Bestemmingsplan Noord Deurningen Hoek Nordhornsestraat-Johanninksweg bijlagen bij de regels
Tekst van het document
Status: vastgesteld Bestemmingsplan Noord Deurningen, Hoek Nordhornsestraat - Johanninksweg Status: vastgesteld Datum: IMRO-Code: NL.IMRO.1774.NDEBPHOEKNORDHJOHA- VG01 Auteur(s):
Noord Deurningen, Hoek Nordhornsestraat - Johanninksweg Inhoudsopgave Bijlagen bij de regels 3 Bijlage 1 G roenplan 4 Bijlage 2 Staat van bedrijfsactiviteiten 6 Bijlage 3 Waterhuishoudkundig plan 19 Bijlage 4 PVA saneren Japanse Duizendknoop 75 2 bestemmingsplan Noord Deurningen, Hoek Nordhornsestraat - Johanninksweg Bijlagen bij de regels bestemmingsplan Noord Deurningen, Hoek Nordhornsestraat - Joha nninksweg 3 Bijlage 1 Groenplan 4 bestemmingsplan Noord Deurningen, Hoek Nordhornsestraat - Johanninksweg P r P PP | P | vb PP | P | P | vb PP PP PP | P | k PP | P | P | P PP | Denekamp(DNK00)-N-1467 | Bestaande drempel | P PP | P | P PP | P | vb P | P P P P | PP | P P | PP | P | P | P | P P | vb P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P P | P P | P P P P | P P | P P | P P r | r | r vb | vb JohanninkswegJohanninkswegJohanninkswegJohanninksweg P P | P P | P P | P P | P P | PPP | PP | P P | P P | P | P | P | P | P | vlb P | P | P | P | P | PPP | P | P PP P | P | PPP | P | P PP P | PPP | P | P PP P | P | PP | P | P PP P | P | PPP | P | PPP | P | P PP P | P | PPP | P | P | P | P | P | P P | P | P | vb P | P | P conifeerØ110,1000 P | af | B P | P P | P P | P P | vb P | P | eikØ45,1000 | vb P | 5555 | P P | P | eik Ø4,900 P | vb P | P 1111 P | 3-3A3-3A3-3A3-3A | P P | P | berkberkØ2X15,400 Ø15,400 P | berkØ15,600 P | P |
eikØ15,900 | vb P | Vloerpeil nieuwbouw cf. opgave Warmes circa +23.90Denekamp(DNK00)-N-1708Denekamp(DNK00)-N-1709Denekamp(DNK00)-N-1710 | berk | berk P | Denekamp(DNK00)-N-1707 | Ø15,600 | Ø15,400 P | P | berk | berk | elsØ15,400 Ø20,400Ø15,500 P | Denekamp(DNK00)-N-331 | els P | P | J | K | Ø15,400 P | P | eik | P P | Ø20,900 | eikØ45,1000 P P P | P eik | P P | P | robinia | A | Ø25,800 Ø40,800 | berk P | P | Ø15,600 P | P | vb P | P | P | PP P | P | P | PP | P | P P | P | P | P | P P | berk P | P | P P | P | P | 1 P | P | P P | P | P | Ø2X35,1000 P | P | P | P | P PPP | P | eik P | P | 6 | P PP | P | PP P P | P P P | P | Ø55,1700 P | P | P | P | P | P | P P P | P Denekamp(DNK00)-N-562 | P | E P P | P | P P P | P P | P | P P | hekhekP P | 2 P | P | P | P | P | P | P | P Denekamp(DNK00)-N-566 | P | eik | Nordhornsestraat P | Ø40,1200 P | P P P P | P | 600 m² P | P | vp. +23.24 P | Denekamp(DNK00)-N-568 | elsØ2X35,900 P | P P | eik P | 386 m² | 390 m² | 260 m² | 260 m² | Ø20,1000 P | eikØ30,900 P | vp. +23.20 | vp. +23.20 | vp. +23.35 | vp. +23.24 P | P P | P P | P P P | P P | P P | P P | P | P | P | P | P | P | P P | P | P | P | 3 berkØ45,1400 P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P P | P 5 | P | P | P | P | P | P P 4 | P P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P P eik | eikØ20,600 600 m² | Ø30,900 P | vp.
+23.12 Denekamp(DNK00)-N-872 | I eikØ30,900 P P | eikØ25,700 P | P | P | P | P | P | P | P | P P F P eikØ45,1600 P | eikØ45,1600 P D | C | B P eikØ20,900 P | Denekamp(DNK00)-N-1623 P Locatie | Legenda Groenplan esØ2X35,1600 Op de locatie staan 135 bomen. Na inspectie met een erkende boominspecteur is | A: Te behouden bomen volgens uitgevoerde inspectie. Geheel uitdunnen. | Nieuw te planten boom met visuele boomkroon en P | gebleken dat 53 bomen behouden blijven. Er worden 82 bomen gekapt, waarvan 31 | Bomen voorzien van bouwhekken op > 2 meter vanuit stam. Wanneer | obstakelvrije ruimte. Eerste grootte een vergunning eisen. | bovenstaand niet mogelijk is bomen voorzien van stambescherming tijdens eikØ20,1000 | uitvoeringsperiode werkzaamheden. In dit groenplan worden 43 bomen herplant, hierbij wordt het beleid van de gemeente | Nieuw te planten bomen in de maat 12-14(stamomtrek in centimeter). Elk | Nieuw te planten boom met visuele boomkroon en P | eik | meegenomen en op basis daarvan is dit groenplan opgesteld. Belangrijke | voorzien van drie boompalen. Totaal 3x Ruwe berk (12-14). Aanvullen met | obstakelvrije ruimte. Tweede grootte Ø50,1500 aandachtpunten zijn dat het aanzicht vanaf de Nordhornsestraat behouden blijft(B). In | nieuw te planten heesters. Totaal 40 stuks. Mix van Hazelaar (100/125), dit geval betekend dat dat er een groenwal moet komen.
| Hondsroos (100/125), Meidoorn (60/100), Sleedoorn (60/100) en Wilde De huidige groenwal staat grotendeels in het asfalt van de slipbaan en moet daarom | liguster (60/80). Bomen vullen bestaande houtwal op zodat het zicht vanaf P | eikØ30,1200 | de Nordhornsestraat niet veranderd. | Nieuw te planten heester deels gekapt worden. Deze groenwal komt terug in het ontwerp, kenmerkend door de eiken van de eerste grote langs de zichtkant van de houtwal. Hier haaks op komt een | B: Nieuw te planten bomen in de maten 12-14, 20-25 en 25-30 cm bomenrij, wat de typerend voor het landschap is. De bomen die teruggeplant worden | (stamomtrek in centimeters). Elk voorzien van drie boompalen. Totaal: 8x P | moeten zo min mogelijk hinder en overlast verzaken. eik | Ruwe berk (12-14) 4x Gewone wilg (25-30) 7x Zomerlinde (25-20). | Nieuw in te zaaien vochtminnende bloemenmengsels Ø35,1200 | Daarnaast dienen ze uit inheemse soorten te bestaan zonder dat er een monocultuur plaatsvindt. | Aanvullen met nieuw te planten heesters. Totaal 20 stuks. Mix van | PVM Pelgrim en Vink Oever en taluldmengsel 5a Hazelaar (100/125), Hondsroos (100/125), Meidoorn (60/100), Sleedoorn eik | (60/100) en Wilde liguster (60/80). Bomen creeëren een houtwal zodat het P | Ø45,1400 | Daarnaast heeft de gemeente beleid op het aanleggen en inzaaien van de wadi(F).
Deze dient met vochtminnende bloemmengsels ingezaaid te worden voor meer | zicht vanaf de Nordhornsestraat niet veranderd. | Nieuw in te zaaien grasmengels met SV7 (gazonmengsel). | H biodiversiteit en vochtopname in het kader van klimaatadaptatie. De gazons dienen te | C: Nieuw te planten bomen in de maten 12-14, 20-25 en 25-30 cm worden voorzien van bollen zodat er meer biodiversiteit ontstaat (H). | (stamomtrek in centimeters). Elk voorzien van drie boompalen. Totaal: 5x P | eik | Ruwe berk (12-14) 3x Gewone wilg (25-30) 5x Zomerlinde (20-25). Ø30,1200 | Totaallijst nieuw te planten bomen/heesters | Nieuw in te zaaien kruidenrijk grasmengels inclusief bollen Aanvullen met nieuw te planten heesters. Totaal 20 stuks. Mix van | PVM Stroomdalmengsel Vochtige: ratelaar Hazelaar (100/125), Hondsroos (100/125), Meidoorn (60/100), Sleedoorn 16 | Ruwe berk, Betula pendula | A(3)B(8)C(5) | 12-14 | (60/100) en Wilde liguster (60/80). Bomen creeren haakse lijn op P | eikØ40,1300 | 10 | Gewone wilg, Salix alba | B(4)C(3)F(3) | 25-30 15 | Zomerlinde, Tilia | B(7)C(5)D(3) | 25-30 | bestaande houtwal, typerend voor de omgeving. | Nieuw te planten bloembollen, een mix van Krokus, 2 | Zuiliep, Ulmus columellaplatyphyllos | 16-18 | D: Nieuw te planten bomen in de maat 25-30 en elk voorzien van drie | Zomerklokjes, Anemoon, Narcis en Sneeuwklokjes. 74 | Spirea | E(2) | 60-80 | boompalen.
Totaal: 3x Zomerlinde (25-30). Aanvullen met nieuw te planten | Totaal 1000 bloembollen P | E(34)I(20)J(30) 100 | Symphoricarpos | I(50)J(50) | 40/60 | heesters. Totaal 10 stuks. Mix van Hazelaar (100/125), Hondsroos 60 | Hypericum | I(30)J(30) | 20-30 cm C2 | (100/125), Meidoorn (60/100), Sleedoorn (60/100) en Wilde liguster | Takkenril minimaal: 3x2x1 meter 120 | Stephanadra | E(40)I(40)J(40) | P9 | (60/80). Bomen aanbrengen in het verlengde van wal (C) en door een 120 | Persicaria Rosa 2000 | J(60)K(60) | P9 P | 18 | Wilde liguster | A(8)B(4)C(4)D( | 50/80cm | verhoging/ grondwal van 80cm hoog zijn de bomen toekomstbestendig eikØ40,1300 18 | Meidoorn | A(8)B(4)C(4)D(2) | 60/100 | geplaatst. | Kast voor Wezel, Bunzing en Hermelijn. 2) | E: Nieuw te planten bomen in de maat 16-18 cm (stamomtrek in | WBH | Voorzien van 2 ingagen. Plaatsen in takkenril eikØ45,1400 | 18 | Sleedoorn | A(8)B(4)C(4)D( | 60/100 | eik centimeters). Elk voorzien van drie boompalen. Totaal: 2x Zuiliep (16-18). | Ø35,1300 P | 2) | Bomen creeëren schaduw over parkeervakken. Onder bomen opvullen 18 | Hazelaar | A(8)B(4)C(4)D( | 100/125 | met bodembedekker in de maat 60-80 cm 2 stuks per meter Spirea in het 2) | Kast voor Egel 18 | Hondsroos | A(8)B(4)C(4)D( | 100/125 | ene vak en Stephanadra 4 per m2 in de maat P9 in het andere vak.
Totaal | wilg Ø40,800 2) | 34 stuks Spirea, totaal 40 stuks Stephandra P | 747.60 m² | Vochtminnend | F + sloot bloemenmengsel: PVM | F: Wadi voor waterberging. Wadi inzaaien met vochtminnende | Prunus Ø30,800 Pelgrim en Vink Oever en | Het vertrekpunt van de tekening is 20 jaar. | elsØ20,600 taluldmengsel 5a | bloemenmengsels PVM Pelgrim en Vink Oever en taludmengsel 5a. Nieuw | elsØ30,800 eik | 4174.64 m² | Kruidenrijk grasmengsel: | A + H | te planten bomen in de maat 25-30 en elk voorzien van drie boompalen. | WBH P | Ø45,1400 | Populier | P PVM Stroomdalmengsel | Totaal 3x Gewone wilg (25-30). Bomen zorgen voor schaduw in | P Vochtige: ratelaar | versteende omgeving. | P 3607.16 m² | SV7 Gazonmengsel | F + I | H: Kruidenrijk grasveld inzaaien met PVM Stroomdalmengsel Vochtige: ratelaar | eik | P WBH | P P | I: Grasveld inzaaien met met SV7 (gazonmengsel) en bollen planten. | P +-1000 | Bloembollen elk 250 | Verspreid | 15-25 per m2 | P P | stuks, Krokus, | over 7 | J: Nieuw te planten bodembedekker in 10 vakken van 5m. | P Zomerklokje, Anemoon, | blokken | 2 vakken Spirea in de maat 60-80 per m2 2 stuks (20st). | P eikØ2X10,400eikØ20,400 | P | Ontwerp Groenplan Johanninksweg Noord Deurningen, 15-6-2026, MZ Narcis en Sneeuwklokje | 2 vakken Symphoricarpos in de maat 40/60 per m2 5 stuks (50st). | P 2 vakken Hypericum in de maat C2 20-30 per m2 3 stuks (30st).
| P P | 2 vakken Stehanadra in de maat P9 4 per strekkende meter (40st). 2 | P vakken Persicaria rosa 2000 in de maat P9 per m2 6 stuks (60st). | P P P K: Nieuw te planten bodembedekker in 11 vakken van 5m. | P P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P | P 3 vakken Spirea in de maat 60-80 per m2 2 stuks (30st). | P | P | P | P | P 2 vakken Symphoricarpos in de maat 40/60 per m2 5 stuks (50st). | 0 | 2 | 4 | 6 | 8m 2 vakken Hypericum in de maat C2 20-30 per m2 3 stuks (30st). 2 vakken Stephanadra in de maat P9 4 per strekkende meter (40st). 2 vakken Persicaria rosa 2000 in de maat P9 per m2 6 stuks (60st). Bijlage 2 Staat van bedrijfsactiviteiten 6 bestemmingsplan Noord Deurningen, Hoek Nordhornsestraat - Johanninksweg Bijlage 1 - Staat van bedrijfsactiviteiten categorie 1 t/m 4.2 SBI-2008 | OMSCHRIJVING 01 | - | LANDBOUW EN DIENSTVERLENING T.B.V.
DE LANDBOUW 011, 012, 013 | Akkerbouw en fruitteelt (bedrijfsgebouwen) | 2 011, 012, 013, 016 | 0 | Tuinbouw: 011, 012, 013 | 1 | - bedrijfsgebouwen | 2 011, 012, 013 | 2 | - kassen zonder verwarming | 2 011, 012, 013 | 3 | - kassen met gasverwarming | 2 0113 | 4 | - champignonkwekerijen (algemeen) | 2 0113 | 5 | - champignonkwekerijen met mestfermentatie | 3.2 0163 | 6 | - bloembollendroog- en prepareerbedrijven | 2 011 | 7 | - witlofkwekerijen (algemeen) | 2 0141, 0142 | Fokken en houden van rundvee | 3.2 0143, 0145 | 0 | Fokken en houden van overige graasdieren: 0143 | 1 | - paardenfokkerijen | 3.1 0145 | 2 | - overige graasdieren | 3.1 0146 | Fokken en houden van varkens | 4.1 0147 | 0 | Fokken en houden van pluimvee: 0147 | 1 | - legkippen | 4.1 0147 | 2 | - opfokkippen en mestkuikens | 4.1 0147 | 3 | - eenden en ganzen | 4.1 0147 | 4 | - overig pluimvee | 3.2 0149 | 0 | Fokken en houden van overige dieren: 0149 | 1 | - nertsen en vossen | 4.1 0149 | 2 | - konijnen | 3.2 0149 | 3 | - huisdieren | 3.1 0149 | 4 | - maden, wormen e.d. | 3.2 0149 | 5 | - bijen | 2 0149 | 6 | - overige dieren | 2 Akker-en/of tuinbouw in combinatie met het fokken en 0150 | houden van dieren (niet intensief) | 3.2 016 | 0 | Dienstverlening t.b.v. de landbouw: 016 | 1 | - algemeen (o.a. loonbedrijven): b.o. > 500 m² | 3.1 016 | 2 | - algemeen (o.a.
loonbedrijven): b.o.<= 500 m² | 2 016 | 3 | - plantsoenendiensten en hoveniersbedrijven: b.o. > 500 m² | 3.1 016 | 4 | - plantsoenendiensten en hoveniersbedrijven: b.o. <= 500 m² | 2 0162 | KI-stations | 2 02 | - 02 | - | BOSBOUW EN DIENSTVERLENING T.B.V. BOSBOUW 021, 022, 024 | Bosbouwbedrijven | 3.1 03 | - 03 | - | VISSERIJ- EN VISTEELTBEDRIJVEN 0311 | Zeevisserijbedrijven | 3.2 0312 | Binnenvisserijbedrijven | 3.1 032 | 0 | Vis- en schaaldierkwekerijen 032 | 1 | - oester-, mossel- en schelpenteeltbedrijven | 3.2 032 | 2 | - visteeltbedrijven | 3.1 08 | - 08 | - | TURFWINNING 089 | Turfwinningbedrijven | 3.2 06 | - 06 | - | AARDOLIE- EN AARDGASWINNING 061, 062 | 0 | Aardolie- en aardgaswinning: 061 | 1 | - aardoliewinputten | 4.1 08 | - 08 | - | WINNING VAN ZAND, GRIND, KLEI, ZOUT, E.D. 0812 | 0 | Steen-, grit- en krijtmalerijen (open lucht): 0812 | 1 | - algemeen | 4.1 0893 | Zoutwinningbedrijven | 3.2 10, 11 | - 10, 11 | - | VERVAARDIGING VAN VOEDINGSMIDDELEN EN DRANKEN 101, 102 | 0 | Slachterijen en overige vleesverwerking: 101, 102 | 1 | - slachterijen en pluimveeslachterijen | 3.2 101 | 3 | - bewerkingsinrichting van darmen en vleesafval | 4.2 101 | 4 | - vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. > 1000 m² | 3.2 101 | 5 | - vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. <= 1000 m² | 3.1 101 | 6 | - vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o.
<= 200 m² | 3.1 101, 102 | 7 | - loonslachterijen | 3.1 - vervaardiging van snacks en vervaardiging van kant-en-klaar- 108 | 8 | maaltijden met p.o. < 2.000 m² | 3.1 102 | 0 | Visverwerkingsbedrijven: 102 | 2 | - conserveren | 4.1 102 | 3 | - roken | 4.2 102 | 4 | - verwerken anderszins: p.o.> 1000 m² | 4.2 102 | 5 | - verwerken anderszins: p.o. <= 1000 m² | 3.2 102 | 6 | - verwerken anderszins: p.o. <= 300 m² | 3.1 1031 | 0 | Aardappelprodukten fabrieken: 1031 | 1 | - vervaardiging van aardappelproducten | 4.2 1031 | 2 | - vervaardiging van snacks met p.o. < 2.000 m² | 3.1 1032, 1039 | 0 | Groente- en fruitconservenfabrieken: 1032, 1039 | 1 | - jam | 3.2 1032, 1039 | 2 | - groente algemeen | 3.2 1032, 1039 | 3 | - met koolsoorten | 3.2 1032, 1039 | 4 | - met drogerijen | 4.2 1032, 1039 | 5 | - met uienconservering (zoutinleggerij) | 4.2 Vervaardiging van ruwe plantaardige en dierlijke oliën en 104101 | 0 | vetten: 104101 | 1 | - p.c. < 250.000 t/j | 4.1 104101 | 2 | - p.c. >= 250.000 t/j | 4.2 104102 | 0 | Raffinage van plantaardige en dierlijke oliën en vetten: 104102 | 1 | - p.c. < 250.000 t/j | 4.1 104102 | 2 | - p.c. >= 250.000 t/j | 4.2 1042 | 0 | Margarinefabrieken: 1042 | 1 | - p.c. < 250.000 t/j | 4.1 1042 | 2 | - p.c. >= 250.000 t/j | 4.2 1051 | 0 | Zuivelprodukten fabrieken: 1051 | 3 | - melkprodukten fabrieken v.c.
< 55.000 t/j | 3.2 1051 | 4 | - melkprodukten fabrieken v.c. >= 55.000 t/j | 4.2 1051 | 5 | - overige zuivelprodukten fabrieken | 4.2 1052 | 1 | Consumptie-ijsfabrieken: p.o. > 200 m² | 3.2 1052 | 2 | - consumptie-ijsfabrieken: p.o. <= 200 m² | 2 1061 | 0 | Meelfabrieken: 1061 | 1 | - p.c. >= 500 t/u | 4.2 1061 | 2 | - p.c. < 500 t/u | 4.1 1061 | Grutterswarenfabrieken | 4.1 1062 | 0 | Zetmeelfabrieken: 1062 | 1 | - p.c. < 10 t/u | 4.1 1062 | 2 | - p.c. >= 10 t/u | 4.2 1091 | 0 | Veevoerfabrieken: - drogerijen (gras, pulp, groenvoeder, veevoeder) cap. < 10 t/u 1091 | 3 | water | 4.2 1091 | 5 | - mengvoeder, p.c. < 100 t/u | 4.1 1091 | 6 | - mengvoeder, p.c. >= 100 t/u | 4.2 1092 | Vervaardiging van voer voor huisdieren | 4.1 1071 | 0 | Broodfabrieken, brood- en banketbakkerijen: 1071 | 1 | - v.c. < 7500 kg meel/week, bij gebruik van charge-ovens | 2 1071 | 2 | - v.c. >= 7500 kg meel/week | 3.2 1072 | Banket, biscuit- en koekfabrieken | 3.2 Verwerking cacaobonen en vervaardiging chocolade- en 10821 | 0 | suikerwerk: - cacao- en chocoladefabrieken vervaardigen van 10821 | 2 | chocoladewerken met p.o. < 2.000 m² | 3.2 - cacao- en chocoladefabrieken vervaardigen van 10821 | 3 | chocoladewerken met p.o. <= 200 m² | 2 10821 | 4 | - Suikerwerkfabrieken met suiker branden | 4.2 10821 | 5 | - Suikerwerkfabrieken zonder suiker branden: p.o.
> 200 m² | 3.2 10821 | 6 | - suikerwerkfabrieken zonder suiker branden: p.o. <= 200 m² | 2 1073 | Deegwarenfabrieken | 3.1 1083 | 0 | Koffiebranderijen en theepakkerijen: 1083 | 2 | - theepakkerijen | 3.2 108401 | Vervaardiging van azijn, specerijen en kruiden | 4.1 1089 | Vervaardiging van overige voedingsmiddelen | 4.1 1089 | Bakkerijgrondstoffenfabrieken | 4.1 1089 | 0 | Soep- en soeparomafabrieken: 1089 | 1 | - zonder poederdrogen | 3.2 1089 | 2 | - met poederdrogen | 4.2 1089 | Bakmeel- en puddingpoederfabrieken | 4.1 110101 | Destilleerderijen en likeurstokerijen | 4.2 110102 | 0 | Vervaardiging van ethylalcohol door gisting: 110102 | 1 | - p.c. < 5.000 t/j | 4.1 110102 | 2 | - p.c. >= 5.000 t/j | 4.2 1102 t/m 1104 | Vervaardiging van wijn, cider e.d.
| 2 1105 | Bierbrouwerijen | 4.2 1106 | Mouterijen | 4.2 1107 | Mineraalwater- en frisdrankfabrieken | 3.2 12 | - 12 | - | VERWERKING VAN TABAK 120 | Tabakverwerkende industrie | 4.1 13 | - 13 | - | VERVAARDIGING VAN TEXTIEL 131 | Bewerken en spinnen van textielvezels | 3.2 132 | 0 | Weven van textiel: 132 | 1 | - aantal weefgetouwen < 50 | 3.2 132 | 2 | - aantal weefgetouwen >= 50 | 4.2 133 | Textielveredelingsbedrijven | 3.1 139 | Vervaardiging van textielwaren | 3.1 1393 | Tapijt-, kokos- en vloermattenfabrieken | 4.1 139, 143 | Vervaardiging van gebreide en gehaakte stoffen en artikelen | 3.1 14 | - VERVAARDIGING VAN KLEDING; BEREIDEN EN VERVEN VAN 14 | - | BONT 141 | Vervaardiging kleding van leer | 3.1 141 | Vervaardiging van kleding en -toebehoren (excl. van leer) | 2 Bereiden en verven van bont; vervaardiging van artikelen van 142, 151 | bont | 3.1 19 | - VERVAARDIGING VAN LEER EN LEDERWAREN (EXCL. 15 | - | KLEDING) 151,152 | Lederfabrieken | 4.2 151 | Lederwarenfabrieken (excl. kleding en schoeisel) | 3.1 152 | Schoenenfabrieken | 3.1 - HOUTINDUSTRIE EN VERVAARDIGING ARTIKELEN VAN HOUT, 16 | - | RIET, KURK E.D.
16101 | Houtzagerijen | 3.2 16102 | 0 | Houtconserveringsbedrijven: 16102 | 1 | - met creosootolie | 4.1 16102 | 2 | - met zoutoplossingen | 3.1 1621 | Fineer- en plaatmaterialenfabrieken | 3.2 Timmerwerkfabrieken, vervaardiging overige artikelen van 162 | 0 | hout | 3.2 Timmerwerkfabrieken, vervaardiging overige artikelen van 162 | 1 | hout, p.o. < 200 m2 | 3.1 162902 | Kurkwaren-, riet- en vlechtwerkfabrieken | 2 17 | - VERVAARDIGING VAN PAPIER, KARTON EN PAPIER- EN 17 | - | KARTONWAREN 1711 | Vervaardiging van pulp | 4.1 1712 | 0 | Papier- en kartonfabrieken: 1712 | 1 | - p.c. < 3 t/u | 3.1 1712 | 2 | - p.c. 3 - 15 t/u | 4.1 1712 | 3 | - p.c. >= 15 t/u | 4.2 172 | Papier- en kartonwarenfabrieken | 3.2 17212 | 0 | Golfkartonfabrieken: 17212 | 1 | - p.c. < 3 t/u | 3.2 17212 | 2 | - p.c. >= 3 t/u | 4.1 58 | - UITGEVERIJEN, DRUKKERIJEN EN REPRODUKTIE VAN 58 | - | OPGENOMEN MEDIA 581 | Uitgeverijen (kantoren) | 1 1811 | Drukkerijen van dagbladen | 3.2 1812 | Drukkerijen (vlak- en rotatie-diepdrukkerijen) | 3.2 18129 | Kleine drukkerijen en kopieerinrichtingen | 2 1814 | A | Grafische afwerking | 1 1814 | B | Binderijen | 2 1813 | Grafische reproduktie en zetten | 2 1814 | Overige grafische aktiviteiten | 2 182 | Reproduktiebedrijven opgenomen media | 1 19 | - AARDOLIE-/STEENKOOLVERWERK.
IND.; BEWERKING SPLIJT- 19 | - | /KWEEKSTOFFEN 19202 | A | Smeeroliën- en vettenfabrieken | 3.2 19202 | B | Recyclingbedrijven voor afgewerkte olie | 4.2 19202 | C | Aardolieproduktenfabrieken n.e.g. | 4.2 20 | - 20 | - | VERVAARDIGING VAN CHEMISCHE PRODUKTEN 2011 | 0 | Vervaardiging van industriële gassen: 2012 | Kleur- en verfstoffenfabrieken | 4.1 2012 | 0 | Anorg. chemische grondstoffenfabrieken: 2012 | 1 | - niet vallend onder "post-Seveso-richtlijn" | 4.2 20141 | A0 | Organ. chemische grondstoffenfabrieken: 20141 | A1 | - niet vallend onder "post-Seveso-richtlijn" | 4.2 20141 | B0 | Methanolfabrieken: 20141 | B1 | - p.c. < 100.000 t/j | 4.1 20141 | B2 | - p.c. >= 100.000 t/j | 4.2 20149 | 0 | Vetzuren en alkanolenfabrieken (niet synth.): 20149 | 1 | - p.c. < 50.000 t/j | 4.2 203 | Verf, lak en vernisfabrieken | 4.2 2110 | 0 | Farmaceutische grondstoffenfabrieken: 2110 | 1 | - p.c.
< 1.000 t/j | 4.2 2120 | 0 | Farmaceutische produktenfabrieken: 2120 | 1 | - formulering en afvullen geneesmiddelen | 3.1 2120 | 2 | - verbandmiddelenfabrieken | 2 2041 | Zeep-, was- en reinigingsmiddelenfabrieken | 4.2 2042 | Parfumerie- en cosmeticafabrieken | 4.2 2052 | 0 | Lijm- en plakmiddelenfabrieken: 2052 | 1 | - zonder dierlijke grondstoffen | 3.2 205902 | Fotochemische produktenfabrieken | 3.2 205903 | A | Chemische kantoorbenodigdhedenfabrieken | 3.1 205903 | B | Overige chemische produktenfabrieken n.e.g. | 4.1 2060 | Kunstmatige synthetische garen- en vezelfabrieken | 4.2 22 | - VERVAARDIGING VAN PRODUKTEN VAN RUBBER EN 22 | - | KUNSTSTOF 221101 | Rubberbandenfabrieken | 4.2 221102 | 0 | Loopvlakvernieuwingsbedrijven: 221102 | 1 | - vloeropp. < 100 m2 | 3.1 221102 | 2 | - vloeropp. >= 100 m2 | 4.1 2219 | Rubber-artikelenfabrieken | 3.2 222 | 0 | Kunststofverwerkende bedrijven: 222 | 1 | - zonder fenolharsen | 4.1 222 | 2 | - met fenolharsen | 4.2 - productie van verpakkingsmateriaal en assemblage van 222 | 3 | kunststofbouwmaterialen | 3.1 23 | - VERVAARDIGING VAN GLAS, AARDEWERK, CEMENT-, KALK- 23 | - | EN GIPSPRODUKTEN 231 | 0 | Glasfabrieken: 231 | 1 | - glas en glasprodukten, p.c. < 5.000 t/j | 3.2 231 | 2 | - glas en glasprodukten, p.c.
>= 5.000 t/j | 4.2 231 | 3 | - glaswol en glasvezels, p.c.< 5.000 t/j | 4.2 231 | Glasbewerkingsbedrijven | 3.1 232, 234 | 0 | Aardewerkfabrieken: 232, 234 | 1 | - vermogen elektrische ovens totaal < 40 kW | 2 232, 234 | 2 | - vermogen elektrische ovens totaal >= 40 kW | 3.2 233 | A | Baksteen en baksteenelementenfabrieken | 4.1 233 | B | Dakpannenfabrieken | 4.1 235201 | 0 | Kalkfabrieken: 235201 | 1 | - p.c. < 100.000 t/j | 4.1 235202 | 0 | Gipsfabrieken: 235202 | 1 | - p.c. < 100.000 t/j | 4.1 23611 | 0 | Betonwarenfabrieken: 23611 | 1 | - zonder persen, triltafels en bekistingtrille | 4.1 23611 | 2 | - met persen, triltafels of bekistingtrillers, p.c. < 100 t/d | 4.2 23612 | 0 | Kalkzandsteenfabrieken: 23612 | 1 | - p.c. < 100.000 t/j | 3.2 23612 | 2 | - p.c. >= 100.000 t/j | 4.2 2362 | Mineraalgebonden bouwplatenfabrieken | 3.2 2363, 2364 | 0 | Betonmortelcentrales: 2363, 2364 | 1 | - p.c. < 100 t/u | 3.2 2363, 2364 | 2 | - p.c. >= 100 t/u | 4.2 2365, 2369 | 0 | Vervaardiging van produkten van beton, (vezel)cement en gips: 2365, 2369 | 1 | - p.c. < 100 t/d | 3.2 2365, 2369 | 2 | - p.c. >= 100 t/d | 4.2 237 | 0 | Natuursteenbewerkingsbedrijven: 237 | 1 | - zonder breken, zeven en drogen: p.o. > 2.000 m² | 3.2 237 | 2 | - zonder breken, zeven en drogen: p.o. <= 2.000 m² | 3.1 237 | 3 | - met breken, zeven of drogen, | v.c.
< 100.000 t/j | 4.2 2391 | Slijp- en polijstmiddelen fabrieken | 3.1 2399 | A0 | Bitumineuze materialenfabrieken: 2399 | A1 | - p.c. < 100 t/u | 4.2 2399 | B0 | Isolatiematerialenfabrieken (excl. glaswol): 2399 | B1 | - steenwol, p.c. >= 5.000 t/j | 4.2 2399 | B2 | - overige isolatiematerialen | 4.1 2399 | C | Minerale produktenfabrieken n.e.g. | 3.2 2399 | D0 | Asfaltcentrales: p.c.< 100 ton/uur | 4.1 2399 | D1 | - asfaltcentrales, p.c. >= 100 ton/uur | 4.2 24 | - 24 | - | VERVAARDIGING VAN METALEN 243 | 0 | Draadtrekkerijen, koudbandwalserijen en profielzetterijen: 243 | 1 | - p.o. < 2.000 m2 | 4.2 244 | A0 | Non-ferro-metaalfabrieken: 244 | A1 | - p.c. < 1.000 t/j | 4.2 2451, 2452 | 0 | IJzer- en staalgieterijen/ -smelterijen: 2451, 2452 | 1 | - p.c. < 4.000 t/j | 4.2 2453, 2454 | 0 | Non-ferro-metaalgieterijen/ -smelterijen: 2453, 2454 | 1 | - p.c. < 4.000 t/j | 4.2 25 | - VERVAARD. EN REPARATIE VAN PRODUKTEN VAN METAAL 25, 31 | - | (EXCL. MACH./TRANSPORTMIDD.) 251, 331 | 0 | Constructiewerkplaatsen 251, 331 | 1 | - gesloten gebouw | 3.2 251, 331 | 1a | - gesloten gebouw, p.o. < 200 m2 | 3.1 251, 331 | 2 | - in open lucht, p.o. < 2.000 m2 | 4.1 251, 331 | 3 | - in open lucht, p.o. >= 2.000 m2 | 4.2 2529, 3311 | 0 | Tank- en reservoirbouwbedrijven: 2529, 3311 | 1 | - p.o.
< 2.000 m2 | 4.2 2521, 2530, | Vervaardiging van verwarmingsketels, radiatoren en 3311 | stoomketels | 4.1 255, 331 | A | Stamp-, pers-, dieptrek- en forceerbedrijven | 4.1 255, 331 | B | Smederijen, lasinrichtingen, bankwerkerijen e.d. | 3.2 255, 331 | B1 | Smederijen, lasinrichtingen, bankwerkerijen e.d., p.o. < 200 m2 | 3.1 2561, 3311 | 0 | Metaaloppervlaktebehandelingsbedrijven: 2561, 3311 | 1 | - algemeen | 3.2 2561, 3311 | 10 | - stralen | 4.1 2561, 3311 | 11 | - metaalharden | 3.2 2561, 3311 | 12 | - lakspuiten en moffelen | 3.2 2561, 3311 | 2 | - scoperen (opspuiten van zink) | 3.2 2561, 3311 | 3 | - thermisch verzinken | 3.2 2561, 3311 | 4 | - thermisch vertinnen | 3.2 2561, 3311 | 5 | - mechanische oppervlaktebehandeling (slijpen, polijsten) | 3.2 2561, 3311 | 6 | - anodiseren, eloxeren | 3.2 2561, 3311 | 7 | - chemische oppervlaktebehandeling | 3.2 2561, 3311 | 8 | - emailleren | 3.2 - galvaniseren (vernikkelen, verchromen, verzinken, 2561, 3311 | 9 | verkoperen ed) | 3.2 2562, 3311 | 1 | Overige metaalbewerkende industrie | 3.2 2562, 3311 | 2 | Overige metaalbewerkende industrie, inpandig, p.o. <200m2 | 3.1 259, 331 | A0 | Grofsmederijen, anker- en kettingfabrieken: 259, 331 | A1 | - p.o. < 2.000 m2 | 4.1 259, 331 | B | Overige metaalwarenfabrieken n.e.g. | 3.2 259, 331 | B | Overige metaalwarenfabrieken n.e.g.; inpandig, p.o.
<200 m2 | 3.1 27, 28, 33 | - 27, 28, 33 | - | VERVAARDIGING VAN MACHINES EN APPARATEN 27, 28, 33 | 0 | Machine- en apparatenfabrieken incl. reparatie: 27, 28, 33 | 1 | - p.o. < 2.000 m2 | 3.2 27, 28, 33 | 2 | - p.o. >= 2.000 m2 | 4.1 28, 33 | 3 | - met proefdraaien verbrandingsmotoren >= 1 MW | 4.2 26, 28, 33 | - 26, 28, 33 | - | VERVAARDIGING VAN KANTOORMACHINES EN COMPUTERS 26, 28, 33 | A | Kantoormachines- en computerfabrieken incl. reparatie | 2 26, 27, 33 | - VERVAARDIGING VAN OVER. ELEKTR. MACHINES, 26, 27, 33 | - | APPARATEN EN BENODIGDH. 271, 331 | Elektromotoren- en generatorenfabrieken incl. reparatie | 4.1 271, 273 | Schakel- en installatiemateriaalfabrieken | 4.1 273 | Elektrische draad- en kabelfabrieken | 4.1 272 | Accumulatoren- en batterijenfabrieken | 3.2 274 | Lampenfabrieken | 4.2 293 | Elektrotechnische industrie n.e.g. | 2 26, 33 | - VERVAARDIGING VAN AUDIO-, VIDEO-, TELECOM- 26, 33 | - | APPARATEN EN -BENODIGDH. 261, 263, 264, | Vervaardiging van audio-, video- en telecom-apparatuur e.d. 331 | incl. reparatie | 3.1 2612 | Fabrieken voor gedrukte bedrading | 3.1 26, 32, 33 | - VERVAARDIGING VAN MEDISCHE EN OPTISCHE APPARATEN 26, 32, 33 | - | EN INSTRUMENTEN Fabrieken voor medische en optische apparaten en 26, 32, 33 | A | instrumenten e.d. incl.
reparatie | 2 29 | - VERVAARDIGING VAN AUTO'S, AANHANGWAGENS EN 29 | OPLEGGERS 291 | 0 | Autofabrieken en assemblagebedrijven 291 | 1 | - p.o. < 10.000 m2 | 4.1 291 | 2 | - p.o. >= 10.000 m2 | 4.2 29201 | Carrosseriefabrieken | 4.1 29202 | Aanhangwagen- en opleggerfabrieken | 4.1 293 | Auto-onderdelenfabrieken | 3.2 30 | - 30 | - | VERVAARDIGING VAN TRANSPORTMIDDELEN (EXCL. AUTO'S, AANHANGWAGENS) 301, 3315 | 0 | Scheepsbouw- en reparatiebedrijven: 301, 3315 | 1 | - houten schepen | 3.1 301, 3315 | 2 | - kunststof schepen | 3.2 301, 3315 | 3 | - metalen schepen < 25 m | 4.1 302, 317 | 0 | Wagonbouw- en spoorwegwerkplaatsen: 302, 317 | 1 | - algemeen | 3.2 302, 317 | 2 | - met proefdraaien van verbrandingsmotoren >= 1 MW | 4.2 303, 3316 | 0 | Vliegtuigbouw en -reparatiebedrijven: 303, 3316 | 1 | - zonder proefdraaien motoren | 4.1 309 | Rijwiel- en motorrijwielfabrieken | 3.2 3099 | Transportmiddelenindustrie n.e.g. | 3.2 31 | - VERVAARDIGING VAN MEUBELS EN OVERIGE GOEDEREN 31 | - | N.E.G. 310 | 1 | Meubelfabrieken | 3.2 9524 | 2 | Meubelstoffeerderijen b.o. < 200 m2 | 1 321 | Fabricage van munten, sieraden e.d. | 2 322 | Muziekinstrumentenfabrieken | 2 323 | Sportartikelenfabrieken | 3.1 324 | Speelgoedartikelenfabrieken | 3.1 32991 | Sociale werkvoorziening | 2 32999 | Vervaardiging van overige goederen n.e.g.
| 3.1 38 | - 38 | - | VOORBEREIDING TOT RECYCLING 383202 | A0 | Puinbrekerijen en -malerijen: 383202 | A1 | - v.c. < 100.000 t/j | 4.2 383202 | B | Rubberregeneratiebedrijven | 4.2 383202 | C | Afvalscheidingsinstallaties | 4.2 35 | - PRODUKTIE EN DISTRIB. VAN STROOM, AARDGAS, STOOM EN 35 | - | WARM WATER 35 | B0 | bio-energieinstallaties electrisch vermogen < 50 MWe: - covergisting, verbranding en vergassing van mest, slib, GFT en 35 | B1 | reststromen voedingsindustrie | 3.2 35 | B2 | - vergisting, verbranding en vergassing van overige biomassa | 3.2 35 | C0 | Elektriciteitsdistributiebedrijven, met transformatorvermogen: 35 | C1 | - < 10 MVA | 2 35 | C2 | - 10 - 100 MVA | 3.1 35 | C3 | - 100 - 200 MVA | 3.2 35 | C4 | - 200 - 1000 MVA | 4.2 35 | D0 | Gasdistributiebedrijven: 35 | D1 | - gascompressorstations vermogen < 100 MW | 4.2 35 | D3 | - gas: reduceer-, compressor-, meet- en regelinst. Cat. A | 1 - gasdrukregel- en meetruimten (kasten en gebouwen), cat. B 35 | D4 | en C | 2 35 | D5 | - gasontvang- en -verdeelstations, cat.
D | 3.1 35 | E0 | Warmtevoorzieningsinstallaties, gasgestookt: 35 | E1 | - stadsverwarming | 3.2 35 | E2 | - blokverwarming | 2 35 | F0 | windmolens: 35 | F1 | - wiekdiameter 20 m | 3.2 35 | F2 | - wiekdiameter 30 m | 4.1 35 | F3 | - wiekdiameter 50 m | 4.2 36 | - 36 | - | WINNING EN DITRIBUTIE VAN WATER 36 | A0 | Waterwinning-/ bereiding- bedrijven: 36 | A2 | - bereiding met chloorbleekloog e.d. en/of straling | 3.1 36 | B0 | Waterdistributiebedrijven met pompvermogen: 36 | B2 | - 1 - 15 MW | 3.2 36 | B3 | - >= 15 MW | 4.2 41, 42, 43 | - 41, 42, 43 | - | BOUWNIJVERHEID 41, 42, 43 | 0 | Bouwbedrijven algemeen: b.o. > 2.000 m² | 3.2 41, 42, 43 | 1 | - bouwbedrijven algemeen: b.o. <= 2.000 m² | 3.1 41, 42, 43 | 2 | Aannemersbedrijven met werkplaats: b.o. > 1000 m² | 3.1 41, 42, 43 | 3 | - aannemersbedrijven met werkplaats: b.o.< 1000 m² | 2 45, 47 | - HANDEL/REPARATIE VAN AUTO'S, MOTORFIETSEN; 45, 47 | - | BENZINESERVICESTATIONS 451 | Handel in vrachtauto's (incl.
import en reparatie) | 3.2 45204 | A | Autoplaatwerkerijen | 3.2 45204 | B | Autobeklederijen | 1 45204 | C | Autospuitinrichtingen | 3.1 45205 | Autowasserijen | 2 473 | 0 | Benzineservisestations: 473 | 1 | - met LPG > 1000 m3/jr | 4.1 473 | 2 | - met LPG < 1000 m3/jr | 3.1 46 | - 46 | - | GROOTHANDEL EN HANDELSBEMIDDELING 461 | Handelsbemiddeling (kantoren) | 1 4621 | 0 | Grth in akkerbouwprodukten en veevoeders | 3.1 Grth in akkerbouwprodukten en veevoeders met een 4621 | 1 | verwerkingscapaciteit van 500 ton/uur of meer | 4.2 4622 | Grth in bloemen en planten | 2 4623 | Grth in levende dieren | 3.2 4624 | Grth in huiden, vellen en leder | 3.1 Grth in ruwe tabak, groenten, fruit en consumptie- 46217, 4631 | aardappelen | 3.1 4632, 4633 | Grth in vlees, vleeswaren, zuivelprodukten, eieren, spijsoliën | 3.1 4634 | Grth in dranken | 2 4635 | Grth in tabaksprodukten | 2 4636 | Grth in suiker, chocolade en suikerwerk | 2 4637 | Grth in koffie, thee, cacao en specerijen | 2 4638, 4639 | Grth in overige voedings- en genotmiddelen | 2 464, 46733 | Grth in overige consumentenartikelen | 2 46499 | 0 | Grth in vuurwerk en munitie: 46499 | 1 | - consumentenvuurwerk, verpakt, opslag < 10 ton | 2 46499 | 2 | - consumentenvuurwerk, verpakt, opslag 10 tot 50 ton | 3.1 46499 | 5 | - munitie | 2 46711 | 0 | Grth in vaste brandstoffen: 46711 | 1 | - klein, lokaal verzorgingsgebied | 3.1
46712 | 0 | Grth in vloeibare en gasvormige brandstoffen: 46712 | 1 | - vloeistoffen, o.c. < 100.000 m3 | 4.1 46712 | 3 | - tot vloeistof verdichte gassen | 4.2 46713 | Grth minerale olieprodukten (excl. brandstoffen) | 3.2 46721 | 0 | Grth in metaalertsen: 46721 | 1 | - opslag opp. < 2.000 m2 | 4.2 46722, 46723 | Grth in metalen en -halffabrikaten | 3.2 4673 | 0 | Grth in hout en bouwmaterialen: 4673 | 1 | - algemeen: b.o. > 2000 m² | 3.1 4673 | 2 | - algemeen: b.o. <= 2000 m² | 2 46735 | 4 | zand en grind: 46735 | 5 | - algemeen: b.o. > 200 m² | 3.2 46735 | 6 | - algemeen: b.o. <= 200 m² | 2 4674 | 0 | Grth in ijzer- en metaalwaren en verwarmingsapparatuur: 4674 | 1 | - algemeen: b.o. > 2.000 m² | 3.1 4674 | 2 | - algemeen: b.o. < = 2.000 m² | 2 46751 | Grth in chemische produkten | 3.2 46752 | Grth in kunstmeststoffen | 2 4676 | Grth in overige intermediaire goederen | 2 4677 | 0 | Autosloperijen: b.o. > 1000 m² | 3.2 4677 | 1 | - autosloperijen: b.o. <= 1000 m² | 3.1 4677 | 0 | Overige groothandel in afval en schroot: b.o. > 1000 m² | 3.2 4677 | 1 | - overige groothandel in afval en schroot: b.o. <= 1000 m² | 3.1 466 | 0 | Grth in machines en apparaten: 466 | 1 | - machines voor de bouwnijverheid | 3.2 466 | 2 | - overige | 3.1 Overige grth (bedrijfsmeubels, emballage, vakbenodigdheden 466, 469 | e.d. | 2 47 | - 47 | - | DETAILHANDEL EN REPARATIE T.B.V.
PARTICULIEREN 47 | A | Detailhandel voor zover n.e.g. | 1 471 | Supermarkten, warenhuizen | 1 4722, 4723 | Detailhandel vlees, wild, gevogelte, met roken, koken, bakken | 1 4724 | Detailhandel brood en banket met bakken voor eigen winkel | 1 4773, 4774 | Apotheken en drogisterijen | 1 4752 | Bouwmarkten, tuincentra, hypermarkten | 2 4778 | Detailhandel in vuurwerk tot 10 ton verpakt | 1 4791 | Postorderbedrijven | 3.1 952 | Reparatie t.b.v. particulieren (excl. auto's en motorfietsen) | 1 55 | - 55 | - | LOGIES-, MAALTIJDEN- EN DRANKENVERSTREKKING Hotels en pensions met keuken, conferentie-oorden en 5510 | congrescentra | 1 553, 552 | Kampeerterreinen, vakantiecentra, e.d. (met keuken) | 3.1 Restaurants, cafetaria's, snackbars, ijssalons met eigen 561 | ijsbereiding, viskramen e.d. | 1 563 | 1 | Café's, bars | 1 563 | 2 | Discotheken, muziekcafé's | 2 5629 | Kantines | 1 562 | Cateringbedrijven | 2 49 | - 49 | - | VERVOER OVER LAND 491, 492 | 0 | Spoorwegen: 491, 492 | 1 | - stations | 3.2 491, 492 | 2 | - rangeerterreinen, overslagstations (zonder rangeerheuvel) | 4.2 493 | Bus-, tram- en metrostations en -remises | 3.2 493 | Taxibedrijven | 2 493 | Touringcarbedrijven | 3.2 Goederenwegvervoerbedrijven (zonder schoonmaken tanks): 494 | 0 | b.o. > 1000 m² | 3.2 - Goederenwegvervoerbedrijven (zonder schoonmaken tanks) 494 | 1 | b.o.
<= 1000 m² | 3.1 495 | Pomp- en compressorstations van pijpleidingen | 2 50, 51 | - 50, 51 | - | VERVOER OVER WATER / DOOR DE LUCHT 50, 51 | A | Vervoersbedrijven (uitsluitend kantoren) | 1 52 | - 52 | - | DIENSTVERLENING T.B.V. HET VERVOER 52241 | 0 | Laad-, los- en overslagbedrijven t.b.v. zeeschepen: 52241 | 2 | - stukgoederen | 4.2 52241 | 7 | - tankercleaning | 4.2 52242 | 0 | Laad-, los- en overslagbedrijven t.b.v. binnenvaart: 52242 | 1 | - containers | 4.2 52242 | 10 | - tankercleaning | 4.2 52242 | 2 | - stukgoederen | 3.2 52242 | 3 | - ertsen, mineralen, e.d., opslagopp. < 2.000 m² | 4.2 52242 | 5 | - granen of meelsoorten , v.c. < 500 t/u | 4.2 52242 | 7 | - steenkool, opslagopp. < 2.000 m2 | 4.2 52102, 52109 | A | Distributiecentra, pak- en koelhuizen | 3.1 52109 | B | Opslaggebouwen (verhuur opslagruimte) | 2 5221 | 1 | Autoparkeerterreinen, parkeergarages | 2 5221 | 2 | Stalling van vrachtwagens (met koelinstallaties) | 3.2 5222 | Overige dienstverlening t.b.v.
vervoer (kantoren) | 1 791 | Reisorganisaties | 1 5229 | Expediteurs, cargadoors (kantoren) | 1 64 | - 53 | - | POST EN TELECOMMUNICATIE 531, 532 | Post- en koeriersdiensten | 2 61 | A | Telecommunicatiebedrijven | 1 61 | B0 | zendinstallaties: - LG en MG, zendervermogen < 100 kW (bij groter vermogen: 61 | B1 | onderzoek!) | 3.2 61 | B2 | - FM en TV | 1 61 | B3 | - GSM en UMTS-steunzenders (indien bouwvergunningplichtig) | 1 64, 65, 66 | - 64, 65, 66 | - | FINANCIELE INSTELLINGEN EN VERZEKERINGSWEZEN 64, 65, 66 | A | Banken, verzekeringsbedrijven, beurzen | 1 41, 68 | - 41, 68 | - | VERHUUR VAN EN HANDEL IN ONROEREND GOED 41, 68 | A | Verhuur van en handel in onroerend goed | 1 77 | - VERHUUR VAN TRANSPORTMIDDELEN, MACHINES, ANDERE 77 | - | ROERENDE GOEDEREN 7711 | Personenautoverhuurbedrijven | 2 Verhuurbedrijven voor transportmiddelen (excl. 7712, 7739 | personenauto's) | 3.1 773 | Verhuurbedrijven voor machines en werktuigen | 3.1 772 | Verhuurbedrijven voor roerende goederen n.e.g. | 2 62 | - 62 | - | COMPUTERSERVICE- EN INFORMATIETECHNOLOGIE 62 | A | Computerservice- en informatietechnologie-bureau's e.d.
| 1 58, 63 | B | Datacentra | 2 72 | - 72 | - | SPEUR- EN ONTWIKKELINGSWERK 721 | Natuurwetenschappelijk speur- en ontwikkelingswerk | 2 722 | Maatschappij- en geesteswetenschappelijk onderzoek | 1 63, 69tm71, 73, 74, 77, 78, 80tm82 | - 63, 69tm71, 73, 74, 77, 78, 80tm82 | - | OVERIGE ZAKELIJKE DIENSTVERLENING 63, 69tm71, 73, 74, 77, 78, 80tm82 | A | Overige zakelijke dienstverlening: kantoren | 1 812 | Reinigingsbedrijven voor gebouwen | 3.1 74203 | Foto- en filmontwikkelcentrales | 2 82991 | Veilingen voor landbouw- en visserijprodukten | 4.1 82992 | Veilingen voor huisraad, kunst e.d. | 1 84 | - OPENBAAR BESTUUR, OVERHEIDSDIENSTEN, SOCIALE 84 | - | VERZEKERINGEN 84 | A | Openbaar bestuur (kantoren e.d.) | 1 8422 | Defensie-inrichtingen | 4.1 8425 | Brandweerkazernes | 3.1 85 | - 85 | - | ONDERWIJS 852, 8531 | Scholen voor basis- en algemeen voortgezet onderwijs | 2 8532, 854, 855 | Scholen voor beroeps-, hoger en overig onderwijs | 2 86 | - 86 | - | GEZONDHEIDS- EN WELZIJNSZORG 8610 | Ziekenhuizen | 2 8621, 8622, 8623 | Artsenpraktijken, klinieken en dagverblijven | 1 8691, 8692 | Consultatiebureaus | 1 871 | 1 | Verpleeghuizen | 2 8891 | 2 | Kinderopvang | 2 37, 38, 39 | - 37, 38, 39 | - | MILIEUDIENSTVERLENING RWZI's en gierverwerkingsinricht., met afdekking 3700 | A0 | voorbezinktanks: 3700 | A1 | - < 100.000 i.e. | 4.1 3700 | A2 | - 100.000 - 300.000 i.e.
| 4.2 3700 | B | rioolgemalen | 2 381 | A | Vuilophaal-, straatreinigingsbedrijven e.d. | 3.1 381 | B | Gemeentewerven (afval-inzameldepots) | 3.1 381 | C | Vuiloverslagstations | 4.2 382 | A0 | Afvalverwerkingsbedrijven: 382 | A2 | - kabelbranderijen | 3.2 382 | A4 | - pathogeen afvalverbranding (voor ziekenhuizen) | 3.1 382 | A5 | - oplosmiddelterugwinning | 3.2 382 | A6 | - afvalverbrandingsinrichtingen, thermisch vermogen > 75 MW | 4.2 382 | A7 | - verwerking fotochemisch en galvano-afval | 2 382 | B | Vuilstortplaatsen | 4.2 382 | C0 | Composteerbedrijven: 382 | C1 | - niet-belucht v.c. < 5.000 ton/jr | 4.2 382 | C3 | - belucht v.c. < 20.000 ton/jr | 3.2 382 | C4 | - belucht v.c. > 20.000 ton/jr | 4.1 382 | C5 | - GFT in gesloten gebouw | 4.1 94 | - 94 | - | DIVERSE ORGANISATIES 941, 942 | Bedrijfs- en werknemersorganisaties (kantoren) | 1 9491 | Kerkgebouwen e.d. | 2 94991 | A | Buurt- en clubhuizen | 2 94991 | B | Hondendressuurterreinen | 3.1 59 | - 59 | - | CULTUUR, SPORT EN RECREATIE 591, 592, 601, 602 | Studio's (film, TV, radio, geluid) | 2 5914 | Bioscopen | 2 Theaters, schouwburgen, concertgebouwen, 9004 | evenementenhallen | 2 9321 | Recreatiecentra, vaste kermis e.d. | 4.2 8552 | Muziek- en balletscholen | 2 85521 | Dansscholen | 2 9101, 9102 | Bibliotheken, musea, ateliers, e.d.
| 1 91041 | Dierentuinen | 3.2 91041 | Kinderboerderijen | 2 931 | 0 | Zwembaden: 931 | 1 | - overdekt | 3.1 931 | 2 | - niet overdekt | 4.1 931 | A | Sporthallen | 3.1 931 | B | Bowlingcentra | 2 931 | C | Overdekte kunstijsbanen | 3.2 931 | D | Stadions en open-lucht-ijsbanen | 4.2 931 | E | Maneges | 3.1 931 | F | Tennisbanen (met verlichting) | 3.1 931 | G | Veldsportcomplex (met verlichting) | 3.1 931 | H | Golfbanen | 1 931 | I | Kunstskibanen | 3.1 931 | 0 | Schietinrichtingen: 931 | 1 | - binnenbanen: geweer- en pistoolbanen | 4.1 931 | 11 | - buitenbanen met voorzieningen: boogbanen | 2 931 | 2 | - binnenbanen: boogbanen | 1 931 | 3 | - vrije buitenbanen: kleiduiven | 4.2 931 | 7 | - vrije buitenbanen: boogbanen | 4.1 931 | A | Skelter- en kartbanen, in een hal | 3.1 931 | F | Sportscholen, gymnastiekzalen | 2 932 | G | Jachthavens met diverse voorzieningen | 3.1 9200 | Casino's | 2 92009 | Amusementshallen | 2 93299 | Modelvliegtuig-velden | 4.2 93 | - 96 | - | OVERIGE DIENSTVERLENING 96011 | A | Wasserijen en strijkinrichtingen | 3.1 96011 | B | Tapijtreinigingsbedrijven | 3.1 96012 | Chemische wasserijen en ververijen | 2 96013 | A | Wasverzendinrichtingen | 2 96013 | B | Wasserettes, wassalons | 1 9602 | Kappersbedrijven en schoonheidsinstituten | 1 9603 | 0 | Begrafenisondernemingen: 9603 | 1 | - uitvaartcentra | 1 96031 | 2 | - begraafplaatsen | 1 96032 3 -
crematoria 3.2 9313, 9604 Fitnesscentra, badhuizen en sauna-bade n 2 9609 A Dierenasiels en -pensions 3.2 9609 B Persoonlijke dienstverlening n.e.g. 1 Bijlage 3 Waterhuishoudkundig plan bestemmingsplan Noord Deurningen, Hoek Nordhornsestraat - Joha nninksweg 19
Auteur Mevrouw J. Lenferink Paraaf: Controle / vrijgave De heer R.H. Rekveldt Paraaf: Opdrachtgever Ad Fontem Ruimtelijk Advies De heer K. Hesselink Stationsstraat 74 7622 LW BORNE Adviesbureau Geofoxx Eektestraat 10 Postbus 221 7570 AE OLDENZAAL 0541 - 58 55 44 Status Definitief Datum 22 november 2024 Projectnummer 20220215/LGIE Documentkenmerk 20220215_b1RAP Zes kavels gelegen aan de Johanninksweg te Noord-Deurningen Waterhuishoudkundig plan
Waterhuishoudkundig plan Zes kavels Johanninksweg Noord-Deurningen Inhoudsopgave 1 | Inleiding | 1 2 | Locatiegegevens en onderzoeksopzet | 2 2.1 | Locatiegegevens | 2 2.2 | Gewenste herinrichting | 2 2.3 | Onderzoeksopzet | 4 3 | Beleid | 6 3.1 | Waterschap | 6 3.2 | Gemeentelijk beleid | 7 4 | Geohydrologisch onderzoek | 9 4.1 | Maaiveldhoogte | 9 4.2 | Geologie | 11 4.3 | Bodemopbouw | 11 4.4 | Doorlatendheid | 13 4.5 | Grondwater | 13 4.6 | Oppervlaktewater | 16 4.7 | Riolering | 17 4.8 | Natuurgebieden | 17 4.9 | Grondwaterbeschermingsgebied | 18 4.10 | Klimaatatlas Twente | 18 4.11 | Vastgestelde geohydrologische situatie | 19 5 | Toekomstige situatie waterhuishouding | 21 5.1 | Algemeen | 21 5.2 | Infiltratiemogelijkheden algemeen | 21 5.3 | Infiltratiepotentie en geschiktheid hemelwaterinfiltratie | 22 5.4 | Berging hemelwater | 22 5.5 | Ontwerp watersysteem | 23 6 | Bouw- en woonrijp maken | 26 6.1 | Voorstel vloerpeilen | 26 6.2 | Aandachtspunten bouwrijp maken | 26 7 | Samenvatting en conclusie | 28 Bijlagen 1 | Situatietekening 1.1 Geografische ligging 1.2 Ontwerptekening 2 | Boorstaten 3 | Berekening goten 4 | Doorlatendheid 5 | Watertoets projectnummer | datum 20220215/LGIE | november ’24 | - / - Waterhuishoudkundig plan Johanninksweg Noord-Deurningen 1 Inleiding In opdracht van Ad Fontem Ruimtelijk Advies heeft Geofoxx, als onafhankelijk adviesbureau1, een
waterhuishoudkundig plan opgesteld inclusief geohydrologisch onderzoek uitgevoerd op een planlocatie gelegen aan Johanninksweg te Noord-Deurningen. Het betreft de definitieve rapportage, opgesteld naar aanleiding van de conceptrapportage in september 2022. De aanleiding voor het laten uitvoeren van het onderzoek wordt gevormd door de voorgenomen nieuwbouw op de locatie en de daarvoor benodigde bestemmingsplanwijziging en omgevingsvergunning van de locatie. In verband met de bestemmingsplanwijziging en de geplande woningbouw is het nodig om de lokale waterhuishouding en de gevolgen van de herontwikkeling op de huidige waterhuishoudkundige situatie in kaart te brengen. Achtergrond Om water bij ruimtelijke ontwikkeling een prominentere rol te geven, is op grond van het besluit op de ruimtelijke ordening de watertoets verplicht gesteld. Dit komt er op neer dat bij elk ruimtelijk plan vooraf moet worden aangegeven op welke wijze rekening wordt gehouden met de gevolgen van het plan voor de waterhuishouding en dat onderlinge afstemming plaatsvindt tussen ontwikkelaar en waterbeheerders (watertoetsproces). De doorvertaling van het watertoetsproces zal in het bestemmingsplan worden opgenomen in de vorm van een waterparagraaf, waarin verantwoording wordt afgelegd over de manier waarop omgegaan is met de inbreng van de waterbeheerder.
Doel Om goed onderbouwde en weloverwogen keuzes te kunnen maken bij het ontwerp van het plangebied is het raadzaam om inzicht te hebben in de grondwaterhuishouding (grondwaterstanden, fluctuaties en stromingsrichting) en bodemopbouw ter plaatse. De resultaten van het onderzoek kunnen gebruikt worden als input voor de in een latere fase op te stellen waterparagraaf. Tevens wordt de digitale watertoets reeds ingevuld, om te bepalen welke procedure doorlopen moet worden dan wel een wateradvies te verkrijgen. In het rapport komt het volgende aan de orde: het vooronderzoek en geohydrologisch onderzoek, de veldwerkzaamheden inclusief gemeten doorlatendheid, de vigerende regels voor de waterhuishouding bij ruimtelijke ontwikkeling en de interpretatie van de verzamelde gegevens, de conclusies en het advies. 1 De opdrachtgever en terreineigenaar zijn geen zuster- of moederbedrijf en komen niet uit de eigen organisatie zodat de onafhankelijkheid van het onderzoek is gewaarborgd. Watertoets(proces) De essentie van het watertoetsproces is een vroegtijdig contact tussen zogeheten initiatiefnemers en waterbeheerders. Het doel van de watertoets is waarborgen dat waterhuishoudkundige doelstellingen expliciet en op evenwichtige wijze in beschouwing worden genomen bij alle relevante ruimtelijke plannen en besluiten van Rijk, provincies en gemeenten.
De toets is verplicht voor ruimtelijke plannen waarin 'waterbelangen' spelen. In een waterparagraaf wordt door de initiatiefnemer uitgelegd hoe wordt omgegaan met de waterhuishouding binnen het plan (Bij grotere plannen wordt het opstellen van de waterparagraaf veelal voorafgegaan door een vooroverleg met waterschap, gemeente en/of Rijkswaterstaat). Het waterschap kijkt vervolgens of in het plan voldoende rekening is gehouden met de waterhuishouding ter plaatse (beoordeling waterparagraaf) en geeft een wateradvies. Het resultaat van het watertoetsproces is een tussen de initiatiefnemer en waterbeheerder afgestemde waterparagraaf in het ruimtelijk plan. Afhankelijk van de omvang van het plan alsmede relevante wateraspecten / -belangen komt het watertoetsproces in aanmerking voor de korte procedure dan wel normale procedure. Waterhuishoudkundig plan Johanninksweg te Noord-Deurningen projectnummer datum 20220215/LGIE november ’24 2 / 28 2 Locatiegegevens en onderzoeksopzet 2 .1 L o c a ti e g e ge v en s De onderzoekslocatie is gelegen ten zuidoosten van het dorp Noord-Deurningen. De locatie is momenteel braakliggend, en in het verleden in gebruik geweest als slibbaan. De locatie staat kadastraal bekend als gemeente Denekamp, sectie N en nummer 1623. De oppervlakte van de onderzoekslocatie bedraagt 11.000 m2.
Het plangebied ligt op de hoek van de Nordhornsestraat en de Johanninksweg. Figuur 2.1: Onderzoekslocatie huidige- en nieuwe situatie (respectievelijk links en rechts) Tabel 2.1: Overzicht topografische gegevens Topografische gegevens Locatie Johanninksweg te Noord-Deurningen Gemeente Dinkelland Waterschap Vechtstromen Huidig gebruik Braakliggend Oppervlakte onderzoekslocatie 11.000 m2 Maaiveldhoogte1 ± 22,7 m+NAP Toekomstig gebruik Zes grondgebonden woningen 1 Gemiddelde maaiveldhoogte op basis van AHN.nl, oplopend van zuid naar noord; 2 .2 G e we n s t e h e ri nr ic h tin g Het voornemen bestaat om het plangebied te herontwikkelen naar zes grondgebonden koopwoningen (zie figuur 2.1). Er worden twee toegangswegen gesitueerd, beide wegen worden aangesloten op de Johanninksweg. Ten zuiden van de woningen is waterberging gesitueerd in combinatie met groen.
Waterhuishoudkundig plan Johanninksweg te Noord-Deurningen Figuur 2.1: Onderzoekslocatie huidige- en nieuwe situatie (respectievelijk links en rechts). Gebaseerd op de tekening aangeleverd door de opdrachtgever zal het verhard oppervlakte in de toekomst toenemen. Dit bestaat uit circa 1.890 m2 voor de toekomstige rijbaan, trottoirs en parkeerplaatsen (verhardingen). Daarnaast zal de bebouwing zorgen voor een verhard oppervlak van circa 1.080 m2. Dit is inclusief inritten en een parkeerplaats op particulier terrein. In onderstaande tabel is de toekomstige verharding weergegeven. Momenteel is een deel van het perceel verhard met asfalt. Deze verharding is echter in zijn geheel begroeit, de oppervlakte is derhalve niet meer te achterhalen. Tabel 2.2: Oppervlaktes en kavelindeling (m2) Situatie | Kavels | Globale | Oppervlak | Oppervlak verharding | Totaal oppervlakte | bebouwd Voormalig | -- | 11.000 | 0 | Onbekend, deels | 11.000 asfalt Toekomstig | 6 st.
vrijstaand1 | 11.000 | 1.080 | 1.890 | 2.970 Totaal onverhard | 8.030 (73%) Totaal verhard | 2.970 (27%) 1) | 180 m2 verhard inclusief bestrating/ oprit projectnummer | datum 20220215/LGIE | november ’24 | 3 / 28 Waterhuishoudkundig plan Johanninksweg te Noord-Deurningen projectnummer datum 20220215/LGIE november ’24 4 / 28 2 .3 O n d erz o e k s op z et 2.3.1 Geohydrologisch onderzoek Eerst zal een bureaustudie worden uitgevoerd waarbij op basis van alle beschikbare openbare data (o.a. DINOloket, Wateratlas Overijssel, Actueel Hoogtebestand Nederland) de lokale bodemopbouw en geohydrologie wordt beschreven. Omdat deze gegevens vaak van regionale aard zijn dienen deze te worden door vertaald naar de lokale situatie. Hiervoor zijn aan verschillende openbare bronnen gegevens ontleend omtrent de geohydrologie en waterhuishouding.
De verzamelde gegevens zijn afkomstig van; het Actueel Hoogtebestand van Nederland 3 (AHN 3); KLIC-melding en relevante kadastrale kaarten van het Kadaster; de database DINOloket van TNO; openbare datasets beschikbaar via het Nationaal Georegister; openbare datasets van de Provincie Overijssel (Atlas van Overijssel); Verkennend bodem- en asbestonderzoek zes kavels Johanninksweg te Noord- Deurningen, Geofoxx, 20220215_a1RAP; Principeverzoek Nordhornsestraat- Johanninksweg Noord-Deurningen, Ad Fontem, 20AF227, 3-12-2021; Verkennend en nader (asbest)bodemonderzoek Johanninksweg 1 - Denekamp, Kruse Groep, 19076116, 8-4-2020 Veld- en laboratoriumonderzoek Om inzicht te krijgen in de doorlatendheid (k-waarde) van de onverzadigde zone van de bodem worden doorlatendheidsmetingen uitgevoerd. De k-waarde is van belang voor het bepalen van de infiltratiemogelijkheden op de locatie. In lijn met de leidraad riolering Module C2510 (Doorlatendheidsonderzoek voor infiltratie en drainage), met een GHG (gemiddeld hoge grondwaterstand >1,5 m-mv), zijn drie doorlatendheidsmetingen (falling head testen) uitgevoerd op verschillende dieptes van circa 0,5 tot 1,5 m-mv. Op basis van de bij de boringen vrijkomende grond wordt een gedetailleerde boorbeschrijving gemaakt (boorprofielen). Dit geeft inzicht in de bodemopbouw (samenstelling en doorlatendheid).
De ligging van de boorpunten is weergegeven op de situatietekeningen in bijlage 1. Voor gedetailleerde boorstaten wordt verwezen naar bijlage 2. Kwaliteitsborging De veldwerkzaamheden zijn uitgevoerd onder certificaat conform de richtlijnen en kwaliteitseisen zoals genoemd in de Beoordelingsrichtlijn veldwerk voor milieuhygiënisch bodem en waterbodemonderzoek van de Stichting Infrastructuur Kwaliteitsborging Bodembeheer, nummer 2000 "Veldwerk bij milieuhygiënisch bodem- en waterbodemonderzoek" (kortweg: BRL SIKB 2000) en vigerend protocol 2001 (Plaatsen van handboringen en peilbuizen, maken van boorbeschrijvingen, nemen van grondmonsters en waterpassen). 2.3.2 Digitale watertoets In dit kader van de (verplichte) watertoets is het van belang om in de planvormingsfase na te denken over de waterhuishoudkundige aspecten op de locatie. Een eerste stap hierin is het doorlopen van de digitale watertoets. Met behulp hiervan kan worden bepaald welke wateraspecten er spelen en welke procedure op basis hiervan moet worden doorlopen. Waterhuishoudkundig plan Johanninksweg te Noord-Deurningen projectnummer datum 20220215/LGIE november ’24 5 / 28 Ten behoeve van een goede ruimtelijke onderbouwing van de ontwikkeling dient in de toelichting van het bestemmingsplan een waterparagraaf te worden opgenomen.
Hierin wordt een beschrijving gemaakt van onder andere de geohydrologische uitgangspunten, de beleidsmatige uitgangspunten van gemeente en waterschap, de benodigde bergingsopgave, infiltratiemogelijkheden en de toekomstige invulling van de waterhuishouding (op hoofdlijnen). Afhankelijk van de uitkomsten van de digitale watertoets, wordt de waterparagraaf in een later stadium geschreven. De resultaten van de digitale watertoets zijn opgenomen in onderhavige rapportage (bijlage 5). Waterhuishoudkundig plan Johanninksweg te Noord-Deurningen projectnummer datum 20220215/LGIE november ’24 6 / 28 3 Beleid In de navolgende paragraaf is het huidige beleid ten aanzien van stedelijk waterbeheer beknopt toegelicht. Het stedelijk waterbeleid wordt ingevuld door de gemeente Dinkelland en waterschap Vechtstromen. 3 .1 W a t er s ch a p Het waterschap heeft een aantal normen en uitgangspunten opgenomen in het document ‘duurzaam en veilig water in de stad’ alsmede ‘Waterbeheerplan 2022-2027, Waterschap Vechtstromen’. Het algemene uitgangspunt van het waterschap Vechtstromen is dat het omliggende watersysteem niet extra belast wordt door de ontwikkelingen op de locatie. Er mag géén afwenteling op de omgeving (en in de tijd) plaatsvinden.
Daartoe hanteert het waterschap de volgende twee tritsen voor waterkwantiteit en waterkwaliteit: Vasthouden – bergen – afvoeren De trits ‘vasthouden – bergen – afvoeren’ houdt in dat in eerste instantie getracht dient te worden het (gebiedseigen) water zo lang mogelijk – daar waar het valt – vast te houden (infiltratie in de bodem). Indien dit niet mogelijk is dient het afstromend regenwater lokaal te worden geborgen in vijvers en watergangen. Pas in laatste instantie - wanneer noch vasthouden, noch bergen afdoende is - kan overwogen worden het water zo traag mogelijk af te voeren naar de omgeving. Schoon houden – scheiden – schoonmaken De trits ‘schoon houden – scheiden – schoonmaken’ omvat ten eerste het niet toelaten dat de waterkwaliteit verslechtert (schoon houden), vervolgens het scheiden van schone en vuile waterstromen en als laatste het zuiveren (schoonmaken) van verontreinigd water. De hydrologische ordeningsfuncties voor deze trits zijn: Cascadering, waarbij vuile gebiedsfuncties benedenstrooms van schone worden gelegd; Buffering, waarbij tussen schone en vuile gebiedsfuncties een bufferzone wordt aangelegd; Differentiatie per stroomgebied, waarbij elk (deel)stroomgebied een richtinggevende functie krijgt.
Onder deze bovengenoemde trits heeft het waterschap Vechtstromen een aantal specifieke uitgangspunten met betrekking tot het stedelijk waterbeheer: Voor de dimensionering hanteert het waterschap een maatgevende langdurige bui die één keer in de 100 jaar (T=100+10%) op kan treden. Dit betreft een bui met een omvang van 101 mm in 48 uur (minus afvoer via oppervlaktewater à 28 mm, dient 74 mm geborgen te kunnen worden tot aan maaiveld. Daarnaast dient de berging- en/of infiltratievoorziening een gezamenlijke minimale inhoud te hebben van 40 mm (op basis van een kortdurende piekbui T10+10%), waarbij het hemelwater middels een knijpconstructie vertraagd afvoert richting het oppervlaktewatersysteem; Ondergrondse infiltratievoorzieningen moeten worden voorzien van een inspectiemogelijkheid en worden voorzien van blad- en zandvangers; Het hemelwater wordt bij voorkeur zichtbaar afgevoerd naar de berging- en/of infiltratievoorziening; In het kader van duurzaam bouwen en vanwege de beoogde grond- en oppervlakte- waterkwaliteit mogen geen uitlogende bouwmaterialen (zoals zink, koper, lood en PAK-houdende materialen) worden toegepast. Er zijn voldoende milieuvriendelijke alternatieven die vergelijkbaar zijn wat betreft uitstraling, gebruiksgemak, levensduur en onderhoud.
Indien de uitlogende materialen toch worden toegepast, dienen ze jaarlijks gecoat te worden om diffuse verontreinigingen te voorkomen; Waterhuishoudkundig plan Johanninksweg te Noord-Deurningen projectnummer datum 20220215/LGIE november ’24 7 / 28 Het waterschap is er voorstander van om zo min mogelijk schoon regenwater af te voeren naar de rioolwaterzuiveringsinstallatie. Nieuw aan te leggen gebieden dienen gescheiden gerioleerd te worden; (Actualisatie van) rioleringsberekeningen dienen conform de C2100-module (van de Leidraad Riolering) te worden uitgevoerd (inclusief de bepaling van verhard oppervlakte); Om afwenteling op de omgeving (o.a. piekafvoeren) te voorkomen mag de maximale afvoer vanuit het (nieuwe) stedelijk gebied niet toenemen ten opzichte van de oorspronkelijk in het onbebouwde gebied optredende agrarische afvoeren (hierna ook wel “maatgevende landelijke afvoer” genoemd). Hiervoor dient een maatgevende afvoernorm van 2,4 liter per seconde per hectare te worden gehanteerd; Het waterschap hanteert als toelaatbare stroomsnelheden in watergangen en duikers 0,5 m/s respectievelijk 1,0 m/s. Ervan uitgaande dat deze optredende maxima van kortdurende aard zijn.
Hierbij dient wel opgemerkt te worden dat aan de uitstroomzijde van de duiker bodem- en eventueel ook oeverbeschermingsvoorzieningen getroffen moeten worden om uitspoeling te voorkomen; Het waterschap is geen voorstander van het creëren van nieuwe onderbemalingen t.b.v. het realiseren van voldoende ontwateringsdiepte bij nieuwbouwprojecten. Om voldoende ontwateringsdiepte te bereiken, en toch aan te sluiten bij bestaande grond- en oppervlaktewaterpeilen kan overwogen worden het terrein integraal op te hogen, dan wel om over te gaan op selectief ophogen in combinatie met kruipruimteloos bouwen. Voor een overzicht van de gangbare ontwateringnormen wordt verwezen naar het gemeentelijk beleid, paragaaf 3.2. 3 .2 G e me e n t el ij k be l ei d Hemelwater (HWA) De planontwikkeling heeft na realisatie een hoeveelheid verhard oppervlak van 2.970 m2 tot gevolg. Compenserende maatregelen zijn derhalve noodzakelijk (verhard oppervlak >1.500 m2). Om te voldoen aan het voorkeursbeleid van de waterbeheerders, wordt hemelwater van verharding en bebouwing bij voorkeur bovengronds afgevoerd naar een infiltratievoorziening. Indien bovengrondse afvoer niet mogelijk of wenselijk is, dienen regenpijpen boven het maaiveld te worden voorzien van een bladvanger welke tevens kan dienen als noodoverloop.
Op basis van het Gemeentelijk Riool Plan (GRP) kan worden uitgegaan van een minimale berging van 40 mm (uitbreidingslocatie), minus 3 mm inloopverlies (= 37 mm). Het te bergen hemelwater zal in de openbare ruimte geborgen moeten worden en waar mogelijk ook infiltreren. Ontwateringsdiepte In figuur 3.1 zijn de definities van ontwateringsdiepte en drooglegging weergegeven. Waterhuishoudkundig plan Johanninksweg te Noord-Deurningen projectnummer datum 20220215/LGIE november ’24 8 / 28 Figuur 3.1: Definities ontwateringsdiepte en drooglegging De ontwateringsdiepte is het verschil tussen maaiveldhoogte2 en grondwaterstand. Het uitgangspunt voor het stedelijk gebied is dat voldoende ontwateringsdiepte wordt gerealiseerd voor de gewenste functie. In tabel 3.1 zijn de ontwateringsdiepten weergegeven (de beoogde ontwateringsdiepte is geen vaste te garanderen grondwaterstand omdat de grondwaterstand een sterk dynamisch karakter heeft). Tabel 3.1: Gewenste ontwateringsdiepte per gebruiksfunctie Gebruiksfunctie Gewenste ontwateringsdiepte (m)* Woningen/gebouwen met kruipruimte 1,0 m t.o.v. vloerpeil Woningen/gebouwen zonder kruipruimte 0,5 m t.o.v. vloerpeil Wegen Openbaar groen 0,7 m t.o.v. maaiveld 0,5 m t.o.v. maaiveld *Op basis van overleg met gemeente Dinkelland op 30-4-2021 te Tubbergen.
Bouwperiode Bij de aanleg en het onderhoud van het gebouw en bestrating mag geen gebruik gemaakt worden van uitloogbare bouwmaterialen, chemische bestrijdingsmiddelen en dient het gebruik van strooizout te worden beperkt. Indien er toch uitlogende materialen worden toegepast, dient het desbetreffende materiaal jaarlijks gecoat te worden om diffuse verontreinigingen te voorkomen. Inrichting De straatpeilen dienen bij de straatpeilen in de omgeving van het plangebied aan te sluiten. Rondom de bouwkavels is voldoende ruimte om hoogteverschillen met de omgeving op te vangen. Het vloerpeil van de bebouwing dient normaal 0,2 m boven de kruin van de weg gelegen te zijn, echter is dit eveneens afhankelijk van de inrichting van het straat tracé (drempels, type wegprofiel, afstand tot straat etc). In hoofdstuk 6.1 zal verder worden ingegaan op de vloerpeilen. Deze vloerpeilen zijn gebaseerd op de minimale drooglegging en benodigde straatpeilen. 2 De maaiveldhoogte zelf heeft vrijwel geen directe invloed op de grondwaterstand (afhankelijk van een bepaalde drooglegging werkt de maaiveldhoogte, via het oppervlaktewaterpeil, wel door in de grondwaterstand). De maaiveldhoogte is wel van belang voor de ontwateringsdiepte.