Bestemmingsplan Reimerweg 10 Rossum Toelichting_Bijlage 7 Stikstofberekening.pdf
Tekst van het document
Stikstofberekening Ontwikkel- en gebruiksfase Reimerweg 10 Rossum
Colofon Stikstof berekening: Ontwikkel- en gebruiksfase Reimerweg 10 Rossum Programma AERIUS Calculator 2023 Rekenbasis
Deze berekening is tot stand gekomen op basis van: Versie 2023_20231004_fd8d865135 Database 2023_fd8d865135_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
Uitgevoerd door: Natuurbank Overijssel Correspondentieadres: Aladnaweg 18 7122 RR Aalten BTW-ID: NL001388212B56 E: info@natuurbankoverijssel.nl Tel: 0543-451142 / 06-14435700
Opdrachtgever:
Projectnummer en versie: 6014A versie 1.0 Uitgevoerd door: Natuurbank Overijssel Auteur: H. van Gijn
N+L Landschapsontwerpers
Status: Definitief Datum: 11-12-2023 Ligging projectgebied: Reimerweg 10 Rossum
1
Inhoudsopgave Hoofdstuk 1 Inleiding ......................................................................................................................................... 3 1.1 Aanleiding................................................................................................................................................. 3 1.2 Onderzoeksvraag...................................................................................................................................... 3 Hoofdstuk 2 Het plangebied .............................................................................................................................. 4 2.1 Ligging van het plangebied ....................................................................................................................... 4 2.2 Ligging van Natura 2000-gebied in de omgeving van het plangebied ..................................................... 5 2.3 Voorgenomen activiteiten........................................................................................................................ 5 2.4 Verkeersgeneratie (ontwikkel- & gebruiksfase) ....................................................................................... 6 2.5 Referentiesituatie .....................................................................................................................................
6 Hoofdstuk 3 Uitgangspunten ............................................................................................................................. 7 3.1 Algemeen ................................................................................................................................................. 7 3.1.1 Ontwikkelfase ........................................................................................................................................ 7 3.1.1 Voorbereidende fase ......................................................................................................................... 7 3.1.2 Bouwfase ........................................................................................................................................... 8 3.1.3 Afwerkfase......................................................................................................................................... 9 3.2 Gebruiksfase ........................................................................................................................................... 11 Hoofdstuk 4 Resultaten en conclusie ............................................................................................................... 12 4.1 Resultaten ontwikkelfase .......................................................................................................................
12 4.2 Resultaten gebruiksfase ......................................................................................................................... 12 4.3 Conclusie ................................................................................................................................................ 12
2
Hoofdstuk 1 Inleiding 1.1 Aanleiding Er zijn plannen om een nieuw gebouw te realiseren t.b.v. de smederij, een nieuwe kapschuur en drie recreatiewoningen te realiseren op een erf gelegen aan de Reimerweg 10 te Rossum. Er worden enkele parkeerplaatsen aangelegd (grasbetonstenen) en er wordt nog een half verhard pad aangelegd. Als gevolg van de voorgenomen ontwikkelingen wordt stikstof (NOx) uitgestoten, zoals bij de verbranding van fossiele brandstof, welke kan neerslaan in kwetsbare natuur. Voor elk Natura 2000-gebied zijn instandhoudingsdoelstellingen geformuleerd voor alle beschermde soorten en habitatten die daar aanwezig zijn. Per soort of habitat is aangegeven of behoud van de huidige aantallen/arealen voldoende is, dan wel of uitbreiding of een verbetering nodig is. Niet alleen activiteiten binnen een Natura 2000-gebied maar ook activiteiten buiten een Natura 2000-gebied kunnen de instandhoudingsdoelstellingen in gevaar brengen. Dit wordt externe werking genoemd. Gezien de mogelijke externe werking van de beoogde ontwikkeling op het nabijgelegen Natura 2000-gebied, is het van belang om te toetsen of de realisatie van de beoogde ontwikkeling conflicteert met de waarden waarvoor dit gebied is aangewezen. Hiervoor is in elk geval een toetsing aan de Wet natuurbescherming noodzakelijk. Veel Natura 2000-gebied is kwetsbaar voor stikstofdepositie.
Een verhoogde stikstofdepositie vormt een bedreiging voor verschillende Habitattypen en de leefomgeving van verschillende Habitatsoorten. Om het effect van deze emissie te onderzoeken heeft Natuurbank Overijssel een zogeheten AERIUS-berekening uitgevoerd voor de ontwikkel- en gebruiksfase. In de ontwikkelfase wordt het tijdelijk karakter van bouwfase onderzocht. In de gebruiksfase wordt onderzocht of er structurele stikstofemissies zijn op Natura 2000gebied(en). In voorliggend rapport worden de gehanteerde uitgangspunten voor het berekenen van de emissie/depositie tijdens de ontwikkelfase- en gebruiksfase besproken, evenals de berekende depositie in Natura 2000-gebied. Wettelijk kader: Natura 2000 en Wet natuurbescherming Binnen de EU worden de belangrijkste leefgebieden van de meest bedreigde en waardevolle soorten en habitattypen aangewezen als Natura 2000-gebied. Dit Natura 2000-gebied moet samen een Europees ecologisch netwerk vormen om de achteruitgang van de biodiversiteit te keren. De juridische basis voor dit netwerk zijn de Europese Vogel- en Habitatrichtlijn, welke in Nederland zijn door vertaald in de Wet natuurbescherming (Wnb). Per gebied worden voor de soorten en habitattypen instandhoudingsdoelstellingen bepaald. Dit kunnen behouds- of uitbreidings-/verbeteringsdoelstellingen zijn.
Het is verplicht om plannen en projecten te beoordelen op de gevolgen voor deze instandhoudingsdoelstellingen. Voor projecten geldt een vergunningplicht als het project een verslechterend of significant verstorend effect kan hebben op een Natura 2000-gebied. Bij vaststelling van plannen moet het bevoegd gezag rekening houden met de gevolgen van het plan voor Natura 2000-gebied.
1.2 Onderzoeksvraag De AERIUS-berekening is uitgevoerd om antwoord te krijgen op onderstaande onderzoeksvraag: 1. Hoe groot is de toename van stikstofdepositie op Natura 2000-gebied als gevolg van alle werkzaamheden, die noodzakelijk zijn om tot de realisatie van de gewenste werkzaamheden in het plangebied te komen? 2. Hoe groot is de toename van stikstofdepositie op Natura 2000-gebied als gevolg het bewonen van de 3 recreatiewoningen in de gebruiksfase?
3
Hoofdstuk 2 Het plangebied 2.1 Ligging van het plangebied Het plangebied is gelegen in de plaats Wesepe en bevindt zich aan de westelijke zijde van de kern, direct achter het schoolgebouw (OBS) A. Bosschool. Op onderstaande afbeelding staat de ligging van het plangebied weergegeven op een topografische kaart.
Globale ligging van het plangebied. De ligging van het plangebied wordt met de rode marker aangeduid (bron: Ruimtelijke plannen).
Begrenzing van het plangebied met een rode kleur gemarkeerd (bron: BiedtRuimte).
4
2.2 Ligging van Natura 2000-gebied in de omgeving van het plangebied Het plangebied zelf behoort niet tot Natura 2000-gebied. Het meest nabij gelegen Natura 2000-gebied Achter de Voort, Agelerbroek & Voltherbroek ligt op 686 meter afstand. Op onderstaande afbeelding wordt Natura 2000-gebied Achter de Voort, Agelerbroek & Voltherbroek in de omgeving van het plangebied weergegeven op een topografische kaart.
Het meest nabij gelegen Natura 2000gebied Achter de Voort, Agelerbroek & Voltherbroek ligt op 686 meter afstand van het plangebied.
Ligging van Natura 2000-gebied Achter de Voort, Agelerbroek & Voltherbroek in de omgeving van het plangebied. De ligging van het plangebied wordt met een blauwe markering aangeduid. Natura 2000-gebied wordt met de okergele kleur aangeduid (bron: calculator.aerius.nl).
2.3 Voorgenomen activiteiten Er zijn concrete plannen om een nieuw gebouw te realiseren t.b.v. de smederij, een nieuwe kapschuur en drie recreatiewoningen te realiseren. Er worden enkele parkeerplaatsen aangelegd (grasbetonstenen) en er wordt nog een half verhard pad aangelegd. Van de opdrachtgever heeft Natuurbank Overijssel een wenselijk eindbeeld ontvangen, waarop de plannen te zien zijn voor het plangebied. Met behulp van deze plannen, kunnen uitgangspunten en aannames worden gemaakt. Op onderstaande afbeelding wordt het wenselijk eindbeeld weergegeven.
Verbeelding van het wenselijke eindbeeld (bron: N+L Landschapsontwerpers).
5
2.4 Verkeersgeneratie (ontwikkel- & gebruiksfase) Een algemeen criterium voor wegverkeer van en naar inrichtingen is dat de gevolgen voor het milieu van dit verkeer niet meer aan de inrichting worden toegerekend wanneer dit verkeer kan worden geacht te zijn opgenomen in het heersende verkeersbeeld1. De afstand tussen deze route en het meest nabij gelegen stikstofgevoelige Habitattype in een Natura 2000gebied Achter de Voort, Agelerbroek & Voltherbroek ligt op 686 meter. Het aspect verkeer in het plangebied dient daarom meegenomen te worden in de berekening. Als gevolg van de voorgenomen activiteiten neemt het aantal verkeersbewegingen van en naar het plangebied mogelijk toe. Aangenomen wordt dat al het verkeer gedurende de gebruiks- en ontwikkelfase rijdt via de Reimerweg, Vennegoorsteeg richting de N736 en vanaf daar over gaat in het heersende verkeersbeeld. Op onderstaande afbeelding wordt de route van het verkeer weergegeven in de ontwikkelen gebruiksfase
Route dat het verkeer aflegt (bron: Ruimtelijke plannen).
2.5 Referentiesituatie Van een (planologisch) plan, zoals een bestemmingsplan of omgevingsplan, is de huidige feitelijk aanwezige, planologisch legale situatie de referentiesituatie2. Er is sprake van wijziging van de bestemming. Van een (planologisch) plan, zoals een bestemmingsplan of omgevingsplan, is de huidige feitelijk aanwezige, planologisch legale situatie de referentiesituatie. Het plangebied heeft de Enkelbestemming ‘wonen’ en ‘agrarisch-2’.
1
Verkeer kan worden geacht te zijn opgenomen in het heersend verkeersbeeld op het moment dat het aan- en afrijdende verkeer zich door zijn snelheid en rij- en stopgedrag nog niet dan wel niet meer onderscheidt van het overige verkeer dat zich op de betrokken weg kan bevinden. 2
Zie hiervoor ook de website van Rechtspraak (Rechtspraak.nl), onder r.o. 9.1.
6
Hoofdstuk 3 Uitgangspunten 3.1 Algemeen Voor het project is een AERIUS-berekening uitgevoerd ten aanzien van de stikstofdepositie als gevolg van het project. Deze bestaat uit een berekening voor de ontwikkel- en gebruiksfase. Hierna worden de uitgangspunten toegelicht. -
De drie recreatiewoningen (25 m2) zijn prefab en worden handmatig in elkaar gezet. De smederij wordt een kolen gestookte smederij. De kapschuur en het gebouw voor de smederij bestaan uit metselwerk, krijgen een strokenfundering, worden gedekt met dakpannen. De kapschuur wordt 150 m2 en het gebouw voor t.b.v. de smederij wordt 180 m2. Er wordt 50m2 aan half verharding toegevoegd in het plangebied. Er wordt materieel ingezet van 2019 of jonger Brandstofverbruik per stage-klasse wordt bepaald aan de hand van kengetallen, opgesteld door TNO (uitgaande van 35% maximaal vermogen) Laden en lossen vindt plaats m.b.v. voertuig met vermogen van 100kw en een verbruik (stationair draaiende motor) van 3 liter diesel per uur.
3.1.1 Ontwikkelfase De ontwikkelfase wordt onderscheiden in een voorbereidende fase, bouwfase en afwerkfase 1. Algemeen Er worden twee units geplaatst en gebruikt als schaftkeet en directiekeet. Deze worden geplaatst door een zware vrachtwagen. Dit resulteert in 4 verkeersbewegingen met een zware vrachtwagen. 2. Verkeer werklieden De woningen worden gebouwd in 3 maanden. Er wordt 12 weken gewerkt (60 werkdagen). Gedurende de bouw arriveren gemiddeld 2 werklieden per dag. Tot deze werklieden behoren slopers, bouwvakkers, tegelzetters, stucadoors, installateurs en woninginrichters. Werklieden arriveren dagelijks in 1 lichte voertuig (auto’s en bedrijfsbusjes). Dit resulteert in 120 verkeersbewegingen met lichte voertuigen. 3.1.1 Voorbereidende fase Tot de voorbereidende fase behoort het graven fundering aanleggen riolering. 3. Graven fundering Ten behoeve van de bouw van de kapschuur en het gebouw t.b.v. de smederij wordt de fundering gegraven. Er wordt 75 m3 zand afgegraven en afgevoerd. Er wordt een mobiele kraan met een vermogen van 100kW ingezet. Deze kraan is 5 uur bezig. 4. Afvoer zand fundering Er wordt 75 m3 zand afgevoerd door zware vrachtwagen met een laadvermogen van 25m3. Dit resulteert in 3 transporten en 6 verkeersbewegingen met een zware vrachtwagen. 5. Transport lichte bouwmaterialen Lichte bouwmaterialen, als t.b.v. de fundering (bekisting) e.d.
wordt meegenomen in een aanhanger van de werklieden. Geen extra verkeersbewegingen. 6. Aanvoer (zelfrijdende mobiele kraan) Een mobiele kraan arriveert en vertrekt éénmalig. Dit resulteert in 2 verkeersbewegingen met een zware vrachtwagen.
7
3.1.2
Bouwfase
7. Kleinafval Klein afval wordt door de werklieden meegenomen. Geen extra verkeersbewegingen. 8. Steigers Alle steigermateriaal wordt in 1 vracht geleverd door een zware vrachtwagen. Dit resulteert in 2 verkeersbewegingen met een zware vrachtwagen. 9. Bouwmaterialen; bakstenen Er worden bakstenen gebruikt voor de buitengevels. Om de stenen te bezorgen zijn 4 vrachten nodig. Dit resulteert in 8 verkeersbewegingen met een zware vrachtwagen. 10. Cement/lijm Er wordt in totaal 2 silo’s met cement/lijm gebruikt. Die worden in 2 vrachten geleverd. Dit resulteert in 4 verkeersbewegingen met een zware vrachtwagen. 11. Beton Voor de fundering en de vloeren is in totaal voor de kapschuur en het gebouw t.b.v. de smederij 70 m3 beton vereist; Een betonmixer kan per vracht gemiddeld 15 m3 vervoeren. Dat resulteert in 5 vrachten en in 10 verkeersbewegingen met zwaar vrachtverkeer. Er is voor deze werkzaamheden geen betonpomp vereist. 12. Kozijnen Kozijnen worden in 1 vracht geleverd door een middelzware vachtwagen. Dit resulteert in 2 verkeersbewegingen met een middelzware vrachtwagen. 13. Glas Het glas voor de bebouwing wordt in 1 vracht geleverd door een middelzware vachtwagen. Dit resulteert in 2 verkeersbewegingen met een middelzware vrachtwagen 14. Dakpannen De dakpannen worden geleverd in 2 vrachten door een zware vrachtwagen.
Dit resulteert in 4 verkeersbewegingen met een zware vrachtwagen. 15. Prefab recreatiewoningen De 3 prefab recreatiewoningen worden geleverd in 3 vrachten door een zware vrachtwagen. Dit resulteert in 6 verkeersbewegingen met een zware vrachtwagen. 16. Isolatiemateriaal Alle benodigde isolatiemateriaal wordt in 2 vrachten geleverd door een middelzware vrachtwagen. Dit resulteert in 4 verkeersbewegingen met een middelzware vrachtwagen. 17. Inzet hijskraan (licht) Voor het plaatsen van de dakpannen wordt een lichte hijskraan ingezet. Deze kraan heeft een vermogen van 20 kW (bouwjaar 2000). In totaal wordt de kraan 2 dagen (6 uur per dag = 12 uur). De kraan werkt effectief maar 50% van de tijd (6 uur). De kraan wordt meegenomen door werklieden tijdens normaal werkverkeer.
8
Voorbeeld van een lichte, mobiele kraan. Geschikt voor aanreiken dakpannen.
3.1.3 Afwerkfase 18. Aanleg verharding buitenruimte Ten behoeve van het opnieuw aanbrengen van verharding wordt een minishovel in gezet met een vermogen van 60kW (bouwjaar 2019). Deze shovel wordt gedurende 1 werkdag ingezet en wordt meegenomen door werklieden op een aanhanger gedurende normaal werkverkeer. In totaal wordt de shovel 8 uur benut. 19. Leveren verharding De totale hoeveelheid verharding voor de buitenruimte wordt geleverd in 1 vrachten door een zware vrachtwagen. Dit resulteert in 2 verkeersbewegingen met een zware vrachtwagen. 20. Kabels en leidingen Ten behoeve van de aanleg van alle benodigde kabels en leidingen wordt een minikraan met een vermogen van 40kW ingezet, gedurende 1 werkdag. Dit resulteert in een inzet van 8 uur. De minikraan wordt meegenomen door werklieden op een aanhanger gedurende normaal werkverkeer. 21. Inrichting Ten behoeve van de totale inrichting van het gebouw t.b.v. de smederij worden 1 vracht geleverd met een middelzware vrachtwagen. Dit resulteert in 2 verkeersbewegingen met een middelzware vrachtwagen. De lading wordt handmatig gelost. Inzet materieel Hieronder wordt het inzet materieel in een tabel weergegeven.
nr. 3 17 18 20
Werktuig Mobiele kraan Hijskraan licht Minishovel Minikraan Totaal
Verbruik 100 kW
Tijdsduur (uren) 5 6 8 8 27
Vermogen (kW) 100 20 60 40
diesel 48,5
Brandstof Diesel Diesel Diesel Diesel
verbruik/uur 9,7 2,4 6 4,2
verbruik totaal 48,5 14,4 48 33,6 144,5
ad blue 0,97 0,288 0,96 0,672 2,89
ad blue 0,97
uren 5
verbruik 60 kW
48
0,96
8
verbruik 40 kW
33,6
0,672
8
Verbruik 20 kW Inzet materieel
14,4
0,288
6
9
Laden en lossen Hieronder wordt dieselverbruik tijdens laden en lossen in een tabel weergegeven.
Nr. 1 4 8 9 10 11 12 13 14 15 16 19
Activiteit Plaatsen units Afvoeren zand fundering Steigers Bouwmaterialen; bakstenen Cement/lijm Beton Kozijn Glas Dakpannen Prefab recreatiewoningen Isolatiemateriaal Verharding
laad/Lostijd per Totale vrachtwagen tijdsduur (minuten) N_ vrachtwagens (minuten ) 10 2 20 10 3 30 10 1 10 10 4 40 10 2 20 60 5 300 10 1 10 10 1 10 10 2 20 10 3 30 10 2 20 10 1 10
verbruik
3L/uur
Tijdsduur (uren) 0,3 0,5 0,2 0,7 0,3 5,0 0,2 0,2 0,3 0,5 0,3 0,2 8,7 26,1
Ad blue
0,522
Totaal brandstofverbruik t.b.v. laden en lossen.
Verkeersbewegingen (totale bouwfase) In onderstaande tabel wordt het totaal aantal verkeersbewegingen gedurende de gehele bouwperiode weergegeven.
Nr.
Verkeersbewegingen middelzwaar Verkeersbewegingen zwaar verkeer verkeer 4 1
120
2 4
6
6
2
8
2
9 10
8
11
10
4
12
2
13
2
14
4
15
6 4
16 19
Verkeersbewegingen licht verkeer
2
21 Tot. 48 Totaal aantal verkeersbewegingen.
2 10
120
10
3.2 Gebruiksfase Verkeersaantrekkende werking Voor het berekenen van de verkeersgeneratie in de gebruiksfase is gebruik gemaakt van de CROW publicatie – `Horeca en (verblijfs)recreatie’ geldt een verkeersgeneratie van 2,2 mvt/etmaal. Totale verkeersgeneratie: 3x 2,2 = 6,8 lichte voertuigen per etmaal. Gasaansluiting Conform de gegevens set ‘kentallen Ruimtelijke plannen’ van RIVM/EZ, behorende bij de AERIUS-factsheet ‘Ruimtelijke plannen – Emissiefactoren’ is de NH3-emissie van huishoudens voor nieuwbouwwoningen 0 kg/jaar. Ook de NOx-emissie is verwaarloosbaar, aangezien de geplande nieuwe bebouwing gasloos wordt opgeleverd. (Emissiefactor = 0 kg/jaar)
11
Hoofdstuk 4 Resultaten en conclusie 4.1 Resultaten ontwikkelfase De activiteiten in de ontwikkelfase leiden gezamenlijk tot een NOx-emissie van 3,9 kg/jaar en een NH3-emissie van 32,6 g/jaar. Het uitvoeren van de voorgenomen activiteit gedurende de ontwikkelfase, leidt echter niet tot een toename van stikstofdepositie op Natura 2000-gebied. De voorgenomen activiteit leidt niet tot wettelijke consequenties. Er hoeft dan ook geen Wet natuurbeschermingvergunning aangevraagd te worden. Het resultaat van de AERIUS-berekening is als bijlage 1 toegevoegd.
Berekende emissie NOx en NH3 gedurende de ontwikkelfase.
4.2 Resultaten gebruiksfase De activiteit in de gebruiksfase leidt tot een NOx-emissie van 0,2 kg/jaar en een NH3-emissie van 17,9 g/jaar. Het uitvoeren van de voorgenomen activiteit gedurende de gebruiksfase, leidt echter niet tot een toename van stikstofdepositie op Natura 2000-gebied. De voorgenomen activiteit leidt niet tot wettelijke consequenties. Er hoeft dan ook geen Wet natuurbescherming-vergunning aangevraagd te worden. Het resultaat van de AERIUS-berekening is als bijlage 2 toegevoegd.
Berekende emissie NOx en NH3 gedurende de gebruiksfase.
4.3 Conclusie Als gevolg van de ontwikkel- en gebruiksfase vindt er geen toename van depositie plaats in Natura 2000gebied. Er zijn geen rekenresultaten die leiden tot een significant negatief effect op deze natuurgebieden. De voorgenomen activiteiten in de ontwikkel- en gebruiksfase leiden niet tot wettelijke consequenties. Er hoeft geen Wet natuurbescherming-vergunning aangevraagd te worden.
Bijlage 1 Uitdraai: AERIUS-berekening ontwikkelfase
Bijlage 2 Uitdraai: AERIUS-berekening gebruiksfase
12
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
Natuurbank Overijssel Reimerweg 10, 7596 NP Rossum 6014A_N_Reimerweg 10 Rossum Stikstofberekening Ontwikkelfase.
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
Rb8qXq1cWc4b 11 december 2023, 19:41 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Ontwikkelfase Reimerweg 10 Rossum - Beoogd Ontwikkelfase Reimerweg 10 Rossum - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
Rb8qXq1cWc4b (11 december 2023)
2023 -
32,6 g/j
3,9 kg/j
2/7
Projectberekening
Ontwikkelfase Reimerweg 10 Rossum (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 2 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Aan/afvoer materiaal & Mobiele werktuigen Verkeersnetwerk
Rb8qXq1cWc4b (11 december 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
29,9 g/j 2,7 g/j
3,8 kg/j 78,2 g/j
3/7
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). Rb8qXq1cWc4b (11 december 2023)
4/7
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Ontwikkelfase Reimerweg 10 Rossum" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
Rb8qXq1cWc4b (11 december 2023)
-
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
-
-
-
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
-
-
5/7
Projectberekening
Ontwikkelfase Reimerweg 10 Rossum, Rekenjaar 2023 1
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2
Naam
Verkeersnetwerk X:258896,6 Y:487223,28 381,45 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Aantal voertuigbewegingen
In file
120,0 /jaar 10,0 /jaar 48,0 /jaar 0,0 /jaar
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Locatie Oppervlakte
Aan/afvoer materiaal & Mobiele werktuigen X:258804,62 Y:487185,54 0,20 ha
Aan/afvoer materiaal
Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, diesel, 26 l/j SCR: ja
100 kW
Naam
Stageklasse
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
78,2 g/j 21,1 g/j 2,7 g/j
3,8 kg/j 29,9 g/j
Draaiuren AdBlue verbruik
9 u/j
1 l/j
Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, diesel, 49 l/j SCR: ja
5 u/j
1 l/j
60 kW
Stage-V, >= 2019 , 56-75 kW, diesel, SCR: ja
48 l/j
8 u/j
1 l/j
40 kW
Stage-V, >= 2019 , <= 56 kW, diesel, SCR: nee
34 l/j
8 u/j
20 kW
Stage-V, >= 2019 , <= 56 kW, diesel, SCR: nee
14 l/j
6 u/j
Stof Emissie
NOₓ
0,4 kg/j NH₃ 6,2 g/j NOₓ 1,2 kg/j NH₃ 11,8 g/j NOₓ 1,2 kg/j NH₃ 11,5 g/j NOₓ 0,7 kg/j NH₃ 0,0 kg/j NOₓ 0,3 kg/j NH₃ 0,0 kg/j
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rb8qXq1cWc4b (11 december 2023)
6/7
Projectberekening
Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.0.1_20231106_3125d8b3c1 Database versie 2023.0.1_3125d8b3c1_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
Rb8qXq1cWc4b (11 december 2023)
7/7
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
Natuurbank Overijssel Reimerweg 10, 7596 NP Rossum 6014A_N_Reimerweg 10 Rossum Stikstofberekening Gebruiksfase.
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RdJxH1XTKsrH 11 december 2023, 19:41 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Gebruiksfase Reimerweg 10 Rossum - Beoogd Gebruiksfase Reimerweg 10 Rossum - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RdJxH1XTKsrH (11 december 2023)
2023 -
17,9 g/j
0,2 kg/j
2/6
Projectberekening
Gebruiksfase Reimerweg 10 Rossum (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen
Verkeersnetwerk
RdJxH1XTKsrH (11 december 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
17,9 g/j
0,2 kg/j
3/6
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RdJxH1XTKsrH (11 december 2023)
4/6
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gebruiksfase Reimerweg 10 Rossum" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
RdJxH1XTKsrH (11 december 2023)
-
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
-
-
-
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
-
-
5/6
Projectberekening
Gebruiksfase Reimerweg 10 Rossum, Rekenjaar 2023 1
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Verkeersnetwerk X:258897,04 Y:487221,72 387,35 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Aantal voertuigbewegingen
6,8 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal
0,2 kg/j 38,1 g/j 17,9 g/j
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.0.1_20231106_3125d8b3c1 Database versie 2023.0.1_3125d8b3c1_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
RdJxH1XTKsrH (11 december 2023)
6/6
Bijlage 3 Brandstofverbruik per klasse