B7.14 Bijlage 14 onderbouwing Akkerhof - Voortoets stikstof.pdf
Tekst van het document
MEMO Aan:
Meeree Ontwikkeling BV
Van:
Buro Ontwerp & Omgeving
Projectnr.:
3919.02
Datum:
08-12-2024
Betreft:
Voortoets stikstof Akkerstraat te Gaanderen
1. Inleiding In opdracht van Meeree Ontwikkeling BV heeft Buro Ontwerp & Omgeving onderzoek verricht naar de stikstofdepositie op nabijgelegen kwetsbare natuurgebieden ten gevolge van de realisatie en het gebruik van achttien nieuwbouwwoningen aan de Akkerstraat te Gaanderen. Het plan omvat de bouw van twee vrijstaande woningen, twee twee-onder-één-kap-woningen en veertien rijtjeswoningen. Hiernaast zal tevens een wadi aangelegd worden. Op de onderstaande afbeelding is de globale ligging van het plangebied weergegeven (Figuur 1).
Figuur 1. Luchtfoto van het plangebied aan de Akkerstraat te Gaanderen (rood kader).
1
Ligging Natura 2000 In Nederland zijn 162 Natura 2000-gebieden aangewezen. Dit zijn gebieden met een Europese beschermingsstatus. Veel van die gebieden zijn gevoelig voor stikstofdepositie. Het meest nabijgelegen Natura 2000-gebied betreft het in Duitsland gelegen ‘Klevsche Landwehr, Anholtsche Issel, Feldschlaggraben und Regnieter Bach’ dat op circa 7,3 kilometer ten zuiden van het plangebied ligt. Andere Natura 2000-gebieden op minder dan 10 km afstand zijn de eveneens in Duitsland gelegen ‘NSG Hetter-Millinger Bruch, mit Erweitertung’ (ca. 8,6 km) en ‘VSG Unterer Niederrhein’ (ca. 8,6 km). Het dichtstbijzijnde Natura 2000-gebied in Nederland betreft 'Rijntakken' en is gelegen op 15,5 km afstand. Op de navolgende kaart is de ligging van het plangebied ten opzichte van de Natura 2000-gebieden weergegeven (Figuur 2).
Figuur 2. Ligging plangebied (label 1) ten opzichte van de Natura 2000-gebied (groen, blauw, paars en geel).
Volgens de Omgevingswet moet worden uitgesloten dat significante negatieve effecten kunnen optreden in Natura 2000-gebieden. Bij negatieve effecten wordt de ontwikkeling gedefinieerd als een Natura 2000-activiteit, welke vergunningplichtig is. Stikstofdepositie kan verslechterende gevolgen hebben voor stikstofgevoelige habitattypen of leefgebieden waarvoor een Natura 2000gebied is aangewezen. Deze gevolgen kunnen significant zijn wanneer een plan, project of andere handeling leidt tot een toename van stikstofdepositie op stikstofgevoelige habitattypen of leefgebieden die overbelast zijn. Een verdere toename van de stikstofdepositie is alleen toegestaan met een passende beoordeling. Daarom dient voor nieuwe plannen en projecten onderzocht te worden of er sprake is van een significante depositie van stikstof op relevante Natura 2000-gebieden.
2
Doelstelling van het onderzoek De voortoets stikstof heeft tot doel de NOx-emissies (stikstofoxiden) en NH3-emissies (ammoniak) naar de lucht door het voornemen inzichtelijk te maken en de toename van stikstofdepositie als gevolg hiervan op stikstofgevoelige habitattypen of leefgebieden te berekenen. De voortoets stikstof wordt afgesloten met conclusies waarbij duidelijk wordt of in het kader van de Omgevingswet significante effecten kunnen worden uitgesloten.
3
2. Werkwijze Algemeen Op basis van de berekende NOx- en NH3-emissies die een project of andere handeling van een plan uitstoot wordt met een verspreidingsmodel de stikstofdepositie op stikstofgevoelige habitats en leefgebieden in Natura 2000-gebieden berekend. Er wordt gebruik gemaakt van AERIUS voor wat betreft informatie over de actuele stikstofdepositie en kritische depositiewaarde (KDW) van stikstofgevoelige habitattypen en leefgebieden in de Natura 2000-gebieden. Depositieberekeningen zijn uitgevoerd met de meest recente versie van AERIUS Calculator. Significante effecten kunnen worden uitgesloten als door het project, andere handeling of planologische mogelijkheden geen toename in stikstofdepositie plaatsvindt op stikstofgevoelige habitattypen of leefgebieden van Natura 2000-gebieden. Hiervan is sprake als de berekende toename in stikstofdepositie niet groter is dan 0,00 mol N/ha/jr. Indien dit het geval is, is er geen passende beoordeling nodig voor wat betreft stikstof. Onderzoeksopzet In dit onderzoek zijn de NOx- en NH3-emissies gedurende de realisatiefase (hoofdstuk 3) en de gebruiksfase (hoofdstuk 4) onderzocht. In hoofdstuk 5 wordt met deze gegevens berekend of er een toename van stikstofdepositie plaatsvindt op nabijgelegen Natura 2000-gebieden.
4
3. Emissie realisatiefase Mobiele werktuigen Tijdens de realisatiefase ontstaan NOx-emissies door de inzet van mobiele werktuigen, auto’s en vrachtwagens. De inzet van de mobiele werktuigen en voertuigbewegingen is ingeschat aan de hand van de werkelijk verwachte inzet voor de realisatie van achttien nieuwbouwwoningen aan de Akkerstraat te Gaanderen. Er is gerekend met de volgende realisatiefasen: Bouwrijp maken; Leveren elementen; Beton storten; Aanbrengen elementen en afbouw; Woonrijp maken; Graafwerkzaamheden voor de aanleg van een wadi. Voor de aanvoer met licht verkeer, middelzwaar vrachtverkeer en zwaar vrachtverkeer zijn de totale verkeersbewegingen in beeld gebracht. De realisatiefase bedraagt circa één jaar. In onderstaande tabel is het overzicht van mobiele werktuigen en voertuigbewegingen weergegeven tijdens de realisatiefase.
Voor de bepaling van de emissie is uitgegaan van de volledige uitvoering van de realisatiefase in het jaar 2025. Naast emissie door mobiele werktuigen gaat het om 2.600 ritten met licht verkeer, 520 ritten met middelzwaar vrachtverkeer en 260 ritten met zwaar vrachtverkeer.
5
Uitgangspunten brandstofverbruik Voor de bepaling van het specifieke brandstofverbruik van elk mobiele werktuig is er gebruik gemaakt van publicatie 34638932 bij rapport TNO 2021 R12305 AUB.1 Met dit hulpmiddel wordt het specifieke brandstofverbruik berekend op basis van het vermogen en het bouwjaar van het desbetreffende werktuig. Om tot een volledige uitkomst te komen dient er echter ook rekening te worden gehouden met de typische motorbelastingen op basis van aandrijfconfiguratie en inzet (continu, stationair, stand-by) van de desbetreffende werktuigen.2 Tabel 5 uit rapport TNO 2021 R12305 AUB biedt gemiddelde motorbelastingen aan de hand van deze aspecten. Door deze gemiddelde motorbelastingen toe te passen bij het bepalen van het specifiek brandstofverbruik is het stationair of stand-by draaien van mobiele werktuigen automatisch onderdeel van de AERIUS-berekening. Uitgangspunten AdBlue-verbruik Conform de “Instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator 2024” is voor mobiele werktuigen de AUB-methode gehanteerd, waarbij rekening is gehouden met AdBlue-verbruik, het aantal uren en brandstofverbruik. 3 Het brandstofverbruik en verbruik van AdBlue is berekend op basis van het aantal draaiuren. Het verbruik van AdBlue in SCR-installaties varieert echter. Ook de belasting van de motor speelt hierin een grote rol.
Conform de handreiking wordt uitgaan van de normale waarden 3% (Stage IIIB 75 - 560 kW en Stage V ≥ 560 kW) of 6% (Stage IV 56 - 560 kW en Stage V 56 - 560 kW) van het dieselverbruik. Uitgangspunten verkeersafwikkeling De gevolgen voor het milieu van het af- en aanrijdend verkeer worden niet meer aan het onderhavige project toegerekend wanneer dit verkeer kan worden geacht te zijn opgenomen in het heersende verkeersbeeld 4. Volgens de Raad van State is dit het geval op het moment dat het aan- en afrijdende verkeer zich door zijn snelheid en rij- en stopgedrag nog niet dan wel niet meer onderscheidt van het overige verkeer dat zich op de betrokken weg bevindt 5. Daarnaast wordt in de Instructie gegevensinvoer AERIUS Calculator aangegeven dat de verhouding tussen de hoeveelheid verkeer dat door de voorgenomen ontwikkeling wordt aangetrokken en het reeds op de weg aanwezige verkeer meeweegt in de vraag of het verkeer is opgenomen in het heersende verkeersbeeld. In de regel wordt het verkeer meegenomen tot het zich verdund heeft tot enkele procenten van het reeds aanwezige verkeer.
1 https://publications.tno.nl/publication/34638932/J5ZV26/TNO-2021-R12305-tab.xlsx 2 TNO. (2021). AUB (AdBlue verbruik, Uren, en Brandstofverbruik): een robuuste schatting van NOx en NH3 uitstoot van mobiele werktuigen (2021 R12305) 3 BIJ12 (2024). Instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator 2024. 4 https://www.infomil.nl/vaste-onderdelen/uitgebreid-zoeken/@89887/wanneer_is_het/ 5 Uitspraak Raad van State E03.99.0110, d.d. 20 juni 2001
6
Het bouwverkeer rijdt vanuit het plangebied in zuidwestelijke richting via de Akkerstraat naar de Langstraat. Vervolgens rijdt het verkeer in noordwestelijke richting naar de Rijksweg. Uit het Centraal Instrument Monitoring Luchtkwaliteit (CIMLK) blijkt dat op een gemiddelde dag 8.876 voertuigen zich op de Rijksweg begeven, ten hoogte van de gemodelleerde verkeersroute6. Per jaar komt dit uit op 3.239.740 voertuigen. Onderhavige ontwikkeling zorgt in de realisatiefase voor een verkeersaantrekkende werking van in totaal 3.380 verkeersbewegingen per jaar. Dit is een toename van 0,10% ten opzichte van het totaal aantal verkeersbewegingen. Dit valt ruim binnen de instructie dat het verkeer in de berekening moet worden meegenomen tot het zich heeft verdund tot enkele procenten van het reeds aanwezige verkeer. In onderstaande tabel zijn de aantallen tevens uitgesplitst voor licht verkeer, middelzwaar vrachtverkeer en zwaar vrachtverkeer. Ook hier is te zien dat de toename in verkeersbewegingen als gevolg van de ontwikkelingen voor elke categorie zeer klein is. Hierdoor kan worden aangenomen dat het verkeer op de Rijksweg in het heersende verkeersbeeld is opgenomen. Categorie
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Totaal
Voertuigbewegingen op de Rijksweg (aantal/jaar) 2.713.775 322.660 203.305 3.239.740
Beoogde toename verkeersbewegingen (aantal/jaar) 2.600 520 260 3.380
Percentage
0,10 0,16 0,12 0,10
Uitgangspunten koude start Bij de versie 2024 van de AERIUS Calculator (actualisatie van 1 oktober 2024) is de ‘koude start’ van (motor)voertuigen als verkeersemissie toegevoegd, aanvullend op de al bestaande vervoersbewegingen in de calculator. Volgens de definitie van BIJ12 betreft een ‘koude start’ het fenomeen dat voertuigen met een koude motor meer emissie uitstoten dan voertuigen met een warme motor. De koude start heeft een overgang richting warme motor die van korte duur is 7. Hierbij is het uitgangspunt dat er sprake is van een koude start na twee uur geparkeerd staan. Voor de realisatiefase is de koude start gemodelleerd binnen het gehele plangebied. Van het licht verkeer is 100% van de voertuigen als koude start opgenomen, van het middelzwaar en zwaar verkeer is 0% opgenomen als koude start. Hierbij is het uitgangspunt geweest dat van het bouwverkeer het licht verkeer bestaat uit de voertuigen waarmee werknemers de locatie bezoeken voor volle werkdagen. Het middelzwaar en zwaar verkeer bestaat uit aan- en afvoer van bouwmaterieel en onderdelen. Hierbij dient opgemerkt te worden dat 100% van de voertuigen gelijk staat aan 50% van de voertuigbewegingen welke gemodelleerd zijn voor het verkeer. De bewegingen zijn immers aankomst én vertrek van de locatie, echter wordt het voertuig alleen bij vertrek (koud) gestart.
6 https://www.cimlk.nl/kaart 7 Bij12 Expertiseteam Stikstof en Natura 2000, Handreiking Koude Start 2024
7
4. Emissie gebruiksfase Programma Het beoogde programma voor het plangebied bedraagt de realisatie van achttien nieuwbouwwoningen, welke gasloos zullen worden opgeleverd. Verkeersaantrekkende werking De verkeersgeneratie is bepaald met behulp van CROW-publicatie 381 “Toekomstbestendig parkeren. Van parkeerkencijfers naar parkeernormen” (december, 2018) en “Demografische kerncijfers per gemeente” van het CBS. De verkeersaantrekkende werking is afhankelijk van de stedelijkheid van de gemeente, de ligging t.o.v. het centrum en het woningtype. Gaanderen is gelegen in gemeente Doetinchem. Het CBS typeert de gemeente Doetinchem als een ‘matig stedelijke gemeente’8 .
Volgens het CROW kan de ligging van het plangebied worden getypeerd als ‘rest bebouwde kom’ aangezien de locatie binnen de bebouwde kom van Gaanderen ligt, maar niet in of vlak rond het centrum ligt. De verkeersaantrekkende werking voor achttien nieuwbouwwoningen op een dergelijke locatie is daarmee als volgt:
8 https://opendata.cbs.nl/statline/#/CBS/nl/dataset/83859NED/table?dl=2944A
8
De verkeersaantrekkende werking van het plan is maximaal 138,6 voertuigbewegingen per etmaal. Op jaarbasis zijn dit [138,6 × 365 =] 50.589 ritten. In de CROW-publicatie is het volgende over vrachtverkeer opgenomen: “het vrachtverkeer naar en van woongebieden is doorgaans verwaarloosbaar, maar is wel in de cijfers verwerkt. Als gemiddelde kan worden gehanteerd: 0,02 vrachtautobewegingen per woning per werkdagetmaal”. Een werkdag kan naar weekdag worden omgerekend door te delen met 1,11. Per weekdagetmaal zijn er dus [0,02 ÷ 1,11 =] 0,018 vrachtverkeerbewegingen per woning. Op jaarbasis is er met achttien woningen sprake van een toename van [(0,018 × 18) × 365 =] 118 ritten met zwaar vrachtverkeer. Het aantal ritten licht verkeer is dus [50.589 – 118 =] 50.471 per jaar. Uitgangspunten verkeersafwikkeling De gevolgen voor het milieu van het af- en aanrijdend verkeer worden niet meer aan het onderhavige project toegerekend wanneer dit verkeer kan worden geacht te zijn opgenomen in het heersende verkeersbeeld 9. Volgens de bestendige rechtspraak van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State is dit het geval op het moment dat het aan- en afrijdende verkeer zich door zijn snelheid en rij- en stopgedrag nog niet dan wel niet meer onderscheidt van het overige verkeer dat zich op de betrokken weg bevindt.
Hierbij wordt aangesloten bij de Instructie gegevensinvoer AERIUS Calculator van BIJ12 10. Daarnaast wordt in de Instructie gegevensinvoer AERIUS Calculator aangegeven dat de verhouding tussen de hoeveelheid verkeer dat door de voorgenomen ontwikkeling wordt aangetrokken en het reeds op de weg aanwezige verkeer meeweegt in de vraag of het verkeer is opgenomen in het heersende verkeersbeeld. In de regel wordt het verkeer meegenomen tot het zich verdund heeft tot enkele procenten van het reeds aanwezige verkeer. Het verkeer rijdt vanuit het plangebied in zuidwestelijke richting via de Akkerstraat naar de Langstraat. Vervolgens volgt het verkeer in noordwestelijke richting de Rijksweg. Uit het Centraal Instrument Monitoring Luchtkwaliteit (CIMLK) blijkt dat op een gemiddelde dag 8.876 voertuigen zich op de Rijksweg begeven, ten hoogte van de gemodelleerde verkeersbewegingen. Per jaar komt dit uit op 3.239.740 voertuigen. Onderhavige ontwikkeling zorgt in de gebruiksfase voor een verkeersaantrekkende werking van in totaal 50.589 verkeersbewegingen per jaar. Dit is een toename van 1,56% ten opzichte van het totaal aantal verkeersbewegingen. Dit valt ruim binnen de instructie dat het verkeer in de berekening moet worden meegenomen tot het zich heeft verdund tot enkele procenten van het reeds aanwezige verkeer.
In onderstaande tabel zijn de aantallen tevens uitgesplitst voor licht verkeer, middelzwaar vrachtverkeer en zwaar vrachtverkeer. Ook hier is te zien dat de toename in verkeersbewegingen als gevolg van de ontwikkelingen voor elke categorie zeer klein is. Hierdoor kan worden aangenomen dat het verkeer op de Rijksweg in het heersende verkeersbeeld is opgenomen.
9 https://www.infomil.nl/vaste-onderdelen/uitgebreid-zoeken/@89887/wanneer_is_het/ 10 ABRvS 1 september 2021, ECLI:NL:RVS:2021:1960
9
Categorie
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Totaal
Voertuigbewegingen op de Rijksweg (aantal/jaar) 2.713.775 322.660 203.305 3.239.740
Beoogde toename verkeersbewegingen (aantal/jaar) 50.471 0 118 50.589
Percentage
1,86 0,06 1,56
Uitgangspunten koude start Voor de gebruiksfase is de koude start ruim gemodelleerd binnen het gehele plangebied. Deze modellering is gebruikt doordat binnen het gebied parkeergelegenheid gerealiseerd zal worden. het licht verkeer is 100% van de voertuigen als koude start opgenomen, van het zwaar verkeer is 0% opgenomen als koude start. Hierbij is het uitgangspunt geweest dat het licht verkeer bestaat uit de voertuigen waarmee bewoners en bezoekers de locatie bezoeken voor perioden langer dan twee uur. Het zwaar verkeer bestaat uit leveranciers en (overheids)diensten welke spullen afleveren en/of ophalen. Hierbij dient opgemerkt te worden dat 100% van de voertuigen gelijk staat aan 50% van de voertuigbewegingen welke gemodelleerd zijn voor het verkeer. De bewegingen zijn immers aankomst én vertrek van de locatie, echter wordt het voertuig alleen bij vertrek (koud) gestart. Emissie huishoudens Conform de gegevensset ‘kentallen Ruimtelijke plannen’ van RIVM/EZ, behorende bij de AERIUSfactsheet ‘Ruimtelijke plannen – Emissiefactoren’ is de NH3-emissie van huishoudens voor nieuwbouwwoningen 0 kg/jr. Ook de NOx-emissie is verwaarloosbaar, aangezien de geplande woningen gasloos zullen worden opgeleverd (Emissiefactor = 0 kg/jr). Tauw heeft in 2018 in opdracht van BIJ12 emissiekentallen NOx voor huishoudens bepaald vanwege sfeerhaarden en barbecues.
Voor een grondgebonden woning wordt uitgegaan van een emissiefactor van 0,44 kg NOx per jaar. Van de achttien woningen zijn alle woningen grondgebonden. Voor de 18 woningen kan worden uitgegaan van een emissie van [0,44 × 18 =] 7,92 kg NOx per jaar.
10
5. AERIUS-berekening Uitgangspunten berekeningen Met de meest recente versie van AERIUS Calculator zijn de eerder genoemde emissiebronnen gemodelleerd, waarbij wordt opgemerkt dat: Het wegverkeer is gemodelleerd als lijnbron voor de vervoersbewegingen en als vlakbron voor de koude start; AERIUS hanteert een minimum van 1,0 voertuig; Als het voertuigaantal per etmaal lager is dan 1,0 is het aantal per jaar weergegeven; De emissie door mobiele werktuigen, sfeerhaarden en barbecues is gemodelleerd als oppervlaktebron. Rekenresultaten realisatiefase De verspreidingsberekeningen zijn uitgevoerd met AERIUS Calculator voor het jaar 2025 aangezien dit het eerste jaar is waarin de werkzaamheden theoretisch gezien kunnen worden uitgevoerd. Uit de rekenresultaten blijkt dat op verschillende stikstofgevoelige leefgebieden en habitattypen van Natura 2000-gebieden geen toename aan stikstofdepositie groter dan 0,00 mol N/ha/jr plaatsvindt. De rekenresultaten voor de realisatiefase zijn als bijlage 1 bij deze memo gevoegd. Rekenresultaten gebruiksfase De verspreidingsberekeningen zijn uitgevoerd met AERIUS Calculator voor het rekenjaar 2026, aangezien dit het eerste jaar is waarin de woningen theoretisch gezien in gebruik kan worden genomen.
Uit de rekenresultaten blijkt dat op verschillende stikstofgevoelige leefgebieden en habitattypen van Natura 2000-gebieden geen stikstofdepositie groter dan 0,00 mol N/ha/jr plaatsvindt. De rekenresultaten voor de gebruiksfase zijn als bijlage 2 bij deze memo gevoegd. Conclusie Uit de uitgevoerde voortoets stikstof blijkt dat de realisatie en het gebruik van achttien woningen aan de Akkerstraat te Gaanderen niet leidt tot een toename aan stikstofdepositie groter dan 0,00 mol N/ha/jr op stikstofgevoelige habitattypen en leefgebieden van Natura 2000-gebieden. Met betrekking tot stikstofdepositie kan worden opgemerkt dat er geen significante effecten zijn op Natura 2000-gebieden. De ontwikkeling betreft dus geen Natura 2000-activiteit zoals beschreven in het Besluit kwaliteit leefomgeving (Bkl), waardoor de aanvraag van een omgevingsvergunning niet aan de orde is.
11
Bijlagen Bijlage 1: AERIUS-berekening realisatiefase 2025 Bijlage 2: AERIUS-berekening gebruiksfase 2026
12
Bijlage 1
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .
handleidingen op onze website
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
Buro Ontwerp & Omgeving Akkerstraat, 7011 Gaanderen 3919.02 Voortoets stikstof realisatiefase 2025
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RRAxCYD3j8RM 08 januari 2025, 16:52 OwN2000-rekengrid incl. eigen rekenpunten
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Realisatiefase 2025 - Beoogd Realisatiefase 2025 - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RRAxCYD3j8RM (08 januari 2025)
2025 -
2,3 kg/j
57,7 kg/j
2/8
Projectberekening
Realisatiefase 2025 (Beoogd), rekenjaar 2025 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Mobiele werktuigen 2 Verkeer | Koude start: overig | Koude start Verkeersnetwerk
RRAxCYD3j8RM (08 januari 2025)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
2,1 kg/j 57,9 g/j 0,2 kg/j
49,7 kg/j 0,4 kg/j 7,7 kg/j
3/8
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RRAxCYD3j8RM (08 januari 2025)
4/8
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Realisatiefase 2025" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Er zijn geen resultaten voor deze weergave.
RRAxCYD3j8RM (08 januari 2025)
5/8
Projectberekening
Per eigen rekenpunt
17 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 1 13 14 15 16
RRAxCYD3j8RM (08 januari 2025)
Naam
Coördinaat
NSG Gut Grindt u. NSG Rheinaue zw. Km 830,7 - 833,2 , nur X:225673 Teilfl. (24 km) Y:414434 NSG Hetter-Millinger Bruch, mit Erweiterung (9 km) X:220877 Y:429600 Vogelschutzgebiet 'Unterer Niederrhein' (9 km) X:220907 Y:429599 NSG Bienener Altrhein, Millinger u. Hurler Meer u. NSG X:220167 Empeler M. (12 km) Y:426286 Dornicksche Ward (13 km) X:215870 Y:426762 Rhein-Fischschutzzonen zwischen Emmerich und Bad X:215294 Honnef (13 km) Y:426812 NSG Emmericher Ward (13 km) X:212418 Y:428330 NSG Grietherorter Altrhein (13 km) X:219424 Y:425028 Kalflack (13 km) X:213993 Y:426704 NSG Salmorth, nur Teilfläche (16 km) X:208333 Y:428199 NSG Kellener Altrhein, nur Teilfläche, mit Erweiterung (16 X:209569 km) Y:426117 Wisseler Dünen (18 km) X:218411 Y:420823 Klevsche Landwehr, Anholt. Issel, Feldschlaggr. u. X:224754 Regnieter Bach (7 km) Y:431688 NSG Altrhein Reeser Eyland, mit Erweiterung (19 km) X:225708 Y:419667 NSG Reeser Schanz (20 km) X:225103 Y:418719 NSG Sonsfeldsche Bruch, Hagener Meer und Düne, mit X:230086 Erweiterung (20 km) Y:419568 NSG Lohwardt/Reckerfeld, Hübsche Grändort, nur Teilfl., X:226273 mit Erw. (22 km) Y:416324
Projectbijdrage (mol N/ha/jr)
-
6/8
Projectberekening
Realisatiefase 2025, Rekenjaar 2025 1
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
Mobiele werktuigen X:221492,91 Y:438260,67 0,77 ha
NOₓ NH₃
Naam
Stageklasse
Shovel
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 1075 l/j SCR: ja
Graafmachine
49,7 kg/j 2,1 kg/j
Brandstofverbruik
Draaiuren AdBlue verbruik
Stof Emissie
65 l/j
NOₓ 6,0 kg/j
Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, diesel, SCR: ja
1610 l/j
120 u/j 97 l/j
NH₃ 0,3 kg/j NOₓ 9,1 kg/j
Rupsdumper
Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, diesel, SCR: ja
779 l/j
80 u/j
47 l/j
NH₃ 0,4 kg/j NOₓ 4,5 kg/j
Boorstelling
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 1432 l/j SCR: ja
72 u/j
86 l/j
NH₃ 0,2 kg/j NOₓ 8,1 kg/j
Mixerpomp
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 1897 l/j SCR: ja
72 u/j
114 l/j
Mobiele hijskraan
Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, diesel, SCR: ja
2002 l/j
88 u/j
120 l/j
Trilplaat
alle werktuigen op benzine, 4takt
61 l/j
2
Verkeer | Koude start: overig
Naam Locatie Oppervlakte
Type voertuig
Koude start X:221492,91 Y:438260,67 0,77 ha
3 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Wegverkeer binnen plangebied Locatie X:221495,87 Y:438294,93 Lengte 253,07 m Wegtype Binnen bebouwde kom (normaal) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Max. snelheid
RRAxCYD3j8RM (08 januari 2025)
NOₓ NH₃
NH₃ 0,3 kg/j NOₓ 10,5 kg/j NH₃ 0,5 kg/j NOₓ 11,3 kg/j NH₃ 0,5 kg/j NOₓ 0,2 kg/j NH₃ 0,0 kg/j 0,4 kg/j 57,9 g/j
Koude starts
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
80 u/j
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
1.300,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar Links Rechts NOₓ 1,4 kg/j Type scherm - NO₂ 0,3 kg/j Hoogte - NH₃ 22,0 g/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
2.600,0 /jaar 520,0 /jaar 260,0 /jaar 0,0 /jaar
In file
100,0 % 100,0 % 100,0 % 0,0 %
7/8
Projectberekening
4 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Wegverkeer binnen bebouwde kom Locatie X:220847,38 Y:438252,3 Lengte 1.445,22 m Wegtype Binnen bebouwde kom (normaal) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Max. snelheid
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Links Rechts NOₓ 5,5 kg/j Type scherm - NO₂ 1,3 kg/j Hoogte - NH₃ 0,1 kg/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
2.600,0 /jaar 520,0 /jaar 260,0 /jaar 0,0 /jaar
5 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Wegverkeer buiten bebouwde kom Links Rechts NOₓ Locatie X:220106,48 Y:438729,15 Type scherm - NO₂ Lengte 320,52 m Hoogte - NH₃ Wegtype Buitenweg Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0m Verkeer Max. snelheid Aantal voertuigbewegingen
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
2.600,0 /jaar 520,0 /jaar 260,0 /jaar 0,0 /jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
0,7 kg/j 0,2 kg/j 33,5 g/j
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2024.0.1_20241009_75e59949f9 Database versie 2024_75e59949f9_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website
RRAxCYD3j8RM (08 januari 2025)
8/8
Bijlage 2
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .
handleidingen op onze website
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
Buro Ontwerp & Omgeving Akkerstraat, 7011 Gaanderen 3919.02 Voortoets stikstof gebruiksfase 2026
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RR1FXXTatZFZ 08 januari 2025, 16:53 OwN2000-rekengrid incl. eigen rekenpunten
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Gebruiksfase 2026 - Beoogd Gebruiksfase 2026 - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RR1FXXTatZFZ (08 januari 2025)
2026 -
2,4 kg/j
36,4 kg/j
2/8
Projectberekening
Gebruiksfase 2026 (Beoogd), rekenjaar 2026 Emissiebronnen 1 2
Wonen en Werken | Woningen | Sfeerhaarden en barbecues Verkeer | Koude start: overig | Koude start Verkeersnetwerk
RR1FXXTatZFZ (08 januari 2025)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
1,1 kg/j 1,3 kg/j
7,9 kg/j 6,8 kg/j 21,7 kg/j
3/8
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RR1FXXTatZFZ (08 januari 2025)
4/8
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gebruiksfase 2026" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Er zijn geen resultaten voor deze weergave.
RR1FXXTatZFZ (08 januari 2025)
5/8
Projectberekening
Per eigen rekenpunt
17 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 1 13 14 15 16
RR1FXXTatZFZ (08 januari 2025)
Naam
Coördinaat
NSG Gut Grindt u. NSG Rheinaue zw. Km 830,7 - 833,2 , nur X:225673 Teilfl. (24 km) Y:414434 NSG Hetter-Millinger Bruch, mit Erweiterung (9 km) X:220877 Y:429600 Vogelschutzgebiet 'Unterer Niederrhein' (9 km) X:220907 Y:429599 NSG Bienener Altrhein, Millinger u. Hurler Meer u. NSG X:220167 Empeler M. (12 km) Y:426286 Dornicksche Ward (13 km) X:215870 Y:426762 Rhein-Fischschutzzonen zwischen Emmerich und Bad X:215294 Honnef (13 km) Y:426812 NSG Emmericher Ward (13 km) X:212418 Y:428330 NSG Grietherorter Altrhein (13 km) X:219424 Y:425028 Kalflack (13 km) X:213993 Y:426704 NSG Salmorth, nur Teilfläche (16 km) X:208333 Y:428199 NSG Kellener Altrhein, nur Teilfläche, mit Erweiterung (16 X:209569 km) Y:426117 Wisseler Dünen (18 km) X:218411 Y:420823 Klevsche Landwehr, Anholt. Issel, Feldschlaggr. u. X:224754 Regnieter Bach (7 km) Y:431688 NSG Altrhein Reeser Eyland, mit Erweiterung (19 km) X:225708 Y:419667 NSG Reeser Schanz (20 km) X:225103 Y:418719 NSG Sonsfeldsche Bruch, Hagener Meer und Düne, mit X:230086 Erweiterung (20 km) Y:419568 NSG Lohwardt/Reckerfeld, Hübsche Grändort, nur Teilfl., X:226273 mit Erw. (22 km) Y:416324
Projectbijdrage (mol N/ha/jr)
-
6/8
Projectberekening
Gebruiksfase 2026, Rekenjaar 2026 1
Wonen en Werken | Woningen
2
Verkeer | Koude start: overig
Naam Sfeerhaarden en Uittreedhoogte barbecues Warmteinhoud Locatie X:221492,91 Spreiding Y:438260,67 Oppervlakte 0,77 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie Naam Locatie Oppervlakte
Type voertuig
1,0 m 0,002 MW 1m
Koude start X:221492,91 Y:438260,67 0,77 ha
3 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Wegverkeer binnen plangebied Locatie X:221495,87 Y:438294,93 Lengte 253,07 m Wegtype Binnen bebouwde kom (normaal) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
4 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Wegverkeer binnen bebouwde kom Locatie X:220847,38 Y:438252,3 Lengte 1.445,22 m Wegtype Binnen bebouwde kom (normaal) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Max. snelheid
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
RR1FXXTatZFZ (08 januari 2025)
7,9 kg/j
NOₓ NH₃
6,8 kg/j 1,1 kg/j
Koude starts
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
NOₓ
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
25.235,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar Links Rechts NOₓ 3,6 kg/j Type scherm - NO₂ 0,4 kg/j Hoogte - NH₃ 0,2 kg/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
50.471,0 /jaar 0,0 /jaar 118,0 /jaar 0,0 /jaar
In file
50,0 % 0,0 % 50,0 % 0,0 %
Links Rechts NOₓ 15,8 kg/j Type scherm - NO₂ 2,2 kg/j Hoogte - NH₃ 0,9 kg/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
50.471,0 /jaar 0,0 /jaar 118,0 /jaar 0,0 /jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
7/8
Projectberekening
5 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Wegverkeer buiten bebouwde kom Links Rechts NOₓ Locatie X:220106,48 Y:438729,15 Type scherm - NO₂ Lengte 320,52 m Hoogte - NH₃ Wegtype Buitenweg Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0m Verkeer Max. snelheid Aantal voertuigbewegingen
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
50.471,0 /jaar 0,0 /jaar 118,0 /jaar 0,0 /jaar
2,3 kg/j 0,3 kg/j 0,3 kg/j
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2024.0.1_20241009_75e59949f9 Database versie 2024_75e59949f9_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website
RR1FXXTatZFZ (08 januari 2025)
8/8