TAM-omgevingsplan Hoofdstuk 22h Rossum Noord 2_Bijlagen toelichting_Bijlage 4 AERIUS-berekening
Tekst van het document
AERIUS-Berekening
Rossum Noord 2, Rossum
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
MEI 2026
STATUS: DEFINITIEF
1
AERIUS-BEREKENING ROSSUM NOORD 2, ROSSUM
Status: Datum: Projectnummer:
Definitief Mei 2026 2023-275
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
2
INHOUDSOPGAVE HOOFDSTUK 1
INLEIDING .................................................................................. 4
HOOFDSTUK 2
VOORGENOMEN ONTWIKKELING ..................................................... 5
HOOFSTUK 3 UITGANGSPUNTEN ............................................................................. 6 3.1 3.2 3.3 3.4
Wettelijk kader ...................................................................................................................................... 6 Aanlegfase ............................................................................................................................................. 7 Gebruiksfase ........................................................................................................................................ 13 Intern Salderen .................................................................................................................................... 15
HOOFDSTUK 4 4.1 4.2 4.3
RESULTATEN & CONCLUSIE ...........................................................18
Aanlegfase ........................................................................................................................................... 18 Gebruiksfase ........................................................................................................................................ 18 Conclusie.............................................................................................................................................. 18
BIJLAGEN BIJ DE STIKSTOFBEREKENING .....................................................................19 Bijlage 1 Bijlage 2 Bijlage 3 Bijlage 4
Rekenresultaten aanlegfase........................................................................................................ 19 Rekenresultaten gebruiksfase..................................................................................................... 20 Rekenresultaten salderingsberekening aanlegfase .................................................................... 21 Rekenresultaten salderingsberekening gebruiksfase ................................................................. 22
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
3
AERIUS-Berekening Rossum, Rossum Noord 2 Definitief
HOOFDSTUK 1
INLEIDING
Voorliggende AERIUS-berekening heeft betrekking op de aanleg van een nieuwbouwwijk in Rossum aan de Hooimaat en de Revenkamp in het noorden van Rossum. Het voornemen is om op een onbebouwd perceel 36 woningen te realiseren. In afbeelding 1.1 is de ligging van het plangebied ten opzichte van Rossum en de directe omgeving indicatief weergegeven. Het plangebied is aangeduid met de rode ster en rode contour.
Afbeelding 1.1
Ligging plangebied (Bron: OpenStreetMap)
In het kader van het voornemen is inzicht in de te verwachten effecten van stikstof op nabijgelegen Natura 2000-gebieden nodig. BJZ.nu is gevraagd om de te verwachten stikstofemissie als gevolg van de voorgenomen ontwikkeling en de eventuele gevolgen daarvan inzichtelijk te maken. De stikstofberekening is uitgevoerd met behulp van de voorgeschreven rekentool AERIUS Calculator 2025. In voorliggend rapport wordt een toelichting op de AERIUS berekening gegeven.
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
4
AERIUS-Berekening Rossum, Rossum Noord 2 Definitief
HOOFDSTUK 2
VOORGENOMEN ONTWIKKELING
Het voornemen bestaat om binnen het plangebied 36 woningen te realiseren. De woningen bestaan uit vrijstaande woningen, rijenwoningen, twee-onder-een kapwoningen en boven-beneden woningen. Verder wordt er voor een deel groen aangelegd en wordt er verharding aangelegd. Tevens wordt de sloot die door het te bebouwen perceel loopt verlegd. Afbeelding 2.1 is de situatietekening van de voorgenomen ontwikkeling.
Afbeelding 2.1
Stedenbouwkundig plan (Bron: Gemeente Dinkelland)
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
5
AERIUS-Berekening Rossum, Rossum Noord 2 Definitief
HOOFSTUK 3 UITGANGSPUNTEN 3.1
Wettelijk kader
3.1.1
Europese en landelijke regels
In de Europese Vogelrichtlijn (79/409/EEG) en Habitatrichtlijn (92/43/EEG) zijn Europese lidstaten verplicht ten bescherming van bepaalde natuur beschermde gebieden aan te wijzen. Dit zijn de Natura 2000-gebieden. Voor elk gebied zijn instandhoudingsdoelstellingen bepaald. De Omgevingswet stelt dat Natura 2000-activiteiten zonder omgevingsvergunning niet zijn toegestaan (artikel 5.1, lid 1). Een Natura 2000-activiteit heeft de volgende definitie: Een Natura 2000-activiteit is een 'activiteit, inhoudende het realiseren van een project als bedoeld in artikel 6, derde lid, van de Habitatrichtlijn dat niet direct verband houdt met of nodig is voor het beheer van een Natura 2000-gebied, maar afzonderlijk of in combinatie met andere plannen of projecten significante gevolgen kan hebben voor een Natura 2000-gebied'. Voor een project of plan moet in beeld worden gebracht of het project of plan leidt tot significante negatieve gevolgen voor Natura 2000-gebieden. Wanneer deze gevolgen niet via de voortoets kunnen worden uitgesloten, is sprake van een Natura 2000-activiteit en moet een omgevingsvergunning worden aangevraagd bij het bevoegd gezag. Dit zijn de Gedeputeerde Staten van de provincie waarin het Natura 2000-gebied zich bevindt. In afdeling 8.6 van het Besluit kwaliteit leefomgeving (Bkl) staat het beoordelingskader voor de omgevingsvergunning voor Natura 2000-activiteiten.
Dit geldt niet alleen voor projecten, maar ook voor plannen. Een ruimtelijk plan dat significante gevolgen kan hebben voor een Natura 2000-gebied kan alleen worden vastgesteld indien uit een passende beoordeling de zekerheid is verkregen dat het plan de natuurlijke kenmerken van het gebied niet zal aantasten (art. 10.24 Bkl). In de voortoets mogen alleen standaardonderdelen van een project/plan worden betrokken. Mitigerende maatregelen, zoals intern salderen met de referentiesituatie of uitsluitend gebruiken van elektrische werktuigen, zijn niet toegestaan. Dit volgt uit de zogenaamde ‘Rendac uitspraak’ van de Raad van State op 18 december 2024 (ECLI:NL:RVS:2024:4923). Hiervoor moet een passende beoordeling worden opgesteld en een omgevingsvergunning Natura 2000-activiteit worden aangevraagd. In dit rapport staat de vraag centraal: kan het project leiden tot significante negatieve gevolgen voor Natura 2000-gebieden op het aspect van stikstof? Het plangebied bevindt zich op circa 1,2 kilometer afstand van het dichtstbijzijnde stikstofgevoelige Natura 2000-gebied ‘Achter de Voort, Agelerbroek & Voltherbroek’. 3.1.2
Provinciale regels
Het plangebied ligt in de provincie Overijssel. Hiermee is de provincie Overijssel het bevoegd gezag. Op dit moment heeft provincie geen aanvullende regels opgesteld inzake het aspect stikstof. Om te onderzoeken of sprake is van stikstofdepositie als gevolg van het project, zijn twee AERIUS-berekeningen uitgevoerd. Deze bestaan uit een berekening voor de aanlegfase (realisatie voornemen) en een berekening voor de gebruiksfase (gebruik voornemen). Hierna worden de uitgangspunten voor deze berekeningen en de resultaten toegelicht. Indien sprake is van stikstofdepositie wordt verder ingegaan op de relevante wet- en regelgeving.
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
6
AERIUS-Berekening Rossum, Rossum Noord 2 Definitief
3.2
Aanlegfase
3.2.1
Algemeen
Binnen de aanlegfase (realisatie voornemen) is in voorliggend geval sprake van de volgende activiteiten (bronnen) die bijdragen aan de emissie van stikstof: 1. 2. 3. 4.
Verkeersgeneratie bouwverkeer van en naar het plangebied; Laden en lossen van vrachtwagens; Emissie koude start; Te benutten werktuigen binnen het plangebied.
In de berekening is er vanuit gegaan dat de bouwactiviteiten binnen één jaar zullen plaatsvinden. Doordat de AERIUS Calculator rekent met een stikstofemissie/ -depositie per jaar, zijn alle stikstofbronnen van de aanlegfase in één (reken)jaar opgenomen. Dit is een worst-case scenario. Voor de aanlegfase is rekenjaar 2026 aangehouden. 3.2.2
Verkeersgeneratie bouwverkeer
3.2.2.1 Algemeen De realisatie van het voornemen heeft een tijdelijke toename van vervoersbewegingen tot gevolg, namelijk door de komst van het personeel (bouwvakkers en aannemers) en de aan- en afvoer van bouwmateriaal en bouwafval. Dit heeft tijdelijke stikstofuitstoot tot gevolg. 3.2.2.2 Bouwrijpfase Om de grond bouwrijp te maken wordt gesteld dat de benodigde werkzaamheden 10 werkdagen duren. Gedurende deze dagen komen er twee personeelsbusjes per dag, In totaal 20 busjes, 40 bewegingen. Verder wordt ingeschat dat er maximaal 10 zware vrachtwagens nodig zijn om de benodigde materialen aan te leveren. Verder dient een aanwezige sloot verlegd te worden. De afgegraven grond zal door de verplaatsing hergebruikt worden. Voor het afgraven is een graafmachine benodigd, die de sloot van 120 m², verlegd. Onderstaande tabel geeft het totaal aantal voertuigen en verkeersbewegingen weer van de bouwrijpfase. Type verkeer
Aantal voertuigen
Licht verkeer Zwaar verkeer
20 10
Aantal verkeersbewegingen (aantal voertuigen x2) 40 20
3.2.2.4 Bouwen van de woningen Voor de te realiseren woningen wordt een bouwput gegraven van 55 m² per te realiseren woning, in totaal (36*55) 1.980 m2 met een diepte van 0,75 meter. In totaal moet zodoende 1.485 kubieke meter grond worden afgegraven. Een deel van het zand zal binnen het plangebied hergebruikt worden bij de fundering en de bestrating. Aangenomen wordt dat 80% van het zand afgevoerd dient te worden. Een zandvrachtwagen heeft een capaciteit van 20 m3. In totaal zijn er dan ook ((1.485*0,8)/20) = 60 vrachtwagens benodigd om het overtollige zand af te voeren (60 vrachtwagens; 120 verkeersbewegingen). Als uiterst geval wordt er vanuit gegaan dat bij de te realiseren woningen beton wordt gestort over de gehele oppervlakte met een dikte van 50 cm. Bij een oppervlakte van 1.980 m2 resulteert dit in 990 m3 beton. Een betonvrachtwagen heeft een laadvermogen van 15 m3, waardoor er 66 vrachtwagens nodig zijn voor het leveren voor beton. Dit resulteert in 132 bewegingen van betonvrachtwagens. De begane grond alsmede de verdiepingsvloeren van de woningen bestaan uit betonplaten. Het aantal betonplaten is afhankelijk van het aantal bouwlagen. In deze berekening wordt uitgegaan van gemiddeld 3 bouwlagen. Zodoende is (1.980 m² * 3) 5.940 m² benodigd voor betonplaten. Wanneer gebruik gemaakt wordt van betonplaten van 4 m² zijn er 1.485 betonplaten benodigd.
Per vracht kunnen er circa 30 betonplaten worden aangeleverd. Dit resulteert in 50 vrachtwagens; 100 vrachtbewegingen voor betonplaten.
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
7
AERIUS-Berekening Rossum, Rossum Noord 2 Definitief Bouwafval wordt afgevoerd in 10 bouwcontainers. Deze worden gebracht en op een later moment opgehaald. Dit resulteert in 10 volle vrachtwagens (20 bewegingen) en 10 lege vrachtwagens (20 bewegingen). Voor de aanvoer van bouwmaterialen wordt de volgende indeling gehanteerd: Bouwmateriaal
Aantal vrachtwagens
Gevelsteen binnen Gevelsteen buiten Kozijnen, deuren, ramen Dakbedekking, dakgoten en afwatering E&W
10 10 10 5
Aantal verkeersbewegingen (aantal vrachtwagens x2) 20 20 20 10
10
20
In totaal zijn er aan bouwmaterialen 40 vrachtwagens benodigd; 80 zware vrachtvoertuig bewegingen. De installatiematerialen worden aangeleverd door 5 middelzware vrachtwagens (10 bewegingen). De bouwperiode wordt ingeschat op 36 weken per jaar wat neerkomt op in totaal 180 werkdagen. Er komen 5 lichte voertuigen per dag zodat er in totaal sprake is van 900 lichte voertuigen per jaar, dus (900*3) 2.700 lichte voertuigen voor het gehele project. In de onderstaande tabel zijn de totale verkeersbewegingen voor de bovenstaande activiteiten samengevat. Type verkeer
Aantal voertuigen
Licht verkeer Middelzwaar verkeer Zwaar verkeer
2.700 5 236
Aantal voertuigbewegingen (aantal voertuigen x2) 3.600 10 472
3.2.2.5 Aanleggen verharding In het plangebied wordt ten behoeve van de oprit en het terras van de woningen circa 3.935 m2 bestraat met klinkers. Uitgegaan wordt van een klinker van 210 x 105 x 100 mm met een gewicht van 1,28 kg per klinker. Bij een te bestraten/verharden oppervlak van 3.935 m2 is daarmee 251.840 kg (251,84 t) aan klinkers benodigd. Het gemiddelde laadvermogen van een vrachtwagen is 40 ton. Voor de bestrating zijn daarom 7 vrachtwagen; 14 bewegingen benodigd Onder de bestrating moet circa 20 cm zand worden aangelegd. Met een verhard oppervlak van 3.935 m² is 787 m³ aan zand nodig. Dit wordt aangevoerd met 40 zandwagens. Door machinaal te bestraten kan per uur circa 50 m² aan bestrating worden aangelegd. Bij 3.935 m² is sprake van 79 afgeronde werkuren (10 werkdagen). Gedurende deze werkdagen zal één busje met werknemers het plangebied benaderen en verlaten. Voor het aanleggen van de verharding zijn daarmee 10 lichte voertuigen; 20 bewegingen benodigd. Al met al is er voor het aanleggen van de verharding sprake van de volgende verkeersbewegingen: Type verkeer
Aantal voertuigen
Licht verkeer Zwaar verkeer
10 47
Aantal voertuigbewegingen (aantal voertuigen x2) 20 84
3.2.2.6 Verdere ontwikkeling plangebied Het plangebied wordt groen ingericht door het aanplanten van bomen en hagen. Uitgangspunt is dat er 400 m2 aan groen wordt aangelegd. Dit wordt aangevoerd door open trailers met een oppervlakte van 25 m 2. Er zijn 16 middelzware vrachtwagens nodig (32 bewegingen). 3.2.2.7 Werktuigen Ten behoeve van de bouwwerkzaamheden worden er een aantal werktuigen in het plangebied ingezet. Deze voertuigen worden ofwel gebracht en opgehaald door een zwaar vrachtvoertuig (dit resulteert in 4 verkeersbewegingen per werktuig), ofwel rijden elke werkdag zelf naar het plangebied toe (dit resulteert in 2 BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
8
AERIUS-Berekening Rossum, Rossum Noord 2 Definitief verkeersbewegingen per werkdag per werktuig). In onderstaande tabel zijn het aantal werktuigen en de hoeveelheid vrachtvoertuigen weergegeven: Werktuig
Fase
Vervoerwijze
Graafmachine 1 Graafmachine 2 Betonstorter Mobiele hijskraan Shovel Mini graafmachine Trilplaat Totaal
Bouwrijpfase Bouwen Realiseren fundering Bouwen Bouwen Woonrijp maken Aanleggen verharding
Rijd zelf Rijdt zelf Rijdt zelf Rijdt zelf Opgehaald en gebracht Opgehaald en gebracht Opgehaald en gebracht
Aantal voertuigbewegingen 20 8 6 90 4 4 4 136
In totaal zijn er 136 bewegingen van zware vrachtvoertuigen nodig ten behoeve van de werktuigen. 3.2.2.8 Resumé Op basis van de vorenstaande uitgangspunten is tijdens de aanlegfase van de voorgenomen ontwikkeling sprake van de volgende verkeersgeneratie: Type verkeer
Aantal voertuigen
Licht verkeer Middelzwaar verkeer Zwaar verkeer
2.730 21 361
Aantal verkeersbewegingen (aantal voertuigen x2) 3.660 42 722
In voorliggend geval wordt er, gezien de ligging van het plangebied, vanuit gegaan dat het bouwverkeer de locatie bereikt en verlaat via twee verschillende routes. Op beide routes is gerekend met 50% van het aantal verkeersbewegingen. Route 1: Het bouwverkeer verlaat de locatie via de Hesselman en gaat linksaf de Thijstraat op. Het verkeer rijdt vervolgens de Thijstraat uit en slaat rechtsaf de Grotestraat op. Na het oprijden van de Grotestraat is het verkeer verdund tot enkele procenten van het reeds aanwezig verkeer en is het qua rij- en stopgedrag niet meer te onderscheiden van het overige wegverkeer. Route 2: Het bouwverkeer verlaat de locatie via de Hesselman en gaat rechtsaf de Thijstraat op. Het verkeer rijdt vervolgens de Haarstraat op. Na deze weg voor 150 meter te hebben gevolgd is het verkeer verdund tot enkele procenten van het reeds aanwezig verkeer en is het qua rij- en stopgedrag niet meer te onderscheiden van het overige wegverkeer 3.2.3
Emissies stationair draaien laden en lossen
Tijdens het laden en lossen van bouwmaterialen, beton, betonplaten, afvalcontainers, bestrating en zand draait een vrachtwagen stationair. Hierdoor is sprake van een NO x emitterende bron. Om deze reden is de emissie van het laden en lossen van deze vrachtwagens in de berekening meegenomen. Gemiddeld draaien deze vrachtwagens 10 minuten stationair. In onderstaande tabel is het totaal aantal uren per jaar, de emissiefactoren en de emissie weergegeven. Type Reken- Vracht- Maximaal Aantal Emissie kg/jaar Emissiefactor jaar aantal aantal laad- uren 1 g/uur los minuten totaal/jaar NOx NH3 NOx NH3 Zwaar 2026 361 10 61 74,06088 0,99312 4,52 0,061 verkeer Middelzwaar 2026 21 10 4 58,5348 0,7272 0,23 0,003 verkeer Totaal 4,75 0,064 1
https://www.bij12.nl/wp-content/uploads/2022/03/202201-Rekeninstructie-stationaire-emissies-wegverkeer.pdf
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
9
AERIUS-Berekening Rossum, Rossum Noord 2 Definitief Het stationair draaien is als oppervlaktebron in de AERIUS-Calculator ingevoerd onder ‘anders’. De bovenstaande emissies zijn gemodelleerd als een oppervlaktebron. 3.2.4 Emissies koude start bouwverkeer In de AERIUS-Calculator is per 1 oktober 2024 het verkeer opgesplitst in rijdend verkeer en opstartend verkeer. De emissie van voertuigen met een koude motor zijn bij het opstarten tijdelijk veel groter. In onderzoek van TNO is naar voren gekomen dat binnen de periode van 10 tot 30 seconden de voertuigen nog niet of nauwelijks van hun startlocatie zijn vertrokken. De emissie van de koude start vindt hoofdzakelijk plaats rondom de startlocatie van het voertuig en niet op de wegen met doorgaand verkeer. Na ongeveer 2 uur stilstand (zonder draaiende motor) is de motor weer koud. Dit is van belang voor het toekennen van emissie op locaties waar voertuigen tijdelijk stilstaan, zoals parkeerplaatsen. Om het aantal koude starts te bepalen zijn onderstaande uitgangspunten gebruikt: • • •
Licht verkeer: alle voertuigen bereiken het plangebied aan het begin van de werkdag en verlaten het plangebied aan het eind van de werkdag: één koude start per voertuig; Middelzwaar verkeer: alle voertuigen doen het plangebied slechts korte tijd aan voor laden en lossen waarbij de motor stationair blijft draaien (zie vorige paragraaf). Er is geen sprake van een koude start; Zwaar verkeer: alle voertuigen doen het plangebied slechts korte tijd aan voor laden en lossen waarbij de motor stationair blijft draaien (zie vorige paragraaf). Er is geen sprake van een koude start.
Dit leidt tot het volgende aantal koude starts: 2.730 koude starts voor licht verkeer. De emissie is in de AERIUSCalculator als oppervlaktebron ingevoerd. 3.2.5
Emissies mobiele werktuigen
3.2.5.1 Algemeen Tijdens de realisatie van het voornemen worden er werktuigen ingezet. Deze werktuigen stoten stikstof uit en dienen om deze reden in ogenschouw genomen te worden. Voor het berekenen van de emissie is gebruik gemaakt van de instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator 2025. Voor het berekenen van de emissie is de volgende formule aangehouden: LBPJ = (0.095 * Pmax + 0.54) * D LBPJ staat in de bovengenoemde formule voor literverbruik per jaar. Pmax is het maximale vermogen van het werktuig en D staat voor het aantal draaiuren. Daarnaast is er rekening gehouden met het gebruik van AdBlue. Ligterink et al 20212 constateert dat voor Stage IV en V werktuigen dit 6% van het totale dieselverbruik bedraagt. In de rest van deze paragraaf zijn de werktuigen nader toegelicht en uitgewerkt. 3.2.5.2 Bouwrijpfase Graafmachine 1 (150 kW) Voor de verplaatsing van de sloot en de rest van de bouwrijpfase wordt een graafmachine ingezet. Deze is 8 uur per dag gedurende 10 dagen in werking. In totaal is de graafmachine 80 uur werkzaam (8*10). 3.2.5.3 Bouwfase Graafmachine 2 (150 kW) Voor de fundering wordt een gat gegraven van 1.980 m2 en een diepte van 0,75 meter. In totaal wordt er dus 1.485 m3 aan grond worden afgegraven. De bakinhoud van een graafmachine is 1,5 m 3. Zodoende zijn er 990 graafbewegingen nodig. 1 graafbeweging duurt 1,5 minuut.
In totaal is de graafmachine 1.485 minuten (25 uur) bezig met graven. Aangenomen wordt dat de 20% van de grond wordt opgeslagen in het plangebied. Voor het
2
Ligterink et al., 2021. ‘AUB (AdBlue verbruik, Uren, en Brandstofverbruik): een robuuste schatting van NOx en NH3 uitstoot van mobiele werktuigen’. TNO_2021_R12305
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
10
AERIUS-Berekening Rossum, Rossum Noord 2 Definitief herverdelen is de graafmachine dus 297 minuten, 5 uur extra bezig (1.485*0,2). In totaal is de graafmachine 30 uur werkzaam. Shovel (80 kW) Voor de bouwfase wordt een shovel ingezet. Deze zal 40 uur werkzaam zijn. Betonstorter (150 kW) Voor de vloeren van de begane grond wordt beton gestort. Deze laag beton wordt gestort op een oppervlakte van 1.980 m2 met een diepte van 0,50 meter. In totaal wordt er voor de woningen circa 990 m3 aan beton gestort. Een betonstorter kan 50 m3 beton per uur verwerken. Dit resulteert in (afgerond naar boven) 20 uur dat de betonstorter aan het werk is. Mobiele hijskraan (200 kW) Ten behoeve van het leggen van onder meer de betonplaten en de prefab onderdelen zal er gebruik worden gemaakt van een mobiele hijskraan. Uitgangspunt is dat er per woning 10 uur nodig is. In totaal is de mobiele hijskraan (36 * 10) 360 uur werkzaam. Trilplaat (10 kW) Zoals eerder vermeld wordt er 3.935 m2 aan verharding toegevoegd. Door machinaal te bestraten kan er circa 50 m2 per uur aan verharding worden aangelegd. Zodoende is de trilplaat circa 79 uur bezig met de verharding. Mini graafmachine (28 kW) Voor het aanleggen van kabels en leidingen wordt een mini graafmachine ingezet. Verwacht wordt dat deze mini graafmachine 40 uur wordt ingezet.
3.2.5.4 Overzicht emissie mobiele werktuigen In de onderstaande tabel zijn de gegevens zoals ingevoerd in de AERIUS-Calculator weergegeven. De werktuigen zijn in de AERIUS-berekening ingevoerd als ‘oppervlaktebron - mobiele werktuigen’. Opgemerkt wordt dat werktuigen met een vermogen van 56 kW of minder geen AdBlue verbruik hebben, evenals werktuigen op benzine. Voor deze werktuigen is dan ook geen AdBlue verbruik opgenomen in de AERIUS-Calculator. Werktuigen
Categorie
Aantal uren totaal
Max. vermogen (kW)
Dieselverbruik totaal
Aantal liter AdBlue
1.184
71
Bouwrijpfase Graafmachine 1
STAGE IV
80
150 Bouwfase
Graafmachine 2
STAGE IV
30
150
444
26
Shovel
STAGE IV
40
80
326
19
Betonstorter
MUT
20
n.v.t.
n.v.t.
n.v.t.
Mobiele hijskraan
Elektrisch
360
n.v.t.
n.v.t.
n.v.t.
Trilplaat
Benzine, 2 takt
79
10
118
n.v.t.
Mini graafmachine
STAGE IV
40
28
128
n.v.t.
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
11
AERIUS-Berekening Rossum, Rossum Noord 2 Definitief 3.2.6
Resultaten
Uit de rekenresultaten blijkt dat er in de voorgenomen ontwikkeling sprake is van een depositie hoger dan 0,00 mol/ha/jr, namelijk 0,01 mol/ha/jr. De depositie is berekend op het Natura 2000-gebied ‘Achter de Voort, Agelerbroek & Voltherbroek’. In afbeelding 3.1 zijn de resultaten weergegeven. In bijlage 1 zijn de rekenresultaten toegevoegd.
Afbeelding 3.1
Resultaten aanlegfase (Bron: AERIUS-calculator)
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
12
AERIUS-Berekening Rossum, Rossum Noord 2 Definitief
3.3
Gebruiksfase
3.3.1
Algemeen
Binnen de gebruiksfase (beoogde situatie) is in voorliggend geval sprake van de volgende activiteiten (bronnen) die bijdragen aan de emissie van stikstof: 1. 2. 3. 3.3.2
Gasverbruik; Verkeersgeneratie gebruiksverkeer van en naar het plangebied; Emissie koude start gebruiksverkeer. Gasverbruik
Doordat de woningen gasloos worden gebouwd, is ten aanzien van het gebruik van de woningen zelf geen sprake van stikstofemissie en depositie op Natura 2000-gebieden. De woningen zelf bevatten daarmee geen bron die NOx of NH3 emitteren en zijn dan ook neutraal (zonder emissies) gemodelleerd in de AERIUSberekening. 3.3.3
Verkeersgeneratie
De te realiseren woningen brengen een bepaald aantal verkeersbewegingen met zich mee. Dit heeft stikstofuitstoot tot gevolg. Het toenemend aantal verkeersbewegingen als gevolg van het project heeft dan ook invloed op de AERIUS-berekening en moet in ogenschouw worden genomen. Om het aantal verkeersbewegingen te bepalen is gebruik gemaakt van de publicatie ‘Parkeercijfers, publicatie 744 (augustus 2024) van het CROW’. De volgende uitgangspunten zijn gehanteerd: • • •
Verstedelijkingsgraad: niet stedelijk / gemeente Dinkelland (Bron: CBS Statline) Stedelijke zone: rest bebouwde kom Functie: huis, koop, rijenhuis, huis, koop, twee-onder-een kap, huis, koop, vrijstaand, huur, huis, sociale huur & beneden-boven-woningen
In de publicatie van de CROW is de verkeersgeneratie per functie uiteengezet. Daarnaast wordt hierin een minimaal en maximaal aantal verkeersbewegingen voor de functies aangegeven. In voorliggend geval is van het gemiddelde uitgegaan. Op basis van de vorenstaande uitgangspunten ontstaat qua verkeersgeneratie als gevolg van het project het volgende beeld: Functie
Verkeersgeneratie
Huis, koop, rijenwoning Huis, koop, twee-ondereen kap Huis, koop, vrijstaand Huur, huis, sociale huur Beneden-bovenwoningen Totaal (naar boven afgerond)
7,4 7,8 8,2 4,8 6,0
Aantal te realiseren woningen 5 10 4 9 8
Totale verkeersgeneratie 37 78 32,8 43,2 48 239
De totale verkeersgeneratie voor de te realiseren woningen komt neer op 239 verkeersbewegingen per weekdagetmaal. In verband met het ophalen van vuilnis, veegwagens en het leveren van goederen voor de woningen is rekening gehouden met 0,02 vrachtwagenbewegingen per woning. Dit komt overeen met tabel A5 in de publicatie van het CROW. Dit komt neer op 0,02*36= 0,72 vrachtwagenbewegingen per etmaal. De zware verkeersbewegingen zijn 50/50 verdeeld over middelzwaar en zwaar verkeer. Voor de route van het gebruiksverkeer wordt uitgegaan dat deze hetzelfde is als de route van het bouwverkeer, zoals beschreven in paragraaf 3.2.2.8. Met het gebruiksverkeer is met 50% op beide routes gerekend. BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
13
AERIUS-Berekening Rossum, Rossum Noord 2 Definitief 3.3.4
Emissie koude start gebruiksverkeer
Zoals in de vorige paragraaf is genoemd, dient de emissie als gevolg van een koude start te worden meegenomen bij voorliggende stikstofberekening. De emissie van de koude start vindt hoofdzakelijk plaats rondom de startlocatie van het voertuig en niet op de wegen met doorgaand verkeer. Na ongeveer 2 uur stilstand (zonder draaiende motor) is de motor weer koud. Dit is van belang voor het toekennen van emissie op locaties waar voertuigen tijdelijk stilstaan, zoals parkeerplaatsen. Om het aantal koude starts te bepalen zijn onderstaande uitgangspunten gebruikt: • •
Licht verkeer: voor elke woning is conform de Handreiking koude start uitgegaan van 2 koude starts per woning. Zwaar verkeer: de zware voertuigen staan niet langer dan 2 uur stil met de motor uit. Er is geen sprake van een koude start.
Dit leidt tot het volgende aantal koude starts: 72 koude starts voor licht verkeer. De emissie is in de AERIUSCalculator als oppervlaktebron ingevoerd ter plaatse van het plangebied. 3.3.5
Resultaten
Uit de rekenresultaten blijkt dat er in de voorgenomen ontwikkeling sprake is van een depositie hoger dan 0,00 mol/ha/jr, namelijk 0,01 mol/ha/jr. De depositie is berekend op het Natura 2000-gebied ‘Achter de Voort, Agelerbroek & Voltherbroek’. In afbeelding 3.2 zijn de resultaten weergegeven. In bijlage 2 zijn de rekenresultaten toegevoegd.
Afbeelding 3.2
Resultaten gebruiksfase (Bron: AERIUS-calculator)
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
14
AERIUS-Berekening Rossum, Rossum Noord 2 Definitief
3.4
Intern Salderen
3.4.1
Algemeen
Uit de resultaten van de aanleg- en gebruiksfase blijkt dat er sprake is van een depositie van ten hoogste 0,01 mol/ha/jr. op het Natura 2000-gebied ‘Achter de Voort, Agelerbroek & Voltherbroek’. Wanneer dit het geval is, kan worden vastgesteld of intern salderen tot de mogelijkheden behoort. Hierbij wordt gekeken naar de referentiesituatie. Intern salderen wordt gedefinieerd als het salderen binnen de begrenzing van één project of locatie. Bij de wijziging van het omgevingsplan is de referentiesituatie de huidige, feitelijk aanwezig, planologisch legale situatie. In de huidige situatie ligt het plangebied binnen de begrenzing van onder meer het bestemmingsplan “Rossum-Noord”. Het plangebied kent de bestemmingen ‘Agrarisch’ en ‘Groen’. In afbeelding 3.3 is een uitsnede van het vigerend planregime ter plaatse van het plangebied opgenomen. Het plangebied wordt aangegeven middels de rode omlijning.
Afbeelding 3.3
3.4.2
Uitsnede geldend bestemmingsplan (Bron: Ruimtelijkeplannen.nl)
Referentiesituatie
Bemesting In de bestaande situatie wordt het perceel gebruikt als agrarisch perceel. Wanneer de voorgenomen ontwikkeling wordt gerealiseerd wordt uit gegaan van het stop zetten van het bemesten van deze gronden. Het bemesten van deze gronden zorgt voor een stikstofemissie, die ingezet mag worden voor het intern salderen. De gronden worden gebruikt om gras te verbouwen. Het gaat om circa 1,57 hectare. Om de stikstofemissie voor het bemesten van deze agrarische gronden te achterhalen is gebruik gemaakt van het Mestbeleid 2026 van het Ministerie van Economische Zaken & Klimaat. Hierin zijn de stikstofnormen per hectare, per grondsoort en grondgebruik weergegeven. Doordat het plangebied in een NV-gebied ligt, is uitgegaan van de stikstofgebruiksnormen uit tabel 2g uit het Mestbeleid 2026. De stiknormen zijn in onderstaande tabel weergegeven.
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
15
AERIUS-Berekening Rossum, Rossum Noord 2 Definitief
Afbeelding 3.4
Stikstofgebruiksnormen 2026 Tabel 2g (Bron: Mestbeleid 2026, Ministerie van EZ)
Uit de gegevens van PDOK blijkt dat er binnen het plangebied sprake is van zandgrond. Gezien de ligging wordt uitgegaan van centraal zandgrond. Op het perceel wordt gras verbouwd. Voor het grasland wordt uitgegaan van grasland met volledig maaien. Uit afbeelding 3.4 volgt dan dat deze grond een stikstofnorm heeft van 256 kg N per ha per jaar. 170 kg N zal bestaan uit dierlijk mest. Om het restant tot de totale stikstofgebruiksnorm (256 kg N/ha/jaar) te berekenen is de werkingscoëfficiënt relevant. De werkingscoëfficiënt is in de meststoffenregelgeving vastgelegd, omdat het gewas niet alle stikstof kan opnemen. De werkingscoëfficiënt van drijfmest is (afhankelijk van de mestsoort) gelegen tussen de 45 en 80 procent. In deze passende beoordeling is om het restant aan toe te voegen kunstmest (toegepast voor grasland met volledig maaien) te berekenen rekening gehouden met een werkingscoëfficiënt van 80 procent.3 De 80% is (gelet op de bandbreedte) aldus een worstcase benadering. De hoeveelheid kunstmest waarvan wordt uitgegaan voor grasland met volledig maaien bedraagt dan: 120 kg N/ha/jaar. Niet alle toegediende stikstof zal emitteren. Dit is namelijk afhankelijk van de totale hoeveelheid ammoniakale stof (TAN), die in de mest aanwezig is.
Het TAN-percentage bedraagt voor drijfmest van Melk- en fokvee 60%.4 Drijfmest van varkens kent een veel hoger TAN-gehalte (69%), zodat een TAN-percentage van 60% een behoudend uitgangspunt betreft. Tevens is de emissiefactor relevant. De ammoniakemissie ten aanzien van de bemesting is afhankelijk van de manier waarop de mest aan de bodem wordt toegediend. Elke toedieningstechniek heeft namelijk zijn eigen emissiefactor. Voor mesttoediening op grasland met een zodenbemester is een emissiefactor van 17% van de
3
‘Tabel 9 Werkzame stikstof landbouwgrond’: https://www.rvo.nl/sites/default/files/2024-12/Tabel-9-Werkzame-stikstoflandbouwgrond-2025.pdf. 4
C. van Bruggen e.a., ‘Emissies naar lucht uit de landbouw berekend met NEMA voor 1990-2023’, WOT-technical report 283, september 2024, https://edepot.wur.nl/699440, Tabel B3.2.
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
16
AERIUS-Berekening Rossum, Rossum Noord 2 Definitief ammoniakale stikstof (TAN) vastgesteld.5 Overige manieren van mesttoediening kennen een hogere emissiefactor, zodat in voorliggend geval sprake is van een behoudend uitgangspunt. Voor de hoeveelheid NH 3 emissie van de kunstmest is een emissiefactor van 0,025 gehanteerd.6 Om de berekende NH3-N emissie van zowel de dierlijke mest als kunstmest om te rekenen naar NH3 emissie is een rekenfactor van 17/14 gehanteerd.7 In de hierna volgende tabel wordt aan de hand van de eerder genoemde uitgangspunten de emissie voor de dierlijke mest en de kunstmest per deelgebied berekend.8 Dierlijk mest in kg N/ha/jr 170
TAN
Emissiefactor
Omrekenfactor
0,60
0,17
17/14
NH3 emissie dierlijk mest per hectare 21,05
Perceel oppervlakte in ha 1,57
Emissie NH3 in kg 33,0485
In onderstaand tabel wordt aan de hand van de verschillende getallen de emissie voor de kunstmest berekend. Kunstmest in kg N/ha/jr 120
Emissiefactor
Omrekenfactor
0,025
17/14
NH3 emissie kunstmest per hectare 3,64
Perceel oppervlakte in ha 1,57
Emissie NH3 in kg 5,7148
Voor de bemesting zijn de default-waarden vanuit AERIUS gebruikt. 3.4.3
Resultaten intern salderen aanlegfase
Uit de rekenresultaten van de salderingsberekening blijkt dat er in de voorgenomen ontwikkeling geen sprake is van rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/jr. In bijlage 3 is de berekening toegevoegd. 3.4.4
Resultaten intern salderen gebruiksfase
Uit de rekenresultaten van de salderingsberekening blijkt dat er in de voorgenomen ontwikkeling geen sprake is van rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/jr. In bijlage 4 is de berekening toegevoegd.
5
Van Bruggen ea ‘Emissies naar lucht uit de landbouw berekend met NEMA voor 1990-2019’, april 2021. Zie voor de emissiefactoren voor grasland o.a. tabel B17.3 uit dit rapport (Tabel B17.3 Emissiefactoren voor NH3 bij mesttoediening (% van TAN). 6
Idem, zie voor de emissiefactoren voor kunstmest o.a. tabel 3.1 uit dit rapport.
7
G.L. Velthof ea, ‘Methodiek voor berekening van ammoniakemissie uit de landbouw in Nederland’, maart 2009, pagina 51.
8
De formule om ammoniakemissie te berekenen komt uit Van Dijk ea, ‘Rekenregels van de KringloopWijzer 2020 – Achtergronden van BEX, BEA, BEN, BEP en BEC: actualisatie van de 2019-versie’ (Rapport WPR-1023), november 2020, pagina 56.
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
17
AERIUS-Berekening Rossum, Rossum Noord 2 Definitief
HOOFDSTUK 4 4.1
RESULTATEN & CONCLUSIE
Aanlegfase
Uit de AERIUS-berekening met betrekking tot de aanlegfase blijkt dat in de aanlegfase van de voorgenomen ontwikkeling sprake is van rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/jr. Er is daarmee sprake van een stikstofdepositie met mogelijk significant negatief effect op Natura 2000-gebieden. De onderdelen en resultaten van de AERIUS-berekening zijn in bijlage 1 bijgevoegd. Wanneer de (tijdelijke) depositie als gevolg van de aanlegfase tegenover de depositie als gevolg van de aanwezige activiteit wordt gezet (intern salderen) is per saldo geen sprake van rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/jr., waardoor als gevolg van de aanlegfase geen sprake is van een stikstofdepositie met significant negatief effect op Natura 2000-gebieden. Voor de bijbehorende salderingsberekening wordt verwezen naar bijlage 3.
4.2
Gebruiksfase
Uit de AERIUS-berekening met betrekking tot de gebruiksfase blijkt dat in de gebruiksfase van de voorgenomen ontwikkeling sprake is van rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/jr. Er is daarmee sprake van een stikstofdepositie met mogelijk significant negatief effect op Natura 2000-gebieden. De onderdelen en resultaten van de AERIUS-berekening zijn in bijlage 2 bijgevoegd. Wanneer de depositie als gevolg van de gebruiksfase tegenover de depositie als gevolg van de aanwezige activiteit wordt gezet (intern salderen) is per saldo geen sprake van rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/jr., waardoor als gevolg van de gebruiksfase geen sprake is van een stikstofdepositie met significant negatief effect op Natura 2000-gebieden. Voor de bijbehorende salderingsberekening wordt verwezen naar bijlage 4.
4.3
Conclusie
Geconcludeerd wordt dat voor zowel de aanlegfase als de gebruiksfase per saldo geen sprake is van rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/jr. Aangezien intern salderen is toegepast is er sprake van een Natura 2000-activiteit. Een passende beoordeling moet uitwijzen of de effecten ten gevolge van de depositie tot significante negatieve gevolgen leidt voor de aanwezige stikstofgevoelige habitattypen..
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
18
AERIUS-Berekening Rossum, Rossum Noord 2 Definitief
BIJLAGEN BIJ DE STIKSTOFBEREKENING Bijlage 1
Rekenresultaten aanlegfase
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
19
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.
Overzicht Detailgegevens per emissiebron Resultaten Samenvatting situaties Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .
handleidingen op onze website
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
bjz.nu , Rossum Rossum-Noord 2 Aanlegfase
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RSCuQoQ88jf4 01 april 2026, 13:58 OwN2000-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
0,01 mol N/ha/j
5441557
Aanlegfase - Beoogd Aanlegfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RSCuQoQ88jf4 (01 april 2026)
2026
3,66 ha 0,00 ha 0,01 mol N/ha/j -
0,7 kg/j
24,8 kg/j
Achter de Voort, Agelerbroek & Voltherbroek
2/8
Projectberekening
Aanlegfase (Beoogd), rekenjaar 2026 Emissiebronnen 1 2 5
Mobiele werktuigen | Mobiele Werktuigen Anders... | Laden & Lossen Verkeer | Koude start: overig | Koude starts Verkeersnetwerk
RSCuQoQ88jf4 (01 april 2026)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
0,5 kg/j 64,0 g/j 0,1 kg/j 53,0 g/j
17,5 kg/j 4,8 kg/j 0,7 kg/j 1,9 kg/j
3/8
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RSCuQoQ88jf4 (01 april 2026)
4/8
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Aanlegfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal Per gebied
Achter de Voort, Agelerbroek & Voltherbroek (47)
RSCuQoQ88jf4 (01 april 2026)
3,66 Berekend (ha gekarteerd)
3,66
Hoogste totale depositie (mol N/ha/j)
Met toename (ha Grootste gekarteerd) toename (mol N/ha/j)
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/j)
Hoogste totale depositie (mol N/ha/j)
Met toename (ha Grootste gekarteerd) toename (mol N/ha/j)
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/j)
2.080,66
2.080,66
3,66
3,66
0,01
0,01
0,00
0,00
-
-
5/8
Projectberekening
Aanlegfase, Rekenjaar 2026 1
Mobiele werktuigen
Naam Locatie Oppervlakte
Naam/Stageklasse
Mobiele Werktuigen X:259361,26 Y:486247,27 2,17 ha
Anders...
30 u/j 2,9 m 0,027 MW
0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie
2,8 kg/j 0,1 kg/j
20 u/j 0,3 m 0,008 MW
0,6 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie
2,4 kg/j 17,6 g/j
0 u/j
0,0 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie 0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie
0,5 kg/j 0,0 kg/j
0,7 m 0,000 MW
40 u/j 2,9 m 0,027 MW
2,2 kg/j 78,2 g/j
40 u/j 1,0 m 0,006 MW
0,3 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie
2,8 kg/j 0,0 kg/j
80 u/j 2,9 m 0,027 MW
0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie
6,8 kg/j 0,3 kg/j
NOₓ NH₃
4,8 kg/j 64,0 g/j
Naam Laden & Lossen Uittreedhoogte Locatie X:259362,16 Warmteinhoud Y:486247,27 Spreiding Oppervlakte 2,14 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
RSCuQoQ88jf4 (01 april 2026)
17,5 kg/j 0,5 kg/j
BrandstofDraaiuren Uittreedhoogte/Warmteinhoud Spreiding/Temporele Stof Emissie verbruik/AdBlue variatie verbruik
Graafmachine 2 444 l/j Stage-IV, 2014-2018, 26 l/j 75-560 kW, diesel, SCR: ja Betonstorter 0 l/j Middelzware 0 l/j utiliteitsvoertuigen (tot 6L cilinderinhoud) op diesel Trilplaat 118 l/j alle werktuigen op 0 l/j benzine, 2takt Shovel 326 l/j Stage-IV, 2014-2018, 19 l/j 75-560 kW, diesel, SCR: ja Mini Graafmachine 128 l/j Stage-IV, 2014-2018, 0 l/j <= 56 kW, diesel, SCR: nee Graafmachine 1 1.184 l/j Stage-IV, 2014-2018, 71 l/j 75-560 kW, diesel, SCR: ja 2
NOₓ NH₃
0,0 m 0,000 MW 0,0 m
6/8
Projectberekening
3 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Bouwverkeer 1 Links Rechts NOₓ Locatie X:259341,46 Y:486044,7 Type scherm - - NO₂ Lengte 451,51 m Hoogte - - NH₃ Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
2.730,0 /jaar 21,0 /jaar 361,0 /jaar 0,0 /jaar
4 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Bouwverkeer 2 Links Rechts NOₓ Locatie X:259571,98 Y:486145,52 Type scherm - - NO₂ Lengte 508,87 m Hoogte - - NH₃ Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 5
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Verkeer | Koude start: overig
Naam Locatie Oppervlakte Type voertuig
Koude starts X:259361,12 Y:486246,95 2,13 ha
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
0,9 kg/j 0,2 kg/j 24,9 g/j
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 1,0 kg/j 0,2 kg/j 28,1 g/j
In file
2.730,0 /jaar 21,0 /jaar 361,0 /jaar 0,0 /jaar
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
NOₓ NH₃
0,7 kg/j 0,1 kg/j
Koude starts
2.730,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2025.2_20260206_f42eba0c64 Database versie 2025.2_f42eba0c64_calculator_nl_stable RSCuQoQ88jf4 (01 april 2026)
7/8
Projectberekening
Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website
RSCuQoQ88jf4 (01 april 2026)
8/8
AERIUS-Berekening Rossum, Rossum Noord 2 Definitief
Bijlage 2
Rekenresultaten gebruiksfase
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
20
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.
Overzicht Detailgegevens per emissiebron Resultaten Samenvatting situaties Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .
handleidingen op onze website
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
bjz.nu , Rossum Rossum-Noord 2 Gebruiksfase
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RSYJkq1ooXwf 01 april 2026, 13:58 OwN2000-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
0,01 mol N/ha/j
5441557
Gebruiksfase - Beoogd Gebruiksfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RSYJkq1ooXwf (01 april 2026)
2027
3,50 ha 0,00 ha 0,01 mol N/ha/j -
1,4 kg/j
14,4 kg/j
Achter de Voort, Agelerbroek & Voltherbroek
2/7
Projectberekening
Gebruiksfase (Beoogd), rekenjaar 2027 Emissiebronnen 3
Verkeer | Koude start: overig | Koude start gebruiksverkeer Verkeersnetwerk
RSYJkq1ooXwf (01 april 2026)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
1,1 kg/j 0,4 kg/j
6,7 kg/j 7,7 kg/j
3/7
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RSYJkq1ooXwf (01 april 2026)
4/7
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gebruiksfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal Per gebied
Achter de Voort, Agelerbroek & Voltherbroek (47)
RSYJkq1ooXwf (01 april 2026)
3,50 Berekend (ha gekarteerd)
3,50
Hoogste totale depositie (mol N/ha/j)
Met toename (ha Grootste gekarteerd) toename (mol N/ha/j)
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/j)
Hoogste totale depositie (mol N/ha/j)
Met toename (ha Grootste gekarteerd) toename (mol N/ha/j)
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/j)
2.080,66
2.080,66
3,50
3,50
0,01
0,01
0,00
0,00
-
-
5/7
Projectberekening
Gebruiksfase, Rekenjaar 2027
1 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Wegverkeer 1 Links Rechts NOₓ Locatie X:259342,86 Y:486047,02 Type scherm - - NO₂ Lengte 450,87 m Hoogte - - NH₃ Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
114,5 /etmaal 0,2 /etmaal 0,2 /etmaal 0,0 /etmaal
2 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Wegverkeer 2 Links Rechts NOₓ Locatie X:259574,58 Y:486146,25 Type scherm - - NO₂ Lengte 504,50 m Hoogte - - NH₃ Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Verkeer | Koude start: overig
Naam Locatie Oppervlakte Type voertuig
Koude start gebruiksverkeer X:259358,1 Y:486246,58 2,22 ha
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
3,6 kg/j 0,4 kg/j 0,2 kg/j
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 4,1 kg/j 0,4 kg/j 0,2 kg/j
In file
114,5 /etmaal 0,2 /etmaal 0,2 /etmaal 0,0 /etmaal
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
NOₓ NH₃
6,7 kg/j 1,1 kg/j
Koude starts
72,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van RSYJkq1ooXwf (01 april 2026)
6/7
Projectberekening
AERIUS versie 2025.2_20260206_f42eba0c64 Database versie 2025.2_f42eba0c64_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website
RSYJkq1ooXwf (01 april 2026)
7/7
AERIUS-Berekening Rossum, Rossum Noord 2 Definitief
Bijlage 3
Rekenresultaten salderingsberekening aanlegfase
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
21
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .
handleidingen op onze website
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Rekentaak
bjz.nu , Rossum Rossum-Noord 2 Salderingsberekening aanlegfase
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RhsAaYJFzrJL 13 mei 2026, 16:16 OwN2000-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
0,06 mol N/ha/j
5446145
0,01 mol N/ha/j
5441557
Referentiesituatie 2026 - Referentie Aanlegfase - Beoogd Referentiesituatie 2026 - Referentie Aanlegfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RhsAaYJFzrJL (13 mei 2026)
2026 2026
0,00 ha 140,89 ha 0,06 mol N/ha/j
Afroomfactor
Emissie NH₃
38,8 kg/j 0,7 kg/j
Emissie NOₓ
24,8 kg/j
Gebied
Achter de Voort, Agelerbroek & Voltherbroek Achter de Voort, Agelerbroek & Voltherbroek
2/10
Projectberekening
Referentiesituatie 2026 (Referentie), rekenjaar 2026 Emissiebronnen 1
RhsAaYJFzrJL (13 mei 2026)
Landbouw | Landbouwgrond | Mest
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
38,8 kg/j
-
3/10
Projectberekening
Aanlegfase (Beoogd), rekenjaar 2026 Emissiebronnen 1 2 5
RhsAaYJFzrJL (13 mei 2026)
Mobiele werktuigen | Mobiele Werktuigen Anders... | Laden & Lossen Verkeer | Koude start: overig | Koude starts Verkeersnetwerk
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
0,5 kg/j 64,0 g/j 0,1 kg/j 53,0 g/j
17,5 kg/j 4,8 kg/j 0,7 kg/j 1,9 kg/j
4/10
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
2 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RhsAaYJFzrJL (13 mei 2026)
5/10
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Aanlegfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
140,89
Per gebied
Berekend (ha gekarteerd)
Achter de Voort, Agelerbroek & Voltherbroek (47) Landgoederen Oldenzaal (50) Dinkelland (49) Lemselermaten (48) Bergvennen & Brecklenkampse Veld (46)
RhsAaYJFzrJL (13 mei 2026)
75,69
Hoogste totale Met toename (ha Grootste depositie (mol gekarteerd) toename (mol N/ha/j) N/ha/j)
2.321,98
0,00
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/j)
-
140,89
0,06
Hoogste totale Met toename (ha Grootste Met afname (ha Grootste afname depositie (mol gekarteerd) toename (mol gekarteerd) (mol N/ha/j) N/ha/j) N/ha/j)
2.211,28
0,00
-
75,69
0,06
42,23
2.138,20
0,00
-
42,23
0,01
12,35 9,09
2.018,48 2.074,56
0,00 0,00
-
12,35 9,09
0,01 0,01
1,52
2.321,98
0,00
-
1,52
0,01
6/10
Projectberekening
Referentiesituatie 2026 (Referentie), rekenjaar 2026 1
Landbouw | Landbouwgrond
Naam Mest Locatie X:259370,56 Y:486242,03 Oppervlakte 1,57 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Meststoffen
RhsAaYJFzrJL (13 mei 2026)
Uittreedhoogte Warmteinhoud Spreiding
Type
Mestaanwending (dierlijke mest) Mestaanwending (kunstmest)
0,5 m 0,000 MW 0,3 m
NH₃
Stof
NOₓ NH₃ NOₓ NH₃
38,8 kg/j
Emissie
0,0 kg/j 33,0 kg/j 0,0 kg/j 5,7 kg/j
7/10
Projectberekening
Aanlegfase (Beoogd), rekenjaar 2026 1
Mobiele werktuigen
Naam Locatie Oppervlakte
Naam/Stageklasse
Mobiele Werktuigen X:259361,26 Y:486247,27 2,17 ha
Anders...
30 u/j
2,9 m 0,027 MW
0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie
2,8 kg/j 0,1 kg/j
20 u/j
0,3 m 0,008 MW
0,6 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie
2,4 kg/j 17,6 g/j
0 u/j
0,7 m 0,000 MW
NOₓ NH₃
0,5 kg/j 0,0 kg/j
40 u/j
2,9 m 0,027 MW
0,0 m Standaard Profiel Industrie 0,7 m Standaard Profiel Industrie
NOₓ NH₃
2,2 kg/j 78,2 g/j
40 u/j
1,0 m 0,006 MW
0,3 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie
2,8 kg/j 0,0 kg/j
80 u/j
2,9 m 0,027 MW
0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie
6,8 kg/j 0,3 kg/j
NOₓ NH₃
4,8 kg/j 64,0 g/j
Naam Laden & Lossen Uittreedhoogte Locatie X:259362,16 Warmteinhoud Y:486247,27 Spreiding Oppervlakte 2,14 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
RhsAaYJFzrJL (13 mei 2026)
17,5 kg/j 0,5 kg/j
BrandstofDraaiuren Uittreedhoogte/Warmteinhoud Spreiding/Temporele Stof Emissie verbruik/AdBlue variatie verbruik
Graafmachine 2 444 l/j Stage-IV, 2014- 26 l/j 2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja Betonstorter 0 l/j Middelzware 0 l/j utiliteitsvoertuigen (tot 6L cilinderinhoud) op diesel Trilplaat 118 l/j alle werktuigen op 0 l/j benzine, 2takt Shovel 326 l/j Stage-IV, 2014- 19 l/j 2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja Mini Graafmachine 128 l/j Stage-IV, 2014- 0 l/j 2018, <= 56 kW, diesel, SCR: nee Graafmachine 1 1.184 l/j Stage-IV, 2014- 71 l/j 2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja 2
NOₓ NH₃
0,0 m 0,000 MW 0,0 m
8/10
Projectberekening
3 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Bouwverkeer 1 LinksRechts NOₓ Locatie X:259341,46 Y:486044,7 Type scherm - - NO₂ Lengte 451,51 m Hoogte - - NH₃ Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
2.730,0 /jaar 21,0 /jaar 361,0 /jaar 0,0 /jaar
4 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Bouwverkeer 2 LinksRechts NOₓ Locatie X:259571,98 Y:486145,52 Type scherm - - NO₂ Lengte 508,87 m Hoogte - - NH₃ Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 5
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Verkeer | Koude start: overig
Naam Locatie Oppervlakte
Type voertuig
Koude starts X:259361,12 Y:486246,95 2,13 ha
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
0,9 kg/j 0,2 kg/j 24,9 g/j
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
1,0 kg/j 0,2 kg/j 28,1 g/j
In file
2.730,0 /jaar 21,0 /jaar 361,0 /jaar 0,0 /jaar
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
NOₓ NH₃
0,7 kg/j 0,1 kg/j
Koude starts
2.730,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2025.3_20260409_7392213271 Database versie 2025.3_7392213271_calculator_nl_stable RhsAaYJFzrJL (13 mei 2026)
9/10
Projectberekening
Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website
RhsAaYJFzrJL (13 mei 2026)
10/10
AERIUS-Berekening Rossum, Rossum Noord 2 Definitief
Bijlage 4
Rekenresultaten salderingsberekening gebruiksfase
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
22
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .
handleidingen op onze website
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Rekentaak
bjz.nu , Rossum Rossum-Noord 2 Salderingsberekening gebruiksfase
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RSykiJV6CbiA 13 mei 2026, 16:16 OwN2000-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
0,06 mol N/ha/j
5446145
0,01 mol N/ha/j
5441557
Referentiesituatie 2027 - Referentie Gebruiksfase - Beoogd Referentiesituatie 2027 - Referentie Gebruiksfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RSykiJV6CbiA (13 mei 2026)
2027 2027
0,00 ha 149,33 ha 0,06 mol N/ha/j
Afroomfactor
Emissie NH₃
38,8 kg/j 1,4 kg/j
Emissie NOₓ
14,4 kg/j
Gebied
Achter de Voort, Agelerbroek & Voltherbroek Achter de Voort, Agelerbroek & Voltherbroek
2/9
Projectberekening
Referentiesituatie 2027 (Referentie), rekenjaar 2027 Emissiebronnen 1
RSykiJV6CbiA (13 mei 2026)
Landbouw | Landbouwgrond | Mest
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
38,8 kg/j
-
3/9
Projectberekening
Gebruiksfase (Beoogd), rekenjaar 2027 Emissiebronnen 3
RSykiJV6CbiA (13 mei 2026)
Verkeer | Koude start: overig | Koude start gebruiksverkeer Verkeersnetwerk
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
1,1 kg/j 0,4 kg/j
6,7 kg/j 7,7 kg/j
4/9
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
2 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RSykiJV6CbiA (13 mei 2026)
5/9
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gebruiksfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
149,33
Per gebied
Berekend (ha gekarteerd)
Achter de Voort, Agelerbroek & Voltherbroek (47) Landgoederen Oldenzaal (50) Dinkelland (49) Lemselermaten (48) Bergvennen & Brecklenkampse Veld (46)
RSykiJV6CbiA (13 mei 2026)
77,54
Hoogste totale Met toename (ha Grootste depositie (mol gekarteerd) toename (mol N/ha/j) N/ha/j)
2.321,98
0,00
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/j)
-
149,33
0,06
Hoogste totale Met toename (ha Grootste Met afname (ha Grootste afname depositie (mol gekarteerd) toename (mol gekarteerd) (mol N/ha/j) N/ha/j) N/ha/j)
2.211,28
0,00
-
77,54
0,06
47,92
2.138,20
0,00
-
47,92
0,01
13,20 9,09
2.018,48 2.074,56
0,00 0,00
-
13,20 9,09
0,01 0,01
1,58
2.321,98
0,00
-
1,58
0,01
6/9
Projectberekening
Referentiesituatie 2027 (Referentie), rekenjaar 2027 1
Landbouw | Landbouwgrond
Naam Mest Locatie X:259370,56 Y:486242,03 Oppervlakte 1,57 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Meststoffen
RSykiJV6CbiA (13 mei 2026)
Uittreedhoogte Warmteinhoud Spreiding
Type
Mestaanwending (dierlijke mest) Mestaanwending (kunstmest)
0,5 m 0,000 MW 0,3 m
NH₃
Stof
NOₓ NH₃ NOₓ NH₃
38,8 kg/j
Emissie
0,0 kg/j 33,0 kg/j 0,0 kg/j 5,7 kg/j
7/9
Projectberekening
Gebruiksfase (Beoogd), rekenjaar 2027
1 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Wegverkeer 1 LinksRechts NOₓ Locatie X:259342,86 Y:486047,02 Type scherm - - NO₂ Lengte 450,87 m Hoogte - - NH₃ Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen