CConstaterende datDronten
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage 2 - Ruimtelijke onderbouwing (576792).pdf

Raadsvergadering 29 mei 2024, gemeente DrontenBij agendapunt: 7b: AKKOORD Raadsvoorstel Ontwerpverklaring van geen bedenkingen realiseren gebouwonderdelenfabriek Harton, De Wieling, Swifterbant5.719 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

M O O TR LS M E D

M M O I: gebied gereserveerd voor bloemen mengsel circa 800m², verdeeld in 3 vlakgebieden

G

notitie: controleputjes aanbrengen i.h. verhard terrein. posities nog af te stemmen met bevoegd gezag

1

c

80 00

69

parkeervakken 1-30 uitvoeren in open verharding (zodat sterke groen zone achter de haag mogelijk is)

LP

52 24

116

o ge pste ree lp d p laat rod s uc t

13 01 6

15 optionele parkeerplaatsen (totaal 149)

I

60 00

48 47 pa rke ren p

25 0 o 4 v pst rac elp htw laat ag s en s

10 00

Plaatsen hekwerk, 1m terug vanaf zuidgevel

ers on

ee l

LP

2

60 00 8

2

50 00

1

61 70

4

1x Alnus spaethii, kappen

Haag van liguster - 1m hoog

LP

4

Legenda

19x Alnus spaethii, verplaatsen (6,4m naar zuid-oost, zodat nr 19 op 9m van pand geplaatst word)

5 6 5

13 83 7

L E

Parkeernorm: Kantoorfunctie (2,6 per 100 m² BVO) : 3,78*2,6 = 10 p.p. Industriefunctie (1,1 per 100 m² BVO) : 135,08*1,1 = 149 p.p. totaal = 159 p.p.

d

64 16

13 14

e

- bestrating uitvoeren in klinkers - uitwegen op gemeentegrond uitvoeren in betonstraatstenen (bss) - terrein verlichting, volgens opgave installateur

33 optionele parkeerplaatsen (totaal 149)

D

14

12

co mp

105 parkeerplaatsen worden in eerste instantie niet gerealiseerd. In de gebruikfase zijn in eerste instantie max. 40 parkeerplaatsen nodig. Vandaar dat er 47 gerealiseerd worden. Als er meer nodig zijn dan worden ze gerealieerd zoals voorsgesteld.

117

64 16

11 11 12 13

bl wa auw ter ge lic ar ha ce am erd t.b : .v.

3

14 58 0

wa nd en sa tie

ero ute

15 ha nd

16

15 ha ve n

16 17

64 16

uitdijen bestaande plantsoen, 10 zodoende dat boomwortels veelal in nieuwe plantsoenen 10 kunnen wortelen

60 0

LP 80 00

9

KI

11

I

D

9

: 149 stuks : 10 stuks : 159 stuks

f

E

aanplant 3x Alnus speathii

W

IE

LI

LEGENDA:

N

G

= perceel oppervlak = bebouwing

149 = bestrating = parkeerplaatsen

18 18

= rioleringverloop HWA

19 19

35 00 0

17 herplant Alnus spaethii nr 7, 12 en 17 aan zuidzijde wandelpad

N

= opstelplaats blusvoertuig (4x10m)

70 00

= positie hoofdentree

DRONTEN G 3035 1:1000

= haag

Alnus speathii (nr 19) dichtste bij pand = 2,6m afstand

= inrit = uitrit

1

= in-/uitritnummer deze tekening is niet geschikt voor uitvoering

= bestaande bomen av el

7

ha ve n

8

Parkeerplaatsen: personenauto's (2,5m x 5,0m) vrachtwagens (3,5m x 17,0m) totaal

va nk

ha nd

8

: 25.827m² : 14.368m² : 55,63%

D

D

R

O

N

TE

= bestaande lantaarnpalen

R

R

O

R

N

IN

TE

G

E

R

N

OV-01-01 Tekeningnummer

LP

de

6 7

Samenvatting: Perceeloppervlakte Bebouwd oppervlakte Bebouwingspercentage

tv erl en g

ero ute

16 70

wa nd

LP

R

W

IN

E

G

G

E

ma x. to

3

fietsenstalling

7 be zo ek er s

31

3

2

25 70

1

Plantlijst꞉ a-c Dodoens iep (Ulmus Dodoens) - Plantmaat circa. 18-20 cm - Plantafstand circa 12 meter - Enkele rij, 3 stuks d-f Grootbaldige els (Alnus speathii) - Plantmaat circa. 18-20 cm - Plantafstand circa 17 meter - Enkele rij, 3 stuks haag: Ligustrum vulgaris (noordzijde) - 60% Rosa rubiginosa - 20% Prunus padus - 20% Ligustrum vulgare - Plantafstand 8 per meter - Beheerhoogte 1 meter - Beheerbreedte 0,6 meter Ruigtezones - Inzaaien met inheems zaadmengsel - Halfjaarlijks maaien

90 00

61 68

1

25 00

ro ge od m ge ee ar n t ce eli er j ke d : gr on pa d rke re np er so ne el

20 00

o 5 v pst rac elp htw laat ag s en s

LP 30

60 31

gestippeld: olie- en benzinefscheider capaciteit n.t.b.

10 00

HWA bedrijfshal aansluiten op de Maalstroom uitstroomleiding HWA (tussen put S0961 en S0958) HWA maaiveld (bestrating) afvoeren via olie- en benzineafscheider 40 66

2 60 562 00 5

25 00

3035

50 00

Uitgangspunten voor groeninrichting꞉ > Bestaande groenstructuur aan zuidzijde in visiebeeld herstellen > Groenstructuur noordzijde versterken - aanplant kegelvormige bomen - groenbuffer vergroten > Eenvoudig in onderhoud

haag aan noordzijde, plaatsen op erfgrens (Ligustrum vulgaris) (60% Rosa rubiginosa) (20% Prunus padus) (20% Ligustrum vulgare)

70 47 optionele parkeerplaatsen (totaal 149)

Algemeen: Het landschappelijk inpassingsplan is opgesteld door:

L

b

Landschappelijke inpassing

KI

IN

E

L

D

I

IE

O

W

R

LP a

Foto bestaande situatie

ST

Blokhaag van Liguster (ligustrum ovalifolium) - Dubbele rij beplanting - Wintergroen - 2x per jaar snoeien - Hoogte is circa 2,5 / 3m

E

ER

D

D

O

U

O

O

TR

E

LS

D

AA

o 1 v pste rac lpla htw ats ag en

M

25 70

E

99 55

D

AA

planten 3x Ulmus dodoens - plantafstand boom c = 8m vanaf hart groenstrook - h.o.h. afstand = 12m

N

W

E

G

M19054

Project

Werknummer

Nieuwbouw bedrijfshal De Wieling in Swifterbant Onderwerp

Situatie Principe riolering HWA Getekend:

Gecontroleerd:

Formaat:

Schaal:

MV

TD

A2

1:1000

Fase:

Datum:

a:

b:

OV

28-01-2021

15-03-2021

12-04-2021

c.:

d:

e:

19-05-2022

19-06-2023

27-09-2023

Seringstraat 15a

•

6744 WZ EDERVEEN

•

T 0318 565121

•

E info@vanmiddendorp.nl

•

I www.vanmiddendorp.nl

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

Harton De Wieling, 8255 RR Swifterbant Stikstofdepositieonderzoek Beoogde gebruiksfase

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

S23EqVVp6AKP 08 maart 2024, 15:57 Wnb-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

Gebruiksfase - Beoogd Gebruiksfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

S23EqVVp6AKP (08 maart 2024)

2025 -

25,6 kg/j

1.734,1 kg/j

2/9

Projectberekening

Gebruiksfase (Beoogd), rekenjaar 2025 Emissiebronnen

Emissie NH₃

Anders... | Anders... | Stookinstallatie 8 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Laden/lossen hulpstoffen/kozijnen/steenstrips/staal/EPS/afval 9 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Lossen zand/grind 10 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Lossen cement 11 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Verwisselen afvalcontainers  Verkeersnetwerk

- 13,5 kg/j 13,2 g/j 1,8 kg/j 0,7 kg/j 93,6 kg/j 1,7 kg/j 234,0 kg/j 63,2 g/j 8,6 kg/j 23,1 kg/j 1.382,6 kg/j

4

S23EqVVp6AKP (08 maart 2024)

Emissie NOₓ

3/9

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

1000 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). S23EqVVp6AKP (08 maart 2024)

4/9

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gebruiksfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

S23EqVVp6AKP (08 maart 2024)

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

-

-

5/9

Projectberekening

Gebruiksfase, Rekenjaar 2025 1

Wegverkeer | Weg

Naam Verkeersaantrekkende werking Locatie X:172149,99 Y:510543,44 Lengte 5.269,32 m Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Max. snelheid

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

VW: afvoer gereed product X:172926,15 Y:509188,03 204,48 m Binnen bebouwde kom (stagnerend) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

VW: zand/grind/cement X:172955,22 Y:509132,68 134,25 m Binnen bebouwde kom (stagnerend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 4

Anders... | Anders...

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Naam Stookinstallatie Uittreedhoogte Locatie X:173074,15 Warmteinhoud Y:509061,42 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie S23EqVVp6AKP (08 maart 2024)

8,0 m 0,001 MW

LinksRechts NOₓ 1.322,8 kg/j Type scherm - - NO₂ 408,6 kg/j Hoogte - - NH₃ 22,3 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

20.280,0 /jaar 0,0 /jaar 54.080,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

25,0 % 0,0 % 25,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 42,3 kg/j Type scherm - - NO₂ 13,0 kg/j Hoogte - - NH₃ 0,5 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

0,0 /jaar 0,0 /jaar 33.280,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 14,3 kg/j Type scherm - - NO₂ 4,4 kg/j Hoogte - - NH₃ 0,2 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

In file

0,0 /jaar 0,0 /jaar 17.160,0 /jaar 0,0 /jaar

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

NOₓ

13,5 kg/j

6/9

Projectberekening

5

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer binnen inrichting: P-noord Links Rechts NOₓ 0,4 kg/j X:173013,06 Y:509135,53 Type scherm - - NO₂ 35,4 g/j 101,32 m Hoogte - - NH₃ 9,7 g/j Binnen bebouwde kom (stagnerend) Afstand tot de weg - Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 6

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Aantal voertuigbewegingen

7.280,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Wegverkeer | Weg

Naam VW: aanvoer staal, hulpstoffen, steenstrips/kozijnen, EPS, afvoer afval LinksRechtsNOₓ 1,8 kg/j Locatie X:173114,47 Y:509039,37 Type scherm - - NO₂ 0,5 kg/j Lengte 78,80 m Hoogte - - NH₃ 21,4 g/j Wegtype Binnen bebouwde kom (stagnerend) Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Max. snelheid Aantal voertuigbewegingen In file

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 7

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

S23EqVVp6AKP (08 maart 2024)

Licht verkeer binnen inrichting: P-west X:172948,94 Y:509125,42 151,44 m Binnen bebouwde kom (stagnerend) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

0,0 /jaar 0,0 /jaar 3.640,0 /jaar 0,0 /jaar

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 1,0 kg/j Type scherm - - NO₂ 94,5 g/j Hoogte - - NH₃ 26,0 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

13.000,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

7/9

Projectberekening

8

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

NaamLaden/lossen hulpstoffen/kozijnen/steenstrips/staal/EPS/afval Locatie X:173097,88 Y:509001,57 Naam

Stageklasse

Stationair draaien

Zware utiliteitsvoertuigen (meer dan 6L cilinderinhoud) op diesel

9

Naam Locatie

Lossen zand/grind X:172956,13 Y:509090,61

Stageklasse

Stationair draaien

Zware utiliteitsvoertuigen (meer dan 6L cilinderinhoud) op diesel

Naam Locatie

Lossen cement X:172961,38 Y:509096,28

Stageklasse

Stationair draaien

Zware utiliteitsvoertuigen (meer dan 6L cilinderinhoud) op diesel

Naam Locatie

Draaiuren AdBlue verbruik

9 u/j

Stof Emissie

NOₓ NH₃

NOₓ NH₃

Brandstof­verbruik

Draaiuren AdBlue verbruik

468 u/j

Stof Emissie

NOₓ

93,6 kg/j NH₃ 0,7 kg/j

NOₓ NH₃

Brandstof­verbruik

Draaiuren AdBlue verbruik

1170 u/j

234,0 kg/j 1,7 kg/j Stof Emissie

NOₓ

234,0 kg/j NH₃ 1,7 kg/j

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning Verwisselen afvalcontainers X:173086,12 Y:509009,55

Naam

Stageklasse

Stationair draaien

Zware utiliteitsvoertuigen (meer dan 6L cilinderinhoud) op diesel

NOₓ NH₃

Brandstof­verbruik

Draaiuren AdBlue verbruik

43 u/j

1,8 kg/j 13,2 g/j 93,6 kg/j 0,7 kg/j

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam

11

Brandstof­verbruik

1,8 kg/j 13,2 g/j

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam

10

NOₓ NH₃

8,6 kg/j 63,2 g/j Stof Emissie

NOₓ NH₃

8,6 kg/j 63,2 g/j

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. S23EqVVp6AKP (08 maart 2024)

8/9

Projectberekening

Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.1.2_20240307_d2f5f75faf Database versie 2023.1.2_d2f5f75faf_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website

S23EqVVp6AKP (08 maart 2024)

9/9

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

Harton De Wieling, 8255RR Swifterband Betonwarenfabriek Swifterband Oprichten betonwarenfabriek - realisatiefase

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

S1YzRyVbYH3X 04 maart 2024, 12:26 Wnb-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

Realisatiefase - Beoogd Realisatiefase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

S1YzRyVbYH3X (04 maart 2024)

2024 -

0,6 kg/j

641,9 kg/j

2/7

Projectberekening

Realisatiefase (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 3 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Gehele terrein 4 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Nieuwbouwterrein  Verkeersnetwerk

S1YzRyVbYH3X (04 maart 2024)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

75,6 g/j 154,4 kg/j 0,2 kg/j 468,6 kg/j 0,3 kg/j 18,9 kg/j

3/7

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). S1YzRyVbYH3X (04 maart 2024)

4/7

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Realisatiefase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

S1YzRyVbYH3X (04 maart 2024)

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

-

-

5/7

Projectberekening

Realisatiefase, Rekenjaar 2024 1

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Verkeersaantrekkende werking X:173237,61 Y:509008,23 449,58 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Verkeer op terrein X:172982,39 Y:509075,42 663,57 m Binnen bebouwde kom (stagnerend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 9,1 kg/j Type scherm - - NO₂ 2,3 kg/j Hoogte - - NH₃ 0,2 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

In file

13.000,0 /jaar 0,0 /jaar 3.400,0 /jaar 0,0 /jaar

25,0 % 0,0 % 25,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 9,8 kg/j Type scherm - - NO₂ 2,3 kg/j Hoogte - - NH₃ 0,1 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

In file

6.500,0 /jaar 0,0 /jaar 1.700,0 /jaar 0,0 /jaar

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte

Gehele terrein X:173001,74 Y:509104,68 2,38 ha

NOₓ NH₃

Naam

Stageklasse

Brandstof­verbruik

Shovel

Stage-IIIB, 2011-2013, 75-560 kW, diesel, 7992 l/j SCR: nee

Graafmachine Stage-IIIB, 2011-2013, 75-560 kW, diesel, 2090 l/j SCR: nee

S1YzRyVbYH3X (04 maart 2024)

Draaiuren AdBlue verbruik

400 u/j 240 u/j

154,4 kg/j 75,6 g/j Stof Emissie

NOₓ

121,9 kg/j NH₃ 59,9 g/j NOₓ 32,6 kg/j NH₃ 15,7 g/j

6/7

Projectberekening

4

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte

Nieuwbouwterrein X:173052,37 Y:509066,67 0,93 ha

Naam

Stageklasse

Kraan

Stage-IIIB, 2011-2013, 75-560 kW, diesel, SCR: nee

Verreiker Hoogwerker

NOₓ NH₃

468,6 kg/j 0,2 kg/j

Brandstof­verbruik

Draaiuren AdBlue verbruik

Stage-IIIB, 2011-2013, 75-560 kW, diesel, SCR: nee

5451 l/j

480 u/j

272,4 kg/j NH₃ 0,1 kg/j NOₓ 84,2 kg/j

Stage-IIIB, 2011-2013, <= 56 kW, diesel, SCR: nee

4029 l/j

1600 u/j

NH₃ 40,9 g/j NOₓ 88,6 kg/j

Hei-/boorstelling Stage-IIIB, 2011-2013, 75-560 kW, diesel, SCR: nee

1532 l/j

80 u/j

NH₃ 30,2 g/j NOₓ 23,4 kg/j

17895 l/j

800 u/j

Stof Emissie

NOₓ

NH₃ 11,5 g/j

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.1_20240207_c93f01d6e8 Database versie 2023.1_c93f01d6e8_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website

S1YzRyVbYH3X (04 maart 2024)

7/7

Project:

Harton, Betonwarenfabriek Swifterbant

Onderwerp:

Stikstofdepositieonderzoek

Kenmerk:

V201828/2401

Auteurs:

Y. Hidskes

Datum:

12-3-2024

Bijlagen:

- I: Berekeningen NOx-emissies t.b.v. invoer AERIUS - II: Uitdraai AERIUS Calculator - III: Kaartmateriaal

Adromi B.V. Reeweg 146 3343 AP Hendrik-Ido-Ambacht T 078 – 684 55 55 F 078 – 684 55 59 algemeen@adromi.nl www.adromi.nl

Inleiding Harton is voornemens een betonwarenfabriek te realiseren aan De Wieling te Swifterbant. Het betreft momenteel een braakliggend kavel op het bedrijventerrein van Swifterbant. In verband met de Wet natuurbescherming dient de stikstofdepositie vanwege de activiteiten van zowel de realisatie- als de gebruiksfase van deze inrichting op de nabijgelegen Natura 2000-gebieden inzichtelijk te worden gemaakt. Het meest nabijgelegen stikstofgevoelige Natura 2000-gebied ‘Rijntakken’ ligt op circa 12 kilometer ten oosten van de inrichting. Daarnaast bevindt het stikstofgevoelige Natura 2000-gebied ‘Veluwe’ zich op 22 kilometer ten zuidoosten van de inrichting. Onderstaande figuur toont de globale ligging van de inrichting ten opzichte van de Natura 2000gebieden.

Figuur 1: Ligging van Harton ('1') ten opzichte van de nabijgelegen Natura 2000-gebieden (bron: AERIUS Calculator)

Adromi B.V.

Pagina 1 van 11

Realisatiefase Onderstaand is per emissiebron beschreven op welke gegevens deze depositieberekening is gebaseerd. Daarbij is uitgegaan van de ervaringsgegevens bekend bij het adviesbureau en van gegevens aangeleverd door/namens de initiatiefnemer. Er is rekening gehouden met een effectieve realisatietermijn van 260 werkbare dagen in totaal. Tijdens de bouwfase zijn er diverse stikstofemissiebronnen. De volgende emissiebronnen zijn relevant: − Verkeersbewegingen ten behoeve van bouwpersoneel, -materiaal en -materieel; − Diverse mobiele werktuigen; − Diverse vrachtwagenactiviteiten. In aanvulling op bovenstaande dieselwerktuigen kan er eveneens sprake zijn van de inzet van elektrische werktuigen. Daar deze elektrische werktuigen geen stikstofemissies hebben, zijn deze in dit onderzoek buiten beschouwing gelaten. Verkeer Emissies ten gevolge van zwaar en licht verkeer zijn in beschouwing genomen. Zowel het verkeer van en naar de inrichting (verkeersaantrekkende werking) als het verkeer binnen de inrichting zijn in hierin meegenomen. Zwaar verkeer In totaal rijden er 1.700 vrachtwagens van- en naar de inrichting voor de aan- en afvoer van materiaal en materieel. Licht verkeer Er rijden per dag gemiddeld 25 bestel- en personenwagens van- en naar de inrichting ten behoeve van de realisatiefase.

Uitgaande van in totaal 260 werkdagen komt dit neer op 6.500 voertuigen gedurende de gehele realisatiefase. Verkeersaantrekkende werking Voor de verkeersaantrekkende werking is één rijroute aangehouden. Deze rijroute loopt vanaf de beoogde westelijke ingang aan De Wieling ter hoogte van De Onderstroom (zie bijlage 3), via De Wieling en de Tarpanweg, naar de rotonde Tarpanweg/Dronterringweg (N711). Ter hoogte van deze rotonde (N711) wordt het verkeer opgenomen in het heersende verkeersbeeld. De emissies vanuit de verkeersaantrekkende werking zijn ingevoerd als één lijnbron in de sectorgroep ‘wegverkeer’ onder wegtype ‘binnen de bebouwde kom (normaal)’. Er is uitgegaan van type hoogteligging ‘normaal’ met weghoogte ‘0’ en een rijrichting van ‘beide richtingen’. In deze lijnbron is het totaal aantal verkeersbewegingen (het aantal voertuigen maal twee) ingevoerd met een filepercentage van 25%.

Adromi B.V.

Stikstofdepositieonderzoek

Pagina 2 van 11

Verkeer binnen de inrichting Voor het bouwverkeer binnen de inrichting wordt eveneens één rijroute aangehouden. Deze rondgaande rijroute gaat, vanaf de beoogde in-/uitrit, langs de inrichtingsgrenzen en retour naar de in-/uitrit. Voor een gedetailleerd overzicht van de rijroutes wordt verwezen naar bijlage 2 van dit rapport. Het bouwverkeer binnen de inrichting is ingevoerd als één rondgaande lijnbron in de sector wegverkeer met als wegtype ‘binnen de bebouwde kom (stagnerend)’. Er is uitgegaan van type hoogteligging ‘normaal’ met weghoogte ‘0’ en een rijrichting van ‘A naar B‘. In deze lijnbron is het totaal aantal voertuigen ingevoerd met een filepercentage van 0%. Zie voor een gedetailleerd overzicht van de verkeersaantallen- en bewegingen tabel 1. Tabel 1: Overzicht van de voertuigen in de realisatiefase

Emissiebron

Voertuigen aantal per jaar

Verkeersbewegingen aantal per jaar

Licht verkeer Zwaar verkeer

6.500

13.000

1.700

3.400

Mobiele werktuigen Er wordt vanuit gegaan dat er in de realisatiefase gebruik gemaakt zal worden van verschillende mobiele werktuigen, namelijk een shovel, een graafmachine, een kraan, een verreiker, een hoogwerker en een heistelling. Deze mobiele werktuigen worden gebruikt voor verschillende werkzaamheden, bijvoorbeeld het bouwrijp maken van de grond, het laden en lossen van het materiaal en de bouw van het bedrijfsgebouw. Op basis van de tabellen bij rapport TNO 2021 R123051, is het brandstofverbruik van de werktuigen bepaald bij gemiddeld gebruik. Hierbij is eveneens de gemiddelde belasting van dit TNO-rapport aangehouden. Onderstaande tabel toont de aangehouden uitgangspunten voor de werktuigen. Er wordt van uitgegaan dat werktuigen die voldoen aan stageklasse IIIB geen SCR hebben (en daarmee geen AdBlue-verbruik). Tabel 2: Overzicht van de werktuigen in de realisatiefase

Werktuig

Vermogen kW

Stageklasse

Shovel

187

Stage IIIB

Graafmachine

78,5

Stage IIIB

Kraan

210

Stage IIIB

Verreiker

104

Stage IIIB

Hoogwerker

18,5

Stage IIIB

Hei-/boorstelling

179

Stage IIIB

Belasting %

Bedrijfsduur uur/jaar

Dieselverbruik liter/uur

Dieselverbruik liter/jaar

36,7 36,7 36,7 36,7

400

20,0 8,7 22,4 11,4

7.992 2.090 17.895 5.451

36,7 36,7

1.600

2,5 19,1

4.029 1.532

240 800 480 80

1

Ligterink, N. E., Dellaert, S., & Van Mensch, P. (10 december 2021). AUB (AdBlue verbruik, Uren en Brandstofverbruik): een robuuste schatting van NOx en NH3 uitstoot van mobiele werktuigen. TNO 2021 R12305.

Adromi B.V.

Stikstofdepositieonderzoek

Pagina 3 van 11

De mobiele werktuigen zijn ingevoerd als vlakbron in de sectorgroep ‘mobiele werktuigen’ onder ‘bouw, industrie en delfstoffenwinning’ als vlakbron over de gehele inrichting. Hierbij zijn de werktuigen geclassificeerd conform de in tabel 2 weergegeven stageklassen. In deze bron zijn per werktuig het brandstofverbruik op jaarbasis, de bedrijfsduur op jaarbasis en, indien relevant, het AdBlue-verbruik op jaarbasis ingevoerd. Voor de vrachtwagenactiviteiten zijn uitsluitend de totale bedrijfsduren ingevoerd. De AERIUS Calculator berekent hierbij de NOx- en NH3-emissies in kg/jaar. Versie en rekenjaar Als rekenjaar is 2024 aangehouden.

Adromi B.V.

Stikstofdepositieonderzoek

Pagina 4 van 11

Gebruiksfase In de gebruiksfase zijn de emissies vanuit verkeersbewegingen (vracht-, bestel- en personenwagens) en stookinstallaties relevant. Daarnaast zijn de emissies vanuit de lossende en stationair draaiende vrachtwagens relevant. Alle emissies zijn berekend als totale hoeveelheden per jaar. Er wordt uitgegaan van een productie van 800 ton per dag, 5 werkdagen per week en 52 werkweken per jaar. Alle machines en intern rollend materieel zullen elektrisch zijn uitgevoerd. Verwarming van het kantoor geschiedt eveneens elektrisch middels een warmtepomp en zonnecollectoren. Bij de productie wordt gebruik gemaakt van een klimaatkamer om het uithardingsproces van de producten te versnellen. Deze klimaatkamer wordt in principe verwarmd middels zonne-energie, maar zekerheidshalve wordt tevens voorzien in een gasgestookte installatie voor eventuele aanvullende verwarming of om verwarming over te nemen indien er problemen zijn met de zonneenergievoorziening. Verkeer Emissies ten gevolge van zwaar en licht verkeer zijn in beschouwing genomen. Zowel het verkeer van en naar de inrichting (verkeersaantrekkende werking) als het verkeer binnen de inrichting zijn hierin meegenomen. De aangehouden voertuigaantallen zijn in overeenstemming met het akoestisch onderzoek. Onderstaande tabel 3 geeft een overzicht van de aangehouden voertuigaantallen.

Tabel 3: Overzicht van de hoeveelheid voertuigen en verkeersbewegingen tijdens de gebruiksfase

Vrachtwagens: aanvoer zand/grind Vrachtwagens: aanvoer cement Vrachtwagens: aanvoer steenstrips/kozijnen Vrachtwagens: aanvoer staal/EPS/overig hulpstoffen en afvoer afvalstoffen Vrachtwagens: afvoer gereed product Personen-/bestelwagens: P-noord Personen-/bestelwagens: P-zuid

Voertuigen per jaar 7.020 1.560 520

Verkeersbewegingen per jaar 14.040 3.120 1.040

1.300

2.600

16.640 3.640 6.500

33.280 7.280 13.000

Verkeersaantrekkende werking Voor de invoer van de verkeersaantrekkende werking van de gebruiksfase wordt aangesloten bij de realisatiefase. Hierbij is de rijroute echter wel verlengd in noordelijke richting tot aan de A6. Verkeer binnen de inrichting Het verkeer binnen de inrichting is ingevoerd als vijf lijnbronnen in de sectorgroep ‘wegverkeer’ met wegtype ‘binnen bebouwde kom (stagnerend)’. Er is per bron uitgegaan van type hoogteligging ‘normaal’ met weghoogte ‘0’ en een rijrichting van ‘beide richtingen’. In deze lijnbronnen zijn de totale hoeveelheden verkeersbewegingen (het aantal voertuigen maal twee) ingevoerd.

Adromi B.V.

Stikstofdepositieonderzoek

Pagina 5 van 11

De vrachtwagens voor de afvoer van gereed product rijden vanaf de westelijke ingang, via het buitenterrein, naar het noordwesten van het bedrijfsgebouw om daar te laden. De vrachtwagens voor de aanvoer van zand, grind, cement rijden tevens vanaf de westelijke ingang naar het zuidwesten van het bedrijfsgebouw, waar de betoncentrale is gesitueerd, om daar te lossen. De vrachtwagens voor de aanvoer van steenstrips, kozijnen, staal, EPS en hulpstoffen en de afvoer van afvalstoffen rijden vanaf de oostelijke ingang naar de zuidoostelijke kant van het bedrijfsgebouw. Hier bevindt zich een luifel/buitenopslag waar deze producten worden geladen/gelost. Het lichte verkeer rijdt vanaf de westelijke ingang naar twee parkeerplaatsen. Voor een gedetailleerd overzicht van de rijroutes wordt verwezen naar bijlage 2 van dit rapport. Zie bijlage 3 voor een plattegrondtekening van de inrichting. Vrachtwagenactiviteiten De vrachtwagens hebben naast emissies vanuit rijden en manoeuvreren ook emissies vanwege het stationair draaien van de motor en vanwege het verhoogd stationair draaien tijdens het lossen van grondstoffen (zand, grind en cement). Lossen zand en grind Voor het storten van zand en grind wordt 30 seconden per vrachtwagen gerekend. Dit gebeurt aan de zuidoostzijde van de inrichting, waar de productie van beton plaatsvindt.

Lossen cement Voor het lossen van cement wordt er van uitgegaan dat dit met een compressor op de vrachtwagen gebeurt die door de vrachtwagenmotor wordt aangedreven. Er wordt uitgegaan van 30 minuten lossen per wagen. Dit gebeurt ook aan de zuidoostzijde van de inrichting. Lossen kozijnen en steenstrips en staal, EPS en hulpstoffen en laden van afvalstoffen Er wordt vanuit gegaan dat de vrachtwagens lossen aan de zuidoostelijke kant (EPS) of aan de noordwestelijke kant (overige) van het bedrijfsgebouw. Uitgangspunt is dat de motor nog maximaal 30 seconden stationair draait voordat de motor wordt uitgeschakeld. Tijdens het lossen is de motor uitgeschakeld. Laden van gereed product Tijdens het laden van gereed product is de motor van een vrachtwagen uitgeschakeld. Er is daarom geen emissiebron hiervoor meegenomen in de berekening. Zware utiliteitsvoertuigen De uitvoerende vrachtwagens worden hierbij geclassificeerd als ‘Zware utiliteitsvoertuigen (meer dan 6L cilinderinhoud) op diesel’ (ZUT). Deze vrachtwagenactiviteiten zijn ingevoerd als vlakbron in de sectorgroep ‘mobiele werktuigen’ onder ‘bouw, industrie en delfstoffenwinning’ als een viertal puntbronnen op de specifieke locaties waar de activiteiten plaatsvinden. Voor de vrachtwagenactiviteiten zijn de totale bedrijfsduren per jaar ingevoerd. De AERIUS Calculator berekent hierbij de NOx- en NH3-emissies in kg/jaar.

Voor een exacte locaties de puntbronnen wordt verwezen naar bijlage 2 van dit rapport. De volledige emissieberekening van deze emissiebronnen is te vinden in bijlage 1. Adromi B.V.

Stikstofdepositieonderzoek

Pagina 6 van 11

Gasverbruik Zoals beschreven zal er bij de productie gebruik worden gemaakt van een klimaatkamer om het uithardingsproces te versnellen. Deze klimaatkamer wordt in eerste instantie verwarmd middels zonne-energie. Indien nodig wordt er gebruik gemaakt van een gasgestookte installatie. Er wordt uitgegaan van een gasverbruik van 0,25 m3 gas per m3 beton (ontleend aan #duurzaambeton – trending topics, een uitgave van Betonplatform. November 2014. ISBN 978-90-71806-00-1). Binnen de inrichting wordt er 333,3 m3 beton per dag geproduceerd (op basis van het soortelijk gewicht van beton (2,4 ton/m3) en de productiecapaciteit van 800 ton per dag). Dit geeft een aardgasverbruik van 21.667 m3 per jaar. Als worstcase scenario wordt er vanuit gegaan dat alle benodigde energie voor de klimaatkamer zal worden opgewekt vanuit de gasgestookte installatie en dat er dus een jaarlijks aardgasverbruik is van 21.667 m3. Er is op voorhand namelijk niet bekend hoeveel energie de zonnepanelen zullen opwekken. Feitelijk zal het jaarlijks aardgasverbruik dus lager liggen dan het in dit onderzoek aangehouden verbruik. Voor het gasverbruik als gevolg van deze verwarming is de emissiefactor gebaseerd op de emissiegrenswaarden zoals is vastgesteld in artikel 3.10 van het Activiteitenbesluit. Deze NOxemissiefactor bedraagt 70 mg/Nm3.

Het aardgasverbruik en de voornoemde emissiefactor zijn gebruikt om de NOx-emissie (in kg/jaar) te berekenen. De gebruikte emissiefactor van 70 mg/Nm3 is van toepassing op het rookgas dat vrijkomt bij de verbranding van aardgas. Het standaard debiet van het vrijgekomen rookgas op basis van het brandstofverbruik wordt berekend met de volgende formule: Fs = Fbr x Vst x (21/21-Os) Fs: standaard debiet (m3/u) van droog rookgas bij een standaard zuurstofconcentratie Fbr: brandstofverbruik (m3/u) Os: de zuurstofconcentratie betrokken op droog rookgas (3%) 21: zuurstofconcentratie in droge lucht Vst: stoichiometrisch droog rookgasvolume (m3/m3) Het stoichiometrisch rookgasvolume voor de verbranding van aardgas bedraagt bij benadering: Vst = 0,199 + 0,234 x stookwaarde van aardgas (MJ/m3). De stookwaarde van aardgas is 31,65 MJ/m3. Hieruit volgt een stoichiometrisch rookgasvolume van 0,199 + 0,234 x 31,65 = 7,6051 m 3 rookgas/m3 aardgas. Het debiet van droog rookgas vanwege de verbranding van 1 m3 aardgas bedraagt (1 m3 x 7,6051 x (21/21-3%)) 8,8726 m3. Oftewel bij de verbranding van 1 m3 aardgas komt 8,8726 m3 droog rookgas vrij. De emissie vanuit het gasverbruik is in het rekenprogramma ingevoerd onder de sector Anders met ‘Standaard profiel industrie’ als temporele variatie. Zie bijlage 1 voor de volledige berekening van de NOx-emissie.

Als uittreedhoogte van het emissiepunt is 8 meter aangehouden.

Adromi B.V.

Stikstofdepositieonderzoek

Pagina 7 van 11

Conclusie De stikstofdepositie op Natura 2000-gebieden is onderzocht. Het meest nabijgelegen stikstofgevoelige natuurgebied is ‘Rijntakken’. Als gevolg van de beoogde ontwikkeling treedt zowel in de realisatiefase als de gebruiksfase geen stikstofdepositie op groter dan 0,00 mol/ha/jaar. Hiermee is aangetoond dat er geen mogelijke significante effecten vanwege de stikstofemissies van de ontwikkeling op de natuurgebieden zijn. De stikstofdepositie op omliggende Natura 2000-gebieden staat de realisatie en het gebruik van de inrichting niet in de weg.

Adromi B.V.

Stikstofdepositieonderzoek

Pagina 8 van 11

Bijlage I: Berekeningen NOx-emissies t.b.v. invoer AERIUS Tabel: Emissieberekeningen van de stookinstallatie – gebruiksfase Productiecapaciteit

Soortelijk gewicht beton

ton/dag

ton/m3

m3/ton beton

m3/jaar

800

2,4

0,25

21.667

Eenheid Emissiebron Klimaatkamer

Adromi B.V.

Totaal Gasverbruik aardgasverbruik

Rookgas per m3 aardgas

Stikstofdepositieonderzoek

Totaal rookgas per jaar

Emissiefactor NOx

Emissie UittreedNOx hoogte

m3

Nm3

mg/m3

kg/jaar

m

8,87

192.240

70

13,5

8,0

Pagina 9 van 11

Bijlage II: Uitdraai AERIUS Calculator Gebruiksfase: AERIUS_projectberekening_20240308155621_GebruiksfaseS23EqVVp6AKP Realisatiefase: AERIUS_projectberekening_20240304122516_RealisatiefaseS1YzRyVbYH3X

Adromi B.V.

Stikstofdepositieonderzoek

Pagina 10 van 11

Bijlage III: Kaartmateriaal

Adromi B.V.

Stikstofdepositieonderzoek

Pagina 11 van 11

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://gemeenteraad.dronten.nl/api//v1/meetings/130/documents/381