CConstaterende datDelft
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage C1 -Begrotingswijziging 1e ARB 2026 6497142

Raadsvergadering 2 juli 2026, gemeente DelftBij agendapunt: Raadsvoorstel Kadernota 2027 (2621319)1.334 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Begrotingswijziging tbv de --- RAAD ---

Gemeente Provincie Begrotingsjaar

: Delft : Zuid Holland : 2026

1e Wijziging In de begrotingswijziging kunt u de volgende onderdelen aantreffen: - wijziging op de programmadoelstelling - wijziging op de Investerings- en Financieringsstaat

De Raad van de gemeente Delft besluit: De Programmabegroting voor het jaar 2026 te wijzigen.

Vastgesteld door de Raad van de gemeente Delft in zijn openbare vergadering van ..-..-20…

, burgemeester

, griffier

2 ex. ter goedkeuring ingezonden aan gedeputeerde staten op:

…………………………… inclusief raadsvoorstel en besluit

Mjr begrotingswijziging 2026 - 2029 --- Raad --Programma/toelichting

Gemeente Delft lasten

2. Stad en Bestuur 2. Budgetoverheveling telefoonapplicatie 3. Onderhoud gemeentelijke website naar publieke dienstverlening 14. Budgetoverheveling informatie-uitwisseling WVggz 15. Invullen taakstelling publieke dienstverlening 16. Overheveling overhead / stad en bestuur

3. Duurzame stad 1. Formatiewijziging 17. Inzet van diverse subsidies circulaire economie 18. Diverse rijkssubsidies milieubeheer 19. Inbreng Spuks en Regiodeal 2026

4. Bereikbare stad 1. Formatiewijziging 11. Nul emissiezone - duurzaam zoneren 13. Huurvergoeding Voldersgracht 20A 13. Huurvergoeding Oude Langendijk 13

5. Goed wonen 1. Formatiewijziging 2. Budgetoverheveling telefoonapplicatie 5. Verstedelijkingsalliantie 2026-2027 6. Actualisatie Schieoevers 9. Implementatie Omgevingswet - onttrekking reserve beleid en uitvoering 15. Invullen taakstelling publieke dienstverlening

6. Schone en veilige stad 1. Formatiewijziging 2. Budgetoverheveling telefoonapplicatie 12. Veiligheid advies - actualisering o.b.v. beschikkingen 2026-2029 Radicalisering 12. Veiligheid advies - actualisering o.b.v. beschikkingen 2026-2029 Preventie met gezag 15. Invullen taakstelling publieke dienstverlening 19. Inbreng Spuks en Regiodeal 2026

7. Gezonde en sociale stad 4. Brede SPUK 2026 - correctie indexatie 14. Budgetoverheveling informatie-uitwisseling WVggz 19. Inbreng Spuks en Regiodeal 2026

8. Samenleven, onderwijs en cultuur 4. Brede SPUK 2026 - correctie indexatie 7. Gezonde schoolpleinen 8. Frontoffice facilitair realistisch ramen 19. Inbreng Spuks en Regiodeal 2026

9. Werk in inkomen 2. Budgetoverheveling telefoonapplicatie 15. Invullen taakstelling publieke dienstverlening 19. Inbreng Spuks en Regiodeal 2026

10. Economie en vastgoed 1. Formatiewijziging 2. Budgetoverheveling telefoonapplicatie 10. Qantum ecosysteem Zuid Holland fase 2 15. Invullen taakstelling publieke dienstverlening 19. Inbreng Spuks en Regiodeal 2026

11. Overhead 2. Budgetoverheveling telefoonapplicatie 3. Onderhoud gemeentelijke website naar publieke dienstverlening 8. Frontoffice facilitair realistisch ramen 15. Invullen taakstelling publieke dienstverlening 16. Overheveling overhead / stad en bestuur

12. Financiën

30.652 4.814 26.000 43.20046243.500 617.787 20.113 85.000 312.400 200.274 512.405 19.705 390.000 3.700 99.000 735.153 33.591 132 240.000 387.186 75.000 7561.573.216 102 77 375.320 1.115.178 33682.875 95.429 27.229 43.200 25.000 2.561.633 78.727 90.000 7.428 2.385.478 364.714 88 36.120400.746 251.455 73.511398 225.000 2.604102.172 49.8145.50926.00015.08340.278 43.500-

6. Actualisatie Schieoevers - mutatie reserve Schieoevers 9. Implementatie Omgevingswet - onttrekking reserve beleid en uitvoering 11. Nul emissiezone - duurzaam zoneren - onttrekking reserve energie in de wijken 19. Inbreng Spuks en Regiodeal 2026 - mutatie algemene reserve Totaal

6.692.630

2026 baten -

562.674 85.000 312.400 165.274 492.700 390.000 3.700 99.000 240.000

240.000

1.573.373

375.320 1.115.178 82.875 56.175 31.175 25.000 2.471.265 74.781 90.000 2.306.484 400.746

400.746 327.172

225.000 102.172 7.655-

7.655-

576.180 387.186 75.000 113.994 6.692.630

saldo

lasten

30.6524.81426.00043.200 462 43.50055.11320.11335.00019.70519.705495.15333.591132387.18675.000756 157 10277336 39.2543.946 43.20090.3683.9467.42878.99436.032 8836.120 75.717 73.511 3982.604 42.159 5.509 26.000 7.428 40.27843.500 576.180 387.186 75.000 113.994 -

12.8484.814 26.000 43.200462-

2027 baten

saldo

lasten

-

12.848 4.81426.00043.200 462

12.8484.814 26.000 43.200462-

39.352 20.113

15.761-

19.239 277.405 19.705 155.000 3.700 99.000 129.280 33.590 132 250.000 153.686-

15.761257.700

55.11320.11335.00019.70519.705120.720 33.590132153.686 756 157 10277336 43.20043.200176.572 7.428184.000 36.032 8836.120 75.716 73.510 398-

7561.852.269 102 77

155.000 3.700 99.000 250.000

250.000

1.852.426

1.852.426 336-

1.852.426

68.325

25.125

43.200 25.125 1.621.615

25.125 1.798.187

7.428 1.614.187 36.03288 36.1201.068 73.510398 2.60476.784 6.3145.50926.00015.08340.278 -

3.934.120

1.798.187 -

76.784

76.784 7.655-

7.655-

302.686153.686-

149.0003.934.120

2028 baten

2029 baten

saldo

lasten

-

12.848 4.81426.00043.200 462

12.8484.814 26.000 43.200462-

-

12.848 4.81426.00043.200 462

33.189 20.113

21.924-

20.113 20.113

-

20.11320.113-

13.076 277.405 19.705 155.000 3.700 99.000 44.20133.590 132

21.924102.700

55.11320.11335.000174.70519.705155.00044.201 33.59013277.167 756 157 10277336 43.20043.200151.572 7.428159.000 36.032 8836.120 75.716 73.510 398-

277.405 19.705 155.000 3.700 99.000 156.165 33.590 132

102.700

174.70519.705155.000156.16533.590132123.199756 157 10277336 43.20043.2007.4287.42836.032 8836.120 75.716 73.510 398-

3.700 99.000 -

77.1677561.851.484 102 77

1.851.641

1.851.641 336-

1.851.641

68.325

25.125

43.200 25.125 1.696.615

25.125 1.848.187

7.428 1.689.187 36.03288 36.120163.23073.510398

2.604 1.3415.509 26.000 7.428 40.278-

2.60487.5146.3145.50926.00015.08340.278

302.686153.686149.000-

-

3.664.393

Formulier: wijziging op Programma's 8 mei 2026

https://gemeentedelft.sharepoint.com/sites/PROJ-KernteamKadernota/Gedeelde documenten/General/Kadernota 2027/Concepten tbv boekwerk Kadernota 2027/Bijlage Begrotingswijziging 1e ARB (1e wijziging 2026)

1.848.187 -

87.514-

87.5147.655-

7.655-

46.16777.167155.000 124.0003.664.393

2.604 1.3415.509 26.000 7.428 40.27846.16777.167155.000 124.000-

3.700 99.000 -

123.199 7561.851.394 102 77

1.851.551

1.851.551 336-

1.851.551

43.200

-

43.200 7.428

-

7.428 36.03288 36.120-

-

75.71673.510398

-

2.6046.3145.50926.00015.08340.278

7.655-

-

278.199 123.199

7.655-

155.000 2.224.795

2.224.795

saldo

2.604 1.3415.509 26.000 7.428 40.278278.199 123.199 155.000 -

Mjr begrotingswijziging 2026 - 2029 --- Raad ---

Gemeente Delft lasten

2026 baten

saldo

lasten

19. Inbreng Spuks 2026

198.000 198.000

84.006 84.006

113.994113.994-

-

6. Energietransitie

387.186 387.186 75.000 75.000

-

9. Implementatie Omgevingswet

-

-

-

576.180 576.180

660.186

660.186

387.186387.18675.00075.000576.180 576.180 -

Deelrubriek/toelichting

Algemene reserve

Reserve Schieoevers

Reserve Beleid en Uitvoering

Reserve energie in de wijken 11. Nul emissiezone - duurzaam zoneren

SLUITREKENING KAPITAALDIENST Sluitrekening reserves Totaal

2027 baten

saldo

lasten

2028 baten

saldo

lasten

2029 baten

-

149.000 149.000

149.000 149.000

-

124.000 124.000

124.000 124.000

-

-

-

153.686153.686-

-

-

-

-

-

302.686 302.686

-

149.000

149.000

153.686 153.686 302.686302.686-

77.16777.167-

-

123.199 123.199

-

-

-

-

-

155.000 155.000

-

155.000 155.000

-

46.167 46.167

-

-

278.199 278.199

124.000

124.000

77.167 77.167 155.000155.00046.16746.167-

278.199

278.199

123.199123.199155.000155.000278.199 278.199 -

Formulier: wijziging op de Investerings- en financieringsstaat 8 mei 2026

https://gemeentedelft.sharepoint.com/sites/PROJ-KernteamKadernota/Gedeelde documenten/General/Kadernota 2027/Concepten tbv boekwerk Kadernota 2027/Bijlage Begrotingswijziging 1e ARB (1e wijziging 2026)

saldo

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/16978351/1