Bijlage B - 10e begrotingswijziging 2026 (Kadernota 2027)
Tekst van het document
Begrotingswijziging tbv de --- RAAD ---
Gemeente Provincie Begrotingsjaar
: Delft : Zuid Holland : 2026
10e Wijziging In de begrotingswijziging kunt u de volgende onderdelen aantreffen: - wijziging op de programmadoelstelling - wijziging op de Investerings- en Financieringsstaat
De Raad van de gemeente Delft besluit: De Programmabegroting voor het jaar 2026 te wijzigen.
Vastgesteld door de Raad van de gemeente Delft in zijn openbare vergadering van ..-..-20…
, burgemeester
, griffier
2 ex. ter goedkeuring ingezonden aan gedeputeerde staten op:
…………………………… inclusief raadsvoorstel en besluit
Mjr begrotingswijziging 2026 - 2029 --- Raad --Programma/toelichting
Gemeente Delft lasten
Raad Voorziening informatie- en communicatiemiddelen voor raads-en commissieleden Voorzieningen arbeidsongeschiktheid, ouderdom en overlijden voor raadsleden Goed wonen Poptahof veld 4 (Reigerflat e.a.) Coördinatie TU convenant fysieke pijler Grex Kop van de Buitenhof - correctie IDD Gebundeld budget visie en strategie IDD Uitvoeringsbudget verbindingszone Kruithuisweg IDD Gebundeld budget visie en strategie SVRT IDD Kwalitatief openbare ruimte Schone en veilige stad
2026 baten
saldo
lasten
Samenleven, onderwijs en cultuur Ondersteuning dichtbij inwoners, in de wijken - zorg en ondersteuning Subsidieregeling Grote monumentale kergebouwen met nationale betekenis Geluidsproblematiek OPEN Delft voor Elkaar: indexering subsidie Onderwijshuisvestingsprogramma 2026 en 2027 - exploitatie Onderwijshuisvestingsprogramma 2026 en 2027 - kapitaallasten van investeringen Wissellocaties Onderwijs Ringpass - kapitaallasten (n.a.v. 7e begrotingswijziging 2026) Werk in inkomen Actualisatie BUIG Werkse! - correctie indexatie Economie en vastgoed Energielabels gemeentelijke gebouwen (duurzaamheid) (afschrijftermijn: 25 jaar) Onderzoeken eigendomsscenario object Toren Nieuwe kerk - dotatie voorziening Vastgoedbedrijf Westvest 9, herhuisvesting Erfgoed Financiën Schieoevers indexatie - aanvullende storting in de bestemmingsreserve Schieoevers Schieoevers uitloop fase 1 - aanvullende storting in de bestemmingsreserve Schieoevers Inzet stelpost autonome groei WMO - onttrekking reserve Sociaal domein Delft voor Elkaar: indexering subsidie - dekking t.l.v stelpost nominale ontwikkeling Werkse! - correctie indexatie Onderwijshuisvestingsprogramma 2026 en 2027 - dekking t.l.v.
onttrekking reserve Onderwijshuisvesting Onderwijshuisvestingsprogramma 2026 en 2027 - dekking onttrekking reserve Dekking kapitaallasten IDD Gebundeld budget visie en strategie - verminderde ontrekking algemene reserve IDD Uitvoeringsbudget verbindingszone Kruithuisweg - (verminderde) ontrekking algemene reserve IDD Gebundeld budget visie en strategie SVRT - onttrekking algemene reserve IDD Kwalitatief openbare ruimte - onttrekking algemene reserve Totaal
lasten
2028 baten
saldo
lasten
2029 baten
saldo
-
125.00045.00080.000-
125.000 45.000 80.000
-
125.00045.00080.000-
125.000 45.000 80.000
-
125.00045.00080.000-
125.000 45.000 80.000
-
125.00045.00080.000-
150.000190.000 75.000
190.000 190.000
340.000
415.000
-
415.000-
-
-
-
2.534.771
-
2.534.771-
75.000-
165.000250.000-
-
Jeugd - voordeel Jeugd - voordeel Actualisatie WMO / jeugd Transitie - taakstelling Sociaal domein Jeugd - afwikkeling taakstelling Jeugd - besparingen inkoop jeugd, gebaseerd op realisatie jeugd 2025 Actualisatie WMO - Hulpmiddelen en diensten Actualisatie WMO - Stijgende kosten Huishoudelijke Hulp Actualisatie WMO - Stijgende kosten Begeleiding Actualisatie WMO - Khonraad Uitvoering regiovisie Huiselijk geweld Delft Support - toename meldingen, cliënten en kosten (o.b.v. minimumvariant)
saldo
125.000 45.000 80.000
165.000 250.000
-
-
Verbreed gemeentelijk rioleringsplan (vGRP) - exploitatie en storting voorziening Riolering Verbreed gemeentelijk rioleringsplan (vGRP) - tariefstijging Bruggen over de Schie (kapitaallasten van investeringen) Vergroenen Gasthuisplaats (indexatie en bodemverontreiniging) Rijksbesluit verbrandingstarief (verwerkingskosten en verhoging Afvalstoffenheffing) Gezonde en sociale stad
2027 baten
250.000 165.000
6.422.000 4.500.000
6.422.000
1.922.000
1.922.000
7.345.000 6.400.000 1.993.000 200.000 444.000569.000-
3.973.0006.275.0001.991.000100.000944.000 1.139.000
100.000
250.000250.000
250.000 250.000-
235.000
235.000-
250.0001.150.000 900.000 50.000 225.000 235.000
1.119.000 142.000
100.000
100.000
175.000
185.000 266.000 51.000 475.000
944.000142.000185.000266.00051.000-
175.000
980.000 124.000 14.000
100.000
4.500.0004.500.000
4.073.000 6.275.000 1.991.000 200.000 944.0001.139.000-
8.014.000 4.500.000
88.000 32.000 3.514.000
250.000 1.150.000900.00050.000225.000235.000-
8.134.000 4.500.000
-
1.519.000 150.000 100.000 1.269.000
-
120.0004.500.0004.500.000 88.00032.000-
3.514.000
2.176.4816.575.0001.991.481100.0001.444.000 3.336.000 800.000250.0001.350.000 900.000 50.000 225.000 235.000
100.000
683.000 124.000 14.000
-
100.000
255.000
255.0008.900.000 4.500.000
88.000 32.000 4.400.000
4.400.000 100.000
683.000124.00014.000386.000110.00016.000-
682.000 124.000 13.000
-
33.000 691.407750.00058.593
-
33.000691.407 750.000 58.593-
18.000
-
18.000-
690.453750.00059.547
-
690.453 750.000 59.547-
691.407750.00058.593
-
33.000691.407 750.000 58.593-
-
-
-
-
-
-
100.000
386.000 110.000 16.000
364.000-
940.806 1.000.000 59.1941.519.000150.000100.0001.269.000-
3.211.806673.0002.500.000-
445.547-
386.00059.547-
51.000
266.000 59.194 51.000
165.000250.000-
165.000250.000-
266.00059.194-
2.725.000-
101.000
2.276.481 6.575.000 1.991.481 200.000 1.444.0003.336.000800.000 250.000 1.350.000900.00050.000225.000235.000682.000124.00013.000386.000110.00016.000-
300.000-
18.000 2.847.806 673.000 2.500.000
120.0004.500.0004.500.000 88.00032.000-
2.176.4816.575.0001.991.481100.0001.444.000 3.336.000 800.000250.0001.350.000 900.000 50.000 225.000 235.000
386.000 440.000 16.000
386.000 110.000 16.000
9.020.000 4.500.000
2.276.481 6.575.000 1.991.481 200.000 1.444.0003.336.000800.000 250.000 1.350.000900.00050.000225.000235.000-
980.000124.00014.000386.000440.00016.000-
33.000 940.8061.000.00059.194
2.279.771-
250.000165.000-
4.500.000
7.245.0006.400.0001.993.000100.000444.000 569.000
2.279.771
2.826.000
2.833.000
1.982.000
2.427.547
1.111.000
440.000 16.000
1.111.000 386.000 59.547 440.000 16.000
250.000 165.000
250.000 165.000
8.504.000
5.671.000
444.593-
1.213.000
1.657.593
1.087.000
110.000 16.000
1.087.000 386.000 58.593 110.000 16.000
9.327.000
3.697.481
386.00058.593-
5.629.519
444.593-
18.0001.556.000
2.255.593
1.430.000
110.000 16.000
1.430.000 386.000 58.593 110.000 16.000
255.000
255.000
10.683.500
1.743.710
386.00058.593-
9.067.290
Mjr begrotingswijziging 2026 - 2029 --- Raad --Deelrubriek/toelichting
Gemeente Delft lasten
Algemene Reserve IDD Gebundeld budget visie en strategie - verminderde ontrekking algemene reserve IDD Uitvoeringsbudget verbindingszone Kruithuisweg - (verminderde) ontrekking algemene reserve IDD Gebundeld budget visie en strategie SVRT - onttrekking algemene reserve IDD Kwalitatief openbare ruimte - onttrekking algemene reserve
415.000165.000-
2026 baten
-
250.000-
saldo
lasten
2027 baten
saldo
lasten
2028 baten
saldo
lasten
2029 baten
saldo
415.000 165.000
415.000
-
415.000-
-
-
-
255.000
-
255.000-
250.000
250.000 165.000
250.000165.000255.000
255.000-
-
Reserve Schieoevers
-
3.173.000
673.000 2.500.000
673.000 2.500.000
-
-
-
1.111.000 1.111.000
-
1.111.0001.111.000-
1.087.000 1.087.000
-
51.000
-
51.000-
440.000
-
440.000-
110.000
-
51.000-
440.000
440.000-
110.000
16.000
16.000-
16.000
16.000-
16.000
5.250.0003.500.000-
5.350.000
Schieoevers indexatie - storting in de reserve Schieoevers Schieoevers uitloop fase 1 - storting in de reserve Schieoevers Reserve Sociaal domein Inzet stelpost autonome groei Wmo - onttrekking reserve sociaal domein Reserve Onderwijshuisvesting Onderwijshuisvestingsprogramma 2026 en 2027 - dekking t.l.v. onttrekking reserve onderwijshuisvesting Reserve Dekking kapitaallasten
51.000 -
-
-
Onderwijshuisvestingsprogramma 2026 en 2027 - dekking t.l.v. onttrekking reserve dekking kapitaallasten Investeringen
SLUITREKENING KAPITAALDIENST Sluitrekening reserves Sluitrekening investeringen
Totaal Formulier: wijziging op de Investerings- en financieringsstaat 21 mei 2026
-
-
-
1.236.000-
200.000 218.000
200.000218.000-
250.000 568.000
250.000568.000-
-
-
-
-
-
16.000 1.236.000
Bruggen over de Schie Integrale herinrichting Voorhof-Zuid Vergroenen Gasthuisplaats IHP School Gilles Delfia OHP 2027 Bijdrage verbouwing Nieuwe Kerk Erfpacht Laga Duurzamen toekomst Westvest 9 Waterplan / klimaatadaptie Vervanging parkeerautomaten Beheerplan civiele constructies Beheerplan groen en water Waterberging Beheerplan wegen Beheerplan openbare verlichting Speelplekken Stadsvernieuwing Tractie Verkeersvoorzieningen ICT investeringen
-
3.173.000
5.250.000 3.500.000
-
950.000 800.000
950.000800.000-
-
-
-
-
1.087.0001.087.000-
1.430.000 1.430.000
-
1.430.0001.430.000-
110.000-
110.000
-
110.000-
110.000-
110.000
16.000-
16.000
16.000-
16.000
5.350.000-
23.624.000
-
-
-
5.000.000
5.000.000-
350.000
350.000-
110.000-
16.00016.000-
-
23.624.000-
6.191.000
6.191.000-
2.000.000
2.000.000-
275.000 150.000
275.000150.000-
4.000.000 2.000.000
4.000.0002.000.000-
600.000 3.800.000
600.0003.800.000-
2.500.000 500.000 230.000 278.000 400.000 700.000
2.500.000500.000230.000278.000400.000700.000-
3.122.000 3.122.000
821.000 415.0001.236.000
2.301.0003.537.0001.236.000
-
7.232.000 1.982.000 5.250.000
7.232.000 1.982.000 5.250.000
-
6.563.000 1.213.000 5.350.000
6.563.000 1.213.000 5.350.000
-
25.435.000 1.811.000 23.624.000
25.435.000 1.811.000 23.624.000
3.994.000
3.994.000
-
7.232.000
7.232.000
-
6.563.000
6.563.000
-
25.435.000
25.435.000
-