CConstaterende datDen Haag
Koppel je AI →
Document · PDF

RIS320060 Bijlage 12 Stikstofonderzoek Zichten 2, 3 & 7 Den Haag Zuid West

Gemeenteraad 18 december 2024, gemeente Den HaagBij agendapunt: Voorstel van het college inzake Vaststelling bestemmingsplan Zichten 2, 3 en 7 (RIS320060)7.580 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Stikstofonderzoek Zichten 2, 3 & 7 Gemeente Den Haag Zuidwest

projectnummer 0493485.100 definitief 12 juli 2024

Stikstofonderzoek Zichten 2, 3 & 7 Gemeente Den Haag Zuidwest

projectnummer 0493485.100 definitief 12 juli 2024

Auteurs M. Steenkamp

Controle R. Michiels

Opdrachtgever Gemeente Den Haag Postbus 12 600 2500 DJ Den Haag

datum

beschrijving definitief

vrijgave H. Lindeboom

Stikstofonderzoek Zichten 2, 3 & 7 Gemeente Den Haag projectnummer 0493485.100 12 juli 2024

Inhoudsopgave

Blz.

1

Inleiding

2

2

Wettelijk kader

4

3

Uitgangspunten

6

3.1 3.2 3.3 3.4

Kaders ontwikkeling en uitgevoerde berekeningen Referentiesituatie Realisatiefase Gebruiksfase

6 7 9 11

4

Resultaten en conclusie

13

4.1 4.2

Resultaat Conclusie

13 13

Bijlage 1: Realisatiefase Bijlage 2: Gebruiksfase

Blad 1 van 15

Stikstofonderzoek Zichten 2, 3 & 7 Gemeente Den Haag projectnummer 0493485.100 12 juli 2024

1

Inleiding In dit rapport zijn de mogelijke effecten door stikstofdepositie als gevolg van de woningbouwontwikkeling Zichten 2, 3 & 7 in Den Haag Zuidwest inzichtelijk gemaakt. Gemeente Den Haag, Staedion en Heijmans zijn voornemens om woningen te slopen en woningen, bedrijfsruimte en een parkeergarage te creëren in het plangebied. Zichten 2, 3 & 7 bestaat uit woongebied, gelegen in de wijk Zichten, in het midden van stadsdeel Den Haag Zuidwest (figuur 1). Dit onderzoek is uitgevoerd in het kader van het bestemmingsplan Zichten 2, 3 & 7.

Figuur 1. Ligging van het plangebied (AERIUS, 2024).

Ligging van de natuur De woningbouwontwikkeling ligt in het stadsdeel Den Haag Zuidwest. Het plangebied ligt in nabijheid van de Natura 2000-gebieden Solleveld & Kapittelduinen (op circa 2,5 kilometer afstand) en Westduinpark & Wapendal (op circa 2,9 kilometer afstand). In deze Natura 2000-gebieden komen stikstofgevoelige habitattypen voor.

Blad 2 van 15

Stikstofonderzoek Zichten 2, 3 & 7 Gemeente Den Haag projectnummer 0493485.100 12 juli 2024

Plangebied Figuur 2. De ligging van Zichten 2, 3 & 7 (plangebied) t.o.v. Natura 2000-gebieden (AERIUS, 2024).

Het doel van het uitgevoerde stikstofonderzoek is om inzichtelijk te maken of er met betrekking tot de woningbouwontwikkeling in Zichten 2, 3 & 7 Den Haag op voorhand belangrijke significante gevolgen op Natura 2000-gebieden als gevolg van stikstofdepositie te verwachten zijn. Hiervoor is een stikstofberekening uitgevoerd. Leeswijzer In dit rapport wordt eerst ingegaan op het wettelijke kader rondom stikstofdepositie. Vervolgens zijn de uitgangspunten toegelicht zoals deze in AERIUS Calculator zijn ingevoerd. Tot slot wordt ingegaan op de resultaten en conclusies van het onderzoek.

Blad 3 van 15

Stikstofonderzoek Zichten 2, 3 & 7 Gemeente Den Haag projectnummer 0493485.100 12 juli 2024

2

Wettelijk kader Binnen de EU worden de belangrijkste leefgebieden van de meest bedreigde en waardevolle soorten en habitattypen aangewezen als Natura 2000-gebied. Deze Natura 2000-gebieden moeten samen een Europees ecologisch netwerk vormen om de achteruitgang van de biodiversiteit te keren. De juridische basis voor dit netwerk zijn de Europese Vogel- en Habitatrichtlijn, die in Nederland zijn doorvertaald in de Wet natuurbescherming (Wnb). Per gebied worden voor de soorten en habitattypen instandhoudingsdoelstellingen bepaald. Dit kunnen behouds- of uitbreidings-/verbeteringsdoelstellingen zijn. Wet natuurbescherming Het onderdeel gebiedsbescherming binnen de Wet natuurbescherming (Wnb) biedt de juridische basis voor de aanwijzing van Natura 2000-gebieden en de beoordeling van activiteiten die (mogelijk) negatieve effecten hebben op de instandhoudingsdoelstellingen voor die gebieden. Het kan daarbij zowel activiteiten binnen als buiten het betreffende Natura 2000-gebied betreffen. Het regime voor Natura 2000 kent een zogenaamde externe werking, waardoor ook moet worden bezien of activiteiten buiten het Natura 2000-gebied, negatieve effecten kunnen hebben op de daarvoor vastgestelde instandhoudingsdoelstellingen. Bij vaststelling van plannen moet het bevoegd gezag rekening houden met de gevolgen van het plan voor Natura 2000-gebieden (art. 2.7 lid 1, Wnb).

Onderzoek naar significante gevolgen Bij plannen in de nabijheid van een Natura 2000-gebied dient in een oriënterende fase (voortoets) onderzocht te worden of de ontwikkeling een significant (negatief) gevolg op het betreffende Natura 2000-gebied kan hebben. Indien na dit onderzoek op voorhand niet kan worden uitgesloten dat de activiteit een significant gevolg heeft, dient meer gedetailleerd dan in de oriënterende fase in kaart gebracht te worden wat de effecten van de activiteit kunnen zijn. Deze laatste analyse heet een ‘passende beoordeling’. Wanneer uit de passende beoordeling (bijvoorbeeld na het nemen van maatregelen, extern salderen of ecologisch beoordelen) alsnog de zekerheid wordt verkregen dat de activiteit geen significant gevolg heeft, staat de Wet natuurbescherming besluitvorming (voor wat betreft gebiedsbescherming) niet in de weg. M.e.r.-plicht Een passende beoordeling kan bij plannen leiden tot een m.e.r.-plicht (art. 7.2a Wm). Tegenwoordig is er niet altijd meer sprake van een m.e.r.-plicht bij het opstellen van een passende beoordeling. Dit is het geval bij de volgende 2 categorieën van plannen: 1. 2.

Plannen waarbij de gemeente het bevoegd gezag is, ze slechts het gebruik bepalen van kleine gebieden en via een m.e.r.-beoordeling aangetoond moet zijn dat er geen aanzienlijke milieueffecten plaatsvinden. Plannen met enkel kleine wijzigingen en waarvoor eveneens aangetoond is dat er geen aanzienlijke milieueffecten plaatsvinden.

Voor beide categorieën van plannen geldt dat, naast de m.e.r.-beoordeling, het bevoegd gezag in het planbesluit moet verwerken dat er geen m.e.r.-procedure wordt gevolgd.

Blad 4 van 15

Stikstofonderzoek Zichten 2, 3 & 7 Gemeente Den Haag projectnummer 0493485.100 12 juli 2024

Toetsing stikstofdepositie Als een ontwikkeling op zichzelf niet leidt tot een toename van stikstofdepositie (> 0,00 mol/ha/jaar), dan is op grond van objectieve gegevens uitgesloten dat de ontwikkeling qua stikstofdepositie significante gevolgen voor een Natura 2000-gebied heeft. Als een ontwikkeling op zichzelf leidt tot een toename van stikstofdepositie, maar vergeleken met de referentiesituatie er geen toename is van stikstofdepositie, dan zijn er eveneens geen significante gevolgen voor Natura 2000-gebieden. In de twee genoemde situaties staat de Wet natuurbescherming besluitvorming (voor wat betreft gebiedsbescherming) dan niet in de weg. Rekenprogramma AERIUS Calculator De stikstofdepositie op een Natura 2000-gebied kan berekend worden met behulp van het verplicht te gebruiken rekenprogramma AERIUS Calculator (2023). Van elke te berekenen situatie wordt een model gemaakt met invoergegevens waarmee vervolgens de berekening wordt uitgevoerd. Op basis van de invoer bepaalt het rekenprogramma AERIUS Calculator zelf de correcte berekening van de bijdrage ten opzichte van de referentiesituatie, indien aanwezig. Tevens bepaalt zij zelf de rekenpunten binnen de Nederlandse Natura 2000-gebieden. De bijdrage aan de stikstofdepositie in de omliggende Natura 2000-gebieden wordt berekend ter plaatse van voor stikstofgevoelige habitats.

Blad 5 van 15

Stikstofonderzoek Zichten 2, 3 & 7 Gemeente Den Haag projectnummer 0493485.100 12 juli 2024

3

Uitgangspunten

3.1

Kaders ontwikkeling en uitgevoerde berekeningen In de referentiesituatie zijn er 213 woningen en 790 m² bvo bedrijfsruimte. Van de 213 woningen worden er 109 gesloopt. Er worden 523 niet grondgebonden woningen gebouwd. Daarnaast komt er 1.250 m² bvo aan bedrijfsruimte en een parkeergarage met 260 plaatsen. Zie figuur 3 voor het ontwerp. De gegevens zijn aangeleverd door de gemeente.

Figuur 3. Stedenbouwkundig concept Zichten 2, 3 & 7 (DSO, 2023).

De sloop zal plaatsvinden in 2025 en 2027 en de bouw tussen 2026 en 2031. Het eerste jaar van de sloop (2025) is genomen als rekenjaar voor de realisatiefase. In 2032 wordt het plangebied in gebruik genomen. Het rekenjaar voor de gebruiksfase is daarom 2032. Figuur 4 geeft een impressie van de toekomstige situatie.

Blad 6 van 15

Stikstofonderzoek Zichten 2, 3 & 7 Gemeente Den Haag projectnummer 0493485.100 12 juli 2024

Figuur 4. Impressie toekomstige situatie (gemeente Den haag, 2023).

De voorgenomen ontwikkeling betreft nieuwbouw, wat betekent dat de bebouwing gasloos gerealiseerd moet worden. Doordat er geen gas wordt gebruikt in de plansituatie is geen sprake van stikstofemissie door functies in het plangebied.

3.2

Referentiesituatie Gasverbruik In de stikstofberekening wordt rekening gehouden met het gasverbruik van de te slopen woningen. Dit wordt intern salderen genoemd. De gebouwen staan er al sinds de benoeming van de Natura 2000-gebieden. De situatie is sindsdien ongewijzigd. Intern salderen met gasverbruik te slopen woningen Volgens het CBS1 verbruikt een woning in Zichten in Den Haag (’s-Gravenhage) gemiddeld 930 m3 gas per jaar. Door het aantal van het gas af te koppelen woningen te vermenigvuldigen met het gasverbruik per woning kan de emissiebesparing worden berekend. Het gasverbruik per woning kan worden omgerekend naar de stikstofemissie (NOₓ) door middel van de onderstaande formule.

1

CBS StatLine. Energieverbruik particuliere woningen; woningtype en regio’s. Via: https://opendata.cbs.nl/#/CBS/nl/dataset/84837NED/table?dl=95A31

Blad 7 van 15

Stikstofonderzoek Zichten 2, 3 & 7 Gemeente Den Haag projectnummer 0493485.100 12 juli 2024

Omrekening gasverbruik naar emissie NOₓ Het gasverbruik van een woning per jaar kan omgerekend worden naar de stikstofemissie (NOₓ). Deze omrekening vindt plaats aan de hand van de volgende formule: Totale emissie [NOₓ] = energie * emissiefactor / 1000 Energie [GJ/jaar] = gasverbruik [m3/jaar] * stookwaarde / 1000 Stookwaarde = 31,65 Emissiefactor = 20,0

In Zichten 2, 3 en 7 liggen 109 woningen die gesloopt gaan worden. De hoeveelheid directe stikstof emissie ten gevolge van het gasverbruik van de 109 woningen is 64,17 kg NOₓ. Daarvan wordt 25,9 kg NOₓ uitgestoten bij zowel Zichten 2 en 3 en 12,36 kg NOₓ bij Zichten 7. De bronnen zijn in AERIUS gemodelleerd door middel van vlakbronnen, sectorgroep ‘Wonen en werken’ en sector ‘Wonen en werken’. Er is een hoogte van 12 meter gehanteerd, aangezien de woningen tot de derde verdieping liggen. Daarnaast is voor een spreiding van 6 meter gekozen. In figuur 5 is te zien hoe het gasverbruik is gemodelleerd. Verkeer referentiesituatie Het verkeer van de referentiesituatie is te zien in de onderstaande tabel. Tabel 1. Verkeersgeneratie referentiesituatie Zichten 2, 3 & 7 Type Aantal woningen/m² bvo Huur, huis sociale huur 213 Bedrijfsruimte 790 m2 bvo Totaal

Kencijfer (mvt/etm) 4,7 6,4 (per 100 m²)

Weekdaggem. (mvt/etm) 1.001 51 1.052

Verkeersgeneratie In totaal zijn er 1.052 mvt/etm per gemiddelde weekdag, oftewel 383.980 mvt/jaar. De verkeersaantallen zijn vervolgens verdeeld over de categorieën licht verkeer (98,8%), middelzwaar verkeer (1%) en zwaar verkeer (0,2%). Wat leidt tot de verkeersverdeling in de onderstaande tabel. Tabel 2. Type verkeersgeneratie Type verkeer Licht verkeer (98,8%) Middelzwaar verkeer (1,0%) Zwaar verkeer (0,2%)

mvt/jaar 379.372 3.840 768

Verkeersafwikkeling Het verkeer is bij de berekeningen betrokken totdat het is opgenomen in het heersende verkeersbeeld. Een kwart van de verkeersafwikkeling is gemodelleerd naar de N211 via de Hengelolaan en driekwart via de Melis Stokelaan (tabel 3). De snelheid van de voertuigen valt onder de categorie: binnen de bebouwde kom. Het verkeer is bij de start ‘stagnerend’ gemodelleerd, in de buurt ‘normaal’ gemodelleerd en bij de Vredelustlaan en Hengelolaan is het ‘doorstromend’. De ligging van de gemodelleerde wegbronnen is te zien in figuur 5.

Blad 8 van 15

Stikstofonderzoek Zichten 2, 3 & 7 Gemeente Den Haag projectnummer 0493485.100 12 juli 2024

Tabel 3. Verspreiding over de gemodelleerde wegbronnen Nr. 1 2

Weg Via Hengelolaan Via Melis Stokelaan

Licht (mvt/jaar) 94.843 284.529

Middelzwaar (mvt/jaar) 960 2.880

Zwaar verkeer (mvt/jaar) Percentage 192 25% 576 75%

1.

2.

Figuur 5. Ligging gemodelleerde bronnen tijdens de referentiesituatie.

3.3

Realisatiefase Een plan maakt een bepaalde functie mogelijk (bijvoorbeeld woningbouw) en schrijft in de regel niet specifiek voor hoe deze functie gerealiseerd moet worden en welke materialen daarvoor gebruikt moeten worden. Vandaar dat de bijdrage aan de stikstofdepositie van de realisatiefase van het plan wordt berekend aan de hand van kengetallen. Deze kengetallen zijn tot stand gekomen op basis van ervaring met diverse woningbouwprojecten verspreid over heel Nederland. Per bron (zoals bijvoorbeeld een shovel, graafmachine of mobiele kraan) is een inschatting gemaakt van het vermogen van het materieel en het aantal draaiuren voor een plan van 100 woningen. Aan de hand van de door TNO2 beschikbaar gestelde rapportage zijn vervolgens per bron het brandstofverbruik en het AdBlue-verbruik bepaald. Per bron ingevoerd in AERIUS Calculator leverde dit een emissie NOx en emissie NH3 op per 100 woningen. Gedeeld door 100 leverde dit vervolgens het gehanteerde kengetal per woning. Bij alle kengetallen is rekening gehouden met 10% onvoorziene emissies.

2

AUB (AdBlue verbruik, Uren, en Brandstofverbruik) | TNO Publications

Blad 9 van 15

Stikstofonderzoek Zichten 2, 3 & 7 Gemeente Den Haag projectnummer 0493485.100 12 juli 2024

Mobiele werktuigen De werkzaamheden bestaan uit de sloop van de 109 woningen (circa 26.930 m³) en de bouw. De bouw bestaat uit het bouwrijp maken, bouwen, en woonrijp maken van 523 appartementen en 1.250 m² bvo commerciële ruimte (komt neer op circa 3.750 m³). Daarnaast vindt de bouw van een parkeergarage met 260 plekken plaats. Op basis van kengetallen is de totale uitstoot berekend. De bouw wordt over drie jaar verspreid. Dit leidt tot een uitstoot van 74,24 kg NOₓ en 6,85 kg NH3 per bouwjaar. Zie de onderstaande tabel. Tabel 4. Verwachte uitstoot bouwmaterieel tijdens de realisatiefase Stage- Kengetal Activiteit klasse kg/NOₓ kg/NH3 Eenheid kengetal Sloop IV 3,9 0,7 Per 10.000 m³ Bouwrijp maken IV 0,048 0,008 Per appartement Bouwen IV 0,284 0,016 Per appartement Woonrijp maken IV 0,021 0,002 Per appartement Bouw commercieel IV 7,7 0,3 Per 10.000 m³ Bouw garage IV 0,095 0,019 Per plek Totale emissie mobiele werktuigen Emissie mobiele werktuigen per bouwjaar (1/3)

Aantal

Totale uitstoot kg/NOₓ kg/NH3 26.930 m³ 10,50 1,89 523 25,10 4,18 523 148,53 8,37 523 10,98 1,05 3.750 m³ 2,89 0,11 260 plekken 24,70 4,94 222,71 20,54 74,24 6,85

De emissies voor de onderhavige planontwikkeling zijn in AERIUS Calculator ingevoerd als twee vlakbronnen met sectorgroep “Anders”, een emissiehoogte van 2,5 meter, een spreiding van 1,3 meter en een warmte inhoud van 0,035 MW. Als Temporele variatie is “Standaard Profiel Industrie” gekozen. Zichten 7 heeft de uitstoot van de laatste twee rijen (bouw commercieel en bouw garage) wat neer komt op 9,20 kg NOₓ en 1,68 kg NH₃. Het andere bronvlak is verantwoordelijk voor rest van de uitstoot, namelijk 65,04 kg NOₓ en 5,16 kg NH₃. In figuur 6 is te zien hoe de bronvlakken in AERIUS Calculator zijn gemodelleerd. Bouwverkeer Op basis van kengetallen is ook een inschatting gemaakt van de hoeveelheid bouwverkeer dat tijdens de realisatiefase van en naar het plangebied gaat rijden. Licht verkeer zijn werknemers en zwaar verkeer is ter aan- en afvoer van materialen en om bouwwerktuigen op locatie te krijgen. Het gaat om de werkzaamheden die staan in de onderstaande tabel. De verwachting is dat er sprake is van 20.984 lichte voertuigbewegingen en 7.750 zware voertuigbewegingen per bouwjaar. Tabel 5.

Verkeersgeneratie bouwverkeer in de realisatiefase Kengetal Activiteit Licht Zwaar Eenheid kengetal Sloop 240 200 Per 10.000 m³ Bouwrijp maken 1.250 1.000 Per 100 woningen Bouwen 6.000 1.500 Per 100 woningen Woonrijp maken 1.250 1.000 Per 100 woningen Bouw commercieel 6.000 1.000 Per 10.000 m³ Bouw garage 6.000 1.000 Per 100 plekken Totale bouwverkeer Bouwverkeer per bouwjaar (1/3)

Blad 10 van 15

Aantal 26.930 m³ 523 woningen 523 woningen 523 woningen 3.750 m³ 260

Totale bouwverkeer Licht Zwaar 646 539 6.538 5.230 31.380 7.845 6.538 5.230 2.250 375 15.600 4.030 62.951 23.249 20.984 7.750

Stikstofonderzoek Zichten 2, 3 & 7 Gemeente Den Haag projectnummer 0493485.100 12 juli 2024

Het bouwverkeer is bij de berekeningen betrokken totdat het is opgenomen in het heersende verkeersbeeld. De verkeersafwikkeling is gemodelleerd naar de Melis Stokelaan. In figuur 6 is te zien hoe het verkeer in AERIUS Calculator is gemodelleerd.

Figuur 6. Ligging van de gemodelleerde bronnen tijdens de realisatiefase. met stagnerend (donkerpaars), normaal (paars) en doorstromend (lichtpaars) verkeer binnen de bebouwde kom.

3.4

Gebruiksfase De verdichting van de wijk zal leiden tot meer verkeer. De verkeersgeneratie van de gebruiksfase is te zien in de onderstaande tabel. Tabel 6. Verkeersgeneratie gebruiksfase Zichten 2, 3 & 7 Type Aantal woningen/m² bvo Huur, app., goedkoop/midden 307 Huur, app., duur 46 Koop, app. goedkoop 107 Koop, app. duur 63 Huur, huis sociale huur 104 Bedrijfsruimte 1.250 m2 bvo Totaal

Kencijfer (mvt/etm) 3,6 5,5 4,7 7,2 4,7 6,4 (per 100 m²)

Weekdaggem. (mvt/etm) 1.105 253 503 454 489 80 2.884

Verkeersgeneratie In totaal zorgt dit deelplan voor 2.884 mvt/etm per gemiddelde weekdag, oftewel 1.052.660 mvt/jaar. De verkeersaantallen zijn vervolgens verdeeld over de categorieën licht verkeer (98,8%), middelzwaar verkeer (1%) en zwaar verkeer (0,2%). Wat leidt tot de verkeersgeneratie in de onderstaande tabel. Tabel 7. Type verkeersgeneratie Type verkeer Licht verkeer (98,8%) Middelzwaar verkeer (1,0%) Zwaar verkeer (0,2%)

mvt/jaar 1.040.028 10.527 2.105

Blad 11 van 15

Stikstofonderzoek Zichten 2, 3 & 7 Gemeente Den Haag projectnummer 0493485.100 12 juli 2024

Verkeersafwikkeling De woonblokken Zichten 2 en 3 zijn goed bereikbaar. In eerste instantie via de straat Ruimzicht waar de entrees van de parkeergarages zijn gelegen. Parkeren van auto's van bewoners gebeurt deels onder de collectieve binnentuinen van Zichten 2 en 3, deels in een centraal gesitueerd parkeergebouw in Zichten 7 en deels op straat. Vanaf deze locaties is het verkeer bij de berekeningen betrokken totdat het is opgenomen in het heersende verkeersbeeld. Een kwart van de verkeersafwikkeling is gemodelleerd naar de N211 via de Hengelolaan en driekwart via de Melis Stokelaan (tabel 8). De snelheid van de voertuigen valt onder de categorie: binnen de bebouwde kom. Het verkeer is bij de start ‘stagnerend’ gemodelleerd, in de buurt ‘normaal’ en bij de Vredelustlaan en Hengelolaan ‘doorstromend’. De ligging van de gemodelleerde wegbronnen is te zien in figuur 7. Tabel 8. Verspreiding over de gemodelleerde wegbronnen Nr. 1 2

Weg Via Hengelolaan Via Melis Stokelaan

Licht (mvt/jaar) 260.007 780.021

Middelzwaar (mvt/jaar) 2.632 7.895

Zwaar verkeer (mvt/jaar) Percentage 526 25% 1.579 75%

1.

2.

Figuur 7. De verspreiding van het verkeer in de gebruiksfase, met stagnerend (donkerpaars), normaal (paars) en doorstromend (lichtpaars) verkeer binnen de bebouwde kom.

Blad 12 van 15

Stikstofonderzoek Zichten 2, 3 & 7 Gemeente Den Haag projectnummer 0493485.100 12 juli 2024

4

Resultaten en conclusie In dit hoofdstuk worden de resultaten en conclusie van de stikstofberekening toegelicht. Deze stikstofberekening is gericht op de woningbouwontwikkeling Zichten 2, 3 & 7 in Den Haag.

4.1

Resultaat Met behulp van het rekenprogramma AERIUS Calculator 2023 zijn de effecten m.b.t. stikstofdepositie als gevolg van de voorliggende ontwikkeling in beeld gebracht. Er zijn twee verschilberekeningen uitgevoerd waarbij de emissies van de realisatiefase en de gebruiksfase zijn vergeleken met de emissies van de referentiesituatie. Voor de realisatiefase en gebruiksfase toont de AERIUS Calculator vergeleken met de referentiesituatie geen verschil groter dan 0,00 mol/ha/jaar. Zie voor de resultaten ook de bijlagen.

4.2

Conclusie Uit de berekeningen van de realisatiefase en gebruiksfase blijkt dat het voornemen niet leidt tot een toename van stikstofdepositie ter plaatse van enig Natura 2000-gebied. Significante gevolgen voor Natura 2000-gebieden ten gevolge van stikstofdepositie zijn daarmee uitgesloten. Het aspect stikstofdepositie staat verdere besluitvorming derhalve niet in de weg.

Blad 13 van 15

Stikstofonderzoek Zichten 2, 3 & 7 Gemeente Den Haag projectnummer 0493485.100 12 juli 2024

Bijlage 1: Realisatiefase Kenmerk: RtEpmcjyNVcf

Blad 14 van 15

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .

handleidingen op onze website

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

Gemeente Den Haag Steenzicht 1, 2543 AA Den Haag Zichten Realisatiefase

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RtEpmcjyNVcf 11 juli 2024, 18:40 OwN2000-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

Zichten 2, 3 & 7 Realisatie 3 jaar 2025 - Beoogd

0,01 mol/ha/j -

4478836

Zichten 2, 3 & 7 Referentiesituatie 2025 - Referentie Zichten 2, 3 & 7 Realisatie 3 jaar 2025 - Beoogd Zichten 2, 3 & 7 Referentiesituatie 2025 - Referentie Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RtEpmcjyNVcf (11 juli 2024)

2025 2025

0,01 mol/ha/j

3,3 kg/j 7,4 kg/j

4480365

156,7 kg/j 103,3 kg/j

Westduinpark & Wapendal Westduinpark & Wapendal

2/11

Projectberekening

Zichten 2, 3 & 7 Referentiesituatie 2025 (Referentie), rekenjaar 2025 Emissiebronnen 1 2 3 

RtEpmcjyNVcf (11 juli 2024)

Wonen en Werken | Woningen | Gasverbruik Zichten 2 Wonen en Werken | Woningen | Gasverbruik Zichten 7 Wonen en Werken | Woningen | Gasverbruik Zichten 3 Verkeersnetwerk

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

3,3 kg/j

25,9 kg/j 12,4 kg/j 25,9 kg/j 92,5 kg/j

3/11

Projectberekening

Zichten 2, 3 & 7 Realisatie 3 jaar 2025 (Beoogd), rekenjaar 2025 Emissiebronnen 1 2 

RtEpmcjyNVcf (11 juli 2024)

Anders... | Anders... | Mobiele werktuigen Zichten 2 & 3 Anders... | Anders... | Mobiele werktuigen Zichten 7 Verkeersnetwerk

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

5,2 kg/j 1,7 kg/j 0,6 kg/j

65,0 kg/j 9,2 kg/j 29,1 kg/j

4/11

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RtEpmcjyNVcf (11 juli 2024)

5/11

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Zichten 2, 3 & 7 Realisatie 3 jaar 2025" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

-

-

Onderstaand is een overzicht opgenomen van alle Natura 2000-gebieden (binnen de maximale rekenafstand van 25 km) waar in de "Beoogde situatie" een bijdrage groter dan 0,00 mol/ha/jaar is berekend, maar waar in de "Projectberekening" (=verschilberekening) geen toe- of afname is berekend. Het effect vanuit de "Projectberekening" op deze gebieden is daarmee 0,00 mol/ha/jaar. Westduinpark & Wapendal Solleveld & Kapittelduinen

RtEpmcjyNVcf (11 juli 2024)

6/11

Projectberekening

Zichten 2, 3 & 7 Referentiesituatie 2025, Rekenjaar 2025 1

Wonen en Werken | Woningen

Naam Gasverbruik ZichtenUittreedhoogte 2 Warmteinhoud Locatie X:78059,2 Spreiding Y:451200,46 Oppervlakte 0,08 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 2

Wonen en Werken | Woningen

Naam Gasverbruik ZichtenUittreedhoogte 7 Warmteinhoud Locatie X:77983,37 Spreiding Y:451096,47 Oppervlakte 0,06 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 3

Wonen en Werken | Woningen

Naam Gasverbruik ZichtenUittreedhoogte 3 Warmteinhoud Locatie X:77969,59 Spreiding Y:451268 Oppervlakte 0,07 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 4

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RtEpmcjyNVcf (11 juli 2024)

12,0 m 0,000 MW 6m

NOₓ

25,9 kg/j

12,0 m 0,000 MW 6m

NOₓ

12,4 kg/j

12,0 m 0,000 MW 6m

NOₓ

25,9 kg/j

Melis Stokelaan X:78052,46 Y:451110,64 328,00 m Binnen bebouwde kom (normaal) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 29,4 kg/j Type scherm - NO₂ 4,9 kg/j Hoogte - NH₃ 1,1 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

284.529,0 /jaar 2.880,0 /jaar 576,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

7/11

Projectberekening

5

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Melis Stokelaan_snel X:78044,44 Y:450863,9 335,57 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 6

Hengelolaan_snel X:77440,86 Y:450926,57 1.066,70 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RtEpmcjyNVcf (11 juli 2024)

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

7

Max. snelheid

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Hengelolaan X:77918,42 Y:451197,86 233,44 m Binnen bebouwde kom (normaal) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 25,6 kg/j Type scherm - - NO₂ 4,3 kg/j Hoogte - - NH₃ 0,9 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

284.529,0 /jaar 2.880,0 /jaar 576,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 27,1 kg/j Type scherm - - NO₂ 4,6 kg/j Hoogte - - NH₃ 0,9 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

94.843,0 /jaar 960,0 /jaar 192,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 7,0 kg/j Type scherm - NO₂ 1,2 kg/j Hoogte - NH₃ 0,3 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

94.843,0 /jaar 960,0 /jaar 192,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

8/11

Projectberekening

8

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Melis Stokelaan_stag X:78001,5 Y:451232,27 15,79 m Binnen bebouwde kom (stagnerend) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 9

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RtEpmcjyNVcf (11 juli 2024)

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Hengelolaan_stag X:77993,02 Y:451106,59 16,70 m Binnen bebouwde kom (stagnerend) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 2,5 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,3 kg/j Hoogte - - NH₃ 62,7 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

284.529,0 /jaar 2.880,0 /jaar 576,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 0,9 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,1 kg/j Hoogte - - NH₃ 22,1 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

94.843,0 /jaar 960,0 /jaar 192,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

9/11

Projectberekening

Zichten 2, 3 & 7 Realisatie 3 jaar 2025, Rekenjaar 2025 1

Anders... | Anders...

Naam Mobiele werktuigen Uittreedhoogte Zichten 2 & 3 Warmteinhoud Locatie X:78015,52 Spreiding Y:451244,65 Oppervlakte 2,40 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie 2

Anders... | Anders...

Naam Mobiele werktuigen Uittreedhoogte Zichten 7 Warmteinhoud Locatie X:77975,17 Spreiding Y:451111,14 Oppervlakte 0,45 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie 3

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

65,0 kg/j 5,2 kg/j

2,5 m 0,035 MW 1m

NOₓ NH₃

9,2 kg/j 1,7 kg/j

Bouwverkeer Melis Stokelaan X:78052,45 Y:451110,64 328,00 m Binnen bebouwde kom (normaal) Beide richtingen 1 Normaal 0m Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RtEpmcjyNVcf (11 juli 2024)

NOₓ NH₃

Max. snelheid

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 4

2,5 m 0,035 MW 1m

Bouwverkeer Melis Stokelaan_stag X:78009,73 Y:451238,85 36,71 m Binnen bebouwde kom (stagnerend) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 14,9 kg/j Type scherm - NO₂ 4,3 kg/j Hoogte - NH₃ 0,3 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

20.984,0 /jaar 0,0 /jaar 7.750,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 2,2 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,6 kg/j Hoogte - - NH₃ 31,4 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

20.984,0 /jaar 0,0 /jaar 7.750,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

10/11

Projectberekening

5

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Bouwverkeer Melis Stokelaan_snel X:78045,03 Y:450863,39 335,87 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 12,0 kg/j Type scherm - - NO₂ 3,5 kg/j Hoogte - - NH₃ 0,3 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

20.984,0 /jaar 0,0 /jaar 7.750,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.2.1_20240702_c9370194cb Database versie 2023.2.1_c9370194cb_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website

RtEpmcjyNVcf (11 juli 2024)

11/11

Stikstofonderzoek Zichten 2, 3 & 7 Gemeente Den Haag projectnummer 0493485.100 12 juli 2024

Bijlage 2: Gebruiksfase Kenmerk: RNtnVQGgZuKJ

Blad 15 van 15

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .

handleidingen op onze website

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

Den Haag Steenzicht 1, 2543 AA Den Haag Zichten Gebruiksfase

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RNtnVQGgZuKJ 11 juli 2024, 18:16 OwN2000-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

Zichten 2, 3 & 7 Gebruiksfase - Beoogd

0,01 mol/ha/j -

4477307

Zichten 2, 3 & 7 Referentiesituatie 2032 - Referentie Zichten 2, 3 & 7 Gebruiksfase - Beoogd Zichten 2, 3 & 7 Referentiesituatie 2032 - Referentie Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RNtnVQGgZuKJ (11 juli 2024)

2032 2032

0,01 mol/ha/j

2,9 kg/j 7,9 kg/j

4480365

136,1 kg/j 196,3 kg/j

Westduinpark & Wapendal Westduinpark & Wapendal

2/12

Projectberekening

Zichten 2, 3 & 7 Referentiesituatie 2032 (Referentie), rekenjaar 2032 Emissiebronnen 1 2 3 

Wonen en Werken | Woningen | Gasverbruik Zichten 2 Wonen en Werken | Woningen | Gasverbruik Zichten 7 Wonen en Werken | Woningen | Gasverbruik Zichten 3 Verkeersnetwerk

RNtnVQGgZuKJ (11 juli 2024)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

2,9 kg/j

25,9 kg/j 12,4 kg/j 25,9 kg/j 71,9 kg/j

3/12

Projectberekening

Zichten 2, 3 & 7 Gebruiksfase (Beoogd), rekenjaar 2032 Emissiebronnen 1 2 

Anders... | Anders... | Zichten 2 & 3 Anders... | Anders... | Zichten 7 Verkeersnetwerk

RNtnVQGgZuKJ (11 juli 2024)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

7,9 kg/j

196,3 kg/j

4/12

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RNtnVQGgZuKJ (11 juli 2024)

5/12

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Zichten 2, 3 & 7 Gebruiksfase " (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

-

-

Onderstaand is een overzicht opgenomen van alle Natura 2000-gebieden (binnen de maximale rekenafstand van 25 km) waar in de "Beoogde situatie" een bijdrage groter dan 0,00 mol/ha/jaar is berekend, maar waar in de "Projectberekening" (=verschilberekening) geen toe- of afname is berekend. Het effect vanuit de "Projectberekening" op deze gebieden is daarmee 0,00 mol/ha/jaar. Westduinpark & Wapendal Solleveld & Kapittelduinen

RNtnVQGgZuKJ (11 juli 2024)

6/12

Projectberekening

Zichten 2, 3 & 7 Referentiesituatie 2032, Rekenjaar 2032 1

Wonen en Werken | Woningen

Naam Gasverbruik ZichtenUittreedhoogte 2 Warmteinhoud Locatie X:78059,2 Spreiding Y:451200,46 Oppervlakte 0,08 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 2

Wonen en Werken | Woningen

Naam Gasverbruik ZichtenUittreedhoogte 7 Warmteinhoud Locatie X:77983,37 Spreiding Y:451096,47 Oppervlakte 0,06 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 3

Wonen en Werken | Woningen

Naam Gasverbruik ZichtenUittreedhoogte 3 Warmteinhoud Locatie X:77969,59 Spreiding Y:451268 Oppervlakte 0,07 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 4

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RNtnVQGgZuKJ (11 juli 2024)

12,0 m 0,000 MW 6m

NOₓ

25,9 kg/j

12,0 m 0,000 MW 6m

NOₓ

12,4 kg/j

12,0 m 0,000 MW 6m

NOₓ

25,9 kg/j

Melis Stokelaan X:78052,46 Y:451110,64 328,00 m Binnen bebouwde kom (normaal) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 23,4 kg/j Type scherm - NO₂ 3,0 kg/j Hoogte - NH₃ 1,0 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

284.529,0 /jaar 2.880,0 /jaar 576,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

7/12

Projectberekening

5

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Melis Stokelaan_snel X:78044,44 Y:450863,9 335,57 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 6

Hengelolaan_snel X:77440,86 Y:450926,57 1.066,70 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RNtnVQGgZuKJ (11 juli 2024)

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

7

Max. snelheid

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Hengelolaan X:77918,42 Y:451197,86 233,44 m Binnen bebouwde kom (normaal) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 19,0 kg/j Type scherm - - NO₂ 2,7 kg/j Hoogte - - NH₃ 0,8 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

284.529,0 /jaar 2.880,0 /jaar 576,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 20,1 kg/j Type scherm - - NO₂ 2,8 kg/j Hoogte - - NH₃ 0,8 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

94.843,0 /jaar 960,0 /jaar 192,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 5,5 kg/j Type scherm - NO₂ 0,7 kg/j Hoogte - NH₃ 0,2 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

94.843,0 /jaar 960,0 /jaar 192,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

8/12

Projectberekening

8

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Melis Stokelaan_stag X:78001,5 Y:451232,27 15,79 m Binnen bebouwde kom (stagnerend) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 9

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RNtnVQGgZuKJ (11 juli 2024)

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Hengelolaan_stag X:77993,02 Y:451106,59 16,70 m Binnen bebouwde kom (stagnerend) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 2,9 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,2 kg/j Hoogte - - NH₃ 55,1 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

284.529,0 /jaar 2.880,0 /jaar 576,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 1,0 kg/j Type scherm - - NO₂ 72,0 g/j Hoogte - - NH₃ 19,4 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

94.843,0 /jaar 960,0 /jaar 192,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

9/12

Projectberekening

Zichten 2, 3 & 7 Gebruiksfase , Rekenjaar 2032 1

Anders... | Anders...

Naam Zichten 2 & 3 Uittreedhoogte Locatie X:78015,52 Warmteinhoud Y:451244,65 Spreiding Oppervlakte 2,40 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 2

Anders... | Anders...

Naam Zichten 7 Uittreedhoogte Locatie X:77975,17 Warmteinhoud Y:451111,14 Spreiding Oppervlakte 0,45 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 3

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 4

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RNtnVQGgZuKJ (11 juli 2024)

0,0 m 0,000 MW 0m

0,0 m 0,000 MW 0m

Melis Stokelaan X:78052,45 Y:451110,64 328,00 m Binnen bebouwde kom (normaal) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Hengelolaan X:77917,67 Y:451197,82 230,87 m Binnen bebouwde kom (normaal) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 64,0 kg/j Type scherm - NO₂ 8,3 kg/j Hoogte - NH₃ 2,7 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

780.021,0 /jaar 7.895,0 /jaar 1.579,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 15,0 kg/j Type scherm - NO₂ 2,0 kg/j Hoogte - NH₃ 0,6 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

260.007,0 /jaar 2.632,0 /jaar 526,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

10/12

Projectberekening

5

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Hengelolaan_snel X:77439,89 Y:450923,92 1.070,18 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 6

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Melis Stokelaan_snel X:78045,03 Y:450863,39 335,87 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 7

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RNtnVQGgZuKJ (11 juli 2024)

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Melis Stokelaan_stagnerend X:78001,69 Y:451233,02 16,15 m Binnen bebouwde kom (stagnerend) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 55,3 kg/j Type scherm - - NO₂ 7,7 kg/j Hoogte - - NH₃ 2,3 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

260.007,0 /jaar 2.632,0 /jaar 526,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 52,1 kg/j Type scherm - - NO₂ 7,3 kg/j Hoogte - - NH₃ 2,1 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

780.021,0 /jaar 7.895,0 /jaar 1.579,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 8,2 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,6 kg/j Hoogte - - NH₃ 0,2 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

780.021,0 /jaar 7.895,0 /jaar 1.579,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

11/12

Projectberekening

8

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Hengelolaan_stagnerend X:77995,31 Y:451111,33 9,82 m Binnen bebouwde kom (stagnerend) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 1,7 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,1 kg/j Hoogte - - NH₃ 31,4 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

260.007,0 /jaar 2.632,0 /jaar 526,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.2.1_20240702_c9370194cb Database versie 2023.2.1_c9370194cb_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website

RNtnVQGgZuKJ (11 juli 2024)

12/12

De informatie die in dit rapport is opgenomen is uitsluitend bestemd voor de geadresseerde(n) en kan persoonlijke of vertrouwelijke informatie bevatten. Gebruik van deze informatie, door anderen dan de geadresseerde(n) en gebruik door hen die niet gerechtigd zijn van deze informatie kennis te nemen, is niet toegestaan. De informatie is uitsluitend bestemd om te worden gebruikt door de geadresseerde, voor het doel waarvoor dit rapport is vervaardigd. Indien u niet de geadresseerde bent of niet gerechtigd bent tot kennisneming, is openbaarmaking, vermenigvuldiging, verspreiding en/of verstrekking van deze informatie aan derden is niet toegestaan, tenzij na schriftelijke toestemming door Antea Group en wordt u verzocht de gegevens te verwijderen en direct melding te maken bij security@anteagroup.nl. Derden, zij die niet geadresseerd zijn, kunnen geen rechten aan dit rapport ontlenen, tenzij na schriftelijke toestemming door Antea Group.

Over Antea Group Antea Group is het thuis van 1500 trotse ingenieurs en adviseurs. Samen bouwen wij elke dag aan een veilige, gezonde en toekomstbestendige leefomgeving. Je vindt bij ons de allerbeste vakspecialisten van Nederland, maar ook innovatieve oplossingen op het gebied van data, sensoring en IT. Hiermee dragen wij bij aan de ontwikkeling van infra, woonwijken of waterwerken. Maar ook aan vraagstukken rondom klimaatadaptatie, energietransitie en de vervangingsopgave. Van onderzoek tot ontwerp, van realisatie tot beheer: voor elke opgave brengen wij de juiste kennis aan tafel. Wij denken kritisch mee en altijd vanuit de mindset om samen voor het beste resultaat te gaan. Op deze manier anticiperen wij op de vragen van vandaag en de oplossingen voor morgen. Al 70 jaar.

Contactgegevens Monitorweg 29 1322 BK ALMERE Postbus 10044 1301 AA ALMERE T. 0655494890

www.anteagroup.nl

Copyright © 2024 Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd en/of openbaar worden gemaakt door middel van druk, fotokopie, elektronisch of op welke wijze dan ook, zonder schriftelijke toestemming van de auteurs.

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/14595603/1