CConstaterende datDelft
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage B1 - 12e Raadsbegrotingswijziging (Kadernota 2026)

Raadsvergadering 3 juli 2025, gemeente DelftBij agendapunt: Voorstel van het college aan de raad inzake Kadernota 2026 (2520252)2.095 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Niet gevonden in dit document.

Begrotingswijziging tbv de --- RAAD ---

Gemeente Provincie Begrotingsjaar

: Delft : Zuid Holland : 2025

12e Wijziging In de begrotingswijziging kunt u de volgende onderdelen aantreffen: - wijziging op de programmadoelstelling - wijziging op de Investerings- en Financieringsstaat

De Raad van de gemeente Delft besluit: De Programmabegroting voor het jaar 2025 te wijzigen.

Vastgesteld door de Raad van de gemeente Delft in zijn openbare vergadering van ..-..-20…

, burgemeester

, griffier

2 ex. ter goedkeuring ingezonden aan gedeputeerde staten op:

…………………………… inclusief raadsvoorstel en besluit

Gemeente Delft

Mjr begrotingswijziging 2025 - 2028 --- Raad --Programma/toelichting

lasten

Raad Vergaderkosten raad Vertrouwenscommissie Duurzame stad Energietransitie - formatie REA Circulaire economie Groen en biodiversiteit Geoormerkte gelden Stichting Groenfonds Initiatiefvoorstel Groene linten Vergroenen achter de gevel Delft-West: Circulair ambachtsnetwerk Bereikbare stad

2025 baten

saldo

lasten

2026 baten

saldo

lasten

Actief grondbeleid Niet voorziene plankosten Programma Schieoevers Realisatie woningbouw Omgevingsvergunningen Actualisatie businesscase Programma Schieoevers (t.l.v. stelpost Nominale ontwikkeling) Schone en veilige stad Waardevol grof vuil (GC) UPV zwerfafvalvergoeding Verlengen gevel tot gevelaanpak (vanaf 2029) HP-1. Besparing uitvoeringkosten Beheer en onderhoud riolering Gezonde en sociale stad Toekomstbestendige JGZ Autonome groei jeugdzorg Actualisatie WMO Uitbetaling vrijval reserve MO/BW/Begeleiding Correctie meicirculaire 2024 - Nationaal actieplan dakloosheid (DU) Correctie meicirculaire 2024 - Beschermd wonen (IU) HP-1.

Besparing uitvoeringskosten Sociaal domein Samenleven, onderwijs en cultuur Duurzame toekomst van Westvest 9 Westvest 9 - herhuisvesting erfgoed Wijkregie / lichtprogrammatische aanpak in de wijk Veld 51 - kapitaallasten Beheerplan buitensport Tijdelijke gymzaal GGZ Planvormingskosten Sportcentrum Maria Duyst Oplossen geluisproblematiek Aanvulling sanering sportpark Tanthof Wissellocatie VMBO Verlaging lasten programma SOC - stelpost IHP Onderwijs Wissellocatie algemeen Verlagen lasten programma SOC - IHP Onderwijs Delft-West: rijke leerdag Delft-West: cultuur Delft-West: wijkuniversiteit Delft-West: SMD Werk en inkomen Oekraïne BUIG Arbeidsparticipatie Wet inburgering uitvoeringskosten Studietoeslag Delft-West: buurtfabriek Economie en vastgoed Actief grondbeleid Duurzame toekomst van Westvest 9 Duurzame toekomst van Westvest 9 - kapitaallasten Westvest 9 - herhuisvesting erfgoed - kapitaallasten Plan instandhoudingsonderhoud Theater De Veste Plan instandhoudingsonderhoud Theater De Veste - kapitaallasten Red de REV Vastgoedbedrijf analyse Evenementen Delft-West: boostlabs Financiën Actief grondbeleid Inzet reserve MO/BW/Begeleiding (onttrekking) Delft-West (onttrekking algemene reserve) MJOP facilitair (storting reserve gemeentelijke huisvesting) MJOP facilitair (onttrekking reserve gemeentelijke huisvesting) MJOP facilitair (storting reserve dekking kapitaallasten) MJOP

facilitair (storting reserve dekking kapitaallasten) Correctie meicirculaire 2024 - Nationaal actieplan dakloosheid (DU) (onttrekking reserve MO/BW/Beg) Correctie meicirculaire 2024 - Beschermd wonen (IU) (onttrekking reserve MO/BW/Beg) HP-3: Gemeentefonds - groei van de stad HP-3: Gemeentefonds - verrekening oude jaren Reservering - Groei van de stad Inzet stelpost Inflatiecorrectie investeringen (Adaptieve mobiliteitsagenda) Inzet stelpost Nominale ontwikkeling (Actualisatie businesscase Programma Schieoevers) HP-2: Realistisch ramen o.b.v. rekeningresultaten 2021-2024 HP: Inzet incidentele dekkingsmiddelen Overhead

Totaal

lasten

2028 baten

saldo

-

100.00045.00055.000-

45.000 45.000

-

45.00045.000-

45.000 45.000

-

45.00045.000-

45.000 45.000

-

45.00045.000-

616.000 110.000

704.000 110.000

397.000 220.000

110.000 110.000

463.000 220.000 200.000 43.000

110.000 110.000

353.000110.000200.00043.000-

-

-

-

70.000

287.000110.00070.000-

50.000 57.000

50.00057.000-

411.000

411.000

88.000 70.000183.000 25.000-

-

-

-

-

-

-

24.000 19.000 5.000

-

24.00019.0005.000-

50.000 38.000 12.000

-

50.00038.00012.000-

1.688.000 265.000 821.000

733.000-

225.000 354.000

733.000-

733.000-

1.046.000442.000145.000459.000-

168.000 442.000

733.000-

733.000-

958.000354.000145.000459.000-

313.000 442.000

274.000876.000

2.421.000265.000821.000459.000876.000-

274.000-

733.000-

901.000442.000459.000-

7.000

434.000

207.000 300.000 7.000

7.0007.000-

207.000 300.000 7.000

200.000 300.000

7.0007.000-

207.000 300.000 7.000

200.000 300.000

434.000

427.000 427.000

200.000 300.000

7.000

7.0007.000-

100.000-

100.000-

-

100.000-

100.000-

-

100.000-

100.000-

-

6.593.000119.0002.592.000800.000 3.222.000379.0001.081.000-

6.900.000 119.000 6.821.000 1.500.000-

-

6.900.000119.0006.821.0001.500.000

7.590.000 119.000 6.821.000 710.000-

-

7.590.000119.0006.821.000710.000

3.800.000 119.000 3.321.000 1.000.000-

-

3.800.000119.0003.321.0001.000.000

379.0001.081.000-

379.000 1.081.000 100.000-

379.0001.081.000100.000

379.000 1.081.000 100.000-

1.477.00035.000-

1.069.000 30.00025.000 293.000 70.000 244.000 350.000

1.069.00030.000 25.000293.00070.000244.000350.000117.0006.0006.000 34.50034.500

639.000 100.000 25.000

469.000 45.000-

70.000 244.000 200.000

639.000100.00025.00070.000244.000200.000-

130.000 130.00033.600 33.600-

130.000130.000 33.60033.600

210.000250.000 210.000250.000-

40.000-

70.000 183.000 25.000

6.593.000 119.000 2.592.000 800.0003.222.000 379.000 1.081.000

-

2.460.000 35.000

983.000

244.000 50.000 320.000 117.000 500.000

244.00050.000320.000117.000500.000-

145.000 274.000-

733.000-

379.000 1.081.000

-

117.000 6.000 6.00034.500 34.500-

450.000 52.000496.000 300.000

300.000

3.972.000 3.000.000 300.000250.000210.000 250.000 1.062.000

3.904.000 3.000.000

1.096.000 265.000 100.000

680.000

383.000 300.000

904.000

119.000850.000

680.000

8.343.000 530.000-

17.121.000 6.222.000 539.000

8.685.000

68.000300.000 250.000 210.000250.000158.000-

210.000

416.000265.000100.000-

986.000 354.000 320.000

-

250.000210.000 250.000

-

119.000 170.000-

100.000 62.000 150.000

8.778.000 530.000 6.222.000 539.000 8.685.000-

690.000708.000-

859.000205.000379.000 1.081.000

2.364.000 154.000

5.035.000

2.325.000 859.000 205.000 379.000 1.081.000 1.250.000

876.0007.650.000

1.250.000 876.000 7.650.000

379.000 1.081.000 1.250.000

2.500.000-

134.000 511.000

620.000134.000511.000-

634.000 140.000 102.000 557.000

25.000-

25.000

100.00065.000-

2.402.000-

9.983.000

25.495.000

-

23.093.000

-

145.000 274.000-

733.000-

-

-

379.0001.081.000100.000 -

469.00045.000

70.000 244.000 200.000

70.000244.000200.000-

127.000 127.00032.700 32.700-

127.000127.000 32.70032.700

150.00052.000 113.000-

-

620.000

Duurzame toekomst van Westvest 9 Vastgoedbedrijf analyse MJOP facilitair MJOP facilitair -kapitaallasten HP-1. Besparing uitvoeringskosten Informatisering en automatisering HP-1. Besparing uitvoeringskosten Juridische zaken

saldo

100.000 45.000 55.000

Reconstructie kruispunt Buitenhofdreef P. van Hauwelaan - kapitaallasten Adaptieve mobiliteitsagenda (t.l.v. stelpost Inflatiecorrectie investeringen) Goed wonen

2027 baten

-

250.000210.000

986.000354.000320.000-

1.209.000 442.000 28.000431.000

-

180.000

180.000-

100.00062.000150.000-

34.000 150.000

34.000150.000-

5.725.000 708.000 2.325.000 2.364.000154.000379.000 1.081.000 1.250.000 2.500.000 -

3.042.000 884.000-

177.000

40.000 250.000 210.000-

177.000

7.860.000

2.150.000 2.219.000 212.000 379.000 1.081.000 3.000.000 1.250.000 4.000.000 5.0002.500.000-

1.032.000442.000205.000 431.000-

40.000-

-

40.000 250.000 210.000-

177.000

1.011.000442.000259.000 458.00010.00010.00078.000-

250.000210.000

1.188.000 442.000 82.000458.000 10.000 10.000 78.000

177.000

272.000

4.818.000 884.000 2.150.000 2.219.000212.000379.000 1.081.000 3.000.000 1.250.000 4.000.0005.000 2.500.000 -

4.410.000 884.000-

272.000-

7.560.000

250.000 74.000 232.000 379.000 1.081.000 4.600.000 1.250.000 7.500.000 12.0002.500.000-

3.150.000 884.000 250.000 74.000232.000379.000 1.081.000 4.600.000 1.250.000 7.500.00012.000 2.500.000 -

-

634.000140.000102.000557.000100.000 65.000

579.000 140.000 90.000 469.000 45.000 100.00065.000-

-

579.000140.00090.000469.00045.000100.000 65.000

776.000 140.000 62.000 694.000 45.000 100.00065.000-

-

776.000140.00062.000694.00045.000100.000 65.000

4.612.000

5.371.000-

14.071.000

7.614.000

6.457.000-

11.073.000

7.204.000

3.869.000-

Gemeente Delft

Mjr begrotingswijziging 2025 - 2028 --- Raad --Deelrubriek/toelichting

lasten

Algemene reserve Delft-West (onttrekking algemene reserve) Reservering - Groei van de stad Reserve MO/BW/Beg Inzet reserve MO/BW/Beg (onttrekking) Correctie meicirculaire 2024 - Nationaal actieplan dakloosheid (DU) (onttrekking reserve MO/BW/Beg) Correctie meicirculaire 2024 - Beschermd wonen (IU) (onttrekking reserve MO/BW/Beg) Reserve gemeentelijke huisvesting

539.000 539.000

7.682.000 6.222.000 379.000 1.081.000

-

-

8.685.000 8.685.000

MJOP facilitair Adaptieve mobiliteitsagenda 2040 Duurzame toekomst van Westvest 9 Westvest 9 - herhuisvesting erfgoed Plan instandhoudingsonderhoud theater De Veste Reconstructie kruispunt Buitenhofdreef P. van Hauwelaan Verduurzaming gemeentelijk vastgoed Verlenging gevel tot gevel aanpak Vrijgeven gereserveerde middelen verwerving Schieweg 13 Veld 51 Wissellocatie VMBO IHP Onderwijs Wissellocaties algemeen UPV zwerfafvalvergoeding SLUITREKENING KAPITAALDIENST Sluitrekening reserves Sluitrekening investeringen

Formulier: wijziging op de Investerings- en financieringsstaat 15 mei 2025

2026 baten

539.000539.000-

-

-

saldo

lasten

2027 baten

-

-

4.000.000

7.682.0006.222.000379.0001.081.0008.685.000 8.685.000 -

1.460.000

-

379.000 1.081.000 2.325.000 2.325.000

-

1.460.000379.0001.081.0002.325.0002.325.000-

1.460.000

-

379.000 1.081.000 2.150.000

-

2.150.000

saldo

lasten

2028 baten

4.000.000 4.000.000 1.460.000379.0001.081.0002.150.0002.150.000-

-

7.500.000 7.500.000

1.460.000

-

379.000 1.081.000 250.000

-

250.000

saldo

7.500.000 7.500.000 1.460.000379.0001.081.000250.000250.000-

1.064.000 859.000 205.000

1.064.000 859.000 205.000

-

2.518.000 2.364.000 154.000

2.518.000 2.364.000 154.000

-

2.431.000 2.219.000 212.000

2.431.000 2.219.000 212.000

-

306.000 74.000 232.000

306.000 74.000 232.000

11.186.000 325.000

-

11.186.000325.0009.511.000-

6.761.000 325.000 230.000 251.000

80.000

6.681.000325.000150.000251.0001.955.000750.000550.000800.0001.900.000-

4.797.000

115.000

29.235.000

1.523.000

325.000 325.000 200.000

115.000

4.682.000210.000325.000200.000750.0003.197.000-

495.000 50.000 100.000

173.000

27.712.000322.00050.000100.000875.000600.0001.350.000-

7.948.000 1.267.000 6.681.000

7.948.000 1.267.000 6.681.000

2.821.000 2.821.000

10.546.000

-

11.228.000

9.511.000

1.000.000200.000150.000-

1.000.000 200.000 150.000

1.528.000 1.528.000

Totaal

lasten

-

MJOP facilitair (storting reserve dekking kapitaallasten) MJOP facilitair (storting reserve dekking kapitaallasten) Investeringen

-

saldo

4.000.000

MJOP facilitair (storting reserve gemeentelijke huisvesting) MJOP facilitair (onttrekking) reserve gemeentelijke huisvesting) Reserve dekking kapitaallasten

2025 baten

20.935.000

11.186.000

80.000

1.955.000 750.000 550.000

800.000 1.900.000

-

11.186.000

9.658.000 1.528.00011.186.000

20.935.000

-

10.546.000

750.000

3.197.000

875.000 600.000 2.700.000

24.415.000-

24.415.000

6.096.000 6.096.000

4.682.000

1.861.000 2.821.0004.682.000

11.228.000

-

37.041.000

4.682.000

1.350.000

27.712.000 27.712.000

21.616.000 6.096.00027.712.000

37.041.000

-

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/15556808/1