CConstaterende datDinkelland
Koppel je AI →
Document · PDF

Jaarstukken 2025 Dinkelland

Commissie Sociaal Domein & Bestuur 16 juni 2026, gemeente DinkellandBij agendapunt: 7: Voorstel inzake ontwerp-jaarstukken 2025 Dinkelland62.083 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 6 van 8

De actuele waarde ligt ruim boven de verkrijgingsprijs. Vlottende activa Grond- en hulpstoffen Grond- en hulpstoffen worden gewaardeerd tegen de verkrijgings- of vervaardi- gingsprijs. Indien de marktwaarde lager is dan de verkrijgings- of vervaardigingsprijs worden de grond- en hulpstoffen tegen deze lagere marktwaarde gewaardeerd. Onderhanden werk, waaronder bouwgronden in exploitatie Het startpunt van een grondexploitatie is het raadsbesluit met de vaststelling van het complex, inclusief grondexploitatiebegroting. Vanaf dat moment wordt de gron- dexploitatie geopend en kunnen vervaardigingskosten worden geactiveerd. De onderhanden werken grondexploitatie zijn opgenomen tegen de verkrijgings- of vervaardigingsprijs, verminderd met de opbrengst wegens verkopen. Indien de boekwaarde de marktwaarde van de grond overschrijdt, wordt een afwaardering naar de lagere marktwaarde verantwoord/wordt een voorziening voor het ver- Jaarstukken 2025 I Gemeente Dinkelland 101 651 72 3 4 wachte negatieve resultaat getroffen. De vervaardigingsprijs omvat de aanschaf- fingskosten van de gebruikte grond- en hulpstoffen en de overige kosten (limitatief opgesomd in de kostensoortenlijst zoals opgenomen artikel 6.2.4 van het Besluit ruimtelijke ordening), welke rechtstreeks aan de vervaardiging kunnen worden toegerekend.

In de vervaardigingsprijs worden daarnaast een redelijk deel van de indirecte kosten opgenomen en is de werkelijk over vreemd vermogen betaalde rente over het boekjaar toegerekend. De rente is toegerekend over de boekwaar- de van de grondexploitatie per 1 januari van het betreffende boekjaar. De disconteringsvoet die is gehanteerd in de berekening van de contante waarde ten behoeve van het treffen van een verliesvoorziening voor negatieve grondex- ploitaties is voor alle gemeenten gelijk gesteld aan het maximale meerjarig streef- percentage van de Europese Centrale Bank voor de inflatie binnen de Eurozone. Voor winstneming geldt de percentage of completion-methode: voor zover gron- den zijn verkocht en opbrengsten zijn gerealiseerd wordt tussentijds naar rato van de voortgang van de kosten en de opbrengsten winst worden genomen. Indien aan de volgende voorwaarden is voldaan, bestaat er voldoende zekerheid om winst te kunnen nemen: 1. Het resultaat op de grondexploitatie kan betrouwbaar worden ingeschat, én 2. De grond (of het deelperceel) moet zijn verkocht, én 3. De kosten zijn gerealiseerd (winst wordt naar rato van de realisatie gerealiseerd). Vorderingen en overlopende activa De vorderingen worden gewaardeerd tegen de nominale waarde. Zo nodig is een voorziening voor verwachte oninbaarheid op de boekwaarde in mindering gebracht.

Verantwoorde uitzettingen korter dan één jaar en overlopende activa hebben overwegend een kortlopend karakter en zullen binnen één jaar na ba- lansdatum worden afgewikkeld. Als gevolg van de invoering van de Wet Werk en Bijstand (WWB) zijn gemeenten eigenrisicodrager geworden ten aanzien van de bijstandsverlening. Formeel behoren alle gemeentelijke vorderingen reëel gewaar- deerd te worden. Gelet op de slechte situatie in de agrarische sector bestaat er de mogelijkheid dat enkele vorderingen toch niet geheel dan wel gedeeltelijk zullen worden geïncasseerd. In dit geval is het echter reëel om slechts 20% van de hoofdsom op te nemen. Liquide middelen en overlopende posten Deze activa worden tegen nominale waarde opgenomen. Alle liquide middelen staan ter onmiddellijke beschikking van de gemeente. Vaste financieringsmiddelen Reserves Naast de algemene reserve zijn er diverse reserves gevormd die voor een speci- fiek doel bestemd zijn. Het muteren van reserves vindt plaats op aangeven van de raad. Deze mutaties zijn allemaal incidenteel met uitzondering van de mutaties van de reserve dekking afschrijving investering majeure projecten.

Voorzieningen Voorzieningen worden gewaardeerd op het nominale bedrag van de betrokken verplichting c.q. het voorzienbare verlies. De voorziening pensioenverplichtin- gen ten behoeve van (voormalige) bestuurders is op contante waarde van de (al opgebouwde) toekomstige uitkeringsverplichtingen gewaardeerd. Het renteper- centage waarmee de voorziening contant wordt gemaakt bedraagt 2,954% (2024: 2,325%). In deze voorziening zijn pensioenen opgenomen van politieke ambtsdra- gers. Deze vallen per 1 januari 2028 onder het ABP en worden derhalve dan ook ter zijn der tijd overgedragen. De onderhoudsegalisatievoorzieningen stoelen op een meerjarenraming van het uit te voeren groot onderhoud aan (een deel van) de gemeentelijke kapitaalgoederen, waarin rekening is gehouden met de kwaliteitsei- sen die ter zake geformuleerd zijn. In de paragraaf ‘onderhoud kapitaalgoederen’ die is opgenomen in het jaarverslag is het beleid ter zake nader uiteengezet. Bij verlofsparen is sprake van arbeidskosten gerelateerde verplichtingen, die een niet voorspelbare opbouw en daarmee ook onvoorspelbare afbouw kennen, hiervoor is een voorziening gevormd.De gemeente heeft een onderhoudscontract voor dertig jaar afgesloten voor de Dorper Esch. Jaarlijks wordt de indexatie beoordeeld en afgestemd met de uitvoerder. In 2025 is besloten om voor de indexatie gebruik te gaan maken van de CBS index.

Het onderliggende plan wordt in 2026 beoordeeld door een onafhankelijke derde partij. Op basis van deze herbeoordeling wordt het plan indien nodig bijgesteld Jaarstukken 2025 I Gemeente Dinkelland 102 651 72 3 4 Vaste schulden Vaste schulden worden gewaardeerd tegen de nominale waarde verminderd met gedane aflossingen. De vaste schulden hebben een rentetypische looptijd van langer dan één jaar. Vlottende passiva De vlottende passiva worden gewaardeerd tegen de nominale waarde. Borg- en garantstellingen Voor zover leningen door de gemeente gewaarborgd zijn, zijn deze buiten de tel- ling het totaalbedrag van de geborgde schuldrestanten per einde jaar opgenomen. Overigens is in de toelichting op de balans nadere informatie opgenomen. Algemene grondslagen voor de rechtmatigheidsverantwoording De in de jaarrekening opgenomen rechtmatigheidsverantwoording is opgesteld op basis van de kaders zoals besloten in de Financiële verordening Dinkelland 2024 en op basis van de Kadernota rechtmatigheid 2024.

Dat betekent dat: • De rechtmatigheidsverantwoording toeziet op de financiële rechtmatigheid van baten, lasten en balansmutaties; • De financiële rechtmatigheid waaronder het voorwaardencriterium, het begro- tingscriterium en het misbruik & oneigenlijk gebruik criterium omvat: - Voor het voorwaardencriterium bestaat de norm uit het normenkader zoals op 25 november 2025 door de raad is vastgesteld; - Voor het begrotingscriterium geldt dat alle overschrijdingen van lasten en investeringskredieten onrechtmatig zijn, waarbij voor een aantal scenario’s in de financiële verordening is beschreven wanneer deze overschrijdingen acceptabel zijn; - Ten aanzien van het M&O-criterium kent onze organisatie geen overkoepelende nota M&O-beleid. Dit is toegelicht in de toelichting op de rechtmatigheidsverantwoording in de paragraaf Bedrijfsvoering. Om dat alleen bij misbruik sprake is van een onrechtmatigheid zijn eventuele gevallen van misbruik (mits cumulatief met andere fouten of onduidelijkheden boven de verantwoordingsgrens) opgenomen in de rechtmatigheidsverantwoording. • De rechtmatigheidsverantwoording is opgesteld binnen de kaders van de Kader- nota rechtmatigheid 2025 van de Commissie BBV alsmede onze eigen financië- le verordening.

Dit betekent dat: - Een verantwoordingsgrens van 2% is gehanteerd waarboven cumulatieve fouten en onduidelijkheden in de rechtmatigheidsverantwoording worden opgenomen; - Een rapporteringstolerantie van €50.000 is gehanteerd waarboven fouten en onduidelijkheden in de paragraaf Bedrijfsvoering worden opgenomen. TOELICHTING OP DE BALANS PER 31 DECEMBER Vaste activa Immateriële vaste activa De post immateriële vaste activa wordt onderscheiden in: Immateriële vaste activa (Bedragen x €1.000) | Boekwaarde 1-1-2025 | Herrubricering | Investeringen | Afwaardering | Afschrijving/aflossing | Boekwaarde 31-12-2025 Onderzoekskosten | 57 | 29 | 158 | 7 | 237 Bijdr.

aan activa in eigendom van derden | 228 | 17 | 2 11 Totaal | 285 | 29 | 158 | 0 | 24 | 448 Materiële vaste activa De post materiële vaste activa wordt onderscheiden in: Materiële vaste activa (bedragen x €1.000) | Saldo 31-12-2024 | Saldo 31-12-2025 In erfpacht uitgegeven gronden | 1.058 | 1.058 Investeringen met een economisch nut | 30.907 | 30.088 Investeringen met economish nut waarvoor een heffing wordt geheven | 16.765 | 16.389 Investeringen met maatschappelijk nut | 4.945 | 5.090 Strategische gronden | 4.773 | 5.681 Agrarische gronden | 1.749 | 1.768 Totaal | 60.197 | 60.074 Het onderstaande overzicht geeft het verloop van de boekwaarde van de materiële activa weer: Materiële vaste activa (bedragen x €1.000) | Boekwaarde 1-1-2025 | Herrubricering | Investeringen | Bijdragen van derden | Des-investeringen | Afschrijvingen | Boekwaarde 31-12-2025 In erfpacht uitgeven gronden | 1.058 | 1.058 Gebouwen | 19.101 | 1.355 | 66 | 929 | 19.461 Gebouwen waarvoor heffing wordt geheven E.N.** | 14 | 3 | 11 Gronden en terreinen M.N.* | 172 | 172 Gronden en terreinen E.N.** | 9.894 | 9.894 Gronden en terreinen waarvoor heffing wordt geheven E.N.** | 147 | 147 Grond,weg en waterw.M.N | 4.918 | - 29 | 279 | 339 | 4.828 Grond,weg en waterw.E.N | 499 | 39 | 460 Overige mat.vaste activawaarvoor heffing wordt geheven E.N.** | 16.227 | 1.293 | 11 7 | 798 | 16.606

Overige mat.vaste activawaarvoor heffing wordt geheven E.N.** | 0 | 0 Overige mat.vaste activa M.N. | 261 | 11 | 1 | 26 | 245 Duurzame bedrijfsmiddelen E.N | 332 | 691 | 156 | 76 | 792 Strategische gronden | 5.681 | 908 | 4.773 Agrarische gronden | 1.768 | 2 | 21 | 1.749 *M.N. maatschappelijk nut **E.N. economisch nut Totaal | 60.074 | - 29 | 3.630 | 340 | 929 | 2.210 | 60.196 103 De belangrijkste in het boekjaar gedane investeringen in materiële vaste activa met economisch nut staan in onderstaand overzicht vermeld: Materiële vaste activa met economisch nut (bedragen x €1.000) | beschikbaar gesteld krediet | besteed voorgaande dienstjaren | besteed in dienstjaar | restant krediet Vervanging grote gemalen(K) | 50 | 17 | 30 | 3 2019 Klimaat GRP 2019 2024 | 319 | 264 | 55 | - 1 2020 Klimaat GRP 2019 2024 | 875 | 0 | 141 | 734 2021 Drukriool GRP 2019 2024 | 375 | 2 | 374 | - 1 2023 Rioolvervanging GRP 2019 2024 | 875 | 756 | 128 | - 9 2024 Uitbreiding gemeentewerf Koggelsteeg | 1 .

111 | 17 | 1.061 | 33 2024 Revitalisatie bouwkosten de Schalm | 345 | 2 | 228 | 11 5 2024 Revitalisatie installatie de Schalm | 805 | 0 | 536 | 269 2025 WRP renovatie riool | 265 | 0 | 196 | 69 2025 WRP rioolvervanging en personeel | 932 | 0 | 233 | 700 Totaal | 5.952 | 1.059 | 2.981 | 1.912 De belangrijkste in het boekjaar gedane investeringen in materiële vaste activa met maatschappelijk nut staan in onderstaand overzicht vermeld: Materiële vaste activa met economisch nut (bedragen x €1.000) | beschikbaar gesteld krediet | besteed voorgaande dienstjaren | besteed in dienstjaar | restant krediet Beleidsplan openbare verlichting 2023 | 140 | 11 5 | 25 | 0 Beleidsplan openbare verlichting 2024 | 140 | 0 | 140 | 0 Beleidsplan openbare verlichting 2025 | 131 | 0 | 56 | 75 Gevelverlichting Nicolaasplein Denekamp | 200 | 181 | 19 | 0 Vervanging kunstwerken | 590 | 0 | 23 | 567 Totaal | 1.201 | 296 | 262 | 643 104 Financiële vaste activa Hetverloopvandefinanciëlevasteactivagedurendehetjaarwordtinonderstaandoverzichtweergegeven: Financiële vaste activa (bedragen x €1.000) | Boekwaarde 1-1-2025 | Investeringen | Desinvesteringen | Afschrijving/Aflossing | Boekwaarde 31-12-2025 Kapitaalverstrekkingen: Deelnemingen | 2.479 | 2 | 2.477 Gemeenschappelijke regelingen | 41 | 41 2.520 | 0 | 2 | 0 | 2.518 Leningen aan : Woningbouwcorporaties | 19 | 19 | 0 Deelnemingen | 324 | 324 343 | 0 | 0

| 19 | 324 Overige langlopende leningen | 5.448 | 2.625 | 71 | 8.003 Totaal | 8.311 | 2.625 | 2 | 89 | 10.844 Vlottende activa Voorraden De in de balans opgenomen voorraden worden uitgesplitst naar in exploitatie genomen bouwgronden en overige voorraden. De niet in exploitatie genomen bouwgronden zijn ondergebracht onder de materiële activa onderdeel strategische gronden. Van de in exploitatie genomen bouwgronden kan het volgende overzicht worden gegeven: Gronden in exploitatie | Boekwaarde | Mutaties in het jaar 2025 | Boekwaarde (bedragen x €1.000) | per 1-1-2025 | Uitgaven | Inkomsten | Winstneming | Inzet Voorziening | per 31-12-2025 Brookhuis | - 383 | 522 | 22 | - 153 | 0 | - 37 Spikkert | - 1469 | 1269 | 1038 | - 57 | 0 | - 1295 Hopmanstraat | - 36 | 46 | 0 | - 10 | 0 | 0 Denekamp Oost 1e fase | 278 | 65 | 1159 | 76 | 0 | - 740 Saasveld De Lenne | - 317 | 258 | 0 | 10 | 0 | - 48 Rossum Noord 2e fase | 140 | 85 | 0 | 0 | 0 | 225 Denekamp Oost 2e fase | 1512 | 417 | 22 | 13 | 0 | 1920 Bögelscamp | 149 | 86 | 0 | 0 | 0 | 235 Tilligte Noord | 7 11 | 440 | 207 | 61 | 0 | 1006 Diepengoor | 0 | 513 | 0 | 0 | 0 | 513 Deurningen De Wieffer | 0 | 776 | 0 | 0 | 0 | 776 Saasveld Koninksweg | 0 | 253 | 0 | 0 | 0 | 253 De Mors IV | 1484 | 28 | 181 | 0 | 0 | 1331 Echelpoel III | - 38 | 39 | 0 | - 1 | 0 | 0 De Mors V | -256 | 44 | 0 | 0 | 0 | 300 Totaal | 2288 | 4841 | 2629 | 61 | 0 |

4439 105 Gronden in exploitatie (bedragen x €1.000) | Boekwaarde per 31-12-2025 | Voorziening per 1-1-2025 | Mutatie in 2025 | Voorziening per 31-12-2025 | Balanswaarde per 31-12-2025 Brookhuis | - 37 | 0 | 0 | 0 | - 37 Spikkert | - 1295 | 0 | 0 | 0 | - 1295 Hopmanstraat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 Denekamp Oost 1e fase | - 740 | 0 | 0 | 0 | - 740 Saasveld De Lenne | - 48 | 0 | 0 | 0 | - 48 Rossum Noord 2e fase | 225 | 0 | 0 | 0 | 225 Denekamp Oost 2e fase | 1920 | 0 | 0 | 0 | 1920 Bögelscamp | 235 | 0 | 0 | 0 | 235 Tilligte Noord | 1006 | 0 | 0 | 0 | 1006 Diepengoor | 513 | 0 | 517 | 517 | - 4 Deurningen De Wieffer | 776 | 0 | 0 | 0 | 776 Saasveld Koninksweg | 253 | 0 | 53 | 53 | 200 De Mors IV | 1331 | 1171 | - 10 | 1161 | 170 Echelpoel III | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 De Mors V | 300 | 0 | 0 | 0 | 300 Totaal | 4439 | 1171 | 560 | 1732 | 2707 Gronden in exploitatie (bedragen x €1.000) | Balanswaarde | Geraamde nog | Geraamde nog te | Geraamd resultaat | Geraamd resultaat per 31-12-2025 | te realisen kosten | realiseren opbrengsten | (nominale waarde) | (contante waarde) Brookhuis | - 37 | 35 | 0 | - 2 | - 2 Spikkert | -- 1295 | 1292 | 0 | - 3 | - 3 Hopmanstraat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 Denekamp Oost 1e fase | 740 | 676 | 34 | - 98 | - 94 Saasveld De Lenne | - 48 | 41 | 0 | - 8 | - 7 Rossum Noord 2e fase | 225 | 1378 | 1960 | - 357 | - 323 Denekamp Oost 2e fase | 1920 | 2346 | 6952 | - 2686 | -

2247 Bögelscamp | 235 | 1762 | 3224 | - 1227 | - | 1111 Tilligte Noord | 1006 | 673 | 3218 | - 1539 | - 1340 Diepengoor | - 4 | 158 | 154 | 517 | 497 Deurningen De Wieffer | 776 | 1428 | 2509 | - 305 | - 282 Saasveld Koninksweg | 200 | 441 | 642 | 53 | 49 De Mors IV | 170 | 12 | 181 | 1161 | 1139 Echelpoel III | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 De Mors V | 300 | 1083 | 1996 | - 616 | - 537 Totaal | 2707 | 11325 | 20870 | - 5108 | - 4261 106 De waardering van de in exploitatie genomen gronden is gebaseerd op de in- | Uitzettingen korter dan één jaar zichten per 31 12 2025 en de daarbij behorende inschatting van uitgangspunten, | De in de balans opgenomen uitzettingen met een looptijd van één jaar of minder parameters en risico’s. Uiteraard betreft dit een inschatting die omgeven is door | kunnenalsvolgtgespecificeerdworden: onzekerheden, die periodiek, maar minimaal jaarlijks, wordt herzien en waarbij de waardering in het komende jaar zowel positief als negatief kan uitvallen. Het | Overige vorderingen (Bedragen x €1.000) | Saldo 31-12-2025 | Saldo 31-12-2024 college is van mening dat op basis van de huidige formatie en inzichten de beste | Vordering op BCF | 8.938 | 7.768 schatting is gemaakt voor de waardering van de in exploitatie genomen gronden.

| Vorderingen op openbare lichamen | 254 | 1.835 Het college hanteert de volgende algemene uitgangspunten ten aanzien van haar schattingen: | Belastingvorderingen | 221 | 255 • | Rentepercentage bedraagt 0,15%; | Voorziening belastingvorderingen | - 26 | - 20 195 | 235 • | Alle kostenopgaven bouw- en woonrijp maken zijn opnieuw beoordeeld/ geraamd door de afdeling Openbare Ruimte. | Overige vorderingen | 1.828 | 606 • | Bij de kostenopgave is een fasering met een cbs index toegepast. • | Het budget per jaar inclusief de index is in de betreffende jaarschijf | Debiteuren BBZ/Bijstand | 571 | 794 van de grondexploitatie opgenomen. | Voorziening | - 315 | - 471 • | Eventuele prijsverhoging voor grondprijzen wordt jaarlijks toegepast | 256 | 323 o.b.v. de meest recente grondprijsbrief. | Debiteuren Tozo | 98 | 182 • | De geplande afzet is gebaseerd op uitgangspunten in de woonvisie en | Voorziening | 0 | 0 bedrijventerreinvisie. | 98 | 182 Ten aanzien van de geraamde nog te maken kosten heeft het college de geactualiseerde berekeningen vanuit de afdeling openbare ruimte gehanteerd.

| Totaal bijstandsdebiteuren | 354 | 505 Ten aanzien van de geraamde nog te realiseren opbrengsten heeft het college de uitgangspunten uit de woonvisie en bedrijventerreinvisie gehanteerd, ten aanzien | Rekeningcourant verhouding met niet-financiele instellingen | 314 | 143 van geraamde capaciteit geldt: | Uitzettingen in 's Rijks schatkist met een • | Woningen: woningbouwaantallen zijn conform woningbouwprogramma | rentetypische looptijd korter dan 1 jaar | 3.309 | 8.947 • | Bedrijventerrein: uitgeefbare hectares zijn conform bedrijventerreinvisie | Totaal | 15.192 | 20.039 De risico’s zijn nader toegelicht in de paragraaf grondbeleid en de paragraaf weer- standsvermogen en risicobeheersing in het jaarverslag. | In bovenstaand overzicht zijn voorzieningen opgenomen voor dubieuze debiteuren.

Overige voorraden | Saldo | Specificatieschatkistbankieren (Bedragen x € 1.000) | 1-1-2025 | Mutatie boekjaar | Saldo31-12-2025 Voorraad gebouwen | 155 | -155 | 0Schatkistbankieren (Bedragen x €1.000) | Saldo 31-12-2025 | Saldo 31-12-2024 Schatkistbankieren | 3.309 | 8.947 Totaal | 155 | -155 | 0 107 Berekening benutting drempelbedrag schatkistbankieren (bedragen x €1000) Verslagjaar (1) | Drempelbedrag | 1620 Kwartaal 1 | Kwartaal 2 | Kwartaal 3 | Kwartaal 4 Kwartaalcijfer op dagbasis (2) | buiten ‘s Rijks schatkist | 432 | 462 | 416 | 438 aangehouden middelen (3a) = (1) > (2) | Ruimte onder het drempelbe-drag | 1.188 | 1.158 | 1.204 | 1.182 (3b) = (2) > (1) | Overschrijding van het drem-pelbedrag | - | - | - | - (1) Berekening drempelbedrag Verslagjaar (4a) | Begrotingstotaal verslagjaar | 81.000 Het deel van het begrotingsto- (4b) | taal dat kleiner of gelijk is aan | 81.000 €500 miljoen Het deel van het begrotingsto- (4c) | taal dat de €500 miljoen te boven gaat (1) = (4b)*0,02 + (4c)*0,002 met een minimum van €1.000.000 als het begrotingstotaal kleiner of gelijk is aan 500 mln. En als begrotingstotaal groter dan €500 miljoen is is het drempelbedrag | Drempelbedrag | 1620 gelijk aan €10 miljoen, vermeerderd met 0,2% van het deel van het begrotingstotaal dat de €500 miljoen te boven gaat.

(2) Berekening kwartaalcijfer op dagbasis buiten ‘s Rijks schatkist aangehouden middelen Kwartaal 1 | Kwartaal 2 | Kwartaal 3 | Kwartaal 4 Som van de per dag buiten ‘s (5a) | Rijks schatkist aangehouden | 38.857 | 42.052 | 38.285 | 40.299 middelen (negatieve bedragen tellen als nihil) (5b) | Dagen in het kwartaal | 90 | 91 | 92 | 92 Kwartaalcijfer op dagbasis (2) - (5a) / (5b) | buiten ‘s Rijks schatkist aange- | 432 | 462 | 416 | 438 houden middelen 108 Liquidemiddelen Hetsaldovandeliquidemiddelenbestaatuitdevolgendecomponenten: Liquide middelen (Bedragen x €1.000) | Saldo 31-12-2025 | Saldo 31-12-2024 Kas | 1 | 3 Bank | 485 | 419 Totaal | 486 | 421 Alleliquidemiddelenstaanteronmiddellijkebeschikkingvandegemeente.

Overlopende activa (Bedragen x €1.000) | Saldo 31-12-2025 | Saldo 31-12-2024 Vooruitbetaalde bedragen | 265 | 219 De voorschotbedragen die ontstaan door voorfinanciering op uitkeringen met een specifiek bestedingsdoel, nog te ontvangen van: - | Europese overheidslichamen | 2.178 | 372 - | Het rijk - | Overige Nederlandse overheidslichamen Nog te ontvangen bedragen | 1.949 | 1.883 Totaal | 4.392 | 2.474 De voorschotbedragen die ontstaan door voorfinanciering op uitkeringen met een specifiek bestedingsdoel, nog te ontvangen van: - | Europese overheidslichamen | Saldo 1-1-2025 | Toevoegingen | Ontvangen | Terug- | Saldo - | Het rijk | bedragen | betalingen | 31-12-2025 - | Overige Nederlandse overheidslichamen bedragen x €1.000 Regeling: SISA Uitkering stimulering sport 2023 | 199 | 199 | 0 Realisatistimulans | 0 | 483 | 483 Bekostingsregeling opvang ontheemden Oekraine | 173 | 6.201 | 4.679 | 1.696 Totaal | 372 | 6.684 | 4.877 | 0 | 2.179 109 Vaste passiva Eigen vermogen Het in de balans opgenomen eigen vermogen bestaat uit de volgende posten: Liquide middelen (Bedragen x €1.000) | Saldo 31-12-2025 | Saldo 31-12-2024 Algemene reserve | 7.605 | 8.708 Bestemmingsreserves | 41.130 | 38.159 Resultaat na bestemming | 3.108 | 2.905 Totaal | 51.843 | 49.772 Het verloop van de reserves wordt hieronder toegelicht (Bedragen x € 1.000): Algemene reserve Omschrijving boeking | Stand 1/1 |

Bij | Af | Stand 31/12 Doel/motief: Buffer om in uiterste noodzaak incidentele onverwachte/onvoorziene uitgaven maar ook rekening tekorten te dekken. Resultaatbestemming 2024 | 1.245 Reserve incidenteel beschikbare algemene middelen | 4.945 Complex Echelpoel III te Weerselo | 1 Complex De Mors te Ootmarsum | 10 Complex Tilligte Noord | 61 Complex Brookhuis te Denekamp | 153 Complex Denekamp Oost 1e fase te Denekamp | 76 Complex Denekamp Oost 2e fase te Denekamp | 13 Complex Spikkert te Weerselo | 57 Complex Koninksweg te Saasveld | 53 Complex De Lenne te Saasveld | 10 Complex Diepengoor te Denekamp | 517 Complex Hopmanstraat te Denekamp | 10 Saldo MJB 2025 | 1.257 Saldo Perspectiefnota 2026 | 978 Saldo programmajournaal 2025 | 983 Algemene reserve - Totaal | 8.708 | 4.633 | 5.736 | 7.605 Reserve nog te bestemmen resultaat vorig boekjaar Omschrijving boeking | Stand 1/1 | Bij | Af | Stand 31/12 Doel/motief: Het te verdelen resultaat van de exploitatie toe te voegen aan het eigen vermogen Resultaatbestemming 2024 | 1.567 Reserve migratie | 1.254 Reserve saldo van de rekening - Totaal | 2.905 | 0 | 2.821 | 84 110 Reserve onderhoud gebouwen Omschrijving boeking | Stand 1/1 | Bij | Af | Stand 31/12 Doel/motief: Spreiden van de lasten welke voortvloeien uit het groot onderhoud van diverse gemeentelijke gebouwen (met uitzondering van onderwijsgebouwen).

Dotatie aan reserve onderhoud gebouwen | 312 Reserve incidenteel beschikbare algemene middelen | 9 Taakmutatie: Europese richtlijn energieprestatie gebouwen | 8 Taakmutatie: Handhaving energielabel C kantoren | 2 Onderhoudskosten | 395 Reserve onderhoud gebouwen - Totaal | 2.108 | 330 | 395 | 2.043 Reserve dekking afschrijvingen investeringen majeure projecten Omschrijving boeking | Stand 1/1 | Bij | Af | Stand 31/12 Doel/motief: Dekking kapitaallasten investeringen Reserve incidenteel beschikbare algemene middelen | 8 Reserve wegen en kunstwerken | 270 Dekking afschrijvingen majeure projecten | 326 Reserve dekking afschrijvingen investeringen majeure projecten - Totaal | 13.596 | 278 | 326 | 13.547 Reserve Maatschappelijk Effecten Plan Omschrijving boeking | Stand 1/1 | Bij | Af | Stand 31/12 Doel/motief: Realiseren van projecten uit het Maatschappelijk Effecten Plan Voorbereidingskosten basischolen | 178 Reserve maatschappelijk effectenplan - Totaal | 571 | 0 | 178 | 393 Reserve wegen en kunstwerken Omschrijving boeking | Stand 1/1 | Bij | Af | Stand 31/12 Doel/motief: Spreiden van de lasten welke voortvloeien uit het groot onderhoud van wegen en kunstwerken.

Reserve dekking afschrijvingen investeringen majeure projecten | 270 Onderhoud kunstwerken | 940 Reserve wegen en kunstwerken - Totaal | 1.614 | 0 | 1.210 | 404 111 Reserve incidenteel beschikbare algemene middelen Omschrijving boeking | Stand 1/1 | Bij | Af | Stand 31/12 Doel/motief: Vrij beschikbare algemene middelen Resultaatbestemming 2024 | 214 Algemene reserve | 4.945 Reserve onderhoud gebouwen | 9 Reserve College akkoord | 220 Reserve migratie | 743 Reserve dekking afschrijvingen investeringen majeure projecten | 8 Landelijke beeindigingsregeling veehouderij bedrijven | 11 2 Amendement: Twente FM | 25 Motie: Watertappunten | 11 Uitvoeringsprogramma cultuurregio Twente | 13 Detachering mbt Archief Ootmarsum | 15 Verkeersveiligheid | 89 Versnelling organisatieontwikkeling | 565 Leefbaarheidsfonds | 46 Leader | 35 Reserve incidenteel beschikbare algemene middelen - Totaal | 5.685 | 5.526 | 1.525 | 9.686 Reserve onderhoud en vervanging openbaar groen en speeltoestellen Omschrijving boeking | Stand 1/1 | Bij | Af | Stand 31/12 Doel/motief: Dekking uitvoeringsplan KOG Vrijval m.b.t.

biodiversiteit | 95 Uitvoeringsplan KOG | 215 Reserve onderhoud en vervanging openbaar groen en speeltoestellen - Totaal | 656 | 0 | 310 | 346 112 Reserve College akkoord 2022 - 2026 Omschrijving boeking | Stand 1/1 | Bij | Af | Stand 31/12 Doel/motief: Dekking uitvoering College akkoord Uitvoeringskosten duurzaamheid jaarschijf 2023 retour van Noaberkracht | 60 Reserve incidenteel beschikbare algemene middelen | 220 Kernondersteuner | 13 Wijkaanpak | 33 Circulaire economie | 20 Versterking toerisme | 102 Samenwerking centrumondernemers | 15 Werkbudget: Mogelijkheden bedrijfsuitbreiding | 1 Mijn Dinkelland 2030 | 20 Twenteboard development | 248 Werkbudget: Integraal veiligheidsbeleid | 4 Gebiedsgerichte aanpak verhoging onderhoud | 18 Faciliteren samenlevingsinitiatieven | 40 Boomveiligheidscontrole (BVC) - risicoinventarisatie | 59 Motie Isolatiesubsidie | 19 Projectgelden: leefomgeving van de toekomst | 136 Leefomgeving v.d.

toekomst - Duurzaam buurtinitiatief | 8 Soorten Management Plan Dinkelland | 167 Centrumplan Denekamp, revitaliseren Eurowerf | 18 Projectleiding en onderzoek | 88 Onderzoek geothermie omgeving denekamp | 11 0 Schoolmaatschappelijk werk | 58 Werkbudget: Agrariische | sector | 53 Incidenteel opstartbudget Quickwins | 5 Buurtsportcoaches | 1 Nadere regeling cultuurparticipatie en evenementen | 4 Groene cheques | 12 Werkbudget: Leefbare kernen | 50 Plan van aanpak Ruimtelijke Ontwikkelstrategie | 13 Transitiebudget visie sociale zaken | 51 Reserve College akkoord 2022 - 2026 - Totaal | 5.522 | 60 | 1.584 | 3.998 113 Reserve Migratie Omschrijving boeking | Stand 1/1 | Bij | Af | Stand 31/12 Doel/motief: Via het instellen van deze reserve ontstaat een volledig beeld van alle beschikbare algemene middelen binnen het brede begrip Migratie. Door dit volledige(re) beeld kan op een transparante manier worden gewerkt aan een integrale afweging tussen de beschikbare middelen voor migratie en de trends en ontwikkelingen die spelen.

Reserve nog te bestemmen resultaat vorig boekjaar | 1.254 Reserve incidenteel beschikbare algemene middelen | 743 Uitbreiding fte voor migratie en inburgering | 83 Resultaat Oekraïne | 132 Projectleider AZC | 166 Inburgering - leerbaarheidstoets | 6 Reserve Migratie - Totaal | 0 | 2.003 | 381 | 1.622 Reserve Onderwijshuisvesting Denekamp Omschrijving boeking | Stand 1/1 | Bij | Af | Stand 31/12 Doel/motief: Dekking uitvoering visie onderwijshuisvestiging Denekamp Stelpost kapitaallasten samen scholen | 600 Reserve Onderwijshuisvesting Denekamp - Totaal | 8.408 | 600 | 0 | 9.008 Reserves - Totaal | 49.773 | 13.431 | 14.468 | 48.736 Voorzieningen De in de balans opgenomen voorzieningen bestaan uit de volgende posten: Voorzieningen (bedragen x €1.000) | Saldo 31-12-2025 | Saldo 31-12-2024 Verplichtingen, verliezen en risico's | 3.744 | 3.380 Door derden beklemde middelen | 4.602 | 4.319 Toekomstige verplichtingen | 416 | 444 Totaal | 8.763 | 8.143 Het verloop van de voorzieningen wordt hieronder toegelicht (Bedragen x €1.000): Voorziening pensioenen en wachtgelden (voormalige) bestuurders Omschrijving boeking | Stand 1/1 | Bij | Af | Stand 31/12 Doel/motief: Egaliseren van toekomstige verplichtingen voor pensioenen en wachtgelden aan gewezen wethouders Vrijval t.g.v.

resultaat | 5 Toevoegingen | 578 Aanwendingen | 283 Voorziening pensioenen en wachtgelden wethouders - Totaal | 2.749 | 583 | 283 | 3.049 114 Voorziening liquidatie Top Craft Omschrijving boeking | Stand 1/1 | Bij | Af | Stand 31/12 Doel/motief: Dekking van toekomstige kosten verband houdend met de herstructurering/ontmanteling van de Gemeenschappelijke Regeling WOT en Top-Craft. Afbouw voorziening | 12 Voorziening liquidatie Top Craft - Totaal | 12 | 0 | 12 | 0 Voorziening riolering Omschrijving boeking | Stand 1/1 | Bij | Af | Stand 31/12 Doel/motief: Middelen derden die dienen om ongewenste schommelingen (sterke fluctuatie) van door de gemeente aan burgers in rekening te brengen tarieven voor rioolrecht op te vangen. Uitgangspunt hierbij is kostendekkende tarieven voor rioolrecht. Exploitatieoverschot | 296 Voorziening riolering - Totaal | 4.307 | 296 | 0 | 4.602 Voorziening afval Omschrijving boeking | Stand 1/1 | Bij | Af | Stand 31/12 Doel/motief: Middelen derden die dienen om ongewenste schommelingen (sterke fluctuatie) van door de gemeente aan burgers in rekening te brengen tarieven voor afvalstoffenhef- fing en reinigingsrecht op te vangen. Uitgangspunt hierbij is kostendekkende tarief.

Exploitatietekort | 28 Voorziening afval - Totaal | 444 | 0 | 28 | 416 Voorziening groot onderhoud Dorper Esch Omschrijving boeking | Stand 1/1 | Bij | Af | Stand 31/12 Doel/motief: Egalisatierekening die dient om ter dekking van de onderhoudskosten van Dorper Esch over een periode van 30 jaar Structurele dotatie | 495 Onderhoudskosten | 415 Voorziening afval - Totaal | 428 | 495 | 415 | 508 Voorziening verlofsparen Omschrijving boeking | Stand 1/1 | Bij | Af | Stand 31/12 Doel/motief: Hiermee kunnen medewerkers passend bij hun levensfase hun bovenwettelijke vakantie inzetten op een manier die aansluit bij hun persoonlijke levens- en carrièreplanning en het gemeentelijke vitaliteitsbeleid. Dotatie verlofsparen | 3 Voorziening verlofsparen - Totaal | 5 | 3 | 0 | 8 Voorzieningen - Totaal | 8.143 | 1.178 | 559 | 8.763 115 Vaste schulden met een looptijd langer dan één jaar De onderverdeling van de in de balans opgenomen langlopende schulden is als volgt: Vaste schulden (bedragen x €1.000) Rentetypische looptijd 1 jaar of langer | Saldo 31-12-2025 | Saldo 31-12-2024 Onderhandse leningen: - binnenlandse pensioenfondsen en verzekeringsinstellingen | 0 | 77 - binnenlandse banken en overige financiële instellingen | 15.693 | 18.866 - overige vaste schulden | 30 | 60 Totaal | 15.723 | 19.003 Er is voor €3.251.000 afgelost waardoor het totaal bedrag aan leningen op €15.693.000 komt.

De totale rentelast voor het jaar met betrekking tot de vaste schulden bedraagt €325.000 (vorig jaar €390.000). Vlottende passiva Netto vlottende schulden met een rente typische looptijd korter dan één jaar: Netto-vlottende schulden (bedragen x € 1.000) Rentetypische looptijd korter dan 1 jaar | Saldo 31-12-2025 | Saldo 31-12-2024 Kasgeldleningen | 0 | 0 Overige schulden: Crediteuren | 6.182 | 4.905 Waarborgsommen | 7 | 22 Totaal | 6.189 | 4.928 Netto vlottende schulden met een rente typische looptijd korter dan één jaar: Overlopende passiva (bedragen x € 1.000) | Saldo 31-12-2025 | Saldo 31-12-2024 Van EU overheidslichamen, het Rijk en NL overheidslichamen ontvangen voorschotbedragen op specifieke uitkeringen | 9.398 | 8.591 Verplichtingen die in het begrotingsjaar zijn opgebouwd en die in een volgend begrotingsjaar tot betaling komen met uitzondering van jaarlijks terugkerende arbeidskosten gerelateerde | 2.349 | 2.438 verplichtingen van vergelijkbaar volume Totaal | 11.747 | 11.029 SpecificatievanEUenNL | overheidslichamenontvangenvoorschotbedragenopspecifiekeuitkeringen: 116 Van EU overheidslichamen, het Rijk en NL overheidslichamen ontvangen voorschotbedragen op specifieke uitkeringen (bedragen x € 1.000) | Saldo 1-1-2025 | Stortingen | Onttrekkingen | Terugbetalingen | Saldo 31-12-2025 Regeling: Subsidie verkeersveiligheid | 0 | 156 | 76 | 80

Specifieke uitkering sport Dinkelland | 713 | 797 | 679 | 713 | 11 8 Uitkering stimulering sport 2020 | 487 | 82 | 405 Uitkering stimulering sport 2021 | 523 | 126 | 397 TOZO | 393 | 1 | 151 | 240 Toeslagenaffaire | 53 | 13 | 66 Kwijtschelden publieke schulden herstel operatie toeslagen | 5 | 0 | 5 | - Kwijtschelding gemeentelijke belastingen | 2 | 0 | 2 | - Onderwijsachterstandenbeleid | 43 | 125 | 127 | 41 Nationaal Programma Onderwijs | 61 | 61 Tijdelijke impulsregeling klimaatadaptatie 2021–2027 | 328 | 28 | 301 Wet inburgering | 106 | 254 | 360 | 0 Onderwijsroute | 7 | 1 | 6 | - Spuk energiearmoede | 126 | 17 | 109 Verkeersmaatregelen SPV (2e tranche) | 279 | 64 | 216 Verkeersmaatregelen SPV (3e tranche) | 0 | 763 | 51 | 712 Flexwonen | 384 | 384 Meerkosten energie openbare zwembaden | 340 | 340 | 0 Capaciteit klimaat- en energiebeleid | 901 | 55 | 669 | 286 Lokale aanpak isolatie | 3.021 | 2.610 | 186 | 2 | 5.444 Brede Spuk | 143 | 409 | 382 | 170 Subsidieregeling sanering verkeerslawaai | 60 | 57 | 3 Overige regelingen: Verkeer, gedragsbeinvl proj en infr maatregelen | 22 | 22 | 0 Subsidie Engels tuin Ootmarsum 2024 2029 | 30 | 5 | 25 Subsidie cultuureducatie | 0 | 51 | 13 | 38 Geluidssanering Deurningerstraat Denekamp | 8 | 3 | 5 Subsidie Elke Tukker bewust gezond | 79 | 71 | 7 Bijdragen KGO / landschapsfonds | 150 | 39 | 68 | 121 Subsidie toren Denekamp | 0 | 33 | 1 |

32 Kennissessie Kansrijk Ondernemen | 1 | 1 | 0 Subsidie project Bromeliastraat Denekamp | 0 | 70 | 70 Stads- en dorpsarrangement shopdoarp Denekamp | 0 | 60 | 45 | 15 Klimaatadaptatie Veldkamp-Borchert te Denekamp | 141 | 89 | 51 Zonnecarport Sportcomplex Dorper Esch Denekamp | 184 | 184 | - Totaal | 8.590 | 5.434 | 3.006 | 1.620 | 9.398 117 Verplichtingen die in het begrotingsjaar zijn opgebouwd en die in een volgend begrotingsjaar tot betaling komen met uitzondering van jaarlijks terugkerende arbeidskosten gerelateerde verplichtingen van vergelijkbaar volume (Bedragen x €1.000) | Saldo 31-12-2025 | Saldo 31-12-2024 Transitorische rente | 142 | 142 Wmo jeugd | 993 | 1.026 Tussenrekening PGB | 41 | 132 Loonbelasting | 144 | 121 Omzetbelasting | 210 | 174 Accountant | 54 | 51 Energie | 23 Inburgeringskosten | 42 Uitgaven m.b.t.

migratie | 167 | 26 Vrij toegankelijke voorzieningen | 32 Preventieve ondersteuning | 43 Praktijkondersteuner huisarts | 31 Elke Tukker bewust gezond | 41 Rekenkamer | 20 Dusinksweg | 65 Onderhoudskosten wegen | 186 Rioolrenovatie | 207 Vooruitontvangen bedragen | 120 Reiniging riool | 49 Kosten m.b.t voormalig Klooster Maria ad Fontes | 70 Leerplicht | 50 Leerlingenvervoer | 17 Jaarafrekening ODT | 35 Compensatie belastingmaatregel SPN | 40 Lokale aanpak isolatie | 131 Overige nog te betalen kosten | 87 | 79 Totaal | 2.349 | 2.438 118 Niet uit de balans opgenomen rechten/verplichtingen | Geldnemer | Aard/ Oorspronkelijk % | Restant x €1.000 Omschrijving | bedrag x €1.000 | borgstelling | per 31-12-2025 Recht op verliescompensatie in het kader van de vennootschapsbelasting | Stichting Mijande Wonen | garantie | 1.374 | 100% | 973 De gemeente Dinkelland heeft een bedrag van € 1.290.000 buiten de balans | St. Bibliotheek Dinkelland | garantie | 330 | 100% | 154 opgenomen onder de activa zijde van de gemeentelijke balans. Dit betreft het | SV U.D. Weerselo | garantie | 175 | 50% | 122 toekomstige recht op verliescompensatie krachtens de Wet op de vennootschaps- belasting 1969.

Dit bedrag (bedragen in €) is als volgt opgebouwd: | 1.879 | 1.249 Fiscaal resultaat 2025 | - € 427.000Deborgstellingenkunnenalsvolgtwordengespecificeerd: Verrekenbaar verlies eerdere jaren | € 863.000 Verrekenbaar verlies | € 1.290.000Geldnemer | Aard/ Oorspronkelijk Restant x €1.000 Omschrijving | bedrag x €1.000 | per 31-12-2025 SWS Ootmarsum | borg WSW | 94 | 133 Fiscaal van toepassing zijnde belastingpercentage 19% t/m een belastbaar be- | Stichting Mijande Wonen | borg WSW | 81.894 | 47.500 drag van € 200.000. Voor een belastbaar bedrag van meer dan € 200.000 wordt | 81.988 | 47.633 een belastingpercentage van 25,8% toegepast. De gemeente Dinkelland staat behoudens bovengenoemde garantstelling niet Verplichtingen recht op eerste koop grondbedrijf | garant voor het nakomen van verplichtingen aan derden, niet anders dan reeds Wij hebben in voorgaande jaren bij verwerving van gronden afspraken gemaakt | in de begroting van de lopende exploitatie is afgedekt. Niet in de balans opgeno- met verkopende partijen over o.a. het recht van eerste koop met een gereduceer- | menbelangrijkefinanciëleverplichtingenwaaraandegemeentevoortoekomstige deuitgifteprijsbijnieuwuittegevenkavels.Definanciëleconsequentieshiervan | jaren is verbonden. Hieronder volgt een opsomming van de belangrijkste van deze zijn en/of worden opgenomen in de geactualiseerde grondexploitaties.

| verplichtingen: Niet in de balans opgenomen rechten/verplichtingen | Conflict bestemmingplan intensieve veehouderij Overige niet in de balans opgenomen rechten | 1. Inleiding Aan natuurlijke en rechtspersonen verstrekte borgstellingen of garantstellingen: | DegemeenteDinkellandisverwikkeldinlanglopendconflictbetreffendehet Voor zover leningen door de gemeente gewaarborgd zijn, is buiten de balanstel- | vaststellen van een bestemmingsplan. De gemeenteraad heeft op 2 juli 2013 ling het totaalbedrag van de geborgde schuldrestanten per einde boekjaar opge- | geweigerd om een bestemmingsplan vast te stellen voor de vestiging van een nomen.Degarantstellingenkunnenalsvolgtwordengespecificeerd: | intensieve veehouderij in het LOG Hondeveldsweg. Dat was de eerste weigering. Bij besluit van 27 januari 2015 heeft de raad het bezwaar van Mts. Munsterhuis gegrond verklaard en het besluit van 2 juli 2013 herroepen. Bij besluit van 28 november 2017 heeft de raad het verzoek opnieuw afgewezen. 119 2. Oordeel Afdeling bestuursrechtspraak Raad van State op 31 juli 2019 | 4. Bepaling en betaling schade Mts. Munsterhuis heeft tegen de tweede weigering beroep ingesteld. De tweede | De bepaling van de omvang van de schade is geen onderdeel in de procedure weigering is bij de Raad van State in stand gebleven. Deze weigering is in rechte | bij de civiele rechter geweest. Mts.

Munsterhuis zal nu de hoogte van de schade onaantastbaar.Hetraadsbesluitvan28december2017isdusdefinitief. | moeten onderbouwen. Onze verzekeraar en de advocaat van de verzekeraar zal deze schade beoordelen. Het kan zijn dat partijen er onderling uitkomen. Het kan 3a. Aansprakelijkstelling | ook zijn dat partijen er onderling niet uitkomen en dan zal een schadestaatpro- Na de uitspraak van de Raad van State op 31 juli 2019 heeft Mts. Munsterhuis de | cedure volgen. Van de eventuele verplichting kan op dit moment geen betrouw- gemeente aansprakelijk gesteld voor de schade die is geleden door de besluit- | bare schatting gemaakt worden. Daarom is dit risico opgenomen in de niet uit de vorming van gemeenteraad. Mts. Munsterhuis stelt dat hij schade heeft geleden | balans blijkende verplichtingen. Wel is met dit soort risico’s rekening gehouden in door het onrechtmatige besluit van 2 juli 2013. De eerste weigering was rechtens | de paragraaf weerstandsvermogen. onjuist en ten tijde van die weigering had ook een positief besluit kunnen worden genomen. Doordat de gemeente dat positieve besluit niet heeft genomen, is scha- | 5. De schaderapportage is 4 september 2024 ingediend. De rapportage gaat er de geleden. | vanuit dat Munsterhuis (na start van de procedure in 2013) per 2016 een nieuwe varkensstal in bedrijf zou hebben gehad.

In werkelijkheid was een nieuwe var- Voor de volledigheid. Een oordeel van de civiele rechter over de aansprakelijkheid | kensstal niet meer mogelijk door een gewijzigd planologisch regime. De rappor- wijzigt niets aan het oordeel van de Raad van State. Die uitspraak blijkt hoe dan | tage becijfert de daardoor veroorzaakte inkomstenderving, vergeefs gemaakte ook staan. | kosten, ontwikkelingsschade en belastingschade. De contante waarde van alle schadecomponenten zou neerkomen op €6.605.000. De advocaat van gemeente 3b. Oordeel civiele rechter, rechtbank Almelo | en de verzekeraar bereidt een inhoudelijke reactie met contra-expertise voor. De civiele rechter heeft geoordeeld dat Mts. Munsterhuis schade heeft geleden | De gemeente Dinkelland heeft voor vermogensschades een eigen risico van door het onrechtmatige besluit van 2 juli 2013. Ten tijde van het nemen van dit | €12.500 per aanspraak en een maximale dekking van €2.500.000 per aanspraak weigeringsbesluit had ook een positief besluit kunnen worden genomen in de zin | meteenmaximumvan€5.000.000perjaar.Datbetekentdatwijeenfinancieel van dat de procedure voor de wijziging van het bestemmingsplan opgestart zou | risico lopen. worden. Nu de gemeente dat heeft nagelaten is er sprake van schade. 6. Reactie gemeente (advocaat) 3c.

Oordeel civiele rechter, het Hof Arnhem | Het advies van de gemeenteadvocaat die een analyse van de kwestie heeft De gemeente heeft hoger beroep ingesteld tegen de uitspraak van civiele rechter | gemaakt bevat van belang zijnde verweren met betrekking tot de schadeclaim, van de rechtbank. Het oordeel van het Hof is hetzelfde als die van de rechtbank | waar nu omdat partijen nog nader gaan onderhandelen en omdat er mogelijk een en bevestigt de uitspraak van de rechtbank. Het hoger beroep van de gemeente in | schadestaat procedure volgt nog niet tot in detail kan worden ingegaan. deze is dus afgewezen. | Wat daaruit kan worden opgemaakt is het volgende: Het gerechtshof Arn- hem-Leeuwarden heeft in haar arrest van 28 maart 2023 geoordeeld dat het door De uitspraak van het Hof ligt vanwege de vertrouwelijke gegevens ter inzage bij | de gemeente op 2 juli 2013 genomen (raads)besluit onrechtmatig was én dat degriffie. | er sprake is van causaal verband tussen dat onrechtmatige besluit en de door Munsterhuis geleden schade. Die ‘schade’ bestaat in dit concrete geval uit het verlies van de kans om de door Munsterhuis gewenste uitbreiding te realiseren 120 (en daarmee winst te behalen) en niet, zoals ABAB in haar rapport als uitgangspunt lijkt te nemen, de door Munsterhuis (vermeend) geleden inkomstenderving, advies- kosten en ontwikkelingsschade.

In eventueel door Munsterhuis aanhangig te maken schadestaatprocedure, zal de rechter dus moeten beoordelen in welke (vermogens) positie zou Munsterhuis hebben verkeerd als de gemeente op 2 juli 2013 geen onrechtmatig besluit had genomen. In dat verband overwoog het hof in zijn arrest van 28 maart2023terechtdatdatvoordebegrotingvandegeledenschade(infinanciëlezin)medevanbelangisdekansdatdedoorMunsterhuisgewenstebestemmings | - planwijziging zou hebben plaatsgevonden indien de gemeente op 2 juli 2013 een rechtmatig besluit zou hebben genomen. De kans die de gemeente, door op 2 juli 2013 een onrechtmatig besluit te nemen, aan Munsterhuis heeft ontnomen, betrof echter de kans om een bij voorbaat (vrijwel) kansloze uniforme openbare voorbereidings- procedure te doorlopen. Bij de begroting van de omvang van de aansprakelijkheid van de gemeente voor de door Munsterhuis geleden schade dient er dus vanuit te wordengegaandatMunsterhuis,doorhetverliesvandekans,naarallewaarschijnlijkheidgeen(financiële)schadeheeftgeleden. De vraag die moet worden beantwoord als het kans schade verweer wordt verworpen is of het schaderapport dat is ingediend door Munsterhuis een zodanig realiteits- gehalte heeft dat met de hoogte van het daarin opgenomen schadebedrag (nadrukkelijk) rekening moet worden gehouden. Het rapport gaat uit van een groot aantal onjuiste uitgangspunten.

Ook bedragen die daarin zijn opgenomen kloppen over het algemeen niet. Zo blijkt dat het onderzoek is uitgevoerd zonder Due Diligence en zonder accountantscontrole op de aangeleverde stukken. Daarnaast kan aan de rapportage geen zekerheid met betrekking tot de juistheid van de informatie worden ontleend. De opsteller van het rapport heeft dus geen onderzoek gedaan naar de juistheid van de aangeleverde informatie van Munsterhuis. AanvullendisdatinmiddelseendeskundigeisingeschakelddieinzijnadviestothetoordeelkomtdatMunsterhuisin2014/2015geenfinancieringzouhebbengekregen voor zijn beoogde uitbreiding en daarmee zijn er zeer sterke argumenten (kansschade) om vol te houden dat de schade van Munsterhuis nihil is. Lopendecontracten Onderwerp | Looptijd | Contractwaarde per jaar Raamovereenkomst asfaltonderhoud | 2 jaar vanaf 2026. Optionele verlenging met 2 x 1 jaar | 1.000.000* Levering duurzame elektriciteit | 1 januari 2026 t/m 31december 2036. Verlenging stilzwijgend | 315.000* Levering aardgas inclusief CO2 certificaten VER’s Gold Standard | 1 januari 2023 tot en met 31 december 2026 optionele verlenging met 3 x 1 jaar | 189.000* Maatwerkvoorziening Vervoer 2023 | 1 augustus 2023 t/m 31 juli 2028. Optionele verlenging is 1 x 5 jaar | 1.000.000* Callcenter voor incidenteel vervoer | 1 augustus 2023 t/m 31 juli 2028.

Optionele verlenging is 1 x 5 jaar | Voor 11 gemeenten: 165.000 Rioolreiniging en -inspectie | 1/9/2023 t/m 31/8/2025. Optionele verlenging 1 x 2 jaar | 55.000 Integrale inkoop Wmo 2015 en Jeugdwet | 4 jaar vanaf 2025 met een optionele verlenging van 2 x 2 jaar | 4.500.000 Huishoudelijke ondersteuning | 1 1 2024 tot en met 31 12 2028 optionele verlenging van 3x 1 jaar | 2.500.000* Onderhoud en storingsafhandeling Openbare Verlichting | 1 april 2026 tot en met 31 maart 2028 optionele verlenging van 2 x 1 jaar | 385.000 Aanbesteding Wmo hulpmiddelen | 2019 t/m 2022 met een optionele verlengingsmogelijkheid van 3 x 1 jaar. Er is sprake van een overbruggingscontract. (1 januari 2026 tot 1 mei 2026) | Varieert per jaar Raamovereenkomst trapliften | 1 januari 2023 tot en met 31 december 2025. Verlengingsmogelijkheid met 4 x 1 jaar | Varieert per jaar Uitbesteding afvalinzameling en -verwerking ROVA | 2016 t/m 2020. Daarna jaarlijks verlengbaar | 850.000 Overeenkomst Maintain Dorper Esch | Start na oplevering verbouwing Dorper Esch. Looptijd 30 jaar | Varieert per jaar.Gemiddeld per jaar 335.000 121 Onderwerp | Looptijd | Contractwaarde per jaar Accountantsdiensten | Boekjaar 2023 t/m 2026.

Optionele verlenging van 1 x 4 jaar | 65.000 Reiniging kolken en lijnafwatering | 3 jaar vanaf mei 2024 optionele verlenging met 3 x 1 jaar | 11.700 Levering bebording gemeente Dinkelland | Levering bebording gemeente Dinkelland | 6.000 Beveiligingsdienstverlening opvanglocaties | t/m maart 2024 optionele verlenging 6 x 6 maanden | 210.000* Levering beplantingen | 1 september 2023 t/m 31 augustus 2026 optionele verlenging van een jaar | 100.000* Bermen maaien sloten korven | 1 6 2023 t/m 31 mei 2025 optionele tot verlenging 2 maal 1 jaar | Varieert per jaar Bestrijding eikenprocessierups | April 2023 tot en met maart 2025 optionele tot verlenging 2 maal 1 jaar | 20.000* Afvoer groenafval en levering materialen | 01 04 2022 tot en met 31 03 2036 | 30.000 Afvalovereenkomst gemeentelijk afvalbergpunt | 1 januari 2016 tot en met 31 december2035 | 160.000 Raamovereenkomst uitzenddiensten | 2 jaar vanaf 1 september 2023 met optionele verlenging van 2 x 1 jaar | Varieert per jaar Extern adviesbureau onderwijshuisvesting locatie west gemeente Dinkelland | 1 juli 2024 t/m 1 juli 2030 Optionele verlenging 4 x 1 jaar | 24.500* Adviesbureau ruimtelijke plannen | 1 september 2024 t/m 1 september 2026 | 33.125* Leveren, plaatsen en monteren speeltoestellen | 1 augustus 2024 t/m 1 augustus 2026.

Optionele verlenging 2 x 1 jaar | 66.930• Onderhoud civieltechnische kunstwerken | 1 november 2024 t/m 1 februari 2026 | 201.400* Engineering fietspad Bornsestraat Weerselo | 1 oktober 2024 t/m 1 oktober 2025. Optionele verlenging 3 x 1 jaar | 78.000 Voucherregeling doe-het-zelf-aanpak van isolatiematerialen NOT | 1 oktober 2025 t/m 1 oktober 2026. Optionele verlenging 3 x 1 jaar | 32.500 Pompen en besturingen gemeente Dinkelland | Januari 2025 t/m 1 januari 2027.Optionele verlenging 3 x 1 jaar | 73.000 Architectenselectie onderwijshuisvesting Denekamp West | September 2025 t/m april 2027 | 127.500* Reinigen rioolgemalen en pompgaten bergbezinkbassins 2025-2028 | 1 mei 2025 - t/m 31 mei 2027. Optionele verlenging 2x 1 jaar | 13.230 Aanleg HWA Diepengoor, Dunantstraat en Krabbendijk | 2 april 2025 t/m 1 februari 2026. Optionele verlenging 2x 1 maand | 85.000 Het leveren van bouw- en wegmaterialen | 9 juni 2025 tot 8 juni 2027. Optionele verlenging 2 x 1 jaar | 150.000 BBA Adviseur onderwijshuisvesting Denekamp West | 21 januari 2026 t/m 21 januari 2029 | 58.800 Constructeur Onderwijshuisvestging Denekamp west | 21 januari 2026 t/m 21 januari 2029 | 39.292 E/W installatieadviseur Onderwijshuisvesting Denekamp west | 17 december 2025 t/m 17 december 2027. Optionele verlenging 4 x 1 jaar | 76.880 * Contractwaarde is o.b.v.

een schatting tot stand gekomen Gebeurtenissen na balansdatum Alle ten tijde van het opmaken van de jaarrekening beschikbare informatie omtrent de feitelijke situatie per balansdatum is bij het opmaken van de jaarrekening in aanmerking genomen en verwerkt. Er hebben zich na het opmaken van de jaar- rekening geen gebeurtenissen van betekenis voorgedaan die nadere informatie geven over de feitelijke situatie op balansdatum. 122 Programma ambitiedeel TOELICHTING EN ANALYSE OP DE BATEN EN LASTEN | Ambitie buitengebied in balans Programma’s | Raming | Raming | Realisatie | Verschil realisatie Onderstaand zijn de belangrijkste verschillen tussen de realisatie en de begroting | (Bedragen x €1.000) | begrotingsjaar | begrotingsjaar | begrotings- | vs. | begrotingsjaar voor wijz. | na wijz. | jaar | na wijz. na wijziging toegelicht voor ieder afzonderlijk programma en thema (basisprincipe | Baten | 0 | 1 | 1 | 0 is dat verschillen boven het grensbedrag van €50.000 worden toegelicht).

De be- | Lasten | 268 | 376 | 207 | 169 langrijkste verschillen tussen de begroting na wijziging en de gerealiseerde baten | Gerealiseerde totaal saldo en lasten zijn ook reeds benoemd in de nota van aanbieding en de programma- | van baten en lasten | - 268 | - 375 | - 206 | 169 verantwoording 2025 in het jaarverslag 2025, dat een onlosmakelijk deel vormt | Onttrekkingen aan reserves | 11 5 | 172 | 53 | - 119 Toevoegingen aan reserves | 0 | 11 2 | 11 2 | 0 van deze jaarrekening 2025. | Gerealiseerde totaal resultaat van baten en lasten | - 153 | - 315 | - 265 | 50 De verschillen tussen de realisatie en de raming na wijziging zijn: | € | € Voordelen Werkbudget buitengebied in balans (lasten) | 11 9 Landelijke beeindigingsregeling veehouderijlocatie (zie voorstel budgetoverheveling) (lasten) | 50 169 Nadelen 0 Per saldo overige voor- en nadelen Gerealiseerd voordelig saldo van baten en lasten voor bestemming | 169 Voordelen 0 Nadelen Werkbudget buitengebied in balans | -119 -119 Per saldo overige voor- en nadelen | 0 Gerealiseerd voordelig saldo van baten en lasten na bestemming | 50 123 Programma ambitiedeel | Programma ambitiedeel Ambitie iedereen gezond | Ambitie leefomgeving van de toekomst Raming | Raming | Realisatie | Verschil realisatie | Raming | Raming | Realisatie | Verschil realisatie (Bedragen x €1.000) | begrotingsjaar | begrotingsjaar | begrotings- | vs.

| begrotingsjaar | (Bedragen x €1.000) | begrotingsjaar | begrotingsjaar | begrotings- | vs. | begrotingsjaar voor wijz. | na wijz. | jaar | na wijz. | voor wijz. | na wijz. | jaar | na wijz. Baten | 0 | 20 | 41 | 21Baten | 0 | 1.073 | 1.547 | 474 Lasten | 563 | 604 | 415 | 189Lasten | 469 | 2.075 | 2.283 | - 208 Gerealiseerde totaal saldo | Gerealiseerde totaal saldo van baten en lasten | - 563 | - 584 | - 373 | 210van baten en lasten | - 469 | - 1.002 | - 735 | 266 Onttrekkingen aan reserves | 352 | 372 | 2 11 | - 161 | Onttrekkingen aan reserves | 250 | 784 | 504 | - 280 Toevoegingen aan reserves | 0 | 0 | 0 | 0Toevoegingen aan reserves | 0 | 0 | 0 | 0 Gerealiseerde totaal | Gerealiseerde totaal resultaat van baten en lasten | - 211 | - 211 | - 162 | 49 | resultaat van baten en lasten | - 219 | - 218 | - 232 | - 13 De verschillen tussen de realisatie en de raming na wijziging zijn: | € | € | De verschillen tussen de realisatie en de raming na wijziging zijn: | € | € Voordelen | Voordelen Buurtsportcoaches (zie voorstel budgetoverheveling) (lasten) | 4 | Stimuleringsregeling energietransitie (zie budgetoverheveling) (lasten) | 13 Transitiebudget visie sociale zaken (zie voorstel budgetoverheveling) (lasten) | 9 | Projectgelden Leefomgeving van de toekomst (zie budgetoverheveling) (lasten) | 11 8 Uitvoeringskosten duurzaamheid (zie budgetoverheveling) (lasten) | 50 Werkbudget

positieve gezondheid (baten €21 en lasten €29) | 50 | Wijkaanpak (zie budgetoverheveling) (lasten) | 67 Leefbaarheidsfonds (zie voorstel budgetoverheveling) (lasten) | 139 | Samen Duurzaam (zie budgetoverheveling) (lasten) | 23 Armoedebeleid (zie voorstel budgetoverheveling) (lasten) | 31 | Duurzaam buurtinitiatief (zie budgetoverheveling) (lasten) | 10 Versterken voorliggende voorzieningen jeugd (lasten) | 2 | Gemeentelijke isolatie subsidie(zie budgetoverheveling) (lasten) | 21 302 235 | Nadelen Nadelen | Soorten Management Plan (lasten) | -22 Schoolmaatschappelijk werk (lasten) | -24 | -22 -24 | Per saldo overige voor- en nadelen | -14 Per saldo overige voor- en nadelen | -1Gerealiseerd voordelig saldo van baten en lasten voor bestemming | 266 Gerealiseerd voordelig saldo van baten en lasten voor bestemming | 210 Voordelen | Voordelen Schoolmaatschappelijk werk | 24Soorten Management Plan | 22 24 | 2 Nadelen | Nadelen Buurtsportcoaches (zie voorstel budgetoverheveling) | - 4 | Stimuleringsregeling energietransitie (zie budgetoverheveling) | - 13 Transitiebudget visie sociale zaken (zie voorstel budgetoverheveling) | - 9 | Projectgelden Leefomgeving van de toekomst (zie budgetoverheveling) | - 118 Werkbudget positieve gezondheid | - 139 | Uitvoeringskosten duurzaamheid (zie budgetoverheveling) | - 50 Armoedebeleid (zie voorstel budgetoverheveling) | - 31 | Wijkaanpak (zie

budgetoverheveling) | - 67 Versterken voorliggende voorzieningen jeugd | - 2 | Samen Duurzaam (zie budgetoverheveling) | - 23 -185 | Duurzaam buurtinitiatief (zie budgetoverheveling) | - 10 Per saldo overige voor- en nadelen | 0Gemeentelijke isolatie subsidie(zie budgetoverheveling) | - 21 Gerealiseerd voordelig saldo van baten en lasten na bestemming | 49 | -302 Per saldo overige voor- en nadelen | 1 Gerealiseerd voordelig saldo van baten en lasten na bestemming | -13 124 De verschillen tussen de realisatie en de raming na wijziging zijn: | € | € Programma ambitiedeel | Voordelen Ambitie leefbare kernen | Centrumplan Denekamp (zie voorstel budgetoverheveling) (lasten) | 171 Werkbudget bedrijfsuitbreiding (zie voorstel budgetoverheveling) (lasten) | 8 Raming | Raming | Realisatie | Verschil realisatie | Werkbudget 3 O's (zie voorstel budgetoverheveling) (lasten) | 8 (Bedragen x €1.000) | begrotingsjaar | begrotingsjaar | begrotings- | vs. | begrotingsjaar | Versterking toerisme (zie voorstel budgetoverheveling) (lasten) | 60 voor wijz. | na wijz. | jaar | na wijz.

| Werkbudget leefbare kernen (zie voorstel budgetoverheveling) (lasten) | 43 Baten | 0 | 429 | 528 | 99Regeling fysieke investeringen leefbaar platteland (zie voorstel budgtoverheveling) Lasten | 989 | 1.501 | 881 | 619(lasten) | 25 Gerealiseerde totaal saldo | Realisatiestimulans (zie voorstel resultaatbestemming) (baten) | 483 van baten en lasten | - 989 | - 1.072 | - 353 | 718 Onttrekkingen aan reserves | 617 | 675 | 455 | - 220 | 787 Toevoegingen aan reserves | 0 | 35 | 35 | 0Nadelen Gerealiseerde totaal | Versnellingsagenda volkshuisvesting en economie (lasten) | - 2 resultaat van baten en lasten | - 372 | - 432 | 67 | 499 | Voorbereidingskosten basisscholen Denekamp (lasten) | - 67 - 69 Per saldo overige voor- en nadelen | - 10 Gerealiseerd voordelig saldo van baten en lasten voor bestemming | 718 Voordelen Versnellingsagenda volkshuisvesting en economie | 2 Voorbereidingskosten basisscholen Denekamp | 67 69 Nadelen Centrumplan Denekamp (zie voorstel budgetoverheveling) | - 171 Werkbudget bedrijfsuitbreiding (zie voorstel budgetoverheveling) | - 8 Werkbudget 3 O's (zie voorstel budgetoverheveling) | - 8 Versterking toerisme (zie voorstel budgetoverheveling) | - 60 Werkbudget leefbare kernen (zie voorstel budgetoverheveling) | - 43 289 Per saldo overige voor- en nadelen | 1 Gerealiseerd voordelig saldo van baten en lasten na bestemming | 499 125 Programma ambitiedeel

Ambitie gemeente en de samenleving Raming | Raming | Realisatie | Verschil realisatie (Bedragen x €1.000) | begrotingsjaar | begrotingsjaar | begrotings- | vs. | begrotingsjaar voor wijz. | na wijz. | jaar | na wijz. Baten | 0 | 0 | 0 | 0 Lasten | 720 | 748 | 745 | 3 Gerealiseerde totaal saldo van baten en lasten | - 720 | - 748 | - 745 | 3 Onttrekkingen aan reserves | 0 | 29 | 20 | - 8 Toevoegingen aan reserves | 0 | 0 | 0 | 0 Gerealiseerde totaal resultaat van baten en lasten | - 720 | - 720 | - 724 | - 5 De verschillen tussen de realisatie en de raming na wijziging zijn: | € | € Voordelen Mijn Dinkelland 2030 (zie voorstel budgetoverheveling) (lasten) | 8 8 Nadelen 0 Per saldo overige voor- en nadelen | - 5 Gerealiseerd voordelig saldo van baten en lasten voor bestemming | 3 Voordelen 0 Nadelen Mijn Dinkelland 2030 (zie voorstel budgetoverheveling) | - 8 -8 Per saldo overige voor- en nadelen Gerealiseerd voordelig saldo van baten en lasten na bestemming | -5 126 De verschillen tussen de realisatie en de raming na wijziging zijn: | € | € Programma basisdeel | Voordelen Programma bestuur en middelen | Amendement Werk maken van betrekken en waarderen jongeren (zie voorstel budgetoverheveling) (lasten) | 15 Raming | Raming | Realisatie | Verschil realisatie | Rente (stelpost, startersleningen, etc.) (lasten) | 317 (Bedragen x €1.000) | begrotingsjaar | begrotingsjaar |

begrotings- | vs. | begrotingsjaar | Algemene uitkering (zie voorstel resultaatbestemming) (baten) | 1.289 voor wijz. | na wijz. | jaar | na wijz. | Rijksbijdrage Spuk sport (baten €1.506 en lasten €1.714) | 208 Baten | Stelpost prijscompensatie (lasten) | 293 Bestuur en middelen (exlusief | Robuust rechtsbeschermingssysteem(lasten) | 31 algemene dekkingsmiddelen) | 577 | 2.324 | 1.530 | - 794 | Wet kwaliteitsborging bouw (Wkb) (lasten) | 20 Algemene dekkingsmiddelen | Stelpost openbare bibliotheken (lasten) | 100 1. Lokale heffingen | 7.799 | 7.791 | 7.768 | - 23Borgen van de veiligheid van decentrale bestuurders (zie voorstel budgetoverheveling) (lasten) | 7 2. Algemene | uitkeringen | 49.105 | 50.949 | 52.238 | 1.289 | Antidiscriminatie voorzieningen (zie voorstel budgetoverheveling) (lasten) | 4 3. Dividend | 1.397 | 1.553 | 1.553 | 0IBO problematische schulden (lasten) | 13 4. Saldo financieringsfunctie | 171 | 224 | 318 | 94 | Alleenverdienersproblematiek (lasten) | 16 5. Overhead | 0 | 0 | 0 | 0Terug ontvangen gelden Noaberkracht (lasten) | 165 6. Vennootschapsbelasting | 0 | 0 | 0 | 0 Omzetbelasting (baten) | 120 Onvoorzien (lasten) | 28 7.

Onvoorzien | 0 | 0 | 0 | 0 | 2.626 Totaal Baten | 59.048 | 62.841 | 63.406 | 565 | Nadelen Lasten | Onderhoud gebouwen (lasten) | - 89 Bestuur en middelen (exlusief | Voorziening pensioenen wethouders (lasten) | - 67 algemene dekkingsmiddelen) | 5.557 | 6.985 | 5.452 | - 1.532 | Gemeentehuis (baten €96 en lasten €143) | - 47 Algemene dekkingsmiddelen | Voormalig Klooster Maria ad Fontes (baten 200 en lasten €225) | - 25 1. Lokale heffingen | 106 | 106 | 107 | 0Overige gronden en terreinen (baten €95 en lasten €37) | - 58 Organisatieondersteuning (lasten) | - 72 2. Algemene | uitkeringen | 0 | 0 | 0 | 0Eindheffing WK (lasten) | - 39 3. Dividend | 0 | 0 | 0 | 0 | - 397 4. Saldo financieringsfunctie | - 1.675 | 38 | - 186 | - 224 | Per saldo overige voor- en nadelen | 25 5. Overhead | 10.545 | 10.560 | 10.656 | 95 | Gerealiseerd voordelig saldo van baten en lasten voor bestemming | 2.254 6. Vennootschapsbelasting | 0 | 0 | 0 | 0 Voordelen 7.

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://gemeenteraad.dinkelland.nl/api/v1/meetings/1046/documents/25412