Bijlage B1 - 12e Raadsbegrotingswijziging (Kadernota 2026)
Tekst van het document
Begrotingswijziging tbv de --- RAAD ---
Gemeente Provincie Begrotingsjaar
: Delft : Zuid Holland : 2025
12e Wijziging In de begrotingswijziging kunt u de volgende onderdelen aantreffen: - wijziging op de programmadoelstelling - wijziging op de Investerings- en Financieringsstaat
De Raad van de gemeente Delft besluit: De Programmabegroting voor het jaar 2025 te wijzigen.
Vastgesteld door de Raad van de gemeente Delft in zijn openbare vergadering van ..-..-20…
, burgemeester
, griffier
2 ex. ter goedkeuring ingezonden aan gedeputeerde staten op:
…………………………… inclusief raadsvoorstel en besluit
Gemeente Delft
Mjr begrotingswijziging 2025 - 2028 --- Raad --Programma/toelichting
lasten
Raad Vergaderkosten raad Vertrouwenscommissie Duurzame stad Energietransitie - formatie REA Circulaire economie Groen en biodiversiteit Geoormerkte gelden Stichting Groenfonds Initiatiefvoorstel Groene linten Vergroenen achter de gevel Delft-West: Circulair ambachtsnetwerk Bereikbare stad
2025 baten
saldo
lasten
2026 baten
saldo
lasten
Actief grondbeleid Niet voorziene plankosten Programma Schieoevers Realisatie woningbouw Omgevingsvergunningen Actualisatie businesscase Programma Schieoevers (t.l.v. stelpost Nominale ontwikkeling) Schone en veilige stad Waardevol grof vuil (GC) UPV zwerfafvalvergoeding Verlengen gevel tot gevelaanpak (vanaf 2029) HP-1. Besparing uitvoeringkosten Beheer en onderhoud riolering Gezonde en sociale stad Toekomstbestendige JGZ Autonome groei jeugdzorg Actualisatie WMO Uitbetaling vrijval reserve MO/BW/Begeleiding Correctie meicirculaire 2024 - Nationaal actieplan dakloosheid (DU) Correctie meicirculaire 2024 - Beschermd wonen (IU) HP-1.
Besparing uitvoeringskosten Sociaal domein Samenleven, onderwijs en cultuur Duurzame toekomst van Westvest 9 Westvest 9 - herhuisvesting erfgoed Wijkregie / lichtprogrammatische aanpak in de wijk Veld 51 - kapitaallasten Beheerplan buitensport Tijdelijke gymzaal GGZ Planvormingskosten Sportcentrum Maria Duyst Oplossen geluisproblematiek Aanvulling sanering sportpark Tanthof Wissellocatie VMBO Verlaging lasten programma SOC - stelpost IHP Onderwijs Wissellocatie algemeen Verlagen lasten programma SOC - IHP Onderwijs Delft-West: rijke leerdag Delft-West: cultuur Delft-West: wijkuniversiteit Delft-West: SMD Werk en inkomen Oekraïne BUIG Arbeidsparticipatie Wet inburgering uitvoeringskosten Studietoeslag Delft-West: buurtfabriek Economie en vastgoed Actief grondbeleid Duurzame toekomst van Westvest 9 Duurzame toekomst van Westvest 9 - kapitaallasten Westvest 9 - herhuisvesting erfgoed - kapitaallasten Plan instandhoudingsonderhoud Theater De Veste Plan instandhoudingsonderhoud Theater De Veste - kapitaallasten Red de REV Vastgoedbedrijf analyse Evenementen Delft-West: boostlabs Financiën Actief grondbeleid Inzet reserve MO/BW/Begeleiding (onttrekking) Delft-West (onttrekking algemene reserve) MJOP facilitair (storting reserve gemeentelijke huisvesting) MJOP facilitair (onttrekking reserve gemeentelijke huisvesting) MJOP facilitair (storting reserve dekking kapitaallasten) MJOP
facilitair (storting reserve dekking kapitaallasten) Correctie meicirculaire 2024 - Nationaal actieplan dakloosheid (DU) (onttrekking reserve MO/BW/Beg) Correctie meicirculaire 2024 - Beschermd wonen (IU) (onttrekking reserve MO/BW/Beg) HP-3: Gemeentefonds - groei van de stad HP-3: Gemeentefonds - verrekening oude jaren Reservering - Groei van de stad Inzet stelpost Inflatiecorrectie investeringen (Adaptieve mobiliteitsagenda) Inzet stelpost Nominale ontwikkeling (Actualisatie businesscase Programma Schieoevers) HP-2: Realistisch ramen o.b.v. rekeningresultaten 2021-2024 HP: Inzet incidentele dekkingsmiddelen Overhead
Totaal
lasten
2028 baten
saldo
-
100.00045.00055.000-
45.000 45.000
-
45.00045.000-
45.000 45.000
-
45.00045.000-
45.000 45.000
-
45.00045.000-
616.000 110.000
704.000 110.000
397.000 220.000
110.000 110.000
463.000 220.000 200.000 43.000
110.000 110.000
353.000110.000200.00043.000-
-
-
-
70.000
287.000110.00070.000-
50.000 57.000
50.00057.000-
411.000
411.000
88.000 70.000183.000 25.000-
-
-
-
-
-
-
24.000 19.000 5.000
-
24.00019.0005.000-
50.000 38.000 12.000
-
50.00038.00012.000-
1.688.000 265.000 821.000
733.000-
225.000 354.000
733.000-
733.000-
1.046.000442.000145.000459.000-
168.000 442.000
733.000-
733.000-
958.000354.000145.000459.000-
313.000 442.000
274.000876.000
2.421.000265.000821.000459.000876.000-
274.000-
733.000-
901.000442.000459.000-
7.000
434.000
207.000 300.000 7.000
7.0007.000-
207.000 300.000 7.000
200.000 300.000
7.0007.000-
207.000 300.000 7.000
200.000 300.000
434.000
427.000 427.000
200.000 300.000
7.000
7.0007.000-
100.000-
100.000-
-
100.000-
100.000-
-
100.000-
100.000-
-
6.593.000119.0002.592.000800.000 3.222.000379.0001.081.000-
6.900.000 119.000 6.821.000 1.500.000-
-
6.900.000119.0006.821.0001.500.000
7.590.000 119.000 6.821.000 710.000-
-
7.590.000119.0006.821.000710.000
3.800.000 119.000 3.321.000 1.000.000-
-
3.800.000119.0003.321.0001.000.000
379.0001.081.000-
379.000 1.081.000 100.000-
379.0001.081.000100.000
379.000 1.081.000 100.000-
1.477.00035.000-
1.069.000 30.00025.000 293.000 70.000 244.000 350.000
1.069.00030.000 25.000293.00070.000244.000350.000117.0006.0006.000 34.50034.500
639.000 100.000 25.000
469.000 45.000-
70.000 244.000 200.000
639.000100.00025.00070.000244.000200.000-
130.000 130.00033.600 33.600-
130.000130.000 33.60033.600
210.000250.000 210.000250.000-
40.000-
70.000 183.000 25.000
6.593.000 119.000 2.592.000 800.0003.222.000 379.000 1.081.000
-
2.460.000 35.000
983.000
244.000 50.000 320.000 117.000 500.000
244.00050.000320.000117.000500.000-
145.000 274.000-
733.000-
379.000 1.081.000
-
117.000 6.000 6.00034.500 34.500-
450.000 52.000496.000 300.000
300.000
3.972.000 3.000.000 300.000250.000210.000 250.000 1.062.000
3.904.000 3.000.000
1.096.000 265.000 100.000
680.000
383.000 300.000
904.000
119.000850.000
680.000
8.343.000 530.000-
17.121.000 6.222.000 539.000
8.685.000
68.000300.000 250.000 210.000250.000158.000-
210.000
416.000265.000100.000-
986.000 354.000 320.000
-
250.000210.000 250.000
-
119.000 170.000-
100.000 62.000 150.000
8.778.000 530.000 6.222.000 539.000 8.685.000-
690.000708.000-
859.000205.000379.000 1.081.000
2.364.000 154.000
5.035.000
2.325.000 859.000 205.000 379.000 1.081.000 1.250.000
876.0007.650.000
1.250.000 876.000 7.650.000
379.000 1.081.000 1.250.000
2.500.000-
134.000 511.000
620.000134.000511.000-
634.000 140.000 102.000 557.000
25.000-
25.000
100.00065.000-
2.402.000-
9.983.000
25.495.000
-
23.093.000
-
145.000 274.000-
733.000-
-
-
379.0001.081.000100.000 -
469.00045.000
70.000 244.000 200.000
70.000244.000200.000-
127.000 127.00032.700 32.700-
127.000127.000 32.70032.700
150.00052.000 113.000-
-
620.000
Duurzame toekomst van Westvest 9 Vastgoedbedrijf analyse MJOP facilitair MJOP facilitair -kapitaallasten HP-1. Besparing uitvoeringskosten Informatisering en automatisering HP-1. Besparing uitvoeringskosten Juridische zaken
saldo
100.000 45.000 55.000
Reconstructie kruispunt Buitenhofdreef P. van Hauwelaan - kapitaallasten Adaptieve mobiliteitsagenda (t.l.v. stelpost Inflatiecorrectie investeringen) Goed wonen
2027 baten
-
250.000210.000
986.000354.000320.000-
1.209.000 442.000 28.000431.000
-
180.000
180.000-
100.00062.000150.000-
34.000 150.000
34.000150.000-
5.725.000 708.000 2.325.000 2.364.000154.000379.000 1.081.000 1.250.000 2.500.000 -
3.042.000 884.000-
177.000
40.000 250.000 210.000-
177.000
7.860.000
2.150.000 2.219.000 212.000 379.000 1.081.000 3.000.000 1.250.000 4.000.000 5.0002.500.000-
1.032.000442.000205.000 431.000-
40.000-
-
40.000 250.000 210.000-
177.000
1.011.000442.000259.000 458.00010.00010.00078.000-
250.000210.000
1.188.000 442.000 82.000458.000 10.000 10.000 78.000
177.000
272.000
4.818.000 884.000 2.150.000 2.219.000212.000379.000 1.081.000 3.000.000 1.250.000 4.000.0005.000 2.500.000 -
4.410.000 884.000-
272.000-
7.560.000
250.000 74.000 232.000 379.000 1.081.000 4.600.000 1.250.000 7.500.000 12.0002.500.000-
3.150.000 884.000 250.000 74.000232.000379.000 1.081.000 4.600.000 1.250.000 7.500.00012.000 2.500.000 -
-
634.000140.000102.000557.000100.000 65.000
579.000 140.000 90.000 469.000 45.000 100.00065.000-
-
579.000140.00090.000469.00045.000100.000 65.000
776.000 140.000 62.000 694.000 45.000 100.00065.000-
-
776.000140.00062.000694.00045.000100.000 65.000
4.612.000
5.371.000-
14.071.000
7.614.000
6.457.000-
11.073.000
7.204.000
3.869.000-
Gemeente Delft
Mjr begrotingswijziging 2025 - 2028 --- Raad --Deelrubriek/toelichting
lasten
Algemene reserve Delft-West (onttrekking algemene reserve) Reservering - Groei van de stad Reserve MO/BW/Beg Inzet reserve MO/BW/Beg (onttrekking) Correctie meicirculaire 2024 - Nationaal actieplan dakloosheid (DU) (onttrekking reserve MO/BW/Beg) Correctie meicirculaire 2024 - Beschermd wonen (IU) (onttrekking reserve MO/BW/Beg) Reserve gemeentelijke huisvesting
539.000 539.000
7.682.000 6.222.000 379.000 1.081.000
-
-
8.685.000 8.685.000
MJOP facilitair Adaptieve mobiliteitsagenda 2040 Duurzame toekomst van Westvest 9 Westvest 9 - herhuisvesting erfgoed Plan instandhoudingsonderhoud theater De Veste Reconstructie kruispunt Buitenhofdreef P. van Hauwelaan Verduurzaming gemeentelijk vastgoed Verlenging gevel tot gevel aanpak Vrijgeven gereserveerde middelen verwerving Schieweg 13 Veld 51 Wissellocatie VMBO IHP Onderwijs Wissellocaties algemeen UPV zwerfafvalvergoeding SLUITREKENING KAPITAALDIENST Sluitrekening reserves Sluitrekening investeringen
Formulier: wijziging op de Investerings- en financieringsstaat 15 mei 2025
2026 baten
539.000539.000-
-
-
saldo
lasten
2027 baten
-
-
4.000.000
7.682.0006.222.000379.0001.081.0008.685.000 8.685.000 -
1.460.000
-
379.000 1.081.000 2.325.000 2.325.000
-
1.460.000379.0001.081.0002.325.0002.325.000-
1.460.000
-
379.000 1.081.000 2.150.000
-
2.150.000
saldo
lasten
2028 baten
4.000.000 4.000.000 1.460.000379.0001.081.0002.150.0002.150.000-
-
7.500.000 7.500.000
1.460.000
-
379.000 1.081.000 250.000
-
250.000
saldo
7.500.000 7.500.000 1.460.000379.0001.081.000250.000250.000-
1.064.000 859.000 205.000
1.064.000 859.000 205.000
-
2.518.000 2.364.000 154.000
2.518.000 2.364.000 154.000
-
2.431.000 2.219.000 212.000
2.431.000 2.219.000 212.000
-
306.000 74.000 232.000
306.000 74.000 232.000
11.186.000 325.000
-
11.186.000325.0009.511.000-
6.761.000 325.000 230.000 251.000
80.000
6.681.000325.000150.000251.0001.955.000750.000550.000800.0001.900.000-
4.797.000
115.000
29.235.000
1.523.000
325.000 325.000 200.000
115.000
4.682.000210.000325.000200.000750.0003.197.000-
495.000 50.000 100.000
173.000
27.712.000322.00050.000100.000875.000600.0001.350.000-
7.948.000 1.267.000 6.681.000
7.948.000 1.267.000 6.681.000
2.821.000 2.821.000
10.546.000
-
11.228.000
9.511.000
1.000.000200.000150.000-
1.000.000 200.000 150.000
1.528.000 1.528.000
Totaal
lasten
-
MJOP facilitair (storting reserve dekking kapitaallasten) MJOP facilitair (storting reserve dekking kapitaallasten) Investeringen
-
saldo
4.000.000
MJOP facilitair (storting reserve gemeentelijke huisvesting) MJOP facilitair (onttrekking) reserve gemeentelijke huisvesting) Reserve dekking kapitaallasten
2025 baten
20.935.000
11.186.000
80.000
1.955.000 750.000 550.000
800.000 1.900.000
-
11.186.000
9.658.000 1.528.00011.186.000
20.935.000
-
10.546.000
750.000
3.197.000
875.000 600.000 2.700.000
24.415.000-
24.415.000
6.096.000 6.096.000
4.682.000
1.861.000 2.821.0004.682.000
11.228.000
-
37.041.000
4.682.000
1.350.000
27.712.000 27.712.000
21.616.000 6.096.00027.712.000
37.041.000
-