22bst01529 - Bijlage 1 - Memo berekening stikstofdepositie aanlegfase en de AERIUSberekeningen
Tekst van het document
ARKEL » Vlietskade 1509 4241 WH ARKEL NEER »
KRAGT GROEP
Steeg 27
T.a.v. de heer J. Kivits
6086 EJ NEER
Achtseweg Zuid 161B NUENEN »
5651 GW EINDHOVEN
Collse Heide 48 5674 VN NUENEN BREDA »
Per e-mail
:
joey@kragtgroep.nl
Vestiging, datum
:
Nuenen, 15 november 2022
Ons Kenmerk
:
2107/151/EH-03
Uw Kenmerk
:
-
Asselbergsstraat 12 4815 AB BREDA RIJKEVOORT » Veldweg 11 5447 BH RIJKEVOORT
Behandeld door
:
Joost Welmers
Telefoonnummer
:
06 22 23 44 76
Gecontroleerd door
:
Eline van den Hurk
Betreft
:
Stikstofdepositie aanlegfase beoogde ontwikkeling Visserstraat te
T. 088 44 02 900
Eindhoven
E. info@tritium.nl I. www.tritium.nl
Beste Joey, Naar aanleiding van ons contact stuur ik je hierbij de aangepaste berekening stikstofdepositie voor de Visserstraat te Eindhoven. Mede naar aanleiding van de ‘Porthos-uitspraak’ omtrent de bouw/aanlegfase van 2 november 2022 moet worden geconcludeerd dat de vrijstelling, zoals opgenomen was onder de Wet stikstofreductie en natuurherstel (Wsn), niet in overeenstemming is met de Europese wetgeving. Daarom dient ook de aanlegfase wederom betrokken te worden in de planvorming/ vergunningverlening en bijbehorende berekening stikstofdepositie. Bijgaande berekening is gebaseerd op een inschatting van de daadwerkelijke werkzaamheden, afgestemd op de bouwperiode. De berekening in het kader van de m.e.r.-aanmeldnotitie was dat zeker niet. Dat was een zeer beknopte berekening op basis van kengetallen en hield ook geen rekening met een fasering. Bijgevoegde berekening kan derhalve als flink nauwkeuriger worden gezien. Werktuigen Voor de Visserstraat hebben we begin 2021 al eerdere een berekening voor de aanlegfase opgesteld. Dit was echter nog gebaseerd op een verouderde methode. Ik heb zodoende de berekening geactualiseerd naar de methode zoals deze momenteel moet worden toegepast in Aerius (AdBlue-verbruik, Uren en Brandstofverbruik, AUB). Ik heb de aannames gehanteerd zoals in de voorgaande berekening qua ureninzet etc.
Dit levert op de nieuwe methode de volgende aannames van de mobiele werktuigen op:
2107/151/EH-03 pagina 1 van 4
Aannames inzet Materieel Werktuig
Stage
Vermogensklasse
klasse Kraan
IV
Rupskraan
IV
Graafmachine
IV
75-560 KW 75-560 KW 75-560 KW
Bedrijfstijd
Verbruik
AdBlue
Verbruik
AdBlue
(draaiuren) 1.200 uur
l/u *
l/u
l, totaal
l, totaal
17,5
1,05
21.000
(150 dagen)
(diesel)
1.260
1,05
14.000
840
800 uur
17,5
(100 dagen)
(diesel)
240 uur
15 (diesel)
0,9
3.600
216
25 (diesel)
1,5
3.000
180
20 (diesel)
1,2
6.400
384
6 (diesel)
-
2.880
-
25 (diesel)
1,5
3.000
180
25 (diesel)
1,5
4.000
240
-
480
-
-
1.200
-
(30 dagen) Boorstelling
IV
75-560 KW
120 uur (15 dagen)
Mobiele
IV
75-560 KW
hijskraan
320 uur (40 dagen)
Hoogwerker
IV
< 56 KW
480 uur (60 dagen)
Betonpomp
IV
75-560 KW
120 uur (15 dagen)
Truckmixer
IV
75-560 KW
160 uur (20 dagen)
Trilplaat
Benzine
-
2 takt Verreiker
IV
< 56 KW
160 uur
3
(20 dagen)
(benzine)
200 uur
6 (diesel)
(25 dagen)
In navolgende tabel is op basis van bovenstaande aannames het totale verbruik, gespecificeerd per stage en vermogensklasse in de aanlegfase weergegeven. Aangezien de verwachtte werkzaamheden circa 2,5 jaar in beslag zullen nemen en AERIUS rekent in hele jaren, is daarmee rekening gehouden in onderstaande tabel en is derhalve de inzet van 40% van de werktuigen opgenomen. De berekening gaat uit van rekenjaar 2022, dit kan als worst-case/representatief per rekenjaar worden gezien. Verbruik brandstof per klasse per jaar Stage klasse (bouwjaar)
Vermogensklasse
Totaal draaiuren
Totaal verbruik
Totaal verbruik AdBlue
IV (2014-2018)
75-560 KW
per jaar
(liter) per jaar
(liter) per jaar
1.184
22.000
IV (2014-2018)
1.320
56 KW
272
1.632
Werktuigen op benzine
-
-
64
192
-
(2 takt)
Op basis van bovenstaande gegevens is in AERIUS de emissie ten gevolge van het gebruik van de mobiele werktuigen in de aanlegfase berekend.
2107/151/EH-03 pagina 2 van 4
Verkeersbewegingen Daarnaast is rekening gehouden met het verkeer ten gevolge van de werkzaamheden. In overeenstemming met de berekening uit 2021 bedraagt dit: -
6.760 verkeersbewegingen met licht verkeer op jaarbasis en;
-
2.600 verkeersbewegingen met middelzwaar verkeer op jaarbasis en;
-
2.640 verkeersbewegingen met zwaar verkeer op jaarbasis.
Het verkeer is gemodelleerd totdat het opgaat in het heersend verkeersbeeld, ter hoogte van de Pastoriestraat. Tot slot is er rekening gehouden met het manoeuvreren en het stationair draaien van de vrachtwagens op het bouwterrein. Hiervoor is een aanvullende bron met verkeersbewegingen gemodelleerd binnen het bouwterrein waarbij rekening wordt gehouden met het aantal verkeersbewegingen van het middelzwaar en zwaar vrachtverkeer. Er wordt hierbij uitgegaan van een stagnatiefactor van 100 procent. Conclusie: Uit de rekenresultaten van AERIUS Calculator 2021 blijkt dat er ten gevolge van het planvoornemen geen stikstofdepositie op Natura 2000-gebieden plaatsvindt. Derhalve zijn ‘significante (negatieve) effecten’ op beschermde natuurgebieden ten aanzien van stikstofdepositie uit te sluiten. Hoewel onderhavige berekening nog is uitgevoerd met de oude calculator verwacht ik niet dat de berekening dermate zal wijzigen dat dit tot significant andere uitkomsten zal leiden. Naar mijn idee is er dus géén twijfel over de uitvoerbaarheid ten aanzien van het aspect stikstof en kan het bestemmingsplan wat mij betreft worden vastgesteld.
Uitsnede resultaten AERIUS Calculator 2021
2107/151/EH-03 pagina 3 van 4
Wij gaan ervan uit u hiermee op passende wijze van dienst te zijn geweest. Met vriendelijke groet, Tritium Advies B.V. Joost Welmers Projectleider Ruimtelijke Ordening
Bijlage: 1.
PDF-rapport rekenresultaten AERIUS Calculator 2021: aanlegfase.
Op dit rapport is een disclaimer van toepassing; zie https://www.tritium.nl/disclaimer/29-04-2021/
2107/151/EH-03 pagina 4 van 4
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
KRAGT GROEP Visserstraat ongenummerd, . Eindhoven
Omschrijving Toelichting
Visserstraat te Eindhoven Sloop- en bouwwerkzaamheden Aerius 2021 AUB
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RmAPLL8kJcXe 15 november 2022, 09:24 Wnb-rekengrid
Berekening
Totale emissie
Situatie 1 - Beoogd
Resultaten
Situatie 1 - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename van depositie Grootste afname van depositie
RmAPLL8kJcXe (15 november 2022)
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Hoogste depositie
Hexagon
Gebied
2023 -
5,6 kg/j
175,4 kg/j
2/7
Projectberekening
Situatie 1 (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 4 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Bron 4; Sloop- en bouwwerkzaamheden Verkeersnetwerk
RmAPLL8kJcXe (15 november 2022)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
5,3 kg/j 159,5 kg/j 0,3 kg/j 16,0 kg/j
3/7
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste afname van depositie Grootste toename van depositie Hoogste totale depositie
De bronnen op de kaart horen bij de Beoogde situatie. RmAPLL8kJcXe (15 november 2022)
4/7
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Situatie 1" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
RmAPLL8kJcXe (15 november 2022)
-
Hoogste totale Met toename (ha Grootste toename Met afname (ha Grootste afname depositie (mol gekarteerd) (mol N/ha/jr) gekarteerd) (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
-
-
-
-
-
5/7
Projectberekening
Situatie 1, Rekenjaar 2023
1 Wegverkeer | Weg Naam Bron 1 Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogte ligging Normaal Weghoogte 0m Beschrijving Voertuigtype/euroklasse
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
2 Wegverkeer | Weg Naam Bron 2 Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogte ligging Normaal Weghoogte 0m Beschrijving Voertuigtype/euroklasse
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
3 Wegverkeer | Weg Naam Bron 3 Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogte ligging Normaal Weghoogte 0m Beschrijving Voertuigtype/euroklasse
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
RmAPLL8kJcXe (15 november 2022)
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Links Rechts NOₓ 0,8 kg/j Type scherm - NO₂ 0,2 kg/j Hoogte - NH₃ 55,6 g/j Afstand tot de weg - Voertuigen
6760 p/jaar 0 p/jaar 0 p/jaar 0 p/jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Links Rechts NOₓ 3,0 kg/j Type scherm - NO₂ 0,2 kg/j Hoogte - NH₃ 63,8 g/j Afstand tot de weg - Voertuigen
0 p/jaar 2600 p/jaar 0 p/jaar 0 p/jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Links Rechts NOₓ 5,0 kg/j Type scherm - NO₂ 0,2 kg/j Hoogte - NH₃ 95,1 g/j Afstand tot de weg - Voertuigen
0 p/jaar 0 p/jaar 2640 p/jaar 0 p/jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
6/7
Projectberekening
4
Naam
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam
Bron 4; Sloop- en bouwwerkzaamheden
NOₓ NH₃
Stageklasse
BrandstofverbruikDraaiurenAdBlue verbruik
159,5 kg/j 5,3 kg/j
Stof Emissie
STAGE IV 75- Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: 22000 l/j 560 ja
1184 1320 l/j u/j
NOₓ 124,7 kg/j
2014-2018, <= 56 kW, diesel, SCR: 1632 l/j STAGE IV < 56 Stage-IV, nee
272 u/j
NOₓ 34,0 kg/j
bezine
alle werktuigen op benzine, 2takt
5 Wegverkeer | Weg Naam Bron 5 Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogte ligging Normaal Weghoogte 0m Beschrijving Voertuigtype/euroklasse
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
NH₃ 12,2 g/j NOₓ 0,8 kg/j NH₃ 1,4 g/j
192 l/j
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
NH₃ 5,3 kg/j
Links Rechts NOₓ 7,2 kg/j Type scherm - NO₂ 0,4 kg/j Hoogte - NH₃ 68,6 g/j Afstand tot de weg - Voertuigen
0 p/jaar 2600 p/jaar 2640 p/jaar 0 p/jaar
In file
0,0 % 100,0 % 100,0 % 0,0 %
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2021.2_20221004_3d4bf05159 Database versie 2021.2_3d4bf05159 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
RmAPLL8kJcXe (15 november 2022)
7/7