CConstaterende datDinkelland
Koppel je AI →
Document · PDF

Ruimtelijke onderbouwing.pdf

Commissie Omgeving & Economie 2 juli 2024, gemeente DinkellandBij agendapunt: 8: Voorstel inzake aanvragen (ontwerp) verklaring van geen bedenkingen realiseren vleesvarkensstal Voortsweg 4-4a Saasveld28.438 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 3 van 4

|perjaar

kg/jaar

0.00408

manoeuvreren

Emissie

0.00022

is berekend

0.05

op

2,29

0.00)

kg/j NO,

0,03 kg/j NH3. Al deze bovenstaande

Voortsweg 4/4a

bronnen zijn ingevoerd in het vigerende Aerius calculator model.

te Saasveld

4

en

CONCLUSIE STIKSTOFBEREKENING Uit de berekeningen met Aerius-calculator blijkt dat er ter hoogte van kwetsbare habitattypen in de Natura-2000, ten gevolge van de stikstofuitstoot in de aanlegfase, rekenresultaten aanwezig zijn hoger dan 0,00 mol/ha/jaar. Zie bijlage 1 van deze stikstoftoelichting. De aanlegfaseberekening heeft dus effect op een beschermd Natura2000 gebied. De aanlegfaseberekening is om die reden toegevoegd aan de beoogde opzet in vergelijking met de referentiesituatie. Hieruit blijkt dat er geen rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/jaar zijn. Er is op enkele punten van het natuurgebied ‘Borkeld’ alleen sprake van een randeffect doordat de emissiepunten zijn gewijzigd en de afkapgrens van 25 km in de rekenmodule wordt gehanteerd. De verschilberekening en de bijlage randeffecten zijn respectievelijk toegevoegd als bijlage 2 en 3 van deze toelichting. Naast hiervoor aangegeven berekeningen is als bijlage 4 de berekening van de beoogde opzet inclusief aanlegfase toegevoegd. Naast de berekeningen van de beoogde opzet, is tevens een worstcase verschilberekening uitgevoerd. Dit is gedaan omdat er twijfel is ontstaan over de goede werking van de vergunde en aangevraagde emissiearme stalsystemen. In deze worstcase verschilberekening zijn de emissiefactoren opgenomen van de stallen met een traditioneel stalsysteem inclusief de aanlegfase.

Met deze worstcaseberekening wordt kwantitatief onderbouwd dat op voorhand significante effecten op Natura-2000 gebieden zijn uitgesloten. Uit deze worstcase verschilberekening blijkt dat er geen rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/jaar zijn. Er is op enkele punten in het gebied ‘Borkeld’ alleen sprake van een randeffect doordat de emissiepunten zijn gewijzigd en in de rekenmodule de 25 km afkapgrens wordt gehanteerd. De worstcase berekeningen zijn als bijlage 5 en 6 van deze toelichting toegevoegd. Eindconclusie Uit de uitgevoerde berekeningen blijkt dat op voorhand vast dat de beoogde opzet inclusief de aanlegfaseberekening geen nadelig effect heeft op de instandhoudingsdoelstellingen van de omliggende beschermde Natura-2000 gebieden. Er is sprake van intern salderen waardoor er geen vergunningplicht geldt in het kader van de Wet Natuurbescherming.

Bijlage 1: Depositieberekening Aerius aanlegfase d. d. 07-11-2023 Bijlage 2: Aerius verschilberekening ref WNB 2020 – beoogde opzet + aanlegfase d. d. 07-11-2023 Bijlage 3: Aerius bijlage randeffecten behorende bij de berekening Aerius verschilberekening ref WNB 2020 – beoogde opzet + aanlegfase d. d. 07-11-2023 Bijlage 4: Aerius beoogde opzet inclusief aanlegfase berekening d. d. 07-11-2023 Bijlage 5: Aerius verschilberekening traditioneel ref WNB 2020 – beoogde opzet + aanlegfase d. d. 07-11-2023 Bijlage 6: Aerius bijlage randeffecten behorende bij de berekening Aerius verschilberekening ref WNB 2020 – beoogde opzet + aanlegfase d. d. 07-11-2023

Voortsweg 4/4a te Saasveld

(geanonimiseerd)

TOELICHTING

Bepaling referentie Voor de locatie Voortswesg 4 Saasveld is een vergunning in het kader Wet natuurbescherming aanwezig d.d. 26 augustus 2020, dit is tevens de referentie. Hieronder zijn de dieraantallen weergegeven van de Wet natuurbescherming d.d. 26 augustus 2020. NATUURBESCHERMING WET D.D. 26-08-2020 NH3/ Dier Vleesvarkens Vleesvarkens Vleesvarkens Vleesvarkens Vleesvarkens

D5.2.7.1.1 D5.2.7.1.1 D5.2.7.2.1 D5.2.7.2.1 D5.2.7.2.1/D5.2.15.4

|__NH3 totaal

BWL 2004.05.V2 BWL 2004.05.V2 BWL 2004.05.V4 BWL 2004.05.V4 BWL 2010.02.V6/ BWL 2004.05.V4

ZECO

CE Hieronder zijn de parameters

voor

stikstofberekening toegelicht.

Emissies uit de stallen Voor de parameters

van de berekening van de emissies uit de stallen is de handleiding V-stacks vergunning uitzondering van hetgeen is gesteld in paragraaf 5.5.5.b van deze handleiding. In deze paragraaf is aangegeven dat de luchtstroom uit een rechthoekige opening zich anders gedraagt dan uit kleinere ronde

gehanteerd,

met

openingen. Dit vraagt om een aangepaste modellering voor de V-stacksberekening. In dat geval moet volgens de handreiking in het geval van geurberekeningen worden uitgegaan van een diameter met een uitstroomopening van 1 meter. Echter, dit moet niet op deze wijze worden ingevoerd bij stikstofberekeningen. De provincie Overijssel heeft na overleg met BIJ12 aangegeven dat voor stikstofberekeningen wel moet worden uitgegaan de werkelijke berekende diameter van de opening. Dit komt doordat het AERIUS-model een ander rekenhart heeft als V-stacks en om die reden wel om kan gaan met rechthoekige openingen. Hieronder is per stal aangegeven welke uitgangspunten

zijn gehanteerd

Stal

diameter: 0,5 m, uittreedsnelheid: 40 m/sec, gem.

1: verspreid

liggende ventilatoren, Ep hoogte: 6,2

m,

voor

van

de berekening:

gebouwhooste: 4,4 m, emissie: 1.152 kS/jaar. liggende ventilatoren, Ep hoogte 5,5 m, diameter: 0,5 m, uittreedsnelheid: 4 m/sec, gem. gebouwhoogte: (5,455 + 5)/2 4,2 m, emissie: 200 kg/jaar. Stal 5: verspreid liggende ventilatoren, Ep hoogte 7,0 m, diameter: 0,83 m, uittreedsnelheid: 4 m/sec, gem. Stal 2: verspreid

=

gebouwhoogte: (B + 2,4)/2 5,2 m, emissie 2.685,5 kéfjaar. Stal 4: verspreid liggende ventilatoren, Ep hoogte 7,0 m, diameter: 0,83 m, uittreedsnelheid: gebouwhoogte: (B + 2,4)/2 5,2 m, emissie 2.685,5 kéfjaar. =

4

m/sec, gem.

=

Stal

8 links: centraal emissiepunt met geen ronde uitstroomopening van luchtwassers Ep hoogte 11,0 meter, berekende diameter 5,2 m “invoer in Aerius 1,0 meter)

wasser,

(met ventilatoren en

voor

de

uittreedsnelheid 1,5

m{/sec), gem gebouwhoogte: (10,715 + 5)/2= 6,9 m, emissie 506,0 kg/jaar. Stal 8 rechts: centraal emissiepunt met geen ronde uitstroomopening van luchtwassers (met ventilatoren voor de wasser), Ep hoogte 11,0 meter, berekende diameter 5,2 m invoer in Aerius 1,0 meter) 1,8 m/sec, Sem gebouwhooste: (10,7/15 + 5)/2= 6,9 m, emissie 560 ké/jaar. d

instructie gegevensinvoer AERIUS Calculator 20211

emissiepunt (vb. luchtwassers) maximaal

(uni 2022

Versie

en

uittreedsnelheid

1) paragraaf 6. 1.4 Diameter gecombineerd centraal

1 meter.

mij Voortsweg 4/4a

te Saasveld

Overige emissies bedrijf referentie situatie De vervoersbewegingen, mobiele werktuigen, emissie mestsilo, emissie cv-ketels, emissies woningen en het stationair draaien zijn in de beoogde situatie in vergelijking met de referentie situatie niet toegenomen omdat het bedrijf niet toeneemt qua dieraantallen. Emissie mestsilo Om de emissie van de mestsilo te bepalen is gebruik gemaakt van de notitie Mestsilo’s van de provincie Drenthe, juli 2021. De afgedekte mestsilo heeft een inhoud van 5000 m3, een oppervlakte van 832 m2 en heeft een hoogte van 6 meter. In de mestsilo wordt alleen varkensdrijfmest opgeslagen en door de afdekking is er sprake van een emissiereductie van 85%. Varkensdrijfmest heeft een emissiefactor van 407 mg/m2 per uur. De gebruiksdagen zijn dagen dat er géén mest uitgereden mag worden en opslag noodzakelijk is. Aangezien het bedrijf op zandgrond zit mag hier 7 maanden per jaar á 210 dagen per jaar geen mest uitgereden worden. Berekening mestsilo varkensdrijfmest: 5000 m3 met max. mesthoogte 6 m resulteert in 832 m2 x 0,000407 (emissiefactor) x 24 x 210 (aantal gebruiksdagen) x 0,15 (85% emissiereductie afdekking) = 256,0 kg NH3-emissie per jaar. Mobiele werktuigen op het erf Op het bedrijf zijn 3 diesel tractoren en 1 shovel aanwezig. De mobiele voertuigen worden jaar rond op het erf gebruikt. Er komt geen loonwerker op het bedrijf.

Werkzaamheden Laden mest eigen tank (zodebemester) 102 bewegingen van een tractor richting land, 3 min per keer pompen en 1 min manoeuvreren (7 uur per jaar). Laden voer shovel in voormenger, 15 minuten per dag (100 uur per jaar). 2 dagen lossen gemalen mais (CCM), eigen tractoren 30 bewegingen en 15 minuten per keer. Totaal 450 (7,5 uur) minuten per jaar. Aanrijden shovel 2 dagen á 12 uur per dag (24 uur per jaar). Werkzaamheden overig tractoren en shovel (vegen terrein, verplaatsen materieel etc. ), 15 minuten per mobiel voertuig per dag (100 uur per jaar per tractor/shovel). In tabel 1 zijn de gegevens van invoer op stage klasse weergegeven van de mobiele voertuigen. De totale emissie van de mobiele voertuigen is berekend op 110,4 kg/j ���� �� en 0,0405 kg/j ����.3 Voertuig

kW

Stageklasse/ bouwjaar

Bedrijfstijd per jaar in uren 105 105 105 224

Diesel- verbruik liters per uur 10 10 10 10

Diesel- verbruik in liters per jaar 1050 1050 1050 2240

NOx in kg/j 21,5 21,5 21,5 45,9 110,4

NH3 in kg/j 0,0079 0,0079 0,0079 0,0168 0,0405

Tractor 1 100 Stage II - 2003 Tractor 2 100 Stage II - 2003 Tractor 3 100 Stage II - 2003 Shovel 1 100 Stage II - 2003 Totaal Tabel 1: Eigen specificatie normen Aerius Calculator * Het brandstofverbruik in liters per uur = B (ltr/uur) = 0,095 * Pmax (kW) + 0,54 (Pmax is het maximale vermogen van het werktuig)

Vervoersbewegingen bedrijf Het wegverkeer is ingevoerd als een lijnbron. Elke lijn staat voor het verkeer dat komt of gaat. Alle lijnen komen en gaan vanaf het zuiden (de Postweg). De ingevoerde lijnbronnen hebben een dermate grote lengte zodat kan worden gesteld dat het wegverkeer vanaf deze plek zeker is opgenomen in het heersend verkeersbeeld. Bron Aantal Vrachtwagens bulkvoer 42/ jaar Vrachtwagens (natte) bijproducten 338/ jaar Veetransport afvoer 83/ jaar Veetransport aanvoer 83/ jaar Mestafvoer vrachtwagen 158/ jaar Overig vrachtverkeer 1/ week Totaal vrachtverkeer 3/ dag Auto’s van/naar het erf derden Tabel 2: vervoersbewegingen wegverkeer

Voortsweg 4/4a te Saasveld

Wegverkeer Zwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Licht wegverkeer

Aantal keren per jaar 42 338 83 83 158 52 756 1095

(geanonimiseerd) Rijden

en

manoeuvreren

De emissie

van

vrachtwagens

wegverkeer

en

mobiele voertuigen op het erf

op het erf is middels een

lijnoron worden gemodelleerd, waarbij voor het verkeer

(lijnbron) in het project/plangebied het percentage file op 75% is ingesteld (semi-stilstaand verkeer) categorie wegverkeer ‘binnen bebouwde kom’. In tabel 3 zijn de rijrichtingen weergegeven. Bron

Aantal

{jaar Vrachtwagens

bulkvoer

komen{gaan

42

| Locatie Naast stal 2,

bij de krachtvoersilo’s.

Totaal

42

Vrachtwagens (natte) bijproducten CCM komen/gaan Vrachtwagens (natte) bijproducten patat komen/gaan Vrachtwagens (natte) bijproducten GCM 2 komen/gaan

500

Lossen

in sleufsilo tussen

E]

Lossen

in sleufsilo voor stal

El

Lossen

in sleufsilo voor stal 8.

Totaal

538

Veetransport Veetransport Veetransport Veetransport Veetransport

afvoer stal

1

afvoer stal

2 komen/gaan

komen/gaan

afvoer stal

5 komen/gaan

afvoer stal

4 komen/gaan

afvoer stal

8 komen/gaan

2

Afvoer via Afvoer via

El El

52

Totaal

zijkant stal zijkant stal 2.

stal

2.

1.

1.

Afvoer via achterkant

stal 5.

Afvoer via achterkant

stal 4.

Afvoer via linker

1 en

zijkant

8.

stal

85

Veetransport Veetransport Veetransport Veetransport Veetransport

stal

1 komen

stal

2 komen

aanvoer

stal

5 komen

q

Aanvoer via achterkant

stal

5.

aanvoer

stal

4 komen

q

Aanvoer via achterkant

stal

4.

aanvoer

stal

8 komen

52

Aanvoer via linker

aanvoer aanvoer

2

Aanvoer via Aanvoer via

Totaal

zijkant stal zijkant stal

1.

2.

zijkant

stal

8

85

Veetransport Veetransport Veetransport

aanvoer

stal

aanvoer

stal

aanvoer

stal

1 gaan

via

2 gaan

via

spoelplaats spoelplaats 5 gaan via spoelplaats

2

Vertrek Vertrek

q

vanaf zijkant stal 1 hierna via spoelplaats tussen stal 5 en 4. vanaf zijkant stal 2 hierna via spoelplaats tussen stal 5 en 4.

Vertrek vanaf en

achterkant

stal

5 hierna

via

spoelplaats tussen

stal 5

achterkant

stal

4 hierna

via

spoelplaats

stal 5

4.

Veetransport

aanvoer

stal

4 gaan

via

spoelplaats

E]

Vertrek vanaf en 4.

Veetransport

aanvoer

stal

8 gaan

via

spoelplaats

52

Vertrek vanaf linker en

Totaal

zijkant

stal 8 hierna

via

tussen

spoelplaats tussen

stal 5

4.

85

Mestafvoer Mestafvoer

vrachtwagen vrachtwagen

stallen silo

komen{/gaan

komen{/gaan

78

Komen/gaan

78

vertrek via weg voorzijde stal 1. Komen/gaan via voorzijde weg stal 1. Laden via weg

Totaal

Overig

in de

via

voorzijde weg stal 1. Laden achterzijde stal 5 en

voorzijde stal

uit mestsilo

en

vertrek

1.

158 vrachtverkeer

komen{/gaan

52

Totaal Auto's van/naar

het erf derden

1095

Totaal

1095

Tabel 5: Rijrichtingen

Voortsweg 4/4a

“worst-case”

komen/gaan

Komen/gaan

aan

aan

de

voorzijde tussen stallen

5 en 4.

52

vervoersbewegingen

te Saasveld

op het erf

de

voorzijde van

de

werktuigberging

nummer

5.

(geanonimiseerd) Gasverbruik cv-ketels bedrijf Op de locatie zijn 5 cv-installatie ketels aanwezig 85.000 kuub gas

het gemiddelde

en

gasverbruik van de afgelopen jaar bedraagt

per jaar.

Berekening gasverbruik Het toekomstig bedraagt 55.000 m3 aardgas/ 51,6 m5 aardgas (standaard kengetal} 1.107,59 GJ (1 m3 x GigaJoule 51,6 aardgas equivalent). Norm: 1.107,59 GJ 15,6 g/GJ 17.278,48 gram NOx per jaar =

=

17,28 kg NOx per

=

jaar. Per ketel is de emissie (17,28 / 5=) 5,46 ké NOx per jaar.

=

Gasvormige brandstoffen moeten voldoen aan een NOx-emissie van max. 56 mg/kWh. Dit komt overeen met 15,6 278 kWh). Standaard wordt gerekend met het kengetal dat 51,6 m5 aardgas, 1 GJ energie oplevert g/GJ (1 GJ (1 GigaJoule 51,6 m3 aardgas equivalent). Bron: INQ-rapport: Vodate NOcemissiefactoren kleine vuurhaarden. =

=

(Zie hoofdstuk 5 paragraaf 52 Ruimteverwarmingstoestellen. Uitstoot 2 vrijstaande bestaande woningen op het bedrijf Emissie per woning (huishouden)

woning | Type Type woning

|

NOx in ké/jaar

H3 in kg/ jaar

Oudere woningen

Vrijstaande woning

4,99

0,47

Oudere woningen

Vrijstaande woning

4,99

0,47

4: Emissiewaarden voor vrijstaande woningen (aerius.nl/ factsheet ruimtelijke plannen emissiefactoren, 5 juli 2016).

Tabel

Om de verkeersgeneratie van de vrijstaande woning te bepalen wordt gebruik gemaakt van de bron: CROWpublicatie 517 ‘Kencijfers parkeren en verkeersgeneratid. De vrijstaande woning valt onder het buitengebied

weinig stedelijk, komen

in

figuur

1 is met rood omcirkeld

—

welke verkeersgeneratie die bij de woning hoort. Gemiddeld

(7,8+8,6 /2=) 8,2 auto’s per dag. Dit komt dus 2.993 vervoersbewegingen per woning per jaar. er

in het “worst-case” scenario

neer

op

(8,2

*

565 dgn. =)

Verkeersgeneratie (per woning)

buitengebied

zeer

sterk stedelijk

sterk

stedelijk

matig

stedelijk

weinig

stedelijk

niet

stedelijk

Figuur 1: verkeersgeneratie vrijstaande woning (CROW)

Vervoersbewegingen woning(en) Bron

Aantal

Vervoersbewegingen vrijstaande woning Vervoersbewegingen vrijstaande woning

8,2 8,2

Tabel 5:

Verkeersgeneratie vrijstaande woning (CROW)

Voortsweg 4/4a

te Saasveld

Wegverkeer Licht wegverkeer Licht wegverkeer

| |

Aantal keren per jaar 2995 2995

Stationair draaien van voertuigen op de inrichting Het stationair draaien en manoeuvreren van voertuigen (weg verkeer) op de inrichting wordt ook meegenomen. Stationair draaien is onder de sector “anders” opgegeven in de AERIUS-calculator met een uittreedhoogte van 2,0 meter. Er wordt gebruik gemaakt van de sector anders zodat zowel de NOx als de NH3 emissie ingevoerd kunnen worden. Er wordt uitgegaan van een mix van voertuigen. Als een bedrijf gebruik maakt van vrachtwagens van derden, dan zal het wagenpark een mix zijn van Euro IV (2005), Euro V (2008) en Euro VI (2013) vrachtwagens. Het gemiddelde wagenpark in Nederland verandert voortdurend. Dit is terug te zien in de emissiefactoren die ieder jaar door het ministerie worden gepubliceerd. Voertuigtype personenauto's, bestelauto's en motoren personenauto's, bestelauto's en motoren vrachtauto's > 20 ton GVW en trekkers vrachtauto's > 20 ton GVW en trekkers

Wegtype stad stagnerend stad stagnerend stad stagnerend stad stagnerend

Component NOx NH3 NOx NH3

Eenheid g/uur g/uur g/uur g/uur

2023 4. 0784 0. 2204 85 0. 916

Tabel 6: Gehanteerde normen verkeer stationair draaien jaar 2023 (bron: TNO)

In tabel 6 staan de emissiecijfers in gram per uur, deze zullen nog vermenigvuldigd moeten worden met de tijd waarop het stationair draaien plaatsvindt. De volgende formule worden gebruikt om stationair draaien uit te rekenen: EF = EF_stationair*Tijd_stationair .

Op het bedrijf komen 756 vrachtwagens (zwaar vrachtverkeer) per jaar. hieronder wordt het stationair draaien van de vrachtwagens beschreven: Het vullen van de krachtvoersilo’s wordt gedaan met behulp van een compressor en duurt maximaal 60 minuten. De losse (natte) bijproducten worden gelost met behulp van een verdringerpomp of door een compressor (vacuümpomp). Het lossen duurt maximaal 25 minuten per keer. Afvoer van mest wordt gedaan door tankwagens van derden. De mest wordt opgepompt door een verdringerpomp aangedreven door de vrachtwagenmotor en duurt maximaal 15 minuten per keer. De motor van de vrachtwagens zijn tijdens het aan/afvoer van vee vrachtverkeer uitgeschakeld. Onder overig vrachtverkeer valt laden kadaverdienst, lossen reinigingsmiddelen, laden afvalcontainer etc. In de “worst-case” wordt gerekend met 10 minuten laad-lostijd per vracht. De auto’s kunnen 7 dagen per week, 365 dagen (td operatief) per jaar komen en gaan. De auto’s die naar het erf komen staan gemiddeld per keer 2 minuten te manoeuvreren en of stationair te draaien. Voor de auto’s naar de woning is gerekend met 1 minuut per keer manoeuvreren of stationair draaien. In tabel 7 is een overzicht weergegeven van de gebruikte gegevens om het stationair draaien en het manoeuvreren te berekenen van de verschillende voertuigen.

Voortsweg 4/4a te Saasveld

Referentie S t a t i o n a i r d r a aien per v o e r t u i g zw aar verkeer

Lossen bulkvoer lossen natte bijproducten Veetransport afvoer (motor

het voertuige is uitgeschakeld)

S o o r t v e r ke e r

A a n t al

la a d T o t a le la ad / lo st ijd / l o st ijd u r e n v r ac h t minuten

p e r ja ar

N o rm N O x

N or m N H 3

k g / ja a r

k g / ja a r

NO x E m iss ie

NH3 E m is sie

p e r ja ar

p e r ja a r

Zwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer

42 338

60 25

42. 00 140. 83

0. 08500 0. 08500

0. 000916 0. 000916

3. 57 11. 97

0. 04 0. 13

Zwaar vrachtverkeer

83

90

0. 00

0. 08500

0. 000916

0. 00

0. 00

Zwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer

83 158 52

30 15 10

0. 00 39. 50 8. 67

0. 08500 0. 08500 0. 08500

0. 000916 0. 000916 0. 000916

0. 00 3. 36 0. 74

0. 00 0. 04 0. 01

van

Veetransport aanvoer (motor

het voertuige is uitgeschakeld) Mestafvoer pompen Overig vrachtverkeer van

S t a t i o n a i r d r a aien per v o e r tu i g licht verkeer

S o o r t v e r ke e r

A a n t al p e r ja a r

Auto’s van/naar het erf 730 derden Licht wegverkeer 2993 Auto’s van/naar woning Licht wegverkeer Auto’s van/naar woning Licht wegverkeer 2993 Totaal kilogrammen Tabel 7: berekening stationair draaien en manoeuvreren

T o t a le la ad / la a d l o s t i j d / l o s t i j d u ren v r ac h t minuten 2 1. 00 1. 00

24. 33 49. 88 49. 88

N o rm N O x

N or m N H 3

k g / ja a r

k g / ja a r

0. 004080. 0002204 0. 004080. 0002204 0. 004080. 0002204

NO x E m iss ie

NH3 E m is sie

p e r ja ar

p e r ja a r

0. 10 0. 20 0. 20 20. 14

0. 01 0. 01 0. 01 0. 24

De totale emissie van het verkeer voor het stationair draaien en manoeuvreren is berekend op 20,14 kg/j ���� �� en 0,24 kg/j ����.3

Voortsweg 4/4a te Saasveld

BEOOGDE OPZET Stal 1 2 3

Aantal 1152 Zb 50 1789

Categorie Vleesvarkens Vleesvarkens Vleesvarkens

RAV D3. 2. 7. 1. 1 D3. 2. 7. 1. 1 D3. 2. 7. 2. 1/D 3. 2. 15. 4

4

1789

Vleesvarkens

D3. 2. 7. 2. 1/D 3. 2. 15. 4

8

2960

Vleesvarkens

D3. 2. 7. 2. 1/D3. 2. 15. 4

BWL BWL 2004. 03. V2 BWL 2004. 03. V2 BWL 2004. 05. V4/ BWL 2009. 12. V4 BWL 2004. 05. V4/ BWL 2009. 12. V4 BWL 2009. 12. V4/ BWL 2004. 05. V4

NH3/ dier 1,00 1,00 0,225

NH3 totaal 1. 152,0 50,0 402,525

0,225

402,525

0,225

666,0

Totaal

2. 673,05

Hieronder is per stal aangegeven welke uitgangspunten zijn gehanteerd voor de berekening: Stal 1: verspreid liggende ventilatoren, Ep hoogte: 6,2 m, diameter: 0,5 m, uittreedsnelheid: 4,0 m/sec, gem. gebouwhoogte: 4,4 m, emissie: 1. 152,0 kg/jaar. Stal 2: verspreid liggende ventilatoren, Ep hoogte 5,5 m, diameter: 0,5 m, uittreedsnelheid: 4 m/sec, gem. gebouwhoogte: (5,435 + 3)/2 = 4,2 m, emissie: 50,0 kg/jaar. Stal 3: centraal emissiepunt met geen ronde uitstroomopening van luchtwassers (met ventilatoren voor de wasser, Ep hoogte 8,2 meter, berekende diameter 2,4 m (*invoer in Aerius 1,0 meter) en uittreedsnelheid 3,41 m/sec (aangepaste uitstroomopening 4,52 m2), gem gebouwhoogte: (8 + 2,4)/2 = 5,2 m, emissie 402,525 kg/jaar. Stal 4: centraal emissiepunt met geen ronde uitstroomopening van luchtwassers (met ventilatoren voor de wasser, Ep hoogte 8,2 meter, berekende diameter 2,4 m (*invoer in Aerius 1,0 meter) en uittreedsnelheid 3,41 m/sec (aangepaste uitstroomopening 4,52 m2), gem gebouwhoogte: (8 + 2,4)/2 = 5,2 m, emissie 402,525 kg/jaar. Stal 8 links: centraal emissiepunt met geen ronde uitstroomopening van luchtwassers (met ventilatoren voor de wasser, Ep hoogte 11,0 meter, berekende diameter 1,92m (*invoer in Aerius 1,0 meter) en uittreedsnelheid 4,04 m/sec (aangepaste uitstroomopening 2,9 m2), gem gebouwhoogte: (10,715 + 3)/2= 6,9 m, emissie 306,0 kg/jaar.

Stal 8 rechts: centraal emissiepunt met geen ronde uitstroomopening van luchtwassers (met ventilatoren voor de wasser), Ep hoogte 11,0 meter, met berekende diameter 2,10 m (*invoer in Aerius 1,0 meter) en uittreedsnelheid 3,98 m/sec (aangepaste uitstroomopening 3,46 m2), gem gebouwhoogte: (10,715 + 3)/2= 6,9 m, emissie 360 kg/jaar. *

instructie gegevensinvoer AERIUS Calculator 2021. 1 (juni 2022 Versie 1) paragraaf 6. 1. 4 Diameter gecombineerd centraal emissiepunt (vb. luchtwassers) maximaal 1 meter.

Overige emissies bedrijf beoogde opzet De vervoersbewegingen, mobiele werktuigen, emissie cv-ketels, emissies woningen en het stationair draaien zijn in de beoogde situatie in vergelijking met de referentie situatie niet toegenomen omdat het bedrijf niet toeneemt qua dieraantallen. Mobiele werktuigen op het erf Op het bedrijf zijn 3 diesel tractoren en 1 shovel aanwezig. De mobiele voertuigen worden jaar rond op het erf gebruikt. Er komt geen loonwerker op het bedrijf. Werkzaamheden Laden mest eigen tank (zodebemester) 102 bewegingen van een tractor richting land, 3 min per keer pompen en 1 min manoeuvreren (7 uur per jaar). Laden voer shovel in voormenger, 15 minuten per dag (100 uur per jaar). 2 dagen lossen gemalen mais (CCM), eigen tractoren 30 bewegingen en 15 minuten per keer. Totaal 450 (7,5 uur) minuten per jaar. Aanrijden shovel 2 dagen á 12 uur per dag (24 uur per jaar). Werkzaamheden overig tractoren en shovel (vegen terrein, verplaatsen materieel etc. ), 15 minuten per mobiel voertuig per dag (100 uur per jaar per tractor/shovel).

Voortsweg 4/4a te Saasveld

(geanonimiseerd) tabel 8 zijn de gegevens

n

van

van

invoer op stage klasse weergegeven

de mobiele voertuigen is berekend

Voertuig

kW

110,4 kg/j NO,

op

Stageklasse/ bouwjaar

100

Tractor 2

100

Tractor 5

100

Shovel

100

1

Stage Il Stage Il Stage Il Stage Il

van

de mobiele voertuigen. De totale emissie

0,0405 kg/j NH3.

| Bedrijfstijd per jaar in

Tractor 1

en

uren

NOx in Diesel- verbruik | Diesel- verbruik liters per uur in liters per jaar_| ké/j

NH3 in

2005

105

10

1050

21,5

0,0078

-

2005

105

10

1050

21,5

0,0078

-

2005

105

10

1050

215

0,0078

2005

224

10

2240

45,8

0,0168

110,4

0,0405

-

Totaal Tabel &: Figen

kg/j

-

specificatie normen Aerius Calculator

“Het brandstofverbruik in liters per uur

=

B (Îtr/uur)

=

0095 *Pmax (KW)

+

054 (Pmax is het maximale vermogen

van

het werktuig)

Vervoersbewegingen bedrijf Het wegverkeer is ingevoerd als een lijnbron. Elke lijn staat voor het verkeer dat omt of gaat. Alle lijnen komen en gaan vanaf het zuiden (de Postweg). De ingevoerde lijnbronnen hebben een dermate grote lengte zodat kan worden gesteld dat het wegverkeer vanaf deze plek zeker is opgenomen in het heersend verkeersbeeld. Bron

Aantal

Wegverkeer

Aantal

Vrachtwagens bulkvoer Vrachtwagens (natte) bijproducten Veetransport afvoer Veetransport aanvoer Mestafvoer vrachtwagen Overig vrachtverkeer

42/ jaar

Zwaar vrachtverkeer

42

| 558/ jaar

Zwaar vrachtverkeer

558

85/ jaar

Zwaar vrachtverkeer

85

85/ jaar 158/ jaar 1/ week

Zwaar vrachtverkeer

85

s/ dag

Licht

Totaal vrachtverkeer Auto's van/naar het erf derden Tabel 3:

vervoersbewegingen wegverkeer

Voortsweg 4/4a

te Saasveld

Zwaar vrachtverkeer

158

Zwaar vrachtverkeer

52

156

wegverkeer

1085

keren per

jaar

(geanonimiseerd) Rijden

en

vrachtwagens en mobiele voertuigen op het erf wegverkeer op het erf is middels een lijnoron worden gemodelleerd, waarbij

manoeuvreren

De emissie

van

voor

het verkeer

in het

(lijnbron) project/plangebied het percentage file op 75% is ingesteld (semi-stilstaand verkeer) categorie wegverkeer ‘binnen bebouwde kom’. In tabe 10 zijn de rijrichtingen weergegeven. Bron

Aantal

{jaar Vrachtwagens

bulkvoer

komen{/gaan

42

| Locatie Naast stal 2,

bij

de krachtvoersilo’s.

Totaal

42

Vrachtwagens (natte) bijproducten CCM komen/gaan Vrachtwagens (natte) bijproducten patat komen/gaan Vrachtwagens (natte) bijproducten CCM 2 komen/gaan

500

Lossen

in sleufsilo tussen

g

Lossen

in sleufsilo voor stal

E]

Lossen

in sleufsilo voor stal 8.

Totaal

558 Afvoer

via

Afvoer

via

Veetransport Veetransport Veetransport Veetransport Veetransport

komen/gaan

2

stal 1 en 2.

afvoer stal

1

afvoer stal

2 komen/gaan

afvoer stal

5 komen/gaan

stal 5.

4 komen/gaan

El El

Afvoer via achterkant

afvoer stal

Afvoer via achterkant

stal 4.

afvoer stal

8 komen/gaan

32

Afvoer

Totaal

in de

1.

zijkant stal 1. zijkant stal 2.

via linker zijkant

stal 8.

85

Veetransport Veetransport Veetransport Veetransport Veetransport

stal

1 komen

aanvoer

stal

2 komen

aanvoer

stal

5 komen

aanvoer

stal

4 komen

aanvoer

stal

8 komen

aanvoer

2

Totaal

Aanvoer

via

Aanvoer

via

zijkant zijkant

q

Aanvoer

via achterkant

stal 5.

q

Aanvoer

via achterkant

stal 4.

52

Aanvoer

via linker

Vertrek

vanaf zijkant stal

stal stal

1.

2.

zijkant

stal 8.

85

Veetransport

aanvoer

stal

1 gaan

via

spoelplaats

2

en

Veetransport

aanvoer

2 gaan

stal

via

spoelplaats

Vertrek en

Veetransport

aanvoer

5 gaan

stal

via

spoelplaats

4.

q

4.

1 hierna

via

spoelplaats tussen stal 5

vanaf zijkant stal 2 hierna via spoelplaats tussen stal 5

Vertrek vanaf

achterkant

stal 3 hierna

via

spoelplaats tussen

achterkant

stal 4 hierna

via

spoelplaats tussen

stal 5 en 4.

Veetransport

aanvoer

4 gaan

stal

via

spoelplaats

q

Vertrek vanaf stal 5 en 4.

Veetransport

aanvoer

8 gaan

stal

via

spoelplaats

52

Vertrek vanaf

linker

zijkant stal

8 hierna

via

spoelplaats tussen

stal 5 en 4.

Totaal

85

Mestafvoer

vrachtwagen

stallen

komen{/gaan

158

Komen/gaan

via

voorzijde weg stal voorzijde stal 1.

vertrek via weg

Totaal

Overig

achterzijde

stal 5 en

158 vrachtverkeer

komen{/gaan

52

Totaal

“worst-case”

komen/gaan

Komen/gaan

aan

aan

de

voorzijde tussen

stallen 5 en 4.

52

Auto's van/naar

het erf derden

1095

5.

Totaal Tabel 10:

1. Laden

1095

Ririchtingen vervoersbewegingen

Voortsweg 4/4a

te Saasveld

op het erf

de

voorzijde van

de

werktuigberging

nummer

(geanonimiseerd) Gasverbruik cv-ketels bedrijf Op de locatie zijn 5 cv-installatie ketels aanwezig 85.000 kuub gas

en

het gemiddelde

gasverbruik van de afgelopen jaar bedraagt

per jaar.

Berekening gasverbruik Het toekomstig bedraagt 55.000 m3 aardgas/ 51,6 m5 aardgas (standaard kengetal) 1.107,59 GJ (1 m3 x GigaJoule 51,6 aardgas equivalent). Norm: 1.107,59 GJ 16,6 g/GJ 17.278,48 gram NOx per jaar =

=

=

17,28 kg NOx per

jaar. Per ketel is de emissie (17,28 / 5=) 5,46 kg NOx per jaar.

=

Gasvormige brandstoffen moeten voldoen aan een NOx-emissie van max. 56 mg/kWh. Dit komt overeen met 15,6 278 kWh). Standaard wordt gerekend met het kengetal dat 51,6 m5 aardgas, 1 GJ energie oplevert g/GJ (1 GJ (1 GigaJoule 51,6 m3 aardgas equivalent). Bron: INQ-rapport: Vodate NOcemissiefactoren kleine vuurhaarden. =

=

(Zie hoofdstuk 5 paragraaf 52 Ruimteverwarmingstoestellen. Uitstoot 2 vrijstaande bestaande woningen Emissie per woning (huishouden) Oudere woningen voor

bedrijf

woning | Type Type woning

Oudere woningen Tabel 11: Emissiewaarden

op het

|

NOx in ké/jaar

H3 in kg/ jaar

Vrijstaande woning

4,99

0,47

Vrijstaande woning

4,99

0,47

vrijstaande woningen (aerius.nl/ factsheet ruimtelijke plannen emissiefactoren, 5 juli 2018).

Om de verkeersgeneratie van de vrijstaande woning te bepalen wordt gebruik gemaakt van de bron: CROWpublicatie 517 ‘Kencijfers parkeren en verkeersgeneratid. De vrijstaande woning valt onder het buitengebied

weinig stedelijk, komen

in

—

figuur 2 is met rood omcirkeld welke verkeersgeneratie die bij de woning hoort. Gemiddeld

(7,8+8,6 /2=) 8,2 auto’s per dag. Dit komt dus 2.993 vervoersbewegingen per woning per jaar. er

in het “worst-case” scenario

neer

op

(8,2

*

565 dgn. =)

Verkeersgeneratie (per woning)

buitengebied

zeer

sterk stedelijk

sterk

stedelijk

matig

stedelijk

weinig

stedelijk

niet

stedelijk

Figuur 2: verkeersgeneratie vrijstaande woning (CROW)

Vervoersbewegingen woning(en) Bron

Aantal

Vervoersbewegingen vrijstaande woning Vervoersbewegingen vrijstaande woning

8,2 8,2

Tabel 12:

Verkeersgeneratie vrijstaande woning (CROW)

Voortsweg 4/4a

te Saasveld

Wegverkeer Licht wegverkeer Licht wegverkeer

| |

Aantal keren per jaar 2995 2995

Stationair draaien van voertuigen op de inrichting Het stationair draaien en manoeuvreren van voertuigen (weg verkeer) op de inrichting wordt ook meegenomen. Stationair draaien is onder de sector “anders” opgegeven in de AERIUS-calculator met een uittreedhoogte van 2,0 meter. Er wordt gebruik gemaakt van de sector anders zodat zowel de NOx als de NH3 emissie ingevoerd kunnen worden. Er wordt uitgegaan van een mix van voertuigen. Als een bedrijf gebruik maakt van vrachtwagens van derden, dan zal het wagenpark een mix zijn van Euro IV (2005), Euro V (2008) en Euro VI (2013) vrachtwagens. Het gemiddelde wagenpark in Nederland verandert voortdurend. Dit is terug te zien in de emissiefactoren die ieder jaar door het ministerie worden gepubliceerd. Voertuigtype personenauto's, bestelauto's en motoren personenauto's, bestelauto's en motoren vrachtauto's > 20 ton GVW en trekkers vrachtauto's > 20 ton GVW en trekkers

Wegtype stad stagnerend stad stagnerend stad stagnerend stad stagnerend

Component NOx NH3 NOx NH3

Eenheid g/uur g/uur g/uur g/uur

2023 4. 0784 0. 2204 85 0. 916

Tabel 13: Gehanteerde normen verkeer stationair draaien jaar 2023 (bron: TNO)

In tabel 13 staan de emissiecijfers in gram per uur, deze zullen nog vermenigvuldigd moeten worden met de tijd waarop het stationair draaien plaatsvindt. De volgende formule worden gebruikt om stationair draaien uit te rekenen: EF = EF_stationair*Tijd_stationair .

Op het bedrijf komen 756 vrachtwagens (zwaar vrachtverkeer) per jaar. hieronder wordt het stationair draaien van de vrachtwagens beschreven: Het vullen van de krachtvoersilo’s wordt gedaan met behulp van een compressor en duurt maximaal 60 minuten. De losse (natte) bijproducten worden gelost met behulp van een verdringerpomp of door een compressor (vacuümpomp). Het lossen duurt maximaal 25 minuten per keer. Afvoer van mest wordt gedaan door tankwagens van derden. De mest wordt opgepompt door een verdringerpomp aangedreven door de vrachtwagenmotor en duurt maximaal 15 minuten per keer. De motor van de vrachtwagens zijn tijdens het aan/afvoer van vee vrachtverkeer uitgeschakeld. Onder overig vrachtverkeer valt laden kadaverdienst, lossen reinigingsmiddelen, laden afvalcontainer etc. In de “worst-case” wordt gerekend met 10 minuten laad-lostijd per vracht. De auto’s kunnen 7 dagen per week, 365 dagen (td operatief) per jaar komen en gaan. De auto’s die naar het erf komen staan gemiddeld per keer 2 minuten te manoeuvreren en of stationair te draaien. Voor de auto’s naar de woning is gerekend met 1 minuut per keer manoeuvreren of stationair draaien. In tabel 14 is een overzicht weergegeven van de gebruikte gegevens om het stationair draaien en het manoeuvreren te berekenen van de verschillende voertuigen.

Voortsweg 4/4a te Saasveld

Beoogde opzet Stationair draaien per voertuig zwaar verkeer Lossen bulkvoer lossen natte bijproducten Veetransport afvoer (motor

het voertuige is uitgeschakeld)

Soort verkeer

Aantal laadTotale laad/ per jaarlostijd/ lostijd uren vracht minuten

NOx Norm NOx

Norm NH3

kg/jaar

kg/jaar

NH3

Emissie Emissie per jaarper jaar

Zwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer

42 338

60 25

42. 00 140. 83

0. 08500 0. 08500

0. 000916 0. 000916

3. 57 11. 97

0. 04 0. 13

Zwaar vrachtverkeer

83

90

0. 00

0. 08500

0. 000916

0. 00

0. 00

Zwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer

83 158 52

30 15 10

0. 00 39. 50 8. 67

0. 08500 0. 08500 0. 08500

0. 000916 0. 000916 0. 000916

0. 00 3. 36 0. 74

0. 00 0. 04 0. 01

van

Veetransport aanvoer (motor

het voertuige is uitgeschakeld) Mestafvoer pompen Overig vrachtverkeer van

Stationair draaien per voertuig licht verkeer

Soort verkeer

Aantal laadTotale laad/ per jaarlostijd/ lostijd uren vracht minuten

Auto’s van/naar het erf 730 derden Licht wegverkeer Auto’s van/naar woning Licht wegverkeer 2993 2993 Auto’s van/naar woning Licht wegverkeer Totaal kilogrammen Tabel 14: berekening stationair draaien en manoeuvreren

2 1. 00 1. 00

24. 33 49. 88 49. 88

NOx Norm NOx

Norm NH3

kg/jaar

kg/jaar

0. 004080. 0002204 0. 004080. 0002204 0. 004080. 0002204

NH3

Emissie Emissie per jaarper jaar

0. 10 0. 20 0. 20 20. 14

0. 01 0. 01 0. 01 0. 24

De totale emissie van het verkeer voor het stationair draaien en manoeuvreren is berekend op 20,14 kg/j ���� �� en 0,24 kg/j ����.3

Voortsweg 4/4a te Saasveld

Aanlegfase Bij de aanleg- en bouwwerkzaamheden wordt, door de inzet van materieel aangedreven door verbrandingsmotoren, stikstof in de vorm van NOuitgestoten. Hierbij wordt uitgegaan van een “worst-case” x benadering. De duur van de voorgenomen bouwactiviteiten worden globaal geschat op 26 weken (130 werkdagen). Tijdens de bouwactiviteiten wordt er, door de inzet van materieel aangedreven door verbrandingsmotoren, stikstof in de vorm van NO x uitgestoten. Er is voorzien in zwaar transport van beton, zand, stenen en materiaal, in totaal komen er 470 vrachtwagens (zwaar wegverkeer) en gaan er 470 vrachtwagens (zwaar wegverkeer). Gedurende het bouwproces van de varkensschuur wordt er in de “worst case” benadering van uitgegaan dat er per werkdag 6 personenauto’s/ bestelbusjes (licht verkeer) (5 dagen per week) komen en gaan. In onderstaande tabel 15 is het in te zetten, met verbrandingsmotoren en elektrisch aangedreven materieel weergegeven.

26 weken bouwtijd (130 werkdagen) Mobiele werktuigen/ BronGrondwerk en bouwwerkzaamheden wegverkeer 1Mobiele kraan, ontgraven mobiel werktuig 2Tractor + dumper mobiel werktuig 3Minikraan mobiel werktuig 4Mobiele kraan, aanvullen fundering mobiel werktuig 5Betonmixer lossen keldervloer/muren/strook/vloermobiel werktuig 6Betonpomp, tijdens bouw mobiel werktuig 7Bouwkraan (elektrisch) mobiel werktuig 8Mobiele telekraan (40 ton) mobiel werktuig 9Mobiele telekraan (120 ton) mobiel werktuig 10Stationaire torenkraan (elektrisch) mobiel werktuig 11Shovel/ verreiker mobiel werktuig 12Heftruck laden/lossen mobiel werktuig 13Graafmachine mobiel, aanbrengen zand mobiel werktuig 14Tractor + dumper mobiel werktuig 15Shovel middel voor verharding mobiel werktuig 16Trilplaat benzine mobiel werktuig

Ad bleu Vermogen Draaiuren Dieselverbruik ltr/ jr verbruik ** Stage klasse kW per jaar per uur * Stage IV 100 130 10 1300 78 Stage IV 150 60 15 900 54 Stage IV 30 15 3 45n. v. t. Stage IV 70 35 7 245 14. 7 Stage IV 100 240 10 2400 144 Stage IV 190 75 19 1425 85. 5 Stage IV 0 90 0 0n. v. t. Stage IV 150 10 15 150 9 Stage IV 260 210 25 5250 315 Stage IV 0 260 0 0n. v. t. Stage IV 50 40 5 200n. v. t. Stage IV 30 90 3 270n. v. t. Stage IV 70 5 7 35 2. 1 Stage IV 150 2 15 30 1. 8 Stage IV 50 8 5 40n. v. t. Stage IV 15 40 2 80n. v. t.

17Vrachtwagen, aan/afvoer zand/puin komen zuidwegverkeer, zwaar

zwaar

35 / jaar

stand. verdisconteerd, zwaar wegverkeer

18Vrachtwagen, aan/afvoer zand/puin gaan zuid

wegverkeer, zwaar

zwaar

35 / jaar

stand. verdisconteerd, zwaar wegverkeer

19Vrachtwagen, aanvoer beton komen zuid

wegverkeer, zwaar

zwaar

165 / jaar

stand. verdisconteerd, zwaar wegverkeer

20Vrachtwagen, aanvoer beton gaan zuid Vrachtwagens, aanvoer bouwmaterieel, 21 materiaal, etc. komen zuid Vrachtwagens, aanvoer bouwmaterieel, 22 materiaal, etc. gaan zuid Personen vervoer, bouwbusjes (3 per werkdag, 23 5 werkdagen per week) komen zuid Personen vervoer, bouwbusjes (3 per werkdag, 24 5 werkdagen per week) gaan zuid Personen vervoer, onvoorzien (0,5 per 25 werkweek) komen/gaan komen zuid Personen vervoer, onvoorzien (0,5 per 26 werkweek) gaan zuid

wegverkeer, zwaar

zwaar

165 / jaar

stand. verdisconteerd, zwaar wegverkeer

wegverkeer, zwaar

zwaar

270 / jaar

stand. verdisconteerd, zwaar wegverkeer

wegverkeer, zwaar

zwaar

270 / jaar

stand. verdisconteerd, zwaar wegverkeer

wegverkeer, licht

licht

390 / jaar

stand. verdisconteerd, licht wegverkeer

wegverkeer, licht

licht

390 / jaar

stand. verdisconteerd, licht wegverkeer

wegverkeer, licht

licht

13 / jaar

stand. verdisconteerd, licht wegverkeer

wegverkeer, licht

licht

13 / jaar

stand. verdisconteerd, licht wegverkeer

Tabel 15: ingezet materieel aanlegfase

* Het brandstofverbruik in liters per uur = B (ltr/uur) = 0,095 * Pmax (kW) + 0,54 (Pmax is het maximale vermogen van het werktuig) ** Ad Bleu verbruik is 6% van het totale dieselverbruik.

Voortsweg 4/4a te Saasveld

(geanonimiseerd) Het wegverkeer is ingevoerd als

een

lijnbron. Elke lijn staat voor het verkeer dat komt of gaat. Alle lijnen komen

gaan vanaf het zuiden

(de Postweg). De ingevoerde lijnbronnen hebben een dermate grote lengte zodat kan worden gesteld dat het wegverkeer vanaf deze plek zeker is opgenomen in het heersend verkeersbeeld. en

De emissie

wegverkeer op het erf is middels een lijnbron worden gemodelleerd, waarbij voor het verkeer project/plangebied het percentage file op 75% is ingesteld (semi-stilstaand verkeer) in de

van

in het

(lijnbron) categorie wegverkeer ‘binnen bebouwde kom’. Stationair draaien

van

Het stationair draaien

voertuigen in de aanlegfase en

manoeuvreren

van

voertuigen (weg verkeer)

Stationair draaien is onder de sector “anders” opgegeven

op de

inrichting wordt ook meegenomen.

in de AERIUS-calculator. Er wordt

gebruik gemaakt

van

sector anders zodat zowel de NOx als de NH3 emissie

de

ingevoerd kunnen worden. Er wordt uitgegaan van een vrachtwagens van derden, dan zal het wagenpark een mix

mix van

voertuigen. Als een bedrijf gebruik maakt van zijn van Euro IV (2005), Euro V (2008) en Euro VI (2015) vrachtwagens.

Het gemiddelde wagenpark in Nederland verandert voortdurend. Dit is terug te zien in de emissiefactoren die ieder jaar door het ministerie worden gepubliceerd.

Voertuigtype personenauto's, bestelauto's personenauto's, bestelauto's vrachtauto’s vrachtauto’s Tabel

20 ton GVW > 20 ton GVW

motoren

en

motoren

Wegtype stad stagnerend stad stagnerend stad stagnerend stad stagnerend

trekkers en trekkers en

>

16: Gehanteerde normen

en

verkeer stationair draaien

Component

| Eenheid

NOx NH3 NOx NH3

2025 40784 0.2204 85 0.916

g/uur g/uur g/uur g/uur

jaar 2025 (bron: TNO)

tabel 16 staan de emissiecijfers in gram per uur, deze zullen nog vermenigvuldigd moeten worden met de tijd het stationair draaien plaatsvindt. De volgende formule worden gebruikt om stationair draaien uit te rekenen: AF £FE_stationair”Tijd stationair. n

waarop

=

Verwacht wordt dat 1/5° het laden/lossen

van

deze vrachtwagens etc. De bouwbusjes manoeuvreren om

en

van

de 470 vrachtwagens (zwaar wegverkeer)

dus 165 vrachtwagens

de motor tijdens

materiaal/zand etc. is uitgeschakeld. Voor de overige 515 vrachtwagens is gerekend dat 5 minuten per keer stationair staan te draaien voor het laden/lossen van het materiaal/zand (licht wegverkeer)

die

naar

het bouwlocatie komen staan gemiddeld per keer 2 minuten te

of stationairte draaien. In tabel 17 is een overzicht weergegeven

het stationair draaien

en

het

manoeuvreren

te berekenen

van

de gebruikte gegevens

van

de verschillende voertuigen.

Aanlegfase Stationair draaien per

voertuig zwaar

|Soort verkeer

verkeer

Vrachtwagens komen/gaan (motor van het voertuig is uitgeschakeld) Vrachtwagens komen/gaan lossen

Zwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer

Stationair draaien per

|Soort verkeer

voertuiglicht

Aantal

_|laad-

Totale

laad/

NOx

INH3

perjaar

|lostijd/

lostijd

uren

Emissie

|Emissie

[perjaar

|perjaar

kg/jaar

_ |laad|lostijd/

kilogrammen

Tabel

17: berekening stationair draaien en manoeuvreren

van

het verkeer

voor

NOx

0.08500)

__0.000916

0.08500)

__0.000916

laad/

lostijd

uren

NOx

vracht

Norm

minuten

kg/jaar

het stationair draaien

je

en

kg/jaar

0.00} Totale

2

[NormNH3

26.25

0

Licht wegverkeer

Totaal

De totale emissie

minuten

315

perjaar

Personenauto's totaal

Norm

155 Aantal

verkeer

vracht

NOx

[NormNH3

|Emissie

[perjaar

|perjaar

kg/jaar

0.00408

manoeuvreren

Emissie

0.00022

is berekend

0.05

op

2,29

0.00)

kg/j NO,

0,03 kg/j NH3. Al deze bovenstaande

Voortsweg 4/4a

bronnen zijn ingevoerd in het vigerende Aerius calculator model.

te Saasveld

4

en

CONCLUSIE STIKSTOFBEREKENING Uit de berekeningen met Aerius-calculator blijkt dat er ter hoogte van kwetsbare habitattypen in de Natura-2000, ten gevolge van de stikstofuitstoot in de aanlegfase, rekenresultaten aanwezig zijn hoger dan 0,00 mol/ha/jaar. Zie bijlage 1 van deze stikstoftoelichting. De aanlegfaseberekening heeft dus effect op een beschermd Natura2000 gebied. De aanlegfaseberekening is om die reden toegevoegd aan de beoogde opzet in vergelijking met de referentiesituatie. Hieruit blijkt dat er geen rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/jaar zijn. Er is op enkele punten van het natuurgebied ‘Borkeld’ alleen sprake van een randeffect doordat de emissiepunten zijn gewijzigd en de afkapgrens van 25 km in de rekenmodule wordt gehanteerd. De verschilberekening en de bijlage randeffecten zijn respectievelijk toegevoegd als bijlage 2 en 3 van deze toelichting. Naast hiervoor aangegeven berekeningen is als bijlage 4 de berekening van de beoogde opzet inclusief aanlegfase toegevoegd. Naast de berekeningen van de beoogde opzet, is tevens een worstcase verschilberekening uitgevoerd. Dit is gedaan omdat er twijfel is ontstaan over de goede werking van de vergunde en aangevraagde emissiearme stalsystemen. In deze worstcase verschilberekening zijn de emissiefactoren opgenomen van de stallen met een traditioneel stalsysteem inclusief de aanlegfase.

Met deze worstcaseberekening wordt kwantitatief onderbouwd dat op voorhand significante effecten op Natura-2000 gebieden zijn uitgesloten. Uit deze worstcase verschilberekening blijkt dat er geen rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/jaar zijn. Er is op enkele punten in het gebied ‘Borkeld’ alleen sprake van een randeffect doordat de emissiepunten zijn gewijzigd en in de rekenmodule de 25 km afkapgrens wordt gehanteerd. De worstcase berekeningen zijn als bijlage 5 en 6 van deze toelichting toegevoegd. Eindconclusie Uit de uitgevoerde berekeningen blijkt dat op voorhand vast dat de beoogde opzet inclusief de aanlegfaseberekening geen nadelig effect heeft op de instandhoudingsdoelstellingen van de omliggende beschermde Natura-2000 gebieden. Er is sprake van intern salderen waardoor er geen vergunningplicht geldt in het kader van de Wet Natuurbescherming.

Bijlage 1: Depositieberekening Aerius aanlegfase d. d. 07-11-2023 Bijlage 2: Aerius verschilberekening ref WNB 2020 – beoogde opzet + aanlegfase d. d. 07-11-2023 Bijlage 3: Aerius bijlage randeffecten behorende bij de berekening Aerius verschilberekening ref WNB 2020 – beoogde opzet + aanlegfase d. d. 07-11-2023 Bijlage 4: Aerius beoogde opzet inclusief aanlegfase berekening d. d. 07-11-2023 Bijlage 5: Aerius verschilberekening traditioneel ref WNB 2020 – beoogde opzet + aanlegfase d. d. 07-11-2023 Bijlage 6: Aerius bijlage randeffecten behorende bij de berekening Aerius verschilberekening ref WNB 2020 – beoogde opzet + aanlegfase d. d. 07-11-2023

Voortsweg 4/4a te Saasveld

Projectberekening Dit

document

geeft

rekenresultaten

Calculator.

De

overlappen

aangewezen

met

zijn

in

nog

de

is

uitgevoerd

en/of

het

de

kader

van

gekoppeld

onbekend

maar

sprake

van

situatie

voor

mogelijk

een

invoer

met

en

AERIUS

binnen

-gebieden,

habitattypen

tevens

is

van

Projectberekening

Natura

natuurbescherming,

of

overzicht

een

berekening

stikstofgevoelige

die

een

van

op

rekenpunten

leefgebieden

die

Wet

aan

een

wel

relevant,

overbelaste

of

aangewezen

bijna

en

soort,

waar

overbelaste

stikstof.

Overzicht

Samenvatting

situaties

Resultaten

Detailgegevens

per

emissiebron

Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via: www.

aerius. nl/handleidingen-en-leeswijzers

A

Projectberekening

8 AERIUS

Contactgegevens

ner

EM

(geanonimiseerd)

Rechtspersoon

Inrichtingslocatie

(geanonimiseerd)

Voortsweg4, -

Saasveld

Activiteit

Omschrijving

Aanlegfase Aanlegfase

Toelichting Berekening AERIUS

kenmerk

Datum

berekening

RuZq8oNeHTCG 07 november 2023, 18:23

Rekenconfiguratie

Wnb-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie

Aanlegfase

2023

2,9 kg/j

84,8

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

0,01 mol/ha/j 10,56 ha 0,00 ha 0,01 mol/ha/j 0,00 mol/ha/j

5357444

Lemselermaten

-

Beoogd

Resultaten Aanlegfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname Grootste toename Grootste afname

RuZa8oNeHTCG (07 november 2023)

(ha)

NH:

Emissie NOx

kg /j

2/9

Projectberekening

Aanlegfase

(Beoogd),

rekenjaar

Mobiele

werktuigen

Mobiele

werktuigen

|

Bouw,

Industrie

en

Delfsto

enwinning

Anders. . .

| Laden

en

lossen

stationaire

Emissie

NOₓ

| ,

Anders. . . |

NH₃

Emissie

Emissiebronnen

kg/j

,

kg/j

emissies ,

g/j

,

kg/j

g/j

,

kg/j

wegverkeer

Verkeersnetwerk

,

Rekenmaat

Gebouwen

(LxBxH,

oriëntatie)

Gebouw

,

m

x

,

m

x

,

m,

°

Gebouw

,

m

x

,

m

x

,

m,

°

Gebouw

,

m

x

,

m

x

,

m,

°

Gebouw

,

m

x

,

m

x

,

m,

°

Gebouw

,

m

x

,

m

x

,

m,

°

Gebouw

,

m

x

,

m

x

,

m,

°

RuZq8oNeHTCG (07 november 2023)

3/9

Projectberekening

Hoogste

af-

en

toename

op

(bijna)

overbelaste

stikstofgevoelige

Natura

gebieden.

m

Grootste

toename

Grootste

afname

Hoogste

totaal

(projectberekening)

Habitatrichtlijn

Vogelrichtlijn

Vogelrichtlijn,

Niet

(projectberekening)

Habitatrichtlijn

(achtergrond

+

bepaald projectberekening)

De

letters

beoogde

bij

de

situatie

RuZq8oNeHTCG (07 november 2023)

bronlabels

(B),

op

de

kaart

referentiesituatie

geven

(R)

bij

en/of

welke

type

situaties

salderingssituatie

de

bronnen

horen:

(S).

4/9

Projectberekening

Resultaten

(Beoogd)

stikstofgevoelige

incl.

saldering

Berekend

Natura

e/o

(haHoogste

gebieden

situatie

"

Aanlegfase

"

referentie

totaleMet

gekarteerd)depositie

(mol(ha

toenameGrootsteMet

gekarteerd)toename

afname

(haGrootste

(molgekarteerd)(mol

afname

N/ha/jr)

N/ha/jr)N/ha/jr)

Totaal

Per

,

gebiedBerekend

.

(haHoogste

gekarteerd)depositie

,

totaleMet

(mol(ha

,

,

toenameGrootsteMet

gekarteerd)toename

,

afname

,

(haGrootste

(molgekarteerd)afname

(mol

N/ha/jr)N/ha/jr)N/ha/jr)

Lemselermaten

(

,

.

,

,

,

,

,

)

RuZq8oNeHTCG (07 november 2023)

5/9

Projectberekening

Aanlegfase

,

RuZq8oNeHTCG (07 november 2023)

Rekenjaar

6/9

Projectberekening

Mobiele

werktuigen

|

Bouw,

Industrie

en

LocatieX: Y:

,

enwinning

werktuigenNOₓ

NaamMobiele

Oppervlakte

Delfsto

,

NH₃

,

kg/j

,

kg/j

,

ha

NaamStageklasseBrandstof

-DraaiurenAdBlueStofEmissie

verbruikverbruik

Mobiele

kraan,

ontgravenStage-IV,

-

-

kW,

diesel,

,

l/j

u/j

l/jNOₓ

,

SCR:kg/j

ja

NH₃

,

kg/j

Tractor

+

dumperStage-IV,

-

-

kW,

diesel,

,

l/j

u/j

l/jNOₓ

,

SCR:kg/j

ja

NH₃

,

kg/j

MinikraanStage-IV,

kW,

-

diesel,

,

SCR:

< =

l/j

u/jNOₓ

,

neekg/j

NH₃

,

kg/j

Mobiele

kraan,

aanvullen

funderingStage-IV,

-

kW,

-

diesel,

,

l/j

u/j

l/jNOₓ

,

SCR:kg/j

ja

NH₃

,

g/j

Betonmixer

lossenStage-IV,

keldervloer/muren/strook/vloer

-

-

kW,

diesel,

,

l/j

u/j

l/jNOₓ

,

SCR:kg/j

ja

NH₃

,

kg/j

Betonpomp,

tijdens

bouwStage-IV,

-

-

kW,

diesel,

,

l/j

u/j

l/jNOₓ

,

SCR:kg/j

ja

NH₃

,

kg/j

Mobiele

telekraan

(

ton)Stage-IV,

-

-

kW,

diesel,

,

l/j

u/j

l/jNOₓ

,

SCR:kg/j

ja

NH₃

,

g/j

Mobiele

telekraan

(

ton)Stage-IV,

-

-

kW,

diesel,

,

l/j

u/j

l/jNOₓ

,

SCR:kg/j

ja

NH₃

,

kg/j

Shovel/

verreikerStage-IV,

kW,

-

diesel,

,

SCR:

< =

l/j

u/jNOₓ

NH₃ Heftruck

laden/lossenStage-IV,

kW,

-

diesel,

,

SCR:

< =

l/j

mobiel,

zand

aanbrengenStage-IV,

-

kW,

-

diesel,

,

u/jNOₓ

g/j

,

neekg/j

NH₃ Graafmachine

,

neekg/j

,

l/j

u/j

,

l/jNOₓ

g/j

,

SCR:kg/j

ja

NH₃

RuZq8oNeHTCG (07 november 2023)

,

g/j

7/9

Projectberekening

NaamStageklasseBrandstof

-DraaiurenAdBlueStofEmissie

verbruikverbruik

Tractor

+

dumperStage-IV,

-

-

kW,

,

diesel,

l/j

u/j

l/jNOₓ

,

SCR:kg/j

ja

NH₃ Shovel

middel

voor

verhardingStage-IV,

kW,

-

diesel,

,

SCR:

< =

,

g/j

u/jNOₓ

l/j

,

neekg/j

NH₃

,

kg/j

Trilplaat

benzinealle

werktuigen

benzine,

l/jNOₓ

op

,

taktkg/j

NH₃

,

kg/j

Anders.

. .

|

Anders.

NaamLaden

en

. .

lossenUittreedhoogte

stationaireWarmteinhoud

mNOₓ

,

,

MWNH₃

,

emissiesSpreiding

kg/j

,

g/j

m

wegverkeer

LocatieX:

,

Y:

Oppervlakte

Wijze

van

Temporele

,

,

ha

ventilatieNiet

geforceerd

variatieContinue

Wegverkeer

|

Emissie

Weg

NaamWegverkeer

van

LocatieX:

Y:

,

Lengte

en

naar

inrichtingLinksRechtsNOₓ ,

Type

scherm--NO₂

,

mHoogte--NH₃

,

WegtypeBuitenwegAfstand

RijrichtingBeide

tot

de

kg/j

,

kg/j

,

g/j

weg--

richtingen

Tunnelfactor

Type

hoogteliggingNormaal

Weghoogte

t. o. v.

maaiveld

m

VerkeerMax.

Licht

snelheidAantal

verkeerVoorgeschreven

Middelzwaar

Zwaar

vrachtverkeerVoorgeschreven

vrachtverkeerVoorgeschreven

BusverkeerVoorgeschreven

Wegverkeer

|

factoren

,

,

factoren

factoren

voertuigbewegingenIn

le

/jaar

,

%

,

%

,

%

,

%

/jaar

,

/jaar

,

/jaar

Weg

NaamManoeuvreren

LocatieX:

Lengte

factoren

,

binnen

inrichtingLinksRechtsNOₓ

,

scherm--NO₂

,

Y:

,

Type

mHoogte--NH₃

,

WegtypeBinnen

RijrichtingBeide

bebouwde

kom

(doorstromend)Afstand

tot

de

kg/j

kg/j

,

g/j

weg--

richtingen

Tunnelfactor

Type

hoogteliggingNormaal

Weghoogte

t. o. v.

maaiveld

m

VerkeerMax.

Licht

snelheidAantal

verkeerVoorgeschreven

Middelzwaar

Zwaar

vrachtverkeerVoorgeschreven

vrachtverkeerVoorgeschreven

BusverkeerVoorgeschreven

RuZq8oNeHTCG (07 november 2023)

factoren

factoren

,

,

factoren

factoren

le

%

/jaar

,

,

voertuigbewegingenIn

/jaar

/jaar

/jaar

,

,

,

,

%

%

%

8/9

Projectberekening

Disclaimer

Hoewel

verstrekte

kunnen

er

geen

gegevens

rechten

aansprakelijkheid

Bovenstaande

is.

AERIUS

verleend,

is

zijn

voor

aan

de

gegevens

een

kunnen

dienen

worden

ontleend.

inhoud

zijn

van

enkel

geregistreerd

de

ter

door

bruikbaar

handelsmerk

onderbouwing

De

eigenaar

de

gebruiker

tot

in

er

een

Europa.

van

van

vergunningaanvraag,

aanvaardt

aangeboden

nieuwe

Alle

een

AERIUS

versie

rechten

informatie.

van

die

geen

AERIUS

niet

beschikbaar

expliciet

worden

voorbehouden.

Rekenbasis

Deze

berekening

AERIUS

tot

stand

versie

Database

Voor

is

meer

versie

informatie

https://www.

RuZq8oNeHTCG (07 november 2023)

over

de

gekomen

op

basis

.

.

_

.

.

_

gebruikte

van

_

d

b

methodiek

c

en

d

b

c

_calculator_nl_stable

data

zie:

aerius. nl/

9/9

Projectberekening Dit

document

geeft

rekenresultaten

Calculator.

De

overlappen

aangewezen

met

zijn

in

nog

de

is

uitgevoerd

en/of

het

de

kader

van

gekoppeld

onbekend

maar

sprake

van

situatie

voor

mogelijk

een

invoer

met

en

AERIUS

binnen

-gebieden,

habitattypen

tevens

is

van

Projectberekening

Natura

natuurbescherming,

of

overzicht

een

berekening

stikstofgevoelige

die

een

van

op

rekenpunten

leefgebieden

die

Wet

aan

een

wel

relevant,

overbelaste

of

aangewezen

bijna

en

soort,

waar

overbelaste

stikstof.

Overzicht

Samenvatting

situaties

Resultaten

Detailgegevens

per

emissiebron

Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via: www.

aerius. nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens

RechtspersoonLocis

Adviseurs

InrichtingslocatieVoortsweg

B. V.

,

- Saasveld

Activiteit

OmschrijvingVerschil

+

Aanlegfase

ToelichtingVerschil

+

Aanlegfase

Berekening

AERIUS

Datum

kenmerkS

CoNcro

berekening

Rekencon

Totale

opzet

Beoogde

opzet

opzet

Beoogde

opzet

.

- Beoogd

.

Hoogste

- Referentie

,

- Beoogd

Gekarteerd

oppervlak

met

toename

Gekarteerd

oppervlak

met

afname

,

(ha)

(ha)

Grootste

toename

Grootste

afname

S58CoNcro6f2 (07 november 2023)

:

NH₃

Emissie

,

kg/j

,

kg/j

,

kg/j

,

kg/j

RekenjaarEmissie

- Referentie

Resultaten

Vergunde

,

guratieWnb-rekengrid

emissie

Vergunde

f

november

,

,

bijdrageHexagonGebied

mol/ha/j

mol/ha/j

,

.

NOₓ

Lemselermaten

Lemselermaten

ha

,

ha

mol/ha/j

mol/ha/j

2/17

Projectberekening

Beoogde

opzet

(Beoogd),

rekenjaar

NH₃

Emissie

Emissiebronnen

NOₓ

Landbouw

|

Stalemissies

|

Stal

.

Landbouw

|

Stalemissies

|

Stal

,

Landbouw

|

Stalemissies

|

Stal

achter

lw

,

kg/j-

Landbouw

|

Stalemissies

|

Stal

achter

lw

,

kg/j-

Landbouw

|

Stalemissies

|

Nieuwbouw

links

Landbouw

|

Stalemissies

|

Nieuwbouw

rechts

Mobiele

werktuigen

|

Landbouw

|

Mobiele

werktuigen

op

,

Emissie

kg/j-

kg/j-

,

kg/j-

,

het

erf

kg/j-

,

g/j

,

kg/j

Landbouw

|

Vuurhaarden,

overig

| Cv

ketel

-

,

kg/j

Landbouw

|

Vuurhaarden,

overig

| Cv

ketel

-

,

kg/j

Landbouw

|

Vuurhaarden,

overig

| Cv

ketel

-

,

kg/j

Landbouw

|

Vuurhaarden,

overig

| Cv

ketel

-

,

kg/j

Landbouw

|

Vuurhaarden,

overig

| Cv

ketel

-

,

kg/j

Wonen

en

Werken

|

Woningen

|

Woning

,

kg/j

,

kg/j

Wonen

en

Werken

|

Woningen

|

Woning

,

kg/j

,

kg/j

kg/j

,

kg/j

kg/j

,

kg/j

Anders. . . |

Anders. . .

Mobiele

werktuigen

Mobiele

werktuigen

| Stationair

|

Bouw,

draaien

Industrie

en

Delfsto

enwinning

,

| ,

Anders. . . |

Anders. . .

| Laden

en

lossen

stationaire

emissies ,

g/j

,

kg/j

kg/j

,

kg/j

wegverkeer

Verkeersnetwerk

,

Rekenmaat

Gebouwen

(LxBxH,

oriëntatie)

Gebouw

,

m

x

,

m

x

,

m,

°

Gebouw

,

m

x

,

m

x

,

m,

°

Gebouw

,

m

x

,

m

x

,

m,

°

Gebouw

,

m

x

,

m

x

,

m,

°

Gebouw

,

m

x

,

m

x

,

m,

°

Gebouw

,

m

x

,

m

x

,

m,

°

S58CoNcro6f2 (07 november 2023)

3/17

Projectberekening

Vergunde

opzet

(Referentie),

rekenjaar

Emissie

Emissiebronnen

NOₓ

|

Stalemissies

|

Stal

Landbouw

|

Stalemissies

|

Stal

Landbouw

|

Stalemissies

|

Stal

.

,

kg/j-

Landbouw

|

Stalemissies

|

Stal

.

,

kg/j-

Landbouw

|

Stalemissies

|

Nieuwbouw

links

Landbouw

|

Stalemissies

|

Nieuwbouw

rechts

Landbouw

|

Mestopslag

werktuigen

|

,

Emissie

Landbouw

Mobiele

.

NH₃

kg/j-

,

,

|

Mobiele

werktuigen

op

kg/j-

,

| Mestsilo

Landbouw

kg/j-

kg/j-

,

het

erf

kg/j-

,

g/j

,

kg/j

Landbouw

|

Vuurhaarden,

overig

| Cv

ketel

-

,

kg/j

Landbouw

|

Vuurhaarden,

overig

| Cv

ketel

-

,

kg/j

Landbouw

|

Vuurhaarden,

overig

| Cv

ketel

-

,

kg/j

Landbouw

|

Vuurhaarden,

overig

| Cv

ketel

-

,

kg/j

Landbouw

|

Vuurhaarden,

overig

| Cv

ketel

-

,

kg/j

Wonen

en

Werken

|

Woningen

|

Woning

,

kg/j

,

kg/j

Wonen

en

Werken

|

Woningen

|

Woning

,

kg/j

,

kg/j

,

kg/j

,

kg/j

Anders. . . |

Anders. . .

| Stationair

draaien

Verkeersnetwerk

,

kg/j

,

kg/j

Rekenmaat

Gebouwen

(LxBxH,

oriëntatie)

Gebouw

,

m

x

,

m

x

,

m,

°

Gebouw

,

m

x

,

m

x

,

m,

°

Gebouw

,

m

x

,

m

x

,

m,

°

Gebouw

,

m

x

,

m

x

,

m,

°

Gebouw

,

m

x

,

m

x

,

m,

°

Gebouw

,

m

x

,

m

x

,

m,

°

Gebouw

S58CoNcro6f2 (07 november 2023)

,

m

x

,

m

x

,

m,

°

4/17

Projectberekening

Hoogste

af-

en

toename

op

(bijna)

overbelaste

stikstofgevoelige

Natura

gebieden.

km

Grootste

toename

Grootste

afname

Hoogste

totaal

(projectberekening)

Habitatrichtlijn

Vogelrichtlijn

Vogelrichtlijn,

Niet

(projectberekening)

Habitatrichtlijn

(achtergrond

+

bepaald projectberekening)

De

letters

beoogde

bij

de

situatie

S58CoNcro6f2 (07 november 2023)

bronlabels

(B),

op

de

kaart

referentiesituatie

geven

(R)

bij

en/of

welke

type

situaties

salderingssituatie

de

bronnen

horen:

(S).

5/17

Projectberekening

Resultaten

(Beoogd)

stikstofgevoelige

incl.

saldering

Berekend

e/o

(haHoogste

gekarteerd)depositie

Natura

gebieden

situatie

"

Beoogde

opzet

"

referentie

totaleMet

(mol(ha

toenameGrootsteMet

gekarteerd)toename

afname

(haGrootste

(molgekarteerd)(mol

afname

N/ha/jr)

N/ha/jr)N/ha/jr)

Totaal

Per

.

,

.

gebiedBerekend

,

(haHoogste

gekarteerd)depositie

,

totaleMet

(mol(ha

,

.

toenameGrootsteMet

gekarteerd)toename

,

afname

,

(haGrootste

(molgekarteerd)afname

(mol

N/ha/jr)N/ha/jr)N/ha/jr)

Borkeld

(

)

,

.

Engbertsdijksvenen

(

,

.

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

)

Buurserzand

&

,

.

Haaksbergerveen

(

)

Wierdense

Veld

Springendal

van

(

de

&

(

)

Dal

,

.

,

,

,

,

,

.

,

,

,

,

,

.

,

,

,

,

,

,

.

,

,

,

,

.

,

,

,

,

,

.

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

Mosbeek

)

Landgoederen

Oldenzaal

(

Dinkelland

Achter

de

(

)

Voort,

Agelerbroek

Veen

,

,

&

Voltherbroek

Witte

,

)

(

)

(

Bergvennen

)

&

,

,

.

Brecklenkampse

Veld

(

)

Aamsveen

(

Lonnekermeer

Lemselermaten

S58CoNcro6f2 (07 november 2023)

)

(

(

,

)

)

.

,

,

,

,

,

,

.

,

,

,

,

,

,

.

,

,

,

,

,

6/17

Projectberekening

Beoogde

Er

zijn

opzet

meer

getoond.

,

Rekenjaar

dan

Laad

wegverkeer

de

PDF

in

emissiebronnen

Calculator

in

om

alle

in

deze

bronnen

situatie

in

te

en

zien

deze

(tot

een

worden

niet

maximum

in

de

PDF

.

,

van

bronnen).

Landbouw

|

Stalemissies

NaamStal

Wijze

van

Uittreedhoogte

,

m

ventilatieGeforceerdUittreeddiameter

,

m

Temporele

NH₃

GebouwGebouw

LocatieX:

Y:

variatieDierverblijvenTemperatuur

,

kg/j

°C

Emissie

UittreedrichtingVerticaal

Uittreedsnelheid

DiersoortRAV-code

,

m/s

- OmschrijvingBWL-codeAantalStofEmissiefactorReductieEmissie

dieren(kg/dier/j)

D

.

.

.

.

- gedeeltelijkBB

roostervloer;

met

(water-

mestkanaal

putwand;

schuine

het

varken

-

.

,

met

mestoppervlak

,

m

per

(Varkens;

vleesvarkens,

opfokberen

van

tot

circa

kg

maanden,

opfokzeugen

circa

tot

kg

dekking

van

eerste

)

Landbouw

|

Stalemissies

NaamStal

NH₃

GebouwGebouw

LocatieX:

,

Uittreedhoogte

Y:

,

,

Uittreeddiameter

ventilatieGeforceerdTemperatuur

Temporele

NH₃

.

mestkanaal;

maximaal

van

.

driekantroosters

emitterend

Wijze

/A

en)

met

op

.

mestkelderskg/j

mestkanaal;

metalen

.

,

kg/j

m

,

m

,

°C

variatieDierverblijvenEmissie

UittreedrichtingVerticaal

Uittreedsnelheid

DiersoortRAV-code

,

m/s

- OmschrijvingBWL-codeAantalStofEmissiefactorReductieEmissie

dieren(kg/dier/j)

D

.

.

.

.

- gedeeltelijk

roostervloer;BWL

mestkelders

met

(water-

en)

mestkanaal;

mestkanaal

met

putwand;

met

,

m

varken

vleesvarkens,

kg

tot

circa

S58CoNcro6f2 (07 november 2023)

het

tot

-

,

kg/j

schuine

mestkanaal;

maximaal

(Varkens;

opfokberen

maanden,

kg

op

mestoppervlak

per

NH₃

metalen

driekantroosters

emitterend

.

van

opfokzeugen

eerste

dekking

circa

van

)

7/17

Projectberekening

Landbouw

|

Stalemissies

NaamStal

achter

LocatieX:

Wijze

van

Uittreedhoogte

,

m

ventilatieGeforceerdUittreeddiameter

,

m

Temporele

NH₃

lwGebouwGebouw

Y:

variatieDierverblijvenTemperatuur

,

,

kg/j

,

kg/j

,

kg/j

,

kg/j

°C

Emissie

UittreedrichtingVerticaal

Uittreedsnelheid

DiersoortRAV-code

D

.

.

.

- OmschrijvingBWL-codeAantal

.

+

D

Landbouw

|

Stalemissies

NaamStal

.

.

achter

LocatieX:

Wijze

-

.

van

,

m/s

dierenStofEmissiefactor

NH₃

.

Uittreedhoogte

,

m

ventilatieGeforceerdUittreeddiameter

,

m

Temporele

-

variatieDierverblijvenTemperatuur

,

,

kg/j

NH₃

lwGebouwGebouw

Y:

(kg/dier/j)ReductieEmissie

°C

Emissie

UittreedrichtingVerticaal

Uittreedsnelheid

DiersoortRAV-code

D

.

.

.

- OmschrijvingBWL-codeAantal

.

.

+

D

.

Landbouw

|

Stalemissies

NaamNieuwbouw

LocatieX:

Wijze

-

.

van

Temporele

,

m/s

dierenStofEmissiefactor

NH₃

.

-

linksGebouwGebouw

Y:

Uittreedhoogte

ventilatieGeforceerdUittreeddiameter

variatieDierverblijvenTemperatuur

,

,

(kg/dier/j)ReductieEmissie

,

kg/j

NH₃

m

m

,

°C

Emissie

UittreedrichtingVerticaal

Uittreedsnelheid

DiersoortRAV-code

Combi

- OmschrijvingBWL-codeAantal

luchtw

Landbouw

|

+

emarm-

LocatieX:

van

Temporele

m/s

dierenStofEmissiefactor

(kg/dier/j)ReductieEmissie

NH₃

-

.

,

kg/j

Stalemissies

NaamNieuwbouw

Wijze

,

rechtsGebouwGebouw

Y:

Uittreedhoogte

ventilatieGeforceerdUittreeddiameter

variatieDierverblijvenTemperatuur

,

,

,

NH₃

m

m

°C

Emissie

UittreedrichtingVerticaal

Uittreedsnelheid

DiersoortRAV-code

Combi

S58CoNcro6f2 (07 november 2023)

- OmschrijvingBWL-codeAantal

luchtw

+

emarm-

,

m/s

dierenStofEmissiefactor

(kg/dier/j)ReductieEmissie

NH₃

-

.

,

kg/j

8/17

A

Projectberekening

AERIUS Mobiele

werktuigen | Landbouw

Naam

Mobiele werktuigen op het erf

Locatie

110,5 kg/j

NH3

40,4

Stageklasse

Brandstof-

Draaiuren

verbruik Tractor

_Stage-ll, 2002-2005,

1

nee

75-560

kW, diesel,

SCR:

2

1050

AdBlue

Stof

l/j

105

u/j

NOx

21,5

NHz

7,9 g/j

1050

lj

105

u/j

NOx

21,5

NH:z

7,9 g/j

NOx

21,5

NHz

7,9 g/j

NOx

45,9

NHa

16,8 g/j

ke/i

nee

Tractor

_Stage-ll, 2002-2005,

3

nee

Shovel 1

Stage-ll,

75-560

kW, diesel,

SCR:

1050

l/j

105

u/j

ke/i 2002-2005,

75-560

kW, diesel, SCR:

2240

I/j

224

u/j

ke/i

nee

EB

Emissie

verbruik

kg/i

_ Stage-ll, 2002-2005, 75-560 kW, diesel, SCR:

Tractor

g/i

X:253956,8 Y:483184,11 2,41 ha

Oppervlakte Naam

NOx

Landbouw

| Vuurhaarden, overig

Naam

Cv ketel 1

Gebouw

Gebouw 1

Locatie

X:254053,29

Uittreedhoogte

2,0m 0,000 MAA

V:483154,7 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Verwarming van Ruimten (Zonder Seizoenscorrectie) Landbouw

Warmteinhoud

NOx

3,5 kg/j

NOx

3,5 kg/j

NOx

3,5 kg/j

NOx

3,5 kg/i

(geanonimiseerd)

| Vuurhaarden, overig

Naam

Cvketel 2

Gebouw

Gebouw 2

Locatie

X:254022,63 V:483172,34

Uittreedhoogte

2,0m 0,000 MW

Warmteinhoud

(geanonimiseerd)

Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Verwarming van Ruimten (Zonder Seizoenscorrectie)

@

Landbouw

| Vuurhaarden, overig

Naam

Cvketel 3

Gebouw

Gebouw 3

Locatie

X:254000,16

Uittreedhoogte

Y:483184,52

Warmteinhoud

2,0m 0,000 MAA

(geanonimiseerd)

Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Verwarming van Ruimten (Zonder Seizoenscorrectie) Landbouw

| Vuurhaarden, overig

Naam

Cvketel 4

Gebouw

Gebouw4

Locatie

X:253984,65 Y:483220,97

Uittreedhoogte

9,0m 0,000 MW

Warmteinhoud

(geanonimiseerd)

Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Verwarming van Ruimten (Zonder Seizoenscorrectie) S58CoNcro6f2 (07 november 2023)

9/17

A

Projectberekening

8 AERIUS @

Landbouw

| Vuurhaarden, overig

Naam

Cvketel 5

Gebouw

Gebouw 5

Locatie

X:253926,69

Uittreedhoogte

Y:483102,95

Warmteinhoud

9,0m 0,000

Wijze Temporele van

ventilatie Niet variatie

49 | Wonen

en

NOx

3,5 kg/j

5,0m 0,000 MW

NOx

3,6 kg/j 0,5 kg/j

5,0 m 0,000 MW

NOx

2,0 m 0,000

NOx

geforceerd

MW

(geanonimiseerd)

Verwarming van Ruimten (Zonder Seizoenscorrectie) Werken

| Woningen

Naam

Woning 1

Uittreedhoogte

Locatie

X:254030,52

Warmteinhoud

NHs

Y:483195,83

Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie Wonen

en

Werken

| Woningen

Naam

Woning 2

Uittreedhoogte

Locatie

X:253981 Y:483270

Warmteinhoud

NH3

3,6 kg/j 0,5 kg/j

Wijze van ventilatie Niet geforceerd emporele variatie Continue Emissie

EB

Anders...

aam

Locatie

| Anders... Stationairdraaien

Uittreedhoogte

X:253995,84 Y:483163,99

Warmteinhoud

MW

NHz

20,1

kg/j

0,2 kg/j

Wijze van ventilatie Niet geforceerd emporele variatie Continue Emissie

S58CoNcro6f2 (07 november 2023)

10/17

Projectberekening

Mobiele

werktuigen

|

Bouw,

Industrie

en

LocatieX: Y:

,

enwinning

werktuigenNOₓ

NaamMobiele

Oppervlakte

Delfsto

,

NH₃

,

kg/j

,

kg/j

,

ha

NaamStageklasseBrandstof

-DraaiurenAdBlueStofEmissie

verbruikverbruik

Mobiele

kraan,

ontgravenStage-IV,

-

-

kW,

diesel,

,

l/j

u/j

l/jNOₓ

,

SCR:kg/j

ja

NH₃

,

kg/j

Tractor

+

dumperStage-IV,

-

-

kW,

diesel,

,

l/j

u/j

l/jNOₓ

,

SCR:kg/j

ja

NH₃

,

kg/j

MinikraanStage-IV,

kW,

-

diesel,

,

SCR:

< =

l/j

u/jNOₓ

,

neekg/j

NH₃

,

kg/j

Mobiele

kraan,

aanvullen

funderingStage-IV,

-

kW,

-

diesel,

,

l/j

u/j

l/jNOₓ

,

SCR:kg/j

ja

NH₃

,

g/j

Betonmixer

lossenStage-IV,

keldervloer/muren/strook/vloer

-

-

kW,

diesel,

,

l/j

u/j

l/jNOₓ

,

SCR:kg/j

ja

NH₃

,

kg/j

Betonpomp,

tijdens

bouwStage-IV,

-

-

kW,

diesel,

,

l/j

u/j

l/jNOₓ

,

SCR:kg/j

ja

NH₃

,

kg/j

Mobiele

telekraan

(

ton)Stage-IV,

-

-

kW,

diesel,

,

l/j

u/j

l/jNOₓ

,

SCR:kg/j

ja

NH₃

,

g/j

Mobiele

telekraan

(

ton)Stage-IV,

-

-

kW,

diesel,

,

l/j

u/j

l/jNOₓ

,

SCR:kg/j

ja

NH₃

,

kg/j

Shovel/

verreikerStage-IV,

kW,

-

diesel,

,

SCR:

< =

l/j

u/jNOₓ

NH₃ Heftruck

laden/lossenStage-IV,

kW,

-

diesel,

,

SCR:

< =

l/j

mobiel,

zand

aanbrengenStage-IV,

-

kW,

-

diesel,

,

u/jNOₓ

g/j

,

neekg/j

NH₃ Graafmachine

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://gemeenteraad.dinkelland.nl/api/v1/meetings/836/documents/22147