CConstaterende datDordrecht
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage bij Antwoordbrief artikel 40-vragen RvO - Beschikbaarheidsmonitor Woonruimteverdeling Drechtsteden 2024-2.pdf

Gemeenteraad Dordrecht 27 mei 2025, gemeente DordrechtBij agendapunt: 50: Vaststellen huisvestingsverordening 2025 - Raadsvoorstel3.824 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Beschikbaarheidsmonitor Woonruimteverdeling Drechtsteden 2022 t/m 2024

Philip Kroon / Martine van der Plas 27-02-2025

1.

Samenvatting

In bijgevoegde overzichten staan de resultaten van de verhuringen van de vrijkomende woningen van de Drechtsteden corporaties over de periode 2022, 2023 en 2024. Ook zijn, daar waar beschikbaar, de cijfers van Hardinxveld-Giessendam toegevoegd.

Druk op de huurwoningen blijft stijgen; weinig woningen via loting paragraaf 3.1 t/m 3.4 In 2024 zijn in de Drechtsteden 2446 woningen verhuurd. Dit is een lichte stijging t.o.v. de aantallen uit de voorgaande 2 jaren (2023: 2392, 2022: 2127). Aan alle andere cijfers zien we dat de druk op de woningmarkt nog steeds hoog is of verder stijgt. Het gemiddeld aantal reacties op iedere op Woonkeus gepubliceerde woning blijft stijgen. Voor een woning die in de loting wordt aangeboden gemiddeld ruim 900 reacties (was 886 in 2023). Ook bij de woningen die via het aanbodmodel worden aangeboden stijgt het aantal reacties; van 462 in 2023 naar 557 in 2025. De gemiddelde inschrijftijd van de geslaagde woningzoekenden is gestegen van 8,3 naar 9,1 jaar voor woningen die werden verhuurd via het aanbodmodel. Bij woningen die in de loting worden aangeboden is de inschrijftijd van de geslaagde woningzoekenden gemiddeld 2 jaar. Het doel van loting, perspectief bieden voor woningzoekenden met een kortere inschrijftijd, wordt daarmee bereikt. Het is de vraag hoe lang woningzoekenden dit nog zo ervaren als het aantal reacties voor lotingwoningen zo blijft stijgen en daarmee de slaagkans voor de individuele woningzoekende kleiner wordt. Ook zien we dat er veel minder woningen in de loting zijn gepubliceerd; in 2024 slechts 135 woningen (en 1570 in het aanbodmodel).

Weigeringen kleine toename; bij loting weinig weigeringen paragraaf 3.5 Het gemiddeld aantal weigeringen per gepubliceerde woning in het aanbodmodel is iets gestegen ten opzichte van 2023. In 2024 werd iedere woning in het aanbodmodel gemiddeld 6 keer geweigerd. Bij woningen die in de loting worden aangeboden blijft het aantal weigeringen laag maar is wel iets gestegen. In 2024 gemiddeld 1,4 keer (2023: 1,2). Het verschil tussen aanbod en loting is wel verklaarbaar. Bij loting zien we dat woningzoekenden met een kortere inschrijfduur aan bod komen. Vanwege het “geluk” in de loting zijn zij eerder geneigd een woning te accepteren dan een woningzoekende met een lange inschrijfduur die op een aanbod woning reageert. De woningzoekende met een lange inschrijfduur kan het zich permitteren om kritisch te zijn; de lange inschrijfduur geeft immers meer kans op een andere woning in het aanbod. Vanaf 2025 wordt het aantal actuele reacties voor woningzoekenden beperkt tot maximaal 3. Dit betekent dat er niet meer onbeperkt gereageerd mag worden zolang de geadverteerde woningen op de website van Woonkeus staan. De verwachting is dat daardoor woningzoekenden een bewustere keuze gaan maken en dat daardoor het aantal weigeringen zal verminderen.

Instroom vanuit eigen gemeente, uit andere Drechtsteden gemeenten en buiten de regio paragraaf 4 Dit overzicht laat zien dat de instroom vanuit de eigen gemeente in de verschillende gemeenten fluctueert. In Dordrecht blijft de instroom vanuit de eigen gemeente het hoogst maar is wel aan het dalen (2024: 64% 2023: 66% 2022:72%).

2

Slaagkans voor ouderen blijft hoog paragraaf 5 Slaagkans blijft een lastig begrip. Als we kijken naar het aantal reacties vanuit de verschillende leeftijdsgroepen in relatie tot het aantal geslaagde woningzoekenden per leeftijdsgroep dan valt op dat hoe ouder, hoe hoger de slaagkans. Ook blijven de verschillen tussen de verschillende leeftijdsgroepen groot. Als we kijken naar het aantal verhuringen per leeftijdsgroep (los van het aantal reacties) dan zien we dat aan iedere leeftijdsgroep wel een deel van de woningen wordt verhuurd. Voor 2024 is hierin nu wel een beweging te zien. Het aandeel verhuringen aan de leeftijdsgroepen t/m 44 jaar neemt af.

Aandeel woningen voor regulier woningzoekenden fors afgenomen paragraaf 6 en 7 Het percentage van de woningen dat naar woningzoekenden met een bepaalde vorm van voorrang (de zng voorstromers) gaat is in 2024 gestegen van 30% naar 43%. Deze forse stijging wordt voornamelijk veroorzaakt door een grote groep herhuisvesters die vanwege herstructurering een andere woning zocht. Binnen de groep voorstromers is gekeken naar de reden van de gegeven voorrang en op basis daarvan is een inschatting gemaakt op bepaalde groepen potentieel kwetsbaar zijn. Dit is natuurlijk discutabel en niet op iedereen toepasbaar. Maar het geeft wel een beeld van de instroom van groepen in de verschillende gemeenten (en eventueel buurten en complexen) die van invloed kan zijn op de veerkracht van het gebied. Voor de regio Drechtsteden gaat het in 2024 om 16,2% van de instroom. Lokaal zijn er wel wat verschillen; in Sliedrecht gaat het om 25,7% in 2024 en in Hendrik-Ido-Ambacht om 7,3%.

3

2. Uitgangspunten Beschikbaarheidsmonitor en definities 2024 2.1 Uitgangspunten Uitgangspunten monitoring Sinds 2016 zijn normen benoemd waarmee gemonitord wordt of er een toenemende druk op de woningmarkt ontstaat. Er is sprake van een toenemende druk als: • het aandeel geadverteerde woningen minder dan 80% van het totaal aantal verhuringen is; • het gemiddeld aantal reacties per gepubliceerde woning meer is dan 150; • de inschrijftijd van geslaagde woningzoekenden langer dan 6 jaar is; • de zoektijd van geslaagde woningzoekenden langer dan 2 jaar is. Aan deze uitgangspunten is in de loop van 2023 het streven toegevoegd dat het aandeel voorstromers maximaal 30%van het totale aantal vrijkomende woningen is.

2.2 Definities Gepubliceerd aanbod Woningen die zijn geadverteerd op de site www.woonkeus.nl (Drechtsteden) en www.woongaard.nl (Hardinxveld-Giessendam), woningzoekenden kunnen hierop reageren. Vrijkomend aanbod Alle beschikbaar gekomen sociale huurwoningen van de corporaties dus inclusief de woningen die via directe bemiddeling worden toegewezen. Huursegmenten 2024 Kwaliteitskortingsgrens = maximaal € 454,47 Bereikbaar met huurtoeslag voor jongeren 18 t/m 22 jaar. Lage aftoppingsgrens = € 454,48 t/m € 650,43 De 1e aftoppingsgrens van de huurtoeslag en bereikbaar voor 1- en 2 persoonshuishoudens uit de Passend Toewijzen doelgroep. Hoge aftoppingsgrens = € 650,44 t/m € 697,07 De 2e aftoppingsgrens van de huurtoeslag en bereikbaar voor 3 – of meer persoonshuishoudens uit de Passend Toewijzen doelgroep. Tot liberalisatiegrens = € 697,08 t/m € 879,66

4

Niet bereikbaar voor woningzoekenden uit de Passend Toewijzen doelgroep, bestemd voor de doelgroep vanuit “staatssteunregeling” maximaal € 47.699 (1 pers.hh.) en € 52.671 (meerp.hh.) inkomen. Inschrijftijd Het aantal jaren tussen het moment van inschrijving en het tekenen van het nieuwe huurcontract. Zoektijd Het aantal jaren tussen het moment van de eerste reactie op een woningadvertentie en het tekenen van het huurcontract. Actief woningzoekende Een woningzoekende die in de genoemde periode heeft gereageerd op het woningaanbod. Voorstromers Drechtsteden (excl. Hardinxveld-Giessendam) Woningzoekenden die op basis van een urgentieverklaring een woning kregen toegewezen (zowel via zelf zoeken als via directe bemiddeling) en woningzoekenden die via directe bemiddeling (zonder urgentieverklaring) op grond van de Richtlijnen Uitvoering Woonruimteverdeling zijn gehuisvest. Alle urgentiekandidaten (m.u.v. herstructurering, statushouders en Fokus) worden besproken in het Platform Uitvoering Voorrangsregeling (PUV). Urgentiekandidaten kunnen zelf reageren op gepubliceerd aanbod of worden direct bemiddeld, verdeling van de direct te bemiddelen kandidaten over de corporaties loopt via het PUV. Voorstromers mogelijk kwetsbaar Om beter zicht te krijgen op de instroom van mogelijk kwetsbare doelgroepen zijn bepaalde groepen voorstromers gekenmerkt als “mogelijk kwetsbaar”.

Hieronder vallen alle voorstromers met een urgentieverklaring met uitzondering van de herhuisvestingskandidaten en een aantal groepen voorstromers zonder urgentieverklaring. Dit is natuurlijk niet waterdicht. Ook regulier woningzoekenden kunnen kwetsbare bewoners zijn en andersom kunnen er mogelijk kwetsbare bewoners zijn die zich in de praktijk prima kunnen redden in het zelfstandig wonen. Slaagkans Drechtsteden De slaagkans wordt berekend door het aantal geslaagde woningzoekenden per leeftijdscategorie te delen door het aantal actief woningzoekenden uit die categorie. Dit betekent dat als de slaagkans 5% is, het aantal actief woningzoekenden uit deze leeftijdsgroep 20 keer het aantal geslaagden uit die groep is. Dit betekent dus NIET dat er een woning is als je 20x reageert. Het blijft een lastig begrip maar geeft wel de trend aan. Deze cijfers zijn exclusief de gegevens uit Hardinxveld-Giessendam.

5

3.Tabellen en grafieken

% instroom potentieel kwetsbare bewoners

via voorrang (urgentie + groepsvoorrang)

29 83%

260,4

804,0

9,0

2,3

2,7

1,8

26

13 22,41%

16,6%

13

51 74%

399,1

963,6

8,9

1,3

2,9

1,0

22

39 31,61%

13,0%

2024

182

130

12

40 78%

407,2

1538,8

8,7

2,0

3,6

1,1

29

26 30,22%

14,3%

2022

917

544

93

280 69%

411,8

752,2

7,9

2,0

3,2

1,5

185

169 38,60%

18,0%

2023 1115

671

149

295 74%

472,6

786,9

8,0

1,8

3,6

1,4

152

197 31,30%

16,2%

2024 1090

636

88

366 66%

643,1

640,2

8,2

2,0

3,9

1,6

263

207 43,12%

16,9%

2022

160

98

0

62 61%

339,6

52

32 52,50%

20,6%

2023

180

113

2

65 64%

554,8

215,0

10,3

2,0

3,9

1,1

35

48 46,11%

13,3%

2024

275

198

5

72 74%

451,7

313,8

11,9

3,1

5,0

2,2

90

56 53,09%

7,3%

2022

249

178

19

52 79%

269,7

844,5

8,1

2,4

3,1

1,8

84

18 40,96%

11,6%

2023

246

179

15

52 79%

403,2

1052,9

8,2

2,3

3,3

1,4

37

24 24,80%

16,7%

2024

240

174

11

55 77%

500,3

1763,8

9,7

2,4

4,2

1,8

40

31 29,58%

13,7%

2022

178

129

4

45 75%

236,4

728,0

7,7

1,2

2,3

1,2

15

36 28,65%

18,5%

2023

231

172

4

55 76%

463,9

1088,5

7,3

2,6

3,2

1,7

33

33 28,57%

19,9%

2024

236

156

8

72 69%

522,8

1534,8

8,1

1,7

3,0

1,6

58

47 44,49%

25,7%

2022

449

283

56

110 76%

343,2

941,4

9,2

1,9

3,5

1,5

97

66 36,30%

14,5%

2023

427

292

34

101 76%

464,6

1237,5

8,6

2,0

3,4

1,4

81

54 31,62%

15,0%

2024

Loting

9,5

4,3

% op totaal verhuringen

28

129

overige voorstromers

117

193

Aanbod

174

2023

Loting

Hardinxveld-Giessendam

Loting

Drechtsteden

Voorstromers

Aanbod

Zwijndrecht

% gepubliceerd

Sliedrecht

directe toewijzing

Papendrecht

gepubliceerd loting

Hendrik-Ido-Ambacht

gemiddelde zoektijd in jaren

2022

gepubliceerd aanbod

Dordrecht

gemiddelde inschrijftijd in jaren

tot verhuringen

Alblasserdam

gemiddeld aantal reacties

jaar

Gemeente

Verhuringen

Aanbod

SAMENVATTING

434

287

11

136 69%

563,3

1490,3

9,3

2,1

3,8

1,2

134

70 47,00%

17,3%

2022 2127

1349

200

578 73%

343,5

820,7

8,4

2,0

3,2

1,6

459

334 37,28%

16,6%

2023 2392

1556

217

619 74%

462,0

886,8

8,3

1,8

3,4

1,4

360

395 31,56%

15,9%

2024

2446

1570

135

741 70%

557,6

921,8

9,1

2,0

3,9

1,6

614

437 42,97%

16,2%

2022

111

88

23 79%

100,3

5,2

1,9

9

23 28,83%

2023

116

92

24 79%

170,5

7,0

2,2

12

21 28,45%

2,6

8

26 20,36%

2024

167

133

34 80%

207,8

7,3

6

3.1 Verhuringen en gepubliceerde woningen

Gemeente Alblasserdam Dordrecht Hendrik-Ido-Ambacht Papendrecht Sliedrecht Zwijndrecht Drechtsteden Hardinxveld-Giessendam

Aanbodmodel 2022 2023 2024 117 129 130 544 671 636 98 113 198 178 179 174 129 172 156 283 292 276 1349 1556 1570 88 92 133

Lotingmodel 2022 2023 2024 28 13 12 93 149 88 2 5 19 15 11 4 4 8 56 34 11 200 217 135

Directe toewijzing 2022 2023 2024 29 51 40 280 295 366 62 65 72 52 52 55 45 55 72 110 101 136 578 619 741 23 24 34

7

3.2 Gemiddeld aantal reacties per gepubliceerde woning

gemeente Alblasserdam Dordrecht Hendrik-Ido-Ambacht Papendrecht Sliedrecht Zwijndrecht Drechtsteden Hardinxveld-Giessendam

aanbod 2022 2023 260,4 399,1 411,8 472,6 339,6 554,8 269,7 403,2 236,4 463,9 343,2 464,6 343,5 462,0 100,3 170,5

2024 407,2 643,1 451,7 500,3 522,8 563,3 557,6 207,8

loting 2022 2023 2024 804,0 963,6 1538,8 752,2 786,9 640,2 215,0 313,8 844,5 1052,9 1763,8 728,0 1088,5 1534,8 941,4 1237,5 1490,3 820,7 886,8 921,8 -

8

3.3 Inschrijftijd

gemeente Alblasserdam Dordrecht Hendrik-Ido-Ambacht Papendrecht Sliedrecht Zwijndrecht Drechtsteden Hardinxveld-Giessendam

aanbod 2022 9,0 7,9 9,5 8,1 7,7 9,2 8,4 5,2

aanbod 2023 8,9 8,0 10,3 8,2 7,3 8,6 8,3 7,0

aanbod 2024 Loting 2022 Loting 2023 8,7 2,3 1,3 8,2 2,0 1,8 11,9 2,0 9,7 2,4 2,3 8,1 1,2 2,6 9,3 1,9 2,0 9,1 2,0 1,8 7,3 -

Loting 2024 2,0 2,0 3,1 2,4 1,7 2,1 2,0 -

9

3.4 Zoektijd

gemeente Alblasserdam Dordrecht Hendrik-Ido-Ambacht Papendrecht Sliedrecht Zwijndrecht Drechtsteden Hardinxveld-Giessendam

Aanbod 2022 2,7 3,2 4,3 3,1 2,3 3,5 3,2 1,9

Aanbod 2023 2,9 3,6 3,9 3,3 3,2 3,4 3,4 2,2

Loting 2024 Loting 2022 Loting 2023 Loting 2024 3,6 1,8 1,0 1,1 3,9 1,5 1,4 1,6 5,0 1,1 2,2 4,2 1,8 1,4 1,8 3,0 1,2 1,7 1,6 3,8 1,5 1,4 1,2 3,9 1,6 1,4 1,6 2,6 -

10

3.5 Weigeringen

gemeente Alblasserdam Dordrecht Hendrik-Ido-Ambacht Papendrecht Sliedrecht Zwijndrecht Drechtsteden Hardinxveld-Giessendam

Aanbod 2022 3,3 5,5 3,6 4,4 3,5 4,5 4,7 1,2

Aanbod 2023 Aanbod 2024 Loting 2022 Loting 2023 Loting 2024 3,7 5,3 0,9 1,2 0,4 5,9 7,1 0,9 1,2 1,6 6,0 2,6 0,0 3,0 6,9 8,0 0,3 1,1 1,3 4,7 4,2 3,3 0,5 1,0 5,9 6,0 0,9 1,1 0,7 5,7 6,0 0,9 1,2 1,4 1,8 3,5 -

11

4. Instroom per gemeente 2022, 2023 en 2024 (excl. HG)

12

5.1 Slaagkans per leeftijdscategorie (excl. HG)

Jaar

2022

2023

2024

18 t/m 22 jaar

23 t/m 27 jaar

Verhuringen aanbod+loting

123

161

Actief woningzoekenden

1.976

Slaagkans %

6,2%

Verhuringen aanbod+loting

161

Actief woningzoekenden

2.537

Slaagkans %

6,3%

28 t/m 34 jaar

35 t/m 44 jaar

45 t/m 54 jaar

55 t/m 64 jaar

65 t/m 74 jaar 279

187

75 jaar en ouder

288

232

178

102

3.447

3.500

2.879

1.812

1.155

754

367

9,5%

16,4%

8,1%

9,8%

24,2%

24,8%

27,8%

231

372

271

189

275

170

99

3.864

3.849

3.191

1.985

1.191

764

369

12,9%

19,6%

8,5%

9,5%

23,1%

22,3%

26,8%

Verhuringen aanbod+loting

131

169

314

288

193

267

205

139

Actief woningzoekenden

3.298

5.331

4.870

3.917

2.366

1.641

1.015

571

Slaagkans %

4,0%

6,8%

12,3%

7,4%

8,2%

16,3%

20,2%

24,3%

13

5.2 Aandeel verhuringen per leeftijdsgroep (excl. HG)

14

6. Voorstromers Drechtsteden 2024 135 Loting Woningen

2446 woningen verhuurd in 2024

1570 Aanbod Woningen

741 directe toewijzingen

135 reguliere woningzoekenden 1260 reguliere woningzoekenden 228 woningzoekenden met urgentieverklaring 82 woningzoekenden met groepsvoorrang 304 woningzoekenden met urgentieverklaring 437 woningzoekenden zonder urgentieverklaring

1051 voorstromers gehuisvest = 43% van de verhuurde woningen

15

6.1 Voorstromers op basis van urgentieverklaring t/m 2024 (excl. HG)

Reden urgentie Dreigend dakloos Financieel Geweldbedreiging / overlast Herhuisvesting Mantelzorg Medisch Relationeel Sociaal Uitstroom maatschappelijke instelling Verblijfsvergunning Wachttijdreductie (leeg) Eindtotaal

2022 4 2 6 78 1 20 43 21 57 121 67

2023 2024 1 3 6 28 206

420

331

18 1 47 42 160 25

19 26 42 155 27 57 532

in hoofdstuk 7 aangemerkt als voorstromers mogelijk kwetsbaar

16

Totaal Aanbod model

Aanbodmodel

Eindtotaal

(leeg)

Wachttijdreductie

Verblijfsvergunning

Uitstroom maatschappelijke instelling

Sociaal

Relationeel

Medisch

Herhuisvesting

Geweldbedreiging / overlast

(leeg)

Wachttijdreductie

Uitstroom maatschappelijke instelling

Sociaal

Relationeel

Medisch

Mantelzorg

Herhuisvesting

Geweldbedreiging / overlast

Financieel

Dreigend dakloos verhuringen naar reden urgentie

Totaal Directe bemiddeling

Directe bemiddeling

Alblasserdam 2022

1

2

2023

2

1

2024

3

1

4

1

1

9

1

3

1

2

2

2

10

8

6

3

71

2

8

14

16

25

12

12

20

14

24

111

182

98

151

159

260

30

50

17

28

16

43

34

64

28

35

24

38

1

1

6

6

Dordrecht 2022

3

2023

1

2

26

3

3

19

3

15

10

81

2

8

8

1

2

2

1 1

2024

1

6

15

13

5

6

25

61

53

2

4

6

14

71

1

101

28

10

2

9

73

1

2

20

7

1

1

6

11

1

1

15

1

5

27

1

1

11

3

18

30

3

1

2

14

7

1

4

2

21

1

2

14

1

1

36

Hendrik-Ido-Ambacht 2022

12

2023

1

2

2

2024

19

1

2022

3

1

22

3

Papendrecht 5

2023 2024

10

5

2

2

1

1

5

3

3

7

2

2

4

14

4

7

16

1

1

3

16

1

14

1

14

6

Sliedrecht 2022

1

3

2023

1

2024

5

1

5

1

1

1

4

9

14

22

29

25

41

Zwijndrecht 2022

1

2023

1

2024

1

1

9

3

2

10

1

41

2

2

4

13

5

2

5

21

50

1

1

5

3

60

2

10

1

4

10

27

44

85

2

3

2

27

13

47

68

1

3

2

35

15

66

126

in hoofdstuk 7 aangemerkt als voorstromers mogelijk kwetsbaar

17

6.2 Voorstromers via directe toewijzing zonder urgentieverklaring t/m 2024 (excl. HG) verhuringen via directe toewijzing zonder urgentie naar reden toewijzing Bedrijfsbelang Contingent_Housing First Contingent_overig Contingent_Toepassing Hardheidsclausule

2022 2023 2024 5 1 3 3 5 3 6 15 13 1

1

Coöptatie

6

6

15

Doorstroming

22

57

72

Groepswonen

7

6

6

Herstructurering DRE

12

10

17

Leefbaarheid

39

63

38

Leeg*

2

1

Loting* Miva/fokus

4

1 1

Ontruimde woning

2

2

Opdracht bevoegd gezag Schuif trappenhuis/complex Statushouder* Tijdelijke verhuur

5 40 16 1

4 25 2 1

7 20 15 5

Uitvoering voorrangsregeling*

12

16

17

Verhuur na publicatie**

59

56

93

Verhuur na publicatie FLM (spijtoptantinschrijving via WRB) Wisselwoning

4 1

1

Woningruil

24

23

28

Zorgwoning

69

95

82

Eindtotaal

334

395

437

*redenen kloppen niet, aandacht corpo’s en bureau Voorrang nodig **voor nieuwbouwwoningen gebruikt in hoofdstuk 7 aangemerkt als voorstromers mogelijk kwetsbaar

18

Eindtotaal

Zorgwoning

Woningruil

Wisselwoning

Verhuur na publicatie FLM (spijtoptantinschrijving via WRB)

Verhuur na publicatie

Uitvoering voorrangsregeling

Tijdelijke verhuur

Schuif trappenhuis/complex

Statushouder

Opdracht bevoegd gezag

Ontruimde woning

Miva/fokus

Loting

Leeg

Leefbaarheid

Herstructurering DRE

Groepswonen

Doorstroming

Coöptatie

Contingent_Toepassing Hardheidsclausule

Contingent_overig

Contingent_Housing First

Bedrijfsbelang verhuringen via directe toewijzing zonder urgentie verklaring naar reden toewijzing

1

2

1

5

13

1

1

4

39

1

26

Alblasserdam 2022

4

2023

1

1

26

5

2024

1

3

16

1

1

2

1

6

2

2

Dordrecht 2022

2

2023 2024

1

1

4

4

18

3

2

15

5

2

20

4

2 1

12 35

2

20

1

3 1

2

16

1

1

4

1

8

50

2

5

37 169

1 13

1

9

37

1

11

53 197

1

5 12

91

7

32 207

1

4

21

32

4

Hendrik-Ido-Ambacht 2022

1

2023

1

1 3

3

1

2024

1

1

3

13

12

29

48

5

33

56

7

4

2

18

2

4

24

2

4

31

1

1

1

Papendrecht 2022

2

2023

1

3 1

2024

1

1

2022

2

1

2023

1

2024

1

2022

1

1 1

5 16

1

2 4

2

2

3

2

Sliedrecht 1 1

2

3

5

1

2

11

3

2

1

2

10

1

1

2

3

4

4

2

5

14

3

3 12

1

1

1

3

36

7

33

5

11

47

Zwijndrecht 2023 2024

2 1

2

1

3

7

13

1

1

3

9

1

4

10

4

13

17

1

2

10

1

1

8 2

6

1

6

6

66

3

6 2

1

1

4

6

54

1

1

6

6

70

19

6.3 Voorstromers via aanbodmodel met groepsvoorrang t/m 2024 (excl. HG) 2022

Totaal 2022

2023 Doorstroombeleid Drechtsteden 2

Totaal 2023

Sloopindicatie

2024

gemeente

Sloopindicatie

Alblasserdam

1

1

Dordrecht

3

3

1

1

Hendrik-Ido-Ambacht

2

2

7

7

42

Papendrecht

20

20

1

1

2

2

Sliedrecht

1

1

4

4

17

Zwijndrecht

12

12

1

12

13

3

5

8

Eindtotaal

39

39

8

21

29

66

16

82

2

Doorstroombeleid Drechtsteden 2

Totaal 2024

Sloopindicatie 3

5

3

3

5

47 2 17

Deze groepsindicaties werden voorheen meegeteld bij de urgenties maar worden nu apart benoemd.

20

7. Verhuringen op basis van mogelijke kwetsbaarheid

21

gemeente Alblasserdam 2022 2023 2024 Dordrecht 2022 2023 2024 Hendrik-Ido-Ambacht 2022 2023 2024 Papendrecht 2022 2023 2024 Sliedrecht 2022 2023 2024 Zwijndrecht 2022 2023 2024 Eindtotaal

voorstromers mogelijk kwetsbaar 80 29 25 26 530 165 181 184 77 33 24 20 103 29 41 33 140 33 46 61 202 65 64 73 1132

overige voorstromers reguliere wzk Eindtotaal 57 413 550 7 139 175 31 137 193 19 137 182 481 2113 3124 146 607 918 140 795 1116 195 711 1090 148 390 615 35 92 160 43 113 180 70 185 275 64 569 736 27 193 249 14 191 246 23 185 241 69 437 646 12 133 178 18 167 231 39 137 237 152 945 1299 49 335 449 41 322 427 62 288 423 971 4867 6970

22

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://raad.dordrecht.nl/api/v1/meetings/891/documents/40020