CConstaterende datDen Haag
Koppel je AI →
Document · PDF

RIS320058 Bijlage 1 Stikstofonderzoek Dreven Fase 1 Den Haag Zuid West

Gemeenteraad 28 november 2024, gemeente Den HaagBij agendapunt: Voorstel van het college inzake Vaststelling bestemmingsplan Dreven 1 (RIS320058)6.693 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Stikstofonderzoek Dreven fase 1 Gemeente Den Haag Zuidwest

projectnummer 0493485.100 definitief 12 juli 2024

Stikstofonderzoek Dreven Fase 1 Gemeente Den Haag Zuidwest

projectnummer 0493485.100 definitief 12 juli 2024 Revisie 01

Auteurs M. Steenkamp

Opdrachtgever Gemeente Den Haag Postbus 12 600 2500 DJ Den Haag

Gecontroleerd R. Michiels

datum

beschrijving definitief

vrijgave H. Lindeboom

Inhoudsopgave

Blz.

1

Inleiding

1

2

Wettelijk kader

3

3

Uitgangspunten

5

3.1 3.2 3.3

Kaders ontwikkeling en uitgevoerde berekeningen Realisatiefase Gebruiksfase

5 6 8

4

Resultaten en conclusie

10

4.1 4.2

Resultaat Conclusie

10 10

Bijlage 1: Realisatiefase 2024

11

Bijlage 2: Realisatiefase 2027 (met 70% gebruik)

12

Bijlage 3: Gebruiksfase 2031

13

Stikstofonderzoek Dreven Fase 1 Gemeente Den Haag projectnummer 0493485.100 12 juli 2024

1

Inleiding In dit rapport zijn de mogelijke effecten door stikstofdepositie als gevolg van de woningbouwontwikkeling Dreven Fase 1 in Den Haag Zuidwest inzichtelijk gemaakt. Gemeente Den Haag is voornemens om woningen, bedrijfsruimten in plinten en een parkeergarage te creëren. Ook wordt er nieuwe openbare ruimte aangelegd, waarbij het open wateroppervlak wordt vergroot. Dreven fase 1 bestaat uit gemixt woon- en werkgebied, gelegen in de wijk Bouwlust-Vrederust, in het zuiden van stadsdeel Den Haag Zuidwest (figuur 1). Dit onderzoek is uitgevoerd in het kader van het bestemmingsplan Dreven fase 1.

Figuur 1. Ligging van het plangebied

Ligging van natuur De woningbouwontwikkeling ligt in het stadsdeel Den Haag Zuidwest. Het plangebied ligt in nabijheid van de Natura 2000-gebieden Solleveld & Kapittelduinen (op circa 2,9 kilometer afstand) en Westduinpark & Wapendal (op circa 4,2 kilometer afstand). In deze Natura 2000-gebieden komen stikstofgevoelige habitattypen voor, zie figuur 2.

Blad 1 van 13

Stikstofonderzoek Dreven Fase 1 Gemeente Den Haag projectnummer 0493485.100 12 juli 2024

Figuur 2. De ligging van Dreven Fase 1 (plangebied) t.o.v. Natura 2000-gebieden

Het doel van het uitgevoerde stikstofonderzoek is om inzichtelijk te maken of er met betrekking tot de woningbouwontwikkeling in Dreven Fase 1 Den Haag op voorhand belangrijke significante gevolgen op Natura 2000-gebieden als gevolg van stikstofdepositie te verwachten zijn. Leeswijzer In dit rapport wordt eerst ingegaan op het wettelijke kader rondom stikstofdepositie. Vervolgens zijn de uitgangspunten toegelicht zoals deze in AERIUS Calculator zijn ingevoerd. Tot slot wordt ingegaan op de resultaten en conclusies van het onderzoek.

Blad 2 van 13

Stikstofonderzoek Dreven Fase 1 Gemeente Den Haag projectnummer 0493485.100 12 juli 2024

2

Wettelijk kader Binnen de EU worden de belangrijkste leefgebieden van de meest bedreigde en waardevolle soorten en habitattypen aangewezen als Natura 2000-gebied. Deze Natura 2000-gebieden moeten samen een Europees ecologisch netwerk vormen om de achteruitgang van de biodiversiteit te keren. De juridische basis voor dit netwerk zijn de Europese Vogel- en Habitatrichtlijn, die in Nederland zijn doorvertaald in de Wet natuurbescherming (Wnb). Per gebied worden voor de soorten en habitattypen instandhoudingsdoelstellingen bepaald. Dit kunnen behouds- of uitbreidings-/verbeteringsdoelstellingen zijn. Wet natuurbescherming Het onderdeel gebiedsbescherming binnen de Wet natuurbescherming (Wnb) biedt de juridische basis voor de aanwijzing van Natura 2000-gebieden en de beoordeling van activiteiten die (mogelijk) negatieve effecten hebben op de instandhoudingsdoelstellingen voor die gebieden. Het kan daarbij zowel activiteiten binnen als buiten het betreffende Natura 2000-gebied betreffen. Het regime voor Natura 2000 kent een zogenaamde externe werking, waardoor ook moet worden bezien of activiteiten buiten het Natura 2000-gebied, negatieve effecten kunnen hebben op de daarvoor vastgestelde instandhoudingsdoelstellingen. Bij vaststelling van plannen moet het bevoegd gezag rekening houden met de gevolgen van het plan voor Natura 2000-gebieden (art. 2.7 lid 1, Wnb).

Onderzoek naar significante gevolgen Bij plannen in de nabijheid van een Natura 2000-gebied dient in een oriënterende fase (voortoets) onderzocht te worden of de ontwikkeling een significant (negatief) gevolg op het betreffende Natura 2000-gebied kan hebben. Indien na dit onderzoek op voorhand niet kan worden uitgesloten dat de activiteit een significant gevolg heeft, dient meer gedetailleerd dan in de oriënterende fase in kaart gebracht te worden wat de effecten van de activiteit kunnen zijn. Deze laatste analyse heet een ‘passende beoordeling’. Wanneer uit de passende beoordeling (bijvoorbeeld na het nemen van maatregelen, extern salderen of ecologisch beoordelen) alsnog de zekerheid wordt verkregen dat de activiteit geen significant gevolg heeft, staat de Wet natuurbescherming besluitvorming (voor wat betreft gebiedsbescherming) niet in de weg. M.e.r.-plicht Een passende beoordeling kan bij plannen leiden tot een m.e.r.-plicht (art. 7.2a Wm). Tegenwoordig is er niet altijd meer sprake van een m.e.r.-plicht bij het opstellen van een passende beoordeling. Dit is het geval bij de volgende 2 categorieën van plannen: 1. 2.

Plannen waarbij de gemeente het bevoegd gezag is, ze slechts het gebruik bepalen van kleine gebieden en via een m.e.r.-beoordeling aangetoond moet zijn dat er geen aanzienlijke milieueffecten plaatsvinden. Plannen met enkel kleine wijzigingen en waarvoor eveneens aangetoond is dat er geen aanzienlijke milieueffecten plaatsvinden.

Voor beide categorieën van plannen geldt dat, naast de m.e.r.-beoordeling, het bevoegd gezag in het planbesluit moet verwerken dat er geen m.e.r.-procedure wordt gevolgd.

Blad 3 van 13

Stikstofonderzoek Dreven Fase 1 Gemeente Den Haag projectnummer 0493485.100 12 juli 2024

Toetsing stikstofdepositie Als een ontwikkeling op zichzelf niet leidt tot een toename van stikstofdepositie (> 0,00 mol/ha/jaar), dan is op grond van objectieve gegevens uitgesloten dat de ontwikkeling qua stikstofdepositie significante gevolgen voor een Natura 2000-gebied heeft. Als een ontwikkeling op zichzelf leidt tot een toename van stikstofdepositie, maar vergeleken met de referentiesituatie er geen toename is van stikstofdepositie, dan zijn er eveneens geen significante gevolgen voor Natura 2000-gebieden. In de twee genoemde situaties staat de Wet natuurbescherming besluitvorming (voor wat betreft gebiedsbescherming) dan niet in de weg. Rekenprogramma AERIUS Calculator De stikstofdepositie op een Natura 2000-gebied kan berekend worden met behulp van het verplicht te gebruiken rekenprogramma AERIUS Calculator (2023). Van elke te berekenen situatie wordt een model gemaakt met invoergegevens waarmee vervolgens de berekening wordt uitgevoerd. Op basis van de invoer bepaalt het rekenprogramma AERIUS Calculator zelf de correcte berekening van de bijdrage ten opzichte van de referentiesituatie, indien aanwezig. Tevens bepaalt zij zelf de rekenpunten binnen de Nederlandse Natura 2000-gebieden. De bijdrage aan de stikstofdepositie in de omliggende Natura 2000-gebieden wordt berekend ter plaatse van voor stikstofgevoelige habitats.

Blad 4 van 13

Stikstofonderzoek Dreven Fase 1 Gemeente Den Haag projectnummer 0493485.100 12 juli 2024

3

Uitgangspunten

3.1

Kaders ontwikkeling en uitgevoerde berekeningen In de huidige situatie (referentiesituatie) bestaan er 139 woningen en 1.553 m² bvo bedrijfsruimte. De volgende ontwikkelingen horen bij het programma: Er worden 64 woningen gesloopt; 76 appartementen gerenoveerd; 187 woningen gebouwd: 24 grondgebonden woningen en 163 appartementen; 1.700 m² bvo aan commerciële ruimte gebouwd; 1.553 m² bvo commerciële ruimte gerenoveerd; Een wooncomplex verbouwd tot een parkeergarage met 259 plekken (plandeel 1D). Zie figuur 3 voor de ligging van de woonblokken.

Figuur 3. Ligging woonblokken van programma in plangebied (gemeente Den Haag, 2021)

De sloop vindt plaats in 2024 en 2025 en de bouw zal plaatsvinden tussen 2024 en 2030. Het eerste jaar van de bouw (2024) is genomen als rekenjaar voor de realisatiefase. Er wordt uitgegaan dat de werkzaamheden plaatsvinden in 6 bouwjaren. In 2026 wordt 1C opgeleverd, in 2027 1B en in 2031 1A. Aangezien er in 2027 al een deel van het plangebied in gebruik wordt genomen is het bouwjaar 2027 gemodelleerd samen met 70% van het gebruiksverkeer. Het rekenjaar voor de gebruiksfase is 2031. In 2031 is het plan volledig gerealiseerd. Figuur 4 geeft een impressie van de toekomstige situatie.

Blad 5 van 13

Stikstofonderzoek Dreven Fase 1 Gemeente Den Haag projectnummer 0493485.100 12 juli 2024

Figuur 4. Impressie toekomstige situatie (gemeente Den Haag, 2021)

3.2

Realisatiefase Een plan maakt een bepaalde functie mogelijk (bijvoorbeeld woningbouw) en schrijft in de regel niet specifiek voor hoe deze functie gerealiseerd moet worden en welke materialen daarvoor gebruikt moeten worden. Vandaar dat de bijdrage aan de stikstofdepositie van de realisatiefase van het plan wordt berekend aan de hand van kengetallen. Deze kengetallen zijn tot stand gekomen op basis van ervaring met diverse woningbouwprojecten verspreid over heel Nederland. Per bron (zoals bijvoorbeeld een shovel, graafmachine of mobiele kraan) is een inschatting gemaakt van het vermogen van het materieel en het aantal draaiuren voor een project van 100 woningen. Aan de hand van de door TNO1 beschikbaar gestelde rapportage zijn vervolgens per bron het brandstofverbruik en het AdBlue-verbruik bepaald. Per bron ingevoerd in AERIUS Calculator leverde dit een emissie NOx en emissie NH3 op per 100 woningen. Gedeeld door 100 leverde dit vervolgens het gehanteerde kengetal per woning. Bij alle kengetallen is rekening gehouden met 10% onvoorziene emissies. Mobiele werktuigen De sloop van 64 woningen bestaat uit 53.854 m³ volgens de gemeente. De bouw bestaat uit het bouwrijp maken, bouwen, en woonrijp maken van 163 appartementen, 24 grondgebonden woningen en 1.700 m² bvo commerciële ruimte (circa 5.100 m³).

De renovatie van 1.553 m² bvo commerciële ruimte (circa 4.659 m³) en verbouwing van een bestaand wooncomplex tot een 1

AUB (AdBlue verbruik, Uren, en Brandstofverbruik) | TNO Publications

Blad 6 van 13

Stikstofonderzoek Dreven Fase 1 Gemeente Den Haag projectnummer 0493485.100 12 juli 2024

parkeergarage met 259 plekken (circa 3.238 m³) en de renovatie van 76 woningen (circa 22.800 m³). Op basis van kengetallen is een totale uitstoot van 121,5 kg NOx en 10,8 kg NH3 berekend. Dit komt neer op een uitstoot van 20,40 kg NOx en 1,81 kg NH3 per bouwjaar. Zie hiervoor tabel 1. Tabel 1. Verwachte uitstoot bouwmaterieel tijdens de realisatiefase Stage- Kengetal Activiteit klasse kg/NOₓ kg/NH3 Eenheid kengetal Sloop IV 3,9 0,7 Per 10.000 m³ Bouwrijp maken IV 0,048 0,008 Per appartement Bouwen IV 0,284 0,016 Per appartement Woonrijp maken IV 0,021 0,002 Per appartement Bouwrijp maken IV 0,137 0,027 Per woning Bouwen IV 0,486 0,038 Per woning Woonrijp maken IV 0,057 0,008 Per woning Verbouw commercieel IV 7,7 0,3 Per 10.000 m³ Bouw commercieel IV 7,7 0,3 Per 10.000 m³ Verbouw tot garage IV 7,7 0,3 Per 10.000 m³ Renovatie woningen IV 7,7 0,3 Per 10.000 m³ Totale emissie mobiele werktuigen Emissie mobiele werktuigen per bouwjaar (1/6)

Aantal 53.854 m³ 163 163 163 24 24 24 4.659 m³ 5.100 m³ 3.238 m³ 22.800 m³

Totale uitstoot kg/NOₓ kg/NH3 21,0 3,8 7,824 1,304 46,292 2,608 3,423 0,326 3,288 0,648 11,664 0,912 1,368 0,192 3,6 0,1 3,9 0,2 1,6 0,1 17,6 0,7 121,5 10,8 20,40 1,81

De emissies voor de onderhavige planontwikkeling zijn in AERIUS Calculator ingevoerd als vlakbron met sectorgroep “Anders”, een emissiehoogte van 2,5 meter, een spreiding van 1,3 meter en een warmte output van 0,035 MW. Als Temporele variatie is “Standaard Profiel Industrie” gekozen. Bouwverkeer Op basis van kengetallen is ook een inschatting gemaakt van de hoeveelheid bouwverkeer dat tijdens de realisatiefase van en naar het plangebied gaat rijden. Licht verkeer zijn werknemers en zwaar verkeer is ter aan- en afvoer van materialen en om bouwwerktuigen op locatie te krijgen. Het gaat om de werkzaamheden die staan in tabel 2. In totaal is de verwachting dat er sprake is van 38.665 lichte bewegingen en 11.202 zware bewegingen. Verdeeld over zes jaar komt dit neer op 6.445 lichte bewegingen en 1.867 zware bewegingen per jaar. Tabel 2. Verkeersgeneratie bouwverkeer in de realisatiefase Kengetal Activiteit Licht Zwaar Eenheid kengetal Sloop 240 200 Per 10.000 m³ Bouwrijp maken 1.250 1.000 Per 100 woningen Bouwen 6.000 1.500 Per 100 woningen Woonrijp maken 1.250 1.000 Per 100 woningen Verbouw commercieel 6.000 1.000 Per 10.000 m³ Bouw commercieel 6.000 1.000 Per 10.000 m³ Verbouw tot garage 6.000 1.000 Per 10.000 m³ Renovatie woningen 6.000 1.000 Per 10.000 m³ Totale bouwverkeer Bouwverkeer per bouwjaar (1/6)

Aantal 53.854 m³ 187 woningen 187 woningen 187 woningen 4.659 m³ 5.100 m³ 3.238 m³ 22.800 m³

Totale bouwverkeer Licht Zwaar 1.292 1.077 2.338 1.870 11.220 2.805 2.338 1.870 2.795 466 3.060 510 1.943 324 13.680 2.280 38.665 11.202 6.445 1.867

Het bouwverkeer wordt via een tijdelijke bouwweg ontsloten langs de achtertuinen van 1D naar de Melis Stokelaan. De verkeersafwikkeling is gemodelleerd naar de N211 waar het verkeer opgaat in het heersende verkeersbeeld. In figuur 5 is te zien hoe het verkeer in AERIUS Calculator is gemodelleerd. Binnen het plangebied op de plek waar wagens laden en lossen is het verkeer gemodelleerd als “stagnerend binnen de bebouwde kom”. Op de tijdelijke bouwweg is het verkeer

Blad 7 van 13

Stikstofonderzoek Dreven Fase 1 Gemeente Den Haag projectnummer 0493485.100 12 juli 2024

gemodelleerd als “normaal verkeer binnen de bebouwde kom” en vanaf de Melis Stokelaan als “doorstromend verkeer binnen de bebouwde kom”.

Figuur 5. Ligging van de gemodelleerde bronnen tijdens de realisatiefase

In 2027 is er naast het bouwverkeer ook 70% van het verkeer van de gebruiksfase gemodelleerd. De volledige gebruiksfase die plaatsvindt in 2031 wordt in detail beschreven paragraaf 3.3.

3.3

Gebruiksfase De verdichting van de wijk zal leiden tot meer verkeer. Er komen 259 parkeerplekken in 1D met 163 voor bewoners en 96 voor overige bezoekers. Gemiddeld komen er zo’n 10 voertuigen per dag naar een parkeerplek, waardoor de generatie is geschat op 960 mvt/etm. De verkeersgeneratie van de referentiesituatie en de gebruiksfase is te zien in de onderstaande tabellen. Tabel 3. Verkeersgeneratie referentiesituatie Dreven fase 1 Type Aantal woningen / m² bvo Huur, huis sociale huur 139 Bedrijfsruimte 1.553 m² Totaal Tabel 4. Verkeersgeneratie gebruiksfase Dreven fase 1 Type Aantal woningen / m² bvo Huur, app., goedkoop/midden 299 (incl. sociaal) Huur, app., duur 14 Koop, app. goedkoop 23 Koop, app. duur 26 Bedrijfsruimte 3.253 m² Parkeergarage 96 plekken Totaal

Blad 8 van 13

Kencijfer (mvt/etm) 4,7 6,4 (per 100 m²)

Weekdaggem. (mvt/etm) 653 99 753

Kencijfer (mvt/etm)

Weekdaggem. (mvt/etm)

3,6

1076

5,5 4,7 7,2 6,4 (per 100 m²) 10

77 108 187 208 960 2.617

Stikstofonderzoek Dreven Fase 1 Gemeente Den Haag projectnummer 0493485.100 12 juli 2024

Verkeersgeneratie In totaal zorgt dit deelplan voor 2.617 motorvoertuigbewegingen per etmaal per gemiddelde weekdag, oftewel 955.205 mvt/jaar. De verkeersaantallen zijn vervolgens verdeeld over de categorieën licht verkeer (98,8%), middelzwaar verkeer (1%) en zwaar verkeer (0,2%). Wat leidt tot deze verkeersgeneratie: Tabel 5. Type verkeersgeneratie Type verkeer Licht verkeer (98,8%) Middelzwaar verkeer (1,0%) Zwaar verkeer (0,2%)

mvt/jaar 943.743 9.553 1.911

Verkeersafwikkeling De entree van de parkeergarage van Dreven 1B is te bereiken via de straten De Dreef en Gravendreef waar de entree van de parkeergarages is gelegen. Het woonblok 1C en de parkeergebouw 1D zijn ontsloten aan de Baljuwdreef, welke een nieuw verloop krijgt met een directe aansluiting op wijkontsluitingsweg Melis Stokelaan. Vanaf deze locaties is het verkeer bij de berekeningen betrokken totdat het is opgenomen in het heersende verkeersbeeld. De verkeersafwikkeling is gemodelleerd naar de N211. De ligging van de gemodelleerde wegbronnen is te zien in figuur 6. Vanaf de Melis Stokelaan wordt het normale verkeer doorstromend (te zien aan de lichtere kleur paars). Zie tabel 6 voor de intensiteit van het gebruiksverkeer. Tabel 6. Verspreiding over de gemodelleerde wegbronnen Nr. 1 2

Weg Baljuwdreef Gravendreef

Licht (mvt/jaar) 471.872 471.872

Middelzwaar (mvt/jaar) 4.777 4.777

Zwaar verkeer (mvt/jaar) Percentage 956 50% 956 50%

1. 2.

Figuur 6. De verspreiding van het verkeer zoals gemodelleerd in AERIUS Calculator

Blad 9 van 13

Stikstofonderzoek Dreven Fase 1 Gemeente Den Haag projectnummer 0493485.100 12 juli 2024

4

Resultaten en conclusie In dit hoofdstuk worden de resultaten en conclusie van de stikstofberekening toegelicht. Deze stikstofberekening is gericht op de woningbouwontwikkeling Dreven Fase 1 in Den Haag.

4.1

Resultaat Met behulp van het rekenprogramma AERIUS Calculator 2023 zijn de effecten m.b.t. stikstofdepositie als gevolg van de voorliggende ontwikkeling in beeld gebracht. Er zijn drie berekeningen uitgevoerd, voor de realisatiefase, de realisatiefase met 70% gebruik en de gebruiksfase. De stikstofdepositie is voor alle berekeningen niet groter dan 0,00 mol/ha/jaar. Zie voor de resultaten ook de bijlagen.

4.2

Conclusie Uit de berekeningen van de realisatiefase en gebruiksfase blijkt dat het voornemen niet leidt tot een toename van stikstofdepositie ter plaatse van enig Natura 2000-gebied. Significante gevolgen voor Natura 2000-gebieden ten gevolge van stikstofdepositie zijn daarmee uitgesloten. Het aspect stikstofdepositie staat verdere besluitvorming derhalve niet in de weg.

Blad 10 van 13

Stikstofonderzoek Dreven Fase 1 Gemeente Den Haag projectnummer 0493485.100 12 juli 2024

Bijlage 1: Realisatiefase 2024 Kenmerk: RNhtGpiHVBds

Blad 11 van 13

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .

handleidingen op onze website

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

Gemeente Den Haag Gravendreef 1, 2542 NM Den Haag Dreven fase 1 Realisatiefase per bouwjaar (1/6) RNhtGpiHVBds 12 juli 2024, 15:15 OwN2000-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar Dreven Fase 1 Realisatiefase per bouwjaar (1/6) - Beoogd 2024

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hexagon

Gebied

Hoogste bijdrage Dreven Fase 1 Realisatiefase per bouwjaar (1/6) - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname -

RNhtGpiHVBds (12 juli 2024)

1,9 kg/j

25,5 kg/j

2/7

Projectberekening

Dreven Fase 1 Realisatiefase per bouwjaar (1/6) (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 1 

RNhtGpiHVBds (12 juli 2024)

Anders... | Anders... | Bouwmaterieel Verkeersnetwerk

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

1,8 kg/j 0,1 kg/j

20,4 kg/j 5,1 kg/j

3/7

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RNhtGpiHVBds (12 juli 2024)

4/7

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Dreven Fase 1 Realisatiefase per bouwjaar (1/6)" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

RNhtGpiHVBds (12 juli 2024)

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

-

-

5/7

Projectberekening

Dreven Fase 1 Realisatiefase per bouwjaar (1/6), Rekenjaar 2024 1

Anders... | Anders...

Naam Bouwmaterieel Uittreedhoogte Locatie X:77635,41 Warmteinhoud Y:450086,22 Spreiding Oppervlakte 2,77 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie 2

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Bouwverkeer_snel X:77445,35 Y:450143,96 241,30 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 4

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer RNhtGpiHVBds (12 juli 2024)

Bouwverkeer X:77608,02 Y:450132,88 220,45 m Binnen bebouwde kom (normaal) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3

2,5 m 0,035 MW 1m

Bouwverkeer_stagnerend X:77644,7 Y:450042,42 19,41 m Binnen bebouwde kom (stagnerend) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

NOₓ NH₃

20,4 kg/j 1,8 kg/j

Links Rechts NOₓ 2,6 kg/j Type scherm - NO₂ 0,7 kg/j Hoogte - NH₃ 48,1 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

6.445,0 /jaar 0,0 /jaar 1.867,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 2,2 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,6 kg/j Hoogte - - NH₃ 49,1 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

6.445,0 /jaar 0,0 /jaar 1.867,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 0,3 kg/j Type scherm - - NO₂ 72,9 g/j Hoogte - - NH₃ 4,5 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

6.445,0 /jaar 0,0 /jaar 1.867,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

6/7

Projectberekening

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.2.1_20240702_c9370194cb Database versie 2023.2.1_c9370194cb_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website

RNhtGpiHVBds (12 juli 2024)

7/7

Stikstofonderzoek Dreven Fase 1 Gemeente Den Haag projectnummer 0493485.100 12 juli 2024

Bijlage 2: Realisatiefase 2027 (met 70% gebruik) Kenmerk: S1VzNDtjAuVK

Blad 12 van 13

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .

handleidingen op onze website

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

Gemeente Den Haag Gravendreef 1, 2542 NM Den Haag Dreven fase 1 Realisatie met 70% gebruik S1VzNDtjAuVK 12 juli 2024, 15:56 OwN2000-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar Dreven Fase 1 Realisatiefase met 70 gebruik - Beoogd 2027

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hexagon

Gebied

Dreven Fase 1 Realisatiefase met 70 gebruik - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

S1VzNDtjAuVK (12 juli 2024)

Hoogste bijdrage

-

4,9 kg/j

104,4 kg/j

2/9

Projectberekening

Dreven Fase 1 Realisatiefase met 70 gebruik (Beoogd), rekenjaar 2027 Emissiebronnen 1 

S1VzNDtjAuVK (12 juli 2024)

Anders... | Anders... | Bouwmaterieel Verkeersnetwerk

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

1,8 kg/j 3,1 kg/j

20,4 kg/j 84,0 kg/j

3/9

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). S1VzNDtjAuVK (12 juli 2024)

4/9

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Dreven Fase 1 Realisatiefase met 70 gebruik" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

S1VzNDtjAuVK (12 juli 2024)

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

-

-

5/9

Projectberekening

Dreven Fase 1 Realisatiefase met 70 gebruik, Rekenjaar 2027 1

Anders... | Anders...

Naam Bouwmaterieel Uittreedhoogte Locatie X:77635,41 Warmteinhoud Y:450086,22 Spreiding Oppervlakte 2,77 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie 2

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Bouwverkeer_snel X:77445,35 Y:450143,96 241,30 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 4

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer S1VzNDtjAuVK (12 juli 2024)

Bouwverkeer X:77608,02 Y:450132,88 220,45 m Binnen bebouwde kom (normaal) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3

2,5 m 0,035 MW 1m

Bouwverkeer_stagnerend X:77644,7 Y:450042,42 19,41 m Binnen bebouwde kom (stagnerend) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

NOₓ NH₃

20,4 kg/j 1,8 kg/j

Links Rechts NOₓ 2,4 kg/j Type scherm - NO₂ 0,7 kg/j Hoogte - NH₃ 46,6 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

6.445,0 /jaar 0,0 /jaar 1.867,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 2,1 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,6 kg/j Hoogte - - NH₃ 46,8 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

6.445,0 /jaar 0,0 /jaar 1.867,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 0,3 kg/j Type scherm - - NO₂ 73,9 g/j Hoogte - - NH₃ 4,3 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

6.445,0 /jaar 0,0 /jaar 1.867,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

6/9

Projectberekening

5

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Bron 1_stagnerend X:77661,74 Y:450081,63 7,30 m Binnen bebouwde kom (stagnerend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 6

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 7

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

S1VzNDtjAuVK (12 juli 2024)

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Bron 1 X:77598,53 Y:450150,24 196,10 m Binnen bebouwde kom (normaal) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Bron 2 X:77554,08 Y:450074,46 237,92 m Binnen bebouwde kom (normaal) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 1,4 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,1 kg/j Hoogte - - NH₃ 32,7 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

330.310,0 /jaar 3.344,0 /jaar 669,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 19,0 kg/j Type scherm - NO₂ 3,0 kg/j Hoogte - NH₃ 0,8 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

330.310,0 /jaar 3.344,0 /jaar 669,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 23,0 kg/j Type scherm - NO₂ 3,6 kg/j Hoogte - NH₃ 0,9 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

330.310,0 /jaar 3.344,0 /jaar 669,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

7/9

Projectberekening

8

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Bron 1_snel X:77444,08 Y:450149,11 245,35 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 9

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Bron 2_snel X:77416,44 Y:450115,61 162,69 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 10

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Bron 2_stagnerend X:77637,26 Y:450023,04 13,70 m Binnen bebouwde kom (stagnerend) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 19,9 kg/j Type scherm - - NO₂ 3,2 kg/j Hoogte - - NH₃ 0,7 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

330.310,0 /jaar 3.344,0 /jaar 669,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 13,2 kg/j Type scherm - - NO₂ 2,1 kg/j Hoogte - - NH₃ 0,5 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

330.310,0 /jaar 3.344,0 /jaar 669,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 2,7 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,3 kg/j Hoogte - - NH₃ 61,4 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

330.310,0 /jaar 3.344,0 /jaar 669,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. S1VzNDtjAuVK (12 juli 2024)

8/9

Projectberekening

Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.2.1_20240702_c9370194cb Database versie 2023.2.1_c9370194cb_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website

S1VzNDtjAuVK (12 juli 2024)

9/9

Stikstofonderzoek Dreven Fase 1 Gemeente Den Haag projectnummer 0493485.100 12 juli 2024

Bijlage 3: Gebruiksfase 2031 Kenmerk: RdBnKQ6cEtTb

Blad 13 van 13

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .

handleidingen op onze website

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

Gemeente Den Haag Gravendreef 1, 2542 NM Den Haag Dreven fase 1 Gebruiksfase

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RdBnKQ6cEtTb 12 juli 2024, 15:46 OwN2000-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

Dreven Fase 1 Gebruiksfase - Beoogd Dreven Fase 1 Gebruiksfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RdBnKQ6cEtTb (12 juli 2024)

2031 -

4,0 kg/j

98,1 kg/j

2/8

Projectberekening

Dreven Fase 1 Gebruiksfase (Beoogd), rekenjaar 2031 Emissiebronnen 1 

RdBnKQ6cEtTb (12 juli 2024)

Anders... | Anders... | Plangebied Verkeersnetwerk

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

4,0 kg/j

98,1 kg/j

3/8

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RdBnKQ6cEtTb (12 juli 2024)

4/8

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Dreven Fase 1 Gebruiksfase " (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

RdBnKQ6cEtTb (12 juli 2024)

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

-

-

5/8

Projectberekening

Dreven Fase 1 Gebruiksfase , Rekenjaar 2031 1

Anders... | Anders...

Naam Plangebied Uittreedhoogte Locatie X:77635,41 Warmteinhoud Y:450086,22 Spreiding Oppervlakte 2,77 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 2

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Bron 1_stagnerend X:77661,74 Y:450081,63 7,30 m Binnen bebouwde kom (stagnerend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 4

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer RdBnKQ6cEtTb (12 juli 2024)

0,0 m 0,000 MW 0m

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Bron 1 X:77598,53 Y:450150,24 196,10 m Binnen bebouwde kom (normaal) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Bron 2 X:77554,08 Y:450074,46 237,92 m Binnen bebouwde kom (normaal) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 2,2 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,2 kg/j Hoogte - - NH₃ 43,7 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

471.872,0 /jaar 4.777,0 /jaar 956,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 23,6 kg/j Type scherm - NO₂ 3,2 kg/j Hoogte - NH₃ 1,0 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

471.872,0 /jaar 4.777,0 /jaar 956,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 28,7 kg/j Type scherm - NO₂ 3,9 kg/j Hoogte - NH₃ 1,2 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

471.872,0 /jaar 4.777,0 /jaar 956,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

6/8

Projectberekening

5

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Bron 1_snel X:77444,08 Y:450149,11 245,35 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 6

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Bron 2_snel X:77416,44 Y:450115,61 162,69 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 7

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Bron 2_stagnerend X:77637,26 Y:450023,04 13,70 m Binnen bebouwde kom (stagnerend) Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 23,7 kg/j Type scherm - - NO₂ 3,4 kg/j Hoogte - - NH₃ 1,0 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

471.872,0 /jaar 4.777,0 /jaar 956,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 15,7 kg/j Type scherm - - NO₂ 2,3 kg/j Hoogte - - NH₃ 0,6 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

471.872,0 /jaar 4.777,0 /jaar 956,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 4,1 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,3 kg/j Hoogte - - NH₃ 82,0 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

471.872,0 /jaar 4.777,0 /jaar 956,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. RdBnKQ6cEtTb (12 juli 2024)

7/8

Projectberekening

Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.2.1_20240702_c9370194cb Database versie 2023.2.1_c9370194cb_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website

RdBnKQ6cEtTb (12 juli 2024)

8/8

De informatie die in dit rapport is opgenomen is uitsluitend bestemd voor de geadresseerde(n) en kan persoonlijke of vertrouwelijke informatie bevatten. Gebruik van deze informatie, door anderen dan de geadresseerde(n) en gebruik door hen die niet gerechtigd zijn van deze informatie kennis te nemen, is niet toegestaan. De informatie is uitsluitend bestemd om te worden gebruikt door de geadresseerde, voor het doel waarvoor dit rapport is vervaardigd. Indien u niet de geadresseerde bent of niet gerechtigd bent tot kennisneming, is openbaarmaking, vermenigvuldiging, verspreiding en/of verstrekking van deze informatie aan derden is niet toegestaan, tenzij na schriftelijke toestemming door Antea Group en wordt u verzocht de gegevens te verwijderen en direct melding te maken bij security@anteagroup.nl. Derden, zij die niet geadresseerd zijn, kunnen geen rechten aan dit rapport ontlenen, tenzij na schriftelijke toestemming door Antea Group.

Over Antea Group Antea Group is het thuis van 1500 trotse ingenieurs en adviseurs. Samen bouwen wij elke dag aan een veilige, gezonde en toekomstbestendige leefomgeving. Je vindt bij ons de allerbeste vakspecialisten van Nederland, maar ook innovatieve oplossingen op het gebied van data, sensoring en IT. Hiermee dragen wij bij aan de ontwikkeling van infra, woonwijken of waterwerken. Maar ook aan vraagstukken rondom klimaatadaptatie, energietransitie en de vervangingsopgave. Van onderzoek tot ontwerp, van realisatie tot beheer: voor elke opgave brengen wij de juiste kennis aan tafel. Wij denken kritisch mee en altijd vanuit de mindset om samen voor het beste resultaat te gaan. Op deze manier anticiperen wij op de vragen van vandaag en de oplossingen voor morgen. Al 70 jaar.

Contactgegevens Monitorweg 29 1322 BK ALMERE Postbus 10044 1301 AA ALMERE T. 0655494890

www.anteagroup.nl

Copyright © 2023 Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd en/of openbaar worden gemaakt door middel van druk, fotokopie, elektronisch of op welke wijze dan ook, zonder schriftelijke toestemming van de auteurs.

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/14609468/3