200 300 Z

30

300

4.2

2529, 3311

0

Tank- en reservoirbouwbedrijven:

2529, 3311

1

- p.o. < 2.000 m2

30

50

30 R

300

4.2

2529, 3311

2

- p.o. >= 2.000 m2

50

100 500 Z

50 R

500

5.1

2521, 2530, 3311

Vervaardiging van verwarmingsketels, radiatoren en stoomketels

30

30

200

30

200

4.1

255, 331 A

Stamp-, pers-, dieptrek- en forceerbedrijven

10

30

200

30

200

4.1

255, 331 B

Smederijen, lasinrichtingen, bankwerkerijen e.d.

50

30

100

30

100 D

3.2

255, 331 B1 Smederijen, lasinrichtingen, bankwerkerijen e.d., p.o. < 200 m2

30

30

50

10

50 D

3.1

2561, 3311

0

Metaaloppervlaktebehandelingsbedrijven:

300

SBI-code Nr. Omschrijving

Categorie

Afstanden in meters geur stof geluid

gevaar

grootste afstand

50

50

100

50

100

3.2

2561, 3311

1

2561, 3311

10 - stralen

30

200 200

30

200 D

4.1

2561, 3311

11 - metaalharden

30

50

100

50

100 D

3.2

2561, 3311

12 - lakspuiten en moffelen

100 30

100

50 R

100 D

3.2

2561, 3311

2

- scoperen (opspuiten van zink)

50

50

100

30 R

100 D

3.2

2561, 3311

3

- thermisch verzinken

100 50

100

50

100

3.2

2561, 3311

4

- thermisch vertinnen

100 50

100

50

100

3.2

2561, 3311

5

- mechanische oppervlaktebehandeling (slijpen, polijsten)

30

50

100

30

100

3.2

2561, 3311

6

- anodiseren, eloxeren

50

10

100

30

100

3.2

2561, 3311

7

- chemische oppervlaktebehandeling

50

10

100

30

100

3.2

2561, 3311

8

- emailleren

100 50

100

50 R

100

3.2

2561, 3311

9

- galvaniseren (vernikkelen, verchromen, verzinken, verkoperen e.d.)

30

30

100

50

100

3.2

2562, 3311

1

Overige metaalbewerkende industrie

10

30

100

30

100 D

3.2

2562, 3311

2

Overige metaalbewerkende industrie, inpandig, p.o. < 200 m2

10

30

50

10

50 D

3.1

259, 331 A1 - p.o. < 2.000 m2

30

50

200

30

200

4.1

259, 331 A2 - p.o. >= 2.000 m2

50

100 500 Z

30

500

5.1

269, 331 B

Overige metaalwarenfabrieken n.e.g.

30

30

100

30

100

3.2

259, 331 B

Overige metaalwarenfabrieken n.e.g.; inpandig p.o. < 200 m2

30

30

50

10

50

3.1

- algemeen

259, 331 A0 Grofsmederijen, anker- en kettingfabrieken:

SBI-code Nr. Omschrijving

Categorie

Afstanden in meters geur stof geluid

gevaar

grootste afstand

27, 28, 33

-

VERVAARDIGING VAN MACHINES EN APPARATEN

27, 28, 33

0

Machine- en apparatenfabrieken:

27, 28, 33

1

- p.o. < 2.000 m2

30

30

100

30

100 D

3.2

27, 28, 33

2

- p.o. >= 2.000 M2

50

30

200

30

200 D

4.1

28, 33

3

- met proefdraaien verbrandingsmotoren >= 1 MW

50

30

300 Z

30

300 D

4.2

26, 28, 33

-

VERVAARDIGING VAN KANTOORMACHINES EN COMPUTERS

26, 28, 33

A

Kantoormachines- en computerfabrieken

30

10

30

10

30

2

26, 27, 33

-

VERVAARDIGING VAN OVERIGE ELEKTR. MACHINES, APPARATEN EN BENODIGDHEDEN

271, 331

Elektromotoren- en generatorenfabrieken

200 30

30

50

200

4.1

271, 273

Schakel- en installatiemateriaalfabrieken

200 10

30

50

200

4.1

273

Elektrische draad- en kabelfabrieken

100 10

200

100 R

200 D

4.1

272

Accumulatoren- en batterijenfabrieken

100 30

100

50

100

3.2

274

Lampenfabrieken

200 30

30

300 R

300

4.2

293

Elektrotechnische industrie n.e.g.

30

10

30

10

30

2

261, 263, 264, 331

Vervaardiging van audio-, video- en telecom- 30 apparatuur e.d.

0

50

30

50 D

3.1

2612

Fabrieken voor gedrukte bedrading

50

10

50

30

50

3.1

30

0

30

0

30

2

26, 33

-

VERVAARDIGING VAN AUDIO-, VIDEO-, TELECOM-APPARATEN EN BENODIGDHEDEN

26, 32, 33

-

VERVAARDIGING VAN MEDISCHE EN OPTISCHE APPARATEN EN INSTRUMENTEN

26, 32, 33

A

Fabrieken voor medische en optische apparaten en instrumenten e.d.

SBI-code Nr. Omschrijving

Categorie

Afstanden in meters geur stof geluid

gevaar

grootste afstand

29

-

VERVAARDIGING VAN AUTO'S, AANHANGWAGENS EN OPLEGGERS

291

0

Autofabrieken en assemblagebedrijven:

291

1

- p.o. < 10.000 m2

100 10

200 C

30 R

200 D

4.1

291

2

- p.o. >= 10.000 m2

200 30

300 Z

50 R

300

4.2

29201

Carrosseriefabrieken

100 10

200

30 R

200

4.1

29202

Aanhangwagen- en opleggerfabrieken

30

10

200

30

200

4.1

293

Auto-onderdelenfabrieken

30

10

100

30 R

100

3.2

30

-

VERVAARDIGING VAN TRANSPORTMIDDELEN (EXCL. AUTO'S, AANHANGWAGENS)

301, 3315

0

Scheepsbouw- en reparatiebedrijven:

301, 3315

1

- houten schepen

30

30

50

10

50

3.1

301, 3315

2

- kunststof schepen

100 50

100

50 R

100

3.2

301, 3315

3

- metalen schepen < 25 m

50

100 200

30

200

4.1

301, 3315

4

- metalen schepen >= 25 m en/of proefdraaien motoren >= 1 MW

100 100 500 CZ

50

500

5.1

3831

Scheepssloperijen

100 200 700

100 R

700

5.2

302, 317 -

Wagonbouw- en spoorwegwerkplaatsen:

302, 317 1

- algemeen

50

30

100

30

100

3.2

302, 317 2

- met proefdraaien van verbrandingsmotoren 50 >= 1 MW

30

300 Z

30 R

300

4.2

303, 3316

0

Vliegtuigbouw en -reparatiebedrijven:

303, 3316

1

- zonder proefdraaien motoren

50

30

200

30

200

4.1

303, 3316

2

- met proefdraaien motoren

100 30

1000 Z

100 R

1000

5.3

SBI-code Nr. Omschrijving

Categorie

Afstanden in meters geur stof geluid

gevaar

grootste afstand

309

Rijwiel- en motorrijwielfabrieken

30

10

100

30 R

100

3.2

3099

Transportmiddelenindustrie n.e.g.

30

30

100

30

100 D

3.2

31

-

VERVAARDIGING VAN MEUBELS EN OVERIGE GOEDEREN N.E.G.

310

1

Meubelfabrieken

50

50

100

30

100 D

3.2

9524

2

Meubelstoffeerderijen b.o. < 200 m2

0

10

10

0

10

1

321

Fabricage van munten, sieraden e.d.

30

10

10

10

30

2

322

Muziekinstrumentenfabrieken

30

10

30

10

30

2

323

Sportartikelenfabrieken

30

10

50

30

50

3.1

324

Speelgoedartikelenfabrieken

30

10

50

30

50

3.1

32991

Sociale werkvoorziening

0

30

30

0

30

2

32999

Vervaardiging van overige goederen n.e.g.

30

10

50

30

50 D

3.1

30

100 500 Z

30

500

5.1

38

-

VOORBEREIDING TOT RECYCLING

383201

Metaal- en autoschredders

383202

A0 Puinbrekerijen en -malerijen:

383202

A1 - v.c. < 100.000 t/j

30

100 300

10

300

4.2

383202

A2 - v.c. >= 100.000 t/j

30

200 700

10

700

5.2

383202

B

Rubberregeneratiebedrijven

300 50

50 R

300

4.2

383202

C

Afvalscheidingsinstallaties

200 200 300 C

50

300

4.2

35

-

PRODUCTIE EN DISTRIB. VAN STROOM, AARDGAS, STOOM EN WARM WATER

35

A0 Elektriciteitsproductiebedrijven (elektrisch vermogen >= 50 MWe)

35

A1 - kolengestookt (incl. meestook biomassa), thermisch vermogen > 75 MWth

100 700 700 CZ

200

700

5.2

35

A2 - oliegestookt, thermisch vermogen >= 75 MWth A3 - gasgestookt (incl. bijstook biomassa), thermisch vermogen > 75 MWth

100 100 500 CZ

100

500

5.1

100 100 500 CZ

100 R

500

5.1

35

100

SBI-code Nr. Omschrijving

Categorie

Afstanden in meters geur stof geluid

gevaar

grootste afstand

30

500 CZ

100 R

500

5.1

35

A5 - warmtekrachtinstallaties (gas), thermisch vermogen > 75 MWth

35

B0 bio-energieinstallaties elektrisch vermogen < 50 MWe:

35

B1 - covergisting, verbranding en vergassing van 100 50 mest, slib, GFT en reststromen voedingsindustrie

100

30 R

100

3.2

35

B2 - vergisting, verbranding en vergassing van overige biomassa

35

C0 Elektriciteitsdistributiebedrijven, met transformatorvermogen:

35

30

50

50

100

30 R

100

3.2

C1 - < 10 MVA

0

0

30 C

10

30

2

35

C2 - 10 - 100 MVA

0

0

50 C

30

50

3.1

35

C3 - 100 - 200 MVA

0

0

100C

50

100

3.2

35

C4 - 200 - 1000 MVA

0

0

300 CZ

50

300

4.2

35

C5 - >= 1000 MVA

0

0

500 CZ

50

500

5.1

35

D0 Gasdistributiebedrijven:

35

D1 - gascompressorstations vermogen < 100 MW 0

0

300 C

100

300

4.2

35

D2 - gascompressorstations vermogen >= 100 MW

0

0

500 C

200 R

500

5.1

35

D3 - gas: reduceer-, compressor-, meet- en regelinstallaties, cat. A

0

0

10 C

10

10

1

35

D4 - gasdrukregel- en meetruimten (kasten en gebouwen), cat. B en C

0

0

30 C

10

30

2

35

D5 - gasontvang- en verdeelstations, cat. D

0

0

50C

50 R

50

3.1

35

E0 Warmtevoorzieningsinstallaties, gasgestookt:

35

E1 - stadsverwarming

30

10

100 C

50

100

3.2

35

E2 - blokverwarming

10

0

30 C

10

30

2

36

-

36

A0 Waterwinning-/bereiding bedrijven:

36

A1 - met chloorgas

50

0

50 C

1000 R

1000 D

5.3

WINNING EN DISTRIBUTIE VAN WATER

SBI-code Nr. Omschrijving

Categorie

Afstanden in meters geur stof geluid

gevaar

grootste afstand

10

0

50 C

30

50

3.1

36

A2 - bereiding met chloorbleekloog e.d. en/of straling

36

B0 Waterdistributiebedrijven met pompvermogen:

36

B1 - < 1 MW

0

0

30 C

10

30

2

36

B2 - 1 - 15 MW

0

0

100 C

10

100

3.2

36

B3 - >= 15 MW

0

0

300 C

10

300

4.2

41, 42, 43

-

BOUWNIJVERHEID

41, 42, 43

0

Bouwbedrijven algemeen: b.o. > 2.000 m2

10

30

100

10

100

3.2

41, 42, 43

1

- bouwbedrijven algemeen: b.o <= 2.000 m2

10

30

50

10

50

3.1

41, 42, 43

2

Aannemersbedrijven met werkplaats: b.o. > 1000 m2

10

30

50

10

50

3.1

41, 42, 43

3

- aannemersbedrijven met werkplaats: b.o. < 1000 m2

0

10

30

10

30

2

45, 47

-

HANDEL/REPARATIE VAN AUTO'S, MOTORFIETSEN; BENZINESERVICESTATIONS

451, 452, 454

Reparatie- en servicebedrijven van auto’s en 10 motorfietsen

0

30

10

30

2

451

Groothandel in vrachtauto's (incl. import en reparatie)

10

10

100

10

100

3.2

45204

A

Autoplaatwerkerijen

10

30

100

10

100

3.2

45204

B

Autobeklederijen

0

0

10

10

10

1

45204

C

Autospuitinrichtingen

50

30

30

30 R

50

3.1

Autowasserijen

10

0

30

0

30

2

45205 473

0

Benzineservicestations:

473

1

- met LPG > 1000 m3/jr

30

0

30

200 R

200

4.1

473

2

- met LPG < 1000 m3/jr

30

0

30

50 R

50

3.1

473

3

- zonder LPG

30

0

30

10

30

2

SBI-code Nr. Omschrijving

Categorie

Afstanden in meters geur stof geluid

gevaar

grootste afstand

30 R

50

3.1

4621

0

Groothandel in akkerbouwproducten en veevoeders

30

4621

1

Groothandel in akkerbouwproducten en veevoeders met een verwerkingscapaciteit van 500 ton/uur of meer

100 100 300 Z

50 R

300

4.2

4622

Groothandel in bloemen en planten

10

10

30

0

30

2

4623

Groothandel in levende dieren

50

10

100 C

0

100

3.2

4624

Groothandel in huiden, vellen en leder

50

0

30

0

50

3.1

46217, 4631

Groothandel in ruwe tabak, groenten, fruit en 30 consumptie-aardappelen

10

30

50 R

50

3.1

4632, 4633

Groothandel in vlees, vleeswaren, zuivelproducten, eieren, spijsolieën

10

0

30

50 R

50

3.1

4634

Groothandel in dranken

0

0

30

0

30

2

4635

Groothandel in tabaksproducten

10

0

30

0

30

2

4636

Groothandel in suiker, chocolade en suikerwerk

10

10

30

0

30

2

4637

Groothandel in koffie, thee, cacao en specerijen

30

10

30

0

30

2

4638, 4639

Groothandel in overige voedings- en genotmiddelen

10

10

30

10

30

2

464, 46733

Groothandel in overige consumentenartikelen 10

10

30

10

30

2

10

0

30

10 V

30

2

10

0

30

50 V

50

3.1

10

0

30

500 V

500

5.1

30

50

46499

0

Groothandel in vuurwerk en munitie:

46499

1

46499

2

46499

3

- consumentenvuurwerk, verpakt, opslag < 10 ton - consumentenvuurwerk, verpakt, opslag 10 tot 50 ton - professioneel vuurwerk, netto expl.massa per bewaarplaats < 750 kg (en > 25 kg theatervuurwerk)

46499

4

professioneel vuurwerk, netto expl.massa per 10 bewaarplaats 750 kg tot 6 ton

0

30

1000 V

1000

5.3

46499

5

- munitie

0

0

30

30

30

2

46711

0

Groothandel in vaste brandstoffen:

46711

1

- klein, lokaal verzorgingsgebied

10

50

50

30

50

3.1

SBI-code Nr. Omschrijving

Categorie

Afstanden in meters geur stof geluid

gevaar

grootste afstand

50

500 500 Z

100

500

5.1

46711

2

- kolenterminal, opslag opp. >= 2.000 m2

46712

0

Groothandel in vloeibare en gasvormige brandstoffen:

46712

1

- vloeistoffen, o.c. < 100.000 m3

50

0

50

200 R

200 D

4.1

46712

2

- vloeistoffen, o.c >= 100.000 m3

100 0

50

500 R

500 D

5.1

46712

3

- tot vloeistof verdichte gassen

50

0

50

300 R

300 D

4.2

Groothandel in minerale olieproducten (excl. brandstoffen)

100 0

30

50

100

3.2

46713 46721

0

Groothandel in metaalertsen:

46721

1

- opslag opp. < 2.000 m2

30

300 300

10

300

4.2

46721

2

- opslag opp. >= 2.000 m2

50

500 700 Z

10

700

5.2

Groothandel in metalen en -halffabrikaten

0

10

100

10

100

3.2

46722, 46723 4673

0

Groothandel in hout en bouwmaterialen:

4673

1

- algemeen: b.o. > 2.000 m2

0

10

50

10

50

3.1

4673

2

- algemeen: b.o. <= 2.000 m2

0

10

30

10

30

2

46735

4

zand en grind:

46735

5

- algemeen: b.o. > 200 m2

0

30

100

0

100

3.2

46735

6

- algemeen: b.o. <= 200 m2

0

10

30

0

30

2

4674

0

Groothandel in ijzer- en metaalwaren en verwarmingsapparatuur:

4674

1

- algemeen: b.o. > 2.000 m2

0

0

50

10

50

3.1

4674

2

- algemeen: b.o. < = 2.000 m2

0

0

30

0

30

2

46751

Groothandel in chemische producten

50

10

30

100 R

100 D

3.2

46752

Groothandel in kunstmeststoffen

30

30

30

30 R

30

2

4676

Groothandel in overige intermediaire goederen

10

10

30

10

30

2

4677

0

Autosloperijen: b.o. > 1000 m2

10

30

100

30

100

3.2

4677

1

- autosloperijen: b.o. <= 1000 m2

10

10

50

10

50

3.1

4677

0

Overige groothandel in afval en schroot: b.o. > 1000 m2

10

30

100

10

100 D

3.2

SBI-code Nr. Omschrijving

Categorie

Afstanden in meters geur stof geluid

gevaar

grootste afstand

10

10

50

10

50

3.1

4677

1

- overige groothandel in afval en schroot: b.o. <= 1000 m2

466

0

Groothandel in machines en apparaten:

466

1

- machines voor de bouwnijverheid

0

10

100

10

100

3.2

466

2

- overige

0

10

50

0

50

3.1

Overige groothandel (bedrijfsmeubels, emballage, vakbenodigdheden e.d.)

0

0

30

0

30

2

0

0

10

10

10

1

466, 469 47

-

Reparatie t.b.v. particulieren (excl. auto's en motorfietsen)

952 49

REPARATIE T.B.V. PARTICULIEREN

-

VERVOER OVER LAND

491, 492 0

Spoorwegen:

494

0

Goederenwegvervoerbedrijven (zonder schoonmaken tanks): b.o. > 1000 m2

0

0

100 C

30

100

3.2

494

1

- Goederenwegvervoerbedrijven (zonder schoonmaken tanks): b.o. <= 1000 m2

0

0

50 C

30

50

3.1

Pomp- en compressorstations van pijpleidingen

0

0

30 C

10

30 D

2

495 52

-

DIENSTVERLENING T.B.V. HET VERVOER

52242

0

Laad-, los- en overslagbedrijven t.b.v. binnenvaart:

52242

1

- containers

0

10

300

50 R

300

4.2

52242

2

- stukgoederen

0

10

100

50 R

100 D

3.2

52242

3

30

200 300

30

300

4.2

52242

4

50

500 700 Z

50

700

5.2

52242

5

- ertsen, mineralen e.d., opslagopp. < 2.000 M2 - ertsen, mineralen e.d., opslagopp. >= 2.000 M2 - granen of meelsoorten, v.c. < 500 t/u

50

300 200

50 R

300

4.2

52242

6

- granen of meelsoorten, v.c. >= 500 t/u

100 500 300 Z

100 R

500

5.1

52242

7

- steenkool, opslagopp. < 2.000 m2

50

300 300

50

300

4.2

52242

8

- steenkool, opslagopp. >= 2.000 m2

50

500 500 Z

100

500

5.1

52242

9

- olie, LPG, e.d.

100 0

50

700 R

700

5.2

52102, 52109

A

Distributiecentra, pak- en koelhuizen

30

50 C

50 R

50 D

3.1

10

SBI-code Nr. Omschrijving

Categorie

Afstanden in meters geur stof geluid

gevaar

grootste afstand

52109

B

Opslaggebouwen (verhuur opslagruimte)

0

0

30 C

10

30

2

5221

2

Stalling van vrachtwagens (met koelinstallaties)

10

0

100 C

30

100

3.2

53

-

POST EN TELECOMMUNICATIE Post- en koeriersdiensten

0

0

30 C

0

30

2

0

0

10 C

0

10

1

531, 532 61

A

Telecommunicatiebedrijven

77

-

VERHUUR VAN TRANSPORTMIDDELEN, MACHINES, ANDERE ROERENDE GOEDEREN

7711

Personenautoverhuurbedrijven

10

0

30

10

30

2

7712, 7739

Verhuurbedrijven voor transportmiddelen (excl. personenauto's)

10

0

50

10

50 D

3.1

773

Verhuurbedrijven voor machines en werktuigen

10

0

50

10

50 D

3.1

772

Verhuurbedrijven voor roerende goederen n.e.g.

10

10

30

10

30 D

2

0

0

30 C

0

30

2

30

10

30

30 R

30

2

62

-

COMPUTERSERVICE- EN INFORMATIETECHNOLOGIE

58, 63

B

Datacentra

72

-

SPEUR- EN ONTWIKKELINGSWERK

721

Natuurwetenschappelijk speur- en ontwikkelingswerk

SBI-code Nr. Omschrijving

Categorie

Afstanden in meters geur stof geluid

gevaar

grootste afstand

63, 69 t/m 71, 73, 74, 77, 78, 80 t/m 82

OVERIGE ZAKELIJKE DIENSTVERLENING

812

Reinigingsbedrijven voor gebouwen

50

10

30

30

50 D

3.1

74203

Foto- en filmontwikkelcentrales

10

0

30 C

10

30

2

37, 38, 39

-

3700

A0 RWZI's en gierverwerkingsinricht., met afdekking voorbezinktanks:

3700

A1 - < 100.000 i.e.

200 10

100 C

10

200

4.1

3700

A2 - 100.000 - 300.000 i.e.

300 10

200 CZ

10

300

4.2

3700

A3 - >= 300.000 i.e.

500 10

300 CZ

10

500

5.1

3700

B

rioolgemalen

30

0

10 C

0

30

2

381

A

Vuilophaal-, straatreinigingsbedrijven e.d.

50

30

50

10

50

3.1

381

B

Gemeentewerven (afval-inzameldepots)

30

30

50

30 R

50

3.1

381

C

Vuiloverslagstations

200 200 300

30

300

4.2

382

A0 Afvalverwerkingsbedrijven:

382

A1 - mestverwerking/korrelfabrieken

500 10

100 C

10

500

5.1

382

A2 - kabelbranderijen

100 50

30

10

100

3.2

382

A3 - verwerking radio-actief afval

0

10

200 C

1500

1500

6

382

A4 - pathogeen afvalverbranding (voor ziekenhuizen)

50

10

30

10

50

3.1

382

A5 - oplosmiddelterugwinning

100 0

10

30 R

100 D

3.2

382

A6 - afvalverbrandingsinrichtingen, thermisch vermogen > 75 MW

300 200 300 CZ

50

300 D

4.2

382

A7 - verwerking fotochemisch en galvano-afval

10

30 R

30

2

382

B

300 200 300

10

300

4.2

382

C0 Composteerbedrijven:

382

C1 - niet-belucht v.c. < 5.000 ton/jr

300 100 50

10

300

4.2

382

C2 - niet-belucht v.c. 5.000 tot 20.000 ton/jr

700 300 100

30

700

5.2

MILIEUDIENSTVERLENING

Vuilstortplaatsen

10

30

SBI-code Nr. Omschrijving

Categorie

Afstanden in meters geur stof geluid

gevaar

grootste afstand

382

C3 - belucht v.c. < 20.000 ton/jr

100 100 100

10

100

3.2

382

C4 - belucht v.c. > 20.000 ton/jr

200 200 100

30

200

4.1

382

C5 - GFT in gesloten gebouw

200 50

100

100 R

200

4.1

96

-

OVERIGE DIENSTVERLENING

96011

A

Wasserijen en strijkinrichtingen

30

0

50 C

30

50

3.1

96011

B

Tapijtreinigingsbedrijven

30

0

50

30

50

3.1

Chemische wasserijen en ververijen

30

0

30

30 R

30

2

Wasverzendinrichtingen

0

0

30

0

30

2

96012 96013

A

Bijlage 3 Lijst van horeca-activiteiten

vastgesteld TAM-omgevingsplan Emmasingelkwadrant (bouwblok C) Gemeente Eindhoven

31

Lijst van horeca-activiteiten Categorie

Omschrijving / Typologie

1.

Maaltijdverstrekkers:

2.

Horeca subcategorie

cafetaria, snackbar, automatieken

1a

lunchroom, ijssalons, kiosk

1a

pannenkoekenhuis, shoarmazaak, poffertjeszaak creperie

1a

restaurant

1b

Drankverstrekkers café, bar, nachtclub

2a

tearoom, koffiehuis

2b

3.

Multifunctioneel horecabedrijf

3

4.

Vermaak, ontspanning en discotheken

5.

6.

snooker- of biljartcentrum

4a

casino of amusementhal

4a

bowling- of kegelcentrum, lasergamecentrum

4a

bioscoop

4a

discotheek, dancing

4b

Logiesverstrekkend hotel

5

motel

5

pension

5

Ontmoetingscentra / Maatschappelijke instellingen

6

Bijlage 4 Nota parkeernormen 2024

vastgesteld TAM-omgevingsplan Emmasingelkwadrant (bouwblok C) Gemeente Eindhoven

33

GEMEENTEBLAD

Nr. 170379 15 april 2025

Officiële uitgave van de gemeente Eindhoven

Nota parkeernormen 2024 Nota parkeernormen 2024

1. Inleiding

In een grote stad als Eindhoven nemen mobiliteit en parkeren veel ruimte in beslag. Dagelijks verplaatsen inwoners en bezoekers zich via het uitgebreide netwerk van infrastructuur in de stad. En nadat iemand zijn of haar verplaatsing heeft gemaakt, heeft het gebruikte voertuig ook stilstaand nog een plek nodig. Met gemeentelijk mobiliteitsbeleid wordt dit zo veel mogelijk in goede banen geleid. Gezien de behoefte aan woningen en de werkgelegenheidsontwikkeling in de Brainportregio gaat de mobiliteitsvraag in de toekomst alleen nog maar verder toenemen. Eindhoven heeft te maken met een grote verdichtingsopgave en tegelijkertijd wordt geprobeerd om de stad goed bereikbaar te houden. Om te voorkomen dat de groei van de stad leidt tot problemen op het gebied van bereikbaarheid en leefbaarheid, is het nodig dat ook bij nieuwe initiatieven bijbehorende mobiliteit goed wordt georganiseerd. Het gaat daarbij niet alleen om parkeerplaatsen, maar ook om duurzame alternatieve vervoerswijzen zoals fietsen, het openbaar vervoer en deelmobiliteit. Om te waarborgen dat een ruimtelijk plan een goede mobiliteitsoplossing realiseert, hanteert de gemeente parkeernormen. Een plan moet in de basis voldoen aan de vereisten op het gebied van parkeren voor auto’s en fietsen om gerealiseerd te kunnen worden. De parkeernormen en de bijbehorende rekensystematiek zijn vastgelegd in deze nota.

1.1 Doelstelling parkeernormennota Welke mobiliteitsbehoefte een ruimtelijk plan exact met zich meebrengt, is per definitie onbekend. De eindgebruiker is er immers nog niet. Het plan moet evenwel voorzien in een adequate mobiliteitsoplossing. Om de mobiliteitsbehoefte wel zo goed mogelijk in te schatten worden parkeernormen gebruikt. Dit zijn theoretische normen die gestoeld zijn op de gemiddelde behoefte aan (fiets)parkeerplaatsen bij functies van gebouwen en voorzieningen in de Nederlandse praktijk, aangevuld met lokale gegevens. Door uit te gaan van deze normen zal de parkeer/mobiliteitsoplossing van een plan tegemoet komen aan de mobiliteitsvraag van dat plan. Het oorspronkelijke doel van parkeernormen is het voorkomen van parkeerproblemen als gevolg van nieuwbouwplannen. Een bouwplan mag niet leiden tot parkeeroverlast in de omgeving. Inmiddels is de parkeernormensystematiek ook gericht op minimalisatie van het autoverkeer dat een plan met zich meebrengt. Naast het voorkomen van parkeeroverlast is het doel van deze nota parkeernormen daarom ook plannen zo veel mogelijk te sturen op de gewenste mobiliteitstransitie in het belang van een bereikbare en leefbare stad.

De parkeernormen dragen hiermee bij aan de doelstellingen voor een autoluw centrum en aan de verdichtingsopgave in de hele stad en maken het daarom ook mogelijk om plannen in het centrum te realiseren zonder de aanleg van parkeerplaatsen (nulnorm) voor auto’s. De groei van de stad vereist efficiënt ruimtegebruik en slimme mobiliteit, waar met de parkeernormen zoveel mogelijk naartoe wordt gestreefd. 1.2 Scope De parkeernormering heeft betrekking op het parkeren van auto’s en fietsen. In de systematiek wordt ook ingezet op n ook duurzame alternatieve vervoerswijzen, zoals fietsen en openbaar vervoer (OV). Dit is onder meer uitgewerkt in de vorm de verplichte reductie bij Hoogwaardig OV en het stimuleren van deelmobiliteit en mobiliteitshubs. De parkeernormen en bijbehorende systematiek zijn gebaseerd op de volgende uitgangspunten: De parkeernormen voor woningen zijn gebaseerd op het daadwerkelijke autobezit in Eindhoven • in 2022. De parkeernormen voor niet-woonfuncties hebben de meest recente CROW-parkeerkencijfers als basis. Er wordt gestreefd naar efficiënt ruimtegebruik. Onbenutte parkeercapaciteit mag worden aange• wend om de aanleg van nieuwe (extra) parkeerplaatsen te voorkomen. Parkeerregulering heeft een aanzienlijke invloed op parkeerbehoefte- en gedrag.

Het streven is • dat het gebied binnen de Ring van Eindhoven volledig betaald parkeren wordt, aangezien zowel de parkeer- als ruimtelijke druk op dit gebied het grootst is. Met name voor grootschalige ontwikkelingen is een adequate mix van parkeren en mobiliteits• diensten gewenst, zodat de mobiliteitsbehoefte optimaal en op een duurzame manier ingevuld kan worden. Het beleid is erop gericht in het centrumgebied geen nieuwe parkeerplaatsen voor auto’s toe te • voegen (“nulnorm”). Dit draagt bij aan de realisatie van de doelstellingen voor een autoluw centrum dat primair het domein van de voetganger en fietser is. De mobiliteitsvoorzieningen zijn in het centrum optimaal met ook veel voorzieningen op loopafstand. Voor plannen binnen het centrum-

1

Gemeenteblad 2025 nr. 170379

15 april 2025

gebied is het alleen mogelijk voor de woonfunctie nog parkeerplaatsen te realiseren. De oplossing voor het bezoekersparkeren bestaat uit de bestaande parkings en in Park+Ride voorzieningen op afstand van het centrum. Buiten het centrum zijn de reductiemogelijkheden beperkter. Niet tot de scope behoort: Het parkeren van vrachtwagens en bedrijfsvoertuigen. Dit behoort tot de bedrijfsvoering. De be• nodigde ruimte hiervoor moet zijn opgenomen in het bouwprogramma, wat op eigen terrein wordt gerealiseerd. Logistiek/laden en lossen. Met name in grotere plannen is logistiek een onderwerp waarin voorzien • moet worden, maar daar zijn in deze nota geen normen voor opgenomen. Uitgangspunt is dat logistiek op eigen terrein wordt georganiseerd. Luchthavenparkeren. Het parkeren van luchthavenpassagiers bij Eindhoven Airport is een speci• fieke vorm van parkeren waar de nota parkeernormen geen norm voor geeft. Voor airportparkeren wordt het kader gegeven door de Gebiedsvisie Eindhoven Airport District (november 2021) en zijn de parkeercijfers en prognoses van de luchthaven richtinggevend. 1.3 Samenhang met andere beleidskaders Parkeren is een onderdeel van het grotere beleidsveld mobiliteit. De doorvertaling van Eindhoven op weg (2013; actualisatie 2022) is neergelegd in het Masterplan Mobiliteit 2050 ‘Wij gaan vooruit’ Masterplan Mobiliteit.

Hierin zijn met de stad en stakeholders 7 dromen voor de mobiliteit van de toekomst uitgewerkt en vertaald naar richtinggevende keuzes en acties voor de komende jaren, met een doorkijk naar 2030. Het masterplan gaat uit van een versterkte inzet op een autoluw centrum met meer actieve vormen van mobiliteit (lopen en fietsen) en de verdere uitbouw van het fietsnetwerk en hoogwaardig openbaar vervoernetwerk, deelmobiliteit en hubs als integraal onderdeel van het mobiliteits-systeem voor de stad. Deze parkeernota sluit hierop aan. Andere relevante (sub)beleidsthema’s zijn: Omgevingsvisie • Ontwikkelperspectief Eindhoven • Aanwijs- en uitwerkingsbesluit parkeren • Kwaliteitseisen inpandige fietsenstallingen • NEN-norm 2443 parkeren en stallen op terreinen en in garages De systematiek voor autoparkeren wordt toegelicht in hoofdstuk 2 (parkeerbehoefte) en 3 (parkeeroplossing). Hoofdstuk 4 gaat over het fietsparkeren. Het laatste hoofdstuk beschrijft de juridische aspecten aangaande de normering en bijbehorende rekensystematiek. In de bijlagen zijn de parkeernormen opgenomen en nadere informatie met betrekking tot de toepassing van de nota parkeernormen. De laatste bijlage (11) bevat het stappenplan van de systematiek van deze nota.

2. Van parkeernorm naar parkeereis

Functies/voorzieningen/activiteiten kennen een bepaalde parkeerbehoefte voor auto’s en voor fietsen. Afhankelijk van het type functie is deze behoefte voor zowel de auto als de fiets hoger of lager. Ook is deze per gebied anders. In centrumgebieden, die ontsloten worden door goede OV- en fietsvoorzieningen en een hogere mate van functiemenging is er minder behoefte aan autoparkeerplaatsen dan in meer monofunctionele gebieden met minder OV. In dit hoofdstuk wordt toegelicht hoe voor een planontwikkeling in Eindhoven de normatieve parkeerbehoefte voor auto’s wordt bepaald en hoe deze leidt tot de parkeereis die uiteindelijk wordt gesteld. 2.1 Parkeernormen als vertrekpunt Om vooraf een zo goed mogelijke inschatting te kunnen maken van de initiële, normatieve parkeerbehoefte worden parkeernormen gebruikt. Parkeernormen geven per eenheid functie of voorziening (bijvoorbeeld per 100 m2) de te verwachte parkeerbehoefte. In Eindhoven zijn de parkeernormen voor woningen gebaseerd op een analyse van het daadwerkelijke autobezit (onderzoek Goudappel Coffeng maart 2023). De parkeernormen voor niet-woonfuncties zijn gebaseerd op de meest recente parkeerkencijfers van CROW. Hierbij wordt geen bandbreedte gehanteerd; per functie geldt maar één norm.

Bij het berekenen van de parkeerbehoefte van een plan aan de hand van de normen (de normatieve parkeerbehoefte) wordt onderscheid gemaakt in drie gebiedsnormeringen: centrum, de schilwijken en het restgebied. De gebiedsindeling wordt weergegeven in bijlage 1. Hierin is de gebiedsontwikkeling Fellenoord als apart gebied weergegeven, omdat er (behalve voor het bepalen van de normatieve parkeerbehoefte) voor de berekening en invulling van de parkeereis andere regels van toepassing zijn dan voor de rest van het gebied centrum.

2

Gemeenteblad 2025 nr. 170379

15 april 2025

De parkeernormen beschikken (vaak) over een bezoekersaandeel. Dit geeft het deel van de parkeernorm aan dat beschikbaar en toegankelijk moet zijn voor bezoekers van de functie. 2.2 Berekening normatieve parkeerbehoefte Bepalen normatieve parkeerbehoefte (stap 1) Bij elke planontwikkeling wordt eerst berekend welke normatieve parkeerbehoefte geldt. Per functie/voorziening/activiteit wordt het normatieve aantal parkeerplaatsen van het betreffende plan berekend op basis van de geldende normen per eenheid van de betreffende voorziening. De parkeernormen zijn opgenomen in bijlage 2. Dubbelgebruik en salderen (stap 2) Als binnen een ontwikkeling verschillende functies/voorzieningen/activiteiten worden gerealiseerd, is het mogelijk om bij berekening van de parkeerbehoefte rekening te houden met dubbelgebruik van parkeerplaatsen, bijvoorbeeld overdag door werknemers en ’s avonds door bewoners. Hierdoor kan volstaan worden met minder parkeerplaatsen dan de som van de parkeernorm van de verschillende functies. Voorwaarde voor de dubbelgebruikscorrectie is dat de voor dubbelgebruik meegerekende parkeercapaciteit ook daadwerkelijk door de beoogde doelgroepen beschikbaar is en de parkeerplaatsen uitwisselbaar zijn. Dit is een punt van aandacht bij de eventuele afsluiting van parkeerfaciliteiten.

Als dat betekent dat de parkeerplaatsen niet door alle functies gebruikt kunnen worden, vervalt de mogelijkheid tot dubbelgebruik. Parkeerplaatsen die exclusief voor één functie/voorziening/activiteit worden bestemd/gereserveerd, bijvoorbeeld parkeerplaatsen voor bewoners op eigen terrein of parkeerplaatsen die worden verkocht of verhuurd aan specifieke gebruikers, moeten buiten het dubbelgebruik worden gehouden. Dubbelgebruik wordt berekend volgens de gangbare methodiek van CROW (Kenniscentrum voor Verkeer en Vervoer), gebruik makend van aanwezigheidspercentages zoals deze zijn opgenomen in bijlage 4. Met de aanwezigheidspercentages wordt per functie/voorziening/acti-viteit in tijd uitgezet wat de parkeerbehoefte per moment van de week is. Salderen De parkeernorm is gericht op de toekomstige parkeerbehoefte van plannen die nog gerealiseerd moeten worden. Als een plan in de plaats komt van een bestaande functie, is er al sprake van een bestaande parkeerbehoefte. In de berekening kan ook de parkeerbehoefte worden meegenomen van de bestaande functies/voorzieningen/activiteiten die komen te vervallen (bij verbouwing of sloop-nieuwbouw). Dit heet salderen. Het principe salderen geldt alleen als bestaande parkeerplaatsen opnieuw kunnen worden ingezet om de parkeerbehoefte van de nieuwe functie(s) op te lossen.

Bestaande parkeerplaatsen die bij een herontwikkeling komen te vervallen tellen dus niet mee. Salderen is niet verplicht. Het aantal te salderen parkeerplekken kan worden bepaald op basis van de actuele parkeernorm of worden vastgesteld aan de hand van gebruik in de praktijk. Hiervoor is dan een parkeeronderzoek vereist waarin de bezetting op verschillende momenten in beeld is gebracht. Het aantal parkeerplaatsen dat op het drukste moment bezet is, kan dan gesaldeerd worden. In de berekening van de parkeerbehoefte wordt het salderingsdeel afgetrokken. Als er in de bestaande situatie sprake is van parkeren in de openbare ruimte, mogen deze parkeerplaatsen ook in de nieuwe situatie weer worden ingezet tot het maximum volgens de norm of op basis van de parkeerbehoefte in de praktijk. Het is niet noodzakelijk deze parkeerbehoefte ook binnen het plan op te lossen, aangezien dat kan leiden tot overbodige capaciteit en een hogere druk op een plan. Saldering is evenwel niet verplicht. Het is een keuze om toch de gehele parkeerbehoefte in de bouwontwikkeling te faciliteren. Salderen is mogelijk tot een maximale termijn van vijf jaar. Als een gebouw of terrein meer dan vijf jaar ongebruikt is gebleven, wordt de parkeerbehoefte van de bestaande situatie geacht nihil te zijn.

Tijdelijk gebruik ter overbrugging van een permanent gebruik wordt (als het niet langer dan vijf jaar heeft geduurd) buiten beschouwing gelaten. Op de berekende normatieve parkeerbehoefte inclusief eventueel dubbelgebruik en saldering zijn reducties mogelijk dan wel verplicht. Deze mobiliteitscorrectie leidt tot een lagere parkeereis. 2.3 Mobiliteitscorrectie HOV-correctie (stap 3a) De bereikbaarheid van een plan wordt onder andere bepaald door de aanwezigheid van OV. HOV betekent snel, hoogfrequent, betrouwbaar en comfortabel OV. In Eindhoven wordt dat naast de twee stations aangeboden op het HOV-netwerk waar de bus zoveel mogelijk over vrije infrastructuur beschikt en prioriteit bij verkeerslichten krijgt. Het centraal station is de multimodale knoop van de stad met frequente verbindingen naar treinstations in de regio en naar andere steden van het land. Op de overige HOV-haltes geldt een minimum frequentie overdag van 4x per uur. Het aandeel van het OV is hoger bij functies die nabij hoogwaardig openbaar vervoer (HOV) liggen dan op locaties waar geen of beperkt OV aanwezig is. De aanwezigheid van HOV heeft daarom invloed op de behoefte aan parkeerruimte. Functies in de ruime omgeving van Eindhoven Centraal profiteren van de kwaliteit van het centraal station in de nabijheid.

Station Strijp-S en busstation WoensXL zijn de twee andere knooppunten in het OV-netwerk van Eindhoven met een kleiner invloedsgebied.

3

Gemeenteblad 2025 nr. 170379

15 april 2025

Eindhoven streeft er naar zo veel mogelijk te verdichten in de buurt van HOV-locaties. Op de verdichtingslocaties is de mobiliteitstransitie essentieel, waar ook een lagere parkeercapaciteit aan bijdraagt. Op grond hiervan is een HOV-correctie van toepassing. Deze is gekoppeld aan de ligging van een ontwikkeling in de buurt van het HOV-netwerk. De reducties zijn als volgt:

Een ontwikkelende partij hoeft geen maatregelen te nemen om in aanmerking te komen voor de reductie. De HOV-correctie is verplicht als een plan binnen de genoemde afstand wordt gerealiseerd. Inzet deel mobiliteit (stap 3b) De parkeerbehoefte kan ook lager worden als een plan voorziet in alternatief vervoer. Dit is geen verplichting maar beleidsmatig wenselijk, zeker in grotere (verdichtings)plannen. Een reductie is bij woonfuncties mogelijk op basis van de inzet van deelauto’s en/of de inrichting van een mobiliteitshub met meerdere vervoersopties binnen de acceptabele loopafstanden volgens bijlage 6. Deelauto Een deelauto is een auto die gebruikt wordt door meerdere gebruikers. Zo is het mogelijk over een auto te beschikken zonder er zelf een te bezitten. Het delen van een auto kan informeel gebeuren binnen de sociale kring, tussen particulieren (veelal via internetplatforms) en er zijn commerciële aanbieders van deelauto’s waar via een abonnement gebruik van gemaakt kan worden. Mobiliteitshub Een mobiliteitshub brengt mobiliteitsvormen samen op één plek. De hub moet verschillende soorten deelvervoer aanbieden zoals een elektrische fiets of een (elektrische) bakfiets. Het plan moet voorzien in de benodigde (stallings)ruimte voor het vervoeraanbod in de hub.

Een mobiliteitshub die naast minimaal één deelauto voorziet in een mix van in ieder geval deelfietsen, deelscooters en deelbakfietsen met minimaal 6 deeltweewielers, vervangt (bovenop de correctie voor de deelauto) maximaal 4 parkeerplaatsen met een maximum van 20% van de parkeerbehoefte. De hub moet op eigen terrein worden gesitueerd. Nieuwe mobiliteitsconcepten De markt voor mobiliteit is continu in beweging. Er komen nieuwe mobiliteitsdiensten op de markt en er worden nieuwe vervoersconcepten uitgeprobeerd, zoals free-floating deelauto’s. Dergelijke nieuwe mobiliteit kan ook invloed hebben op de behoefte aan parkeergelegenheid. Indien een planontwikkeling een slim mobiliteitsconcept heeft, dat onderbouwd effect heeft op de parkeerbehoefte, dan wordt de mogelijkheid geboden hier ook een mobiliteitscorrectie op toe te passen. In een mobiliteitsplan moet de nieuwe mobiliteitsdienst worden uitgewerkt. Of de correctie reëel is en wat de exacte reductie dan is, wordt bepaald door de gemeente (maatwerk). Reductiefactoren De inzet van deelmobiliteit leidt tot een lagere parkeerbehoefte. Een onderbouwing voor de reducties bij het toepassen van een deelauto is weergegeven in bijlage 8 en 9. De correctie voor de mobiliteitshub is gebaseerd op de mobiliteitshubs in een duurzame wijk in Eindhoven waar deze vorm van mobiliteit breed is ingevoerd.

Deze stap volgt na de reductie op basis van de aanwezigheid van HOV in de omgeving van het plan. De reductiefactoren zijn als volgt:

Buiten het centrum is toepassing van deze correctie beperkt tot een deel van de parkeereis ten einde zorg te dragen voor een passende mobiliteitsoplossing. Voorkomen moet worden dat de eindgebruikers bij onvoldoende belangstelling voor het deelvervoersaanbod alsnog in de omgeving parkeren. In de schilwijken en zeker in de rest van de stad zijn er minder of geen geschikte mogelijkheden om dit uitwijkgedrag te voorkomen. Op grond hiervan is de mobiliteitscorrectie hier ingeperkt tot de genoemde 40% in de schilwijk en 20% in het restgebied (waarbij afronden naar boven op basis van aantal deelauto’s is toegestaan).

4

Gemeenteblad 2025 nr. 170379

15 april 2025

Borging Voor deze mobiliteitscorrectie is borging van de alternatieve mobiliteitsdiensten een vereiste. Bij inzet van deelauto’s en/of mobiliteitshub is een mobiliteitsplan vereist waarin wordt onderbouwd hoe de mobiliteitsoplossing tot stand wordt gebracht en duurzaam beschikbaar blijft. Hierbij wordt ook een intentieverklaring van een aanbieder van deelmobiliteit verlangd. Binnen drie maanden na oplevering van het plan moeten de deelauto’s beschikbaar zijn. De ontwikkelende partij meldt dit aan de gemeente en moet verder bij de aanbieder van deelmobiliteit bedingen dat deze het gebruik ervan jaarlijks aan de gemeente rapporteert. 2.4 De parkeereis De normatieve parkeerbehoefte (stap 1), het eventueel toe te passen dubbelgebruik en salderen (stap 2), de verplichte HOV-reductie (stap 3a) en de facultatieve reductie van de inzet van deelmobiliteit (stap 3b) resulteert in de parkeereis.

3 Invullen parkeereis De parkeereis uit hoofdstuk 2 kan op verschillende manieren worden ingevuld. De gemeente Eindhoven streeft naar efficiënt ruimtegebruik door bestaande parkeercapaciteit beter te benutten. Het is daarom niet per se noodzakelijk (volledig) op eigen terrein in de parkeereis te voorzien. Er moet voldaan worden aan de parkeereis om het plan te mogen realiseren. Het is niet toegestaan om meer parkeerplaatsen dan de parkeereis te realiseren, behalve bij een parkeerfaciliteit op eigen terrein die (vrijwillig) ook een oplossing biedt voor een parkeervraagstuk in de omgeving. 3.1 Voldoen aan de parkeereis Alternatieve private parkeeroplossing (stap 4a) De parkeereis kan worden opgelost op een privaat terrein of in een private parkeervoorziening buiten de grenzen van het bouwplan. Aangetoond moet worden dat deze parkeerplaatsen ten behoeve van het betreffende bouwplan kunnen worden aangewend.

De externe parkeergelegenheid moet binnen acceptabele loopafstand van het plan (conform bijlage 6) zijn gelegen en de initiatiefnemer moet kunnen aantonen dat de parkeervoorziening langjarig beschikbaar is voor het plan door: een onderbouwing van het gebruik van de parkeerplaatsen aan te leveren en aan te tonen dat er • voldoende restcapaciteit beschikbaar is (parkeerbezetting); een overeenkomst te overleggen met daarop het overeengekomen gebruik van het aantal plaatsen • en de eventueel daarbij behorende voorwaarden. Deze overeenkomst moet zijn vastgelegd voor minimaal 10 jaar met een kettingbeding en boeteclausule voor eventuele rechtsopvolgers van de initiatiefnemer. Na afloop van de contractperiode moet in de parkeerbehoefte blijven worden voorzien. Een eventuele private parkeeroplossing op grotere afstand van het plan kan worden ingebracht als voorzien wordt in vervoer en het realistisch is dat deze oplossing gebruikt gaat worden (op basis van reistijd, parkeerregulering, parkeertarief e.d.), ter beoordeling aan de gemeente. Openbaar toegankelijke parkeervoorzieningen zoals parkeergarages/terreinen met een slagboom behoren ook tot deze oplossing.

Benutten restcapaciteit/openbare ruimte (stap 4b) Als er in de omgeving van een plan buiten het centrum ruimte is om de desbetreffende parkeerbehoefte geheel of gedeeltelijk op te vangen, dan wordt de mogelijkheid geboden om daar gebruik van maken. Dit draagt bij aan efficiënt ruimtegebruik doordat voorkomen wordt dat er nieuwe parkeerplaatsen worden gerealiseerd terwijl daar al ruimte voor is. Het gaat hierbij enkel om restcapaciteit in de openbare ruimte (op straat of openbaar parkeerterrein en niet om openbaar toegankelijke parkeervoorzieningen, zoals (commerciële) parkeergarages of andere parkeerfaciliteiten achter een slagboom). Of er voldoende restcapaciteit in de omgeving is om de extra parkeerbehoefte te kunnen faciliteren, wordt bepaald door de aanwezige parkeerdruk. De bezetting mag inclusief de parkeereis op het maatgevende moment niet hoger worden dan 90% binnen de acceptabele loopafstand van het plan (conform bijlage 6). Als grens wordt 90% gehanteerd om het zoeken naar een parkeerplaats in de omgeving binnen de perken te houden. Daarbij moet gekeken worden naar de beschikbare restcapaciteit op verschillende momenten, waaronder in ieder geval het maatgevende moment van het plan en het piekmoment van de parkeerdruk in de omgeving. De inzet van openbare parkeercapaciteit is niet onbeperkt mogelijk.

De ruimtelijke context van een plan en andere doeleinden voor de openbare ruimte kunnen, naast de bestaande parkeerdruk, van invloed zijn in hoeverre openbare capaciteit door een plan benut kan worden. Om te voorkomen dat een plan parkeren te veel afwentelt op de openbare ruimte, geldt het volgende:

5

Gemeenteblad 2025 nr. 170379

15 april 2025

•

•

•

In het centrum is het uitgangspunt dat de parkeerbehoefte in de openbaar toegankelijke parkeergarages wordt opgevangen, uitgezonderd desgewenst het bewonersdeel van de woonfuncties. Het is in het centrum niet mogelijk om parkeerplaatsen in de openbare ruimte voor nieuwe ontwikkelingen in te zetten. Buiten het centrum is het bij voldoende restcapaciteit mogelijk om 10 parkeerplaatsen in de openbare ruimte voor een plan in te zetten. Dit aantal kan opgehoogd worden met 20% van de parkeereis zolang de bezetting onder de 90% blijft (zowel op het maatgevende moment van het plan als op het piekmoment van de parkeerdruk in de omgeving) met een maximum van 25 parkeerplaatsen in totaal. Binnen het schilgebied kan het gehele bezoekersaandeel worden toebedeeld aan het openbare aanbod als daarvoor voldoende capaciteit (bezetting blijft onder de 90%) beschikbaar is met een maximum van 25 parkeerplaatsen. In de schil kan het bewonersdeel niet met deze stap worden opgelost in verband met de uitsluiting van (nieuw)bouwplannen voor een parkeervergunning van de gemeente.

Het is uiteindelijk aan de gemeente Eindhoven om aan te geven of de door de initiatiefnemer benoemde parkeerplaatsen geschikt en beschikbaar zijn om (een deel van) de parkeereis te faciliteren. De gemeente heeft daarbij altijd het recht om het toekennen van bestaande overcapaciteit op openbare parkeerplaatsen als oplossing geheel of gedeeltelijk te weigeren. Hierbij wordt onder andere gekeken naar de relatie met andere (voorziene) planontwikkelingen, de ontwikkeling van het autobezit en de wens voor ontharding. Bij toepassing van deze stap moet onafhankelijk parkeeronderzoek door een deskundig bureau/adviseur worden uitgevoerd. De eisen waaraan een dergelijk parkeeronderzoek moet voldoen zijn opgenomen in bijlage 6. Indien een plan er op basis van dit onderzoek voor kiest gebruik te maken van bestaande capaciteit in de openbare ruimte in de omgeving van de ontwikkeling, moet dat deel van de parkeereis worden afgekocht met een financiële bijdrage aan het mobiliteitsfonds (zie bijlage 5). Woningbouwcorporaties worden vrijgesteld van de afkoopsom in deze stap. Deelauto’s in de openbare ruimte Deelauto’s kunnen ook in de openbare aanbod worden geplaatst. Voor deelauto’s met een vaste plek geldt een maximum van (parkeerplaatsen voor) twee deelauto’s in de openbare ruimte per project.

Deelauto’s in de openbare ruimte moeten door eenieder (met een deelautoabonnement) gebruikt kunnen worden. Een eventueel hoger aandeel deelauto’s in de openbare ruimte is mogelijk met zonefloating deelauto’s. Dit zijn deelauto’s die geen vaste parkeerplek hebben, maar altijd binnen een bepaalde zone geparkeerd moeten worden. Indien de ontwikkelaar hier gebruik van wenst te maken, dient de afspraak met de deelauto-aanbieder en de beoogde zone-vergunningsaanvraag toegelicht te worden in het mobiliteitsplan. Voor deelauto’s in het centrum is een afkoopbedrag van toepassing conform bijlage 5. Nieuwe parkeercapaciteit in de openbare ruimte Het faciliteren van nieuwe parkeerbehoefte als gevolg van een (bouw)plan is geen verant-woordelijkheid van de gemeente. De gemeente legt zelf ook geen nieuwe parkeercapaciteit aan. Wel kan sprake zijn van uitbreiding van het openbare parkeerareaal als gevolg van overdracht van de openbare ruimte rond nieuwbouw (inclusief parkeerplaatsen) aan de gemeente. Daarnaast kan de gemeente de aanleg van parkeerplaatsen in de openbare ruimte toestaan als betere invulling van het gebruik van bestaande openbare ruimte, bijvoorbeeld door parkeervakken aan te leggen ter vervanging van parkeren op de rijbaan.

In deze gevallen gaat het niet om benutting van bestaande parkeercapaciteit maar om nieuwe openbare plaatsen die binnen de projectgrens door het plan tot stand wordt gebracht. De afkoopbedragen zijn hierop niet van toepassing aangezien de parkeervoorziening in het plan wordt gerealiseerd. Een randvoorwaarde is dat de gemeente bereid is de parkeerplaatsen in beheer te nemen. Binnen het schilgebied zijn de mogelijkheden voor nieuwe parkeerplaatsen beperkt tot het bezoekersaandeel, aangezien bewoners niet in aanmerking komen voor een parkeervergunning. De gemeente maakt de (integrale) afweging of deze oplossing wordt toegestaan. Parkeeroplossing op eigen terrein (stap 5) De parkeereis (inclusief parkeerplaatsen voor deelauto’s) kan ook geheel of gedeeltelijk op eigen terrein worden opgelost. Hiertoe worden de benodigde parkeerplaatsen binnen de eigendomsgrenzen van het plan aangelegd die ook duurzaam voor de functie beschikbaar moeten blijven. Dat betekent dat deze parkeerplaatsen niet voor een ander doel of externe doelgroepen mogen worden gebruikt, behalve als dit leidt tot een betere benutting van parkeerruimte zonder dat de hoofdfunctie hierdoor benadeeld wordt (bijv. bewonersparkeren bij kantoor buiten werktijden). Als er parkeerplaatsen aan de gemeente worden overgedragen, is geen sprake van parkeren op eigen terrein maar van nieuwe openbare capaciteit.

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/16931797/1