RIS316318 Bijlage 1 stikstofonderzoek 190623
Tekst van het document
Onderzoek stikstofdepositie Nieuwbouw 548 woningen en 4.500 m2 commerciële ruimten
Patrick van Manen| MBH Consult B.V. 19 juni 2023
Onderzoek stikstofdepositie
Onderzoek stikstofdepositie Rechterenstraat, Assumburgweg en Erasmusweg
Opdrachtgever
Stebru
Opsteller
P. van Manen, BEc MBH Consult B.V. Ottostraat 11 6716 BG Ede 0318-202045 patrick@mbhconsult.nl
1
Onderzoek stikstofdepositie
Inhoud Inleiding ................................................................................................................................................... 3 1.
Toetsingskader ................................................................................................................................ 5
2.
Uitgangspunten ............................................................................................................................... 6
3.
2.1
Plangegevens ........................................................................................................................... 6
2.2
Bouwfase ................................................................................................................................. 7
2.3
Referentiesituatie .................................................................................................................. 12
2.4
Gebruiksfase .......................................................................................................................... 13
Berekeningsresultaten .................................................................................................................. 15 3.1
Bouwfase ............................................................................................................................... 15
3.2
Gebruiksfase .......................................................................................................................... 15
3.3
Conclusie ............................................................................................................................... 15
2
Onderzoek stikstofdepositie
Inleiding Stebru heeft MBH Consult B.V. opdracht gegeven voor het uitvoeren van een onderzoek stikstofdepositie ten behoeve van de herontwikkeling genaamd ‘Levels Assumburgweg’ te ‘sGravenhage. In figuur 1.1 is een globale situering van het plan weergegeven.
Figuur 1.1
Situering plangebied
3
Onderzoek stikstofdepositie De realisatie van het plan kan negatieve gevolgen hebben voor stikstofgevoelige habitattypen binnen omliggende beschermde natuurgebieden. Er is onderzoek verricht naar de stikstofdepositiebijdrage op de omliggende Natura 2000-gebieden. Het meest nabij gelegen Natura 2000-gebied volgens Natura2000.nl is: -
Westduinpark & Wapendal (ca. 3 km)
Voorgaand is zichtbaar in figuur 1.2
Figuur 1.2
Omliggende Natura 2000-gebieden
4
Onderzoek stikstofdepositie
1. Toetsingskader De bescherming van de Natura 2000-gebieden is geregeld in de Wet natuurbescherming. In zowel de Habitat- als de Vogelrichtlijn zijn de gebieden opgenomen welke als Natura 2000-gebied worden aangemerkt. Een project dat significante gevolgen kan hebben, is natuurvergunningplichtig. Ter beoordeling daarvan is onderzoek verricht naar de stikstofdepositie op Natura 2000-gebieden. Het projecteffect van het plan op Natura 2000-gebieden met stikstofgevoelige natuur dient bepaald te worden. De berekening zal worden verricht met behulp van de Aerius Calculator, zoals voorgeschreven in artikel 2.1 van de Regeling natuurbescherming. Het projecteffect wordt inzichtelijk gemaakt op twee decimalen nauwkeurig.
5
Onderzoek stikstofdepositie
2. Uitgangspunten 2.1 Plangegevens Met het plan wordt de nieuwbouw 548 appartementen en ca. 4.500 m2 aan commerciële ruimten mogelijk gemaakt. Het te bebouwen gedeelte van het perceel is momenteel bebouwd(Zie referentiesituatie). Referentiesituatie De huidige bebouwing op het perceel bevat 48 sociale huurappartementen en diverse bedrijfsmatige bebouwing. Deze bebouwing wordt gesloopt ten behoeve van de nieuwbouw als onderdeel van het plan. De huidige bebouwing en het gebruik daarvan houdt direct verband met het nieuwe project en kan derhalve als referentiesituatie ter saldering worden ingezet. Hierbij wordt opgemerkt dat alleen de sociale huurappartementen ter saldering worden ingezet. Bouwfase Relevante emissies tijdens de bouwfase ontstaan door de inzet van mobiele werktuigen en vervoersbewegingen van- en naar het plan. De gegevens zijn aangeleverd door de bouwkundig aannemer. Onderhavig vergunningsproces is reeds lange tijd onderweg. Derhalve zijn er wegens voortschrijdende inzichten heroverwegingen en actualisaties geweest voor wat betreft de inzet van bouwmaterieel ten opzichte van eerdere stikstofonderzoeken. Gebruiksfase De nieuwe bebouwing maakt gebruik van een fossielvrij energieconcept. Gebouwemissies zijn niet relevant.
De relevante emissies van stikstofoxiden (NOx) en ammoniak (NH3) in de beoogde gebruiksfase vinden plaats door verkeersbewegingen van en naar het plan. Rekenjaar Voor de sloop- en bouwfase wordt, gezien de verwachte doorlooptijd van drie jaar van dit project, gerekend met de rekenjaren 2023-2025. Voor de gebruiksfase wordt gerekend met rekenjaar 2026. AERIUS 2022 Onderhavig onderzoek is uitgevoerd met de meest recente versie van de AERIUS Calculator(2022).
6
Onderzoek stikstofdepositie
2.2 Bouwfase Relevante emissies tijdens de bouwfase ontstaan door de inzet van mobiele werktuigen en vervoersbewegingen van- en naar het plan. De gegevens zijn aangeleverd door de bouwkundig aannemer. Voor elk van de bouwfasen is in kaart gebracht welke mobiele werktuigen noodzakelijk zijn, het aantal benodigde draaiuren en het te verwachten dieselverbruik. Er wordt uitgegaan 6% AdBLue verbruik, conform de AERIUS invoerinstructie, voor materieel met een Stage klasse van IV of hoger. De werktuigen worden als vlakbron ingegeven op de projectlocatie, omdat deze geen vast emissiepunt hebben maar over het gehele terrein zullen bewegen. De ingegeven uren betreffen uren van de totale inzet inclusief stationaire draai. Aggregaten zijn niet aan de orde, omdat gebruik gemaakt kan worden van de lokale stroomvoorzieningen. Het verbruik van het materieel is enerzijds opgegeven en onderbouwd door de betreffende leveranciers. Daar waar dit niet mogelijk of onzeker was, is gebruik gemaakt van TNO Rapport R110861 . Het betreft de volgende tabel:
Tabel 1.1
Brandstofverbruik mobiele werktuigen volgens TNO
Er is gekozen voor bovengenoemd TNO rapport i.p.v. de AUB-methode van TNO. De AUB methode vereist namelijk de invoer van een belastingvariabele. Deze is onmogelijk zuiver te onderbouwen. Derhalve is de voorkeur gegeven aan TNO rapport R11086.
1
https://www.rijksoverheid.nl/binaries/rijksoverheid/documenten/rapporten/2021/06/18/eindrapp ort-data-onderzoek-mobiele-machines-innederland/eindrapport+data+onderzoek+mobiele+machines+in+nederland.pdf
7
Onderzoek stikstofdepositie Voorgenoemd leidt tot het volgende overzichten: Jaar 1 – rekenjaar 2023
• • •
Het verbruik van de sloopkraan is gebaseerd op werkelijke verbruiksgegevens van de betreffende machine, daterende van februari 2023 (PON). Zie bijlage Het verbruik van de WKO stelling is opgegeven door leverancier ENECO De overige verbruiken zijn gebaseerd op de TNO rekenmethode uit rapport R11086
Jaar 2 – rekenjaar 2024
• •
Voor de specificaties van de betonmixer wordt verwezen naar de bijlagen De verbruiken zijn gebaseerd op de TNO rekenmethode uit rapport R11086
Jaar 3 – rekenjaar 2025
• • Tabel 1.2
Voor de specificaties van de betonmixer wordt verwezen naar de bijlagen De verbruiken zijn gebaseerd op de TNO rekenmethode uit rapport R11086 Inzet mobiele werktuigen
8
Onderzoek stikstofdepositie Vervoersbewegingen Voor de verkeersbewegingen naar en van de bouwlocatie is een onderscheid gemaakt tussen licht-, middel- en zwaar verkeer. Daarnaast geldt dat het aantal verkeersbewegingen van en naar de bouwplaats sterk verschilt gedurende de periode waarin realisatie plaatsvindt. Ook hiermee is in de berekeningen rekening gehouden. Dit wordt hierna toegelicht. Licht verkeer (verkeersgeneratie vaklieden): Het eerste jaar is, vanwege de inzet van het materieel (heistelling, graafmachines e.d.), de maatgevende periode. Tijdens het eerste jaar wordt gerekend met het landelijke gemiddelde aantal van 180 werkbare werkdagen. Gedurende deze 180 werkdagen, welke betrekking hebben op de sloop, het bouwrijp maken en de fundering, arriveren relatief gemiddeld 15 voertuigen (auto’s en busjes) op de bouwplaats per dag. Dit leidt tot een totale verkeersgeneratie van 5.400 verkeersbewegingen in dat jaar. De daaropvolgende jaren zullen de bewegingen intensiveren in relatie tot de werkzaamheden vanwege de inzet van meer mensen op de bouwplaats, in het bijzonder in het tweede jaar. Zie onderstaande onderverdeling per jaar, hetgeen in het 2e jaar voor een binnenstedelijk project op basis van referenties erg hoog is.
Daarnaast zal dit in praktijk ook minder zijn, aangezien de parkeergelegenheid in de directe omgeving minimaal is en vanuit de aannemer zal worden aangedrongen op carpoolen voor deze last mile tot aan de bouwplaats. Het aantal verkeerbewegingen is op basis van onderstaande worst case verdeling in de berekening aangehouden. 1e jaar- 15/dag= 5.400 retourbewegingen/jaar 2e jaar- 42/dag= 15.000 retourbewegingen/jaar 3e jaar- 30/dag= 10.800 retourbewegingen/jaar Middelzwaar en zwaar vrachtverkeer (o.a. aanleveren bouwmateriaal): Overeenkomstig het licht verkeer is ten aanzien van vrachtverkeer tevens onderscheid gemaakt in de jaren en de werkzaamheden in deze perioden. In de realisatiefase is in het eerste maatgevende jaar rekening gehouden met 1.000 middelzwaar- en 1.700 zwaar vrachtverkeer. Dit komt neer op in totaal 5.400 verkeersbewegingen in het eerste jaar (gebaseerd op 180 werkbare werkdagen per jaar) en in totaal gemiddeld 15 vrachtwagens per dag (iedere dag). De daaropvolgende jaren zullen de bewegingen intensiveren in relatie tot de werkzaamheden en de behoefte aan bouwmaterialen op de bouwplaats. Voorzichtigheidshalve gaan we uit dat 63% van de verkeersbewegingen zwaar vrachtverkeer betreft, hetgeen in combinatie met het totaal aantal verkeersbewegingen en op basis van referenties worst-case in de berekening is aangehouden.
Vrachtwagens met 2 assen en 4 achterwielen worden namelijk als middelzware motorvoertuigen aangemerkt. Deze categorie wordt het meest ingezet ten behoeve van transport. Vrachtwagens met 3 of meer assen, vrachtwagens met aanhanger en trekkers met oplegger zijn zware motorvoertuigen, welke in praktijk minder worden ingezet. Zoals aangegeven wordt echter worst-case met zwaar vrachtverkeer gerekend.
9
Onderzoek stikstofdepositie De volgende retourbewegingen zijn aan de orde:
Tabel 1.3
•
Retourbewegingen bouwfase
Vervoer van bestelbusjes tot en met 1-assige vrachtwagens vallen, conform de definitie uit de AERIUS invoerinstructie, onder licht verkeer2. Derhalve wordt verondersteld dat deze vertegenwoordigd worden in de opgegeven verkeersgeneratie voor licht verkeer
Stationair draaien Er is mogelijk sprake van emissie vanwege stationair draaien. Op de projectlocatie is een vlakbron ingegeven ten behoeve van de emissies van stationaire draai van het vrachtverkeer. De emissies zijn berekend op basis van een schatting van de stationaire draaiuren en gebaseerd op de door BIJ12 opgestelde rekeninstructie.3 Dit leidt tot het volgende overzichten: Jaar 1
Jaar 2
Jaar 3
Tabel 1.4
•
•
stationaire draai vrachtverkeer
Het aantal jaarlijkse bewegingen is door 2 gedeeld. Dit is gedaan, omdat de verkeersgeneratie retourbewegingen zijn. De stationaire draai vindt slechts plaats op het moment tussen aan- en afrijden De gebruikte emissiefactoren zijn zichtbaar in de bijlagen
2
https://www.bij12.nl/wp-content/uploads/2023/01/Instructie-gegevensinvoer-voor-AERIUS-Calculator2022.pdf 3 https://www.bij12.nl/wp-content/uploads/2023/01/Instructie-gegevensinvoer-voor-AERIUS-Calculator2022.pdf
10
Onderzoek stikstofdepositie Ontsluiting verkeer Het verkeer dient te worden ontsloten tot op het punt waar het opgaat in het heersend verkeersbeeld. Conform de AERIUS Invoerinstructie4 is dit het geval op het punt, waarop het verkeer zich qua snelheid, optrek en stopgedrag niet meer onderscheidt ten opzichte van het overige verkeer, aanwezig op de betrokken weg. Voor de aan en afvoer van materiaal en personen tijdens de bouw is uitgegaan van een tweetal ontsluitingswegen. Het filepercentage voor bouwverkeer is ingesteld op 10%. Er wordt uitgegaan van twee ontsluitingsroutes. Het totaal aantal verwachte verkeersbewegingen is in gelijke delen over beide ontsluitingswegen geleid. De wegen zijn worst-case tot aan de snelweg getrokken. Onderstaande wegvlakken zijn opgenomen voor de routing in de berekening: • •
Route 1: Erasmusweg – Middachtenweg – Princes Beatrixlaan – aansluiting op Rijksweg A4 Route 2: Hildebrandplein – Hildebrandstraat – Goeveneurlaan – Jan van der Heijdenstraat – Haagweg – Laan van Hoornwijk – aansluiting op Rijksweg A4
4
https://www.bij12.nl/wp-content/uploads/2023/01/Instructie-gegevensinvoer-voor-AERIUS-Calculator2022.pdf
11
Onderzoek stikstofdepositie
2.3 Referentiesituatie Gebouwemissies gebruiksfase De nieuwe bebouwing maakt gebruik van een fossielvrij energieconcept. Gebouwemissies zijn niet relevant. Licht verkeer en zwaar verkeer In de gebruiksfase is er sprake van emissies door verkeersgeneratie. Het effect van de verwachte toename in verkeersbewegingen verkeer dient te worden berekend. De verkeersgeneratie is berekend door gebruik te maken van de CROW-publicatie ‘Toekomstbestendig parkeren’(2018). Voorgaand leidt tot het volgende overzicht:
Tabel 2.1
• • • •
Berekening verkeersbewegingen gebruiksfase
Licht verkeer is berekend op basis van tabel A4.2 Hoofdgroep wonen, huur huis, sociale huur Er is gekozen voor de maximale voertuigbewegingen per etmaal uit de betreffende tabel, op basis van een zeer sterk stedelijk profiel, rest bebouwde kom CROW geeft een standaard cijfer van 0,02 voertuigbewegingen per etmaal voor zwaar verkeer per woning Vervoer van bestelbusjes van bijvoorbeeld pakketdiensten vallen, conform de definitie uit de AERIUS invoerinstructie, onder licht verkeer5. Derhalve wordt verondersteld dat deze vertegenwoordigd worden in de door CROW opgegeven verkeersgeneratie voor licht verkeer
Ontsluiting verkeer Het verkeer dient te worden ontsloten tot op het punt waar het opgaat in het heersend verkeersbeeld. Conform de AERIUS Invoerinstructie6 is dit het geval op het punt, waarop het verkeer zich qua snelheid, optrek en stopgedrag niet meer onderscheidt ten opzichte van het overige verkeer, aanwezig op de betrokken weg. Voor de aan en afvoer van materiaal en personen tijdens de bouw is uitgegaan van een tweetal ontsluitingswegen. Het filepercentage voor bouwverkeer is ingesteld op 10%. Er wordt uitgegaan van twee ontsluitingsroutes. Het totaal aantal verwachte verkeersbewegingen is in gelijke delen over beide ontsluitingswegen geleid. De wegen zijn worst-case tot aan de snelweg getrokken. Onderstaande wegvlakken zijn opgenomen voor de routing in de berekening: • •
Route 1: Erasmusweg – Middachtenweg – Princes Beatrixlaan – aansluiting op Rijksweg A4 Route 2: Hildebrandplein – Hildebrandstraat – Goeveneurlaan – Jan van der Heijdenstraat – Haagweg – Laan van Hoornwijk – aansluiting op Rijksweg A4
5
https://www.bij12.nl/wp-content/uploads/2023/01/Instructie-gegevensinvoer-voor-AERIUS-Calculator2022.pdf 6 https://www.bij12.nl/wp-content/uploads/2023/01/Instructie-gegevensinvoer-voor-AERIUS-Calculator2022.pdf
12
Onderzoek stikstofdepositie
2.4 Gebruiksfase Gebouwemissies gebruiksfase De sociale huurwoningen worden middels een gasgestookt energieconcept verwarmd. Derhalve zijn gebouwemissies relevant. Verkeersgeneratie De relevante emissies van stikstofoxiden (NOx) en ammoniak (NH3) in de beoogde gebruiksfase vinden plaats door verkeersbewegingen van en naar het plan. De in de bijlage (8) bij de toelichting van het bestemmingsplan aangegeven verkeersgeneratie van 812 mvt/etmaal is aangehouden in deze berekening. Dit aantal is eveneens aangehouden als onderdeel van de MER-oplegnotie en zodanig beoordeeld en geaccordeerd door de afdeling Mobiliteit en de beleidsafdeling van de gemeente Den Haag. Deze verkeersgeneratie is gekoppeld aan de maximale planologische mogelijkheden. Daarbij is onder meer van belang dat de parkeergarage die volgens het bestemmingsplan kan worden gerealiseerd 205 parkeerplaatsen omvat (zie bijlage (7) bij de toelichting op het bestemmingsplan). In het plangebied waar het project wordt gerealiseerd wordt betaald parkeren ingevoerd. Toekomstige bewoners en bedrijven komen niet in aanmerking voor een bewoners- of bedrijfsparkeervergunning. Omdat in de regels van het bestemmingsplan wordt voorgeschreven dat de woningen niet in gebruik mogen worden genomen, voordat er in de wijk Moerwijk Oost gereguleerd parkeren is ingevoerd, is dit ook planologisch geborgd.
Voorgaand leidt tot het volgende overzicht:
Tabel 2.1
• •
Berekening verkeersbewegingen gebruiksfase
CROW geeft een standaard cijfer van 0,02 voertuigbewegingen per etmaal voor zwaar verkeer per woning Vervoer van bestelbusjes van bijvoorbeeld pakketdiensten vallen, conform de definitie uit de AERIUS invoerinstructie, onder licht verkeer7. Derhalve wordt verondersteld dat deze vertegenwoordigd zijn in de opgegeven verkeersgeneratie voor licht verkeer
7
https://www.bij12.nl/wp-content/uploads/2023/01/Instructie-gegevensinvoer-voor-AERIUS-Calculator2022.pdf
13
Onderzoek stikstofdepositie Ontsluiting verkeer Het verkeer dient te worden ontsloten tot op het punt waar het opgaat in het heersend verkeersbeeld. Conform de AERIUS Invoerinstructie8 is dit het geval op het punt, waarop het verkeer zich qua snelheid, optrek en stopgedrag niet meer onderscheidt ten opzichte van het overige verkeer, aanwezig op de betrokken weg. Voor de aan en afvoer van materiaal en personen tijdens de bouw is uitgegaan van een tweetal ontsluitingswegen. Het filepercentage voor bouwverkeer is ingesteld op 10%. Er wordt uitgegaan van twee ontsluitingsroutes. Het totaal aantal verwachte verkeersbewegingen is in gelijke delen over beide ontsluitingswegen geleid. De wegen zijn worst-case tot aan de snelweg getrokken. Onderstaande wegvlakken zijn opgenomen voor de routing in de berekening: • •
Route 1: Erasmusweg – Middachtenweg – Princes Beatrixlaan – aansluiting op Rijksweg A4 Route 2: Hildebrandplein – Hildebrandstraat – Goeveneurlaan – Jan van der Heijdenstraat – Haagweg – Laan van Hoornwijk – aansluiting op Rijksweg A4
8
https://www.bij12.nl/wp-content/uploads/2023/01/Instructie-gegevensinvoer-voor-AERIUS-Calculator2022.pdf
14
Onderzoek stikstofdepositie
3. Berekeningsresultaten 3.1 Bouwfase De berekening van het projecteffect van de bouwfase is verricht met behulp van het programma Aerius Calculator. In de bijlagen bij de vergunning zijn de AERIUS rapportages bijgevoegd van de invoergegevens en het berekeningsresultaat. Het projecteffect van de bedraagt op alle rekenpunten ten hoogste 0,00 mol/ha/jaar. Bij een dergelijke projectbijdrage treedt er geen stikstofdepositie op binnen omliggende Natura 2000gebieden. Derhalve treden er geen significant negatieve effecten op binnen de omliggende Natura 2000-gebieden.
3.2 Gebruiksfase De berekening van het projecteffect van de beoogde situatie is verricht met behulp van het programma Aerius Calculator. In de bijlagen bij de vergunning zijn de AERIUS rapportages bijgevoegd van de invoergegevens en het berekeningsresultaat. Het projecteffect van de bedraagt op alle rekenpunten ten hoogste 0,00 mol/ha/jaar. Bij een dergelijke projectbijdrage treedt er geen stikstofdepositie op binnen omliggende Natura 2000gebieden. Derhalve treden er geen significant negatieve effecten op binnen de omliggende Natura 2000-gebieden.
3.3 Conclusie Alle vergaarde gegevens zijn in de AERIUS Calculator ingevoerd. Het projecteffect bedraagt op alle rekenpunten ten hoogste 0,00 mol/ha/j. Bij een dergelijke projectbijdrage treden er geen significant negatieve effecten op binnen de omliggende Natura 2000-gebieden. Een vergunning in het kader van de Wet Natuurbescherming is voor het plan niet noodzakelijk. Geconcludeerd wordt dat ten aanzien van het aspect stikstofdepositie er geen belemmeringen zijn voor de realisatie van het plan.
15
Emissiefactoren Stationair Emissie stationair EF Verkeerscategorie Bussen Bussen Licht wegverkeer Licht wegverkeer Middelzwaar wegverkeer Middelzwaar wegverkeer Zwaar wegverkeer Zwaar wegverkeer
Voertuigtype autobussen autobussen personenauto's, bestelauto's en motoren personenauto's, bestelauto's en motoren vrachtauto's < 20 ton GVW en bussen (niet voor niet-snelweg) vrachtauto's < 20 ton GVW en bussen (niet voor srm1) vrachtauto's > 20 ton GVW en trekkers vrachtauto's > 20 ton GVW en trekkers
Wegtype stad stagnerend stad stagnerend stad stagnerend stad stagnerend stad stagnerend stad stagnerend stad stagnerend stad stagnerend
ComponentEenheid NOx g/uur NH3 g/uur NOx g/uur NH3 g/uur NOx g/uur NH3 g/uur NOx g/uur NH3 g/uur
2018 63,882 0,1128 6,0924 0,288 108,8964 0,3984 115,224 0,6816
2019 59,6442 0,1062 5,8284 0,279 99,6048 0,4608 105,111 0,7374
2020 55,4064 0,0996 5,5644 0,27 90,3132 0,5232 94,998 0,7932
2021 52,32288 0,09408 5,21592 0,26352 85,34736 0,55392 90,5568 0,8172
2022 49,23936 0,08856 4,86744 0,25704 80,38152 0,58464 86,1156 0,8412
2023 46,15584 0,08304 4,51896 0,25056 75,41568 0,61536 81,6744 0,8652
2024 43,07232 0,07752 4,17048 0,24408 70,44984 0,64608 77,2332 0,8892
2025 39,9888 0,072 3,822 0,2376 65,484 0,6768 72,792 0,9132
2026 39,37176 0,0708 3,50976 0,23328 63,42552 0,684 71,48664 0,91584
2027 38,75472 0,0696 3,19752 0,22896 61,36704 0,6912 70,18128 0,91848
2028 38,13768 0,0684 2,88528 0,22464 59,30856 0,6984 68,87592 0,92112
2029 37,52064 0,0672 2,57304 0,22032 57,25008 0,7056 67,57056 0,92376
2030 36,9036 0,066 2,2608 0,216 55,1916 0,7128 66,2652 0,9264
Basis Stikstof uitstoot per machine SLOOP UITSTOOT/VEBRKRUIK MACHINES (WERKELIJK OP BASIS VAN REFERENTIE FEBRUARI 2023)
Electrische Electrische
Werkelijk verbruik machines van de maand februari 2023 vanuit de importeur PON
e-
Levels te Den Haag Stikstof basis Postbus 298 2910 AG Nieuwerkerk a/d IJssel Tel 0180 333 170
Ringvaartlaan 4 2914 VJ Nieuwerkerk a/d/ IJssel Fax 0180 333 189
-
-
d-
-
c-
-
b-
-
-
a 01-12-2022
ms
ms
-
Datum: 08-04-19
-
MS
MS
Schaal: geen
get.
gec.
werk no.
tekening no.
1908 BB 02
Basis Stikstof uitstoot per machine
WKO UITSTOOT
e-
Levels te Den Haag Stikstof basis Postbus 298 2910 AG Nieuwerkerk a/d IJssel Tel 0180 333 170
Ringvaartlaan 4 2914 VJ Nieuwerkerk a/d/ IJssel Fax 0180 333 189
-
-
d-
-
c-
-
b-
-
-
a 01-12-2022
ms
ms
-
Datum: 08-04-19
-
MS
MS
Schaal: geen
get.
gec.
werk no.
tekening no.
1908 BB 02
Basis Stikstof uitstoot per machine BETONMIXERS UITSTOOT 20 kW
e-
Levels te Den Haag Stikstof basis Postbus 298 2910 AG Nieuwerkerk a/d IJssel Tel 0180 333 170
Ringvaartlaan 4 2914 VJ Nieuwerkerk a/d/ IJssel Fax 0180 333 189
-
-
d-
-
c-
-
b-
-
-
a 01-12-2022
ms
ms
-
Datum: 08-04-19
-
MS
MS
Schaal: geen
get.
gec.
werk no.
tekening no.
1908 BB 02