CConstaterende datDoetinchem
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage 2.3.20 - Natuur AERIUS-notitie Realisatiefase.pdf

beeldvormende raad 11 januari 2024, gemeente DoetinchemBij agendapunt: 3: Horen raad provinciaal inpassingsplan RegioExpres16.360 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 1 van 2

ADVIESNOTA

AAN KENMERK PROJECTNUMMER STATUS VERSIE ONDERWERP DATUM

ProRail A90-TLU-HS-ADV-23008087 MN002205 Vrijgegeven 3.0 AERIUS-berekening Realisatiefase, project RegioExpres 23 november 2023

AANLEIDING ProRail werkt aan een verbeterde bereikbaarheid van de Achterhoek. Op de drukke spoorlijn Arnhem-Doetinchem-Winterswijk rijden nu alleen stoptreinen. Met de komst van een extra sneltrein tussen Arnhem en Doetinchem, de RegioExpres, hebben reizigers van en naar de Randstad een kortere reistijd, meer zitplaatsen en betere overstapmogelijkheden. Om de extra sneltrein te kunnen laten rijden zijn verschillende aanpassingen aan het spoor noodzakelijk. Naast spoorwerk zullen ook werkzaamheden plaatsvinden aan overwegen, perrons en geluidsschermen. Om de impact van deze aanpassingen op de natuur te compenseren worden drie natuurontwikkelingsgebieden ingericht voor het Gelders Natuurnetwerk en de Groene Ontwikkelingszone. Werkzaamheden die hierbij horen zijn het verwijderen van grond, het dempen van een sloot en het ophogen van paden en landbouwpercelen. In het kader van de planologische procedure (PIP) die nodig is om het project te kunnen realiseren dient stikstofonderzoek te worden uitgevoerd, waarbij onderscheid wordt gemaakt tussen de realisatiefase en de gebruiksfase. ProRail heeft Movares gevraagd om dit stikstofonderzoek uit te voeren. Deze adviesnota behandelt enkel stikstofdepositie als gevolg van de realisatiefase.

DOEL Voor de realisatiefase van het project RegioExpres dient te worden onderzocht of er op basis van artikel 2.7 een vergunning op grond van de Wet Natuurbescherming moet worden aangevraagd. Dit is het geval wanneer er als gevolg van werkzaamheden en logistieke bewegingen gerelateerd aan de realisatie van het project sprake is van een toename in de stikstofdepositie op Natura 2000-gebieden met stikstofgevoelige habitattypen welke kan leiden tot significant negatieve effecten. In deze adviesnota is het uitgevoerde onderzoek beschreven en is aangegeven of er sprake is van stikstofdepositie op Natura 2000–gebieden als gevolg van de realisatiefase van het project RegioExpres.

A90-TLU-HS-ADV-23008087 / Vrijgegeven / Versie 3.0

1/7

ADVIESNOTA AANPAK Voor het onderzoek is gebruik gemaakt van het voorgeschreven rekenprogramma AERIUS versie 2023.0.1 (www.aerius.nl). Hierin worden de verschillende bronnen ingevoerd waarna AERIUS de stikstofdepositie berekend op Natura 2000-gebieden op basis van stikstof- en ammoniakemissie (NOx en NH3). In AERIUS zijn de meest recente gegevens opgenomen met betrekking tot emissiehoogtes, verspreiding van emissie en aanwezige natuurwaarden.

LIGGING PLANGEBIED EN ONTSLUITINGSROUTES Het plangebied bevindt zich in Gelderland, ter hoogte van het spoortracé tussen Zevenaar en Doetinchem. Op diverse locaties langs dit tracé zullen werkzaamheden plaatsvinden, waarbij de meeste werkzaamheden tussen Didam en Doetinchem zullen plaatsvinden. Bij Zevenaar vinden beperkte werkzaamheden plaats aan een spoorwissel. Figuur 1 geeft globaal de ligging van het plangebied weer. De exacte ligging van de werklocaties en ontsluitingsroutes is opgenomen in de AERIUS-uitvoer in bijlage 2 en 3 van deze notitie.

Figuur 1. Visuele weergave van het plangebied waarin de werkzaamheden plaatsvinden.

De Natura 2000-gebieden die het dichtst bij het plangebied liggen zijn Rijntakken en Veluwe. Deze gebieden liggen, gemeten vanaf de wisselwerkzaamheden bij Zevenaar, respectievelijk op circa 1,0 kilometer ten zuiden en 10,8 kilometer ten noordwesten van het plangebied. De Natura 2000-gebieden Rijntakken en Veluwe zijn beide aangewezen in het kader van zowel de Vogel- als de Habitatrichtlijn. In figuur 2 is de ligging van het plangebied ten opzichte van de dichtstbijzijnde Natura 2000-gebieden weergegeven.

A90-TLU-HS-ADV-23008087 / Vrijgegeven / Versie 3.0

2/7

ADVIESNOTA

Figuur 2: Ligging plangebied ten opzichte van de dichtstbijzijnde Natura 2000-gebieden.

UITGANGSPUNTEN De stikstof- en ammoniakemissie die optreedt tijdens de realisatiefase is een gevolg van de inzet van dieselmaterieel en bouwverkeer (zwaar vrachtverkeer, middelzwaar vrachtverkeer, licht verkeer/personenvervoer en treinbewegingen) van en naar het plangebied. De materieelinzet (soort machine, vermogen en draaiuren) en logistiek is door Movares, in samenspraak met ProRail, bepaald op basis van expertjudgement. Hierbij is gebruik gemaakt van:  SSK-raming RegioExpres (v6.0 d.d. 14-10-2022);  Input stikstofberekeningen compensatielocaties (d.d. 08-09-2023). Algemene uitgangspunten Voor de invoer in AERIUS zijn een aantal uitgangspunten vastgesteld, namelijk:  De werkzaamheden vinden gefaseerd plaats over 2026 en 2027. Voor beide jaren is een berekening gemaakt;  De materieelinzet tijdens de realisatiefase is, per bouwactiviteit, gemodelleerd als vlakbron;  Materieel is ingevoerd als ‘mobiele werktuigen’ in de categorie ‘Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning’;  Het dieselverbruik van het materieel is bepaald met behulp van de door TNO ontwikkelde AUB-methodiek1;

1 Ligterink, N. E., Dellaert, S., & van Mensch, P. (2021). AUB (AdBlue verbruik, Uren, en

Brandstofverbruik): een robuuste schatting van NOx en NH3 uitstoot van mobiele werktuigen. A90-TLU-HS-ADV-23008087 / Vrijgegeven / Versie 3.0

3/7

ADVIESNOTA 

  

Voor invoer van AdBlue zijn normale/gemiddelde verbruikswaarden gehanteerd. Dit betekent dat er voor stageklasse IV materieel met AdBluesysteem is gerekend met 6% AdBlue verbruik als percentage van het totale brandstofverbruik. Voor stageklasse IIIB materieel met AdBlue-systeem is dit percentage 3%; Bouwverkeer is gemodelleerd als lijnbron in de sectorgroep ‘wegverkeer’ met, afhankelijk van de ligging, wegtype ‘binnen de bebouwde kom’ of ‘buitenweg’; Vrachtwagens die materieel en/of materiaal naar het plangebied vervoeren worden uitgezet zodra zij bij het plangebied aankomen; De stikstofemissie die vrijkomt als gevolg van het spoorgoederenvervoer is gebaseerd op gegevens van TNO over de effecten van dieseltractie op de luchtkwaliteit2. Uitgangspunt bij deze bepaling is dat het spoorgoederenvervoer wordt uitgevoerd met een trein die vergelijkbaar is met het treintype ‘zware bulktrein’.

Materieel op de bouwlocatie Het materieel dat nodig is voor de realisatie van het project is onderverdeeld naar de verschillende rekenjaren en bouwactiviteiten. In tabel 1 en 2 is per rekenjaar en per bouwactiviteit weergegeven hoeveel draaiuren worden gemaakt en hoeveel diesel er wordt verbruikt. Daarnaast zijn ook de, door AERIUS berekende, NOx- en NH3emissies in deze tabellen weergegeven. De volledige invoergegevens, zoals vastgesteld door Movares, zijn opgenomen in bijlage 1. Tabel 1. Brandstof, draaiuren en emissie per bouwactiviteit, rekenjaar 2026 Bouwactiviteit

Draaiuren

Brandstofverbruik (l/j)

NOx (kg per jaar)

NH3 (kg per jaar)

Grondwerk

1.259

14.416

83,7

3,5

Relaishuis

24

498

2,7

0,1

Aanpassen duikers

140

3.220

45

0,9

Aanpassen kunstwerk

78

1.715

16,7

0,3

Aanpassen stuw

84

1.891

17,9

0,4

Aanpassen geluidsscherm

80

1.914

10,7

0,5

Parkeerplaatsen

96

1.643

9,2

0,4

Verplaatsen fietspad

88

1.780

15,8

0,4

Verleggen Lange Klauwenhof

112

2.351

24,4

0,5

Aanpassen geluidswal

192

4.086

46,2

0,8

Totaal

2.053

32.116

238,1

7,2

Tabel 2. Brandstof, draaiuren en emissie per bouwactiviteit, rekenjaar 2027 Bouwactiviteit

Draaiuren

Brandstofverbruik (l/j)

NOx (kg per jaar)

NH3 (kg per jaar)

Spoorwerk Didam-Wehl

1.377

22.641

188,4

3,9

Spoorwerk Wehl-Doetinchem

692

11.500

95,7

2,0

Relaishuis

112

3.621

19,8

0,9

2 Duyzer, J., Zandveld, P., Weststrate, H. 2015. Het effect van dieseltractie op de luchtkwaliteit in relatie

tot het begrip “Niet in Betekende Mate”. TNO 2015 R11030. Projectnummer 060.02790. A90-TLU-HS-ADV-23008087 / Vrijgegeven / Versie 3.0

4/7

ADVIESNOTA

Bouwactiviteit

Draaiuren

Brandstofverbruik (l/j)

NOx (kg per jaar)

NH3 (kg per jaar)

Overwegen

844

14.795

133,2

3,2

Perron Wehl

228

3.288

18,6

0,8

Station Doetinchem de Huet

388

7.115

40,4

1,7

Geluidsscherm

100

2.853

15,6

0,7

Wisselwerkzaamheden Zevenaar

25

358

4,6

0,1

Natuurontwikkelingsgebieden

365

6.100

34,4

1,7

Totaal

4.123

72.271

550,7

15,0

Bouwverkeer De bouwverkeersgeneratie voor dit project bestaat uit vrachtverkeer ten behoeve van de aan- en afvoer van materiaal/materieel en personenvervoer ten behoeve van de aan- en afvoer van personeel. De verkeersbewegingen zijn gemodelleerd vanaf het plangebied tot de plek waar het bouwverkeer op gaat in het heersende verkeer, waarbij als uitgangspunt wordt gehanteerd dat bouwverkeer op gaat in het heersende verkeer als het maximaal 3% uitmaakt van het totale wegverkeer. Voor het bepalen van de plekken waar het bouwverkeer opgaat in het heersende verkeer is gebruik gemaakt van het Centraal Instrument Monitoring Luchtkwaliteit (CIMLK)3. Dit door het rijk aangeboden instrument bedoeld voor het maken van luchtkwaliteitsberekeningen bevat informatie over wegverkeersintensiteiten zowel nu als in toekomstige jaren. In tabel 3 en 4 is een overzicht gepresenteerd waarin per rekenjaar en voor iedere bouwactiviteit het aantal verkeersbewegingen en bijbehorende NOx bijdrage is weergegeven. Tabel 3. Overzicht bouwverkeer per bouwactiviteit, rekenjaar 2026 Licht Type Km Van Naar verkeer per werkzaamheden jaar 39.6 – Oude Grondwerk A18 474 45.2 Beekseweg 35.5 – Grondwerk Notenstraat N813 238 38.5 Relaishuis

35.02

N317 Oude Wehlseweg station Doetinchem de Huet

Middelzwaar verkeer per jaar

Zwaar verkeer per jaar

NOx (kg per jaar)

38

234

1,9

20

118

0,7

N317

12

0

4

0,0

N317

44

8

64

0,2

N813

52

12

76

0,3

Aanpassen duiker

35.5

Aanpassen kunstwerk

36.07

Aanpassen duiker

36.9

Notenstraat

N813

44

8

72

0,5

Aanpassen duiker

37.82

Groenestraat

N813

44

8

72

0,3

Aanpassen stuw

41.65

Frieslandweg

N813

56

8

48

0,6

Ruigenhoek

N813

20

0

20

0,1

Bievankweg

A18

48

8

36

0,2

N813

48

4

32

0,2

N813

52

4

52

0,3

Geluidsscherm Parkeerplaatsen

46.05 – 46.25 44.9 – 45.0

Verplaatsen fietspad

35.75 – 36.1

Station Doetinchem de Huet

Verleggen Lange Klauwenhof

43.5 – 43.8

Oldegoorweg

3 Centraal Instrument Monitoring Luchtkwaliteit. cimlk.nl (2023). Opgehaald 20 september 2023, via

https://www.cimlk.nl/downloaden A90-TLU-HS-ADV-23008087 / Vrijgegeven / Versie 3.0

5/7

ADVIESNOTA Type werkzaamheden

Km

Van

Naar

Licht verkeer per jaar

Middelzwaar verkeer per jaar

Zwaar verkeer per jaar

NOx (kg per jaar)

Verleggen/aanpas sen geluidswal

44.4 – 44.75

Oude Beekseweg

A18

96

8

68

0,4

Middelzwaar verkeer per jaar

Zwaar verkeer per jaar

NOx (kg per jaar)

78

2.742

20,4

42

1.390

6,8

Tabel 4. Overzicht bouwverkeer per bouwactiviteit, rekenjaar 2027 Licht Type werkzaamKm Van Naar verkeer per heden jaar Spoorwerk Didam 39.6 – Oude A18 678 Wehl 45.2 Beekseweg Spoorwerk Wehl35.3 – Doetinchem de Notenstraat N813 344 38.5 Huet Bouwen relaishuis

35.02

Europaweg

N317

12

4

28

2,9

Zijperron station Doetinchem de Huet

35.7 36.15

Jan Willinkstraat

N317

196

12

120

0,3

36.15

Jan Willinkstraat

N317

204

12

128

0,3

37.3

Notenstraat

N815

52

4

80

0,6

38.4

Bleeksestraat

N815

36

4

80

0,2

39.25 39.42

Beekseweg

N815

124

4

60

0,4

Overweg Beekseweg

39.75

Beekseweg

N815

56

4

80

0,3

Overweg Ringweg

40.3

Ringweg

N815

40

4

72

0,4

41.0

Dassenboom Allee

N815

44

8

52

0,4

42.68

Frieslandweg

N335

44

4

72

1,0

43.5

Oldegoorweg

N335

40

4

72

0,8

44.4

Zandweg

N335

44

8

52

0,4

44.9

Bievankweg

N335

56

8

88

0,4

46.05 – 46.25

Ruigenhoek

N813

20

0

40

0,2

48.5

Hengelder

A12

12

4

40

0,3

-

-

-

20

0

20

0,2

Overweg Jan Willinkstraat Overweg Notenstraatje Overweg Bleeksestraat Zijperron station Wehl

Overweg Dassenboomse Allee Overweg Frieslandweg Overweg Oldegoorweg Overweg Zandweg Overweg Bievankweg Geluidsscherm Didam Wisselwerkzaamheden Zevenaar Natuurontwikkelings -gebieden

Spoorgoederenvervoer Het spoorgoederenvervoer voor dit project heeft als doel het aanvoeren van ballast naar het plangebied. Deze ballast wordt middels elektrische tractie van Amsterdam naar het rangeerterrein in Arnhem gebracht. Op het rangeerterrein in Arnhem wordt de elektrisch aangedreven locomotief vervangen door een diesellocomotief die de goederen naar het plangebied vervoert. Hierbij is als uitgangspunt gehanteerd dat de dieselloc de ballast tot het meest oostelijke punt van het plangebied (kilometrering 35.02) brengt. In tabel 5 is een overzicht gepresenteerd waarin per rekenjaar het aantal treinvervoersbewegingen en bijbehorende NOx bijdrage is weergegeven.

A90-TLU-HS-ADV-23008087 / Vrijgegeven / Versie 3.0

6/7

ADVIESNOTA Tabel 5. Overzicht spoorgoederenvervoer Afstand Rekenjaar (km)

Kilometrering waar het ballast benodigd is

Aantal treinbewegingen

NOx (kg/j)

2026

27,0

35.02 - 46.25

4

62,3

2027

27,0

35.02 – 45.2

2

31,1

RESULTAAT Uit de berekeningen met het AERIUS model versie 2023.0.1 blijkt dat de realisatiefase van het project RegioExpres zal leiden tot een toename in stikstofdepositie op Natura 2000-gebieden met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden die (naderend) overbelast zijn. De belangrijkste rekenresultaten zijn weergegeven in tabel 6. In bijlage 2 & 3 is de AERIUS-uitvoer van de berekeningen weergegeven. Tabel 6. Resultaten stikstofdepositie voor rekenjaar 2026 en 2027 Jaar van Natura 2000-gebied Oppervlak met toename (ha) realisatie

Grootste toename van depositie (mol N/ha/jr)

2026

Rijntakken

0,01

0,01

Veluwe

1.516,00

0,01

Rijntakken

10,61

0,01

2027

CONCLUSIES Uit de berekeningen met het AERIUS model versie 2023.0.1 blijkt dat de realisatie van project RegioExpres in beide rekenjaren zal leiden tot een toename in stikstofdepositie op Natura 2000-gebieden met stikstofgevoelige habitattypen en/of soorten die (naderend) overbelast zijn. Negatieve effecten kunnen daardoor niet worden uitgesloten. Ecologisch vervolgonderzoek is noodzakelijk om vast te stellen of het project daadwerkelijk tot negatieve effecten op stikstofgevoelige Natura 2000gebieden leidt.

A90-TLU-HS-ADV-23008087 / Vrijgegeven / Versie 3.0

7/7

ADVIESNOTA

Bijlage 1 Input AERIUS-berekening

Activiteit

Onderdeel

Materieelinzet

Type materieel

Draaiuren

Specificaties materieel

Jaar van inzet

Emissieklasse

Brandstofverbruik (Liter/uur)

Vervoersbewegingen

AdBlueverbruik

Vermogen (kW)

Zwaar

Middelzwaar

Licht

Trein

Grondwerk km 39.6 - 45.2 Ontgraven grond (grote oppervlaktes)

Shovel

117

2026 Stage IV

6.59

6%

60

27

0

62

0

Ontgraven grond (kleine oppervlaktes)

Graafmachine

27

2026 Stage IV

20.71

6%

200

27

0

14

0

Aanbrengen grond (grote oppervlaktes)

Shovel

217

2026 Stage IV

6.59

6%

60

75

0

134

0

Aanbrengen grond (kleine oppervlaktes)

Graafmachine

54

2026 Stage IV

20.71

6%

200

75

0

27

0

Verdichten grond

Trilplaat

214

2026 Stage IV

6.32

6%

60

0

38

134

0

Werkzaamheden tbv ophalen kabels

Graafmachine

107

2026 Stage IV

20.71

6%

200

6

0

54

0

Aanbrengen drains en putten

Graafmachine

107

2026 Stage IV

20.71

6%

200

27

0

54

0

Ontgraven grond (grote oppervlaktes)

Shovel

59

2026 Stage IV

6.59

6%

60

14

0

31

0

Ontgraven grond (kleine oppervlaktes)

Graafmachine

14

2026 Stage IV

20.71

6%

200

14

0

7

0

Aanbrengen grond (grote oppervlaktes)

Shovel

109

2026 Stage IV

6.59

6%

60

38

0

67

0

Aanbrengen grond (kleine oppervlaktes)

Graafmachine

27

2026 Stage IV

20.71

6%

200

38

0

14

0

Verdichten grond

Trilplaat

107

2026 Stage IV

6.32

6%

60

0

19

67

0

Aanbrengen drains en putten

Graafmachine

54

2026 Stage IV

20.71

6%

200

14

0

27

0

Werkzaamheden tbv ophalen kabels

Graafmachine

54

2026 Stage IV

20.71

6%

200

3

0

27

0

Graafmachine

24

2026 Stage IV

20.71

6%

200

4

0

12

0

Slopen/verwijderen kunstwerk km 35.5

Graafmachine (met sloophamer)

16

2026 Stage IV

20.71

6%

200

8

0

8

0

Aanbrengen duiker km 35.5

Mobiele kraan

8

2026 Stage IV

37.09

6%

350

4

0

0

0

Aanbrengen duiker km 35.5

Graafmachine

16

2026 Stage IV

20.71

6%

200

4

0

8

0

Verwijderen spoorconstructie

Krol

1

2026 Stage IV

10.63

6%

100

8

0

3

0

Ontgraven ballastbed

Shovel

2

2026 Stage IV

6.59

6%

60

8

0

3

0

Grondwerk km 35.3 -38.5

Relaishuis km 35.02 Aanbrengen wegverharding rondom nw relaishuis km 35.02 Duiker km 35.3

ADVIESNOTA Activiteit

Onderdeel

Materieelinzet

Type materieel

Draaiuren

Specificaties materieel

Jaar van inzet

Emissieklasse

Aanbrengen onderlaag ballastbed

Shovel

2

2026 Stage IV

Verdichten onderlaag ballastbed

Trilplaat

1

Bouwen spoorconstructie

Krol

2

Aanbrengen bovenlaag ballastbed

Werktrein (diesel)

nvt

2026 Stage IIIB

Onderstoppen spoor

Stopmachine

5

2026 Stage IIIB

Afwerken ballastbed

Krol

2

Aanbrengen inspectiepaden

Krol

2

Verdichten inspectiepaden

Trilplaat

Verwijderen wegverharding Oude Wehlseweg

Graafmachine

Verwijderen wegverharding Oude Wehlseweg Uitvoeren grondwerk verleggen Oude Wehlseweg

Brandstofverbruik (Liter/uur)

Vervoersbewegingen

AdBlueverbruik

6.59

6%

2026 Stage IV

6.32

6%

2026 Stage IV

10.63

6% 3%

60.1

2026 Stage IV 2026 Stage IV

1

Vermogen (kW)

Middelzwaar

Licht

Trein

8

0

3

0

60

0

4

3

0

100

12

0

3

0

1400

0

0

3

4

3%

750

0

0

3

4

10.63

6%

100

4

0

3

0

10.63

6%

100

8

0

3

0

2026 Stage IV

6.32

6%

60

0

4

3

0

16

2026 Stage IV

20.71

6%

200

8

0

8

0

Freesmachine

4

2026 Stage IV

58.35

6%

600

4

0

4

0

Graafmachine

40

2026 Stage IV

20.71

6%

200

8

0

20

0

Uitvoeren grondwerk verleggen Oude Wehlseweg

Trilplaat

12

2026 Stage IV

6.32

6%

60

0

4

8

0

Aanbrengen wegverharding Oude Wehlseweg

Asfalteermachine

8

2026 Stage IV

29.45

6%

300

8

0

4

0

Aanbrengen wegverharding Oude Wehlseweg

Trilwals

4

2026 Stage IV

8.77

6%

85

4

0

4

0

Aanbrengen wegverharding Oude Wehlseweg

Kleefauto

4

2026 Stage IV

10.18

6%

100

0

0

0

0

Slopen/verwijderen kunstwerk km 36.07

Graafmachine (met sloophamer)

8

2026 Stage IV

20.71

6%

200

8

0

4

0

Aanbrengen kunstwerk km 36.07

Graafmachine

32

2026 Stage IV

20.71

6%

200

4

0

16

0

Aanbrengen kunstwerk km 36.07

Trilplaat

4

2026 Stage IV

6.32

6%

60

0

4

4

0

Aanbrengen kunstwerk km 36.07

Betonpomp

8

2026 Stage IV

20.33

6%

205

8

0

0

0

Aanbrengen kunstwerk km 36.07

Mobiele kraan

8

2026 Stage IV

37.09

6%

350

8

0

0

0

Verwijderen spoorconstructie

Krol

1

2026 Stage IV

10.63

6%

100

8

0

3

0

Ontgraven ballastbed

Shovel

2

2026 Stage IV

6.59

6%

60

8

0

3

0

Aanbrengen onderlaag ballastbed

Shovel

2

2026 Stage IV

6.59

6%

60

8

0

3

0

Verdichten onderlaag ballastbed

Trilplaat

1

2026 Stage IV

6.32

6%

60

0

4

3

0

Bouwen spoorconstructie

Krol

2

2026 Stage IV

10.63

6%

100

12

0

3

0

Aanbrengen bovenlaag ballastbed

Werktrein (diesel)

nvt

2026 Stage IIIB

3%

1400

0

0

3

4

Onderstoppen spoor

Stopmachine

5

2026 Stage IIIB

60.1

3%

750

0

0

3

4

Afwerken ballastbed

Krol

2

2026 Stage IV

10.63

6%

100

4

0

3

0

Aanbrengen inspectiepaden

Krol

2

2026 Stage IV

10.63

6%

100

8

0

3

0

Verdichten inspectiepaden

Trilplaat

1

2026 Stage IV

6.32

6%

60

0

4

3

0

nvt

60

Zwaar

Fietspad Oude Wehlseweg km 35.75 - 36.2

Kunstwerk km 36.07

nvt

ADVIESNOTA Activiteit

Materieelinzet

Onderdeel

Type materieel

Slopen/verwijderen kunstwerk km 36.91

Graafmachine (met sloophamer)

Aanbrengen duiker km 36.9 Aanbrengen duiker km 36.9

Draaiuren

Specificaties materieel

Jaar van inzet

Emissieklasse

Brandstofverbruik (Liter/uur)

Vervoersbewegingen

AdBlueverbruik

Vermogen (kW)

Zwaar

Middelzwaar

Licht

Trein

Duiker km 36.9 16

2026 Stage IV

20.71

6%

200

12

0

8

0

Mobiele kraan

8

2026 Stage IV

37.09

6%

350

8

0

0

0

Graafmachine

16

2026 Stage IV

20.71

6%

200

4

0

8

0

Verwijderen spoorconstructie

Krol

1

2026 Stage IV

10.63

6%

100

8

0

3

0

Ontgraven ballastbed

Shovel

2

2026 Stage IV

6.59

6%

60

8

0

3

0

Aanbrengen onderlaag ballastbed

Shovel

2

2026 Stage IV

6.59

6%

60

8

0

3

0

Verdichten onderlaag ballastbed

Trilplaat

1

2026 Stage IV

6.32

6%

60

0

4

3

0

Bouwen spoorconstructie

Krol

2

2026 Stage IV

10.63

6%

100

12

0

3

0

Aanbrengen bovenlaag ballastbed

Werktrein (diesel)

nvt

2026 Stage IIIB

3%

1400

0

0

3

4

Onderstoppen spoor

Stopmachine

5

2026 Stage IIIB

60.1

3%

750

0

0

3

4

Afwerken ballastbed

Krol

2

2026 Stage IV

10.63

6%

100

4

0

3

0

Aanbrengen inspectiepaden

Krol

2

2026 Stage IV

10.63

6%

100

8

0

3

0

Verdichten inspectiepaden

Trilplaat

1

2026 Stage IV

6.32

6%

60

0

4

3

0

Slopen/verwijderen kunstwerk km 37.85

Graafmachine (met sloophamer)

16

2026 Stage IV

20.71

6%

200

12

0

8

0

Aanbrengen duiker km 37.83

Mobiele kraan

8

2026 Stage IV

37.09

6%

350

8

0

0

0

Aanbrengen duiker km 37.83

Graafmachine

16

2026 Stage IV

20.71

6%

200

4

0

8

0

Verwijderen spoorconstructie

Krol

1

2026 Stage IV

10.63

6%

100

8

0

3

0

Ontgraven ballastbed

Shovel

2

2026 Stage IV

6.59

6%

60

8

0

3

0

Aanbrengen onderlaag ballastbed

Shovel

2

2026 Stage IV

6.59

6%

60

8

0

3

0

Verdichten onderlaag ballastbed

Trilplaat

1

2026 Stage IV

6.32

6%

60

0

4

3

0

Bouwen spoorconstructie

Krol

2

2026 Stage IV

10.63

6%

100

12

0

3

0

Aanbrengen bovenlaag ballastbed

Werktrein (diesel)

nvt

2026 Stage IIIB

3%

1400

0

0

3

4

Onderstoppen spoor

Stopmachine

5

2026 Stage IIIB

60.1

3%

750

0

0

3

4

Afwerken ballastbed

Krol

2

2026 Stage IV

10.63

6%

100

4

0

3

0

Aanbrengen inspectiepaden

Krol

2

2026 Stage IV

10.63

6%

100

8

0

3

0

Verdichten inspectiepaden

Trilplaat

1

2026 Stage IV

6.32

6%

60

0

4

3

0

Slopen/verwijderen duiker/stuw/uitstroombak km 41.66

Graafmachine (met sloophamer)

24

2026 Stage IV

20.71

6%

200

0

0

12

0

Aanbrengen duiker km 41.66

Mobiele kraan

8

2026 Stage IV

37.09

6%

350

0

0

0

0

nvt

Duiker km 37.82

nvt

Stuw km 41.65

ADVIESNOTA Activiteit

Onderdeel

Materieelinzet

Type materieel

Draaiuren

Specificaties materieel

Jaar van inzet

Emissieklasse

Brandstofverbruik (Liter/uur)

Vervoersbewegingen

AdBlueverbruik

Vermogen (kW)

Zwaar

Middelzwaar

Licht

Trein

Aanbrengen stuw/uitstroombak km 41.66

Graafmachine

32

2026 Stage IV

20.71

6%

200

0

0

16

0

Verwijderen spoorconstructie

Krol

1

2026 Stage IV

10.63

6%

100

8

0

3

0

Ontgraven ballastbed

Shovel

2

2026 Stage IV

6.59

6%

60

8

0

3

0

Aanbrengen onderlaag ballastbed

Shovel

2

2026 Stage IV

6.59

6%

60

8

0

3

0

Verdichten onderlaag ballastbed

Trilplaat

1

2026 Stage IV

6.32

6%

60

0

4

3

0

Bouwen spoorconstructie

Krol

2

2026 Stage IV

10.63

6%

100

12

0

3

0

Aanbrengen bovenlaag ballastbed

Werktrein (diesel)

nvt

2026 Stage IIIB

3%

1400

0

0

3

4

Onderstoppen spoor

Stopmachine

5

2026 Stage IIIB

60.1

3%

750

0

0

3

4

Afwerken ballastbed

Krol

2

2026 Stage IV

10.63

6%

100

4

0

3

0

Aanbrengen inspectiepaden

Krol

2

2026 Stage IV

10.63

6%

100

8

0

3

0

Verdichten inspectiepaden

Trilplaat

1

2026 Stage IV

6.32

6%

60

0

4

3

0

Aanbrengen stuw/uitstroombak km 41.66

Betonpomp

2

2026 Stage IV

20.33

6%

205

0

0

0

0

Verwijderen wegverharding Lange Klauwenhof

Graafmachine

16

2026 Stage IV

20.71

6%

200

12

0

8

0

Verwijderen wegverharding Lange Klauwenhof

Freesmachine

8

2026 Stage IV

58.35

6%

600

8

0

4

0

Uitvoeren grondwerk verleggen Lange Klauwenhof

Graafmachine

40

2026 Stage IV

20.71

6%

200

12

0

20

0

Uitvoeren grondwerk verleggen Lange Klauwenhof

Trilplaat

16

2026 Stage IV

6.32

6%

60

0

4

8

0

Aanbrengen wegverharding Lange Klauwenhof

Asfalteermachine

16

2026 Stage IV

29.45

6%

300

12

0

8

0

Aanbrengen wegverharding Lange Klauwenhof

Trilwals

8

2026 Stage IV

8.77

6%

85

4

0

4

0

Aanbrengen wegverharding Lange Klauwenhof

Kleefauto

8

2026 Stage IV

10.18

6%

100

4

0

0

0

Ontgraven geluidswal Didam

Graafmachine

24

2026 Stage IV

20.71

6%

200

8

0

12

0

Aanbrengen geluidswal Didam

Trilplaat

16

2026 Stage IV

6.32

6%

60

0

4

8

0

Aanbrengen geluidswal Didam

Graafmachine

40

2026 Stage IV

20.71

6%

200

8

0

20

0

Verwijderen wegverharding fietspad naast geluidswal Didam

Graafmachine

16

2026 Stage IV

20.71

6%

200

12

0

8

0

Verwijderen wegverharding fietspad naast geluidswal Didam

Freesmachine

16

2026 Stage IV

58.35

6%

600

8

0

8

0

Uitvoeren grondwerk verleggen fietspad naast geluidswal Didam

Graafmachine

40

2026 Stage IV

20.71

6%

200

12

0

20

0

Uitvoeren grondwerk verleggen fietspad naast geluidswal Didam

Trilplaat

16

2026 Stage IV

6.32

6%

60

0

4

8

0

Aanbrengen wegverharding fietspad naast geluidswal Didam

Asfalteermachine

12

2026 Stage IV

29.45

6%

300

12

0

8

0

Aanbrengen wegverharding fietspad naast geluidswal Didam

Trilwals

8

2026 Stage IV

8.77

6%

85

4

0

4

0

Aanbrengen wegverharding fietspad naast geluidswal Didam

Kleefauto

4

2026 Stage IV

10.18

6%

100

4

0

0

0

Graafmachine

16

2026 Stage IV

20.71

6%

200

12

0

8

0

nvt

Verleggen Lange Klauwenhof km 43.5 - 43.8

Verleggen/aanpassen geluidswal km 44.4 - 44.75

Parkeerplaatsen km 44.9 - 45.0 Verwijderen wegverharding parkeerplaatsen Didam

ADVIESNOTA Activiteit

Onderdeel

Materieelinzet

Type materieel

Draaiuren

Specificaties materieel

Jaar van inzet

Emissieklasse

Uitvoeren grondwerk parkeerplaatsen Didam

Graafmachine

40

2026 Stage IV

Uitvoeren grondwerk parkeerplaatsen Didam

Trilplaat

16

Aanbrengen wegverharding parkeerplaatsen Didam

Graafmachine

16

Aanbrengen wegverharding parkeerplaatsen Didam

Trilplaat

Aanbrengen palen geluidsscherm Didam Aanbrengen palen geluidsscherm Didam

Brandstofverbruik (Liter/uur)

Vervoersbewegingen

AdBlueverbruik

20.71

6%

2026 Stage IV

6.32

6%

2026 Stage IV

20.71

6%

8

2026 Stage IV

6.32

6%

Funderingsmachine

40

2026 Stage IV

27.52

Betonpomp

40

2026 Stage IV

Bouwen fundering relaishuis km 35.02

Betonpomp

8

Bouwen fundering relaishuis km 35.02

Funderingsmachine

16

Mobiele kraan

80

Trilplaat

8

Bouwen nieuwe zijperron ZZ Doetinchem de Huet

Graafmachine

100

Bouwen nieuwe zijperron ZZ Doetinchem de Huet

Trilplaat

24

Graafmachine

24

Aanpassen bestaande perron NZ Doetinchem de Huet

Trilplaat

8

Aanbrengen/aanpassen perronoutillage Doetinchem de Huet

Graafmachine

16

Aanbrengen/aanpassen station outillage Doetinchem de Huet Aanbrengen/aanpassen verhardingen stationsomgeving Doetinchem de Huet Aanbrengen/aanpassen verhardingen stationsomgeving Doetinchem de Huet

Graafmachine

24

Aanbrengen fietsenstallingen stationsomgeving Doetinchem de Huet

Graafmachine

Vermogen (kW)

200

Zwaar

Middelzwaar

Licht

Trein

12

0

20

0

60

0

4

8

0

200

12

0

8

0

60

0

4

4

0

6%

280

8

0

20

0

20.33

6%

205

12

0

0

0

2027 Stage IV 2027 Stage IV

20.33

6%

205

8

0

0

0

27.52

6%

280

4

0

8

0

2027 Stage IV 2027 Stage IV

37.09

6%

350

16

0

0

0

6.32

6%

60

0

4

4

0

2027 Stage IV 2027 Stage IV

20.71

6%

200

24

0

52

0

6.32

6%

60

0

4

12

0

2027 Stage IV 2027 Stage IV

20.71

6%

200

16

0

12

0

6.32

6%

60

0

4

4

0

2027 Stage IV 2027 Stage IV

20.71

6%

200

16

0

8

0

20.71

6%

200

16

0

12

0

Stage IV

20.71

6%

200

32

0

60

0

Stage IV

6.32

6%

60

0

4

16

0

40

2027 Stage IV

20.71

6%

200

16

0

20

0

Krol

16

10.63

6%

100

8

0

8

0

Krol

8

2027 Stage IV 2027 Stage IV

10.63

6%

100

8

0

4

0

Verwijderen wegverharding Notenstraatje

Graafmachine

8

20.71

6%

200

12

0

4

0

Verwijderen wegverharding Notenstraatje

Freesmachine

4

2027 Stage IV 2027 Stage IV

58.35

6%

600

8

0

4

0

Graafmachine

40

20.71

6%

200

16

0

20

0

Uitvoeren grondwerk verleggen Notenstraatje

Trilplaat

16

2027 Stage IV 2027 Stage IV

6.32

6%

60

0

4

8

0

Aanbrengen wegverharding Notenstraatje

Asfalteermachine

8

2027 Stage IV

29.45

6%

300

16

0

4

0

Relaishuis km 35.02

Bouwen relaishuis km 35.02 Aanbrengen wegverharding rondom nieuw relaishuis km 35.02 Zijperron ZZ Doetinchem de Huet

Perron NZ Doetinchem de Huet Aanpassen bestaande perron NZ Doetinchem de Huet

Graafmachine Trilplaat

120 32

2027 2027

Overweg Jan Willinkstraat Verwijderen/aanbrengen overwegbevloering Jan Willinkstraat (Ver)plaatsen overweginstallatie Overweg Notenstraatje

Uitvoeren grondwerk verleggen Notenstraatje

ADVIESNOTA Activiteit

Onderdeel

Materieelinzet

Type materieel

Draaiuren

Trilwals

4

Aanbrengen wegverharding Notenstraatje

Kleefauto

4

Verwijderen/aanbrengen overwegbevloering Notenstraatje

Krol

20

(Ver)plaatsen overweginstallatie

Krol

4

Graafmachine

16

Verwijderen wegverharding Bleeksestraat

Freesmachine

4

Uitvoeren grondwerk aanpassen Bleeksestraat

Graafmachine

16

Uitvoeren grondwerk aanpassen Bleeksestraat

Trilplaat

8

Asfalteermachine

4

Aanbrengen wegverharding Bleeksestraat

Trilwals

4

Aanbrengen wegverharding Bleeksestraat

Kleefauto

2

Verwijderen/aanbrengen overwegbevloering Bleeksestraat

Krol

Specificaties materieel

Jaar van inzet

Emissieklasse

AdBlueverbruik

Vermogen (kW)

Zwaar

Middelzwaar

Licht

Trein

8.77

6%

85

4

0

4

0

10.18

6%

100

4

0

0

0

2027 Stage IV 2027 Stage IV

10.63

6%

100

12

0

4

0

10.63

6%

100

8

0

2

0

2027 Stage IV 2027 Stage IV

20.71

6%

200

12

0

8

0

58.35

6%

600

8

0

4

0

2027 Stage IV 2027 Stage IV

20.71

6%

200

12

0

8

0

6.32

6%

60

0

4

4

0

2027 Stage IV 2027 Stage IV

29.45

6%

300

12

0

2

0

8.77

6%

85

4

0

2

0

10.18

6%

100

4

0

0

0

20

2027 Stage IV 2027 Stage IV

10.63

6%

100

12

0

4

0

Krol

4

2027 Stage IV

10.63

6%

100

8

0

2

0

Aanbrengen zijperron NZ Wehl

Trilplaat

24

6.32

6%

60

0

4

12

0

Aanbrengen zijperron NZ Wehl

Krol

60

2027 Stage IV 2027 Stage IV

10.63

6%

100

12

0

40

0

Aanbrengen zijperron NZ Wehl

Graafmachine

80

6%

200

16

0

40

0

Krol

2027 Stage IV 2027 Stage IV

20.71

24

10.63

6%

100

8

0

12

0

Aanbrengen perronoutillage nieuw perron Wehl

Krol

24

10.63

6%

100

12

0

12

0

Aanpassen station outillage Wehl

Graafmachine

16

2027 Stage IV 2027 Stage IV

20.71

6%

200

12

0

8

0

Graafmachine

8

6%

200

12

0

4

0

Verwijderen wegverharding Beekseweg

Freesmachine

2027 Stage IV 2027 Stage IV

20.71

4

58.35

6%

600

8

0

4

0

Uitvoeren grondwerk verleggen Beekseweg

Graafmachine

40

20.71

6%

200

16

0

20

0

Uitvoeren grondwerk verleggen Beekseweg

Trilplaat

16

2027 Stage IV 2027 Stage IV

6.32

6%

60

0

4

8

0

Aanbrengen wegverharding Beekseweg

Asfalteermachine

8

6%

300

16

0

4

0

Aanbrengen wegverharding Beekseweg

Trilwals

2027 Stage IV 2027 Stage IV

29.45

4

8.77

6%

85

4

0

4

0

Aanbrengen wegverharding Beekseweg

Kleefauto

4

10.18

6%

100

4

0

0

0

Verwijderen/aanbrengen overwegbevloering Beekseweg

Krol

20

2027 Stage IV 2027 Stage IV

10.63

6%

100

12

0

8

0

Krol

4

2027 Stage IV

10.63

6%

100

8

0

4

0

Aanbrengen wegverharding Notenstraatje

2027 Stage IV 2027 Stage IV

Brandstofverbruik (Liter/uur)

Vervoersbewegingen

Overweg Bleeksestraat Verwijderen wegverharding Bleeksestraat

Aanbrengen wegverharding Bleeksestraat

(Ver)plaatsen overweginstallatie Bleeksestraat Zijperron NZ Wehl

Aanpassen perronoutillage bestaande perron Wehl

Overweg Beekseweg Verwijderen wegverharding Beekseweg

(Ver)plaatsen overweginstallatie Overweg Ringweg

ADVIESNOTA Activiteit

Onderdeel

Materieelinzet

Type materieel

Draaiuren

Graafmachine

16

Verwijderen wegverharding Ringweg

Freesmachine

4

Uitvoeren grondwerk verleggen Ringweg

Graafmachine

16

Uitvoeren grondwerk verleggen Ringweg

Trilplaat

8

Aanbrengen wegverharding Ringweg

Asfalteermachine

4

Aanbrengen wegverharding Ringweg

Trilwals

4

Aanbrengen wegverharding Ringweg

Kleefauto

2

Verwijderen/aanbrengen overwegbevloering Ringweg

Krol

Specificaties materieel

Jaar van inzet

Emissieklasse

Brandstofverbruik (Liter/uur)

Vervoersbewegingen

AdBlueverbruik

Vermogen (kW)

Zwaar

Middelzwaar

Licht

Trein

2027 Stage IV 2027 Stage IV

20.71

6%

200

12

0

8

0

58.35

6%

600

8

0

4

0

2027 Stage IV 2027 Stage IV

20.71

6%

200

12

0

8

0

6.32

6%

60

0

4

4

0

2027 Stage IV 2027 Stage IV

29.45

6%

300

12

0

2

0

8.77

6%

85

4

0

2

0

10.18

6%

100

4

0

0

0

20

2027 Stage IV 2027 Stage IV

10.63

6%

100

12

0

8

0

Krol

4

2027 Stage IV

10.63

6%

100

8

0

4

0

Verwijderen wegverharding Dassenboomse Allee

Graafmachine

16

20.71

6%

200

12

0

8

0

Uitvoeren grondwerk aanpassen Dassenboomse Allee

Graafmachine

16

2027 Stage IV 2027 Stage IV

20.71

6%

200

8

0

8

0

Uitvoeren grondwerk aanpassen Dassenboomse Allee

Trilplaat

8

Graafmachine

16

Aanbrengen wegverharding Dassenboomse Allee

Trilplaat

8

Verwijderen/aanbrengen overwegbevloering Dassenboomse Allee

Krol

(Ver)plaatsen overweginstallatie Dassenboomse Allee

Verwijderen wegverharding Ringweg

(Ver)plaatsen overweginstallatie Ringweg Overweg Dassenboomse Allee

Aanbrengen wegverharding Dassenboomse Allee

2027 Stage IV 2027 Stage IV

6.32

6%

60

0

4

4

0

20.71

6%

200

12

0

8

0

6.32

6%

60

0

4

4

0

20

2027 Stage IV 2027 Stage IV

10.63

6%

100

12

0

8

0

Krol

4

2027 Stage IV

10.63

6%

100

8

0

4

0

Graafmachine

16

20.71

6%

200

12

0

8

0

Verwijderen wegverharding Frieslandweg

Freesmachine

4

2027 Stage IV 2027 Stage IV

58.35

6%

600

8

0

4

0

Uitvoeren grondwerk verleggen Frieslandweg

Graafmachine

16

20.71

6%

200

12

0

8

0

Uitvoeren grondwerk verleggen Frieslandweg

Trilplaat

8

2027 Stage IV 2027 Stage IV

6.32

6%

60

0

4

4

0

Aanbrengen wegverharding Frieslandweg

Asfalteermachine

4

29.45

6%

300

12

0

2

0

Aanbrengen wegverharding Frieslandweg

Trilwals

4

2027 Stage IV 2027 Stage IV

8.77

6%

85

4

0

2

0

Aanbrengen wegverharding Frieslandweg

Kleefauto

2

6%

100

4

0

0

0

Krol

2027 Stage IV 2027 Stage IV

10.18

20

10.63

6%

100

12

0

8

0

Krol

4

2027 Stage IV

10.63

6%

100

8

0

4

0

Verwijderen wegverharding Oldegoorweg

Graafmachine

16

20.71

6%

200

12

0

8

0

Verwijderen wegverharding Oldegoorweg

Freesmachine

4

2027 Stage IV 2027 Stage IV

58.35

6%

600

8

0

4

0

Graafmachine

16

20.71

6%

200

12

0

8

0

Uitvoeren grondwerk verleggen Oldegoorweg

Trilplaat

8

2027 Stage IV 2027 Stage IV

6.32

6%

60

0

4

4

0

Aanbrengen wegverharding Oldegoorweg

Asfalteermachine

4

2027 Stage IV

29.45

6%

300

12

0

2

0

Overweg Frieslandweg Verwijderen wegverharding Frieslandweg

Verwijderen/aanbrengen overwegbevloering Frieslandweg (Ver)plaatsen overweginstallatie Frieslandweg Overweg Oldegoorweg

Uitvoeren grondwerk verleggen Oldegoorweg

ADVIESNOTA Activiteit

Onderdeel

Materieelinzet

Type materieel

Draaiuren

Trilwals

4

Aanbrengen wegverharding Oldegoorweg

Kleefauto

2

Verwijderen/aanbrengen overwegbevloering Oldegoorweg

Krol

20

(Ver)plaatsen overweginstallatie Oldegoorweg

Krol

4

Graafmachine

16

Uitvoeren grondwerk Zandweg

Graafmachine

16

Uitvoeren grondwerk Zandweg

Trilplaat

8

Aanbrengen wegverharding Zandweg

Graafmachine

16

Trilplaat

8

Verwijderen/aanbrengen overwegbevloering Zandweg (Ver)plaatsen overweginstallatie Zandweg

Aanbrengen wegverharding Oldegoorweg

Specificaties materieel

Jaar van inzet

Emissieklasse

2027 Stage IV 2027 Stage IV

Brandstofverbruik (Liter/uur)

Vervoersbewegingen

AdBlueverbruik

Vermogen (kW)

Zwaar

Middelzwaar

Licht

Trein

8.77

6%

85

4

0

2

0

10.18

6%

100

4

0

0

0

2027 Stage IV 2027 Stage IV

10.63

6%

100

12

0

8

0

10.63

6%

100

8

0

4

0

2027 Stage IV 2027 Stage IV

20.71

6%

200

12

0

8

0

20.71

6%

200

8

0

8

0

2027 Stage IV 2027 Stage IV

6.32

6%

60

0

4

4

0

20.71

Overweg Zandweg Verwijderen wegverharding Zandweg

6%

200

12

0

8

0

6.32

6%

60

0

4

4

0

Krol

20

2027 Stage IV 2027 Stage IV

10.63

6%

100

12

0

8

0

Krol

4

2027 Stage IV

10.63

6%

100

8

0

4

0

Graafmachine

16

6%

200

12

0

8

0

Freesmachine

2027 Stage IV 2027 Stage IV

20.71

8

58.35

6%

600

8

0

4

0

Uitvoeren grondwerk aanpassen Bievankweg

Graafmachine

32

20.71

6%

200

12

0

16

0

Uitvoeren grondwerk aanpassen Bievankweg

Trilplaat

8

2027 Stage IV 2027 Stage IV

6.32

6%

60

0

4

4

0

Aanbrengen wegverharding Bievankweg

Asfalteermachine

12

6%

300

12

0

8

0

Trilwals

2027 Stage IV 2027 Stage IV

29.45

8

8.77

6%

85

4

0

4

0

Aanbrengen wegverharding Bievankweg

Kleefauto

4

10.18

6%

100

4

0

0

0

Aanbrengen overwegbevloering Bievankweg

Graafmachine

8

2027 Stage IV 2027 Stage IV

20.71

6%

200

12

0

4

0

Aanbrengen overwegbevloering Bievankweg

Trilplaat

4

6%

60

0

4

4

0

Aanbrengen overwegbevloering Bievankweg

Mobiele kraan

2027 Stage IV 2027 Stage IV

6.32

8

37.09

6%

350

12

0

0

0

(Ver)plaatsen overweginstallatie Bievankweg

Krol

8

2027 Stage IV

10.63

6%

100

12

0

4

0

Aanbrengen stijlen en panelen

Mobiele kraan

60

37.09

6%

350

16

0

0

0

Aanbrengen kabelkokers naast geluidsscherm

Graafmachine

20

2027 Stage IV 2027 Stage IV

20.71

6%

200

12

0

10

0

Krol

20

2027 Stage IV

10.63

6%

100

12

0

10

0

Verwijderen spoor-/wisselconstructie (de Huet, 2x Wehl, Didam, Zv overloop)

Krol

16

2027

Stage IV

10.63

6%

100

40

0

12

0

Ontgraven ballastbed (de Huet, 2x Wehl, Didam, Zv overloop)

Shovel

16

2027 Stage IV

6.59

6%

60

60

0

12

0

Aanbrengen wegverharding Zandweg

Overweg Bievankweg Verwijderen wegverharding Bievankweg Verwijderen wegverharding Bievankweg

Aanbrengen wegverharding Bievankweg

Geluidsscherm Didam

Aanbrengen kabelkokers naast geluidsscherm Spoorwerk 2027 Didam-Wehl

ADVIESNOTA Activiteit

Onderdeel

Aanbrengen onderlaag ballastbed (1:29 wl de Huet, 2x Wehl, Didam, overloop Zv) Verdichten onderlaag ballastbed (1:29 wl de Huet, 2x Wehl, Didam, overloop Zv)

Materieelinzet

Type materieel

Draaiuren

Specificaties materieel

Jaar van inzet

60

Stage IV

6.32

6%

60

2027 Stage IV 2027 Stage IV

6.59

6%

60

6.32

6%

60

2027 Stage IV 2027 Stage IV

10.63

6%

100

10.63

6%

100

37.09

6% 3%

60.1

3%

750

60.1

3%

750

Trilplaat

11

2027

Aanbrengen onderlaag ballastbed (tweede spoor 3km + 5km)

Shovel

54

Verdichten onderlaag ballastbed (tweede spoor 3km + 5km)

Trilplaat

107 107

Krol

107

Inbrengen wissels (1:29 de Huet en 2x1:15 Zv)

Mobiele kraan

6

Aanbrengen bovenlaag ballastbed

Werktrein (diesel)

nvt

Onderstoppen spoor

Stopmachine

16

Onderstoppen wissels

Stopmachine

6

Afwerken ballastbed

Ballastafwerkmachine

32

Afwerken ballastbed (bij wissels)

Krol

6

Aanbrengen inspectiepaden

Krol

40

Aanbrengen inspectiepaden

Trilplaat

40

Verwijderen/plaatsen hekwerken tbv baanafscherming

Graafmachine

107

Vermogen (kW)

6%

2027

Krol

AdBlueverbruik

6.59

22

Bouwen spoorconstructie (tweede spoor 3km + 5km)

Brandstofverbruik (Liter/uur)

Stage IV

Shovel

Bouwen spoorconstructie (Didam, 2x Wehl)

Emissieklasse

Vervoersbewegingen

2027 Stage IV 2027 Stage IIIB 2027 Stage IIIB 2027 Stage IIIB 2027 Stage IIIB 2027 Stage IV

nvt

Zwaar

Middelzwaar

Licht

40

0

0 3600

Trein

16

0

20

8

0

0

40

0

0

40

80

0

48

0

80

0

80

0

80

0

350

28

0

0

0

1400

0

0

40

2

0

0

12

2

0

0

4

2

60.1

3%

750

0

0

24

2

10.63

6%

100

8

0

4

0

2027 Stage IV 2027 Stage IV

10.63

6%

100

92

0

30

0

6.32

6%

60

0

20

30

0

20.71

6%

200

40

0

80

0

10.63

6%

100

4

20

20

0

40

0

200

0

40

0

64

0

Werkzaamheden tbv plaatsen/verwijderen seinen en borden

Krol

27

2027 Stage IV 2027 Stage IV

Werkzaamheden tbv plaatsen/verwijderen/verplaatsen baankasten Werkzaamheden tbv aanbrengen/saneren verhardingen rondom baankasten Werkzaamheden tbv aanbrengen/saneren verhardingen rondom baankasten

Krol

267

2027 Stage IV

10.63

6%

100

Graafmachine

86

2027

Stage IV

20.71

6%

200

Trilplaat

40

2027

Stage IV

6.32

6%

60

0

4

30

0

Graven kabeltrace's

Graafmachine

54

20.71

6%

200

16

0

40

0

Werkzaamheden tbv leggen kabels

Graafmachine

107

2027 Stage IV 2027 Stage IV

20.71

6%

200

8

20

80

0

20.71

6%

200

16

0

40

0

10.63

6%

100

12

0

8

0

40

0

12

0

60

0

12

0

40

0

16

0

0

20

8

0

Krol

11

2027 Stage IV 2027 Stage IV

Krol

8

2027

Stage IV

10.63

6%

100

Ontgraven ballastbed (de Huet, 2x Wehl, Didam, Zv overloop) Aanbrengen onderlaag ballastbed (1:29 wl de Huet, 2x Wehl, Didam, overloop Zv) Verdichten onderlaag ballastbed (1:29 wl de Huet, 2x Wehl, Didam, overloop Zv)

Shovel

8

2027 Stage IV

6.59

6%

60

Shovel

11

2027

Stage IV

6.59

6%

60

Trilplaat

6

2027

Stage IV

6.32

6%

60

Aanbrengen onderlaag ballastbed (tweede spoor 3km + 5km)

Shovel

27

2027 Stage IV 2027 Stage IV

6.59

6%

60

3600

0

40

0

6.32

6%

60

0

40

80

0

Aanvullen kabeltrace's Aanbrengen kabelkokers

Graafmachine

54

Spoorwerk 2027 Wehl-Doetinchem Verwijderen spoor-/wisselconstructie (de Huet, 2x Wehl, Didam, Zv overloop)

Verdichten onderlaag ballastbed (tweede spoor 3km + 5km)

Trilplaat

54

ADVIESNOTA Activiteit

Onderdeel

Bouwen spoorconstructie (Didam, 2x Wehl)

Materieelinzet

Type materieel

Krol

Draaiuren

54

Bouwen spoorconstructie (tweede spoor 3km + 5km)

Krol

54

Inbrengen wissels (1:29 de Huet en 2x1:15 Zv)

Mobiele kraan

3

Aanbrengen bovenlaag ballastbed

Werktrein (diesel)

nvt

Onderstoppen spoor

Stopmachine

8

Onderstoppen wissels

Stopmachine

3

Afwerken ballastbed

Ballastafwerkmachine

16

Afwerken ballastbed (bij wissels)

Krol

3

Aanbrengen inspectiepaden

Krol

20

Specificaties materieel

Jaar van inzet

Emissieklasse

Brandstofverbruik (Liter/uur)

Vervoersbewegingen

AdBlueverbruik

Vermogen (kW)

Zwaar

Middelzwaar

Licht

Trein

2027 Stage IV 2027 Stage IV

10.63

6%

100

48

0

80

0

10.63

6%

100

80

0

80

0

2027 Stage IV 2027 Stage IIIB

37.09

6%

350

28

0

0

0

0

0

40

2

12

2

nvt

3% nvt

2027 Stage IIIB 2027 Stage IIIB

60.1

3%

750

0

0

60.1

3%

750

0

0

4

2

2027 Stage IIIB 2027 Stage IV

60.1

3%

750

0

0

24

2

10.63

6%

100

8

0

4

0

2027 Stage IV 2027 Stage IV

10.63

6%

100

92

0

30

0

6.32

6%

60

0

20

30

0

20.71

6%

200

40

0

80

0

Aanbrengen inspectiepaden

Trilplaat

20

Verwijderen/plaatsen hekwerken tbv baanafscherming

Graafmachine

54

Werkzaamheden tbv plaatsen/verwijderen seinen en borden

Krol

14

2027 Stage IV 2027 Stage IV

10.63

6%

100

4

20

20

0

Krol

134

2027 Stage IV

10.63

6%

100

40

0

200

0

Graafmachine

43

2027

Stage IV

20.71

6%

200

40

0

64

0

Trilplaat

20

2027

Stage IV

6.32

6%

60

0

4

30

0

2027 Stage IV 2027 Stage IV

20.71

6%

200

16

0

40

0

20.71

6%

200

8

20

80

0

2027 Stage IV 2027 Stage IV

20.71

6%

200

16

0

40

0

10.63

6%

100

12

0

8

0

2027 Stage IV 2027 Stage IV

10.18 19.81

6%

100

6%

200

2 10

0 0

40 100

0 0

2027 Stage IV 2027 Stage IV

19.81

6%

200

6

0

60

0

10.18

6%

100

2

0

40

0

Werkzaamheden tbv plaatsen/verwijderen/verplaatsen baankasten Werkzaamheden tbv aanbrengen/saneren verhardingen rondom baankasten Werkzaamheden tbv aanbrengen/saneren verhardingen rondom baankasten Graven kabeltrace's

Graafmachine

27

Werkzaamheden tbv leggen kabels

Graafmachine

54

Aanvullen kabeltrace's

Graafmachine

27

Aanbrengen kabelkokers

Krol

6

Frezen graszoden

Tractor met Frees

8

Afgraven

Kleine mobiele kraan

179

Grond verwerken

Kleine mobiele kraan

60

Grond verwerken

Tractor met kieper

118

Natuurontwikkelingsgebieden

ADVIESNOTA

Bijlage 2 Uitvoer AERIUS-berekening 2026

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Activiteit

0

0

1

1

1

Movares Daalseplein , SX Utrecht 3

Rechtspersoon Inrichtingslocatie

5

Contactgegevens

Rekenjaar

RNkYZA2Cnnqk (08 november 2023)

6

2

1

0

0

8

8

0

3

4

, kg/j 1

0

4

7

7 4

1

0

0 0

1

0

1

0

0

0

Hexagon

, mol/ha/j , ha , ha , mol/ha/j , mol/ha/j

Emissie NOₓ 3

1

2

2

3

2

0

2

0

8

6

2

0

, kg/j

0

2

Emissie NH₃

Hoogste bijdrage

0

6

2

0

2

RegioExpres - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

0

6

2

0

2

Resultaten

- Beoogd

2

Totale emissie RegioExpres

0

0

1

0

3

2

RNkYZA Cnnqk november , : Wnb-rekengrid

fi

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekencon guratie

1

Berekening

0

2

2

6

2

2

0

RegioExpres AERIUS-berekening RegioExpres ProRail. Met compensatiegebieden en dieseltractie vanaf rangeerterrein. Versie ..

Omschrijving Toelichting

Gebied

Rijntakken

2/14

Projectberekening

RegioExpres 2026 (Beoogd), rekenjaar 2026 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Grondwerk km 39.6 - 45.2 2 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Grondwerk km 35.3 - 38.5 3 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Relaishuis km 35.02 4 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Duiker km 35.5 5 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Kunstwerk km 36.07 6 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Duiker km 36.9 7 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Duiker km 37.82 8 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Stuw km 41.65 9 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Geluidsscherm km 46.05 - 46.25 10 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Parkeerplaatsen km 44.9 - 45.0 11 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Fietspad Oude Wehlseweg km 35.75 - 36.1 12 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Verleggen Lange Klauwenhof km 43.5-43.8 13 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Verleggen/aanpassen geluidswal km 44.4 - 44.75 27 Railverkeer | Spoorweg | Aanvoeren/aanbrengen ballast t.b.v. spoorbouw  Verkeersnetwerk

RNkYZA2Cnnqk (08 november 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

2,3 kg/j 1,2 kg/j 0,1 kg/j 0,3 kg/j 0,3 kg/j 0,3 kg/j 0,3 kg/j 0,4 kg/j 0,5 kg/j 0,4 kg/j 0,4 kg/j 0,5 kg/j 0,8 kg/j 0,2 kg/j

55,9 kg/j 27,8 kg/j 2,7 kg/j 15,0 kg/j 16,7 kg/j 15,0 kg/j 15,0 kg/j 17,9 kg/j 10,7 kg/j 9,2 kg/j 15,8 kg/j 24,4 kg/j 46,2 kg/j 62,3 kg/j 5,5 kg/j

3/14

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

5 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RNkYZA2Cnnqk (08 november 2023)

4/14

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "RegioExpres 2026" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

0,01

Per gebied

Berekend (ha gekarteerd)

Rijntakken (38)

0,01

RNkYZA2Cnnqk (08 november 2023)

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

1.337,58

1.337,58

0,01

0,01

0,01

0,01

0,00

0,00

0,00

0,00

5/14

Projectberekening

RegioExpres 2026, Rekenjaar 2026

Er zijn meer dan 10 wegverkeer emissiebronnen in deze situatie en deze worden niet in de PDF getoond. Laad de PDF in Calculator in om alle bronnen in te zien (tot een maximum van 5000 bronnen). 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning Naam Locatie Oppervlakte

Grondwerk km 39.6 - 45.2 X:208970,8 Y:439911,56 5,61 ha

Naam

Stageklasse

Shovel

Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja

NOₓ NH₃

55,9 kg/j 2,3 kg/j

Brandstof­verbruik

Draaiuren AdBlue verbruik

Graafmachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 6069 l/j SCR: ja

294 u/j 364 l/j

Trilplaat

213 u/j 81 l/j

2

Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja

2195 l/j

1346 l/j

333 u/j 132 l/j

NOₓ

13,4 kg/j NH₃ 0,5 kg/j NOₓ 34,3 kg/j NH₃ 1,5 kg/j NOₓ 8,2 kg/j NH₃ 0,3 kg/j

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte

Grondwerk km 35.3 - 38.5 X:213837,8 Y:441486,4 3,77 ha

Naam

Stageklasse

Shovel

Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja

NOₓ NH₃

Brandstof­verbruik

1098 l/j

27,8 kg/j 1,2 kg/j

Draaiuren AdBlue verbruik

166 u/j 66 l/j

Graafmachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 3035 l/j SCR: ja

146 u/j 182 l/j

Trilplaat

107 u/j 41 l/j

3

Stof Emissie

Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja

674 l/j

Stof Emissie

NOₓ 6,7 kg/j NH₃ 0,3 kg/j NOₓ 17,2 kg/j NH₃ 0,7 kg/j NOₓ 3,9 kg/j NH₃ 0,2 kg/j

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte Naam

Relaishuis km 35.02 X:216029,81 Y:441523,32 0,05 ha

Stageklasse

Graafmachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

RNkYZA2Cnnqk (08 november 2023)

NOₓ NH₃

Brandstof­verbruik

497 l/j

2,7 kg/j 0,1 kg/j

Draaiuren AdBlue verbruik

24 u/j

30 l/j

Stof Emissie

NOₓ NH₃

2,7 kg/j 0,1 kg/j 6/14

Projectberekening

4

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte Naam

Duiker km 35.5 X:215548,64 Y:441563,04 0,01 ha

Stageklasse

NOₓ NH₃

Brandstof­verbruik

Graafmachine (met sloophamer)

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 332 l/j diesel, SCR: ja

Mobiele kraan

15,0 kg/j 0,3 kg/j

Draaiuren AdBlue verbruik

16 u/j

20 l/j

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 297 l/j diesel, SCR: ja

8 u/j

18 l/j

Krol

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 75 l/j diesel, SCR: ja

7 u/j

5 l/j

Shovel

Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja

27 l/j

4 u/j

1 l/j

Trilplaat

Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja

13 l/j

2 u/j

0 l/j

Stopmachine

Stage-IIIB, 2011-2013, >= 560 kW, 289 l/j diesel, SCR: nee

5 u/j

Graafmachine

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 332 l/j diesel, SCR: ja

16 u/j

RNkYZA2Cnnqk (08 november 2023)

20 l/j

Stof Emissie

NOₓ

1,8 kg/j NH₃ 79,7 g/j NOₓ 1,6 kg/j NH₃ 71,3 g/j NOₓ 0,2 kg/j NH₃ 18,0 g/j NOₓ 0,5 kg/j NH₃ 6,5 g/j NOₓ 0,4 kg/j NH₃ 3,1 g/j NOₓ 8,7 kg/j NH₃ 2,2 g/j NOₓ 1,8 kg/j NH₃ 79,7 g/j

7/14

Projectberekening

5

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte Naam

Kunstwerk km 36.07 X:214976,76 Y:441551,77 0,01 ha

Stageklasse

NOₓ NH₃

Brandstof­verbruik

Graafmachine (met sloophamer)

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 166 l/j diesel, SCR: ja

Mobiele kraan

16,7 kg/j 0,3 kg/j

Draaiuren AdBlue verbruik

8 u/j

10 l/j

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 297 l/j diesel, SCR: ja

8 u/j

18 l/j

Krol

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 75 l/j diesel, SCR: ja

7 u/j

5 l/j

Shovel

Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja

27 l/j

4 u/j

1 l/j

Trilplaat

Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja

38 l/j

6 u/j

2 l/j

Stopmachine

Stage-IIIB, 2011-2013, >= 560 kW, 289 l/j diesel, SCR: nee

5 u/j

Betonpomp

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 163 l/j diesel, SCR: ja

8 u/j

10 l/j

Graafmachine

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 663 l/j diesel, SCR: ja

32 u/j

40 l/j

RNkYZA2Cnnqk (08 november 2023)

Stof Emissie

NOₓ

0,9 kg/j NH₃ 39,8 g/j NOₓ 1,6 kg/j NH₃ 71,3 g/j NOₓ 0,2 kg/j NH₃ 18,0 g/j NOₓ 0,5 kg/j NH₃ 6,5 g/j NOₓ 0,4 kg/j NH₃ 9,1 g/j NOₓ 8,7 kg/j NH₃ 2,2 g/j NOₓ 0,8 kg/j NH₃ 39,1 g/j NOₓ 3,6 kg/j NH₃ 0,2 kg/j

8/14

Projectberekening

6

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte Naam

Duiker km 36.9 X:214147,78 Y:441504,18 0,02 ha

Stageklasse

NOₓ NH₃

Brandstof­verbruik

Graafmachine (met sloophamer)

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 332 l/j diesel, SCR: ja

Mobiele kraan

15,0 kg/j 0,3 kg/j

Draaiuren AdBlue verbruik

16 u/j

20 l/j

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 297 l/j diesel, SCR: ja

8 u/j

18 l/j

Krol

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 75 l/j diesel, SCR: ja

7 u/j

5 l/j

Shovel

Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja

27 l/j

4 u/j

1 l/j

Trilplaat

Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja

13 l/j

2 u/j

0 l/j

Stopmachine

Stage-IIIB, 2011-2013, >= 560 kW, 289 l/j diesel, SCR: nee

5 u/j

Graafmachine

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 332 l/j diesel, SCR: ja

16 u/j

RNkYZA2Cnnqk (08 november 2023)

20 l/j

Stof Emissie

NOₓ

1,8 kg/j NH₃ 79,7 g/j NOₓ 1,6 kg/j NH₃ 71,3 g/j NOₓ 0,2 kg/j NH₃ 18,0 g/j NOₓ 0,5 kg/j NH₃ 6,5 g/j NOₓ 0,4 kg/j NH₃ 3,1 g/j NOₓ 8,7 kg/j NH₃ 2,2 g/j NOₓ 1,8 kg/j NH₃ 79,7 g/j

9/14

Projectberekening

7

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte Naam

Duiker km 37.82 X:213227,25 Y:441451,06 0,02 ha

Stageklasse

NOₓ NH₃

Brandstof­verbruik

Graafmachine (met sloophamer)

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 332 l/j diesel, SCR: ja

Mobiele kraan

15,0 kg/j 0,3 kg/j

Draaiuren AdBlue verbruik

16 u/j

20 l/j

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 297 l/j diesel, SCR: ja

8 u/j

18 l/j

Krol

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 75 l/j diesel, SCR: ja

7 u/j

5 l/j

Shovel

Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja

27 l/j

4 u/j

1 l/j

Trilplaat

Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja

13 l/j

2 u/j

0 l/j

Stopmachine

Stage-IIIB, 2011-2013, >= 560 kW, 289 l/j diesel, SCR: nee

5 u/j

Graafmachine

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 332 l/j diesel, SCR: ja

16 u/j

RNkYZA2Cnnqk (08 november 2023)

20 l/j

Stof Emissie

NOₓ

1,8 kg/j NH₃ 79,7 g/j NOₓ 1,6 kg/j NH₃ 71,3 g/j NOₓ 0,2 kg/j NH₃ 18,0 g/j NOₓ 0,5 kg/j NH₃ 6,5 g/j NOₓ 0,4 kg/j NH₃ 3,1 g/j NOₓ 8,7 kg/j NH₃ 2,2 g/j NOₓ 1,8 kg/j NH₃ 79,7 g/j

10/14

Projectberekening

8

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte Naam

Stuw km 41.65 X:209650,23 Y:440240,77 0,03 ha

Stageklasse

NOₓ NH₃

Brandstof­verbruik

Graafmachine (met sloophamer)

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 498 l/j diesel, SCR: ja

Mobiele kraan

17,9 kg/j 0,4 kg/j

Draaiuren AdBlue verbruik

24 u/j

30 l/j

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 297 l/j diesel, SCR: ja

8 u/j

18 l/j

Graafmachine

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 663 l/j diesel, SCR: ja

32 u/j

40 l/j

Krol

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 75 l/j diesel, SCR: ja

7 u/j

5 l/j

Shovel

Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja

27 l/j

4 u/j

1 l/j

Trilplaat

Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja

13 l/j

2 u/j

0 l/j

Stopmachine

Stage-IIIB, 2011-2013, >= 560 kW, 289 l/j diesel, SCR: nee

5 u/j

Betonpomp

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 33 l/j diesel, SCR: ja

2 u/j

9

2 l/j

Stof Emissie

NOₓ

2,8 kg/j NH₃ 0,1 kg/j NOₓ 1,6 kg/j NH₃ 71,3 g/j NOₓ 3,6 kg/j NH₃ 0,2 kg/j NOₓ 0,2 kg/j NH₃ 18,0 g/j NOₓ 0,5 kg/j NH₃ 6,5 g/j NOₓ 0,4 kg/j NH₃ 3,1 g/j NOₓ 8,7 kg/j NH₃ 2,2 g/j NOₓ 0,2 kg/j NH₃ 7,9 g/j

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte Naam

Geluidsscherm km 46.05 - 46.25 X:205572,17 Y:438254,06 0,07 ha Stageklasse

Funderingsmachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja Betonpomp

RNkYZA2Cnnqk (08 november 2023)

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

NOₓ NH₃

Brandstof­verbruik

1101 l/j

10,7 kg/j 0,5 kg/j

Draaiuren AdBlue verbruik

40 u/j

66 l/j

Stof Emissie

NOₓ NH₃

814 l/j

40 u/j

49 l/j

NOₓ NH₃

6,2 kg/j 0,3 kg/j 4,5 kg/j 0,2 kg/j

11/14

Projectberekening

10

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte Naam

Parkeerplaatsen km 44.9 - 45.0 X:206698,15 Y:438813,06 0,13 ha

Stageklasse

Graafmachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja Trilplaat

11

Naam

Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja

NOₓ NH₃

Brandstof­verbruik

1492 l/j

9,2 kg/j 0,4 kg/j

Draaiuren AdBlue verbruik

72 u/j

90 l/j

Stof Emissie

NOₓ NH₃

152 l/j

24 u/j

9 l/j

NOₓ NH₃

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Locatie Oppervlakte

Fietspad Oude Wehlseweg km 35.75 - 36.1 X:215097,41 Y:441555,36 0,30 ha

NOₓ NH₃

15,8 kg/j 0,4 kg/j

Naam

Stageklasse

Graafmachine

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 1160 l/j SCR: ja

Freesmachine

Stage-IV, 2014-2018, >= 560 kW, diesel, 234 l/j SCR: nee

8 u/j

Trilplaat

Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, 76 l/j SCR: ja

12 u/j

5 l/j

Asfalteermachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 236 l/j SCR: ja

8 u/j

14 l/j

Trilwals

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 36 l/j SCR: ja

4 u/j

2 l/j

Kleefauto

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 41 l/j SCR: ja

4 u/j

2 l/j

RNkYZA2Cnnqk (08 november 2023)

Brandstof­verbruik

Draaiuren AdBlue verbruik

56 u/j

8,2 kg/j 0,4 kg/j 1,0 kg/j 36,5 g/j

70 l/j

Stof Emissie

NOₓ

6,4 kg/j NH₃ 0,3 kg/j NOₓ 7,1 kg/j NH₃ 1,8 g/j NOₓ 0,3 kg/j NH₃ 18,2 g/j NOₓ 1,4 kg/j NH₃ 56,6 g/j NOₓ 0,3 kg/j NH₃ 8,6 g/j NOₓ 0,5 kg/j NH₃ 9,8 g/j

12/14

Projectberekening

12

Naam

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Locatie Oppervlakte

Verleggen Lange Klauwenhof km 43.5-43.8 X:207838,96 Y:439348,51 0,33 ha

NOₓ NH₃

Naam

Stageklasse

Brandstof­verbruik

Graafmachine

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

Freesmachine

Stage-IV, 2014-2018, >= 560 kW, diesel, 467 l/j SCR: nee

8 u/j

Trilplaat

Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, 102 l/j SCR: ja

1160 l/j

24,4 kg/j 0,5 kg/j

Draaiuren AdBlue verbruik

56 u/j

Stof Emissie

70 l/j

NOₓ 6,4 kg/j

16 u/j

6 l/j

NH₃ 0,3 kg/j NOₓ 14,1 kg/j NH₃ 3,5 g/j NOₓ 0,7 kg/j

16 u/j

29 l/j

NH₃ 24,5 g/j NOₓ 2,3 kg/j

Asfalteermachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

472 l/j

Trilwals

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

71 l/j

8 u/j

4 l/j

NH₃ 0,1 kg/j NOₓ 0,5 kg/j

Kleefauto

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

82 l/j

8 u/j

5 l/j

NH₃ 17,0 g/j NOₓ 0,4 kg/j

13

Naam

NH₃ 19,7 g/j

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Locatie Oppervlakte Naam

Verleggen/aanpassen geluidswal km 44.4 44.75 X:207034,36 Y:438961,93 0,50 ha Stageklasse

NOₓ NH₃

Brandstof­verbruik

2486 l/j

46,2 kg/j 0,8 kg/j

Draaiuren AdBlue verbruik

Graafmachine

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

120 u/j 150 l/j

Trilplaat

Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, 203 l/j SCR: ja

32 u/j

Freesmachine

Stage-IV, 2014-2018, >= 560 kW, diesel, 934 l/j SCR: nee

16 u/j

Stof Emissie

NOₓ

12 l/j

13,6 kg/j NH₃ 0,6 kg/j NOₓ 1,3 kg/j

Asfalteermachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

354 l/j

12 u/j

21 l/j

NH₃ 48,7 g/j NOₓ 28,1 kg/j NH₃ 7,0 g/j NOₓ 2,1 kg/j

Trilwals

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

71 l/j

8 u/j

4 l/j

NH₃ 85,0 g/j NOₓ 0,5 kg/j

Kleefauto

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

41 l/j

4 u/j

2 l/j

NH₃ 17,0 g/j NOₓ 0,5 kg/j

RNkYZA2Cnnqk (08 november 2023)

NH₃ 9,8 g/j 13/14

Projectberekening

27

Naam

Railverkeer | Spoorweg

Aanvoeren/aanbrengenUittreedhoogte ballast t.b.v. Warmteinhoud spoorbouw Locatie X:203044,62 Y:437138,94 Lengte 26.979,74 m Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie

5,0 m 0,000 MW

NOₓ

62,3 kg/j

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.0.1_20231106_3125d8b3c1 Database versie 2023.0.1_3125d8b3c1_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

RNkYZA2Cnnqk (08 november 2023)

14/14

ADVIESNOTA

Bijlage 3 Uitvoer AERIUS-berekening 2027

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

-, - Utrecht

7

2

0

1

0

3

2

0

0

2

2

7

2

2

0

Regio Expres AERIUS-berekening ten behoeve van werkzaamheden Regio Expres (ProRail). Met wissel Zevenaar, compensatiegebieden en dieseltractie vanaf rangeergebied. Versie . .

Omschrijving Toelichting

Totale emissie

Rekenjaar

RXBKawj6gKWC (08 november 2023)

8

6

1

9

9

3

5

1

8

5

1 4

Gebied

Rijntakken

1

6

6

, kg/j

0

0

0

2

0

1

5

1

1

0

0

8

Hexagon

, mol/ha/j . , ha , ha , mol/ha/j , mol/ha/j

Emissie NOₓ 6

5

1

2

3

2

0

2

0

8

7

2

0

, kg/j

0

2

Emissie NH₃

Hoogste bijdrage

0

7

2

0

2

RegioExpres - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

0

Resultaten

- Beoogd

0

7

2

0

2

RegioExpres

6

RXBKawj gKWC november , : Wnb-rekengrid

fi

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekencon guratie

2

Berekening

2/22

Projectberekening

RXBKawj6gKWC (08 november 2023)

3/22

Projectberekening

RegioExpres 2027 (Beoogd), rekenjaar 2027 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Relaishuis 35.02 2 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Overweg Notenstraatje 37.3 3 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Overweg Bleeksestraat 38.4 4 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Overweg Beekseweg 39.75 5 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Overweg Ringweg 40.3 6 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Overweg Dassenboomse Allee 41.0 7 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Overweg Frieslandweg 42.68 8 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Overweg Oldegoorweg 43.5 9 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Overweg Zandweg 44.4 10 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Overweg Bievankweg 44.9 11 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Spoorwerk Didam-Wehl 12 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Spoorwerk Wehl-Doetichem 13 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Perron Wehl 14 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Overweg Jan Willinkstraat 36.15 15 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Station Doetichem de Huet 16 Mobiele werktuigen | Bouw,

Industrie en Delfstoffenwinning | Geluidsscherm Didam 31 Railverkeer | Spoorweg | Aanvoeren en aanbrengen ballast tbv spoorbouw 32 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Compensatiegebied A 33 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Compensatiegebied D 34 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Compensatiegebied C 35 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Ophoog gebied A & B 36 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Verwerk perceel C 37 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Compensatie gebied A.1 39 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Wissel Zevenaar 40 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Compensatiegebied B 41 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Compensatie gebied B.2 RXBKawj6gKWC (08 november 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,9 kg/j 19,8 kg/j 0,4 kg/j 17,0 kg/j 0,3 kg/j 13,9 kg/j 0,4 kg/j 17,0 kg/j 0,3 kg/j 13,9 kg/j 0,3 kg/j 7,8 kg/j 0,3 kg/j 13,9 kg/j 0,3 kg/j 13,9 kg/j 0,3 kg/j 7,8 kg/j 0,5 kg/j 26,3 kg/j 3,9 kg/j 188,4 kg/j 2,0 kg/j 95,7 kg/j 0,8 kg/j 18,6 kg/j 61,4 g/j 1,7 kg/j 1,7 kg/j 40,4 kg/j 0,7 kg/j 15,6 kg/j - 31,1 kg/j 10,1 g/j 0,5 kg/j 2,6 g/j 0,4 kg/j 0,3 kg/j 6,5 kg/j 0,3 kg/j 7,9 kg/j 0,2 kg/j 3,9 kg/j 0,1 kg/j 3,2 kg/j 68,9 g/j 4,6 kg/j 10,1 g/j 0,5 kg/j 0,4 kg/j 10,2 kg/j 4/22

Projectberekening

Emissiebronnen 42 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Te dempen sloot 43 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Op te hogen paden  Verkeersnetwerk

RXBKawj6gKWC (08 november 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

17,0 g/j 38,9 g/j 1,1 kg/j

0,5 kg/j 0,8 kg/j 33,4 kg/j

5/22

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

5 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RXBKawj6gKWC (08 november 2023)

6/22

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "RegioExpres 2027" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

1.526,61

Per gebied

Berekend (ha gekarteerd)

Veluwe (57) Rijntakken (38)

1.516,00 10,61

RXBKawj6gKWC (08 november 2023)

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

2.184,56

2.085,71 2.184,56

1.526,61

1.516,00 10,61

0,01

0,01 0,01

0,00

0,00 0,00

0,00

0,00 0,00

7/22

Projectberekening

RegioExpres 2027, Rekenjaar 2027

Er zijn meer dan 10 wegverkeer emissiebronnen in deze situatie en deze worden niet in de PDF getoond. Laad de PDF in Calculator in om alle bronnen in te zien (tot een maximum van 5000 bronnen). 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning Naam Locatie Oppervlakte

Relaishuis 35.02 X:216028,57 Y:441515,61 0,17 ha

Betonpomp

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

Naam

19,8 kg/j 0,9 kg/j

Brandstof­verbruik

Draaiuren AdBlue verbruik

Stof Emissie

8 u/j

10 l/j

NOₓ 0,8 kg/j

Funderingsmachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

441 l/j

16 u/j

27 l/j

NH₃ 39,1 g/j NOₓ 2,2 kg/j

Mobiele kraan

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

2968 l/j

80 u/j

178 l/j

Trilplaat

Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja

51 l/j

8 u/j

3 l/j

RXBKawj6gKWC (08 november 2023)

Stageklasse

NOₓ NH₃

163 l/j

NH₃ 0,1 kg/j NOₓ 16,5 kg/j NH₃ 0,7 kg/j NOₓ 0,3 kg/j NH₃ 12,2 g/j

8/22

Projectberekening

2

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte

Overweg Notenstraatje 37.3 X:213741,67 Y:441481,93 0,20 ha

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://besluitvorming.doetinchem.nl/api/v1/meetings/7962/documents/45175